Gifts Journal nr 55

Page 1

` pazdziernik ` ` wrzesien listopad grudzien

3(55)/2015q

OD redakcji

Drodzy Czytelnicy! Do Państwa rąk trafiło właśnie 55. wydanie naszego specjalistycznego magazynu poświęconego reklamie. W najnowszym „Gifts Journal” jak zwykle sporo nowości i ciekawostek, którymi w ostatnich miesiącach żyła branża. Już teraz mają Państwo możliwość zapoznania się z rewolucyjnymi zmianami, jakie czekają nas w przyszłym roku. Warto… Największe targi branżowe w Europie Środkowej, RemaDays, zmieniają lokalizację! W roku 2016 święto reklamy odbędzie się w kompleksie wystawienniczym Warsaw EXPO w Nadarzynie. Na wystawców i zwiedzających czekać będą nowoczesne, przestronne hale i sale konferencyjne, a organizatorzy już teraz przygotowali mnóstwo udogodnień. O tym wielkim wydarzeniu oczywiście na naszych łamach. W tym numerze podsumowaliśmy zakończoną niedawno trzecią edycję OneDay Roadshow. Po raz pierwszy cykl jednodniowych spotkań specjalistów branży reklamy zawitał do Berlina. W stolicy Niemiec zjawiło się ponad stu przedstawicieli tamtejszych agencji reklamowych, aby zapoznać się z ofertą producentów i dystrybutorów upominków reklamowych. W „Gifts Journal” znajdą Państwo sprawozdanie z ODS, a także zapoznają się z opiniami wystawców. Choć mamy jesień, to już teraz warto dowiedzieć się, jakie trendy będą panować w tegorocznym sezonie świątecznym. Zdanie w tej sprawie wygłosili przedstawiciele firm, którzy co roku dla klientów szykują sporo nowości. Zapraszamy do materiału „Gorączka świąt”. W naszym stałym dziale Technologie tym razem o zastosowaniu laserów i znakowaniu. Nad tym tematem pochylił się Jakub Szymczak w tekście „Gdy potrzebny jest laser”. Rośnie liczba pozycji książkowych w internetowej Księgarni dla Biznesu. W każdym numerze „Gifts Journal” ukazuje się recenzja jednej z książek, autorstwa Prezesa firmy GJC Inter Media, Sławomira Giefinga. Tak jest i tym razem. Proszę zajrzeć także do naszych innych stałych rubryk. Co słychać u ludzi z branży – w działach „Who is who?” i „Osobowości”. A jakim firmom składać życzenia, dowiecie się, drodzy Czytelnicy, z lektury „Jubileuszy”. Mamy nadzieję, że umilimy Państwu długie jesienne wieczory. Miłej lektury ✖

redaktor Grzegorz Surdyk Gifts Journal Polska

55/2015

3


q  spis tresci

r e m a d a y s

w a r s a w

2 0 1 6

Żyj lepiej niż dobrze

26

Dzisiaj chciałbym Wam polecić książkę „Żyj lepiej niż dobrze” Ziga Ziglara. Jest on znanym autorem książek, mówcą specjalizującym się w motywowaniu i inspirowaniu. Jego życiowa filozofia opiera się na prawości, lojalności, wierze, uczciwości i sile charakteru.

Kulturalnie, „podróżowo”, 28 a REKLAMOWO, ŚWIATOWO Podróże uczą, to fakt znany wszystkim, a działając jeszcze w konkretnej branży, człowiek zawsze ocenia napotykane obrazy przez pryzmat swej wiedzy, dziedziny, w której pracuje, i klimatu, w którym działa na co dzień. .

Nauka Języka? Proste!

32

Zachęcam do zapoznania się z następną siódemką, moim zdaniem, słusznych wskazówek znanego poligloty Ilyi Franka dla tych z Was, którzy myślą o nauce albo już uczą się języka obcego.

PODKRĘCIMY MOC REKLAMY

18

16-18.02.2016 - Nowa lokalizacja, nowe możliwości

y

Targi RemaDays Warsaw w swej jedenastoletniej historii zapisały się w świadomości specjalistów jako najważniejsze wydarzenie branży reklamowej w Europie Środkowej. Każda kolejna edycja jest jeszcze ciekawsza. Teraz to będzie jednak prawdziwa rewolucja… rewolucja w kilku krokach.

Międzynarodowy sukces OneDay Roadshow Blisko stu przedstawicieli agencji reklamowych pojawiło się w hotelu Ellington w Berlinie, aby po raz pierwszy podczas OneDay Roadshow zapoznać się z ofertą polskich producentów i dystrybutorów upominków reklamowych. To bardzo dobry prognostyk przed przyszłoroczną edycją „touru”, bo na rynku naszych zachodnich sąsiadów tego typu spotkania branżowe odbywają się już od wielu lat i cieszą się sporym powodzeniem.

4

55/2015

20

Trudności i zniechęcenie w pracy z telefonem

34

Każdy z nas - handlowców - wykonał kiedyś swój pierwszy telefon, odbył pierwsze spotkanie.

Czy w twojej firmie jest już ABI?

36

Czy w Twojej firmie jest już ABI?”. To lub podobne hasła można było ostatnimi czasy zobaczyć, usłyszeć prawie na każdym kroku.

Pracodawca a pracownik w Niemczech?

38

Kolejnym tematem z cyklu zakładania działalności gospodarczej w Niemczech jest zatrudnienie pracownika, jak i podstawowe obowiązki pracodawcy. Artykuł ten przybliży osobom chętnym do otwarcia firmy w Niemczech kwestię zasadniczych regulacji niemieckiego Prawa Pracy Arbeitsgesetze.

Facebook 49

pół żartem, pół serio


q spis tresci

40

technologie

48

Promocje, które widaċ

Minionek tu, Minionek tam – czyli stworzonka, które zdominowały tegoroczne wakacje. Są niewielkie, pigułkokształtne, żółte. Sympatyczny wygląd to nie wszystko, Minionki cechuje również komiczny język. Natomiast w filmie dominuje dowcip sytuacyjny. Nic dziwnego, że stały się ulubionymi bohaterami nie tylko najmłodszych, ale również zdobyły zwolenników wśród tych nieco starszych. W wakacje rozpoczęła się Minionkowa gorączka, która trwa do dziś. Jak się w nich nie zakochać, skoro „wyskakują” z każdej półki sklepowej.

OD REDAKCJI

3

Czy w twojej firmie jest już ABI? 36

NEWSY

6

Pracodawca a pracownik

REMADAYS WARSAW

18

Międzynarodowy sukces

38

w Niemczech

39

GORCzKA ŚWIT

ONEDAY ROADSHOW

20

Gdy potrzebny jest laser

40

gifts of the year

21

jubileusze

43

26

osobowości

45

SOLIDNI W BIZNESIE

46 47

Żyj lepiej niż dobrze

Kulturalnie, „podróżowo”, a REKLAMOWO, ŚWIATOWO

28

WHO IS WHO

Nauka Języka? Proste!

32

PROMOCJE KTÓRE WIDA

Trudności i zniechęcenie w pracy z telefonem

PO GODZINACH 34

55/2015

SPIS REKLAM

48 49 50

5

www.mpm-quality.pl

Technologie laserowe znajdują zastosowanie w wielu gałęziach przemysłu. Bez lasera trudno wyobrazić sobie choćby dzisiejszą poligrafię. Lasery znalazły również zastosowanie przy znakowaniu produktów. Używa się ich przy liniach produkcyjnych mających bardzo wysoką wydajność oraz wtedy, gdy chcemy uzyskać trwały i estetyczny nadruk.

Katalog 2015/16

już dostępny!


q  NEWS

News

„Podkręcamy moc reklamy”

Targi RemaDays Warsaw w swej jedenastoletniej historii zapisały się w świadomości specjalistów jako najważniejsze wydarzenie branży reklamowej w Europie Środkowej. Każda kolejna edycja jest jeszcze ciekawsza. Teraz to będzie jednak prawdziwa rewolucja… Miejsce i termin - W przyszłym roku RemaDays Warsaw odbędą się w kompleksie Warsaw EXPO w Nadarzynie. Zmianie ulega także termin. Specjaliści z branży reklamowej spotkają się w dniach od 16. do 18. lutego. Serdecznie zapraszamy! ✖

Prawdopodobnie największy asortyment wszelkich gadżetów reklamowych w jednym miejscu – katalog CLAPS Katalog Claps to kompletna oferta gadżetów reklamowych włoskiej firmy Get Impressed. Firma istnieje na rynku europejskim od dziesiątków lat i posiada ogromne doświadczenie w branży artykułów reklamowych. 3 centra logistyczne ulokowane w Turynie, Barcelonie i Pradze umożliwiają zapewnienie stałej dostępności oferowanych produktów, nawet w dużych ilościach. Katalog Claps oferuje w jednym miejscu prawdopodobnie największy asortyment wszelkich możliwych gadżetów reklamowych – począwszy od tekstyliów reklamowych, czapek, artykułów kuchennych, poprzez elektronikę, latarki, zegary, parasole, aż po drobne artykuły, takie jak materiały piśmiennicze, akcesoria podróżne i osobiste. Poza tym w ofercie znajduje się usługa produkcji i importu artykułów reklamowych całkowicie na indywidualne zlecenie klienta ✖ Zapraszamy do katalogu online: http://zejmo-siatecki.promotional-shop.com/en

PoczĀtek wiosny poczĀtkiem oneDay Roadshow To powoli staje się tradycją. Pod koniec marca przedstawiciele branży artykułów reklamowych kierują swój wzrok ku czterem europejskim stolicom. Pierwszego dnia kalendarzowej wiosny wystartuje OneDay Roadshow 2016. Spore zainteresowanie, profesjonalna organizacja, doświadczenie na rynku, a przede wszystkim pochlebne opinie uczestników kolejnej edycji spowodowały, że i w przyszłym roku cykl jednodniowych imprez wystawienniczych wyjdzie poza granice Polski. Podobnie jak w tym roku, wystawcy odwiedzą kolejno największe miasta Niemiec, Słowacji, Austrii i Czech. Prezentacje będą się odbywać w sprawdzonych już hotelach o standardzie biznesowym. Uczestnictwo w imprezie da możliwość dotarcia do wyspecjalizowanych klientów, zapoznania się z oczekiwaniami tamtejszych rynków, a przede wszystkim pozwoli na bezpośrednie przedstawienie oferty eksportowej. ✖

6

55/2015q  NEWS

Dobra cena i dobra jakośċ? Niemożliwe? Printer Essential to dowód na to, że jednak możliwe! Po spektakularnym sukcesie zeszłorocznej kolekcji Printer Essentials, która wzbogaciła ofertę marki o gamę podstawowych produktów – Printer wyczuł, że rynek wciąż potrzebuje produktów dobrych jakościowo o prostych, klasycznych krojach. Odpowiedzią na to zapotrzebowanie jest rozbudowanie linii Essentials o kolejne produkty i wprowadzenie do sprzedaży od sezonu jesień/zima 2015 - nowej linii Printer RedFlag. Każdy z ośmiu oferowanych w ramach nowej linii produktów (bluzy, kurtki, sofshelle i kamizelki) dostępny jest w wersji damskiej i męskiej, siedmiu kolorach i szerokiej rozmiarówce (aż do 5XL!). Prostota, przemyślany design, dobra jakość i dobra cena – czego chcieć więcej od odzieży reklamowej? ✖ www.texet.pl

Z zaproszeniem do Stuttgartu Największym wydarzeniem targów EXPO 4.0 w 2014 roku był niewątpliwie debiut nowego sektora branżowego – GiveADays – przy istniejących już wcześniej TV TecStyle Visions, wetec, POS Masters. Po raz pierwszy w historii imprezy wystawienniczej w Stuttgarcie swoje najnowsze osiągnięcia zaprezentowali wówczas producenci, importerzy i hurtownicy artykułów reklamowych. Inauguracyjny sukces i ogromne zainteresowanie zwiedzających sprawiły, że ten dział na stałe wpisał się w koncepcję organizacyjną niemieckich targów. Podczas przyszłorocznego EXPO 4.0, który odbędzie się w dniach od 4. do 6. lutego w hali numer 2 centrum wystawienniczego Messe Stuttgart, prezentowane będą także maszyny i narzędzia do znakowania i wykańczania produktów promocyjnych. Międzynarodowe Targi Branży Artykułów Reklamowych GiveADays będą także okazją do wzięcia udziału w cyklu bezpłatnych prelekcji poświęconych innowacjom w przemyśle, a prowadzonym przez wysokiej klasy specjalistów z branży. Oprócz wspomnianego GiveADays najnowsze trendy zaprezentują tradycyjnie producenci tekstyliów, specjaliści z zakresu systemów cyfrowych i informatycznych, a także producenci i dystrybutorzy reklamy świetlnej i druku wielkoformatowego. Serdecznie zapraszamy. ✖

8

Katalog NOWOŚCI jesień/zima 2015 od L-Shop-Team

64 strony nowości – softshelle, kurtki pikowane, spodnie robocze, szale, czapki, torby, pluszaki…Łącznie 146 nowych produktów przygotowanych na drugą połowę roku przez L-Shop-Team – dystrybutora odzieży reklamowej, sportowej i roboczej. Oprócz dobrze znanych już i lubianych marek jak: Tee Jays, James & Nicholson, Regatta Standout, Result, Dickies, Beechfield, Mumbles pojawiają sie w katalogu 2 nowe marki 2015 roku: Flexfit – oferująca wysokiej jakości bejsbolówki, czapki, kapelusze oraz Halfar® niemiecki producent dobrych toreb, plecaków itp. Katalog Nowości rozdawany będzie na stoiskach L-Shop-Team na targach Festiwalu Marketingu, Druku i Opakowań w Warszawie (9-10.09.15) oraz Reklama 360 w Poznaniu (29.09.-1.10.15). Oczywiście katalog w wersji online dostepny jest na stronie www.ksiazkawyboru.pl. Do końca września br. można otrzymać nawet 15% rabatu na nowości z katalogu. Dzięki tym nowościom i nowym markom, L-Shop- Team zwiększył swoją imponującą ofertę do 4.800 produktów i aż 99 marek. ✖

Drewniany Power Bank

USB System rozpoczął produkcję dwóch nowych zasilaczy awaryjnych Power Bank. Nowe modele wyróżniają się oryginalną drewnianą obudową, która dostępna będzie w dwóch kształtach i w trzech różnych odcieniach. Klient będzie mógł dowolnie skonfigurować urządzenie wybierając pojemność (od 2200mAh do 3000mAh), jak również producenta akumulatora (Samsung, GP, OEM). Podobnie jak inne produkty z katalogu USB Stock, drewniane Power Banki będą montowane w Polsce, dzięki temu maksymalnie zostanie skrócony termin realizacji. Dowolna konfiguracja produktu wraz z grawerem laserowym będzie gotowa już w 3 dni robocze od złożenia zamówienia. ✖ www.usbsystem.pl

55/2015q  NEWS

Koperty „szyte na miarę" - od GAMA dla DDB&Tribal Drukarnia GAMA wykonała na potrzeby agencji reklamowej DDB&Tribal serię kopert „szytych na miarę", przeznaczonych do wysyłania nietypowej korespondencji. Każdego dnia agencje reklamowe wysyłają materiały różnego typu - od projektów wizytówek po banery i plakaty. Do części z nich wystarczy zwykła koperta lub opakowanie dostarczone przez kuriera. Ale bywają i takie, które ze względu na rozmiary lub wrażliwość, potrzebują rozwiązań o niestandardowych rozmiarach i właściwościach. - DDB&Tribal to jedna z najbardziej znaczących i nagradzanych polskich agencji reklamowych ostatnich lat. Do jej klientów należą m.in. T-Mobile, PKO BP, PZU, Żywiec i McDonald’s. Wykonywanie kopert, w których wysyłana jest korespondencja materiałów do tak znaczących marek, jest dla nas wyróżnieniem. Na podstawie opisu wysyłanych materiałów zaprojektowano koperty w niestandardowym formacie i ciekawym wzornictwie. Wszystkie opakowania zostały wykonane z papieru brązowego Kraft 140g i usztywnione kartonem 350g - mówi Katarzyna Zielińska, Manager w Drukarni GAMA. Drukarnia Gama jest firmą poligraficzną specjalizującą się w projektowaniu i produkcji opakowań kartonowych wykonanych techniką druku offsetowego. Firma współpracuje z krajowymi i zagranicznymi kontrahentami dostarczając opakowania dostosowane do potrzeb klienta. ✖ www.zpapieru.pl

