Page 1

ГРУДЕНЬ 2017 — СІЧЕНЬ 2018 №10

Вітаю усіх вас із Різдвом Христовим та Новим роком!

Н

ехай в кожній домівці буде тепло і буде любов. Тепло - у відносинах, тепло і любов до нашої з вами країни. Вірю, що ці, сповнені високим духовним змістом новорічні і різдвяні свята, почнуть не тільки відлік днів 2018 року, але й новий етап у житті кожного з нас та всієї нашої держави. А головне - принесуть мир, добро та достаток у наші домівки. Нехай у них завше панує щастя, любов та злагода. Нам усім а головне – нашій Україні - впевненості у завтрашньому дні. Щоби ворожий чобіт відступив із української землі і більше ніколи не зазіхав на її цілісність і спокій. Вірю, що перемога не за горами – на нашому боці правда! Зі святами вас! Анатолій Гриценко

Володимир Гірняк: «Щодо концептуального бачення майбутнього Львова»

У

котре повернутися до питання стратегії розвитку Львова мене спонукало обговорення змін, які плануються на площі Петрушевича.

Отож, на площі Петрушевича планують звести новий торгово-офісний центр, а також облаштувати під сквером двоповерховий підземний паркінг для 300 авто. З огляду на це у планах міської влади змінити там організацію руху, збудувавши нову дорогу. Я обома руками «за» те, щоб у місті нарешті створювали сучасні паркувальні місця. Безперечно, що підтримую і побудову нових офісних центрів і торгових майданчиків. Адже це і збільшення податкових надходжень до бюджету і зростання кількості робочих місць. У всьому цьому бачу одне «але». У нас ще далеко не використані інфраструктурні перспективи околиць міста. Натомість підприємці та влада вперто вирішили забудовувати саме центральну частину Львова. Але центр міста не гумовий.

Район на перехресті вулиць Франка та Зеленої, а також вулиці Шота Руставелі й без того надто завантажений. Тож транспортних проблем там не уникнути. Переконаний, що плануючи і реалізовуючи будь-які проекти, в першу чергу потрібно думати про комфорт львів’ян. Тож знову і знову повертаюся до проблеми концептуального бачення майбутнього Львова. Центральній історичній частині міста нарешті треба дати спокій. Місто має реалізовувати свої можливості в інших районах. А це, на моє глибоке переконання, можливо лише за умови розробки та ухвалення чіткої стратегії розвитку Львова. Стратегії, яка б акумулювала всі позитивні зміни, які ми хочемо бачити в місті.

Сподіваюсь, наступний 2018 рік принесе нам відчутні зрушення в цьому плані. Принагідно вітаю усіх із Новим роком та Різдвом Христовим. Миру та добробуту, спокою та здоров’я - у кожну оселю! Володимир Гірняк


2

АКЦЕНТИ

Робота фракції «Громадянської позиції» у Львівській обласній раді КАСЯН Сергій Зробив більше 15 запитів Понад 400 прийнятих громадян Участь у розробці мікропроектів Сокальщини. За 2 роки – 44 об’єкти; Участь у розробці програми «Дороги Сокальщини». Ремонтуються автошляхи: Червоноград – Сокаль, Сокаль – Бояниці, Червоноград – Перитоки; Учасник АТО. Спільно з депутатами надання допомоги 66-му військовому мобільному госпіталю; Долучився до облаштування реанімаційної зали у військово клінічному госпіталі; Сприяння у виділенні коштів ДФРР на завершення школи села Пристань; Відкрито амбулаторії в с. Тартавків та селі Двірці.

КОШИК Петро

ТИТИКАЛО Михайло

СИЛА ПОЗИТИВНИХ ЗМІН

Реконструкція шкіл у м. Мостиськах, селах Шегині, Гусаків та Гостинцеве;

Допомога селам у ремонті та відновленні шкіл та дитячих садочків у окрузі; Долучився до будівництва об’їздної дороги у місті Ходорів після обвалу моста; Доклався до збереження працездатності Жидачівського целюлозно-паперового заводу, який частково відновив роботу.

ОХРІМЕНКО Леонід Досліджує тему децентралізації в Україні; Працює у новоствореній громаді, досліджує як функціонує в нових реаліях бюджетна сфера; Оптимізація мережі освітніх закладів; Займається розвитком дошкілля в сільській місцевості.

