Page 1

Przeboje tygodnia 05.04.2013


Sheepvertising Albo ungulatesvertising, czyli reklamy używające zwierząt kopytnych w komunikacji. Były już konie, były kozy, teraz czas na owce. Bohaterką najnowszej platformy piwa Corona Light została owieczka (lub owiec) o imieniu Sully. Na razie wystąpiła w czterech piętnastosekundowych spotach, choć nie jest to jej debiut – wcześniej mogliśmy obejrzeć ją w epizodycznej roli w zeszłorocznej reklamie Corony. Reklamy są oczywiście absurdalne (jak „zwierzęcy” trend zobowiązuje), ale na szczęście nie nudzą i z uśmiechem oglądamy jak Sully „chwyta” butelkę w racicę. Filmy tworzą spójną historię – owca wyróżnia się ze stada, by dołączyć do ludzi i razem z nimi cieszyć się z okazji do wypicia Corony.


Spoty z Sully:

http://youtu.be/mHtX_xA6UFs

http://youtu.be/q_IEDfWo3M0

http://youtu.be/8JwF8LkVjSg

http://youtu.be/IrTYqSkS8Sw


Bioroboty Robotyka ciągle się rozwija, a największy postęp zawdzięcza inspiracjom czerpanym z natury. Ostatnio testowane są dwa nowe typy imitujące zachowania żywcem wyjęte ze świata przyrody: 1. BionicOpter to latający robot, który ruchem skrzydeł i wyglądem przy ważkę. Urządzenie jest zdalnie sterowane, mierzy 44 cm i, dzięki wykonaniu go z ultralekkich materiałów, jest bardzo zwinne. Potrafi poruszać się we wszystkich kierunkach i zwisnąć w powietrzu niczym helikopter.

http://youtu.be/ nj1yhz5io20


2. Cyro, po łacińsku meduza, to pływający pod wodą robot stworzony przez studentów uczelni Virginia Tech. Urządzenie ciągle jest dopracowywane, ale już teraz wiadomo, że wojsko chce je wykorzystać do szpiegowania, a naukowcy do badania terenów wodnych. Innym zastosowaniem ma być pomoc w oczyszczaniu wód z zanieczyszczeń takich jak plamy oleju. Robo-meduza charakteryzuje się syntetyczną płachtą maskującą, która ułatwia poruszanie się i kamuflaż w wodzie.

http://vimeo.com /62880818


Wspomnienie lat 80-tych Dla wielu osób na zachodzie były to lata buntu, wolności i totalnego luzu. W Polsce wystąpiły z pewnym opóźnieniem, ale symbole tamtych lat na pewno pozostały w Waszej pamięci. Niektóre z nich:

• gwiazdy, które były w tym czasie u szczytu swojej kariery (Michaela Jacksona, Madonnę), • kasety VHS i videonagrywarki • walkmany

• deskorolki • rozkwit mody na kokainę. Te i inne symbole zamierzchłych czasów można sobie przypomnieć na stronie www.explorethe80s.com przygotowanej przez National Geographic.


Google ma nosa Nie będziemy przytaczać wszystkich korporacyjnych żartów prima aprillisowych, które pojawiły się w ostatnim tygodniu. Wybieramy tylko nasz ulubiony. Kreatywność pracowników Google zdaje się nie mieć żadnych ograniczeń. Tym razem postanowili nam zaprezentować innowacyjną usługę Google Nose (która po angielsku czyta się tak samo jak Google knows, czyli „Google wie”). Dzięki zderzeniu fotonów i infradźwięków, które wypuszcza nasz komputer, Google daje nam możliwość odtworzenia ogromnej gamy zapachów. To kolejny krok internetowego giganta, żeby skatalogować całą, dostępną człowiekowi, wiedzę. Jak widać, nie pominą żadnego zmysłu.

www.google.pl/intl/en/landing/nose


na koniec \\ jak reklamować GPS W najnowszej reklamie Nissana Juke bardzo fajnie pokazano nawigację samochodową, podkreślając przy tym miejski i młodzieżowy charakter auta.

http://youtu.be/lOEYdB3m7tQ


na koniec \\ Gronie czy Klasyczne? Przed Państwem naszą najnowsza reklamę marki Tyskie, zrealizowana dla Kompanii Piwowarskiej. Zapraszamy do oglądania.

http://youtu.be/oHQg5I8pJjg


Dziękujemy za uwagę i do następnego piątku

www.facebook.com/GreyGroupPoland www.youtube.com/GreyGroupPoland www.slideshare.net/GreyGroupPoland

Przeboje tygodnia (05.04.2013)  
Przeboje tygodnia (05.04.2013)  

Reklama, komunikacja, technologia. (bardzo) Subiektywny przegląd tego, co wydarzyło się ostatnio.

Advertisement