Kubek izotermiczny Winnipeg R08394

Oferowany w całej gamie efektownych kolorów kubek izotermiczny o pojemności 350 ml. Doskonale właściwości izotermiczne nadające produktowi właściwości charakterystyczne dla termosów osiągnięto dzięki zastosowaniu próżni pomiędzy ściankami kubka. Obydwie ścianki wykonane są ze stali nierdzewnej, wewnątrz zastosowano stal 18/8 o podwyższonej jakości. Praktyczni użytkownicy docenią konstrukcję kubka pozwalającą na rozkręcenie pokrywki umożliwiające staranne umycie. Kubek pakowany jest w białe kartonowe pudełko. ✖ www.royaldesign.pl

10

55/2015

UPOMINKI REKLAMOWE ROSN W SIŁĘ WYNIKI IV EDYCJI BADANIA PIAP "POSTRZEGANIA UPOMINKÓW REKLAMOWYCH" 82,93% marketerów wykorzystuje upominki reklamowe do kształtowania wizerunku ! Są postrzegane jako drugi najtańszy a zarazem najskuteczniejszy nośnik promocji. Mają ogromny wpływ na kształtowanie wizerunku firmy lub marki, a ich jakość (nie cena!) stała się najważniejszym kryterium wyboru. Mowa o gadżetach reklamowych, które nadal zajmują wysoką pozycją w strategiach marketingowych firm. Świadczą o tym wyniki IV edycji badania postrzegania upominków reklamowych przez klienta końcowego, przeprowadzone w bieżącym roku przez PIAP. Przeprowadzone po raz kolejny przez PIAP badanie potwierdza szereg pozytywnych tendencji, które można obserwować w branży. Jedną z nich jest na pewno stabilizacja sektora reklamowego, której źródłem jest równowaga gospodarcza. Aż 70,73% osób odpowiedzialnych za budżety reklamowe potwierdza skuteczność upominków. To bardzo dobry wynik, który świadczy o silnej pozycji gadżetów reklamowych. Co istotne aż 82,93% badanych wykorzystuje je do kształtowania pozytywnego wizerunku firmy i utrwalania świadomości marek. ✖ Więcej informacji: www.piap-org.plq  NEWS

Jak kwiecień, to Kijów

Kwiecień to miesiąc, który przedstawicielom branży nierozerwalnie kojarzy się z Targami Reklamy i Poligrafii RemaDays w Kijowie. Przyszłoroczna impreza w stolicy Ukrainy odbędzie się już po raz siódmy z rzędu. Dwudniowe święto reklamy na Ukrainie rozpocznie się w środę 6. kwietnia w Międzynarodowym Centrum IEC. Obiekt przy Browarskoj Prospekcie to największy i najnowocześniejszy tego typu w kraju, dysponujący doskonałymi możliwościami technicznymi hal. Podobnie jak w przypadku bliźniaczej imprezy w Warszawie, także RemaDays Kijów daje możliwość zapoznania się z całą gamą nowinek branży reklamowej w czterech sektorach – Out&Indoor Systems, GiftsWorld, TechnologyPark i PrintShow. Wystawcy zaprezentują nietypowe gadżety we wszystkich kategoriach cenowych, różnorodną poligrafię i najnowocześniejsze maszyny do produkcji reklamy. Targom towarzyszyć będzie tradycyjnie Congress. W czasie dwudniowej imprezy wystawienniczej poznamy laureatów w konkursach Gifts of the Year, Korony Reklamy i zwycięzców loterii dla zwiedzających. ✖

VIVA PLUS – liderem w branży długopisów reklamowych W ciągu 19 lat swojego istnienia Viva Plus z małej firmy reklamowej rozwinęła się do roli czołowego producenta długopisów reklamowych w kraju. Za sukcesem firmy kryją się liczne inwestycje, dzięki którym z roku na rok obecność i znaczenie marki Viva Pens oraz Prestige na świecie systematycznie rośnie. Wtryskarnia, drukarnia i pracownia laserowa wyposażone są w najnowocześniejszy park maszynowy, co pozwala uzyskać najwyższą precyzję wykonania. Dążąc do zachowania wyjątkowości naszych projektów staramy się chronić je patentami. Aktualnie produkujemy 15 modeli długopisów metalowych oraz 28 modeli plastikowych. Najnowszy z nich, Vini - produkowany w Polsce, dostępny jest w 4 wersjach i pełnej kolorystyce. Równocześnie, idąc za najnowszymi trendami obowiązującymi w branży, wprowadziliśmy do oferty modele długopisów z końcówkami do ekranów dotykowych – Liss, Fin oraz Sonic Touch. Zapraszamy do naszej galerii www.vivapens.eu, gdzie prezentujemy pełną ofertę produktów oraz do odwiedzenia naszej witryny www.vivaplus.pl ✖

Nowy katalog firmy Jaguar. Po raz pierwszy Już we wrześniu, podczas OneDay Road Show odbędzie sie premiera najnowszego katalogu firmy Jaguar - po raz pierwszy na sezon, po raz pierwszy w czterech językach! Jaguar wciąż śledzi bieżące trendy i w przyjazny oraz czytelny dla użytkowników sposób przedstawia w nim ponad 100 nowości. Ekskluzywne produkty z pewnością mile zaskoczą klientów. Na szczególną uwagę zasługuje nowa linia atrakcyjnych i funkcjonalnych portfeli, wykonanych ze skóry Crunch, ozdobionych kryształami Swarovskiego. Kolejnym debiutantem jest passbook - nowatorski pomysł przechowywania haseł. Nietuzinkowe mini gadżety ze skóry, nowe formy znakowania, różnorodność opakowań - to propozycje firmy Jaguar. ✖ Nowości już niebawem na stronie internetowej: www.jaguargift.com

Księgarnia, jakich niewiele

Czyż nie jest prawdą, że człowiek uczy się przez całe życie? Każdy na to pytanie odpowie twierdząco. Gdy własne doświadczenia i przemyślenia czy zdobyta wcześniej wiedza już nie wystarczają, warto skorzystać z pomocy. Między innymi w tym celu z początkiem roku uruchomiona została przez GJC Inter Media – Księgarnia dla Biznesu. W ofercie znajduje się obecnie trzydzieści pozycji książkowych dedykowanych głównie specjalistom z branży, ale skorzystać mogą wszyscy. Ta ciekawa „biblioteka” podzielona została na trzy podstawowe kategorie – Sprzedaż, Zarządzanie i Rozwój osobisty. Tak więc każdy znajdzie w niej coś dla siebie. Powstanie księgarni ma także na celu promowanie literatury, która przyda się w codziennej pracy, a przede wszystkim da odpowiedź na pytanie: jak skutecznie prowadzić biznes? Wiedzieliście, że dawanie jest najskuteczniejszą ścieżką wiodącą do sukcesu? Polecamy bestseller Boba Burga i Johna Davida Manna – „Go-givers. Rozdawcy sprzedają więcej”. Warto wiedzieć, że w każdym numerze „Gifts Journal” ukazuje się recenzja jednej z pozycji autorstwa Prezesa Zarządu GJC Inter Media, Sławomira Giefinga, i nie inaczej jest tym razem. Zapraszamy do księgarni online na stronie www.sklep.gjc.pl ✖

12

55/2015q  NEWS

6 barier, które trzeba wyeliminowaċ, aby rozwijała się polska gospodarka

Skomplikowane ustawodawstwo, różnorodna interpretacja przepisów podatkowych, ograniczenia w kosztach, biurokracja, brak wsparcia polskich eksporterów oraz problematyka przetargów – „6 największych barier dla rozwoju biznesu" jakie wskazano podczas debaty w siedzibie Krajowej Izby Gospodarczej. Podczas spotkania wręczono również medale z okazji 25-lecia Krajowej Izby Gospodarczej za „wspieranie rozwoju samorządu gospodarczego i przedsiębiorczości”. Organizatorem wydarzenia była Polska Izby Artykułów Promocyjnych. Po uroczystości rozpoczęła się debata z udziałem ekspertów, posłów na Sejm, mediów i organizacji zrzeszających przedsiębiorców. Zarząd Polskiej Izby Artykułów Promocyjnych zapowiada kontynuację podjętych podczas debaty działań. Zamierza zwrócić się do przedstawicieli Ministerstwa Finansów, Ministerstwa Gospodarki oraz Posłów z oficjalnym listem, w którym przedstawi postulaty poruszone podczas debaty w imieniu wszystkich przedsiębiorców. ✖ Więcej informacji: www.piap-org.pl

Kolorowe pieczĀtki Flashowe COLOP eEOS - nowa, bardziej elastyczna oferta Firma COLOP wzbogaciła ofertę pieczątek EOS zapewniając jeszcze większą elastyczność zamówień. Obecnie, już od jednej sztuki można zamówić pieczątkę flashową w jednym z trzech wybranych kolorów: czerwonym, niebieskim lub szarym. Zmieniona oferta obejmuje większość modeli, zarówno tych standardowych jak również tych o nietypowych kształtach: okrągłych, kwadratowych, czy podłużnych. Kolory zostały tak dobrane aby mogły odpowiadać różnym gustom i każdemu zapotrzebowaniu. Łatwiej jest dopasować kolor obudowy do reklamy zamieszczonej na powierzchni pieczątki. W przypadku, gdy na biurku znajduje się wiele pieczątek, kolor ułatwia szybkie wyszukanie tej właściwej, co przyspiesza pracę i pozwala uniknąć pomyłek. Zmiana jest wynikiem wielu zapytań kierowanych do firmy COLOP, dlatego jej obecna forma to idealne dopasowanie do obecnych potrzeb użytkowników pieczątek. ✖ Pełna oferta dostępna na: www.colop.pl

14

55/2015

Nowości w trzecim wydaniu

We wrześniu, w rękach dystrybutorów i przedstawicieli agencji reklamowych znajdzie się trzecie już wydanie, wyjątkowej na rynku branżowym publikacji - European Suppliers Book. Katalog w wersji papierowej ma zasięg do 5 tys., a w wersji online - 25 tys. odbiorców, pochodzących z czternastu krajów Europy. Nowością dla agencji reklamowych i dystrybutorów jest wygodna i praktyczna baza danych reklamodawców, którą dołączymy do wysyłki mailowej w formie arkusza Excel. Dodatek ten sprawił, że oferta ESB jest jeszcze bogatsza. Co więcej, to nie wszystko! Odbiorcami wydawnictwa zostali po raz pierwszy przedsiębiorcy ze Słowacji i Węgier, choć tradycyjnie, wszystkie kontakty z czternastu europejskich krajów zostały zaktualizowane. Najnowsze wydanie European Suppliers Book zyskało nową szatę graficzną, ale największą zaletą, unikatowej w branży artykułów reklamowych publikacji jest jej aktualność. ESB zawiera precyzyjną prezentację oferty z opisem produktu, brandem czy danymi teleadresowymi. Nowością jest również stały kontakt reklamodawców z odbiorcami ich oferty. Raz w miesiącu do 25 tys. firm zostaje wysłany newsletter z nowinkami od naszych reklamodawców. Zdecydowany wzrost zasięgu i łatwość dotarcia do grupy docelowej stwarzają możliwość nawiązywania i poszerzania relacji biznesowych. Stały wzrost zainteresowania wydawnictwem jest na to najlepszym dowodem. ✖ www.esbook.euq NEWS

zaufaj partnerowi biznesowemu

Jak zabezpieczyć się przed transakcją z niesolidnym partnerem? Jak polubownie rozwiązać sprawy sporne? Jak uzyskać dostęp do informacji o firmach niewywiązujących się ze swoich zobowiązań? I jak odzyskać zainwestowane pieniądze? Odpowiedź na te pytania wydaje się prosta. Wystarczy wziąć udział w projekcie NOT RECOMMEND. Jego twórcom, firmie GJC Inter Media, w ciągu dwunastu lat udało się odzyskać prawie 3 miliony złotych. Jednak to nie ściąganie należności jest założeniem tego programu. Podstawową funkcją jest maksymalizacja poczucia bezpieczeństwa w obrocie pomiędzy firmami branży reklamowej, polegająca na przekazywaniu informacji o firmach „Niepolecanych” w formie wykazu. Dostęp do takiej „listy” i możliwość zgłaszania firm mają uczestnicy programu Solidni w Biznesie. Partner SwB informuje o niesolidnym uczestniku rynku, uruchamiając jednocześnie ścieżkę mediacyjną. Lista Not Recommend jest na bieżąco uaktualniana, co pozwala na znaczne zmniejszenie ryzyka niekorzystnej transakcji. Skorzystaj i poczuj się bezpiecznie. ✖ Więcej informacji: www.swb-partners.com

BTL Forms - Nominacja do Polskiej Nagrody Jakości

Polski Kongres Przedsiębiorczości to również doskonała okazja do nagrodzenia najwybitniejszych firm i instytucji, których dbałość o zachowanie najwyższych standardów, działalność i osiągnięcia przełożyły się na nominację dla BTL Forms do Polskiej Nagrody Jakości 2015. III Polski Kongres Przedsiębiorczości odbędzie się w dniach 5-6 listopada w Pałacu Poznańskich w Łodzi. Patronat honorowy objęły: Ministerstwo Gospodarki, Narodowe Centrum Badań i Rozwoju, Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej, Marszałek Województwa Łódzkiego, Polskie Centrum Akredytacji, Polska Izba Ekologii i Urząd Transportu Kolejowego. Patronat medialny: Dziennik Gazeta Prawna, Gazeta Wyborcza, Telewizja Polska, Polskie Radio. Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów. ✖

Członkowie PIAP uhonorowani medalami KIG

Obchodząca w tym roku jubileusz 25- lecia Krajowa Izba Gospodarcza przygotowała specjalne medale za wspieranie rozwoju samorządu gospodarczego i przedsiębiorczości. Miło nam poinformować, że nagrodzono nimi 5 Członków PIAP. Uroczystość odbyła się 22 września br.w siedzibie KIG w Warszawie. Medalami KIG, które wręczył wiceprezes i dyrektor generalny Krajowej Izby Gospodarczej Pan Marek Kłoczko nagrodzono przedstawicieli branży artykułów promocyjnych: Danutę Bakułę, Zbigniewa Kaczora, Sławomira Giefinga, Zbigniewa Grzeszczuka i Roberta Załupskiego. Medaliści zostali uhonorowani m.in. za działania na rzecz rozwoju i integracji środowiska branży artykułów promocyjnych. ✖ Więcej informacji: www.piap-org.pl

6 mal im Jahr

Magazin und täglich

online

www.display.de 16

55/2015


q ARTYKUŁ

Indywidualne nadruki – ukłon w stronę

wyrażania osobowości P

iękno jest w Tobie – mówią projektanci mody i producenci odzieży, wołając do nas z barwnych reklam opatrzonych utartymi frazesami. Przekonują o wartości podkreślenia indywidualności i własnego ja. Krytykują tym samym szablonowość, będącą istotą konsumpcjonizmu i kultury popularnej, która daje im chleb. Następnie beznamiętnie proponują swoim klientom kilka modeli odzieży w dwóch wariantach kolorystycznych dostępnych dla mas. Rozgrzeszeni zostają już następnego dnia, kiedy tabuny, zamroczonych banałami z reklam, klientów biegną w podskokach do sieciówki, by wydać swoje ciężko zarobione pieniądze na kolejną nudną koszulkę, którą oprócz nich będzie miała połowa kraju.

‹ Tomasz Woźniak › allbag.pl Czy to psychologia tłumu? Teorię psychologii tłumu wprowadził już pod koniec dziewiętnastego wieku Gustave Le Bon. Jednak czy naprawdę kupujemy te same ubrania i gadżety tylko dlatego, że wszyscy tak robią? Coraz lepiej wykształconego i światowego społeczeństwa nie stać nawet na odrobinę kreatywności? Być może problem leży gdzie indziej. Ubrania wykonane przez projektantów, nierzadko straszą swoją ceną. Szczególnie jeżeli chcielibyśmy nosić prawdziwe haut couture. Pewnego razu popularna vlogerka, która wydała nawet ostatnio książkę i stara się doradzać komu i w czym dobrze – przygotowała wypowiedź multimedialną na swoim kanale YT. Wypowiedź zachęcała do wspierania młodych polskich marek i kupowania ich odzieży. Przedstawione w niej marki rzeczywiście tworzyły piękne i najlepszej jakości ubrania. Jest jedno małe, ale… cena. Przykładowo, przeciętny Kowalski, który zarabia najniższą krajową, za T-Shirt musiałby zapłacić 1/5 swojej pensji, a za sweter już 1/3. Nic dziwnego, że za te pieniądze woli kupić cztery nudne T-Shirty w sieciówce.

innymi tradycyjne T-Shirty damskie, męskie i dziecięce. tank topy dla Pań, T-Shirty premium dla niej i dla niego, koszulki polo, klasyczne koszule i najmodniejsze fasony longsleeve.

