Page 1

Newsletter Inwestora LISTOPAD 2019 r.


Szanowni Państwo, Pragnę zaprezentować listopadowy newsletter Grupy Kapitałowej IMMOBILE S.A. Kolportaż newslettera firmowego to kolejny krok jaki podejmujemy w budowaniu trwałych relacji z akcjonariatem indywidualnym. Chcemy aby mieli Państwo łatwy dostęp do informacji z życia spółki – nie tylko tych których publikowanie nakazują nam normy prawne, ale również tych które przybliżają Państwu jak Grupa Kapitałowa IMMOBILE S.A. funkcjonuje na co dzień. Chcemy informować o małych i większych sukcesach spółki, dobrych relacjach biznesowych z naszymi kontrahentami, naszych nowych produktach i projektach oraz wszystkich innych wydarzeniach z codziennego życia spółki. Zapraszam do zapoznania się z publikacją, a jeśli mają Państwo pytania dotyczące funkcjonowania Grupy Kapitałowej IMMOBILE S.A., zachęcam do kontaktu z nami.

Z poważaniem, Anita Depka-Prądzyńska Specjalista ds. Relacji Inwestorskich

Zapraszam również do regularnego odwiedzania naszego BLOGA

oraz do śledzenia nas na Facebooku lub zapoznania się ze stronami internetowymi spółek


3-gwiazdkowy hotel Focus powstanie w Stargardzie Reprezentant sektora hotelarskiego, spółka Focus Hotels, należąca do Grupy Kapitałowej IMMOBILE S.A., już niedługo zaprosi gości do pierwszego hotelu w Stargardzie. Zlokalizowany przy ulicy Spichrzowej 2 obiekt, zostanie całkowicie odnowiony i przystosowany do standardu 3 gwiazdek. Hotel w swej ofercie będzie posiadał 60 komfortowo wyposażonych pokoi oraz kameralne zaplecze konferencyjne.

Focus Hotel Stargard to kolejny, obok 4-gwiazdkowego hotelu Focus Premium Szczecin obiekt sieci, który powstaje obecnie w Zachodniopomorskiem. Położony w centrum miasta, tuż obok Parku Zamkowego, w sąsiedztwie rzeki Iny będzie dawał gwarancję spokojnego wypoczynku zarówno klientom biznesowym jak i indywidualnym.


3-gwiazdkowy hotel Focus powstanie w Stargardzie Obiekt dołączy do grona hoteli 3-gwiazdkowych, do którego należą hotele w Gdańsku, Sopocie, Chorzowie, Szczecinie, Łodzi oraz Poznaniu. Do dyspozycji gości zostanie oddanych 60 pokoi oraz sala konferencyjna. W hotelu znajdować się będzie restauracja, bar, sauna, siłownia, pokój gier oraz parking. Finalizację projektu zaplanowano na I połowę 2021 roku. Hotel dołącza do 11 funkcjonujących już obiektów i 3 będących w budowie.

„Zawarcie umowy z kolejnym partnerem niezmiernie nas cieszy. Jest to dla nas potwierdzeniem, że wypracowany przez nas model biznesowy budzi zaufanie na rynku, a współpraca z Focus Hotels jest opłacalna z punku widzenia inwestorów. Jak zawsze dołożymy wszelkich starań by nowy hotel w Stargardzie spełnił oczekiwania wszystkich odwiedzających nas gości” – mówi Łukasz Płoszyński, Wiceprezes Zarządu sieci Focus Hotels. Czytaj więcej…


Umowa konsorcjum z udziałem Atrem S.A. na realizację Muzeum Enigmy w Poznaniu Atrem S.A., należący do Grupy Kapitałowej IMMOBILE S.A., jako lider konsorcjum z Firma Budowlana Dota sp. z o.o. sp. k. oraz New Amsterdam sp. z o.o. podpisał umowę na budowę Centrum Szyfrów Enigmy. Muzeum Enigmy to wspólne przedsięwzięcie Urzędu Miasta Poznań oraz Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza.


