Gifts Journal nr 62

Page 1

JUŻ DOSTĘPNE!

DRUK DTG I TERMOTRANSFER I HAFT WYSOKI STAN – NISKI STAN I CZARNE – BIAŁE I JUNIOR – UNISEX – XL

Make your own Footprint Wyłączny dystrybutor

sg-footprints.comq

OD REDAKCJI

Drodzy Czytelnicy! Witamy w Nowym Roku Styczniowe wydania Gifts Journal należą do tych najprzyjemniejszych. Jeszcze czujemy zapach świątecznej choinki, a myślami powracamy do sylwestrowego szaleństwa. W pierwszym miesiącu roku na naszych łamach zapowiadamy obszernie jeszcze jedno miłe wydarzenie, które stanie się udziałem nas wszystkich. 7 lutego w Ptak Warsaw Expo rozpoczyna się po raz czternasty wielkie święto ludzi związanych z rynkiem reklamy… RemaDays Warsaw 2018. To właśnie zapowiedziom tej imprezy poświęcamy najwięcej miejsca w najnowszym wydaniu naszego magazynu, który właśnie trafił do Państwa rąk. Prócz zapowiedzi RemaDays Warsaw 2018 i przedstawienia wszystkich sektorów aktywności (a jest ich aż dziesięć!), znajdą Państwo przejrzysty informator targowy z praktycznymi, najważniejszymi informacjami dotyczącymi imprezy. Tym razem na stronach Gifts Journal sporo miejsca poświęciliśmy towarzyszącemu targom w Nadarzynie RemaCongress. Okazja ku temu jest wyjątkowa. W pierwszym dniu ze swoim wykładem wystąpi sam Robert Korzeniowski. W tym magazynie zapraszamy do rozmowy, którą przeprowadziliśmy z polskim multimedalistą olimpijskim. A jest ona tylko przedsmakiem tego, co czeka uczestników RemaCongress. Prezentujemy także wszystkich pozostałych prelegentów, którzy podzielą się swoją ogromną wiedzą. Nowości czekają także uczestników RemaDays Kijów i – aby być na czasie – zapraszamy do tekstu „Napełnieni pomysłami”. W styczniu publikujemy także drugą część materiału „Wykorzystaj pełnię możliwości”, traktującą o praktycznym podejściu do imprez targowych. W naszym stałym dziale „Technologie” tym razem o szeroko pojętym znakowaniu. Upominki okazjonalne to także domena Jakuba Szymczaka. Tym razem autor przyjrzał się gadżetom, które mogą umilić Dzień Dziecka, ale niekoniecznie tylko ten. Cały czas trzymamy rękę na pulsie, gdy chodzi o ludzi związanych z branżą reklamową. Ich osiągnięciom i zmianom w życiu zawodowym poświęcone są stałe rubryki – „Osobowości” i „Who is who?”. Nowy rok jest też szczególny dla firm świętujących swoje jubileusze. Dołączcie się do naszych życzeń. Magda Konieczna wybrała się w podróż sentymentalną. W dziale „Promocje, które widać” zajrzała na półki sklepowe lat 80. i 90. ubiegłego wieku i doszła do wniosku, że „produkt i opakowanie były gadżetami”. Anna Gąsiorowska „przeklikała” Facebooka, a Jacek Spychała przygotował tradycyjnie wierszyki. Wszyscy redagujący Gifts Journal życzą Państwu cudownego roku.

Redaktor Grzegorz Surdyk

62/2018

3


q  SPIS TRESCI

NAJLEPSZE PREZENTY NIE MAJĀ CENY… A WESELNY DROBIAZG?

24

Każdy z nas bywał zapewne na niejednym weselu w swoim życiu. Na przestrzeni lat podejście do urządzania przyjęć weselnych zmieniło się diametralnie i niejednokrotnie czujemy się zaskoczeni pomysłowością czy to nowożeńców, czy firm, które zajmują się profesjonalnie organizacją wesel i czuwają nad każdym szczegółem. Jednych takie sprawy przyprawiają o zawrót głowy, inni zainspirowani i pełni werwy szukają oryginalnych pomysłów sami, by gość weselny wspominał jak najdłużej właśnie to ich wesele.

REMADAYS – SYSTEMATYCZNIE BUDOWANA MARKA

INFORMATOR DLA ZWIEDZAJĀCYCH TARGI REKLAMY I POLIGRAFII REMADAYS WARSAW 2018

21

Zapraszamy na 14. edycję Targów Reklamy i Poligrafii RemaDays Warsaw. Największa w Europie Środkowej i jedna z największych na świecie branżowa impreza wystawiennicza odbywa się w dniach od 7 lutego do 9 lutego w Ptak Warsaw Expo w Nadarzynie przy al. Katowickiej 62.

56

PROMOCJE KTÓRE WIDAċ Przegląd sklepowych półek dziś i ten, który mogłabym dla Was realizować na przełomie lat 80. i 90. ubiegłego wieku, diametralnie się różnią. Co kwartał ukazywałby się monotematyczny felieton, którego głównymi bohaterami byłyby reglamentowane towary. Reglamentacją objęte były między innymi mięsa, także wszelkie przetwory mięsne, masło, mąka, ryż i kasza. Stopniowo z biegiem lat lista produktów rosła – czy to pamiętam?

4

62/2018

Targi RemaDays Warsaw od kilkunastu lat przyciągają do stolicy Polski wszystkich najważniejszych graczy na rynku reklamowym. To właśnie podczas tej imprezy wystawienniczej swoje premiery mają setki nowych produktów i usług, a hale Ptak Warsaw EXPO odwiedza rokrocznie pond 20 tysięcy gości z kilkudziesięciu krajów świata. Jednak już sam pomysł organizacji targów branżowych był obarczony sporym ryzykiem. O tym jak rozwijały się targi, na jakie przeszkody napotykali organizatorzy i jak udało się zbudować światową renomę RemaDays Warsaw w krótkiej rozmowie z Prezesem GJC International, Sławomirem Giefingiem.

BIBLIOTEKA EKOMENEGERA

y

32

42

„5 poziomów przywództwa” to kolejna książka mistrza w dziedzinie liderowania, jakim jest John C. Maxwell (autor ponad 100 książek w obszarze tego zagadnienia). Ta jest o tym, iż sprawne zespoły powstają wyłącznie pod dobrym przywództwem.

FACEBOOK 58 PÓŁ ŻARTEM, PÓŁ SERIO


q SPIS TRESCI

GADŻETY

22

TECHNOLOGIE

24

ZNAKOWANIE OD A DO Z Gadżety reklamowe to wszystkie przedmioty, za pomocą których możemy wypromować naszą firmę. Przedmioty, które do tego wykorzystujemy, są bardzo różne, od czapek po poduszki. Różnorodne są również technologie, którymi wykonywane są owe gadżety. Które są najpopularniejsze? Które sprawdzają się najlepiej w przypadku konkretnych przedmiotów? To ustalimy, rozmawiając z Mariuszem Szandeckim (Sandex), Tomaszem Świętorzeckim (Design 4 Business) oraz Karoliną Sadowską (Haftkom). Zapraszam do lektury.

DLA NASZYCH NAJWIĘKSZYCH SKARBÓW Za oknami na razie zima. Niskie temperatury, czasami trochę śniegu. Jest jednak sposób, aby choć na chwilę wyrwać się z tego mroźnego klimatu. Zapobiegliwie można na przykład zainteresować się prezentami dla naszych pociech z okazji Dnia Dziecka.

OD REDAKCJI 3

RECENZJA 42

6 - 15

GADŻETY 44

INFORMATOR REMADAYS WARSAW 16

OSOBOWOŚCI VIP 46

Z BRANŻY: ADLER 22

OSOBOWOŚCI 48

FELIETON 24

TECHNOLOGIE 50

MISTRZOWIE NA REMA KONGRESS 28

WHO IS WHO 52

Z BRANŻY: TEXET 30

WYSZUKIWARKA SWB 54

WYWIAD 32

OKNA PROMOCJI

WYKORZYSTAJ PEŁNIĘ

PROMOCJE, KTÓRE WIDAċ 56

MOŻLIWOŚCI CZ. 2. 36

PO GODZINACH 58

Z BRANŻY: ALLBAG 38

JUBILEUSZE 62

REMADAYS KIJÓW 2018 40

SPIS REKLAM 66

NEWSY

62/2018

55 - 61

5


q  NEWS

News

„ADBOX – INSPIRACJE REKLAMOWE” – WYDANIE SPECJALNE REMADAYS 2018 Podczas najbliższej edycji Targów Reklamy i Poligrafii RemaDays Warsaw do rąk uczestników trafi specjalne wydanie „ADBOX – inspiracje reklamowe”. To kontynuacja wcześniejszego „Informatora targowego”. „ADBOX” zawiera między innymi prezentacje produktowe uczestników RemaDays, ale także firm, które nie pokazują swojej oferty w Ptak Warsaw Expo. Przy umieszczonych w katalogu produktach znajdą Państwo oznaczenia umożliwiające szybkie i łatwe dotarcie do poszukiwanych produktów czy usług na stoiskach podczas targów. To nie wszystko. Na stronie organizatora www.remadays.com w zakładce „Dla zwiedzających” uruchomiona jest łatwa w obsłudze wyszukiwarka. Pozwala to na dotarcie do poszukiwanej oferty po wpisaniu nazwy firmy, produktu lub kategorii oraz wcześniejsze zaplanowanie wizyt na stoiskach targowych. Styczniowe wydanie „papierowe” ukaże się w 12 tysiącach egzemplarzy. „ADBOX” stanowi nieocenione źródło informacji o najciekawszych produktach i usługach na rynku branżowym. ✖

SANDEX SZKOLIŁ PEPSICO POLSKA Z TECHNIK DOBORU DRUKU NA GADŻETACH

BO WOŚP POMAGA KAŻDEMU, NIE TWORZY PODZIAŁÓW, JEST DLA WSZYSTKICH!

W drugiej połowie listopada firma Sandex przeprowadziła dla Pepsico Polska szkolenie z zakresu doboru technik druku do artykułów reklamowych. Szkolenie było podzielone na dwie części: teoretyczną i praktyczną. W pierwszej połowie dnia prowadzący Tomasz Pytko przekazał informacje o różnych formach nadruku na artykułach promocyjnych, obrazując je przykładami - jaka technika jest najbardziej odpowiednia dla danego produktu. Dodatkowo uczestnicy zapoznali się ofertą producentów i dystrybutorów odzież reklamowej i gadżetów reklamowych firm Axpol Trading, Texet Poland, ID oraz BK Pro - dystybutora marki Elasto oraz Elastusie. Praktyczna część szkolenia odbyła się w siedzibie firmy Sandex, gdzie uczestnicy mogli zapoznać się z parkiem maszyn do druku i haftu, a także poznać krok po kroku cały proces przygotowania nadruku, od wykonania projektu po finalny produkt. Mieli też możliwość samemu zaprojektować nadruk wedle własnego projektu, by potem otrzymać produkt z gotowym nadrukiem. ✖ www.sandex.com.pl

Firma IVORY Ceramics w tym roku postanowiła wesprzeć akcje WOŚP. Powodów, dlaczego warto pomagać jest bardzo dużo, ale liczy się przede wszystkim gest, nawet ten najdrobniejszy zwłaszcza, gdy każdy z nas zatapia się w wirze codziennych zajęć. Finał WOŚP jest tym dniem, kiedy możemy od nich odstąpić i zrobić coś dla innych. Każda trafna i skuteczna pomoc w potrzebie jest jak najbardziej pożądana. -Mamy świadomość tego, że każdego dnia mają miejsce w Polsce dziesiątki wypadków, w których wiele osób zostaje rannych. Dzięki WOŚP służba zdrowia ma większe szanse na ratowanie życia. Każdy z nas przeżył przynajmniej jedną trudną sytuację, w której sprzęt zakupiony przez WOSP wsparł leczenie lub po prostu uratował komuś życie. Dlatego wierzymy, że nawet najdrobniejsza złotówka może pomóc - mówi Przemek Gruszczyński i dodaje - Ważnym elementem, który nas zmotywował do podjęcia decyzji o wystawieniu na aukcję Voucher-u jest to, że WOŚP pomaga każdemu, nie tworzy podziałów, jest dla WSZYSTKICH. Zawsze warto pomagać. Nie było innego wyjścia. Trzeba wspierać takie instytucje, jeśli tylko istnieje taka możliwość! ✖

REMADAYS KIJÓW W NOWEJ ODSŁONIE

6 marca 2018 roku w Międzynarodowym Centrum IEC w Kijowie rozpocznie się 9. już edycja Targów Reklamy i Poligrafii RemaDays Kijów. Tym razem uczestnicy imprezy na Ukrainie będą mieli możliwość zapoznania się z całą ofertą szeroko rozumianego rynku reklamowego, zawartą w trzech sektorach aktywności – Gifts&Textile, Sign&Visual i Tech&Print. Swój przyjazd zapowiedzieli już liderzy rynku zarówno z Ukrainy, jak i innych krajów europejskich. Dwudniowym targom w Kijowie towarzyszyć będzie tradycyjnie RemaCongress, który stanowi platformę do poszukiwań nowych rozwiązań i metod działania na rynku branżowym. W centrum wystawienniczym naszego wschodniego sąsiada poznamy laureatów prestiżowych konkursów Korony Reklamy i Gifts of the Year, a także zwycięzców Loterii dla zwiedzających.

6

62/2018

Bramy Centrum IEC w Kijowie zarówno we wtorek (6 marca), jak i w środę (7 marca) będą otwarte dla zwiedzających w godzinach od 10:00 do 17:00. Do zobaczenia w stolicy Ukrainy. ✖


NEWS  q

CENNY CZAS – ZAREJESTRUJ SIĘ ONLINE

Corocznie warszawskie targi RemaDays przyciągają ponad 20 tysięcy gości – co może przyczynić się do zwiększenia liczby osób oczekujących w kolejce do rejestracji. Jest jednak prosty sposób, aby uniknąć kolejek. Wzorem lat ubiegłych istnieje możliwość wcześniejszej rejestracji ONLINE. Gdy już otrzymają Państwo zaproszenie w formie drukowanej lub elektronicznej, wystarczy wejść na stronę www.remadays.com i w zakładce „Dla zwiedzających” odnaleźć formularz rejestracyjny. Po wpisaniu specjalnego kodu, który jest wielokrotnego użytku, i wypełnieniu danych, drogą mailową otrzymają Państwo gotowy do wydruku identyfikator. Po jego okazaniu w punkcie rejestracyjnym do Państwa rąk trafi komplet przygotowanych materiałów i można będzie już zacząć reklamową przygodę z RemaDays Warsaw 2018. Punkty rejestracyjne zlokalizowane są w halach E (wejście E1) i F (wejście F1 oraz F5) tuż przy wejściu i podzielone są na trzy strefy: • dla gości zarejestrowanych ONLINE, • dla gości NIE zarejestrowanych ONLINE, • dla zwiedzających bez zaproszeń (kasa). Już teraz zachęcamy do skorzystania z propozycji organizatora. Rejestracja ONLINE pozwoli zaoszczędzić Państwu czas, który na pewno będzie potrzebny, aby zapoznać się z szeroką ofertą wystawców 14. edycji RemaDays Warsaw. ✖

SKLEP INTERNETOWY FIRMY ŻEJMO & SIATECKI

Firma Żejmo & Siatecki s.c., dystrybutor wielu renomowanych europejskich marek gadżetów reklamowych, udostępniła dla swoich klientów – agencji reklamowych - długo oczekiwany sklep internetowy. W sklepie znajdują się produkty większości dystrybuowanych marek. Przejrzysta grafika, łatwe wyszukiwanie, jasne opisy – te cechy z pewnością ułatwią wszystkim klientom pracę z produktami dystrybutora. Platforma jest stale rozwijana i regularnie dodawane są do niej nowe produkty i funkcjonalności. ✖ Więcej informacji: www.sklep.zejmo-siatecki.com

REMADAYS WARSAW – KONKURSY, LAUREACI, NAGRODY

W czasie lutowych targów poznamy laureatów w kluczowych branżowych konkursach – The Prize for Innovations, Korony Reklamy. Po raz pierwszy przyznane zostaną wyróżnienia dla liderów sektora POS & Display, czyli dostawców oferujących systemy wystawiennicze – totemy, ścianki, gabloty, standy, roll-upy, banery i wiele innych. Produkty będą prezentowane przez trzy targowe dni, w specjalnie wydzielonej strefie. Podczas RemaDays Warsaw 2018 dokładnej ocenie zwiedzających zostaną poddane gadżety i katalogi zgłoszone do tradycyjnych konkursów Gifts of the Year i Catalogue of the Year. Zwycięzców w tych kategoriach poznamy w ostatnim dniu imprezy. Podczas Śniadania Biznesowego jako pierwsi z ostatecznymi rozstrzygnięciami zapoznają się partnerzy programu Solidni w Biznesie. Sporo emocji towarzyszyć będzie ogłoszeniu wyników Loterii dla zwiedzających. Tym razem do wygrania voucher uprawniający do zakupów w znanej sieci sklepów sportowych Decathlon na niebagatelną kwotę… 6 tysięcy złotych. Aby wziąć udział w loterii, a potem wpaść w zakupowy szał, wystarczy wrzucić swoją wizytówkę do specjalnie przygotowanej urny. Życzymy powodzenia. ✖

62/2018

7


q  NEWS

KOLOROWE UDOGODNIENIE

Podczas Targów Reklamy i Poligrafii RemaDays Warsaw 2018 WARSZAWA-NADARZYN 7-9.02.2018 zwiedzający będą mogli zapoznać się z ofertą wystawców w dzieDO ZOBACZENIA NA REMADAYS JEDNYCH Z NA JWIĘKSZYCH sięciu sektorach branżowych. Organizator zadbał w związku z tym TARGÓW REKLAMY NA ŚWIECIE o jak najczytelniejszy przekaz – kogo i jak odszukać w gąszczu zaprezentowanych stoisk. Rejestrując się w recepcji targowej lub odwiedzając punkt informacyjny, otrzymają Państwo specjalnie wydrukowany plan, na którym kolorami zaznaczone zostaną firmy działające w danym sektorze aktywności reklamowej. Dla przykładu kolor niebieski oznacza firmy deklarujące swoją aktywność w sektorze Gifts World. Przemierzając targowe alejki, łatwo zorientują się Państwo, czy dobrze trafili. Oznaczenia kolorystyczne umieszczone zostaną oczywiście również w halach Ptak Warsaw Expo. To kolejne udogodnienie przygotowane przez organizatora mające na celu poprawę komfortu uczestników piątej na świecie branżowej imprezy wystawienniczej. ✖

