Page 1

БЕРЕЗЕНЬ 2018 № 2

Володимир Гірняк: «Кожен громадянин має знати, на що тратяться його гроші»

Я

к просувається процес оновлення приміщення на Короленка? Чи буде «Арена Львів» належати громаді Львівщини? Скільки мільярдів гривень цьогоріч буде вкладено у ремонт обласних доріг та які із них – в пріоритеті? Скорочення масштабів позашкільної освіти в регіоні – міф чи реальність? Про все це, а також – про філософію розподілення бюджетних коштів, нові проекти та відповідальність народних обранців, говоримо із заступником голови ЛОР ВоПРОДОВЖЕННЯ НА 2 СТ. лодимиром Гірняком.

Анатолій Гриценко - про формат миротворчої місії на Донбасі

Ч

и варто на Донбас вводити миротворчі сили європейських країн, які не є членами НАТО, чи варто до процесу залучати Білорусь? Можливі формати миротворчої місії ООН в ОРДЛО – в аналізі від лідера партії «Громадянська позиція» Анатолія Гриценка.

ПРОДОВЖЕННЯ НА 3 СТ.

«Громадянська позиція» виступає проти спекуляцій на темі прапора

Н

ещодавно на засіданні сесії Львівської міськради розгорілася гостра дискусія щодо доцільності вивішування у певні дати на офіційних установах міста червоно-чорного прапора поруч із державним. Депутати фракції політичної партії «Громадянська позиція» не підтримали проект ухвали, згідно з яким зобов’язувалося вивішувати червоно-чорний прапор на офіційних установах. Водночас, усвідомлюючи велике патріотичне значення червоно-чорного знамена та інших бойових символів, фракція проголосувала за ухвалу, яка рекомендує використання під час проведення відповідних урочистих та пам’ятних заходів на території Львова символіки ЗСУ, добровольчих батальйонів та історичної символіки, зокрема червоно-чорного прапора Організації Українських Націоналістів, символів Української Повстанської Армії, Української Військової Організації, Українських Січових Стрільців, символіки українських військово-спортивних товариств, козацької символіки . «Громадянська позиція» виступає категорично проти будь-яких спекуляцій на темі прапорів українського народу і спробах заробити на цьому політичні бали. Нагадуємо, що 18 вересня 1991 року Президія Верховної Ради надала синьо-жовтому прапору статусу Національного, а 28 січня 1992 року Верховна Рада України прийняла постанову про затвердження Національного прапора «Про затвердження державним прапором України Національного прапора». У кожної країни є один державний прапор. Бойові прапори натомість використовують під час військових операцій та урочистих подій. Принагідно закликаємо політичні сили не піаритися на святій для українців темі і чітко розділяти символіку державного та бойового прапорів. При цьому, віддаючи шану бойовим знаменам українців – бандерівському червоно-чорному стягу, малиновим козацьким хоругвам, прапору Українських січових стрільців, вважаємо за доцільне їхнє всебічне використання під час відповідних заходів та урочистостей. Ніхто не заборонить нам шанувати і використовувати бойові символи, освячені кров’ю наших Героїв.


2

Володимир Гірняк: «Кожен громадянин має знати, на що тратяться його гроші» цього року буде понад 3 млрд грн. Кілометр дороги коштує близько 4-5 млн грн. Є якась логіка у будівництві доріг. Були зроблені магістральні, стратегічні дороги – Львів-Тернопіль, Львів-Івано-Франківськ, дорога на Чернівці, далі дороги Бориня-Мохнате, Львів-Самбір, Самбір-Старий Самбір – Турка. У планах – Східниця-Турка, Дрогобич-Самбір-Мостиська. – Мешканців не тільки Львова, а й області турбує тема автобусних пасажирських перевезень – автостанції, кінцеві зупинки маршрутів, тарифи? Коли депутати візьмуться, щоб навести лад у цій сфері? – Це завдання номер один на 2018 рік. Питань у цій сфері дуже багато, бо не займалися нею роками. Я говорив нещодавно щодо цього з профільним заступником голови ЛОДА І.Гримак. Ця галузь відстає, порівняно з дорогами. Цим потрібно предметно зайнятися.

