Page 1

Przeboje tygodnia 08.11.2013


Prawdziwie bezpieczne linie Instrukcje podawane przez personel pokładowy to najnudniejsza część podróży samolotem (najciekawsza to oczywiście znalezienie miejsca na nogi). Bywają jednak linie, które przynajmniej próbują je uatrakcyjnić.

W Virgin Atlantic przerobili instrukcję na jeden wielki teledysk i wyszło całkiem zgrabnie. Trochę denerwują swoją poprawnością, ale obejrzeliśmy z uwagą całe 4 minuty – czyli działa. To jednak nie pierwsze ich podejście – wcześniej też eksperymentowali z instrukcjami w całkiem podobny sposób. 2

Instrukcja do obejrzenia tu: http://youtu.be/DtyfiPIHsIg


Rybka na zdrowie Jak wie każdy wędkarz amator – ryba to samo zdrowie. Pewnie ma to coś wspólnego z tym, że żyje nad morzem, czy oddycha jodem, czy coś w tym stylu – mało się na tym znamy. Zna się na nich za to firma Lofoten. Lofoten nie dość, że przetwarzają ryby, to jeszcze znają ich wszystkie tajemne i skryte możliwości, niedostępne zwykłym śmiertelnikom poza Norwegią. Jak np. ta unikatowa zdolność dorszy, że potrafią pomóc w przypadku wszystkich znanych człowiekowi schorzeń – zarówno duszy, jak i ciała. Sprawdźcie sami, jak to działa:

http://youtu.be/JVAWKdZgBKY


Koń na miarę XXI wieku Uwielbiamy absurdy, a jeszcze bardziej lubimy obiecujące absurdy w branży motoryzacyjnej. Np. takie jak ostatnia propozycja Toyoty skrywająca się pod enigmatyczną nazwą FV2. Państwo z Toyoty uważają, że kierowanie pojazdami staje się coraz bardziej naturalne i w przyszłości będzie „rosła więź między pojazdem a kierowcą”. Dlatego na targach Tokyo Motor Show przedstawili koncept FV2 – małego, jednoosobowego pojazdu, sterowanego jak Segway za pomocą ruchów ciałem. Urządzenie jest oczywiście naszpikowane elektroniką i będzie się uczyć naszego stylu jazdy. Więcej: http://bit.ly/18a9JoX


Cyborgizacja Świat się zmienia i coraz więcej osób myśli o nieśmiertelności, a większość osób dopatruje się jej w technologii. Tim Cannon a.k.a. DIY Cyborg jest, jak sam podaje, biohackerem. Razem z grupą Grindhouse Wetware obmyśla urządzenia, które mają zrewolucjonizować nasze życie poprzez zamianę ludzi w cyborgów. Tim postanowił jedno z tych urządzeń zamontować sobie pod skórą. Circadia 1.0 mierzy czynności życiowe nosiciela i w przyszłości, jak twierdzi Cannon, może być zintegrowane z mieszkaniem, które będzie się dostosowywało do nastroju właściciela.

http://youtu.be/clIiP1H3Opw

Urządzenie przede wszystkim będzie monitorowało stan zdrowia, dzięki czemu wcześniej będzie można zapobiegać chorobom. Pomysł ciekawy, ale czekamy na minimalizacje urządzenia.


Absurdy reklamy Często oglądając filmy na YouTube obrazujące jakieś działania marketingowe ma się wrażenie wielkiej ściemy – w końcu trzeba pokazać jak najlepszy efekt. Agencja St. John specjalizuje się w wyśmiewaniu agencji reklamowych, tworząc parodie tego co robią. Na swoim koncie mają między innymi case study z przygotowania imprezy urodzinowej dla ośmiolatki, czy catvertising. Tym razem na tapetę wzięli ambienty i prankvertising, czyli wkręcanie „przypadkowych” ludzi. Za punkt odniesienia posłużyły Stress Test Nivea i Carlsberg Friend Test.

