Page 1

OR GROUP AMERiKA'YA AÇILIYOR

ÖZEL HABER

TÜRKİYE'YE YATIRIM

100bin m kampüs

2

20bin m2 fakülte binası

DECEMBER

Yıl:1 Sayı: 11

» 2’de

haber•nl

HOLLAN

» 6’da

Muhammed Taş

Murat Can doktora tezini sundu

ISSN:1879-9981

BESTE KRANT VAN NEDERLAND

N D A’ N I

Biz de bu ihtiyacı hissederek boşluğu kendi alanımızda, karınca kararınca doldurmaya çalışıyoruz. Hedefimizde sadece para değil; aynı zamanda insan sevgisi, eşitlik ve adalet var. Bu temeller üzerinde başarıya koşmayı çok seviyoruz.” dedi.

» 21'de

Yasemin Aslan

HABER 2010

BAŞARIYA KOŞUYORUZ

Aynı zamanda ABD’de telekomünikasyon ve finans alanında çalışmamız var. Bu konuyla ilgili gelişmeyi önümüzdeki şubat ayında kamuoyuyla paylaşmayı planlıyoruz. İş dünyasının dürüst ve profesyonel çalışan insanlara ihtiyacı var.

Facebook'ta keyifli dakikalar

CELAL ORUÇ ELEŞKİRT'E FAKÜLTE KURUYOR ARALIK

AMERİKA'YA YATIRIM

“Hollanda ile başlayan ORRO Energy, Belçika’da yapılandıktan sonra Avrupa’nın bazı ülkelerinde de yapılanma çalışmalarını sürdürüyor.” diyen OR Şirketler Grubu Başkanı Celal Oruç: “Türkiye’de çok büyük yatırımlarımız var. Bunu en geç 2 ay gibi bir zaman içinde kamuoyuna açıklayacağız.

GAZETESİ İ Y İ N E

» 23’de

AŞURE NASIL YAPILIR? Türkiye’deki

 UÇLAR BU SON RPICI ÇOK ÇA

Hollanda'da yaşayan Türk göçmenlerin "ruh sağlığı" ile ilgili olarak ilk kez gerçekleştirilen araştırma, çarpıcı sonuçlar ortaya koydu. Psikoterapist Murat Can'ın, Türk göçmenlerin "göçmenlik duygusu, ruhsal sıkıntıları ve yaşam kalitesi" konusunda hazırladığı doktora tezi, Hollanda'da geniş yankı uyandıracağa benziyor.

IRKÇILIK iN OZGURLUK OUT

Türklerden, Hollanda’daki Hollandalılardan daha kötü durumdayız

Özgürlük kavramı en geniş bilinen içinde yaşadığımız Hollanda'da, artık toplumun bütün kesimleri ürkek bireyler haline dönüştürülüyor. Avrupa ülkelerinde, İsveç'te, Fransa'da, Almanya'da, İsviçre'de, Hollanda'da, Belçika'da çok belirgin olarak yükselen ırkçı ve sağcı siyasi hareketlerden cesaret alanlar, artık camileri sistematik olarak hedef almışlar ve tehdit etmekteler. Bunun bir sonucu Yeni bir olarak islamofobi yaygınlaşıyor. toplum » 9'da

2010 yılı Avrupa’da sosyal dışlanmışlıkla mücadele yılı ilan edilmesine rağmen, müslümanlar bazı siyasi partiler tarafından sistematik olarak hedef gösteriliyorlar. Siyasi katılım için gayret sarf eden müslüman kökenli siyasetçiler bir şekilde üyesi oldukları siyasi partilerden soğutulmakta ve dışlanmaktalar.

Hürriyetlerin beşiği kabul edilen Avrupa'da İslam düşmanı partiler, hem güçleniyor hem de devlet politikalarıyla meşruiyete bürünüyor. Avrupa ırkçılığın normal ve hoşgörüldüğü bir kıtaya bürünmeye yüz tutmuş, tarih yazabilecek liderler, hatırlanası iz bırakmak yerine kara lekeler düşüyorlar tarih izdüşümüne.

