Page 1

Przeboje tygodnia 30.03.2012


KUPon Zwykle na przełomie zimy i wiosny najbardziej wyraźnie zobaczyć możemy problem psich odchodów zalegających na chodnikach i trawnikach (w „Dniu Świra” wyglądało to tak link) . Co zrobić, by pozbyć się psich kup?

Grupa studentów stworzyła koncept, jak można zaradzić temu problemowi. Opiera się on na współpracy lokalnych społeczności, a także na mechanizmie zbierania punktów (poopoints), które można wymieniać na drobne nagrody. Szczegóły projektu tutaj http://youtu.be/1cs1Q85rJ6A

2


BBC Dimensions: jak dużo i jakie duże

BBC Dimensions to projekt edukacyjny, który pozwala nam wyobrazić sobie skalę pewnych rzeczy. Dzięki części „How big really” możemy umieścić na mapie różne historyczne wielkości (np. katastrofy naturalne, starożytne kraje, festiwale muzyczne) i zobaczyć ich skalę, mając bliższy sobie punkt odniesienia.

http://howbigreally.com/

Część „How many really” porównuje ilości ludzi biorących udział w różnych historycznych wydarzeniach i przekłada to na liczby związane z użytkownikiem (od tłumaczenia lepszy jest przykład – na następnej stronie).

3

http://howmanyreally.com/


How many really?

http://howmanyreally.com/disasters/titanic 4


Dylemat Heinza Czy moralność jest czymś stałym? Czy zawsze coś co dzisiaj postrzegamy jako złe, jutro też tak będziemy postrzegać? Poznajmy, co to jest Dylemat Heinza. Heinz miał żonę, którą kochał ponad wszystko. Ciężko jednak zachorowała. Dowiedział się, że pewien aptekarz posiada lekarstwo, mogące uratować jej życie. Farmaceuta zażyczył sobie kwotę, która kilkakrotnie przewyższała koszt jego wyprodukowania. Zdesperowany Heinz włamał się do apteki i ukradł lekarstwo. Jak ocenić takie zachowanie?

http://youtu.be/YxJ07klMhr0

Okazuje się, że 98% Dzieci i młodzieży w wieku 8-16 lat potępiło zachowanie zdesperowanego Heinza, natomiast 90% ankietowanych w wieku 16-50 lat stwierdziło, że na miejscu Heinza, zrobiłoby to samo. Zapraszamy do obejrzenia interaktywnego filmy, który w prosty sposób pokazuje, na jakim etapie rozwoju jest nasza moralność (prosimy nie wyłączać adnotacji na YT).


Mapping twarzy Samsung postanowił wyprowadź swój smartfon na dwie karty sim – Galaxy Y Duos – wykorzystując projekcję 3D.

Tym razem mapping 3D wyświetlono na człowieku. Aktor biorący udział w promocji musiał wytrzymać w bezruchu, żeby otrzymano pożądany efekt, który można zobaczyć poniżej.

http://youtu.be/9w Bxf-NIbbI


Pokusy Intela Intel w komunikacji nowego ultrabooka nie stawia na opowieści o tym, jaki jest cienki i wydajny (ok, na pewno to jest, ale nie na pierwszym planie), zamiast tego prezentuje swój sprzęt jako rzecz wzbudzającą pożądanie. Co zrobisz, by go mieć?

7

http://youtu.be/-kuMen5UOm0

http://youtu.be/mLZEpXixjSE

http://youtu.be/iV5IPiEuktA

http://youtu.be/cpc7O5HGdAY


na koniec \ Browser Quest Gra cRPG w całości w przeglądarce. Grafiką nawiązuje do starej Amigi, pozwala na interakcją z tysiącami graczy na całym świecie bez potrzeby instalacji czegokolwiek na komputerze. Gra jest krótka, ciągle jest w fazie testowej. Zdecydowanie warto przeznaczyć 10 minut na jej przejście :). Idealne do grania na służbowym sprzęcie.

Film z zasadami gry: link Zagraj: link

8


Dziękujemy za uwagę i do następnego piątku

Przeboje tygodnia (30.03.2012)  

Reklama, komunikacja, technologia. (bardzo) Subiektywny przegląd tego, co wydarzyło się ostatnio.

Read more
Read more
Similar to
Popular now
Just for you