Page 1

Odpowie na pytania: ▶ czy pomysł ma SZANSĘ na sukces? ▶ JAK działać w wybranej branży, aby nie stracić czasu i pieniędzy? ▶ czy to dobry pomysł DLA CIEBIE? Pełna sprawdzonych porad, które od razu możesz zastosować do swojej sytuacji. Ćwi­ czenia, przykłady z życia, anegdoty z doświadczenia autora, który wiele razy zaczynał od nowa zawodowe życie (z sukcesami!) – wszystko to pomoże ci spojrzeć krytycznie na swój pomysł i działać nie tylko odważnie, ale i rozsądnie. Możesz myśleć o tej książce jak o podręczniku, po który sięgniesz, gdy będziesz szukać wskazówek, jak założyć i prowadzić firmę, która będzie się rozwijać.

Pat Flynn – autor popularnego na całym świecie bloga Smart Passive Income, poprzez

GOT WI NA START

TA BŁYSKOTLIWA KSIĄŻKA POMOŻE CI UPEWNIĆ SIĘ, ŻE WSZYSTKO JEST PRZYGOTOWANE DO STARTU.

PAT FLYNN

Mgliste pomysły, niesprawdzone teorie, marzycielskie iluzje… Zanim zaczniesz wcielać je w życie, SPRAWDŹ, czy to zadziała.

którego pomaga czytelnikom budować i rozwijać firmy. Prowadzi również podcast i pisze książki o tym, jak osiągać sukces w biznesie. Sam mówi o sobie: „Manekin i badać różne strategie biznesowe. Śmiało mogę powiedzieć, że jestem dobrym przykładem, że strategie opisywane w „Gotowych na start” sprawdzają się w polskich warunkach. Michał Szafrański, bloger i autor bestsellerów „Finansowy ninja” i „Zaufanie, czyli waluta przyszłości”

WILL IT FLY?

biznesowych testów zderzeniowych”, ponieważ uwielbia stawiać czoła wyzwaniom

Bestseller „The Wall Street Journal”

WILL IT FLY?

GOT WI

NA START Jak sprawdzić pomysł na biznes, żeby nie stracić czasu i pieniędzy

Dostępna również jako e­book i audiobook

Cena: 49,90 zł

ISBN 978-83-65796-31-8 ISBN 978-83-65796-31-8

PAT FLYNN

9 788365 796318 9 788365 796318

Amy Alkon

Pierwsza książka twórcy bloga Smart Passive Income

DO

BRE M ANIERY dla miłych ludzi,

PAT FLYNN

k t ó r z y

c z a s e m

SZTUKA

ODPUSZCZANIA LET GO m ó w i ą

Jak zamieniłem panikę na starcie w sukces na mecie

K***A

Skuteczne rady na realne sytuacje i mnóstwo błyskotliwego humoru. Poradnik dobrych manier na miarę XXI wieku.

Katalog książek

2019

WYD AW N ICTW O REL A CJA


Seria zawiera pozycje, których tematyka krąży od architektury do świata biznesu, od podróży w czasie do miłości. Każdej z książek TED (Technology, Entertainment and Design – Technologia, Rozrywka i Design) towarzyszy prelekcja organizowana przez fundację TED, której mottem jest popularyzacja „idei wartych rozpowszechniania”.

A

ORIGINAL

LAUREAT NAGRODY PULITZERA PRAWA MEDYCYNY. ZAPISKI Z NIEPEWNEGO TERENU

Siddhartha Mukherjee

ISBN: 978-83-65796-45-5

Pełna szczegółów historycznych i opowieści o współczesnych medycznych cudach książka, która w fascynujący sposób pozwala zajrzeć za kulisy odkryć, o których często nie mamy pojęcia. To rzecz nie tylko dla medyków, ale i wszystkich tych, którzy chcą lepiej zrozumieć, jak chorujemy i jak jesteśmy leczeni. To fundament dla nowego sposobu rozumienia medycyny, teraz i w przyszłości.

