Page 1

Przeboje tygodnia 27.01.2012


Google maps To aplikacja , która ostatnio zaczęła być promowana w dość ciekawy, nietypowy sposób.

Stworzono wielki, ruchomy sześcian będący makietą miasta po którym porusza się magnetyczna kulka. Wszytko to po to by pokazać, że aplikacja Google nie tylko pokazuje mapy i jak trafić z punktu A do B, ale również służy za GPS, pomaga odnaleźć znajomych, uniknąć korków.


Google maps

http://youtu.be/EYRd8hNvi7o


Okno możliwości Najwięcej frajdy z jazdy samochodem ma kierowca. GM chce to zmienić, by również pasażer czerpał więcej radości z podróży. Gigant motoryzacyjny stworzył projekt Windows of Opportunity, który wykorzystuje na szybach samochodu rozszerzoną rzeczywistości, czyli łączy świat rzeczywisty z obrazem generowanym komputerowo.

Użytkownicy będą mogli korzystać z różnych aplikacji, głównie gier nawiązujących do otoczenia które jest za oknem. Dodatkowo będzie zawierało kilka podstawowych funkcji jak sprawdzenie poczty elektronicznej. Pomysł General Motors to kolejny krok w stronę otoczenia się dotykowa elektroniką, o innych przykładach pisaliśmy tutaj. 4


Okno możliwości Nad projektem pracowali studenci z izraelskiej uczelni Bezalel Academy of Art and Design. Mieli oni za zadanie wymyśleć aplikacje, które umilą podróż pasażerom z tylnego siedzenia. Poniżej filmik z projektu Windows of Opportunity, prezentujący koncepcje wymyślonych aplikacji.

http://youtu.be/0dIia553wVU 5


„You’ve got samsunged” Od kilku miesięcy trwa kampania reklamowa Samsunga, która ma na celu zwiększenie nakładów sprzedaży ich najnowszego smartfona Samsunga Galaxy SII. http://youtu.be/X4VHzNEWIqA

http://youtu.be/Ls_nPlXcyBQ

W kampanii postawiono na porównanie produktu do jego największego konkurenta – iPhone’a 4S. Całość zrealizowano w zabawny sposób, ukazując w czym SII góruje nad smartfonem firmy Apple. Oczywiście pojawili się zagorzali krytycy reklamy (fani iPhone’a), wśród nich byli również nasi rodacy. http://youtu.be/Y887tQh7nfQ


Błogosławiony Twitter Głowa kościoła, papież Benedykt XVI po raz kolejny udowodnił, że idzie z duchem czasu i sympatyzuje z nowymi technologiami. Nie tak dawno pisaliśmy, że wybrał tablet Sony z systemem operacyjnym Android do odpalenia lampek na choice na górze Gubbio. Teraz papież, stwierdził że Twittowanie to świetna forma kontaktu z wiernymi za pośrednictwem internetu. Za zalety portalu wymienia, że jest idealny do przekazywania krótkich wersów (jak w Biblii), które mimo małej treści mają przekazywać głębokie myśli. Benedykt XVI zauważa aktualne trendy. Nas ciekawi, kiedy zacznie je wyznaczać . Więcej na ten temat (link).

7


Na koniec/ wyróżnienie

Każdego roku Advertising Age, jeden z najbardziej prestiżowych magazynów reklamowych na świecie, ogłasza listę najlepszych agencji A-List. W tym roku na siódmej pozycji znalazła się agencja Grey.

Więcej tutaj.


Dziękujemy za uwagę i do następnego piątku

Przeboje tygodnia (27.01.2012)  
Przeboje tygodnia (27.01.2012)  

Reklama, komunikacja, technologia. (bardzo) Subiektywny przegląd tego, co wydarzyło się ostatnio.

Advertisement