Page 1

8

На Великдень Міністр МВС Арсен Аваков на Дніпропетровщині поспілкувався на блокпостах з національними гвардійцями та представниками самооборони

План номеру Ми пам’ятаємо подвиг ліквідаторів наслідків аварії на Чорнобильській АЕС!

20 квітня п.р. Міністр внутрішніх справ України Аваков А.Б. перебував на Дніпропетровщині. Він відвідав два блокпости, що розташовані на автошляху Дніпропетровськ-Донецьк, біля міст Підгородне та Павлоград.

В

Павлограді керівник МВС зустрівся з командуванням та особовим складом знов створеного підрозділу національної гвардії. На місці було прийнято рішення про формування окремої спеціальної роти патрульної служби «Павлоград», яка буде охороняти громадський спокій мешканців міста та регіону. У своєму виступі Міністр відмітив, що в складній політичній ситуації в Державі та при зовнішній загрозі на співробітників міліції, Національної гвардії покладені особливі завдання по захисту законних прав та інтересів громадян, які потребують від них рішучості, професійних дій та дисципліни. Він заохотив кращих гвардійців та подарував присутнім пасхальні гостинці. На зустрічі з представниками місцевих та центральних засобів масової інформації Арсен Борисович розповів журналістам про основні напрямки діяльності Міністерства на теперішній час, прокоментував факт застосування зброї на блокпосту в місті Павлограді 19 квітня та інформацію з приводу перестрілок в місті Слов’янську в ніч з 19 на 20 квітня. Зі слів Міністра попередні дії правоохоронців були законними, на теперішній час за обома фактами проводиться службова перевірка.

стор.3

Також, керівник МВС в черговий раз звернувся до громадян України з приводу здачі зброї, котра незаконно знаходиться у населення.

Духовий оркестр ГУМВС України в Дніпропетровській області зіграв для ветеранів

стор.2 Дніпропетровській обласній організації Фізкультурноспортивного товариства «Динамо» - 85 років

стор.5


Cекретар РНБО Андрій Парубій та заступник Міністра внутрішніх справ Микола Величкович зустрілися з особовим складом Національної гвардії 25 квітня 2014 року вони приїхали до м. Павлограда, щоб відвідати блокпости, поспілкуватися з національними гвардійцями та представниками самооборони, особисто вручити військовим екіпірування та спорядження.

З

окрема, представники силових відомств привезли з собою бронежилети та каски. Під час зустрічі мова йшла про підвищення обороноздатності блокпостів й налагодження більш тісного співробітництва з працівниками Державтоінспекції. При спілкуванні з журналістами заступник Міністра Микола Величкович відмітив, що в складній політичній ситуації в державі та при зовнішній загрозі на співробітників міліції, Національної гвардії покладені особливі завдання по захисту законних прав та інтересів громадян, які потребують від них рішучості, професійних дій та дисципліни.

Духовий оркестр ГУМВС України в Дніпропетровській області зіграв для ветеранів Близько 100 учасників Великої Вітчизняної війни напередодні Дня Перемоги одягнули військову форму, густо прикрашену медалями, та прийшли до Дніпропетровської міської ради на святковий концерт та традиційну зустріч зі своїми бойовими побратимами. Кожного з них на вході вітав урочистими маршами духовий оркестр дніпропетровської міліції.

В

же не перший рік напередодні Дня Перемоги першими, хто зустрічає ветеранів, є міліцейський оркестр. Музиканти заздалегідь відібрали для цього дня такі близькі та хвилюючі для ветеранів пісні воєнних років. Серед них – «Все выше», «В лесу прифронтовом», «Где же вы теперь, друзья-однополчане», «В землянке» та, звичайно ж, «Прощание славянки». Далі на ветеранів чекав святковий обід, дружнє спілкування, концерт за участю дитячих танцювальних і співочих колективів та привітання від міського голови Івана Куліченка. Звертаючись до ветеранів зі словами вдячності за перемогу, міський голова побажав їм міцного здоров’я та довголіття.

На Дніпропетровщині посилюють спеціальний батальйон міліції (колишній "Беркут")

В

зв’язку з подіями у Донецькій та Луганській областях, зростанням загрози зовнішнього вторгнення, проявів фактів сепаратизму, тероризму та з метою стабілізації криміногенної ситуації в південно-східному регіоні керівництвом держави прийняте рішення про збільшення штатної чисельності, додатковому озброєнню та технічному оснащенню спеціального батальйону міліції ГУМВС України в Дніпропетровській області. Запрошуємо до його лав чоловіків: громадян України, віком від 20 до 45 років, які мають досвід служби в спеціальних підрозділах, повітрянодесантних та прикордонних військах. За довідками звертатися до Управління кадрового забезпечення ГУМВС України в Дніпропетровській області за адресою:м. Дніпропетровськ, вул. Красна 20-а, за телефоном: 756-51-39 ГУМВС України в Дніпропетровській області

9 травня в м. Дніпропетровську міліція затримала 7 чоловіків

Ч

отири хлопці знаходилися на перехресті пр. Карла Маркса та вул. Фурманова, де зібралися ветерани та учасники урочистих заходів, ще три – поблизу. У них було вилучено 2 складних ножа, 2 газових балончика, кастет, 2 дерев’яні біти і гумову дубинку. Один з хлопців був одягнутий в бронежилет і будівельну каску, при собі мав пакет з молотком та розвідним ключем. Всіх їх доставили до Жовтневого райвідділу Дніпропетровського міського управління міліції для встановлення осіб. Затриманими виявилися місцеві мешканці віком від 20 до 26 років, троє з них – студенти дніпропетровських вузів, інші – непрацюючі. Вилучене направлено на експертизу. Наразі міліція встановлює, з якою метою хлопці знаходились на масових заходах та мали при собі вилучені речі. Попередньо затримані пояснили, що вищевказані предмети потрібні були їм для самозахисту. ВЗГ ГУМВС України

2


Ми пам’ятаємо подвиг ліквідаторів наслідків аварії на Чорнобильській АЕС! Традиційно до річниці аварії на Чорнобильській АЕС у залі колегії ГУМВС України в Дніпропетровській області згадують та вшановують всіх тих людей, завдяки яким вдалося ліквідувати наслідки цієї аварії – катастрофи планетарного масштабу. Більше двох десятків років проминуло відтоді, а подвиг тисяч рядових працівників і сьогодні не померкнув.

Д

о присутніх в залі звернувся заступник начальника ГУМВС полковник міліції Дмитро Христофоров, який вручив їм нагороди та Почесні грамоти. У 1986 році о першій годині 23 хвилини один за другим два вибухи зруйнували реактор, в якому знаходилось 200 тон урану та 1800 тон графіту. Утворився небачений в історії людства штучний радіаційний вулкан фантастичної сили. Нищівні дії Чорнобильського ядерного смерчу простежувалися на всіх географічних напрямках. Вся Європа була забруднена радіаційними опадами. Масштаби мали безмежний, міжконтинентальний характер. Чорнобильська радіація досягла території Китаю, Японії, США, залишила свій слід навіть в Антарктиді. В таких надекстремальних умовах вступали в боротьбу з атомною трагедією десятки і сотні тисяч людей. Евакуація людей з особливо небезпечної зони була одним з головних і першочергових заходів щодо ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС і проводилася одночасно з розгортанням великомасштабних робіт по обмеженню негативного впливу радіації на людей і навколишнє середовище. Евакуацію з м. Прип’яті 45 тисяч осіб було проведено в неймовірно короткий термін – близько 3-х годин. Для цього було використано 1200 автобусів з Києва і сусідніх міст та 3 спеціальні залізничні поїзди. Надалі до кінця 1986 року з 188 населених пунктів було відселено 116 тисяч осіб. Трагедія і подвиг Чорнобиля сколихнули світ, викликали хвилю милосердя, бажання мільйонів людей перебороти спільну біду. В район аварії вдень і вночі прибували робітники і інженери, співробітники органів внутрішніх справ і воїни армії. В ту суботню ніч 26 квітня першим вступив у битву з атомним вогнем склад караулу воєнізованої пожежної частини № 2, який здійснював охорону на ЧАЕС. Почалося найбільш героїчне в історії пожежної охорони світу бойове розгортання і протистояння атомній стихії. 28 героївпожежників, які першими вступили в нерівний бій з розгнузданим атомом, виконали свій обов’язок сповна і о 6 годині 35 хвилин пожежу було ліквідовано. Вони врятували світ. Багато учасників ліквідації наслідків аварії одержали надто велику дозу опромінення, несумісну з життям. Це пожежні – Ващура, Ігнатенко, Правик, Титенок, Кібенок, Тишура, працівники АЕС – Акімов, Топтуров, Бражник, Берчук, Вершиків, Новік та багато інших. Ці люди виконували можливо найбільш відповідальну роботу на нашій планеті. За значимістю ці дії невеликої кількості групи мужніх людей не мають собі рівних у людській історії. 26 квітня 1986 року – початок літопису героїчного подвигу співробітників міліції, які одночасно з пожежними і атомниками першими вступили в боротьбу з підступним, невидимим, незнаним лихом. Вже через кілька секунд після вибуху на 4-му енергоблоці у черговій частині Прип’ятського міського відділу внутрішніх

