Page 1

REKLAM SAYI:42 YIL:1

Kocaeli’nin İlk ve Tek E-Gazetesi

26 TEMMUZ 2013

REKLAM VERMEK İÇİN BİZLERE ULAŞIN

HATTI 322 14 34

TÜPRAŞ'A

Kocaeli Valisi Ercan Topaca, Ankara'dan gelen ekiplerin, mali açıdan Türkiye Petrol Rafinerileri'nde (TÜPRAŞ) inceleme başlattığını söyledi.

T

OPACA, yaptığı açıklamada, olayın ayrıntısına ilişkin bilgilerinin olmadığını belirterek, şunları kaydetti: "İlimiz açısından önemli bir şirket. Böyle bir denetimin olması normal. Temennimiz, denetim sonuçlarından da olumsuz bir şeyin çıkmaması. Önümüzdeki gün-

lerde denetim sonuçları çıktıktan sonra bir açıklama yapabiliriz."Bilindiği gibi; Koç Grubu'na ait Türkiye'nin en büyük sanayi kuruluşu TÜPRAŞ'a, Maliye Bakanlığı gelirler kontrolörleri inceleme başlatmıştı. İncelemeye, kontrolörlerin yanı sıra 20 polis ve akaryakıt uz-

İNCELEME BAŞLATILDI

manı ve ilgili uzmanların katıldığı ifade edilmişti. İnceleme kapsamında, TÜPRAŞ'ta bazı evraklara el konulduğu, kaçak akaryakıt olup olmadığı da araştırıldığı kaydedilmişti. El konulan numuneler incelenmek üzere TÜBİTAK'a gönderileceği aktarılmıştı.

TRAFOLAR ZAMAN İÇİNDE YER ALTINA ALINACAK Basın mensuplarıyla bir araya gelen SEDAŞ İcra Kurulu Başkanı Bekir Sami Güven, SEDAŞ’ın tüm trafoları zaman için yer altına alacaklarını söyledi.

NEVZAT DOĞAN’DAN S BASINA İFTAR YEMEĞİ İzmit Belediye Başkanı Dr. Nevzat Doğan geleneksel hale getirdiği yerel basına iftar davetini bir yenisiyle tekrarladı.

İ

ZMİT’TEfaaliyet gösteren yerel gazete, televizyon ve ulusal medya temsilcileri yoğun katılım gösterdi. Kocaeli Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Halit Yılmaz, İzmit Belediye Meclis Üyesi İbrahim Elgin, Başkan Basın Danışmanı Hande Filiz ve çok sayıda basın mensubu katıldı. Samimi bir ortamda geçen iftar yemeğinde konuşan Kocaeli Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Halit Yılmaz, basın ile ilgili günleri unutmayan Başkan Dr. Nevzat Doğan'a teşekkür etti. Basından sansürün kaldırılışının mesleki anlamda çok büyük bir önem taşıdığını ifade eden Yılmaz, "Anayasanın tanıdığı haber alma hakkını özgür basın dışında kimse veremez” dedi.

BASIN BAYRAMINI KUTLADI Basın mensuplarıyla yakından ilgilenen Başkan Dr. Nevzat Doğan, Ramazan ayı ve 24

Temmuz Basın Bayramı nedeniyle basın mensupları ile bir araya gelmekten mutluluk duyduğunu söyledi. Şehrimizde görev yapan basın mensuplarının sorunlarına da değinen Doğan “Hayatımızın vazgeçilmez unsurlarından biri olan basının toplumun bilgilendirilmesi, eksiklerimizi görmemiz konusunda uyarıcı, yaptığımız olumlu işleri halka yansıtıcı önemli görev yapan, ayrıca kamuoyu oluşturulması gibi önemli görev ve sorumluluklarının olduğunu ifade etti, "Basın, doğru, yansız ve hızlı biçimde bilgi ve haber vermek, olumsuzlukları sorgulamak, halkı ilgilendiren konu ve olaylarda kamuoyu oluşturmak, toplumu aydınlatmak işlevini yerine getirir. Zor koşullarda görev yapan tüm basın mensuplarının 24 Temmuz Basın Bayramını kutluyor ve çalışmalarınızda başarılar diliyorum" dedi.

