Page 1

Przeboje tygodnia 18.01.2013


Dołącz do akademii kosmicznej Czy wam też zdarzyło się marzyć o tym, by odbyć podróż kosmiczną, dosięgnąć gwiazd, albo dołączyć załogi USS Enterprise znanej ze „Star Treka”? Teraz możecie spełnić te marzenia. A przynajmniej tak twierdzi producent dezodorantów Axe/Lynx w swojej najnowszej kampanii.

Oglądając reklamy i kampanie „branży zapachowej” można dojść do wniosku, że wszyscy producenci ścigają się na najbardziej szalone pomysły dotyczące świata swojego marki. Dotychczas prym wiódł Old Spice, ale teraz coś przełomowego stara się stworzyć producent odświeżaczy do ciała Axe/Lynx tworząc Axe (Lynx) Apollo Space Academy, do której można rekrutować się w internecie. Tutaj możecie zobaczyć jakie zajęcia czekają kadetów.


Kampania rozpoczęła się od reklamy telewizyjnej, w której postawiono tezę, że kobiety wybierają mężczyzn po zawodzie. Spot pokazuje, że bycie odważnym strażakiem, który z narażeniem życia ratuje piękna kobietę, może i jest super męskie, ale jednak nie przebije bycia kosmicznym podróżnikiem.

http://youtu.be/PjzGaSQX0iU

Możliwość przystąpienia do akademii ogłosił Buzz Aldrin, czyli „ten drugi”, który postawił nogę na księżycu. Czekamy na dalsze rozwinięcia kampanii i przepowiadamy jakąś grę zręcznościową w kosmosie  http://youtu.be/x7gu8WVQNOQ


Świat zwariował z Coca Colą To, że Coca Cola dba o swoją markę, wiadomo nie od dzisiaj. Ostatnim popisem producenta kolorowych napoi była długa animację z misiami polarnymi w rolach głównych. Dzisiaj chcemy przedstawić kampanię, w której Cola zachęca do szaleństwa. Najwyraźniej ktoś musiał dojść do wniosku, że aby zrobić coś dobrego, trzeba mieć trochę nierówno pod sufitem. W ten sposób powstał ciekawy filmik o tym, jak, robiąc z pozoru niewielkie rzeczy (jak zawieszenie huśtawki na drzewie, czy przybicie „piątki”), można sprawić innym ogromną przyjemność. Całość świetnie wpisuje się w misję szerzenie radości, której podjęła się Coca Cola.

http://youtu.be/gZytIFTsQHA


Nowy konkurent Rynek smartphonów ciągle się rozwija, wypychając zwykłe telefony komórkowe do lamusa. Również w Polsce wzrost użytkowników jest ogromny. Teraz na rynku rozpycha sięnowy konkurent. Myśląc o smartfonach najczęściej myślimy o iPhone’ach lub Samsungach, które intensywnie walczą o klienta. Zwłaszcza ten drugi producent nie szczędzi na reklamę, pokazując w prześmiewczy sposób użytkowników telefonów firmy Apple. Teraz zaistnieć ze swoją technologią na tym zatłoczonym rynku chce Sony ze swoim modelem Xperia Z. W reklamie zobaczymy wszystkie zalety nowego produktu. Najciekawsze to z pewnością wyśmienita jakość obrazu i …wodoszczelność (co może być wielkim atutem zwłaszcza, że wg. badań 19% użytkowników co najmniej raz upuściło telefon do ubikacji).


http://youtu.be/gWysHOjl95E 6


Niekonstytucyjna gwiazda Za czasów Obamy Biały Dom postanowił zbierać wszystkie napływające petycje i, o ile zebrały 25 tys. podpisów, odpowiadać na nie razem z pełnym uzasadnieniem. Prezydent zapewne nie przypuszczał, że zdarzą się też tak ciekawe wnioski, jak ten. Oficjalna petycja o wybudowanie „Gwiazdy Śmierci” (wszyscy wiemy co to, ale na wszelki wypadek – śmiercionośna stacja kosmiczna z „Gwiezdnych Wojen”), cieszyła się ogromną popularnością już od samego początku. Bez problemu zebrano prawie 35 tys. podpisów i wysłano. A Biały Dom stanął na wysokości zadania i odpowiedział. Grzecznie odmówił wydania $850,000,000,000,000,000 na ten cel, tłumacząc się cięciami budżetowymi i znikomym wpływem na poprawę sytuacji finansowej USA. Dodatkowo, jak się dowiadujemy, oficjalna polityka Stanów Zjednoczonych nie wspiera wysadzania innych bezbronnych planet. Czekamy teraz, aż polski rząd wypowie się na temat otwarcia Akademii Pana Kleksa.


na koniec \\ www.new.myspace.com Nareszcie! Nadszedł w końcu długo oczekiwany i przez Justina Timberlake’a sponsorowany, nowy myspace. W końcu wygląda jak człowiek (myspace, nie Justin) – jest schludny, przejrzysty, minimalistyczny i ładny. Czy powróci na szczyt, który kiedyś zajmował? Justin ma taką nadzieję. A my popatrzymy i poczekamy.


Dziękujemy za uwagę i do następnego piątku

www.facebook.com/GreyGroupPoland www.youtube.com/GreyGroupPoland www.slideshare.net/GreyGroupPoland

Przeboje tygodnia (18.01.2013)  

Reklama, komunikacja, technologia. (bardzo) Subiektywny przegląd tego, co wydarzyło się ostatnio.

Przeboje tygodnia (18.01.2013)  

Reklama, komunikacja, technologia. (bardzo) Subiektywny przegląd tego, co wydarzyło się ostatnio.

Advertisement