Page 1

Kultura Vašeho spánku

NA WA RO

www.fyziomatrace.cz V souladu s neustálým vývojem svých výrobků si společnost Fyzio vyhrazuje právo na změny technických parametrů a barevnosti produktů. Odstíny uvedené v tomto katalogu mohou být díky reprodukci odlišné od skutečných barev. Katalog má pouze informativní charakter. Další upřesnění a dodatečné informace si vyžádejte u svého obchodního partnera.

Váš obchodní partner:

– natürlich – přirozeně – wachsende – rostoucí – rohstoffe – surovina

správná anatomická opora terapeutické výhody optimální provzdušněnost vysoký hygienický standard klidný a hlubší spánek

• • • • •


Rubex - Nawaro NA WA RO

– natürlich – přirozeně – wachsende – rostoucí – rohstoffe – surovina

je pěna výjimečná obsahem slunečnicového oleje. Rubex-Nawaro® je nový materiál příštího desetiletí, který je speciálně vyvinut pro matrace nejvyšší kvality.

Mnoho polí ležících ladem může mít do budoucna smysluplné využití. Když budete spát na matracích z pěny Rubex-Nawaro®, budete spát zdravě a krásně a navíc Evropa rozkvete slunečnicemi.

Dnešní styl života a zatížení organismu během dne vyžaduje optimální regeneraci během nočních hodin, kdy se tělo přirozeně samo „dává do pořádku – opravuje se“, obnovuje své soustavy, třídí paměť a ukládá energii na další den.

Kvalitní spánek a poloha při spánku je důležitější než si myslíme! Spěte pro zdraví... Zdravá matrace musí nabídnout anatomicky správnou podpěru těla. Správná matrace nemůže být univerzální a stejná pro všechny, ale musí být individuálně přizpůsobena váze a výšce uživatele, jeho zdravotnímu stavu a zvyklostem spaní. Hygiena matrace je základem regenerace imunitního systému. V současné době, kdy dochází stále častěji k oslabení imunity organismu, alergiím a zdravotním obtížím, má hygiena lůžka stále větší význam. Matrace nesmí být útočištěm pro plísně, bakterie, roztoče nebo látky vylučované z těla. Matrace musí zajistit dostatečné provzdušnění, snadnou a účinnou údržbu.

Rubex-Nawaro®

Jako první materiál svého druhu využívá (vedle nerostných surovin) obnovitelné zdroje a zohledňuje životní prostředí. Patří „na vrchol“ značkových evropských lehčených pěn. Uživatelům přináší komfort vysoce pohodlného, zdravého aktivního ležení a spaní.

Řekni nám jak spíš

Komfortní pěna Rubex-Nawaro® má vynikající charakteristiku pružení, která poskytuje páteři v každé pozici výbornou podpěrnou a odpočinkovou funkci. Materiál s otevřenými póry je antibakteriální, velmi dobře propouští vzduch a vytváří aktivně provzdušněné klima pro spánek.

Jednou z hlavních podmínek dobrého spánku je kvalitní lehací plocha, která svými parametry odpovídá osobě, která na ní spí. Správná lehací plocha má při ležení podepírat páteř a velké klouby ležící osoby ve fyziologickém neboli přirozeně zakřiveném tvaru.

hýbá páteř do oblouku, meziobratlové ploténky jsou stlačovány jednostranně (klínovitě sevřeny) a nemohou přijmout potřebnou tekutinu pro regeneraci. Při obracení těla na tzv. „bahnitém měkkém materiálu“ musí tělo vyvinout velké úsilí nejen k obracení, ale i pro udržení stability při ležení.

Příliš tvrdá matrace narovnává páteřní oblouky (vzniká klínovitý tvar meziobratlových plotének) a podepírá tělo jen v bodech, což narušuje krevní oběh. Při obracení těla musí svaly a vazy vynaložit spoustu síly. Příliš měkká matrace pro-

Poloha na zádech – páteř musí být ve svém přirozeném (fyziologickém) tzv. esovitém zakřiveném tvaru. Poloha na boku – páteř musí být ve vodorovné poloze (v přímce).

Matrace Rubex-Nawaro® se vyrábějí v různých tuhostech, mají velmi dlouhou životnost a jejich nízká váha umožňuje snadnou manipulaci.

