Page 1

REKLAM SAYI:44 YIL:1

28 TEMMUZ 2013

Kocaeli’nin İlk ve Tek E-Gazetesi

REKLAM VERMEK İÇİN BİZLERE ULAŞIN

HATTI 322 14 34

DEMİR KORKULUK HAYAT KURTARDI İzmit'te yokuşta freni boşalan ve kontrolsüz bir şekilde ilerleyen kamyonet, merdivenin demir korkuluklarına takılıp durdu.

İ

ZMİT’TE yokuşta freni boşalan ve kontrolsüz bir şekilde ilerleyen kamyonet, merdivenin demir korkuluklarına takılıp durdu. Araç onlarca metre aşağı yuvarlanmaktan kurtulurken, sürücü kazayı yara almadan atlattı. Olay, dağın yamacında kurulu Gültepe Mahallesi Gülcan Sokak'ta meydana geldi. Eyüp Özçivi yönetimindeki 41 K 4608 plakalı kamyonetin yokuştan inişte frenleri boşaldı. Kontrolsüz bir şekilde inmeye başlayan kamyonet yol kenarındaki duvara çarptıktan sonra, sokağı başka bir sokakla ayıran merdivenlerin demir korkuluklarına takılarak durdu. Araç bu sadyede içindeki sürücüyle birlikte onlarca metre yuvarlanmaktan kurtuldu. Kazayı yara almadan atlatan sürücü Eyüp Özçivi, bir anda frenin tutmadığını farkettiğini ve o an hiçbir şey düşünemedeğini belirterek, "Aracımla birlikte metrelerce aşağıya yuvarlanacağımı düşündüm. Demir korkulaklar sağlammış. Aksi olsaydı belki şimdi ölmüştüm" dedi. Olayın ardından itfaiye ekipleri merdiven korkuluklarına takılan kamyoneti halatla çekerek kurtardı

BAŞKAN DOĞAN, KORELİLERİ AĞIRLADI İzmit Belediye Başkanı Dr. Nevzat Doğan, ziyaretçilerini ağırlamaya devam ediyor. Doğan'ı son olarak Kore Konsolosu John Tea Dong Jeon ziyaret etti.

S

ÇETEYE DARBE; 6 GÖZALTI Kocaeli Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şube Müdürlüğü ekipleri otomobil hırsızlığı yaptıkları iddiasıyla 6 kişiyi gözaltına aldı.

K

OCAELİ Asayiş Şube Müdürlüğü ekipleri, hırsızlıklarla ilgili ihbar üzerine çalışma başlattı. Çalışmaların tamamlanmasının ardından harekete geçen ekipler, Kocaeli, İstanbul, Sakarya ve Samsun'da belirlenen adreslere operasyon düzenledi. Operasyon kapsamında, altı kişi gözaltına alındı. İstanbul, Sakarya ve Samsun'da yakalanan zanlılar, Kocaeli'ye getirildi. Şüphelilerin, 4 ilde 42 olaya karıştığı belirlendi. Operasyonda, çalındığı iddia edilen 20 araç ele geçirildi. Bu araçlardan 8'i incelenmek üzere emniyet müdürlüğüne getirildi. İncelemeleri tamamlayan araçların sahipleri Kocaeli Emniyeti'ne davet edildi ve araçlar teslim edildi. Öte yandan gözaltına alınan şahısların oto hırsızlığının yanı sıra ev ve iş yeri hırsızlığı gibi olaylara da karıştıkları ve her birinin yüzün üzerinde sabıka kaydı bulunduğu öne sürüldü. İfadeleri alınan zanlıların pazartesi günü Kocaeli Adliyesi'ne sevk edilmeleri bekleniyor.

