Page 1

SAYFA

4 SALI

YIL

3

SAYI 119

www.haber56gazetesi.com

30 ARALIK 2011

AB KONULU BİLGİ YARIŞMASI SONA ERDİ STSO BAŞKANI KUZU'DAN SÖZDE ERMENİ YASASINA TEPKİ

A

B konulu Liseler arası Bilgi yarışması programına; Vali Musa Çolak, Vali Yardımcıları Gürbüz Saltaş, Mustafa Pala, İl Milli Eğitim Müdürü Kamber Kızbaş, Ticaret ve sanayi odası başkan vekili Özgür ÇAlapkulu, kamu kurum müdürleri, Öğretmenler, öğrenciler ve öğrenci velileri katıldı. Halk Eğitim Merkezi çok amaçlı salonunda saygı duruşu ve istiklal marşının okunmasıyla başlayan programda, ilk olarak proje koordinatörü Erol Avcı proje hakkında bilgi verdi. ardından konuşma yapan Vali Musa Çolak' “Avrupa Birliği, ortak değerler bütünüdür.” Bütün hedeflerin ortak amacında ise insan vardır. İnsanın mutluluğu vardır. Cumhuriyetimizin kurulmasının ardından her alanda gerçekleştirdiğimiz reformlarla Avrupa'yla bütünleşme sürecine kapsamlı ve somut bir içerik kazandırılmıştır.” dedi. Daha sonra Ankara Üniversitesi Avrupa Topluluklarını Araştırma ve Uygula Merkezi ile Siirt valiliğinin işbirliği ile eğitici eğitimi ve Proje döngüsü eğitimini başarıyla tamamlayan Kursiyerlere vali Musa Çolak tarafından sertifikaları verildi. Sertifika törenin ardından, AB konulu Liseler arası ödüllü bilgi yarışması yapıldı. Yarışma finaline kalan; Siirt 14 Eylül Anadolu Lisesi, Siirt Anadolu İmam hatip Lisesi ve Siirt Anadolu Kız Meslek lisesi arasında yapılan final yarışmasında heyecanlı dakikalar yaşandı. Tüm sorulara tek bir yanlış yanıt veren, Siirt 14 Eylül Anadolu Lisesi ve Siirt Anadolu İmam hatip Lisesi arasında kura çekimi sonucu, final yarışmasını, Siirt 14 Eylül Anadolu Lisesi kazandı. İkinciliği Siirt Anadolu İmam hatip Lisesi, üçüncülüğü de Siirt Anadolu Kız Meslek lisesi oldu. Bilgi yarışmasında birincilik ödülünü kazanan öğrencilere Vali Musa Çolak tarafından Leptop Bilgisyar, ikinci olan okula Netbook mini bilgisayar, üçüncülük ödülünü kazanan öğrencilere de eşofman takımı ve spor ayakkabı verildi.

S

iirt Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Güven Kuzu, 1915 olaylarıyla ilgili Ermeni iddialarının reddedilmesini suç sayan yasa teklifinin Fransız Meclisi'nde kabul edilmesini kınadı. Kuzu, vatandaşlara Fransa'ya karşı ortak tepki verme çağrısında bulundu. Güven Kuzu, yaptığı açıklamada, "Fransa'ya bugüne kadar alışılmış tepkilerin dışında bir tepkiyi, kendi politikacıları akıllanana kadar vermek zorundayız. Aksi takdirde her 3-5 senede bu konuyu gündemlerine alarak bizi uluslararası arenada kıskaca almak alışılmışlığına engel olamayız. Bu konuda her kesimden ülkemiz vatandaşlarının protesto ve kınama gibi tepkilerini açıkça ortaya koymaları gerekmektedir." dedi. Fransa'nın kirli bir geçmişe sahip olduğunu savunan Kuzu, "Fransa'ya, boykot dâhil olmak üzere uygulanacak olan her türlü yaptırımların sürekli gündemdeki sıcaklığını koruması yazılı ve görsel medya tarafından sağlanmalıdır. Bu şekilde yönlendirmelerle yaptırımların uzun sürmesi ve amacına ulaşması sağlanacaktır." Kuzu, şunları kaydetti: "Ermeni oylarını kapma adına sözde Ermeni soykırımını reddedenlerin cezalandırılmasını öngören teklifin 45 kişilik bir mecliste kabul edilmesi, demokrasi sözcüğünü her türlü platformda ağızlarından düşürmeyen AB'ye üye olan bir ülkeye yakışmamıştır. Bu kabul edilemez kararı nefretle kınıyoruz. Samimiyetlerinin test edilebilmesi için AB'nin de Fransa'nın antidemokratik yasa çıkarma hevesine acilen müdahale etmesini bekliyoruz."