Umowa konsorcjum z udziałem Atrem S.A. na realizację Muzeum Enigmy w Poznaniu Muzeum powstanie w dawnym Collegium Historicum przy ulicy św. Marcina, co jest nieprzypadkową lokalizacją. Podczas II wojny światowej znajdował się tam oddział biura szyfrów Sztabu Generalnego Wojska Polskiego. Pracowali w nim trzej absolwenci Uniwersytetu Poznańskiego, Marian Rejewski, Jerzy Różycki i Henryk Zygalski, którym udało się złamać kod niemieckiej maszyny szyfrującej Enigma. Pierwsi zainteresowani będą mieli okazję zwiedzić obiekt już w 2021 roku. Ekspozycja składać się ma zarówno z nowoczesnych, multimedialnych i interaktywnych stanowisk, jak i specjalnie opracowanych rekwizytów, które w pomysłowy sposób będą wprowadzać w świat kryptologii.

„Bardzo nas cieszy że Miasto Poznań oraz Uniwersytet Adama Mickiewicza w Poznaniu obdarzyli nas zaufaniem i wybrali do realizacji tego ważnego zadania. To szczególna realizacja, która dla Poznania ma charakter symboliczny, bo to właśnie na tutejszym uniwersytecie kurs kryptologii odbyli trzej najzdolniejsi uczniowie – Marian Rejewski, Jerzy Różycki i Henryk Zygalski – kryptolodzy którzy faktycznie złamali enigmę, odciskając wielkie piętno na przebiegu II wojny światowej” – mówi Prezes Zarządu Atrem S.A., Andrzej Goławski. Czytaj więcej…


Relacja z otwarcia Focus Hotel Premium Lublin 18 października sieć Focus Hotels, należąca do Grupy Kapitałowej IMMOBILE S.A. dokonała oficjalnego otwarcia 4-gwiazdkowego obiektu Focus Hotel Premium Lublin. Hotel oczywiście funkcjonował już od maja, kiedy to mieliśmy okazję pisać o otwarciu 11-stego hotelu w naszej sieci. Na zorganizowanej z tej okazji gali bawiło się ponad 150 gości. Imprezę prowadził dziennikarz Oliwier Janiak, a muzyczną oprawę zapewnił energetyczny zespół Electric Girls. Zapraszamy do obejrzenia wideorelacji z wydarzenia:


Relacja z otwarcia Focus Hotel Premium Lublin Focus Hotel Premium w Lublinie to pierwszy obiekt sieci w województwie lubelskim. Bardzo dogodne położenie, tuż przy Zamku Lubelskim i Starym Mieście sprawia, że hotel jest idealną bazą noclegową zarówno dla klienta biznesowego jak i indywidualnego. Hotel został wyposażony w nowoczesne zaplecze konferencyjne o powierzchni 400 mkw., które świetnie się sprawdzi zarówno jako miejsce organizacji spotkań biznesowych jak i imprez okolicznościowych. Do dyspozycji gości zostało oddanych 77 pokoi, w tym 64 pokoje dwuosobowe, 12 pokoi premium i 1 apartament. W hotelu znajduje się także restauracja, bar, sauna, siłownia oraz garaż podziemny.

„Otwarcie pierwszego hotelu na Lubelszczyźnie niezmiernie nas cieszy. Jest to dla nas potwierdzenie, że wypracowany przez Sieć model współpracy budzi zaufanie na rynku. Jak zawsze dołożymy wszelkich starań by nowy hotel w Lublinie spełnił oczekiwania wszystkich odwiedzających nas Gości” – mówi Łukasz Płoszyński, wiceprezes zarządu spółki Focus Hotels S.A. Czytaj więcej…


Pierwsze elewacje na Osiedlu Uniwersyteckim, przygotowania do budowy II etapu Budowa I etapu Osiedla Uniwersyteckiego zbliża się do końca. W listopadzie odsłonięto pierwsze fragmenty elewacji trzech budynków wielorodzinnych. Równocześnie prowadzone są prace przygotowujące do budowy kolejnego etapu, a cały kompleks przewiduje 15 budynków wielorodzinnych. Prezentujemy dokumentację fotograficzną prac autorstwa Krystiana Dobosza z bloga Bydgoszcz w Budowie.


