Page 1

Przeboje tygodnia 03.02.2012


AXE nie tylko dla mężczyzn… 24 stycznia 2012 roku przejdzie do historii, jako dzień, w którym mężczyźni tracą jeden z ostatnich swoich bastionów. Producent AXE postanowił poszerzyć nieco swoją grupę docelową: nowa kampania reklamowa promuje produkt skierowany zarówno do mężczyzn i kobiet. I tak z dezodorantu/żelu pod prysznic, który ma gwarantować niesłabnące zainteresowanie ze strony płci pięknej stał się produktem, który działa także na tę brzydszą część społeczeństwa.

http://youtu.be/3nBaH3t5jss 2

Na otarcie łez, przypominamy, że motoryzacja wciąż pozostaje nieco bardziej męską kategorią


Super Bowl XLVI nadchodzi Już w niedzielę w Ameryce 46 finał rozgrywek w footballu amerykańskim. To nie tylko wielkie, największe wydarzenie sportowe dla Amerykanów, ale również nieoficjalne święto reklamy. Wielu widzów Super Bowl przyznaje, że bardziej niż rywalizacja drużyn zainteresowani są tym, co się dzieje w przerwach meczu. Super Bowl to tradycyjnie reklamowa uczta. Liczba widzów przed telewizorami przyciąga sponsorów, stąd też ceny za emisję są kosmiczne. Jak już się płaci – trzeba to wykorzystać. Tym bardziej, że są narzędzia, które pozwalają marketerom zdobyć dodatkowych widzów.

W 2011 roku dużo dyskutowało się o ruchu, jaki wywołał VW, umieszczając swoją reklamę „Darth Vader” na YouTube pięć dni przed samym finałem, dzięki czemu zdobyło dodatkowe miliony wyświetleń. Dziś system ten zastosowali także inni reklamodawcy. W sieci można obejrzeć wiele reklam, które telewizyjną premierę będą miały w niedzielę. Lista tutaj http://bit.ly/wooThd

http://youtu.be/WUFSHzT2xuY

http://youtu.be/Os7WAas5QaM

http://vimeo.com/35585808


„Zakaźne idee” na celowniku W 2011 roku magazyn Time człowiekiem roku określił anonimowego „The Protester”, czyli ludzi którzy obalali rządy między innymi przy użyciu szeroko dostępnych technologii i mediów społecznościowych. Grupa specjalistów w Armii Stanów Zjednoczonych postawiła tezę, że ludzie w tych krajach zostali zarażeni ideą rewolucji, a ta dzięki różnym narzędziom, rozprzestrzeniła się jak choroba i popchnęła do czynu szerokie masy. Specjaliści ci starają się opracować narzędzia do monitoringu rozprzestrzenianie się „zaraźliwych idei” – dzięki czemu zyskać można czas na odpowiednią reakcję.


W kwietniu 2011 pisaliśmy o tym, jakie wnioski można wyciągnąć obserwując to, w jaki sposób człowiek korzysta ze swojego smartfona. Dzięki analizie wiadomości umieszczanych via Twitter naukowcy mogą odgadnąć do 6 dni w przód ruchy w indeksie Dow Jones (z dokładnością 87,6%) [link]

Wysiłki wojskowych nie koncentrują się tylko na Twitterze. Analizie podlegać będzie szeroko pojęta sieć, włączając portalowe newsy, serwisy społecznościowe, blogi. Stąd wyciągać będzie się frazy, które zyskują na popularności, software będzie śledził słowa/zjawiska, tak geograficznie jak i w perspektywie czasowej. W projekcie wykorzystuje się wiedzę z dziedziny innej niż IT i technologie – do gry wkraczają epidemiolodzy, pomagający określić gdzie dana epidemia się zaczyna i jaki może być jej rozwój. Po co to wszystko? Jeśli odgadnie się sposób, w jaki dzięki technologii i mediom elektronicznym rozprzestrzeniają się idee – być może uda się podrzucić własny pomysł?

Więcej o temacie: E-MEME https://www.sbir.go v/sbirsearch/detail/ 95528 Wired http://bit.ly/zQXptj Przeboje – tekst o DARPA: http://slidesha.re/yx MCb3 …oraz :) http://www.filmweb. pl/Incepcja


Paris vs. NY Które z tych miast jest bardziej interesujące? Które jest ważniejszym ośrodkiem kulturowym? Autor książki „Paris versus New York” Vahram Muratyan postanowił zmierzyć się, z tym dylematem, zestawiając ze sobą kilkanaście ilustracji, symboli tych dwóch miast. Czytelnik może sam zdecydować czy bardziej odpowiada mu Godard czy Woody.

6


Na koniec / 13 mln wyświetleń w tydzień Nie Djoković, Nadal ani Federer. Prawdziwym bohaterem tegorocznego turnieju Australian Open został chłopiec od podawania piłek.

http://youtu.be/pjyfMCTAqKU


Dziękujemy za uwagę i do następnego piątku

Przeboje tygodnia (03.02.2012)  

Reklama, komunikacja, technologia. (bardzo) Subiektywny przegląd tego, co wydarzyło się ostatnio.

Read more
Read more
Similar to
Popular now
Just for you