Page 1

ГРОМАДЯНСЬКИЙ

КОРПУС №3 (березень 2011)

Захистимо права людини разом

Збереження пам’яті

квітня поблизу селища Стрижавка Вінницької області 3Радянської відбулася реконструкція епізоду бою при підході військ Армії до Вінниці та форсуванні річки Південний

Буг у 1944 році, у який взяли участь військові реконструктори з багатьох міст України. Організатором заходу виступив вінницький військово-історичний клуб «Музей Слави», підтримку якому у рамках всеукраїнського проекту «Нащадки переможців» надала організація «Громадянський Корпус». 1


Партнери «Громадянського Корпусу»

Генеральний директор КЦ «Кінотеатр «Київ» Вілія Іванівна Бондаренко

Співпраця 25 березня, у рамках розвитку співпраці з іншими громадськими об’єднаннями, між громадською організацією «Громадянський Корпус» та «Культурним центром «Кінотеатр «Київ» було підписано Меморандум про співпрацю. У своїй спільній діяльності сторони зобов’язались сприяти естетичному та етичному вихованню молоді, долучати її до творів світового кіномистецтва та забезпечувати культурне дозвілля широких верств населення.

Вілія Іванівна Бондаренко Генеральний директор КЦ «Кінотеатр «Київ» з 1999 року. Закінчила Ленінградський інститут культури. Працювала керівником Бюро кінопропаганди при Спілці кінематографістів України, заступником начальника Київського міського управління кінофікації, першим заступником генерального директора фірми «Київкіно». Заслужений працівник культури України.

2


Партнери «Громадянського Корпусу»

з КЦ «Кінотеатр «Київ» Президент «Громадянського Корпусу» Роман Солодкий

Заступник генерального директора КЦ «Кінотеатр «Київ» Ірина Шинкаренко, Вілія Бондаренко, Роман Солодкий

КЦ «Кінотеатр Київ» Кінотеатр «Київ» збудований у 1952 році (архітектори О. Тацій, В. Чуприна, В. Онащенко, інженер В. Захарченко). У 2000 році кінотеатр було передано в оренду трудовому колективу. Після капітального ремонту будівлі 22 березня 2002 року було відновлено кінопокази в оновленій Червоній залі на 290 місць. 23 січня 2003 року відновився показ у Синій залі на 328 місць. У обох залах було встановлено цифрове обладнання Dolby Digital. 1 січня 2007 року Культурний центр «Кінотеатр «Київ» було прийнято до міжнародної організації «EUROPA CINEMAS» – мережі, до якої входять кращі кінотеатри Європи, Латинської Америки, Азії та франкомовних країн Африки. Нещодавно у кінотеатрі встановлено цифрове кінопроекційне обладнання, яке дає змогу демонструвати фільми у форматі 3D.

3


«Громадянський Корпус» у дії

«Тарас Бульба» та кадети 29 березня між громадською організацією «Громадянський Корпус» та «Муніципальним театром «Київ» підписано меморандум про співробітництво. У своїй спільній діяльності сторони зобов’язались здійснювати програми, проекти та культурно-мистецькі акції, спрямовані на мистецьку освіту підростаючого покоління, виховання у нього любові до творчості та забезпечення культурного дозвілля молоді. Першим кроком у рамках реалізації меморандуму стало відвідування ліцеїстами Київського військового ліцею імені І. Богуна та вихованцями кадетських класів київського ліцею-інтернату №23 вистави-мюзиклу «Тарас Бульба» за мотивами однойменної повісті М. Гоголя. Директор і художній керівник театру, режисерпостановник мюзиклу і виконавець ролі Тараса Бульби народний артист України Валерій Миколайович Невєров та віце-президент ГО «Громадянський Корпус» Олександр Миколайович Кудря

4


«Громадянський Корпус» у дії

5


«Громадянський Корпус» у дії

Конференція Кадетського активу України 19 березня у Києві відбулась Конференція Кадетського активу України. Метою проведення заходу було вироблення і узгодження формату взаємодії і координації роботи активу кадетських організацій та їх партнерів з питань розвитку Кадетського руху в Україні і сприяння становленню системи кадетської освіти і виховання в Україні. Участь у роботі Конференції взяли представники об’єднань випускників Свердловського, Уссурійського, Казанського, Ленінградського, Мінського, Київського суворовських військових училищ, а та-