– Пане Володимире, коли діляться бюджетні гроші, кожен депутат намагається відстояти свій округ. Який об’єкт відстояли ви? – Мені у цьому плані пощаслило. Я був першим у списку «Громадянської позиції» до Львівської облради. Відповідно мій округ – вся Львівська область. Вважаю, якщо є здоровий лобізм – активний депутат, який обраний від певного району чи міста Львова, відстоює свій округ – у цьому немає нічого поганого. Здоровий лобізм є у всіх країнах. Я завжди людям кажу: дивіться, кого обираєте. Обирайте людину, яка буде відстоювати ваші інтереси. Є можливість залучати кошти не тільки бюджету розвитку, а й з інших програм, Державного фонду регіонального розвитку, екологічного фонду. Але для цього треба переконати колег-депутатів на комісії, керівників в Обласній Держанвій Адміністрації. Це нормальний процес.

Д

– Яка доля ініціативи щодо передачі стадіону «Арена Львів» у комунальну власність Львівської облради? – Ми були запрошені на нараду, яку проводив держсекретар міністерства молоді та спорту Олег Немчинов. Там є багато проблем: борги перед підрядниками на 709 млн. грн, незавершені інфраструктурні речі – потрібно завершити розв’язку, облаштувати електропідстанцію. Мене як посадовця, львів’янина, не задовольняє стан справ з «Ареною Львів». Це було би цікаве амбітне завдання для нинішньої обласної ради. На місцевому рівні краще відомо, що робити з тим чи іншим об’єктом. Звичайно, з боргами ми цей об’єкт не візьмемо. – Скільки у бюджеті 2018 року заклали на ремонт доріг? Які основні напрямки будуть ремонтувати? – Львівщина – на першому місці в Україні за обсягами ремонту доріг. Є обласна, державна програми, інвестиційні проекти, європейські кредити. Загалом

Я дуже активно вникаю у питання пасажирських перевезень. Ми зараз займаємося реформуванням обласних комунальних закладів, мені кажуть: «Знаєте, так було завжди…». Так само і тут, з перевезеннями: так було, але так більше не буде. Будуть зміни.

- Звершився прийом документів для участі в конкурсі мікропроектів. Минулоріч це був науспішніший проект ЛОР. Як у 2018? - Цього року з бюджету області на конкурс проектів місцевого розвитку виділено рекордних 105 млн грн. Ми не очікували, що буде така велика кількість проектів. У результаті ми отримали 2765 заявок, з яких зареєстровано 2058. Їх загальна вартість становить понад 500 млн грн з усіх джерел фінансування, зокрема з обласного бюджету – понад 240 млн грн. Це дуже добрі показники. З року в рік вони покращуються. До кінця березня відбуватиметься оцінювання. До Паски, думаю, ми повністю вже запустимо цей процес. - Приміщення на Короленка, 1 а. На якій стадії його відновлення? - Тривають підготовчі роботи. Були проблеми з електромережами, але зараз їх вже вирішено. Відбувається перепланування самого приміщення, тож потрібні відповідні дозволи. Це все паперова тяганина, яку ми намагаємось не затягувати в часі. Робимо все, щоби якомога швидше вийти на тендерні процедури, розпочати ремонт і до Покрови-2018 відчинити двері цього приміщення для атовців. - Обласній раді закидають наміри реформувати позашкільну освіту в сторону її скорочення. Наскільки це аргументовано? - Належне націонал-патріотичне виховання дітей і організація їх комфортного дозвілля – серед головних пріоритетів ЛОР. Сьогодні розробляється нова стратегія, метою якої є залучити якомога більшу кількість дітей у гуртки і якісно організувати їхнє дозвілля. Головне, аби ці гуртки дійсно працювали, а не рахувались на папері, як це подекуди було ще донедавна. Такого більше не допустимо – кошти, які ми виділяємо на позашкільні програми мають бути використані раціонально. Взагалі, наша філософія - кожен громадянин має знати, на що тратяться його гроші.

«Доступних ліків» має бути більше

ержавний проект «Доступні ліки» потребує внесення змін. В першу чергу – в частині самого переліку медикаментів. На цьому, під час звіту департаменту охорони здоров’я ЛОДА наголосив депутат від фракції «Громадянська позиція», практикуючий лікар Ярослав Освянецький. «Я прошу вас ініціювати розширення списку препаратів, які би повинні були вступати у цю систему. Особливо ми бачимо нагальну потребу не тільки у серцевих нагальних препаратах. Їх список однозначно треба розширюва-

ти. Зараз я маю на увазі обезболюючі і препарати гормональні», - наголосив Ярослав Освянецький. Так, каже він, сьогодні в Україні велика кількість людей їх потребує і затрачає великі кошти на їх придбання.

у 2018 на програму «Доступні ліки» для Львівщини передбачили 65,3 млн грн. До участі в програмі долучилися вже понад 900 аптек області.

