Page 1

22

9 грудня відзначаємо День штабних підрозділів Керівництво та колектив штабу ГУМВС України в Дніпропетровській області вітає своїх колег – усіх працівників штабних підрозділів та чергових частин зі святом та бажає їм натхнення, наполегливості, творчого підходу у роботі, нових ідей і прогресивних форм в управлінській діяльності та організації оперативного реагування, а також здоров’я, миру і добробуту у родинах та досягнень у службі!

План номеру Начальник міліції Дніпропетровщини Віктор Бабенко провів прес-конференцію

З

а короткою назвою підрозділу криється великий обсяг різнопланової роботи. Саме штабні підрозділи перебувають у центрі організаторської діяльності, координуючи роботу структурних підрозділів. Без перебільшення можна сказати, що штаби знаходяться фактично на передньому плані вирішення оперативно-службових завдань. Штаби здійснюють безпосереднє стеження за станом оперативної обстановки та організовують відповідне реагування на її зміни, забезпечують поточне й перспективне планування діяльності органів і підрозділів, розробляють заходи щодо вдосконалення оперативно-службової діяльності. У процесі управлінської діяльності штаб визначає та використовує найбільш доцільні та результативні шляхи виконання поставлених керівництвом МВС та ГУМВС завдань, найефективніші форми роботи, зосереджуючи зусилля на впровадженні передового досвіду. Серед підрозділів органів внутрішніх справ, які, як правило, першими отримують інформацію про вчинені кримінальні правопорушення, стихійні лиха, інші резонансні події та безпосередньо приймають участь в організації реагування ОВС на такі повідомлення, провідну роль відведено черговим частинам. Від зразкового порядку, грамотних і професійних дій оперативних чергових, їх бездоганного зовнішнього вигляду та вміння спілкуватися з людьми складається перше враження про орган внутрішніх справ, а також про людей, які там працюють. По суті, діяльність чергової служби неможливо уявити без взаємодії з громадянами, тим більше у сфері припинення правопорушень. Чергова частина є підрозділом, який забезпечує оперативне управління силами і засобами органів і підрозділів внутрішніх справ, цілодобово перебуває в постійній готовності для реагування на злочинні прояви, надзвичайні ситуації, інші події і є координуючим органом управління при встановленні осіб, які підозрюються у вчиненні кримінальних правопорушень. Працівниками цього підрозділу цілодобово обробляється понад тисячі повідомлень про кримінальні правопорушення та інші події, що надходять з усіх міст та районів області. За таким обсягом інформації уміння працівників чергової частини штабу Головного управління зосередитися на важливих питаннях, прийняти правильне рішення, своєчасно поінформувати та вжити першочергових заходів, заслуговує повагу з боку керівництва ГУМВС. Загалом у структурі МВС функції чергової частини охоплюють багатоаспектні напрямки діяльності міліції, реалізовані у профілактичних, адміністративноправових і кримінальних процесуальних формах.

стор. 2 Школярі Новомосковська обирають здоровий спосіб життя

Штабом ГУМВС забезпечується контроль за порядком несення служби добовими нарядами міськрайлінорганів, їх цілодобовою готовністю до оперативного реагування на повідомлення про кримінальні правопорушення та інші події, попередження можливого ускладнення оперативної обстановки. З набранням чинності нового Кримінального процесуального кодексу України опановуються нові знання з питань дотримання конституційних прав та свобод громадян, забезпечення своєчасного надання правової допомоги особам, затриманим за скоєння кримінальних чи адміністративних правопорушень, недопущення фактів жорстокого поводження із ними. Провідна роль в організації службової діяльності за вказаними напрямками відведена оперативному відділу штабу ГУМВС. На території області створено Центр з надання безоплатної вторинної правової допомоги громадянам, який розпочав свою роботу з 1 січня цього року. Негайно, після фактичного затримання особи працівниками ОВС за допомогою телефонного, факсимільного зв’язку, електронної пошти повідомляється Центр, який визначає у кожному випадку конкретного адвоката та доручає йому надання правової допомоги затриманим особам. Ще одне нововведення Кримінального процесуального кодексу – застосування електронних засобів контролю до підозрюваних, обвинувачених стосовно яких ухвалою слідчого судді, суду обрано запобіжний захід не пов’язаний з позбавленням волі або у вигляді домашнього арешту.

продовження на стор. 8

стор. 4 У Нікополі правоохоронці розповідали учням про переваги служби в міліції

стор. 13


Начальник міліції Дніпропетровщини Віктор Бабенко підбив підсумки операції «Зброя-вибухівка» та розповів про розкриття резонансних злочинів 22 листопада у Головному управлінні МВС України у Дніпропетровській області пройшла прес-конференція начальника ГУМВС генерал-лейтенанта міліції Віктора Бабенка.

П

ід час зустрічі з журналістами обласних та центральних ЗМІ очільник міліції Дніпропетровщини підбив підсумки оперативно-профілактичної операції «Зброя-вибухівка» та розповів про низку резонансних злочинів, скоєних та розкритих правоохоронцями на території області останнім часом. Також представникам мас-медіа було продемонстровано вилучену під час операції на території області зброю. Генерал відзначив, що з 11 по 20 листопада поточного року на території області, під час проведення практичного етапу цільової оперативно-профілактичної операції «Зброя-вибухівка», було виявлено 107 фактів вилучення з незаконного обігу вогнепальної зброї, боєприпасів та вибухівки, за якими відкриті кримінальні провадження за ознаками ст. 263 Кримінального кодексу України.

Всього було вилучено 58 одиниць вогнепальної зброї, у т.ч. 3 автомати, 7 гвинтівок, 22 пістолети, 8 обрізів, 18 одиниць саморобної вогнепальної зброї, більше 2

тис. патронів, 17 гранат, 28 одиниць інших боєприпасів, 4 кг вибухових речовин, 1 саморобний вибуховий пристрій, 4 промислові детонатори. Так, 16 листопада 2013 року біля одного з автопарків у м. Дніпропетровську в ході перевірки оперативної інформації працівники карного розшуку затримали 19річного громадянина. Під час особистого огляду у нього в поліетиленовому пакеті виявлено 5 протитанкових гранат РПГ-40 зразка 1940 року. Як повідомив останній, зазначені предмети він викопав у районі селища Військового з метою подальшого продажу. В ході проведення санкціонованого обшуку за місцем його мешкання було виявлено та вилучено ще 2 кілограми артилерійського пороху. Останньому повідомлено про підозру у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 263 Кримінального кодексу України. Санкція статті передбачає покарання у виді позбавлення волі на строк від 3 до 7 років. Під час реалізації оперативної інформації 19 листопада 2013 року в м. Дніпропетровську за місцем мешкання та у гаражі громадянина при проведенні санкціонованих судом обшуків було вилучено цілий арсенал зброї: 3 автомати Калашникова, 2 гвинтівки калібру 5.6 мм, 1 обріз мисливської рушниці калібру 12 мм, 1 обріз гвинтівки калібру 5.6 мм, пістолет «Говермент» калібру 8 мм, 1 граната РГД-5 із запалом, 200 гр. вибухової речовини «тротил», 5 димових шашок, 422 патрони

На Дніпропетровщині затримано серійного викрадача ліфтового кабелю

2

ВЗГ ГУМВС України у Дніпропетровській області

У Дніпродзержинську працівники міліції викрили банду автомобільних крадіїв

П

П

енсіонери, мами з маленькими дітьми і хворі люди змушені були ходити пішки через бажання зловмисника збагатитися за рахунок продажу кольорових металів, отриманих з ліфтових кабелів. Завдяки пильності працівників міліції м. Дніпродзержинська викрадач кабелю затриманий, йому загрожує до 5 років позбавлення волі. 12 листопада поточного року під час нічного відпрацювання співробітники міліції затримали 41-річного громадянина однієї з країн колишнього СРСР, який легально проживав на території нашої держави з дружиною – громадянкою України. Під час особистого догляду у нього було вилучено пристрій для відкриття ліфтових дверей. Було встановлено, що підозрюваний причетний ще до 9 фактів крадіжок кабельно-провідникової продукції ліфтів, скоєних на території Дніпровського району м. Дніпродзержинська, які були внесені до Єдиного реєстру до-

до різних типів бойової стрілецької зброї. Також під час обшуку були вилучені наркотичні речовини: два кілограми «марихуани», 100 гр. макової соломки, 4 гр. «опію», 36 таблеток важкого наркотику «екстазі». Громадянин затриманий, йому повідомлено про підозру у причетності до незаконного обігу зброї та наркотиків (ч. 1 ст. 263 та ст. 309 Кримінального кодексу України). Санкція цих статей передбачає покарання у виді позбавлення волі на строк до 7 років. Станом на 21 листопада 59 особам повідомлено про підозру за вчинення кримінальних правопорушень за ст. 263 Кримінального кодексу України. Працівники міліції здійснили перевірки за місцем проживання 1034 власників зареєстрованої зброї. В результаті виявлено 109 фактів порушень умов зберігання. Вилучено до усунення недоліків 60 одиниць мисливської зброї та притягнуто до адміністративної відповідальності 109 осіб. Крім цього, начальник ГУМВС розповів про затримання у Дніпродзержинську викрадача ліфтового кабелю та викриття банди автомобільних крадіїв. Також Віктор Бабенко повідомив журналістам, що нещодавно працівники міліції затримали підозрюваного у вбивстві продавчині кіоску, яке сталося у лютому цього року. Наприкінці очільник міліції Дніпропетровщини відповів на запитання журналістів.

судових розслідувань з травня поточного року до листопада. Під час проведення слідчих дій зловмисник показав місця випалювання, при огляді яких було вилучено шматки обпалених кабелів. Ухвалою суду йому обрано запобіжний захід у виді тримання під вартою. Дії зловмисника кваліфікуються за ч. 2 ст. 185 Кримінального кодексу України (крадіжка). Санкція статті передбачає покарання у виді арешту на строк від 3-х до 6 місяців або обмеження волі на строк до 5 років або позбавлення волі на той самий строк.

римітно, що увага викрадачів була направлена на автомобілі радянського виробництва однієї марки. Чотири законні власника позбулися своїх транспортних засобів, поки зловмисників не затримали працівники міліції. Викрадачами виявилися троє жителів м. Верховцево 17, 18 та 19 років. Наразі вони заарештовані та утримуються в СІЗО м. Дніпропетровська. Їх обґрунтовано підозрюють в скоєнні 4 фактів незаконних заволодінь автомобілями радянського виробництва. Зловмисники діяли за однаковою схемою: автомобілі викрадалися вночі, хлопці відкочували їх від будинків, а потім заводили та відганяли на околицю міста. Наразі транспортні засоби міліція повернула власникам. Крадії орудували у вересні та листопаді поточного року го-

ловним чином на території Баглійського району м. Дніпродзержинська, але правоохоронці перевіряють їх причетність до викрадення автівок і в інших районах міста та області. За даними фактами внесено відомості до Єдиного реєстру досудових розслідувань за ч. 1 та ч. 2 ст. 289 Кримінального кодексу України (незаконне заволодіння транспортним засобом). Санкція статті передбачає покарання у виді позбавлення волі строком до 8 років з конфіскацією майна або без такої.