справ спрацювали системи тривоги. З цього моменту чергова частина Прип’ятського міськвідділу стала свого роду диспетчерським пунктом, центром по координації діяльності усіх служб міста. Особовий склад було піднято по тривозі. Близько 42 годин співробітники без заміни, з великою стійкістю та витримкою несли службу в м. Прип’яті та на прилеглій території. Вони робили все можливе, щоб не допустити на територію ураження людей і транспорт. Забезпечували охорону громадського порядку в м. Прип’ять та у прилеглих населених пунктах. Правильна розстановка сил та засобів дозволила забезпечити надійну охорону правопорядку та не допустити паніки серед населення. Масштабність та великий обсяг робіт, а також радіаційна обстановка, що погіршувалася, потребували не тільки залучення значних сил, а й частої зміни особового складу, чого одне УВС Київського облвиконкому не в змозі було виконати. Тому за розпорядженням Міністра МВС УРСР Гладуша було прийнято рішення про формування зведених загонів УВС Житомирського, Вінницького, Дніпропетровського, Чернігівського, Хмельницького, Рівненського, Полтавського, Кіровоградського, Сумського та Харківського облвиконкомів, які діяли до кінця липня 1986 року. Потім перейшли на вахтовий метод несення служби. Більше 2000 співробітників органів внутрішніх справ нашої області також брали участь в ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС. Це наші ветерани: Чорний Д.К., Масалітін І. І., Ставицький Г. П., Назаренко Ю. П., Носач В. П., Лінський О. І., Масляніков Ю. В., Копаєв М. В., Кукоба В. І., Дідух Р. В., Удовенко В. О., Сурміло, Говоруха О. О., Шляхтін Ю. О., Кобишев А. А., Артамонов О. О., Кобзарь В. Г., Забун В. О., Турчин О. В., Ременюк І. М., Бут А. В. та багато інших. Всі співробітники міліції з великим розумінням і високим почуттям відповідальності виконували свій службовий обов’язок. В драматичні для народу періоди випробувань, армія завжди займає своє місце на вирішальних, найбільш важливих напрямках боротьби з небезпекою. На передові рубежі ліквідації наслідків Чорнобильської катастрофи армія вирушила по бойовій тривозі, яка була оголошена вночі 26 квітня. «Я тоді проходив службу в Збройних силах Радянського Союзу на посаді начальника штабу окремого реактивного дивізіону однієї з танкових дивізій Київського військового округу. На той час в усіх внутрішніх військових округах на базі однієї частини зберігалася техніка однієї або двох резервних військових частин, які формувалися з воїнів запасу. За два дні всю автомобільну і інженерну техніку резервних військових частин, яка зберігалася на базі нашого дивізіону було розконсервовано, приведено в бойову готовність і вишикувано в колону в запасному районі. Всього було сформовано п’ять таких колон по сто автомашин. Одну з них очолили ми з командиром дивізії. Ми вирушили в Чорнобильський район і вже 2 травня прибули до села Лелів, яке в 13 кілометрах від м. Припяті, потім декілька разів переміщались, тому що точних меж радіоактивного забруднення ще не було. Зупинились біля села Янів Чорнобильського району. До 10 травня з особовим складом вистроїли наметове містечко для воїнів запасу і 11 травня з воїнами строкової служби відбули до місця постійної дислокації. А у 1987 році з 24 квітня по 18 серпня мене знову направили до Чорнобильської зони. Мене призначили начальником штабу окремого батальйону Київського військового округу, який займався очисткою території біля 3-го і 4-го реакторів» - розповідає Голова Дніпропетровської обласної громадської організації Г.В. Кучерявий. Щомісячно через горнило ЧАЕС проходило до 22 тисяч воїнів запасу та офіцерів Збройних сил та близько двох з половиною тисяч співробітників міліції. В ліквідації аварії взяли участь всі республіки Союзу. На той час було 23 військових

округи і від кожного формувались бригади ліквідаторів. Всі співробітники міліції і воїни радянської армії, які працювали в зоні ЧАЕС виконували свої обов’язки з повною віддачею сил, мужньо і самовіддано діяли в тій складній ситуації. Сьогодні завдяки тісному співробітництву з державною лікарнею Головного управління МВС України в Дніпропетровській області забезпечено диспансерне обстеження всіх учасників ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС. В минулому році амбулаторно було оздоровлено 858 чоловік, 463 пройшли стаціонарне лікування, виділено 78 путівок для лікування в курортних закладах. Крім цього, більше 800 чоловік охвачені послугами соціальної допомоги. Вже в цьому році оздоровлено 356 чоловік, 106 пройшли стаціонарне лікування, виділено 19 путівок. Сьогодні ми вшановуємо наших ліквідаторів, які представлені до нагород Всеукраїнської громадської організації «Союз Чорнобиль», а також громадської організації «Афганці Чорнобиля»: Чорного Дмитра Кириловича – нагороджено зіркою «Герой Чорнобиля»; Ременюка Ігора Миколайовича та Асташенкова Сергія Володимировича – медаллю «За мужність»; Удовенко Василя Олександровича – орденом «За заслуги»; Шляхтіна Юрія Олександровича та Кукобу Віктора Івановича – медаллю «За виконаний з честю обов’язок»; Щукліна Георгія Григоровича, Бабкіна Олександра Олександровича та Носача Валентина Платоновича – медаллю «25 років Чорнобильської катастрофи»; Грамотами нагороджено Ставицького Геннадія Петровича, Назаренка Юрія Петровича, Найду Михайла Петровича, Масалітіна Івана Івановича та ще 12 чоловік. ВЗГ ГУМВС України в Дніпропетровській області

3


У Дніпропетровську ветерани МВС провели День довкілля Напередодні Великодня, у чистий четвер, ветерани органів внутрішніх справ Дніпропетровщини привели до ладу територію скверу ім. Щолокова.

Ц

ього дня до Дніпропетровська приїхали представники ветеранських організацій майже з усіх районів області. «Озброївшись» лопатами, граблями, віниками та іншим садовим інвентарем, ветерани приготувалися навести у сквері порядок. Роботою керував Голова Дніпропетровської обласної ветеранської організації Асоціації ветеранів МВС України Віктор Лук’янович Литвин.

траву вони старанно прибрали, натомість навкруги пам’ятника посадили примули, маргаритки та барвінок, а вздовж алеї висадили близько 15 молодих липок. Бордюри побілили білою фарбою, а доріжки підмели. Подяка жителів району та задоволення від добре виконаної роботи – найкращий результат таких заходів. ВЗГ ГУМВС України в Дніпропетровській області

Вже багато років сквер ім. Щолокова є улюбленим місцем для прогулянок жителів району. Тут часто можна побачити батьків з маленькими дітьми, пенсіонерів й простих людей, які прогулюються доріжками й відпочивають на лавочках. Позитивному настрою сприяє й Храм Св. Георгія Побідоносця, розташований поблизу. Саме цю територію щороку весною прибирають ветерани. Цього разу стару пожовклу

Молоде покоління – за безпеку дорожнього руху Серед дітей Дніпропетровщини пройшов Всеукраїнський дитячий творчий конкурс «Молоде покоління - за безпеку дорожнього руху», який організували Державтоінспекція та Департамент освіти і науки Дніпропетровської облдержадміністрації.

К

онкурс проводився за трьома віковими категоріями, для участі були запрошені діти віком від 5 до 17 років. - перша категорія – автори робіт віком від 5 до 9 років; - друга категорія - автори робіт віком від 10 до 13 років;

- третя категорія - автори робіт віком від 14 до 17 років. Метою конкурсу стало привернення уваги суспільства до проблем безпеки дорожнього руху, формування в дітей безпечних навичок поведінки на вулично-дорожній мережі, дбайливого ставлення до власної безпеки та безпеки оточуючих, виховання свідомого ставлення до неухильного виконання правил дорожнього руху. Цього року журі розглянуло близько 200 робіт, це говорить про високу зацікавленість та активність загальноосвітніх установ у даному напрямку. Головним завданням, яке стояло перед підлітками, - відобразити тему безпечної поведінки на дорозі, представити себе в різних дорожніх ситуаціях. Учасники конкурсу підійшли до робіт творчо, техніка їх виконання була різноманітна: починаючи з малюнка кольоровими олівцями і закінчуючи колективними багатопланови-

ми макетами. Дитячі роботи були дуже різноплановими (світлофори, пішохідні переходи, дорожні знаки), кожен з учасників конкурсу втілив за допомогою підручних матеріалів своє бачення безпеки дорожнього руху.

Кращі роботи, у яких творчо передано тему, виконані з художньою фантазією і естетичним смаком, надіслано в ДДАІ МВС України для участі у фінальній частині конкурсу.

У Дніпропетровську серед учнів було проведено брейн-ринг на тему: «Права та обов'язки громадян України у порівнянні з іншими країнами світу»

З

метою підвищення рівня правової культури та свідомості учнів, розширення правового світогляду молоді шляхом самоосвіти, стимулювання учнів до вивчення правових дисциплін Дніпропетровським міським управлінням юстиції спільно з відділом кримінальної міліції у справах дітей Дніпропетровського міського управління внутрішніх справ 30 квітня було проведено конкурс «Права та обов’язки громадян України у порівнянні з іншими країнами світу» у форматі гри «Брейн-ринг», який проведено на базі Дніпропетровського міського комунального закладу культури «Централізована публічна бібліотека для дорослих». У заході прийняли участь учні 4-х загальноосвітніх шкіл м. Дніпропетровська: команда «Евріка» – СЗШ №62, команда «Прецедент» – СЗШ №87, команда «Мрія» – СЗШ №121 та команда «Кодекс» спеціалізова-

4

ної школи №134 гуманістичного навчання та виховання». Конкурс складався з чотирьох активних змагань. Першим змаганням було привітання. У другому – капітани команд захищали свої дослідницькі роботи. У третьому активному змаганні команди приймали участь у бліц опитуванні на правову тематику. На четвертому етапі учні мали нагоду переглянути всім знайомий з дитинства мультфільм «Фунтік», де пані Беладона використовувала маленьке порося та змушувала канючити гроші, нібито на будинок для бездомних поросят. Після перегляду пройшов міні брифінг на тему, що підіймалася у мультфільмі. За результатами проведення конкурсу всі команди було нагороджено грамотами та цінними подарунками. Переможцями конкурсу «Права та

обов’язки громадян України у порівнянні з іншими країнами світу», стала команда «Мрія» СЗШ № 121. Старший інспектор СЗГ ДМУ Рощупкіна І. Ю.


Дніпропетровській обласній організації Фізкультурно-спортивного товариства «Динамо» - 85 років

З

визначною датою «динамівців» привітали представники Головного управління міліції Дніпропетровщини, ветерани МВС, спортсмени та всі, чия доля тісно пов’язана з історією товариства, якому 30 квітня 2014 року виповнилося 85 років. Членами обласної організації товариства є близько 18 тисяч правоохоронців області та членів їх сімей, курсантів вищих навчальних закладів, допризовної молоді, які згуртовані в 13 колективів фізичної культури та спорту правоохоронних органів та рятувальних служб області. Історія Дніпропетровської обласної організації «Динамо» бере початок з кінця 20-х років минулого століття, коли за прикладом спортивних товариств «Динамо» міст Харкова та Києва, у квітні 1929 року розпочалося формування колективів фізкультури у відділах та частинах НКВС Катеринославщини. У період Великої Вітчизняної війни спортсмени – динамівці стали на захист Батьківщини: відмінні стрільці, борці, лижники та гімнасти вийшли на передній край боротьби з ворогом. Команди стрільців-снайперів брали активну участь у захисті рідного міста. На їхньому рахунку – десятки убитих ворогів, а їхній командир Михайло Смирнов був нагороджений медаллю «За відвагу». У червні 1941 року на річці Сянь динамівець Іван Бузицьків протягом двох діб стримував гітлерівців кулеметним вогнем, за що йому було присвоєне звання Героя Радянського Союзу. Активіст динамівського руху Микола Баленко пройшов війну від Курська до Австрії, за що отримав Орден Червоної Зірки, 32 медалі та численні подяки від верховного головнокомандуючого за виконання особливо важливих завдань. Динамівці пишаються своїми героями і ніколи не забудуть їх ратні подвиги в грізні роки Вітчизняної війни. Після визволення Дніпропетровська перед обласною радою «Динамо» було поставлене завдання – відновити спортивну базу та динамівський спортивний рух. Вже 23 лютого 1944 року під керівництвом Мейора Львовича Гейдмана була відроджена діяльність обласної ради «Динамо», а спортсмени змогли систематично тренуватись та брати участь у змаганнях, що позначилось на спортивних досягненнях організації. Першим учасником Олімпійських ігор в 1952 р. в м. Гельсінкі від Дніпропетровської області став майстер спорту з легкої атлетики-динамівець Микола Білокуров. У 1986 році під керівництвом заступника голови обласної ради «Динамо» Письменного Ю.І. було розпочато будівництво нової спортивної бази – центру професійної підготовки працівників правоохоронних органів та спортсменів, а у 1988 році центр почав функціонувати. Нова споруда включала в себе зал єдиноборств на два килими, ігровий та тренажерний зали, 4 стрілецьких тири та готельний комплекс. За час незалежності нашої країни спортсмени гідно захищали честь обласної організації «Динамо» України на головних міжнародних стартах та Олімпійських іграх. Потенціал організації зростає з кожним олімпійським циклом: на XXVI Олімпійських Іграх в Атланті взяли участь 4 спортсмени організації, на XXVII Олімпійських Іграх в Сеулі – 5 спортсменів, на XXVIII Олімпійських Іграх в Афінах – 9 спортсменів, на XXIX Олімпійських Іграх у Пекіні – 9 спортсменів, на XXX Олімпійських Іграх у Лондоні організацію представляли 11 дніпропетровських динамівців. Обласна організація тісно співпрацює зі спортивним клубом «Динамо-Сілейр», де успішно розвивається дзюдо, боротьба самбо та сумо. Заслужений тренер України Пирог Анатолій Іванович зі своїм тренерським штабом виховали значну кількість спортсменів високого класу, які входять до світової еліти професіоналів. Кожного року вихованці клубу досягають високих результатів на змаганнях найвищого рівня. Кращі спортсмени федерації успішно змагаються на найвищо-