Нагадаємо, у державній програмі «Доступні ліки» – препарати для хворих на астму, діабет та серцево-судинні захворювання. Маючи рецепт від лікаря, такі пацієнти мають право отримувати медикаменти безкоштовно або з доплатою. У 2017 році перелік «Доступних ліків» із півтори сотні позицій зріс більш як до двохсот. Однак не всі найменування пацієнт може отримати згідно програми – виною несистемна цінова політика, яка перешкоджає роботі ланцюжка виробник– дистриб’ютор – роздрібна мережа.


Анатолій Гриценко - про формат миротворчої місії на Донбасі

М

іжнародні конфлікти, майбутнє України і Європи - про це і не тільки йшлося на щорічній конференції у Мюнхені з питань міжнародної безпеки.

Колишній генсек НАТО Андерс Фог Расмуссен вважає, що на Донбас треба ввести миротворчі сили європейських країн, які не є членами Північноатлантичного Альянсу а президент Білорусі Олександр Лукашенко заявив, що готовий відрядити своїх миротворців, якщо Москва і Київ дійдуть згоди у цьому питанні.

Ми оголошуємо збір коштів з

тим, аби допомогти нашим героямземлякам.

Забезпечимо їх одягом, а також - продуктами харчування, засобами гігієни, миючими засобами. Просимо долучитися небайдужих людей! Про всі витрати будемо звітувати на сторінці «Допомога 24-тій механізованій бригаді» у Фейсбук.

«Я поясню, чому навколо цих питань триває така гаряча дискусія. Кожна країна, чи це Швеція, чи Єгипет, чи Фінляндія, кожен, хто буде виділяти свої миротворчі сили, обговорює це питання в уряді. Обговорюється і зважується все: можливі загрози, реалістичність виконання завдань і потім, з подачі керівника держави, це рішення голосується в парламенті.

План Расмуссена слабкий. Бо він передбачає виведення миротворців на лінію кордону не на першому етапі введення військ, а на наступних. У професіоналів є розуміння, що ізолювати район потенційних бойових дій повністю по всьому периметру необхідно на першому ж етапі, щоб не підливати пальне у те багаття!

Будь-який варіант миротворчої місії передбачає, що буде така розвідувальна поїздка прямо на місце, де потенційні цивільні керівники місії і військові командири подивляться, де, як і кого треба розташувати. Вони ж відразу побачать, що є неперекритий кордон понад 400 кілометрів. Вони відразу скажуть про це своїм керівникам. Вони туди не підуть, бо це питання безпеки цих миротворців.

3

У плані Расмуссена якось так оптимістично йдеться про 20 тисяч військ. Наші розрахунки - потрібно 30-40 тисяч військ. Плюс цивільна місія - 5-6 тисяч. Якщо врахувати, що з кожної країни один підрозділ перебуває, другий - готується, а третій - відпочиває, то загалом треба задіяти близько 100 тисяч військ з різних держав. Це дуже непросте воєнне логістичне завдання. А Росія з цим грається. Вона відкриває Мінські угоди, де вона не взяла на себе жодних зобов’язань, і каже: ми нічого не будемо підписувати, бо ми не сторона, ми - гарант. Станом на сьогодні Росія взагалі відмовляється підписувати будь-який документ з ООН про миротворчість. Вона наполягає на тому, щоб цю угоду підписували ДНР та ЛНР, проти чого виступає українська сторона. Бо це наша територія, наш парламент бере на себе зобов’язання, а не фейкові парламенти, обрані на виборах, легітимність яких ніхто не визнав. От в чому проблема», - каже Анатолій Гриценко.

Волонтерський центр допомоги «24-тій механізованій бригаді» м. Яворів просить вас про допомогу Кошти можна перерахувати на карточку ПриватБанку: 4149 4978 7252 4378 Наталя Головань За більш детальною інформацією звертатись за тел. 093 70 18 709 Головань Наталя або за адресою: м. Львів, вул. Винниця 52.

Статус бійця-добровольця на Львівщині отримав 151 герой

«Станом на сьогодні 151 новітній герой Львівщини отримав статус бійця-добровольця. Комісія з визнання засідає як правило раз на три тижні – залежно від інтенсивності подачі документів. Вивчаємо кожен окремий випадок і шляхом голосування приймаємо рішення. Окрім відповідного посвідчення, хлопці отримують також матеріальну допомогу в розмірі 3000 грн», - прокоментував хід визнання бійцями-добровольцями голова відповідної комісії, заступник голови ЛОР Володимир Гірняк.