Kocaeli Su ve Kanalizasyon İdaresi (İSU), tarafından içme suyu için her ay 700 numunenin analizleri yapılıyor

KOCAELİ'DE İÇME SUYU İÇİN HER AY 700 ANALİZ İ

SU'dan yapılan yazılı açıklamada, Kocaeli'de yaklaşık 630 bin aboneye dünya kalitesinde içme suyu sağlandığı belirtilerek, halkın gönül rahatlığıyla hem içtiği hem de kullandığı içme suyu için her ay 700 numune analizi yapıldığı kaydedildi. Kocaeli'de su ihtiyacının Yuvacık Barajı, Sapanca Gölü ve il genelindeki yerel su kaynaklarından sağlandığı ifade edilen açıklamada, suların il genelindeki 10 modern arıtma tesisinde arıtıldığı bildirildi. Açıklamada, Dünya Sağlık Örgütü ve Sağlık Bakanlığının İnsani Tüketim Amaçlı Sular Yönetmeliği'ne uygun olarak elde edilen arıtılmış içme suyunun abone-

lere ulaştırıldığı belirtilerek, şunlar vurgulandı : "Kocaeli halkının da ev, iş yeri ve sanayi kuruluşlarında gönül rahatlığı ile kullandığı içme suyunun sürekli kontrol ve analizleri yapılıyor. İl genelindeki 600 deponun çıkışları, belirlenen şebeke noktaları, okul, hastane, ibadet mekanları, ev ve işyerlerinden ayda 700 numune alınıyor. Numuneler, İSU Genel Müdürlüğü'nün akredite laboratuarında TS 266 standartlarına göre PH, serbest klor, bulanıklık, alüminyum, demir, mangan, nitrit, amonyum ve sertlik olmak üzere Mikrobiyoloji Laboratuvarında bakteriyolojik analizleri yapılmaktadır."

www.gucmedya.com

AMİMİ bir ortamda gerçekleşen ziyarette ticari kültürel ilişkilerin yanı sıra Kore ve Türkiye arasındaki dostluk konuşuldu. Başkan Doğan, ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirerek, "Sayın Jeon'u İzmit'te ağırlamaktan son derece mutluluk duyduk Kore halkı ile Türk halkı arasında çok güzel bir dostluk var. Aynı zamanda işadamlarımızın Koreli firmalarla işbirliği de mevcut. Bizler Türkiye'nin sanayi bakımından başkenti sayılabilecek şehrimizin sanayi kimliğine turizm kimliğini de eklemenin çabası ve azmi içindeyiz. Kore'de Pohang şehri ile kardeş şehir olmak için yazışmalarımız devam ediyor. En kısa zamanda Kore'de de bir kardeş şehrimiz olacak" dedi. Ziyaretten önce İzmit'te kısa bir şehir turu yaptığını ve İzmit'i çok beğendiğini dile getiren Kore Konsolosu John Tea Dong Jeon İzmit'te olmaktan ve Başkan Doğan'ın misafirperverliğinden çok memnun olduğunu söyledi. " Halkların kültürel, sosyal ve sanatsal alanda zenginliklerini birlikte geliştirerek, aradaki dostluğun pekişeceğine inanıyorum" diyen Jeon Başkan Doğan'a çalışmalarında başarılar diledi.

AK PARTİ’DE İLK ANKET TARİHİ

A

K Parti İl Teşkilatı, 2014 yılı mart ayında yapılacak yerel seçimlere yönelik çalışmalara yaklaşık bir ay önce başlamıştı. Teşkilat artık aday belirleme çalışmalarına odaklanmaya hazırlanıyor. AK Parti yetkililerinden alınan bilgiye göre, partinin ilimizdeki adaylarının belirlenmesi için en az üç anket yaptırılacak. Anketlerden ilkinin ağustos sonunda yaptırılması planlanıyor. AK Parti’de adayların belirlenmesinde anketlerden çıkacak sonuçlar ağırlıklı önem taşıyacak. İktidar partisinin ilimizdeki adaylarının, seçim takvimine göre son tarih olan aralık ayı sonunda kesinleşmesi bekleniyor.