AKARYA Elektrik Dağıtım Şirketi(SEDAŞ) İcra Kurulu Başkanı Bekir Başı Güven, SEDAŞ müdürleriyle birlikte basın mensuplarını Emex Otel`de iftarda ağırladı. Yapılan iftarın ardından Bekir Sami Güven SEDAŞ ile ilgili açıklamalar yaptı ve basın mensuplarının sorularını yanıtladı. SEDAŞ`ın gelişen teknolojiyi yakından takip ettiğini belirten Güven, “Gelişen teknoloji sayesinde her an her yerde olabiliyoruz. Kasım ayında açılışını yapacağımız SCADA sisteminde 302 trafo merkezimizi yeniden gözden geçirdik. Zamanla tüm trafolar yeraltına alacak. Ay-

rıca tahsil edemediğimiz abonemiz bulunmuyor.” dedi. 41 MİLYON LİRALIK YATIRIM Enerji Piyasası Denetleme Kurumu(EPDK)`ya bulundukları yatırım taahhütlerinin oranlarının üzerinde yatırım yaptıklarını kaydeden Güven, “Sorumlu olduğumuz Kocaeli, Sakarya, Bolu ve Düzce`de toplam 101 milyon lira yatırım yapma kararı aldık. Bunun 41 milyon liralık kısmını ise Kocaeli`de yatırım yaptık. Teknoloji ve alt yapımızı geliştirerek müşterilerimize avantajlı tarifeler sunmak istiyoruz. Şu-

anda kayıp kaçak oranında en düşük 6. 96 seviyelerdeyiz. Gelişen teknolojiyle kayıp kaçağı önleyeceğiz” açıklamasında bulundu.

ARTIK SAYAÇ PARASI YOK Geçtiğimiz aylarda yaşanan ve vatandaşla SEDAŞ`ı karşı karşıya getiren elektrik sayacı değiştirme konusunda değinen Güven, “2012 yılı içinde kullanımda 10 yılını dolduran elektrik sayaçlarını yasal mevzuat gereği değiştirmek istedik. Bu konuda sıkıntılar yaşanınca SEDAŞ sayaçların mülkiyetini kendi üzerine aldı ve artık vatandaştan sayaç değiştirme konusunda bir ücret alınmayacak. SEDAŞ 10 yılını dolduran sayaçların değişimin kendisi yapacak” ifadelerine yer verdi.

HER YIL 50 BİN ABONE Kocaeli`de 1.5 milyon abonelerinin olduğunu belirten Güven, “elektriğin yüzde 23`ünü konutlarda yaşayan 1 milyon 350 bin abonemiz tüketiyor. Elektriğin kalanını ise sanayi ve ticarethaneler tüketiyor. 2012 yılı içinde yüzde 98 oranında elektrik faturası tahsilatı yaptık. SEDAŞ her yıl 50 bin yeni abone yapıyor. Bu da yatırımların sürekli olarak artarak devam etmesi gerektiğini Kocaeli`nin sürekli göç aldığını gösteriyor” dedi.

HAYIRLI RAMAZANLAR KOCAELİ İÇİN İFTAR VAKTİ

www.gucmedya.com

19.07.2013 İmsak Güneş Öğle İkindi İftar Yatsı

03:57 05:45 13:14 17:07 20:31 22:09


2

26 TEMMUZ 2013

GÜNDEM

2 MİLYONLUK VURGUN Kocaeli İzmit İlçesinde, çalıştığı özel bir bankayı 2 milyon liraya yakın dolandırdığı iddia edilen ve olayla ilgili olarak tutuklu yargılanan N.U(3)’nun davasında hazırlanan bilirkişi raporu geldi.

R

APORA göre N.U’nun kendi beyanının çok daha üzerinde çalıştığı bankayı zarara uğrattığı belirtiliyor.Edinilen bilgilere ve iddialara göre: Kocaeli İzmit ilçesinde özel bir bankada çalışan N.U(33),yaklaşık 5 bin lira olan kredi borcunu kapatmak için, bankada sorumlu olduğu kasa ve ATM'lerdeki hesaplarda oynama yaptı. Resmiyette, kasa ve ATM'lerdeki parayı tam gösterip, ancak eksik koyarak 2 sene içerisinde bu yolla bankadan yaklaşık 1 milyon 800 bin lira aldı. Aldığı paralarla kocası ile birlikte lüks cip kiralayan, N.U eşi ile birlikte ev ve araba satın aldı. Bankadaki kasa ve ATM'lerin devri sırasında yakalanacağını anlayan N.U., başının ağrıdığını ve eczaneden ilaç alacağını söyleyerek iş yerinden ayrıldı ve bir daha dönmedi. Şikâyet üzerine polis ekipleri, N.U. ve eşi F.U.'yu, 22 Şubat'ta Sakarya'nın Sapanca ilçesinde bulunan villalarında yakaladı. Kocaeli Adliyesi'ne sevk edilen zanlılardan N.U. tutuklanarak cezaevine gönderildi. Kocası

