Page 1

"Bankructwo

małego Dżeka" uchodzi za książkę, w której Korczak w powieściowej formie zawarł wykład nauk ekonomicznych i przybliżył dzieciom reguły przedsiębiorczości.”


 „(…)to powieść dla dzieci i dla dorosłych.”

„Bo „Król Maciuś Pierwszy” to alegoria, w której – jak w życiu – jest wszystko: i radość, i smutek, i zabawa, i choroba, i prawdziwi przyjaciele, i nielojalni współpracownicy, i piękne podróże, i odpowiedzialność za błędy.”


Jest ona oparta na materiałach źródłowych i opowiada o losach Ludwika Pasteura, francuskiego chemika.

„Pisałem po to, żeby dzieci teraz dorastające wiedziały, że są także na świecie inni ludzie, którzy poświęcili i poświęcają swoje życie nie na to, by unicestwić człowieka, lecz, by wyzwolić go, żeby wzbogacić i uszlachetnić istotę ludzką.”- Janusz Korczak o swojej książce.

…opisuje stosunek dziecka do świata i odwrotnie.


„To historia fantastyczna dedykowana „niespokojnym chłopcom”.”

Kajtuś czarodziej to powieść o dorastaniu, zaprawiona odrobiną magii, uśmiechu i dobrej zabawy. Czego można chcieć więcej…?


Powieść zawierająca wątki autobiograficzne, będące literackim opracowaniem jego osobistych przeżyć i doświadczeń z wędrówek po norach staromiejskich, zamieszkanych przez nędzę Warszawy.

CC, No derivative works, http://creativecommons.org/licenses/bynd/3.0/pl/legalcode Źródło obrazów: www.google/grafika.pl

Wykonała: Weronika Mądra

konkurs korczak weronika madra  

prezentacja o ksiazkach korczaka