REGIONALNE BIURO PIAP OFICJALNIE OTWARTE

Dnia 24 listopada 2017 roku odbyło się uroczyste otwarcie biura Polskiej Izby Ar tykułów Promocyjnych w Kętach przy ul. Krakowskiej 72. W spotkaniu uczestniczyli przedstawiciele firm Członkowskich PIAP. Po oficjalnym spotkaniu przyszedł czas na rozmowy kuluarowe i integrację firm Członkowskich. – Bardzo miło było nam gościć Członków PIAP w tym uroczystym dla nas dniu, tym bardziej, że osoby, które wzięły udział w wydarzeniu, przyjechały do nas nawet z drugiego końca Polski. Otwarcie biura to wielki sukces organizacji branżowej PIAP, z roku na rok rozwijamy się, co osobiście ogromnie mnie cieszy. Zapraszamy wszystkich zainteresowanych działalnością Izby do odwiedzenia nas w naszej nowej lokalizacji – mówi Katarzyna Wojniak, Dyrektor Biura Zarządu PIAP. ✖ Więcej na www.piap-org.pl

VISCOM DUSSELDORF I PSI OD 2019 ROKU RAZEM

Niemieckie targi Viscom, organizowane naprzemiennie we Frankfurcie i Dusseldorfie i targi PSI od 2019 roku będą organizowane wspólnie w Dusseldorfie. Możliwość organizacji w jednym czasie i miejscu dwóch wydarzeń pozwoli ukazać pełną ofer tę reklamy wizualnej, tekstylnej i dotykowej. Wspólne działania Viscomu i PSI to także przykład ukazujący współdziałanie ze sobą sektorów branży poligraficznej i reklamowej. Zebranie w jednym miejscu firm z tych dziedzin daje pełnię mozliwości i efektywne wykorzystanie ich potencjału. Przypadek Viscomu i PSI nie jest odosobniony. Francuska impreza CTCO w równym stopniu prezentuje rynek poligraficzny w strefie Cprint jak i upominków reklamowych. Również w Mediolanie podczas targów Promotion Trade Exhibition spotykają się zarówno specjaliści z branży poligraficznej oraz reklamowej. W Polsce znakomitym przykładem na połączenie wielu sektorów w jednym miejscu na jednej imprezie targowej są targi RemaDays Warsaw. Wskazane przykłady utwierdzają branżę w przekonaniu, że łączenie sektorów związanych z poligrafią i szeroko pojętą reklamą jest dobrym trendem na rynku. Daje możliwości rozwoju wystawcom oraz bogatą ofertę zwiedzającym. ✖

LIVECHAT CZEKA NA PAŃSTWA

Mają Państwo pytania? Chcą rozwiać wątpliwości dotyczące RemaDays Warsaw 2018 lub zapytać o targowe nowości produktowe? Jesteśmy do Państwa dyspozycji. Na stronie internetowej www.remadays. com uruchomiony został specjalny LiveCHAT. To właśnie tutaj w szybki i prosty sposób otrzymają Państwo wszystkie informacje dotyczące warszawskiej imprezy wystawienniczej. Nie potrzeba długich telefonicznych rozmów czy wysyłania zapytań za pośrednictwem maila. Od poniedziałku do piątku w godzinach od 8:00 do 16:00 czeka na Państwa kompetentna osoba, która wyjaśni nurtujące kwestie, odpowie na pytania. Warto skorzystać z tego wyjątkowego źródła informacji. Zachęcamy do kontaktu z nami. ✖

8

62/2018


NEWS  q

STRONA INTERNETOWA IVORY W NOWEJ ODSŁONIE

Producent ceramiki reklamowej informuje, że właśnie wystartowała nowa strona internetowa firmy. Nowa odsłona serwisu to nie tylko nowoczesna szata graficzna, ale przede wszystkim poprawa jego funkcjonalności. Nowy serwis prezentuje: • Stany magazynowe online, które aktualizowane są co kilka minut • Szybka wyszukiwarka produktowa • Precyzyjna filtracja • Kalkulator on-line • Spersonalizowane strony według indywidualnych potrzeb oraz własnym logo i danymi kontaktowymi • Strona dopasowana do rozdzielczości • Powiększona oferta kubków sublimacyjnych oraz autorska linia ceramiki, która nada wyrazisty charakter każdej oferty. Aby być na bieżąco z aktualnymi promocjami – warto się zarejestrować. ✖ Producent zaprasza na stronę: www.ivory.com.pl

PRACUJ Z SOLIDNYMI

Od wielu lat NOT RECOMMEND propaguje bezpieczeństwo w obrocie wzajemnym pomiędzy różnymi podmiotami na krajowym rynku reklamowym. Niezmiennie jego głównym zamierzeniem jest polubowne załatwianie spraw spornych. Jak wykazują statystyki, wezwanie do zapłaty wraz z adnotacją o umieszczeniu firmy na liście NOT RECOMMEND powoduje szybkie odzyskanie należności od niesolidnego kontrahenta. Sprawia również, że jeszcze przed zawarciem umowy istnieje możliwość realnej oceny ewentualnego współuczestnika rynku branżowego. W ten sposób w ciągu 7 lat działania programu udało się odzyskać 3 148 329,55 złotych. Poznaj szczegóły na www.notrecommend.com i poczuj się bezpiecznie. ✖

NOWA STRONA WWW FIRMY GOYA

Hiszpańska firma Goya Importaciones, założona w 1986 roku, jest jednym z wiodących importerów i dystrybutorów upominków reklamowych na południu Europy. Rodzinna firma, zlokalizowana w pięknym mieście Saragossa, oferuje kolekcję gadżetów o widocznym, iberyjskim temperamencie i charakterze. Klienci z ponad 26 krajów świata bardzo wysoko oceniają współpracę z Goya. W centrum uwagi ludzi tworzących ofertę, oprócz szczególnej dbałości o design, jest stosunek ceny do jakości. To stanowi główną przewagę konkurencyjną firmy. Dla zalogowanych użytkowników nowa strona www oferuje: • panel kontrolny zamówień • kontrola budżetu klienta • narzędzie projektowania personalizacji • kompletny proces zamówień • stany magazynowe on-line • zamówienia ekspresowe …i wiele więcej Zespół Goya zaprasza do współpracy, odwiedzenia strony www i dobrej zabawy - echale un vistazo!… check it out! ✖ www.ggoya.com

62/2018

9


q  NEWS

TARGI OKIEM KAMERY

Najbardziej aktywni uczestnicy rynku reklamowego, goście targów, ale także ci przedsiębiorcy, którzy dopiero wchodzą na branżową drogę, będą mieli okazję śledzić na bieżąco wydarzenia 14. edycji największej imprezy wystawienniczej w Europie Środkowej za pośrednictwem telewizji RemaTV. RemaTV to serwis mający formułę portalu wideo, który wpisuje się w najnowsze trendy w przekazie informacji. Znajdą tu Państwo przygotowane i zrealizowane przez GJC International wysokiej jakości materiały z życia branży, polecane firmy, topowe produkty i usługi z rynku gadżetów, poligrafii, znakowania, reklamy wewnętrznej i zewnętrznej. RemaTV to także materiały wideo dostarczające informacji i wiedzy, podnoszące kompetencje pracownicze i menadżerskie. Podczas warszawskiej imprezy wystawienniczej RemaTV będzie obecna wszędzie tam, gdzie dzieją się wyjątkowe wydarzenia z punktu widzenia branży reklamowej. Kliknij rematv.pl i bądź na bieżąco. ✖

PODSUMOWANIE SEZONU 2017 - SUKCESY DAWIDA KANI, ŻEGLARZA SPONSOROWANEGO PRZEZ FIRMĘ RODAN Dla Dawida Kani sezon sportowy 2017 dobiegł końca. Żeglarz może pochwalić się licznymi sukcesami zarówno w kraju, jak i za granicą. Ostatnimi zawodami tego roku były Mistrzostwa Europy Seniorów w Barcelonie, podczas których Dawid zakwalifikował się do złotej grupy. W finale młody żeglarz zdobył wysoką 38 pozycję wśród 127 zawodników-seniorów. Puchar Europy w niemieckim Warnemünde był dla Dawida srebrny, chociaż do zwycięstwa było naprawdę blisko. Odbywające się w Dziwnowie zawody Pucharu Europy były wyjątkowo udane – Dawid wygrał kwalifikacje młodzieżowe, a wśród seniorów wywalczył trzecią pozycję. W kraju udało mu się także zdobyć srebrny medal na Mistrzostwach Polski w Pucku oraz wicemistrzostwo Polski w grupie seniorów podczas regat w Górkach Zachodnich. Serdecznie gratulujemy Dawidowi świetnego sezonu i życzymy jeszcze lepszych wyników w przyszłym roku. Firma Rodan jest dumnym sponsorem Dawida Kani – zawodnika ŻLKS Kiekrz w olimpijskiej klasie Laser Radial. ✖

OTWÓRZ SIĘ NA ŚWIAT

Chcesz nawiązać kontakty biznesowe poza granicami Polski, pokazać swoją ofertę, wzmocnić pozycję eksportową? Skorzystaj z pomocy European Suppliers Book. Już w lutym do 35 tysięcy odbiorców z 24 krajów trafi ESB w wersji elektronicznej. Adresatem katalogu są dystrybutorzy i przedstawiciele agencji reklamowych. Tradycyjnie katalog jest tak przygotowany, aby służył odbiorcy jako podręczna baza danych. Dzięki unikalnej formie reklamy w katalogu znajdzie się oferta Państwa firmy wraz z danymi kontaktowymi. W odnalezieniu produktu pomoże łatwa w użyciu wyszukiwarka. Dodatkowym atutem tego unikalnego na rynku wydawnictwa jest możliwość dodawania informacji z rynku branżowego bezpośrednio na stronę www. Te z kolei są systematycznie wykorzystywane w realizowanych newsletterach. Kolejne jego wydanie, zarówno w wersji elektronicznej, jak i papierowej, zaplanowane jest na wrzesień. Skorzystaj z doskonałej formy promocji, jaką oferuje ESB. ✖

10

62/2018

ID® IDENTITY – NOWOŚCI 2018

Duńska firma ID® Identity każdego dnia dostarcza odzież do firm w całej Europie. Głównym celem ID® jest dostarczanie najlepszej w branży odzieży korporacyjnej w zakresie jakości, funkcjonalności, designu i odpowiedzialności. Nowy Katalog ID® 2018 to jak zawsze kompletna oferta odzieży firmowej. Do kolekcji dołączyły nowe modele bluz dresowych, softshelli, kurtek i koszulek polo. Na szczególną uwagę zasługują wysoka jakość surowców, wyjątkowy i funkcjonalny krój produktów a także ogromne zaangażowanie Firmy ID® w przedsięwzięcia związane z odpowiedzialnością społeczną biznesu (CSR). Firma od lat jest członkiem BSCI, posiada certyfikat Oeko-Tex® oraz ściśle współpracuje z Bureau Veritas – światowym liderem w zakresie kontroli, klasyfikacji oraz certyfikacji. ID® chce kompleksowo obsługiwać swoich klientów, dlatego poza ofertą katalogową proponuje możliwość zaprojektowania indywidualnej kolekcji pod marka własną oraz udostępnia swoją powierzchnię magazynową w ramach osobnej usługi. ID® Identity ✖ www.id.dk


NEWS  q

BŁĘKITNA WSTĘGA 2017

Regaty o Błękitną Wstęgę to wydarzenie sportowe, które w przyszłym roku obchodzić będzie swoje 70-lecie. Mimo że formuła zawodów o tytuł najszybszego jachtu żaglowego na Jeziorze Kierskim pozostaje niezmieniona od 1948 roku, organizatorzy idą z duchem czasu. Tegoroczne zmagania sportowe obyły się bowiem pod znakiem trackingu – każda łódź biorąca udział w regatach wyposażona była w system GPS, dzięki czemu można było obserwować jej przebieg na ekranie zlokalizowanym w siedzibie organizatora – Jacht Klubu Wielkopolskiego. Po niełatwych zmaganiach, zeszłoroczne zwycięstwo obroniła załoga JKW w składzie: Mariusz Trzciński (sternik), Damian Dembicki, Paweł Kurzawa, Błażej Łukomski. Regaty zorganizowane zostały przez Jacht Klub Wielkopolski. Jednym ze sponsorów była firma Rodan. ✖

POD PATRONATEM GIFTS JOURNAL

21 września 2017 roku na stadionie PGE Narodowy odbyła się premierowa edycja targów Outsourcing Expo. W warszawskim wydarzeniu wzięło udział ponad stu wystawców prezentujących na stoiskach maszyny i urządzenia do produkcji opakowań, technologie oraz gotowe produkty. Targi odwiedziło prawie 2 tysiące specjalistów nie tylko z branży opakowań, ale również tych sektorów rynkowych, do których oferta jest bezpośrednio kierowana. Ogólnopolskie Spotkanie Małych i Średnich Przedsiębiorstw zwiedzili przedstawiciele branż: spożywczej, farmaceutycznej, chemicznej, kosmetycznej czy automotive. Wśród nich dominowali specjaliści do spraw marketingu i działów badań i rozwoju, menadżerowie marek, a także technolodzy opakowań. Warszawskim targom towarzyszyły prelekcje i wykłady poświęcone m.in. projektowaniu opakowań, organizacji produkcji, a także wykorzystaniu opakowań biodegradowalnych. Już teraz, jako patron imprezy, zapraszamy na ich kolejną edycję. ✖

PIAP BUDUJE ŚWIADOMOŚċ MARKETERÓW DOTYCZĀCĀ UPOMINKÓW 17 października 2017 roku Polska Izba Artykułów Promocyjnych, organizacja zrzeszająca ponad 170 firm z branży upominków reklamowych – reprezentowana przez swoją prelegentkę – wzięła udział w 9. Forum Marketingu Zintegrowanego, organizowanym przez Polskie Stowarzyszenie Marketingu SMB. Prelekcję pt. „To nie tylko gadżet. Jak skutecznie wykorzystać moc upominków reklamowych i skutecznie budować relacje” wygłosiła Anna Roszczak, Członek Zarządu PIAP. – Jest to ogromny sukces PIAP i wyjście organizacji poza naszą branżę – prelekcja była skierowana bezpośrednio do Marketerów, osób decydujących o kampaniach reklamowych. Wystąpienie PIAP pokazało, jak ważna jest kreacja w przygotowaniu kampanii z użyciem upominków reklamowych, a tym samym, jak istotna jest rola agencji reklamowych, które odpowiedzialne są za przygotowanie ofert na upominki reklamowe. W wystąpieniu PIAP przede wszystkim przekazano uczestnikom, jak skutecznym narzędziem w budowaniu relacji są upominki. Opowiedziano o mechanizmach, jakie wykorzystują upominki reklamowe, i co zrobić, aby zmaksymalizować ten efekt – mówi Katarzyna Wojniak, Dyrektor Biura Zarządu PIAP. ✖ Więcej na www.piap-org.pl

62/2018

11


q  NEWS

NOWY KATALOG LEXON DESIGN 2018

Sprawdź LEXON WOW effect. Poznaj światowe trendy na 2018 rok!!! LEXON Design paryska marka produktów lifestylowych, które z powodzeniem wykorzystywane są jako upominki biznesowe, zaprezentowała w styczniu nowy katalog z ofertą na 2018 rok. LEXON od początku swego istnienia współpracuje ze światowej klasy projektantami. Efektem tego są niecodzienne produkty codziennego użytku. Od lat marka wytycza trendy w zakresie wzornictwa czego potwierdzeniem jest ponad 150 nagród zdobytych na całym świecie. Wśród projektantów, którzy tworzyli kolekcje 2018 znajdują się m.in.: Jose Levy, Andrea Quaglio i Manuela Simonelli, Christian Ghion.. Produkty, które stworzyli to głośniki BT, radia, lampy, torby, zegarki, produkty na biurko i do domu. Światowej klasy design i wysoka jakość to cechy rozpoznawcze produktów LEXON, które mają szeroką rzeszą zwolenników również na polskim rynku. ✖ Zapraszamy do obejrzenia katalogu LEXON Design 2018, najmodniejszego katalogu 2018! http://www.lexon-design.pl/katalog

KEMER: 35 LAT HISTORII GALANTERII SKÓRZANEJ 2017 r. dla firmy KEMER to czas uroczystego jubileuszu 35-lecia istnienia działalności. Polski producent toreb i galanterii skórzanej początki swojej działalności datuje na 1982r., w którym to roku właściciel firmy Lech Modrzyński założył swój pierwszy zakład kaletniczy w Pruszczu Gdańskim. Lata 2005-2009 to okres intensywnej ekspansji sklepów firmowych w całej Polsce, a 2014 r. to czas rozwoju internetowego kanału sprzedaży. W portfolio firmy znajdują się 3 serwisy internetowe: kemer.pl, bagazownia.pl oraz upominkarnia.pl. Wśród klientów są m.in.: Avon, Kancelaria Prezydenta RP, Atlas, Tauron, czy PKP. „Jesteśmy dumni z tego, że mogliśmy i możemy współtworzyć historię branży galanterii skórzanej w Polsce. Cieszymy się z zaufania, którym obdarzyli nas nasi klienci” – powiedział Remigiusz Modrzyński Prezes firmy KEMER. „To co wyróżnia KEMER na rynku to to, że poza ofertą gotowych produktów własnych, przygotowujemy wyroby również na specjalne zamówienie, czy ze wzoru klienta.” – dodaje Modrzyński. W trakcie 35 lat działalności firma zdobyła liczne wyróżnienia i nagrody m.in.: Marka w Trzecim Tysiącleciu - konkursie zorganizowanym pod patronatem Pana Prezydenta RP. ✖ www.kemer.com.pl

JEDEN ZA WSZYSTKICH – WSZYSCY ZA JEDNEGO Z ULTIMA DISPLAYS

Ultima Displays po raz kolejny wzięła udział w Szlachetnej Paczce. Ta piękna inicjatywa polega na wsparciu rodzin w potrzebie i - jak mówią twórcy – podarowaniu im wędki, a nie ryby. Poszczególni Darczyńcy wybierają rodzinę, której chcą pomóc. Następnie otrzymują listę z potrzebami każdego z członków rodziny. W grudniu w Ultima Displays została przeprowadzona zbiórka wśród pracowników. Można było wesprzeć potrzebującą rodzinę nie tylko finansowo, ale także materialnie. Zespół firmy wykazał się ogromną chęcią pomocy, dzięki czemu udało się zaspokoić wszystkie potrzeby czteroosobowej rodziny ze Stegny. Zakupiono opał, drewno, żywność dla dorosłych i dzieci, chemię i środki czystości, ubrania, zabawki oraz wiele innych. Paczki zostały przekazane rodzinie poprzez Wolontariuszy Szlachetnej Paczki. Dzięki hojności pracowników oraz Zarządu Ultima Displays rodzina otrzymała ogromne wsparcie, które pozwoli im przeżyć w dobrych warunkach kolejne kilka miesięcy. ✖ www.ultimadisplays.pl

SREBRNE MISTRZOSTWA POLSKI LASER

Podczas Mistrzostw Polski w klasie Laser Radial, które odbyły się w dniach 14-17 września w Gdańsku, Dawid Kania zdobył srebrny medal wśród stawki 86 zawodników wygrywając trzy wyścigi. Mimo wymagających warunków, Dawid świetnie poradził sobie w rywalizacji z wybitnymi polskimi żeglarzami, min. Marcinem Rudawskim – aktualnym Mistrzem Świata w tej klasie, który wywalczył brązowy medal oraz z Aleksandrem Arianem, który zwyciężył w regatach. Tak imponujący wynik na Mistrzostwach Polski podsyca apetyt na dobre rezultaty Dawida podczas rozpoczynających się na początku października Mistrzostwach Europy, które odbędą się w stolicy Katalonii, Barcelonie. Rodan jest sponsorem Dawida Kani i jedynym w Polsce dealerem jachtów Dragonfly. ✖ www.dreamaran.pl www.facebook.com/dragonflytrimaranspl/

12

62/2018


62/2018


q  NEWS

SMYCZOMAT.PL – REWOLUCJA NA RYNKU SMYCZY REKLAMOWYCH

Prosfera.pl uruchomiła pierwszy automatyczny system do zamawiania smyczy online. SMYCZOMAT.pl daje możliwość skonfigurowania smyczy, dobrania odpowiedniej techniki wykonania, sposobu zakończenia, a co najważniejsze wskazania terminu realizacji. To klient składając zamówienie określa termin wysyłki i od razu widzi wartość swojego zamówienia, która to zmienia się w zależności od standardu wysyłki jaki został wybrany. Dzięki temu, że klient angażuje się w zamówienie i przesyła gotowe zlecenie z plikami, zamówienie można zrealizować już od 24 h(!), w najniższych cenach na rynku. - Po dziesięciu latach produkcji smyczy, mając duże doświadczenie i doskonałe rozeznanie w potrzebach klientów, podjęliśmy kolejny krok mający na celu ułatwienie i przyspieszenie realizacji zamówień. Od ubiegłego roku jako pierwsi i jedyni mamy platformę do samodzielnego składania zamówień online – wyjaśnia Henryk Surdej, właściciel firmy Prosfera.pl. Klienci mają do wyboru dziewięć rodzajów smyczy i trzy standardy czasu dostawy 24 h / 72 h / 7 dni. Największą popularnością cieszą się smycze wykonane metodą sublimacji, ponieważ jest to metoda dająca największe możliwości znakowania. Czas realizacji tego typu smyczy jest krótki, a cena bardzo atrakcyjna. SMYCZOMAT.pl został stworzony jako narzędzie wspomagające pracę agencji reklamowych, firm eventowych oraz innych firmy związanych z branżą reklamową, które obsługują klientów w sposób kompleksowy. ✖ www.smyczomat.pl

DAD/SECURITY EXPERT WYGRYWA BIZNES LIGĘ ŻEGLARSKĀ!