F.U ise tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakıldı SAVUNMASIYLA ŞAŞIRTMIŞTI Olayla ilgili Cumhuriyet savcısı şüpheli hakkında zimmetine para geçirme ve görevini kötüye kullanmak gibi iddialarla 12–16 yıl arasında değişen hapis cezası istemiyle dava açtı. Davanın ilk celsesi Nisan ayında görüldü. Kocaeli 2. Ağır Ceza Mahkemesi'nde görülen davada şaşırtan bir savunmada bulunan Tutuklu sanık N.U, "2–3 bin TL borcumu kapatmak için para aldım ama kapatamadım. Bu kez şans oyunları oynayarak çıkış yolu aradım ancak aldığım para miktarı gittikçe arttı. Benim hesabıma göre ben bankadan 1 milyon 100 bin TL aldım. Ancak banka bu paranın 1 milyon 850 bin 351 TL zimmet olduğu söyleniyor. Bunu kabul etmiyorum. Aslında kendime ve eşime ait olan paralarla bankanın paraları karışmıştır. Araçta bulunan dolar ve euro da eşime aittir. Ben 1 yılda iki kez denetim

geçirdim. Eğer denetmenler işlerini iyi yapsalardı, belki benim bankadan aldığım para bu kadar olmazdı." Şeklinde konuşmuştu. BANKA RAPORU BEKLENECEK Olayla ilgili dün görülen davaya Tutuklu sanık N.U ile avukatı Fahri Örengül ve banka avukatları Aysun Torun, Saffet Koşar katıldı. Mahkeme zimmete para geçirme olup olmadığının ve miktarının kontrolü için bilirkişiye gönderilen raporun hazırlandığını belirterek okudu. Bilirkişi raporunda zimmete para geçirildiği ve bununda N.U’nun beyanın çok daha üzerinde olduğu anlatıldı. Sanık avukatı bilirkişi raporunda aleyhte olanları kabul etmezken, daha önceki iddialarını tekrarlayarak zimmet değil görevi kötüye kullanma suçunun oluştuğunu ifade ederek tahliye talebinde bulundu. Mahkeme heyeti bu talebi red ederek bankanın olayla ilgili bir rapor hazırlaması için duruşmayı 28 Ağustos 2013 tarihine erteledi

ÇALIŞTIĞI PATRONUNA SİLAHLI GASP İzmit’te meydana gelen olayda, iddialara göre kendisini işten çıkaran patronunun yolunu keserek silahla tehdit edip aracını gasp ettiği iddia edilen Levent E. gözaltına alındı.

İ

ZMİT’İN Yenidoğan Mahallesinde meydana gelen olayda, iddialara göre Levent E. adlı kişi, kendisini işten çıkaran patronu Serkan E.’nin yolunu keserek, silahla tehdit edip aracını gasp etti.Serkan E. aracı ile birlikte gelirken Levent E., kardeşi Sedat E. ile birlikte patronunun aracını durdurdu. Aralarında çıkan tartışmada eski patron Serkan E., Levent E.’nin kardeşi Sedat E.’yi darp etti.Taşıdığı kuru sıkı silahla havaya ateş eden Levent E. eski patronunun aracına binerek olay yerinden uzaklaştı. Aracı yaklaşık 1 kilometre ileride terk eden Levent E. yapılan şikayet sonrası gözaltına alındı. İşlemleri tamamlanan Levent E. adliyeye sevk edildi.

İzmit Kuruçeşme’de geçen ocak ayında eşi ve 3 çocuğunu acımasızca katleden Ramazan Geniş, ilk kez hakim karşısına çıktı ve cinayetleri nasıl işlediğini büyük bir soğukkanlılıkla anlattı. Sanık pişman olduğunu söylerken, avukatı da beraatini istedi.