Visco latex embrace – elastický latex nabízí citlivé „objetí“ spolu se správným podepřením páteře. Má schopnost regulovat teplotu při spánku. Buněčná struktura umožňuje prodyšnost. Pěna Rubex-Nawaro® – vyznačuje se vysokou elasticitou. Výborná pružnost zajišťuje rovnoměrné rozložení tlaku v každé poloze. Napomáhá při otáčení, při celkovém uvolnění a regeneraci páteře, kloubů i vnitřních orgánů. Spící změní polohu v průměru 80 x za noc. Struktura otevřených pórů optimálně dýchá a ovlivňuje mikroklima. Přijímá a odvádí tělesnou vlhkost a zaručuje výbornou hygienu lůžka.

Visco – elastická pěna, tzv. viscoLINE – byla původně vyvinuta v NASA pro výzkum vesmíru. „Líná pěna“ mění tvrdost v závislosti na teplotě těla. Díky efektu tzv. pomalého vracení se do původní polohy nabízí rovnoměrné rozložení tlaku matrace na lidské tělo, což má pozitivní vliv na krevní oběh. Současně se tělo stabilizuje v optimální poloze, méně se otáčí, což přispívá ke klidnému spánku.


Kolekce potahů FYZIO 60°C

Vitalfeel

60°C

Lyocell antistress Orange

60°C

60°C

Nanotex

60°C

Libido Slunečnice

52 % polyester, 48 % viskóza, prošitý 300 g/m2 antialergickým rounem SAWAFLOR 4813, úplet Charmeuse

100 % polyester, prošitý 250 g/m2 antialergickým rounem SAWAFLOR 4813, netkaná textilie 40 g/m2

44 % lyocell, 32 % polyamid, 21 % polyester, 3 % karbon, prošitý 300 g/m2 antialergickým rounem SAWAFLOR 4813, úplet Charmeuse

100 % polyester, prošitý 250 g/m2 antialergickým rounem SAWAFLOR 4813, netkaná textilie 40 g/m2

36 % bavlna, 34 % polyamid, 30 % polyester, prošitý 300 g/m2 antialergickým rounem SAWAFLOR 4813, netkaná textilie 40 g/m2

100 % polyester, prošitý 250 g/m2 antialergickým rounem SAWAFLOR 4813, netkaná textilie 40 g/m2

Květina

100 % polyester, prošitý 250 g/m2 antialergickým rounem SAWAFLOR 4813, netkaná textilie 40 g/m2

Slon

100 % polyester, prošitý 300 g/m2 antialergickým rounem SAWAFLOR 4813, úplet Charmeuse

Delfín

60°C

Ornament

60°C

48 % viskóza, 36 % polyester, 16 % bavlna, pěna MB 2309 (2 cm) prošitý 150 g/m2 antialergickým rounem SAWAFLOR 4813, úplet Charmeuse

50 % bavlna, 50 % polyester, prošitý 300 g/m2 antialergickým rounem SAWAFLOR 4813, úplet Charmeuse

60°C

°C

60

Pota hy

95°C

50 % bavlna, 50 % polyester, prošitý 300 g/m2 antialerg. rounem SAWAFLOR 4813, netkaná textilie 40 g/m2

100 % polyester, prošitý 250 g/m2 antialergickým rounem SAWAFLOR 4813, netkaná textilie 40 g/m2

79 % polyester, 21 % viskóza, prošitý 150 g/m2 antialergickým rounem SAWAFLOR 4813, netkaná textilie 40 g/m2

Breda

95°C

White

60°C

Melír

60°C


RUBEX TUBES TRIOCELL® TUBESY zabezpečují nosnost, správné podepírání těla při ležení,

Matrace Tubes dýchají…

optimální termoregulaci, cirkulaci vzduchu a především odvod vlhkosti z matrace. Jsou uloženy ve dvou tvrdostech ergonomicky zónově v počtu 126 kusů. Roznášecí vrstva RUBEX TRIOCELL® má trojbuněčnou strukturu – tzv. malé, velké a střední póry. Tato kombinace buněk tlak snižuje , tlak zvyšuje , a tlak rozkládá . Tlak působí ve třech směrech.

Roznášecí vrstva (6 cm) pěna Rubex Nawaro – Triocell, Duocell, Monocell

Tubesy Modrý Hard Senzitive pěna Rubex Nawaro MB 100 (tvrdší) Bílý – Medium Senzitive – pěna Rubex Nawaro MB 80 (měkčí)

NC

BE

R

Rám matrace (8 cm) pěna Rubex Nawaro MB 4050

S

GA

A

U E NA T

Neono Tubes 126 do 70 kg

Separační vrstva

Potah dle výběru

Corna Tubes 126 70 – 90 kg

Za rok vypotíte v průměru 200 l tekutin (za noc 0,5–1,5 l). Matrace proto musí být prodyšná, propouštět čistý vzduch k pokožce, usnadnit výměnu vlhkého vzduchu za suchý a přes den odvést zbylou vlhkost do ovzduší tak, abyste večer znovu ulehli do suchého lůžka. Patentovaná technologie vertikálních kanálků umožňuje velmi rychlý odvod tělesné vlhkosti.

