Page 1

Квітень 2018 № 3

Володимир Гірняк:

Розірвати дипломатичні відносини з Кремлем та запровадити візи для росіян!

Н

ьвівська обласна рада прийняла звернення до Президента, парламенту та Кабінету міністрів щодо розірвання дипломатичних стосунків з Росією. Із відповідною ініціативою під час пленарного засідання сесії 20 березня виступив заступник голови ЛОР Володимир Гірняк.

«Немає кращих чи гірших головних лікарів – всі керівники підуть на конкурс» априкінці березня розпочалися конкурси на посади головних лікарів ключових комунальних медзакладів Львівщини. Про вимоги до кандидатів, контрактну форму трудового договору і формування конкурсної комісії – у розмові із її головою, заступником голови ЛОР Володимиром Гірняком. ПРОДОВЖЕННЯ НА 3 СТ.

Анатолій Гриценко:

«Працюємо за трьома ключовими напрямами»

«

Націлюємо наших депутатів працювати чесно і відповідально, не спокуситися, не «повестися», тримати планку обіцяного. Так само партійців готуємо до активної роботи з людьми і активної участі у виборах, які попереду», - про це заявив лідер партії «Громадянська позиція» Анатолій Гриценко, перебуваючи у Кропивницькому. За його словами, сьогодні «Громадянська позиція» сконцентрувалася на трьох основних завданнях БІЛЬШЕ НА 2 СТ.

Л

Своїми останніми діями Російська Федерація продовжує демонстративно нехтувати територіальною цілісністю України, міжнародними договорами та принципами цивілізованого суспільства. Проведення виборів в анексованому Криму, постійні провокації на українській території, диверсії проти громадян у країнах Європи зумовлюють необхідність рішучіших кроків для зміцнення безпеки України.

З огляду на це, ми, депутати Львівської обласної ради, вимагаємо від вищого керівництва держави розірвати дипломатичні стосунки з Російською Федерацією. Вважаємо недопустимими такі стосунки з країною, яка є окупантом нашої території. Водночас, з огляду на диверсійні дії спецслужб Росії на території України та інших держав, втручання в їхню внутрішню політику, виступаємо за введення візового режиму для громадян Російської Федерації. Такі кроки Української держави визріли вже давно, однак краще пізно, ніж ніколи. Росія знехтувала шансами, які їй давала світова спільнота, відмовилася отямитися та припинити агресію проти України. У такій ситуації в нашої держави залишається єдиний вихід – послідовними й рішучими діями зміцнювати свою обороноздатність, складовою якої є безпека України та її громадян від можливих диверсій і терактів.


2

Анатолій Гриценко:

«Працюємо за трьома ключовими напрямами»

З

а словами Анатолія Гриценка, сьогодні «Громадянська позиція» сконцентрувалася на трьох основних напрямках: — Перший – із громадськими організаціями і партіями демократичного табору, щоб ми підійшли до президентських виборів із одним кандидатом, а не десятьма, щоб серйозно говорити про перемогу, а не залишити чинну владу з олігархатом панувати ще п’ять років. — Другий напрям – це формування команди, не на одні вибори, а років на десять для тяжкої , ефективної, часом небезпечної роботи. Бо перемога на виборах – це 10 відсотків зусиль, 90 відсотків – потім зробити обіцяне. В умовах, коли доведеться в декого щось забрати, когось посадити, коли вони володіють усім: мільярдами, структурами, навіть воєнізованими структурами, це буде непросто. Тому команда має бути міцною. — Третій напрям – формування плану дій, який би був зрозумілий людям, який би дав перспективу країні, реалізація якого дозволила б здолати вкрай негативні тенденції, які зараз є.

Разом, із тим, заявив Анатолій Гриценко, сьогодні складається критична ситуація, коли працездатне населення змушене масово виїжджати за кордон. Як наслідок, в Україні складно навіть знайти професійного водія і представників інших професій, які ще не виїхали. Тож, головне завдання для влади прийдешньої – підняття добробуту кожної людини.

Що людина хоче? Її не цікавить відсоток ВВП та інші намальовані відсотки. Людину цікавить впевненість в сьогоднішньому і завтрашньому дні, робота, гідна зарплата, потім гідна пенсія, можливість створити родину, житло, дати дітям освіту, не просто виживати, а цікавитися тим, що відбувається в світі, так, як це роблять в інших країнах. На думку Анатолія Гриценка, досягти цього можна лише одним шляхом – підняттям економіки.

