Page 1

Річний звіт 2011 рік


ІСТОРИЧНА ДОВІДКА 1907 рік

Генераллейтенант британської армії Роберт БейденПоуелл, започатковує скатський рух в Англії

1911 рік

1920 роки

1918 рік

Пласт відновлює діяльність у Західній Україні, та серед української еміграційної молоді в Західній Європі. В організації масово гуртується українська молодь. Починає виходити ряд пластових видань.

1 листопада. Львів. Пластуни в лавах УСС беруть участь та керують у нічному повстанні, після чого проголошується Західноукраїнська Народна Республіка.

1930 - 1938 рік

Друга віднова Пласту. Після війни багато українців залишилося поза межами України. Організуються перші пластові гуртки за кордоном.

Розпочалася Перша світова війна. Багато пластунів стають у ряди Січових Стрільців

1926 рік

1928 рік

1939 - 1945 роки

1950 - 1989 роки

2008 рік

2008 рік

14 липня 2008 року під час 38-ї Світової скаутської конференції у Кореї Україну офіційно прийнято до Світової організації cкаутського руху.

Пластуни беруть участь у ІІ Світовій війні вступаючи як до лав УПА так і до радянської армії. Шість із дев’яти генералів УПА були пластунами.

1990 рік

Український Пласт розвинув активну діяльність на нових місцях поселення: Австралія, Аргентина, Канада, Великобританія, Німеччина, США. Проводяться пластові заняття, навчання, виховні та спеціалізаційні табори. Видаються методичні журнали.

1991 рік

Польською владою заборонена легальна діяльність Пласту на Волині, а в 1930 році в Галичині.

До розбудови Пласту докладається митрополит Андрей Шептицький, подарувавши пластунам площу на горі Сокіл у Карпатах.

Вибухає ІІ Світова війна. Організація пробує відновити діяльність в Україні, проте німецька окупаційна влада не дозволяє цього. Пластуни змушені продовжувати діяльність нелегально.

12-13 квітня в ІваноФранківську відбувся повноцінний Перший Всеукраїнський Пластовий З’їзд. Підсумком роботи з’їзду стало затвердження статуту української скаутської організації «Пласт» та обрання її керівних органів.

2

12 квітня офіційна дата заснування Пласту. У цей день пластову присягу складає гурток О. Тисовського при Академічній Гімназії у Львові

1939 рік

Пласт у Галичині працює нелегально. Польська влада карає всі прояви діяльності організації арештами та висиленням до концтаборів.

1945 - 1950 роки

1914 рік

1912 рік

Вчитель Олександр Тисовський та студенти Петро Франко (син І. Франка) та Іван Чмола засновують і ведуть перші українські скаутські гуртки

28 березня вийшов Указ Президента України «Про заходи щодо сприяння розвитку пластового (скаутського) руху в Україні».

Звіт про діяльність за 2011 рік

Завдяки праці окремих осіб та підтримці деяких організацій виникли пластові групи в Луцьку, Києві, Донецьку, але найбільше їх виникло на Львівщині. 22 лютого у Львові зареєструвано Статут пластового товариства.

2011 рік

1 листопада Верховна рада України прийняла постанову «Про відзначення 100-річчя українського скаутського рух».