му рівні в складі збірної команди України. З метою ефективної підготовки спортивного резерву у 1997 році на базі Дніпропетровської обласної ради «Динамо» за наказом Центральної ради товариства була створена перша комплексна дитячо-юнацька спортивна школа, директором якої призначено Конотопця Сергія Григоровича. В КДЮСШ в семи відділеннях розвивають олімпійські та не олімпійські види спорту: вільна та греко-римська боротьба, дзюдо, академічне веслування, а також на байдарках та каное, кульова стрільба та рукопашний бій. З майже 300 спортсменами займаються 16 тренерів-викладачів. Шестеро з них мають почесне звання Заслужений тренер України. Доречно вказати й на те, що в школі культивуються демократичні, доступні для всіх та загальнорозвиваючі види спорту для розвитку яких не потрібно особливих умов, спеціальних коштовних споруд та обладнання. Щороку спортсмени виконують нормативи першого спортивного розряду, кандидатів в майстри спорту, майстрів спорту України. Кращі учні входять до збірних команд міста Дніпропетровська, області, національної збірної команди України. Кожного року учні школи передаються до спеціалізованих навчальних закладів міста – ДВУФК, ДОШВСМ, ДДІФКС, де проходять подальшу спортивну підготовку. Школа пишається своїми вихованцями: Заскалько Олександром – ЗМСУ (веслування академічне), учасником трьох Олімпіад; Шацьких Володимиром – ЗМСУ (греко-римська боротьба), учасником двох Олімпіад, Дараганом Олександром, МСУМК (боротьба греко-римська), учасником Олімпіади, Асеєвою Юлією та Мисевич Тетяною (фехтування), Мчедлідзе Гурамом, МСУМК (вільна боротьба), учасником Олімпіади та багатьма іншими. В обласній комплексній дитячоюнацькій школі «Динамо», яка заснована у 2009 році розвиваються 4 види спорту: бокс, боротьба самбо, важка атлетика, стрільба кульова. З моменту відкриття незмінними залишились відділення боксу та боротьби самбо, які вже мають вихованців-учасників та призерів всеукраїнських змагань, що виконали нормативи МСУ (Бердичевська Ю., Лямець А.), призерку юнацького чемпіонату Європи – Москальову К., - з боротьби самбо. Відділення боксу має спонсорську підтримку СК «Алекс-бокс» (м. Нікополь), що дозволяє учням брати участь у виїзних змаганнях. Тренери відділення важкої атлетики працюють в Кривому Розі та Павлограді, що дає змогу розвивати цей вид спорту в області. Згідно протокольних доручень АУ ФСТ «Динамо» України в 2012 р. в школі відкрито відділення стрільби кульової. Школа на даний момент налічує 199 учнів. Спортивний потенціал організації зростає з кожним олімпійським циклом: так на XXVI Олімпійських Іграх в Атланті приймали участь 4 спортсмени організації, на XXVII Олімпійських Іграх в Сеулі – 5 спортсменів, на XXVIII Олімпійських Іграх в Афінах – 9 спортсменів, на XXIX Олімпійських Іграх у Пекіні – 9 спортсменів, на XXX Олімпійських Іграх у Лондоні – 11 учасників. На теперішній час до складу національних збірних України з олімпійських і неолімпійських видів спорту входить 145 спортсменів обласної організації: 96 – до основного складу, 23 кандидати до збірної команди, 26 спортсменів резервного складу. Сучасні досягнення обласної організації базуються на здобутках, закладених

її колишніми керівниками: Гейдманом Мейором Львовичем, Велентейчиком Олександром Михайловичем, Письменним Юрієм Івановичем, В’юстом Володимиром Яковичем. З 2002 року обласну організацію ФСТ «Динамо» очолює Барсегян Сергій Артемович. При обласній організації працює рада ветеранів динамівців Дніпропетровщини, президію якої очолює почесний майстер спорту СРСР, почесний динамівець СРСР Малюга Віктор Матвійович. За його ініціативою створено музей спортивної слави Дніпропетровської організації, кращий в Україні серед профільних музеїв. Експозиції музею постійно поповнюються новими експонатами та світлинами, відображаючи доки що невідомі факти історії товариства. Останні 5 років збірні команди обласної організації вдало виступають у чемпіонатах ФСТ «Динамо» за програмою комплексних змагань «Динаміади» з 8-ми професійно-прикладних видів спорту, які демонструють рівень фізичної підготовленості працівників і військовослужбовців правоохоронних органів, рятувальних та інших спеціальних служб України. У загальному заліку збірна команда твердо закріпилась у шістці кращих. Першим кроком до участі у згаданому заході є обласні змагання та змагання у колективах фізкультури «Динаміада»( загальна кількість учасників з усіх видів спорту більше 6 тис. чол.), на якій спортсмени проходять відбір до збірної команди територіальної організації для участі у Всеукраїнських змаганнях. На змаганнях «Юний динамівець» спортсмени обласної організації змагаються у 4 видах спорту: бокс, боротьба вільна, стрільба кульова, дзюдо. Великою популярністю користується програма «Динамо» - дітям України», яка започаткована ФСТ у 2010 році й передбачає проведення спортивних змагань, інтелектуальних вікторин з історії динамівського та олімпійського руху та екскурсії по регіонах України. Така вона - сучасна Дніпропетровська обласна організація фізкультурноспортивного товариства «Динамо» України. Організація, яка має гідне минуле, успішне сьогодення та сподівається на яскраве майбутнє разом з Україною. ВЗГ ГУМВС України в Дніпропетровській області

5


У ДДУВС зустрілися ветерани, щоб згадати події Чорнобильської трагедії 28 років минуло з того дня, коли люди почули страшну новину – на Чорнобильській АЕС вибухнув реактор четвертого енергоблоку. Ця трагедія увійшла в історію, як одна з найбільших аварій в атомній енергетиці, що скалічила та обірвала життя багатьох тисяч людей. Самовідданість та героїзм – це саме ті слова, якими можна охарактеризувати кожного, хто без вагань та роздумів рятував свою країну від радіаційної катастрофи. Більше 30 тисяч працівників органів внутрішніх справ та військовослужбовців внутрішніх військ з честю та гідністю виконували свій обов’язок, роблячи все можливе заради спасіння людей та «чистого» майбутнього для своїх дітей. Напередодні 28-ї річниці згадати минуле далекого 1986 року до ДДУВС завітали ветерани, яких з гордістю сьогодні ми нази-

ваємо справжніми героями. Не шкодуючи власного здоров’я та життя, вони мужньо йшли захищати свою країну від небезпеки поширення радіації та стояли на варті охорони громадського порядку. Крім цього, протягом усього періоду перебування у зоні відчуження взвод наших, на той час ще курсантів, допомагав штабу оперативної групи будувати нове приміщення для штабу. З сумом в очах та неприхованою тугою ветерани розповідали про ті жахливі часи, коли люди здригнулися від кількості загиблих. Після чого присутні хвилиною мовчання вшанували їхню пам’ять. Низький уклін Героям, ми завжди пам’ятатимемо Ваш подвиг заради

нашого майбутнього.

Слухачі факультету заочного навчання працівників ОВС отримали дипломи Кінець квітня у Дніпропетровському державному університеті внутрішніх справ відзначився визначною подією – випуском фахівців заочного навчання працівників органів внутрішніх справ.

У

конференц-залі навчального накладу, в урочистій обстановці, 220 слухачів факультету заочного навчання працівників ОВС отримали дипломи бакалавра за напрямом підготовки «Правознавство», п’ятеро з яких отримали диплом з відзнакою. До випускників та гостей свята звернувся начальник факультету заочного навчання працівників органів внутрішніх справ полковник міліції Лісний Дмитро В’ячеславович і побажав не зупинятися на досягнутому, та успіхів у подальшій професійній діяльності.

Університет гідно представив професію правоохоронця на Ярмарку професій Курсанти та студенти Дніпропетровського державного університету внутрішніх справ узяли участь у Ярмарку професій, що проходив у період з 23 по 25 травня 2014 року у Дніпропетровську.

6

В

ідповідно до Закону України «Про місцеві державні адміністрації», враховуючи Указ Президента від 27.09.2013 № 532/2013 «Про стратегію розвитку державної молодіжної політики на період до 2020 року», на виконання розпорядження голови облдержадміністрації від 18.12.2013 № Р-1074/0/3-13 «Про Регіональну стратегію розвитку молодіжної політики на 20142020 роки «Молоді – впевнений старт» та з метою створення належних умов для залучення молоді до соціально-

економічних, політичних, духовних та інших суспільних процесів у Дніпропетровську відбувся Ярмарок професій, у якому взяли участь студенти та курсанти ДДУВС. Близько 40 професійнотехнічних училищ та вищих навчальних закладів області провели публічні презентації для майбутніх абітурієнтів та їх батьків. Усі бажаючі мали змогу ознайомитися з рекламно-іміджевою продукцією кожного з навчальних закладів у період з 23 по 25 травня 2014 року біля ТЦ «Passage».

Майбутні абітурієнти охоче спілкувалися з представниками університету, цікавлячись не лише умовами вступу, а й питаннями щодо майбутньої професії правоохоронця в цілому. У рамках цього заходу кожен навчальний заклад мав можливість також продемонструвати виступи своїх творчих колективів. Дніпропетровський державний університет внутрішніх справ не став винятком, представивши глядачам цікаву концертну міні-програму.


м. Синельникове: на підприємстві «Синельникове-Агро» гасили умовну пожежу Щороку втрати від пожеж та надзвичайних ситуацій вимірюється мільйонними збитками та непоправною шкодою для навколишнього середовища. Певна частка надзвичайних ситуацій виникає через халатне відношення до правил пожежної безпеки на підприємствах.