Gold Tubes 126 nad 90 kg

Originálně řešená konstrukce matrací Rubex Tubes® umožňuje správné ergonomické zónování matrace. Zahrnuje měkčí oblast ramen (tzv. ramenní kolébka), pánve a patní oblasti. Pevnější oblast pro podepření je pod částí bederní. Matrace jsou třízónové (zvýšená opora v oblasti trupu), pětizónové až sedmizónové (kdy je rozdílná tuhost v oblasti hlavy, ramen, trupu, boků, nohou). Tubesy zajišťují progresivní pružicí účinek tak aby nevznikal efekt „trampolíny“, při obracení musí být zachován zákon akce a reakce.

126 •Neono Tubes 126

R

NC

BE

S

GA

A

U E NA T

Matrace z materiálu Rubex-Nawaro® byly v Institutu Hohenstein podrobeny termofyziologickému hodnocení. Zkouškou bylo zjištěno, že tyto matrace jsou zřetelně prodyšnější a voděodolnější než jiné matrace.

výška matrace: cca 21–22 cm (dle druhu potahu) rozměry: typové i atypické potah: dle výběru jádro: rám – pěna Rubex-Nawaro® MB 4050, roznášecí vrstva MB 6025, tubesy – MB 100, MB 80 podklad: pevný laťový nebo lamelový rošt, vhodné i pro mechanické a elektrické rošty

•Corna Tubes 126 výška matrace: cca 21–22 cm (dle druhu potahu) rozměry: typové i atypické potah: dle výběru jádro: rám – pěna Rubex-Nawaro® MB 4050, roznášecí vrstva MB 6035, tubesy - MB 100, MB 80 podklad: pevný laťový nebo lamelový rošt, vhodné i pro mechanické a elektrické rošty

•Gold Tubes 126 výška matrace: cca 21–22 cm (dle druhu potahu) rozměry: typové i atypické potah: dle výběru jádro: rám – pěna Rubex-Nawaro® MB 4050, roznášecí vrstva MB 6045, tubesy - MB 100, MB 80 podklad: pevný laťový nebo lamelový rošt, vhodné i pro mechanické a elektrické rošty


RUBEX TUBES DUOCELL®

RUBEX TUBES MONOCELL® TUBESY zabezpečují nosnost, správné podepírání těla při ležení, optimální termoregulaci, cirkulaci vzduchu a především odvod vlhkosti z matrace. Jsou uloženy v jedné tvrdosti v počtu 56 kusů. Roznášecí vrstva RUBEX MONOCELL® má jednobuněčnou strukturu – tzv.malé póry. Tlak působí v jednom směru.

A

R

R

NC

BE

U E NA T

S

S

GA

GA

A

NC

BE

TUBESY zabezpečují nosnost, správné podepírání těla při ležení, optimální termoregulaci, cirkulaci vzduchu a především odvod vlhkosti z matrace. Jsou uloženy ve dvou tvrdostech ergonomicky zónově v počtu 84 kusů. Roznášecí vrstva RUBEX DUOCELL® má dvojbuněčnou strukturu – malé a velké póry. Snížení tlaku velkých buněk je podpořeno zvýšením tlaku malých pórů. Tlak působí ve dvou směrech.

U E NA T

Vellumo Tubes 84 do 70 kg

Maize Tubes 84

Ivora Tubes 56

70 – 90 kg

do 90 kg

Hyacint Tubes 84

Yellow Tubes 56

nad 90 kg

nad 90 kg

56

84 •Vellumo Tubes 84 výška matrace: cca 21–22 cm (dle druhu potahu) rozměry: typové i atypické potah: dle výběru jádro: rám – pěna Rubex-Nawaro® MB 4050, roznášecí vrstva MB 5030, tubesy – MB 100, MB 80 podklad: pevný laťový nebo lamelový rošt, vhodné i pro mechanické a elektrické rošty