Андрій Валентинович Книш

Народився 13.02.1972 в місті Бендери, українець. Після демобілізації з лав Збройних сил з квітня 1992 р. по березень 2009 р. проходив службу на різних посадах в органах внутрішніх справ ПМР. В 1998 р. заочно закінчив юридичний факультет Придністровського державного університету ім. Т.Г. Шевченка. У 2001 р. вступив до Національної Академії внутрішніх справ України в м. Київ, яку закінчив у 2004 році з відзнакою. У 2006 р. Андрію Книшу присвоєно звання «Підполковник міліції». Наказом Міністра внутрішніх справ у березні 2009 р. призначений начальником Республіканського кадетського корпусу МВС ПМР. Кандидат у майстри спорту СРСР з академічної греблі. Одружений, виховує сина.

6

кож представники об’єднань випускників Львова, Миколаєва, Луганська, Чернівців, Донецька, Одеси, Чернігова, Сум, Херсона, АР Крим. За результатами роботи Конференції прийнята Резолюція. За розвиток кадетського руху та відданість його традиціям Міжнародною асоціацією «Кадетське братство» президент «Громадянського Корпусу», cпівзасновник «Фонду відродження кадетських корпусів в Україні» Роман Солодкий був нагороджений Почесним знаком «За добросердя та жертовність».


«Громадянський Корпус» у дії

З надією на співпрацю

29 березня в Оболонський районній у місті Києві державній адміністрації відбулась перша робоча зустріч керівництва району з підприємцями – учасниками «Громадянського Корпусу». У ній взяли участь голова Оболонської РДА Василь Антонов, заступник Голови РДА Сергій Блохов, начальник відділу контролю за благоустроєм Василь Космій, керівник апарату Костянтин Яловий, президент ГО «Громадянський Корпус» Роман Солодкий, підприємці. На зустрічі було обговорено проблеми підприємців району та визначено форми їх подальшої співпраці з районною владою, зокрема, у сфері дотримання норм міського благоустрою. Присутні також окреслили шляхи подолання існуючих непорозумінь та висловили спільне сподівання на налагодження конструктивного діалогу між владою району та підприємцями.

7


«Громадянський Корпус» у дії

Дбаючи про благоустрій 2 квітня підприємці «Громадянського Корпусу» взяли участь у суботнику з міського благоустрою, прибиранні прилеглих до торгових майданчиків територій і облаштуванні зелених зон. Проведення подібних заходів у 10 районах Києва вже стало доброю традицією для «Громадянського Корпусу»,

Голосіївський район

Дарницький район 8


«Громадянський Корпус» у дії

Дніпровський район

Оболонський район

9


«Громадянський Корпус» у дії Нащадки переможців

Підписано договір про 15 березня президент «Громадянського Корпусу» Роман Солодкий та віце-президент «Громадянського Корпусу» з питань військовоісторичної та патріотично-виховної діяльності Олег Корнєєв зустрілись з генеральним директором військово-історичного музею України, полковником Віктором Васильовичем Карповим. Між Національним військово-історичним музеєм та ГО «Громадянський Корпус» біло підписано Договір про співпрацю у сфері розвитку військово-музейної справи та взаємодію у проведенні робіт у галузі дослідження воєнної історії, пошуку, вивчення, збереження і використання військовоісторичних пам’яток та військово-патріотичного виховання молоді.

Роман Солодкий і Віктор Карпов

Генеральний директор Національного військово-історичного музею України, полковник Віктор Карпов

Довідка Центральний музей Збройних сил України заснований Міністерством оборони у жовтні 1995 року. В його постійно діючій експозиції висвітлена військова історія кіммерійсько-скіфсько-сарматського періоду, княжої доби, національно-визвольної боротьби доби Козаччини, військових формувань в Україні протягом ХІХ–ХХ ст. та діяльність Збройних Сил незалежної України. Указом Президента України № 29/2010 від 15 січня 2010 року Центральному музею Збройних сил України надано статус Національного військово-історичного музею України.