O GECEYİ ANLATTI R

AMAZAN Geniş, cinayet gecesini büyük bir soğukkanlılıkla şöyle anlattı: Bankadan kredi çekmiştim ve ödeyemiyordum. O gün mutfakta sigara içerken birden kendimi kaybettim. Kendime geldiğimde eşimin üzerindeydim ve onu boğuyordum. Eşimi boğduktan sonra iki oğlumun bıçakla boğazını kestim. 45 günlük bebeğim ağlıyordu, onu da ellerimle boğdum. Ekonomik darboğazın etkisiyle kendimi kaybederek bu olayı gerçekleştirdim, çok pişmanım.”

KAYINPEDER VE EV SAHİBİ ANLATTI Sanık Ramazan Geniş’in ifadesinden sonra kayınpederi Salih Aysu söz aldı ve “Kendisine sürekli yardımcı oluyordum. Benden para istediğinde damadımı hiç geri çevirmedim. Yine gelip isteseydi, yine yardımcı olurdum” dedi. Ev sahibi Saffet Varol da ifadesinde kiracısı olan Ramazan’ın zaman zaman aksatsa da kirasını ödediğini dile, ailesiyle ilişkilerinin de oldukça iyi olduğunu söyledi. Ramazan Geniş’in babası Halil Geniş ise TCK’nın tanıdığı haktan yararlanarak tanıklıktan çekildi ve “Ne diyeyim, her şey ortada” dedi.

AR AYANL FI M L U UNUT BAM SINI HABA


26 TEMMUZ 2013

3

DÜNYA

TWİTTER VE HÜKÜMET ANLAŞTI:

HAPİS CEZASI YERİNE PARA CEZASI Ulaştırma Bakanı Binali Yıldırım, Twitter’ın Türkiye’de ofis açmak için istediği yasal değişiklikleri gündeme aldıklarını açık-

Y

ILDIRIM’IN açıklamasına göre Twitter yetkilileri, Türkiye’de twitter altyapısını kullananların bir suç işlemeleri durumunda kendilerinin ceza almasını öngören kanun maddelerinin bulunduğunu belirterek, bundan endişeli olduklarını belirtti.Radikal Gazete-

si'nden Hacer Boyacıoğlu'nun haberine göre; Ulaştırma Bakanı Yılmaz “Diyorlar ki, birisi bizim altyapımızı kullanarak suç işlerse niye biz ceza alalım. Biz de endişelerini giderici tedbirleri alıyoruz” dedi.Yıldırım yasal değişiklik mi yapılacak sorusuna “Evet gündemde,

hapis cezasından para cezasına çevrilecekler” diye yanıtladı. Yıldırım’ın sözünü ettiği değişikliklerin 5651 sayılı “internet ortamınıda yapılan yayınların düzenlenmesi ve bu yayınlar yoluyla işlenen suçlarla mücadele edilmesi hakkındak kanunda” yapılacağı belirtiliyor.

GÜL'DEN MISIR'A TEBRİK

Cumhurbaşkanı Gül, Mısır'daki milli bayram nedeniyle tebrik mesajı gönderdi.

C

UMHURBAŞKANI Abdullah Gül, Mısır'da ordunun geçici cumhurbaşkanı olarak atadığı Adil Mansur'a, Mısır'ın milli günü dolayısıyla tebrik mesajı gönderdiMesaj, Dışişleri Bakanlığı kanalıyla 1952 yılından itibaren Mısır'da milli bayram olarak kutlanan 23 Temmuz

günü gönderildi.Dışişleri kaynakları, mesajın Mısır devletini temsilen geçici cumhurbaşkanı olan Adil Mansur'a hitaben gönderildiğini ancak Mısır halkının bayramını kutlama amaçlı "mutad, her yıl gönderilen bir mesaj" olduğunu vurguladı.Mısır'da geçen ay gerçekleşen as-

keri darbenin ardından, seçilmiş cumhurbaşkanı Muhammed Mursi görevden alınmış yerine geçici cumhurbaşkanı olarak Adil Mansur getirilmişti.Ancak Türkiye, Mısır'daki yeni yönetimi tanımıyor ve seçilmiş cumhurbaşkanı Mursi'nin göreve iade edilmesi gerektiğini savunuyor.