Долучається до реалізації мікропроектів місцевого розвитку Мостищини і Городоцького району;

Вуличне освітлення у селах Гостинцеве, Годині та Твіржа;

БЕЙ Тетяна

ДОРОШ Уляна

Зробила більше 10 запитів

Зробила більше 10 запитів

Понад 300 прийнятих громадян

Понад 200 прийнятих громадян

Організація і фінансова підтримка Львівської академії лідерства;

Вуличне освітлення село Муроване;

Надання гуманітарної допомоги для лікарень (медичне обладнання і меблі для Львівської обласної клінічної лікарні, реабілітаційні ванни для обласного госпіталю інвалідів війни ім. Ю. Липи), хоспісів (меблі і обладнання рахівському і львівському хоспісам, навчально-реабілітаційному центру «Гармонія» у м. Бориславі);

Організація п’яти благодійних заходів для учасників АТО.

Активно займається благоустроєм Рясне 1, Рясне 2 і Брюхович, зокрема — співфінансувала проекти громадського простору на Рясне 1 та Рясне 2.

Активно займається допомогою учасникам АТО, їх родинам та сім’ям рятувальників, що загинули під час пожежі на Грибовицькому світтєзвалищі; Облаштування дитячих майданчиків Пустомитівщини; Волонтерські поїздки на Схід; Займалась організація збору коштів, купівлею та доставкою у Станицю Луганську дитячого майданчика.

Співпраця з Мостиського ДЮСШ, де закинуту котельню перероблено під спортивний зал; Відкрито два спортивні майданчики на Мостищині.

ОВСЯНЕЦЬКИЙ Ярослав Активна участь в обговоренні концепції ремонту доріг області; Участь у обговоренні впровадження медичної реформи та ЗУ «Про надання допомоги сільському населенню»; Відстояв виділення коштів з ДФРР на добудову школи в селі Гніздичів та на ремонт ратуші в смт. Журавно.


3

АКЦЕНТИ

Робота фракції «Громадянської позиції» у Львівській міській раді Наше бачення розвитку Львівщини і Львова знаходить підтримку СОРОЧКІН Олег

ІВАНЦІВ Роман

Підготовлено та подано 19 депутатських запитів та 105 депутатських звернень

Підготовлено та подано 28 депутатських запитів та звернень; 47 особистих прийомів громадян. Було прийнято 197 відвідувачів;

Виконано капремонт вулиць Плугововї та Творчої, спортивних залів СШ № 97 і ДНЗ №14;

Добився проведення капітального ремонту дитячого майданчика у сквері біля Львівського цирку;

Завершено впорядкування території навколо церкви муч. Віри, Надії, Любові та їх матері Софії;

Реалізація проекту дитячого майданчику на за адресою: вул. Братів Міхновських 33б., вул. Одеській 18; Капітальний ремонт тротуарів на вул. Марка Вовчка, вул. Одеській та тротуарів вул. Голубовича; Добився проведення капітального ремонту дворів будинків на вул. Комарова та вул. Сорохтея; Пошук бюджетного фінансування для проведення капремонту у будинках округу; Проведення ремонту дахів, балконів та каналізаційних систем більш як у 20 будинках; Працював у робочій групі щодо розробки нової редакції Статуту Львова.

ВАНЬ Ігор

Відкрито сквер Дж. Ленонна та закріплено офіційно земельну ділянку за цим сквером;

С

ьогодні неймовірно складний політичний час: суспільство дедалі частіше демонструє невдоволення діями влади, однак здебільшого не схильне підтримувати й опозиційні рухи. У цій ситуації основним плюсом партії «Громадянська позиція» вважаю те, що нам вистачило снаги залишатися на конструктивних позиціях, вказати владі на її помилки і водночас не зійти до популізму. Відрадно, що соціологічні дослідження, проведені різними організаціями, свідчать, що наша позиція, наше бачення розвитку Львівщини і Львова знаходить широку підтримку.