•Maize Tubes 84 výška matrace: cca 21–22 cm (dle druhu potahu) rozměry: typové i atypické potah: dle výběru jádro: rám – pěna Rubex-Nawaro® MB 4050, roznášecí vrstva MB 5040, tubesy – MB 100, MB 80 podklad: pevný laťový nebo lamelový rošt, vhodné i pro mechanické a elektrické rošty

•Hyacint Tubes 84 výška matrace: cca 21–22 cm (dle druhu potahu) rozměry: typové i atypické potah: dle výběru jádro: rám – pěna Rubex-Nawaro® MB 4050, roznášecí vrstva MB 5050, tubesy – MB 100, MB 80 podklad: pevný laťový nebo lamelový rošt, vhodné i pro mechanické a elektrické rošty

MATRACE TUBES DÝCHAJÍ… Matrace z materiálu Rubex-Nawaro® byly v Institutu Hohenstein podrobeny termofyziologickému hodnocení. Zkouškou bylo zjištěno, že tyto matrace jsou zřetelně prodyšnější a voděodolnější než jiné matrace.

•Ivora Tubes 56 výška matrace: cca 21–22 cm (dle druhu potahu) rozměry: typové i atypické potah: dle výběru jádro: rám – pěna Rubex-Nawaro® MB 4050, roznášecí vrstva MB 4030, tubesy – MB 100 podklad: pevný laťový nebo lamelový rošt, vhodné i pro mechanické a elektrické rošty

•Yellow Tubes 56 výška matrace: cca 21–22 cm (dle druhu potahu) rozměry: typové i atypické potah: dle výběru jádro: rám – pěna Rubex-Nawaro® MB 4050, roznášecí vrstva MB 4040, tubesy – MB 100 podklad: pevný laťový nebo lamelový rošt, vhodné i pro mechanické a elektrické rošty


BIO BERTA DUO SPRING

NANOTEX™

Originální řešení matrace Bio Berta Duo Spring v sobě spojuje nové trendy v oblasti konstrukčních prvků a použitých materiálů. Nejmodernější technologie použité při konstrukci této matrace zhodnocují nové vědecké poznatky o využití přírodních materiálů.

Nanotexové produkty mají certifikát „Zdraví a bezpečnostní standard“ od Agentury životního prostředí. Tato certifikace je založena na zabezpečení požadovaných kategorií jako je citlivost k pokožce, vyloučení jedovatosti, bezpečnost k životnímu prostředí a lidskému zdraví.

Základem unikátní sendvičové konstrukce této matrace jsou dva pevné rámy a vložená dělící deska ze studené pěny. Do rámů jsou vloženy pružinky Spring ve třech různých tuhostech zajišťující progresivní pružící účinek (čím více je matrace stlačována, tím větší odpor tomuto tlaku klade). Umístěním pružinek Spring s různou tuhostí je docíleno ergonomického zónování matrace (v oblasti bederní a stehenní vyztužení, v oblasti ramenní a podpatní změkčení). Po celé ploše matrace je z obou stran použita roznášecí

deska z vysoce kvalitního materiálu Rubex-Nawaro®, která tělo rovnoměrně podepře a umocní příjemný pocit z ležení. Profilované kanálky v rámech zajistí optimální provzdušnění matrace i odvod vlhkosti.

Nanotechnologie umožňuje přeměnu struktury vláken k vytvoření látky, která nabízí výjimečné provedení a pohodlí. Tekutiny jako voda, káva, džus, krev, pot aj... se přemění v kuličky a odvalí se bez vsáknutí do látky (vlákenná úprava vede k ochraně vzniku skvrn). Díky Nanotexu se

pot bude absorbovat do pravidelně pratelných lůžkovin (ne do matrace). Moč, pot a krevní skvrny nebudou propouštěny do vláken potahu, ale mohou být vyčištěny jednoduše bez zanechání skvrn.

Matrace je velmi elastická a svou výškou a složením nabízí mimořádný komfort. Pro pohodlnou údržbu a hygienu matrace je potah ze tří dílů samostatně oddělitelných pomocí kostěných zipů.

Pružinky Spring s různou tuhostí

60°C

•Bio Berta Duo Spring výška matrace: cca 36–38cm (dle druhu potahu) rozměry: typové potah: dle výběru jádro: rám F 40H, střední deska P 5075, pružinky Spring MB 6035, MB 5050, MB 6045 (výška 9 cm) – dvě vrstvy, horní a spodní roznášecí vrstva pěna Rubex-Nawaro® MB 5040 podklad: pevný laťový rošt

do 140 kg

Ergonomické zónování Ergonomické zónování matrace zahrnuje měkčí oblast ramen (tzv. ramenní kolébka), pánve a patní oblast. Pevnější oblast pro podepření je pod částí bederní. Matrace jsou

třízónové (zvýšená opora v oblasti trupu), pětizónové až sedmizónové (kdy je rozdílná tuhost v oblasti hlavy, ramen, trupu, boků, nohou).

