Газета "Громадянська позиція" (Черкаська область), липень 2018

Page 1

КОМАНДА ГРИЦЕНК А ГРИЦЕНКА /ЧЕРК АЩИНА/ /ЧЕРКАЩИНА/ Випуск №1 Липень 2018 року Інформаційний бюлетень Черкаської обласної організації політичної партії "Громадянська позиція"

Опозицiйнi сили пiдтримали Анатолiя Гриценка на пост Президента України Партії «Альтернатива» Єгора Фірсова, «Народний контроль» Дмитра Добродомова та Європейська партія України Миколи Катеринчука першими підтримали лідера «Громадянської позиції» Анатолія Гриценка в якості єдиного кандидата на майбутніх виборах Президента України, які мають відбутися 31 березня 2019 року. Таким чином політики дали старт утворенню єдиної політичної платформи, яка об'єднує опозиційні демократичні сили. Цей крок дозволить перемогти кланову олігархічну систему і, врешті, розпочати реальні зміни на краще в країні. "Об'єднання — це запит часу і людей. Не повинно бути такого, що в бюлетені у списку кандидатів від споріднених за цінностями і програмними засадами сил іде 5 чи 10 кандидатів. Це неправильно, це фактично стратегія залишення при владі Порошенка. Тому ми послідовно, з розумінням своєї відповідальності ідемо шляхом об'єднання", — заявив під час візиту до Черкас лідер "Громадянської позиції" Анатолій Гриценко. За словами Єгора Фірсова, підтримка Анатолія Гриценка на виборах цілком обґрунтована, адже це патріотична, порядна та професійна людина, яка має досвід роботи в органах державної влади. При цьому не має офшорів та жодного разу не був причетний до корупції. «Його діти і онуки живуть в Україні, у нього немає бізнес-інтересів, він не виводив грошей в офшори, він професіонал, який має успішний досвід, в тому числі у військовій сфері, що важливо. Все це не

Руслан Зоря: «Причина неякісних доріг – відсутність контролю»

Стор. 2 Сергій Шамара: «Бізнес, культура і дизайн мусять бути поєднані»

Стор. 3

Микола Катеринчук, Анатолій Гриценко та Єгор Фірсов просто компліменти. Гриценко один з небагатьох політиків, які мають високий відсоток довіри людей. Серед усіх кандидатів, що мають шанси на вихід у другий тур, Анатолій Гриценко — єдиний, хто точно піде до кінця і не вступить в переговори з Порошенком і його оточенням», — підкреслив голова «Альтернативи». Про вагому підтримку Анатолія Гриценка як кандидата в президенти свідчать і соціологічні дослідження. Згідно із останніми рейтингами, які нещодавно оприлюднили Київський міжнародний інститут соціології та група «Рейтинг», Анатолій Гриценко є одним із беззаперечних лідерів майбутніх прези-

дентських виборів. У опитуванні КМІС лідер «Громадянської позиції» у другому турі впевнено перемагає всіх інших кандидатів. Також соціологічні дослідження зафіксували велику підтримку населення партії «Громадянська позиція», яка впевнено посідає друге місце у списку електоральних симпатій українців. "Він має найвищі шанси перемогти на цих виборах серед демократичних опозиційних сил. Через 11 місяців нам потрібна перемога. Ми зробимо все, щоб це сталося і закликаємо наших партнерів, однодумців визначатися із вибором свого кандидата", — наголосив Єгор Фірсов.

Костянтин Стратілатов: «Чи окупилися бюджетні витрати на енергозбереження?»

