Page 9

Nasz Głos z... Wybrzeża - Tygodnik Regionalny

Wywiad

Paweł Kukiz pisze o Tusku, ZAIKS odrzuca POLSKA

Paweł Kukiz opublikował na swojej stronie Facebooka treść ankiety, którą wypełnił na prośbę ZAIKS-u - miała zostać opublikowana w biuletynie wewnętrznym związku. Nie została opublikowana. Dlaczego? Przeczytajcie Sami - podaje Radio Wnet. Paweł Kukiz Paweł Kukiz to jedna z najpopularniejszych i najbarwniejszych postaci sceny rockowej ostatnich lat. Oprócz grania we własnym zespole (Piersi), brał udział w innych projektach, z których najważniejsze to Borysewicz & Kukiz oraz Yugoton. Kukiz urodził się 24 czerwca 1963 roku w Paczkowie. Początki muzycznej kariery młodego artysty to zespół CDN. Następnie Kukiz występował w formacjach Emigranci, Aya RL i Hak. W tym ostatnim poznał Zbigniewa Moździerskiego, z którym założył później zespół Piersi. Paweł Kukiz zawsze był otwarty na muzyczne propozycje. Dlatego też wraz z Janem Borysewiczem nagrał w 2002 roku album „Borysewicz&Kukiz”. Wziął także udział w projekcie Yugoton i jego kontynuacji – Yugopolis. www.kukizipiersi.pl 1. Największym autorytetem dla mnie jest… Pan Premier. Bo zawsze dotrzymuje słowa. Bo jest ufny (oddał śledztwo), asertywny i odporny na wszelką krytykę dekonstruktywnej opozycji. No i zawsze uśmiechnięty. Nawet wtedy, gdy każdy inny załamałby się i rozpłakał. Jest uwielbiany przez kobiety i potrafi im za te wielbienie odpłacić choćby poprzez danie możliwości nauki na najwyższych szczeblach administracji państwowej.

Jest też szarmancki wobec kobiet i trudno mu im czegokolwiek odmówić (np. Angeli Merkel). Wspólnie z Panem Prezydentem buduje zgodę. I drogi. Szanuje ludzi pracy, bo nie chcąc przeszkadzać im w robotach przygotowawczych na Euro 2012 co tydzień wraca z pracy do domu samolotem. Dba również o przyrost nowych miejsc pracy - za jego rządów zatrudnienie znalazło ponad 100 tysięcy urzędników. Jest oszczędny - przetargi rządowe na roboty publiczne wygrywają oferenci, którzy zobowiązują się budować poniżej kosztów budowy. Dba o bezpieczeństwo państwa bardziej niż wojskowy bo np. w stanie wojennym w Komendzie Głównej MO zatrudnionych było tylko 500 funkcjonariuszy a dziś jest ich blisko 5 tysięcy. Przypuszczam, że Pan Premier lubi naszą polską muzykę rockową z lat osiemdziesiątych, bo Polacy mają do dyspozycji - w znacznej mierze dzięki niemu - swoją Zieloną Wyspę, piękną Irlandię którą kochał już Kobra z "Kobranocki". Pan Premier jest dla mnie autorytetem także dlatego, że jest wielkim wrogiem systemu autorytarnego. 2. Jak to się stało, że zostałem twórcą? Zmuszany przez Matkę-sopranistkę, do nauki gry na fortepianie w szkole muzycznej, szukałem ucieczki od skomplikowanej klasyki mozartowskiej, w prostocie buntowniczych, hard rockowych rytmów Black Sabbath, których moja własna interpretacja przychodziła mi zadziwiająco łatwo, naturalnie. Prawdopodobnie okolicznością, która uwiarygodniała szczerość i potęgowała mój bunt - rzecz naturalną, zresztą w okresie dojrzewania - był obowiązek przebierania się na zajęcia rytmiki w rajstopki opinające ciało tak, że przechodziłem traumę, paradując w nich pośród koleżanek i kolegów. Porzuciłem więc rajstopki na rzecz spodni - poszerzanek (tzw. "dzwony) i skupiłem się

nad własną twórczością. Z tego, co mi wiadomo, część moich kolegów z tamtych lat nadal paraduje. 3. Czego nie wybaczam, a co wybaczam zbyt łatwo? Zbyt łatwo wybaczam sobie, że wszystko wybaczam. 4. Największy sukces w życiu…

cieszą. Nic mnie nie irytuje, jest dobrze. Dobrze mi tak. 10. Najgłupsze pytanie, jakie mi zadano…? ... 11. Jak widzisz świat twórców za 50 lat?

