Page 1

Przeboje tygodnia 06.07.2012


Poznaj Douga Pitta Bohaterem najnowszej kampanii sieci komórkowej Virgin Mobile w Australii jest brat Brada Pitta – Doug. Virgin Mogile podeszło do tematu celebrytów w reklamie w całkiem interesujący sposób. W reklamie wykorzystano Douga Pitta, który jest zwykłym, prowadzącym normalne życie człowiekiem, jednak od czasu do czasu musi zadzwonić do swojego sławnego brata. Jednym z efektów kampanii, który zauważyliśmy jest zrównanie zainteresowaniem braćmi Pitt w sieci wśród australijskiej społeczności.

2


http://youtu.be/MAyTES9gDAU

3


Grobowy QR Code Co zostaje gdy człowiek umiera? Wspomnienia, zdjęcia, ale także… kamień nagrobny. W Ameryce zaadaptowano kolejne „medium” do podtrzymania pamięci o zmarłych. Wykorzystano QR kody, które umieszczane są na tylnej części nagrobka. Kwadracik przekierowuje do strony z informacja o zmarłym.

4


Grobowy Facebook Przeszukując internet w celu zgłąbienia tematu kamieni nagrobnych, trafiliśmy na dość ciekawy filmik promocyjny, w którym również zaprezentowano działanie QR kodów. Living Headstones oferuje niecodzienną usługę. Doczepia QR kod do nagrobków, ten przekierowuje skanujących na stronę z biografią i zdjęciem zmarłej osoby oraz księgą gości, w której można wpisywać kondolencje. Na niektórych profilach są dostępne dodatkowe zakładki takie jak „przydatne linki”.

http://youtu.be/yd2_FG06vnI 5


Wykorzystanie smartfonów Mówi się, że produkt składa się ze 1) rdzenia, 2) produktu rzeczywistego, 3) produktu poszerzonego. Istotą wszystkich telefonów jest możliwość komunikowania się na odległość. Okazuje się jednak, że „rdzeń” telefonu, czyli rozmowa, w przypadku smartfona wcale nie jest kluczowa.

Według portalu The Telegraph rozmawianie nie jest najistotniejszą funkcją nowoczesnych telefonów. W badaniu zmierzono ile średnio użytkownicy spędzają na różnych usługach jakie oferują im smartfony. Ustalono, że najbardziej czasochłonne jest surfowanie po internecie, przesiadywanie na portalach społeczościowych i słuchanie muzyki. Wykonywanie połączeń telefonicznych zajmuje ok 12minut dziennie i jest dopiero na piątej pozycji zestawienia. (badanie na zlecenie operatora O2, rynek UK).

via > @wojtekszymczyk


Na koniec / BMW + slow motion Czyli reklama promująca najnowsza serię 5 (M5)

http://youtu.be/ZDuxWGHA-Z4


Dziękujemy za uwagę i do następnego piątku

8

Przeboje tygodnia (06.07.2012)  

Reklama, komunikacja, technologia. (bardzo) Subiektywny przegląd tego, co wydarzyło się ostatnio.

Przeboje tygodnia (06.07.2012)  

Reklama, komunikacja, technologia. (bardzo) Subiektywny przegląd tego, co wydarzyło się ostatnio.

Advertisement