Page 1

Н

е потрібно сліпо виконувати усі вимоги, які нам диктує консолідований Захід. Ще в часи, коли в Києві розстрілювали Небесну сотню, та під час анексії Криму, західні політики пропонували не вдаватись до радикальних дій та чекати, поки усе вирішиться дипломатичним шляхом. Наші іноземні партнери самі не працюють у тих процедурах, які пропонують нам. Тож зараз Україну може врятувати лише авторитарний лідер, який щиро бажатиме боротись із корупцією. Таку думку під час інтелектуально-політичного шоу «Гра У Класику» з Сергієм Рахманіним» на телеканалі ZIK висловив лідер партії «Громадянська позиція» Анатолій Гриценко. Вирішення проблем, які нам підказують іноземні партнери, не завжди правильні, тож не слід сліпо йти на усі їхні вимоги. Навіть під час Майдану, коли у Києві розстрілювали мітингувальників, увесь консолідований Захід радив нам не провокувати ситуацію та дочекатися завершення терміну президентства Януковича.

КВІТЕНЬ 2017 №4

АНАТОЛІЙ ГРИЦЕНКО: «УКРАЇНУ МОЖЕ ВРЯТУВАТИ ЛИШЕ РІШУЧИЙ ЛІДЕР» «Я не бачу у нинішній Європі жодного лідера світового калібру. Найближчий лідер, у моєму розумінні, це Даля Ґрибаускайте. Однак вплив Литви, зрозуміло, обмежений. Всі інші або популізм, або мають дуже обережну позицію», – вважає Гриценко.

«Це було провально, тож народ вирішив усе по-іншому. Так, зараз у державі наклалися війна з корупцією. Однак наші іноземні партнери самі не працюють у тих процедурах, які пропонують нам», – наголосив він.

Тож українцям слід шукати свій шлях, опираючись на базові цінності, зокрема, доступного для всіх суду та захищеного права власності. Україні ж нав‘язували і НАБУ, і САП, і багато інших антикорупційних інстанцій. Та ми б могли легко

обійтись і без цього, якби на чолі держави була людина, яка чесно хоче боротися із корупцією. «Якщо цього бажання немає, жодна із цих інстанцій працювати не буде», – зазначив Гриценко. До того ж, треба розуміти, що із такої кризи, яку зараз маємо практично у всіх галузях, ніхто і ніколи не виходив шляхом класичної демократії. «Завжди був твердий елемент рішучих дій авторитаризму. І тут важливо не плутати його із диктатурою. Авторитаризм задає стандарт моралі власним прикладом та диктує правила, яких дотримуються нагорі і сприймають внизу. Саме тоді піднімається економічна основа для демократії і лише після цього запрацьовують усі механізми», – переконує Гриценко. Тож лише просвітницький авторитаризм зможе змінити цю ситуацію. «Нам потрібні рішучі дії, адже в іншому випадку отримаємо тотальну деструкцію. Люди просто втечуть звідси і залишаться лише пенсіонери та люмпен», – резюмував він.

ВОЛОДИМИР ГІРНЯК: «ЗМІНЮЄМО ПІДХОДИ ДО УПРАВЛІННЯ КОМУНАЛЬНИМ МАЙНОМ»

Л

ьвівська облрада у березні ухвалила рішення про приватизацію декількох комунальних приміщень, вперше чітко визначивши на які цілі будуть скеровані кошти, отримані від продажу. Про зміни в підходах до управління комунальним майном розмова з заступником голови Львівської облради Володимиром Гірняком.

Варто додати, що коли ми ведемо мову про продаж, то маємо на увазі перш за все проведення аукціонів, які дозволяють публічно і прозоро виручити максимальні кошти, і лише в деяких випадках, а саме коли не можливо провести аукціон, будуть розглядатись інші способи реалізації майна.

Пане Гірняк, останні рішення облради щодо приватизації комунальних приміщень – це вимушений крок, бо в бюджеті не так багато грошей, чи системна зміна підходів до управління комунальним майном?

Які є складності в реалізації ухвалених рішень про приватизацію даних об’єктів?