Адреса: м. Київ, вул. Грушевського, 30/1. Тел. (044) 284 62 12

проект

10

НАЩАДКИ ПЕРЕМОЖЦІВ


«Громадянський Корпус» у дії Нащадки переможців

співпрацю

З надією на плідну співпрацю

Денис Фомічов, Віктор Карпов, Роман Солодкий, Олег Корнєєв

Запис у книгу Почесних гостей музею

11


Нащадки переможців

Dum spiro spero – По 18 грудня віце-президент «Громадянського Корпусу» з питань військово-історичної та патріотично-виховної роботи Олег Корнєєв відвідав Одесу, де у рамках співпраці з організаціями патріотичного спрямування зустрівся з керівництвом Клубу ветеранів спеціальної розвідки ВМФ «Фрог-Клуб» та головою Одеської обласної громадської організації «Кадетський союз» Гайдаровою Ангеліною Валеріївною.

Відповідальний секретар «Фрог-Клубу», керівник групи реабілітації Гнатишин Михайло Миколайович

Одеська мерія (колишня Одеська товарна біржа)

Одеса

12

НАЩАДКИ ПЕРЕМОЖЦІВ

Президент Клубу ветеранів спеціальної розвідки ВМФ «ФрогКлуб» Капелюшний Андрій Вікторович, заступник президента «Фрог-Клубу» Зеленюк Руслан Іванович, віце-президент «Громадянського Корпусу» з питань військово-історичної та патріотично-виховної роботи Корнєєв Олег Юрійович


Нащадки переможців

оки дихаю – сподіваюсь Представники організацій зустрілись з керівництвом і вихованцями Одеського військового ліцею з посиленою військовофізичною підготовкою, розповіли їм про діяльність «Фрог-Клубу», спрямовану на військово-патріотичне виховання молоді, та презентували всеукраїнську патріотичну програму «Нащадки переможців».

Пам’ятник Дюку де Рішельє

Пам’ятник «Жінці моряка»

Морський вокзал

Потьомкінські сходи

13


Нащадки переможців

Офіцер-вихователь, майор запасу Лапай Василь Степанович

Заступник начальника ліцею з виховної роботи полковник Шмаков Євгеній Леонідович

Начальник Одеського військового ліцею полковник Додул Володимир Олексійович

Одеський військовий ліцей з посиленою військово-фізичною підготовкою

Одеса

14

НАЩАДКИ ПЕРЕМОЖЦІВ


Нащадки переможців

Ветеран спецназу ВМФ, капітан 2-го рангу Коршунов Олексій Борисович

Голова Одеської обласної громадської організації «Кадетський союз» Гайдарова Ангеліна Валеріївна

Руслан Зеленюк Олег Корнєєв

Михайло Гнатишин, Андрій Капелюшний, Олексій Коршунов, Олег Корнєєв

15


Нащадки переможців

Бій під Стрижавкою 3 квітня поблизу села Стрижавки Вінницької області відбулася реконструкція епізоду бою при підході військ Радянської Армії до Вінниці та форсуванні річки Південний Буг у 1944 році. У реконструкції взяли участь близько 150 членів військовоісторичних клубів з Вінниці, Києва, Дніпропетровська, Львова,

Учасник «Громадянського Корпусу» Денис Фомічов, керівник вінницького військово-історичного клубу «Музей Слави» Святослав Гребінь, віце-президент «Громадянського Корпусу» Олександр Кудря

ВІННИЦЯ

16

НАЩАДКИ ПЕРЕМОЖЦІВ

Запоріжжя, Мелітополя, Кіровограда, Білої Церкви, Севастополя, Одеси та Донецька. Організували захід вінницький військовоісторичний клуб «Музей Слави» та вінницький клуб антикварних і спортивних автомобілів «Каїса». Підтримку організаторам надала громадська організація «Громадянський Корпус».