Шановні друзі! До вашої уваги звіт про діяльність Молодіжної організації «Пласт – Національна скаутська організація України» у 2011 році. Цей звіт продовжує ініціативу керівних органів у напрямку інформування громадськості про діяльність Пласту. З часу останнього Крайового пластового з'їзду у 2010 році наші зусилля спрямовані на реалізацію стратегічних цілей, затверджених учасниками З'їзду. 2011 року був запроваджений програмноцільовий метод роботи на всеукраїнському рівні. Це дозволило зосередити увагу на найбільш актуальних цілях і потребах. У цьому звіті ви знайдете інформацію про досягнення пластунів за попередній рік, найбільш успішні акції і проекти в Україні та на міжнародній арені. Це стало можливим завдяки більше ніж 1000 дорослих волонтерів, які працюють у всіх регіонах України. 2011 рік відбувся під знаком підготовки до 100-ліття організації. Деякі напрацювання у цьому напрямку вже маємо за результатами року, що минув. Створено оргкомітет святкування річниці Пласту. 1 листопада 2011 року Верховною Радою України прийнято постанову «Про відзначення 100-річчя українського скаутського руху», що засвідчило важливість пластової ідеї та методики в розвитку українського суспільства. Віримо, що у 2012 році ми, завдяки спільним зусиллям, від наймолодшого пташеняти до керівників на станичному, окружному, крайовому рівні, зможемо закріпити успіхи 2011 року та значно перевершити їх. Дякуємо пластунам , а також нашим партнерам і друзям за вже досягнуте та закликаємо долати нові вершини!

КрайоваПластова Рада

Звіт про діяльність за 2011 рік

2 3


МЕТА ПЛАСТУ МЕТА ПЛАСТУ – сприяти всебічному, патріотичному вихованню та самовихованню української молоді на засадах християнської моралі; спираючись на ідейні засади Пласту, виховувати молодь як свідомих, відповідальних і повновартісних громадян.

ВІКОВІ ГРУПИ ПЛАСТУ: З 2010 року в Пласті активно розвивається ПТАШАТСТВО, що обєднує дітей віком від 2 до 5 років та їхніх батьків. Виховання проводиться у вигляді цілісних ігрових програм. Протягом 2011 року відбулося три табори для пташат.

НОВАЦТВО Вікова група, що об'єднує пластунів віком від 6 до 11 років. Виховання проводиться в ігровій формі на основі вивчення історії, звичаїв і традицій українського народу.

4 2

ЮНАЦТВО Вікова група, яка об'єднує хлопців та дівчат віком від 11 до 18 років. Програма юнацтва розділена на три етапи, в рамках яких реалізується принцип самоврядування: члени юнацьких груп обирають з-поміж себе керівництво, планують та проводять власну діяльність.

СТАРШІ ПЛАСТУНИ

СЕНЬЙОРИ

Вікова група, що об'єднує пластунів віком від 18 до 35 років. Вони працюють на волонтерських засадах і виконують виховні, інструкторські, адміністративні та інші обов'язки.

Вікова група, що об'єднує найстарших пластунів віком від 35 років. Вони працюють на волонтерських засадах і виконують виховні, інструкторські, адміністративні та інші обов'язки.

Звіт про діяльність за 2011 рік


- 121 осередок Пласту в Україні - 496 пластових гуртків діє по всій Україні - 572 виховників та 347 інструкторів - 532 годин на рік кожен виховник присвячує роботі з дітьми - понад 100 таборів у всіх куточках України щороку - понад 1 000 пластунів у Львові – найбільшому осередку Пласту - 5 053 пластунів в Україні

Графік росту кількості членства

СТАНОМ НА 2011 РІК: 5000 осіб

4000

3000

2000

1000

0 1992 1993 1994 1995 1996 1997 2007 2008 2009 2010 2011 УПЮ УСП УПН УПС (6-11 років)

(11-18 років)

(18-35 років)

(від 35 років)

Разом

Діаграма існуючих осередків та членства Пласту

Звіт про діяльність за 2011 рік

2 5


ПЛАСТОВА ПРОГРАМА НАВЧАННЯ та ВИШКОЛИ Для підвищення кваліфікації інструкторів та виховників організації проводяться навчальні семінари та тренінги з практичного використання знань у роботі з дітьми. До навчань, окрім пластових інструкторів, долучаються також і спеціалісти.

Протягом 2011 року в Україні проведено 5 вишколів для майбутніх виховників, людей, які будуть займатися з дітьми.

Проведено 6 кваліфікаційних вишколів для дійсного членства в Пласті.

Відбулись семінари для керівників прес-служб, а також економічний та ідеологічний семінари.

Проведено два кількаденні практичні навчання зі скелелазіння: «Крок по вертикалі» та «Каменяр».