Це стратегічна зміна пріоритетів в політиці управління комунальним майном, яка відображає позицію як керівництва облради, в тому числі і мою, так і позицію більшості депутатів. Обласна рада має у власності багато приміщень, значна частина яких сьогодні використовуються нераціонально, а видатки на їх утримання зросли і продовжують зростати у геометричній прогресії. Щоб уникнути неефективного використання бюджетних коштів, необхідно оптимізувати систему кому-

нальної власності, тобто провести аналіз і залишити у комунальній власності лише ті приміщення, які необхідні облраді та її підрозділам для виконання своїх функцій, решта приміщень слід продати за ринковими цінами, а кошти використати на розвиток інфраструктури у формі капітальних вкладень. Восени 2016 року, керівництво облради доручило органам виконавчої влади провести аудит майна, яке є в розпорядженні департаментів освіти, медицини і соціального захисту на предмет з’ясування реальних потреб і наявності приміщень, які використовуються неефективно. При цьому вже тоді було задекларовано, що зайві приміщення будуть виставлено на продаж, а кошти, які будуть отримані від продажу зайвих приміщень, будуть скеровані на розвиток цих галузей.

Для виставлення цих об’єктів на продаж необхідно отримати кадастрові номери земельних ділянок, на яких вони розташовані. Отже потрібні відповідні рішення Львівської міськради. Сподіваюсь, що проблем з цим цього року не буде, хоча минулого, 2016 року, року саме через цей чинник облрада недовиконала план поступлень по приватизації: планувалось 70 млн. грн., а отримали лише 30 млн. грн. Цього року заплановано 50 млн. грн. , сподіваюсь, що цей показник буде значно перевиконано.

ПРОДОВЖЕННЯ НА СТ. 3


НА СОКАЛЬЩИНІ ВІДКРИЛИ СУЧАСНИЙ СПОРТИВНИЙ МАЙДАНЧИК

Н

а

Львівщині – од-

ним сучасним

спортивним май-

данчиком більше.

У селі Поториця, що на Сокальщині, на шкільному подвір’ї відкрили справжній невеличкий стадіон зі штучним покриттям. Для цього населеного пункту – це справжня подія, адже досі в Поториці ніде було розігнатись дітворі

– не було спортзалу.

Майданчик облаштували у рамках реалізації обласної цільової програми «Спортивний майданчик». І кошти на втілення дитячої мрії шукали відразу з кількох джерел. Долучився обласний бюджет, районний та сільська казна. А от обгороджували майданчик вже за спонсорські кошти. Загальна вартість робіт – 850 тисяч гривень. На необхідності цього майданчика саме в Поториці наголосив заступник голови ЛОР Володимир Гірняк. Він зауважив – в цьому селі немає спортзалу, тож дітям потрібно було організувати «компенсацію». «Минулого року вперше у Львівській

К

«Громадянська позиція» у ЛОР, коордиерівник фракції

натор депутатської групи

«Об’єдання волонтерів та учасників АТО» Уляна До-

обласній раді був проведений конкурс серед от таких спортивних майданчиків. Такі об’єкти ми передбачали один на район і переважно так воно і було. Я вперше сьогодні у вас в громаді і я дуже радий, що саме ваша громада виграла цей конкурс. Ви організувалися, зуміли залучити спонсорів. Тому вийшов результат. З чим я вас і вітаю»! – зазначив на відкритті майданчика Володимир Гірняк. Своєю чергою, депутат ЛОР від фракції «Громадянська позиція» Сергій Касян, який представляє в обласній раді Сокальщину, подякував усім, хто долу-

чився до реалізації проекту. Та додав – і надалі докладатиме зусиль, аби в регіоні все змінювалось на краще. «Сокальщина – в лідерах по кількості мікропроектів, які будуть реалізовані цьогоріч. Ми докладаємо багато зусиль, щоби позитивні темпи не збавляти. І програма «Спортивний майданчик» – тому приклад. Хочу подякувати обласній, районній владі. Особливо – сільському голові і депутатам. Дякую також меценатам, які нам суттєво допомогли, аби цей сучасний майданчик в Поториці таки був», - наголосив Сергій Касян.

ГОЛОВУ ЛОР ПРОСЯТЬ ПОСПРИЯТИ У ВИДІЛЕННІ ДОПОМОГИ БІЙЦЯМ-ДОБРОВОЛЬЦЯМ

рош звернулась до голови

Львівської облради Олександра Ганущина з ініціативою надати фінансову

допомогу бійцям-добровольцям

АТО. Відповідне

звернення скеровано під час пленарного засідання сесії

ЛОР.