— Ще кілька років такої тенденції, то не буде кому піднімати країну, залишаться тільки пенсіонери, або завзяті патріоти, але небагато…

- Іншим шляхом вже йшли. Набирати боргів – це глухий кут, тепер уже немає кому їх віддати. Включити друкарський верстат, друкувати гривні – так само глухий кут. Тільки економічний підйом. А для цього - створення робочих місць. Потрібно буквально на руках носити підприємця, який бере на себе сміливість в складних умовах створювати робочі місця. Не тиснути, не оббирати на кожному кроці, не знущатись, а піднімати на руках. Щоб було робоче місце, і щоб було кому на ньому працювати. Це дві окремі задачі. От цим треба займатися. І, ясна річ, справедливий розподіл того, що заробляється – справедливе оподаткування, насамперед крупного бізнесу, і знищення олігархату як класу. Крупний бізнес - будь ласка, але для олігархату, який лізе на Банкову, лізе в Уряд, лізе в прокуратуру, СБУ, митницю, тут буде бар’єр. Інакше країна не має перспектив. От над цим ми зараз працюємо. Розумію важливість «духу солідарності» з іншими країнами і видворення з української території 13 російських дипломатів як алаверди за отруєння Скрипаля. Проте загалом вважаю будьякі дипломатичні стосунки України з країною-окупантом неприпустимими. Розірвання їх і введення візового режиму з Росією - адекватна відповідь на вседозволеність, яку собі дозволяє Кремль.

«Громадянська позиція» - в числі лідерів по найефективнішій роботі у Львівській міські раді

Ф

ракція «Громадянська позиція» - в числі лідерів по найефективнішій роботі у Львівській міській раді. Таку оцінку діяльності депутатів дала громадська мережа ОПОРА, яка презентувала результати моніторингу діяльності львівських фракцій за період з 1 листопада 2016 року до 30 листопада 2017 року.

Серед основних критеріїв оцінки наявність інформації про депутатів, присутність на пленарних засіданнях та засіданнях комісій ЛМР, активність депутатів у раді (виступи, звернення

тощо), подання депутатами декларацій, звітування перед виборцями та проведення регулярних прийомів виборців.

На фото депутати львівської міської ради фракції «Громадянська позиція»


3

Володимир Гірняк:

«Немає кращих чи гірших головних лікарів – всі керівники підуть на конкурс» - Львівська облрада призначатиме керівників своїх комунальних закладів охорони здоров’я шляхом обрання їх на конкурсі. Чому прийняли таке рішення? – У лютому 2016 року, вже за нашої каденції, ЛОР прийняла положення про конкурсний відбір на заміщення вакантних посад у всі наші комунальні заклади, а їх є понад 140. Це комунальні заклади різних сфер. Вже проведено майже усі конкурси у сфері культури, деякі - у сфері освіти. Я вважаю, дуже добрий результат конкурсу по керівниках заповідника в Нагуєвичах, по музею Івана Франка. Загалом відбулося понад п’ятдесят конкурсів. Тепер прийшла черга закладів охорони здоров’я. Зазначу, що медицина - це найважча галузь: запроваджуючи новий кадровий підхід, руйнуючи старі звичаї, відчуваємо тут найбільший опір. Фактично до сьогодні всі керівники медзакладів перебували на безстрокових трудових контрактах.

Так більше не буде - керівник обиратиметься строково на конкурсних засадах, на підставі положення обласної ради і постанови Кабміну. Кандидат повинен пройти горнило конкурсу, довести свою ефективність конкурсній комісії, до складу якої входять три представники влади, три представники громадських організацій і три представники трудового колективу. На конкурсі він буде презентувати свою програму і, я сподіваюся, що ця програма буде складовою частиною контракту. – Конкурс оголосили одразу на керівників 14 медзакладів. Як з’явився цей перелік? – Була спільна жорстка позиція керівництва обласної ради та обласної державної адміністрації. Прийшов час. Не можна далі працювати на безстрокових трудових договорах, треба переходити на контракт. Розпочали із фактично ключових медичних закладів області: обласна клінічна лікарня, онкоцентр, «чорнобильська» лікарня, перинатальний центр, інфекційна лікарня, багато інших. 14 медзакладів – це початок, будуть і інші. Немає кращих чи гірших головних лікарів – всі керівники підуть на конкурс. В загальному має діяти принцип американської конституції: два терміни по 5 років. Бо коли людина працює, творить, вона вичерпується. Після цього вона має переходити або у інший заклад, або на вищу посаду. Треба людину заохочувати, це нормальні речі, але має бути визначений термін.