Стор. 4

Нові рейтинги від КМІС вкотре підтвердили лідируючі позиції Анатолія Гриценка Якби вибори Президента України відбувалися в середині червня, то лідер партії "Громадянська позиція" Анатолій Гриценко вийшов би у другий тур. Такі дані в результаті опитування отримав Київський міжнародний інститут соціології. Так, серед всіх громадян віком від 18 років, 7,9% проголосували б за Анатолія Гриценка. Таким чином він – на другому місці у рейтингу. Найбільшу підтримку Гриценко має на заході України – 11,6%, у центрі – 6%, на півдні – 6,8%, сході – 3,9%. Окремо на Донбасі – 5,6%. Якщо розрахувати відсотки по відношенню до тих, хто визначився із кандидатурою, то лідер "Громадянської позиції" має результат – 16%. Опитування проводилось з 7 по 21 червня методом особистого інтерв'ю. Було опитано 2005 респондентів, що мешкають у 110 населених пунктах усіх регіонів України (крім АР Крим). У Луганській і Донецькій областях опитування проводилося тільки на території, що контролюється українською владою. Статистична похибка вибірки не перевищує 3,3%.

Якщо розрахувати відсотки по відношенню до тих, хто визначився (власне, саме ці показники ня), то отримаємо: червня), найближчі до можливих результатів виборів, якби вони проводилися в середині черв

за Юлію Тимошенко

22,8%

за Анатолія Гриценка

16%

за Олега Ляшка

13,2%

за Юрія Бойка

10,6%

за Петра Порошенка

10,5%

за Вадима Рабіновича за Андрія Садового за Олега Тягнибока за інших кандидатів

8,4% 3,9% 2,6% 12,1%

Приєднуйся тта а слідк уй за новинами! Наш ссайт: айт: ht tp://www .gp.or g.ua acebook: “Г ромад янськ а позиція – Черк аськ а об лас ть” слідкуй http://www tp://www.gp.or .gp.org.ua g.ua.. Ми у FFacebook: “Громад ромадянськ янська Черкаськ аська облас ласть”


2

Анатолій Гриценко розповів, як знизити тарифи Українці можуть платити за комуналку на 30% менше

Україна не може вічно виплачувати субсидії на комунальні послуги, бо тоді економіка ніколи не піде вгору. При цьому, є можливість знизити тарифи щонайменше на 30% Про це лідер «Громадянської позиції» Анатолій Гриценко сказав в ефірі каналу «Первый городской». Зараз майже 7 млн українців отримують субсидії. Гриценко підкреслив, що постійно так жити неможливо, бо це призводить до колапсу в економіці. «Чи була потреба підвищити тарифи?

Так. Чи була потреба підвищити настільки? Точно ні. Всі облгази, обленерго зареєстровані в офшорах, вони не показують структуру своїх витрат навіть народним депутатам на письмове прохання чи вимогу. Вони розказують, що збиткові. Але, якщо вони збиткові, то віддайте їх під нуль. Але ж не віддають ані Ахметов, ані Фірташ. Тобто, підприємство не збиткове. Вони витягують звідти гроші, потім тими грошима купують прокурорів, парламентські фракції, футбольні клуби. Це все не обліковується», – каже Гриценко.

Він підкреслює, якщо провести ревізію наявних ресурсів та реально оцінити собівартість того, що видобувається в Україні, подивитись структуру витрат кожного та перекрити канали незаконного збагачення, то тарифи можна зменшити щонайменше на 30%. Лідер «Громадянської позиції» додає, що через механізм субсидій гроші тих, хто сплачує податки, йдуть олігархам-монополістам, які керують всіма мережами. Окрім того, надання субсидій не стимулює населення до енергозбереження. «Як треба? Як робила Чехія, Сербія. У них теж виникла потреба збільшити тарифи. Але вони давали адресну допомогу в грошах. Наприклад, 100 євро на місяць протягом двох років отримували домогосподарства, якщо самі не могли платити. За ці гроші вони самі аналізували свою енергетику. Замінювали вікна, лампи на енергозберігаючі, встановлювали регулятори на батареї. Ці гроші давали на приведення в порядок свого енергетичного будинку. Коли людина внаслідок таких дій зменшувала споживання, гроші переставали давати», – розповідає Анатолій Гриценко. Але, за його словами, все це можливо лише тоді, коли діятиме прозора комісія (НКРЕКП), яка буде відстоювати інтереси мільйонів людей.

