Page 1

Гасла потрібно наповнювати змістом Володимир Гірняк

Д

нями повернувся з Одеси, куди був запрошений на форум “Мережа вільних місцевих політиків”. Цікава програма, цікаві проекти, цікаві дискусії і неймовірно цікаві знайомства. Особливо актуальною була дискусія, присвячена участі громадян в питаннях містобудування. Обговорили низку проблем, які стосуються забезпечення комфортного проживання мешканцям українських міст, відповідальності та прозорості місцевої влади. Спілкуючись з одеситами, змушений був визнати, що в деяких аспектах вони випереджають Львів. Особливо був вражений масштабами та ефективністю Impact Hub Odessa. Це такий собі центр підтримки соціальних ініціатив, який діє в системі міжнародної асоціації. Говорячи простіше - це суспільний простір, розташований на 1300 квадратних метрах, у рамках якого ініціативні люди можуть пропонувати, обговорювати та доводити до реалізації свої проекти. Якщо у когось виникнуть сумніви щодо ефективності такого великого інноваційного майданчика, то їх можна знівелювати буквально двома цифрами: щороку тут відбувається понад 1700 подій, в яких беруть участь більш як 50 тисяч небайдужих людей. Я абсолютно переконаний, що за принципом одеського хабу можна і потрібно реалізовувати аналогічні ініціативи у Львові. Мав з одеситами тривалу розмову на цю тему, вислухав про їхній досвід, систематизувавши який планую ініціювати реалізацію такої ідеї на наших теренах. Це справді дуже актуальний проект, оскільки дозволяє не лише впроваджувати соціально важливі проекти, а й імплементувати їх у загальну стратегію розвитку міста. А Львову така стратегія вкрай необхідна, оскільки дасть можливість не лише акумулювати усі раціональні ідеї, а й ефективно втілювати позитивні зміни.

Детальніше – на ст. 3

ЖОВТЕНЬ 2018

Безпека, справедливість та економіка Анатолій Гриценко назвав основні напрямки своєї роботи після виборів

Безпека – це реальне життя людини, щоб ми почувалися в безпеці в своїй країні і знали, що наші солдати не гинуть на фронті»

Л

ідер партії «Громадянська позиція», один із лідерів президентських перегонів Анатолій Гриценко, відповідаючи на запитання журналістів, назвав пріоритети роботи своєї команди після перемоги на виборах.

Це будуть безпека, справедливість та економіка. «Безпека – це реальне життя людини, щоб ми почувалися в безпеці в своїй країні і знали, що наші солдати не гинуть на фронті», – сказав Анатолій Гриценко. Зусилля нової влади, за словами кандидата в президенти, будуть направленні на реалізацію мирного плану та плану зміцнення оборони, які на сьогоднішній день вже розроблені його командою у співробітництві із найкращими світовими фахівцями в галузі безпеки і дипломатії. Крім того, до питань безпеки Анатолій Гриценко відносить і питання внутрішнього життя країни, безпеку на вулицях. «Безпека — це значить, що в журналіс-

тів та активістів не будуть стріляти, а якщо таке трапилось, то буде негайне швидке розслідування», – заявив Анатолій Гриценко. Також до безпеки відносяться і єдині правила ведення бізнесу. «Ніхто не прийде і не скаже віддати вами зароблене родині президента або будь-якій іншій родині. А якщо прийде, то відірвемо голови. І це також безпека», - зазначив Гриценко. Говорячи про принцип справедливості, лідер «Громадянської позиції» наголосив на впровадженні антикорупційного пакету, створенні прозорого та чесного суду.

Детальніше – на ст. 2


2

Гасло «так завжди Безпека, справедливість тут було» більше не працює! та економіка

У ЛОР триває моніторинг роботи комунальних закладів та підприємств

Ще у 2009-му році Анатолій Гриценко подав до Верховної Ради законопроект, який передбачав довічне ув’язнення для суддів за неправосудні рішення і хабарі. Загалом відповідальність передбачається для трьох категорій службовців – слідчий, прокурор і суддя. І в разі здійснення ними тяжких службових злочинів має застосовуватися пакет із трьох покарань: довічна в’язниця, відсутність права на амністію і помилування, а також конфіскація всього майна. «Цей законопроект я запропонував ще в 2009-му. За нього тоді проголосували понад 360 депутатів і його прийняли. Закон ліг на стіл Ющенка. Він його тоді заветував, а я не заветую», - наголосив А. Гриценко, - «І повірте, вже сам факт того, що президент Гриценко внесе цей законопроект в парламент, підштовхне 20-30% нечистоплотних слідчих, прокурорів і суддів написати заяву про звільнення».

