Page 1

Przeboje tygodnia 03.01.2014


Serio? Zbyt duże samozodowolenie i buta to zdecydowanie nie jest droga do sukcesu, o czym przekonał się ostatni Samsung. W najnowszym filmie promującym smart watch od koreańskiego giganta – Galaxy Gear, największy rywal Apple’a pokazuje jak skutecznie zniechęcić do siebie klientów. Scenariusz filmu jest dość prosty, dwóch chłopaków walczy o względy dziewczyny. Jeden z nich posiada sprzęt od Samsunga dzięki czemu robi większe wrażenie na dziewczynie. Całość jednak pokazana jest w taki sposób, że od początku kibicujemy drugiemu chłopakowi.

http://youtu.be/T8nJKWJTsUg

Poza tym filmik „Are You Geared Up” jest tak drętwy, że możliwość jego oceny i komentowania została wyłączona .


Dłuższy event Wielu retailerów stara się tworzyć eventy, które przyciągną i zainteresują klienta na dłużej niż jeden dzień i nie będą się wiązać z upustami cenowymi. Nie jest to jednak takie łatwe. Promocje typu „noc zakupów”, czy poświąteczne wyprzedaże są albo jednodniowe albo wiążą się ze zniżkami pokroju 50%, które nie budują przywiązania do marki tylko do daty w kalendarzu (wyprzedaże są przeważnie sezonowe). Ciekawy case zaprezentował szwedzki H&M, który znalazł sposób na rozszerzenie jednodniowego eventu na cały tydzień.

http://youtu.be/4mC-0_8h2aA


Cola na święta Święta na pewno wielu z was kojarzą się z Coca Colą, głównie dzięki jej ikonicznej, ciężarówkowej reklamie. Dlatego też najpopularniejszy napój gazowany świata zasypuje nas co roku nowymi pomysłami. O to dwa z nich. Pomysł 1: wspólna taksówka Po Rzymie z okazji świąt krążyły darmowe taksówki Coca Coli, które zabierały po drodze wszystkich chętnych, którzy jechali w danym kierunku. Oczywiście wszyscy pasażerowie od razu się zaprzyjaźniali i razem cieszyli się ze wspólnej podróży. Wszyscy byli zadowoleni (no może poza kierowcami prawdziwych taksówek).

http://youtu.be/Wxf51cxqglk


Pomysł 2: interaktywny plakat W jednej z galerii handlowych w Belgii Cola przygotowała specjalny billboard, w którym plakat okazał się papierem do pakowania prezentów z napisem „open happiness”. Bardzo chcielibyśmy zobaczyć odpowiedź Pepsi, gdzie pakują swoje butelki i puszki w papier konkurenta i rozdają klientom galerii.

http://youtu.be/fDTYlIkwexs


Mity na temat dinozaurów Telewizja często wpaja nieprawdziwy obraz historii. Wydział paleontologii Uniwersytetu Alberta z Ameryki za cel postawił sobie edukację ludzi na temat prehistorycznych gadów poprzez obalanie mitów na ich temat. Studenci wraz z wykładowcami przygotowali specjalny kurs na stronie coursera.org prezentujący fakty z życia dinozaurów. Aby zachęcić internautów do ich obejrzenia powstały cztery zabawne filmy utrzymane w klimacie programów dla najmłodszych: - 1 - 2 - 3 - 4


na koniec// Gymkhana Pod tą, tajemniczą dla większości osób, nazwą kryją się zawody kaskaderskie, które polegają na przejeździe auta po specjalnie przygotowanym torze. Poniżej promocja tego wydarzenia w postaci widowiskowego filmu ze sławnym już Kenem Blockiem. Dodatkowo proponujemy wersję tego samego przejazdu w wykonaniu zdalnie sterowanego modelu. Przejazd Kena Blocka

http://youtu.be/WUO-lPubXeI

Przejazd modelu RC

http://youtu.be/JwH1FSkEUwI


Dziękujemy za uwagę i do następnego piątku

Kontakt: Marcin Ejsmont Krzysztof Bogdalik Tadeusz Fułek

Przeboje tygodnia 03.01.2014  

Reklama, komunikacja, technologia. (bardzo) Subiektywny przegląd tego, co wydarzyło się ostatnio.