Проблему з опаленням у Смілі потрібно вирішувати вже зараз, – Гриценко Місто Сміла на Черкащині не перший рік зустрічає опалювальний сезон без тепла. Щоб не повторити минулі помилки, місцевій раді та міському голові потрібно вже зараз шукати шляхи виходу із нинішньої кризи. Про це в ефірі програми "Контакт" на телеканалі "ВІККА" заявив лідер партії "Громадянська позиція" Анатолій Гриценко. "Дуже багато міст, особливо на сході та півдні країни, мали проблеми з теплозабезпеченням. Однак там знайшли рішення. Десь встановили автономні опалювальні агрегати, десь перейшли на альтернативні види палива, десь відсторонили керівників підприємств, які наживалися та створювали борги, – зазначив Анатолій Гриценко. – Я порадив би міській владі вивчити досвід інших міст такого масштабу, подивитися, де можна встановити автономні джерела тепла, які менш енерговитратні у порівнянні з використанням природного газу. Зараз є багато сучасних технологій, які дозволяють виробляти тепло навіть з органіки: починаючи від опилків і соломи і закінчуючи побутовим сміттям".

«Громадянська позиція» Руслан Зоря: Причина неякісних на Черкащині турбується про дітей доріг – відсутність контролю У місті Сміла наші активісти привели до ладу занедбаний дитячий майданчик, а в Черкасах – вже три роки ведуть боротьбу із владою з вимогою завершити реконструкцію недобудованого спортивного поля. «Тепер у мікрорайоні Гречківка місцевим дітлахам є де бавитися. Долучилися до нас і місцеві жителі, а дітям провели майстер-клас із благоустрою. На завершення усіх пригостили польовою кашею», – говорить смілянський активіст Олександр Байда. Тим часом у Черкасах місцеві жителі та представники «Громадянської позиції»

прийшли на сесію міської ради з вимогою завершити реконструкцію дитячого спортивного майданчика у мікрорайоні «Лісовий». Роботи там розпочаті ще у 2015 році, однак через відсутність фінансування були припинені. Нині там відсутнє покриття і діти змушені дихати цементним пилом, який розлітається з майданчика. «Лікарі кажуть, що нам забезпечена астма. Алергеном є пил від цементного покриття на майданчику. Ми вже три роки боремося за його реконструкцію», – заявила представниця ініціативної групи Лариса Горбенко.

Лідер партії "Громадянська позиція" у Черкаській міській раді про... ПРО НЕЯКІСНИЙ РЕМОНТ ДОРІГ: Щороку на ремонт доріг міста Черкаси спрямовуються сотні мільйонів гривень. Та, на жаль, частина доріг, відремонтованих за останні три роки, вже вкрилася ямами і потребує нового ремонту. Це вулиця Благовісна від Можайського до Грушевського, вулиця Чорновола від Бидгощської до проспекту Хіміків, вулиця Смілянська від в'їзду в місто до вулиці 30-річчя Перемоги, вулиця Одеська біля спуску з клеверного мосту, бульвар Шевченка від Лазарєва до Припортової, вулиця Оборонна. При цьому досі не з'ясовано, чи причиною пошкодження стали недоліки проекту, чи недоліки техзавдання, чи неякісні роботи або матеріали. Саме тому я звернувся до міського голови з вимогою провести експертизу виконаних робіт на вказаних ділянках доріг у незалежній державній установі – Київському науково-дослідному інституті судових експертиз. ПРО ВІДСУТНІСТЬ КОНТРОЛЮ: У Черкасах проблема з ремонтом не тільки доріг, а й багатьох інших об'єктів інфраструктури. Ми не можемо добитися якості, тому що приходять люди, які хочуть заробити швидко і багато, які мають підтримку в цьому з боку влади. Цим людям дають монопольне право на ви-

конання робіт, якість яких не контролюється належним чином. При цьому витрачаються колосальні суми. Наприклад, на ремонт бульвару Шевченка виділено 40 мільйонів гривень, але, попри всі завіряння в якості "асфальту для злітних смуг", за кілька місяців там з'явилися перші вибоїни та тріщини. Для того, щоб зайти і робити дороги, треба напрацювати собі імідж. Компанія має починати з тротуарів, міжквартальних проїздів і потім, років через п'ять, коли матиме рекомендації, брати об'ємні роботи.

