Page 1

Przeboje tygodnia 02.12.2011


Eksperyment Hondy Czy ktoś jeszcze pamięta genialną grę Incredible Machine? Honda zrobiła swoją własną wariację na ten temat, bawiąc się technologią i przeglądarką: projekt The Experiment.

2


Eksperyment Hondy Zasady są proste trzeba tak ustawić przedmioty, by po uruchomieniu początkowego przedmiotu rozpoczęła się reakcja łańcuchowa spełniająca postawione przed graczem zadanie zakładany cel. „The Experiment”, składa się z 6 poziomów i bonusu po zakończeniu gry w postaci zaprojektowania własnej planszy.

Making of projektu http://youtu.be/WfWDPkj0aFY

Zdecydowanie, inspiracją dla projektu była klasyczna już reklama Hondy Accord „The Cog” z 2009 roku.

http://youtu.be/_ve4M4UsJQo


Zakazana reklama Wódki W Stanach oburzenie wywołała najnowsza reklama wódki marki (!) „Wódka”, która w zabawny sposób stara się przekazać komunikat: wysoka jakość przy niskiej cenie.

billboard szybko zdjęto (cała historia na stronie NY Times)


Zakazana reklama Wódki Inne reklamy wódki marki Wódka nie wywołały aż takiego sprzeciwu, chociaż także było o nich głośno

5


Najbardziej innowacyjne miejsca na ziemi? Ilość rejestrowanych patentów na świecie wzrosła z ok. 800 000 w latach 80-tych XX wieku do około 1.8 miliona w 2009 roku, można przeczytać w raporcie World Intellectual Property Organisation. WIPO zauważa także, że wydatki na badania i rozwój rosną jeszcze szybciej niż ilość zarejestrowanych patentów.

Wykres po prawej pokazuje, które gospodarki są najbardziej patentotwórcze na świecie, co może być dobrym proroctwem przyszłej technologicznej potęgi.

Źródło: The Economist (link) 6


Don’t buy this jacket To hasło, którym reklamuje się Patagonia, producent specjalistycznej odzieży do podróżowania w trudnych warunkach.

Kampania jest częścią akcji Common Threads Initiative (video), wyszła z okazji Cyber Monday, dnia zakupów w Internecie (następującego po Black Friday, dnia wielkich wyprzedaży). Firma namawia do rozsądnych, racjonalnych zakupów. Nie kupowania za dużo i niepotrzebnych rzeczy.

Interesująca strategia sprzedaży. Więcej: http://wapo.st/vWZwR4

7


Miłość i radioaktywność W tym roku świętujemy setną rocznicę otrzymania II Nagrody Nobla (za wydzielenie czystego radu) przez Marię SkłodowskąCurie.

8

najnowsze dzieło Lauren Redniss, amerykańskiej artystki, to hołd złożony Marii. „Radioactive: Marie & Pierre Curie: A Tale of Love and Fallout” opowiada w nim o dwóch największych siłach, które kierowały jej życiem – miłość i radioaktywność. Książka oprawiona jest interesującymi ilustracjami stworzonymi, popularną w latach 20 techniką, cyjanotypią.


9


Na koniec \ było, minęło…

http://youtu.be/u1EX--vdxh4

10


Dziękujemy za uwagę i do następnego piątku

Przeboje tygodnia (02.12.2011)  

Reklama, komunikacja, technologia. (bardzo) Subiektywny przegląd tego, co wydarzyło się ostatnio.

Read more
Read more
Similar to
Popular now
Just for you