ки. В цілому, дії підрозділу були злагодженими та вірними, рятувальники з поставленою задачею впорались. Проведення подібних тренувань необхідне, адже допомагає підтримува-

Рятувальники разом із працівниками міліції організували пошукові роботи. Завдання оперативним службам було ускладнено через темний час доби, тому зведеною пошуковою групою використовувався спеціальний пожежний автомобіль першої допомоги АППД-2. З включеними проблисковими маячками та звуковим сигналом рятувальники здійснили об’їзд лісу, від житлового масиву лівобережної частини міста Дніпродзержинськ до села Куліші Петриківського району.

Щ

Приблизно о 02:10, почувши звуковий сигнал та орієнтуючись за аварійним світлом, пенсіонер зміг зорієнтуватись та вийти з лісового масиву. Як з’ясувалось, чоловік знаходився поблизу населеного пункту Куліші Петриківського району.

За легендою навчань, від чергового охоронця підприємства «Синельникове-Агро» до служби порятунку «101» надійшло повідомлення, що в сушильній камері об’єкту сталася пожежа, горить насіння соняху.

Наприкінці навчань було підбито підсумки та вказано на основні недолі-

14

травня о 00:45 до служби порятунку «101» міста Дніпродзержинськ від оперативного чергового міліції надійшло повідомлення, що у лісовому масиві Радянського лісництва ДП «Дніпродзержинський лісгосп» заблукав 62-річний пенсіонер. Для проведення пошукових робіт на місце події оперативно прибуло рятувальне відділення 7 державної пожежнорятувальної частини ГУ ДСНС у Дніпропетровській області.

об підвищити рівень оперативної готовності особового складу та вдосконалити практичні навички з ліквідації наслідків надзвичайних ситуацій, 14 травня рятувальниками 48 державної пожежнорятувальної частини ГУ ДСНС у Дніпропетровській області на базі ТОВ «Синельникове-Агро» були проведені тактико-спеціальні навчання.

На місце подій оперативно прибули вогнеборці 48 ДПРЧ. Вони здійснили розвідку та оцінили обстановку на пожежі, провели пошук та евакуацію людей та загасили умовну пожежу в сушильній камері.

Дніпродзержинськ: врятовано пенсіонера, який заблукав у лісі

ти постійну готовність сил та засобів рятувальників до оперативного реагування у разі виникнення можливих загроз та удосконалює методи проведення рятувальних робіт при ліквідації наслідків надзвичайних ситуацій.

Огляд чоловіка засвідчив, що стан його здоров’я задовільний, медичної та психологічної допомоги він не потребує. Пенсіонер відмовився від госпіталізації та був доправлений до місця проживання. Оперативні та професійні дії рятувальників дозволили за короткий термін розшукати загубленого літнього чоловіка, тим самим врятувавши йому життя.

Дніпродзержинськ: співробітник ДСНС підкорював «Дідькові стежки» 10 травня в місті Вінниця пройшов перший етап Аматорського кубку України 2014 року з велосипедних змагань категорії крос-кантрі під назвою «Дідькові стежки». Метою цієї велогонки є пропаганда здорового способу життя й велосипедного спорту серед широких верств населення, розвиток велоспорту в Україні, а також визначення найсильніших спортсменіваматорів України. В змаганнях прийняв участь співробітник Державної служби України з надзвичайних ситуацій у Дніпропетровській області, старший інспектор 7 державної пожежно-рятувальної частини 1 державного пожежно-рятувального загону старший лейтенант служби цивільного захисту Єгор Нежижим. Серед 66 учасників велосипедних змагань, співробітник ДСНС зайняв 11 місце, продемонструвавши гідний рівень підготовки та спортивний характер.

Центр пропаганди Головного управління МНС України в Дніпропетровській області

7


У Дніпропетровську юні інспекторі руху змагалися за перемогу та право представляти місто на обласних змаганнях Весна – це пробудження природи і початок нового життя. Життя, у свою чергу, – це постійний рух, рух вперед, до чогось нового і на шаленій швидкості. Тож не дарма вже 38 весну поспіль в Дніпропетровську проходять змагання загонів юних інспекторів руху (ЮІР).

О

сновна мета конкурсу - залучення школярів до участі у роботі, що спрямована на профілактику дитячого дорожньо-транспортного травматизму, усвідомлення важливості професії державтоінспектора та підняття іміджу служби. Цьогоріч міський конкурс юних інспекторів руху пройшов 18 квітня традиційно на базі міського Палацу дітей та юнацтва. На площі перед Палацом загони юних інспекторів руху вишикувались для огляду команд та проведення урочистого відкриття. До юних інспекторів руху з привітанням звернулись співробітники Державтоінспекції міста, висловили настановні слова та побажали кожній команді успіхів у змаганнях! В огляді взяли участь 8 команд, у кожній з яких було по 10 учасників. Тобто 80 школярів, що перемогли на районних конкурсах, після оголошення початку змагань із завзяттям почали виборювати бажане переможне І місце. Саме ж змагання, складалося з декількох етапів, які перевіряли у юних учасників руху і знання Правил дорожнього руху, і вміння чітко виконувати вимоги регулювальника, і практичні навички керування велосипедом. Але найяскравіший конкурс – це змагання агітбригад, які на розсуд журі демонструють агітаційно-пропагандистський виступ у вигляді тематичного уроку з безпеки дорожнього руху. На цьому етапі дитяча креативність не знала меж, адже головне зацікавити своїх однолітків та зрозумілою їм мовою донести вимоги правил дорожнього руху та навчити безпеці на дорозі. На кожному конкурсному майданчику під час змагань вирували емоції. Кожен прагнув перемогти, тому намагався побороти усі бар’єри та показати свої кращі знання із правил дорожнього руху. І хоча не всім учасникам вдалося без помилок пройти етапи змагань, але вони не здавались і з новими силами та ще більшою завзятістю бралися вирішувати нові завдання. Нарешті, всі етапи змагань пройдено, журі оголошує результати та визначає переможців, яким цьогоріч фортуна усміхнулася більше. Так, сьогодні в запеклій боротьбі перше місце виборов загін юних інспекторів руху СЗШ № 39 Самарського району міста, срібне місце посіла команда СЗШ № 6 Красногвардійського району, а бронзу отримали юні інспектори СЗШ № 7 Індустріального району. Переможці були нагороджені кубками та дипломами, переможені отримали заохочувальні грамоти від організаторів, нарешті всі одержали масу яскравих емоцій і вражень. Отже, перехідний прапор «Кращий загін ЮІР м. Дніпропетровська» цього року отримала команда юних інспекторів СЗШ № 39 Самарського району, і саме вона представила місто Дніпропетровськ на обласних змаганнях ЮІР, які відбулися 30 квітня.

8


Ми проти насилля З

метою профілактики насильства у дитячому та молодіжному середовищі, сприяння підвищенню соціальної активності дітей та молоді і формування гуманного ставлення до світу, поваги прав і свобод інших людей, а також духовного розвитку дітей 29 квітня 2014 року у Дніпропетровському регіональному центрі професійно-технічної освіти працівниками кримінальної міліції у справах дітей Дніпропетровського міського управління спільно з працівниками Департаменту освіти та науки Дніпропетровської обласної ради та методичного центру Департаменту освіти та науки Дніпропетровської обласної ради організовано та проведено конкурс «Ми проти насильства і жорстокості». Кожен міг виявити свої здібності у різних жанрах мистецтва - від малюнків, фотографій до роликів соціальної реклами. Усього приймало участь 50 робіт учнівської молоді міста. На початку концерту директор Дніпропетровського регіонального центру професійно – технічної освіти Віктор Кривозуб привітав всіх та зауважив, що діти - слабкі паростки життя і щоб вони зміцніли, треба їх любити. Допомогти зміцніти може лише любов, а не насильство, жорстокість, страх і біль. Однією з номінацій конкурсу була номінація «Соціальна реклама», в якій хлопці та дівчата постаралися передати свій погляд на жорстокість і насильство в різних аспектах нашого життя за допомогою комп’ютерних технологій. 3-е місце в номінації «Соціальна реклама» зайняв учень Дніпропетровського регіонального центру професійнотехнічної освіти Кирпа Данило, 2-е місце зайняли учні вищого професійно-технічного училища № 55 м. Дніпропетровська та 1-е місце в цій номінації зайняли учні Державного навчального закладу Дніпропетровський центр професійно-технічної освіти туристичного сервісу. Переможцями конкурсу у номінації «Малюнок на тему: «Ця рука не вдарить дитину» стали учениця професійно – технічного училища № 55 Філь Ольга та учениця Дніпропетровського навчального закладу міжрегіональне вище про-

Віталій, 2-е місце зайняли учні професійно – технічного училища № 6 Гриневич Сергій та Мануйленко Владлена за спільну роботу та 1-е місце зайняла учениця вищого професійного училища № 55 Кравченко Богдана. Наприкінці кращим учасникам конкурсу були вручені подяки Дніпропетровського міського управління міліції та статуетки «Оскара», «Ники» та «Пламя». Ст. інспектор СЗГ ДМУ Рощупкіна І. Ю. фесійне училище поліграфії та інформаційних технологій Сеідова Анастасія, які зайняли 3-є місце. 2-е місце зайняли учень Дніпропетровського центру професійно – технічної освіти Цвіркун Віктор та учень Професійно – технічного училища № 2 Опара Олександр та 1-е місце дісталося учениці вищого професійного училища № 55 Мажарі Оксані та Лахно Єлизаветі за спільний малюнок, а також учениці Дніпропетровського центру професійно – технічної освіти Ковальовій Світлані. Також до уваги були представлені творчі роботи у номінації фото «Світ чудовий без жорстокості та насильства». Переможцями стали учениця Вищого професійного училища № 55 Кравченко Богдана, яка зайняла 2-е місце та 1-е місце зайняв учень Дніпропетровського центру професійно – технічної освіти Абрамов Андрій. В номінації «Тваринний світ» 3-тє місце зайняв учень Дніпропетровського центру професійно – технічної освіти Максимов

9


Роман Кравцов звернувся до представників громадських організацій із зверненням 1 травня 2014 року в Дніпродзержинському міському управління міліції за ініціативою начальника управління було проведено засідання громадської ради за участю представників громадських організацій міста, для того щоб намітити спільні дії для забезпечення громадського порядку та попередження проявів сепаратизму в місті. Роман Кравцов звернувся до представників громадських організацій із зверненням: «Велика надія на Вас, що всі ми зможемо швидко зреагувати на порушення громадського порядку в місті. Коментувати дії міліції Донецька я не буду, але хочу заявити, що в Дніпродзержинську ми будемо працювати на попередження. Я – представник правоохоронних органів, тому я за правопорядок у місті, щоб городяни могли спокійно жити та не боялися провокацій. Володіння інформацією та профілактика – на даний час це найголовніше, тому, якщо у вас є перевірена інформація відносно загонів, які збираються для створення провокацій в місті, їх командирів, повідомляйте будь ласка про це, будемо працювати на упередження. Моя мета достукатися до цих командирів та дати їм зрозуміти, що так робити не можна. Я маю свою особисту думку, я патріот, я за наш дім, котрий зветься Дніпродзержинськ (бо я тут працюю, відповідаю за своїх підлеглих та забезпечую безпеку громадян). Хочу через Вас, представників громадських організацій, переконати всіх, що зброя це зло. Це повинні зрозуміти всі. Також, переконливо звертаюсь особисто до Вас, я розумію, що не всі рукоплескають відносно блокпостів і не всім вони подобаються, тому не реагуйте на провокації, а працюйте на упередження. На даний час в Дніпродзержинську велика самоорганізація населення, тому виражаю Вам вдячність за співпрацю і сподіваюсь, що всі ми будемо йти одним шляхом – у бік правопорядку».

