__MAIN_TEXT__

Page 1

Hea Toidu Festival

Grillfest 2015 12.–13. JUUNI, PÄRNU VALLIKÄÄRU AAS Food, Fun & Fire! Tere tulemast Grillfestile! Selle aasta toidukultuurifestival on valmis! Grillfestile on oodata kümneid tuhandeid toidusõpru ja seepärast jätke autod koju või parkige need sadama kaile, Pärnu Haldusteenuste rajatavasse suurde parklasse, mille asukoha aadress on Kalda 2: Tallinna poolt üle silla saabudes pöörata kohe paremale! Parkimise tasu on 3 € päeva eest, tasuda saab sularahas. Parkimiskohtade lisainfo: 507 3293, parking@ grillfest.ee. Mootorrattad, rollerid ja jalgrattad saavad tasuta parkida festivalialal Ringi tänava ääres Speedesti motoparklas (515 7507, speedest@grillfest. ee). Kaatri või paadiga ajutine sildumine festivali Eesti Grillimessi paadikail on tasuta. Pikemaks hoidmiseks võtke ühendust sadamakapteniga 528 3077, boat@grillfest.ee. Parkimise lisainfo on festivali kodulehel www.grillfest.ee. Rõõmsat saabumist!

Grillfest on koguperefestival Laste rõõmuks on ka sel aastal rajatud suur Mesikäpa mängumaa, kus on palju põnevat. Lasteala beebitoas saab hoolitseda väikelaste eest ja lastele on avatud veega tualettruuumid. Mängumaal töötab kauni sadamavaatega pannkoogipuhvet ja kohal on hiigelsuur Kalevi magusamobiil. Kallid lapsed, Mesikäpp koos sõpradega ootab teid!

Sularaha ja pangakaart kaasa! Festivaliplatsil ei ole sularahaautomaati ja Swedbanki Pangabuss ei osale alates eelmisest aastast suursündmustel. Lähim raha väljavõtmise koht (Swedbank) asub Pärnu Endla teatri seina sees. Osa kauplejate juures saab tasuda ka pangakaardiga.

Tasuta arstivisiidile! Festivali pealava kõrval, USS Security ja politseitelgi vahel ootab tervisemuredega inimesi külla festivali arst Mare Liiger: „Mul on teie jaoks aega. Tulge ja räägime, mis vaevab või selgitamist vajab ja mureks on. Visiiditasuta.”

Enne puhu, siis sõida! Toidulaada alas Rovico platsil saab iga autojuht kontrollida oma sõidukõlblikkust. Festivali korraldajad soovitavad: kui jood, ära sõida. Kui sõidad, joo alkoholivaba jooki! Jookide, ka alkoholita jookide valik on Grillfestil suur.

Saab sööki ja jooki ja priimat pannkooki!

E

esti toidukultuur on aastakümnetega tundmatuseni muutunud. Tugev konkurents toidutootmises on toonud poeletile kvaliteetsed toiduained ja isetegemine on taas au sees. Kui Eesti (siis veel ENSV) esimesed telekokad Lilian Kosenkranius ja Moidela Tõnisson õpetasid iga päev maitsvat süüa tegema, olude sunnil mitte millestki, siis nüüd on tõsine pähkel suurpoes just seda õiget toodet leida või teadlikult valida. Toidukultuurifestival on hea võimalus maitsta Eesti ja välismaiste tootjate ja maaletoojate uudistoodangut: siis teate täpselt, mida järgmisel poeskäigul tegelikult osta tasub! „Ma olen terve mees ja pean seda kõike saama, igatahes!” võiks olla traditsiooniliselt juunikuu teisel nädalavahetusel toimuva toidukultuurifestivali lipulause, tuntud telefilmist laenatud. Kogu see kulinaarne toredus, mis igal aastal suurejooneliselt Grillfestil Pärnu Vallikääru aasal lahti laotub, on peegeldus meie aja inimeste oskusest sööki valmistada ja nautida. Head ja huvitavat toitu peab jätkuma igale maitsele ja kõigile ning selleks on 2015. aasta Grillfestil veelgi rohkem toidupakkujaid kui mullu.