«Громадянська позиція» належить до лідерів народної довіри в Україні у Львові і на Львівщині, а голова нашої партії Анатолій Гриценко на чільних позиціях серед політиків, котрим найбільше довіряють українці. Команда «Громадянської позиції» ішла на вибори до Львівської міської та обласної рад під гаслом ПОЗИТИВНИХ ЗМІН. Тому, отримавши довіру наших краян і пройшовши в представницькі органи влади, ми зосередилися не на піарі та популізмі, а на вирішенні конкретних питань і внесенні реалістичних пропозицій, здатних зробити життя мешканців Львова та області кращим і комфортнішим. Кілька десятків ідей, розроблених минуло річ депутатами від нашої партії, були акцептовані колегами по депутатському корпусу і сьогодні втілюються на благо львівської громади. Керівник ЛОО «Громадянська позиція» Анатолій Забарило

Зініційовано участь громади в конкурсі громадських проектів. Обидва заявлені проекти стали переможцями: Стадіон на території СШ 97 та Створення скверу на вул. Віри, Надії, Любові

СЕРДЮК Ірина Скеровано 25 запитів та звернень; Прийнято близько 230 громадян;

Відновлення прибудинкової території по вул. Любінська, 150;

ПАЛІДОВИЧ Назар Цього року продовжилися роботи з капітального ремонту вулиці Голубця – від будинку 42 й до кінця вулиці, а також нове дорожнє покриття відтепер є на вулицях: Соколина, Боровиковського, Ярова, та в ряді міжквартальних вуличок Медової Печери; У 42 школі діє новий спеціалізований шаховий клас, буде сучасний клас трудового навчання та плануються ремонтні роботи у фойє школи з заміною вікон;

gplviv.com.ua

Названо сквер поряд із СШ 97 іменем Івана-Віталія Берези та виготовлено документацію на його облаштування;

Відновлення скверу по вул. Патона, 2-4;

Учасник АТО. Активно займається волонтерською діяльністю та відстоює у ЛМР інтереси наших героїв; Долучився до відновлення спорудження школи у смт. Рудно, де будівництво додаткових класів зупинили ще в 2007 році.

Офіційно створено вулицю Віри, Надії, Любові, відведено земельну ділянку під сквер на цій вулиці;

Тривають роботи з відновлення ДНЗ на вулиці Медової Печери, 13.

КУЖЕЛЮК Юрій Каналізування неканалізованих районів Львова; Впорядкування системи водовідведення міста; Активна робота у бюджетній комісії;

Каналізування вул. Зимновідської та Станційної з ремонтом дорожнього покриття; Відновлено сквер на вул. Маланюка; Виготовлено проектно-кошторисну документацію щодо відновлення стадіону СЗШ №15 по вул. Патона, 7 та СЗШ № 60 по вул. Полтави, 32.

Автор низки пропозицій по виходу Львова зі сміттєвої кризи . Окремі з них- вже реалізуються місцевою владою; Замощення вулиць округу; Активно займається збором та доставкою на Схід допомоги бійцям АТО.

79005 м. Львів, пр.Шевченка 12, оф.4, тел/факс. (032) 261-65-30, моб. 067-672-47-40


4

Власність = ефективність

В. Гірняк: «Для нашої області перинатальний центр – це будівля №1»

П

У

Львівській обласній раді взялись наводити лад у сфері комунального майна та комунальних закладів зокрема. Для цього створено дві робочих групи, які мають на меті відмоніторити роботу та внести доцільні, ефективні корективи у функціонування цих галузей. Обидві очолює заступник голови ЛОР Володимир Гірняк. «У Львівській облраді зареєстровано 120 комунальних підприємств і 142 комунальні заклади. Вважаю за доцільне, аби в Конституції України були норми, які зазначені в конституціях провідних країн світу – кожен громадянин зобов’язаний ефективно використовувати власність. І завжди відстоюю позицію, що кожен метр квадратний обласної власності має використовуватися ефективно. Тому зараз робоча група Львівської облради завершує моніторинг комунального майна з тим, аби надалі воно використовувалось ефективно», - розповідає Володимир Гірняк. Як приклад – «Універмаг на Ринку». 1700 метрів квадратних у центрі Львова здавались у оренду до 2053 року (згідно договору - Ред) за мізерну ціну – 40 тис. грн у місяць. «Було допущено дуже грубу помилку у 2003 році при укладенні договору оренди. Розглядалось два питання: чи можна підняти вартість

оренди і чи можна продати це майно з аукціону. Єдиний варіант для обласної ради – дорого продати це приміщення орендарю. У 2013 році місто частину цього приміщення – 1800 кв. м – продало за 525,6 доларів США за метр кв., а область сьогодні – приблизно за 1500 доларів США за метр.кв. Тобто, ми продали у 2,5 рази дорожче. Кошти – вже в бюджеті розвитку. Частина з них 20 млн. грн. – піде на перинатальний», - констатує Володимир Гірняк.