Potah Nanotex™ • dlouhodobě chrání jádro • dovolí látce dýchat • odpuzuje tekutinu a odolává skvrnám • uchovává přirozenou měkkost, vzhled a komfort


RUBEX TRIOCELL®

RUBEX SENZITIVNÍ Nový směr v konstrukci a designu matrací. Profilace povrchu poskytuje dokonalý kontakt s tělem bez zvýšených bodových tlaků. Senzitivní matrace „vnímají vaše tělo“. Jedna matrace nabízí dva typy lehací plochy – kombinuje různé značkové a vysoce kvalitní pěny rozdílných vlastností.

MATRACE ETERNITY – komfortní senzitivní matrace s vysoce elastickým povrchem. Na jedné straně matrace je po celé ploše visco elastická (líná) pěna, která mění tvrdost v závislosti na teplotě těla a nedochází tak k otlakům. Střed matrace tvoří pěna Rubex-Nawaro®. Druhá strana matrace má po celé ploše elastický latex, který nabízí senzitivní citlivé „objetí“ spolu se správným podepřením páteře.

RUBEX TRIOCELL má trojbuněčnou strukturu - tzv. malé, velké a střední póry. Tato kombinace buněk tlak snižuje , tlak zvyšuje a tlak rozkládá mají trojbuněčnou strukturu – tlak působí ve třech směrech.

. Matrace z kolekce TRIO

MATRACE BRAMAK – vysoce propracovaná matrace s perforovaným povrchem (chráněná průmyslovým vzorem). Na jedné straně má matrace vrstvu z vysoce kvalitní studené pěny profilované do kombinace masážních nopků s jemným bodovým profilem, relaxačního kruhového profilu (zvýšení intenzity masáže v méně zatížených místech) a hlubokého trojúhelníkového profilu (v místech s největším zatížením). Ten aktivně podporuje uvolnění a regeneraci svalstva. Střed matrace tvoří pěna Rubex-Nawaro® vytvarovaná do tzv. kalíšků s progresivním pružícím účinkem (čím více je matrace stlačována, tím větší odpor tomuto tlaku klade). Druhá strana matrace je hladká, z pěny Rubex-Nawaro®.

Bramak

Neono

do 110 kg

do 70 kg

Eternity

Corna

do 140 kg

70 – 90 kg

Tondak

Gold

do 130 kg

90 – 130 kg

MATRACE TONDAK – sedmizónová propracovaná matrace s kombinovaným povrchem. Základ matrace je z vyprofilované vysoce kvalitní studené pěny umožňující další vkládání pro nadstandardní lehací plochu. V bederní části jsou z důvodu individuálního zpevnění a možnosti nastavení čtyři válce z reakční pěny. Zónová výztuha ve tvaru trojúhelníku je z pěny Rubex-Nawaro®, ramenní a pánevní oblast je na jedné straně z visco latexu Embrace, z druhé strany je použita do obloučků vyprofilovaná líná pěna Visco.

•Bramak výška matrace: cca 21–22 cm (dle druhu potahu) rozměry: typové i atypické potah: dle výběru jádro: F 40H , pěna Rubex-Nawaro® MB 5050, MB 5040 podklad: pevný laťový nebo lamelový rošt

•Eternity výška matrace: cca 21–22 cm (dle druhu potahu) rozměry: typové i atypické potah: dle výběru jádro: visco T 6028, pěna Rubex-Nawaro® MB 5050, viscolatex (Embrace) podklad: pevný laťový nebo lamelový rošt

Příčné a podélné konstrukční prvky zajišťují dokonalou oporu a perfektní uvolnění zádového svalstva. Jednotlivé obdélníkové perforace neustálou jemnou masáží pokožky výrazně snižují možnost vzniku otlaků – matrace je tzv. antidekubitní.