Błyszcz i lśnij dzięki nowym możliwościom Modnie, oryginalnie, ale przede wszystkim niedrogo! Allprints podpowiada jak dobrze – a przede wszystkim oryginalnie – wyglądać, za rozsądne pieniądze. Allprints to marka stworzona na potrzeby firmy Allbag. Swoim klientom proponuje odzież z różnego rodzaju nadrukami z wykorzystaniem różnych metod nanoszenia grafiki na powierzchnię tekstylną. Dotyczy to zarówno odzieży i akcesoriów reklamowych jak i ubrań zamawianych przez osoby prywatne. Dzięki nim każdy może stać się swoim własnym dyktatorem mody i korzystając z intuicyjnego i prostego Kreatora zaprojektować swoją własną odzież.

Jeden nadruk, wiele charakterów Dzięki sporemu zapleczu technologicznemu, firma jest w stanie wykonać ten sam nadruk na różne sposoby. Wielokolorowe nadruki wykonują z wykorzystaniem technologii DTG. Haft komputerowy daje możliwość nadania printowi właściwości przestrzennych – print staje się wypukły – a także niecodziennego charakteru. Niewiele firm może sobie pozwolić na stosowanie tej metody. Warto wspomnieć, że odzież na której wykonują nadruki jest najwyższej jakości, wykonana w stu procentach z naturalnych materiałów jak bawełna, lub z niewielką domieszką syntetycznych tkanin – w przypadku bluz nie ma możliwości zastosowania stu procent bawełny. Firma posiada w swoim asortymencie różne fasony odzieży. Między

55/2015

Marazmu należy bać się jak ognia. Produkty oferowane innym powinny zaskakiwać i wprawiać w zdumienie. Dopełnieniem kreatywności i twórczości projektantów grafik jest posiadanie najnowocześniejszej technologii do realizacji projektów. Wykonanie tego samego projektu różnymi metodami pozwala na osiągnięcie rozmaitych efektów. Niecodziennym rodzajem zdobienia, które firma stosuje na życzenie klienta, są dżety. Dzięki nim każdy, nawet najprostszy T-Shirt czy torba nabiera looku glamour.

Znakowanie odzieży Zaistniał coraz większy popyt wśród społeczeństwa na odzież sportową. Na tę potrzebę szybkiej odpowiedzi udzieliła Firma Allprints oferując swoim klientom odzież przystosowaną do treningu. Oczywiście można ją dowolnie spersonalizować tworząc własną grafikę, lub opatrzyć T-shirt motywującym hasłem na przykład: To co dziś wydaje Ci się niemożliwe będzie nadal, jeśli Ty nie zmienisz podejścia – samo nic się nie zrobi! Jest to oferta idealna dla klubów sportowych, fitness klubów, drużyn, a przede wszystkim każdego dbającego o siebie sportowca amatora! ✖

17


˙ q  z branzy

PODKRĘCIMY MOC REKLAMY T

argi RemaDays Warsaw w swej jedenastoletniej historii zapisały się w świadomości specjalistów jako najważniejsze wydarzenie branży reklamowej w Europie Środkowej. Każda kolejna edycja jest jeszcze ciekawsza. Teraz to będzie jednak prawdziwa rewolucja… rewolucja w kilku krokach.

nowe miejsce i termin

Będzie przestronnie

W przyszłym roku targi RemaDays odbędą się w kompleksie Warsaw EXPO w Nadarzynie. Zmianie ulega także termin imprezy. Tym razem specjaliści z branży reklamowej zainaugurują swoje spotkanie

Targi RemaDays zwiększają powierzchnię wystawienniczą do 43 tysięcy metrów kwadratowych! Ogromna przestrzeń, przyjazne wystawcom i zwiedzającym zaplecze sprawią, że dni spędzone na tar-

odchodzą w niepamięć. Wystawcom da to możliwość dowolnego i innowacyjnego zaprojektowania swoich stoisk, a zwiedzającym ułatwi dostęp do prezentowanych produktów i usług.

Będzie bliżej Przyszłoroczna edycja RemaDays odbędzie się w doskonałej lokalizacji – posiadającej dogodny układ komunikacyjny, bezpośrednio przy trasie S8, dwadzieścia minut od ścisłego centrum stolicy. Do dyspozycji zmotoryzowanych uczestników będzie specjalny parking w sąsiedztwie hal z ponad pięcioma tysiącami miejsc postojowych! Dodatkowo, organizator zapewni bezpłatny transport nie tylko ze stacji Warszawa Zachodnia, ale także z warszawskiej „Centralki” oraz lotniska im. Fryderyka Chopina. Specjalne autobusy będą w dniu targów kursować co kwadrans. Odwiedzający ominą korki i trafią szybko na miejsce!

Będzie wygodniej

we wtorek 16. lutego, a zakończą je w czwartek 18. lutego. Hale targowe zostaną otwarte dla zwiedzających o godzinie 9.30, a ostatni goście opuszczą centrum wystawiennicze w Nadarzynie o godzinie 18.00.

18

gach będą prawdziwą przyjemnością. Dzięki funkcjonalnym, nowoczesnym i eleganckim halom wszystkie sektory wystawiennicze będą ze sobą sąsiadowały. Dawne, rozmieszczone na kilku poziomach stoiska

55/2015

Do dyspozycji gości będą specjalne strefy wypoczynku, w których można się zregenerować po całodziennej targowej „wędrówce”. Punkty serwujące bezpłatną kawę, herbatę i wodę zostaną rozmieszczone w kilku miejscach i będą sprzyjać nie tylko wypoczynkowi, ale także kontynuacji rozmów biznesowych. Miłą atmosferę zapewnią także doskonale wyposażone i zaopatrzone kafejki czy restauracje. Do dyspozycji uczestników będą także szatnie i specjalny punkt poczty kurierskiej.


˙ q z branzy

BędĀ nagrody Już teraz niezwykłą nagrodę przygotowano dla uczestników loterii dla zwiedzających. Cenne „trofeum” będzie wystawione w bardzo wyeksponowanym miejscu, a żeby zostać zwycięzcą, wystarczy do specjalnie przygotowanej urny wrzucić wizytówkę. A potem?... Tylko czekać na oficjalne ogłoszenie wyników. W centralnym miejscu targów RemaDays 2016 poznamy także laureatów innych konkursów – Gifts of the Year, Catalogue of the Year czy Korony reklamy. Wszystko przy otwartej kurtynie i w podniosłym tonie!

Będzie ciekawie Nowe usytuowanie i zdecydowanie większy komfort odczują także uczestnicy RemaCongress, a każdy z chętnych znajdzie tam swoje miejsce. Częściowo bezpłatne wykłady przygotowane przez wysokiej klasy specjalistów z branży odbywać się będą w salach konferencyjnych w pełni wyposażonych i nowoczesnych, mogących pomieścić aż 1200 gości. Szeroki i szczegółowy plan prelekcji będzie dostępny na stronach organizatora. Ponadto po raz pierwszy uczestnicy będą mogli przyglądać się zmaganiom w Car Wrappingu.

Będzie szybciej Odwiedzających ucieszy z pewnością fakt, że targowa rejestracja odbywać się będzie w czterech punktach jednocześnie. Dzięki temu goście unikną długiego oczekiwania na wejście, a duża powierzchnia zapewni swobodne poruszanie się w przestrzeni targowej. Oczywiście będzie istniała możliwość wcześniejszej rejestracji online. Skorzystanie z tej formy potwierdzenia uczestnictwa wiązać się będzie z jeszcze większymi udogodnieniami. Goście RemaDays będą mogli wydrukować wejściówkę wcześniej, a w targowej recepcji szybko odbiorą identyfikator wraz z kompletem przygotowanych przez organizatora materiałów. Serdecznie zapraszamy! ✖

55/2014

19


˙ q  z branzy

Międzynarodowy sukces OneDay Roadshow ‹ Fotoleracja › „Każdy dzień to tysiące możliwości”. 122 wystawców i 621 zwiedzających. Po raz pierwszy w stolicy Niemiec. Interesujące szkolenia i upominki. Międzynarodowe „towarzystwo”. Tak w kilku zdaniach można opisać zakończoną na początku września trzecią edycję jednodniowych spotkań przedstawicieli branży upominków reklamowych – OneDay Roadshow. Wszystko zaczęło się 31. sierpnia w Warszawie, a później był Chorzów, Poznań i na zakończenie Berlin. Tym razem dystrybutorzy i importerzy artykułów reklamowych mieli okazję do zaprezentowania oferty w stolicy naszych zachodnich sąsiadów, a tym samym zyskali możliwość dotarcia ze swoimi produktami i usługami do jeszcze większej rzeszy wyspecjalizowanych klientów. To nie jedyna nowość, jaka została przygotowana przez organizatora. Podczas spotkania w warszawskim hotelu Novotel uczestnicy mogli wziąć udział w szkoleniach prowadzonych przez Bartłomieja Stolarczyka, wysokiej klasy trenera specjalizującego się w treningach asertywności, rozwoju osobistego, etycznej perswazji i psychologii sportu. Uczestnicy mogli wysłuchać dwóch ciekawych z punktu widzenia biznesowego prelekcji – „Perswazyjny telemarketing” i „Socjotechniki sprzedaży”. Ci, którzy jeszcze przed rozpoczęciem ODS zarejestrowali się na stronie imprezy, mogli z nich skorzystać bezpłatnie. W innych miastach było coś dla ciała i coś dla ducha. W Poznaniu i Chorzowie wcześniejsza rejestracja gwarantowała uczestnikom upominek w postaci biletu do Multikina, vouchera na obiad w hotelowej restauracji lub książki z bogatej kolekcji Księgarni dla Biznesu. Parafrazując hasło tegorocznej edycji, to „były dni z tysiącami możliwości”. Zwiedzający

Warszawa q

20

Chorzów q

55/2015

bardzo pozytywnie ocenili zarówno samą ofertę przedstawioną przez polskich i zagranicznych wystawców, jak i organizację premierowej imprezy. Pobytem w Ellingtonie usatysfakcjonowani byli także nasi krajowi wystawcy. – Jestem niezmiernie zadowolony, że na trasie tegorocznego „touru” znalazła się stolica Niemiec. W Berlinie spotkaliśmy naszych stałych klientów, a także poznaliśmy nowych kontrahentów. Byli zaskoczeni jakością naszych haftów. W tej dziedzinie nasi sąsiedzi mogliby się od nas sporo nauczyć. Z tą wizytą wiążę więc ogromne nadzieje na przyszłość – mówił Daniel Lukić, właściciel firmy Elephant Lukić. Podobne spostrzeżenia mieli zagraniczni uczestnicy tegorocznej edycji OneDay Roadshow, którzy postanowili wystawić się w trzech polskich miastach. Na liście zwiedzających byli przedstawiciele firm i agencji reklamowych z Węgier, Niemiec, Czech, Hiszpanii, Wielkiej Brytanii i Belgii. – Chcemy budować swoją markę za granicą, a nie ma na to lepszego sposobu, jak wyjście z ofertą bezpośrednio do klienta. Dla nas Polska jest jednym z największych rynków tekstyliów. Podczas spotkań w Warszawie, Chorzowie i Poznaniu zaprezentowaliśmy nasze najnowsze produkty. Zainteresowanie było bardzo duże i jestem pewna, że nasza wizyta tutaj przyniesie wymierne efekty – mówiła płynną polszczyzną Anna Kohlićkowa. Niech słowa przedstawicielki firmy Adler Czech A.S. będą potwierdzeniem aktualności hasła OneDay Roadshow – „Jeden dzień – tysiące możliwości”. www.onedayshow.eu ✖

Poznań q

Berlin q


Okno promocji

q

‹ NOWOŚ - CLAPS - prawdopodobnie największy asortyment gadżetów reklamowych w jednym miejscu ›

Katalog Claps to kompletna oferta gadżetów reklamowych, stale dostępnych, nawet w dużych ilościach. Katalog Claps to szeroki asortyment gadżetów reklamowych – począwszy od tekstyliów, czapek, artykułów kuchennych, poprzez elektronikę, latarki, zegary, parasole, aż po drobne artykuły, takie jak materiały piśmiennicze, akcesoria podróżne i osobiste. ✖

Wyłączny dystrybutor w Polsce – firma Żejmo & Siatecki s.c. – www.zejmo-siatecki.com Katalog online: http://zejmo-siatecki.promotional-shop.com/en

PRODUCENT ARTYKUŁÓW REKLAMOWYCH

‹ Gbka saMochodowa z nadrukieM › „Gąbka samochodowa - wspaniały gadżet każdego miłośnika rowerów, motocykli czy samochodów. Jest on bardzo prosty lecz zawsze potrzebny i bardzo przydatny, można sprawić by był oryginalny i wyjątkowy. Produkt bez którego każdy posiadacz wehikułu nie będzie mógł wyobrażać sobie życia. Ponadto co jest bardzo ważne produkt ten jest wspaniałym nośnikiem reklamy. Może być wykonana z wielu technologicznie zaawansowanych materiałów, spełniających funkcje zapobieganiu parowania szyb, absorpcji wilgoci, zbierania kurzu, czyszczenia, polerowania, usuwania zabrudzeń po owadach czy szronu. Materiały te oprócz ww funkcji pozwalają na umieszczenie nadruków takich jak oryginalnej frazy czy logo marki.” ✖

GUAPA PRODUKCJA Sp. z o.o. Krzywaniec, 66-010 Nowogród Bobrzański, Poland tel. 48 (68) 327 66 05, fax 48 (68) 414 31 60 www.guapa.pl

www.guapa.pl office@guapa.pl tel./fax: +48 68 327 66 05

‹ ZAPUSZKUJę KAŻDY TWÓJ TOWAR › w przezroczystą puszkę z hermetycznym zamknięciem. Wymiary puszek, nadruki i inne informacje, prześlę e-mailem ✖

www.hongkong.pl

biuro@hongkong.pl

tel.: + 48 68 323 56 34

‹ Marketing Q BOX › To w pełni personalizowane boxy prezentowe z komponowanym pod potrzeby Klienta składem, opartym o najwyższej jakości autorskie mieszanki herbat. Nieograniczone możliwości brandingu. Odpowiadamy za koncepcję, dobór elementów boxa, właściwą kompozycję, projekt oraz budżet. Efekt WOW gwarantowany! ✖

marketing@QBOXed.com marketingQBOX.pl tel./fax: +48 664 222 482

55/2015

21


Okno promocji

q

‹ GIFT STAR & Pro-USB – nowości › GIFT STAR produkuje i importuje: SMYCZE, SMYCZE, SMYCZE, SMYCZE, SMYCZE, SMYCZE, SMYCZE, SMYCZE, SMYCZE, SMYCZE, SMYCZE, SMYCZE, SMYCZE, SMYCZE, SMYCZE, SMYCZE, SMYCZE, SMYCZE, SMYCZE, SMYCZE, SMYCZE, SMYCZE, SMYCZE, SMYCZE. Pro-USB importuje: PENDRIVE, USB, PENDRIVE, USB, PENDRIVE, USB, PENDRIVE, USB, PENDRIVE, PENDRIVE, USB, PENDRIVE, USB, PENDRIVE, USB, PENDRIVE, USB, PENDRIVE, PENDRIVE, USB, PENDRIVE, USB, PENDRIVE, USB, PENDRIVE, USB, PENDRIVE. ✖ www.giftstar.pl, www.pro-usb.pl giftstar@giftstar.pl, info@pro-usb.pl tel. + 48 22 663 42 74, tel. +48 22 258 49 89

