Page 1

Yeni Bir Gazete... Evet sayın okurlar. Gazetemizin yeni sayısı ile birlikte yine sizlerin huzurunuzdayız. Gazetemizde bu sefer köklü değişiklikler yaptık. Editörümüz Tr.ChaTLaKx’ın internet problemleri olduğu için rötar yapmıştı gazetemiz. Ama bu sayı ve büyük ihtimalle bundan sonraki birkaç sayıyı ben deniz h3LLsinG çıkartacak. Yazarlarımız yavaş yavaş değişiyor ve çürük halkalar zincirden çıkartılıyor. Eminim bunu ben söylemesem bile gazetedeki kalite artışından anlayabilirdiniz. Gazetemizi daha sade ama kaliteli bir şekilde çıkartacağız bundan sonra. Gazetemiz bundan sonra Flash Dergi formatında çıkartılacak. Oturup sizlere Flash Dergi’nin ne olduğunu anlatmayacağım burada. Detaylı bilgi için sayfaları çevirmeye başlayabilirsiniz. Keyifli okumalar.

h3LLsinG

Bu Sayımızda Neler Var ?


Yeni sürüm 1.29... Yeni sürüm yakında Türkiye Sunucularına da eklenecek. Ama her zamanki gibi The West Beta Sunucusuna yüklendi bile. Birbirinden ilginç yenilikler bizi bekliyor. Yeni binalar, oyuncular arası ticaret. Ama en heyecan verici yenilik şüphesiz kafatası avcılığı… Şimdiden sabırsızlanmaya başladınız mı? O halde daha fazlasını keşfedin!

Yeni Eklemeler Artık kendi birliklerimizi kurabileceğiz! Elbette daha önceden de birlikler vardı. Ancak bu kez doğrudan oyun mantığı içine ekleniyor. Şehir yönetimi bölümünden birliğinizi kontrol edebilirsiniz.

Birlik üyelerine ait kalelerin kışlalarında uyuyabilirsiniz.

Birlik içi düellolar sistem tarafından bir uyarı ile engellenecek.

Eğer bir kale sahibi iseniz eğitim amaçlı manevralar başlatabileceksiniz!

Bütün şehirlere Şerif Binası eklenecek. Şerif aracılığı ile oyuncuların kellelerine para verebilir, kelle avcılığı ile ününüzü duyurarak büyük servetler kazanabilirsiniz! Kafatası avcılığı Düellocular için yeni bir meslek ve gelir kaynağı olacak. Bu durumda kendi kellenizi de korumanız da gerekecek elbette. •

Şehrinize bir Market inşa ederek dost oyuncularla eşya alış-verişi yapabileceksiniz.

Diğer güncellemeyi boş geçen askerler için yeni kale savaşı bonusu! Kulelere konuşlandığınız zaman diğer sınıflara kıyasla %25 daha fazla bonus alacaksınız. Bu bonus Asker Kulesinde de geçerli. Bu durumda bonusunuz %50’ye kadar çıkabilir.

Geliştirmeler Kale savaşı chatlerinde artık Subay rütbesinin altındaki rütbelere de konuşma izni verebilirsiniz. Daha fazla seçenek için /help komutunu kullanın.

Chat’e giriş mesajları geliştirildi. Başka oyuncuların chat’e giriş ve çıkışlarını anında görebileceksiniz.

Kale Savaşı Sistemi artık sınıfınızı ve seviyenizi de arayüze ekleyecek.

Savaş sırasında her sınıf kendine özgü sembolü ile gösterilecek.

Kale Savaşında size arkadaşlarınız tarafından verilen destekleri de görebileceksiniz.


Değişiklikler •

İşçiler için bölgeden alınan ekstra bonus %40’dan %30’a düşürüldü.

İşçiler, İşçi Kuleleri’nde ekstra bonus özelliklerinden yararlanamayacaklar.

Düzeltilen Hatalar Düello Vuruş ve Kaçınma Bölgesi ayarları bundan sonra NPC’lere saldırmadan önce kayıt edilecek. Sunucu performansındaki 3 saniyelik gecikme düzeltildi. •

Savaş loglarındaki Kale Savaşı Başlangıç Pozisyonu etkisinin düzeltildiği zannediliyordu. Bir yanlışlık söz konusu. Yeni sürüm ile düzeltilecek.