ÖĞRENCİLERİN KIYAFETİNİ VELİLER BELİRLEYECEK Milli Eğitim Bakanlığının kılık kıyafetle ilgili yönetmeliği Resmi Gazete'de... M

İLLİ Eğitim Bakanlığı, velilerin yüzde 50'sinden fazlasının muvafakatı alınarak ilgili eğitim öğretim yılı için okul kıyafetlerinin belirlenebileceğini kararlaştırdı.Milli Eğitim Bakanlığına Bağlı Okul Öğrencilerinin Kılık ve Kıyafetlerine Dair Yönetmelikte Değişiklik Yapılmasına Dair Yönetmelik, Resmi Gazete'de yayımlandı.Yönetmelikte yapılan değişikliğe göre, öğrenciler, okul, sınıf ve şubelerde tek tip kıyafet giymeye zorlanmayacak.Ancak okul yönetimi ve okul-aile birliğinin koordinatörlüğünde, yönetmelikteki ''kılık kıyafet sınırlamaları'' ile ilgili maddede yer alan sınırlamalara aykırı olmamak kaydıyla, velilerin yüzde 50'sinden fazlasının muvafakati alınarak ilgili eğitim-öğretim yılı için okul kıyafeti veya kıyafetleri belirlenebilecek.Önceki yönetmelikte ''Velilerin en az yüzde 60'ının muvafakatiyle, Milli Eğitim Bakanlığına bağlı özel kurumlara ait okul öncesi, ilkokul, ortaokul ve liselerde 4. maddede yer alan sınırlamalara uyulmak kaydıyla, okul yönetimlerince okul kıyafeti belirlenebilir'' hükmü yer alıyordu.

HAC KURALARI BELLİ OLDU

Hac kontenjanındaki düşüşün ardından 14 bin 800 kişinin haccı gelecek yıla ertelendi.

D

İYANET İşleri Başkanlığı’nda bugün yapılan kura ile haccı seneye kalan 9 bin 924 kişinin isimleri belirlendi. 4 bin 875 kişi haccını gönüllü olarak seneye bırakmıştı. Böylece haccı ertelenenlerin toplam sayısı 14 bin 800 oldu. Daha önce kura ile belirlenen hacı adayları, bugünkü kura ile gidemeyecek olmanın üzüntüsünü yaşadı.Diyanet İşleri Başkanlığı’nda gerçekleşen kura çekimi öncesinde bir konuşma yapan Hac ve Umre Hizmetleri Genel Müdür Vekili Ergün Yücel, bu kuradan duydukları üzüntüyü dile getirdi. Hac kontenjanında yapılan yüzde 20’lik düşüş ile 14 bin 800 adayın haccının gelecek yıla ertelendiğini aktaran Yücel, bu kapsamda alınan karara ilişkin bilgi verdi.

ADAYLAR YATIRDIKLARI PARALARI 16 AĞUSTOS'A KADAR İADE ALACAK Hacları ertelenen kişilerin gelecek yıl kuraya katılmadan 2013’ün rakamları ile hacca gideceklerini bildiren Yücel, gönüllü olarak vazgeçen, mazereti sebebiyle vazgeçen ve görevlilerden

yapılacak azaltma sonrasında kalacak sayının kura ile belirleneceğini belirtti. Kura çekiminde Diyanet İşleri’nin yüzde 60, acentelerin yüzde 40 haklarının korunduğunu, ayrı ayrı kura ile yüzde 20’lik azaltmaya gidileceğini söyledi. Grup başı gidemeyen grupların haccının tamamının gelecek yıla erteleneceği bilgisini veren Yücel, yatırılan hac ücretlerinin 16 Ağustos 2013’e kadar iade alınabileceğini ifade etti. "ÖNEMLİ OLAN İHLAS VE SAMİMİYETİ MUHAFAZA ETMEK" Ergün Yücel, Diyanet İşleri Başkanlığı’na düşen yüzde 60’lık sayının 8 bin 880, acentelere düşen yüzde 40’lık sayının ise 5 bin 920 olduğunu kaydetti. Gönüllü olarak haclarını erteleyenlerin sayısının 3 bin 563 kişi olduğunu, aynı şekilde görevlilerden de yüzde 20’lik bir düşüş ile bin 313 kişinin daha eklendiğini, toplamda kura dışında kalacak sayının 4 bin 875 olduğunu bildirdi.14 bin 800 kişiden 9 bin 924'inin kura ile tespit edileceğini belirten Yücel, yaşadıkları üzüntüyü paylaştı. Yücel,

