Page 1


ЧОМУ КРИЧАТЬ ЖАБИ Чом уся орава жаб розкваквакалася – жах?! Здогадатися неважко: наступив я на мурашку. – Ква-ква-ква, гва-ньба яка! – двісті жаб мені гука. – Перш ніж опустити ногу, подивися на дорогу.

4


ХОДЯТЬ ЛЕЖАЧИ КРОКОДИЛИ Уявля те, що за диво – ходять лежачи крокодили? От була би я крокодилом, я би лежачи не ходила. Адже навіть маленька Ніка – їй і року іще нема; адже навіть маленька Ніка, що не всі вимовля слова; бачте, навіть маленька Ніка ходить стоячи вже сама і навстоячки, як велика, їсть, і п’ , й пісеньки співа.

5


КIТ Кіт застри’бнув на канат, як справдешній акробат. На канаті покатався і на вулицю подався.

30

Вмить метелика зловив, потрима’в – і відпустив. Горобця зігнав з доріжки, в затінку поле’жав трішки, а тоді бочка’-бочка’ в дім пішов – до молочка.


ЯК Я ПЛАКАВ Я упав і як на зло пальчика подер об скло. З ранки виступила кров. Мама глянула: «Агов! Не реви-но, витри слізки… Синку, май терпіння трішки!» Пальчика перев’язала і мене поцілувала. Усміхнулась, як годиться: «До весілля загоїться». – До весілля ждати годі! Я погрався б ще сьогодні.

31


РОЗШУКУ ТЬСЯ ЗЛОЧИНЕЦЬ

34

Увага! Поліція лева шука . Прикмети злочинця: хвіст, голова , чотири ноги і пащека страшна: він дім проковтнув і пожер він човна; паром, гвинтокрил, вантажівки зо дві… Озбро ний і небезпечний цей звір! А хто наведе поліцейських на лева – отрима цілу коробку еклерів.


35


КОВБАСА Чудо-чудо-чудеса! Де поділась ковбаса? Зникла, щезла, утекла? А цілісінька ж була! Тихо так собі лежала, мов нічого й не бажала. Фокстер’ р на неї скоса зиркав, може би, і досі.

38

Киця зістрибнула з ліжка й облизнулась тишком-нишком. Горобець зітхнув: «Чик-чик, від ковбаски я відвик». Миші крадькома з нори привітатися прийшли.


Із акваріума риби усміхатися могли би – так хвалили ковбасу, обзирали її всю. На столі вона лежала, мов нічого не бажала. І нарешті – утекла, мов ніколи й не була! А зосталась, ніби з казки, тільки шкурка від ковбаски.

39

Леонід Сорока «Кишеньковий дракон»  

Про що ти подумаєш, якщо раптом побачиш корову, яка вдягнула ковзани, вийшла на лід і хвацько катається – можливо, навіть краще від тебе? Аб...

Read more
Read more
Similar to
Popular now
Just for you