Щодо третього, економічного, блоку, то, за словами Анатолія Гриценка, його команда працює з економічними асоціаціями для термінової розробки пакету основних реформ. «Наш обов’язок – вирішити питання і пенсіонера, і атошника, і вчителя, і лікаря. На ці питання немає інших відповідей, окрім економічного зростання. Причому, зростання не 1,5-2% на рік, а по 10% на 10 років вперед», – розповів Гриценко. Одне із найголовніших запитань, які цікавили журналістів після оголошення трьох пріоритетних напрямків роботи – це можливість їх втілення упродовж найближчих п’яти років. «Це набагато швидше», – зазначив лідер Громадянської позиції, відповідаючи на запитання. «Імпульси для позитивних змін завжди задаються дуже швидко. Ключові рішення необхідно приймати за перші сто днів президентства», – наголосив Анатолій Гриценко.

З

а результатами перевірки можуть бути ініційовані звільнення низки керівників, наголошує заступник голови ЛОР Володимир Гірняк. «В управлінні майна спільної власності створений підрозділ, який аналізує штатні розписи, зміни до кошторисів. Такий моніторинг відбувається по-

стійно. Наші комунальні заклади дуже довгий час працювали самі по собі. Зараз відновлений певний управлінський процес», - розповів Володимир Гірняк. Зараз в області нараховується 141 комунальний заклад в сфері освіти, медицини, соціального захисту, спорту та культури, і 96 комунальних підприємств. «Моніторимо всі підприємства. Не вистачає людей, але ми намагаємося це робити. Багато є підприємств, де керівника треба звільняти негайно. Ми дуже часто чуємо від керівників: «Так завжди тут було»! Але це гасло більше не працює. Так що будемо ініціювати звільнення. Коли ми бачимо неефективного керівника, який керує 20 років, ми не можемо на це не реагувати. Близько 10 людей вже звільнено. Ви все побачите до кінця року», - додав заступник голови облради.

Юрій Кужелюк пропонує «раз і назавжди» визначитися із землею на Цитаделі

П

ід час крайнього пленаргого засідання сесії Львівської міської ради депутат Львівської міської ради від фракції «Громадянська позиція» Юрій Кужелюк запропонував, нарешті, визначитися із долею Цитаделі.

Міські обранці запланували три сесійні засідання: 20 вересня, 11 жовтня та 8 листопада. Власне, Юрій Кужелюк ініціював в межах цих часових рамок прийняти рішення, що робити із місцем

колишнього табору військовополонених на Цитаделі. «Чи не пора нам розібратися, що робити із Цитаделлю? Чи ми її оголошуємо сакральним місцем і забороняємо там будівництво, чи як?», - сказав Юрій Кужелюк. На захист Львівської Цитаделі він виступає не вперше. Свого часу Юрій Кужелюк вже звертався до міського голови та в правоохоронні органи щодо реконструкції кухні концтабору під хостел. Тоді депутат вимагав припинити будь-які спроби будівництва на території Цитаделі. Він наголошував: на території Цитаделі був один з найбільших концтаборів військовополонених у Східній Європі, в якому з 1941 до 1944 рр. перебували понад 280 тис. людей різних національностей. Близько 150 людей там було убито.


Володимир Гірняк: «Децентралізацію не можна зупиняти!» «Сьогодні в Україні під загрозою опинився процес децентралізації як такий. На перші вибори в ОТГ досі чекають 128 громад більше 900 тисяч людей. Все тому, що ЦВК ніяк не призначить дати голосування.

П

роцес децентралізації в Україні – на межі зриву. З початку серпня ЦВК блокує процес призначення виборів у новостворених ОТГ. Загалом йдеться про 128 громад, з яких 4 – на Львівщині. У Львівській облраді під час сьогоднішнього пленарного засідання було прийнято звернення до ЦВК з вимогою не зволікати із призначенням виборів. Звернення ініціював заступник голови ЛОР Володимир Гірняк.

«Сьогодні в Україні під загрозою опинився процес децентралізації як такий. На перші вибори в ОТГ досі чекають 128 громад - більше 900 тисяч людей. Все тому, що ЦВК ніяк не призначить дати голосування.

Вважаємо таке рішення нелогічним та таким, що не має під собою жодних правових підстав… З юридичної точки зору, в українському законодавстві біла пляма щодо регулювання референдумів, проте зовсім не йдеться про необхідність проведення місцевого референдуму для формування ОТГ. Відтак, ми вважаємо неприпустимим зволікати із призначенням виборів на територіях ОТГ. Звертаємось до членів ЦВК із закликом виконати свої функції та не ставити під загрозу зриву реформу, яка дає можливість громадам успішно розвиватись. Децентралізацію не можна зупиняти»! – йдеться у тексті звернення.

Гасла потрібно наповнювати змістом Очевидно, може виникнути питання щодо фінансування таких проектів, як гіпотетичний Impact Hub Lviv. Але насправді під цікаві і прагматичні ідеї кошти завжди знайдуться. Так, у тій же ж Одесі познайомився із засновником структури під назвою «Бізнес Інкубатор Груп Україна» Алексом Бартом. Місія інкубатора - максимально сприяти розвитку малого і середнього бізнесу. В який спосіб? Відкриваючи доступ українським бізнесменам до потрібних контактів, перевірених партнерів, інформації та, звичайно, до фінансування. Кошти для цього є – у 2018 структура отримала 8 млн. доларів кредиту для фінансування малого та середнього бізнесу в Україні. Серед пріоритетних галузей – соціальні та студентські проекти, нові технології, сільське господарство, бізнес ветеранів та жінок.