Напередодні Дня Перемоги начальник дніпродзержинської міліції зустрівся з журналістами 8 травня 2014 року керівництво дніпродзержинської міліції зустрілося з журналістами місцевих ЗМІ та представниками Громадської ради при Дніпродзержинському міському управлінні з метою довести до населення занепокоєння органів внутрішніх справ міста щодо забезпечення громадського порядку при проведенні масових заходів до 69-ї річниці перемоги у Великій Вітчизняній війні, можливими провокаціями та проявами агресії.

Н

а початку зустрічі до всіх присутніх звернувся в.о. начальника міліції громадської безпеки Андрій Пінчук. Він довів план заходів, які планується провести на території міста в День Перемоги та закликав громадян не реагувати на провокації та не допускати порушень громадського порядку. Далі начальник міської міліції Роман Кравцов звернувся до учасників зустрічі з проханням допомогти донести до жителів міста його позицію щодо стабілізації громадського порядку в місті та запевнив, що міліція Дніпродзержинська зробить все необхідне для безпеки громадян та ветеранів. Окремо він звернувся до батьків, зокрема звернув увагу на недопущення участі неповнолітніх в провокаціях та порушеннях громадського порядку. Підприємців міста він попрохав почути його та попрацювати у взаємодії для того, щоб не допустити фактів продажу алкогольних виробів неповнолітнім. Також начальник дніпродзержинської міліції повідомив, що додатково в ці дні буде працювати мобільна група з документування фактів продажу лікеро-горілчаних виробів неповнолітнім. Роман Кравцов запевнив присутніх, що весь гарнізон дніпродзержинської міліції буде задіяно в охороні громадського порядку у святкові дні. Вся міліція буде діяти в рамках чинного законодавства. Він звернув увагу на те, що Закон України «Про міліцію» ніхто не відміняв і якщо будуть задокументовані особи, які матимуть при собі засоби для спричинення тілесних ушкоджень, то до них будуть вживатися заходи в рамках закону. Окремо він звернувся до представників громадських організацій та журналістів, яким висловив подяку за роботу у взаємодії та партнерство. Також Роман Кравцов звернувся до всіх мешканців міста: «Давайте візьмемося за руки та наведемо порядок разом. Не реагуйте на провокації та не допускайте порушень громадського порядку!» Під час зустрічі журналісти поставили питання щодо посиленого варіанту несення служби співробітниками міліції. Роман Кравцов відповів, що є наказ Міністра внутрішніх справ і в такому режимі міліція буде працювати і надалі аж до виборів включно. «Наразі наша задача – вселити людям оптимізм та впевненість у завтрашньому дні!» – цими словами Роман Кравцов завершив зустріч.

Кінна міліція заступає на охорону громадського порядку Історія дніпропетровської кінної міліції почалася в 2007-му році, коли місто готувалося до Євро2012. Зараз же кінна міліція є незамінною в забезпеченні громадського порядку в місті. Дніпропетровськ щодня патрулює 4 кінні наряди. Всього в міській кінній міліції "працюють" 16 коней. Кавалерія патрулює зони відпочинку - парки ім. Шевченка і ім. Глоби, Монастирський острів і набережну. Монастирський острів зараз патрулює один наряд, інші готуються заступити на службу найближчими днями, коли коні пройдуть остаточні медичні перевірки і процедури. Кінна кавалерія проходить там, де не можуть проїхати автомобільні патрулі, а піші - малоефективні. Також кінний полк працює під час проведення в Дніпропетровську масових заходів - футбольних матчів, концертів і мітингів. Люди інстинктивно бояться велику тварину і у разі потреби можна легко стримувати натовп. Завдяки роботі кінної міліції вдалося припинити неодноразові крадіжки особистого майна громадян в зонах відпочинку, затримати шахраїв і розкрити грабежі.

10


ДПІ у Кіровському районі м. Дніпропетровська повідомляє:

У ДСО розповіли, як криворіжцям убезпечитись від крадіїв

Адмінвідповідальність для фізичних осіб-підприємців за неподання або несвоєчасне подання звіту з ЄСВ Фахівці ДПІ у Кіровському районі м. Дніпропетровська нагадують, що відповідно до п. 4 частини 1 ст. 4 Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування» платниками ЄСВ є фізичні особи - підприємці, в тому числі ті, які обрали спрощену систему оподаткування, та члени сімей зазначених осіб, які беруть участь у провадженні ними підприємницької діяльності, та подають до органів доходів і зборів звіт самі за себе. При цьому, у п.1 частини 1 ст. 4 Закону, платниками ЄСВ визначено підприємців, які використовують працю інших осіб на умовах трудового договору (контракту) або на інших умовах, передбачених законодавством про працю, чи за цивільно-правовим договором (крім цивільно-правового договору, укладеного з фізичною особою - підприємцем, якщо виконувані роботи (надавані послуги) відповідають видам діяльності, відповідно до відомостей з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців). Згідно зі ст. 165 прим.1 Кодексу України про адміністративні правопорушення порушення законодавства про збір та облік ЄСВ, зокрема, неподання, несвоєчасне подання, подання не за встановленою формою звітності щодо ЄСВ, тягне за собою накладення штрафу на посадових осіб від двадцяти до тридцяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян. Ті самі дії, вчинені особою, яку протягом року було піддано адміністративному стягненню, тягнуть за собою накладення штрафу на посадових осіб від тридцяти до сорока неоподатковуваних мінімумів доходів громадян. Разом з тим, адміністративна відповідальність не застосовується до фізичних осіб підприємців, які не мають найманих працівників та подають до контролюючих органів звіт щодо сум нарахованого ЄСВ самі за себе.

Найбільш запитувана послуга Центрів обслуговування платників Кіровського району – видача реєстраційних номерів З початку року до Центру обслуговування платників податків ДПІ у Кіровському районі м. Дніпропетровська надійшло більше 28 тисяч звернень щодо отримання адміністративних послуг, отримання консультацій та відповідей на інформаційні запити. З них 3760 стосувались видачі реєстраційних номерів облікової картки платника податків. З питань видачі довідок, патентів, свідоцтв та інших дозвільних документів до Центру звернулось майже 800 суб’єктів господарювання та громадян.

Громадянами Кіровського району м.Дніпропетровська задекларовано доходів на загальну суму майже 100 млн. грн. Протягом кампанії «Декларування- 2014 » громадянами Кіровського району м. Дніпропетровська було подано 426 декларацій про майновий стан і доходи, тобто на рівні показника минулого року. Відповідно, сума задекларованих доходів складає 91,7 млн. гривень. За період кампанії декларування громадянами було надано 112 декларацій про отримані доходи у вигляді спадщини на суму 17 млн.грн , 62 декларації від фізичних осіб, що надавали в найм нерухомість, земельні ділянки , задекларовано 10 млн.грн та 50 декларацій від тих, хто протягом минулого року продавав транспорт і нерухомість на суму 20,4 млн.грн . Доходи, що перевищують 1 млн. грн., задекларували 17 громадян, тобто кількість громадян-мільйонерів в порівняні з минулим роком збільшилась на 4. В більшості випадків цією категорією громадян декларувались дивіденди, роялті, відсотки, нараховані протягом року банками. За результатами проведеної деклараційної кампанії громадянами-декларантами визначено податку на доходи фізичних осіб до сплати у сумі 1,8 млн. гривень. ДПІ у Кіровському районі м. Дніпропетровська дякує громадянам, які своєчасно виконали конституційний обов’язок з розумінням того, що сплачений податок повернеться до кожного у вигляді тих чи інших соціальних благ.

За користування землею платники Кіровського району сплатили 15 млн. гривень Така сума земельного податку та орендної плати за землю надійшла від власників землі та землекористувачів району з початку 2014 року. Це майже на 3 млн. грн. більше минулорічних показників. Із загальної суми надходжень близько 13,8 млн. грн. сплачено юридичними особами. Фізичні особи спрямували до бюджету понад 1,2 млн. гривень. Платники Кіровського району тримають руку на «Пульсі» Основним завданням антикорупційний сервісу «Пульс» є подолання проблем, що виникають у податковій і митній службах, а головним принципом роботи - зворотній зв’язок та оперативне вирішення проблемних питань платників. З початку 2014 року до ДПІ у Кіровському районім на сервіс «Пульс» надійшло 3 інформаційних запитів від громадян.

Сучасних квартирних злодіїв вже не спиняють броньовані двері, новітні замки та віконні грати. Про це йшлося на прес-конференції у Криворізькому міському відділі управління Державної служби охорони при ГУМВС України у Дніпропетровській області.

Р

озкриваючи у бесіді з журналістами тему зустрічі «Квартира під охороною ДСО – надійний захист від крадіїв» - виконуючий обов’язки начальника відділу, підполковник міліції Олександр Купельський зазначив, що за статистикою саме крадіжки з квартир та помешкань громадян складають майже 70% від загальної кількості всіх майнових злочинів. Так, за даними УВС міста за 1 квартал у Кривому Розі зареєстровано 62 кримінальні провадження щодо крадіжок з квартир, з яких 20 розкрито. За підсумками роботи питома вага розкритих крадіжок складає 32% відсотки, тоді як відсоток розкриття 2013 року - 27,6%. Найбільш привабливими для крадіїв районами міста залишаються Саксаганський (16 крадіжок), Жовтневий та Інгулецький райони (по 13 крадіжок) - тобто ті, де переважають так звані «спальні» житлові масиви. Крім того, як свідчить статистика, правоохоронними органами розкривається лише кожна третя крадіжка. Пояснення просте – добре сплановані й бездоганно, без жодних свідків виконані злочини розкрити надзвичайно важко. І саме у великих спальних районах їх скоїти найпростіше – більшість мешканців тут вдень на роботі. Розкрили фахівці ДСО і ще декілька характерних деталей роботи «домушників»: так, найпопулярнішими методами проникнення злодіїв до квартир залишаються злам вхідних дверей та проникання через металоплас-

тикові вікна, а також за допомогою відмичок. «Проведений аналіз вказує на те, що більшість крадіжок скоюється посеред тижня – у середу та четвер – тобто зловмисники відслідковують час відсутності господарів у квартирі, їх розклад життя, активність сусідів. За таких умов єдиним надійним та ефективним способом убезпечення від крадіїв є оснащення квартири засобами охоронної сигналізації», - зазначив в. о. заступника начальника відділу підполковник міліції Олександр Сапожник. І саме для того, щоб убезпечити майно городян від зловмисників на сезон масових літніх відпусток, Державна служба охорони проводить щорічну акцію «Квартира під охорону». За її умовами всі криворіжці, які укладуть з ДСО договір на технічну охорону своїх квартир у період з 14 по 31 травня, отримають 50-відсоткову знижку оплати за монтаж охоронної сигналізації. Звертатися га гарячу лінію ДСО з приводу передачі квартири під охорону можна цілодобово за телефонами: 0-800-502-220 та 0-800-211-000. Наприкінці пресконференції всі журналісти мали змогу побачити, як саме відбувається затримання квартирного злодія нарядом групи затримання – саме в цей час у відділі УДСО проводились оперативнотактичні тренування роти СПГЗ. Любов Орещук, Криворізький МВ УДСО при ГУМВС в Дніпропетровській

11


23 квітня в ІА « Мост-Днепр» відбулася прес-конференція «Підсумки операції «Дорога». Ліквідація незаконних парковок».