•Tondak výška matrace: cca 21–22 cm (dle druhu potahu) rozměry: typové i atypické potah: dle výběru jádro: HR 4038, visco MB 6028V, pěna Rubex-Nawaro® MB 4040, Embrace, R 25P podklad: pevný laťový nebo lamelový rošt

•Neono

výška matrace: cca 17–18 cm (dle druhu potahu) rozměry: typové i atypické potah: dle výběru jádro: pěna Rubex-Nawaro® MB 6025 podklad: pevný laťový nebo lamelový rošt, vhodné i pro mechanické a elektrické rošty

•Corna výška matrace: cca 17–18 cm (dle druhu potahu) rozměry: typové i atypické potah: dle výběru jádro: pěna Rubex-Nawaro® MB 6035 podklad: pevný laťový nebo lamelový rošt, vhodné i pro mechanické a elektrické rošty

•Gold výška matrace: cca 17–18 cm (dle druhu potahu) rozměry: typové i atypické potah: dle výběru jádro: pěna Rubex-Nawaro® MB 6045 podklad: pevný laťový nebo lamelový rošt, vhodné i pro mechanické a elektrické rošty


RUBEX DUOCELL®

RUBEX MONOCELL® RUBEX MONOCELL má jednobuněčnou strukturu – tzv. malé póry. Matrace z kolekce MONO mají jednobuněčnou strukturu – tlak působí v jednom směru.

RUBEX DUOCELL má dvojbuněčnou strukturu – malé a velké póry.Snížení tlaku velkých buněk je podpořeno zvýšením tlaku malých pórů. Matrace z kolekce DUO mají dvojbuněčnou strukturu – tlak působí ve dvou směrech.

Buněčná struktura matrace udržuje správnou teplotu těla při spánku a cirkulaci vzduchu. Tělo se do matrace tzv. „nezapouští“ a napomáhá pohodlnému otáčení.

Vellumo do 70 kg

Maize

Ivora

70 – 90 kg

do 70 kg

Hyacint

Yellow

90 – 120 kg

nad 90 kg

Matrace je antidekubitní – jednotlivé perforace neustálou jemnou masáží pokožky výrazně snižují možnost vzniku otlaků.

•Vellumo výška matrace: cca 17–18 cm (dle druhu potahu) rozměry: typové i atypické potah: dle výběru jádro: pěna Rubex-Nawaro® MB 5030 podklad: pevný laťový nebo lamelový rošt, vhodné i pro mechanické a elektrické rošty

•Maize výška matrace: cca 17–18 cm (dle druhu potahu) rozměry: typové i atypické potah: dle výběru jádro: pěna Rubex-Nawaro® MB 5040 podklad: pevný laťový nebo lamelový rošt, vhodné i pro mechanické a elektrické rošty

•Hyacint výška matrace: cca 17–18 cm (dle druhu potahu) rozměry: typové i atypické potah: dle výběru jádro: pěna Rubex-Nawaro® MB 5050 podklad: pevný laťový nebo lamelový rošt, vhodné i pro mechanické a elektrické rošty

•Ivora výška matrace: cca 15–16 cm (dle druhu potahu) rozměry: typové i atypické potah: dle výběru jádro: pěna Rubex-Nawaro® MB 4030 podklad: lamelový rošt, vhodné i pro mechanické a elektrické rošty

•Yellow výška matrace: cca 15–16 cm (dle druhu potahu) rozměry: typové i atypické potah: dle výběru jádro: pěna Rubex-Nawaro® MB 4040 podklad: lamelový rošt, vhodné i pro mechanické a elektrické rošty


BIO MATRACE

GENERAČNÍ MATRACE

Jsou charakteristické výbornou elasticitou, tvarovou stálostí, dokonalým provzdušněním a příjemným mikroklimatem v lůžku. Vynikající jsou pro alergiky a astmatiky. Výchozími surovinami při výrobě jsou přírodní oleje (slunečnicový nebo sójový). Rubex-Nawaro® a pěna Pantera® jako první materiály svého druhu obsahují vedle nerostných surovin tyto obnovitelné zdroje a zohledňují tak i životní prostředí.

Kvalita spánku má zásadní význam pro všechny věkové kategorie. Také děti potřebují od narození kvalitní lehací plochu a velmi důležitá je hygiena a údržba lůžka. Materiál SAWA je unikátní 100% antialergické polyesterové rouno, které nabízí vysoký hygienický nadstandard – je možné vysprchovat celé jádro. Vlákno SAWA výtečně odvádí vlhkost, rychle schne a udržuje příjemné klima při spánku.