HAYIRLI RAMAZANLAR KOCAELİ İÇİN İFTAR VAKTİ

19.07.2013 İmsak Güneş Öğle İkindi İftar Yatsı

03:58 05:46 13:14 17:07 20:30 22:08


2

28 TEMMUZ 2013

GÜNDEM

"SÜRECİ BIRAKAN BİZ OLMAYACAĞIZ"

Başbakan yaptığı konuşmada "şimdi geleceğe bakma zamanıdır" dedi.

B

AŞBAKAN Recep Tayyip Erdoğan Şırnak'ta Şerafettin Elçi Havaalanı'nın açılışı için Şırnak'taydı. Başbakan burası vatan topraklarıdır diyerek hizmet getirdiklerini ifade etti.Bu bölgenin ihmalini telafi etmenin gayreti içinde olduklarını söyleyen Erdoğan, "Şantiyeleri ateşe verdiler, adam kaçırdılar, ama biz yine boyun eğmedik. Biz kardeşiz kardeşliğimizi kıskananlara karşı durmalıyız." dedi.Başbakan Recep Tayyip Erdoğan konuşmasında çözüm sürecine de değinerek, "Çözüm sürecinin gayesi siyasi çıkar değildir. Artık yıllardır gidilemeyen köylere dağlara gidiliyor, acı haber gelmiyor, bütün meseleleri helalleşerek halledeceğiz" dedi.

TÜPRAŞ İÇİN SORU ÖNERGESİ VERDİ CHP Kocaeli Milletvekili Mehmet Hilal Kaplan, TÜPRAŞ’a Maliye ekiplerinin yapmış olduğu baskın için Meclis'e soru önergesi verdi.

M

İLLETVEKİLİ Kaplan, Maliye Bakanı Mehmet Şimşek’in cevaplaması için verdiği soru önergesinde, "Kocaeli ilinin önemli bir şirketi olan ve Türkiye'nin en büyük petrol rafinerisi olma özelliğini taşıyan Koç Grubu çatısı altındaki TÜPRAŞ'a Maliye ekipleri tarafından sabah saatlerinde, 20 polis ve akaryakıt uzmanlarınca baskın düzenlenmesi manidardır." dedi. Kaplan, şunları kaydetti: "Başbakan Erdoğan, Gezi olaylarının perde arkasındaki güçlerden biri olarak sık sık faiz lobisi ve bankaları hedef göstermesi, Koç grubuna karşı devlet mekanizmasının da harekete geçmesi, ülkemizin uluslararası camiadaki durumunu olumsuz etkilemektedir. Koç grubu şirketlerinden olan Aygaz’a Maliye Bakanlığı Vergi Denetim Kurulu tarafından denetlemelere başlanması kamuoyu tarafından da dikkatlice takip edilmektedir. Gezi Parkı olaylarında eylemcilere yardımcı olduğu gerekçesi ile

Başbakan tarafından sık sık hedef gösterilen Koç grubuna yönelik Maliye'nin harekete geçmesi, Maliye ekiplerin rutin denetimlerinin dışında polis nezaretinde baskınlar yapması, kafalarda farklı kuşkulara ve sorulara sebebiyet vermektedir."Kaplan, önergesinde şu soruları sordu:"-Maliye Bakanlığı belirli kurum-

larda yaptığı rutin incelemelerini polis nezaretinde mi yapmaktadır? Türkiye’nin en büyük şirketi olan Tüpraş’a, 20 polis ve maliye ekipleri tarafından sabah saatlerinde yapılan baskın rutin bir kontrol niteliğinde midir yoksa bu kurum hakkında yapılan bir usulsüzlük ihbarından mı kaynaklanmaktadır? Bu yapılan işlem, rutin bir denetleme ise neden emniyet güçleri nezdinde sabah baskını yapıldı? -Koç grubu şirketlerinden olan Aygaz ve Tüpraş’a yapılan bu operasyonlarda Başbakan'ın her fırsatta Gezi olaylarından kaynaklı faiz lobisi ve Koç grubu şirketlerini hedef göstermesi mi bakanlığınızı harekete geçirdi? İktidarınız tarafından geçmiş zamanlarda farklı gruplara karşı bu tarz ekonomik sindirme politikalarınız kamuoyu tarafından da bilinmektedir. Koç grubuna karşı yapılan bu operasyonda özellikle emniyet kuvvetlerinin olmasındaki amaç, tarafınıza intikal etmiş bir ihbardan mı kaynaklanmaktadır yoksa yine bir sindirme politikası niteliğinde midir?"