Tüccar ! Yandaki amcayı bir yerden hatırlıyor musunuz? Evet mi? Bu amcamız daha doğrusu tüccar amcamız- bizim The West'teki yeni yoldaşlarımızdan. Ancak bize görev değil malzeme sunacak. Peki, bu tüccar olayı nasıl işleyecek? Tüccarda normal şehir tüccarlarında bulunan her türlü eşya bulunabilir. Ve bir şehre üye olmasanız bile bu tüccar amcadan şehir fiyatına alabilirsiniz. Tüccar amcada 8 eşya bulunur ve bunlar 24 saat arayla değişir. Ancak bu süre direk işlemez. Örneğin tüccar amcaya Pazartesi sabahı 8'de girerseniz süre 24'den itibaren geri saymaya başlar. Daha sonra oyundan çıkıp akşam 8'de girerseniz 12 saat süre kaldığını görürsünüz. Ancak Salı günü sabah 10'da girerseniz sürenin tekrar 24'de olduğunu görürüsünüz. Yani 24 saat sürenin yeniden başlaması için tüccar amcayı ziyaret etmeniz gerekiyor. Ben beklemem direk gelsin derseniz 5 külçe karşılığında tüccara eşyaları anında değiştirtebilirsiniz. Peki, bu tüccar amca ne işe yarar? -Bir şehirde bulunmayan maceracı arkadaşlar sürekli şehir değiştirmek yerine eşyalar çıktıkça tüccar amcadan alabilir. -Yeni açılan dünyalarda şehir tüccarları daha yeni kurulduğundan tüccar amca çok işinize yarayacaktır. -Tüccar amcaya istediğiniz zaman kendi ürünlerinizi satabilirsiniz. Böylece şehrinizde tüccarların kurulmasını veya karakterinizin şehre yürümesini beklemenize gerek kalmıyor. baris464


Kızılderililerin Zor Yaşam Tarzını Yakından Öğrenmek İster Misiniz ? Vahşi Batıda Yaşam Merhaba arkadaşlar. Bu sayımızda size vahşi batıda yaşayan Kızılderililer hakkında bilgi vereceğim. Yazımı yazarken yalan yanlış internet sitelerinden değil, ansiklopedilerden yararlanarak derledim. Umarım keyifle okursunuz. İlk Kızılderililer avcılıkla, kök ve yemiş toplayıcılığıyla yaşamlarını sürdürüyorlardı. Yaklaşık 9.000 yıl önce toprağı işlemeye başladılar ve barınaklar yaptılar. Orta Amerika’nın bazı yörelerinde tarım teknikleri çok geliştiği için büyük kentler kurabildiler; buralarda yaşayanları besleyebildiler. Arkeolojik bulgulara göre Kızılderililer 2.000 yıl önce mısır, fasulye, kabak ve benzeri tarım ürünleri yetiştiriyorlardı. Bazı gruplar sulamayı öğrendiler. Taş ve çamurdan ev yapım tekniğini geliştirdiler; kumaş dokudukları pamuk ve benzeri ürünleri yetiştirmeye başladılar. Kızılderililerin arasında konuşulan dillerin sayısı tüm Eskidünya’da konuşulan dillerden daha fazladır.(bknz: Eskidünya; Afrika ve Avrasya'yı tek bir kıta olduğu dönemdir. Dünya nüfusunun %85’inin,5.7 milyar insanın yaşadığı tahmin edilmekte.) Bazı araştırmacılara göre Avrupalılar, Amerika’ya ayak bastıkları zaman orada 2.000’den fazla dil konuşuluyordu, ama bunların çoğu sonradan yok oldu. Günümüzde o dillerden yaklaşık 500’ü konuşulur. Kızılderili kabileler arasında din, sanat, evlilik töreleri ve giyim kültürleri arasında farklılık görülürdü. Örneğin kuyruklu tüylü başlık orta batıdaki büyük ovalarda giyilirken diğer bölgelerde türban kullanılırdı.