Висновок: є 1564 об’єкти обласної комунальної власності, усі мають свідоцтва про право власності. Вони повинні використовуватися ефективно.

Круглі столи із представниками громади - обов’язкова ланка у прийнятті спільних рішень Аналогічний моніторинг проведено і в сфері комунальних закладів Львівщини. За підсумками діяльності робочої групи низка закладів отримають дотації. Проте будуть і такі, які закриють через недоцільність чи буде змінено керівництво. До слова, чотирьох керівників через неефективну роботу звільнено. «На 142 комунальні заклади обласний бюджет та державний загалом виділяють чотири мільярди гривень. Потрібно було перевірити, куди саме спрямовуються ці кошти і в разі потреби – перерозподілити їх. З обласного бюджету виділяться щороку два з половиною мільярди гривень. Медична і освітня субвенції додають ще півтора мільярди. Разом ми маємо чотири, тому економія навіть одного відсотка дозволить суттєво заощадити. Наприклад, ті сорок мільйонів гривень можна витратити на двадцять автомобілів швидкої допомоги» - пропонує Володимир Гірняк.

еринатальний центр – болюче місце у медичній сфері цілого регіону, відкриється на початку нового року. Щоправда не весь, а перша черга. Проте і з другою не зволікатимуть. «Чотири роки, навіть більше, об’єкт простоював. Майже 5 тисяч працівників чекають на його відкриття. Я вже мовчу про породіль, яких у Львові «кладуть» просто у коридорах, бо ж місця то нема», - констатував заступник голови ЛОР Володимир Гірняк.

Із обласного бюджету на перинатальний цьогоріч передбачено близько 20 млн. грн., каже він. Ще близько 50 млн. грн. потрібно на обладнання – його будуть закупляти нове, цим нині опікується департамент охорони здоров’я. «Для нашої області перинатальний центр – це будівля №1. На території перинатального центру три корпуси. З них – у двох вже завершують роботи. Ми, в області, робимо все можливе, аби процес пришвидшити», - наголосив Володимир Гірняк.

Приміщення на Короленка працюватиме для атовців

«

Ми не можемо допустити, аби в центрі Львова, на вулиці Короленка, жив і процвітав русский мір. В час війни із окупантом тут, в тилу, мали ціле «осине гніздо» кремлівських пропагандистів. Є достатньо доказів того, які українофобські настрої тут панували. Тому цьому сьогодні поставимо край», - так виселення Руского культурного общєства прокоментував заступник голови Львівської обласної ради Володимир Гірняк.

Вже незабаром, додає він, на Короленка, 1 а відчинить двері «Будинок воїна» чи «Будинок ветерана». Назва наразі формальна, проте приміщення служитиме тим організаціям, які дотичні до АТО. Із 2005 року на вулиці Короленка у Львові «осіло» Рускоє культурноє общество. За символічну оренду у 5 грн за рік, в центрі Львова, під прикриттям культроботи працювала українофобська община, яка видавала відповідну газетку та займалась антиукраїнською пропагандою. 4 травня 2017 року «общество» було виселене із займаного приміщення. Відповідне рішення прийняв

Львівський апеляційний господарський суд. «Все в межах закону. Приміщення у жахливому стані. Будемо робити тут спершу ремонт. Будемо запрошувати до участі благодійників. Маємо мету – до свята Покрови 2018 року відкрити двері оновленої споруди на Короленка 1 а. для нас це – справа принципу»,- наголосив Володимир Гірняк. Станом на початок зими на Короленка, вже проведено оцінку стану приміщення, відбувається виготовлення проектно-кошторисної документації із реконструкції будівлі. Орієнтовна вартість робіт – близько 5 млн.грн.

«Громадянська позиція». Реєстраційне, свідоцтво: КВ №16558-5030Р. 79005, м.Львів, просп. Шевченка 12/4. Тел./факс: (032) 261-65-30. Відповідальний: Анатолій Петрінко. www.grytsenko.com.ua, gp.lviv@gmail.com. Друк: ФОП Войтович А.П. Тираж: 10 000 прим.

Profile for Громадянська позиція

Газета "Громадянська позиція" (Львівська область), грудень 2017 - січень 2018  

Газета "Громадянська позиція" (Львівська область), грудень 2017 - січень 2018

Газета "Громадянська позиція" (Львівська область), грудень 2017 - січень 2018  

Газета "Громадянська позиція" (Львівська область), грудень 2017 - січень 2018

Advertisement