IBOOKS BEST BOOK OF THE MONTH SELECTED FOR THE 2012 EDITION OF THE BEST AMERICAN SCIENCE AND NATURE WRITING

ISBN: 978-83-65796-50-9

NA TROPIE MIKROBIOMU. OGROMNY WPŁYW TYCICH MIKROBÓW

Rob Knight, Brendan Buhler

W ciągu ostatnich kilku lat naukowcy wykazali, że mikroskopijne organizmy w naszych ciałach – szczególnie w obrębie jelit – mają zadziwiające znaczenie dla naszego życia. Zdrowie, nastrój, wzorce snu, nawyki żywieniowe – a nawet prawdopodobieństwo ugryzienia przez komary – mogą zaprowadzić do intrygujących stworzeń, które żyją wewnątrz nas.

!

NO W OŚ Ć ma rz ec

PRZYSZŁOŚĆ ARCHITEKTURY W 100 BUDYNKACH

Marc Kushner

ISBN: 978-83-65796-46-2

Założyciel portalu Architizer.com prezentuje 100 zrealizowanych projektów, które uosabiają przyszłość architektury. Niczym w architektonicznym gabinecie osobliwości w tej książce znajdziesz najbardziej innowacyjne budynki teraźniejszości i przyszłości. Opisywane realizacje pochodzą ze wszystkich siedmiu kontynentów i pokazują prawdziwie globalną perspektywę w spojrzeniu na to, co dalej będzie się działo w architekturze.


ISBN: 978-83-65796-44-8

ISBN: 978-83-65796-27-1

ISBN: 978-83-65796-42-4

Przejmująca historia chłopca wychowywanego do nienawiści, który wybrał jednak miłość i pokój. Dziś swoje życie poświęca przeciwstawianiu się terroryzmowi i rozpowszechnianiu wiary w pokój.

Pisarz i podróżnik, który zwiedził i opisał niemal cały świat, dochodzi do zaskakującego wniosku: największą przygodą życia może być siedzenie w bezruchu w pustym pokoju. Poza chaosem i poza pośpiechem.

ISBN: 978-83-65796-48-6

ISBN: 978-83-65796-49-3

Znaczenie pierwszego wrażenia – w projektowaniu i w życiu – od cenionego grafika i projektanta książek, Chipa Kidda. To love story o designie, odsłaniająca sprytne sztuczki towarzyszące projektom.

W tej prowokującej książce, która łączy biznes, naukę i ludzkie doświadczenia, autor utrzymuje, że życie na Marsie jest niezbędnym planem awaryjnym dla ludzkości, i w fascynujących szczegółach wyjaśnia, jak do tego dojdzie.

!

Autorka zabawnie i dowcipnie pokazuje, że matematyka jest zaskakująco przydatnym narzędziem do analizowania czegoś tak skomplikowanego, ulotnego i interesującego jak miłość.

ISBN: 978-83-65796-51-6

Otwierająca oczy, przełomowa wycieczka po celach i powodach pracy w naszym życiu, pokazująca, jak praca funkcjonuje w naszej kulturze i jak znaleźć własną drogę do szczęścia w miejscu pracy.

!

!

NO WO ŚĆ

NO WO ŚĆ

NO WO ŚĆ

wrz esie ń

stycze ń

lipi ec

ISBN: 978-83-65796-52-3

ISBN: 978-83-65796-53-0

ISBN: 978-83-65796-47-9

Potężny manifest dla prezesów i pracowników: wielokrotnie nagradzana liderka biznesu ujawnia, jak firmy mogą budować idealne kultury pracy i powodować ogromne przeobrażenia, wprowadzając niewielkie zmiany.

Mówienie do obcych pociąga za sobą wspólne doświadczanie człowieczeństwa i tworzy autentyczne powiązania emocjonalne. Stark pokazuje, jak rozmawianie z obcymi na nowo budzi nas do życia.

Młody odkrywca wśród interesów miejscowych szamanów, nielegalnych hodowców bydła i koncernów naftowych. Tę historię czyta się jak współczesną powieść, pełną nieprawdopodobnych zwrotów akcji.