Нащадки переможців

17


«Громадянський Корпус» у дії

Долучайтесь, панове! Реґіна Валеріанівна Кучеренко – приватний підприємець. Велике навантаження та відповідальність, які постійно відчувають підприємці, змусили Реґіну Валеріанівну шукати заняття, яке допомогло б їй відпочити та відновити сили. Цим заняттям, яке з часом перетворилось у захоплення, стала для неї вишивка. майже випадково, я придбала набір для вишивання. З нього все і почалось. «Якось, Спочатку були невеликі вишивки, з часом вони ускладнювались. Я вишиваю вже

п’ять років. Ця справа дуже позитивно вплинула на мій психологічний та фізичний стан. Це гарна можливість відпочити, забути про проблеми, відштовхнути їх від себе. Я зрозуміла, що у творчості можна розчинитись, забути про все погане, відчути бажання творити і побачити плоди своєї роботи. Я запевняю: якщо хтось із жінок спробує, це може дуже прикрасити їхнє життя. Я дуже зрадію, якщо це комусь допоможе».

Реґіна Валеріанівна Кучеренко За самоваром

Вечірня Прага

Морозний ранок

Місток Будиночок на воді

Венеція

Захід над Дніпром

Грецьке містечко

18


«Громадянський Корпус» у дії

Княгиня-інокиня У миру – велика княгиня Олександра Петрівна Романова, двоюрідна бабка останнього імператора Миколи ІІ, в Україні стала інокинею Анастасією, відомою благодійницею, засновницею Покровського монастиря, добрі справи якої урятували не одну сотню життів. Петрівна Олександра родилась 2 травня

Романова на1838 року в Санкт-Петербурзі. У протестантському хрещені отримала ім’я ОлександраФредеріка-Вільгельміна. Успадкувавши погляди батька, вже в юні роки допомагала бідним і хворим дітям. 25 січня 1856 року перейшла в православ’я з ім’ям Олександра і одружилася з великим князем Миколою Миколайовичем Романовим, братом імператора Олександра II. В 1879 році велика княгиня, що страждала від раку грудей, поїхала на лікування за кордон, а у 1880 році переїхала до Києва, де в 1889 році заснувала Покровську жіночу обитель, в якій і оселилася. Тут велика княгиня, довгі роки прикута до ліжка, отримала дивовижне зцілення і знову почала ходити. Після смерті чоловіка 13 квітня 1891 року таємно прийняла чернечий постриг з ім’ям Анастасія. При Покровському монастирі відкрила сучасну лікарню для незаможних з єдиним у Києві рентгенівським кабінетом, влаштувала безкоштовну аптеку, училище і притулок для дівчаток-сиріт, притулки для невиліковно хворих жінок і для сліпих.

Інокиня Анастасія

Покровський монастир у Києві

Побудована в 1893 році на території монастиря безкоштовна амбулаторна лікарня для незаможних за своїми розмірами, зручності та оснащеності не мала рівних у всій імперії. Тут приймали до 500 хворих на день, а перші «фотографії променями Рентгена» були зроблені в Покровському монастирі вже через рік після їх відкриття. Сама велика княгиня займала скромну келію. Як настоятелька вона керувала всім господар-

Кенотаф Олександри Петрівни на території монастиря

Велика княгиня Олександра Петрівна Романова

ством, витрачаючи на утримання і розширення монастиря особисті кошти. Княгиня виконувала роль ігумені монастиря, але крім цього доглядала за хворими, була присутня при операціях і за необхідності навіть асистувала хірургам. В монастирських медичних закладах працювали найкращі київські лікарі. Смертність серед пацієнтів становила всього 4%. У 1897 році Олександра Петрівна запобігла епідемії тифу в Києві, організувавши декілька спеціалізованих лікарень. До 1894 року, коли стан її здоров’я став погіршуватися і їй самій знадобилася операція, вона була присутньою на усіх монастирських службах. Померла Велика княгиня Олександра Петрівна після тяжкої хвороби 13 квітня 1900 року і була похована в саду монастиря біля Покровської церкви. На її могилі, згідно із заповітом покійною, - скромний кам’яний хрест. 24 листопада 2009 року Священний Синод Української Православної Церкви заслухав рапорт архієпископа Херсонського Іоанна, голови Комісії з канонізації святих УПЦ, і ухвалив рішення про причислення черниці Анастасії до лику місцешанованих святих Київської єпархії. За матеріалами тижневика «Дзеркало тижня»