Практичне навчання із водного туризму на річці Чорний Черемош.

Авіаційний вишкіл «Ешелон» – ознайомлення з цивільною та військовою авіацією.

Навчання з виживання в умовах дикої природи «SOS», семінар-навчання з зимової альпіністки «Школа зимового мандрівництва».

6 2

Зимові табори для покращення та освоєння техніки лещетарства і сновбордингу.

Звіт про діяльність за 2011 рік


ЛІТНІ ПЛАСТОВІ ТАБОРИ 2011 РОКУ 126 вих Місцеві то ів юнацькі с а пл абор табори т

Табори для новацтва

Регіональні табори для юнацтва

Інструкторські табори для молоді

Спеціалізовані юнацькі табори

Регіональні табори для юнацтва Проект спрямований змобілізувати і зорієнтувати актив діючих дорослих членів Пласту України на підтримку самовиховної програми юнацтва всіх малих і більших осередків Пласту, де відсутня традиція проведення юнацьких таборів. В рамках проекту проведено 17 таборів. Дані, які використовувалися у звіті (13 таборів): загальна кількість учасників – 423 осіб; організаторів та інструкторів –161 особа.

Літні виховно-вишкільні інструкторські табори для молоді Проект спрямовано на розв’язання актуальної проблеми для молодіжних організацій – залучення дорослого членства до активної діяльності та розвиток нових проектів спрямованих на розвиток молодіжного руху в Україні. В рамках проекту було проведено 9 таборів: 4 міжнародних та 5 всеукраїнських. Загальна кількість учасників – 150 осіб; організаторів та інструкторів – 83 особи. Разом – 234 особи, що складає близько 20% дорослого членства Пласту.

Звіт про діяльність за 2011 рік

27


СПЕЦІАЛІЗОВАНІ ЮНАЦЬКІ ТАБОРИ

1 «ЧОТА КРИЛАТИХ» – табір, присвячений малій авіації (дельтапланеризм, парапланеризм, ознайомлення з аеродинамікою, історією української авіації).

2 «КРАЙОВИЙ МОРСЬКИЙ ТАБІР» – практичні заняття з віндсерфінгу, каякингу, ходіння на катамаранах, вивчення історії та традицій українського флоту.

3 «ДРУГА СТИХІЯ» – табір-сплав річками України.

4 «ГЕРЦЬ» – пластовий кінний табір з метою вивчення основ верхової їзди та історії українського козацтва.

5 «ГОВЕРЛЯ» – пластовий мандрівний табір із пішохідного туризму; щороку проходить у Карпатах

8

Звіт про діяльність за 2011 рік


Крайові (всеукраїнські) табори є завершальним етапом у програмах пластових спеціалізацій.

6 «СКОБИНИЙ ЛЕТ» – табір для лідерів та виконавців соціальних проектів.

7 «ЛЕГІОН» – табір, що ознайомлює з історією та традиціями українського війська від княжих часів до сьогодення.

8 «КАЛИНОВИЙ ОБЕРІГ» – спортивно-вишкільний табір: навчання та практика спортивних ігор та індивідуальних видів спорту.

9 «ПОБУРЛАКУЄМО СВІТАМИ» – всеукраїнський туристично-вишкільний табір, що складається з трьох етапів: скельний, роверовий та водний.

10 «ВОВЧА ШКОЛА» – екологічно-вишкільний табір.

Звіт про діяльність за 2011 рік

9


МІЖНАРОДНА ДІЯЛЬНІСТЬ

1

22-ге світове скаутське джемборі у Швеції Безперечно, найбільшою міжнародною подією 2011 року в житті Пласту є участь пластунів у 22-му світовому скаутському джемборі «Simply Scouting» у Швеції, що відбулося з 27 липня по 8 серпня 2011 р. Світове джемборі – подія року №1 у скаутському світі. Пластуни останній раз брали участь у подібному заході далекого 1999 року, відправивши делегацію за «мідні гори» до Чилі.