‹ PRAUT K.M. Konkel › okienka do kalendarzy, listwy do kalendarzy, kieszonki samoprzylepne, kieszonki do identyfikatorów, etui na karty magnetyczne, obwoluty, kiwaki reklamowe, zawieszki samoprzylepne, okładki na dowody rejestracyjne, nadruki, wyroby na zamówienie klienta ✖

www.praut.com.pl praut@praut.com.pl tel. +48 58 522 80 47 fax. +48 58 522 70 18

‹ Spocket - ultrapłaskie portfele ›

spocket

TM

Spocket - ultrapłaskie portfele z Tyveku . Są super lekkie, ekstremalnie wygodne i zaskakująco pojemne. Produkowane w Polsce, dostępne w dwóch modelach: Classic (z miejscem na 8 kart i dowód rejestracyjny) spocket spocket i Mini (z miejscem na 6 kart). Portfele Spocket to oryginalny pomysł na dotarcie do Twojego klienta: - wysokie zalety praktyczne produktu - korzystający z portfela mają z nim codzienny kontakt 72 20 100 5 CMYK 0 0 0 80 - możliwość zadruku całej powierzchni portfela Zamów już dziś! ✖ TM

TM

ultrapłaski portfel CMYK 62 2 100 0

CMYK

www.spocket.pl/spocket-dla-firm/ spocket@spocket.pl tel.: +48 501 673 316

spocket

TM

‹ PROMOSTARS - KURTKA NAVIGATOR › Na chłodniejszą porę roku, mamy do zaoferowania nowy model kurtki jesienno-zimowej z membraną 51900 NAVIGATOR. Kurtka wykonana z materiału typu softshell połączonego z mikropolarem. Wnętrze kurtki wyłożone materiałem odbijającym ciepło, co sprawia że kurtka jest ciepła, jednocześnie oddychalna i wodoodporna. Dodatkowe walory jak odpinany, regulowany kaptur, system kieszeni wewnątrz i na zewnątrz kurtki powoduje, że jest ona odpowiednia dla osób aktywnych, ceniących komfort i wygodę. Kurtka wraz z logo firmy może stanowić idealne uzupełnienie stroju pracowników, jak TM i prezent dla kontrahentów. ✖

spocket

spocket

TM

getting your ad dressed

spocket

TM

www.promostars.com

www.promostars.com

22

55/2015


Okno promocji

‹ Kreator gadżetów w Twojej firmie › • • • • • • • •

optymalizacja czasu pracy działu handlowego projektowanie artykułów reklamowych wizualizacje produktu z logotypami, tekstami know–how, baza dostawców panel klienta analiza aktywności klientów oprogramowanie z możliwością rozbudowy funkcjonalności uzupełnianie oferty już istniejącej lub stworzenie autorskiej ✖

q

Technologia projektowania gadżetów reklamowych

Żaży d JpU rze

w

s

Oprogramowanie kreator gadżetów PIERWSZE W POLSCE INNOWACYJNE NARZĘDZIE PROJEKTOWOWANIA GADŻETÓW ON LINE

www.btlforms.com.pl office@btlforms.com.pl tel.: +48 22 613 50 87, +48 667 906 909, +48 725 454 060

www.kreatorgadzetow.pl

‹ AWIH - Torby szyte na miarę › Torby bawełniane: - kilkanaście standardowych rozmiarów - kilkanaście standardowych kolorów - szycie toreb (dowolny rozmiar i grubość materiału) - nadruk wg Pantone lub CMYK ✖

www.awih.com.pl biuro@awih.com.pl tel.: + 48 22 500 18 58, +48 22 500 18 59

‹ Jakośċ to dla nas najlepsza forma reklamy › Nie zawiedziesz się! Mamy doświadczenie, bogatą ofertę i metodę, która pozwala niemal na wszystko. Korzystamy z materiałów wysokiej klasy, a zanim zrealizujemy całość zamówienia, możesz sprawdzić, czy podążamy w dobrym kierunku. A dodatkowo koszty wysyłki pokrywamy my. Na co czekasz? ✖

www.fabrykasmyczy.pl tel.: +48 533 533 883

‹ 12 lat na reklamowym rynku › Business Consultancy – Wojtek Nurzyński – od 2003 roku prowadzimy obsługę firm w zakresie projektowania graficznego, poligrafii oraz gadżetów reklamowych. Od 2005 roku zaopatrujemy również klientów w materiały opakowaniowe i biurowe. Od 2007 roku we współpracy z siostrzaną firmą Studio Chmielna Sp. z o.o. oferujemy organizację imprez firmowych. Nasze specjalności to : - projekty graficzne (własny zespół grafików); - filmy reklamowe – zarówno klasyczne jak i animowane; - obsługa poligraficzna – wszelkie druki, każdy nakład; - produkcja eventów – w kraju i za granicą: - obsługa targów i wystaw – projekt, realizacja zabudowy, obsługa logistyczna. ✖ www.drukujemy.com.pl tel.: +48 22 827 57 11 fax: +48 22 827 46 76

55/2015

23


Okno promocji

q

‹ RUDOLF ZAPARZACZ › Uroczy zaparzacz w formie małego renifera, który wygląda z kubka, ozdabiając go i uwalniając wspaniały aromat i kolor herbaty. Produkt niemieckiej marki Koziol, wykonany z wysokiej jakości tworzywa, przeznaczonego do kontaktu z żywnością i odpornego na temperaturę, jest dostępny także w zestawie RED NOS TEA. Zapakowany w ozdobny kartonik upominek ze świąteczną herbatą z suszonymi owocami i zaparzaczem wewnątrz. Produkty dostępne tylko w NAJLEPSZYCH AGENCJACH REKLAMOWYCH. Firma FRIENDS Sp. z o.o. – ekskluzywny dystrybutor marki KOZIOL ✖

www.friends4friends.pl

‹ RUDOLF ZAWIESZKA › Mały renifer – symbol Świąt Bożego Narodzenia występuje także w formie niewielkiej zawieszki na kubek. Wyposażony w małą torebkę idealną do podania słodyczy do kawy lub mleka, cukru, śmietanki lub cytryny do herbaty. Opakowany w celofan może stać się także opakowaniem na małą biżuterię lub kartę podarunkową. Rudolf istniej także w zestawie ONLY YOU z małą filiżanką Aroma, zapakowany w ozdobny kartonik. Produkty dostępne tylko w NAJLEPSZYCH AGENCJACH REKLAMOWYCH. Firma FRIENDS Sp. z o.o. – ekskluzywny dystrybutor marki KOZIOL ✖

www.friends4friends.pl

‹ FOREMKI ŚWITECZNE › Zapach pierników i maślanych ciasteczek, przywołuje wspomnienia z dzieciństwa. Święta nie mogą się odbyć bez tych pyszności! Z pomocą w realizacji marzeń wszystkich łakomczuchów, którzy cenią domowe wyroby, przybywa firma Koziol. Wspaniałe i trwałe foremki: RUDOLF w kształcie renifera, CAKE ROYAL w kształcie korony i STERNE w formie dwóch gwiazdek, pozwolą uczynić Święta Bożego Narodzenia idealnymi. Produkty dostępne tylko w NAJLEPSZYCH AGENCJACH REKLAMOWYCH. Firma FRIENDS Sp. z o.o. – ekskluzywny dystrybutor marki KOZIOL ✖

www.friends4friends.pl

‹ NIETŁUKCE SIĘ BOMBKI › Choć kartki świąteczne z życzeniami to piękny zwyczaj, tracą urok gdy pomyślimy o wycinanych drzewach. Alternatywną, użytkową formę proponuje firma Koziol. Mieniąca się opiłkami bombka z tworzywa sztucznego, którą z łatwością umieścimy w kopercie, będzie piękną, wieloletnią ozdobą drzewka choinkowego lub okna. Nadrukowane logo i życzenia, pozwolą zapamiętać, kto ją wręczył. Dostępne trzy wzory: STARS, DEER oraz SNOW. Produkty dostępne tylko w NAJLEPSZYCH AGENCJACH REKLAMOWYCH. Firma FRIENDS Sp. z o.o. – ekskluzywny dystrybutor marki KOZIOL ✖

www.friends4friends.pl

24

55/2015


Okno promocji

q

‹ zawieszki zapachowe ›

www.sambra.com.pl sambra@op.pl tel.: +48 500 034 507

‹ CHOINKI REKLAMOWE ›

‹ DŁUGOPISY - NARZĘDZIA ›

Choinki reklamowe formujemy ze specjalnie wyselekcjonowanych gałęzi najszlachetniejszej odmiany jodły, która zasusza się nie gubiąc igieł. W naszej ofercie znajdują się choinki bez zdobienia, ze zdobieniem standardowym, z kokardkami z logo lub z filcowymi ozdobami wyciętymi w dowolnym kształcie. ✖

Czerwona Papryczka Design wprowadza nową serię pomysłowych długopisów reklamowych w kształcie śruby, śrubokręta, młotka, piły i klucza francuskiego. Idealne do przemysłu ciężkiego, producentów narzędzi, stolarni i firm serwisowych. ✖

www.choinki-reklamowe.pl tel. +48 88 77 44 177

www.cpdesign.pl info@cpdesign.pl tel.: +48 784 91 00 92

‹ GADŻETY Z LOGO FIRMOWYM, PUZZLE DO KOLOROWANIA, EDUKACYJNE GRY I KOLOROWANKI DLA DZIECI ›

Y ANTY-NUD IECI DLA DZ

www.pomyslnagre.pl, www.funpuzzle.eu biuro@pomyslnagre.pl; office@funpuzzle.eu tel.: +48 601 74 34 55

‹ Jesienna promocja na POLARY › Nasze najlepsze produkty przez całą jesień będą dostępne w super cenach. Polary damskie oraz męskie w rozmiarach od XS-XXXL w 8 wariantach kolorystycznych. Zamówienia można składać przez nasz sklep internetowy już od 1 szt., z dostawą do 24 godzin na terenie całej Polski. Firma Adler to ponad 15 lat doświadczenia w dystrybucji odzieży reklamowej. Jesteśmy jednym z 3 największych producentów tekstyliów reklamowych w Europie Wschodniej. Wszystkie nasze produkty spełniają normę jakości EKO TEX. ✖

www.adler.info sprzedaz@adler.info tel.: +48 800 702 884

55/2015

25


q  felieton

Żyj lepiej

niż dobrze ‹ Sławek Giefing › Dzisiaj chciałbym Wam polecić książkę „Żyj lepiej niż dobrze” Ziga Ziglara. Jest on znanym autorem książek, mówcą specjalizującym się w motywowaniu i inspirowaniu. Jego życiowa filozofia opiera się na prawości, lojalności, wierze, uczciwości i sile charakteru. Jego życiową misją jest wspieranie ludzi w realizacji ich marzeń i pełnym wykorzystaniu ich potencjału. Książka „Żyj lepiej niż dobrze” jest niejako kontynuacją tematu z poprzedniego numeru „Gifts Journal”, gdzie pisałem o tym, jak ważne jest to, abyśmy podejmowali wyzwania zgodne z naszym powołaniem i talentami otrzymanymi według jednych od Boga, a według innych od sił natury.

znalazłem się na Ziemi. Nie chciałbym robić niczego innego”. Czy możesz tak powiedzieć o swoim życiu? Autor stara się książce nadać charakter maksymalnie praktyczny, tzn. dzieli się pomysłami, które sprawdziły się w jego życiu oraz u wielu ludzi, którzy skorzystali z jego rad. Jedną z pierwszych rzeczy, którą opisuje, jest kluczowa rola inspiracji dla naszego życia. W tym rozdziale cytuje m.in. Jacka Londona: „Nie można czekać na inspirację. Trzeba wstać i o nią walczyć”. Spodobała mi się również polemika z hasłem „nie dziel skóry na niedźwiedziu”, które to ludzie najczęściej przywołują dla usprawiedliwienia myślowego lenistwa. Kolejny rozdział mówi o tym, abyś uważał co myślisz, bo od tego zależy kim jesteś. Ale to jest tylko mały wstęp do zawartości tej książki. Każdy jej rozdział podpowiada konkretne i sprawdzone zasady i rozwiązania sprzyjające realizacji naszych życiowych pasji i powołania. Bardzo ją polecam i wierzę, że jest jedną z lepszych i najbardziej wiarygodnych książek inspirujących do lepszego życia. A zakończę ten tekst najkrótszym cytatem z tej książki – „Kochaj i rób co chcesz” (św. Augustyn). ✖

Książka, którą dzisiaj chcę polecić, podpowiada, jak wejść na osobistą ścieżkę odkrywania tego, co dla mojego życia jest ważne i jakie są warunki osiągania marzeń. I tak na przykład Zig Ziglar pisze, że warunkiem osiągania tego, czego się zapragnie, jest pomaganie innym w spełnianiu ich marzeń. Że niezbędnym dla prawdziwego życia jest bycie pełnym pasji, chęci osiągania coraz lepszych wyników i realizowaniu sensu, jaki naszemu życiu nadał Bóg. A najkrócej można powiedzieć, że „robię to, po co

26

55/2015q  felieton

Kulturalnie, „podróżowo”,

a REKLAMOWO, ŚWIATOWO

O

bieżyświat reklamowy napotkany na wakacjach. Podróże uczą, to fakt znany wszystkim, a działając jeszcze w konkretnej branży, człowiek zawsze ocenia napotykane obrazy przez pryzmat swej wiedzy, dziedziny, w której pracuje, i klimatu, w którym działa na co dzień. Dwunasty rok z rzędu w ten sposób, często niekontrolowanie oceniam, poznaję, obserwuję. Podróżując w wakacje, zainspirowało mnie kilka motywów reklamowych, które przykuły wzrok, poruszyły, skłoniły do refleksji i poszukiwań, a tym samym jak „koszula bliższa ciału” są powiązane branżowo i można z nich czerpać.

‹ Justyna Lisek › PRZYSTANEK PIERWSZY: POLSKA – Bystrzyca Kłodzka – Muzeum Filumenistyczne Muzeum Filumenistyczne należy uznać za wyjątkowe, zarówno w skali kraju, jak i Europy, jest bowiem jedyną w Polsce placówką, która zajmuje się historią niecenia ognia. Muzea o podobnym profilu znajdują się także w Czechach, Szwecji oraz Anglii. Od hubki przez ogień do zapłonu w zapalniczce i iskry w zapałce i jest – jasność światła i jest cieplej :) Trzymając w ręce zapalniczkę czy zapałki w trakcie podpalania świeczki czy rodzinnego grilla, mało kto się zastanawia, jak to działa, działało kiedyś i kiedy to wszystko powstało. Pierwszą świadomie wykorzystywaną do rozpalania metodą było oczywiście pocieranie o siebie dwóch suchych kawałków drewna. Można się domyślać czy domniemać, że pomysł ten wpadł do głowy człowiekowi pierwotnemu, który miał okazję widzieć dwie suche gałęzie drzew wskrzeszające ogień poprzez pocieranie się o siebie na wietrze przy burzy. Metoda opierała się na tej samej zasadzie – pocierania o siebie dwóch kawałków drewna, dzięki czemu uzyskiwano pył drzewny. Gdy pył osiągał

28

55/2015q  felieton

odpowiednią temperaturę, należało rozdmuchać go delikatnie w żar, od którego można było rozpalić hubkę i tym samym uzyskać ogień. Kolejną metodą było uderzanie o siebie dwóch kamieni lub dwóch krzemieni. W dalszym etapie pojawiły się już znane metody optyczne. Uciążliwe jednakże krzesanie ognia krzemieniem o krzesiwo spowodowało stworzenie krzesiw mechanicznych. Później pojawiła się już „wieczna zapałka” nazywana tez zapalniczką… Jest ona odmianą krzesiwa, której forma i funkcja stanowią połączenie zapałki z zapalniczką.

30

Rok 570 n.e. jest kluczowy – właśnie w Chinach wynaleziono wtedy pierwsze zapałki zwane „ognistym calowym patykiem”. Składały się one z patyka sosnowego z główką siarki. Zapalniczki krzesane, zarówno gazowe, jak i benzynowe znane już są nam bliżej. Innym rodzajem zapalniczek są zapalniczki gazowe na iskrę elektryczną czy zapalniczki żarowe. Wokół całej serii zapalniczek i designerskich pudełek od zapałek, wśród niesamowitej kolekcji etykiet pudełek z różnych krajów świata zachwyciło mnie wiele innych

55/2015

gadżetów stworzonych dawniej, takich jak zapalniczki gabinetowe czy podstawki na zapałki. Najbardziej znanym producentem zapalniczek na świecie jest oczywiście firma ZIPPO. Firma BIC z kolei zajmuje pierwsze miejsce w produkcji znanych wszystkim zapalniczek kieszonkowych, każdego dnia na całym świecie konsumenci indywidualni kupują ok. 6 mln zapalniczek BIC. ✖

www.muzeum-filumenistyczne.pl


ZAMÓWIENIE NA PRENUMERATĘ Wydawca: GJC Inter Media sp. z o.o., 61-680 Poznań, ul. Podbiałowa 11, tel.: (61) 825 73 22, fax: (61) 825 84 85

Zamawiam prenumeratę:

CENA (netto)

1.