“Camide namazı bekleyen insanın hep namaz kılıyormuş gibi sevap kazandığı gibi 1 yıl boyunca haccı bekleyen kardeşlerimizin durumu da böyle. Önemli olan ihlas, samimiyet ve özlemimizi muhafaza etmektir.” dedi. SEVİNÇ VE HÜZÜN Yücel’in konuşmasının ardından kura çekimine geçildi. Diyanet İşleri Başkan Yardımcısı Ekrem Keleş ve diğer yetkililerin butona basmasıyla kura çekimi başladı. Salona asılan ekrana 81 ildeki gidemeyeceklerin isimleri yansıtıldı. Bu sırada salonda bulunan vatandaşlar büyük heyecan yaşadı. Meraklı gözlerle ekrana bakan hacı adayları, isimleri çıkmasın diye dua etti. İsimlerinin olmadığını görenler sevinç çığlıkları attı. İsimleri ekrana yansıyanlar ise büyük hayal kırıklığı yaşadı, kimisi gözyaşlarını tutamadı, kimisi bu üzüntülü haberi ailelerine yetiştirdi. "ESKİŞEHİR'DE SEVİNCİMDEN AĞLAMIŞTIM, BURADA BÖYLE" Büyük üzüntü yaşanlardan birisi de Gülsade Gümüşsu oldu. Eşinin isimleri gördüğünü söylemesinin ardından Gümüşsu, gözyaşlarını tutamadı. Oturduğu yerde kalan ve gözyaşlarına boğulan yaşlı kadın, bu yıl gideceğine kendisini şartlandırdığını söyledi. Ağlar bir şekilde kameralara üzüntüsünü paylaşan Gümüşsu, “Çoluğumu çocuğumu evlendirdim dedim, bu yıl gidecektim. Mukavelemi koydum da geldim. Nasıl meraklıydım, çıkacak gibi geldi içimden. Rüyalarımda çok gittim, çok gördüm oraları. Çok istiyordum, 6 yıldır bekliyordum, yine de çıkmadı. Eskişehir’de kızımın yanında sevincimden ağladım, bu seferde böyle oldu. Bunda da varadır bir hayır. Allah kısmet ederse giderim gelecek yıl. Teyzeler komşumuzdu, gidersek birlikte gideriz diye sevinmiştik.“ diye konuştu. Eşine inanmak istemeyen Gülsade Gümüşsu, sık sık “İyi gördün mü? Ben tam göremedim.” dedi.

Kocaeli’nin İlk ve Tek E-Gazetesi

Yönetim Kurulu Başkanı Abdulkadir YILMAZ Genel Müdür Fatih Eser Genel Yayın Yönetmeni Yasemin DİNÇOK Halkla İlişkiler Müdürü Nuran AYDIN Karabaş Mah. Leyla Atakan Cad. Çeviren Apt. No:6 Kat:1 Daire 4 İzmit / KOCAELİ

0(262) 322 14 34


SPOR

26 TEMMUZ 2013

Kocaeli’nin İlk ve Tek E-Gazetesi

RAKİP ADANASPOR Yeni sezon ikinci etap kamp çalışmalarını Kartepe'de sürdüren Kocaelispor, buradaki ikinci hazırlık maçını bugün PTT 1.Lig ekibi Adanaspor ile oynayacak.

M

AÇ saati 11.00 olarak belirlendi. Her iki ekibin de ideale yakın kadrolarla oynayacakları belirlendi. Temsilcimiz cumartesi günü kamptaki son maçını Bergama Belediye ile yapacak.Kocaelispor ikinci etap kamp çalışmalarını sürdürdüğü Kartepe'de ikinci hazırlık maçını bugün PTT 1.Lig ekiplerinden Adanaspor ile oynayacak. Maç

saati 11.00 olarak belirlendi. Her iki ekibinde as kadrolarıyla sahaya çıkacakları belirtildi. Yeşil-Siyahlı ekibimiz Kartepe'deki ilk maçında yine PTT 1.Lig ekibi Şanlıurfaspor'a 3-2 yenilirken, umut veren bir performans ortaya koymuştu. BERGAMA MAÇI 16.00'DA Yeşil-Siyahlı ekibin Kartepe'de Bergama Belediye ile oynaya-

cağı son maçın saati belli oldu. Cumartesi günü oynanacağı daha önce açıklanan maçın başlama saati 16.00 olarak açıklandı. Kocaelispor Kartepe Grenn Park Otel'deki kamp çalışmalarını 30 Temmuz Salı günü bitirip dönecek. İki gün izin yapacak olan Yeşil-Siyahlılar sonrasında üçüncü etap kampına başlayacak.