Участь у 39-ій Світовій Скаутській Конференції, Бразилія Український скаутинг на Конференції в Бразилії, що проходила в м. Блуменау 10-13 січня 2011 року, представляла також і пластунка Оленка Галушка. Вона презентувала Україну і в 11-му Світовому Скаутському Молодіжному Форумі, в якому взяло участь понад 170 скаутів із 60 країн світу усіх регіонів Світової Організації Скаутського Руху.

3

2

Участь українських пластунів у WoodBadge, Німеччина 27 серпня – 4 вересня 2011 року делегація від України взяла участь у Міжнародному тренінгу «WoodBadge», організованому німецькими скаутами організації «Deutsche Pfadfinderschaft Sankt Georg» у м. Леверкузен, Німеччина. WoodBadge – це програма підготовки скаут-лідерів, метою якої є розвиток лідерських навичок, вміння працювати в команді та розуміти інших.

Святкування 100-ліття польського та українського скаутингу у Львові У 1911 році були створені перші пластові гуртки. До цього, у 1910 році видано наказ засновника польського скаутингу про створення чотирьох перших харцерських загонів, що дало початок організаційному розвитку польського харцерства. Для відзначення цих двох подій, які відбулись у Львові 100 років тому, українські та польські скаути 20-22 травня 2011 р. провели спільне святкування.

5

4

Зустріч представників скаутських організацій Європейського та Євразійського Регіонів, 25-27 листопада у Празі, Чехія Під час зустрічі було обговорено варіанти співпраці між різними скаутськими організаціями та двома Регіонами зокрема.

Участь у Міжкрайовій Пластовій Зустрічі в Австралії З 26 грудня по 3 січня поблизу Канберри в Австралії відбулася Міжкрайова пластова зустріч, присвячена 100-літтю Пласту. Пластуни Австралії традиційно проводять свої табори саме під час різдвяно-новорічних свят, оскільки в цей час у південній півкулі літо.

10

Звіт про діяльність за 2011 рік

6


7

Скаутинг для ромів в Україні 11-14 листопада 2011 року члени Молодіжної Організації «Пласт – Національна скаутська організація України» спільно із молодими ромськими активістами взяли участь у навчальному візиті до Словаччини, що відбувся в рамках проекту «Скаутинг для ромів в Україні» за підтримки Міжнародного фонду «Відродження».

Участь пластунів у Першому Форумі української молоді Росії 8-10 квітня 2011 року в Москві відбувся Форум Української Молоді в Російській Федерації. Українська делегація презентувала учасникам форуму український скаутський рух, поінформувала про найбільші міжнародні проекти та проекти з перспективою залучення української молоді з Росії.

9

8

Участь українських пластунів у міжнародному фестивалі мистецтв та культурних традицій української спільноти, присвячений 100-річчю української діаспори Латвії та 20-ій річниці Незалежності України 17-18 вересня 2011 року у м. Рига відбувся 1-ий міжнародний молодіжний фестиваль мистецтв та культурних традицій української спільноти, присвячений 100-річчя української діаспори Латвії та 20-ій річниці Незалежності України.

Міжкрайовий табір «Вирій- 2011» Ідея табору полягає у згуртуванні української молоді з України та Польщі навколо спільного обов'язку оберігати національні пам'ятки та історичні місця на етнічних землях українців, що нині перебувають на території Польщі, землях т.з. «Закерзоння».

10

Естонія Латвія

Литва

Росія

Бразилія Швеція

Польща

Німеччина

Австралія

Чехія

Австрія Словаччина Сербія

Звіт про діяльність за 2011 рік

Румунія Болгарія

11


ПЛАСТОВІ ПРОЕКТИ ТА ЗАХОДИ Пластові акції, спрямовані на духовний, моральний та патріотичний розвиток особистості:

«Вифлеємський Вогонь Миру» – міжнародна щорічна скаутська акція до святуквання Різдва Христового, що полягає у поширенні символічного вогню, запаленого на місці народження Ісуса Христа. Цей вогонь є спомином про прихід на землю Христа – нашого Спасителя, що є символом Любові та Миру, визволення від гріхів. Він визволяє людей з розпачу і дає сил, сподівання та надію. Вогнем з Вифлеєму Люди можуть запалити свічки вдома на Святу Вечерю. Крім того, Вогонь заносять в лікарні, дитячі будинки, військові частини, церкви різних конфесій, щоб кожен бажаючий міг відчути тепло Вифлиємської зірки.