Format serii: 135x184, Oprawa: twarda z obwolutą, cena egzemplarza 34,90


Biznes i rozwój

KSIĄŻKA AUTORA BLOGA

Oprawa: miękka

ISBN: 978-83-65796-78-3

Cena: 39,90 zł

Dobrze zarabiał jako dyrektor w branży IT. Po poważnym wypadku zdecydował się jednak rzucić bezpieczny etat, żył na kredyt i mocno wierzył, że będzie mógł się utrzymać z pisania bloga. Po sześciu latach ma 250 tysięcy czytelników miesięcznie, 7 milionów złotych przychodu i doskonale zna przepis na sukces. Ciężka praca, dużo szczęścia czy może jeszcze coś innego? Michał Szafrański, autor bloga „Jak oszczędzać pieniądze” i bestsellera „Finansowy ninja” krok po kroku zdradza kulisy swojego sukcesu. To książka dla ciebie, jeśli tylko: • • • • •

lubisz inspirujące historie, szukasz pomysłu na rozwój zawodowy, zastanawiasz się, czy wyrwać się z etatu i zostać przedsiębiorcą, chcesz zarabiać w internecie na swojej wiedzy, ciekawi cię, na czym i jak zarabiają blogerzy.

▶ czy pomysł ma SZANSĘ na sukces?

▶ JAK działać w wybranej branży, aby nie stracić czasu i pieniędzy? ▶ czy to dobry pomysł DLA CIEBIE? Pełna sprawdzonych porad, które od razu możesz zastosować do swojej sytuacji. Ćwi­ czenia, przykłady z życia, anegdoty z doświadczenia autora, który wiele razy zaczynał

Oprawa: twarda

ISBN: 978-83-65796-31-8

Cena: 49,90 zł

od nowa zawodowe życie (z sukcesami!) – wszystko to pomoże ci spojrzeć krytycznie na swój pomysł i działać nie tylko odważnie, ale i rozsądnie. Możesz myśleć o tej książce jak o podręczniku, po który sięgniesz, gdy będziesz szukać wskazówek, jak założyć i prowadzić firmę, która będzie się rozwijać.

Mgliste pomysły, niesprawdzone teorie, marzycielskie iluzje… Zanim zaczniesz wcielać je w życie, SPRAWDŹ, czy to zadziała. Ta błyskotliwa książka pomoże ci upewnić się, że wszystko jest przygotowane do startu. Odpowie na pytania: czy pomysł ma SZANSĘ na sukces? JAK działać w wybranej branży, aby nie stracić czasu i pieniędzy? Czy to dobry pomysł DLA CIEBIE? Pat Flynn – autor popularnego na całym świecie bloga Smart Passive Income, poprzez

GOT WI NA START

Odpowie na pytania:

PAT FLYNN

Mgliste pomysły, niesprawdzone teorie, marzycielskie iluzje… Zanim zaczniesz wcielać je w życie, SPRAWDŹ, czy to zadziała.

Pat Flynn – autor popularnego na całym świecie bloga TA BŁYSKOTLIWA KSIĄŻKA POMOŻE Smart Passive Income, poprzez którego pomaga CI UPEWNIĆ SIĘ, ŻE WSZYSTKO czytelnikom budować i rozwijać firmy. ProwadziDOrównież JEST PRZYGOTOWANE STARTU. podcast i pisze książki o tym, jak osiągać sukces w biznesie.

którego pomaga czytelnikom budować i rozwijać firmy. Prowadzi również podcast i pisze książki o tym, jak osiągać sukces w biznesie. Sam mówi o sobie: „Manekin i badać różne strategie biznesowe.

Śmiało mogę powiedzieć, że jestem dobrym przykładem, że strategie opisywane w „Gotowych na start” sprawdzają się w polskich warunkach.

Michał Szafrański, bloger i autor bestsellerów „Finansowy ninja” i „Zaufanie, czyli waluta przyszłości”

WILL IT FLY?

biznesowych testów zderzeniowych”, ponieważ uwielbia stawiać czoła wyzwaniom

Bestseller „The Wall Street Journal”

WILL IT FLY?