У м. Синельникове затримано двох братів, які пограбували громадську приймальню «Партії регіонів»

П

ограбування сталося на минулих вихідних. Грабіжники віджали пластикове вікно та залізли до приміщення, де розміщувалася громадська приймальня Синельниківської районної організації «Партії регіонів». З різних кімнат вони поцупили ноутбук, монітор, системний блок, два мобільні телефони та фотоапарат. З викраденим вони вилізли через вікно та пішли додому. Працівники карного розшуку встановили особи грабіжників та доставили їх до Синельниківського міськвідділу міліції. Ними виявились два місцеві жителі, рідні брати 24 і 21 року. У них вилучили все викрадене обладнання, крім одного мобільного телефону, який крадії встигли збути. Затримані обґрунтовано підозрюються у скоєнні ще 8 крадіжок, скоєних на території Синельниківського району. Вони нестимуть покарання у скоєнні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 3 ст. 185 Кримінального кодексу України (крадіжка). Санкція статті передбачає покарання у виді позбавлення волі строком від 3 до 6 років.

Дніпропетровські правоохоронці розкрили вбивство продавчині За фактом вбивства продавця магазину, який мав місце 3 лютого поточного року, встановлено та затримано раніше судимого 53-річого громадянина, жителя Солонянського району. Вночі 3 лютого він зайшов до магазину, що розташовувався у Жовтневому районі обласного центру, та попросив розміняти гроші. Продавчиня відмовила, через що між ними виникла сварка. Зловмисник витягнув кухонний ніж, який носив із собою, та декілька разів вдарив жінку у груди та шию. Після чого втік з місця злочину. Ніж зловмисник викинув на одній з вулиць міста. Наразі чоловік заарештований за розбій та утримується у слідчому ізоляторі. Дії зловмисника кваліфікуються слідчими за ч. 1 ст. 115 Кримінального кодексу України. Санкція статті передбачає покарання у виді позбавлення волі строком від 7 до 15 років.

ВЗГ ГУМВС України у Дніпропетровській області

Майже 450 тис. гривень вилучили працівники міліції під час обшуку у нелегальному казино Прямо у центральній частині м. Дніпропетровська злочинна група у складі 8 осіб розгорнула незаконний бізнес з ведення азартних ігор. Співробітники Управління по боротьбі з організованою злочинністю затримали організатора – місцевого мешканця 32 років та встановлюють особи співучасників злочину, які входили до складу групи.

Ч

лени угрупування організували азартні ігри в серпні 2013 року. Прикриваючись вивіскою покерного клубу, за кілька місяців вони збагатилися на 450 тис. гривень. Під час проведення санкціонованого обшуку в приміщенні спортивного клубу було вилучено фішки, 108 колод карт, 9 покерних столів та 8 комп’ютерів. Бухгалтерська документація та чорнові записи, також вилучені під час обшуку, підтверджують розмах їх неправомірної діяльності. Організатору та виконавцям злочинного угрупування загрожує покарання за ч. 1 ст. 203-2 Кримінального кодексу України (зайняття гральним бізнесом). Санкція статті передбачає покарання у виді штрафу від 10 до 40 тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян з конфіскацією грального обладнання.

ВЗГ ГУМВС України в Дніпропетровській області

На Дніпропетровщині затримано фальшивомонетника-рецидивіста, який розповсюджував підробки по всій Україні Працівники Державної служби по боротьбі з економічною злочинністю в Дніпропетровській області провели обшук за місцем його мешкання. В результаті, крім фальшивих купюр, було виявлено кліше, заготовки для виготовлення грошових купюр номіналом 100 доларів США, різноманітні хімічні розчинники та барвники, мікроскоп, підробний паспорт та іншу техніку, пристосовану для виготовлення фальшивок.

У

2009 році чоловік вийшов з місць позбавлення волі, де відбував покарання за подібний злочин. В орендованій у м. Синельникове квартирі він облаштував справжню лабораторію з виробництва несправжніх грошей. Для виготовлення кліше йому знадобилося більше року, а технологія виробництва однієї купюри тривала два тижні. Та це не завадило зловмиснику виготовити понад 10 тис. фальшивих доларів. Купюри мали майже всі ступені захисту, тож любитель «швидких» грошей з легкістю збував їх в обмінниках та навіть банківських установах. Наразі стосовно фальшивомонетника порушено кримінальну справу за ознаками злочину, передбаченого ч. 2 ст. 199 Кримінального Кодексу України – виготовлення, зберігання, придбання, перевезення, пересилання, ввезення в Україну з метою використання при продажу товарів, збуту або збут підроблених грошей, державних цінних паперів, білетів державної лотереї, марок акцизного збору чи голографіч-

них захисних елементів. Санкція статті передбачає покарання у виді позбавлення волі строком від 5 до 10 років з конфіскацією майна. ВЗГ ГУМВС України у Дніпропетровській області

У Дніпродзержинську за викрадення автомобіля затримано двох молодиків Пізно вночі до Дніпродзержинського міського управління міліції по телефону «102» звернувся чоловік, який повідомив, що у нього викрали автомобіль. Своє авто місцевий мешканець залишив на ніч у дворі свого будинку.

П

рацівники Державтоінспекції знайшли автомобіль за кілька кварталів від місця викрадення. Тим часом співробітники карного розшуку розпочали пошук викрадачів. Ними виявилися двоє місцевих жителів 18 та 19 років. Хлопці покаталися на автомобілі та залишили його на одній з центральних вулиць міста, поцупивши тільки «флешку». Разом з автомобілем її повернули власнику. Відомості за даним фактом внесені до Єдиного реєстру досудових розслідувань за ч. 2 ст. 289 Кримінального кодек-

су України (незаконне заволодіння транспортним засобом). Санкція статті передбачає покарання у виді позбавлення волі на строк від 5 до 8 років з конфіскацією майна або без такої.

3


Школярі Новомосковська обирають здоровий спосіб життя

Д

нями учні старших класів загальноосвітньої школи № 1 м. Новомосковська взяли участь у брейнрингу. Захід був спрямований на попередження вчинення дітьми адміністративних та кримінальних правопорушень, недопущення вживання ними алкогольних напоїв, наркотичних засобів та психотропних речовин, у тому числі на профілактику ВІЛ/СНІД захворювань. Його організували та провели працівники відділу кримінальної міліції у справах дітей ГУМВС України в Дніпропетровській області та м. Новомосковська. Серед запрошених також були директор центру підтримки сім’ї Тетяна Асперова, лікарнарколог Новомосковської міської лікарні Ольга Андрієнко та лікар-інфекціоніст цього ж закладу Наталія Діброва. Вони розповіли підліткам про ознаки та наслідки тютюнової, алкогольної та наркотичної залежності, їх вплив на психіку та перспективу подальшого залежного життя. Спеціалісти яскраво описали реалії життя наркоманів, підкріплюючи сказане словами з листів хворих, в яких описуються їх відчуття на початку цієї страшної хвороби – коли наркотики ще приносили насолоду і панувала думка, що все можна так само легко припинити. Потім в листах описується, як почувають себе наркозалежні, коли усвідомлюють, що зробили невірний вибір. Спочатку жоден з них не вірить в те, що назад дороги немає, що це шлях в один кінець — у безодню… Сказане вразило всіх присутніх, від листів наркозалежних навіть у найбайдужіших похолоділо на душі… Дійсно, проблема шкідливих звичок, алкоголізму, наркоманії та ВІЛ/СНІДУ на даний час стоїть дуже гостро і вона потребує уваги. З метою профілактики цих негативних явищ серед молоді між командами 11 та 10 класу було проведено брейн-ринг, під час якого діти проявили неабияку підго-

товку, зуміли гідно продемонструвати свої знання, захистити честь класу та школи. Учні довели всім присутнім, що здоров’я – це невід’ємна складова щасливого життя, а наркотична та інші залежності нівечать долі молоді, закривають їм шлях у майбутнє. Також з метою пропаганди здорового способу життя перед глядачами виступили гуртківці школи зі своїми яскравими художніми номерами. Визначення переможців брейн-рингу було покладено на т.в.о. начальника відділу кримінальної міліції у справах дітей ГУМВС України в Дніпропетровській області Володимира Біденка, начальника сектору кримінальної міліції у справах дітей Новомосковського МВ ГУМВС Тетяну Харченко та оперуповноваженого відділу кримінальної міліції у справах дітей ГУМВС Наталію Шевченко. Суддям було дуже важко визначити переможців, адже старшокласники не лише показали знання, отримані під час уроків, а й продемонстрували власні роздуми на тему, свою життєву позицію. Таким чином, за підсумками змагань перемогла дружба! Обидві команди отримали призи, солодкі подарунки та бурхливі оплески присутніх.

Під патронатом Громадської Ради при ГУМВС України в області пройшов дитячий фестиваль патріотичної пісні

22

листопада поточного року під патронатом Громадської ради при ГУМВС України в Дніпропетровської області, комітету з питань протидії корупції і взаємодії з правоохоронними органами Громадської Ради при Дніпропетровській облдержадміністрації пройшов ІІ міжнародний дитячий фестиваль патріотичної пісні, присвячений пам’яті загиблого воїна Євгена Родіонова. У фестивалі взяли участь понад 100 учасників різного віку з 18 колективів України та Росії. Євген Родіонов за життя служив прикордонником. Разом з групою товаришів по службі їх захопили в полон, де жорстоко катували, після чого вбили. Євген Родіонов став символом мужності, честі і вірності. І молодь повинна вчитися служінню Вітчизні, бути патріотом і вірним захисником

4

ВКМСД ГУМВС

У Дніпродзержинську працівники міліції розповіли молоді про умови вступу до вищих навчальних закладів МВС

З

метою формування позитивного іміджу міліції, правового виховання, підвищення рівня довіри населення до органів внутрішніх справ 15 листопада 2013 року в концертному залі кінотеатру «Мир» працівники Дніпродзержинського міського управління організували та провели культурнопропагандистський захід – виступ працівників кадрового забезпечення ДзМУ з роз’яснення умов вступу до вищих навчальних закладів МВС України, після чого відбувся концерт ансамблю ГУМВС України в Дніпропетровській області «Дніпровська варта». На заходах були присутні: викладачі та вчителі навчальних закладів, учні випускних класів, ліцеїв, технікумів, училищ, жителі міста, ветерани та пенсіонери органів внутрішніх справ в кількості близько 600 осіб.


Крадіїв кабелю затримано на гарячому Вранці о 5.45 по міліцейській лінії «102» в Кривому Розі було передано тривожний сигнал з однієї з телефонних компаній – працівники підприємства сповістили правоохоронців про те, що щойно була порушена цілісність їх кабельної мережі у Тернівському районі.