Передача «Вифлеємського вогню миру» (грудень 2011 р., всі осередки Пласту). Пластуни, як і всі

скаути світу, поширюють вогонь з місця народження Ісуса Христа. Акція в Україні відбулася вже втринадцяте.

Естонія

18 грудня Австралія 2 січня

Ірландія 6 січня

Латвія

17 грудня

Литва

16 грудня

Білорусія 19 грудня

Молдова 6 січня

Ця карта демонструє країни до яких пластуни привезли Вифлеємський Вогонь Миру і передали українським громадам

12

Німеччина 11 грудня

Австрія 10 грудня

Польща 20 грудня

Сербія

19 грудня

Румунія 17 грудня

Звіт про діяльність за 2011 рік

Болгарія 18 грудня


Пересувна експозиція «Пласт – український скаутинг» Експозицію розміщували у приміщеннях обласних та міських адміністрацій, гімназіях, школах, ВУЗах та інших закладах по всій Україні з метою ознайомлення відвідувачів виставки з діяльністю Пласту та українським скаутським рухом.

Пересувна пазл-гра «Вчимо історію разом!» Пластуни на центральних площах своїх міст складали велику пазл-гру (6 x 3 метри – 135 фігур) із зображенням українського війська різних часів. До акції долучали також відомих людей, простих перехожих з дітьми, зацікавлюючи їх до вивчення історії України.

Всеукраїнська акція «ДоміНАЦІЯ» Мета заходу: ознайомити громадськість з історією гербів українських міст, об’єднати українців навколо державних символів. Пластуни на центральних площах міст складають великий тризуб з 95 великих фігур доміно. На фігурах замість звичних чорних цяток зображенні герби різних українських міст та селищ міського типу. Завдання гри полягає у тому, щоб з цих фігур перехожі спільно з пластунами склали один великий державний герб України – тризуб. Ця дія означає, що незалежно від міст – ми всі є українцями. Для дітей, що складатимуть український герб, розміщуватиметься банер-підказка, який показує як має виглядати складане зображення.

Акція «Вишита Україна» Акція представлена банерною виставкою традиційного вбрання українців. Кожен охочий має можливість ознайомитися з особливосями строїв різних регіонів України та до того ж, сфотографуватися в етнічному одязі для цього у банерах зроблені отвори для обличчя.

Звіт про діяльність за 2011 рік

13


Для розвитку мистецьких, спортивних, туристичних навиків пластуни традиційно проводять наступні заходи

«Орликіада» – інтелектуальномистецький пластовий змаг, що проводиться щороку в кінці жовтня – на початку листопаду на відповідну тему з українознавства.

Фестиваль пластової творчості «День пластуна» – мистецька акція, яка традиційно проводиться у Львові.

«Різдвяна свічечка» – це традиція, яка духовно об'єднує українців по всьому світу та дає нагоду побажати один одному веселих свят, а також взяти участь у вертепах та спільно поколядувати.

Кампанія «Пам’ятай про Крути!» Пласт виступив одним з ініціаторів всеукраїнської акції «Пам’ятай про Крути». Члени Пласту в різних куточках України організували зовнішні молодіжні акції для популяризації подвигу юнаків, які в січні 1918 року віддали своє життя, захищаючи незалежність України.

Свято весни – щорічний триденний традиційний табір усіх пластунів певного осередку (міста чи регіону) на честь опікуна Пласту Святого Юрія Переможця. Проводиться, як правило, в травні, оскільки саме на 6 травня припадає церковне свято Юрія.