Kızılderililer için toprak, gökyüzü gibi sahipsiz ve herkesindi. Ailelerin işleyecekleri kadar toprağı olabilirdi. Ama toprağın özel mülkiyeti bir çok Kızılderili için düşünülemez bir şeydi. Avrupalıların toprağa sahip olma tutkusu, bir yerli için birkaç güneş ışığına sahip olmayı istemek kadar anlamsızdı. Avrupa uygarlığı ile Kızılderililerin uygarlığı arasındaki öteki farklar kullanılan teknolojiden kaynaklanıyordu. Avrupa uygarlığı tekerlek, saban ve ata dayanıyordu. Bunları, Avrupalılar Yenidünya’ya getirdi. Eskidünya’ya kinin gibi çok önemli ilaç hammaddelerinin yanı sıra, kauçuk, mısır, beyaz patates, çikolata, yerfıstığı, kabak, sakız, tütün, hindi, akçaağaç şekeri, yeni bir pamuk türü, domates diye uzayıp giden koca bir listedeki tarım ürünlerini kazandırdı. Çağdaş dünyada kullanılan ürünlerin yarıdan fazlası Kızılderililere tanıtılmıştır. Kızılderililerin geleneksel silahları arasında ilk sırayı ok ve yay alır. Deneyimli bir atıcı dakikada altı tane olmak üzere arka arkaya oldukça isabetli 20 ok atabilirdi. Bu silah Amerikan ordusunun kullandığı Springfield tüfeklerinden daha hızlı olmakla birlikte genel olarak etkisi daha düşüktü. Özellikle at üzerinde yapılan dövüşlerde tercih edilen mızraklar aynı zamanda törensel havası olan silahlardır. Yakın dövüş silahları arasında ise savaş baltası tomahawk ve çeşitli biçimdeki bıçaklar öne çıkar. Ader01

The-West Forum Forum Forum oyuncuların birlikte sorularını ve destek bekledikleri, bazen de oyunun yeniliklerinde neler olacağını öğrenecekleri yerdir.

Foruma Giriş/Kayıt Foruma girmek için “Ana sayfayı” kullanabilirsiniz. Oradaki “Forum” yazısına tıklayarak forumu açabilirsiniz. Ayrıca oyun içinden de sağ alt bölümde yer alan The-West Forum simgesine tıklayarak (Yeni sayfa veya yeni sekme de) açabilirsiniz.

Kayıt Forumu açtığınızda karşınıza gelen ana sayfada ister araç çubuğundan ister de “TheWest’e Hoş geldin” yazı çubuğundan kayıt olabilirsiniz. Başkasının yetkisiz girmemesini sağlamak için, lütfen oyundaki kullanıcı adıyla ve şifrenizle giriş yapın. Forum ismi aynı zamanda oyundaki kullanıcı adındır. Forum şifresi güvenlik açısından oyundaki şifrenin aynısı olmaması lazım. Foruma kayıtınız bitmiştir, artık The-West Forum üyesisiniz. -Forumla İlgili İpuçları The-West Forum her forum gibi can sıkıcı değildir. Aslında oyunla ilgili birçok şey burada yer alıyor. Mesela üyelerin en çok yararlandıkları konular “Sorular” bölümü. Sorularda bazı sayfaları incelerseniz işinize yarayan şeyler çıkabilir. Mesela gizli silahları bulma gibi. Tabi her oyunu kolaylaştırmak için birden çok script te var. Şehir tanıtımlarınızı da buradan yapabilirsiniz. Ayrıca eğer şehir arıyorsanız da oyuncu profilinizi tanıtıp bir şehre üye olabilirsiniz. egrimo


Yeni Görev... Arkadaşlar yeni bir görev çıktı. Gizli bir görev serisi. Tüm görev bir çamur parçasını bulmakla başlayıp çok değerli gizli bir silahı bulmaya kadar ilerliyor. Fakat biz sadece 4 kısmını biliyoruz. Silahta değersiz bir silah değil hani (Remington 1890).Silahı 78.Seviyede alabiliyoruz. Onun için acele etmenize gerek yok. Lafı çok uzatmadan adımları anlatayım. Adım 1= Öncelikle “Demir Madeni” çalışmasından bir kazma buluyoruz. Adım 2= Envanterimize kazmayı takıp kurşun taşı çalışması yapıyoruz.( Söylentilere göre saat 21:00’dan sonra daha rahat çıkıyormuş.) Bu çalışmadan bir adet “Garip Bir Çamur Topağı” buluyoruz.

