Page 1

Przeboje tygodnia 30.08.2013


Celebryta nie wystarczy Mogliśmy ostatnio obejrzeć dwie różne reklamy, w których stężenie znanych postaci na minutę spotu rozsadza liczniki Geigera (i nie tylko). I jak to zwykle bywa – jeden pokazuje jak dobrze robić, a drugi nie pokazuje nic.

Z okazji 25 lecia hasła „Just do it”, Nike postanowił je na nowo zdefiniować opowiadając historię jeszcze raz. Spot, który powstał pełen jest znanych sportowców, ale dobry copywriting sprawił, że oglądając recytowaliśmy na baczność hymn USA. 2

http://youtu.be/aPkyPdubqDs


Z drugiej strony mamy spot linii lotniczych Qatar, która sponsoruje FC Barcelonę i, zapewne właśnie w ramach tego sponsoringu, dostała do reklamy wszystkie najbardziej znane twarze tego klubu, które zasiedlają teraz „Krainę FC Barcelony”. Znane twarze to jednak nie wszystko – trzeba mieć pomysł, a tego najwidoczniej Katarowi zabrakło.

http://youtu.be/JkTsyll1SUo

3

Nike dałby sobie świetnie radę bez celebrytów, a Qatar bez Barcelony chyba niezbyt. O czym właściwie jest ten spot?


Wrigley chce wzruszać Producent kultowych gum walczy o uciekających konsumentów wzruszając ich do łez w najnowszej, bardzo emocjonalnej reklamie. Istnieją firmy, które są znane od zawsze i z którymi prawie każdy chociaż raz w życiu miał styczność. Taką firmą jest Wrigley Company. Założona w 1891 roku jest liderem w produkcji słodyczy. Niestety od 2009 roku boryka się z ponad 5% spadkiem sprzedaży gumy Wrigley (głównie w Stanach) spowodowanym przerzucaniem się dzieci na czekolady i napoje energetyczne. Z tego powodu powstała najnowsza reklama marki Wrigley, która stara się przekazać, że tradycja jest ważniejsza od nowych produktów, bo wiąże się z nią historia i wspomnienia. 4

http://youtu.be/fgC84kDhWl4


Nokia kontratakuje Nokia powoli wygrzebuje się z dna i spod zwałów mułu, w które sama się zakopała paręnaście lat temu. A wygrzebuje się na plecach innych, co świetnie obrazuje odwieczną prawdę – jeśli jesteś nr 1, to jesteś też pierwszym do bicia. Pisaliśmy już wcześniej o świetnych spotach Nokii Lumii, które dystansowały się od walki między zwolennikami Apple’a i Samsunga. Przy okazji promocji najnowszego modelu Lumia 1020 (z największym aparatem EVER) spór powraca w jeszcze większym wydaniu (do obejrzenia obok).

Kumple Nokii z Microsoftu, też sobie używają na Apple’u i jego brakach. Chyba też sobie zaraz poużywamy. 5

http://youtu.be/2vR4LeL0yzE


Gdzie diabeł nie może, tam robota pośle Nie mamy nic przeciwko robotom, wręcz przeciwnie – całkiem je lubimy, ale wszystko ma swoje granice. Dwie różne marki postanowiły ostatnio zaproponować swoim konsumentom odrobinę robotyki na co dzień w takim samym wydaniu. Jak na tym wyszli?

6


Zarówno Coca Cola w Izraelu, jak i San Pellegrino we Włoszech postanowiły zaproponować konsumentom to samo – jeśli nie możesz tam być, to dajemy Ci namiastkę doznania. Cola stworzyła robota, który dawał uziemionym izraelskim nastolatkom możliwość odwiedzenia festiwalu Summer Love, a San Pellegrino pozwalał na spędzenie 3 minut we Włoszech.

Pomysł nielichy, ale w praktyce to musiało być niesamowicie dziwne, takie chodzenie robotem, którego nikt nie traktuje serio. Już lepiej odpalić Google Street View, a w tle puścić sobie jakiegoś Felliniego lub „Rzymskie wakacje”. Sami oceńcie: Coca-Cola na Summer Love 2013 San Pellegrino we Włoszech

7


na koniec\\ Mini Roller Coster Jak pokazać przyjemność z jazdy Mini Cooperem? Proste!

http://youtu.be/K8DQtskk7UQ

8


Dziękujemy za uwagę i do następnego piątku

Kontakt: Marcin Ejsmont Krzysztof Bogdalik Tadeusz Fułek

Przeboje tygodnia 30.08.13  

Reklama, komunikacja, technologia. (bardzo) Subiektywny przegląd tego, co wydarzyło się ostatnio.

Advertisement