Hea Toidu Festival Grillfest 2015 Koht: Pärnu linn, Vallikääru aas

Austagem kokkade armeed oma kohalviibimise ja tänuliku tarbimisega. Headele külastajatele teadmiseks: Grillfestile pääsevad oma loomingut pakkuma ainult valitud! Festivalikülastajate rõõmuks kehtib see reegel nii kokkade kui ka muusikute kohta! Tulge kasvõi kogu suguvõsa ja lemmikloomadega, sissepääs on tasuta ja kõik on oodatud! Kõik Pearud, Nancyd, Jaagupid, Getterid, Artjomid, Greted, Üllarid ja Kairitid tulevad, lisaks Kaido Höövelson (Baruto) ja Ott Kiivikas ka. Üks pakub Jaapani õlut ja teine head söögikraami. Kui sellest kulinaarsest staariparaadist veel väheks jääb, siis saab igaüks vallikraavis Raio Piirojaga võidu kala püüda ja pilti teha või osaleda maailma pikima pikniku Guinnessi rekordi katsel. Head sõbrad, meie aja suurim ja vägevaim toidupidu on Pärnu Vallikääru aasal valmis küpsetatud ja ootab teid! Kohtumiseni Grillfestil, igatahes! Auris Rätsep Grillfesti korraldajate nimel www.grillfest.ee PS: Mamma pannkooki moosiga saab otse E-Piima juustulava ees!

Kuupäevad: 12. ja 13. juuni Avatud: kell 11–23 Sissepääs: tasuta GIP-käepael festivali infopunktist: 5 € GIP-sooduspakkumised: gip.grillfest.ee Festivaliala: 27 386 m² Osalejaid: 200 Külalisi: kuni 50 000 Festivali lisainfo: www.grillfest.ee Festivali infopunkti telefon ja e-post: 554 3000, info@grillfest.ee Korraldaja:

Festivali lehe on koostanud Grillfesti meeskond.

1


FESTIVALI ESITLEJA

FESTIVALI SUURTOETAJA

Hea Toidu Festival – Grillfest 2015

uudised

Juustusaiast kammkarbini Toidukultuurifestivalil on osalejaid, kelleta ei kujutaks Grillfesti ettegi. Lisaks ilmakuulsatele Türi Pritsumeestele on igal aastal samas asukohas näiteks E-Piim ja tuuker Marko. Kui E-Piima seltskond küpsetab rahvale kohapeal värskeid juustusaiasid, siis kuulus tuuker grillib ja serveerib omapüütud kammkarpi. On teada, et suur hulk rahvast külastabki Grillfesti just traditsioonide pärast.

Rootsi kuninglik kohv austab Grillfestii

Piknik on popp! Erinevalt kiirest tänavatoidust propageerib toidukultuurifestival rahulikku toitumist ilusas looduses ja mõnusas seltskonnas. Sel aastal peetakse Grillfestil lausa kahte suurt piknikku. Kui Borjomi piknikuplatsil pakutakse kultuurilisi elamusi Artjom Savitski, Grete Paia, Getter Jaani ja Bonzo osalemisel, siis sealsamas kõrval

toimub MIPP ehk Guinnessi rekordi katse: maailma pikim piknik! 36tunnisele piknikumaratonile on oodatud kõik huvilised. Valige endale sobiv piknikuaeg, saatke osalemise soov piknik@grillfest.ee ja kirjutage end koos Grillfestiga maailma piknikuajalukku! MIPPi lisainfo tel 5908 8703 ja MIPPi Facebooki lehel.

Ott, Baruto ja Raio – kõik on kohal!

Eesti Grilliliit esitleb: Eesti Grilli Gala

Dineris sündis Jörburger

Kord aastas kogunevad Eestimaa vägevad pojad Pärnu Vallikääru aasale, igaüks ajama oma asja. Ott Kiivikas räägib toitumisest ja pakub toidukraami, Kaido Höövelson (Baruto) Jaapani toidukultuuri ja Biiru õlut. Raio Piiroja püüab lihtsalt rahvaga võidu kala ja kui tahad teda võita, siis osale laupäeval Kalakese võistlusel ja võida vägevaid auhindu Pärnu Keskuselt. Lisainfo: kalake.grillfest.ee.

E-Piima juustulaval antakse reedel õhtul üle auhinnad edukamatele grilltoodetele Nielseni kogutud müüginumbrite ja Eesti Grilliliidu profižürii hinnangu alusel. Žürii esimees on Priit Toomits. Tooted saavad pärjatud kuues kategoorias: šašlõkid, marinaadis ribid, marinaadis lihad, toorvorstid, grillvorstid ja kastmed. Esimest korda toimuval Eesti Grilliliidu pidulikul auhinnagalal teeb muusikat Tõnu Aare, kel ilmus äsja elutööplaat „Autoportree”.