«В Україні 14 березня цього року вперше відзначається День українського добровольця. Від імені депутатської групи «Об’єднання волонтерів та учасників АТО у Львівській обласній раді», звертаюся до Вас із проханням посприяти в наданні вищезазначеній категорії мешканців Львівщини одноразової адресної допомоги в розмірі 1000,0 гривень – як подяки за жертовне служіння українНаші хлопці мерзнуть на передовій. Вони потребують теплого одягу, шкарпеток, взуття. Ми оголошуємо збір коштів з тим, аби допомогти нашим героям-землякам. Забезпечимо їх одягом, а також продуктами харчування, засобами гігієни, миючими засобами. Просимо долучитися небайдужих людей! Про всі витрати будемо звітувати на сторінці «Допомога 24-тій механізованій бригаді» у Фейсбук.

ському народові», – йдеться у депутатському зверненні. За словами Уляни Дорош, станом на березень 2017 року, на території Львівщини налічується 79 визнаних бійців-добровольців, які брали участь у

захисті територіальної цілісності та державного суверенітету на Сході України. «Сподіваюся на належний розгляд цієї ініціативи та прийняття відповідного рішення», – зазначено у зверненні Уляни Дорош.

Волонтерський центр допомоги «24-тій механізованій бригаді» м. Яворів просить вас про допомогу Кошти можна перерахувати на карточку ПриватБанку: 4149 4978 7252 4378 Наталя Головань За більш детальною інформацією звертатись за тел. 093 70 18 709 Головань Наталя або за адресою: м. Львів, вул. Винниця 52.

РОМАН ІВАНЦІВ:

«МИ САМІ ОРГАНІЗОВУЄМО СВІЙ ПРОСТІР!»

У Шевченківському районі Львова – генеральне прибирання території. Минулими вихідними активні громадяни прибирали один сквер, на цю суботу, 1 квітня, запланована ще одна аналогічна акція. «Зараз нам залишається ще розчистити територію поряд з церквою Віри, Надії, Любові та їх матері Софії. Робитимемо це також під майбутній сквер. Тому закликаю усіх приєднатися до загальноміської акції по прибиранню міста та ще раз прийти 1 квітня, починаючи з 9.00., на нашу толоку. Крок за кроком своїми зусиллями ми робимо наш мікрорайон кращим для себе та своїх дітей»! – закликав громаду один з ініціаторів толоки, депутат ЛМР від фракції «Громадянська позиція» Роман Іванців.

Так, каже обранець, активістами вже прибрано одну площу під майбутній сквер - занедбану територію з чагарниками біля СШ №97, де вже незабаром має бути сквер ім. Івана-Віталія Берези (випускник СШ№97, у липні 2014 загинув у зоні АТО). До речі саме цей об’єкт переміг як малий проект у Громадському бюджеті. Близько двохстот чоловік, серед яких було чимало і діток, цілий день розчищали хащі, громадили та прибирали сміття. Роман Іванців, який теж брав участь у толоці, зауважив: «До депутатів часто звертаються з проханням : «Зробіть нам!». Те, що ми зібрались і організували толоку в своєму районі, - приклад, як громада може і вміє зорганізуватись сама для спільної справи. Адже ніхто краще від нас самих не зробить те, чого ми хочемо. Ми самі організовуємо свій простір». До слова, це не вперше громада Шевченківського району збирається на толоку. Минулоріч спільними зусиллями розчистили, прибрали і впорядкували Замарстинівський парк.


ВОЛОДИМИР ГІРНЯК: «НЕОБХІДНО ОПТИМІЗУВАТИ СИСТЕМУ КОМУНАЛЬНОЇ ВЛАСНОСТІ ЛОР»

Чи можете пояснити як обирались об’єкти для продажу саме за новими умовами? Приміщення колишньої обласної друкарні у Львові, на вулиці Пекарська, 11 а. Вперше його хотіли продати в 2007 році. Але депутати тоді не підтримали рішення про це. Будинок зараз не експлуатується. Відповідно, його вартість різко зменшується, адже ріелтори вважають, що за рік простою зношеність будинку дорівнює 12 рокам. Приміщення буде виставлено на аукціон, адже реальних пропозицій щодо його перепрофілювання не надходило. Кошти, отримані від продажу будуть скеровані в бюджет розвитку області, на капітальні видатки: це і садочки, і школи, і дороги. З аукціону також будуть продані три приміщення фтизіопульмонології на вул. Лемківська, 24, Личаківська 233, Устияновича, 14. Згідно з висновком департаменту охорони здоров’я зараз протитуберкульозна лікарня проходить процес реорганізації. Сучасні підходи