EŞEM MUHT TERİLERİ GÖS HAVA


28 TEMMUZ 2013

3

DÜNYA

MISIR'DA BÜYÜK KATLİAM: 120 ÖLÜ, 4 BİN 500 YARALI Adeviyye Meydanı'ndaki darbe karşıtı göstericilere silahla müdahale edildi.

M

ISIR’DA kanlı bir gece yaşandı. Güvenlik güçleri "Baltacılar"ın da desteğiyle Rabiatul Adeviyye meydanındaki darbe karşıtı göstericilere ateş açıp, gaz bombasıyla müdahale etti. Müdahale sonrası 120 kişi hayatını kaybederken, yaklaşık 4 bin 500 kişi yaralandı.Hastane yetkilileri, yaralılardan 300'ünün polisin kullandığı gerçek mermiyle başından ya da göğsünden vurulduğunu, çok sayıda ağır yaralı olması nedeniyle ölü sayısının artmasından endişe ettiklerini belirttiler.

KESKİN NİŞANCI DEHŞETİ Öte yandan Hürriyet ve Adalet Partisi'nin (HAP) "Hürriyet ve Adalet Portali" isimli resmi internet sayfası bazı keskin nişancıların Rabiatul Adeviyye meydanı yakınındaki Ezher Üniversitesine bağlı Davet Fakültesi binasına çıkarak göstericilerin üzerine, hedef gözeterek gerçek mermiyle ateş ettiği iddia etti.Sitenin haberinde, ayrıca polislerin Rabiatul Adeviyye meydanından Medinetu'n-Nasr Mahallesi'ndeki sigorta hastanesine getirilen onlarca yaralıyı gözaltına aldığı bildirildi.Hürriyet ve Adalet Partisi Sözcüsü Cihad el Haddad, polisin, ambulansların meydana girişine izin vermediğini ileri sürdü. Meydandan sık sık kan bağışı anonsları yapılırken, kurulu sahra hastanesinde ilk yardım malzemesi sıkıntısı yaşandığı belirtildi.Görgü tanıkları meydandakile-

rin güvenlik güçlerine kaldırım taşlarıyla karşılık verdiğini ve zırhlı araçların meydana girmesini engellemek için barikatlar kurduğunu söyledi.Polisin meydana açılan Nasır City'deki çevre caddelerden de göstericilere müdahale ettiği ve zaman zaman gerçek mermi kullandığı iddia edildi.Meydandaki gösterilere katıldıktan sonra evlerine dönen bazı göstericilere ise Ramses Meydanı ve 6 Ekim Köprüsü'nde saldırı düzenlendi.Saldırılardan dolayı Kahire'nin doğusu ile batısını birbirine bağlayan 6 Ekim Köprüsü trafiğe kapatıldı.Bu arada İskenderiye Sağlık Müdürü, İskenderiye'de darbe yanlıları ile karşıtları arasında meydana gelen çatışmalarda 7 kişinin öldüğünü, en az 270 kişinin yaralandığını kaydetti. DARBE KARŞITLARI KUŞATMA ALTINDA Öte yandan, Mısır'ın İskenderiye ilindeki elKaid İbrahim Camisi'ne sığınan askeri darbe karşıtları, darbe taraftarlarınca kuşatma altına alındı.Görgü tanıklarının verdiği bilgiye göre, darbe karşıtı göstericiler Kaid İbrahim Camisi yakınından geçerken darbe yanlıları ile aralarından sözlü sataşma yaşandı. İki grup arasında yaşana sataşma çatışmaya dönüşünce "Baltacılar" adlı suç çetesi camiye sığınan darbe karşıtı göstericileri kuşatma altına aldı.Bu arada İskenderiye'deki el-Emiri Hastanesi Müdürü, darbe taraftarları ile karşıtları