Так, каже він, відмовляють хлопцям рідко. Як правило, коли є аргументовані сумніви, їх просять про додаткові докази. «Ми шануємо і цінуємо героїзм кожного із добровольців. Звичайно, тут одного визнання мало. Треба на найвищому рівні вирішувати питання соціального забезпечення і адаптації цих бійців. Ми звертались і надалі будемо вимагати у столиці прийняти відповідне рішення», - наголосив Володимир Гірняк.

Аби отримати сатус бійця-добровольця, необхідно зібрати певний пакет документів. У першу чергу - довідку від командира добровольчого батальйону. Своєю чергою, член комісії із визнання добровольців, керівник фракції «Громадянська позиція» у ЛОР Уляна Дорош, закликала бійців-добровольців скористатись своїм право на визнання та перелічила список необхідних для цього документів: «Бійцю необхідно надати комісії довідку від командира добровольчого батальйону; два свідчення від двох бійців, що мають статус учасників бойових дій, або визнані інвалідами війни; інші матеріали, що свідчать про участь у бойових діях в зоні АТО. Також необхідно написати заяву від свого імені, додати копію паспорта та ідентифікаційний код»,- зазначила Уляна Дорош.


4

Конкурсне призначення керівників медустанов суттєво покращить надання послуг мешканцям Львівщини Володимир Гірняк

У

сі керівники комунальних закладів мають призначатися на конкурсній основі. Причому конкурси мають бути абсолютно прозорими, із громадським обговоренням.

Чому ми у Львівській облраді зійшлися на такому варіанті? Комунальні заклади – це не приватна власність того чи іншого керівника. Це власність громади. І тому очолювати їх мають найкращі фахівці.

Минулого року ми практично завершили конкурси і призначили керівників у заклади культури. І вже сьогодні маємо перші позитивні результати – важко не помітити, яке нове дихання отримали, до прикладу, Дім Франка у Львові чи музей у Нагуєвичах.

Уже найближчим часом розпочнеться серія публічних конкурсів на посади керівників медустанов. В області є очільники, що керують закладами по два-три десятки років. Якщо їхня робота успішна, то, я переконаний, що представники влади, трудовий колектив і представники громадськості підтримають таких керівників, незалежно від стажу роботи. Коли ж людина просто обіймає посаду, вважаючи лікарню чи поліклініку мало не своєю вотчиною, і не встигає за вимогами часу, то очевидно, що на його місце має прийти новий ініціативний фахівець. Свідомий того, що будуть гострі дискусії та суперечки. Але й це вважаю корисним, бо лише в публічних дебатах може народитися розуміння, яке допоможе прийняти оптимальне кадрове рішення. Дуже добре, що в цьому питанні є спільна позиція ЛОР, ЛОДА і громадськості – запроваджуючи зміни, відчуваємо колосальний спротив системи, проте справа рухається. Наше завдання — вдосконалити систему медицини. Це – вимога часу.

Роман Іванців – почесний президент Львівської обласної федерації баскетболу

З

а депутата Львівської міськради, члена фракції «Громадянська позиція» проголосували усі делегати на позачерговій конференції Федерації баскетболу Львівщини.

«Можу усіх запевнити, що не хочу просто так перебувати на цій посаді, а хочу побачити результат. Якщо відверто, то довго вагався, чи очолити цю посаду чи ні, оскільки не люблю бути так званим «весільним генералом». Розумію, що результат досягається зусиллями. Втім, я готовий докласти свої зусилля, скажімо, до розвитку дитячо-юнацького баскетболу на Львівщині чи до будівництва у Львові палацу спорту. Я б хотів говорити про практичні речі, які я допоможу зробити. Усе інше мене не цікавить», – наголосив новообраний почесний президент Львівської обласної федерації баскетболу.

«Громадянська позиція». Реєстраційне, свідоцтво: КВ №16558-5030Р. 79005, м.Львів, просп. Шевченка 12/4. Тел./факс: (032) 261-65-30. Відповідальний: Анатолій Петрінко. www.grytsenko.com.ua, gp.lviv@gmail.com. Друк: ФОП Войтович А.П. Тираж: 10 000 прим.

Газета "Громадянська позиція" (Львівська область), березень 2018  

Газета "Громадянська позиція" (Львівська область), березень 2018

Газета "Громадянська позиція" (Львівська область), березень 2018  

Газета "Громадянська позиція" (Львівська область), березень 2018

Advertisement