http://youtu.be/4sxAOkAguqc


Stress Test babynapping stunt

http://youtu.be/ mhWejA8y1vw Home Invasion Stunt

7

http://youtu.be/ bynxbTsnehg


Zawodowa bieżnia Bieganie to coraz popularniejszy sport, ale już np. maraton to nie przelewki. Szczególnie jeśli robi się to na profesjonalnym poziomie, o czym mogli przekonać się mieszkańcy Nowego Jorku. Nowojorski maraton należy do najpopularniejszych imprez tego typu na świecie. Co roku startuje w nim parędziesiąt tysięcy ludzi. Asics, producent obuwia sportowego, postanowił pokazać, jak wielkie jest to wyzwanie za pomocą specjalnie skonstruowanej bieżni. Jej prędkość odpowiadała prędkości profesjonalnych biegaczy – jak można się było spodziewać, mało kto wytrzymywał tempo dłużej niż parę minut.

http://youtu.be/ziQEsdXMbi8


Bitcoiny rosną w siłę Bitcoiny powoli wychodzą z cienia – rośnie zarówno ich wartość, jak i popularność. Jeśli jeszcze nic o nich nie wiecie, to pora się zainteresować. Dla niewtajemniczonych – bitcoiny to pierwsza wyłącznie wirtualna, zdecentralizowana waluta, która jest warta tylko tyle, ile ludzie zgodzą się za nią zapłacić. A godzą się płacić sporo. Na dzień dzisiejszy jeden bitcoin wart jest 855 zł. Wśród wielu entuzjastów nowej waluty są również tacy, którzy wciąż poszukują nowych rozwiązań. W Vancouver w Kanadzie postawiono właśnie pierwszy na świecie bitcoinowy bankomat.

Więcej na temat bankomatu: http://wrd.cm/1hqqYJT


Reklamocepcja Reklamowanie agencji reklamowych to trudny kawałek chleba. Taka reklama w reklamie - prawie jak w filmie „Incepcja”. I jak każdą inną reklamę, można to zrobić lepiej albo gorzej. Dobrym i prostym pomysłem jest na pewno połechtanie wszystkich znajomych z branży. Tak właśnie zrobił kanadyjski oddział Lowe – przedstawił krótką charakterystykę ludzi reklamy. Możemy zaświadczyć, że ludzie z branży obejrzą i nawet się zaśmieją. Jak klienci – tego nie wiem.

http://youtu.be/AmsXyWbGU0I


Inne podejście zaproponowała Agencja Rethink (również z Kanady). Tej usilnie zależało na tym, by pokazać, że nagrody w branży nie mają większego znaczenia. Najwidoczniej żadnej jeszcze nie dostała, więc postanowiła je sobie wszystkie wydrukować w drukarkach 3D. Przypomina to trochę granie w gry komputerowe na kodach. Można, ale po co? Poza tym znamy o wiele lepsze sposoby na wykorzystanie drukarek 3D.

http://youtu.be/nAZ_X47aUoI


Skype łączy ludzi Reagujemy już dość chorobliwie na kolejne wzruszające historie promujące nowoczesne, internetowe firmy. Zdarza się jednak czasami przyjemne odstępstwo od reguły, jak najnowszy spot Skype’a.

Po uszy mamy łzawych historii o przełomowych urządzeniach i aplikacjach, które łączą ludzi bardziej niż kiedykolwiek, a w których tak naprawdę chodzi tylko o to, żeby więcej siedzieć przed laptopem. Tym bardziej ujmuje historia, którą opowiada Skype – bez nadęcia, z normalnymi ludźmi, z nieco niestandardowymi problemami. http://youtu.be/5nRKyQ11494


na koniec\\ pepsi vs cola Wojny reklamowe między markami, to jedne z ciekawszych momentów w naszej pracy. Zobaczcie jak sobie Pepsi używało na Coca-Coli, a jak Coca-Cola na Pepsi.


Dziękujemy za uwagę i do następnego piątku

Kontakt: Marcin Ejsmont Krzysztof Bogdalik Tadeusz Fułek

Przeboje tygodnia 08.11.13  

Reklama, komunikacja, technologia. (bardzo) Subiektywny przegląd tego, co wydarzyło się ostatnio.

Przeboje tygodnia 08.11.13  

Reklama, komunikacja, technologia. (bardzo) Subiektywny przegląd tego, co wydarzyło się ostatnio.

Advertisement