Ц

ю інформацію чергова частина Криворізького відділу Державної служби охорони передала своєму наряду, що дислокувався у даному районі. За кілька хвилин озброєний міліцейський наряд у складі старшого інспектора СПГЗ сержанта міліції Михайла Богдана, інспектора СПГЗ сержанта Валерія Солошака та міліціонера-водія прапорщика Валерія Семиногіна прибули до кабельного розподільчого колодязя, що знаходиться біля зупинки громадського транспорту. Колодязь дійсно виявився розкритим, зі слідами явної крадіжки кабелю, але самих крадіїв тут вже не було. Розуміючи, що з такою незручною й чималою на вагу ношею зловмисники далеко не відійдуть, охоронники вдалися до оперативно-пошукових заходів й почали відпрацьовувати прилеглий житловий район. Їх розрахунок виявився вірним

– вони швидко виявили крадіїв – ті якраз розклали вирізаний кабель на широкому пустирі й заходились його змотувати. Побачивши міліціонерів, двоє чоловіків покидали свою здобич і кинулися навтіки, але були негайно затримані міліціонерами ДСО. На місце події була викликана слідчо-оперативна група Тернівського райвідділу міліції. Як виявилось, чоловіки – місцеві жителі 1982-го та 1985 років народження – встигли вирізати з мережі два прогони оптично-волоконного кабелю загальною довжиною 106 метрів. До речі, великого зиску саме з цього виду кабельно-провідникової продукції впіймані «старателі» якраз і не мали б. Затриманих зловмисників разом з їх «виловом» було доставлено у Тернівський райвідділ

міліції. Як виявилось у процесі подальших слідчих дій, затриманням цих правопорушників міліціонери ДСО послужили велику службу багатьом підприємствам, зв’язківцям та мешканцям й Тернівського, й інших районів Кривого Рогу. Зокрема з’ясувалося, що затри-

мані є представниками злочинної групи з 5-ти осіб (в їх числі й одна жінка), що вже досить давно промишляє крадіжками кабельно-провідникової продукції на теренах міста. Наразі зібрані відомості про 13 епізодів їх кримінальної діяльності на протязі останніх півтора місяці. Поки міліція веде пошук інших подільників, проти затриманих відкрито досудове кримінальне провадження за ч. 3 ст. 185 Кримінального кодексу України (крадіжка), що передбачає покарання у виді позбавлення волі на строк від 3 до 6 років.

Начальник Днепродзержинского городского управления милиции полковник Роман Кравцов встретился с жителями города в Центре подготовки и переподготовки рабочих кадров для строительства и автотранспорта

Н

а встречу пришли не только преподаватели училища, но и учащиеся. В своем выступлении Роман Кравцов рассказал, как не стать жертвой преступления, а также описал криминогенную ситуацию в городе. Ежесуточно в каждый из 3-х райотделов милиции по-

ступает около 50 сообщений о правонарушениях, в городское управление – около 150. С начала года в Днепродзержинске открыто 10 585 уголовных производств, из них 2356 – по тяжким преступлениям. Отмечено 25 разбойных нападений, 23 из них – раскрыты, 77 квартирных краж (раскрыто 40). Что касается наркомании, в милицию поступило 624 сообщений граждан на эту тему. В связи с этим Роман Кравцов призвал участников встречи не оставаться равнодушными, если рядом действует «магазин» по продаже наркотиков, и сообщать об этом в милицию, можно на условиях анонимности. Также Кравцов призвал граждан сообщать на таких же условиях и об объектах незаконного игрового бизнеса. Также начальник милиции остановился на теме грабежей – зачастую украденное несут в ломбард, поэтому в ближайшее время в УВД будет проведен «круглый стол» с владельцами таких заведений, сообщил Роман Александрович. Говоря о работе своих подчиненных,

полковник Кравцов признал, что бывают случаи грубого общения с гражданами со стороны сотрудников милиции, но такие случаи будут искореняться, пообещал Роман Александрович. Главное требование к милиционеру – уметь всегда выслушать человека и оказать ему помощь, подчеркнул начальник ДзГУ. Отвечая на вопросы участников встречи, полковник Кравцов отметил, что милиция борется с курением в общественных местах и незаконной продажей спиртных напитков. Один из вопросов коснулся продажи и использования петард, что особо актуально сейчас, в преддверии новогодних праздников. Милиция будет пресекать случаи незаконной торговли такой пиротехникой, заверил Роман Кравцов. – Мы очень надеемся на помощь граждан в деле наведения порядка в Днепродзержинске, все то, что зависит от нас, мы обязательно сделаем, – подчеркнул полковник милиции.

У Дніпродзержинську п’ять «металевих» фірм можуть позбавити ліцензій 8 листопада начальник Дніпродзержинського міського управління міліції полковник Роман Кравцов зустрівся з трудовим колективом ПАТ «ЄВРАЗ Баглійкокс».

Ц

е не перша подібна зустріч керівника дніпродзержинської міліції з робітниками підприємств міста – така форма спілкування з городянами останнім часом стала традиційною. У своєму виступі Роман Кравцов зазначив, що сьогодні міліція працює в умовах нового кримінально-процесуального кодексу, а також оприлюднив статистику злочинності в Дніпродзержинську. Всього за 2013 рік відкрито 1470 кри-

мінальних проваджень, з них 2321 – з тяжких злочинів. Основна маса злочинів носить майновий характер, підкреслив Кравцов, їх зареєстровано близько 3500, з них понад 80 квартирних крадіжок, половину з них вже розкрито. Зупинився керівник міліції на проблемах наркоманії в Дніпродзержинську. З початку року до міліції надійшло 529 звернень громадян, що стосуються вживання і продажу наркотичних речовин, виявлено 140 фактів наркозбуту, кілька збувальників заарештовані. Кравцов закликав громадян повідомляти міліцію за телефоном «102» про місця продажу наркотиків, анонімність при цьому гарантується. Відповідаючи на численні запитання заводчан, полковник Кравцов розповів про роботу спеціальної мобільної міліцейської групи, яка виявляє випадки незаконного продажу спиртних напоїв. Поблизу шкіл у Дніпродзержинську виявлено 26 таких торго-

вих точок, і зараз разом з міською владою буде вирішуватися питання про обмеження торгівлі спиртними і тютюновими виробами біля навчальних закладів, – розповів Роман Олександрович. Торкаючись роботи пунктів прийому металобрухту, Кравцов повідомив, що в даний час вже подано 5 клопотань у відповідні структури про позбавлення ліцензій на операції з брухтом фірм, які порушують закон. Було питання і про роботу нічних розважальних закладів. – Ми не збираємося приховувати – проблем із злочинністю і правопорядком у Дніпродзержинську дуже багато, і далеко не завжди вони вирішуються так швидко, як хотілося б і вам, і нам. Але ми не сидимо склавши руки і дуже сподіваємося на допомогу дніпродзержинців. Порядок у місті навести можна, і ми докладемо до цього всіх зусиль! – відзначив Роман Кравцов.

5


Таких людей потрібно знати в обличчя… Людина, що під час служби в армії зустріла Гагаріна, що брала участь у ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС, розкрила безліч злочинів та передала свій досвід наступним поколінням – все це про ветерана органів внутрішніх справ та праці полковника міліції у відставці Анатолія Дмитровича Негребу.

Н

ародився Анатолій Дмитрович 7 червня 1940 року у селі Кохівка, Павлоградського району, Дніпропетровської області. Батько – Дмитро Якович був теслярем, мати – Анна Борисівна працювала у колгоспі, разом вони виховували чотирьох дітей: Олексія, Віолету, Анатолія та Віру. Закінчивши сільську школу, молодий хлопець мріяв стати працівником карного розшуку, «як у книжках» – згадує Анатолій Дмитрович. Проте після школи юнака навіть не одразу взяли до армії, а лише через рік. Так, з 1960 по 1963 роки Анатолій проводить на службі в армії у ракетних військах ППО у Саратовській області. Тоді з Анатолієм і трапилась історія, яку він запам’ятав на все життя. «12 квітня 1961 року особовому складу ракетного дивізіону було віддано наказ встановити місцезнаходження приземлення першого космонавта Землі – Юрія Гагаріна. В результаті активних пошуків все ж таки вдалося його знайти. Це була визначна подія – зустрітися з самим Гагаріним мріяв кожен хлопець з дитинства. Після цієї події усіх учасників пошуку, які першими зустріли космонавта почали називати гагарінцями», – посміхаючись, згадує Анатолій Дмитрович. Наступні два роки служби провів на «острові Свободи» Республіки Куба, де на той час проводили секретну операцію «Анадир». Після повернення на Батьківщину, з рідного села поїхав до Дніпропетровська та пішов працювати на ДМЗ – токарем. У цей же час познайомився зі своєю майбутньою дружиною, вона тоді працювала в аптеці фармацевтом. «Вже у 1965 році ми одружилися, а пізніше у нас народилася донька Олена» – ділиться Анатолій Дмитрович своїми спогадами. Якось, гуляючи містом, зовсім випадково на очі потрапило оголошення про набір курсантів до школи міліції, яке було прикріплене на огорожі мосту. Саме з цього моменту почалася втілюватися у життя давня мрія дитинства і вже у 1966 році Анатолій Дмитрович став курсантом Дніпропетровської середньої спеціальної школи міліції МВС УРСР. У період навчання було багато позитивних моментів, про

6

які з гордістю згадує Анатолій Дмитрович. Так, ставши тренером і капітаном збірної з волейболу, його команда принесла школі перший кубок з обласних змагань. До того ж, молодий чоловік отримав почесне звання Кандидата в майстри спорту з шахів та стрільби з малокаліберної гвинтівки. Після закінчення навчання Негреба потрапляє на службу до карного розшуку Ленінського райвідділу, де і починаються найцікавіші роки його життя. Так, у 1973 році старшого лейтенанта міліції Негребу А. Д. призначено інспектором карного розшуку УВС Бабушкінського райвідділу, того ж року юнак вступає до Вищої школи МВС УРСР на заочну форму навчання, яку успішно закінчує у 1977 році. Продовжив свою службу Анатолій Дмитрович вже капітаном міліції на посаді начальника карного розшуку Самар-

ського райвідділу. Пропрацювавши у цій посаді усього рік, майбутній полковник міліції отримує підвищення і переводиться для подальшої служби заступником начальника до Красногвардійського районного відділу міліції. «Працюючи у карному розшуку траплялися різні ситуації», – згадує Анатолій Дмитрович, – «А одна запам’яталась на все життя, адже тоді, я, будучи ще недосвідченим і молодим, зрозумів справжню ціну життя. Якось разом з колегою виїхали на спецзавдання затримувати трьох осіб, які