arasında çıkan çatışmalarda ölenlerin sayısının 6'ya yükseldiğini belirtti. ULUSAL KOALİSYON'DAN SERT BİLDİRİ Mısır'da Ulusal Koalisyonun duyurduğu bildiride "Onların ateşi varsa bizim Aziz ve Cebbar Allahımız var", "Kan aktığında semavat müdahale eder" ifadeleri kullanıldı.Rabiatul Adeviye Meydanı'nda kurulan darbe karşıtlarına ait platformda darbe karşıtlarına okunan bildiride "İskenderiye'den Asvan'a kadar tüm kentlerde 10 milyonlarca Mısırlı faşist darbeci yönetime karşı olduklarını ortaya koymuştur" denildi.Mısırlıların bugünkü gösterileriyle tüm dünyaya askeri darbelere karşı durmaktaki direncini bir kez daha gösterdiği belirtilen bildiride şunlar kaydedildi:"Bugün sizler darbeye karşı olduğunuzu ve meşruiyetin yanında yer aldığınızı ortaya koydunuz. Mısır ordusu vatanı korumak üzere vardır. Başında bulunan komutanının tarafında olan bir kurum değildir. Artık bu günden sonraki direniş tavizsiz, kesin ve net olacaktır. Şunu herkes çok iyi biliyor ki Rabiatul Adeviye Meydanı yakınlarından buraya ulaşmak isteyenlere yönelik yapılan saldırılarla meydanın dağıtılması hedeflenmektedir. Meydandakiler korkutularak buranın boşaltılması planlanmaktadır. Onların ateşi varsa bizim Aziz ve Cebbar Allahımız var. Unutulmasın ki kan aktığında semavat müdahale eder."

HALILARIN ARASINDA UYUŞTURUCU SEVKİYATI Halı ve kilimlerin arasına gizlenmiş 60 kilogram uyuşturucu ele geçirildi. A FYONKARAHİSAR Emniyet Müdürlüğü'ne bağlı Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü (KOM) ekipleri Bingöl'den, Kütahya'ya uyuşturucu sevkiyatı yapacağı öğrenilen 44 FT 709 plakalı ticari aracı takibe aldı.Konya-Afyonkarahisar karayolunda KOM ekipleri tarafından durdurulan ticari araç, emniyetin otoparkına çekilerek arandı. KOM'un Narkotik köpeği Dino'nun da katıldığı aramalarda halı ve kilimlerin arasında 60 kilo uyuşturucu bulundu.Halı-kilim tüccarı görünümündeki N.G., V.E., S.E. ve O.E gözaltına alındı.Gözaltına alınan şahıslardan N.G'nin, Kütahya'da 100 kilo uyuşturucu yakalattığı, cezaevinden çıktıktan sonra uyuşturucu ticaretine devam ettiği öğrenildi.

TMSF'DEN DİGİTURK AÇIKLAMASI

TMSF, basında yer alan beyanatlarla ilgili açıklama yaptı. T

ASAVVUFMevduatı Sigorta Fonu (TMSF), tarafından yapılan açıklamaya göre, TMSF olarak daha önce yaptıkları açıklamalarda, Çukurova Grubu'nun borçları dolayısıyla yönetimine el konulan Digiturk şirketi hakkında yaptıkları işlemin Digiturk abonelerine, bayilerine ya da TFF dahil diğer paydaşlarla olan ilişkilere herhangi bir olumsuz etki doğurmasının söz konusu olmayacağının açıkça dile getirdiği hatırlatılarak şunlar kaydedildi:"Takdir edileceği üzere, bu güne kadar da bahsettiğimiz hassasiyetler çerçevesinde yürüttüğümüz bu sürece dışsal faktörlerin zarar vermemesi de büyük öneme haizdir. Son günlerde Digiturk ile aynı işko-