Приєднуйся тта а слідк уй за новинами! Наш ссайт: айт: ht tp://www .gp.or g.ua acebook: “Г ромад янськ а позиція – Черк аськ а об лас ть” слідкуй http://www tp://www.gp.or .gp.org.ua g.ua.. Ми у FFacebook: “Громад ромадянськ янська Черкаськ аська облас ласть”


3

Стан річок на Черкащині – на межі екологічної катастрофи

Дніпро, Рось, Тясмин, Золотоношка та інші річки Черкащини з кожним роком стають бруднішими та навіть небезпечними для купання. Фактично існує екологічна загроза, яка може стати причиною масових захворювань. На цьому наголошує лідер "Громадянської позиції" у Черкасах Руслан Зоря. "Причиною забруднення наших водойм найчастіше

стають несанкціоновані викиди стічних вод підприємствами, – зазначає він. – Від цього гине риба та з'являються хвороботворні бактерії, як-от кишкова паличка. Вони небезпечні для людського організму навіть при потраплянні через слизову оболонку – очі, ніс тощо. Тому слід ретельно обирати місця для купання влітку та при можливості звернутися до фахівців санепідслужби з вимогою узяти проби та провести аналіз води". За словами Руслана Зорі, ще одна причина забруднення річок – використання пральних порошків, засобів побутової хімії та сільськогосподарських добрив, що містять фосфати. Саме вони стають причиною цвітіння синьо-зелених водоростей, які утворюють неприємний запах та викликають задуху у водоймі. "Річки замулюються і буквально зникають на очах. Зараз в Україні поступово почали виготовляти безфосфатні засоби. Але це питання потрібно вирішити у законодавчому полі, заборонивши виготовлення та використання побутової хімії, що містять фосфати. Тим паче, що цього вимагає Регламент ЄС, який передбачає запровадження більш жорстких стандартів для виробників", – наголосив Руслан Зоря.

Сергій Шамара: Бізнес, культура і дизайн мусять бути поєднані Нещодавно Черкащиною та й іншими кутками України прокотилося обурення щодо стану зовнішньої реклами міста Черкаси поблизу "Будинку торгівлі" і не тільки. Наше місто почали називати "шанхаєм", бо ж естетики та напевно й користі з такої реклами всі ми маємо дуже мало. На думку активіста "Громадянської позиції" у Черкасах Сергія Шамари, ця проблема є складовою значно більшої – загалом мізерної цікавості до культури міського ландшафту. Архітектурі Черкас не вистачає концептуальності. Можливо, є потреба в удосконаленні відповідного законодавства. Поки що ж Сергій Шамара клопотатиме перед міською владою провести серед студентів-дизайнерів Черкас конкурс проектів рекламних панелей для "Будинку торгівлі", ресурсного центру, будівель центрального ринку тощо. Це б мало значний суспільний резонанс і реальний зиск для всіх сторін конкурсу, а у практичному підсумку – для бізнесу, громади та гостей нашого міста.

Черкаси мають набути слави гостинного міста

Черкащина сказала "Ні" виборам за законом Януковича

Незважаючи на свою більш ніж 700-річну історію, Черкаси не можуть похвалитись особливими історичними пам'ятками. Більшість з них були зруйновані раніше – внаслідок воєн, революцій, бандитських навал. Нині ми маємо заповнити цю пустоту, зробивши наше місто гостинним для туристів. В цьому переконаний активіст черкаського осередку "Громадянської позиції" Олександр Ільченко. Аби Черкаси були привабливими не лише для гостей, але й для самих жителів міста, необхідно наповнити його цікавинками, використати всі можливості на повну. "Люди, які будуть приїздити до Черкас – це притік грошей до міського бюджету. Отже, влада повинна думати, яким чином цих людей сюди притягувати, – впевнений активіст. – Черкаси гостинні повинні давати повний комплекс відпочинку та розваг". Олександр Ільченко вбачає такий потенціал, перш за все, в природних ресурсах нашого міста. Він пропонує зробити Дніпро головною принадою міста і закцентувати увагу на водних видах відпочинку. Втім, облаштовані пляжі, чиста вода, можливість покататись на човнах, водних мотоциклах – це лише частина реалізації ідеї про гостинність та привабливість Черкас.

