Page 1

Przeboje tygodnia 01.02.2013


30 stycznia 2013 roku znika RIM. Pojawia się… BlackBerry!

Zdjęcie: http://cdn3.berryreview.com/wp-content/uploads/2013/01/IMG_9598.jpg


BlackBerry podejmuje rękawicę. Jak dzisiaj poradzi sobie na rynku stary mistrz, który jeszcze trzy lata temu miał 20% rynku smartfonów, a dziś wlecze się w ogonie (3,4%)? Firma atakuje z nowym urządzeniem uzbrojonym w: • • • •

nowy system operacyjny BB10 nowe słuchawki (Z10 i Q10 – ten drugi z klawiaturą) dobrą ofertę dla działów IT… … i ofertę dla ludzi, którzy będą BB używać: (m.in. 1000 kluczowych, najpopularniejszych aplikacji, to znaczy podstawy – Angry Birds, Twitter, Facebook, WhatsApp itp., 70k aplikacji w ogóle) • Alicię Keys na stanowisku Creative Director • reklamę w trakcie SuperBowl 2013 Niestety, brakuje jeszcze strony :)

Trzymamy kciuki. Im większa konkurencja, tym ciekawiej. Ofensywa Nokii i Microsoft, nowe BlackBerry, iPhone 5 który zawiódł pokładane w nim nadzieje, oraz wspomniane ostatnio wynalazki – wszystko to pozwala przypuszczać, że 2013 będzie ciekawy.

Krótka historia BlackBerry tutaj.


Prawie jak wojna My tu sobie spokojnie siedzimy w pracy, a w kosmosie wojny się dzieją. Na szczęście nie w naszym kosmosie a wirtualnym, ale i tak dzieją się tam rzeczy, o których nie śniło się nawet (a może przede wszystkim) filozofom. Sport to nie tylko pot, łzy i przerywanie mety. Są też sporty, w których bierze się udział tylko i wyłącznie siedząc na fotelu z jedną ręką na myszce, a drugą na klawiaturze. Wirtualne sporty cieszą się taką popularnością, że np. w Korei Płd. finały transmitowane są w publicznej telewizji, a zwycięzców traktuje się po królewsku.

Czym byłby sport bez turnieju - w Szanghaju odbyły się jak najbardziej poważne zawody z jak najbardziej poważnymi nagrodami. Battle.net World Championship zorganizowane zostało przez Blizzarda – firmę, która swoimi grami nakręca popularność e-sportów.

http://youtu.be/vQxa1a9C9fc


Jednocześnie w wirtualnym świecie gry „Eve Online” doszło do gigantycznego starcia. Tysiące ludzi zasiadając za sterami statków kosmicznych (na które wydano sporo pieniędzy i czasu) walczyło na (wirtualne) śmierć i życie. No cóż, dzień jak co dzień.


Gry komputerowe zaglądają też do naszego skromnego, reklamowego padółka. Potężne wytwórnie z dużymi budżetami potrzebują wszak poważnego marketingowego wsparcia. Zobaczcie jak robią to wydawcy gry „Call of Duty: Black Ops 2”.

http://youtu.be/OZwdpXgPbKc


Długi proces dorastania Wiadomo mężczyźni nigdy do końca nie dorastają, bez względu wiek zawsze pozostaje w nich trochę dziecka, dlatego nie zawsze traktują świat poważnie. Do takiego wniosku doszli też producenci argentyńskiego piwa Schneider, które wolno dojrzewa. A długi proces dojrzewania piwa podkreślono długim procesem dojrzewania jego konsumentów. Reklama w zabawny sposób zwraca się do kobiet, by wybaczyły mężczyznom ich niedojrzałe zachowanie. Oni już tacy są, zawsze będą pić piwo i robić głupie, nieodpowiedzialne rzeczy. W końcu niedojrzałe zachowanie zawsze można zrzucić na zbyt dużą ilość wypitego trunku

http://youtu.be/QMJebfQixa8


Dramatic Surprise Nie od dziś wiadomo, że telewizja zabiera widza do innego świata. Najlepiej zostało to zobrazowane w ambiencie stacji TNT w Belgii, gdzie po wciśnięciu przycisku można było zobaczyć akcje na żywo. Teraz powstała kontynuacja. Pierwszy filmik na You Tube osiągnął blisko 43 mln odsłon. To naprawdę sporo jak na akcje reklamową. Kontynuacja pomysłu jest trochę inna. Teraz po wciśnięciu magicznego przycisku przechodzień zostaje wciągnięty w sam środek akcji. Koło niego szaleją kaskaderzy, wybuchają samochody, dochodzi do zamieszek z policją, a nawet biegają golasy. Dużo golasów. http://youtu.be/ZIkPeZKP-d4


Daktyloskopia XXI wieku Odciski palców jako sposób identyfikacji człowieka są znane już od lat 30. poprzedniego stulecia. Dzisiejsza technologia ma nowe pomysły, jak zidentyfikować człowieka – trafnie i na odległość. Biometria stała się bardzo popularna po 9/11, Amerykanie przeznaczyli wielkie środki na poszukiwanie nowych sposobów identyfikacji ludzi. Inwestycja poczyniona pod szyldem bezpieczeństwa narodowego spokojnie może być wykorzystana w cywilu – chociażby jako sposób potwierdzania płatności czy tworzenia dedykowanych komunikatów. 11 sposobów, jak można zidentyfikować człowieka: 1. Ucho

7. Skanowanie odcisków palca na odległość

2. Zapach ciała

8. Chód

3. Bicie serca

9. Pot

4. Głos

10. Zaawansowane rozpoznawanie twarzy

5. Siatkówka

11. Szybkie testy DNA

6. Obszar wokół oczu

W każdym tekście o przyszłości i technologii musi paść odwołanie do Raportu Mniejszości. Oto jest :)

http://youtu.be/kx9IEP8pmiI

Więcej o każdym z tych sposobów tutaj: http://www.wired.com/dangerroom/2013/01/biometrics/


na koniec \\ Deep Ocean PL

Narzekania na brak innowacyjności w Polsce są dość nudne, ale najczęściej niestety prawdziwe. Okazuje się jednak, że są w naszym kraju firmy, które nie tylko podążają za światowymi trendami, ale (być może) je wyznaczają. Prezentujemy firmę Deep Ocean Technology z Gdyni, która zaprojektowała pierwszy podwodny hotel, który powstać ma w Dubaju.


Dziękujemy za uwagę i do następnego piątku

www.facebook.com/GreyGroupPoland www.youtube.com/GreyGroupPoland www.slideshare.net/GreyGroupPoland

Przeboje tygodnia (01.02.2013)  

Reklama, komunikacja, technologia. (bardzo) Subiektywny przegląd tego, co wydarzyło się ostatnio.