Tallinna ja Pärnu Dineri pere lõi Eesti tantsumuusika vanameistri Üllar Jörbergi auks vahva ja erilise hamburgeri, millele sai nimeks Jörburger. „Oleme Jörpa suured fännid ja kuna ta on kuum Eesti mees, siis selline sai ka Jörburger nii sisult kui vormilt: ehtne eesti Liivimaa Lihaveise korralik pihv, lisaks maasikas, mango, avokaado ja melon. Äkilisust annab jalopeno-tšillikaste. Vuntsid teeme tillist ja näokujutise põletame spetsiaalse vormiga otse burgerisaiale,” selgitab Jörburgeri isa, Dineri juhataja Indrek Valentin ja lisab: „Jörburgeri aus hind oleks 10 €, meie pakume seda rahva rõõmuks nii Tallinna kui ka Pärnu Dineris festivalinädalal ja Grillfesti platsil hinnaga 6 €. Tere tulemast ja elagu Üllar Jörberg!”

Piim on päeva pärl Grillfestile tulevad Eesti käsitööõlled Toidukultuurifestival ei propageeri alkoholi tarbimist, aga Eesti väikeõlletootjaid on sobilik tutvustada igatahes. Saage tuttavaks: Õllenaut, Vormsi, Lehe ja Tanker tutvustavad ühisel platsil kodumaist väiketoodangut. Grillfestile mahuvad osalema nii suured kui väikesed tootjad ning see mitmekesisus just õige festivalimeeleolu loobki! Ka õllegurmaanidel on Grillfestile asja ja põhjust rõõmustada küll ja veel.

2

„Lindvallsi perekond on Rootsis Uppsalas kohvi tootnud alates 1891. aastast, viimased 60 aastat Rootsi kuningakojale. Selle eest kannab Lindvallsi kohv uhket kuninglikku tähistust, mis on Rootsi iga ettevõtja unistus, kuid see au saab osaks vähestele. Nüüd saab Lindvallsi kuninglikku kohvi maitsta ka Grillfestil,” tutvustab plaani Andrus Lahe. Lindvalls Kaffe on festivali VIP-külaliste ametlik kohv.

Mesikäpa mängumaal EPKK piimabaaris „Piim – päeva pärl!” jagatakse lastele tasuta piimatooteid, valmistatakse kokteile ning muud põnevat. Samas õpetavad Piimandusmuuseumi töötajad valmistama võid ja sõira. Lastealal toimub joonistusvõistlus ja viktoriin, kus parimatele on toredad auhinnad. Samuti saab ennast pildistada toreda lehmapreili seljas fotoseina taustal. Kõik ikka selleks, et meie lastel oleks hea tervis ja tuju ning teadmine, et piim tuleb lehma seest, mitte ainult poest.

VÕISTLUSTE ESITLEJA

Grillime Eesti toitu! Mõlemal festivalipäeval toimuvatel suurvõistlustel grillitakse Rakvere searibi ja Talleggi broilerikoiba. Kuigi Kaupmehe fantaasiavoorus võib grillida kõike, peab ka selles voorus võistlustöö põhikomponent olema just Eesti päritolu tooraine. Esimest korda Eesti grillivõistluste ajaloos toimub Rakvere üllatusvoor, mille materjal selgub võistluspäeva alguses, kuid pole kahtlust, et seegi on eestimaist päritolu. Võistluste lisainfo: www.grilliliit.ee.

Purina toitumisnõustajad annavad nõu Kui festivali arst Mare Liiger võtab visiiditasuta vastu kõik inimesed, kel oma tervise osas küsimusi on, siis lemmikloomade rõõmuks töötavad festivalil kogemustega veterinaariatudengid, kes nõustavad loomaomanikke lemmikute toitumisküsimustes ja aitavad lahendada terviseprobleeme. Grillfest on söögipidu kogu perele ja ka lemmikloomadele: Purina ootab teid!

VÕISTLUSTE SUURTOETAJA


FESTIVALI ESITLEJA

FESTIVALI SUURTOETAJA

GIP-pakkumised

Hea Toidu Festival – Grillfest 2015

GIP (grill important person) käepaela omanik on toidukultuurifestivalil tõeline VIP! Festivalil osalevad kauplejad teevad GIP-idele palju sooduspakkumisi. Lisaks pääseb paelaga soodsalt või hoopis tasuta festivali jätkupidudele Kuursaali, klubidesse Vaarikas ja Sunset ning rokiklubisse Volume. GIP-paela hind on 5 eurot ja seda saab osta festivali infopunktist kohapeal. Hulgiostudeks ja arvega tasumiseks võtke ühendust: festival@grillfest.ee.