Adım 3= Envanterimize çamuru takıp “Balık Tut” çalışması yapıyoruz. Buradan “Kirli Bir Eşya”yı buluyoruz.

Adım 4= Kıyafetler dahil 100+ el çabukluğu ile envanterimize bir çekiç takıyoruz. Çekiç takar takmaz Henry’ de bir görev açılıyor. Buradan da “Tozlu Revolver” alıyoruz.

Adım 5= Bu adımın nasıl yapılacağını ve devamını henüz bilmiyoruz.


5. adımın nasıl yapıldığını bilmiyoruz ancak ne olduğunu biliyoruz.5. adımda revolverin tozunu alıyoruz ve bize “Son yaptığın temizlikten sonra bunun altın bir revolver olduğunu keşfettin ancak mermisi yok.” diyor. Her halde devamında da mermi buluyoruz. Eğer devamını ve 5. adımı keşfederseniz bizimle iletişime geçin. hortlak123

Support ve Kullanımı Support Nasıl Kullanılır ? Support, destek anlamına gelen, oyunda yöneticilerle iletişime geçebileceğiniz mesaj panelidir. Yalnızca oyun sorunlarına cevap verilen bu panel, oyunun gidişatını da kontrol ediyor. Support ta ilk akla gelen İngilizce den Türkçe ye tabir edilirse destektir. Ama desteği kullanma şartları ve bazı özel noktaları var. İlk olarak support ta yöneticilerle irtibata geçtiğiniz için saygılı bir dil kullanmalısınız. Oyunda da terbiyenizi korumanız gerektiğini unutmamalısınız. Ayrıca düzgün yazmalısınız. “Türkçe Support” ta Türk Dil ve Edebiyatı’na uygun olmalı. Supportta küfür kesinlikle yasaktır. Küfür yazmanız BAN yemenize neden olur. Kısaltma küfürlerde yasaktır.

Supporta Giriş. Oyun içinden sağda bulunan ayarlar kısmını açıyoruz. Sonra altında destek yazan simide tıklıyoruz (Yazıya da tıklayabilirsiniz.). Karşımıza bir ekran çıkacaktır. Hangi oyun dünyasından giriş yaptıysanız otomatik o gösterilir karşınızda.

Yeni Tiket Burada ilk olarak sorununuzu belirteceksiniz. Eğer sorununuz orada yoksa “Diğer” seçeneğini seçin ve gönder deyin. Yeni tiket için artık konunuzun vakti geldi. Sorunuzun konusunu yazacaksınız ve alt kısmada güzel bir dille sorunuzun tam olarak ne olduğunu yazacaksınız. Artık gönder butonuna basabilirsiniz. Sorununuz yöneticiler tarafından ele alınmıştır, kısa sürede support size cevap verecektir.


Yeni Dünyamızın Yeni Adminleri İle Röportaj Yaptık... Bazinqa: Bize biraz kendinizi tanıtır mısınız? -Kurallar gereği kendimi pek tanıtamayacağım. Bilgisayar oyunlarını, animeleri ve Amerikan komedi dizilerini seven bir admin olarak bilin beni.

Nickinizin anlamı ne ve neden bu nicki seçtiniz? -Bazinga, The Big Bang Theory adlı bir dizide geçen bir replik. Sheldon isimli karakter şaka yaptıktan sonra bazinga der. Türkçeleştirirsek "Sazan gibi atladın" gibi bir anlam çıkar. Sebebi de bana kalsın.

Takım arkadaşlarınızla aranız nasıl? -Takımdaki herkesi daha tanımıyorum ama bir çoğu ile önceden de görüştüğüm için bir sorun yok. Mutlu mesut yönetiyoruz oyunu.