GOT WI

NA START Jak sprawdzić pomysł na biznes, żeby nie stracić czasu i pieniędzy

Dostępna również jako e­book i audiobook

Pierwsza książka twórcy bloga Smart Passive Income

Oprawa: miękka

ISBN: 978-83-66117-25-9

Cena: 49,90 zł

ISBN 978-83-65796-31-8 ISBN 978-83-65796-31-8

9 788365 796318 9 788365 796318

PAT FLYNN

Cena: 39,90 zł

Inspirujące wspomnienia Pata Flynna, twórcy bloga Smart Passive Income i niekwestionowanego mistrza biznesów internetowych.

PAT FLYNN

SZTUKA

ODPUSZCZANIA LET GO

Jak zamieniłem panikę na starcie w sukces na mecie

Kiedy z powodu kryzysu Pat zostaje zwolniony z pracy, musi ponownie przemyśleć swoją karierę zawodową. Paradoksalnie brak zajęcia sprawia, że dostrzega dla siebie zupełnie nową szansę. Droga do zawodowego sukcesu i finansowej stabilizacji nie jest łatwa. Co w niej pomaga? Odkrycie własnej pasji i jasno określony cel. Pat Flynn szczerze dzieli się emocjami i wątpliwościami, jakie towarzyszyły mu podczas przemiany w jednego z najbardziej uwielbianych przedstawicieli świata biznesu internetowego, marketingu oraz przedsiębiorczości jako stylu życia.


Beletrystyka WYDAWNICTWO RELACJA PREZENTUJE NOWĄ SERIĘ BELETRYSTYCZNĄ.

POWIEŚĆ

Poznaj nasz wyjątkowy wybór nagradzanych utworów literackich z całego świata w doskonałych przekładach.

!

NO W OŚ Ć NAGRODA LITERACKA UNII EUROPEJSKIEJ

cz erw iec

NAJLEPSZY DEBIUT WEDŁUG GUARDIANA ZDOBYWCA IRISH BOOK AWARDS DLA KSIĄŻKI ROKU PRZEKŁAD EWA PATER-PODGÓRNA Oprawa: miękka

ISBN: 978-83-66117-97-6

Cena: 34,90 zł

Efekty irlandzkiego kryzysu ekonomicznego docierają też na prowincję. Upada miejscowa firma budowlana, a wraz z nią rozpada się złudzenie stabilizacji i wspólnoty. Pojawiają się akty przemocy, poczucie krzywdy i bezbronności. Donal Ryan proponuje unikalną, wielogłosową narrację. Budowlańcy i ich żony, zatroskane matki i ojcowie, młodzi ludzie, którzy marzą o wyrwaniu się do lepszego świata – wszyscy oni muszą zmierzyć się z dezintegracją ich małej społeczności. Dwadzieścia jeden postaci, z których każda ma do opowiedzenia własną wersję zdarzeń. Ich różne spojrzenia i doświadczenia oddają rozsypkę świata pogrążonego w chaosie. Czy tylko ekonomicznym?

!

NO W OŚ Ć sie rp ień

LAUREATKA AKO LITERATURE PRIZE I NAGRODY LITERACKIEJ UNII EUROPEJSKIEJ 70 TYSIĘCY SPRZEDANYCH EGZEMPLARZY W HOLANDII PRZETŁUMACZONA NA 10 JĘZYKÓW PRZEKŁAD RYSZARD TURCZYN Oprawa: miękka

ISBN: 978-83-66329-09-6

Cena: 39,90 zł

Niemcy, rok 1936. Nazizm doszedł do władzy. Janna, młoda Holenderka, zostaje wysłana przez ojca do rozgoryczonego arystokraty Egona von Böttichera, który ma ją trenować w szermierce. To mężczyzna dręczony wojenną przeszłością, w którą zamieszany jest również ojciec Janny. Historia Janny to nie tylko opowieść o miłości i utracie niewinności, ale też obraz niespokojnej atmosfery zmian w historii, pełen niepewności i napięcia poprzedzającego drugą wojnę światową.