У

прес-конференції взяв участь: Начальник відділу ОДР УДАІ ГУМВС України в Дніпропетровській області, підполковник міліції Едуард Зборець. Він повідомив, що за підсумками операції «Дорога» було обстежено 9173 км автомобільних доріг загального користування, у тому числі 2990 км – державного значення та 6157 км – місцевого значення, а також 6245,6 км вулиць населених пунктів. «Було виявлено, що 5452 км (59%) доріг загального користування мають ті чи інші недоліки. Станом на 22 квітня ліквідовано 37,8 тис. кв. м (1847 км) ям, з них на дорогах державного значення 8,9 тис. кв. м (334 км). Найбільша ямковість на автошляхах державного значення М-04 «Знам’янка-Луганськ-Ізварине» 365 кв. м (22 км), М-18 «Харків-Сімферополь-Алушта-Ялта», 590 кв. м (41 км), Н-11 «Дніпропетровськ-Миколаїв» 567 кв. м (13 км), Н-23 «Кіровоград-Кривий Ріг-Запоріжжя» 776 кв. м (22 км), Р-51 «Мерефа-Лозова-Павлогра» 370 кв. м (7 км) і Р-73 від Н-8 до Нікополя 938 кв. м (14 км). Практично не здійснюються в необхідних обсягах роботи з ліквідації ям на автодорогах місцевого значення. Так, з ямковості на 67 тис. кв. м (4327 км (70%) від загальної протяжності) ліквідовано лише 16,4 тис. кв. м (1056 км ) і, відповідно, залишається вибоїни на 50,8 тис. кв. м (3271 км , що становить 76% від необхідного обсягу робіт)», – сказав він. Едуард Зборець заявив, що через недостатнє фінансування в області проводиться тільки ямковий ремонт доріг, і то не у повному обсязі. «Згідно з інформацією Служби автодоріг в області, з початку року було надано Державному агентству автомобільних доріг України пропозиції про потреби в коштах, необхідних на 2014 рік для утримання доріг в належному стані. Дана сума складає 3810 млн. грн. З них: на будівництво та реконструкцію – 1162 млн. грн., капітальний ремонт – 555 млн. грн., поточний ремонт та експлуатаційне утримання – 2093 млн. грн. В даний час доведені плани на 473 млн. грн. З них на поточний ремонт та експлуатаційне утримання – 126500000 грн. Станом на 22 квітня виконано роботи з експлуатаційного утримання на 30,3 млн. грн., з яких сплачено 18,2 млн. грн. Внаслідок даної ситуації працівникам філій райавтодорів, ДЕУ ДП «Дніпропетровський облавтодор» не виплачується зарплата з кінця лютого поточного року. Дана проблема призвела до того, що працівники в 3-х організацій (Томаківський, Верхньодніпровський райавтодори і Новоселівська ДЕД) звільнилися, а інші працюють по 2-3 дні на тиждень, і то при наявності ПММ. Відсутність належних заходів щодо забезпечення безпеки дорожнього руху, згідно з поясненнями керівництва підрядних дорожньо-експлуатаційних організацій, викликає недостатнє фінансування (тільки близько 6% від необхідного й ті досі не виплачені), що є основною причиною нарікань учасників дорожнього руху», – сказав він. Едуард Зборець додав, що, враховуючи дану ситуацію, в ході операції «Дорога» проведено роботи по установці тільки 539 дорожніх знаків, 367 напрямних стовпчиків, відремонтовано 14 м транспортного огородження, здійснена вирубка порослі на 85 км. Інші роботи, зокрема з нанесення дорожньої розмітки, ремонту мостів і шляхопроводів, облаштування зупинок транспорту загального користування – не проводилися. Едуард Зборець зазначив , що парковки біля магазинів і готелів, на яких зазначено «Для клієнтів» є незаконними і будуть прибрані. «Спеціальні бригади з числа співробітників управління ЖКГ міськради демонтуватимуть ці таблички. Або самі власники повинні прибрати ці таблички. Штраф на недотримання приписів – від 250 грн.», – сказав він.

У Дніпродзержинську працівники міліції перевірили зали з продажу Національної державної лотереї

В

вечері 15 квітня 2014 року співробітники Дніпродзержинського міського управління міліції за участю представників громадської організації «Самозахист підприємців» провели рейдові заходи по відпрацюванню залів Національної державної лотереї, метою яких стало запобігання перебування в них неповнолітніх. Під час рейду було відпрацьовано 8 гральних залів. У всіх в наявності була необхідна документація, але попередження про заборону перебування особам до 18 років були тільки в 6 закладах. У 2-х залах були відсутні попередження про заборону перебування неповнолітніх, а ще в одному залі в ході перевірки документів один з відвідувачів виявився неповнолітнім. По даному факту було зібрано матеріал, який зареєстрований у ЖЄО Дніпродзержинського міського управління.

12

Звіт про роботу дільничних інспекторів міліції в Дніпропетровській області 12 травня в ІА «Мост-Днепр» відбулася пресконференція «Звіт про роботу дільничних інспекторів міліції в Дніпропетровській області», у якій взяв участь заступник начальника відділу дільничних інспекторів міліції в Дніпропетровській області Олександр Голуб’ятников.

В

ін розповів про роботу дільничних інспекторів міліції в Дніпропетровській області. «Дільничні інспектори, крім того, що активно працюють з населенням, допомагають в охороні громадського порядку. Їх обов’язки полягають у патрулюванні території, припиненні правопорушень та їх попередження. Щодня з 933 дільничних по штату близько 470 беруть участь в охороні громадського порядку на масових заходах. З початку року по області дільничні інспектори склали близько 14 тис. адміністративних протоколів. Це означає, що 14 тис. правопорушників притягнуто до адміністративної відповідальності. З них: за появу у п’яному виді і розпиття алкогольних напоїв у громадських місцях - 7100, за дрібне хуліганство - 1100, за насильство в сім’ї - понад 2 тис. осіб, за порушення правил адміннагляду - 1300, за торгівлю з рук у невстановлених місцях - 640 осіб, за порушення правил у сфері обігу металобрухту - 332 людини, за зберігання наркотичних засобів в малих кількостях - 77. 125 правопорушників було притягнуто до адмінвідповідальності у вигляді адмінарешту . 2181 особі було винесено попередження про неприпустимість вчинення насильства в сім’ї. Також було виявлено 226 об’єктів незаконного грального бізнесу. Відкрито 66 кримінальних справ», - сказав він.

На Дніпропетровщині працівники міліції читають лекції, метою яких є профілактика злочинності серед неповнолітніх

П

рацівники Томаківського райвідділу міліції ГУМВС України в Дніпропетровській області провели для учнів 9-х та 10-х класів Чумаківської середньої школи лекцію на тему «Попередження та недопущення злочинності серед неповнолітніх, види насильства, а також ступінь тяжкості злочинів». На лекції були присутні батьки, учні, керівництво та вчителі школи. Лекцію провів оперуповноважений відділу кримінальної міліції у справах дітей Томаківського райвідділу міліції С.В. Зубенко.


ПРО ЛЮДЕЙ ХОРОШИХ. ОСТАННІЙ АНІСКІН Багато хто з нас свого часу із задоволенням дивився фільм про дільничного інспектора Аніскіна. Він імпонував усім завдяки своїм чеснотам – порядності, чесності, доброзичливості, справедливості. Дехто сумно зітхав, мовляв, такі міліціонери бувають лише в кіно. Та, виявляється, такі дільничні інспектори є і в житті.

П

ро одного з них – колишнього дільничного інспектора Великомихайлівської та Березівської сільських рад Покровського району Дніпропетровської області, Олександра Миколайовича Руденка ця розповідь. Нічний телефонний дзвінок розбудив тишу. Олександр Миколайович відразу підняв слухавку, наче й не спав ще хвилину тому. Навики прикордонника не підвели і цього разу. Дільничний інспектор Руденко слухає – чітко відрапортував у трубку. Звідти пролунав наказ начальника Покровського райвідділу міліції: «З Дніпропетровського слідчого ізолятора втекли двоє затриманих – наші земляки. Скоріш за все, вони будуть рухатися в бік свого дому, можливо, потягами. Тож, капітане, бери із собою Просянського дільничного і чатуйте на них на переїзді». Олександр Миколайович швидко одягнувся і ступив у темряву. Домашніх не будив, навіщо їх даремно тривожити. Дружина Валентина Георгіївна за роки служби вже звикла до нічних викликів чоловіка. За мить його старенький мотоцикл мчав вулицями Великомихайлівки. Через годину вони з дільничним зайняли пост спостереження. Колега, щоб не заснути, все говорив і говорив, щось розповідав, та Олександр Миколайович його майже не слухав, думаючи про своє та пильно вдивляючись в темряву. Згодом дільничний затих, задрімав. «Нехай поспить, молодий, спати в молодості, ой! як хочеться. Коли знадобиться, розбужу» – розсудив Руденко, а сам пересів ближче до вікна, щоб мати більший радіус обзору. Можливо права була майстер цеху Дніпропетровського заводу металоконструкцій, де працював після армії, коли говорила зі мною після прийняття рішення покинути завод і піти працювати в міліцію. Закарбувалися в пам'яті її слова: «Добре подумай перш, ніж підеш працювати дільничним інспектором. На тебе ж усі собаки в селі будуть гавкати. Працював би на заводі, ночами спав би, а не ловив злочинців», – закралася зрадлива думка. Та Олександр Миколайович відразу її відігнав. «Все я правильно зробив. Собаки в селі й справді на мене гавкають, та лише тому, що щодня відвідую своїх односельців. І якщо не я, то хто буде ловити злочинців? А що ночей не досипаю, вдома майже не буваю, не біда, на пенсії відісплюся,» – подумки заспокоїв себе дільничний. Пильне око колишнього прикордонника відразу помітило підозрілу постать. Прокидайся, здається, я таки вислідив втікача! - гукнув до товариша і вискочив із сторожки, «Стій, стріляти буду» – крикнув він, доганяючи підозрілого чоловіка, на ходу виймаючи з кобури пістолет. Той почав тікати, Руденко вистрелив у повітря. Наступний постріл він мав право направити на втікача. Та розумів, що ніколи цього не зробить, бо більш за все на світі цінував людське життя. І не важливо, був то злочинець чи добропорядний громадянин. Життя людині дається один раз, і ніхто не в праві його у неї відбирати. Дільничний через мить наздогнав втікача, збив з ніг, і обидва покотилися по землі. Тут підоспів другий міліціонер, і разом вони скрутили злочинця Це й справді був втікач, на якого вони чатували. Додому Олександр Миколайович повернувся під ранок. Дружина міцно спала,