VI edycja Biznes Ligi Żeglarskiej obfitowała w wiele zwrotów akcji, a tabela wyników przewracała się niemal po każdych regatach. Od pierwszej rundy z bardzo dobrej strony pokazały się trzy zespoły – Atena Usługi Informatyczne i Finansowe S.A., Yacht Club Sopot oraz złożony z dwóch firm D.A.D Sportswear / Security Expert. Kroku próbowały dotrzymać im Argocard, Olivia Business Centre czy Archeo Souvenirs. Widać było jednak różnice w doświadczeniu pomiędzy załogami, gdyż dla pierwszych czterech zespołów był to już jeden z kolejnych startów w Lidze, podczas gdy załogi Olivii i Archeo były zupełnymi debiutantami. Nie pomogła nawet obecność mistrza olimpijskiego Mateusza Kusznierewicza, który pełnił w załodze Olivia BC rolę instruktora podpowiadając z pokładu jachtu jak żeglować i jak prowadzić łódkę. Niespodziankę przygotował za to zespół D.A.D / Security Expert, który wymienił połowę składu w tym sternika. Było to jednak tylko pozorne osłabienie, gdyż do zespołu powrócili zawodnicy mający za sobą starty w trzech poprzednich edycjach Ligi. Walka zapowiadała się pasjonująco, gdyż w historii BLŻ tytuł najczęściej rozstrzygał się w ostatnim wyścigu, ostatnich regat. Tym razem jednak obyło się bez większej dramaturgii, gdyż od pierwszego wyścigu ogromną dominację pokazał zespół D.A.D / Security Expert . Wygrali oni 5 z 6 wyścigów pewnie sięgając po zwycięstwo w rundzie finałowej i tym samym w całej Lidze. Zwycięski zespół przez całą edycję BLŻ startował rotacyjnie w składzie: Tomasz Barudin, Tomasz Elzanowski, Arkadiusz Leszyk, Damian Pietruszewski, Maciej Derlak i Marcin Tkaczyk. Wyniki VI edycji Biznes Ligi Żeglarskiej: D.A.D Sportswear / Security Expert Atena – Usługi Informatyczne i Finasowe S.A. Yacht Club Sopot Argocard Olivia Business Centre

SUKCES ATS DISPLAY W NIEMIECKIM KONKURSIE SUPERSTAR

Organizowany przez magazyn Display konkurs Superstar to jedno z największych tego typu wydarzeń branży POSM w Europie. Przedstawiciele ATS Display projektującej i produkującej materiały wspierające sprzedaż odebrali na uroczystej gali w Dusseldorfie aż 3 nagrody. Ze zgłoszonych 3 produktów przez ATS Display, wszystkie zostały nagrodzone przez jury złożone z ekspertów z branży. To najlepszy wynik firmy w historii, jeśli chodzi o niemiecki rynek, a także najlepszy wśród polskich firm startujących w tegorocznej edycji konkursu. Złote statuetki zdobyły Recipe & Mixing Stand zaprojektowany i wyprodukowany dla Coca-Cola HBC Polska oraz Chupa Chups Car dla Perfetti Van Melle. Srebro jury przyznało Craft Distillery Rackowi eksponującemu produkty marki Copernicus. Niemcy to kolejny kraj, w którym ATS Display zdobywa nagrody branżowe po Francji, Włoszech oraz Polsce, gdzie ostatnio firma święciła sukcesy po organizowanym przez OOH magazine konkursie POS Stars. Producent materiałów POS do tej pory został 82 razy doceniony przez europejską branżę materiałów wspierających sprzedaż. ✖

14

62/2018


NEWS  q

EXPO 4.0 – SKONDENSOWANA WIEDZA BRANŻOWA Pełne spektrum komunikacji wizualnej i reklamy haptycznej W dniach od 15 do 17 lutego 2018 roku zostaną otwarte hale wystawiennicze EXPO 4.0 w Stuttgarcie. Za „kwartetem” targowym kryją się wyjątkowe międzynarodowe wystawy, na których w tych właśnie dniach zostanie zaprezentowane branży pełne spektrum komunikacji wizualnej oraz reklamy haptycznej. W stosunku do edycji z roku 2016 zarówno targi TV TecStyle Visions, jak i GiveADays, WETEC oraz POS Masters znacząco zwiększyły liczbę swoich wystawców. Bogata oferta uczestników uzupełniona zostanie obfitującym w ciekawe wydarzenia programem ramowym. Odbędą się prezentacje, pokazy mody, fachowe wykłady i rundy dyskusyjne wokół najważniejszych tematów branżowych. Około 15 000 odwiedzających EXPO 4.0 zapozna się z pełną ofertą branży tekstyliów, reklamy haptycznej oraz techniki reklamowej i marketingu w miejscu sprzedaży. TV TecStyle Visions jako platforma reklamy na tekstyliach posiada już swoją ugruntowaną pozycję w branży. Podczas tegorocznej edycji EXPO 4.0 będzie świętować także jubileusz 10-lecia i z tej okazji przygotowała dla odwiedzają-

cych mnóstwo ciekawych atrakcji oraz niespodzianek. Najmłodszy członek „kwartetu” targowego – GiveADays – również odnotowuje silny rozwój. Trzecia edycja wystawy zaprezentuje portfolio około 150 wystawców i zaoferuje przepełnione informacjami wykłady ekspertów, których korzyści docenią zarówno małe oraz średnie przedsiębiorstwa, jak i wielkie koncerny. Bilet wstępu upoważnia do odwiedzenia wszystkich czterech targów branżowych. Można wykorzystać także specjalny kod GD06X020H0118, dzięki któremu po rejestracji online na stronie www.messe-stuttgart.de/mts/gad wejście na targi będzie całkowicie bezpłatne. Pomocną w optymalnym planowaniu naszej wizyty w Stuttgarcie będzie także aplikacja EXPO 4.0, dostępna w sklepach Apple App Store oraz Google Play Store już od 1 stycznia 2018 roku. Pozostałe informacje na temat EXPO 4.0, jak również GiveADays, TV TecStyle Visions, WETEC i POS Masters dostępne są na stronie www.expo-4-0.com. ✖

PUDEŁKO PREZENTOWE METSÂ BOARD SKINCARE 2.0 WYRÓŻNIONE WIELOMA NAGRODAMI

4 grudnia Metsä Board, znana w Europie z produkcji tektur premium z pierwotnych mas włóknistych, zdobyła w 29-ej edycji Hong Kong Print Awards tytuł Champion of Packaging Printing za innowacyjny projekt pudełka prezentowego SkinCare 2.0. Stworzona przez zespół projektowania opakowań Metsä Board, nowa, ulepszona konstrukcja pudełka prezentowego SkinCare 2.0 stanowi przykład podejścia przyjaznego dla środowiska, dzięki zastosowaniu lżejszych materiałów tekturowych i eliminacji owijki z tworzywa sztucznego.Ponadto, każde pudełko zapewnia szczególne wrażenia podczas otwierania i zamykania.Jednocześnie, te opakowania zostały zaprojektowane z myślą o uzyskaniu maksymalnej wydajności zautomatyzowanych linii pakujących. Projekt pudełka prezentowego SkinCare 2.0 otrzymał również nagrodę honorową Best Creative Printing i kolejną nagrodę honorową Best Crafted Book. - Jesteśmy bardzo zadowoleni z uznania, które zdobywa projekt pudełka prezentowego SkinCare 2.0.To dobry przykład tego, jak chcemy inspirować projektantów opakowań i właścicieli marek, nowymi, innowacyjnymi rozwiązaniami w zakresie projektowania opakowań i używania materiałów odnawialnych. Już wcześniej zdobyliśmy, w tym prestiżowym konkursie, tytuł Champion of Packaging Printing i bardzo się cieszę, że ciąg sukcesów trwa dalej - mówi Cyril Drouet, Design and Innovation Director Metsä Board. Organizatorami konkursu są Stowarzyszenie Sztuk Graficznych Hongkongu, Stowarzyszenie Profesjonalnych Wydawców Hongkongu, Rada ds. Rozwoju Handlu Hongkongu, a współorganizatorem jest Wydział ds. Wypoczynku i Usług Kulturalnych.W skład jury weszło 21 specjalistów od druku, działalności wydawniczej i projektowania oraz przedstawiciele instytucji edukacyjnych w Hongkongu.Wszystkie nagrodzone produkty będą eksponowane na targach w Hongkongu, Kantonie, Chengdu, Szanghaju, Pekinie i podczas kilku wybranych pokazów na całym świecie. ✖

62/2018

15


q  Z BRANZY

INFORMATOR DLA ZWIEDZAJĀCYCH TARGI REKLAMY I POLIGRAFII REMADAYS WARSAW 2018

GODZINY OTWARCIA DLA ZWIEDZAJĀCYCH

BILETY I REJESTRACJA – PODSTAWOWE INFORMACJE

• w środę (7 lutego) i czwartek (8 lutego) od 9:30 do 18:00 • w piątek (9 lutego) od 9:30 do 16:00

Z przyjemnością informujemy, że po okazaniu zaproszenia, wejściówek w formie papierowej i elektronicznej, biletów promocyjnych lub normalnych goście RemaDays Warsaw 2018 będą mieli możliwość odwiedzenia wszystkich dziesięciu sektorów aktywności targowej:

DOJAZD NA TARGI UWAGA ZMIANA! Bezpłatne autobusy dla zwiedzających Każdy, kto przyjedzie do Warszawy pociągiem, będzie mógł skorzystać z bezpłatnych autobu-sów, które będą kursowały co 15 minut – ze stacji Warszawa Centralna oraz stacji PKP Lotnisko Chopina. Godziny kursowania: Lotnisko Chopina – RemaDays 8:30 – 18:00 Warszawa Centralna – RemaDays 8:30 – 18:00 RemaDays – Lotnisko Chopina 9:00 – 18:30 RemaDays – Warszawa Centralna 9:00 – 19:00 Na stacjach początkowych i w centrum wystawienniczym będzie można skorzystać z pomocy hostess, które udzielą niezbędnych informacji. Na przystankach umieszczone zostaną także rozkłady jazdy. Na terenie obiektu i przed nim parkingowi oraz policjanci kierujący ruchem będą przepuszczać autobusy poza kolejnością. Dojazd samochodem Centrum wystawiennicze Ptak Warsaw Expo usytuowane jest u zbiegu autostrady A2, trasy S8 i drogi krajowej E67.

Gifts World – umożliwia zapoznanie się z największą w Polsce ofertą producentów, importerów i dystrybutorów upominków reklamowych. Technology Park – maszyny do znakowania, hafciarki, maszyny poligraficzne, plotery, maszyny UV, lasery, media do druku itd. Outdoor Advertising – firmy specjalizujące się w reklamie zewnętrznej. Printing House – sektor targowy dla specjalistów od usług druku m.in. druku offsetowego, cyfrowego, sitodruku, tampodruku, haftu, termotransferu, druku wielkoformatowego. Photo Creation – to przestrzeń dla wystawców oferujących rozwiązania oparte na przekazie foto/wideo. IT & e-Solution – firmy specjalizujące się w rozwiązaniach informatycznych dla reklamy; design, aplikacje mobilne, wirtualna rzeczywistość itp. Event Show – sektor specjalizujący się w organizacji imprez i eventów.

PARKINGI Goście, którzy przyjadą na targi samochodami, będą mogli skorzystać z 7 tysięcy miejsc parkingowych położonych tuż przy halach wystawienniczych. Opłata za dzień postojowy wynosić będzie 20 złotych.

16

Lighting Systems – nowy sektor targów, który powstał z myślą o dostawcach z dziedziny reklamy świetlnej, zewnętrznej i wewnętrznej. POS & Display – przestrzeń dla dostawców z kategorii POS, POP & display, oferujących systemy wystawiennicze, totemy, ścianki, gabloty reklamowe itd.

62/2018

Wszystkie informacje o targach w zasięgu Twojej ręki. Pobierz oficjalną aplikację RemaDays.

Aplikacja dostępna na platformie Android oraz IOS

Zapraszamy na 14. edycję Targów Reklamy i Poligrafii RemaDays Warsaw. Największa w Europie Środkowej i jedna z największych na świecie branżowa impreza wystawiennicza odbywa się w dniach od 7 lutego do 9 lutego w Ptak Warsaw Expo w Nadarzynie przy al. Katowickiej 62.

Packaging Materials – sektor targów stworzony specjalnie z myślą o firmach specjalizujących się w produkcji opakowań. Zaproszenia – Zaproszenia w formie drukowanej nie są imienne. Po wcześniejszej rejestracji na stronie www.remadays. com do wejścia na teren targów upoważnione będą dwie osoby. – Serdecznie zachęcamy gości targów RemaDays Warsaw do wcześniejszego wydrukowania identyfikatorów. Zwiedzający otrzymują indywidualny dokument pocztą elektroniczną po dokonaniu rejestracji online. W ten sposób unikną Państwo kolejek, bowiem nie będzie konieczności wypełniania ankiet przed wejściem na hale targowe. – Zaproszenie w formie elektronicznej można drukować wielokrotnie. Kod umożliwiający rejestrację, a znajdujący się na zaproszeniu, jest wielorazowego użytku. – W sytuacji, gdy gość targów RemaDays Warsaw 2018 zapomni zaproszenia, będzie miał możliwość zakupu biletu w kasach centrum wystawienniczego Ptak Warsaw Expo.


62/2018


q  Z BRANZY

Bilet promocyjny Tak jak w latach ubiegłych, będzie istniała możliwość zakupu biletu promocyjnego w atrakcyjnej cenie 10 zł. W tym przypadku konieczne jest przedstawienie odpowiedniego dokumentu, który otrzymuje się po wypełnieniu formularza na stronie organizatora targów: www.remadays.com. Bilet normalny – Bilet zwykły, w cenie 30 zł (trzydniowy), upoważnia do odwiedzania hal we wszystkich sektorach targowych. – Bilety będzie można nabyć na terenie Ptak Warsaw Expo od 7 lutego do 8 lutego w godzinach od 9:30 do 17:30, a w ostatnim dniu targów (w piątek 9 lutego) od 9:30 do 15:30. – Identyfikator, który otrzyma zwiedzający po zakupieniu biletu, będzie upoważniał do uczestnictwa w otwartej części RemaCongress. Faktura Goście targów mają możliwość otrzymania faktury zarówno za zakupione bilety, jak i za wykupione miejsca postojowe. Stosowny dokument wystawiany będzie przez Ptak Warsaw Expo (Sekretariat Ptak Warsaw Expo, hala F / wejście F13). Ceny podane w informatorze są cenami brutto.

UDOGODNIENIA Szatnia Podczas trwania RemaDays Warsaw 2018 zwiedzający będą mieli możliwość pozostawienia odzieży i bagażu podręcznego w przestronnych szatniach, w których liczba numerków wzrosła z 4 do 5 tysięcy. Cena za jeden wydany przez obsługę numerek wynosi 2 zł.

ferencyjnych (dwie w hali E i jedna w hali F). Zajęcia będą prowadzone przez wysokiej klasy specjalistów, każdego dnia. W najbliższej edycji będą to: Robert Korzeniowski,gen. Mieczysław Bieniek, Wojciech Malajkat Ze szczegółowym harmonogramem RemaCongress można zapoznać się na stronie: www.remadays.com (zakładka dla zwiedzających – RemaCongress).

INFORMACJE DODATKOWE Punkt wysyłkowy BTL Logistik Podczas targów RemaDays 2018 będzie możliwość skorzystania z usługi pakowania materiałów pozyskanych w czasie targów i wysyłki kurierskiej lub pocztowej. Cena za przesyłkę do 30 kg to tylko 17,50 zł. Odwiedź punkt obsługi Kurier BTL Logistik – stoiska C1 w hali F oraz B1 w hali E.

Hotele Gości targowych, którzy zamierzają w stolicy spędzić więcej niż jeden dzień, zapraszamy do skorzystania z szerokiej oferty hotelowej. Można się z nią zapoznać na stronie www.remadays.com (zakładka dla zwiedzających – Hotele).

Relax Zone i Gastronomia Goście targowi i wystawcy 14. edycji targów RemaDays Warsaw będą mogli skorzystać ze specjalnych stref wypoczynku. Relax Zone umiejscowione zostały pośrodku hali F oraz w hali E. Do dyspozycji zwiedzających będą także liczne punkty z bardzo szeroką ofertą gastronomiczną. W strefach wypoczynku można skorzystać z bezpłatnego dostępu do internetu.