19


«Громадянський Корпус»

Відновити справедливість Юрист «Громадянського Корпусу» Павло Струтинський

На виконання меморандумів про допомогу, укладених «Громадянським Корпусом» з Радами організацій ветеранів Печерського, Солом’янського, Голосіївського та Шевченківського районів міста Києва, юристи нашої організації створили постійно діючу у цих районах юридичну консультацію щодо оформлення документів, представлення та захисту інтересів ветеранів і членів їх сімей у судах на безоплатній основі. Нещодавно юристами «Громадянського Корпусу» був підготовлений ряд позовних заяв, або адміністративних позовів, про стягнення недоплаченої державою щомісячної допомоги дітям війни. Розповідає юрист Павло Струтинський. ухвалення у 2004 році Закону «Після України «Про соціальний захист ді-

тей війни», у статті 6 якого говориться, що «Дітям війни (крім тих, на яких поширюється дія Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту») до пенсії або щомісячного довічного грошового утримання чи державної соціальної допомоги, що виплачується замість пенсії, виплачується підвищення у розмірі надбавки, встановленої для учасників війни», з 1 січня 2006

року дітям війни повинна була виплачуватись щомісячна соціальна допомога (підвищення у розмірі надбавки, встановленої для учасників війни). Але законами про Державний бюджет України 2006, 2007 і 2008 років Верховна Рада припиняла або ж обмежувала дію цього закону. Конституційний Суд України своїми рішеннями визнавав ці обмеження неконституційними. У людей є всі правові підстави для стягнення соціальної допомоги за період з 1 січня 2006 року. Дехто почав позиватися до

Запрошуємо до співробітництва! Основною метою діяльності ГО «Громадянський Корпус» є задоволення та захист законних прав та інтересів своїх членів, громадських інтересів у різноманітних сферах суспільного життя. Для вступу до нашої організації необхідно написати заяву, заповнити анкету та сплатити вступний внесок. Усю необхідну для цього інформацію можна знайти на офіційному сайті «Громадянського Корпусу» за адресою:

http://gkorpus.org/ та за тел. «Гарячої лінії» (067) 215-15-15

Засновник – ГО «Громадянський Корпус»

Адреса: Україна, 04071, м. Київ, вул. Верхній Вал, 4 А, оф. 216 Сайт: www.gkorpus.org Е-mail: gkorpus@ukr.net

суду, щоб отримати ці кошти і зобов’язати Пенсійний фонд виплатити заборговані суми і сплачувати соціальну допомогу надалі. Рішення судів по цих справах неоднозначні. Можна сказати, п’ятдесят на п’ятдесят. Деякі з них задовольняють вимоги. Чомусь у областях це відбувається частіше, ніж у Києві. Проблема у тому, що позиваючись до управлінь Пенсійного фонду людина проходить кілька інстанцій, і навіть отримавши позитивне рішення суду після відмови Пенсійного фонду, люди не можуть отримати грошей. Відповідь проста – на це бюджетом грошей не передбачено, їх просто немає. Ми почали займатись цією проблемою півроку тому. Поступово збирали документи, складали довіреності. Всі супутні матеріальні витрати взяли на себе. Зараз готовий пакет з 40 заяв дітей війни до Печерського районного суду. До кінця місяця вони мають бути подані на його розгляд. Потім, після ухвал про відкриття і провадження справ, відбудуться попередні судові засідання. Їх може бути кілька. Не впевнений, що позовні заяви задовольнять. Тоді потрібно буде оскаржувати це у апеляційному суді. Справа ця складна і тривала. Навіть вигравши суд, потрібно буде долучати виконавчу службу, щоб його рішення виконувалось. Сподіваємось, що ми доведемо ці справи до кінця. Принаймні, для цього ми робимо все від нас залежне». Телефон «Гарячої лінії» (067) 215-15-15 Тел/факс: (044) 590-51-12 Наклад - 1200 Розповсюджується безкоштовно

gk, #3, korpus  

gk, newspaper, 3