lunda faaliyet gösteren bir şirketin üst düzey yöneticisinin basına verdiği beyanatlar, Digiturk müşterileri nezdinde tereddüt oluşturmaya yönelik çaba sarf edildiği kanaatine yol açmaktadır.Digiturk'e rakip olma gayreti takdirle karşılanırken Digiturk'ün vizyonu ve futbol yayın hakları konusundaki uygulamalara ilişkin haksız ve mesnetsiz yorumlarda bulunulması tarafımızdan dikatle izlendiği ve Digiturk'e zarar vermek kastı ile hareket edildiği yönünde şüphelere sebebiyet veren söz konusu tavırların devamı halinde kamu menfaatini koruma amacıyla yasal yollara başvuracağımızı, kamuoyuna saygıyla duyururuz."

Kocaeli’nin İlk ve Tek E-Gazetesi

Yönetim Kurulu Başkanı Abdulkadir YILMAZ Genel Müdür Fatih Eser Genel Yayın Yönetmeni Yasemin DİNÇOK Halkla İlişkiler Müdürü Nuran AYDIN Karabaş Mah. Leyla Atakan Cad. Çeviren Apt. No:6 Kat:1 Daire 4 İzmit / KOCAELİ

0(262) 322 14 34


SPOR

KÖRFEZSPOR’DAN AYDIN'A ZİYARET 28 TEMMUZ 2013

Kocaeli’nin İlk ve Tek E-Gazetesi

KOCAELİSPOR

42 Evler Mahallesi'nin amatör kümedeki temsilcisi Körfezspor'da yönetim önceki gün ASKF Başkanı Murat Aydın'ı ziyaret etti.

BERGAMA BELEDİYE İLE KARŞI KARŞIYA

Kocaelispor'un 17 Temmuz'da başlayan, iki hafta süreli Kartepe kampında artık sona yaklaşılıyor.

T

B

GENÇLERİN SON ŞANSI Teknik patron Faruk Sarman'ın bugünkü maçta A2'den gelen futbolculara son şansı vereceği öğrenildi. Sarman, bugünkü gözleminin ardından A2'den gelen futbolcularla ilgili hangilerinin üçüncü etap kampına katılıp hangilerinin alt yapıya gönderileceğiyle ilgili kararını verecek. Denemeye alınan 13 A2 futbolcusundan 4 veya 5'inin A takımda kalması bekleniyor. Bergama Belediyespor'un ise sahaya ideal kadrosuyla çıkması bekleniyor.

HAKEMLERDE DEVİR TESLİM

EMSİLCİLERİMİZ ikinci etap kampındaki son hazırlık maçını bugün kendisiyle aynı ligde yer alan Bergama Belediyespor ile oynayacak. Ekibimizin kampı salı günü sona erecek.Yeni sezonu 1 Temmuz'da açan, iki hafta Grand Körfez Otel'de kamp yaptıktan sonra 17 Temmuz'da ikinci etap için Kartepe'ye çıkan Kocaelispor'un Green Park Otel'deki kampında son günlere gelindi. Salı günü kampı noktalayacak olan Yeşil-Siyahlı ekibimiz, kamptaki son hazırlık maçını bugün kendisiyle aynı ligde yer alan Bergama Belediyespor ile oynayacak. Green Park Otel sahasında oynanacak maçın başlama saati 16.00 olarak belirlendi.

