Page 1

Przeboje tygodnia 28.09.2012


Filmteractive Festival 2012 W dzisiejszych przebojach kilka inspirujących case’ów zebranych, przez naszych wysłanników na Filmteractive Festival, który już po raz drugi odbył się w Łodzi. Festiwal poświęcony jest przenikaniu się sztuki filmowej, nowych mediów i technologii. W tym roku tematyka koncentrowała się na tematyce wideo interaktywnego, formatów cross –media (czy też trans media – czyli interakcji pomiędzy poszczególnymi kanałami dotarcia) oraz interactive storytelling.


Interaktywnie przeciw papierosom Attraction to pierwsza interaktywna manga stworzona przez Anricka Bregmana i Koji Morimoto dla francuskiego Ministerstwa Zdrowia - projekt edukujący młodzież o zagrożeniach związanych z paleniem papierosów.

http://www.attraction-lemanga.fr/ Linearna historia w prosty sposób została połączona elementami interaktywnymi (wykorzystanie webcam trackingu czy integracji z FB) przez co wciąga i utrzymuje uwagę widza na każdej jej części. 3


Znacie termin steampunk?

4


w steampunkowym świecie… Clockworkwatch to rzeczywistość z pogranicza komiksu, literatury, teatrów ulicznych, happeningów i crowdsourcingu. Aż dziw, że projekt ten powołały do życia 3 osoby. Historia naukowca, żyjącego w fantastycznym świecie wiktoriańskiej Anglii, którą przemierza się samochodami napędzanymi parą, a obliczenia tworzą komputery oparte na mechanizmie maszyn różnicowych, bardzo szybko weszła w interakcję z szeroką grupą odbiorców, którzy zaczęli samodzielnie tworzyć dalszy ciąg fabuły i aktywnie w niej uczestniczyć… Co więcej twórcom przyświeca jedna zasada – w żadnym wypadku nie posługiwać się social media. http://www.clockworkwatch.com/ 5


Rozwiąż zagadkę czarnego diamentu Black Diamond to wyjątkowa gra kryminalna rozgrywająca się w realiach Paryż lat 60tych. Powstała jako kampania belgijskiego piwa Stella Artois na potrzeby kampanii wspierającej sponsoring Festiwalu Filmowego w Cannes. Interaktywny film, połączono z serią występów teatru ulicznego, tworząc fascynującą intrygę.

http://vimeo.com/36964580 6


Podróż na sam koniec…

http://bit.ly/9Ldbra

7

Dokument webowy, Journey To The End Of Coal opowiada historię poświecenia milionów Chińczyków, którzy pracując w kopalniach węgla codziennie ryzykują swoje życie i niszczą otaczające ich środowisko naturalne. Odbiorca swobodnie porusza się pomiędzy poszczególnymi elementami historii wchodząc w interakcje z jej bohaterami.


na koniec \ kiss kiss 

Na koniec z życzeniami weekendu wypełnionego namiętnymi pocałunkami interaktywna instalacja https://vimeo.com/34605247


Dziękujemy za uwagę i do następnego piątku

Przeboje tygodnia (28.09.2012)  

Reklama, komunikacja, technologia. (bardzo) Subiektywny przegląd tego, co wydarzyło się ostatnio.

Read more
Read more
Similar to
Popular now
Just for you