Всеукраїнське відзначення Дня Першої пластової присяги Урочистий захід, святкування якого проходить у всіх осередках України.

Всеукраїнська новацька та юнацька «Спартакіада» Основною метою цих заходів є популяризація серед молоді спорту, що є невід’ємною частиною здорового способу життя. Саме тут новацтво та юнацтво протягом трьох днів може спробувати свої сили у волейболі, футболі, баскетболі, гандболі, легкій атлетиці, настільному тенісі та інших видах спорту.

14

Звіт про діяльність за 2011 рік


Розпочався марафон пластових акцій «100 заходів по всій Україні». Долучитись до цього марафону може будь-яка округа, станиця, курінь, гурток або ж новацьке гніздо чи рій. Для цього слід організувати захід, присвячений 100-літтю Пласту, та зробити фотографію учасників акції із символічним числом «100».

В Україні стартував соціальний проект «100 добрих справ до 100-річчя Пласту». Його учасником може стати пластун будь-якого віку і статі, залучивши при цьому свій гурток, курінь чи навіть станицю або округу. Головне – бажання робити добрі справи. Для того, аби взяти участь у проекті слід зголосити акцію, яка була б пов'язана із якоюсь доброю справою. У якому саме напрямку працювати – обирає кожен самостійно.

«Книжечки з пластунами» – акція, яку організували пластуни за сприянням «Видавництва Старого Лева». Для дітей та дорослих у цікавій формі презентували книги дитячих письменників Зірки Мензатюк «Таємниця козацької шаблі» та Іана Вайброу «Капосна книжечка маленького вовчика», у сюжетах яких поруч з головними героями є пластуни.

Весняні змагання з пішохідного туризму «Стежками героїв» За підтримки Федерації спортивного туризму в Україні Пласт щороку проводить змагання з пішохідного мандрівництва «Стежками героїв». До участі в заході долучаються всі бажаючі.

Звіт про діяльність за 2011 рік

«Осінній рейд» – юнацький змаг з пішого мандрівництва, що має на меті масове залучення юнацтва до спортивного туризму і краєзнавчої діяльності. Змаг проходить восени.

15


ВИДАВНИЧА ТА ІНФОРМАЦІЙНА ДІЯЛЬНІСТЬ ПЛАСТОВИЙ ПОРТАЛ

Найактуальнішим джерелом інформації про діяльність Пласту є Пластовий портал www.plast.org.ua, на сторінках якого щоденно додаються новини, анонси акцій, розміщуютьсяінтерв'ю з відомими пластунами; працює форум та фотоальбом. Портал дає можливість не тільки ознайомитись із анонсом акцій та пластових проектів, що очікуються, але й переглянути сторінки осередків Пласту, таборів та об'єднань старших пластунів і сеньйорів. ТВОЯ ВІРТУАЛЬНА ДОМІВКА

У 2011 році в Україні вийшло 4 номери щоквартального журналу «Пластовий шлях»

«Вовк, який ніколи не спить» – перше українське видання біографічної повісті про засновника скаутського руху лорда Бейден-Поуелла.

Створені аналітичні звіти програми «Розвиток осередків Пласту по всій тереторії України та залучення дорослого членства» за 2011 рік.

Видані інформаційні брошури про організацію та засновників Пласту.

16

Звіт про діяльність за 2011 рік


Газети та журнали

Радіо Телебачення

Інтернет

Діаграма згадок ЗМІ про Пласт у 2011 році

Кількість згадок

200

150 Всеукраїнські ЗМІ Регіональні ЗМІ 100 Результат

50

0 01

02

03

04

05

06

07

08

09

10

Місяці

Звіт про діяльність за 2011 рік

11

12

17


ФІНАНСУВАННЯ ДІЯЛЬНОСТІ ОРГАНІЗАЦІЇ Завдяки Благодійному Фонду Богдана Гаврилишина, який є головним партнером організації, Пласт у 2011 році реалізував 4 програми розвитку за напрямками: «Підвищення якості самовиховного процесу» (виховна програма) – 349 995 грн.

