__MAIN_TEXT__
feature-image

Page 1

Takiej imprezy w Naszej Gminie nie było! W sobotę, pierwszego lipca odbędzie się pieszy rajd na orientację

KAMIKADZE: „Ostatnia Misja” Zmagania rozegrane zostaną na trzech dystansach: 50 km, 25 km i 13 km. Impreza ta jest jednym z pierwszych kroków w promocji „Pieszych rajdów na Orientację” jako aktywnej formy spędzania wolnego czasu. Oprócz elementów czystej sportowej rywalizacji, imprezy tego typu uczą posługiwania się mapą, uczą walki z przeciwnościami natury, hartując tym samym ducha. Ten rodzaj imprez w naszym regionie jest mało znany, warto więc przybliżyć szczegóły dotyczące trasy przeznaczonej dla początkujących.

PARSZYWA TRZYNASTKA Trasa 13 km jest dość łatwa, przeznaczona dla początkujących. Jednak nie wykładamy punktów kontrolnych na tacy. Mimo krótkiego dystansu zawodnicy będą mogli zobaczyć kilka najpiękniejszych miejsc naszej Gminy. Zaletą naszych zawodów jest to, że nie wymagamy od zawodnika zaliczenia wszystkich punktów kontrolnych. Jeśli zabraknie sił, to można wcześniej wrócić do Bazy mając również gwarancję sklasyfikowania. Udział w rajdzie potwierdzi pamiątkowy medal. Trasę można pokonywać w dowolnym tempie marszowym lub biegowym. Na trasie 13 km będzie przewidziany atrakcyjny punkt regeneracyjny. Zawodnicy na tej trasie będą mogli spróbować swoich sił w zadaniach specjalnych, dla których będzie prowadzona osobna klasyfikacja.

Zapisy oraz więcej szczegółów o zawodach na naszej stronie PucharKamikadze.pl

Serdecznie zapraszamy!

Informacje: 606 961 659


Do trzech dni „urosły” nam Dni Baranowa. Festynowe szaleństwo zaczęło się w piątkowe popołudnie, a jego finał nastąpił w niedzielę tuż nad ranem. Z bogatej oferty każdy mógł wybrać coś dla siebie. Obszerną fotorelację znajdziecie na naszej stronie www.baranow.pl oraz na facebooku gminabaranów.

DNI BARANOWA RAZY TRZY Z pewnością dużo stracili ci, którzy zlekceważyli piątkową propozycję teatralną. W ramach projektu „Teatr w małym mieście” najpierw dzieciaki ruszyły z artystami z „Łaty” w „Podróż dookoła świata”. Interaktywny program teatralny dla dzieci i rodziców, prowadzony przez dwóch aktorów, wciągnął widzów w świat przygód i magii. Spektakl został podzielony na pięć sekwencji: podróż na Dziki Zachód, do Hiszpanii, do Afryki, do Mroźnej Krainy Eskimosów, do Szkocji. W dynamiczny spektakl, pełen balonowych niespodzianek, okraszony deszczem wystrzałowych konfetti, chętnie włączali się również dorośli. Dla nich jednak organizatorzy przygotowali specjalną ofertę. „Fin Amor – miłość dworna” w  wy-

konaniu Teatru Ewolucji Cienia. Spektakl zrozumiały w treści, piękny i widowiskowy w formie (szczudła, ogień, taniec, duża dynamika scen) oczarował widzów. Sobotnie popołudnie zarezerwowane zostało dla dzieci. To dla nich przygotowano HAPPY KIDS PARTY. Później miłośnicy różnych stylów muzycznych otrzymali swoją mocną dawkę (SOFRESH, WOLNI LUDZIE, POKAHONTAZ + BUKA). Najwytrwalsi balowali do rana na dyskotece pod chmurką. Ciekawe ilu z nich znało wynik finału Ligi Mistrzów? Niedzielę otworzyły popisy artystyczne dzieci z naszych szkół. Kolejne sekwencje pełne wdzięku i barw należały do młodych adeptów karate z kępińskiej Akademii

Sportu „Chikara” oraz tancerzy z Baranowskiego Studia. Następnie zagrał „Wężyk Band”, a po koncercie rewelacyjnych gimnazjalistów z Mroczenia przyszedł czas na emocje dwojakiej natury. Te związane z loterią fantową (dochód z niej przeznaczono na pomoc w leczeniu dwojga mieszkańców naszej Gminy. Dwie loterie zorganizowało Stowarzyszenie Seniorów), i te dotyczące swoistej sentymentalnej podróży w lata 90-te. Kto pokochał wtedy TOP-ONE, ten kocha i dziś. Nieśmiertelne przeboje tłumy widzów śpiewały wraz z grupą Pawła Kucharskiego. A jeśli komuś było mało, to mógł wyszaleć się na koncercie zespołu JORRGUS lub pohasać na zabawie w  rytmach disco polo. (es)

Profile for Gmina Baranów

Kronikarz Ziemi Baranowskiej nr 30 - insert  

Kronikarz Ziemi Baranowskiej nr 30 - insert  

Advertisement

Recommendations could not be loaded

Recommendations could not be loaded

Recommendations could not be loaded

Recommendations could not be loaded