Page 1

ЛЮТИЙ 2018 №1

Володимир Гірняк: «Львівщина у 2018 році - із рекордним бюджетом розвитку»

Н

айбільший для Львівської обласної ради бюджет розвитку - 2018 прийняли наприкінці січня. 174 мільйони гривень вже скеровано на ремонти та вдосконалення інфраструктури області. До порівняння, аналогічна стаття витрат у 2017 році становила 86, 5 млн. грн.

надійшли від приватизації та від оренди комунального майна ЛОР. Решта 110 мільйонів гривень – це вже наше досягнення. Я нагадаю, на підставі доручення голови ЛОР було створено робочу групу, яку я мав нагоду очолювати. Ми моніторили роботу наших комунальних закладів. Цих 110 мільйонів гривень нам вдалося отримати завдяки уникненню неефективних видатків у 2017 році. Шляхом доцільної економії «убили двох зайців» – наповнили бюджет та запустили механізм ефективнішої роботи об’єктів, які належать облраді», - пояснює Володимир Гірняк.

«Цьогоріч маємо унікальну можливість спрямувати такі суттєві суми на розвиток наших комунальних закладів. Це вперше за часів роботи ЛОР», - коментує бюджет розвитку заступник голови Львівської обласної ради Володимир Гірняк.

Так, зазначає він, історія існування Львівської обласної ради не пам’ятає такого, аби бюджет розвитку було прийнято настільки швидко – ще в січні місяці та ще й в такому обсязі. «Вперше маємо бюджет розвитку у розмірі 174 мільйонів гривень. 64 млн грн – це ті кошти, які

‘‘

Так, зекономлені кошти вже скеровано на розвиток комунальних закладів. Серед них - перинатальний центр, приміщення на Короленка, 1а, львівський геріатричний пансіонат, дитячі інтернати та турбази.

Анатолій Гриценко: Я за президентську форму правління

Я

за те, щоби у нас була президентська форма правління. Чому не канцлерська та не прем’єрська? Бо президент – єдина посадова особа, обрана легітимно. Про це в ефірі програми HARD з Влащенко на телеканалі ZIK заявив лідер партії «Громадянська позиція» Анатолій Гриценко. Ведуча програми запитала у лідера «Громадянської позиції», яку, на його думку краще будувати державу: націоналістичну чи мультикультурну? На це Анатолій Гриценко відповів: «Наша партія називається «Громадянська позиція». Програма партії – від активного громадянина до лідера держави. Ключова основа – людина, її права та її свободи. Це найголовніше. Далі суспільство як спільнота і тільки третє – держава, тобто влада. У нас не буде диктатури, але у нас буде авторитетне управління. І не треба цього боятися, я відкрито говорю це. А на практиці це означає, що відповідальність буде і вона має прізвище»,– каже Гриценко.

Гість програми додав, що з авторитарним управлінням люди стикаються майже всюди. Разом з тим Гриценко наголосив, що обмежити громадянські права людини сьогодні неможливо. «Хоча б у Європі. Я не говорю про деякі африканські та азійські країни. Це як паста, із тюбика. А хто може встановити диктатуру, то це ті, хто контролює величезні масиви інформації. Інформації стає все більше, із вашим гаджетом про вас знають все. От цього треба боятися» – акцентував Анатолій Гриценко. Водночас політик зазначив, що авторитарна влада точно обмежить свободу красти, право вбивати, свободу бездіяти тоді, коли треба діяти та право працювати непрофесіоналу на відповідальній посаді.

‘‘


2

На Жидачівщині — нова дорога

Щ

е 23 березня 2017 року, на автодорозі Ходорів-Жидачів обвалилася частина мосту. Аварія сталась в с. Заліски, над місцем, де річка Свіча впадає в Дністер. Зруйновано 70-метрову пішохідну частину мосту. На місці аварії виставлено обгороджуючий захист.