AŞKAN Teoman Gencal'ın yanı sıra Başkan yardımcısı Aydoğan Bulut, Futbol Şube Sorumlusu Yılmaz Yoldadurmaz, Muhasip Rıdvan Kahriman, Basın yayın sorumlusu Yakup Temel ziyarette hazır bulundu. Körfezspor yönetimi ziyarette antrenman sahası sıkıntısı çektiklerini belirterek, bu konuda ASKF Başkanı Aydın'dan yardım istediler. Mavi-Beyazlı yöneticilerin Yahya Kaptan'daki Ferruh Duygu Tesisleri'ni kullanma talebine ASKF Başkanı Aydın'dan olumlu yanıt geldi. Aydın, “Biz o tesisin işletmeciliğini sizler için aldık. Elbette ki burada antrenman yapabilirsiniz” dedi. Başkan Gencal, ziyarette önümüzdeki hafta Perşembe günü iftar vereceklerini belirterek Aydın'a davette bulundu.

Hakem Kurulu'nda devir teslim töreni önceki akşam yapıldı.

AÇILIŞ MAÇINDAKİ RAKİP SERDAR'A BAĞLI Kocaelispor'da sezon açılış töreninin 25 Ağustos Pazar günü yapılması kesinleşti. Açılışa hangi takımın geleceği ise henüz belli değil.

Y

ÖNETİM ilk olarak Ankaragücü ile prensip olarak anlaşıldığı yönünde bilgi vermişti. Ardından iyi ilişkiler içerisinde olduğumuz, kardeş takım Gümüşhanespor'un açılışa davet edilmesi gündeme gelmişti.Başkan Nebil Uzun dün yaptığı açıklamada, “Yeni bir durum oluştu. Açılışı Serdar Topraktepe'nin jübilesi olarak düşünüyoruz. Serdar ile görüştük. Önümüzdeki hafta İzmit'e gelebileceğini söyledi. Detayları görüşeceğiz. Bizim düşündüğümüz takımlar dışında, Serdar'ın bir talebi, bağlantısı olabilir. Beşiktaş'ı getirmek isteyebilir. Serdar ile görüştükten sonra açılışa gelecek takımla ilgili kesin kararımızı vereceğiz” dedi.

“HERKESİ KUCAKLAYACAĞIZ” Başkan Uzun, Serdar'ın Kocaelispor'a uzun yıllar hizmet ettiğini, jübile maçını fazlasıyla hak ettiğini de söyledi, “ Kendisinin jübile maçına yönelik bir beklentisi olduğu duyumları alınca, konuyu yönetimde görüştük ve uygun gördük. Biz göreve geldiğimizde geçmişi bir tarafa bırakıp, herkesi kucaklama mesajı vermiştik. Serdar ile ilgili geçmişte bazı sıkıntılar yaşanmış olabilir. Bu jübileyi yaparak futbolcumuzun gönlünü almak istiyoruz” dedi.

M

ERKEZ Hakem Kurulu geçtiğimiz günlerde 7 yıldır İl Hakem Kurulu Başkanlığı yapan Yusuf Say'ı görevden alarak, yerine Kerim Akdülger'i atamıştı. Hakemler Derneği lokalinde düzenlenen törene eski yeni tüm kurul üyeleri katıldı. Say, görevi Akdülger'e teslim etti. İl Hakem Kurulu'nun yeni başkanı Akdülger, eski yönetime hizmetleri için teşekkür etti. Say da yeni atanan ekibe başarı diledi. Yeni başkan Akdülger, MHK 11.Bölge Hakem Atama Sorumluluğu görevini de sürdürecek.Görevden alınan eski İl Hakem KuruluYusuf Say(Başkan), A.Doğan TALAY, Daimi TAŞKIN, Ali ÜNÜVAR ve Fatih SARIMERT

İl Hakem Kurulu yeni yönetimi: İHK Başkanı KERİM AKDÜLGER İHK Başkan Vekili ERGÜN ÖZTÜRK Hakem Atama Sorumlusu (HAS) MUKADDEM GÜLPINAR Gözlemci Atama Sorumlusu (GAS) KAZIM GÜLDAL Mentör Sorumlusu AHMET MİRAÇ ARSLAN Raportör ALPASLAN DALKILIÇ Üye RIFAT KAHRAMAN

gucmedyaEgazete44  
gucmedyaEgazete44  
Advertisement