навіть не підозрюючи, яка небезпека ще кілька годин тому загрожувала її чоловікові. Адже злочинець міг бути озброєним або міг вирвати в ході боротьби пістолет у міліціонера, і тоді хтозна, чим би все скінчилося. Передрімавши годину-дві, Олександр Миколайович знову поспішав на службу. Починався новий трудовий день дільничного інспектора. Спершу зайшов до голови сільської ради Леоніда Павловича Чернякова. Вже стало доброю звичкою щоранку заходити у його кабінет, розповідати про вчорашні новини, радитися, ділитися планами. Ось і сьогодні коротко розповівши про нічну подію, завів розмову про профілактичну роботу серед населення. В першу чергу слід подбати про недопущення правопорушень серед підлітків та молоді. Сьогодні у Великомихайлівській середній школі відбудуться загальні збори, планую побувати на них, поговорити з батьками, з учнями, – ділився з головою сільської ради планами. Правильно, молодець ти, Олександре Миколайовичу. Іноді тобі дивуюся – як ти все встигаєш, адже 19 сіл у твоєму підпорядкуванні? Що не кажи, а добряче пощастило нам з дільничним. Такого, як ти, не те що в районі, в області не знайдеш. Це не красиві слова, а чиста правда. Знаєш, за що тебе найбільше поважають сельчани, а правопорушники бояться? За твою безкомпромісність і справедливість. Для тебе немає родичів, кумів, сватів, для тебе усі рівні перед законом. Вчинив правопорушення відповідай сповна. – почув заслужену похвалу від Л. П. Чернякова. Мабуть, ці риси передалися мені від діда Андрія Пилиповича. Він також все життя пропрацював міліціонером, і за словами мого батька, був дуже чесною і порядною людиною. Та й маму мою – Зою Андріївну ви добре знаєте. Вона також не терпить несправедливості, не один раз односельці обирали її депутатом сільської ради, говорив Олександр Миколайович. Дільничного інспектора жителі Великомихайлівської та Берегівської сільських рад і справді дуже поважали. Він знав усіх мешканців на своїй дільниці, не цурався зайвий раз зайти в гості, поцікавитися життям, запитати, чи не требачимось допомогти. До нього йшли за порадою, допомогою у будь-який час, не турбуючись про те. чи це зручно. Двері його дому завжди були відкриті для односельців. А дружина Валентина Георгіївна обов'язково ще й чимось смачненьким пригостить. Теща Олена Ворфоломіївна та тесть Георгій Савич, з якими Руденки прожили все життя, також не випустять гостя без гостинців. Було це у 90-тих роках минулого століття. Особливу увагу О. М. Руденки приділяв роботі з молоддю. Бувало прийде на збори в школу, послухає, як класний керівник розпинає того чи іншого нерадивого учня. А потім підходить до керівника гуртка і просить: «Залучіть Ваню чи Петра до роботи в гуртку, зацікавте його. І ось вже той нерадивий Ваня чи Петя майструє з іншими гуртківцями табурет чи годівницю для пташок. А Олександр Миколайович обов'язково через певний час навідає його вдома і неодмінно похвалить «Ох і гарний у вас табурет, невже це Ваня сам змайстрував? – допитується у Ваніних батьків. І, дивись, Ваня вже й навчання підтягнув, і дисципліна у нього покращилася. Руденко дуже уважно, з повагою ставився до людей старшого покоління, ніколи не відмовляв їм у допомозі. Його ж поважали і малі, і старі. І дружина у нього така ж доброзичлива, чуйна, щира. І дітей вони виховали чудових. Донька Світлана живе і працює у Дніпропетровську, тож з нею спілкуюся не дуже часто, а сина Володимира знаю добре. Такий же безвідмовний, порядний, як і батьки Добрі слова сказав про Руденка і колишній парторг колгоспу М. О. Демків: «Олександр Миколайович ніколи не жалів себе. Його старенький мотоцикл можна було бачити у різних населених пунктах у будь-яку погоду, і в сніг, і в дощ, і в спеку. Він жив і працював для людей». Про його характер, чутливу душу крас-

Руденко Олександр Миколайович майор міліції у відставці ветеран Покровського РВ ГУМВС України номовно говорить такий випадок. Якось ми супроводжували злочинців у Суми. Дорога була нелегкою, їхали не на комфортабельному автобусі, а старою вантажівкою. Змучені, вирішили вже під Сумами сісти перекусити. Олександр Миколайович зібрав тормозок і відніс арештантам. «Мені кусень в горло не полізе, коли знатиму, що у автомобілі сидять голодні люди» - сказав він. Взагалі, Олександр Миколайович був «білою вороною» у райвідділі. Почуття справедливості у нього дуже розвинене, він ніколи не йшов ні на який компроміс із совістю, – почула від голови ветеранської організації працівників РВ ГУ МВС України В. О. Терещенка. Його цінували у райвідділі, довіряли найскладніші завдання. Так у 1980 році направили на охорону громадського порядку під час олімпіади в Москві, а у 1990 році він охороняв громадський порядок у Кіровокані у Вірменії після того, як там стався землетрус. За 26 років служби у райвідділі О. М. Руденко має багато нагород – Почесних грамот, три медалі, нагрудні знаки. А от путівку у будинок відпочинку чи санаторій за всі роки роботи мені так і не дали. Окрім поїздок із сім'єю «дикарем» на Азовське море, ніде більше не відпочивав, - з певним сумом говорив Олександр Миколайович. За станом здоров'я він залишив службу у 48 років. Потім йому пропонували очолити охоронну службу місцевого господарства, та він не погодився, Що і від кого я мав охороняти? Хапати за руку доярку, яка несе з ферми літр молока малим дітям? Ні, не моє це. Краще я вдома поратимуся, – пояснив свою відмову Олександр Миколайович. Вони з дружиною все життя утримували чимале домашнє господарство, по три корови тримали. Зараз, звісно, вже немає здоров'я за тим усім доглядати, та птицю тримають. Є у них пасіка, мед від якої Олександр Миколайович більше роздає, ніж продає. І отримує від цього велике задоволення Нам із Валею багато не треба. Щоб сини Світланки, - наші онуки Володя з Дімою частіше нас навідували, щоб чотирирічний синочок Володі Ромчик щодня щебетав біля нас (син із сім’єю живе на одній вулиці з ними, тож найменший онучок – частий гість у їхній оселі). На жаль, останнім часом, якщо говорити по правді, авторитет міліціянтів, у тому числі і дільничних інспекторів, підупав серед населення. Шкода, що такі інспектори, яким був О. М. Руденко, у наш час виняток, а не правило. Голова ради ветеранів Покровського РВ ГУМВС України в Дніпропетровській області В. О. Терещенко

13


Керівництво ДАІ Дніпропетровщини докладає максимум зусиль для того, щоб складна ситуація в державі не вплинула на стан безпеки на дорогах регіону 16 квітня відбулась зустріч виконуючого обов’язки начальника управління ДАІ Мар’яна Ільковича Блажівського з представниками громадськості та активістами, яким не байдужі питання забезпечення порядку та безпеки на дорогах Дніпропетровщини, удосконалення роботи Державтоінспекції та які задля цього прагнуть пошуку можливих варіантів спільного співробітництва.

П

ід час зустрічі керівник Державтоінспекції підкреслив, що він відкритий до діалогу з громадськістю. «Кожна слушна думка або пропозиція щодо поліпшення роботи служби та удосконалення організації дорожнього руху, буде проаналізована та у разі її доцільності матиме практичне втілення. «Головне, щоб реалізація плану спільних дій мала позитивні наслідки задля безпеки всіх учасників дорожнього руху, запобігання травмування людей в автопригодах та повернення довіри до правоохоронних органів в цілому та працівників Державтоінспекції зокрема», – сказав він. Також він запевнив, що у разі отримання інформації про факти перевищення посадовими особами Державтоінспекції своїх повноважень або здійснення корупційних дій негайно буде призначена ретельна службова перевірка та буде надана об’єктивна оцінка діям працівників ДАІ. «У разі підтвердження таких не-

гативних фактів вживатимуться жорсткі заходи реагування, не дивлячись на чини та посади», – додав він. Від активістів ГО Майдан «Січеслав» надійшла пропозиція щодо встановлення на всіх державних транспортних засобах, в тому числі патрульних автомобілях ДАІ, та маршрутних таксі державної символіки (прапорів). На їх думку це сприятиме патріотичній єдності громади, протидії сепаративним настроям в регіоні та засвідчить, що міліція з народом. Наразі за цією ініціативою управлінням ДАІ підготовлено звернення до керівників автотранспортних підприємств з пропозицією її втілення. Він наголосив, що керівництво Державтоінспекції Дніпропетровщини в межах повноважень робить все можливе та докладає максимум зусиль, щоб складна ситуація в державі не вплинула на стан безпеки на дорогах регіону.

Позитивний приклад спільної роботи громадського формування з правоохоронними органами З метою підвищення рівня роботи дільничних інспекторів міліції, проведення індивідуально-профілактичної роботи з особами, схильними до правопорушень, охорони громадського порядку та забезпечення громадської безпеки було створено оперативний загін сприяння правоохоронним органам, який офіційно зареєстрований як громадське формування з охорони громадського порядку «Оперативний загін «Алабай», особовий склад якого складає 12 членів. Його основу становлять молоді люди, мешканці міста.