ILOŚĆ Prenumerata jest uruchamiana po złożeniu zamówienia i dokonaniu wpłaty na podstawie faktury proforma. Faktura VAT zostanie wystawiona w terminie 7 dni od dokonania wpłaty i przesłana na podany w zamówieniu adres. Zamówienie proszę przesłać mailem prenumerata@gjc.pl lub faksem (61) 825 84 85.

179 zł

PRENUMERATA DWULETNIA

2. PRENUMERATA ROCZNA

95 zł

3. POJEDYNCZY EGZEMPLARZ

35 zł

Data rozpoczęcia prenumeraty

Dane do wysyłki magazynu Gifts Journal

(miesiąc/rok)

lub od numeru.

(nr)

Dane do wystawienia faktury

Imię i Nazwisko

Nazwa firmy

Nazwa firmy Ulica, nr

Ulica, nr

Kod Telefon E-mail

Miasto

NIP

Fax

Kod

Miasto

NIP

data

podpis osoby zamawiającej

Informujemy, że Państwa dane osobowe będą przechowywane i przetwarzane przez firmę GJC Inter Media Sp. z o.o., z siedzibą w Poznaniu przy ul. Podbiałowej 11, wyłącznie do celów organizacyjnych oraz w celu promocji wydarzeń organizowanych przez firmę GJC Inter Media sp. z o.o. Mają Państwo prawo do wglądu do swoich danych, prawo do ich poprawiania, a także prawo sprzeciwu wobec ich przetwarzania do celów marketingowych. Podanie danych jest dobrowolne.


q  felieton

Nauka Języka?

Proste!

W

itam ponownie w kąciku poświęconym nauce języków obcych. Zachęcam do zapoznania się z następną siódemką, moim zdaniem, słusznych wskazówek znanego poligloty Ilyi Franka dla tych z Was, którzy myślą o nauce albo już uczą się języka obcego. Cóż, jak to w biznesie mówią, krótko i na temat :)

‹ Tatiana Bursiewicz › 1. Drogi Czytelniku, nie serfuj w Internecie w poszukiwaniu łatwych i łatwiejszych sposobów nauki języka obcego, a bierz książkę i od teraz zacznij działać. 2. Nie myśl o tym, jak trudne jest się nauczyć języka obcego, jak mało masz do tego predyspozycji albo jak słabą masz pamięć, a myśl o konkretnym materiale, który właśnie opanowujesz. Zamartwianie się zbija z tropu i zabiera siły. 3. Zdecyduj, czy potrzebujesz nauczyć się języka aktywnego, czyli mówionego, czy potrzebny jest Ci język pasywny (do czytania prasy, literatury specjalistycznej czy pięknej, słuchania). A może aktywny i pasywny razem? 4. Jeśli mówimy o języku mówionym, to drogą do niego jest – komunikacja, rozmowa. Języka mówionego można nauczyć się tylko poprzez rozmowę – tak, jak możliwe jest pływanie tylko w wodzie. Najlepiej native speaker, jeśli nauczyciel, to ten, który będzie wplatać w rozmowę sytuacje z życia wzięte. W pierwszym przypadku będą przydatne materiały pomocnicze (podręcznik, gramatyka). Opanowując język mówiony z podręczników, powinno się potem aktywować go poprzez rozmawianie z native speakerem. Jeśli nie będzie zastosowana rozmowa, to wiedza pozostanie na poziomie pasywnym, co również jest dobrą umiejętnością, ale do jej opanowania służą bardziej racjonalne sposoby. 5. Jeśli potrzebujesz języka pasywnego, nie ma sensu iść tą samą drogą, co w przypadku języka mówionego, i zapamiętywać zwrotów typu: „Jak masz na imię?”, „Jak mogę dostać się do stacji?” itd. Nie musimy też uczyć się gramatyki na tyle, by samodzielnie formułować różnorodne struktury słowne. Potrzebujemy jedynie: zapoznać się z językiem pisanym i wymową (podręcznik, nagrania audio), poznać podstawy gramatyki – powierzchownie, nie zapamiętując, tylko uważnie czytając (krótki podręcznik – ważne jest, żeby przykłady posiadały tłumaczenie). Potem zacznijmy czytanie równoległe (język oryginalny z tłumaczeniem), mogą to być książki do czytania według metody Frank Books albo inne (ważne, żeby książka Cię interesowała). Czytamy 1-2 godziny dziennie. Po dwóch lub trzech takich książkach można przejść do czytania jakichkolwiek książek oryginalnych (ale nie tych uproszczonych typu University Press) ze

32

słownikiem, przy czym nie trzeba szukać każdego słowa w słowniku, można wybierać jedynie 1-3 główne słowa ze strony. Gdy w tekście pozostaną nieznane 3-5 słów, można dodać oglądanie filmów fabularnych, a dla zrozumienia filmów dokumentalnych i programów radiowych czytać teksty z gazet, czasopism i magazynów. Cóż, mając na początku spory zapas słownictwa, taka nauka pasywnego języka, czyli słuchania i czytania ze zrozumieniem może zająć ok. 3-4 miesiące. Pasywna znajomość języka wymaga większej ilości słownictwa niż władanie językiem mówionym, przy którym wystarczy zaledwie 2-3 tysiące słów. Dla pasywnej umiejętności języka, tak, żeby czytać książkę (jak w języku ojczystym) czy rozumieć film dokumentalny, potrzeba co najmniej 10 tysięcy słów. Pod warunkiem regularnych zajęć (np. 2 godziny dziennie) i średnich zdolności – jest to kwestia kilku miesięcy, maksymalnie roku. Po opanowaniu języka pasywnego można dość łatwo go „aktywować”, pogrążając się na 2-3 miesiące w środowisku native speakerów. Ważne jest, aby pamiętać, że dla pasywnej znajomości języka jego aktywne opanowanie nie jest potrzebne, jednak dla aktywnej znajomości języka jego pasywna umiejętność jest niezbędna. Każdy, kto ma za sobą jedynie naukę języka mówionego i ograniczonego słownictwa z podręczników, nieuchronnie spotka się z sytuacją, że, chociaż prawie wszystko może powiedzieć, to jednak nie rozumie wszystkiego. 6. Pamiętajmy, że znajomość języka obcego to tylko umiejętność, jak pływanie czy jazda samochodem.

55/2015

Dlatego ważne jest, by nie uczyć się powoli, „wsiadać i wysiadać z samochodu”, pomalutku „moczyć jedynie stopy w wodzie” – a intensywnie zacząć działać. Język jest jak góra lodowa, na którą nigdy nie wejdziesz powoli, ale na którą można szybko wbiec, dotrzeć do szczytu i pozostać na nim na zawsze. 7. Kiedy powiesz sobie: „Znam język!”? Test? Egzamin? Nie! Wtedy, gdy przestaniesz tracić na język swój cenny czas i zaczniesz nareszcie czerpać korzyści. Gdy bez problemu przeczytasz książkę, zapominając, że treść jest po angielsku; gdy obejrzysz film bez lektora; gdy zanurzysz się w rozmowie z Hiszpanem czy Anglikiem. Aby przybliżyć się do tego momentu, należy uzyskiwać korzyści na samym początku: rozmawiać z ciekawymi ludźmi, czytać i oglądać interesujące Cię materiały, wtedy pójdzie naprawdę szybko. A jeśli przezwyciężamy nudę i przekonujemy siebie, że to się kiedyś przyda, to czeka nas albo niepowodzenie, albo bardzo ”daleka droga do sukcesu”. Jeśli nauka języka Cię nie ciekawi, jest to pewny znak, że robisz coś nie tak. ✖ Na podstawie metody i teorii znanego poligloty i nauczyciela Ilyi Franka. www.ifrank.pl


6-7.04.2016


q  ARTYKUŁy

Trudności i zniechęcenie

w pracy z telefonem

po co uczyć się na swoich błędach, skoro można na cudzych?” Andy Andreus

‹ Iwona Skrzypczak › Każdy z nas - handlowców - wykonał kiedyś swój pierwszy telefon, odbył pierwsze spotkanie. Lubię wspominać, jak wyglądało to w moim przypadku, co sprawiało mi wtedy największą trudność oraz konfrontować wspomnienie z moimi dzisiejszymi umiejętnościami. Istnieją stałe elementy naszej pracy, w której popełniamy błędy. Niby wiemy, jak powinniśmy postąpić, ale wciąż się potykamy. Temat ten jest rozległy, dlatego dzielę go na dwie części - w pierwszej opiszę, z czego mogą wynikać trudności, a w drugiej – pokażę, jak pracować nad sobą. Rozszerzeniem tej wiedzy są książki szkoleniowe, w których można znaleźć opisy powszechnych sytuacji handlowych. Jednym z najważniejszych zadań handlowca jest ciągła praca nad sobą - we współczesnym świecie nie można stać w miejscu. Warto inwestować w siebie, szkolić się i korzystać z wiedzy w codziennej pracy. Dzięki szkoleniom nabrałam pewności siebie i nauczyłam się, że jeśli potrzeby klienta potraktuję jak własne, zawsze znajdę dobre rozwiązania, a co za tym idzie - satysfakcję z pracy. Z czego mogą wynikać trudności? • skoncentrowanie na sobie Dzwoniąc do klienta pamiętajmy o tym, że dla niego najważniejsze są jego potrzeby; będzie on zainteresowany kontynuacją rozmowy, jeśli damy mu do zrozumienia, że oferujemy coś, co będzie wartością dodaną dla jego firmy. Przykład niepoprawny: Chciałbym przedstawić siebie i moją firmę... Przykład poprawny: imię i nazwisko, nazwa firmy, chciałbym pomóc Państwa firmie w działaniach marketingowych • brak informacji o kliencie Weryfikujmy firmę, do której dzwonimy. Sprawdźmy jej stronę www, dowiedzmy się czy korzystała już z usług, oferowanych przez naszą firmę i jej podobne. Przykład niepoprawny: czy potrzebujecie Państwo gadżety reklamowe? Przykład poprawny: z kim mogę rozmawiać na temat Państwa zapotrzebowania na gadżety reklamowe? • niepoważne traktowanie sekretarek To błąd wielu handlowców, ponieważ sekretarka może być największym sprzymierzeńcem w wal-

34

ce o klienta. Poniżej znaleźć można informacje z pierwszej ręki – krótkiego wywiadu udzieliła Justyna, asystentka prezesa w dużej firmie logistycznej. A: Wielu handlowców skarży się, że asystentki uniemożliwiają im dotarcie do osób, z którymi mogliby omówić oferty. Asystentka odpowiada: „Nie” albo „Proszę przesłać ofertę”. Z czego to wynika? Justyna: Najpierw trzeba zrozumieć, za co płaci mi szef. Moje zadanie polega przede wszystkim na strzeżeniu jego czasu. Prezes często pracuje od 7:00 do 20:00. Gdyby rozmawiał z każdym, kto do niego dzwoni, to firma przestałaby funkcjonować, a on zamieszkałby w pracy, porzuciwszy przedtem żonę z dwójką dzieci. A: Od czego w takim razie zależy to, czy kogoś z nim połączysz albo umówisz? J.: Prowadzę notatki prezesa, mam wgląd w jego kalendarz. Dzięki temu dysponuję wiedzą o najważniejszych problemach firmy, planach rozwoju i koncepcjach. Jeśli ktoś dzwoni i widzę, że to, co oferuje, pasuje do tego, co jest nam potrzebne – przyglądam się sprawie bliżej. Wiele decyzji zakupowych podejmuję też sama. Handlowcy często mnie irytują, nie rozumieją, traktują jak przeszkodę. A.: Jakie zachowania handlowców są, Twoim zdaniem, najbardziej irytujące? J.: Po 10 latach pracy na stanowisku asystentki mogłabym na ten temat napisać książkę (śmiech). Przykładowo, to co najbardziej mnie drażni, to próba zastraszenia. Polega na tym, że dzwoniący twierdzi, że zna prezesa osobiście i to wykorzysta. Taka osoba od razu trafia na „czarną listę”. Zastanów się – jeśli ktoś używa szantażu na początku współpracy, to co będzie dalej? A.: Co zatem poradziłabyś handlowcom, którzy dzwonią w sprawie umówienia ewentualnych spotkań z Twoim przełożonym? J.: Przede wszystkim, by zdawali sobie sprawę, że to, co proponują, powinno pasować do profilu działalności naszego przedsiębiorstwa i pomagać w rozwiązaniu konkretnych problemów. Powinni wiedzieć, że nie zawsze czegoś potrzebujemy „już”, ale to nie znaczy, że nie będziemy tego potrzebowali w przyszłości. Niech więc będą konsekwentni i utrzymują z firmą stały kontakt. Wtedy, jeśli pojawia się potrzeba, sięgam po „białą listę”

55/2015

i dzwonię. Ważna jest uczciwość, szacunek dla pracy drugiej osoby, czasem jakiś żart, wysoka kultura osobista i profesjonalizm. brak nawyku dzwonienia Sukces osiągniesz przez regularne ćwiczenie umiejętności sprzedażowych. Warto codziennie przeznaczyć kilka godzin na wykonywanie telefonów. Czas ten poświęcaj tylko i wyłącznie na ćwiczenie i nie przerywaj tego „ciągu” innymi, rozpraszającymi zajęciami. poczucie odrzucenia po rozmowie To szczególnie trudne w naszej pracy, uważam jednak, że należy zmienić swoją postawę. Sukces handlowca to nie tylko udana sprzedaż, lecz także utrzymanie przyszłego kontaktu z rozmówcą, przedstawienie firmy w pozytywnym świetle lub nawet świadomość, że rozmówca nie byłby potencjalnym klientem. brak cierpliwości Pamiętajmy, że nikt nie spodziewa się telefonu od handlowca. Jeśli cokolwiek podczas pierwszych dziesięciu sekund pójdzie nie tak (np. nieodpowiedni ton głosu, brak przygotowania, nieinteresujący początek rozmowy), nie mamy szans na udaną sprzedaż. Mimo wszystko, trzeba wciąż dzwonić do potencjalnych klientów w celu nawiązania relacji i dokonania sprzedaży. Należy ciągle rozwijać swoje umiejętności i ćwiczyć, by unikać typowych błędów.

Powyżej przedstawiłam najważniejsze błędy, które mogą się powtarzać w każdym roku pracy, niezależnie od doświadczenia. Mam nadzieję, że artykuł zmobilizuje wszystkich handlowców do pracy nad sobą, a dzięki temu, ich klienci będą zadowoleni. Warto pamiętać, że realizując potrzeby innych, wbrew pozorom, sami dostajemy znacznie więcej. ✖ Warto doczytać: 1. A. Sobczak, „Smart Calling”, Wiley 2013. 2. A. Sobczak „The Top 10 Dumb Cold-Calling Mistakes that Ensure Failure and Rejection” opr. S. Prokurat 3. B. Stolarczyk „Naucz ich, jak mają Cię traktować!”, Helion 2014q  ARTYKUŁy

Czy w twojej firmie

jest już ABI?

Czy w Twojej firmie jest już ABI?”. To lub podobne hasła można było ostatnimi czasy zobaczyć, usłyszeć prawie na każdym kroku. Co jakiś czas szefowie firm atakowani byli mailami i telefonami od organizatorów szkoleń, pokazującymi jednocześnie jakie to konsekwencje z tego tytułu mogą grozić.