Styl życia THUG KITCHEN. GOTOWANIE BEZ ZBĘDNEGO PIEPRZENIA

Liczba stron: 212 Oprawa: twarda ISBN: 978-83-66117-24-2 Cena: 59,90 zł

Od dnia premiery przez prawie rok na liście bestsellerów New York Timesa. Ponad 100 przepisów na ulubione dania twórców bloga Thug Kitchen – bezkompromisowych w kwestii zdrowia i języka. OSTRZEŻENIE: ZAWIERA WIĘCEJ NIŻ ŚLADOWE ILOŚCI WYRAZÓW POWSZECHNIE UWAŻANYCH ZA OBRAŹLIWE.

To zaproszenie dla wszystkich, którzy chcą się wznieść na wyżyny swoich kuchennych umiejętności. Czyli dla tych, którym zamiast jadalnego dania zawsze wychodzi jakaś smutna spierdolina. Oraz dla tych, którzy w książkach kucharskich nie szukają powiewu poezji i wzniosłej duchowości, tylko chcieliby wreszcie, k***a, zjeść coś dobrego! Jesteś kuchennym przegrywem? No bez jaj, dasz radę. I faktycznie będzie bez jaj, mięsa, mleka, czyli krótko mówiąc, jest to WEGAŃSKA książka kucharska. I nie, ketchup to nie jest warzywo! Zbierz dupę w troki i do garów!

Amy Alkon

DOBRE MANIERY DLA MIŁYCH LUDZI, KTÓRZY CZASEM MÓWIĄ K***A

Amy Alkon

Format: 140x210 Liczba stron: 260 Oprawa: miękka ISBN: 978-83-65087-78-2 Cena: 34,90 zł

Amy Alkon z wdziękiem prowadzi nas przez zawiłości etykiety i proponuje praktyczny zestaw zasad dobrego zachowania przystających do nowoczesnego stylu życia. Być może babcia próbowała nauczyć cię, którym nożem kroi się rybę, jednak na co dzień bardziej przyda ci się wiedza o tym, czy wypada oddzwonić, zamiast odpowiedzieć e-mailem (a może to niegrzeczne), czy można umieszczać w internecie zdjęcia z rodzinnego spotkania (wszyscy przecież wiedzą, że minęły czasy prywatności), ile napiwku wręczyć kelnerowi w restauracji (i czy zostawić coś barmanowi), jak uciszyć imprezujących sąsiadów (i nie wyjść przy tym na zrzędę)?

SPERSONALIZOWANA DIETA

BRE DO

MANIER

Y

dla miłych ludzi, k t ó r z y

c z a s e m

m ó w i ą

K***A

Skuteczne rady na realne sytuacje i mnóstwo błyskotliwego humoru. Poradnik dobrych manier na miarę XXI wieku.

IKEA NA NOWO. ZRÓB TO PO SWOJEMU

Eran Segal, Eran Elinav

Isabelle Bruno, Christine Baillet

Format: 165 x 238 Liczba stron: 320 Oprawa: twarda ISBN: 978-83-65796-67-7 Cena: 39,90 zł

Format: 193 x 247 Liczba stron: 216 Oprawa: twarda ISBN: 978-83-65796-26-4 Cena: 49,00 zł

Ta książka fundamentalnie zmieni to, co myślisz o je­ dzeniu i jego wpływie na dobre samopoczucie. Witaj na drodze do zdrowszego, szczęśliwszego, dłuższego życia!

Aż 70 pomysłowych pro­jektów opartych na wykorzystaniu popularnych produktów szwedzkiej marki. Hasło „Zrób to sam” na naszych oczach zamieni się w „Zrób to po swojemu”!