REMACONGRESS 2018 Jednej z największych imprez wystawienniczych na świecie towarzyszyć będzie tradycyjnie RemaCongress. Cykle prelekcji i wykładów odbywać się będą w trzech nowoczesnych i świetnie wyposażonych salach kon-

18

62/2018

Informacja kolejowa PKP PKP Intercity (Grupa PKP) tel.: 703 200 200, www.intercity.pl Szybka Kolej Miejska (SKM Warszawa) tel.: 801 044 484, www.skm.warszawa.pl Port Lotniczy Centrala Portu Lotniczego tel.: +48 22 650 11 11 Informacja lotniskowa tel.: +48 22 650 42 20 Strona internetowa: www.otnisko-chopina.pl Dział zwiedzających Tel.: +48 61 674 01 81 E-mail: visitors@remadays.com


62/2018


20

62/2018q  Z BRANZY

ADLER podāża drogā House of brands Największy czeski producent oraz wiodący europejski dostawca odzieży reklamowej, firma ADLER Czech, a.s., właśnie przeprowadza rebranding. Zmiana dotyczy w szczególności największej grupy produktów oferowanych dotychczas pod marką ADLER. Od teraz produkty te sprzedawane będą pod marką MALFINI. Na ten krok firma zdecydowała się po długiej analizie i wzięciu pod uwagę dwóch racjonalnych powodów.

Pierwszym jest odróżnienie nazwy firmy od marki jej produktów, czyli przyjęcie strategii House of brands. Ten sam zabieg jest stosowany przez wiele firm odnoszących największe sukcesy na świecie. Drugim, niemniej ważnym powodem jest jakość oferowanych produktów pierwszej, najstarszej linii produktów ADLER, która w ciągu swego istnienia osiągnęła postęp w wielu kierunkach. W ciągu ostatnich lat były one w portfelu marki poszerzone

luksusowej odzieży reklamowej. Odzież ta będzie znajdowała się nadal w portfolio tej marki, lecz z przydomkiem PREMIUM. Obok już zmienionych marek Malfini i Malfini Premium pozostaje w ofercie tego producenta zabawna i młodzieńcza marka Piccolio, a także oferta odzieży ochronnej i roboczej własnej marki Rimeck, którą w poprzednim roku poszerzono o obuwie ochronne holenderskiej firmy Bata Industrials.

o dużą liczbę nowych produktów o bardzo zaawansowanych funkcjach, zarówno pod względem materiałów, technologii i stylów. Dziś produkty ADLER doceniane są na najważniejszych europejskich i światowych rynkach tekstyliów promocyjnych, co potwierdza sprzedaż ponad 10 milionów sztuk rocznie oraz wysokie oceny satysfakcji naszych klientów. Poprzez nową markę, firma ADLER Czech chce lepiej i konkretniej przedstawić, jakie są jej produkty. Kolekcja MALFINI jest dobrze znana naszym klientom od roku 2012, a dotychczas była zarezerwowana dla

Co oznacza rebranding dla obecnych lub potencjalnych partnerów? Jest to tak naprawdę jedynie konieczność przyzwyczajenia się do drobnych zmian w nazwach kolekcji. Świetna obsługa klienta, dostawy na kluczowe rynki w ciągu 24 godzin lub uznana pieczęć jakości Oeko-Tex Standard 100 dla wszystkich produktów tego producenta pozostają bez zmian. Szybki rozwój firmy ADLER Czech w ostatnich latach doprowadził również do rozbudowy istniejącej siedziby oraz nowoczesnego, w pełni zautomatyzowanego centrum dystrybucyjnego o pojemności ponad 25 milionów

22

62/2018

sztuk odzieży reklamowej. W połączeniu z wyżej wymienionymi korzyściami, jest to gwarancją jakości i udanego partnerstwa biznesowego. W tym roku możesz zapoznać się nie tylko z tematem rebrandingu, na przykład na targach Rema Days w Warszawie, gdzie w dniach 7 – 9.2.2018 firma ADLER Czech przygotowuje dużą prezentację swoich kolekcji, a także w warszawskim showroomie, gdzie pracownicy firmy z chęcią w dowolnym dniu mogą umówić się z partnerami biznesowymi na spotkanie. ✖q  FELIETON

Najlepsze prezenty nie majā ceny… A weselny drobiazg? ‹ Justyna Lisek › Każdy z nas bywał zapewne na niejednym weselu w swoim życiu. Na przestrzeni lat podejście do urządzania przyjęć weselnych zmieniło się diametralnie i niejednokrotnie czujemy się zaskoczeni pomysłowością czy to nowożeńców, czy firm, które zajmują się profesjonalnie organizacją wesel i czuwają nad każdym szczegółem. Jednych takie sprawy przyprawiają o zawrót głowy, inni zainspirowani i pełni werwy szukają oryginalnych pomysłów sami, by gość weselny wspominał jak najdłużej właśnie to ich wesele.

Obdarowywanie upominkiem swoich gości weselnych stało się jakiś czas temu nieodzownym elementem przyjęcia. Oczywiście owa moda istnieje nie od dziś. Staropolskim zwyczajem na pożegnanie wręczane było gościom ciasto, kawałki tortu czy weselny alkohol, które to podarunki pełniły funkcję podziękowań za przybycie. Dziś mówimy o czymś innym, a mianowicie o spersonalizowanym

jej zainteresowań. Ciekawymi pomysłami są m.in. miniaturowa roślinka w doniczce, którą postawimy w oknie, by rosła – jest symbolem nowego życia, początku czegoś oraz miłości, ponieważ trzeba o nią nieustannie dbać. Parasol na ślub w plenerze, słodycze i napoje – to najczęściej spotykana forma podziękowań, która cieszy zawsze :). Torba z miłym napisem i wizerunkiem pary młodej z pewnością

zapakowany prezent świadczy o naszym szacunku do osoby obdarowywanej, nawet, jeśli upominek sam w sobie nie jest drogi. Często też para młoda pozwala sobie na dodanie poza słowem „dziękujemy” kilku słów od siebie. Ważne, by upominek miał właściwe miejsce i nie zginął na stole. Prezenty dla gości mogą być też rozdane przez kelnerów lub wręczone na pożegnanie.

drobiazgu, konkretnym, budzącym radość i zaskoczenie. Na pewno nie da się go przygotować na ostatnią chwilę. Dokonując wyboru, powinniśmy zastanowić się, czy taki podarunek powinien być praktyczny, czy nawet szalony, ale myślę, że przede wszystkim powinien budzić pozytywne emocje. Nie może być też nudy i standardu. Miło, jeśli drobiazg nawiązuje tematycznie do pary młodej lub

przyda się na zakupy. Słoiczek z miodem lub domową konfiturą, magnes, drewniana tabliczka, kubek i podkładki pod kubek, łyżeczki czy świeczki lub wachlarz – są równie użyteczne i przy tym trwałe. Jednak upominek to nie wszystko, bo najważniejsze jest estetyczne, eleganckie i budzące efekt „wow” opakowanie. A docenione najbardziej będzie to, co własnoręcznie zrobione. Gustownie i starannie

A co mówi przeprowadzona ankieta? Respondenci udzieli odpowiedzi na następujące pytania:

24

62/2018

3 1. Od ilu lat spotykasz się z modą na wręczanie upominku, kiedy zjawiasz się na przyjęciu jako gość weselny? Odpowiedzi mieściły się w zakresie 4 lata – 11 lat, z naciskiem na przedział 9 lat – 10 lat. Znalazły sięq  FELIETON

też odpowiedzi: „od zawsze, kiedy chodzę na wesela”, jednak w tym przypadku ciężko sprecyzować czas konkretnie.

3 2. Jakimi upominkami zostałaś/zostałeś obdarowany jako gość na przyjęciu weselnym? Proszę podać kilka przykładów. Najczęściej w odpowiedziach pojawiały się oczywiście słodkości: cukierki, praliny, lizaki z imionami państwa młodych, czekoladka ze zdjęciem lub imionami pary młodej, ferrero rocher, krówki w pudełeczku papierowym, migdały, orzechy

w czekoladzie, cukierki karmelkowe, torba słodyczy ze zdjęciem z imprezy weselnej. Z produktów żywnościowych pojawiał się również często mały słoiczek z przetworami (miód, bigos, konfitury). Respondenci zwrócili też uwagę na opakowanie, wymieniając papierową pannę młodą i papierowego pana młodego z cukierkiem w środku oraz papierowe pudełeczko ze śliwką w czekoladzie. Rzadziej w odpowiedziach pojawiał się: przyrząd do robienia bąbelków, kieliszek do wódki z imieniem, mała roślinka w doniczce, herbata, alkohol, magnesy i aniołki z gipsu.

3 3. Jaki upominek utkwił ci najbardziej w pamięci? Czy coś cię w nim zaskoczyło, było oryginalne, zwróciło twoją szczególną uwagę? Oto one: na pierwszym miejscu ex aequo miód i przetwory domowe wraz ze słodkimi upominkami, w kilku przypadkach z dołączoną fotografią pary młodej. Respondenci podkreślali również wartość opakowania, jego oryginalność i wykonanie. Generalnie zwyczaj obdarowywania sam w sobie jest miły, a coś, co zostaje na jakiś czas (jak np. magnes), zawsze będzie kojarzyło nam się z tym wydarzeniem.

3 4. Twój własny oryginalny pomysł na prezent dla gości weselnych? Co chciałabyś/chciałbyś otrzymać, będąc na kolejnym przyjęciu weselnym? Niektórym wystarczy dobra zabawa i towarzystwo, i nie mają wygórowanych oczekiwań. Jednak badane osoby podkreślały, że każdy prezent jest miły i że powinno być to coś własnoręcznie zrobionego. Coś, co może pozostać na lata jako pamiątka – na podium stoi zdjęcie z uwiecznioną chwilą lub zabawnym zdarzeniem z życia pary młodej. Inne odpowiedzi od przyszłych gości weselnych to: bańki mydlane, pamięć USB z motywem ślubnym lub fant, który posłuży w trakcie zabawy weselnej jako element gry. ✖

26

62/2018q  Z BRANZY

Mistrzowie na RemaCongress To będzie prawdziwa gratka dla wszystkich uczestników RemaDays Warsaw 2018. Kilka godzin po tym, jak otwarte zostaną bramy centrum wystawienniczego Ptak Warsaw Expo, w hali E swój wykład, w ramach RemaCongress, rozpocznie Robert Korzeniowski. W kolejnych dniach swoje prelekcje wygłoszą nie mniej znakomite osoby – gen. Mieczysław Bieniek i Wojciech Malajkat. Pytanie, czy warto wziąć udział w tym wydarzeniu, wydaje się retoryczne…

Każdy z prelegentów w swoim życiu zawodowym prezentował i nadal prezentuje mistrzowską formę. W swoich dziedzinach doszli do perfekcji. W przypadku Roberta Korzeniowskiego słowo „doszli” jest jak najbardziej adekwatne. Właśnie nasz czterokrotny mistrz olimpijski jako pierwszy zaprezentuje uczestnikom swoją prelekcję. Jej temat to „Od zwycięstwa do mistrzostwa, czyli o dylematach w drodze na Olimp”.

Robert Korzeniowski

Ci, którzy nastawiają się na to, że gwiazda światowego sportu będzie tylko wspominała karierę, mogą się rozczarować. Nawiązań będzie oczywiście mnóstwo, ale zdecydowanie większy nacisk Robert Korzeniowski położy na dość szeroko pojętą motywację. O tym, jakim jest w tej dziedzinie specjalistą, niech świadczy ten fakt – jak podniósł się po porażce podczas Igrzysk w Barcelonie. Tej „lekcji” nie można opuścić. W drugim dniu RemaDays Warsaw 2018, także w hali E i także o godzinie 11:30, swoją wiedzą podzieli się gen. Mieczysław Bieniek. Jest pierwszym polskim oficerem, który objął wysokie stanowisko dowódcze w NATO. Uznawany za najlepiej wyszkolonego dowódcę w naszym kraju. Jest także doktorem nauk specjalizującym się w bezpieczeństwie międzynarodowym oraz strategii wojskowej. Mieczysław Bieniek prezentuje swoją wiedzę w sposób swobodny i profesjonalny.

28

gen. Mieczysław Bieniek

Jest mówcą niekonwencjonalnym z dużym poczuciem humoru. Ten wybitny wojskowy poprowadzi prelekcję pt. „Budowanie silnej kultury organizacyjnej: misja, wizja i wartości firmy”. Ostatnią wielką postacią, której będą mogli wysłuchać uczestnicy warszawskiego kongresu, będzie Wojciech Malajkat. Prelekcja będzie o tyle ciekawa, że już podczas jej trwania słuchacze przekonają się, że Wojciech Malajkat nie rzuca słów na wiatr. Wystarczy spojrzeć na tytuł wykładu – „Profesjonalne wystąpienia publiczne, techniki aktorskie oraz indywidualne podejście do różnych typów odbiorców”. Tego wybitnego aktora, reżysera i pedagoga przedstawiać specjalnie nie trzeba. Warto jednak wspomnieć, że Wojciech Malajkat jest profesorem doktorem habilitowanym nauk o sztukach pięknych. Wykłada w Akademii Teatralnej im. Aleksandra Zelwerowicza w Warszawie. Posiada tytuł profesora

62/2018

Wojciech Malajkat, fot. Bartek Warzecha

sztuki teatralnej. Od 1986 roku występował w Teatrze Studio i Teatrze Narodowym w Warszawie. Od stycznia 2009 roku jest dyrektorem naczelnym i artystycznym Teatru Syrena w Warszawie. Nie pozostaje nic innego, jak zaprosić na wykłady, które w tym roku poprowadzi prawdziwie mistrzowskie grono.

• komplet 3 wykładów: 350 zł netto • udział w pojedynczym wykładzie: 150 zł netto • wykłady rozpoczynają się o godzinie 11:30 • miejsce: sala konferencyjna – hala E Wypełnij formularz zgłoszeniowy i zapisz się już dziś! Kontakt w sprawie udziału i zakupu wejściówek: mariusz@gjc.plq  Z BRANZY

Koszula – Twoja zewnętrzna wizytówka Moda się zmienia, przemija, trendy zmieniają się wraz z porami roku, jednak klasyczna elegancja strojów businessowych wypromowana w pierwszej połowie XX wieku do dziś stanowi standard, który się niezmienia, a jedynie udoskonala. Miarowe krawiectwo, dbałość o detale i jakość wykończenia nie wychodzą z mody.

Detale kolekcji Black Bow. Marka Frost od lat była znana w Skandynawii, bardziej jako lokalna manufaktura, z pasją szyjąca koszule na miarę dla wymagających klientów, niż firma dostarczająca odzież na szerszą skalę. Patrząc na potrzeby klientów sięgających po odzież businessową i promocyjną James Harvest, i ceniąc idee przyświecające marce Frost, postanowiliśmy połączyć siły, aby dostarczyć klientom doskonały produkt, jakością dorównujący miarowemu krawiectwu – tak powstało J.Harvest&Frost. Przy tym pomyśle przyświecała nam idea stworzenia czegoś o bardzo wysokiej jakości, w przystępnej cenie, czegoś co sami chcielibyśmy nosić. Naszym celem było, aby ubrania były wyszukane i dobrze zaprojektowane oraz nadawały się doskonale zarówno do pracy oraz na czas wypoczynku, nie krępowały ruchów i były proste w utrzymaniu. Klient ma dzięki temu unikalną możliwość wyboru z pięciu linii w ramach J.Harvest&Frost dopasowanych charakterem do otaczającego nas świata. To jedyny dostępny na rynku katalog prezentujący wyłącznie koszule i skupiający się na tym elemencie odzieży jako podstawie wielu służbowych uniformów. Zwracamy też uwagę na budowę ciała i to jak zmienia się sylwetka, dlatego w ofercie znalazły się koszule w kroju Regular i Slim. Osobną kategorię stanowią kroje damskie. Marka zadebiutowała na polskim rynku niespełna dwa lata temu i z miesiąca na miesiąc coraz więcej klientów docenia jakość, która łączy się z nazwą J.Harvest&Frost. Ostatnio oferta marki

30

Koszula z kolekcji Yellow Bow.

Koszula z kolekcji Red Bow w kroju damskim.

Wnętrze sklepu J.Harvest&Frost.

Detale wykończenia i poszetka J.Harvest&Frost.

została rozszerzona o najbardziej innowacyjny i ekskluzywny z naszych produktów – koszulę Black Bow, która spełnia marzenia o prawdziwej plamoodporności i, dodatkowo dzięki zastosowaniu nanotechnologii, nie gniecie się wcale. Choć brzmi to jak mrzonka, niezależne testy przeprowadzone przez naszych zadowolonych klientów, potwierdzają to co my deklarujemy. W Szwecji marka jest dystrybuowana również w sprzedaży detalicznej, a jej sklep w Sztokholmie zwraca uwagę tak samo jak produkty, które oferuje.

62/2018

Kolekcja Black Bow.