підозрювалися у скоєні злочину. Один з підозрюваних кастетом влучив мені у скроню. Майже цілу добу я провів у лікарні без тями, після чого мої колеги висловлювали припущення, що я назавжди залишу карний розшук. Однак, ця неприємна подія навпаки додала мені більше впевненості та підтвердила правильність обраного шляху – стати міліціонером» – розповідає Анатолій Дмитрович. Прикладу свого чоловіка послідкувала і дружина, пішовши працювати секретареммашиністкою до Ленінської невідомчої охорони. Згодом, перейшла у відділ дізнання та вступила до Одеського державного університету ім. І. І. Мечнікова. Кар’єра Валентини Іванівни, як і у її чоловіка розвивалась стрімко. З теплотою та посмішкою на обличчі згадує Анатолій Дмитрович: «У неї посада була вища за мою, адже на пенсію пішла заступником начальника УВД області з дізнання». У 1979 році Анатолія Дмитровича запрошують викладачем до Дніпропетровської середньої школи міліції МВС УРСР, де він залишається працювати до пенсії. Викладав «Оперативно-розшукову діяльність». З особливим трепетом Анатолій Дмитрович згадує роки своєї викладацької діяльності. Розповідає, що полюбляв ставити задачі курсантам та приводити приклади з власного досвіду. І не дарма. Одного разу зустрів свого учня, який на той час був вже підполковником міліції, той накинувся з подяками, мовляв: «Анатоліє Дмитровичу, ви мені життя врятували. Завдяки прикладу, що ви одного разу розповіли на занятті я зорієнтувався в ситуації і залишився живим». А взагалі, Анатолій Дмитрович з гордістю розповідає, що часто зустрічає своїх учнів – і найбільш приємним для ветерана є слова вдячності, що говорять при зустрічі його ко-

лишні курсанти. Однак, не все у житті цієї мужньої людини складувалося так добре – справжнім випробуванням на міцність та сміливість виявилась трагедія, що сталася на Чорнобильській АЕС. «У 1987 році мене разом з 237 представниками Дніпропетровської школи міліції для захисту та охорони 30-кілометрової «зони відчуження» відправили до Білорусії у Гомельську область. Було дуже складно і незвично працювати в таких умовах», – розповідає Анатолій Дмитрович. Служба на території насиченій радіацією далася взнаки, у результаті якої Анатолій Дмитрович став інвалідом третьої групи, отримавши статус ліквідатора наслідків аварії на Чорнобильській АЕС першої категорії. На пенсію Анатолій Дмитрович Негреба вийшов у званні полковника міліції, йому присвоєні почесні звання «Ветерана праці» та «Ветерана органів внутрішніх справ», статус учасника ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС. Анатолій Дмитрович отримав п’ять урядових нагород і наразі є членом ветеранської організації Дніпропетровського державного університету внутрішніх справ. Та незважаючи на усі життєві труднощі – трагедію, яку чоловік пережив декілька років тому через втрату найріднішої людини – своєї дружини, Анатолій Дмитрович все одно продовжує жити, спілкуватися з близькими та друзями, і займатися улюбленими справами – мисливством та рибалкою. То ж побажаємо Вам Анатолію Дмитровичу, перш за все, здоров’я та благополуччя, наснаги та бадьорості, щоб ще довгі роки Ви радували нас своєю посмішкою. Хай у Вашій душі завжди панує спокій, а у серці – радість. Вікторія Косяк Катерина Людвік


м. Синельникове: рятувальники розповіли дітям як уникнути пожеж у побуті Щоб запобігти виникненню пожеж у побуті в осінньозимовий період та загибелі на них людей, співробітники ДСНС проводять профілактичну роботу з дітьми міста Синельникове.

порядок дій при виникненні пожеж. Малюкам пояснили, що вогонь може нести небезпеку і що ігри з ним приводять до біди. Рятувальники наводили приклади надзвичайних ситуацій зі свого досвіду, які виникли через дитячі пустощі та неуважність дорослих, які залишали дітей без нагляду. Навчальні заходи для дітей та профі-

Особливу увагу рятувальники акцентують на пожежах, що зв’язані з дитячими пустощами та необережним поводженням з вогнем у побуті малюками. З метою навчання дітей основам безпечної життєдіяльності співробітники ДСНС провели 26 листопада навчальновиховну екскурсію в 48-му державну пожежно-рятувальну частину. Під час заходу рятувальники розповіли дітям різного віку про основні правила безпечної експлуатації електроприладів, газового та пічного обладнання та

Широківський район: рятувальники обговорили з освітянами питання проведення інформаційно-роз’яснювальної роботи Співробітники Широківського районного відділу ГУ ДСНС у Дніпропетровській області провели зустріч з директорами загальноосвітніх та дошкільних навчальних закладів району, а також працівниками відділу освіти Широківської районної державної адміністрації на якій обговорили питання проведення масовороз’яснювальної роботи з населенням та навчання дітей основам безпеки. Всього у Широківському районі знаходиться 19 загальноосвітніх та 14 дошкільних навчальних закладів. Рятувальники проінструктували всіх представників цих закладів з питань пожежної безпеки у побуті, правил експлуатації газового опалення, попередили про небезпеку обігріву житла за допомогою газових плит для приготування їжі, тощо. Освітяни ставили питання рятувальникам щодо попередження пожеж у побуті в осінньо-зимовий період, облаштування куточків безпеки в навчальних закладах та організації навчання дітей основам безпеки життєдіяльності в рамках проведення Тижня знань. Кожному присутньому фахівці Держслужби з надзвичайних ситуацій надали листівки з протипожежними правилами, а також інші інформаційні матеріали від ГУ ДСНС області. Співробітники ДСНС сподіваються, що їх рекомендації будуть корисними представникам освіти та вплинуть на відповідальне ставлення громадян до власної безпеки. Отримана від рятувальників інформація допоможе убезпечити оселі громадян від виникнення надзвичайних ситуацій та може використовуватись для інформування громадян й навчання дітей правилам безпеки.

лактична робота з населенням, щодо попередження пожеж та загибелі людей на них в осінньо-зимовий період триватиме й надалі. Співробітники ДСНС сподіваються, що такі заходи зменшать кількість надзвичайних ситуацій, особливо за участю дітей.

Першотравенськ: 6 осіб врятували вогнеборці з будинку, де стався вибух газу З пошкоджених внаслідок вибуху газоповітряної суміші квартир вогнеборці врятували 6 осіб. Повідомлення про надзвичайну подію у 2-поверховому трипід’їзному житловому будинку на 14 квартир у м. Першотравенськ надійшла рятувальникам о 03:25 19 листопада. Як з’ясувалося, в одній з квартир на першому поверсі стався вибух газоповітряної суміші побутового газу без подальшого горіння. Унаслідок вибуху частково зруйноване дерев’яне перекриття між 1-м та 2-м поверхами на площі 25 кв. м, на внутрішній, міжквартирній стіні утворилися тріщини. Рятувальники Держслужби України з надзвичайних ситуацій із пошкоджених квартир врятували 6 людей, ще 15 були виведені на безпечну відстань. Загиблих та постраждалих немає. Врято-

вані не потребують подальшої госпіталізації. Причина вибуху та розміри матеріальних збитків встановлюються. На місці події працювала оперативна група ГУ ДСНС України у Дніпропетровській області.

Центр пропаганди Головного управління МНС України в Дніпропетровській області

7


Наш девіз: підтрим професійна компетентніс початок на стор. 1

Е

лектронні засоби контролю застосовуються в порядку, встановленому Міністерством внутрішніх справ України та полягають у закріпленні слідчим або працівниками ОВС на тілі підозрюваного, обвинуваченого пристрою (електронного браслету), який дає змогу відслідковувати та фіксувати його місцезнаходження. Цей електронний браслет захищений від самостійного знімання, пошкодження або іншого втручання в його роботу, та в разі ухилення від контролю сигналізує про спробу особи здійснити такі дії. З урахуванням забезпеченості ОВС області електронними засобами контролю (стаціонарними пультами моніторингу, електронними браслетами, відповідними комплектами устаткування) запроваджено електронний моніторинг місцезнаходження підозрюваних, обвинувачених осіб за зональним принципом (Дніпропетровське, Дніпродзержинське, Криворізьке МУ, Павлоградський та Нікопольський МВ). У чергових частинах цих ОВС обладнані спеціальні робочі місця для здійснення інспекторами-черговими електронного моніторингу. У разі надходження відповідних сигналів тривоги, наприклад залишення особою місця свого мешкання, працівниками чергових частин ОВС області негайно уживаються заходи щодо направлення до її місцезнаходження слідчо-оперативної групи, оперативної групи або інших нарядів для перевірки обставин порушення зазначеною особою встановлених щодо неї обмежень. Як і раніше, вимоги до ефективності реагування на повідомлення громадян про кримінальні правопорушення та інші події не помінялися. На працівників чергових частин та добових нарядів покладено особливу відповідальність бути уважними, проявляти співчуття до потерпілих, діяти грамотно та професійно. Від чітких та злагоджених дій оперативного чергового, його помічників, працівників слідчо-оперативних груп, їх умілого та своєчасного реагування на повідомлення про злочини, залежить ефективність попередження або припинення правопорушень, успіх у встановленні осіб, причетних до вчинення кримінальних правопорушень, що у свою чергу впливає на думку громадян про спроможність міліції захистити їх права. Продовжується робота з удосконалення

8

системи реагування органів внутрішніх справ області на заяви і повідомлення про злочини, яка проводиться з використанням передових розробок наших колег з інших регіонів країни. З червня 2012 року на базі Дніпропетровського міського управління впроваджується автоматизована інформаційна система (АІС) «Служба 102», мета якої автоматизація процесів управління і взаємодії сил і засобів органів внутрішніх справ, підвищення ефективності їх використання при виконанні службових обов’язків, з метою скорочення часу реагування на повідомлення про скоєні злочини. Відображення місцезнаходження вказаних автопатрулів (GPS) здійснюється на моніторі АІС «Служба 102» чергових частин ГУМВС, Дніпропетровського МУ, з використанням програмного забезпечення та серверу, що встановлений у черговій частині міськуправління. Допоміжним інструментом в роботі з організації реагування нарядів та встановлення зловмисників по «гарячих слідах» є встановлення камер відеоспостереження, за допомогою яких одразу можна побачити місце події та скоригувати роботу нарядів. Працівниками штабу ГУМВС постійно вивчається думка населення стосовно професіоналізму працівників міліції та ефективності проведення ними невідкладних слідчих (розшукових) дій, спрямованих на розкриття кримінальних правопорушень. Під час проведення особистих зустрічей або здійснення телефонних дзвінків до громадян з різних міст та районів області, які потерпіли внаслідок учинення відносно них протиправного посягання, з’ясовуються питання, що стосувались тактовності спілкування працівників міліції з громадянами, оперативності виїзду слідчооперативних груп на місця подій, якості та повноти проведення невідкладних заходів на місці події, спрямованих на встановлення зловмисників. Також, перевіряється актуальність спеціальних оперативних планів, спільно з іншими структурними підрозділами ГУМВС організовується проведення відповідних командно-штабних та тактикоспеціальних тренувань. Щоквартально проводяться заняття у школі підвищення оперативної майстерності з керівним та особовим складом штабів та чергових частин ОВС області за зональним принципом, під час яких додатково вивчаються нормативно-правові акти, що регламентують діяльність ОВС, надається практична та методична допомога в організації роботи чергової служби.