•Mini Sawa

Bio Junior do 70 kg

•Bio Junior Komfortní dvoutuhostní matrace vhodná i pro děti alergiky a astmatiky do 15 let věku výška matrace: cca 15–16 cm (dle druhu potahu) rozměry: typové i atypické potah: dle výběru jádro: pěna Pantera® mramor 4030, P 3525 podklad: pevný laťový nebo lamelový rošt, vhodné i pro mechanické a elektrické rošty

•Bio Student Bio Student 70 – 90 kg

Dvoutuhostní elastická a prodyšná matrace pro teenagery. výška matrace: cca 15–16 cm (dle druhu potahu) rozměry: typové i atypické potah: dle výběru jádro: pěna Pantera® mramor 5240, P 4545 podklad: pevný laťový nebo lamelový rošt, vhodné i pro mechanické a elektrické rošty

Luxusní antialergická vysoce hygienická dětská matrace pro miminka. výška matrace: cca 11 cm (dle druhu potahu) rozměry: 120 cm x 60 cm, 140 cm x 70 cm potah: dle výběru jádro: 100% antialergické polyesterové rouno o gramáží 1900 g/m2 podklad: pevný rošt

Mini Sawa do 20 kg

•Junior Komfortní dvoutuhostní spaní pro děti do 15 let věku. výška matrace: cca 15–16 cm (dle druhu potahu) rozměry: typové i atypické potah: dle výběru jádro: T 2337, pojený polyuretan VB 80 kg, T 2515 podklad: pevný laťový nebo lamelový rošt

Junior 60 kg

•Student Dvoutuhostní matrace pro teenagery. výška matrace: cca 15–16 cm (dle druhu potahu) rozměry: typové i atypické potah: dle výběru jádro: T 2337, pojený polyuretan VB 80 kg, F 28 H podklad: pevný laťový nebo lamelový rošt

Student 70 kg

•Kelly •Bio Origin Bio Origin nad 90 kg

Bio Spring nad 90 kg

Matrace je z jednoho celku, alergicky neutrální, vhodná i pro alergiky a astmatiky. Povrch matrace je charakteristický výraznými příčnými zářezy, které zabepečují povrchové změkčení, výtečné provzdušnění a zvýrazňují zónovost celé matrace. výška matrace: cca 16–17 cm (dle druhu potahu) rozměry: typové i atypické potah: dle výběru jádro: pěna Pantera® 5243 (příměs sójového oleje). podklad: pevný laťový nebo lamelový rošt, vhodné i pro mechanické a elektrické rošty

•Bio Berta Spring Kombinace různých typů materiálů v matraci vytváří vysoce funkční zónovou matraci a provzdušnění. výška matrace: cca 16–17 cm (dle druhu potahu) rozměry: typové i atypické potah: dle výběru jádro: rám pěna F 40H, roznášecí vrstva MB 5040, pružiny MB 6035, uprostřed MB 5050, MB 6045 (výška pružin 9 cm). podklad: pevný laťový nebo lamelový rošt

Sendvičová dvoutuhostní matrace s antidekubitním účinkem, určená pro mladé i starší zákazníky. výška matrace: cca 17–18 cm (dle druhu potahu) rozměry: typové i atypické potah: dle výběru jádro: P 3535, pojený polyuretan VB 80 kg, P 4030 podklad: pevný laťový nebo lamelový rošt

Kelly 130 kg

•Partner Sendvičová dvoutuhostní matrace s kombinací masážních nopků a multizón. výška matrace: cca 17–18cm (dle druhu potahu) rozměry: typové i atypické potah: dle výběru jádro: P 4045, P 4530, visco T 6028 podklad: pevný laťový nebo lamelový rošt

Partner 110 kg

•Senior Oboustranná pětizónová matrace s vyztuženými okraji (pro pohodlné vstávání), určená pro starší generaci. výška matrace: cca 17–18 cm (dle druhu potahu) rozměry: typové i atypické potah: dle výběru jádro: P 4540, P 4030 podklad: pevný laťový nebo lamelový rošt, vhodné i pro mechanické a elektrické rošty

Senior 110 kg


LATEXOVÉ MATRACE

ANATOMICKÉ POLŠTÁŘKY FYZIO

Latexové matrace jsou směsí umělého a přírodního latexu (kaučuku). Tento materiál je charakteristický optimální

Anatomické polštářky FYZIO jsou vhodné při problémech s krční páteří i jako účinná prevence. Při ležení na boku i na zádech je páteř ve správné poloze.

měkkostí a elasticitou, tvarovou stálostí a dlouhou životností. Prodyšnost matrace zajišťují odvzdušňovací kanálky. Počtem a velikostí otvorů se dělí na zóny s větší nebo menší tuhostí a tvoří tzv. anatomické zóny. Latexové matrace je nutné položit na prodyšný podklad – lamelový rošt.