Profesjonalna obsługa, dbałość o detale, wsłuchiwanie się w potrzeby klientów – to niezwykle ważne, kiedy mówimy o produktach, które są naszą wizytówką. Zachęcamy do zapoznania się z tym niezwykłym konceptem i jakością, którą sobą reprezentuje. W dobie fastfashion wysoka jakość i odrobina luksusu z dobrze dopasowanej koszuli może podnieść morale i zachęcić do działania. Zadowolony użytkownik to najlepsza wizytówka marki – my mamy tylko takich. ✖ www.harvest-frost.plq

WYWIAD

RemaDays – systematycznie budowana marka

Ze Sławomirem Giefingiem rozmawiał Grzegorz Surdyk

Targi RemaDays Warsaw od kilkunastu lat przyciągają do stolicy Polski wszystkich najważniejszych graczy na rynku reklamowym. To właśnie podczas tej imprezy wystawienniczej swoje premiery mają setki nowych produktów i usług, a hale Ptak Warsaw EXPO odwiedza rokrocznie pond 20 tysięcy gości z kilkudziesięciu krajów świata. Jednak już sam pomysł organizacji targów branżowych był obarczony sporym ryzykiem. O tym jak rozwijały się targi, na jakie przeszkody napotykali organizatorzy i jak udało się zbudować światową renomę RemaDays Warsaw w krótkiej rozmowie z Prezesem GJC International, Sławomirem Giefingiem.

y RemaDays jest dzisiaj symbolem wzorowo prowadzonej imprezy targowej. Dochodziliście do tego wiele lat i z pewnością zdarzały się momenty trudne oraz przełomowe decyzje, których skutkiem jest dzisiejsza Wasza pozycja. Proszę zdradzić jakie to były sytuacje, jak z nich wychodziliście i które z decyzji, z perspektywy czasu, mógłby Pan uznać za przełomowe? Już sam fakt decyzji o powstaniu targów RemaDays był decyzją trudną. Rynek reklamowy był

32

mocno rozproszony, a naszymi głównymi celami było scalenie i jednoczesny dynamiczny rozwój branży. Z perspektywy czasu widzę, że dzięki połączeniu całej branży firmy dokonały wielkiego skoku. Można powiedzieć, że RemaDays ma swój skromny udział w tym, że obecnie polskie firmy w wielu przypadkach są liderami lub znajdują się w czołówce europejskiej w wielu obszarach dostawców reklamy. Po drodze było wiele decyzji, które wymagały wysiłku jednak przeniesienie się do nowych hal Centrum wystawienniczego w Nadarzynie było momentem przełomowym. Będąc 11 lat w jednym miejscu osiągnęliśmy stan w którym dalszy rozwój nie mógł być realizowany. Nasi klienci nie rozwijaliby skrzydeł. „Przeprowadzka” do hal Warsaw Expo na większe powierzchnie wystawiennicze oraz postawienie na zwiedzających spoza granic naszego kraju było decyzją, którą z perspektywy czasu uważam za słuszną. RemaDays 2017 odwiedziło 36% nowych gości z Polski i 65% z zagranicy. Te liczby są dowodem na to, że wystawcy oferują produkty najwyższej jakości, a same targi regularnie zyskują na prestiżu.

y Kiedy, z jakich powodów, z czyjej inicjatywy i w jakim celu powzięliście pomysł wyjścia z ideą RemaDays na zewnątrz kraju? Jakie to inicjatywy, w jakich krajach są realizowane, jak są realizowane i jakie główne założenia im przyświecają? Komu i w jakim zakresie służą? Decyzja o organizacji targów w Kijowie była spowodowana takimi samymi przesłankami jak

62/2018

w Polsce. Obecnie mimo trudów organizujemy już 8. edycję pokazując że chcemy pomóc rynkowi ukraińskiemu oraz polskim firmom chcącym inwestować na wchodzie do czego serdecznie zachęcam. Ukraina jest rynkiem wciąż szukającym nowych rozwiązań w Polsce. Obecność na targach RemaDays Kijów może być dobrym impulsem do zwiększenia eksportu. Organizujemy również małe jednodniowe wydarzenia branżowe OneDays Roadshow w różnych stolicach Europy m.in w Wiedniu, Bratysławie, Pradze Budapeszcie czy Berlinie. W przyszłym roku planujemy nowe rozwiązania o których branża reklamowa dowie się niebawem.

y Czy w przyszłości możemy spodziewać się dalszej ekspansji idei RemaDays? W jakich kierunkach będziecie podążać, do jakich dziedzin, zagadnień i obszarów rynkowych nawiążecie oraz za pomocą jakich środków planujecie to uzyskać? Misją GJC jest promowanie polskich firm poprzez dostarczanie narzędzi biznesowych wzmacniających relacje handlowe. Oferujemy produkty wspomagające eksport takie jak European Suppliers Book, RemaDays Kijów, Targi EXPO 4.0 w Stuttgarcie czy OneDays Roadshow w Europie. Bardzo stawiamy na jakość targów RemaDays Warsaw, co zauważają nasi zwiedzający. Tworzymy nowe produkty inspirujące branżę takie jak Adbox - inspiracje reklamowe. Nie próżnujemy i szukamy cały czas najlepszych rozwiązań dla dobra rodzimych przedsiębiorców. ✖


62/2018

33


34

62/2018


62/2018

35


q  Z BRANZY

Wykorzystaj PEŁNIĘ MOŻLIWOŚCI CZ. 2. Impreza targowa stwarza wystawcom ogromne możliwości pozyskiwania klientów i utrzymywania z nimi relacji. Jednak budowa nawet najbardziej okazałego stoiska, prezentacja setek czy nawet tysięcy produktów nie zagwarantują z góry firmowego sukcesu. Ważną sprawą jest dobór odpowiedniej strategii. Na targach wyróżniamy strategie nastawione na: nowych klientów, stałych klientów, klientów sporadycznych oraz klientów zagranicznych.

PIERWSZY NIE ZNACZY OSTATNI Tak, jak stały klient nie oznacza, że zostanie z nami na zawsze, tak nowy klient nie oznacza, że będzie tylko „na raz”. Jeśli więc jednym z celów naszej prezentacji jest pozyskanie nowych partnerów handlowych, musimy się do tego starannie przygotować. Najskuteczniejszym sposobem zwrócenia uwagi gości jest pokaz produktów, które wystawione są w gablotach i ladach umieszczonych tuż przy ciągach komunikacyjnych. Warto wyeksponować w nich takie artykuły, które stanowią nowości, są przebojami na rynku, bądź te, które z naszego punktu widzenia można za takie uznać. Badania oraz praktyka pokazują, że klienci, którzy z nami nie współpracują lub słabiej znają naszą ofertę, mają pewne obawy, aby na stoisko wejść lub porozmawiać. Dlatego dobrym pomysłem jest stworzenie w ramach przestrzeni naszego stoiska specjalnej, jasno oznaczonej strefy, przeznaczonej tylko dla nowych klientów. Tak zaplanowane stoisko pozwoli rozwiać wszelkie obawy potencjalnego klienta. W przypadku omawianej strategii niezwykła rola przypada tutaj handlowcom. To od nich zależy, jak będą nas oceniać przedstawiciele firm będący na targach po raz pierwszy. Jak wynika z badań, najważniejsze jest pierwsze siedem (!) sekund wzajemnego „zapoznania”. Trzeba więc wypaść błyskotliwie, lecz nie nachalnie. Warto na początku rozmowy zadać zwiedzającemu kilka wcześniej przygotowanych pytań. Te pomogą nam ocenić jego potencjał i poddać pierwszej weryfikacji. – Czy współpracowali państwo z firmami z branży już wcześniej? Jak długo są państwo obecni na rynku? W czym państwa firma się specjalizuje? Ilu klientów końcowych państwo obsługują? Jaka oferta najbardziej państwa interesuje? – To tylko kilka możliwych do zadania pytań, po których sprawny handlowiec zorientuje się,

36

jaki potencjał ma klient. Gdy już wstępnie poznamy naszego gościa, zaproponujmy mu rozwiązania najbardziej pasujące do profilu firmy, którą reprezentuje. Przedstawmy w skrócie propozycje, zaopatrzmy w artykuły promocyjne, które odpowiadają potrzebom i zainteresowaniom zwiedzającego, wymieńmy wizytówki. A jeśli widzimy konkretne zainteresowanie, umówmy się na kolejny wspólny kontakt. Ważnym elementem mogą być także zapiski handlowca, które ułatwią kolejną rozmowę już po zakończeniu imprezy wystawienniczej. W powyższym materiale staraliśmy się pokazać Państwu możliwości strategii zorientowanej na nowego klienta. Dzięki tej strategii kontakt z klientem podczas imprezy targowej zaowocuje jak najlepszymi efektami biznesowymi.

STAŁY KLIENT NIE ZNACZY NA WIEKI W prezentowanym materiale skupimy się także na strategii nastawionej na klienta, z którym mamy

62/2018

nawiązane stałe relacje. Najczęściej popełnianym przez wystawców błędem jest traktowanie klienta, z którym współpracujemy od dawna, jako tego, który jest nam dany na zawsze. Nic bardziej mylnego. To właśnie jemu należy się szczególna uwaga i zainteresowanie ze strony właścicieli czy handlowców, bo trzeba doceniać najlepszych. Bardzo dobrym sposobem jest umówienie spotkania na konkretny dzień i konkretną godzinę, przy czym wyznaczenie terminu wizyty powinno odbyć się co najmniej na kilkanaście dni przed rozpoczęciem targów. Dobrze, jeśli propozycja skierowana jest do konkretnej osoby najpierw drogą pocztową, a następnie poprzez kontakt bezpośredni lub telefoniczny. Dzięki temu nasz stały klient poczuje się zdecydowanie bardziej doceniony, a nasz kontakt nabierze pewnego rodzaju „ekskluzywności”. Ważne również, by w rozmowie brali udział kluczowi, z punktu widzenia wystawcy, pracownicy. To bowiem oni mają na co dzień, a nie od święta, bezpośredni kontakt z klientem. Nie bez znaczenia jest także, aby odwiedzający stoisko gość znał z góry temat wspólnej rozmowy. Można zaproponować więc


q Z BRANZY

wymianę zdań o nowościach produktowych czy nowinkach technicznych. To zdecydowanie podniesie świadomość oferty, która doprowadzić ma ostatecznie do wzrostu sprzedaży proponowanych produktów czy usług. Jeśli zależy nam na prezentacji z góry określonego „gadżetu”, to wręcz konieczne jest jego posiadanie na stoisku i umieszczenie go w miejscu szczególnie eksponowanym. Zwiedzający muszą mieć bowiem możliwość jego „dotknięcia”. I w tym miejscu warto zwrócić uwagę na odpowiednią zabudowę targowego boksu. W przypadku kontaktu ze stałymi klientami powinna być stworzona atmosfera swego rodzaju „intymności”, w której gość poczuje się swobodnie i komfortowo. Współpracujący z nami przedstawiciel firmy powinien opuścić stoisko z odpowiednimi – z punktu widzenia i jednej, i drugiej strony – materiałami promocyjnymi. Te dostosowujemy do znanego nam

wcześniej potencjału klienta. I na zakończenie rzecz wręcz kluczowa. Pamiętajmy, że targi nie kończą się w momencie, gdy bramy centrum wystawienniczego w ostatnim dniu przekroczy ostatni gość. Ustalmy wspólnie z klientem ramy naszych całorocznych kontaktów. Ich zasięg i częstotliwość. Podziękujmy za wspólne spotkanie. To gwarantuje, że klient będzie do nas chętnie wracał.

i wygospodarować czas dla wszystkich. Jeśli w przypadku stałego odbiorcy towarów i usług warto umówić się na określoną godzinę, to logicznym staje się, że pozostały czas warto i trzeba poświęcić tym „nowym”. Do zobaczenia podczas targowych świąt…

KLIENT NASZ PAN – STRATEGIA POŁ ĀCZONA Skoro przeanalizowaliśmy, jak w skuteczny sposób zainteresować ofertą klientów, z którymi współpracujemy od dawna, i tych, z którymi spotykamy się po raz pierwszy – to czas wspomnieć w kilku zdaniach o wystawcach, którym zależy na pozyskaniu obu typów kontrahentów. Najprościej byłoby powiedzieć, że trzeba połączyć dwa rodzaje aktywności, a na odpowiednio zaaranżowanym stoisku stworzyć strefy

61/2017

37


q  Z BRANZY

Projekt – Realizacja – JakośÃ. Allbag! Rynek upominków reklamowych wymusza na producentach giftów nieustanny rozwój. Dzieje się tak z dwóch powodów. Po pierwsze wzrastają wymagania konsumentów – minęły już czasy, kiedy aby nakłonić klienta do zakupu wystarczyło dodać do produktu docelowego gratis, nawet mało oryginalny i niewielkiej wartości. Po drugie coraz bardziej rośnie świadomość przedsiębiorców na temat rozpoznawalności marki – chcą oni wręczać swoim klientom takie upominki, które będą w 100% odzwierciedlać filozofię firmy, a także będą całkowicie zgodne wizualnie z brandingiem marki.

Co to oznacza dla producenta gadżetów? Projektowanie! Jako producent musimy być elastyczni. Nie wystarczy oznakować oklepany produkt logotypem klienta. Dziś klienci życzą sobie produktów całkowicie spersonalizowanych, zaprojektowanych dla nich od A do Z. Dlatego postanowiliśmy rozwinąć swoją działalność o produkty szyte według wymagań klienta. Tworzenie produktów szytych okazało się strzałem w dziesiątkę. Szycie Klienci co raz częściej zwracają się do nas z wizją produktu, który chcieliby zakupić. W takim wypadku nasza rola jako producenta polega na dobraniu odpowiednich półproduktów, stworzeniu makiety produktu, odszyciu oraz oznakowaniu. Dobranie półproduktów i wykonanie prototypu to tak naprawdę podstawa dalszych działań produkcyjnych. Klienci często sami nie wiedzą z jakich materiałów powinna być wykonana torba, plecak, saszetka, worek czy jakikolwiek inny produkt, którego potrzebują. To na nas jako producencie spoczywa odpowiedzialność dobrania takich półproduktów, aby produkt finalny spełniał wymagania klienta – miał odpowiedni udźwig, wytrzymywał pranie w odpowiedniej temperaturze, czy np. był ekologiczny i wykonany z materiałów pochodzących z recyklingu. Realizacja Nierzadko proces realizacji zamówienia nie kończy się na tym. Klienci niejednokrotnie życzą sobie, aby każdy produkt zapakować jednostkowo oraz dodać etykietę, przepis prania, wizytówkę lub jeszcze inny przedmiot – realizujemy takie usługi kompleksowo. Druk Nadruki na produktach wykonujemy różnymi metodami w zależności od potrzeb. Czasem zdarza się, że nadruk musi zostać naniesiony na półprodukt jeszcze przed przystąpieniem do etapu szycia czy krojenia materiału. Dla nas to nie problem. Nadruki wykonujemy sitodrukiem, drukiem cyfrowym – obecnie korzystamy z maszyn DTG Digital M3 oraz Kornit Breeze. W swoim parku maszynowym posiadamy również maszynę do druku UV, stosujemy sublimację, zdobimy dżetami oraz haftem – pełna paleta możliwości. Wysoka jakość Dzięki rozwinięciu produkcji indywidualnej udało się nam pozyskać wielu nowych klientów zarówno z Polski jak i z krajów zagranicznych. Ubiegły rok był dla nas bardzo owocny w zakresie realizacji projektów klientów, udało nam się wyprodukować między innymi: torby na deskorolkę, plecaki i worki szkolne, piórniki, kosmetyczki, saszetki, nerki, poduszki w różnych kształtach, a nawet namioty tipi dla dzieci. Realizacje produkcji według projektu klienta rozpoczynamy już od 100 szt. Po-

38

62/2018

dejmujemy się zarówno szycia jak i znakowania produktu końcowego. Nasz park maszynowy pozwala na wykonanie nadruku na tekstyliach praktycznie każdą metodą drukarską. Projektowanie – Szycie – Druk – Realizacja = Wysoka Jakość. Alicja Sewera-Niesyty, Allbag Dane kontaktowe Biuro Obsługi Klienta: ul. Lwowska 70a 34-100 Wadowice

tel: +48 (33) 873 05 30 www.allbag.pl kontakt polski: biuro@allbag.pl kontakt włoski: d.mozgala@allbag.pl kontakt angielski: m.zimmer@allbag.plq  Z BRANZY

RemaDays Kijów 2018 NAPEŁNIENI POMYSŁAMI Trzy sektory branżowe, obejmujące pełen wachlarz działań w reklamie i marketingu, to nowość na targach RemaDays Kijów 2018. Impreza w stolicy Ukrainy odbędzie się w dniach 6-7 marca w Międzynarodowym Centrum IEC. Specjaliści odwiedzą Kijów już po raz dziewiąty. Marcowe targi, tak jak w przypadku RemaDays Warsaw, mają stanowić platformę nowych inspiracji na szeroko rozumianym rynku reklamowym. W trzech sektorach zawarte zostaną wszystkie elementy składające się na współczesne działania branżowe. Gifts&Textile to sektor, w którym swoje inspiracje znajdą specjaliści zajmujący się produkcją i dystrybucją gadżetów i tekstyliów. Także tu znalazło się miejsce dla firm, które dostarczają rozwiązań opartych na przekazie fotograficznym, i tych, których głównym produktem sprzedażowym są opakowania. We wszelkich możliwych rodzajach.

Sign&Visual. Tu o najnowszych trendach będą mogli podyskutować specjaliści w kategorii POS, POP&display – oferujący rozwiązania wystawiennicze zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz. Sektor ten obejmuje również reklamę świetlną, rozwiązania i systemy konieczne do organizacji imprez czy eventów. Sektor Tech&Print obejmować będzie firmy zajmujące się maszynami do znakowania, mediami do druku, materiałami do produkcji reklam. Swoją obecność zaznaczą także firmy specjalizujące się w branżowych rozwiązaniach informatycznych i te swobodnie poruszające się w dziedzinie nowych technologii. Imprezie wystawienniczej w Kijowie towarzyszyć będzie tradycyjnie RemaCongress. Serie prelekcji i wykładów prowadzonych przez doświadczonych specjalistów pozwolą na pogłębienie wiedzy, dostarczą informacji o najnowszych trendach i będą stanowić inspirację do dalszych działań na rynku.

40

Tak jak w poprzednich edycjach RemaDays Kijów, w kluczowym centrum wystawienniczym Ukrainy pojawią się wystawcy z kilkunastu państw Europy. Będzie więc okazja do nawiązania nowych kontaktów handlowych i pogłębienia tych powstałych wcześniej. Targi są bowiem najskuteczniejszym i najbardziej ekonomicznym działaniem marketingowym. RemaDays Kijów jak zwykle będzie okazją do uhonorowania liderów rynku branżowego. W stolicy wschodniego sąsiada poznamy laureatów konkursów Korony Reklamy i Gifts of the Year. Targowi goście,

Gifts&Textile upominki reklamowe, tekstylia reklamowe, opakowania i produkcja poligraficzna

62/2018

wzorem lat ubiegłych, będą mogli wziąć udział w Loterii dla zwiedzających. Dla zwycięzcy jak zwykle atrakcyjna nagroda – kino domowe Yamaha Kino System 383Black. Możliwość zapoznania się z najnowocześniejszymi osiągnięciami, sprawdzenia pełnej oferty rynku, pogłębienia wiedzy, zaczerpnięcia inspiracji to podstawowe argumenty, aby na początku marca odwiedzić Kijów. Napełnij się pomysłami na RemaDays Kiev. Do zobaczenia. ✖

Sign&Visual reklama wizualna, nośniki reklamowe Out&Indoor, reklama świetlna, POS Media i wyposażenie miejsc sprzedaży

Tech&Print technologie, maszyny i materiały do druku, poligrafii i produkcji reklamowej


61/2017

41


q  RECENZJA

Biblioteka EKOMENEGERA „5 poziomów przywództwa” to kolejna książka mistrza w dziedzinie liderowania, jakim jest John C. Maxwell (autor ponad 100 książek w obszarze tego zagadnienia). Ta jest o tym, iż sprawne zespoły powstają wyłącznie pod dobrym przywództwem. Przywódca musi stać się częścią czegoś większego niż on sam, musi nauczyć się stawiać innych przed i ponad sobą. Nie musi być wszystkowiedzący, powinien natomiast przyciągać do siebie ludzi mających wiedzę, której on nie posiada. Rozumieć, że mądrość jednego z nas nie dorównuje mądrości całego zespołu. Którzy liderzy to potrafią? Otóż aby to wyjaśnić autor dzieli przywództwo na pięć poziomów. Pierwszy to stanowisko, które tak naprawdę nie jest poziomem przywództwa, gdyż niemal zawsze sugeruje więcej niż z niego wynika. Przywódcy tkwiący na pierwszym poziomie są przywiązani do swoich stanowisk, usiłują czuć się ważni i sprawiać takie wrażenie. Są oni skupieni na swoich uprawnieniach i nieuchronnie kształtują w sobie postawy roszczeniowe. Nie szukają sposobów służenie podwładnym, lecz oczekują, by tamci im służyli. Pod

takim przywództwem jest duża rotacja, wartościowi ludzie odchodzą (bo ludzie odchodzą od ludzi, a nie od firm) Pracownicy starają się o zatrudnienie w konkretnym przedsiębiorstwie, natomiast ich odejścia są niemal zawsze motywowane chęcią rozstania się z konkretnymi osobami (cóż za marnotrawstwo czasu i talentów). Książka mówi o tym, iż promocja na kierownicze stanowisko powinna pozostać w określonej relacji z wypełnieniem związanych z nim wymagań, wśród których jednym z najważniejszych jest osobisty rozwój (styl Twojego przywództwa będzie zawsze zgodny z tym, kim jesteś) Pamiętaj, jeśli jako lider skończyłeś się rozwijać, to „właśnie się skończyłeś”. I o tym jest ta książka. Rozwój przywództwa i zbliżanie się do górnych granicy swoich własnych możliwości, wymaga bezwzględnego przezwyciężenia nawyków poziomu pierwszego. Opis kolejnych czterech poziomów będzie dla Państwa lekturą nie do przecenienia, niezwykle przydatną w całej zawodowej drodze. Serdecznie polecam.