VÕISTLUSTE ESITLEJA

Vaata kõiki GIP-pakkumisi ja pakkujate asukohti festivalialas: gip.grillfest.ee

VÕISTLUSTE SUURTOETAJA

3


FESTIVALI ESITLEJA

FESTIVALI SUURTOETAJA

Hea Toidu Festival – Grillfest 2015

Reede, 12. juuni

Laupäev, 13. juuni

E-PIIMA JUUSTULAVA

E-PIIMA JUUSTULAVA

11.00 11.05 12.00 12.15 12.30 12.45 13.00 13.15 13.30 13.45 14.00

11.00 11.05 12.00 12.15 12.45 13.00

OLIVIA TOIDULAADA LAVA 12.00 söögipalve ja festivali avamine E-Piima juustulaval 12.15 laadaprogrammi algus, päevakava tutvustus 12.30 Eesti toidu auhinnamäng «Neli aastaaega meie toidulaual» ja laadakauplejate esitlused 13.00 esineb folklooriansambel Mesilased 13.30 Pärnu linna auhinnamäng ja laadakauplejate esitlused 14.00 Pärnu linna tervituskontsert festivali E-Piima juustulaval 15.00 esinevad folkloorirühmad Kunglarahvas ja Tõmba-Jüri 15.30 Selveri auhinnamäng ja laadakauplejate esitlused 16.00 esinevad Vana-Pärnu Kultuuriseltsi kultuurikollektiivid 16.30 Mamma auhinnamäng ja laadakauplejate esitlused 17.00 esineb vokaalansambel Mõnusalt 17.30 Eesti toidu auhinnamäng «Eesti toit on kvaliteetne toit» ja laadakauplejate esitlused 18.00 esineb vokaalansambel Russkaja Pesnja 18.30 Eesti Grillimessi www.grillimess.ee auhinnamäng ja laadakauplejate esitlused 19.00 esineb Scott Murro 20.00 esineb IRIE 21.00 esineb Frederik Küüts 22.00 esineb Kõu 23.00 laadapäeva lõpp Igal täistunnil toimub Olivia rapsiõli auhinnamäng. Lava peakokk: Urmas Salmu

EESTI GRILLILIIDU VÕISTLUSALA Koolidevahelised Eesti meistrivõistlused grillimises – Grillium 10.00 toidukorvide jagamine võistkondadele, küpsetamise algus 13.15 võistluste kohtunike registreerimine ja kohtunike koolitus, esineb peakohtunik Enn Tobreluts 14.00 1. voor: Rakvere searibivoor, võistlustööde pimehindamine 14.40 2. voor: Talleggi kanalihavoor, võistlustööde pimehindamine 15.20 3. voor: Rakvere üllatusvoor, võistlustööde pimehindamine 16.00 4. voor: Kaupmehe fantaasiavoor, võistlustööde avalik hindamine 19.00 võistluste lõpp ja valmistumine autasustamiseks 20.15 autasustamine E-Piima juustulaval Võistlust juhatab Allan Hook

MESIKÄPA MÄNGUMAA (12. ja 13. juuni) 13.00 Mesikäpa joonistamine 14.00 Mesikäpa mütsi meisterdamine 15.00 Mesikäpa lendavate taldrikute lennutamine 16.00 täringu veeretamise võistlus 17.00 äraarvamise mäng 18.00 Mesikäpa köietõmbamise võistlus 19.00 – Mesikäpa limbotantsu võistlus 20.00 – Mesikäpa laulu- ja tantsuvõistlus

Festivali Mesikäpa mängumaal on lastele käelise tegevuse telgid ja atraktsioonid, suur liivane mänguväljak, avatud on väikelaste mähkimistuba ja kauni vaatega pannkoogipuhvet. Mesikäpa mängumaad juhatab Mesikäpp koos sõpradega. Mängumaal on avatud ka EPKK piimatelk „Piim, päeva pärl!”, kus jagatakse külastajatele piimatooteid, töötubades valmistatakse võid, lastealal saavad lapsed lehmapreili juhendusel joonistada ja mängida.