‹ Sebastian Zbek › Zaniepokojony takimi hasłami postanowiłem sprawdzić osobiście o co chodzi, uczestnicząc w szkoleniu oraz zagłębiając się w temat szczegółowo, a zdobytą wiedzą pragnę się podzielić. 1. stycznia 2015 roku w Ustawie o ochronie danych osobowych wprowadzono zmiany, które zachęcają administratora danych osobowych (ADO) do powołania w firmie administratora bezpieczeństwa informacji, czyli przytoczonego ABI. Mało jednak osób wie, że administratorem danych osobowych jest prezes firmy lub wyznaczony członek zarządu (art. 7 pkt 4 UODO). Ustawodawca dał czas na wprowadzenie zmian do 30. czerwca 2015 roku. Co się jednak stanie, gdy ADO nie powołał ABI? Nic strasznego, ponieważ administrator danych może powołać ABI w dowolnym momencie, a gdy się na to zdecyduje, musi w ciągu 30 dni zgłosić go do rejestracji GIODO. Warto podkreślić, że niezależnie od powołania ABI na administratorze danych ciąży ustawowa odpowiedzialność za zgodne z prawem przetwarzanie danych osobowych. Decyzję, czy warto powoływać ABI, powinien podjąć administrator danych osobowych indywidualnie wg potrzeb firmy. Warto pamiętać, że kontrola GIODO i PIP odbywa się tylko i wyłącznie, gdy w firmie rażąco zaniedbuje się ochronę danych oraz wielokrotnie, mimo upomnień, nie dostosowuje się do zaleceń ustawodawcy. ✖ Jeżeli masz pytania, sugestie lub chcesz szybciej uzyskać więcej informacji, napisz maila: sebastian@gjc.pl

POWOŁANIE STANOWISKA ABI MOCNE STRONY

SŁABE STRONY

1. Zwolnienie z obowiązku rejestracji zbiorów danych w giodo 2. Jasne ustalenie odpowiedzialności za obszar ochrony danych w organizacji 3. Abi z racji wykonywanych obowiązków zapewnia zgodność działania organizacji z obowiązującymi przepisami 4. Abi spełnia funkcję porządkującą zagadnienia ochrony danych osobowych w organizacji SZANSE

ZAGROŻENIA

1. Możliwość uniknięcia odpowiedzialności prawno-karnej przez ADO w przypadku powołania ABI 2. Cykliczność sprawozdań ABI zapewnia stałą, systematyczną kontrolę ADO nad tematem danych 3. Potencjalnie niższe ryzyko kontroli GIODO 4. Wzrost świadomości organizacji i pracowników na temat ochrony danych osobowych

36

1. Konieczność prowadzenia rejestru zbiorów danych przez ABI 2. Problem umieszczenia stanowiska w strukturze firmy 3. Nowe obowiązki ABI: plan sprawdzeń oraz sprawdzenia planowe i pozaplanowe dla ADO 4. Konieczność stworzenia nowego etatu lub rozszerzenia zakresu obowiązków już istniejącego stanowiska 5. Wyższe koszty funkcjonowania firmy

55/2015

1. Kwestia zachowania niezależności ABI wobec przełożonych 2. Jawność danych osobowych ABI w rejestrze ABI 3. Brak doświadczeń w funkcjonowaniu ABI w organizacji oraz fakt, że przepisy dopiero co zostały wprowadzoneq  ARTYKUŁy

Pracodawca a pracownik

w Niemczech ‹ Ola Lekan › Kolejnym tematem z cyklu zakładania działalności gospodarczej w Niemczech jest zatrudnienie pracownika, jak i podstawowe obowiązki pracodawcy. Chciałabym, żeby ten artykuł przybliżył osobom chętnym do otwarcia firmy w Niemczech kwestię zasadniczych regulacji niemieckiego Prawa Pracy Arbeitsgesetze. Należałoby zacząć od informacji o stawce płacy minimalnej gesetzlicher Mindestlohn, która została wprowadzona 1. stycznia 2015 roku. Wynosi ona 8,5 €/h i nie obejmuje m.in. młodocianych, pracowników sezonowych, stażystów i taksówkarzy. Warto jest też zorientować się w obecnej sytuacji rynkowej co do średniej wynagrodzenia w poszczególnych zawodach, przykład: sekretarka 2 150 €, informatyk 3 820 €, programista 3 430 €, handlowiec 1 750 €. Nawiązanie stosunku pracy w ramach umowy o pracę Arbeitsvertrag może nastąpić w jeden z następujących sposobów: na zasadzie umowy na czas nieokreślony, na czas określony, na okres próbny, w ramach użyczenia pracowników, jak i na niepełny etat. Umowę sporządza się w formie pisemnej

38

i należy ją przedłożyć pracownikowi do podpisu najpóźniej miesiąc od spisania warunków współpracy. W chwili zatrudnienia pracownika po stronie pracodawcy leży obowiązek zgłoszenia go do właściwej kasy chorych Krankenkasse, gdzie z tytułu ubezpieczenia socjalnego pobierane będą składki na ubezpieczenie: emerytalne Rentenversicherung, chorobowe Krankenversicherung, na wypadek konieczności sprawowania opieki Pflegeversicherung, na wypadek bezrobocia Arbeitslosenversicherung. Podstawowym obowiązkiem pracodawcy w ramach istniejącego stosunku pracy jest oczywiście terminowa wypłata wynagrodzenia, którego wysokość jest ustalona w umowie. Należy zwrócić uwagę, czy pracownik bądź pracodawca podlegają zapisom układu zbiorowego pracy Tarifvertrag. Wtedy istotne są również zapisy tychże układów. Dość często zdarza się, że pracownicy wykonują pracę poza zwykłym czasem pracy. Wtedy naturalnie przysługuje pracownikowi wynagrodzenie za przepracowane nadgodziny. Niemieckie Prawo Pracy nie przewiduje jednak żadnych dodatków z tytułu przepracowanych

55/2015

nadgodzin. Fürsorgepflicht, czyli obowiązek dbania o dobro pracownika, to również jeden z zapisów Kodeksu PP, który mówi o tym, iż obowiązkiem pracodawcy jest sprawowanie pieczy nad rzeczami pracownika znajdującymi się w zakładzie pracy, jak np. portfel z dokumentami, auto, ubranie. Co ciekawe, w niemieckim Kodeksie Prawa Pracy uregulowana jest również kwestia samych rozmów kwalifikacyjnych Bewerbungsgespräch. Sprawa dotyczy pytań zakazanych, jak i dozwolonych, a powstały one, by uniknąć sytuacji, w której pracownik byłby zmuszony do udzielenia odpowiedzi niezgodnej z prawdą, gdyż mógłby się okazać kandydatem niechętnie widzianym przez pracodawcę na danym stanowisku. Niedozwolone są pytania dotyczące: przynależności pracownika do związku zawodowego, orientacji seksualnej, uzależnienia od nikotyny, zamiaru posiadania dzieci, wyznania religijnego, stanu ciąży pracownicy, upośledzenia pracownika. Dozwolone są natomiast pytania o: wiek pracownika, chorobę zakaźną, uzależnienie od alkoholu czy narkotyków. ✖


˙ q  GADZETY

GORCZKA ŚWIĀT C

oraz krótsze dni, coraz chłodniejsze noce. To jasny znak, że kolejne lato już za nami i teraz swoje rządy zaczyna jesień. Początek tej pory roku to dla niektórych firm początek gorączki świątecznych zakupów.

‹ Jakub Szymczak › Niebawem w telewizyjnych blokach reklamowych znów zobaczymy oświetlone tiry wiozące hektolitry bardzo popularnego napoju. To będzie znak, że wielkimi krokami zbliżają się Święta Bożego Narodzenia. Znów rozpocznie się szukanie odpowiednich prezentów. Co wybrać, by uszczęśliwić swoich najbliższych?

Do wyboru, do koloru Zacznijmy od podstaw, czyli w tym przypadku kartek świątecznych. One są dodatkiem do większości prezentów. Szczególną popularnością cieszą

ną, tłoczoną, fotograficzną czy graficzną. Jest więc w czym wybierać. – Największą popularnością cieszą się kartki wycinane laserowo. Jeśli chodzi o wzory, to z tym bywa różnie. Co roku aktualizujemy swoją ofertę. Najrzadziej wybierane wzory zastępujemy nowymi, by idealnie wpasować się w oczekiwania klienta – zaznacza Albert Matysiak, szef firmy Art Nuvo. ✖

zenty dedykowane, których w ofercie nie brakuje – dodaje Aldona Zachura.. ✖

Zdjęcia wszędzie

Słodycze zawsze na czasie Każdemu z nas Święta w dzieciństwie kojarzą się ze słodkościami. Ten jeden raz w roku dostawało się tyle słodyczy, że można było je magazynować. Kiedyś na tym rynku wybór był zdecydowanie bardziej ograniczony. Dziś z czekolady robi się niemal wszystko. Firmy przygotowują specjalne świąteczne katalogi, w których możemy znaleźć setki różnorakich produktów.

się w świecie biznesu. Firmy, dbając o dobre relacje z klientami czy własnymi pracownikami, co roku stają przed dylematem, na który rodzaj kartki się zdecydować. I nie chodzi tylko o rodzaj wzoru, ale również o technikę wykonania. Możemy wybrać kartkę wycinaną laserowo, złoco-

– Popyt na rzeczy świąteczne zaczynamy odczuwać już pod koniec wakacji. On stopniowo wzrasta, by szczyt szczytów osiągnąć w listopadzie – mówi Aldona Zachura, kierownik działu sprzedaży MM Brown Polska. – Największym zainteresowaniem nadal cieszą się figurki Świętego Mikołaja czy reniferów oraz kalendarze adwentowe. Z każdym rokiem zwiększa się też popyt na eleganckie pre-

55/2015

Żyjemy w czasach pełnej cyfryzacji. Niemal każdy z nas jest w posiadaniu smartfona wyposażonego w dobrej klasy aparat fotograficzny. Zdjęcia robimy więc przy każdej możliwej okazji, bo już nie musimy się martwić ograniczeniami filmu, jak to miało miejsce przed kilkoma laty. Potem te zdjęcia lądują na portalach społecznościowych, ale część z nich chcemy też wykorzystać w inny sposób. Tu z pomocą przychodzą nam firmy zajmujące się wywoływaniem zdjęć online. Dzięki prostej w obsłudze aplikacji można w zaledwie kilka sekund wybrać zdjęcia z dysku swojego komputera, określić ich format i rodzaj papieru. W ten sposób ławo stworzyć ciekawy album, który następnie może trafić pod choinkę. – Bardzo popularnym prezentem są również dedykowane kalendarze. Zamawiają je już nie tylko przedsiębiorstwa, ale również jednostki detaliczne. Wystarczy wybrać rodzaj kalendarza oraz zdjęcia, które chcemy, by zostały w nim wykorzystane, i ciekawy prezent na Święta gotowy – dodaje Mariusz Macura z Digital Album. ✖

39
q  TECHNOLOGIE

Gdy potrzebny jest laser

T

echnologie laserowe znajdują zastosowanie w wielu gałęziach przemysłu. Bez lasera trudno wyobrazić sobie choćby dzisiejszą poligrafię. Lasery znalazły również zastosowanie przy znakowaniu produktów.

‹ Jakub Szymczak › Używa się ich przy liniach produkcyjnych mających bardzo wysoką wydajność oraz wtedy, gdy chcemy uzyskać trwały i estetyczny nadruk. Podstawowym założeniem stosowania lasera do znakowania jest bowiem jego trwałość oraz nieusuwalność znaku.

‹ Systemy laserowe › Najbardziej popularne systemy laserowe wykorzystywane obecnie to YAG oraz Fiber. Systemy te różnią się od siebie przede wszystkim wielkością plamki lasera oraz szybkością działania i przez to mają nieco inne zastosowania. – Lasery fibrowe bardziej wykorzystywane są w przemyśle. Na przykład przy tabliczkach znamionowych czy znakowaniu elementów podzespołów metalowych. System YAG jest z kolei niezwykle popularny na rynku gadżetów reklamowych. On jest wyposażony w mniejszą plamkę lasera i bardziej szczegółowy pędzel, dzięki czemu zdecydowanie łatwiej oznakować chociażby różnego rodzaju długopisy – tłumaczy Monika Kaszubowska z firmy KIM Systemy Laserowe. Powoli coraz większym zainteresowaniem rynku cieszy się także tzw. laser zielony. On jest jeszcze bardziej szczegółowy niż system YAG i ma bardzo specyficzne

zastosowanie – na przykład przy znakowaniu małych elementów plastikowych, jak choćby okulary. ✖

‹ Rodzaje znakowań › Przy znakowaniu poszczególnych towarów dominują dwie techniki: tampodruk oraz sitodruk. Tampodruk to technika druku zaliczana do pochodnych druku wklęsłego. Polega ona na nakładaniu farby drukarskiej za pomocą miękkiego gładkiego stempla zwanego tamponem. Za pomocą tamponu o odpowiednim kształcie wykonywany jest nadruk na nierównych i nieregularnych powierzchniach. – Wykorzystujemy ją do znakowania długopisów, breloków, zapalniczek, różnego rodzaju artykułów biurowych czy

‹ Rynek w Polsce ›

latarek – mówi Krzysztof Bajer z Centrum Nadruków i Reklamy. Sitodruk to z kolei technika, w której formę drukową stanowi prostokątna rama, zwykle aluminiowa z napiętą na niej siatką. Szablon tworzy utwardzona warstwa światłoczuła, nieprzepuszczająca farby, stanowiąca negatywowy obraz drukowanego wzoru. Podczas drukowania w maszynie płaskiej farba rozprowadzana jest na całej powierzchni siatki i przesuwającym się po niej raklem jest przeciskana przez wolne oczka siatki bezpośrednio na podłoże drukowe. – Ta technika jest niezwykle przydatna przy drukowaniu na przedmiotach uformowanych, tzw. kształtkach z różnych materiałów. Mam tu na myśli na przykład szklane i plastikowe butelki czy płyty kompaktowe – dodaje Krzysztof Bajer.. ✖

42

55/2015

Technologie laserowe swoje zastosowanie znajdują głównie w przemyśle. Tzw. gadżeciarze stanowią jedynie ułamek rynku. Polsce jednak wciąż daleko do europejskich standardów. Najlepiej świadczą o tym liczby. W naszym kraju średnio sprzedaje się 20 znakowarek rocznie, a na przykład w Niemczech aż 10 razy więcej. – Wynika to przede wszystkim z ceny. Te przy urządzeniach laserowych są równe dla wszystkich, a jednak przedsiębiorcy zagraniczni jak na razie mają więcej pieniędzy niż rodzimi i na taki zakup częściej mogą sobie pozwolić – tłumaczy Michał Głuchowski z firmy Laser Media.. ✖


q jubileusze

Jubileusze Produkty: chemia gospodarcza, pasmanteria, artykuły szkolno-biurowe Opis firmy: Jesteśmy wyłącznym przedstawicielem marki NINBO na Polskę. Działamy od 1990 roku. W okresie tym nastąpił dynamiczny rozwój firmy, zarówno pod względem znacznego zwiększenia kręgu odbiorców, jak i ciągłego poszerzania oferty handlowej o nowy asortyment. Produkty oferowane przez nas cechuje dobra jakość i estetyka wykonania, szeroka gama kolorystyczna, a także praktyczne i trwałe opakowania. Atrakcyjność naszego towaru znacznie zwiększa przystępna cena, co powoduje duże zainteresowanie ze strony masowego klienta. Gwarantujemy pełny asortyment, ciągłość dostaw, korzystne warunki współpracy, miłą i kompetentną obsługę. ✖

Produkty: torby reklamowe, opakowania ozdobne, pudełka, druki reklamowe i firmowe Opis firmy: Ponad 20-letnie doświadczenie owocuje najwyższą jakością naszych wyrobów i usług. Dysponujemy własnym parkiem maszynowym, dzięki czemu możemy oferować konkurencyjne ceny oraz krótkie terminy realizacji. Zaufało nam wiele firm, zarówno polskich, jak i zagranicznych. Dzięki elastycznemu i kreatywnemu podejściu do każdego projektu, zdobyliśmy silną pozycję na rynku. Obecnie nasze produkty zamawiają firmy na terenie całej Europy. W naszej ofercie znajdują się torby reklamowe wykonywane na indywidualne zamówienie, wszelkie druki reklamowe i firmowe oraz inne opakowania papierowe – opakowania ozdobne, opakowania prezentowe, pudełka. Zapewniamy kompleksową obsługę: od doradztwa przy projektowaniu, poprzez wykonanie projektu graficznego, produkcję, po dowóz lub wysyłkę towaru pod wskazany adres. ✖