Великогабаритні авто не їздять взагалі, а легковики – ігноруючи правила безпеки. Тимчасовий вихід із ситуації – робити максимально придатними об’їздні шляхи. Як от Новий Розділ-Жирів. Жителі прилеглих сіл залишились відрізаними від Жидачева - через міст у Залісках можна було найшвидше добратися до райцентру. Тож громаді прилеглих сіл доводиться або їхати електричкою на Ходорів, або ж добиратись через Новий Розділ. На ремонт моста, каже депутат ЛОР від фракції «Громадянська позиція» Михайло Титикало, треба 250 млн. грн. Сума для місцевих бюджетів – непідйомна, тож допоки Кабмін вирішує, що робити, на Жидачівщині ремонтують об’їздні шляхи. «Відтинок дороги Новий розділ-Жирів був у жахливому стані. Досить того, що об’їзд моста через Розділ становить 30 км, так ще й дорога погана. Нашими спільними зусиллями, ремонт завершено. Його бюджет становить 7 млн. грн», - розповідає Михайло Титикало.

Журавнівська ратуша – із новим дахом

На черзі – завершальний ремонт фасаду, оцінений у 700 тис. грн.

Р

атуша у смт. Журавно має прадавню історію. Якщо Магдебурзьке право селище отримало у 1776 році, то сама споруда почала будуватись орієнтовно через 50 років після цього. «Настав час, коли почав протікати дах, фасад також «різав око». Тож ремонт був вкрай необхідний», - розповідає один з ініціаторів реконструкції журавнівської ратуші, депутат Львівської облради від фракції «Громадянська позиція» Ярослав Овсянецький.

700 тис. грн. вже вкладено у реконструкцію пам’ятки архітектури. «За 2017 рік ми повністю поміняли верхнє дерев’яне перекриття, накрили дах металочерепицею. Перед цим була дірява бляха, тож ратушу постійно підтоплювало. Також вже зроблено верхню башту. 400 тис. грн – це кошти ДФРР (державного фонду регіонального розвитку – ред.) і 300 – місцевий бюджет», - зазначив Ярослав Овсянецький. Та додає – у 2018 році у Журавно хочуть доробити фасадні роботи. На це необхідно аналогічних 700 тис. грн. «Будемо знову ініціювати виділення коштів, залучати місцеву казну. Для нас це важливо. Приміщення не простоює – у ратуші розміщений народний дім з сучасним, повністю відремонтованим глядацьким залом, працюють гуртки та бібліотека», - наголосив депутат депутат Львівської облради від фракції «Громадянська позиція» Ярослав Овсянецький.

Село Пристань – із новою школою

У

селі Пристань, що на Сокальщині, відкрила двері нова школа. Освітній заклад розрахований на 150 учнів з двома дошкільними групами по 20 дітей. Окрім того, при школі також передбачили облаштування фельдшерського пункту.

кої позиції» Сергій Касян. Сам обранець представляє інтереси сокальчан, тож не з чуток знає про умови, в яких донедавна учились діти с. Пристань - у двох корпусах: приміщенні австрійської старої школи, яку збудували у  1906 році, і колишньому будинку священика. Відповідно про жодні умови для навчання не могло бути і мови. Сьогодні ж у новеньких класних кімнатах,  розташовані виробничі майстерні, буфет роздягальні, спортзал, кабінети хімії, фізики, біології та інформатики.

фото: дивись.info «Будівництво школи розпочалося ще 1991 року. З того часу так і тягнулось. Іноді вже просто не вірилось, що колись це спорудження завершиться. Тож всі, хто мав змогу, «оббивав пороги» різних владних установ, які тільки знав, аби таки знайшлись кошти. І знайшли

- школу будували за кошти Державного фонду регіонального розвитку та обласного бюджету. Що важливо - це велике приміщення розраховане не лише для школи, тут мають бути і сільські ФАП та дитсадок», - зазначає депутат Львівської обласної ради від фракції «Громадянсь-

Довідка: Будівництво загальноосвітнього закладу розпочали у 1993 році. Загальна кошторисна вартість будівництва - 27 мільйонів 792 тисяч гривень. Орієнтовна вартість виконаних робіт станом на 19.12.2017 - близько 24 млн за кошти Державного фонду регіонального розвитку та кошти обласного бюджету.