Bogusław Tęczar Z wykształcenia inżynier (absolwent Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu) od 27 lat przedsiębiorca. Prezes Zarządu ANB Sp. z o.o. oraz Prezes Zarządu Instytutu Promowania Zdrowia Sp. z o.o.

Źródło: Czasopismo Harmonia. Twoje zdrowie, Twoja odpowiedzialność.

Książkę można kupić w wydawnictwie zamawiając; drogą elektroniczną i telefoniczną. Cena detaliczna wynosi 47,80 zł Wkrótce ukaże się wersja audio. Na hasło: „Harmonia”, udzielamy rabatu 20% od cen detalicznych. Książkę wydała Oficyna Wydawnicza Logos Tomasz Sznurowski tel 22 794 09 04, tel +48 609 680 132 e-mail: logos@logos.warszawa.pl www.logos.warszawa.pl

42

62/2018


61/2017

43


q

˙ GADZETY

DLA NASZYCH

NAJWIĘKSZYCH SKARBÓW Za oknami na razie zima. Niskie temperatury, czasami trochę śniegu. Jest jednak sposób, aby choć na chwilę wyrwać się z tego mroźnego klimatu. Zapobiegliwie można na przykład zainteresować się prezentami dla naszych pociech z okazji Dnia Dziecka.

‹ Jakub Szymczak › 1 czerwca to już przecież zdecydowanie cieplejsze wspomnienia i warto choć na chwilę przenieść się w czasie. A przecież wybór prezentu dla dziecka to nie jest prosta sprawa – jest naprawdę ogromny. Postaramy się jednak przedstawić kilka interesujących propozycji. W tym roku Dzień Dziecka idealnie zbiega się w czasie z najważniejszą sportową imprezą na świecie, czyli Mistrzostwami Świata w Piłce Nożnej. W Rosji nie zabraknie reprezentacji Polski, więc już teraz wiadomo, co większość Polaków będzie robiła na przełomie czerwca i lipca.

do wsparcia sprzedaży, programów lojalnościowych i kampanii reklamowych. To można znakomicie połączyć z Dniem Dziecka i Mistrzostwami Świata. ✖

najwyższej jakości. Marka kieruje swoje wyroby nie tylko do dzieci, ale też firm rozpowszechniających produkty dziecięce. ✖

JAK W INTERNECIE

DLA MAŁYCH ARTYSTÓW Przy okazji wyboru prezentu dla dziecka bardzo istotny jest również element edukacyjny. Zabawa plus edukacja to połączenie, które oferuje pruszkowska Fabryka Ołówków St. Majewski. Jej sztandarowym produktem są kredki Bambino, z roku na rok o coraz lepszym designie i wyższej jakości. ✖

W NARODOWYCH BARWACH Przedsiębiorcy zajmujący się gadżetami sportowymi na pewno nie będą narzekali na brak zleceń, bo latem każdy z nas będzie manifestował swoją przynależność narodową. My zwracamy uwagę na ofertę firmy Tomadex z Łodzi, która obecnie jest największym producentem akcesoriów kibicowskich w Unii Europejskiej. Koszulki, czapki, szaliki czy kubki – tam naprawdę jest w czym wybierać. ✖

NA PLUSZOWO U nieco młodszych dzieci zamiłowanie do piłki nożnej i kibicowania reprezentacji Polski można również zaszczepić poprzez dobór odpowiednich maskotek pluszowych. Tu naprzeciw naszym oczekiwaniom wychodzi Fabryka Zabawek Pluszowych Kolor Plusz z Koszalina. Firma specjalizuje się w produktach przeznaczonych

44

Świetnym pomysłem na prezent dla dziecka jest także poduszka dekoracyjna w kształcie jednego z emotikonów, które od dłuższego czasu są już właściwie obowiązkową częścią naszej komunikacji internetowej czy SMS-owej. Takie poduszki oferuje hurtownia zabawek Ikonka z Białegostoku, której zaletą jest niezwykle bogaty asortyment. ✖

DLA NAJMŁODSZYCH

CZAS NA ODPOCZYNEK Dzieci mają oczywiście zdecydowanie więcej energii niż dorośli i czasami ma się wrażenie, że się właściwie nie zatrzymują. Niezależnie jednak od wieku, każdy z nas lubi odpocząć. Żeby odpoczynek był udany, to musi być wygodnie. Tak jak na leżakach marki Leżakowo Kids wykonanych z drewna bukowego

62/2018

Z każdym rokiem coraz bogatsza jest też oferta akcesoriów przeznaczonych bardziej dla rodziców niż dla dzieci, jak na przykład kuferek wspomnień firmy Odcisk Bobasa. Kuferek wspomnień pomieści wiele cennych drobiazgów przypominających rodzicom o pierwszych krokach ich pociechy. Z czasem taki kuferek stanie się fantastyczną pamiątką dla samego dziecka. ✖


62/2018

45


q  OSOBOWOSCI VIP

Motywacja wielkiego mistrza Z Robertem Korzeniowskim rozmawiał Grzegorz Surdyk Trudno wyobrazić sobie, że w świecie sportu i nie tylko są osoby, dla których Robert Korzeniowski jest postacią anonimową. Do dziś polski chodziarz zajmuje pierwsze miejsce w kraju pod względem liczby zdobytych złotych medali olimpijskich. Pochodzący z Lubaczowa sportowiec osiągnął w czasie swojej kariery wszystko. Po zakończeniu przygody z chodem doskonale odnalazł się w życiu, co nie zawsze jest sprawą tak oczywistą. Wszystko dzięki zapałowi, doskonałej motywacji, twardemu i uporczywemu dążeniu do celu. Jak osiągnąć sukces zawodowy, dowiedzą się od Roberta Korzeniowskiego słuchacze jego wykładu podczas lutowych Targów Reklamy i Poligrafii RemaDays Warsaw 2018. Zapraszamy do krótkiej rozmowy z wielkim polskim mistrzem. y Czy zgodziłby się Pan z opinią, że prezentuje wręcz modelowy przykład „życia po karierze sportowej”? – Nie jestem jedynym, który dość płynnie przeszedł od sportu do „normalnego” życia. Muszę jednak przyznać, że mnie udało się to bardzo szybko. Może dlatego, że już wcześniej zdałem sobie sprawę, że na chodzie nie kończy się świat. Ten jest bowiem zdecydowanie bardziej wielowątkowy. Po ostatnich Igrzyskach Olimpijskich w Atenach mogłem zająć się sprawami, które wcześniej mnie interesowały, a nie mogłem się w nie wgłębić ze względu na rygory, jakie nakłada na człowieka sport. Naprawdę życzę wszystkim, by ich życie zawodowe ułożyło się podobnie jak moje. Móc realizować kolejne cele to wspaniała rzecz.

y Czterokrotnie stawał Pan na najwyższym stopniu podium Igrzysk Olimpijskich. Skąd czerpał Pan motywację? – Za każdym razem było to coś innego. Pierwsze złoto Igrzysk Olimpijskich było spełnieniem mojego wielkiego marzenia o wejściu na sam szczyt, na Olimp. Gdy już stanąłem na najwyższym stopniu podium, w głowie narodził się kolejny pomysł. Postanowiłem, że chcę zdobyć dwa złota podczas jednych Igrzysk. Udało się to w Sydney. Na tym jednak nie chciałem poprzestać. Kolejne lata pracy poświęciłem na to, by koniec kariery przypieczętować jeszcze jednym wielkim sukcesem. Choć zawsze szanowałem moich rywali, to chciałem udowodnić, że można pożegnać się ze sportem, będąc najlepszym. Że nie jest łatwo mnie zdetronizować. Motywowało mnie też to, że ostatnie w moim wykonaniu Igrzyska odbywały się w ich kolebce… w Atenach. Wspaniałe uczucie.

y Trudno uwierzyć, że nie miał Pan momentu zwątpienia po kontrowersyjnej decyzji sędziów o zdjęciu z trasy podczas Igrzysk w Barcelonie… – To był ciężki moment. Taki, który wymagał ode mnie chwilowego zatrzymania się. Pytałem się

46

wielokrotnie: dlaczego? Trzeba było szybko wziąć się w garść. Po Barcelonie zacząłem wygrywać wszystko. Biłem rekordy, zdobywałem mistrzostwa i to utwierdziło mnie, że idę dobrą drogą. Nie oglądałem się za siebie, tylko wyznaczałem sobie kolejne ambitne cele.

y Prowadzi Pan treningi motywacyjne, na co kładzie Pan największy nacisk podczas wykładów?

y Czego mogą spodziewać się uczestnicy Pańskiej prelekcji podczas warszawskich targów RemaDays 2018? – Reklama to specyficzna dziedzina życia, bo działa na wyobraźnię jej odbiorców. Generalnie chciałbym przekazać jak być skutecznym w życiu zawodowym. Nie chcę więcej zdradzać. Zapraszam na warszawskie targi RemaDays.

y Sport to teraz wielka machina technologiczna. Korzystał – Bardzo ważne na początku, by zdać sobie sprawę z tego, czego oczekiwać od siebie i czego od ciebie oczekują inni. Gdy już to wiadomo, należy wyznaczyć sobie odpowiednią linię czasu na osiągnięcie zamierzeń. Trzeba być odważnym i szybko wyjść z poczucia komfortu. Oczywiście nie ma jednego generalnego przesłania.

62/2018

Pan z pomocy nauki podczas kariery sportowej? – Świat codziennie jest inny, bo idzie do przodu. W początkach kariery sportowej nowością było monitorowanie pracy serca. Później doszła analiza kwasu mlekowego i tkanki tłuszczowej. Wreszcie doszło elektroniczne, stałe raportowanie treningu.


q OSOBOWOSCI VIP

Teraz to oczywistość, ale nie zawsze tak było. Nigdy nie trenowałem na nos. Korzystałem z wszystkiego, co w sporcie jest dozwolone, a pozwalało na optymalizację treningu. Pamiętajmy jednak o jednym. Na końcu jest zawsze człowiek.

y Czy czterokrotny mistrz olimpijski jest gadżeciarzem, czy do nowinek podchodzi Pan z dystansem? – Jestem gadżeciarzem umiarkowanym. Używam nowinek, które pozwalają odnaleźć się w coraz szybciej zmieniającej się rzeczywistości. Oczywiście otaczam się także przedmiotami, które są nowoczesne, funkcjonalne lub po prostu takimi, które potrafią sprawić mi radość. Kreacja świata cały czas trwa, a gadżeciarstwo to kwestia podejścia.

y Organizował Pan mnóstwo imprez nie tylko sportowych. Które z gadżetów uważa Pan za najbardziej skuteczne w promocji wydarzeń? – Dla mnie fenomenem są drony. Dzięki nim można wejść w imprezę bardzo głęboko. Pokazać ją ze wszystkich możliwych stron. Dla mnie to jest naprawdę rewolucyjny gadżet.

y Roberta Korzeniowskiego sposób na sukces zawodowy w trzech… krokach? – Po pierwsze. Określić, czego tak naprawdę się chce. Po drugie. Nie można się wystraszyć ambitnych celów. I wreszcie po trzecie. Nie czekać z przejściem do działania. Jeśli się już coś pomyśli, należy od razu ruszyć do przodu.

y Serdecznie dziękuję.

Robert Korzeniowski Urodzony: 30 lipca 1968 w Lubaczowie Najbardziej utytułowany polski sportowiec jeśli chodzi o złote medale Igrzysk Olimpijskich. Sukcesy: Czterokrotny mistrz olimpijski w chodzie (Atlanta 1996 - 50 km, Sydney 2000 - 20 i 50 km, Ateny 2004 - 50 km); trzykrotny mistrz świata (Ateny 1997 - 50 km, Edmonton 2001 - 50 km, Paryż 2003 - 50 km); dwukrotny mistrz Europy (Budapeszt 1998 - 50 km, Monachium 2002 - 50 km) W 2014 został włączony do IAAF Hall of Fame.


q  OSOBOWOSCI

MACIEJ ROSNOWSKI

(ROSNOWSKI)

y Firma Rosnowski w branży reklamowej działa już ponad 20 lat. Co jest kluczem do tak długiego utrzymania się na rynku? Na pewno uczciwość wobec Klientów i pracowników firmy, zaangażowanie całego zespołu, ciągle nowe i świeże pomysły na upominki reklamowe i prezenty biznesowe. Istotne jest też utrzymywanie odpowiedniej marży w stosunku do generowanych miesięcznie kosztów. Na pewno wpływ na utrzymanie się firmy na rynku ma też polityka finansowa, brak zatorów płatniczych i własny kapitał umożliwiający realizację nawet dużych zamówień.

y Pana hobby dotyczy również Hiszpanii i wszystkiego, co z nią związane. Skąd się wzięła miłość do tego kraju? Jeśli dobrze pamiętam, to w 1998 roku udałem się na wycieczkę autokarową

DARIUSZ LIBERA

(DREAMPEN)

y W jaki sposób scharakteryzowałby Pan firmę DreamPen? DreamPen to nowoczesna, dynamicznie rozwijająca się firma z ugruntowaną pozycją na polskim i europejskim rynku długopisów reklamowych. Dzięki wprowadzanym innowacjom w technologii produkcji, jak również w druku na długopisach, nasze produkty cieszą się dużym zainteresowaniem nie tylko w Polsce, ale przede wszystkim za granicą, gdzie trafia prawie 70% produkcji. Od trzech lat prowadzimy biuro w USA, dzięki czemu nasze produkty dostępne są również za oceanem.

y W wolnych chwilach grywa Pan w golfa, który w naszym kraju z każdym rokiem zdobywa coraz więcej fanów. Gdzie Pan się „zaraził” miłością do małej, białej piłeczki? W golfa zacząłem grać trzy lata temu za sprawą mojego kolegi, który postanowił wybudować pole golfowe w miejscowości Przytok, 15 km od Zielonej Góry. Pomyślałem, że warto się do tego przygotować i już cos umieć, kiedy pole zostanie otwarte. Dziś jestem zapalonym graczem. Nie grając w golfa, ulegałem stereotypowi, że golf to sport nudny i dla dziadków, nic bardziej mylnego. Jest

JACEK ROGOZIŃSKI (RODAN)

y Chcę skorzystać z usług firmy Rodan. Na co mogę liczyć w przypadku takiej współpracy? Rodan to trzy działy – EXPO, GIFT i SAIL. EXPO to akcesoria POS pomagające promować towary w punkcie sprzedaży – stojaki reklamowe, listwy plakatowe, materiały do zawieszania reklam, produkcji displayów reklamowych, prezenterów, gadżetów i wiele innych drobiazgów niezbędnych w reklamie. GIFT to upominki i artykuły wyposażenia wnętrz znanych skandynawskich marek – STELTON, MENU, Rosendahl, Holmegaard, Magisso, Skagerak. SAIL to szkolenia i sprzedaż trimaranów żaglowych Dragonfly w Polsce.

48

62/2018

do Hiszpanii na wybrzeże Costa Brava. Zasmakowałem tam klimatu Półwyspu Iberyjskiego, lokalnych potraw, poznałem troszkę kulturę Hiszpanów, gdyż hotel położony był w małej, rybackiej miejscowości Sant Feliu de Guíxols. Zakochałem się w zapachu drzew piniowych rosnących nad brzegiem błękitnego Morza Śródziemnego oferującego krystalicznie czystą, ciepłą wodę. Kolejne podróże utwierdziły mnie w przekonaniu, że Hiszpania jest wyjątkowa, różnorodna pod względem krajobrazów i klimatu. Uwielbiam tamtejsze wina, kawę Cortado, urocze skaliste zatoczki i życie tętniące do późnej nocy każdego dnia. Hiszpańskie przysłowie mówi: „Posiłek bez wina jest jak dzień bez słońca”. I chyba ono najlepiej tłumaczy moje zamiłowanie do tego kraju.

y Prowadzi Pan blog Moja Hiszpania (mojahiszpania.eu). Skąd pomysł na taką aktywność w internecie? Pomysł na Blog o Hiszpanii siedział w mojej głowie od kilku lat. Chciałem podzielić się ze znajomymi oraz internautami historiami z moich podróży, informacją o kuchni, klimacie, co warto zwiedzić, zobaczyć. Ponieważ kilka razy w roku rezyduję na Wybrzeżu Costa Blanca, gdzie jest ponad 320 dni słońca w roku, a ruch turystyczny i rezydencki trwa cały rok, mój blog zawiera porady dla osób i grup, które chcą odwiedzić ten rejon, sąsiednie wybrzeże Costa Calida, a także zwiedzić najpiękniejsze, hiszpańskie miasta. ✖

to sport wymagający sporej aktywności fizycznej i jest sportem strategicznym oraz bardzo technicznym, w którym dobry plan gry przynosi więcej korzyści niż uderzanie piłeczki byle przed siebie. Jedna runda golfa to jakieś 5 godzin na świeżym powietrzu i około 12 km spaceru po zielonej trawce i w pięknej scenerii.

y Dlaczego Pana zdaniem golf to kapitalny sposób na relaks? Dla mnie golf to nie tylko fajna sportowa rywalizacja, ale również sposób na relaks i wyciszenie. W dzisiejszym szybkim jak błyskawica życiu warto mieć taką możliwość. Podczas gry w golfa na kilka godzin odcinamy się od spraw biznesowych, dzięki czemu można się cieszyć grą, miłym towarzystwem i bliskością natury. W golfa z wielką pasją gra również moja żona Mariola oraz dzieci. To sprawia, że golf to dla nas również wspaniały czas spędzony z rodziną. Wszystkim serdecznie polecam spróbować. ✖

y W wolnym czasie pochłania Pana pasja do uprawiania sportów wodnych. W czym ona się przejawia? Szczęśliwie udało mi się po części połączyć pasję żeglarską z pracą zawodową. W wolnym czasie pływam na desce windsurfingowej, a ostatnio na jachcie Dragonfly 28 Sport, cudownym trimaranie turystycznym, na którym z małymi przerwami spędziłem w tym roku czas od kwietnia do listopada, odwiedzając w rejsach promocyjno-biznesowych porty Bałtyku Południowego oraz Kopenhagę, Klintholm, Stralsund, Kroslin i porty Zalewu Szczecińskiego. A to dopiero początek… Przyszły rok będzie baaardzo ruchliwy – w tym udało mi się przepłynąć 2200 mil morskich, w przyszłym plan przewiduje 2-3 razy więcej.

y W jaki sposób narodziła się Pana miłość do sportów wodnych? Żeglarstwem zaraził mnie mój wujek Janusz Knasiecki, wspaniały żeglarz, trener i legenda polskiego żeglarstwa sportowego. Jego opowieści i dorobek wywołały pragnienie żeglarstwa, z którego urodziła się pasja, a potem nawet szaleństwo. Jak do tej pory pasja nie mija, a to już chyba ze 40 lat będzie. Pozdrowienia dla wszystkich miłośników żeglarstwa! ✖


ALL INDISPENSABLE TOOLS FOR DISTRIBUTORS Europeansourcing.com The sourcing tool for European distributors

MyEasyCatalog : Catalogue generator / Data sheet generator This tool allows to generate in 3 steps product sheets or catalogues in PDF format for your customers thanks to THE DATA CONNECTED to European Sourcing.