Produkty: torby kasowe, spożywcze i reklamowe Opis firmy: Jesteśmy jednym z wiodących w Polsce dystrybutorów toreb polietylenowych (z folii LDPE, MDPE i HDPE) oraz papierowych. Dostarczamy torby kasowe i spożywcze na potrzeby sieci handlowych oraz torby reklamowe dla producentów markowych wyrobów. Wykonujemy nadruki do ośmiu kolorów na każdej stronie torby, kreskowe (wg Pantone) lub rastrowe (zdjęcia), drukiem fleksograficznym i rotograwiurowym. Pracujemy od lat dla najbardziej renomowanych firm na polskim rynku. Dbamy o wysoką jakość naszych produktów, czego świadectwem jest wciąż powiększające się grono stałych klientów. ✖

Produkty: wysokiej jakości opakowania z drewna, aluminium, tektury, skóry i pleksi Opis firmy: Od 25 lat dostarczamy wysokiej jakości eleganckie opakowania dla jubilerstwa, optyki, numizmatyki, producentów odznaczeń i medali, upominków, branży reklamowej i wielu innych. Z naszych usług korzystają Klienci prawie ze wszystkich branż przemysłu, usług, agencje reklamowe, instytucje rządowe, duchowieństwo, osoby prywatne. Jesteśmy przekonani, że oferowane przez nas eleganckie opakowania mogą być doskonałym elementem promocji Państwa działalności. Nasze opakowania wykorzystywane są do wyrobów przemysłowych, upominków firmowych, gadżetów reklamowych, zaproszeń, zawiadomień, prezentacji produktów, jako próbniki, wzorniki, zestawy informacyjne, starterowe, promocyjne. Posiadamy własny dział projektowy, narzędziownię i szeroki park maszynowy, co pozwala nam na bardzo szybkie uruchomienie produkcji. Wykonujemy opakowania indywidualne już od … 1 sztuki. ✖

2 2 2 2

Produkty: maszyny do tampodruku, sitodruku i hotstampingu Opis firmy: Zaczynając działalność, firma zatrudniała dwóch pracowników i zajmowała się sprzedażą materiałów drukarskich. Sukcesywnie rozszerzając swoją ofertę oraz zatrudniając nowych specjalistów, rozwija się dynamicznie do dziś. W roku 2000, przy powiększonym już zespole pracowników oraz bogatszej ofercie usług, firma zaczęła importować i eksportować nowoczesne maszyny do tampodruku i sitodruku. W rezultacie baza zadowolonych Klientów wzrosła w ciągu kolejnych pięciu lat do ponad 200, a sama firma przeniosła się do własnej siedziby przy ul. Białołęckiej 140 w Warszawie. Dzisiaj możemy swoim Klientom zaoferować nie tylko urządzenia do tampodruku i sitodruku, ale również szereg usług powiązanych, w tym opracowanie projektów graficznych, naświetlanie i trawienie matryc, dobór i mieszanie farb oraz produkcję tamponów. Sala prezentacyjna pozwala na wcześniejsze obejrzenie i porównanie maszyn przed ich zakupem, a zespół obsługi Klienta doradzi przy wyborze najlepszych urządzeń. ✖

55/2015

43


q  jubileusze

Produkt: materiały eksploatacyjne dla drukarń Opis firmy: Postęp technologiczny w poligrafii jest ogromny, Nasza Firma, by sprostać tym wymaganiom, ciągle udoskonala swoją ofertę. Najnowsze technologie w połączeniu z doskonałą wiedzą Naszych Pracowników zarówno praktyczną, jak i teoretyczną, są gwarantem Państwa sukcesu. Długofalowa polityka inwestycyjna, dobra organizacja pracy oraz szeroka gama produktów sprawiają, że jesteśmy nowoczesnym i solidnym partnerem na rynku krajowym, jak i zagranicznym. Od 2002 roku istnieje mieszalnia farb offsetowych i UV, a od roku 2005 fabryka lakierów dyspersyjnych i UV – dzięki temu Nasze produkty mają korzystne ceny, a Dział Kontroli Jakości zapewnia najwyższy poziom produkcji. ✖

Produkt: kosmetyki Opis firmy: Jesteśmy importerem i wyłącznym dystrybutorem na terenie Polski kosmetyków pielęgnacyjnych oraz zapachów znanych i cenionych w świecie firm. Nasz asortyment jest bardzo szeroki, od luksusowych wód perfumowanych, linii kąpielowych, kosmetyków dla dzieci, po produkty masowe, ale zawsze bardzo dobrej jakości. Współpracujemy z kontrahentami m.in. z Francji, Włoch, Niemiec, Hiszpanii i Chin. Dzięki realizacji wyznaczonych celów nasza firma cały czas dynamicznie się rozwija, sukcesywnie rozszerzamy ofertę o nowe działy i linie kosmetyków. ✖

Usługa: artykuły reklamowe Opis firmy: Jesteśmy jednym z liderów polskiego rynku w dystrybucji artykułów reklamowych, wyspecjalizowanym w obsłudze dużych, strategicznych klientów. W swojej podstawowej ofercie proponujemy gadżety z 21 katalogów, realizacje specjalne (indywidualne projekty) oraz import z Azji. Zapewniamy wysoką jakość produktu i terminowość dostaw. Na potrzeby nawet najbardziej wymagających klientów szybko reaguje u nas zespół managerów z wieloletnim doświadczeniem, działający profesjonalnie, skutecznie i z ogromnym zaangażowaniem. ✖

1

Usługi: identyfikatory, smycze reklamowe, zapięcie do identyfikatorów, karty plastikowe Opis firmy: Zapewniamy kompleksową i profesjonalną obsługę z zakresu wykonania identyfikatorów. Posiadamy park maszyn niezbędny do tego, aby szybko realizować Państwa zamówienia. Jesteśmy bezpośrednim importerem z Azji oraz Europy Zachodniej. Posiadamy również własną linię produkcyjną identyfikatorów, przez co stajemy się bezkonkurencyjni na rynku polskim i europejskim, zapewniając najwyższą jakość produktów w połączeniu z atrakcyjnymi cenami. Współpracę z naszymi klientami opieramy na wzajemnym zaufaniu i przyjaznej atmosferze, co zaowocowało wieloletnią współpracą z agencjami reklamowymi oraz klientami końcowymi. Nasze identyfikatory są obecne na rynkach wszystkich krajów europejskich. Cały czas rozszerzamy swoją ofertę o nowe modele i materiały, aby zaspokoić potrzeby najbardziej wymagających klientów. ✖

Usługi: promocyjne produkty w zakresie reklamy pneumatycznej Opis firmy: Dostarczamy dla Ciebie produkty promocyjne w zakresie reklamy pneumatycznej, między innymi namiotów dmuchanych, bram startowych, balonów czy ekranów reklamowych zwanych też airwall. Jako producent reklamy pneumatycznej chcemy zrealizować Twoje wyobrażenia, dlatego szczególny nacisk kładziemy na indywidualne podejście i rozwój sekcji 3D, gdzie nasza załoga konstruktorów oraz szwalni dokłada wszelkich starań, by móc zrealizować Twoje wizje dotyczące nietypowej reklamy dmuchanej. W naszej ofercie można znaleźć zarówno balony reklamowe, bramy pneumatyczne, ekrany reklamowe, namioty pneumatyczne typu „pająk”, windymany, jak również dmuchańce o nietypowych kształtach. Nasze produkty mogą zawierać nadruk od prostego logo do grafiki full colour wykonanej jako druk solwentowy, sublimacyjny bądź sitodruk. ✖

44

55/2015

1


q osobowosci

Bogdan Tęczar (ANB)

y Firma ANB wyspecjalizowała się w obsłudze dużych strategicznych klientów. Na czym dokładnie polega ta obsługa? – Na budowaniu zespołu lojalnych, kompetentnych i wspierających się ludzi. Mam oczywiście na myśli zespół ANB. Tylko w taki sposób możemy sprostać oczekiwaniom tak wymagających odbiorców. y W swojej ofercie firma ANB ma wyłączność na koce termiczne z nadrukiem. Czy to jest oferta tylko dla organizatorów imprez sportowych i jak wygląda ten rynek? – To przede wszystkim oferta dla dużych firm, które są sponsorami takich imprez sportowych. To jest mały rynek – dużych odbiorców. y Firma ANB jest regularnie nagradzana. Co dla firmy oznaczają te wyróżnienia? – Jesteśmy zdobywcą sześciu z rzędu Koron Reklamy, największego wyróżnienia biznesowego w branży. Jesteśmy też kilkukrotnym laureatem Gazel Biznesu (nagrody dla najdynamiczniej rozwijających się firm). Korona Reklamy to nagroda branżowa wynikająca z oceny nas przez naszych Partnerów Biznesowych (dostawców). To wielka satysfakcja dla całego zespołu, ale także odpowiedzialność i mobilizacja do ciągłego podnoszenia naszych kompetencji. ✖

Sławomir Kuchta

(WYDAWNICTWO CZTERY GŁOWY)

Wojciech Nurzyński (STUDIO CHMIELNA)

y Wydawnictwo Cztery Głowy specjalizuje się w fiszkach językowych. Skąd wziął się pomysł na tego typu działalność? – Pomysł zrodził się podczas zagranicznych studiów w Niemczech, gdzie mnóstwo studentów z powodzeniem korzystało z tej formy nauki. Nie były to wyłącznie języki obce, ale również zagadnienia prawne czy ekonomiczne. Jedna z Czterech Głów niezwykle szybko opanowała język francuski z fiszek niemiecko­francuskich, co było wystarczającą motywacją, żeby wprowadzić produkt na rynek polski. Znając zalety i wady niemieckich produktów, zadbaliśmy o wprowadzenie innowacyjnych elementów jeszcze bardziej zwiększających skuteczność nauki. y Na rynku są Państwo obecni już od 12 lat. Jak w tym czasie zmieniał się popyt na fiszki? – Początki były bardzo trudne, ponieważ produkt był zupełnie nowy. Był jednak na tyle prosty w użyciu, że łatwo było przedstawić jego zalety. Resztę pracy wykonali klienci, którzy polecali sobie wzajemnie nasze produkty. Od 2003 do 2010 roku rynek rósł w tempie 30% rocznie. Dużą rolę w popularyzacji metody odegrała akcja z Gazetą Wyborczą, rozszerzenie dystrybucji o salony EMPIK i sklepy Biedronki. Po pojawieniu się konkurencji dynamika nieco spadła, ale biały napis FISZKI na niebieskim tle nadal przekonuje wielu klientów jakością i szerokością oferty. y Jak często wprowadzają Państwo fiszki z nowymi językami obcymi? Ile języków obcych mają Państwo w swojej ofercie i jakie to są języki? – W ofercie mamy 13 języków, w tym polski dla obcokrajowców. Co roku pojawia się kilka nowych tytułów, głównie do języków, które mamy już w ofercie. Nie mamy ambicji tworzenia fiszek do bardzo niszowych języków – chiński i japoński wystarczą :­). Obecnie pracujemy nad nowymi tytułami niezwiązanymi z językami obcymi. FISZKI to bardzo uniwersalna metoda, która może mieć zastosowanie w różnych dyscyplinach nauki i... marketingu. Jeśli już o marketingu mowa, FISZKI to świetny gadżet, którym można wyśmienicie wyedukować swoich klientów czy podnieść kwalifikacje pracowników. Rynek gadżetów potrzebuje cały czas nowych, oryginalnych pomysłów i FISZKI reklamowe doskonale się w ten trend wpisują. ✖

y Studio Chmielna to agencja wykonująca każdy projekt. Od małych, jak wydruki wizytówek, po duże kampanie reklamowe czy projekty stron internetowych. Czy taka szeroka oferta to dziś konieczność na rynku reklamy? – Jak zwykle są dwie szkoły. Jedna to ścisła specjalizacja, a druga to spełnianie jak najpełniej potrzeb klienta. Która jest lepsza? Wydaje mi się, że ta druga, ponieważ pozwala oprzeć biznes reklamowy na kilku nogach. Jeżeli klient nie potrzebuje w danej chwili organizacji eventu, to najczęściej potrzebuje wizytówek, ulotek czy gadżetów reklamowych. Poza tym takie podejście pozwala na znaczne ograniczenie kosztów realizacji przy dużych projektach eventowych. y Studio Chmielna stawia również na eventy. Oferują Państwo wiele rodzajów imprez tematycznych. Czy już mają Państwo duży popyt na takie usługi, czy ten rynek jeszcze raczkuje? – Rynek oczywiście jest już rozwinięty. Następują w jego ramach zmiany w zapotrzebowaniu na różnego rodzaju eventy. Mniej jest imprez integracyjnych, więcej szkoleniowych (przynajmniej z nazwy). Ale to w każdej chwili może ulec zmianie. My staramy się jak najbardziej poszerzać krąg odbiorców. Klientów nigdy nie jest za dużo. y Na rynku pojawia się coraz więcej agencji reklamowych oraz eventowych. Co jest kluczem do tego, by cały czas być liczącym się graczem na rynku? – Jak w każdym biznesie podstawowe są dwie kwestie – pełen profesjonalizm i 100% rzetelność oraz odpowiedzialność. W biznesie eventowym równie ważna jest także kreatywność. Klient nigdy nie usłyszy od nas, że czegoś nie da się zrobić, że coś jest niemożliwe. Praktycznie wszystko jest możliwe. To jest tylko kwestia czasu realizacji i ceny, czyli magicznego słowa budżet. ✖

55/2015

45


q

solidni w biznesie

Zwycięzcy wykorzystujĀ wszystkie możliwości firmy z certyfikatem www.balony-luxpol.pl

„LUX-POL” FPH Ludmiła Wolek „BIUR-FOL” Jan Holz 14ZERO

www.biurfol.pl

GAMMA ALEKSANDER URBAŃSKI

www.14zero.pl

GET IMPRESSED SRL

www.advgifts.com.ua

ADVGIFTS

www.aura24.eu

Agencja Reklamowa Aura24 AMB ŚLĄSK

www.artclip.com.pl

ArtClip Advertising Agency

www.ass3.pl

I MARKETINGU EWA SKOCZEŃ Avalon Sportswear/LYNKA

www.getimpressed.eu www.giftstar.pl

GIFT STAR Piotr Zieliński

www.giftexpress.pl

GIFTEXPRESS

www.avalonsportswear.com.pl

www.avant.pl www.axpol.com.pl

AXPOL Trading sp. z o.o. sp. k.

www.axxel.pl

AXXEL SP. Z O.O.

www.badge4u.eu

badge4u BEMAG Behrendt Marketing Group

www.usb-stick-twister.de

Biznes Promotion

www.biznespromotion.pl

BTL Forms Effective Advertising

www.btlforms.com.pl

Business Consultancy Doradztwo Gospodarcze

www.cifra.es

C.I.F.R.A., S.L.

www.capira.pl

CAPIRA Carl Poellath Münz- und Prägewerk Schrobenhausen GmbH & Co.KG

www.citron.pl

CiTRON

Sp. z o.o. Sp. K.

www.harvest.com.pl

www.hats-company.de

Warenvertriebs-KG

www.helmex.poznan.pl

Izabela Tęczar

SENATOR POLSKA Sp. z o.o.

www.friends4friends.pl www.regaldifussyo.com

KEYA EUROPE BVBA

www.keyaeurope.com

SIGN POLAND SP.Z O.O. producent flag, banerów,

KOLEKCJA

www.collection.net.pl

transparentów, systemów wystawienniczych

LEDIBERG SP. Z O. O.

www.lediberg.com.pl

SIPEC S.P.A.

www.sipec.com

SITBOX

www.sitbox.de

www.macma.pl

MACMA POLSKA SP. Z O. O.

www.maikii.eu

MID OCEAN BRANDS www.midoceanbrands.com

POLSKA SP. Z O.O.

MILO - Producent Segregatorów

GmbH & Co. KG

SPIRO - TanieDlugopisy.pl

www.segregatory.net

www.bildpersonalisierung.com www.mk-studio.pl

MK-Studio - Agencja Reklamowa

P.H.U. KODER Producent i Importer Artykułów

www.openchannel.pl

Piśmiennych i Reklamowych PAPILLIO GROUP

ARTUR MAZUR Studio Siedem S.J. TEXET Poland Sp z o. o. TiK Zbigniew Tolak Trodat Polska Sp. z o. o. Ultima Displays Polska Sp. z o.o. USB SYSTEM VIVA PLUS II Joanna Kowalczyk

www.texet.pl www.tik.com.pl www.trodat.pl www.ultimadisplays.pl www.usbsystem.eu www.vivaplus.pl

www.papilliogroup.pl

ГІФТС-ТРЕЙД

www.shnurok.ua

www.poptime.pl

ДЕВАРОС

55/2015

www.studiosiedem.com

www.xlpromotion.pl

POP Time Sp. z o. o.

