Page 1

SISEUKSED


Minimalistlik v채rvitud tahveluste sari


FÖRBY UKSED – nostalgilised ja retrohõngulised Need uksed on tuttavad eelmise sajandi modernsetest funktsionalistlikus stiilis elamutest ja kontoritest. Tänaseks on sellised uksed tänu oma tugevale konstruktsioonile ning minimalistlikule laadile muutumas üha populaarsemaks pea kõikides Skandinaaviamaades.

LISATASU EEST VÕIMALIK TELLIDA

Peithinged Harjatud terasest hinged Käepide Ukseliistud Allalaskuv lävi Lävepakk Magnetlukk Teleskoopleng Lengi laiend

Förby 3PH

Förby 1P

Förby 2PH

Förby 2PV

Förby 1GR


FÖRBY UKSED

Ukselengid on varustatud tihendiga, klaasiga ustel on karastatud läbipaistev või matt klaas. Klaasi kinnitus ukseraamis on ilma liistudeta.

Harjatud terasest hing

Förby 1G

Förby 3GH

Förby 2GV

Förby 2GH


massiivt채itega uste sari

FANCY


FANCY UKSED – neile, kes soovivad eristuda

Massiivtäitega ukselehed on võrreldes kergustega tugevama konstruktsiooniga, mis tagab nende parema vastupidamise aktiivse kasutuse juures. Täitena kasutatakse selleks spetsiaalselt toodetud toruplaati, mis lisaks tugevusele tagab ka parema helipidavuse võrreldes kärgtäitega ustega. Ukselehe pealispind on värvitud 3,2 mm. MDF plaat. Uste standardvärv on valge NCS S 0502Y, teisi värvitoone saab valida Tikkurila Symphony või RAL värvikataloogist.

LISATASU EEST VÕIMALIK TELLIDA

Peithinged Harjatud terasest hinged Käepide Ukseliistud Allalaskuv lävi Lävepakk Magnetlukk Teleskoopleng Lengi laiend

Ukselehe konstruktsioon

Fancy Dual/oak

Fancy Stripes

Fancy Dual/glass

Fancy Stripes/glass


FANCY UKSED

Fancy V5

Fancy V5 Steel

Fancy V5 Glass

Fancy Trinity

Fancy 3P

Fancy Trinity detail

Fancy Stripes detail


Klassikaline tahveluste sari

SAXBY


SAXBY UKSED – neile, kes hindavad stiili

Välimuselt klassikalised uksed on toodetud tänapäevaseid tehnilisi lahendusi kasutades, ning tulemus on perfektne - aastateks. Uste pealispinnaks on kas värvitud MDF või lakitud ja peitsitud tammespoon. Uste standardvärv on valge NCS S 0502Y, teisi värvitoone saab valida Tikkurila Symphony või RAL värvikataloogist. Saxby uste puhul soovitame kasutada ka soojemat valget tooni RAL 1015 (vt. Saxby 1P). Tammespooniga Saxby uksi on võimalik tellida ainult tumedates toonides peitsituna ja lakituna.

Saxby 2PH/DIS

Saxby 1P

Ukselengi tihend

Saxby profiil


SAXBY UKSED

LISATASU EEST VÕIMALIK TELLIDA

Käepide Ukseliistud Allalaskuv lävi Lävepakk Magnetlukk Teleskoopleng Lengi laiend Peithinged Harjatud terasest hinged Hing 80/80/püramiid

Hing 80/80/püramiid

Saxby 2PH/DIS/tamm

Saxby 3GH

Saxby 3PH/tamm

Saxby 10 R

Saxby 8R/tamm


Ajatud k채rgt채itega

UKSED


KÄRGTÄITEGA UKSED – soodne ja universaalne valik Siledad värvitud või spoonitud siseuksed on klassikalised ja ajatud ning enimkasutatud kogu maailmas. Seesuguse eelistuse põhjuseks on nende lihtsusest tulenev sobivus igasse interjööri ning kindlasti ka soodne hind. Uste pinnaks on 3,2 mm paksune värvitud või spoonitud MDF plaat. Soovi korral on võimalik uksi valmistada ka 6 mm MDF plaadiga. Sel juhul lisandub ukse nimetusele liide STRONG.   Klaasiavad ustes ning ruumi sisekujundusega sobivad värvitoonid aitavad aga ka ökonoomsed lahendused isikupärasemaks muuta.   Spooni paigutus ukselehel on vertikaalne (horisontaalse spoonipaigutusega uste kohta vt. Haapsalu Uksetehase Trendoor uste kataloogist). Lengid võivad olla nii spoonitud kui ka sobivas toonis värvitud.