VÕISTLUSTE ESITLEJA

festivalipäeva äratus – paugutulestik hommikukontsert, esineb Lea Dali Lion Enn Auksmanni (EELK) söögipalve ja festivalipäeva avamine Maks & Mooritsa grillikool, esineb grillipedagoog Enn Tobreluts Santa Maria auhinnamäng «Avasta uusi maitseid!» Pärnu Keskus ja Pärnu Postimees esitlevad: üleriigiline kalapüügivõistlus Kalake, osalejate rivistus ja võistluse algus Vallikraavis 13.15 Toiduliit tutvustab: Eesti parim toiduaine 2015 13.30 Kaido Höövelson (Baruto) kutsub Jaapani toidukultuuri lühiseminarile 13.45 Mare Liiger & Margit Pärn: eesti rahva esmaabikool «Kui köögis juhtub õnnetus» 14.00 Pärnu linna tervituskontsert, esineb Pärnu Suupilliklubi Piccolo 14.45 Kalev kutsub: Mesikäpa auhinnamäng kogu perele 15.00 Bauhofi auhinnamäng 15.15 toitumisnõustaja Ott Kiivikas kutsub tervisliku toitumise lühiseminarile 15.30 Eesti toidu auhinnamäng «Eesti toit on kvaliteetne toit» 15.45 Premia jäätisemäng 16.00 Reola Gaas esitleb: LPG Autogaasi auhinnamäng 16.15 Mamma «Mõnusalt oma» auhinnamäng 16.30 Purina lemmikloomarestoran esitleb: suur koerte-show 17.00 Pärnu rahvuskultuuriseltsi KIRMAS tantsukool 17.30 Pärnu Postimees ja Pärnu Keskus esitlevad: üleriigilise kalapüügivõistluse Kalake võitjate autasustamine 17.45 Olivia rapsiõli auhinnamäng 18.00 festivali esitleja auhinnamäng 18.45 E-Piima juustumäng 19.00 StarFM-i kogutud heategevusraha üleandmine 19.15 DJ Märt Rannamäe ja tantsutrupp KPN (Kuumad Pärnu Naised) 20.00 Juha «Köögikubjas» Rantaneni eriauhind: festivali parim söögikoht 20.10 Eesti meistrivõistlused grillimises – Grillfest ja Eesti rahva barbecue-võistlus – BBQ võitjate autasustamine 20.30 festivali erikülaline Üllar Jörberg ja Sky Dancers 21.20 Pärnu linnapea Romek Kosenkraniuse ja festivali korraldaja Auris Rätsepa lõputervitus 21.30 festivalipäeva peaesineja Terminaator 23.00 suur ilutulestik, festivali lõpp Lava peakokk: Emil Rutiku

OLIVIA TOIDULAADA LAVA 12.00 söögipalve ja festivalipäeva avamine E-Piima juustulaval 12.15 laadaprogrammi algus, päevakava tutvustus 12.30 Eesti toidu auhinnamäng «Eesti toit on kvaliteetne toit» ja laadakauplejate esitlused 13.00 esineb Pärnumaa Lõõtsahaigete Selts 13.30 Pärnu linna auhinnamäng ja laadakauplejate esitlused 14.00 Pärnu linna tervituskontsert E-Piima juustulaval 15.00 esineb ansambel Rodnõje Napevi 15.30 Selveri auhinnamäng ja laadakauplejate esitlused 16.00 Purina koerte-show 16.30 Mamma auhinnamäng ja laadakauplejate esitlused 17.00 esineb Pärnu Suupilliklubi Piccolo 17.30 Eesti Grillimessi www.grillimess.ee auhinnamäng ja laadakauplejate esitlused 18.00 esineb vokaalansambel Šal-lal-laa 18.30 Eesti toidu auhinnamäng «Neli aastaaega meie toidulaual» ja laadakauplejate esitlused 19.00 esineb OL* 20.00 esineb Howling Sky 21.00 esineb Tori Hobune 22.00 esineb Steps to Synapse 23.00 laadapäeva lõpp Igal täistunnil toimub Olivia rapsiõli auhinnamäng. Lava peakokk: Urmas Salmu