Не менш актуальним залишається питання дотримання в органах і підрозділах внутрішніх справ стану обліковореєстраційної дисципліни. Контроль за організацією роботи у зазначеному напрямку службової діяльності забезпечується працівниками інспекторського відділу штабу ГУМВС. На сьогодні штабні підрозділи зосереджені на ефективній реалізації нормативно-правових документів МВС з питань зміцнення в підпорядкованих органах і підрозділах внутрішніх справ області законності під час прийняття та реєстрації заяв і повідомлень громадян про кримінальні правопорушення. Неухильне дотримання законності під час обліку та реагування на заяви та повідомлення громадян в сучасних умовах набуває особливого значення та суттєво сприяє підвищенню авторитету міліції серед населення. Тому штабом Головного управління забезпечується постійний контроль за станом цієї роботи, систематично здійснюється аналіз стану обліково-реєстраційної дисципліни, проводяться відповідні цільові перевірки та вносяться керівництву ГУМВС пропозиції щодо ужиття додаткових заходів з недопущення порушень у цьому важливому напрямку службової діяльності. У ході комплексних інспектувань, контрольних та цільових перевірок оперативно-службової діяльності органів і підрозділів внутрішніх справ області, з урахуванням поглибленого аналізу стану функціонування ОВС перевіряється його службова діяльність за усіма напрямками роботи, надається методична і практична допомога з покращання стану організації роботи щодо боротьби зі злочинністю, забезпечення охорони громадського порядку та громадської безпеки, зміцнення службової дисципліни, дотримання вимог законодавства. За результатами перевірок розробляються комплексні заходи для усунення виявлених недоліків та намічаються шляхи подальшого вдосконалення діяльності міліцейських підрозділів. Актуальним питанням залишається зниження адміністративного тиску на громадян, виключення випадків незаконного притягнення їх до адміністративної відповідальності та безпідставного затримання. Саме з цією метою працівниками інспекторського відділу здійснюється контроль за діяльністю працівників органів і підрозділів внутрішніх справ області під час застосування ними адміністративного законодавства. Зокрема, під час цільових перевірок працівниками відділу перевіряється стан


мка колективу, сть – запорука успіху! дотримання працівниками міліції прав та свобод громадян під час здійснення ними адміністративного провадження, керівництву ОВС надається практична та методична допомога в організації роботи комісій зі звірення порядку обліку адміністративних правопорушень, вказується на недоліки та шляхи їх усунення. Серед багатьох факторів, які визначають ефективність діяльності органів внутрішніх справ щодо забезпечення громадської безпеки, охорони прав, свобод та законних інтересів громадян, одним із головних є якість управління, а також його складова – аналітична робота. У структурі штабу Головного управління вказані функції закріплені за відділом організаційно-аналітичної роботи та контролю. Різноманітність та специфічність завдань, які виконуються цим підрозділом потребує від його працівників високого рівня теоретичної підготовки, багатого практичного досвіду, працездатності, аналітичних здатностей, вміння чітко робити акцент на головному та спроможності впроваджувати сучасні стилі роботи. Важливим завданням відділу є забезпечення надання на всіх рівнях управління інформації про реальний стан оперативної обстановки, можливі напрямки її розвитку, і на цій основі підготовка конкретних пропозицій щодо попередження та оперативного реагування на зміни криміногенної ситуації, розробка та запровадження ефективної системи оцінки результатів оперативно-службової діяль-

ності структурних підрозділів органів внутрішніх справ. Проводиться комплексний аналіз стану злочинності. З метою удосконалення управлінської діяльності підпорядкованих підрозділів штабом на підставі діючих нормативно-правових актів розробляються відповідні інструкції, алгоритми, методичні рекомендації, готуються плани та інші управлінські документи. Також, забезпечується підготовка інформаційноаналітичних матеріалів до

міністрації та сесіях обласної ради. Органи внутрішніх справ наряду з повсякденними функціями також виконують завдання щодо забезпечення функціонування державних органів влади, об’єктів життєзабезпечення та захисту населення в умовах правового режиму воєнного стану, у разі загрози чи виникнення надзвичайних ситуацій техногенного і природного характеру. Підготовкою та організацією роботи ОВС області в

нарад керівництва та засідань колегії ГУМВС, а також для участі начальника Головного управління у нарадах та засіданнях колегії МВС, координаційних нарадах керівників правоохоронних органів, засіданнях колегії облдержад-

екстремальних умовах, зонах хімічного, радіаційного, біологічного зараження та в особливий період опікуються працівники сектору військово-мобілізаційної роботи, територіальної і цивільної оборони штабу ГУМВС.

Наразі активна співпраця фахівців сектору з територіальними підрозділами Державної служби України з надзвичайних ситуацій та Департаменту взаємодії з правоохоронними органами, цивільного захисту та оборонної роботи облдержадміністрації всіляко сприяє належному стану підготовки і організації реагування сил та засобів міліції області на надзвичайні ситуації у разі погіршення погодних умов у осінньо-зимовий період 2013 - 2014 років. Робота фахівців сектору в оперативних групах МВС у складі штабу оперативного командування “Південь” Збройних Сил України цілеспрямована на кваліфіковане виконання функцій міліції на території 11 областей півдня України, чітку взаємодію всіх підрозділів системи МВС під час виконання оборонних заходів держави. Ще багато інших завдань покладено на штабні підрозділи, виконання яких під силу лише справжнім професіоналам, натхненим майстрам своєї справи. Колектив штабу ГУМВС

9


У Дніпропетровську пройшов тиждень безпеки дорожнього руху 12 листопада о ІА «Мост-Днепр» відбулася прес-конференція «У Дніпропетровську проходить тиждень безпеки дорожнього руху». У прес-конференції взяли участь: Заступник начальника відділу організації роботи ДПС управління ДАІ в Дніпропетровській області підполковник міліції Дмитро Редька; Начальник відділу профілактичної роботи управління ДАІ ГУМВС України в Дніпропетровській області, підполковник міліції Володимир Лебедєв. Останній розповів про Національний тиждень безпеки дорожнього руху. «З 11 по 17 листопада в рамках проголошеного Генеральною асамблеєю ООН Десятиліття дій з безпеки дорожнього руху в Україні проходить Національний тиждень безпеки дорожнього руху. За даними ВООЗ, Україна належить до найбільш небезпечних країн на континенті для водіїв. Ризик потрапити в ДТП на наших дорогах у 5-6 разів більше, ніж у країнах Європейського Союзу. Станом на 1 листопада 2013 року на дорогах України загинуло 3736 та отримали травми 30695 чоловік. В середньому за добу на автошляхах України в дорожньо-транспортних пригодах гинуть 12 людей і травмуються більше 100 учасників дорожнього руху. Проведення Національного тижня безпеки дорожнього руху, покликане привернути увагу суспільства до питань забезпечення безпеки всіх учасників дорожнього руху, стабілізації та зменшення кількості людських жертв у ДТП», – сказав він. 15 листопада співробітники ДАІ Дніпропетровської області здали кров для постраждалих в ДТП. «З 11 по 17 листопада в рамках проголошеного Генеральною асамблеєю ООН Десятиліття дій з безпеки дорожнього руху в Україні проходить Національний тиждень безпеки дорожнього руху. 17 листопада відзначається День пам'яті загиблих у ДТП. Напередодні цього дня, 15 листопада, співробітники ДАІ Дніпропетровської області здаватимуть кров для постраждалих в ДТП. Зі станцією переливання крові ми вже домовилися – підкреслив Володимир Лебедєв. Він повідомив, що 15 листопада на Фестивальному причалі ДАІ зупинятиме водіїв і вчитиме їх надавати першу медичну допомогу. «15 листопада на Фестивально-

му причалі відбудеться акція, присвячена Дню пам'яті загиблих у ДТП. Акція пройде спільно з медсестрами товариства Червоного Хреста і лікарями швидкої допомоги. Ми будемо зупиняти водіїв і пішоходів і навчати їх надавати першу медичну допомогу постраждалим у ДТП. Адже не дарма у медиків є таке поняття «золотий час». Якщо постраждалому в аварії правильно надати допомогу протягом першої години, це може врятувати йому життя», – сказав він. Дмитро Редька розповів про заходи, які проходять у Дніпропетровській області з 11 по 17 листопада в рамках Національного тижня безпеки дорожнього руху. «Спільно з громадськими організаціями Державтоінспекція проводить широкомасштабну комплексну профілактичну роботу, бере участь у всіх починаннях, спрямованих на пропаганду безпеки дорожнього руху. Під час Тижня безпеки дорожнього руху Державтоінспекція Дніпропетровської області проведе цільові профілактичні заходи: у період з 11 по 12 листопада – «Пішохід», в період з 13 по 14 листопада – «Безпечна швидкість», в період з 15 по 17 листопада – «П'яний за кермом – злочинець», – сказав він. Дмитро Редька повідомив, що за 10 місяців у Дніпропетровській області сталося 2461 аварії, які забрали життя 320 осіб, 2989 отримали травми. «Причинами ДТП є грубі порушення правил дорожнього руху як водіями, так і пішоходами, які, нехтуючи елементарними правилами здорового глузду, наражають на небезпеку не тільки себе, але і здоров'я, а часом і життя інших учасників дорожнього руху. Основні причини дорожніх аварій з року в рік не змінюються. Як і раніше більше 80% від загального числа ДТП відбуваються з вини водіїв, які грубо порушують правила дорожнього руху – виїжджають на «зустрічку», нехтують правилами обгону, перевищують швидкість, порушують правила проїзду перехресть. Майже 40% потерпілих на дорогах у ДТП – це пішоходи. Державтоінспекція закликає кожного водія і пішохода вшанувати пам'ять загиблих особисто – не порушуючи Правил дорожнього руху! Але не

лише протягом Тижня безпеки і у Всесвітній день пам'яті жертв ДТП 17 листопада, а завжди бути дисциплінованим учасником дорожнього руху і навчити цьому своїх дітей і рідних», – сказав він.

Працівники міліції провели рейдові заходи щодо припинення торгівлі з рук З метою попередження та ліквідації несанкціонованої вуличної торгівлі на вулицях м. Дніпропетровська, а також недопущення порушень правил благоустрою міста, дільничними інспекторами районних відділів міліції Дніпропетровського міського управління на постійній основі проводяться відповідні профілактичні заходи.