Я

кщо керівник не виконуватиме свою ж програму, до нього можна буде застосовувати дисциплінарні заходи. Це може бути догана чи звільнення. – Під час першого засідання конкурсної комісії виникла суперечка, деякі громадські організації заявили про несправедливий відбір членів комісії. Розкажіть, як вона формувалася . – Не було ніякої суперечки. Хтось був задоволений, хтось ні. Це право кожного. Коли питають, чия відповідальність? Наша відповідальність. Ми думали, яким чином обрати представників громадськості, і був варіант жеребкування. Але хіба це було б справедливо? Тому наказом управління комунальної власності була створена робоча група в яку увійшли, як на мене, авторитетні люди: Андрій Базилевич – проректор, знаний лікар, професор, Андрій Болюбаш ¬¬– голова Громадської ради при ЛОДА, Зоряна Іванків – голова громадської комісії з питань охорони здоров’я. Ми також включили проректора УКУ Юрія Підлісного, була представниця від аптекарів. Ця робоча група і обрала представників громадських організацій в постійну комісію. Хто має щось проти Наталії Шелестак, ГО «Варта 700», чи хтось має щось проти керівника Українського лікарського товариства у Львові Олега Дуди? Були серйозні дискусії з приводу лікарського профкому, але ми ж обираємо лікарів - Юрій Білий з обласної організації професійної спілки працівників охорони здоров’я знає ситуацію по колективах. Таким чином, були обрані представники громадськості до складу комісії. – Як відбуватиметься конкурс? - Ключове питання: ми обіцяли і однозначно це робитимемо - це максимальна відкритість, публічність і прозорість. Згідно законодавства, усі засідання конкурсної комісії транслюватимуться онлайн. Коли мене питають, чим ви будете керуватися, я називаю кілька речей: фаховий рівень, думка трудового колективу, думка громадськості та думка депутатського корпусу. Бо кандидатура генерального директора чи директора має бути затверджена так само на сесії обласної ради.

Конкурсні пропозиції будуть приймати до 28 березня. Ми запрошуємо пресу, запрошуємо громадськість і відкриваємо конверти. Громадськість повинна мати кілька днів, щоб обговорити це питання. Якщо людина претендує на державну роботу, вона повинна зрозуміти, що про неї будуть говорити. Далі повинні обрати найдостойніших. – Які вимоги висунули до кандидатів? Чи умови конкурсу дозволять відсіяти нечесних на руку керівників, чи багаторічних, які вже вичерпали свій потенціал? – Є конкурсні умови, вони стандартні до всіх претендентів. Ці вимоги передбачені чинним законодавством. Я, як голова конкурсної комісії, буду вимагати від претендентів: ви маєте презентувати розвиток закладу на 5 років. Покажіть, що ви зробите за перший рік, покажіть, що ви зробите за п’ять років. За умови наявності ресурсу і за умови його відсутності. Це має бути людина, яка має жити цим закладом, горіти ним. Чи буде ідеальна ситуація – ні, чи будуть незадоволені – звичайно, що будуть. Я свідомий того, що не всі, кого ми оберемо будуть ідеальними менеджерами. Але в тім то й річ, що процедура конкурсів і контрактна форма трудового договору дасть нам можливість і, за потреби, виправляти помилки. Ми є свідками впровадження цілком нової стратегії розвитку і управління такої масштабної і потрібної громаді сфери як медицина. Повірте, нам було не легко, були сили, які не хотіли, щоб запустили конкурс на керівників медичних закладів. – В рамках реформи запроваджують посаду генеральних директорів замість головних лікарів, це означає, що шукають саме добрих менеджерів? – Як на мене, в перинатальний центр не призначиш людину з інженерною освітою, це однозначно має бути лікар-гінеколог, а в керівника психіатричної лікарні так само має бути відповідний фах і медична освіта.

– Оглядаючись на досвід проведення конкурсів керівників у інших сферах, чи приходить «нова кров»? – Чи покращилася ситуація – однозначно, чи приходить нова кров – однозначно. Чи є помилки – вже зараз видно що є, і подекуди вони вже виправлені. Добре, що ми спочатку провели конкурси в сфері культури і освіти, зараз намагаємося підняти значно важчий пласт. – Після оголошення результатів конкурсу з переможцями підпишуть контракт. Ви неодноразово зазначали, що контракт – це не індульгенція для нового керівника. Що маєте на увазі? – Контракт – це строковий трудовий договір. Дуже важко розірвати безстроковий трудовий договір, правники мене зрозуміють. В контракті, по-перше, буде вказаний термін, умовно кажучи 2018-2022 рік, і друге, програма, з якою кандидат переможе, стане частиною контракту. Якщо керівник не виконуватиме свою ж програму, до нього можна буде застосовувати дисциплінарні заходи. Це може бути догана чи звільнення. Аналогічно, як це працює в бізнесі: коли керівник працює добре, його можна преміювати, давати вищі заробітні плати, якщо керівник не працює, його спочатку попереджають, а потім шукають іншого керівника. Я вважаю, дуже добре, що ми цей процес запустили і в першу чергу, сподіваюся, наслідки відчують пацієнти. – Остаточне рішення щодо затвердження директорів на посадах прийматимуть депутати ЛОР на сесії. Тобто вони можуть не погодитися із рішенням комісії? – Так, у такому випадку буде оголошений новий конкурс. В нас було кілька таких випадків. Тому я завжди говорю, що думка депутатського конкурсу тут дуже важлива, бо розумію, що за депутатами прийняття остаточного рішення.