Pierwsze elewacje na Osiedlu Uniwersyteckim, przygotowania do budowy II etapu Budowa pierwszego etapu rozpoczęła się we wrześniu ubiegłego roku. W trzech budynkach powstanie łącznie 108 mieszkań i 36 garaży, powierzchnia mieszkań kształtuje się w przedziale od 26,91 m2 do 54,87 m2. Wszystkie trzy budynki zaprojektowane zostały jako pięciokondygnacyjne bloki z jedną kondygnacją częściowo podziemną, która została przeznaczona dla indywidualnych garaży, a także komórek lokatorskich. W drugim etapie przewidziana jest budowa kolejnych trzech, niemal identycznych budynków jak w etapie pierwszym. W listopadzie zostało wydane pozwolenie na budowę bloku, najbardziej oddalonego od sąsiadującego z osiedlem Uniwersytetu TechnologicznoPrzyrodniczego. Prace budowlane powinny rozpocząć się w najbliższych tygodniach. Na placu budowy stoi już pierwszy z dwóch żurawi, które pracować będą podczas budowy kolejnego etapu. Czytaj więcej…


Fundacja Immo zasadziła kolejne drzewa Grupa Kapitałowa IMMOBILE, razem z fundacją Immo, kontynuuje nową inicjatywę związaną z dbaniem o środowisko sadząc kolejne drzewa. Tym razem nowe drzewa ozdobiły teren Osiedla Uniwersyteckiego, gdzie dobiega końca budowa pierwszego etapu inwestycji. W akcję z przyjemnością zaangażowali się pracownicy spółek wchodzących w skład Grupy Kapitałowej IMMOBILE. 10 zasadzonych drzew to zaczątek pięknej roślinności, która zostanie nasadzona na terenie Osiedla Uniwersyteckiego. Tak jak Platanowy Park, osiedle to wyróżniać się będzie kompleksowym zagospodarowaniem terenów zielonych.


Fundacja Immo zasadziła kolejne drzewa Fundacja Immo za swój cel wybrała opiekę nad zieloną – życiodajną częścią miejskiego ekosystemu. Dbanie o tereny zielone, zadrzewianie wolnych miejsc, sadzenie roślin pochłaniających zanieczyszczenia z powietrza i zachowanie bioróżnorodności to istotne działania jakie chce wprowadzać fundacja. Chce uwrażliwiać mieszkańców na środowisko miejskie w kontekście zmian klimatycznych, szerząc postawy proekologiczne i zwiększając świadomość każdego z nas na istotę zachowania równowagi pomiędzy infrastrukturą a zielenią. Dlaczego sadzimy drzewa? Oto cele Fundacji Immo: • działania minimalizujące skutki zmian klimatycznych w mieście, • popularyzacja zrównoważonego rozwoju infrastruktury miejskiej, w celu zachowania przyjaznego i zdrowego ekosystemu, • wprowadzanie rozwiązań pozwalających na wykorzystywanie wody opadowej do podlewania terenów zieleni, • zwiększenie bioróżnorodności w miastach poprzez zazielenianie wolnych przestrzeni, • niwelowanie zanieczyszczeń z powietrza. To już kolejna akcja sadzenia drzew z fundacją IMMO. Niedawno sadzenie odbyło się na terenie Centrum Handlowego Faktoria w Bydgoszczy.

Bądź na bieżąco z kolejnymi zielonymi inicjatywami fundacji, śledząc jej profil na Facebooku: https://www.facebook.com/FundacjaImmo/


Serdecznie dziękuję za lekturę i zapraszam do kontaktu: a.pradzynska@immobile.com.pl


Profile for GK IMMOBILE

Newsletter Inwestora - LISTOPAD 2019  

Grupa Kapitałowa IMMOBILE S.A.

Newsletter Inwestora - LISTOPAD 2019  

Grupa Kapitałowa IMMOBILE S.A.

Advertisement