Gazetemiz hakkında neler düşünüyorsunuz? -Gazete güzel ama daha hızlı çıkarsa daha güzel olur.

Oyun gidişatını nasıl buluyorsunuz? -Innogames'in 99. seviye sınırını kaldırmamasını hâla anlamış değilim. Kaldırsalar eski oyuncularda rekabete kaldıkları yerden devam eder ve oyun tadından yenmez bir hale gelir. Ancak yeni dünyalar güzel gidiyor, bir kaç sorun var onlarında kısa zamanda giderileceğine eminim.

Oyunculara ne tavsiyelerde bulunursunuz? -Yeni başlayanlar oyunu mutlaka bilenlere sorarak öğrensinler hızlı gelişmek istiyorlarsa. Herkese forumu takip etmelerini öneriyorum, seviyesi düşük olanda yüksek olanda forumdan çok şey öğrenebilir.

Eklemek istediğiniz bir şey var mı? -Gazetenizde başarılar diliyorum.


GhostFace: Bize biraz kendinizi tanıtır mısınız? -Merhaba, gerçek kimliklerimizden bahsetmemiz yönetim tarafından uygun görülmediği için kendim hakkında oyunda eski olduğumu ve oyunu bildiğimi söyleyebilirim. Genelde açığım ve supporttan gelen ticketleri elimden geldiğince hızlı cevaplamaya çalışıyorum.

Nickinizin anlamı ne ve neden bu nicki seçtiniz? -Nickim Hero108 animasyon dizi kahramanlarından sevimli ama güçlü ve başarılı tavşancığın kod adının İngilizcesi diyebiliriz. Neden seçtiğime gelirsek daha sempatik durduğunu düşündüm o yüzden bunu seçtim

Takım arkadaşlarınızla aranız nasıl? -Daha yeni başladığım için pek kişi tanımıyorum ama blanco ve kombocyali alışmama yardımcı oluyorlar. En çok muhabbet ettim kişi ise diğer yeni operatör bazinqa’dır.

Gazetemiz hakkında neler düşünüyorsunuz? -Gazetenizi ilk sayılardan beri takip ediyorum ve ciddi gelişmeler olduğunu gözlemledim. Diğer sayılarda da kendiniz geliştirirseniz daha güzel sonuçlar ortaya çıkacaktır. Tek beğenmediğim nokta sürekli değişik bir arka plan üzerine yapıyorsunuz onu bir an önce sabit bir şekle sokarsanız daha kolay ve daha hızlı çalışırsınız. Başarılarınızın devamını diliyorum.

Oyun gidişatını nasıl buluyorsunuz? -Oyunda sürekli yeni özellikler geliyor ama 99 seviye olan arkadaşlar için yetersiz olduğunu düşünüyorum. En son duyduğum habere göre yeni seviyeler yine ertelenmiş. Bizim sunucu içinde Arizona geldiğinde oyunda ufak çaplı bir canlanma olduğunu gördüm ama ilerleyen seviyelerde yine sıkıcı halini alacağını düşünüyorum. Yeni sürümleri daha hızlı geliştirirlerse çok daha iyi olacak bence.

Oyunculara ne tavsiyelerde bulunursunuz? -Oyun içinden hızlı gelişmek için sabırlı olmalarını ve belirli bir strateji üzerinde gitmelerini tavsiye ediyorum ve işlerim gereği multi kullanmamalarını ve katiyen bir başkasının karakterine girmemelerini yani bakıcılık yapmamalarını öneriyorum. Sizlere oyunu öğretecek daha fazla bilgi içeren bir gazete hazırlamanızı öneriyorum.

Eklemek istediğiniz bir şey var mı? -Eklemek istediğim bir şey yok gazetenizde başarılar dilerim.