Sile SP10R

Ukselehe konstruktsioon

Sile Tamm


KÄRGTÄITEGA UKSED Rohkem mudeleid sellest sarjast leiad meie kodulehelt www.uksetehas.ee

LISATASU EEST VÕIMALIK TELLIDA

Peithinged Harjatud terasest hinged Käepide Ukseliistud Allalaskuv lävi Lävepakk Magnetlukk Teleskoopleng Lengi laiend

Uste standardvärv on valge NCS S 0502Y, teisi värvitoone saab valida Tikkurila Symphony või RAL värvikataloogist. Standardspoonid on tamm, saar, kask ja pöök. Peitsitoone spoonitud ustele saab valida volitatud müüjate juures. Sile

Sile 3A

Sile 5A

Sile 6R

Sile 1PK

Sile 10R


Ehe

massiivpuidust uste sari

KEIBU


KEIBU UKSED – kui väärtustad ehedust ja naturaalsust Keibu uksed olid algselt mõeldud kasutamiseks modernse sisustusega suvilates ja maamajades, kuid tänaseks on nad leidnud ehedust ja naturaalsust hindavate inimeste poolt hea vastuvõtu ka linnakodudes.   Uksed on valmistatud oksavabast liimpuidust ning viimistletud valge peitsi ja lakiga. Klaasiga ukse puhul kasutame  4 mm paksust keemiliselt matistatud klaasi.

LISATASU EEST VÕIMALIK TELLIDA

Peithinged Harjatud terasest hinged Käepide Ukseliistud Allalaskuv lävi Lävepakk Magnetlukk Lengi laiend

Keibu

Keibu 3R

Detail klaasi ja ukseraami ühenduskohast


LÜKANDUKSED – ruumi säästlik lahendus Lükanduksed leiavad kasutust kohtades, kus traditsioonilise ukse avamiseks ei ole piisavalt põrandapinda või on vajadus ruumi aeg-ajalt eraldada. Ukse mehhanismi saab paigaldada nii seinale kui ka lakke ning ukseava maksimaalsed mõõdud on 2240 mm kõrguses ja 1200 mm laiuses (ühepoolse lükandukse korral) või 2500 mm (kahepoolse lükandukse korral). Samas peab arvestama, et ukseava kõrval olev sein tuleks ukselehe laiuselt vabaks jätta (kahepoolse lükandukse korra mõlemalt poolt). Lükandust on võimalik valmistada praktiliselt igast käesolevas kataloogis leiduva siseukse tüübist, kuid arvestada tuleks sellega, et helipidavus väheneb lükandukse puhul oluliselt võrreldes traditsioonilise uksega. Lükandust on vajadusel võimalik toota ka lukustatavana.

Lükanduks Tamm peitelaud

peitelaua kandur relsi kandur

Kausskäepide Lukustus

ukseleht

ühepoolne seinakinnitusega lükanduks

max 2240

LISATASU EEST VÕIMALIK TELLIDA

kahepoolne seinakinnitusega lükanduks juhik

lükandukse kausskäepide


Avatud mehhanismiga lükanduksed Avatud mehhanismiga lükandukse detailid on disainitud tagasihoidlikus, kuid modernses võtmes ning valmistatud matistatud roostevabast terasest. Lükandukse mehhanismide komplekt võimaldab kasutada kuni 1075 mm laiusega ukselehte avale laiusega kuni 985 mm. Relsi maksimaalne pikkus on 2000 mm. Laiema ava puhul tuleb kasutada kahte relsikomplekti kõrvuti, koos kahe ukselehega.