Представники громадсько-політичних рухів разом з активістами "Громадянської позиції" провели по всій країні мирні акції протесту за зміну виборчого законодавства. У Черкасах партійці вийшли на Соборну площу, щоб змусити депутатів ухвалити у другому читанні зміни до Виборчого кодексу. Мова йде про законопроект №3112-1, який передбачає проведення виборів за пропорційною системою з відкритими регіональними списками та запобігає проявам політичної корупції. "За закритими партійними списками до Верховної Ради України потрапляють здебільшого ті депутати, які погодили свої позиції і з владними вельможами, і з олігархами. Другу частину українського парламенту комплектують депутати з мажоритарних округів, які ж і є переважно великими бізнесменами або ж людьми, наближеними до влади", – зазначає депутат Черкаської міськради від "Громадянської позиції" Сергій Очеретній. При цьому здебільшого обрані народні депутати навіть не проживають в регіонах, в яких проводили кампанію та були обрані. Так, фактично 6 із 7 депутатів ВРУ від Черкащини не пов'язані сьогодні з інтересами громадян своїх вибор-

Міська влада має подбати про повноцінну інфраструктуру: гості міста повинні мати, де зупинитись, де харчуватись, де розважитись. Наразі більш менш у Черкасах налагоджений процес громадського харчування. Для іншого ж можна задіяти два надважливі резерви: дніпровська набережна, яку, на щастя, не встигли забудувати недолугими багатоповерхівками, та незадіяна земля на колишньому військовому полігоні. Грамотний підхід до концепції їх використання дасть притік інвесторів. А це, знову ж таки, прибуток міста і його подальший розквіт.

чих округів. Вони голосують за потрібні владі закони, постійно мешкають в Києві, а до виборців приїжджають лише під чергові вибори. Або ж і зовсім не голосують за потрібні в Україні реформи, а депутатський мандат використовують задля своєї недоторканності і своїх корупційних схем. Саме тому "Громадянська позиція" вимагає встановити пропорційну виборчу систему з відкритими регіональними списками задля запровадження нарешті цивілізованих норм формування українського парламенту.

Анатолій Гриценко: В ідтік фахівців за кордон – Відтік величезна проблема для України Українці масово виїздять за кордон в et – квит ок в одну ссттоticket квиток режимі one way tick рону, без планів на повернення. Такими темпами українці ще ніколи не покидали Батьківщину. Вже зараз підприємці не можуть знайти фахівців простих робочих професій. Про це під час візиту до Черкас 30 травня заявив лідер "Громадянської позиції" Анатолій Гриценко. "Люди виїздять, забирають з собою родини, друзів та кумів. Залишаються лише люди похилого віку, які не можуть працювати. Тому важливо, щоб новий

уряд після завершення виборчого циклу працював у цьому напрямі, – наголосив Анатолій Гриценко. – Мова йде не про бар'єр на кордоні, а про зміни умов життя в Україні. Людина шукає, де вона може себе реалізувати, хоче жити захищеною. Тому дві ключові функції держави – безпека і справедливість – мають бути забезпечені. Мама, яка в муках народжує дитину, по життю її піднімає, повинна бути впевнена, що ця дитина зможе себе реалізувати в нашій країні". Очільник "Громадянської позиції" до-

дав, що Черкаська область, яка вважається аграрною, також має кардинально змінити ставлення до економіки. "Просто виробляти і експортувати зерно – це тупиковий шлях. Ми повинні виробляти, самі споживати і експортувати аграрну продукцію. Тоді тут будуть і робочі місця, і додана вартість, і аграрна наука, село не вимиратиме. Тоді є перспектива. Це можливо, якщо уряд займатиметься цим по всій вертикалі, враховуючи голів адміністрацій, а не гратиме в політичні ігри. Тільки економіка може

дати нам і демократію, і добробут, який не провокуватиме покидати країну", – підсумував Анатолій Гриценко.