Відкрито благодійний рахунок для ремонту «Будинку воїна» Львівська обласна рада відкрила благодійний рахунок, на який всі, хто хоче долучитися до відновлення приміщення на вул. Короленка 1 а, можуть перераховувати кошти. Про це повідомив заступник голови ЛОР Володимир Гірняк. Першим, за його словами, зголосилось Українське лікарське товариство у Львові. Нагадаємо, замість російського культурного центру, у споруді спільними зусиллями ЛОР та громадськості буде створено осередок для атовців.

Медики під час святкування традиційної «лікарської Маланки» провели благодійний аукціон, аби зібрати кошти на відновлення приміщення на Короленка. Так от, на заході зібрали 14 000 грн. «Маю велике сподівання, що й інша громадськість Львова не стоятиме осторонь та долучиться до реалізації проекту під умовною назвою «Будинок воїна». Зі свого боку казна ЛОР однозначно, що також виділить кошти», - зазначив Володимир Гірняк.

Зі свого боку ЛОР вже виділила 6,5 млн.грн

Як повідомив Володимир Гірняк, Львівська обласна рада зі свого боку вже виділила 6,5 млн. грн. з бюджету розвитку та відкрила рахунок, на який благодійники можуть перераховувати кошти на проект під умовною назвою «Будинок воїна». Ці кошти буде скеровано на відновлення та обладнання приміщення. «Рускоє культурноє общєство» залишило нам приміщення на Короленка у дуже занедбаному стані. Там треба міняти як комунікації, дах протікає, підлога в окремих місцях кимось була просто спалена. Таке враження, що там багаття розводили. Проте, спільно із громадськістю, на Короленка 1а буде наведено лад», - сказав Володимир Гірняк.

Львівський геріатричний пансіонат повинен мати гідні умови

Після господарювання "руского міра", приміщення на Короленка у вкрай незадовільному стані

Номер рахунку: Управління майном спільної власності Львівської обласної ради ЄДРПОУ 25255072 МФО 825014 р/р 31550340120967 у ГУДКСУ у Львівській області.

3 В. Гірняк ініціює

перевірку законності діяльності московського патріархату на Львівщині

Н

а Львівщині перевірять законність набуття земельних ділянок та правові підстави їхнього використання представниками УПЦ МП, а відтак - і будівництво на цих ділянках храмів. З відповідною ініціативою виступив заступник голови ЛОР Володимир Гірняк. Депутати підтримали його – звернення до низки структур, серед яких ЛОДА, ЛМР, Дежгеокадастр було прийняте на сесії облради 30 січня. «Ми, депутати Львівської обласної ради, стурбовані незаконними діями представників Української православної церкви Московського патріархату, які полягають у спорудженні храмів з порушенням норм чинного законодавства. Нещодавно громадськість пікетувала будівництво храму в мікрорайоні Сихів у Львові. Триває конфлікт щодо церкви Московського патріархату у Бродах. Ще раніше виникали непорозуміння довкола спорудження храмів Московського патріархату у селі Верничі на Стрийщині. Усі ці факти дестабілізують релігійно-політичну ситуацію в області, становлять загрозу національній безпеці держави та відкривають шлях до можливих провокацій з боку представників так званого «руского міра», - йдеться у зверненні. За словами Володимира Гірняка, Львівська обласна рада у визначений законом час чекає на реакцію вищезазначених інстанцій. Галина Григорчук

Понад 25 млн. грн – для перинатального

П

Львівська обласна рада скерує на потреби Львівського геріатричного пансіонату майже 5 млн. грн. Рішення депутати ухвалили на засіданні бюджетної комісії, а потім – на сесії облради. Про це повідомив заступник голови обласної ради Володимир Гірняк під час програми «Право на вибір» на «Першому Західному».