Г

ромадське формування, створене за рішенням виконавчого комітету Дніпродзержинської міської ради з метою забезпечення правопорядку на території міста, зареєстроване в лютому 2013 року у Дніпродзержинській міській раді. У розпорядженні членів громадського формування 4 автомобілі, які використовуються для оперативного реагування на отриману від мешканців міста або правоохоронних органів інформацію про вчинення протиправних дій. Основна форма участі членів цього громадського формування в охороні правопорядку в місті – патрулювання, яке здійснюється ними особисто за дорученням керівника райвідділу міліції або разом з дільничним інспектором міліції та інспекторами патрульної служби, а також участь разом з працівниками Заводського РВ у заходах на території району. Відповідно до графіків, патрулювання, на яке виходять шість членів «Алабай», проводиться щоденно з 10.00 до 10.00. Особлива увага під час патрулювання звертається на забезпечення правопорядку в місцях концентрації молоді під час проведення культурно-масових заходів, які відбуваються в приміщенні будинку культури, нічних розважальних закладах. Так, за 4 місяці поточного року членами громадського формування було складено 8 адміністративних протоколів; прийнято участь у 27 рейдових заходах та патрулюванні і відпрацюванні району; затримано та доставлено до Заводського районного відділу 1 особу; розкрито 1 пограбування. Члени громадського формування беруть активну участь у профілактиці правопорушень серед населення: систематично разом з дільничним інспектором міліції проводять рейди з перевірки осіб, які знаходяться під адміністративним наглядом, профілактичні бесіди з раніше судимими особами. У разі, якщо виникає необхідність втручання правоохоронців, члени формування забезпечують охорону місця події, цілісність «слідової» карти-

14

ни до приїзду слідчо-оперативної групи. Незважаючи на нетривалий час роботи цього громадського формування, його члени, завдяки належному реагуванню на будь-які протиправні прояви, високому рівню правосвідомості та здатності прийти на допомогу людям, здобули повагу та довіру мешканців міста. Шановні мешканці міста! Об’єднуйтеся та створюйте громадські формування з надання допомоги правоохоронним органам, що в подальшому позитивно вплине на зменшення правопорушень у нашому місті.

Прес-служба Дніпродзержинського міського управління міліції

ШАНОВНІ ДРУЗІ! Президія Дніпропетровської обласної ветеранської організації Асоціації ветеранів Міністерства внутрішніх справ України ветерани, друзі, рідні щиро та сердечно вітають

з 65-річчям:

Голову ради ветеранів Дніпровського райвідділу Дніпродзержинського міського управління

Соловйова Володимира Миколайовича (16.05.1949 р.).

З ДНЕМ НАРОДЖЕННЯ Ветеранів Міністерства внутрішніх справ України:

Голову ради ветеранів Інгулецького райвідділу Криворізького міського управління

Гальченко Тетяну Валентинівну (08.05.1951 р.); Директора ФСТ, активіста ветеранського руху

Скубіцького Анатолія Андрійовича

(11.05.1953 р.); Голову ради ветеранів в/ч 3036

Горобченко Сергія Олександровича

(16.05.1962 р.); Голову ради ветеранів Баглійського райвідділу міліції

Ерьоменко Анатолія Івановича (21.05.1953 р.) ; Голову ради ветеранів управління оперативної служби

Фомкіна Валерія Анатолійовича

(23.05.1948 р.); Заступника голови ради ветеранів Верхньодніпровського райвідділу

Станька Михайла Теодоровича

(23.05.1946 р.); Голову ради ветеранів Жовтоводського міського відділу

Чепігу Анатолія Сергійовича (25.05.1946 р.); Активіста ветеранського руху

Перескік Поліну Сергіївну

(25.05.1937 р.); Секретаря президії обласної ради ветеранів

Галушку Людмилу Іванівну (28.05.1946 р.); Активіста ветеранського руху, афганця

Миронова Євгенія Петровича (31.05.1941 р.).

За дорученням Президії Голова ради В.Л. Литвин

За опір працівнику Державтоінспекції затримано п’яного водія Побачивши на дорозі автомобіль, який рухався невпевнено, змінюючи напрям руху, співробітники ДАІ дали наказ водію зупинитися. На вимогу інспектора водій автомобіля не відреагував та продовжив рух.

М

іліціонери на службовому автомобілі почали переслідувати порушника. На одній з вулиць автомобіль несподівано зупинився. Один з міліціонерів підбіг до автомобіля та схопив водія за руку. Але кермувальник знову завів двигун та утримуючи працівника міліції за формений одяг, швидко почав

набирати швидкість. Протягнувши міліціонера кілька метрів, водій відпустив його та поїхав далі. Але вже на наступній вулиці він не впорався з кермуванням, з’їхав з дороги та зупинися. Тут його і затримали працівники Державтоінспекції. Затриманим виявився 49-річний житель м. Апостолове, який знаходився у стані алкогольного сп’яніння. За даним фактом до Єдиного реєстру досудових розслідувань внесено відомості з попередньою правовою кваліфікацією за ч. 2 ст. 342 Кримінального кодексу України (опір представникові влади, працівникові правоохоронного органу…). Йому загрожує штраф від 100 до 200 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або арешт на строк від 3-х до 6 місяців, або обмеження волі на строк до 4-х років, або позбавлення волі на строк до 2-х років.


«Êðèìèíàëüíàÿ ïàíîðàìà» N 8 (351)/2014 Ó÷ðåäèòåëè: ÃËÀÂÍÎÅ Óïðàâëåíèå ÌÂÄ Óêðàèíû â Äíåïðîïåòðîâñêîé îáëàñòè, ôèðìà «Êîíòóð» ÐÑ: ÄÏ ¹ 784 îò 24.11.2000 ãîäà Ãëàâíûé ðåäàêòîð: Ãðóøåâñêèé Ãåîðãèé Íèêîëàåâè÷

E-mail: dnepr.umvd.info@ukr.net ÀÄÐÅÑ ÄËß ÏÈÑÅÌ: 49000, ã. Äíåïðîïåòðîâñê, Ãëàâïî÷òàìò, à/ÿ 176. Òåë. : 8 (056) 756-51-68

Ðóêîïèñè íå ðåöåíçèðóþòñÿ è íå âîçâðàùàþòñÿ. Ïåðåïå÷àòêà ìàòåðèàëîâ âîçìîæíà òîëüêî ñ ïèñüìåííîãî ðàçðåøåíèÿ ðåäàêöèè. ÏÎÄÏÈÑÍÎÉ ÈÍÄÅÊÑ: 21540

Ïîäïèñàíî ê ïå÷àòè 16.05.2014 Äàòà âûõîäà 21.05.2014 Çàê. N _________ Òèðàæ 4660 ýêç.

Вiддруковано в ТОВ «КНИГА», м. Днiпропетровськ, вул. Автотранспортна, 23

15


***** - Долго мне еще ждать? - сердится клиент. - Я уже десятый раз прошу принести бифштекс. - Чтобы приготовить десять бифштексов, - учтиво отвечает официант, - нужно время, сэр! ***** Поймал Волк Зайца и спрашивает: - Заяц, ты морковку любишь? - Да. - еле слышно отвечает заяц. - На. - волк дает Зайцу морковку. - Хрум, хрум ... - заяц съедает ее с удивлением. - А капусту любишь? - Конечно. - заяц отвечает уже более уверенно. - На. - дает капусту. - Хрум, хрум ... - заяц съедает ее. Раздается благородная отрыжка. - Ну что наелся? - Да! - А я зайцев откормленных люблю.

*****

е наглости. да тот, у кого меньш Помни: Виноват всег * **** больше его собне вредит человеку ла те ь ст ча ая уг др Никакая ственного языка… ***** циенты мео, где назойливые па ст ме о эт — ас йч се ца ни ль Бо ть с документацией. шают врачам работа ***** но поо конечно хорошо, эт ка ти ли на оа их пс Помощь дешевле... орать матом гораздо ***** цепи нный все ходит по че лю вк к то ю чь но И днем и кругом... . *****

— А мне, маманя, красавец и не нужен! — Да я не о том… парню и так от жизни досталось.

***** За время, первого в своей жизни, посещения родительского собрания, папа восьмиклассника Пети Остапчука, успел отправить уже несколько СМС-сообщений своему отпрыску: - «Приду - убью!», - «Можешь запаковать ноутбук в коробку!» - «Начинай делать уроки с расчетом до конца учебного года!», - «Сынок, лучше - БЕГИ, пока я домой не вернулся!!!»... ***** -Скажите, нет ли у вас духов с запахом компьютера? -??? -Хочу хоть как-то привлечь внимание мужа. ***** Начальник спрашивает у секретарши: - Светочка, что вы делаете в субботу? Секретарша (с надеждой в голосе): - Ничего. - Тогда позвольте Вам напомнить, что сегодня не суббота! ***** Пишу подруге смс:- Муж на вахте, ребёнок у бабушки, Мартини в холодильнике. Приезжай!!! И по ошибке на сенсоре нажимаю (отправить всем)… Вечером у меня дома были все.....и бабушка с внуком, и муж с вахты. ***** Маленький мальчик привык постоянно видеть маму в джинсах . И вдруг она одела платье . Ребенок в шоке : - Мама !!! Так ты девочка , что ли ???! ***** - Я вчера пошла со своим в гараж, чтобы посмотреть, что он там целый день делает и поддатый приходит домой. - Ну и как? - Да ну его нафиг! Вся в мазуте, бензине, грязи... И за всё это в конце полстакана какого-то спирта!... ***** Встретились две подруги: - Как ты похудела! - Да мне муж изменяет, волнуюсь, нервничаю... - Так разведись с ним! - Не могу, мне ещё три кило надо сбросить... ***** 􀁊􀀋􀀊􀀏􀀄􀀞􀀆􀀓􀀇􀀋􀀄􀀞􀀔􀀏􀀝􀀎􀀊􀀕􀀗􀀆􀀣􀀬 Жена после праздников: – Я же хотела в подарок не кроличью, а норковую шубку! – Будет год норки, норковую подарю! 􀀄􀀺􀀚􀀎􀀋􀀐􀀄􀀈􀀆􀀎􀀄􀀊􀀆􀀔􀀗􀀕􀀤􀀄􀀊􀀆􀀔􀀗􀀆􀀣􀀚􀀭􀀄􀀞􀀆􀀎􀀏􀀔􀀭􀀨 ***** Не нравиться, что жена в одноклассниках пол ночи сидит?.. Так ты приедь, забери её... на своём танчике! :))) *****

16

***** В Одессе открылись два новых магазина: - магазин лекарственных препаратов - “Shop Вы мне все так были здоровы”, а также магазин при похоронном бюро - “Shop ты сдох”...

***** С детства у меня была смешная мечта - узнать, что делают учителя в школе, когда у детей каникулы. Мечта исполнилась, когда я после окончания вуза пошла работать в школу психологом. Так вот, учителя на каникулах ходят по школе довольные, часто повторяя фразу “Как хорошо в школе, когда детей нет!” и открывают дверь в кабинет С НОГИ! Мой мир больше не будет прежним...

***** Прочла у одного мужчины на форуме - “Я женат, но все равно чего-то не хватает”. Не выдержала и написала “Рогов, наверное?”

***** -- Доченька, ну не выходи ты за Васю замуж, посмотри на него — сутулый, в очках, хромой… ***** - Сережа, а кого ты больше слушаешь: маму или папу? - Конечно, маму! - Почему? - Она больше говорит! ***** Заселяюсь в гостиницу. Девушка на ресепшне спрашивает: “Вы к нам надолго?”. Отвечаю: “На две недели”. “Ой, а у нас так долго обычно не живут”.- и невинно хлопает глазками. Теперь боюсь ложиться спать. *****

Криминальная панорама №8 (351/2014)  

газета ГУМВД Украиныв Днепропетровской области

Криминальная панорама №8 (351/2014)  

газета ГУМВД Украиныв Днепропетровской области

Advertisement