Page 1

El fanzine dels que ens perdem NÚMERO 02 · 2 EUROS


Segons l’Institut d’Estudis Catalans: Perdre 1. v. tr. Deixar de tenir. 2. v tr. Veure desaparèixer, deixar de conservar. 3. intr. pron. Errar el camí i no arribar al lloc on es pretenia, anar a raure a un indret desconegut. 4. tr. Ésser vençut (en una contesa). 5. tr. No tenir més al món, a la vora nostra (una persona que ha mort, ens ha abandonat, s’ha allunyat per sempre). 6. tr. No ésser a temps d’agafar (un mitjà de transport). 7. tr. Emmenar a la destrucció, a la ruïna moral (algú) corrompent-lo. 8. intr. pron. Desaparèixer. 9. tr. No emprar útilment, no aprofitar.

10001 és una publicació dels alumnes del tercer cicle d’il·lustració de l’Escola Massana. edició i maquetació: Gustavo Berocan il·lustració portada: Gustavo Berocan © 2010 Barcelona


El fanzine dels que ens perdem

CAMILLE VANNIER

Editorial

3


4

CINTA MONTSERRAT


5


6

DAVID ESPELT


7


8

ALBA TEIXIDOR


9


10

GIULIA SAGRAMOLA


11


12

GUST O BEROCAN GUSTAV


13


14

XXXXXXXXX

MARIA SOUZA XXXXXXXXX


15


16

MIRJANA FARKAS


17


ANSELM SOLSONA


19


20

XXXXXXXXX

SERGI SOLANS XXXXXXXXX


21


22

XXXXXXXXX

JUDIT ARMENGOL XXXXXXXXX


23


24

MARIA GARCIA


25


26

HARALD MOLINA


27


28

MARTA VILCHES


29


GUSTAVO BEROCAN

Dedicat a tots els animals, amb nosaltres, els humans, inclosos

30


FINS AL TANCAMENT D’AQUESTA EDICIÓ EL GAT NO HAVIA REAPAREGUT. Vam fer servir un nombre de telèfon fals en de la pàgina 3. Si per ventura teniu alguna informació, envieu un e-mail a l’editor d’aquest fanzine: gu@gugudada.org Barcelona, 26 de gener de 2010


COL·LABORA AMB AQUEST FANZINE:

32

El Jardinet dels Gats ajuda als gats sense llar i lluita perquè tinguin una vida digna. Construït a l’any 2008, El Jardinet dels Gats va donar 236 gats en adopció i en va esterilitzar més de 300 al llarg del 1er any any. La nostra àrea d’acció és principalment a Ciutat Vella. És gràcies al Districte I, als voluntaris, als apadrinaments, als Amics del Jardinet, a les col·laboracions i als donatius diversos que aquest projecte segueix endavant, esterilitzant, cuidant i donant una vida digna als gats de carrer.


COL·LABORA AMB EL JARDINET DELS GATS Com pots Ajudar: Adopta un gat i dóna-li una nova oportunitat Fés-te: Amic del Jardinet Voluntari - Sempre necessitem mans per atendre els gats. Casa d’ acollida d’un gat abandonat fins que troba una llar definitiva. Apadrina un gat i ajuda en la seva manutenció per 6€ al mes. Adquireix productes de la Botigueta Solidaria amb renta revertida integralment pels gats de carrer.: http://botigaeljardinetdelsgats.blogspot.com/ Fes un donatiu:

Caixa Penedès: 2081.0338.75.3300004675 (Ref: Donatiu)

Contacta amb nosaltres:

636 382 194 info@eljardinetdelsgats.org

www.eljardinetdelsgats.org www.eljardinetdelsgats.org/bloc 33


34

CAMILLE VANNIER


Participen en aquesta edició:

Anselm Solsona info@arnieslove.com www.arnieslove.com/

Gustavo Berocan gu@gugudada.org www.gugudada.org

Alba Teixidor albatf@gmail.com www.albateixidor.blogspot.com www.slowme.es

Judit Armengol Monpel juditilla_armengol@hotmail.com www.flickr.com/photos/juditam

Camille Vannier camillevannier@free.fr www.flickr.com/photos/camillevannier Cinta Montserrat mmg_85@hotmail.com www.cintamontserrat.blogspot.com David Espelt davidespelt@hotmail.com Edgar Harald Molina unod3@hotmail.com www.molinillodeviento.blogspot.com Giulia Sagramola info.giuliasagramola.it www.giuliasagramola.it/

Maria Garcia manwijuder@hotmail.com www.flickr.com/photos/garquez Marta Vilches martavilchesss@gmail.com www.martavilches.blogspot.com Sergi Solans sersogo@gmail.com www.sergisolans.blogspot.com Participa especialment: Mirjana Farkas mirjana@mirjanafarkas.com www.mirjanafarkas.com

35


XXXXXXXXX

36

XXXXXXXXX

10001 #02  

El fanzine dels que ens perdem