Oyun Kurtlarına İlaç Gibi Bir Oyun GUN ! Vahşi Batı. Zamanının en çetin ve yaşanılması en zor yeri. Her gün yüzlerce cinayet, soygun ve türlü türlü suçlar. Herkesin belinde silah olduğu ve herkesin kabadayı kesildiği bir yer Vahşi Batı. Böyle çetin bir yerde yaşamak için çok güçlü olmak gerekiyor. Kovboy kültürünün geliştiği ve Amerikanın zamanında kültür emperyalizminde de kullandığı nam'ı diğer Western olgusu insanlarda hep bir merak uyandırmıştır. Gun, tamamıyla temeli "Vahşi Batı" üzerine kurulmuş bir aksiyon oyunu. Oyunda Vahşi Batı'da olan her şey mevcut. Silahlar, atlar, bufalolar, Kızılderililer, poker turnuvaları, arananlar posterleri ve sayıp sayamayacağımız birçok öğe. Oyunda oynadığımız ana karakter Colton White, iyi bir avcı olan babası Ned tarafından yetiştirilmiş, iyi bir avcı ve silahşor olmuştur. Oyuna ilk başladığımızda kontrollere ve oynanışa alışmamız için yapımcılar bir bölüm hazırlamış. Bu bölüm oyuna ilk başladığımızda bize gerçekten çok yardımcı oluyor. Yavaş yavaş oyunun oynanışı ve kontrolleri hakkında bilgi sahibi oluyoruz. Oynanışla ilgili gözümüze ilk çarpan şey QuickDraw özelliği. Bu özellik artık her aksiyon, FPS oyununda görmeye alıştığımız etrafımızdakilerin yavaşlaması (zamanın yavaşlaması) ve bizim seri bir şekilde çok sayıda düşmanı alt edebilmemize yarayan müthiş buluş. Gun gibi bol vurdulu-kırdılı ve silahların oyunda önemli bir rol aldığı bir oyunda QuickDraw gibi bir özelliğinin olmaması büyük bir eksiklik olurdu. Genelde üçüncü şahıs bakış açısıyla oynadığımız Gun, QuickDraw özelliğiyle klasik FPS kamera açısına geçebiliyoruz.


“Ben Oyun Sevmem, Güzel Bir Film Yok Mu ?” Diyenleri de Düşündük: İyi, Kötü, Çirkin İyi, Kötü ve Çirkin 1966 yapımı Sergio Leone'nin yönettiği Western filmidir. Bir Avuç Dolar (1964) ve Birkaç Dolar İçin (1965) filmleriyle başlayan üçlemenin sonuncusudur. Clint Eastwood bu filmde Golden Laurel ödüllerinde en iyi aksiyon performansı dalında ikinciliğe layık görülmüştür. Eastwood'un canlandırdığı Blondie (sarışın) takma adıyla yol alan kovboyun gerçek adı film boyunca hiç söylenmemiştir. Bu film dünyanın gelmiş geçmiş en iyi 5 filmi arasında yer almaktadır. Clint Eastwood'un kariyerinin zirvesine çıktığı bir başyapıttır.

Birkaç Dolar İçin Indio adındaki bir kanun kaçağını yakalamak için, iki kelle avcısı işbirliği yaparlar. Monco'nun kazanacağı para dışında dert ettiği bir şey yoktur. Ancak Mortimer'in kimsenin bilmediği bir sırrı vardır ve hesaplaşmak için büyük günün gelmesini beklemektedir. İki adamı da durduracak bir şey yoktur ve önlerine çıkan her şeyi yok etmeye hazırdırlar. Sert erkeklerin, hızla kılıfından çıkan silahların ve Hollywood'un birtakım ahlaki gerekçeleriyle ortaya çıkardığı western mitine inat eğlencelik şiddetin sahne aldığı "For A Few Dollars More" türün meraklıları için bulunmaz fırsat.

Bir Avuç Dolar A Fistful of Dollars (Per un pugno di dollari) başrolünü Clint Eastwood'un oynadığı, yönetmenliğini Sergio Leone'nun yaptığı 1964 yapımı Sphagetti western tarzı bir filmdir. For a Few Dollars More (1965) ve The Good, the Bad and the Ugly (1966) filmlerinin takip ettiği, kısaca Dolar Üçlemesi olarak bilinen serinin ilk filmidir. Akira Kurusawa'nın 1961 yapımı Yojimbo filminden ilham alınarak çekildiği söylenir. Üç filmde de Eastwood'un canlandırdığı karekterin adı hiç geçmez. Sadece sarışın olarak anılır. Üç film de İspanya'nın Almeria bölgesinde çekilmiştir.