PROMOSTARS/LPP SA

www.studio-greencom.pl

XL Promotion

ГРЕЙС

www.falk-ross.pl

www.taniedlugopisy.pl

www.koder.com.pl

www.par.com.pl

PROMONOTES sp. z o.o.

www.sign.pl

STUDIO GREENCOM

PAR Bakuła spółka jawna/royal design

www.expopark.ru

www.side.com.pl

STEFANIA – Zakład Galanterii Skórzanej www.stefania.net.pl

www.double.pl

46

www.semaprint.com.pl

Remigiusz Gremlik

DOUBLE II S.C.

Falk&Ross Group Polska

SEMA-PRINT Sp. z o.o. Sp. K.

www.jettstudio.pl

Open Channel Sp. J.

EXPO-PARK

www.sandex.com.pl

Jett Studio Sp. z o.o.

www.domico.pl

www.elwira.com.pl

SANDEX BIS Sp. J.

Side Agencja Reklamowa

DOMICO

ELWIRA

www.rosz.pl

ROSZ Wiesław Szulim

www.janpolbis.pl

www.noex.com.pl

www.elpos.pl

www.orientgiftpolska.pl

Jan Pol BIS

NOEX Sp. z o.o. Sp. K.

Stefan Pokładecki

www.rodantv.pl

Sergraf S.A.

www.art-office.pl

ELPOS FIRMA USŁUGOWO-PRODUKCYJNA

www.ritter-pen.pl

www.iespolska.pl

www.mpm-quality.com

www.embroidery.pl

ROSNOWSKI GIFT

www.rewkom.com.pl

Ies Polska (Fruit Of The Loom).

MPM-Quality Sp. z o.o.

Elephant Lukić Sp. J.

www.responsor.it

Sanders Imagetools GmbH & Co. KG www.imagetools.com

CLASSIC LINE WARENHANDELS GMBH www.classicline.eu DOM REKLAMY ART OFFICE sc

Ritter - Pen Sp. z o.o.

www.gratisownia.pl

MKM media Verlags- und Medienproduktionsgesellschaft www.poellath.de

Maciej Staszewski

Gratisownia.pl

Harvest Sp. z o. o.

www.redapolska.pl

REWKOM – SITODRUK /

RODAN Agencja Reklamowa

MAIKII SRL

www.studiochmielna.com.pl

RESPONSOR SRL

www.gjg-group.com

Helmex Exhibitions

Jerzy Bujanowicz

REDA Polska Sp. z o. o.

GJG GROUP Sp. z o.o.

Hat´s Company GmbH & CO.

AVANT FABRYKA PORCELITU

Wojtek Nurzyński

www.gamma.com.pl

GRUPA DOX S.C. PAWEŁ ŻUREK, EDYTA ŻUREK www.dox.pl

ASS-3 BIURO EXPORTU IMPORTU

promotional solutions

www.fiori.pl

FIORI AGENCJA REKLAMOWA

www.promonotes.pl www.promostars.com

ООО Торговый Дом USON

www.greys.ua www.devaros.com.ua www.uson.com.ua

УКРАИНСКАЯ РЕКЛАМНАЯ ГРУППА www.uagroup.com.ua


q who is who

Rafał Nagiecki

dział kreacji Saatchi & Saatchi Group Poland Do działu kreacji Saatchi & Saatchi Group Poland dołącza Rafał Nagiecki, który będzie zarządzał 20-osobowym zespołem Design i będzie podlegał bezpośrednio dyrektorowi kreatywnemu Kamilowi Majewskiemu. Nagiecki doświadczenie zdobywał w agencjach reklamowych, takich jak: McCann, Leo Burnett, G7 czy Change. Pracował również dla lokalnych i międzynarodowych marek, m.in. T-Mobile, Heyah, Martini, Ferrero, Chipita, Millennium Bank, Proama. Był nagradzany na festiwalach reklamowych, zdobył m.in. złoto KTR za rebranding Heyah, KTR za print Contrahist oraz wiele nagród artystycznych, takich jak nagroda na Biennale Rysunku we Wrocławiu, Nagroda im. Strzemińskiego czy Nagroda Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego. ✖

Łukasz Ludkowski strategy director w They.pl Do zespołu They.pl dołączył Łukasz Ludkowski, który objął stanowisko strategy directora. Będzie zajmować się budowaniem i wdrażaniem strategii z zakresu e-marketingu. Ludkowski w branży reklamowej działa od siedmiu lat. Od 2011 r. był związany z agencją Biuro Podróży Reklamy, w której pełnił funkcję dyrektora kreatywnego. Zajmował się strategią i kreacją. Kampanie, które współtworzył i prowadził, zdobyły wiele nagród i wyróżnień na polskich oraz międzynarodowych festiwalach, m.in. Epica Award, Golden Arrow, Grand Prix Kreatura, Innovation Award, Impactor, Złoty Spinacz, Webstar czy Pióro Roku. ✖

Jakub Sagan Dział kreacji 180heartbeats + Jung v. Matt

Agnieszka Jabłońska-Twaróg dołĀcza do Clear Communication Group Dział kreacji 180heartbeats + Jung v. Matt powiększył się o nową osobę. Dołączył do niego Jakub Sagan, obejmując stanowisko associate creative directora. Wraz z Bartłomiejem Walczukiem utworzy team pracujący dla marki Nike. Sagan ma 8-letnie doświadczenie w reklamie. Zaczynał w Young & Rubicam jako stażysta, a następnie zajął się działaniami z obszaru ATL. Po niemal 5 latach skupił się na obszarze Internetu, pracując jako senior copywriter w The Digitals. Stworzył tam kilka nagradzanych kampanii, m.in. real-time marketingową „Ekipę w komplecie” dla Warki czy akcję „Nekrolog” dla Komendy Głównej Policji. Sagan ma na koncie 18 nagród i wyróżnień z polskich oraz zagranicznych konkursów, w tym zwycięstwo w Young Creatives w kategorii Film. Obecnie jest jurorem w trzeciej edycji konkursu dla młodych reżyserów Papaya Young Directors. ✖

Agnieszka Jabłońska-Twaróg w sierpniu dołączyła do Clear Communication Group. Jako partner zarządzający będzie wspierać bieżące projekty realizowane przez agencję oraz pozyskiwać nowych klientów. Będzie trzecim partnerem zarządzającym, obok Magdaleny Załubskiej-Król i Marka Gieorgicy – założycieli agencji. Do jej zadań będą też należały: prowadzenie szkoleń medialnych oraz wspieranie klientów w zakresie komunikacji kryzysowej. Przez ostatnie 2 lata zajmowała się komunikacją i relacjami z mediami w Ministerstwie Skarbu Państwa jako rzecznik prasowy, a następnie także dyrektor biura ministra. Wcześniej była związana z telewizją Polsat. Prowadziła serwisy informacyjne Polsatu News, „Biznes Informacje” oraz program publicystyczny „Kto ma rację” w Polsacie Biznes. Pracowała również jako dziennikarka w „Pulsie Biznesu”, a wcześniej w TVN24. ✖

Wszystkie zdjęcia i informacje udostępnione dzięki uprzejmości strony marketing przy kawie – www.marketing-news.pl.

55/2015

47


q  Promocje, które widac

Promocje, które widaÃ... M

inionek tu, Minionek tam – czyli stworzonka, które zdominowały tegoroczne wakacje. Są niewielkie, pigułkokształtne, żółte. Sympatyczny wygląd to nie wszystko, Minionki cechuje również komiczny język. Natomiast w filmie dominuje dowcip sytuacyjny. Nic dziwnego, że stały się ulubionymi bohaterami nie tylko najmłodszych, ale również zdobyły zwolenników wśród tych nieco starszych.

Minionki nie dają o sobie zapomnieć, pomimo iż premiera filmu odbyła się na początku wakacji. To pierwsze akcje promocyjne miały miejsce na długo przed premierą. Nie wszystkie powiązane były z artykułami spożywczymi, jak np. akcja promocyjna olejów Platinum na stacjach PKN Orlen. Każdy, kto zakupi 1 litr oleju Platinum z linii: Platinum MaxExpert, Platinum Classic oraz Platinum Pro, otrzyma figurkę Minionka. ✖

W wakacje rozpoczęła się Minionkowa gorączka, która trwa do dziś. Jak się w nich nie zakochać, skoro „wyskakują” z każdej półki sklepowej. W dziale z nabiałem „uśmiechają się” do nas produkty firmy Zott Polska Sp. z o.o. Do multipacków Monte dołączony został 1 z 8 tatuaży z bohaterami filmu Minionki! ✖

We wrześniu Minionki pojawiły się w sprzedaży łączonej m.in. z rogalikiem Chipicao, gdzie do każdego opakowania dołączona jest gratisowa wkładka do kolekcji. Natomiast w sieci sklepów Piotr i Paweł w akcji promocyjnej pod nazwą „Promocja szkolna” przy zakupie 1,5 kg bananów Chiquita do odbioru w punkcie obsługi był Minionkowy lunchbox. ✖

Uśmiech wywoła również „magiczny” klips dołączany do płatków śniadaniowych firmy NESTLÉ POLSKA S.A. To plastikowa nakładka na długopis, ołówek czy też kartkę, która przy poruszaniu powoduje, że trójwymiarowa postać też się rusza (tańczy, gra na gitarze, przewraca oczami...). ✖

Dla smakoszy chipsów Cheetos przygotowano nie jedną, nie dwie, a trzy niespodzianki związane z Minionkami. Wprowadziły nowy smak chrupek „Cheetos Minionki” o smaku hot doga. Dodatkowo, zakup dwóch paczek premiowany był albumem na naklejki, a w co drugiej paczce można było znaleźć 1 z 45 naklejek! ✖

Za nami wakacje i początek roku szkolnego, przed nami „świąteczna gorączka”. Czym tym razem zaskoczą nas producenci, opiszę w następnym numerze. Jeśli realizują Państwo projekty, które można znaleźć na sklepowych półkach, zapraszam do kontaktu: magda.konieczna@gjc.pl

48

Kalendarz świąt na najbliższy kwartał: październik: 14. Dzień Nauczyciela (Dzień Edukacji Narodowej) listopad: 1. Wszystkich Świętych, 11. Narodowe Święto Niepodległości, 30. Andrzejki grudzień: 4. Barbórka (Dzień Górnika, Naftowca i Gazownika), 6. Dzień Św. Mikołaja, 24. Wigilia Bożego Narodzenia, 31. Sylwester

55/2015

styczeń: luty:

1. Nowy Rok, 6. Trzech Króli, 21. Dzień Babci, 22. Dzień Dziadka 4. Tłusty Czwartek, 9. Ostatki, 10. Popielec, 14. Święto Zakochanych (Walentynki)

W artykule wykorzystano materiały prasowe z: http:// www.monte.com/pl/, http://www.chipita.com/el-pl/, http://www.orlenoil.pl/PL/Strony/default.aspx, https:// www.facebook.com/cheetospolska ✖


q  po godzinach

Facebook

pół żartem, pół serio ‹ Ania Gsiorowska › ‹ Shoe stick ›

‹ Psychologia koloru w projektowaniu logotypów ›

Selfie stick to rodzaj ręcznego statywu, pomagający w wykonaniu jakże ostatnio popularnych zdjęć selfi, to „must have” tego sezonu! ✖

Kolor jest jedną z najpotężniejszych form komunikacji niewerbalnej, wykorzystywanej przez projektantantów. Kolor oferuje natychmiast sens przekazywanych komunikatów i logotypów projektu. Nasze umysły są z natury zaprogramowane na odbiór kolorów. Kształtują nasze myśli i emocje a według badań, kolor wpływa nawet więcej na nas niż nastrój i ma zdolność do zmiany naszych nawyków zakupowych. Kolor może spowodować aż w 80 procentach zmianę motywacji, jeśli chodzi o zakupy internetowe, reklamę czy kampanie marketingowe. ✖

Chłodne poranki i wieczory to przedsmak jesieni. Jak miło się wtedy przytulić i ogrzać przy drugiej osobie podczas rześkiego spacerku. W tej bluzie, to dla mamy i dziecka sama przyjemność! ✖

Śpiwór to niepodważalnie niezbędnik w podróży. Musi być ciepły wygodny i przede wszystkim zapewnić nam wygodny sen na wyjazdach. Wybierasz się pod namiot? Ten śpiwór po prostu musisz mieć! ✖

Wierszyk na raz ‹ Filozoficznie ›

‹ Road show ›

by po czasie co przeminie, dojść do wniosków nieciekawych, że nam życie przez łzy płynie, mimo naszych działań prawych,

samochodem ciągle w trasie, kilometrów pełny licznik, piękno miast w ich całej krasie, i biznesów w nich rozlicznych,

i za dnia mu coś doskwiera, coś mu w nocy spać nie daje, w nocy sen mu coś odbiera, lecz do pracy rano wstaje,

‹ Oświatowo ›

w czas ekipa już się zjawia, praca wre, że nikt nie uśnie, gro wystawców już pozdrawia, zwiedzających wita uśmiech,

mimo myśli co się roją, bierzmy życie jak się da, jeśli kochasz pracę swoją, nie pracujesz ani dnia. ✖

w czasopismach dużo piszą, artykuły, referaty... tu literki oczy słyszą, dziecka, mamy albo taty,

tak godziny im mijają, aż na błysk zrobione wszystko, potem busem w noc ruszają, bo następny cel już blisko. ✖

jas

jas ważna treść nam w oko wpada, i do mózgu wnet przenika, tam sens życiu krótko nada, ku uciesze czytelnika, lecz po wszystkim, po czytaniu, myśli biegną wolną drogą, za to w nowym dniu zaraniu, sięgasz po gazetkę nową. ✖ jas

55/2015

49


q

SPIS REKLAM

v  OKŁADKA

33

RemaDays Kijów

remadays warszawa

I

FUNDACJA STWORZENIA PANA SMOLENIA

II

GMK & WNP FACHMESSEN

III

11

TEXET POLAND SP Z O.O.

35

USB SYSTEM

esb IV

13,40,41

VIVA PLUS

37

.W.E.S.T. POLSKA SP. Z O.O.

v  REKLAMY

v  OKNO PROMOCJI

ART NUVO

27

BADGE U

7

COMPLEX

15

COMPLEX DRUK-DRUK REKLAMOWY

31

DISPLAY VERLAG

16

ELEPHANT LUKIĆ SP.J.

9

MPM-QUALITY SP. Z O. O.

5

PAR BAKUŁA SPÓŁKA JAWNA

29

22

GUAPA SP. Z O.O.

21

IAR WWW.HONGKONG.PL

21

PM PIOTR MICHALAK

25

PRAUT

22

PROMODESIGN

23

AADLER CZECH, A.S.

25

PROMOSTARS

22

AWIH

23

QBOX ALEKSANDRA DOBROŃ

21

BTL FORMS EFFECTIVE ADVERTISING

23

SPOCKET.PL

22

CZERWONA PAPRYCZKA DESIGN

25

STUDIO CHMIELNA

23

FRIENDS

24

ŻEJMO & SIATECKI S.C.

21

GIFT STAR

22

SAMBRA

Skład Maciej Komorski | 519 150 363

Wydawca GJC Inter Media Sp. z o.o. ul. Podbiałowa 11 61-680 Poznań tel. +48 61 825-73-22 fax +48 61 825-84-85

Nakład 5000 Wydanie 3 (55) 2015 wrzesień październik listopad grudzień

Redakcja Redaktor Naczelny Sławomir Giefing

Dystrybucja InPost S.A.

Redaktor Prowadzący Grzegorz Surdyk

50

PRO-USB

DRUK Betmor-Poligrafia S.C.

Dział Reklamy Iwona Skrzypczak Magda Konieczna-Marciniak Justyna Lisek tel. +48 61 825-73-22 sales@gjc.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone.

Dział techniczny Jacek Spychała

Wydawca nie ponosi odpowiedzialności za treść nadsyłanych reklam. Wydawca zastrzega sobie możliwość skracania nadesłanych tekstów. Redakcja nie zwraca nadesłanych materiałów.

55/2015

25