З

азначені заходи проводяться за участю представників міськрайвиконкомів та членів громадських форму-

вань. 15 листопада 2013 року було проведено спільний рейд міліції м. Дніпропетровська разом з працівниками міськвиконкому та муніципальної гвардії на території пл. Петровського та Островського, вул. Привокзальній та вул. Пастера щодо припинення торгівлі з рук в неустановлених місцях, також припинення порушення правил благоустрою міста, а саме демонтажу МАФ (кіосків). Під час рейду було вилучено приблизно 20 тумбочок, з яких здійснювалась незаконна торгівля мобільними телефонами, які в основному добуті злочинним шляхом. Ліквідовано 7 кіосків, 15 палаток, 28 виносних торгівельних точок. Так, з початку 2013 року на території м. Дніпропетровська відносно осіб, які здій-

10

снювали незаконну торгівельну діяльність та порушували правила благоустрою міста, складено 2023 адміністративних протоколів, а саме: 642 протоколи за ст. 160 Кодексу Україні про адміністративні правопорушення (торгівля з рук у невстановлених місцях), 1411 протоколів за ст. 152 КУпАП (порушення державних стандартів, норм і правил у сфері благоустрою населених пунктів), 106 протоколи за ст. 156 КУпАП (порушення правил торгівлі пивом, алкогольними, слабоалкогольними напоями і тютюновими виробами), 113 протоколів за ст. 164 КУпАП (порушення порядку провадження господарської діяльності) та 140 протоколи за ст. 164-9 КУпАП (незаконне розповсюдження примірників аудіовізуальних творів, фонограм,

відеограм, комп'ютерних програм, баз даних). Під час рейдових заходів, працівники міліції вилучили продукти харчування, промислові товари, тютюнові вироби та ДВД диски на суму 366 тис. гривень. Також до виконкомів районних рад та Дніпропетровської міської ради направлено 19 подань щодо перевірки законності встановлення на території міста торговельних об’єктів (кіосків, наметів, павільйонів, тощо).


Завдяки співробітникам міліції у Дніпропетровську відкрито секцію рукопашного бою

У Дніпропетровській області пройшов місячник добровільної здачі зброї 14 листопада о ІА «Мост-Днепр» відбулася пресконференція «На Дніпропетровщині проходить місячник добровільної здачі зброї». У прес-конференції взяв участь начальник дозвільної системи управління громадської безпеки ГУМВС в Дніпропетровській області полковник міліції Микола Федорович.

18

листопада 2013 року співробітники відділу кримінальної міліції у справах дітей Дніпропетровського міського управління спільно з обласною федерацією рукопашного бою на базі середньої школи № 53 м. Дніпропетровська відкрили безкоштовну секцію рукопашного бою для вихованців дитячого будинку № 1. В заходах з нагоди відкриття взяли участь 35 дітей. Під час відкриття секції співробітники федерації продемонстрували прийоми рукопашного бою. Наприкінці заходу 12 вихованців дитячого будинку виявили бажання займатись у секції рукопашного бою. СЗГ ДМУ

На Дніпропетровщині затримано трьох зловмисників, які намагалися пограбувати аптеку 20 листопада о пів на одинадцяту годину дня на пульт централізованого спостереження Державної служби охорони у м. Дніпродзержинську надійшов сигнал «тривога» з охоронюваної аптеки. Наряд групи затримання Дніпродзержинського міжрайонного відділу УДСО при ГУМВС України в Дніпропетровській області за 4 хвилини прибув на об’єкт, де спрацював сповіщувач охоронної сигналізації. Дотримуючись усіх заходів особистої безпеки, наряд міліції обстежив об'єкт на предмет наявності слідів проникнення, в ході чого було виявлено розбите скло на тильних дверях аптеки.

Він заявив, що в рамках місячника добровільної здачі зброї жителі області здали 346 одиниць зброї та 153 боєприпасів. «У рамках місячника добровільної здачі зброї було здано 23 одиниці армійського зразка (пістолети ТТ, револьвери), 261 одиницю гладкоствольних рушниць, 231 одиницю газової зброї, а також 2 одиниці саморобної зброї. Крім того, до органів МВС було здано 302 боєприпаси, 67 мін та 4 гранати. Від кримінальної відповідальності звільнено 23 особи. По всій зданій зброї проводиться кримінальна експертиза, після чого більша її частина піде на переплавку», – зазначив Микола Федорович.

Міліція Дніпродзержинська встановила рекорд вилучення незаконно проданої горілки Як повідомив журналістам дільничний Заводського райвідділу Дніпродзержинського міського управління капітан міліції Олександр Додон, спеціальна мобільна група з перевірки законності продажу спиртних і тютюнових виробів на території міста побувала в торговому павільйоні біля трамвайної зупинки. «Улов» правоохоронців виявився на рідкість «урожайним» – у павільйоні виявлено 1720 пляшок спиртного і 510 пачок сигарет, при цьому ліцензії на право торгівлі ні алкогольними, ні тютюновими виробами у цієї точки немає. У павільйоні взагалі немає ніяких документів, що вказують на власника магазину і на його право вести торгівельну діяльність. Перевіряючі склали протокол про адміністративну відповідальність проти реалізатора магазину і направили його до суду Баглійського району. Партія алкоголю і сигарет вилучена, проте під розписку залишена в павільйоні, так як товар є приватною власністю господаря, якого знайти так і не вдалося. Тепер горе-бізнесмену загрожує штраф від 170 до 510 гривень, суму визначить суд. Примітно, що під час перевірки близько 10 місцевих жителів заходили до павільйону «поправити здоров'я», так що прибуток від незаконної торгівлі господар павільйону мав чималий. Згодом міліція виявила незаконну торгівлю спиртним на Лівому березі. Там дівчина продавала горілку на розлив без жодних документів. Вилучено 11 пляшок спиртного, до Дніпровського районного суду направлено протокол про адміністративну відповідальність. Під час спілкування з журналістами Олександр Додон закликав жителів Дніпродзержинська повідомляти в міліцію про сумнівні торгові точки з продажу спиртного будь-яким зручним способом, можна навіть анонімно. Всі повідомлення будуть обов'язково перевірені і до порушників вжито заходів, запевнив дільничний інспектор.

На Дніпропетровщині день народження дитини закінчилося перестрілкою

У

У приміщенні бійці ДСО виявили трьох невідомих, які побачивши співробітників міліції, одразу ж спробували втекти, але були негайно затримані. Затриманими виявилися 22-річна дівчина з двома хлопцями 22-х і 23-х років. З’ясувалося, що дівчина та один із хлопців розшукувалися правоохоронними органами за скоєння крадіжки та грабежу. На службовому автомобілі Державної служби охорони їх доставили до Баглійського районного відділу міліції. Наразі за даним фактом проводяться слідчі дії. Слідчий відділ вніс відомості до Єдиного реєстру досудових розслідувань за ч. 3 ст. 185 Кримінального кодексу України (крадіжка). Санкція статті передбачає покарання строком від 3 до 6 років. УДСО при ГУМВС України в Дніпропетровській області Єременко В. М.

с. Кіровське під час святкування гості посварилися між собою. Щоб довести свою правоту вони витягнули зброю. Знайомий 34-річної жінки, яка організувала свято, посварився із запрошеним гостем та вдарив його рукою по обличчю. Ображений чоловік витягнув свій травматичний пістолет та став ним погрожувати. Знайомий згадав, що в нього також є зброя – зареєстрована одноствольна мисливська рушниця 12-го калібру, яка знаходиться в автомобілі на подвір’ї батька. Чоловік приніс рушницю та почав стріляти з неї у повітря, погрожуючи при цьому. Гості не на жарт злякалися – вони вирішили залишити святкування та поїхати додому. Але чоловік почав стріляти по автомобілю, в якому вже сиділи чоловік та жінкою. Загалом зловмисник здійснив шість пострілів у бік автомобіля. Гості, в свою чергу, з пристрою для відстрілу патронів травматичної дії також чотири рази вистрілили в протилежний бік. В результаті люди в автомобілі отримали садна руки і ноги, а у стріляючого з рушниці зафіксовано вогнепальне поранення шиї та стегна. Наразі пістолет травматичної дії вилучено. Слідчий відділ Дніпропетровського райвідділу вніс відомості до Єдиного реєстру досудових розслідувань за ч. 4 ст. 296 Кримінального кодексу України (хуліганство). За свої дії вони можуть отримати покарання у виді позбавлення волі строком від 3 до 7 років.

11


Криворізькі ветерани ДСО передають досвід молодим У Криворізькому ВДСО стало доброю традицією влаштовувати зустрічі особового складу з ветеранами Державної служби охорони. Цього разу для молодих охоронників історія підрозділу оживала завдяки розповіді підполковника міліції у відставці, колишнього начальника кадрової служби відділу Віталія Івановича Довганя.

Н

а зустріч з ним в актовому залі Дзержинського відділу ДСО цього дня зібралися всі вільні від служби співробітники. Розповідь заслуженого ветерана ОВС, що пропрацював у органах більш ніж 30 років, була цікавою, змістовною, а місцями й досить хвилюючою. На пам’яті Віталія Івановича – фактично всі основні моменти становлення й розвитку Державної служби охорони у Кривому Розі. Не зраджує сивочолого ветерана й пам'ять на імена та обличчя – тепло згадував він своїх товаришів по службі, розповідаючи про звичайні охоронні будні відділу 20 років тому. Знайшлося у розповідях ветерана і місце найбільш гучним затриманням правопорушників та крадіїв, а ще Віталій Іва-

нович розповів про цілу низку прикладів злодійської кмітливості та різних вивертів, до яких вдавалися затримані охоронниками зловмисники. «Якось, ще за часів Радянського Союзу наряд міліції, прибув на спрацювання сигналізації до чималого промтоварного магазину «Берізка», що майже у центрі міста. Охоронники одразу зрозуміли, що до їхнього прибуття злодій просто не мав жодної можливості покинути приміщення, тож почали ретельно його обшукувати. Але нікого не знайшли. Прибули офіцери, які після огляду теж дійшли того ж висновку – злодій тут. Знову обшукали магазин буквально метр за метром – нікого. І тут один з охоронників, діючи за інтуїцією, почав руками гладити й перебирати верхній

одяг, що висів на плечиках довгими рядами. І раптом з одного широкого дамських пальто – о чудо! – витрусив невідомого чоловіка. Крадій, зметикувавши, що його шукатимуть, добре замаскувався – вліз у пальто, що висіло на плечиках, застебнувся, сховав голову, підібгав ноги й повис, зачаївшись. І міг би так висіти аж до відкриття магазину, якби міліціонер не почав перетрушувати одяг», – розповів підполковник міліції у відставці. Були у розповіді колишнього охоронника й інші, не менш красномовні та повчальні приклади – адже ситуації, з якими щодня стикаються наряди затримання, бувають дуже різними й нестандартними. Загалом спілкування з ветераном вийшло дуже зміс-

Правоохоронці разом з журналістом викрили наркоторговця 24 жовтня 2013 року до Орджонікідзевського міськвідділу міліції прийшов кореспондент телеканалу «1+1», який розповів, що щойно за 300 гривень купив у місцевого мешканця 6 мл наркотичного засобу «опій ацетильований» в медичному шприці.