MÜLKİ İDARE AMİRLERİ TOPLANTISI, KURTALAN'DA YAPILDI

S

ÖREN'DEN YENİ MESLEK LİSESİ İSTENDİ

A

k parti Siirt milletvekili Osman Ören Endüstri Meslek Lisesini ziyaret ederek okul idarecileriyle görüştü. Milletvekili Osman Ören haftanın ilk gün mesaisinde okullara ziyaret gerçekleştirdi. Milletvekili Ören, Endüstri Meslek Lisesine yaptığı ziyarette okul müdürü Abdulkadir Işık tarafından karşılandı. Okul idarecileriyle yaptığı görüşmede Milletvekili Osman Ören'e yeni bir Endüstri Meslek Lisesine ihtiyaç olduğunu, mevcut binanın artık yetersiz kaldığı belirtildi. 10 bölümlük yeni bir okulun Siirt için çok önemli bir ihtiyaç olduğunu belirten okul Müdürü Abdulkadir Işık; yeni bölümlerin açılması, eğitim ve kalifiye eleman açısından çok önemli olduğunu söyledi. Milletvekili Osman Ören'de bu eksikliğin giderilmesi için gerekli olan arsanın temin edilmesi gerektiğini, bu konunun da takipçisi olacağını dile getirdi.

KIZBAŞ PANSİYONLARI ELE ALDI

M

illi Eğitim Müdürü Kamber Kızbaş hafta sonu mesaisini pansiyonları denetleyerek geçirdi. Ortaöğretim kurumlarına bağlı pansiyonlara Milli Eğitim Müdürü Kamber Kızbaş tarafından yapılan denetimlerde, birçok okul yetkilisi hakkında tutanak tutulduğu belirtildi. Pansiyonlarda bulunan yemekhanelerde, yatakhanelerde denetim yapan Kızbaş, öğrencilerin uygun bir ortamda barınmalarını sağlamak, uygun eğitim ortamlarını sağlamak ayrıca başarılı olmalarında katkıda bulunmak için bu denetimlerin yapıldığını belirtti. Yapılan denetimlerde çok ciddi bir olumsuzluğa rastlanmadığını, bazı küçük sorunlarla karşılaşıldığını belirten Kızbaş, gerekli işlemlerin yapılacağını söyledi.

İmtiyaz Sahibi

Sayfa Editörü

Fatih ETEKER Ozan SÖYLER

Grafiker Yahya KARA Dış Temsilci Gözde Kuzu

Adres:

Kızılay Binası Kat: 6/B SİİRT

Gazete Basım Merkezi: Medya matbaacılık Adres: Gülistan Cad. No:64 BATMAN

.REKLAMLARINIZ İÇİN:

Hükümet Konağı yapılması için

misafirhanesinin

çalışmalara başlandığını ve

bulunduğu alan üzerinde

projesi için ihaleye çıkılacağı

yapılması planlanan yeni

bildirildi. 7 dönüm alan üzerinde

Hükümet Konağının projesi

yapılacak olan Yeni Hükümet

için 3 Ocak 2012'de ihaleye

Konağında; Siirt'te ki kamu

çıkılacak. 1940'lı yıllarda

kurumlarının birçoğu bir araya

inşa edilen mevcut Hükümet

getirilerek, vatandaşın işini

Konağının artık ihtiyaca

AKBANK Hesap No: 00540921

Abdurrahman ÇİVİ

Muhabir

İ

cevap vermediği için yeni

l özel idaresi

Yıllık Abonelik: 100 TL

Yazı İşleri Müdürü

Yusuf EREN

YENİ HÜKÜMET KONAĞINDA SICAK GELİŞME

ABONELİK ŞARTLARI

Burak Reklam Yayıncılık ve Pazarlama A.Ş.

