Page 1

Przeboje tygodnia 09.12.2011


Powrót Isaiah Mustafy Ruszyła prawdopodobnie największa kampania świąteczna na kanale YouTube w tym roku. Old Spice uderza ponownie, starym sprawdzonym sposobem: Isaiah Mustafa.

Isaiah w reklamach ma jeden cel: obdarować prezentami 7 miliardów ludzi na święta. Prezenty są oczywiście bardzo wyszukane, jak na przykład buty na obcasach zrobione z naszyjników, budzik z głosem Mustafy, czy oddzielenie Australii od Pangei miliony lat temu. Kampania „MANta Claus” ruszyła pełna parą 5 grudnia codziennie dodawane jest po kilka filmików. Akcja będzie trwała 5 dni.

Film wprowadzajcy http://youtu.be/RXPrkOuy8r8 2


Akcja prowadzona jest na kanale YouTube marki http://www.youtube.com/user/OldSpice 3


Luis von Ahn i reCAPTCHA 500 000 godzin dziennie: tyle czasu ludzie na świecie spędzają na przepisywaniu dziwnych słów przy akceptowaniu różnych czynności w sieci. Wszystko po to, by udowodnić, że przed komputerem jest człowiek, a nie bot.

Pomysłodawcą tego uciążliwego systemu czynności jest Luis von Ahn, bystry młody człowiek który zdał sobie sprawę z ogromu pracy jaką zadał internautom – i postanowił nieco swój system zmodyfikować. Luis stworzył reCAPTCHA, czyli system który wykorzystuje wysiłek ludzki włożony w odcyfrowanie ciągu znaków w coś dobrego: za każdym razem, gdy przepisywane są dwa wyrazy z ramki, jedno ze słów to wyraz, z którym nie mogło sobie poradzić oprogramowanie OCR zajmujące się cyfryzacją zasobów bibliotecznych. Internauci „przy okazji” wykonują ogrom pracy potrzebnej – dla dobra wszystkich.


reCAPTCHA → Duolingo reCAPTCHA została kupiona przez Google, a Luis postanowił wykorzystać crowdsourcing w zupełnie nowy sposób – przy nauce języków obcych, tworząc Duolingo: idea darmowej nauki języka obcego i tłumaczenia stron www. W inicjatywie Duolingo może brać udział każdy, kto ma dostęp do Internetu. Uczestnicy otrzymują zdania do przetłumaczenia, poziom trudności dopasowany jest do ich indywidualnych możliwości. Wraz z rozwojem swoich umiejętności dostają coraz trudniejsze zdania do tłumaczenia. Profesjonalne tłumaczenie stron internetowych kosztowałoby miliony. Dzięki inicjatywie internautów jest to darmowe i z korzyścią dla wszystkich. Co więcej każdy uczestnik współtworząc projekt nieodpłatnie poprawia własne umiejętności.

5

Luis von Ahn opowiada o idei reCAPTCHA i Duolingo http://youtu.be/-Ht4qiDRZE8

http://duolingo.com/


Android vs. iOS ostateczne starcie

6 Zdjęcie: http://gizmodo.com/5866007/the-pope-has-chosen-android


Co jest lepsze, Android czy iOS? Długotrwały spór w końcu może zostać rozstrzygnięty (przynajmniej wśród katolików). Przemówił sam papież. Głowa państwa watykańskiego odpali lampki na największej choince, postawionej na górze Ingino koło miasta Gubbio. Zrobi to za pomocą tabletu Sony z Androidem.

Źródła: http://gizmodo.com/5866007/the-pope-has-chosen-android http://visnews-en.blogspot.com/2011/12/benedict-xvi-to-light-worlds-biggest.html @wired


Czas podsumowań Koniec roku to czas wszelkiego rodzaju podsumowań i przewidywań dotyczących przyszłości. Dzisiaj zacytujemy trzy takie próby.

Pierwsza to 10 kluczowych trendów’2012 wg JWT

http://www.slideshare.net/jwtintelligence /jwt-10-trends-for-2012-executivesummary

Druga – predykcja przyszłości wg Millward Brown

Trzeci punkt widzenia będzie zupełnie przekorny: prosto z bloga AdContrarian.

http://www.contagiousmagazine.com/2011/ 12/digital_predictions_for_2012.php

http://adcontrarian.blog spot.com/2011/11/futur e-of-social-media.html


Na koniec \ muzyka „Bohemian Rhapsody” Queen zagrana na urządzeniach Atari 800XL, TI99/4a, napęd 8″ floppy disk, napęd 3.5″, oraz skaner HP ScanJet 3C.

http://youtu.be/Ht96HJ01SE4


Dziękujemy za uwagę i do następnego piątku

Przeboje tygodnia (09.12.2011)  
Przeboje tygodnia (09.12.2011)  

Reklama, komunikacja, technologia. (bardzo) Subiektywny przegląd tego, co wydarzyło się ostatnio.

Advertisement