Б

уло вирішено провести оперативну закупівлю даного наркотичного засобу. Кореспондент телеканалу «1+1» погодився поговорити з продавцем наркотиків та ще раз купити в нього ацетильований опій. Було запрошено понятих, а закупнику роз’яснено його права та обов’язки. Журналіст домовився зустрітися із наркозбувачем біля одного з кафе в м. Орджонікідзе. На місці зустрічі закупник придбав у громадянина наркотичний засіб «опій ацетильований», після чого добровільно видав його працівникам міліції. Зловмисника затримали, у нього виявили та вилучили гроші, що видавались журналісту для оперативної закупівлі. За місцем мешкання затриманого, його мати добровільно видала медичні шприці з рідиною коричневого кольору та пояснила, що в них знаходиться наркотичний засіб «опій ацетильований», що належить її сину. Наразі зловмисника затримано. За даним фактом було порушено кримінальні провадження за ч. 2 ст. 307 (незаконне виробництво, виготовлення, придбання, зберігання, перевезення, пересилання чи збут наркотичних засобів, психотропних речовин або їх аналогів) та ч. 2 ст. 309 (незаконне виробництво, виготовлення, придбання, зберігання, перевезення чи пересилання наркотичних засобів, психотропних речовин або їх аналогів без мети збуту) Кримінального кодексу України. Санкція статей передбачає покарання строком до 10 років з конфіскацією майна.

товним і цікавим, за що нинішні співробітники Криворізького ВДСО щиро й тепло подякували Віталію Івановичу Довганю, нагородивши його вдячними аплодисментами. У свою чергу ветеран висловив подяку керівництву відділу й усім учасникам заходу за цікаве запрошення й ту постійну увагу, поміч і турботу, яку у ВДСО завжди виявляють до своїх ветеранів. Любов Орещук, Криворізький ВДСО УДСО при ГУМВС України

Нікопольські правоохоронці ведуть боротьбу за здоровий спосіб життя молоді Співробітники сектору кримінальної міліції у справах дітей Нікопольського міськвідділу міліції провели профілактичні рейди в торгівельних закладах.

Р

ейди проводилися у м. Нікополі та Нікопольському районі з метою виявлення осіб, які продають неповнолітнім тютюнові та алкогольні вироби. Протягом заходів було складено 3 адміністративні протоколи, які направлені на розгляд адміністративної комісії. Крім цього, з неповнолітніми, які були в торгових об’єктах, та їх батьками було проведено роз’яснювальну профілактичну роботу щодо недопущення подібних фактів в майбутньому та ведення здорового способу життя. Помічник начальника по взаємодії з громадськістю Нікопольського міськвідділу міліції Наталія Булатецька

В рамках кримінального провадження за фактом розповсюдження порнографії, у м. Дніпропетровську проведені обшуки 20 листопада п.р. у деяких ЗМІ була розповсюджена інформація про те, що «сегодня с утра днепропетровская МВД провела обыск в квартирах двух сооснователей 908.vc, а также соучредителей портала Klumba.ua…».

П

овідомляємо, що 28 жовтня 2013 року до Жовтневого райвідділу Дніпропетровського міського управління міліції надійшла заява від мешканця Дніпропетровська про те, що під час користування мережею Інтернет він виявив факт розповсюдження на сайті klumba.ua порнографічних фото- та віде-

12

оматеріалів. Дана заява була внесена до Єдиного реєстру досудових розслідувань. У ході проведення огляду сайту klumba.ua були виявлені фото- та відеозаписи, які експертиза визнала порнографічними. За даним фактом слідчим відділом райвідділу було розпочато кримінальне провадження за ч. 2 ст. 301 Кри-

мінального кодексу України (ввезення, виготовлення, збут і розповсюдження порнографічних предметів). У ході досудового слідства встановлено, що доменне ім’я klumba.ua зареєстровано та використовується ТОВ «Клумба». З метою відшукання комп’ютерної техніки, оптичних та електронних носіїв інформації, реєстраційних документів підприємства, а також інших речей та документів, що мають доказове значення у кримінальному провадження було проведено санкціоновані судом обшуки за місцем юридичної та фізич-

ної адреси ТОВ «Клумба» та місць мешкання засновників та співзасновників указаного товариства, під час яких було вилучено документи, предмети та комп’ютерну техніку, що можуть виступати доказами. Санкція статті передбачає покарання у виді штрафу від 100 до 300 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або обмеження волі на строк до 5 років, або позбавлення волі на той самий строк, з конфіскацією порнографічної кіно- та відеопродукції, засобів її виготовлення і демонстрування.


У Нікополі правоохоронці розповідали учням про переваги служби в міліції 13 листопада 2013 року в м. Нікополі в культурноспортивному комплексі відбулася зустріч працівників міліції з майже 400 учнями старших класів та студентами технікумів.

Т

ема концерту та зустрічі правоохоронців з молоддю – це вибір майбутньої професії. До учнів звернувся начальник Нікопольського МВ ГУМВС України в Дніпропетровській області майор міліції С. Ю. Венедиктов, який запросив їх на навчання, а в подальшому на службу до ОВС. Крім цього, під час урочистостей було нагороджено чотирьох студентів Нікопольських технікумів, які стали свідками зухвалого пограбування. Вони особисто переслідували та затримали злочинця, який скоїв пограбування жінки. Начальник Нікопольського міського відділу міліції вручив кожному подяку та цінний подарунок. До учнівської молоді звернулася старший інспектор управління кадрового забезпечення ГУМВС України в Дніпропетровській області майор міліції Ірина Олександрова, яка детально розповіла про навчальні заклади системи МВС, довела вимоги вступу до ВУЗів і переваги навчання в них, а також повідомила про вимоги прийому на службу до ОВС. Наприкінці перед молоддю виступив з концертом ансамблю пісні та танцю Головного управління МВС України в Дніпропетровській області «Дніпровська варта». Артисти подарували глядачам мелодійні композицій у виконанні солістів ансамблю і запальні танці. Молодь дружними оплесками та квітами підтримала виступ «Дніпровської варти». ВЗГ Нікопольського МВ ГУМВС України у Дніпропетровській області

В Павлограді правоохоронці зустрілися з молоддю регіону 20 листопада привітні стіни Павлоградського міського культурно-дозвільного центру «Мир» ледь змогли вмістити відвідувачів – випускників навчальних закладів Юр’ївського, Петропавлівського, Васильківського та Павлоградського районів, Тернівки, Першотравенська та Павлограда.

З

ібралися вони на запрошення працівників міліції, щоб дізнатися про переваги навчання в вищих навчальних закладах системи ОВС, отримати інформацію про особливості та умови вступу до них і просто розважитися – послухати та подивитися концерт, поспілкуватися з однолітками. Такі заходи вже стали доброю традицією в регіоні. Вони спрямовані на популяризацію роботи міліції та професійне орієнтування молоді, і можна сміливо сказати, приносять користь і неабияке задоволення відвідувачам. Зустріч правоохоронців з молоддю і цього разу не стала винятком. Спочатку представник управління кадрового забезпечення ГУМВС України в Дніпропетровській області надала детальну інформація стосовно того, як можна здобути професію правоохоронця – які вимоги ставить держава до кандидатів, яка потрібна освіта і де її можна отримати. Всім бажаючим були надані адреси та контактні телефони кадрових підрозділів, куди кожен бажаючий може звернутися за інформацією, консультацією та допомогою в оформленні необхідних документів. Юнаки та дівчата слухали про переваги навчання в ВУЗах системи МВС, про обов’язок та відповідальність, які вимагає від людини професія міліціонера. Відверту та щиру розмову з юнацтвом продовжили вокалісти та танцівники

справжнього міліцейського ансамблю пісні і танцю «Дніпровська варта». «Коли ми формуємо репертуар для таких профорієнтаційних заходів, то по-перше, підбираємо сучасні хіти – ті пісні та мелодії, які слухає молодь, які вона любить. Тож не дивно, що зал із задоволенням підспівує виконавцям, — сказала художній керівник «Дніпровської варти» Ольга Кігітіна представникам місцевих засобів масової інформації, які також не оминули увагою цю подію. – По-друге, велику увагу приділяємо патріотичному спрямуванню молоді, саме тому стільки номерів присвячені Україні, її культурі і мистецтву». Година зустрічі промайнула непомітно: слухали, підспівували та підтанцьовували, аплодували і – думали… Ніхто не знає, скільки з присутніх у залі зрештою вирішить пов’язати своє життя із службою в правоохоронних органах. Проте, навіть якщо ці юнаки та дівчата і не стануть

міліціонерами, відчуття щирості та відвертості від цієї зустрічі залишиться в їх свідомості на довгий час.

13


На Дніпропетровщині чоловік протягом 6 років розбещував доньку своєї співмешканки Донька неодноразово розповідала про це матері, але та їй не вірила.

Д

о чергової частини Дніпропетровського райвідділу міліції надійшло повідомлення, що за місцем свого проживання у м. Підгороднє 27-річний чоловік влаштував сімейну сварку. Працівники міліції, що виїхали на місце події встановили, що чоловік проживає разом зі своєю співмешканкою та її 12-річною донькою. Дівчинка розповіла правоохоронцям, що 17 листопада вітчим примушував її вступити з ним в оральний статевий зв'язок. У разі відмови чоловік погрожував побити матір. В ході розслідування з’ясувалося, що зловмисник протягом останніх шести років неодноразово вчиняв розпутні дії з донькою співмешканки – примушував її займатися з ним оральним статевим зв’язком. Наразі підозрюваного затримано в поряду ст. 208 Кримінально-процесуального кодексу України. Відомості за цим фактом було внесено до Єдиного реєстру досудових розслідувань та розпочато кримінальне провадження з попередньою правовою кваліфікацією за ч. 3 ст. 153 Кримінального кодексу України (насильницьке задоволення статевої пристрасті неприродним способом). Санкція статті передбачає покарання у виді позбавлення волі на строк від 10 до 15 років.

Милиция Днепродзержинска изъяла партию незаконного металлолома

К

омандир взвода роты патрульной службы Днепродзержинского городского управления капитан милиции Роман Гончаренко рассказал, что в 3 часа ночи внимание автопатруля привлекли две большегрузные машины груженные металлолом, которые двигались от улицы Беседова в сторону ДМК. Автомобили были остановлены на ул. Республиканской. При проверке выяснилось, что никаких сопроводительных документов на металлолом у водителей обоих грузовиков нет. Сотрудники патрульной службы вызвали на место задержания автомобилей наряд ГАИ, началось оформление документов. А дальше события развивались по истинно украинскому сценарию – на место остановки грузовиков на дорогущем джипе прибыл очень

нетрезвый мужчина, который представился владельцем металлолома и потребовал отпустить машины, иначе «уже утром задержавшие машины в милиции работать не будут». В качестве доказательства своей угрозы пьяный бизнесмен называл известные всей области фамилии руководящих работников, которые якобы «крышуют» его бизнес и якобы имеют свою долю в задержанной партии металлолома. После этого бизнесмен отобрал у водителей все документы и ключи от грузовиков и уехал в неизвестном направлении. Уже после составления протокола местный водитель отправился домой спать, а его коллега из Александрии остался в чужом городе без документов и ключей от машины. Идет следствие.