Приєднуйся тта а слідк уй за новинами! Наш ссайт: айт: ht tp://www .gp.or g.ua acebook: “Г ромад янськ а позиція – Черк аськ а об лас ть” слідкуй http://www tp://www.gp.or .gp.org.ua g.ua.. Ми у FFacebook: “Громад ромадянськ янська Черкаськ аська облас ласть”


4

Сергій РУЖИЦЬКИЙ РУЖИЦЬКИЙ,,

Андрій ВАСИЛЬЄВ ВАСИЛЬЄВ,,

В'ячеслав ШАПОВ АЛОВ ШАПОВА ЛОВ,,

командир штурмової групи батальйону "Донбас":

офіцер запасу Збройних Сил України:

полковник запасу Збройних Сил України:

"Наша група першою зайшла в Лисичанськ і підняла державний прапор на адміністрації. Під час захисту Батьківщини в зоні проведення АТО часто пересікався з командирами бригад і підрозділів Збройних Сил України. Під час розмови з ними про суспільно-політичну ситуацію в Україні стало зрозуміло, що вони поважають Анатолія Гриценка, вважають його справжнім офіцером і будуть підтримувати на виборах".

"За час перебування на посаді Міністра оборони Анатолія Гриценка в ЗСУ панувала висока дисципліна, практично зникло пияцтво. За керування авто у нетверезому стані та аморальну поведінку Гриценко звільняв офіцерів із військової служби, позбавляючи їх офіцерського звання. Це сильна, вольова, відповідальна людина, здатна навести порядок не лише в армії, а і в країні в цілому. Переконаний, що саме таким має бути майбутній Президент України".

"Під час керівництва Анатолія Гриценка в ЗСУ розпочався стрімкий розвиток, вперше було видано Білу книгу, завдяки якій можна дізнатися про реальний стан нашої армії та обороноздатності держави. Військовим почали видавати квартири, проводити стрільби і бойові навчання. Спілкуючись зі своїми друзями і товаришами по службі ми прийшли до висновку, що будемо підтримувати тільки його кандидатуру, адже він справжній офіцер і людина слова".

ПРИЄДНУЙТЕСЬ ДО НАШОЇ КОМАНДИ Якщо Ви бажаєте стати частиною нашої команди, маєте запитання чи пропозиції – звертайтеся за телефонами "гарячих ліній" осередків "Громадянської позиції" у Черкаській області: – м. Черкаси: (068) 306-10-03 – м. Сміла: (097) 955-40-68 – м. Чигирин: (093) 592-72-85

Костянтин Стратілатов: Чи окупилися бюджетні витрати на енергозбереження? У Черкасах за останні роки спрямували на енергозберігаючі заходи кількадесят мільйонів гривень, та чи виправданий ефект від такої економії – досі не відомо. Активіст Черкаської міської організації "Громадянської позиції" Костянтин Стратілатов звернувся із запитом до міського голови Черкас Анатолія Бондаренка. У ньому просить поінформувати, чи виправдали себе заходи з енергоефективності упродовж 2015-2017 років, на які була спрямована значна частина бюджетних коштів. Йдеться про утеплення комунальних закладів, заміну освітлювальних приладів, встановлення лічильників та індивідуальних теплових пунктів тощо. "Вказані заходи мали приносити бюджету міста економію коштів у вигляді

зменшення витрат на опалення та електроенергію. Але, на жаль, у відкритому доступі відсутня інформація про те, який результат дали вжиті заходи енергоефективності. В той же час загальні відомості про розмір коштів, які витрачаються на теплота енергоресурси свідчить про те, що вжиті заходи не дають належного ефекту", – зауважив Костянтин Стратілатов.

Інформаційний бюлетень "Громадянська позиція", випуск №1, липень 2018 року. Замовник: Черкаська обласна організація політичної партії "Громадянська позиція". Відповідальний за випуск: Зоря Р.С. Друк: ФОП Журило С.Д. Тираж: 30 000. Замовлення №565. Розповсюджується безкоштовно.