BUGÜN DÖNECEKMİŞ GİBİ TÜRKİYE'YE YATIRIM YAPIN, HİÇ DÖNMEYECEK GİBİ HOLLANDA'YA YATIRIM YAPIN... Sedat Akdağ, 15 yıldır Hollanda'da yaşıyor. İlk geldiğinde bir televizyoncuda satıcı olarak çalışmaya başlamış. Hayatında ilk defa işçi olarak çalıştığını söylüyor, ama bu hiç te ağır gelmemiş, çünkü çalışmayı çok seviyor. Çalıştığı dükkanın yanındaki bisikletçinin satılık olduğunu görünce, gitmiş ve on dakikalık bir pazarlıktan sonra 15.000 euro'ya dükkanı satın almış.

» 3’te

HOLLANDA'DA SEFİLLER SÜREKLİ HASIRALTI EDİLDİ Hollanda göçmenleri 1975 yılından sonra farketti. Göçmenlere sürdürülebilir hiç bir yatırım yapılmadı. Ülkesel Danışma Kurulları ve benzer örgütler, Hollanda hükümeti tarafından göçmenleri kontrol etmek için kuruldu. » 9'da

Türkler Hollanda için yük değil, kazançtır 5'te »

Kısa adı HOGİAF olan Hollanda Genç İşadamları Federasyonu ve alt çatı grubunu oluşturan derneklerin, Hollanda’nın en tanınmış tarihi otellerinden biri olan Den Haag Kurhaus’taki, “Hollanda ve Türkiye arasındaki ticari ilişkilerde Hollanda’daki Türk girişimcilerin katkısı” temalı toplantıya, 300 davetlinin katıldı.

KONYA KRİTERLERİ HOLLANDALILARI BÜYÜLEDİ

"Wilders davasında yalnız kaldık" diyen

Mustafa Ayrancı'dan federasyonlara ağır eleştiri

» 4’te

"Wilders’e karşı HTİB Başkanı olarak dava açıyorum. Katılmıyorsunuz, içerisinde yer almıyorsunuz. Hollanda’da ki arkadaşlara, gelin en azından mahkemede olun çağrısı yapıyorum. Maalesef bunu dahi yapmıyorlar ve bu konuda samimi olduklarına inanmıyorum".

modeli aranıyo r

INTERKREASYON Lydia, evde şeker var mı?

Var...

Lydia

Can

Mevlana’nın ünlü eseri Mesnevi’yi Hollanda’caya tercüme eden Abdulwahid van Bommel "1967’de ilk kez Türkiye’ye gittiğimde misa�irperverlik bombardımanına uğradım. Türkleri çok cömert bulmuştum. Buna nasıl karşılık verecektim? Vermekte akar su gibi ol! Bu ne demektir? Hepiniz bilirsiniz, biz Hollandalılar cimrilikle tanınırız..." » 13’te

A. SUAT ARI

Ayaklar yere basmalı

» 7’de

KEMAL ŞAHİN

Almanya ve Türkiye açısından 2010 yılı…

» 15’te

KiBAR HiRA iLE YENi HOLLANDA BEŞiKTAŞ KULU ÜZERiNE

Mart ayında 'Hollanda'da Türk altyapı kulüpleri' araştırmamıza Hollanda Beşiktaş Futbol Kulübü ile başlamıştık. KiBAR HiRA

ANİL RAMDAS HOLLANDA POLİTİKASINI ELEŞTİRDİ:

» 20’de

YEMEKNAME

YEMEK BAHANE SOHBET ŞAHANE

Bu sayımızdaki yemekleri 25 yıldır aşçılık yapan Palet Party Centrum'un sahibi ve aşçısı Ahmet Ali Akgül yaptı. Davetlilerimiz ise: Derya Kaplan, Osman Çelik, Fatma Gümüş, Nafize Şener, Sevilay Atasever ve Menderes Yüksel.

» 22’de

» 8’de

SEDAT ÇAKIR

Yeni başlangıçların karşı koyulmaz çekiciliği

» 9’da

VEYİS GÜNGÖR

Küreselleşme ve Türkler

» 11’de AYHAN TONCA

Hollanda'da İslamofobi

» 13’te

HABER-11 manset  

HABER Hollanda

Read more
Read more
Similar to
Popular now
Just for you