Понад 2 кг марихуани вилучили правоохоронці у мешканки Дніпропетровська

П

рацівники відділу боротьби з незаконним обігом наркотиків провели оперативну закупівлю та санкціонований обшук, під час якого вилучили безліч пакетиків та просто гілки марихуани вагою понад 2 кг. Вони були заховані у різноманітних схованках по всьому будинку. За приблизною оцінкою правоохоронців загальна вартість знайденого становить близько 60 тис. гривень. Кілька місяців тому до працівників міліції надійшла інформація, що в обласному центрі місцева мешканка вирощує і продає марихуану. За вказаним фактом порушили кримінальне провадження та розпочали розслідування.

Підозрюваною у вирощуванні, зберіганні та збуті наркотичної речовини виявилася 38-річна місцева мешканка, раніше судима за подібний злочин. Марихуану жінка вирощувала на власній присадибній ділянці, сушила та збувала всім охочим. Дії зловмисниці кваліфікуються слідчими за ч. 2 ст. 307 Кримінального кодексу України (незаконне виробництво, виготовлення, придбання, зберігання, перевезення, пересилання чи збут наркотичних засобів, психотропних речовин або їх аналогів). Санкцією статті передбачено покарання у вигляді позбавлення волі на строк від 6 до 10 років з конфіскацією майна. ВЗГ ГУМВС України у Дніпропетровській області

Під час перебування у Дніпропетровську чесної десниці святого Великомученика Георгія Побєдоносця міліція забезпечила громадський порядок З 21 по 24 листопада 2013 року у м. Дніпропетровську відбулися святкові та релігійні заходи, пов’язані з перебуванням чесної десниці святого Великомученика Георгія Побєдоносця зі Святої гори Афон в Дніпропетровській єпархії. У заходах взяли участь близько 5 тис. осіб. На охорону громадського порядку під час заходів залучено 62 працівники міліції. Дніпропетровська міліція забезпечила охорону громадського порядку у місцях масового скупчення людей. Працівники ДАІ слідкували за безпекою дорожнього руху та розміщенням автотранспорту навколо місць проведення заходів. Крім цього, під час перебування святині у Свято-Троїцькому Соборі було перекрито рух транспорту по вул. Червона площа.

14

Довідково: Георгій Побєдоносець став надзвичайно популярний ще з часів раннього християнства. У Римській імперії, починаючи з IV століття, стали з'являтися церкви, присвячені Георгію, спочатку в Сирії і Палестині, потім і на всьому Сході. На Заході імперії шанування Георгія також з'явилося рано – не пізніше V століття, про що свідчать як апокрифічні тексти і житія, так і культові споруди, відомі в Римі з VI століття, в Галлії з V століття.

Святий Георгій вважається покровителем воїнів, землеробів (ім'я Георгій походить від грец. – «Землероб») і пастухів, а в деяких місцях – мандрівників. У Сербії, Болгарії та Македонії віруючі звертаються до нього з молитвами про дарування дощу. Святий Георгій разом з Богородицею вважається небесним покровителем Грузії і є у грузин найбільш шанованим святим. У Грузії до цього святого звертаються з проханнями про захист від зла, про дарування удачі на полюванні, про врожай і при-

плід скота, про зцілення від недуг. У Західній Європі вважається, що молитви святому Георгію (Джорджу) допомагають позбутися отруйних змій і заразних хвороб. На Русі з давніх часів святий Георгій шанувався під іменем Юрія або Єгорій. У 1030-х роках великий князь Ярослав заснував у Києві та Новгороді монастирі святого Георгія і звелів по всій Русі "творити свято" святого Георгія 26 листопада (9 грудня – за новим стилем).


«Êðèìèíàëüíàÿ ïàíîðàìà» N 22 (342)/2013 Ó÷ðåäèòåëè: ÃËÀÂÍÎÅ Óïðàâëåíèå ÌÂÄ Óêðàèíû â Äíåïðîïåòðîâñêîé îáëàñòè, ôèðìà «Êîíòóð» ÐÑ: ÄÏ ¹ 784 îò 24.11.2000 ãîäà Ãëàâíûé ðåäàêòîð: Ãðóøåâñêèé Ãåîðãèé Íèêîëàåâè÷

E-mail: dnepr.umvd.info@ukr.net ÀÄÐÅÑ ÄËß ÏÈÑÅÌ: 49000, ã. Äíåïðîïåòðîâñê, Ãëàâïî÷òàìò, à/ÿ 176. Òåë. : 8 (056) 756-51-68

Ðóêîïèñè íå ðåöåíçèðóþòñÿ è íå âîçâðàùàþòñÿ. Ïåðåïå÷àòêà ìàòåðèàëîâ âîçìîæíà òîëüêî ñ ïèñüìåííîãî ðàçðåøåíèÿ ðåäàêöèè. ÏÎÄÏÈÑÍÎÉ ÈÍÄÅÊÑ: 21540

Ïîäïèñàíî ê ïå÷àòè 29.11.2013 Äàòà âûõîäà 4.12.2013 Çàê. N _________ Òèðàæ 4200 ýêç.

Вiддруковано в ТОВ «КНИГА», м. Днiпропетровськ, вул. Автотранспортна, 23

15


***** Идет немой мужик с лыжами на гору кататься. Народу - полно. навстречу идет один из откатавшихся и спрашивает: - Привет, дружище! Куда идешь? Немой лыжник, мыча, жестами изображает катание на лыжах. - Оппа! А лыжи тебе зачем? ....ну ты экстремал.. ***** Какая всё-таки несправедливая жизнь сделал себе бутерброд, такой как в рекламе: хлебушек, майонез, колбаска, помидорчик, огурчик, ветчина, лист салатика и ещё один кусочек хлеба и чтоб всё держалось.: а он гад в рот не влезает... ***** Он очень спешил, но ничего не получалось. Она напирала. - Мужчина, ну куда вы суете! Это ж стыд и срам! Он замер. - А куда надо? Она возмутилась. - Вам что, три года? Не понимаете?! Он засмущался. - Да нет... Я до этого очень редко... Она возмутилась опять. - Ну мужики пошли! Очень редко! Он робко предложил. - Может Вы вместо меня вставите? Ей снова пришлось возмутиться. - Слышь ты! Кто из нас в штанах?! Может, тебе юбку дать поносить? Он молча покраснел. Она вздохнула и сжалилась. - Ладно, давай свою карточку. Банкомат – это слишком сложно... ***** В среднем женщина говорит на 75% быстрее, чем мужчина ее слушает… ***** Стоит на дороге дорогой BMW и не заводится. Сзади все машины сигналят. Из BMW выходит гламурная девушка, подходит к водителю задней машины и говорит: - Молодой человек, посмотрите, что у меня с машиной, а я пока вместо вас побибикаю. ***** - Ты чего сейчас делаешь? - Занимаюсь общественно-полезным трудом. - Каким? - Никому не мешаю.. ***** Самое трудное — устроиться на работу женщинам! Всем нужны 18-ти летние девушки с 30-ти летном опытом работы, с двумя образованиями и взрослыми детьми.. ***** Ехал как-то в Москву, в плацкартном вагоне, с народным хором бабушек. Человек двадцать, двое ещё и на гармошке играют. В этом же вагоне ехали пьяные дембеля. Как они умоляли бабушек.....вести себя потише! ***** - Как можно заработать имея только компьютер и стремление заработать??? - Продать компьютер. ***** - Вань, я вижу, ты меня не любишь. Ты вон даже свою собаку любишь больше, чем меня! - Мань, успокойся, я одинаково люблю вас обеих. ***** Жена, ездившая на рыбалку с мужем, делится с подругой впечатлениями: - Прикинь, все делала не так, как надо. Говорила слишком громко, взяла не ту наживку, забрасывала не туда, куда надо, клевало у меня неправильно, подсекала всё время не так, ключком мужу штанину порвала и что самое удивительное - поймала больше рыбы, чем он....

16

*****

ся 10 минут, 15, MMER. Заправляет HU ке из “Моав пр за к ет Подъезжа т выходит мужик“Б ту И . ь. ас ал бр раток, со ь т: 20.... Уже очеред HUMMERa и говори лю те ди во к ит од дх сквича”, по уши”. ты двигатель-то загл ***** ал соревнолесной пожар прид ий ш ув хн пы вс но по не вторимую Неожидан у ориентированию ом вн ти ор сп по ям вани зрелищность. ***** ится в запасина - не Стерва - хран нщ же ая нн ве ст ин - Ед латы мер и весов. никах парижскойснПа ах? ик - Почему в запа соответствует. не ам - Стандарт *****

***** Встречаются два старых приятеля: - Ты, говорят, недавно женился? Наверное, теперь ты знаешь, что такое настоящее счастье! - Да уж. Теперь знаю. Но уже поздно... ***** - Интересный у тебя утюг. - Да-а-а! Электрический. Китай, конец ХХ века, династия Дрянь. ***** Русские заселяются в гостиницу.... Администратор проводит инструктаж: в номере - стол один, стула - два, кровати - три, стенЫ - четыре.... Так и должно остаться после отпуска.... И еще: в отеле проживают 230 немцев, которые не причастны ко Второй мировой войне..... ***** Если надо что-то сделать - зовите китайцев. Если надо сделать что-то невозможное - зовите русских. ***** Не вижу смысла выходить из дома. Мы все равно каждый раз возвращаемся обратно.

Увага! Триває передплата на періодичні видання на 2014 рік: «Іменем Закону» - індекс видання – 61012, вартість передплати одного примірника з доставкою на рік становить – 142 грн. 26 коп . «Зустрічна смуга» - індекс видання – 22996, вартість передплати одного примірника з доставкою на рік становить – 167 грн. 10 коп . «Міліція України» - індекс видання – 40809, вартість передплати одного примірника з доставкою на рік становить – 131 грн. 10 коп . Ви можете оформити передплату в будь-якому поштовому відділенні. Увага! Почалася передплата на газету «Міграція» на 2014 рік. Ви можете оформити передплату в будь-якому поштовому відділенні, передплатний індекс видання – 89611.

***** Если в начале индийского фильма на стене висит ружье - то в конце оно будет петь и танцевать. ***** Если вы каждый вечер выносите мусорное ведро, возможно, вы женаты. *****

***** Жена приходит с сумкой, проходит в зал— Дорогой, это вот тебе. Выкладывает из сумки пиво, рыбу, раков. — А чего ты, милый, футбол не смотришь? Тебе приготовить какую-нибудь вкусняшку? Муж: — Сильно? Жена: — Не очень, милый: фара, бампер и капот…

Криминальная панорама №22 (342/2013)  

газета ГУМВД Украины в Днепропетровской области

Криминальная панорама №22 (342/2013)  

газета ГУМВД Украины в Днепропетровской области

Advertisement