EESTI GRILLILIIDU VÕISTLUSALA Eesti meistrivõistlused grillimises – Grillfest ja Eesti rahva barbecue-võistlus – BBQ 08.00–10.00 toidukorvide jagamine võistkondadele, võistlustööde küpsetamise algus 11.00 võistluste kohtunike registreerimine ja kohtunike koosolek, esineb Enn Tobreluts 13.00 1. voor: Rakvere searibivoor, võistlustööde pimehindamine (Grillfest) 14.00 2. voor: Talleggi kanalihavoor, võistlustööde pimehindamine (Grillfest) 15.00 3. voor: Rakvere üllatusvoor, võistlustööde pimehindamine (Grillfest) 13.30 1. voor: Rakvere searibivoor, võistlustööde pimehindamine (BBQ) 14.30 2. voor: Talleggi kanalihavoor, võistlustööde pimehindamine (BBQ) 15.30 3. voor: Rakvere üllatusvoor, võistlustööde pimehindamine (BBQ) 15.45 – 4. voor: Kaupmehe fantaasiavoor, võistlustööde avalik hindamine (Grillfest) 17.15 – 4. voor: Kaupmehe fantaasiavoor, võistlustööde avalik hindamine (BBQ) 19.00 – võistluste lõpp ja valmistumine autasustamiseks 20.00 – autasustamine E-Piima juustulaval Võistlusi juhatab Allan Hook

AFTER GRILL Festivali ametlike jätkupidude ehk After Grilli toimumiskohad: Kuursaal (reedel Hellad Velled feat. DJ Märt Rannamäe, laupäeval Singer Vinger); Vaarikas (reedel Nancy, laupäeval majaprogramm); Sunset (reedel Sunseti suvehooaja avamine: 2 Quick Start, laupäeval Power Crazy: DJ-d); Rock Club Volume (reedel Kaire Vilgats ja estraadiorkester kuumimate popphittidega, laupäeval Slippery Slope ja Facelift Deer)

BORJOMI PIKNIKUALA Reedel 17.00 Bonzo, 19.30 Grete Paia akustilise kavaga. Laupäeval 17.00 Artjom Savitski, 19.30 Getter Jaani erikavaga.

VÕISTLUSTE SUURTOETAJA

Festivali korraldaja jätab endale õiguse teha festivali paremaks korraldamiseks ajakavasse muudatusi, mille kohta on info festivali kodulehel www.grillfest.ee ja festivalialas E-Piima juustulava kõrval asuvas festivali infopunktis.

festivalipäeva äratus – paugutulestik muusikaline soojendustervitus, esineb Clavis Enn Auksmanni (EELK) söögipalve ja festivalipäeva avamine esineb JJ-Street Dance Company Eesti toidu auhinnamäng «Neli aastaaega meie toidulaual» Toiduliit tutvustab: Eesti parim toiduaine 2015 Mamma «Mõnusalt oma» auhinnamäng Bauhofi auhinnamäng toidukultuuri festivali üleskutse: toetagem Toidupanka! Mare Liiger & Margit Pärn: eesti rahva esmaabikool «Kui köögis juhtub õnnetus» Pärnu linnapea tervitus ja Pärnu linna tervituskontsert, esineb ansambel PööLoY GLääNZ segakooriga Püüa Päeva 14.45 Reola Gaas esitleb: auhinnamäng «Grilli gaasiga!» 15.00 Olivia rapsiõli auhinnamäng 15.15 Eesti Grillimessi www.grillimess.ee auhinnamäng 15.30 Kalev kutsub: Mesikäpa auhinnamäng kogu perele 15.45 Reola Gaas esitleb: «Grilli gaasiga!» auhinnamäng 16.00 Premia jäätisemäng 16.15 Purina lemmikloomarestoran esitleb: suur koerte-show 16.45 Mamma «Mõnusalt oma» auhinnamäng 17.00 Marge Rulli zumba-kool – tule ja tantsi kõht tühjaks! 17.30 Santa Maria auhinnamäng «Avasta uusi maitseid!» 17.45 E-Piima juustumäng 18.00 Eesti Grilliliit ja Nielsen Eesti esitlevad: Eesti Grilli Gala – Eesti Grilliliidu aastaauhinnad 2015. Esinevad Tõnu Aare ja Ivar Kannelmäe. 19.15 Rakvere Lihakombinaadi ja meisterküpsetaja Tarmo Märsi heategevuslik barbeque-sea oksjon 19.30 Eesti line-tantsu festivali avakontsert 20.15 koolidevahelised meistrivõistlused grillimises – Grilliumi võitjate autasustamine 20.30 festivali erikülaline Nancy 21.30 festivalipäeva peaesineja 2 Quick Start 23.00 suur ilutulestik, festivalipäeva lõpp Lava peakokk: Emil Rutiku

4

ajakava

Hea Toidu Festival - Grillfest 2015  

Postimehe grupi maakonnalehtede vahel ilmunud eriväljaanne.

Hea Toidu Festival - Grillfest 2015  

Postimehe grupi maakonnalehtede vahel ilmunud eriväljaanne.

Profile for grillfest
Advertisement