Reportaż

MNIEJ. INTYMNY PORTRET ZAKUPOWY POLAKÓW

Marta Sapała

NO WA OK ŁA DK A Z ILU ST RA CJ Ą JA NK A KO ZY

Format: 145x205 Liczba stron: 416 Oprawa: miękka ISBN: 978-83-66117-23-5 Cena: 34,90 zł

Ile płacimy za poczucie bezpieczeństwa, szacunek, spokój? Jaka jest cena dostępu do zdrowia, wiedzy, czystego powietrza, wody, chlorofilu? Jak przeliczyć czas na pieniądze, pieniądze na przedmioty, przedmioty na relacje? „Piszę o tym, co się dzieje, gdy spróbuje się – na jakiś czas – radykalnie ograniczyć codzienną konsumpcję. Oskubać ją do tego, co naprawdę niezbędne. Tymczasowy zakupowy post, na podjęcie którego zdecyduje się kilkanaście gospo­ darstw domowych z całej Polski, stanie się też częścią mojej codzienności. Na dwanaście eksperymentalnych miesięcy. Na cały roczny cykl.”

NARKONOMIA

Tom Wainwright

Format: 165x238 Liczba stron: 284 Oprawa: miękka

ISBN: 978-83-65087-63-8 Cena: 39,90 zł

Tom Wainwright, redaktor „The Economist”, odkrywa tajniki najbardziej tajemniczej i brutalnej działalności – produkcji i handlu narkotykami. Droga wiedzie od pól koki w Andach, przez amerykańskie więzienia, sklepiki z marihuaną w Kolorado, aż do narkotykowych melin w najciemniejszych zakątkach internetu. Autor przepytuje prezydentów, policjantów i nastoletnich zabójców, aby zrozumieć, jak funkcjonują gangi narkotykowe, dlaczego ze sobą współpracują i co ma z tym wspólnego społeczna odpowiedzialność biznesu.

EKSPERYMENT UTOPIA

Dylan Evans

Format: 140x205 Liczba stron: 238 Oprawa: miękka

ISBN: 978-83-65796-04-2 Cena: 34,90 zł

Prawdziwa opowieść o tym, co mogłoby się wydarzyć, gdyby upadła cywilizacja. To historia pewnej idei, która niepostrzeżenie wymyka się spod kontroli. Twórca eksperymentu i jego ofiara, Dylan Evans, to ceniony brytyjski naukowiec i wykładowca akademicki, dziennikarz, filozof z doktoratem London School of Economics, ekspert od sztucznej inteligencji. Jest autorem książek naukowych z pogranicza antropologii społecznej, filozofii nauki i psychologii. „Nie wierzyliśmy, że świat naprawdę się skończy. Przynajmniej na początku eksperymentu. To miała być jedynie symulacja. Był to bardzo mglisty plan (...) Teraz, dwa lata później, był już tylko absurdalny.”


Grupa Wydawnicza

Zapraszamy do świata dobrych książek Wydawnictwo Relacja to non-fiction, o którym się dyskutuje, ciekawa beletrystyka i wyjątkowe projekty wydawnicze.

Razem z istniejącym od 2010 roku wydawnictwem Mamania funkcjonuje jako Grupa Wydawnicza Relacja sp. z o.o.

Relacja jest polskim wydawcą TED Books, renomowanej serii prezentującej najciekawsze idee wydanej w USA przez Simon and Schuster we współpracy z organizacją TED.

Nasze książki dostępne są w szerokiej sieci dystrybucji. W księgarni Relacja.net czytelnicy znajdą książki wydane przez oba wydawnictwa należące do Grupy.

Wydawnictwo Relacja Grupa Wydawnicza Relacja sp. z o.o. ul. Łowicka 25 lok. P‑3 02-502 Warszawa Tel.: 22 464 82 73

www

www.relacja.net facebook.com/relacja.net instagram.com/wydawnictworelacja

Polecamy również książki z naszego wydawnictwa

Mamania

Mądre ksią żki dla mądry ch rodziców Dobre ksią żki dla dzieci

Profile for Grupa Wydawnicza Relacja

Katalog książek Relacja  

Katalog książek Relacja  

Advertisement