ÖDÜLLÜ SORULAR ! Test Soruları: 1– Premium Bölümündeki “Protokol” Ne İşe Yarar ? A) Oyun İstatistikleri

B) Yaptığımız Harcamalar

C) Kazandığımız Paralar D) Hiçbiri 2– Tüccarı Yenilemek Kaç Külçe Gerektirir ? A) 2

B) 3

C) 4

D) 5

3–Sağ Menüdeki Çalışmalar Bölümü Hangi Premium Özelliğini Kullanınca Aktif Hale Gelir ? A) Otomatik İşlem B) Karakter Bonusu C) Yüksek Gelir

D) Daha Hızlı Dinlenme

4-Cinayet Görev Serisinin Başlaması İçin Hangi Koşulu Yerine Getirmelisiniz ? A) Kanlı Gömleği Bulmalısınız B) Malikaneye Gitmelisiniz C) Katili Bulmalısınız

D) Hiçbiri

5-Bir Şehir Kurmak İçin Aşağıdaki Şartlardan Hangisini Yerine Getirmeniz Gerekmez ? A) 300 Dolarınız olması

B) 80 Enerjiniz Olması

C) 10. Seviyeye Ulaşmış Olmanız

D) Hangi Aşağıdaki ?

6-Aşağıdaki Resim Türlerinden Hangisini Şehir Profiline Koyamazsınız ? A) JPEG B) PNG C) GIF

D) TIFF


Klasik Sorular: 1-Oyunda Kaç Adet Sıralama Vardır ?(Adlarını saymayın, sadece sayısını söyleyin.) 2-Bir Rapor Profilde, Şehir Forumunda, Telgrafta vs. Nasıl Yayınlanır Anlatınız. 3-Oyunda Kaç Adet Görev Vardır.(Gizli görevler hariç.) 4-Onur Salonuna En Fazla Kaç Kişi Girebilir ?

Soruların cevaplarını twdygazete@gmail.com adresine mail atınız. Örn: Testler: 1-X 2-Y 3-M Klasik Sorular: 1-...................................................................... 2-....................................... Mailin sonuna oyun ve forum nickinizi yazmayı unutmayınız.


Bir çoğumuzun çocukluğu Red Kid’i Televizyondan izlemekle geçti. Daha eski nesillerse çizgi romanlarını alıp okudular. Peki Red Kid’in çocukluğunu merak eden oldu mu ? İşte bu sayımızda sizlere Red Kid’in çocukluğundan bir maceranın anlatıldığı bir çizgi roman hediye edeceğiz. Çizgi romanı okuyabilmek için önce CDisplayEx Türkçe programını aşağıda verilen linkten indirmeniz gerekmektedir.(1,5 megabyte) Ardından yine aşağıdaki linkten çizgi romanı indireceksiniz.(91 megabyte) İndirdiğiniz programı kurduktan sonra çizgi romanı o programla açarak okuyabilirsiniz. Not:Linklerin tıklanılabilmesi için tek satırda olması gerekmekteydi. Bu sebeple linkler küçültüldü. Tıklayıp Follow derseniz link açılır. CDisplayEx Türkçe: http://rapidshare.com/files/252771235/CDisplayEx_v1.4_TR.exe

Çizgi Roman: http://hotfile.com/dl/56754372/4239db7/Red_Kit_Lucky_Luke_nklp_Kitabevi_-_Oklahoma_Jim.cbr.html

Ekibimizdekiler: Başkan->Tr.ChaTLaKx Editör->h3LLsinG Yazarlar: hortlak123-arda47-AdEr01-barış461 Film-Oyun Araştırmaları: alican3 Röportajlar: egrimo Dağıtımcılar: sinan1997-burak1995-umut1606

Gazete  

The-West Gazetesi

Gazete  

The-West Gazetesi

Advertisement