Relss

Relsi kandur

Relsi klamber

Ukse stopper

Juhik põrandal

Ratasmehhanismid

Ukse käepide S48 Avatud mehhanismiga lükanduks SSWD01


Vastupidavad laminaatkattega

UKSED


LAMINAATKATTEGA UKSED – eelistatud valik aktiivselt kasutatavatesse ruumidesse Laminaatkattega uksed on kasutamiseks aktiivselt kasutatavates ruumides, näiteks koolide klassiruumid, lasteaiad, haiglad, ühiskondlikud tualetid, bürood jne. Uste valmistamisel kasutatav kõrgsurvelaminaat on vastupidav löökidele ja kulumisele ning seda on saada väga erinevates toonides ja mustrites. Lähtuvalt kasutusalast jagunevad uksed servakatte järgi:    A   - sobivas toonis värvitud massiivpuidust servakandiga uksed;    B   - lakitud kõvast massiivpuidust servakandiga uksed;    C   - roostevaba plekiga osaliselt kaetud servadega uksed.   Uste lengid võivad olla värvitud, spoonitud või kaetud osaliselt roostevaba plekiga. Roostevaba plekiga kaetud lengid on sobilikud eelkõige ustele, millest transporditakse läbi esemeid, mis võivad sattuda kontakti lengiga ning seda kahjustada. Sellised on näiteks haiglates ja raviasutustes palatite uksed. Laminaatkattega uks

A

B

C Allalaskuv lävi


Turvalised tule- ja helikindlad

UKSED


TULE- JA HELIKINDLAD UKSED – testitud kvaliteet Tuletõkkeuksed EI30/Rw40dB, EI30/Rw40dB 1PS ja EI30/Rw40dB 1A Klaasidega uste osatähtsus tule- ja helikindlate uste projekteerimisel suureneb pidevalt. Seetõttu oleme katsetanud oma uksi nii väikese (kuni 15% ukselehe pinnast) kui ka suure klaasiavaga. Uksi võib väljastatud sertifikaadi kohaselt valmistada kõrgusega kuni 2,4 m ja laiusega kuni 1,2 m.  Katsetuste tulemusena on meil luba kasutada ustes nõuetele vastavat uksesilma, ukselehes asuvat uksekella ning mehhaaniliselt allalaskuvat lävetihendit.

Tuletõkkeuks EI30/Rw40dB ITS peitsulguriga EI30/Rw40dB

Kuna peitsulgur on muutumas eksklusiivsetes hotelliprojektides ja mujalgi sagedaseks, oleme katsetanud nii uste sulgumisvõimet (50 tuh. korda) kui tule- ja helipidavust. Uksi võib väljastatud sertifikaadi kohaselt valmistada kõrgusega kuni 2,4 m ja laiusega kuni 1,2 m.

Peitsulgur ITS

EI30/Rw40dB Trend


TULE- JA HELIKINDLAD UKSED

Tuletõkkeuks EI15/Rw37dB Uksi kasutatakse kohtades, kus tulepüsivusnõue on vaid kuni 15 minutit. Ukselehe paksus on ainult 40 mm ja tegemist on hinnalt soodsaima tuletõkkeuksega. Uksi võib väljastatud sertifikaadi kohaselt valmistada kõrgusega kuni 2,1 m ja laiusega 1 m. Katsetuste tulemusena on meil luba kasutada ustes nõuetele vastavat uksesilma, ukselehes asuvat uksekella ning allalaskuvat läve.

Paaris tuletõkkeuks Paaris tuletõkkeuksi EI30/Rw40dB kasutatakse eelkõige ruumide tsoneerimiseks tulekahju korral. Uksed on varustatud liugvars-sulgurite ja sulgumisühtlustiga, mis sulguvad automaatselt peale vastava signaali saamist. Uksi võib väljastatud sertifikaadi kohaselt valmistada mõõtudega kuni 2200x2200 mm.  Katsetuste tulemusena on meil luba kasutada ustes allalaskuvat läve. Tuletõkkeuks EI15/Rw37dB

Välistuletõkkeuks EI30/Rw40dB Ex Välistuletõkkeuksed leiavad kasutust soojade ja külmade ruumide vahelises tuletõkketsoonis (garaazid, korterite uksed mitteköetavate koridoridega elamutes jne). Uksi võib väljastatud sertifikaadi kohaselt valmistada kõrgusega kuni 2,1 m ja laiusega 1 m. Katsetuste tulemusena on meil luba kasutada ustes nõuetele vastavat uksesilma ja ukselehes asuvat uksekella.