«Нам вдалося завдяки моніторингу фінансово-господарської діяльності комунальних закладів області минулого року зекономити 110 млн. грн., з них по соціальному захисту - 10 млн. грн. Можу сказати точно, що майже 5 млн. грн з цих коштів піде саме на геріатричний пансіонат, - зазначив Володимир Гірняк. – Адже, як відомо, приміщення цього закладу перебувають в неналежному стані, є значні проблеми з пожежною безпекою, які слід негайно виправляти».

роблема дефіциту місць у пологових Львова у 20162017 році стала особливо гострою. У 2018 напругу зніме відкриття бодай першої частини перинатального центру. Зі свого боку Львівська обласна рада робить все можливе і навіть більше. При розподілі бюджету розвитку додаткових 25,5 мільйонів гривень скеровано саме на цей об’єкт. Загальна сума із обласного бюджету, виділена на перинатальний за 2017-2018 рр. ~ 45 млн. грн, повідомив заступник голови ЛОР Володимир Гірняк.

«Головне питання, що перинатальний центр таки буде працювати. Була допущена ключова помилка ще попередньою владою – хотіли реалізувати одразу весь проект. В кінцевому результаті, через брак коштів перинатальний повністю закрили. Це створило колосальні незручності як для мешканців Львова, так і області. Зараз ми йдемо поступово. До кінця лютого відкриємо першу чергу, а до кінця 2018 року, гадаю завершимо, в комплексі усі роботи», - зазначив Володимир Гірняк.


4

Анатолій Гриценко: «Санкції проти Росії повинні продовжуватися»

Я

кщо говорити про активну фазу війни, коли застосовані бригади, батальйони та групи, коли є широкомасштабний наступ, то з вірогідністю 90% ця війна вже закінчилася. Про це в ефірі програми Vox populi заявив голова партії «Громадянська позиція», колишній міністр оборони України Анатолій Гриценко.

Його запитали коли, в нашій державі закінчиться війна. На це Анатолій Гриценко відповів: «Я не можу сказати у режимі Порошенка, що через два тижні. Але, якщо говорити про активну фазу війни, коли задіяні бригади, батальйони та групи, коли є широкомасштабний наступ, то з вірогідністю 90% вона вже закінчилася», – каже Анатолій Гриценко. Він також додав, що ця війна швидко не закінчиться, проте, аби прискорити цей процес, треба докласти максимальних дипломатичних зусиль.

«Коли закінчиться весь цей конфлікт і коли буде повернуто окуповані території – не швидко. Для того, щоби це прискорити, треба докласти максимум дипломатичних зусиль, має бути економічний, фінансовий та інші форми тиску на Путіна і його найближче оточення», – зазначив Анатолій Гриценко. Також, переконаний лідер партії «Громадянська позиція», для закінчення війни на Донбасі санкції проти Росії повинні продовжуватися. Разом із тим, вважає він, має бути і міжнародний тиск.

К

омпанія GfK на замовлення Міжнародного республіканського інституту США, який очолює сенатор від штату Арізона Джон Маккейн, провела з листопада по грудень минулого року велике соціологічне дослідження серед громадян України. Крім іншого, соціологи з’ясували, кого із запропонованих діячів українці сприймають найбільш позитивно (містить оцінку «позитивно» і «більше позитивно, ніж негативно»). Лідирують лідер партії «Громадянська позиція» Анатолій Гриценко та фронтмен гурту «Океан Ельзи» Святослав Вакарчук.

«Громадянська позиція». Реєстраційне, свідоцтво: КВ №16558-5030Р. 79005, м.Львів, просп. Шевченка 12/4. Тел./факс: (032) 261-65-30. Відповідальний: Анатолій Петрінко. www.grytsenko.com.ua, gp.lviv@gmail.com. Друк: ФОП Войтович А.П. Тираж: 10 000 прим.

Газета "Громадянська позиція" (Львівська область), лютий 2018  

Газета "Громадянська позиція" (Львівська область), лютий 2018

Газета "Громадянська позиція" (Львівська область), лютий 2018  

Газета "Громадянська позиція" (Львівська область), лютий 2018

Advertisement