Page 1

Przeboje tygodnia 25.04.2014


Nowa stara czcionka Żadna inna czcionka nie cieszy się taką pogardą w środowisku designerów, jak Comic Sans. Ale ktoś jednak musi ją lubić. Australijski designer Craig o swojskim nazwisku Rozynski, postanowił trochę zrehabilitować Comic Sans i stworzył nową wersję uwielbianego przez wszystkie 14-letnie dziewczynki fontu. Jak wygląda Comic Neue? Cóż, jak to mówi starszyzna plemienna – z piasku bicza nie ukręcisz, więc cudów nie należy oczekiwać. Myślę, że najbardziej Comic Neue przydał się Rozynskiemu, bo napisali o nim na całym świecie.

http://www.comicneue.com/


Aplikacja – diabelskie nasienie Amerykański First Bank dobrze wie, że aplikacja to podstawowe narzędzie dla każdego klienta banku. Jak więc opowiedzieć o czymś, co każdy z nas zna? Może by tak zatrudnić kogoś, kto z tego nigdy nie korzystał? Idąc dalej za tą myślą, First Bank zatrudnił do swoich reklam grupę, która od technologii na co dzień raczej stroni. Zobaczcie, jak Amisze (nie) posługują się najnowszą aplikacją banku. Dla odmiany zrobili też inną reklamę, której głównym bohaterem jest rodzina lekko nadużywająca technologii: http://youtu.be/FV8WAMCoPdI

Spot 1: http://youtu.be/PonycZx5lEQ Spot 2: http://youtu.be/SWacOqr_Uzg


Globalne zidiocienie Bekon smażony na asfalcie niezbitym dowodem na słuszność teorii o globalnym ociepleniu, czyli ekobeton na ciepło.

Fundacja WWF w swoim najnowszym heppeningu smaży jajka na asfalcie. Wystarczający dowód na to, że koniec świata jest bliski? Być może. Najważniejsze jednak wydaje się przesłanie – „Let’s do smoething”. Ja na przykład zrobię sobie sadzone. http://youtu.be/rZNiP2ufp_Q


Oglądanie TV z rodzicami Dla rodziców wspólne oglądanie telewizji z dziećmi to czas do rozmowy i dzielenie się swoim doświadczeniem. Z perspektywy dzieci cała sytuacja wygląda zupełnie przeciwnie. HBO słynie z mocnych seriali, gdzie w każdym odcinku pojawia się przemoc, wulgaryzmy i seks. Oglądanie takich produkcji z rodzicami to niekoniecznie dobry pomysł, bo może powodować kłopotliwe, niekomfortowe sytuacje. Zwłaszcza jak rodzice zaczynają komentować to co dzieje się na ekranie, lub co gorsza (O zgrozo!) porównują to do swojego życia. HBO ma na szczęście rozwiązanie na ten problem w postaci platformy HBO GO.

True Blood: Appreciation http://youtu.be/NPISkbzY-bk


6

True Detective: Faithful Dad http://youtu.be/EKnwouBWKg8

Curb Your Enthusiasm: Happily Married http://youtu.be/n788zHr0U8o

Girls: Your Body, Your Choice http://youtu.be/Y_wuFgbymME

Game of Thrones: First Cousins http://youtu.be/N52GiLGp7qA


na koniec// nie ufaj przeznaczeniu Nowa reklama AXE, jak zwykle o zdobywaniu dziewczyny. Producent w kreatywny sposób zachęca do tego by nie czekać na cud, tylko użyć dezodorantu.

http://youtu.be/pBjEDdBEGZc


Dziękujemy za uwagę i do następnego piątku

Kontakt:

Marcin Ejsmont Krzysztof Bogdalik Tadeusz Fułek Adam Brzuszkiewicz

Przeboje tygodnia 25.04.2014  
Przeboje tygodnia 25.04.2014  

Reklama, komunikacja, technologia. (bardzo) Subiektywny przegląd tego, co wydarzyło się ostatnio.

Advertisement