MyEasyWeb : Website generator Over 500 websites of European distributors already online!

MyEasyImport : Over 500,000 references This tool allows to feed sales management and communication tools thanks to THE DATA CONNECTED to European Sourcing.

MyEasyWeb PRO : Tailored website generator This service allows to create a TAILORED website from graphics to content

MyEasyNews : Emailing generator / Newsletter sender This newsletter editor allows to create emailing campaigns and send them with a high-quality deliverability.

Magali CHECHIN magali@europeansourcing.com 0033 6 43 50 98 90


q  TECHNOLOGIE

ZNAKOWANIE OD A DO Z Gadżety reklamowe to wszystkie przedmioty, za pomocą których możemy wypromować naszą firmę. Przedmioty, które do tego wykorzystujemy, są bardzo różne, od czapek po poduszki. Różnorodne są również technologie, którymi wykonywane są owe gadżety. Które są najpopularniejsze? Które sprawdzają się najlepiej w przypadku konkretnych przedmiotów? To ustalimy, rozmawiając z Mariuszem Szandeckim (Sandex), Tomaszem Świętorzeckim (Design 4 Business) oraz Karoliną Sadowską (Haftkom). Zapraszam do lektury.

MARIUSZ SZANDECKI (SANDE X) y Sandex kojarzony jest z tekstyliami domowymi, głównie z ręcznikami. Firma ma jednak znacznie szerszy wachlarz usług. Czym jeszcze zajmuje się Sandex? Oprócz tekstyliów, które są naszym znakiem rozpoznawczym, nasz zakres usług poszerzył się o import produktów z Chin oraz wprowadzanie na rynek produktów innowacyjnych, takich jak cinnibird czy koszulki iluminacyjne. Do zadań Sandexu należy przekształcenie myśli klienta w konkretny produkt oraz zadbanie, aby cały proces przeszedł gładko.

podobnych. Polega na trwałym odkształceniu materiału przez odpowiednie wtłaczanie matrycy w znakowaną powierzchnię. I na koniec używamy również sublimacji. To technologia, którą znakujemy na jasnych powierzchniach.

y Sandex prowadzi również cykliczne szkolenia dla agencji pt. „50 twarzy szmat”. Na czym polega ten program?

y Jakie techniki znakowania stosuje Sandex? Tampodruk ze względu na krótki czas i ekonomię realizacji. Można go wykorzystywać na przedmiotach wykonanych z plastiku oraz metalu. Pożądany kształt nanoszony jest na produkt przy pomocy elastycznego tamponu. Nadruki wykonujemy w kilku kolorach. Sitodruk, bo to szybkie w realizacji rozwiązanie do drukowania logo oraz przekazów reklamowych, znakomicie nadaje się do nadruku dużych powierzchni. Grawerowanie laserem z kolei pozwala na elegancką i trwałą dekorację produktów. Metoda, podczas której projekt nadruku jest wypalany na przedmiocie wykonanym z metalu, plastiku, drewna, skóry lub szkła. Korzystamy także z termotransferu, który zapewnia doskonałą jakość nadruku. Technologia ta jest atrakcyjna cenowo przy pojedynczych egzemplarzach i krótkich seriach. Za jej pomocą można znakować na różnych rodzajach podłoży. Haft komputerowy natomiast wyróżnia się trwałością i odpornością na ścieranie i odbarwianie. Stosowany jest przede wszystkim na czapkach, torbach, ręcznikach, tekstyliach. Efektowną metodą znakowania jest również tłoczenie. Stosowane najczęściej na artykułach reklamowych wykonanych ze skóry i wyrobów skóro-

50

Od roku nasza firma prowadzi szkolenia dla naszych klientów, podczas których uczestnicy szkoleń zdobywają wiedzę na temat różnych technik znakowania odzieży oraz dowiadują się, dlaczego warto wybrać trochę droższy produkt. Szkolenie jest jednodniowe. Klienci zapoznają się z ofertą odzieży dostępnej na rynku reklamowym oraz poznają właściwości poszczególnych materiałów. Mogą też zobaczyć jak wygląda technika DTG, sublimacji, haftu w naszym zakładzie. Uważamy, że klient, który posiada taką wiedzę, świadomie wybiera produkty, a komunikacja z nim jest łatwiejsza.

TOMASZ ŚWIĘTORZECKI (DESIGN 4 BUSINESS) y W czym specjalizuje się firma Design 4 Business? Nasza firma od początku działalności stawiała na znakowanie odzieży. Stopniowo powiększaliśmy nasz park maszynowy i obecnie posiadamy wszystkie techniki druku na tekstyliach, dlatego uważam, że jest to nasza najmocniejsza strona. Z czasem oprócz odzieży zaczę-

62/2018

liśmy wykonywać nadruki również na różnorodnych gadżetach reklamowych. Od kilku lat dystrybuujemy materiały termotransferowe marki Forever. Na pewno ważnym momentem w „D4B” było wprowadzenie przez firmę OKI drukarek z białym tonerem oraz w związku z tym wprowadzenie na rynek nowych materiałów Forever pod te urządzenia. Nowa technika nadruku, łącząca materiały No-Cut marki Forever z drukarkami OKI z serii PRO, dała możliwości praktycznie nieograniczone w znakowaniu tekstyliów oraz szerokiej gamy gadżetów reklamowych. Zafascynowani nową technologią staliśmy się partnerami OKI (Graphic Arts Partner). Obecnie instalujemy drukarki białotonerowe w całym kraju, przeprowadzając praktyczne szkolenia z wykorzystaniem materiałów Forever.

y Dlaczego warto być klientem firmy Design 4 Business? W znacznej większości naszymi klientami są agencje reklamowe oraz firmy zajmujące się znakowaniem odzieży i gadżetów reklamowych. W kwestii sprzedaży półproduktów pod nadruki, urządzeń lub oprogramowania klienci doceniają nasze doświadczenie. Oprócz wiedzy teoretycznej przede wszystkim mamy wiedzę praktyczną. Zarówno w sprzedaży, jak i w usługach stawiamy na długofalową współpracę.

y Design 4 Business jest dystrybutorem marki Forever. Co to za marka? Tak jak wcześniej wspomniałem, Forever jest producentem materiałów termotransferowych. Produkuje


q TECHNOLOGIE

y Kto jest klientem firmy Haftkom?

papiery i folie już od 1989 r. Główną zaletą tej marki jest jakość wytwarzanych produktów. Niemiecki producent stawia nacisk na badania i rozwój, co w efekcie sprawia, że stał się jedną z najbardziej innowacyjnych firm w tej branży. Obecnie flagowymi produktami tej marki są materiały z serii No-Cut, służące do transferu grafiki bez wycinania i wybierania. Taki transfer można wykonać praktycznie na każdą powierzchnię. Nadruki z zastosowaniem tych materiałów charakteryzują się dużą trwałością.

Głównie współpracujemy z agencjami reklamowymi z całej Polski oraz Europy. Obsługujemy także jedną z największych sieci fast food na świecie. Stawiamy także na firmy lokalne, są to głównie firmy produkcyjne, restauracje, hotele, szkoły, urzędy. Stale współpracujemy z kilkoma szwalniami. Staramy się pozyskiwać coraz to większych Klientów i muszę przyznać, że z roku na rok mamy ich coraz więcej.

y Haftkom jest oficjalnym dystrybutorem odzieży reklamowej firmy Promostars. Co to za marka?

KAROLINA SADOWSKA (HAF TKOM) y Firma Haftkom działa na rynku od 1991 roku. Co powoduje, że firma tak długo utrzymuje się w ścisłej elicie rynku? Wtedy zakupiliśmy pierwszą maszynę do wykonywania haftu komputerowego. W tej technice zdobienia specjalizujemy się przede wszystkim. Idąc za potrzebami rynku, w ciągu ostatnich 10 lat poszerzyliśmy naszą ofertę o sitodruk, nadruki flex i flock, oraz nadruk cyfrowy DTG. Haft komputerowy to idealna technika do nanoszenia wzorów na wszelkiego rodzaju tekstyliach, np. polarach, koszulkach polo, bluzach, czapkach, ręcznikach itp. Wykorzystywany jest również do produkcji naszywek, emblematów i tarcz szkolnych. Jest to metoda najtrwalsza i naj-

bardziej ekskluzywna, co nie oznacza, że najdroższa. Przy hafcie ilość użytych kolorów nie wpływa na cenę, jak jest to w przypadku sitodruku. Sitodruk to najpopularniejsza metoda nadruku, którą zdobiona jest odzież reklamowa. Jej zalety to bardzo dobra odporność na pranie, bardzo dobra odporność mechaniczna. Technika flex i flock polega na wycięciu na ploterze tnącym w specjalnej folii wzoru w odbiciu lustrzanym, a następnie, po usunięciu zbędnego materiału, wgrzaniu folii w tkaninę. Często stosujemy ją na tkaninach bawełnianych, ubraniach roboczych, odzieży sportowej i rekreacyjnej. Odpowiednia do małych nakładów. Dysponujemy też maszynami do druku na tekstyliach – DTG. Zaletą tej techniki jest wysoka trwałość i jakość wydruków zdjęciowych.

Marka Promostars obchodzi w tym roku 25-lecie istnienia. Jest to polska marka, która rozwija się bardzo prężnie. W swojej ofercie posiada szeroką gamę odzieży promocyjnej z tzw. średniej półki, czyli tej najczęściej poszukiwanej przez naszych odbiorców. Jest ona bardzo lubianą i docenianą marką. Poza marką Promostars mocno stawiamy na współpracę z firmą Texet (marki Harvest, Printer, DAD, ProJob), która znowu dostarcza nam odzież dla bardziej wymagających Klientów. A tych jest znowu coraz więcej. Firma Haftkom, mimo że istnieje już 25 lat, stale się rozwija. W tym roku zakupiliśmy kolejną, trzecią już, i zupełnie nową maszynę hafciarską marki ZSK. Dzięki czemu wzrosła nasza wydajność, a tym samym atrakcyjność naszej oferty. Na targach RemaDays będziemy wystawiać się po raz trzeci, tym razem w mocno zmienionej formule, z zupełnie nowym produktem


q  WHO IS WHO

MACIEJ CZECH CHIEF GROWTH OFFICER Stanowisko chief growth officera w MullenLowe MediaHub obejmuje Maciej Czech. Zajmie się przede wszystkim wdrażaniem nowych i rozwijaniem istniejących obszarów firmy. Dotychczas pełnił funkcję digital directora. Nowy CGO będzie odpowiadał za podnoszenie kultury digitalizacji w MLMH. Zadba o relacje z kluczowymi partnerami w tym obszarze – zarówno biznesowe, jak i handlowe. Ponadto zajmie się pozyskiwaniem nowych partnerstw, eksploracją nowych zasobów i rozwiązań oraz ich adaptacją do lokalnych warunków. ✖

KRZYSZTOF KOWALSKI BUSINESS DEVELOPMENT DIRECTOR Jako business development director Krzysztof Kowalski stanął na czele wydzielonej kreatywnej części Sarigato. Spółka niedawno została podzielona na agencję performance (w dotychczasowej formie) oraz agencję kreatywną. Krzysztof Kowalski jest menedżerem z ponad 18-letnim doświadczeniem w sprzedaży i marketingu. Zdobywał je w działach reklamy takich wydawców, jak Ringier Axel Springer, Marquard Media i Polska Press Grupa. W ciągu ostatnich sześciu lat pracował natomiast w Grupie OMD (domy mediowe OMD, PHD, Easy Media). ✖

BEATA GRZYBEK-ZIELIŃSKA HEAD OF COMMUNICATION Z początkiem listopada do zespołu agencji Green Parrot dołączyła Beata Grzybek-Zielińska. Objęła funkcję head of communication. Na nowo utworzonym stanowisku Grzybek-Zielińska zajmie się pozyskiwaniem klientów, prowadzeniem procesów przetargowych oraz działaniami wizerunkowymi agencji. Z branżą związana jest od dwunastu lat. Wcześniej pracowała m.in. w takich agencjach, jak Pegasus Public Relations, Konkret PR oraz BJ Group. Zajmowała tam stanowiska menedżerskie. ✖

MAGDALENA STEFANIAK DYREKTOR DZIAŁU CLIENT SERVICE Stanowisko dyrektora działu client service w agencji marketingu online Result Media objęła Magdalena Stefaniak. Poprzednio pełniła funkcję senior account managera. Magdalena Stefaniak pracuje w Result Media od 2016 r. Po awansie pokieruje kilkuosobowym zespołem i zadba o jego rozwój. Jej zadaniem będzie także poszerzanie grona klientów agencji, budowanie z nimi długofalowych relacji oraz podnoszenie jakości ich obsługi. ✖

Wszystkie zdjęcia i informacje udostępnione dzięki uprzejmości strony marketing przy kawie – www.marketing-news.pl

52

62/2018q

SOLIDNI W BIZNESIE

ZWYCIĘZCY WYKORZYSTUJĀ WSZYSTKIE MOŻLIWOŚCI FIRMY Z CERTYFIKATEM AMB ŚLĄSK

MJM Company Sp.z.o.o. www.sandex.com.pl

ASS-3 BIURO EXPORTU IMPORTU I MARKETINGU EWA SKOCZEŃ www.ass3.pl

MPM-Quality Sp. z o. o. www.mpm-quality.com

Avalon Sportswear/LYNKA promotional solutions www.avalonsportswear.com.pl

NOEX spółka z ograniczoną odpowiedzialnością sp.k. www.noex.com.pl

AVANT FABRYKA PORCELITU Jerzy Bujanowicz www.avant.pl

Open Channel sp. j. www.openchannel.pl

AXPOL Trading sp. z o.o. sp. k. www.axpol.com.pl

PAPILLIO GROUP www.papilliogroup.pl

AXXEL SP. Z O.O. www.axxel.pl

PAR Bakuła spółka jawna/royal design www.par.com.pl

badge4u www.badge4u.eu

P.H.U. KODER Producent i Importer Artykułów Piśmiennych i Reklamowych www.koder.com.pl

Biznes Promotion www.biznespromotion.pl BTL Forms Effective Advertising sp. z o.o. Spółka Komandytowa www.btlforms.com.pl

POP Time Sp. z o. o. www.poptime.pl

CAPIRA www.capira.pl

PROMOSTARS www.promostars.com

Citron Group spółka z ograniczoną odpowiedzialnością www.citron.pl

REED Dariusz Kaźmierczak i Artur Fornalczyk sp.j. www.reed.kalisz.pl

DOM REKLAMY ART OFFICE SP. Z O.O. SP. K. www.art-office.pl

REWKOM – SITODRUK Maciej Staszewski www.rewkom.com.pl

Elephant Lukić Sp. J. www.embroidery.pl

Ritter - Pen Sp. z o.o. www.ritter-pen.pl

Falk&Ross Group Polska www.falk-ross.pl GAMMA ALEKSANDER URBAŃSKI www.gamma.com.pl

ROSZ Wiesław Szulim www.rosz.pl

GIFT STAR Piotr Zieliński www.giftstar.pl

SIGN POLAND SP.Z O.O. producent flag, banerów, transparentów, systemów

GRUPA DOX S.C. PAWEŁ ŻUREK, EDYTA ŻUREK www.dox.pl

wystawienniczych www.sign.pl

Harvest Sp. z o. o. www.harvest.com.pl

TEXET Poland Sp z o. o. www.texet.pl

Helmex Exhibitions - Izabela Tęczar www.helmex.poznan.pl

Ultima Displays Polska Sp. z o.o. www.ultimadisplays.pl

jettStudio www.jettstudio.pl KOLEKCJA www.collection.net.pl

USB SYSTEM www.usbsystem.eu

LEDIBERG SP. Z O. O. www.lediberg.com.pl

VIVA PLUS II Joanna Kowalczyk www.vivaplus.pl

MACMA POLSKA SP. Z O. O. www.macma.pl

WILK ELEKTRONIK S.A. / GOOD RAM www.wilk.com.pl

MILO - Producent Segregatorów www.segregatory.net

54

62/2018


q  OKNO PROMOCJI

‹ POKAŻ SIĘ W DODATKOWYM WYMIARZE › Oferujemy produkty epoksydowe m.in.: naklejki i napisy oraz gadżety – żetony metalowe, plastikowe, otwieracze oraz breloki metalowe. Wykonujemy także produkty w dowolnym kształcie m.in. magnesy, breloki flexy, plexi, znaczki czy identyfikatory. Nasza firma działa na rynku od 1994 roku, co daje nam ponad 20 lat doświadczenia w branży czyniąc A&J jednym z największych producentów w dziedzinie znakowania i gadżetów reklamowych w Polsce. ✖ A&J Poland Jaworzno 43-600 ul. Waryńskiego 15 tel./fax: +48 32 752 00 90 PSI number: 48797 e-mail: reklama@firma-aj.com.pl www.brelok.pl

‹ BEZPOŚREDNI IMPORT Z DALEKIEGO WSCHODU › Główną działalnością naszej firmy jest dostawa gadżetów, upominków, materiałów i akcesoriów dla rynku reklamowego. Zlecamy produkcję w Azji i importujemy praktycznie wszystko, czego aktualnie poszukują nasi klienci. Na stałe współpracujemy z wieloma sprawdzonymi fabrykami z różnych branż i stale rozszerzamy bazę dostawców. Nasi agencji ulokowani w kluczowych ośrodkach przemysłowych czuwają nad jakością i terminowością dostaw. Od pomysłu, poprzez projekt, produkcję, certyfikację, aż po dostawę. ✖ office@asiadirect.pl www.asiadirect.pl

‹ UNIKATOWE GADŻETY I UPOMINKI Z NATURALNEJ SKÓRY ŁOSOSIA FANCYLAX.