KÖRFEZ FK, DAVRAZ’DA ÜÇ HAZIRLIK MAÇI OYNAYACAK

2.Lig temsilcimiz Körfez FK iki hafta süreli ilk etap kampı için dün sabah Isparta Davraz'a gitti. Kafilede 26'sı futbolcu, 36 kişi var. Teknik patron Baturman, Davraz'da üç hazırlık maçı oynanacaklarını söyledi.

GÖLCÜKSPOR DURMUYOR

Yeni sezon hazırlıklarının ilk etabını kendi tesislerinde sürdüren Gölcükspor, bir günlük iznin ardından çalışmalara yeniden başladı.

D

ÜN sabah sağlık kontrolünden geçen futbolcular, öğleden sonra ise çalıştı.Geçen yıl ligde çok sıkıntılı bir sezon geçiren, son haftalarda aldığı puanlarla kümede kalan Gölcükspor, yeni sezonda aynı sıkıntıları yaşamak istemiyor. Kırmızı-Siyahlı ekip, yaklaşık 20 gündür kendi tesislerinde çalışıyor. Pazartesi akşamı bir diğer 3.Lig temsilcimiz Derince Belediyespor ile hazırlık maçı oynayan Gölcükspor da futbolcular bir gün izin verilmişti.İznin ardından dün sabah tesislerde toplanan futbolcular Gölcük Devlet Hastanesi’nde sağlık kontrolünden geçti.Derince Belediyespor ile oynanan hazırlık maçında oyunun genelinden memnun olduğunu belirterek Teknik Sorumlu Metin Peken, “Bu maç çok ani gelişti. Sabah antrenman yapıp, akşamda maça çıktık. Aynı durum Derince içinde geçerli. Biz normalde kendi aramızda çift

K

ÖRFEZ FK kendi tesislerinde bir hafta ön çalışma yaptıktan sonra, dün iki hafta süreli ilk etap kampı için Isparta Davraz'a gitti. Futbolcular saat 08.00'de tesislerde toplanıp kahvaltı yaptılar. Kafile saat 09.45'te yola çıktı. Kulüp müdürü Erol Bektaş'ın başkanlık yaptığı kafilede 26'sı futbolcu olmak üzere toplam 36 kişi yer alıyor.Teknik direktör Bülent Ba-

turman yolculuk öncesinde yaptığı değerlendirmede, “Burada yaptığımız çalışmalar çok yararlı geçti. Yeni transferler takıma çabuk uyum sağladı, tüm takım kaynaştı. Beni en çok sevindiren bu oldu. Ayrıca ilk etapta futbolcularımıza bazı testler uyguladık. Testlerden olumlu sonuçlar çıktı” dedi.Baturman kampta üç hazırlık maçı oynayacaklarını,

eksikleri net bir şekilde görebileceklerini belirterek, “Daha önce savunmanın sağına, stopere ve santrafora birer takviye yapacağımızı açıklamıştım. Hazırlık maçları sonunda yeniden bir durum değerlendirmesi yapacağım. Kafamda çabuk bir santrafor var. Davraz'dan lige büyük ölçüde hazır bir takım olarak döneceğiz” dedi.

kale yapacaktık. Ali Asım Hocamızla konuşup, maç oynamayı uygun bulduk. Çok fazla topla çalışma yapmadan, sadece bir çift kale ile bu maçı oynadık. Oyun ve takti anlamda çok fazla beklentilerimiz yoktu. Sadece oyuncularımızın gayretini, durumlarını görme fırsatını bulduk” dedi.Metin Peken, Derince Belediyespor maçında altyapıdan gelen genç oyunculara da şans verdiklerini belirterek, “şuan için kadro derinliğimiz yok. Mutlak takıma takviye yapmamız gerekiyor. Kartepe kampı öncesinde takıma stoper ve bir orta saha oyuculu almak istiyoruz. Görüşmelerimiz de sürüyor. Bu arada genç oyuncularımızın durumunu görme adına da da iyi bir şans oldu. Derince maçının her iki devresinde de gençlerimiz görme fırsatını bulduk. Bu maçta genel anlamda memnu olduğunu söyleyebilirim” dedi.

GUCMEDYAEGAZETE42  
GUCMEDYAEGAZETE42  
Advertisement