до лікування туберкульозу змінились, отож лікарні достатньо площ, які є на вул. Бой-Желенського. Вартість утримання трьох приміщень, які облрада збирається продати, зараз складає в рік понад мільйон грн. Загалом же лише на комунальні видатки медична галузь Львівщини витрачає 300 млн. грн. з близько 2 млрд. грн., закладених у бюджеті. У разі успішного проведення аукціону з продажу цих трьох об’єктів нерухомості департамент медицини складе перелік видатків, в тому числі на закупівлю медтехніки, ремонти та інші видатки, який буде затверджено депутатами. Тобто гроші від продажу цих об’єктів будуть скеровані на потреби медичної галузі області. І останній четвертий об’єкт – це частка облради в приміщенні «Універмагу на Ринку». Це якраз випадок, коли приміщення було би неправильно продавати з аукціону. Адже між облрадою і ТзОВ «Універмаг на Ринку» ще в 2003 році було

укладено договір оренди, дійсний до 2053 року, відповідно до якого орендар має право на суборенду. Вартість оренди на даний момент складає 46 тис. грн. в місць за 6 тис. кв. м. , тобто півтори тисячі доларів у центрі Львова. Облрада реально отримує копійки. Це - злочин. Але 10 років ніхто нічого не робив, щоб виправити ситуацію. Тому необхідно було приймати управлінське рішення щодо продажу, бо в цій ситуації це єдине ефективне вирішення. Звісно, що облрада не буде продавати цю нерухомість за копійки, як свого часу сталося з часткою міськради в цьому будинку. Буде проведено конкурс на оцінку. Всі кроки будуть контролюватись з боку керівництва облради і громадськості. 50% отриманих коштів від продажу цього об’єкта будуть скеровані на реконструкцію Львівського обласного клінічного перинатального центру.

Це історія про те, як нотаріуси переоформили приміщення, що належали міськраді у приватну власність?

Чи все зайве нерухоме майно буде розпродано облрадою в найближчі роки і таким чином у майбутньої каденції не буде такого ресурсу наповнення бюджету?

Пропозицій не надходило. Я був і залишаюсь членом команди «Громадянської позиції». На іншу роботу з ЛОР нікуди йти наміру не маю. Бути заступником голови облради - це велика відповідальність.

Це нереально, бо нерухомого майна у власності облради є багато. Тобто вже проведена його детальна інвентаризація й оцінка і є повноцінна база? Оцінка до кінця ще не проведена, хоч це вартує зробити по всім об’єктам нерухомості комунальної власності. Це зроблено лише для приміщень, які здаються в оренду і виставляються на продаж. Але такої ситуації, яка трапилась в Львівській міськраді, що 40 приміщень були шахрайським способом виведені з власності громади міста лише тому, що не використовувались і не було завершено оформлення права власності на них.

Саме так. Обласна рада допомагатиме місту повернути ці приміщення, але ця схема сталась лише тому, що не було зареєстровано право комунальної власності міста за цими приміщеннями, тобто не було відповідного рішення міськради. В облраді ми стараємось такого не допустити, отож перевіряємо наявність всіх юридичних документів на нерухомість. Останнє питання не стосується теми нашої розмови, але є актуальне. У Львові в політичних колах, говорять про можливий Ваш перехід на роботу в Адміністрацію президента та зміну політичних орієнтирів…

Як політик, я маю довіру громади, довіру голови нашої партії Анатолія Гриценка, підтримку колег з депутатського корпусу. Саме тому не боюся братись за реальні реформи, хоч тема майна вважається невдячною і такою, що аж ніяк не сприяє росту рейтингів популярності. Але я за посаду не тримаюсь, для мене важливим є результат. Що ж до візитів в Адміністрацію президента чи будь-яку іншу державну установу, то я це роблю, виконуючи свої посадові обов’язки, вирішуючи проблеми, пов’язані з роботою Львівської облради і життям нашої громади. Джерело: «Варіанти»