• Zformují se přesně podle tvaru a polohy těla, poskytnou Vaší šíji a zádům přesně takovou oporu, kterou potřebují • Preventivně chrání a pomáhají zmírnit bolesti zad, šíje, krčních obratlů a kloubů, neomezují krevní oběh • Podporují pohodlí, umožňují klidnější a hlubší spánek • Mají vysoký hygienický standard • Polštářky FYZIO dýchají s Vámi

•Eucero rozměry: délka 80 cm, šířka 40 cm, výška 14 cm jádro: latex OOR 2840 ZP potah: doucinelle (100 % polyester), nebo dle výběru, separační úplet

Luxy 14

•Klaris rozměry: délka 67 cm, šířka 43 cm, výška 12 cm jádro: latex OOR 1075P potah: doucinelle (100 % polyester), nebo dle výběru, separační úplet

Luxy 16

•Fixo visco rozměry: délka 50 cm, šířka 36 cm, výška 9 cm jádro: Pružina visco T6028V potah Vitalfeel: polyester 52 %, viskóza 48 %, prošitý 300 g/m2 antialergickým rounem Tercie, úplet Charmeuse, separační úplet

Luxy 18

•Satis nawaro rozměry: délka 60 cm, šířka 38 cm, výška 10 cm jádro: Rubex-Nawaro® MB 60 potah: doucinelle (100 % polyester), nebo dle výběru, separační úplet

•Luxy 14 výška matrace: cca 15 – 16 cm (dle druhu potahu) rozměry: typové i atypické potah: dle výběru jádro: latexové třízónové 14 cm podklad: lamelový rošt maximální zatížení: do 100 kg

•Luxy 16 výška matrace: cca 17 – 18 cm (dle druhu potahu) rozměry: typové i atypické potah: dle výběru jádro: latexové pětizónové s 20% podílem přírodního kaučuku podklad: lamelový rošt maximální zatížení: do 120 kg

•Luxy 18 výška matrace: cca 21 – 22 cm (dle druhu potahu) rozměry: typové i atypické potah: dle výběru jádro: latexové sedmizónové s 20 % podílem přírodního kaučuku podklad: pevný laťový nebo lamelový rošt maximální zatížení: do 140 kg

•Satis visco rozměry: délka 60 cm, šířka 38 cm, výška 10 cm jádro: Visco „líná pěna“ T6028V potah: doucinelle (100 % polyester), nebo dle výběru, separační úplet

•Rubex Tubes 21

Chránič matrace

rozměry: délka 75 cm, šířka 35 cm, výška 10 cm jádro: Tubesy Rubex-Nawaro® MB 60 potah Metzeler: bavlna 32 %, polyamid 38 %, polyester 30 % potahová látka je kašírována polyuretanovou pěnou, separační úplet

Udžuje dokonalou čistotu a hygienu lůžka – snadným vypráním se zbavíte veškerého absorbovaného potu obsahujícího kyseliny a tuky v pokožce . Antialergická vlákna aktivně ochraňují proti roztočům bakteriím a plísním, vytváří optimální termoregulaci v lůžku a tím zajišťuje příjemné spací mikroklima. Prodlužuje životnost potahu matrace.

Krční polštář Rubex Tubes® je vyroben patentovanou technologií vertikálních kanálků s optimální tuhostí pro podepření krční páteře. Umožňuje spánek ve všech polohách – na břiše, na boku, na zádech. Udržuje správnou polohu krční páteře, a tím zvyšuje komfort při spánku. Patentovaná technologie vertikálních kanálků umožňuje velmi rychlý odvod tělesné vlhkosti.


Kultura Vašeho spánku

NA WA RO

www.fyziomatrace.cz V souladu s neustálým vývojem svých výrobků si společnost Fyzio vyhrazuje právo na změny technických parametrů a barevnosti produktů. Odstíny uvedené v tomto katalogu mohou být díky reprodukci odlišné od skutečných barev. Katalog má pouze informativní charakter. Další upřesnění a dodatečné informace si vyžádejte u svého obchodního partnera.

Váš obchodní partner:

– natürlich – přirozeně – wachsende – rostoucí – rohstoffe – surovina

správná anatomická opora terapeutické výhody optimální provzdušněnost vysoký hygienický standard klidný a hlubší spánek

• • • • •

Fyzio-Produktový katalog  

Produktový katalog firmy Fyzio