«Розвиток осередків та залучення дорослого членства» – 180 909 грн. «Налагодження обміну інформацією всередині організації та назовні» – 131 322 грн.

«Міжнародна програма та інтеграція українського скаутингу» – 185 943 грн.

Допомога на реалізацію виховної програми у 2011 році також була надана Державною службою молоді та спорту (в рамках конкурсу проектів – на суму 150 000 грн.)

На здійснення міжнародної програми було залучено кошти Міжнародного фонду «Відродження» (98 551 грн.)

Членські внески пластунів, а також благодійні внески на проведення заходів за рік склали 118 581 грн. Адміністрування організації та утримання пластового табору-музею «Сокіл» здійснювалися за кошти Благодійного Фонду Богдана Гаврилишина , членських внесків, пасивних доходів та інших благодійних пожертв.

Окрім всеукраїнських програм, виховна діяльність протягом року та пластові заходи проводяться також за кошти, залучені місцевими осередками.

18

Звіт про діяльність за 2011 рік


Що очікуємо? 2012 – рік 100-ліття Пласту (детальніше на www.plast.org.ua/100)

Результати марафону «100 заходів по всій Україні»

Результати соціальних проектів «100 добрих справ до 100-ліття»

Результати проекту «100 кроків історії – крок за кроком до сторіччя Пласту»

ЮМПЗ 18-25 серпня – найбільший захід до 100-ліття українського скаутингу

Встановлення першого пам'ятника пластунам в Україні «Пластунам, що не зламали своїх присяг»

Міжнародна пластова конференція 23 серпня у Львові Звіт про діяльність за 2011 рік

19


ПАРТНЕРИ ПЛАСТУ

Міністерство освіти і науки, молоді та спорту України та Державна служба молоді та спорту України

Міжнародний інститут менеджменту

Благодійний фонд «Дитячий світ»

Національна організація скаутів України

20

Фонд «Поміч Україні» Суспільна служба українців Канади

Федерація спортивного PricewaterhouseCoopers туризму України

Державний центр туризму та краєзнавства учнівської молоді

Інформаційна агенція «Укрінформ»

Благодійний фонд Богдана Гаврилишина

ЗАТ «Оболонь»

Щоденна всеукраїнська газета «День»

Фундація регіональних ініціатив

ТзОВ «Місто НВ»

Звіт про діяльність за 2011 рік

Міжнародний фонд «Скорочення ризиків»

Міжнародний фонд «Відродження»

ЗАТ «Крафт Фудз Україна»

Видавництво Старого Лева


КОНТАКТИ Крайова Пластова Старшина м. Київ, вул. І. Мазепи, 11а, офіс 27 (колишня Січневого повстання) Поштова адреса: 01001, Київ-1, а/с 395 Телефони: (050) 910-74-43, тел./факс - (044) 280-85-55 E-mail:kps@plast.org.ua www.plast.org.ua БАНКІВСЬКІ РЕКВІЗИТИ:

а

ан Ів и

п зе Ма

р/р 26001011205901, у ПАТ "Альфа-Банк", ЗКПО 14360127, МФО 300346

Звіт про діяльність за 2011 рік

21


2012

ПЛАСТ - 100 років великої історії

Дизайн, комп’ютерна верстка: Дмитро Ярема, Таня Загайкевич. Фото: Петро Задорожній, Андрій Садляк, Тарас Зень та з архіву Пласту. Тексти: Тарас Волянюк, Дзвенислава Петришин, Дмитро Колесник, Дмитро Ярема, Тарас Зень, Ірина Степанець, Іван Спринь. Коректор: Ірина Степанець.

Річний звіт - 2011. Пласт - Національна скаутська організація України  
Річний звіт - 2011. Пласт - Національна скаутська організація України  

Звіт за 2011 рік Пласту - Національної скаутської організації України. www.plast.org.ua

Advertisement