Zakopać Dzieło w miejscu sobie tylko wiadomym i zaginąć.

Twórcy hodowani będą w probówkach, w proporcjach 99% afirmujących System i 1% nonkonformistów ("wentyli bezpieczeństwa"). "Wentyle" zostaną umieszczone w domach dziecka (a po osiągnięciu pełnoletniości w ośrodkach odwykowych), zaś reszta zostanie skierowana do adopcji. Adopcja ich (oczywiście przez pary homoseksualne, bo heteroseksualizm uznany zostanie za zboczenie) obwarowana będzie szczegółowymi przepisami. Prawo m.in. da pierwszeństwo przysposobienia twórców szefom muzycznym rozgłośni radiowych i stacji telewizyjnych ("lub czasopisma"). Dzięki temu nie będzie wówczas mowy o działaniach korupcyjnych i "układowych", bowiem rodzice prezentować będą dzieła swych dzieci ze świadomością, iż po pierwsze - należne z tytułu praw autorskich tantiemy pozostaną w rodzinie, a po drugie, że twórczość ich dzieci jest zgodna z zasadniczą linią polityki kulturalnej naszego państwa (o ile Państwo Polskie nie zostanie za 50 lat uznane za ksenofobiczny wymysł prymitywnego wieśniaka). Po śmierci swoich rodziców twórcy będą posiadali pierwszeństwo w adopcji przyszłych szefów rozgłośni i stacji telewizyjnych ("lub czasopisma") również hodowanych w probówkach w ilościach odpowiadających liczbie wakatów.

9. Co mnie irytuje we współczesnej kulturze, a co mi się w niej podoba?

12. Gdybym nie był twórcą, byłbym… (i dlaczego?)

Wszystko mi się bardzo podoba, bardzo się cieszę, że tu jestem i że wszyscy się

Panem Premierem.

Nie odpowiem bo jeszcze chcę trochę pożyć. 5. Największa wpadka, twórcza katastrofa… j.w. 6. Najtrudniejsze w procesie twórczym jest… Dokończenie dzieła, po uświadomieniu sobie jego ewidentnej niekomercyjności, w chwili nadejścia rachunków i ponagleń wzywających do spłat rat kredytu. 7. Czy zostałem kiedyś okradziony jako twórca? Ależ skąd! Żyjemy przecież w państwie prawa, gdzie kradzież ścigana jest z całą stanowczością, przez organy powołane do realizacji prawa. Skoro zaś prokuratura w przypadku ściągania z internetu plików muzycznych czy kopiowania płyt, nie wszczyna postępowania, argumentując to znikomą szkodliwością czynu, to znaczy, że to nie kradzież. 8. Jak skutecznie chronić twórczość?

BURMISTRZ GRYFIC Zgodnie z art. 35 ust. 1 Ustawy z dnia 21 sierpnia 1997 roku o gospodarce nieruchomościami (Dz. U. z 2010 Nr 102, Nr 651, poz. 143, poz. 963, Nr 155, poz.1043, Nr 197, poz. 1307, Nr 200 poz. 1323, Dz. U. z 2011 Nr 64 poz. 341, Nr 115 poz. 673, Nr 130 poz. 762, Nr 106 poz. 622, Nr 135 poz. 789, Nr 129 poz. 732, Nr 187 poz. 1110, Nr 163, poz. 981, Nr 224, poz. 1337)

ZAWIADAMIA że na tablicy ogłoszeń w siedzibie Urzędu Miejskiego w Gryficach Plac Zwycięstwa 37, I piętro, wywieszone zostały do publicznej wiadomości wykaz nieruchomości: numer WNOŚ.MM. - 76/2012 obejmujący nieruchomości przeznaczone do sprzedaży w trybie bezprzetargowym. Szczegółowych informacji udziela Wydział Rolnictwa, Gospodarki Nieruchomościami i Ochrony Środowiska Urzędu Miejskiego w Gryficach pokój nr 125, I piętro, tel. 91 38-532-43

Nasz Głos z... Wybrzeża nr 10/25/2012

str. 9

Nasz Głos z... Wybrzeża nr25  

Nasz Głos z... Wybrzeża - bezpłatny tygodnik regionalny powiatu gryfickiego

Advertisement