Page 1

Przeboje tygodnia 19.10.2012


Well done, Richard Większość dużych firm, kiedy spotyka się z negatywnym PRem na swojej facebookowej stronie, stara się łagodzić sytuację i ustępować z drogi. Ale nie Bodyform. Brytyjska firma produkująca podpaski, padłą ofiarą internauty z poczuciem humoru – na stronie Bodyform niejaki Richard opisał, jak to poczuł się oszukany. Przez całe życie wierzył reklamom, które obiecywały, że dzięki podpaskom okres jest cudownym okresem w życiu kobiety. Bardzo się zmartwił, kiedy przyszło mu zmierzyć się z rzeczywistością i jego wybranka wcale nie przypomina w tym czasie reklamowego aniołka.


Bodyform (a raczej ich agencja) zareagował momentalnie. W krótkim czasie pod komentarzem, który zdążył już do tego czasu osiągnąć prawie 100 tys. like’ów, firma umieściła video-odpowiedź. Aktorka przedstawiająca się jako CEO Bodyform, przeprasza Richarda za lata fałszywych i oszukańczych reklam, a potem, mówiąc delikatnie, nokautuje go. Reklamowy refleks roku.

http://youtu.be/Bpy75q2DDow


Segregatory pełne kobiet Za nami już druga debata prezydencka w USA, ciśnienie się podnosi, Romney zalicza kolejne wpadki, a Obama kolekcjonuje celebrytów. Pierwszą debatę prezydencką Obama raczej przegrał. Był spięty, niepewny, a Romney czuł się jak ryba w wodzie. To jednak nie uchroniło go przed kolejnymi wpadkami. Już niedługo ma szansę przebić Busha, po którym została cała masa wpadek, przejęzyczeń i memów. Tym razem Romney podczas drugiej debaty prezydenckiej w dobrej intencji chciał poruszyć kwestie praw kobiet. Twierdził, że kiedy był gubernatorem, proponowano mu zatrudnianie prawie wyłącznie mężczyzn. Poprosił więc, żeby przynieśli mu jakieś kandydatury kobiet – pokazano mu więc „całe segregatory kobiet” („binders full of women”). Ten rzucone w dobrej wierze zdanie szybko obróciło się przeciw niemu i momentalnie stało się internetowym hitem.


Jednocześnie Obama trzyma się mocno, zgrabnie unika wpadek i cieszy się niesłabnącym poparciem celebrytów. Zresztą jak mu nie ufać – w reklamach mówi za niego Morgan Freeman, najspokojniejszy głos Ameryki, a najpiękniejsze aktorki Stanów namawiają do głosowania w imię praw kobiet i to do głosowania właśnie na Obamę. Żeby tylko wyborcy pamiętali, że to nie Morgan Freeman zasiądzie w Białym Domu (on już tam był).

http://youtu.be/5ODbn5GTkOQ

http://youtu.be/4nUDg-O93GU


Brad no 5

Niektóre nazwiska są tak „gorące” w reklamie, że zasadniczo ich nosiciele nie muszą robić nic. Wystarczy się pojawić – cała reszta robi się sama. Tak jak w przypadku Brada Pitta.

Na jednego z najbardziej znanych aktorów na świecie i męża jednej z najbardziej znanych aktorek na świecie (co czyni ich najbardziej znaną parą na świecie – 2+2=5), połakomił się gigant modowy – Channel. Pitt jest zresztą pierwszym mężczyzną promującym ich znany zapach no 5. Co prawda gada absolutne głupoty, ale komu to przeszkadza?

http://youtu.be/mGs4CjeJiJQ


Pocket like it’s hot Jak mówił znany i lubiany ksiądz – wiedz, że coś się dzieje. A kiedy się dzieje? Kiedy Snoop Dogg występuje w reklamie, i to w reklamie, która nijak do niego nie pasuje. Snoop na zaproszenie (przypuszczalnie sowite zaproszenie pieniężne) firmy Hot Pocket produkującej kanapki, postanowił przerobić swój hit „Drop it like it’s hot” (16 mln. obejrzeń na Youtube) na wersję reklamową. W teledysku tańczy i rapuje obok maskotki firmy, czyli wielkiego srebrnego opakowania w okularach. Nie do końca wiemy, co jest bardziej poruszające – absurd całego klipu, udział Snoop Dogga, czy też coś jeszcze, ale nie martwcie się – nasz dział strategii już nad tym pracuje. Teledysk tutaj: http://youtu.be/Qr22iCGxDBo


na koniec … \ prawda o UFO Stany Zjednoczone odtajniły dokumenty związane z przygotowaniami Projektu UFO – czyli „USAF Project 1794”. Skoro nie udało się przejąć latającego spodka od kosmitów – próbowano zbudować własny.


Okazuje się, że Siły Powietrzne Stanów Zjednoczonych miały w latach 50. zeszłego wieku jasną wizję, co to znaczy latający spodek: okrągły wehikuł mogący latać z prędkością 3 do 4 Machów na wysokości powyżej 30000 metrów. Oczywiście, mogący pionowo startować i lądować. Niestety, niewiele wyszło z tak odważnych założeń. Tego typu urządzenia nie bardzo chciały latać: http://youtu.be/cmPiZv4q4Ms

Projekt został zarzucony w 1960 roku. Źródło: http://www.wired.com/dangerroom/2012/10/theairforce/?pid=1498&viewall=true


oraz … \ crash test Prawda znana od czasów Greka Zorby (a pewnie wcześniej też) – wszyscy uwielbiamy katastrofy. A jak już rozbija się Boeing 727 i to w dodatku w pełni kontrolowanych warunkach na potrzeby Discovery Channel – nie mogliśmy tego przegapić.

http://youtu.be/zZS492qyp90


Dziękujemy za uwagę i do następnego piątku

Przeboje tygodnia (19.10.2012)  
Przeboje tygodnia (19.10.2012)  

Reklama, komunikacja, technologia. (bardzo) Subiektywny przegląd tego, co wydarzyło się ostatnio.

Advertisement