4

Підтримувати дипломатичні стосунки з агресором — недопустимо ні з практичної, ні навіть з моральної точки зору Володимир Гірняк

Російських дипломатів висилають вже 24 країни, будуть видворені 139 осіб

В

ідрадно, що Україна долучилася до антишпигунської акції провідних країн світу і висилає з нашої території 13 так званих російських дипломатів. Однак при всьому позитиві такого кроку, не покидають невеселі міркування. Чому так пізно і чому лише 13? Навіщо для здійснення такого кроку було чекати, поки путінський режим отруїть у Лондоні свого шпигуна-перебіжчика? Невже для жорсткого рішення щодо висилки російської агентури мало було агресії проти України, мало було тисяч загиблих громадян нашої країни, мало було очевидних фактів диверсійної діяльності Росії на нашій території?

Схвалюючи рішення українського МЗС, усе ж не можу не наголосити, що вважаю його недоврешеним. Жодні півміри не здатні захистити нас від подальших агресивних провокативних дій з боку нашого ворога. Я категорично переконаний, що після чотирьох років з часу російського вторгнення на територію України, підтримувати дипломатичні стосунки з агресором – недопустимо ні з практичної, ні навіть з моральної точки зору. Саме тому я ініціював звернення Львівської обласної ради до вищого керівництва держави, яке підтримали колеги-депутати. Ми вимагаємо негайно

Члени команди «Громадянської позиції» із Червонограда та Сокаля долучилися до організації благодійної акції для людей із обмеженими можливостями. Спільно із благодійним фондом «Надбужжя» активісти подарували інвалідні візки безпосередньо людям, які їх вкрай потребують, а також - Сокальській районній лікарні, для прийомного покою медзакладу.

розірвати дипломатичні стосунки з країною-агресором та запровадити візовий режим для її громадян. Вважаю недоречними розмови, що такий крок України після очікуваної реакції Російської Федерації створить проблеми в економічних стосунках. Про які економічні стосунки може йтися з країною, яка захоплює наші території та вбиває наших громадян? Безпека України та українців – найголовніше у нинішній ситуації і тому вимагає рішучих кроків. Сказане майже століття тому Миколою Хвильовим гасло “Геть від Москви” актуальне і сьогодні. Не треба боятися бути рішучими.

Перинатальному центру обласна рада виділила 39 млн. грн

Л

ьвівський державний обласний клінічний перинатальний центр залишається пріоритетним закладом для Львівської облради. Рішення про чергове виділення коштів прийнято на пленарному засіданні сесії у середині березня. Йдеться про 39 млн. грн, на потреби закладу. «Левова частка піде на найнеобхідніше обладнання. Решта – на підтримку життєдіяльності. І хоча попереду ще дуже багато зусиль і витрат,

аби цей заклад запрацював на повну потужність, рухаємось у правильному напрямку», - зазначив після голосування заступник голови ЛОР Володимир Гірняк.

«Громадянська позиція». Реєстраційне, свідоцтво: КВ №16558-5030Р. 79005, м.Львів, просп. Шевченка 12/4. Тел./факс: (032) 261-65-30. Відповідальний: Анатолій Петрінко. www.grytsenko.com.ua, gp.lviv@gmail.com. Друк: ФОП Войтович А.П. Тираж: 10 000 прим.

Profile for Громадянська позиція

Газета "Громадянська позиція" (Львівська область), квітень 2018  

Газета "Громадянська позиція" (Львівська область), квітень 2018

Газета "Громадянська позиція" (Львівська область), квітень 2018  

Газета "Громадянська позиція" (Львівська область), квітень 2018

Advertisement

Recommendations could not be loaded

Recommendations could not be loaded

Recommendations could not be loaded

Recommendations could not be loaded