Tuletõkkeuks EI30/Rw40dB


Niiskuskindlad sauna- ja pesuruumide

UKSED


SAUNAUKSED ja NIISKUSKINDLAD UKSED

Saunauks täisklaas

Saunauks puit/klaas

Saunauks klaas/paneel

Saunauksed asuvad reeglina keerulistes tingimustes (temperatuur ja niiskus), mistõttu kindlaim valik on karastatud klaasist uks. Puitraamil ukse kasuks otsustajad peavad arvestama võimalusega, et ukseleht võib vahetevahel pisut kaarduda või ka mõõte muuta. Värvitud, siledad niiskuskindlad uksed püsivad stabiilsena ka niisketes ja vahelduva niiskusega ruumides ning taluvad samuti ajutist otsest vett ukselehe pinnal. Uks tuleb alati paigaldada nii, et lengid jääksid vähemalt 10 mm põrandapinnast või uksepakust kõrgemale. Uksepakk (lisavarustus) on kaetud roostevaba plekiga. See paigaldatakse lengide alla ning peab olema iseseisvalt põrandale kinnitatud. Spoonitud tooteid me niiskuskindlana ei valmista, kuid analoogset paigalduspõhimõtet kasutades väheneb nende niiskuskahjustuse oht oluliselt. LISATASU EEST VÕIMALIK TELLIDA

Käepide Ukseliistud Lävepakk Roostevaba plekiga kaetud lävepakk

Saunauks paneel


Lisavarustus

Standardne lävi, tamm

Ventileeriv lävi, tamm

Värvitud profiilne uksepiirde- Spoonitud profiilne uksepiirdeliist mõõtudega 70x12 mm liist mõõtudega 100x25 mm

Standardne roostevaba plekiga kaetud lävi

Roostevaba plekiga kaetud ventileeriv lävi

Roostevaba plekiga kaetud ventileeritav lävi erinevate kõrgustega põrandatasapindade ühendamiseks

Värvitud või spoonitud sile uksepiirdeliist mõõtudega 42x12,58x12 või 70x12 mm

Spoonitud või värvitud nurgaliistud

Spoonitud põrandapiirdeliistud mõõtudega 42x12 või 42x16 mm

Magnetlukk

Allalaskuv lävi

Peithinged

Harjatud, terasest hing

Harjatud, terasest hing

Hing 80/80A/ püramiid


Lengilaiend "Troll" Lengilaiendit "Troll" on mugav kasutada uksepalede katmiseks. Lengilaiendeid toodetakse neljas erinevas mõõdus. Need saetakse kohapeal sobivasse mõõtu ning saetud osa surutakse lengis olevasse soonde. Tehases töödeldud serv kaetakse liistuga, mis tagab uksepale korrektse lõpetatuse. Lengidele tehakse tehases laiendi jaoks sooned ainult sel juhul, kui need on tellitud koos laiendiga. Seega, tuleb otsus lengilaiendi osas teha uste tellimise faasis. 207-232 182-207 157-182 132-157

42/58/70

107-132

Lengilaiend “Troll”

92

44

58

61

92

Teleskoopleng 125 mm Teleskoopleng on spetsiaalne ukseleng, mille puhul piirdeliistude paigaldamine on lihtne ja mugav. Ei pea muretsema seina paksuse pärast, kuna liistud on tehtud nii, et nad liiguvad ukselengi sisse vastavalt vajadusele ja seina paksusele. Teleskooplenge toodetakse seinapaksusele 92-110 mm ja 110-125 mm.

92 - 110 ; 110 - 125

Uste moodulite mõõdud Ühepoolsed

Kahepoolsed

M 7x21 690x2090 M 8x21 790x2090 M 9x21 890x2090 M 10x21 990x2090 Laiendiga

M 13x21 M 15x21 M 17x21 M 19x21

M 8+3x21 1090x2090 M 9+3x21 1190x2090 M 10+3x21 1290x2090

M 8+4x21 1190x2090 M 9+4x21 1290x2090 M 10+4x21 1390x2090

1290x2090 1490x2090 1690x2090 1890x2090

Uste käelisus määratakse avanemissuuna järgi.

vasak

parem

Teleskoopleng


MÄRKMED


Tehas: Masti tee 8 Uuemõisa 90401 Lääne maakond tel 472 0800 faks 472 0802 (uks), 472 0803 (aken) e-post: info@uksetehas.ee

Müügisalong: Pärnu mnt. 139c Tallinn 11317 tel 651 5888 faks 651 5889 e-post: salong@uksetehas.ee www.uksetehas.ee

Haapsalu Uksetehase siseuste kataloog 2013  
Haapsalu Uksetehase siseuste kataloog 2013  
Advertisement