У ТРУСКАВЦІ ПРОВЕЛИ СЕМІНАР

ПРО ЕНЕРГОЕФЕКТИВНІСТЬ В ЖИТЛОВОМУ СЕКТОРІ

Про енергоефективність в житловому секторі

Ключове питання семінару — як

та вигідні шляхи її реалізації говорили на

семінарі, проведеному

правильно і

місцевих депутатів

своє житло

у Трускавці з ініціативи

економно обігріти

«Громадянської позиції». від

На семінар були запрошені голови ОСББ Трускавця, Борислава та Стебника, а також спеціалісти із ЛОДА та представники міжнародної програми «Енергоефективність у житловому секторі», що займається реалізацією проектів енергозбереження із залученням коштів міжнародного банку. «Ми ставили собі за мету залучити якомога більшу кількість ОСББ до участі в семінарі. На нього були запрошені також голови ОСББ Борислава та Стебника, але в першу чергу ініціативу про-

явили здебільшого представники ОСББ Трускавця. Тема зараз дуже актуальна і ми раді тому, що потроху вдається доносити корисну інформацію відносно можливостей реалізації заходів енергозбереження, які існують зараз», - наголосив депутат ТМР від «Громадянської позиції» Тарас Матолич. На заході було представлено статистичні дані по стану житлового фонду в країні загалом та фінансових потребах на нього. Відповідно до розрахунків, українці використовують втричі

більше газу на кубометр площі, ніж європейські країни і навіть майже вдвічі більше, ніж росіяни. Чималу роль тут відіграє невміння правильно обігрівати своє житло. У зв’язку з постійним зростанням вартості газу, електроенергії, - люди поступово задумуються над необхідністю енергозбереження. Перші кроки до цього починають робити багатоповерхівки міста, які організувались в ОСББ - на зустріч прийшло близько тридцяти голів об’єднань.

«На сьогодні у Трускавці діє вигідна програма співфінансування 70% на 30%, де мешканці платять 30% вартості робіт, інше – проплачується з бюджету міста. Але мова йде більше про поточні ремонтні роботи і навряд чи така можливість буде завжди. На семінарі йшла мова про безвідсоткове кредитування. Програма підтримки проектів енергозбереження в місті наразі нерозроблена, а потреба в них - чимала. Тому ми й ініціювали такий семінар, щоб донести до голів ОСББ інформацію, які є шляхи їх реалізації» - зазначив депутат Трускавецької міськради від «Громадянської позиції», голова ОСББ Андрій Степаненко. Голови ОСББ отримали чимало актуальної інформації відносно можливостей впровадження заходів, що сприяють енергозбереженню в багатоквартирних будинках, можливостей отримання кредитів з компенсаціями, з відшкодуванням із міського або державного бюджету. Ніна ФЕДЬКО


ТЕХНОГЕННА КАТАСТРОФА

- що це?

Юрій Кужелюк, депутат міськради

З

араз у всіх на устах проблеми зі сміттям у Львові. Проте мало хто знає, що ми були майже на порозі аналогічної ситуації зі стоками, які продукує місто Львів. То тут, то там почала провалюватися земля через руйнування каналізаційних труб. Живучи в центрі, або в багатоповерхових житлових районах, ми не підозрюємо, що по всіх околицях міста в районах індивідуальної житлової забудови течуть смердючі брудні потічки, які є джерелом інфекції. Ми вже призабули той нестерпний запах, який стояв у місті ще декілька років тому. Добре, що завдяки певним енергійним заходам все-таки вдалося уникнути біди. Запах практично зник, слово «штиняє» вийшло зі щоденного ужитку, проте проблема ще далека від вирішення повністю. Отже, що відбувається зараз і чи до «сміттєвої» проблеми не додасться «каналізаційна»? Очевидно, що ні. По-перше, при ремонті вулиць повністю міняються всі мережі. Останні приклади – вулиці Мечникова та Червоної калини.

НАРЕШТІ ВДАЛОСЯ ЗРУШИТИ З МІСЦЯ ПРОГРАМУ КАНАЛІЗУВАННЯ НЕКАНАЛІЗОВАНИХ РАЙОНІВ По-друге, нарешті вдалося зрушити з місця програму каналізування неканалізованих районів. Здається всі зрозуміли, що негоже, коли в європейському місті всі околиці усіяні вигрібними ямами, а по вулицях течуть смердючі потічки, які деякі львівські «європейці» випускають зі своїх будинків сусідам під вікна і потім самі ж і нюхають продукти своєї життєдіяльності. Але це вже стосується нашої спільної свідомості. Отож зараз справді активно ведуться роботи, що стосуються каналізування неканалізованих районів, а таких у Львові достатньо: Глинянський тракт, Кривчиці, низ вулиці Личаківської, Знесіння, Ряснянська-Брюховецька, Болбочана-Станційна, Рудно, Білогорща, Брюховичі, Винники. У всіх перерахованих мікрорайонах роботи дійсно вже розпочались минулого року, або розпочинаються у цьому році. Принаймні на 2017 рік передбачені серйозні бюджетні призначення для виконання цих робіт. Практично завершена побудова нового колектора і дорожнього полотна по вулиці Богданівській у Кривчицях, що дозволить невдовзі ввести в дію цю транспортну артерію.

