Page 1

Przeboje tygodnia 18.05.2012


IKEA podbija nową kategorię

http://youtu.be/0Nm7-EuctOs 2

Więcej tutaj


Jaką drogę pokonuje Twój G-mail? Internetowy gigant Google znany jest z interesującego, bardzo obrazowego tłumaczenia jak działają dostarczane przez niego aplikacje programy, usługi. We wcześniejszych wydaniach „Przebojów” pisaliśmy między innymi o Google Maps. Dziś kolejny wielki produkt: poczta.

Interaktywna infografika… …i to samo w wersji filmowej

http://www.google.com/ green/storyofsend

http://youtu.be/5Be2YnlRIg8


Latający samochód Przyszłość znana nam z filmów takich jak Piąty Element czy kreskówki The Jetsons jest coraz bliżej! Oto PAL-V One – Personal Air and Land Vehicle .

http://pal-v.com/

− − − − 4

na jednym baku jest w stanie pokonać 1200km drogą lądowa i 500km w powietrzu wzbija się na wysokość do 1220 m osiąga prędkość maksymalną 180 km/h w Ameryce już można korzystać z tego środka lokomocji, wystarczy posiadać licencje pilota sportowego


Personal Air and Land Vehicle:

http://youtu.be/VRRnXq41UV4 5


6

http://vimeo.com/30932119


Odpowiednia postawa może sprawić, że poczujesz się pewniej, silniej, jak lider – taki jest wniosek badań przeprowadzonych przez Amy Cuddy, assistant professor w Harvard Business School. Liderzy mają specyficzny profil hormonalny: wysoki poziom testosteronu i niski kortyzolu (hormon stresu). Poziomy hormonów nie są jednak stałe – jeśli lider przestaje być liderem, jego poziom testosteronu spada, a poziom kortyzolu rośnie. I odwrotnie, jeśli ktoś nagle będzie musiał przewodzić stadu – organizm mu pomoże, podnosząc poziom testosteronu i obniżając poziom kortyzolu.

Naukowcy z HBS przeprowadzili eksperyment, w którym dowiedli, że już kilkuminutowe przybranie „power pose”, to znaczy rozpostarcie ramion, wyciągnięcie nóg, wypięta do przodu klatka piersiowa i podniesiony podbródek, sprawia że poziom testosteronu się podnosi. Czyli możemy w pewnym sensie chwilowo „doładować” w sobie lidera. Zastosowanie praktyczne: osoba, która zrobi ćwiczenie „power pose” np. przed wystąpieniem publicznym, będzie dużo bardziej pewna siebie w jego trakcie. Efekt, w zależności od organizmu, utrzymuje się około 15-30 minut.

Więcej o zjawisku tutaj


Na koniec / muzyka‌

http://youtu.be/x8Rf2vZqiSg 8


‌i jeszcze jedno :)

9


Dziękujemy za uwagę i do następnego piątku

Przeboje tygodnia (18.05.2012)  

Reklama, komunikacja, technologia. (bardzo) Subiektywny przegląd tego, co wydarzyło się ostatnio.

Read more
Read more
Similar to
Popular now
Just for you