Найважливіше, що обговорили з Алексом Бартом, можливості приходу «Бізнес Інкубатор Груп Україна» на Львівщину, зокрема в обласний центр. Домовилися попрацювати в цьому напрямку - кожен зі свого боку - і вже у найближчі місяці вийти на конкретні спільні проекти.

“Львів відкритий для світу” - це гарне гасло. Маємо спільно, за участі влади, зокрема – обласної ради, реалізовувати нові можливості і нові проекти у своєму регіоні. Соціально відповідальний бізнес – один із такий проектів, який, я впевнений, приживеться і буде успішно розвиватися за нашої підтримки.

На фото сучасний Impact Hub в Одесі

3

Уляна Дорош: «У генплані Зимної Води передбачене повноцінне перехрестя»

С

кладність виїзду із с. Зимна Вода, зокрема, у напрямку Яворова може вирішити повноцінне регульоване перехрестя. Аби зрушити справу з місця потрібна добра воля сільської ради та власників суміжних земельних ділянок. Зокрема – «Епіцентру» та «Трьох слонів». Про це повідомила керівник фракції «Громадянської позиції» у ЛОР Уляна Дорош. Нагадаємо, на проханням мешканців Зимної Води депутат звернулась у відповідні інстанції із запитом щодо облаштування світлофора на перехресті на виїзді із Зимної Води на об’їздну.

«У службі автодоріг переконані, що встановлення тут світлофора потребує значних матеріальних витрат. Сама вартість світлофорного об’єкту - 1,2 млн. грн. Разом із тим, приблизна вартість робіт із спорудження двох додаткових смуг руху обійдеться приблизно у 6 млн. грн. Більше того, таке вирішення проблеми, кажуть фахівці, призведе до значних заторів – більше 20 000 авто в добу перетинають цю ділянку», - повідомила Уляна Дорош. Відтак, каже вона, є пропозиція залучити сільську раду, «Епіцентр», «Три слони» та власників інших сумніжних ділянок та обговорити можливість місцевого проїзду з влаштуванням одного повноцінного регульованого перехрестя навпроти заїзду у Зимну Воду. «До речі, це передбачено генеральним планом цього села. І, мабуть, буде найефективніше як для самих мешканців Зимної Води, так і для тих, хто проїжджає повз. Будемо ініціювати для початку обговорення такого варіанту», - додала депутат.


4

Доказова база: кримінального злочину не було і немає Лідер партії «Громадянська позиція» Анатолій Гриценко оприлюднив незаперечні докази того, що жодної підозри у скоєнні ним кримінального злочину не було і немає. Відповідний документ від генпрокуратури він опублікував у Facebook. «Генеральна прокуратура України, офіційна письмова відповідь. Жодної підозри у скоєнні мною кримінального злочину не було і немає», - написав Гриценко. «Ще раз, для усіляких вінників, пашинських, чорноволів та інших порохоботів, які на каналах брешуть про злочини і кримінальні справи - жодної підозри, не було і немає!», - додав він. Також Гриценко додав фото документу від ГПУ, де зазначається, що, згідно з даними Єдиного реєстру досудових розслідувань, він не значиться у базі ні як підозрюваний, ні як обвинувачений у жодному кримінальному провадженні. Раніше лідер партії «Громадянська позиція» Анатолій Гриценко заявив, що президент Петро Порошенко спланував і дав команду розпочати проти нього спецоперацію.

За його словами, генерал Служби безпеки Віктор Трепак публічно попередив його про чергову «спецоперацію Банкової», яка ніби-то готується з метою дискредитації і недопущення його до участі у президентських виборах.

«Це дійсно правда, таку операцію Порошенко спланував і дав команду розпочати ближчим часом, можливо, вже цього тижня. Склад організованого злочинного угруповання мені відомий (залишилися ще чесні люди і в АП, і в РНБО, і в ГПУ, і в СБУ). Глава ОЗУ, він же замовник - Порошенко. Організатор - Турчинов. Головний виконавець - Пашинський», - зазначив А. Гриценко.

«Громадянська позиція». Реєстраційне, свідоцтво: КВ №16558-5030Р. 79005, м.Львів, просп. Шевченка 12/4. Тел./факс: (032) 261-65-30. Відповідальний: Анатолій Петрінко. www.grytsenko.com.ua, gp.lviv@gmail.com. Друк: ФОП Войтович А.П. Тираж: 10 000 прим.

Profile for Громадянська позиція

Газета "Громадянська позиція" (Львівська область), жовтень 2018  

Газета "Громадянська позиція" (Львівська область), жовтень 2018

Газета "Громадянська позиція" (Львівська область), жовтень 2018  

Газета "Громадянська позиція" (Львівська область), жовтень 2018

Advertisement

Recommendations could not be loaded

Recommendations could not be loaded

Recommendations could not be loaded

Recommendations could not be loaded