sonuçlandırılmasını amaçlayan, “VATANDAŞ ODAKLI” bir yönetimi gerçekleştirmek istiyoruz. Söz konusu kamu yönetimi anlayışı ile vatandaşın kamu kurumlarındaki iş ve taleplerinin zamanında karşılanması ile artık günümüzün çağdaş yönetiminde yeri olmaması gereken, bir takım aracıların devreye girerek,vatandaşı maddi-manevi sömürmesi engellenecek ve aynı zamanda kamu görevlilerinin şahsına, Devletimizin itibar ve güveni kaybına uğramasını da önlemiş olacaktır” dedi. Gerek güvenlik kuvvetlerinin özverili çalışmaları gerekse Devletimiz ve Hükümetimizin uygulamaya koyduğu çalışmalar neticesinde bölgemizde ve ilimizde güven ve huzur ortamı sağlandığını ifade eden Vali Musa Çolak, “Güven ve huzur ortamının devamı ve sürekliliğinin sağlanması amacıyla, Kaymakamlarımız, Kamu kurum ve kuruluşları, köy ve mahalle muhtarları, ilçelerinde, köylerinde vatandaşlar ile sık sık bir araya gelerek, birlik ve beraberlik ruhunun pekiştirilmesi doğrultusunda çalışmalara ağırlık vereceklerdir.Kamu kurum ve kuruluşlarınca İl genelinde yürütülen yatırım projelerinin takibi titizlikle yerine getirilecektir. Yatırımcı kurum ve kuruluş amirleri ilçelerdeki çalışmalar hakkında Kaymakamlarımızı bilgilendirilecek Kaymakamlar da çalışmaları bizzat mahallinde takip ederek yatırımlarla ilgili hizmetlerin; düzenli, süratli, verimli ve etkin bir şekilde yürütülmesini temin amacıyla, gerekli önlemleri alacaklardır. Dedi.

iirt valisi Musa Çolak'ın başkanlığında; vali yardımcıları ve ilçe kaymakamlarının katıldığı mülki idare amirleri toplantısı Kurtalan'da yapıldı. Kurtalan Öğretmen evi salonunda yapılan toplantıda; 5442 Sayılı İl İdaresi Kanununun 25 Maddesine istinaden; ilin yönetimi; eğitim, sağlık, ekonomi, tarım, hayvancılık, sosyal yardımlar, kültür ve bayındırlık işleriyle ilgili hizmetlerin ahenkli olarak yürütülmesi amacıyla, alınması gereken tedbirlerin görüşüldüğü ve karara bağlandığı bildirildi. Vali Musa Çolak Amacımız, ”Vatandaş Odaklı” kamu yönetimi anlayışını gerçekleştirmektir. Dedi. Vali Musa Çolak, burada yaptığı konuşmada şu ifadeler yer verdi, “İlimizin en büyük ilçesi konumunda olan Kurtalan İlçesinde, İlimiz Merkez ve İlçelerinde yürütülen çalışmaları, planlanan faaliyetleri ve karşılaşılan sorunları mahallinde tespit etmek ve çözüm yolları üretmek amacıyla mülki idare amirleriyle birlikte burada toplanmış bulunmaktayız. Halkımızın yaşam kalitesini arttırmak, huzur ve güvenini sağlamak amacıyla yürütülen projeler ve hizmetlerin; etkin, verimli, kaliteli ve ekonomik bir şekilde vatandaşlarımızın hizmetine sunmak en öneclikli hedefimizdir. Günümüzde çağdaş kamu yönetiminin temel felsefesi; vatandaşa güveni esas alan, devlet vatandaş ilişkilerinde kırtasiyeciliğe kaçmayan ve bürokrasi içinde boğulmayan vatandaş taleplerini en kolay en seri ve en uygun şekilde

HALKBANK Hesap No: 10260002

ZİRAAT BANKASI Hesap No: 497555545001

Tel:0484 223 40 80 www.haber56gazetesi.com Gsm:0545 937 79 07 e-mail: haber56gazetesi@hotmail.com

kolaylaştırmak amaçlanıyor.

TÜRKİYE GENÇLİK CEMİYETİ KANAL56'YI ZİYARET ETTİ

T

ürkiye'nin ilk gençlik hareketi olarak bilinen Türkiye Gençlik Cemiyeti ülkedeki genç nüfusu ülkenin ekonomisine ve sosyal çalışmalarda azami çalışmalarında yer alması için kuruldu. Ülkemizi Birleşmiş Milletlerde temsil eden tek cemiyet olan Türkiye Gençlik Cemiyeti ülke genelinde şimdiye dek yedi bölgede 46 ofis açarak örgütlenmesini büyük YİTİK İLANI bir hızla gerçekleştiriyor. VAN TRAFİK ŞUBE İlimizde de önümüzdeki MÜDÜRLÜĞÜNDEN ALMIŞ aylarda bir şube açacak olan OLDUĞUM EHLİYETİMİ Türkiye Gençlik Merkezi KAYBETTİM HÜKÜMSÜZDÜR. cemiyetinin başkanlığını da BAYRAM ESVET Necmettin Sevgili getirildi.

sayfa 4  
sayfa 4  

yer alması için kuruldu. Ülkemizi Birleşmiş Milletlerde temsil eden tek cemiyet olan Türkiye Gençlik Cemiyeti ülke genelinde şimdiye dek yed...

Advertisement