Невдовзі розпочинаються роботи з каналізування вулиць Глинянський тракт, Кошова, Козацька та Новояричівська, загальною вартістю 10 млн. грн. Цього року передбачено виконати робіт на 6 млн. грн. Завершуються проектні роботи з каналізування великого мікрорайону між вулицями Богданівською та Глинянський тракт і тут же приступаємо до виконання робіт на суму 5 млн. грн. Цього ж року повинні каналізувати вулицю Старознесенську ( Передбачено 4 млн. грн.) та Балкову. За 500 тис. грн. виготовляється проектно-кошторисна документація для каналізування мікрорайону вулиць Дорога Кривчицька – Міжгірна. Потроху завершуватиметься каналізування мікрорайону Личаківська-Голубця. Взагалі, такі роботи є дороговартісними, адже, ще як правило слід міняти прогнилі водопроводи, а потім замощувати вулиці. Не дивуйтеся, адже в нашому місті є достатньо сільських доріг без твердого покриття. Звичайно, що це завдання не на один рік, але, як кажуть головне «встрянути у бій». Проблемою є те, що подібні роботи є складні з інженерної точки зору і вимагають кваліфікованих працівників. І тут ми

натикаємося на той факт, що хвалена система «Prozorro» можливо й добра для закупівель готових товарів, але не гарантує від недоброчесних гравців при виконанні робіт. Непоодинокі факти, коли тендери на складні роботи виграють фірми, які не мають нічого крім печатки, або не мають жодного досвіду в даній галузі. В процесі торгів вони демпінгують до того моменту, поки серйозні учасники, які мають техніку, персонал і оцінюють реальну вартість робіт, не знімаються з торгів. В результаті виграє аферист. Спитаєте, яка мета? Дуже просто. Або прийти до того, хто зайняв друге місце і запропонувати за певну плату знятися після завершення торгів, або розпочати роботи (розрити вулицю) і далі вимагати перегляду ціни. Електронні торги, річ хороша, але вимагають модернізації для захисту від аферистів. Болючими проблемами є стан аеротенків на очисних спорудах та проблема утилізації зневодненого мулу, якого накопичилося сила силенна. Аеротенки – це споруди в яких здійснюється збагачення киснем стоків і в яких живуть бактерії, що переробляють ці стоки. На виході утворюються мул і чиста вода. Слава Богу і на цих ділянках є серйозні зрушення. Отриманий кредит ЄБРР та грант до нього дають змогу реконструювати аварійні аеротенки та побудувати метантенки – систему отримання природнього газу з мули, який продукують очисні споруди. Отриманої з газу електроенергії буде більше, ніж потрібно для живлення всіх очисних споруд. Всі ці заходи дадуть можливість покращити якість води, яка впадає в Полтву. Всі формальні процедури з ЄБРР закінчені і попереду реальне проектування та виконання робіт. Це буде хорошим прикладом отримання енергії з нетрадиційних джерел. Загалом процес пішов, але необхідно пам’ятати, що слід постійно турбуватися про підтримання у робочому стані всього, що створену руками людини. У противному разі матимемо помсту природи за нашу дрімучість.

«Громадянська позиція». Реєстраційне, свідоцтво: КВ №16558-5030Р. 79005, м.Львів, просп. Шевченка 12/4. Тел./факс: (032) 261-65-30. Відповідальний: В. Різов. www.grytsenko.com.ua, gp.lviv@gmail.com. Друк: ФОП Войтович А.П. Тираж: 10 000 прим.

Газета "Громадянська позиція" (Львівська область), квітень 2017  

Газета "Громадянська позиція" (Львівська область), квітень 2017

Газета "Громадянська позиція" (Львівська область), квітень 2017  

Газета "Громадянська позиція" (Львівська область), квітень 2017

Advertisement