„Z morza form, kolorów i kształtów wyławiamy to, co warto zauważyć i zabrać ze sobą.” FancyLax to jedyna firma w Polsce i nieliczna na świecie, która tworzy produkty ze skóry łososia. Marka opiera się na projektach i innowacyjnej technologii. W pracowni tworzone są przedmioty szczególne. Elegancki wizytownik, biżuteria, papierośnica, brelok, etui na telefon, lusterko, to tylko niektóre z propozycji. Na wybranych produktach oferujemy grawerowanie. ✖ FancyLax Francuska 22/13, 03-906 Warszawa info@fancylax.com tel. +48 507 068 264 www.fancylax.com

‹ FUTURE PRESENTATION PRODUCT › EKSPOZYTORY | INFOKIOSKI | SZAFY KOSMETYCZNE | REGAŁY WYSTAWIENNICZE | MEBLE SKLEPOWE STOISKA DEGUSTACYJNE | NIESTANDARDOWE ROZWIĄZANIA POS | SYSTEMY PREZENTACJI CEN I INFORMACJI ✖ DAGO Display ul. Gwarków 39 04-459 Warszawa www.dago-display.eu

62/2018

55


q  PROMOCJE, KTÓRE WIDAC

Promocje, które widaÃ... Smak dzieciństwa lat 90. Gdy produkt i opakowanie były gadżetami. ‹ Magdalena Konieczna › Przegląd sklepowych półek dziś i ten, który mogłabym dla Was realizować na przełomie lat 80. i 90. ubiegłego wieku, diametralnie się różnią. Co kwartał ukazywałby się monotematyczny felieton, którego głównymi bohaterami byłyby reglamentowane towary. Reglamentacją objęte były między innymi mięsa, także wszelkie przetwory mięsne, masło, mąka, ryż i kasza. Stopniowo z biegiem lat lista produktów rosła – czy to pamiętam?

żucia zawierały obrazki ze zdjęciami samochodów, motocykli i innych środków transportu. Do gumy DONALD zaś dołączane były historyjki obrazkowe z postaciami znanymi z kreskówek wytwórni The Walt Disney Company. Na historyjkach znalazły się, oprócz Kaczora Donalda, również Myszka Miki, Minnie, Daisy, a także Goofy oraz Pluto. DONALD – rodzaj gumy do żucia, produkowanej przez holenderską firmę Maple Leaf B.V.

Nie, smak mojego dzieciństwa to okres po przełomie. Gdy sklepowe półki jeszcze nie uginały się od ciężaru różnorodnych produktów, natomiast o istnieniu niektórych wiedziało się tylko z opowieści; gdy nowości produktowe coraz śmielej wkraczały na rynek – wówczas nietrudno było zaskoczyć konsumentów :).

Czy wiesz, że… Podstawowa seria gum TURBO zawierała 1425 różnych obrazków. Zaś historyjki w gumach DONALD nie posiadały numeracji.

Zapraszam do sentymentalnej podróży w czasie, gdy opakowanie było samo w sobie rarytasem i gadżetem. W poniższym felietonie znajdziecie moje ulubione słodycze, te, które były wówczas i są dziś, ale i nie tylko. Przypomnę Wam to, co wówczas było dla nas „gadżetem”, może dodalibyście coś do tej listy? TURBO – guma do żucia o smaku brzoskwini, wyprodukowana przez turecką firmę Kent. Gumy do

Wspomniałam, że opakowanie było gadżetem, produktem kolekcjonerskim. Młodsze pokolenie zbierało papierki po czekoladach, gdzie prym wiodły papierki czekolad Społem z imionami: Dorota, Elka czy też Małgosia, czekolad wedlowskich z panoramą miast bądź z kolekcją hobby oraz mlecznych czekolad Goplany. Jak dla mnie najpopularniejszą czekoladą lat 90. była Alpenrahm Haselnuss – papierek z alpejskim krajobrazem miał każdy. W tym samym czasie wielu polskich nastolatków przełomu lat 80. i 90. kolekcjonowało puszki po napojach bezalkoholowych oraz alkoholowych. Prym wiodły puszki po piwie. Puszki z USA oraz Europy Zachodniej były uważane za „perełki” w każdej kolekcji.

To było to… rzucało się kupkę z nich, te, które się obróciły, trafiały do rzucającego – gra absorbowała nas na każdej przerwie. Czy wiesz, że… Tazo to gra na krążki wywodząca się z Japonii. Gracze używali udekorowanych krążków ceramicznych, drewnianych lub ołowianych. Współcześnie krążki tazo znajdują się w specjalnych paczkach promocyjnych, np. z chipsami, lub są sprzedawane osobno. Przedstawiłam Wam kilka smaków i nie tylko z przełomu lat 80. i 90. – gdy nie było Facebooka, gdy przed telewizor siadało się sporadycznie, gdy radość dawało bycie z ludźmi, gdy grało się w gumę, biegało po podwórku i grywało w karty. Nie było tak pięknie i kolorowo jak teraz. Też mieliśmy swoje gadżety i wszyscy byliśmy milionerami :). ✖

Współcześnie rozumiane „promocje, które widać” i wówczas występowały. Pamiętacie, jak obmacywało się paczki chipsów, żeby mieć pewność, że w środku jest tazos? Jaka była radość, gdy natrafiło się na tazos z rzadkim Pokemonem. Nie tylko je zbieraliśmy, ale i graliśmy nimi.

Kalendarz świąt: Jeśli reazują Państwo projekty, które można znaleźć na sklepowych półkach, zapraszam do kontaktu: magda.konieczna@gjc.pl

56

STYCZEŃ 01 Nowy Rok 06 Trzech Króli 21 Dzień Babci 22 Dzień Dziadka

LUTY 02 Ofiarowanie Pańskie 08 Tłusty czwartek 10 Ostatnia sobota karnawału 13 Ostatki 14 Dzień Zakochanych (Walentynki), Popielec

62/2018

MARZEC 01 Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych 08 Międzynarodowy Dzień Kobiet 10 Dzień Mężczyzn 20 Początek astronomicznej wiosny 25 Zmiana czasu z zimowego na letni, Niedziela Palmowa 29 Wielki Czwartek 30 Wielki Piatek 31 Wielka Sobota

KWIECIEŃ 01 Wielkanoc, Prima aprilis 02 Poniedziałek wielkanocny 08 Święto Bożego Miłosierdzia 22 Międzynarodowy Dzień Ziemi ✖


q  OKNO PROMOCJI

‹ GIFT STAR › Produkujemy i importujemy: SMYCZE, SMYCZE, SMYCZE, SMYCZE, SMYCZE, SMYCZE, SMYCZE, SMYCZE, SMYCZE, SMYCZE, SMYCZE, SMYCZE, SMYCZE, SMYCZE, SMYCZE, SMYCZE, SMYCZE, SMYCZE, SMYCZE, SMYCZE, SMYCZE, SMYCZE, SMYCZE, SMYCZE, SMYCZE, SMYCZE, SMYCZE, SMYCZE, SMYCZE, SMYCZE, SMYCZE, SMYCZE, SMYCZE, SMYCZE, SMYCZE, SMYCZE, SMYCZE, SMYCZE, SMYCZE, SMYCZE, SMYCZE, SMYCZE, SMYCZE, SMYCZE, SMYCZE, SMYCZE, SMYCZE, SMYCZE, Zapraszamy do najbogatszej oferty smyczy w Polsce… PONAD 80 MODELI SMYCZY! ✖ tel. + 48 22 663 42 74 tel. +48 22 258 49 89 e-mail: giftstar@giftstar.pl www.giftstar.pl

‹ DLACZEGO MY › • wysoka jakość • niska cena • szybka realizacja • zero zł za przygotowalnię • najtańsze kształty indywidualne • duża baza darmowych wykrojników ✖ Sambra

‹ PRODUCENT ARTYKUŁÓW REKLAMOWYCH › - segregatory: zgrzewane, kaszerowane, sztancowane; przekładki segregatorowe - podkładki pod mysz i maty na biurko: ergonomiczne, z kalendarzem, uchylne, antypoślizgowe, z płynem, 3D - podkładki śniadaniowe, pod kubek - artykuły reklamowe dla firm medycznych: podkładki na kozetkę, maty apteczne, receptariusze, teczki na dokumenty dziecka, kalkulatory medyczne, linijki - deski z klipem, teczki reklamowe, pudełka, okładki i obwoluty zgrzewane ✖ TIK Zbigniew Tolak ul. Burakowska 9, 01-066 Warszawa tel. 22 636 83 18, fax 22 838 02 42 biuro@tik.com.pl www.tik.com.pl

‹ POLSKI PRODUCENT PIÓRNIKÓW I INNYCH GADŻETÓW REKLAMOWYCH › Polski producent piórników, teczek, artykułów kaletniczych i wszelkiego typu szwalniczych gadżetów reklamowych. Uszyjemy na miarę. ✖ R.Majewski P.W. ul.M.Karłowicza 13 65-831 Zielona Góra tel/fax + 48 68 3206442 e-mail: biuro@r-majewski.pl www.r-majewski.pl

62/2018

57


q  PO GODZINACH

Facebook

pół żartem, pół serio ‹ Ania Gāsiorowska › Chociaż zima jeszcze w pełni, warto już pomyśleć, jak w tym roku możemy zaplanować sobie wiosenne wycieczki rowerowe. A co jest najprzyjemniejsze w takich wyjazdach… oczywiście chwila relaksu :). Rower z pełnym piknikowym wyposażeniem będzie idealnym rozwiązaniem! ✖

Klasycznie czy nowocześnie? Moda w szerokim rozumieniu to podążanie za panującymi stylami, najczęściej w przemyśle odzieżowym, ale coraz częściej mówi się o modzie w architekturze czy designie przemysłowym. I tak dobrze wiemy, że moda lubi wracać. Projektanci prześcigają się w pomysłach, jak nowoczesność ubrać w stroje z minionych epok. Oto przykład: ✖

Na pewno znasz to uczucie, gdy gotujesz spaghetti dla swoich bliskich i nigdy nie wiesz, ile makaronu będzie w sam raz. Oto przydatny produkt, dzięki któremu zawsze odmierzysz odpowiednie porcje! ✖

Święta już za nami, pozostając jednak w zimowej, świątecznej aurze, możemy całą zimę przykuwać wzrok przechodniów oryginalnym przebraniem dla swojego auta. Dotychczas przystrajaliśmy choinkę, nasze domy, ogrody, przyszła pora na samochody! ✖

Wierszyk na raz ‹ kołowrotek ›

‹ zima jest OK ›

w firmach, na początku roku, jest gorąca atmosfera, każdy chce dotrzymać kroku, wszystkim marzy się kariera,

to się zdarza raz po raz, jesień minęła i zimy już czas, co roku nam się to przytrafia, taka już nasza geografia,

szef wciąż łypie na podwładnych, kierownictwo ciska gromy, brak tam wypowiedzi składnych, i nadziei gaśnie promyk,

lecz każdej porze roku, dzielnie dotrzymujemy kroku, i dajemy z siebie wszystko, nawet jeśli zimą ślisko,

za to u nas kolorowo, tu się wszystko dobrze składa, prezes to jest dobre słowo, a dyrektor dobra rada,

‹ szczerośÃ ›

nawet kiedy zaspy wielkie, przesłaniają widoki wszelkie, kiedy mrozy wszystko skują, kiedy wichry lodem plują,

nie żebyśmy to dostali, znikąd, taka manna z nieba, wszyscy na to pracowali, w pocie czoła, bo tak trzeba. ✖

To czym życie nas zaskoczy, co nam los rzuci pod nogi, czy to będzie dzień uroczy, czy sąsiada przekaz wrogi,

my się jednak nie poddamy, humor świetny zawsze mamy, bowiem w lutym ruszamy w rejs, na imprezę RemaDays. ✖

my bierzemy to co z życia, bywa dla nas najcenniejsze, co nie warte jest ukrycia, co jest zawsze najpiękniejsze,

jas

szczerość, to jest to co warto, zawsze w sobie pielęgnować, w każdej sytuacji twardo, konsekwentnie ją promować. ✖ jas

58

62/2018

jas


q  OKNO PROMOCJI

‹ USB SYSTEM - POLSKI PRODUCENT UPOMINKÓW REKLAMOWYCH › Firma USB System powstała w 2004 roku, od początku działalności zajmowaliśmy się importem pamięci USB na potrzeby firm reklamowych. Początkowo wszystkie zamówienia realizowane były bezpośrednio w dalekowschodnich fabrykach. W 2011 roku, podjęliśmy decyzję o rozpoczęciu montażu pamięci USB w Europie. Stworzenie linii montażowej oraz działu znakowania, pozwoliło znacząco zwiększyć ilość modeli oraz kolorów, dostępnych z krótkim terminem realizacji. ✖ tel. +48 22 753 41 60 e-mail: sprzedaz@usbsystem.pl www.usbsystem.pl

‹ PROMOCYJNE PAMIĘCI USB, POWER BANKI ORAZ MYSZKI › • Produkowane w Polsce • Ponad 50 wyselekcjonowanych modeli • Bardzo krótki czas realizacji • Modele w wielu opcjach kolorystycznych • Nadruk full-colour, tampondruk, doming - naklejka 3D, tłocznie, grawerunek laserowy - jednomiejscowy grawer gratis • Min. zamówienie: 10 sztuk • Szeroka oferta opakowań i akcesoriów ✖ Więcej na www.usbsystem.pl

‹ PUDEŁKA I AKCESORIA › Do naszych produktów oferujemy: • Pudełka Print - oferujące pełną powierzchnie zadruku na pudełku zgodnie z twoim projektem graficznym • Pudełka Black - pokryte czarną okleiną introligatorską, na której możemy nanieść twoje znakowanie za pomocą tampondruku albo specjalnej złoconej/srebrzonej foli • Pudełka aluminiowe - z możliwością znakowania tampondrukiem lub grawerem • Pudełka plastikowe - zamykane na magnes • Kable USB, smyczki, łańcuszki i karabińczyki ✖ Więcej na www.usbsystem.pl

‹ ZNAKOWANIA I USŁUGI › Oferujemy szeroki zakres rodzajów znakowania by w pełni sprostać oczekiwaniom i gustom naszych klientów. Dla pamięci USB oraz power banków: grawerunek laserowy, tampondruk, nadruk full-colour, doming - naklejka 3D, tłoczenie, podświetlenie logo, wgrywanie danych. Dla pudełek: grawerunek laserowy, tampondruk, nadruk full-colour, złocenie / srebrzenie, folia błysk / mat ✖ Więcej na www.usbsystem.pl

62/2018

59


Gordon Glenister BPMA

“WE HAVE WORKED WITH EPPI FOR MANY YEARS AND ONLY HAVE ADMIRATION FOR THE EDITORIAL

EPPI IS READ IN 37 COUNTRIES

STYLE AND REFRESHING LOOK OF THE MAGAZINE.”

Magda Owczarska PIAP

“CARRY ON BRINGING ALL OF US NEWS AT THE SAME HIGH LEVEL AS NOW!”

magazine for the european promotional products industry

60

62/2018

The one and only pan-European promotional products magazine: Published six times a year, read by 15,000 distributors all over Europe. Annual subscription: € 32. For subscription information please contact: abo@waorg.com. www.eppi-magazine.com


q  OKNO PROMOCJI

‹ KRAWATY FIRMOWE ( Z LOGO) TEFLON PROTECTOR › Krawat firmowy z indywidualnym wzorem ( z logo) wykonujemy dwoma metodami: tkania w tkaninie to znaczy, że cały wzór wraz z logo powstaje na krosnach podczas tkania tkaniny lub nanoszony jest na tkaninę w wyniku jej zadruku metodą „screen print” lub „ink-jet digital”. W zależności od efektu nadruku jaki chcemy osiągnąć, logo może być umiejscowione od strony zewnętrznej lub od wewnętrznej krawata, w jednym miejscu lub wielokrotnie się powtarzać. Krawaty wykonujmy z najwyższej jakości włoskiego jedwabiu oraz z microfibry. Teraz dostępne z dodatkową powłoką wykończeniową „teflon protector”dzięki czemu krawat w wyniku ograniczenia wchłaniania płynów nie ulega zabrudzeniu. ✖ info@krawaty.info www.krawaty.info

‹ APASZKI FIRMOWE › Apaszki firmowe wykonujemy z jedwabiu, poliestru, modalu, wiskozy drukując metodą „screen print” lub „ink-jet digital”. Tkaniny użyte do nadruku mogą mieć różne sploty jak satyna, twill, crepe, georgette w zależności od wymagań klienta. Indywidualne projekty drukujemy pod kolor pantone w dowolnych rozmiarach. Standardowe to 55x55cm, 67x67cm, 90x90cm, 30x130cm, 45x160cm. Teraz w promocji min. ilość zamówienia to 30 szt. ✖ info@krawaty.info www.krawaty.info

‹ POSZETKI FIRMOWE – NOWOŚċ › Poszetki firmowe wykonujemy z jedwabiu, poliestru, modalu, wiskozy drukując metodą „screen print” lub „ink-jet digital”. Tkaniny użyte do nadruku mogą mieć różne sploty jak satyna, twill, crepe, georgette w zależności od wymagań klienta. Indywidualne projekty drukujemy pod kolor pantone w dowolnych rozmiarach. Standardowe to 25x25cm i 33x33cm. Teraz w promocji min. ilość zamówienia to 50 szt. ✖ info@krawaty.info www.krawaty.info

‹ SETY FIRMOWE (KRAWAT - SPINKA – APASZKA) › Krawat, apaszka, spinka powinna być spójnym elementem całego stroju, uniformu firmowego. Logo oraz barwy firmy powinny być wyeksponowane. Zamawiając set firmowy klient ma całkowitą dowolność w wyborze graficznego projetu krawata, apaszki i spinki. Może wybrać produkt z naszej obszernej kolekcji a my pomożemy w dostosowaniu go do potrzeb logo robiąc graficzną wizualizację komputerową, a następnie przedstawiając finalny produkt do akceptacji. Taki set oprócz tego, że jest elementem stroju ma za zadanie wspomaganie kampanii reklamowej danego produktu, bądź odzwierciedla profil firmy. Teraz w promocji od 30 szt. ✖ info@krawaty.info www.krawaty.info

62/2018

61


q  JUBILEUSZE

Zakłady przemysłu pasmanteryjnego Lenora Sp. z o.o. są najstarszą polską firmą zajmującą się produkcją pasmanterii z tradycją sięgającą 1878 roku. Obecnie to nowoczesny zakład o bardzo szerokim asortymencie, zaopatrujący w swoje produkty klientów z wielu różnych branż. Oferuje wysokiej jakości wyroby wykonywane w technice: tkanej, dzianej i plecionej, a także drukowane sublimacyjnie. ✖

Działalność firmy JAVRO (rok założenia 1978r.) skupia się na dwóch głównych obszarach. Pierwszym z nich jest produkcja artykułów reklamowych jak i biurowych wykonanych z najwyższej jakości skór naturalnych oraz tworzyw ekologicznych. W ostatnich latach intensywny rozwój parku maszynowego pozwolił nam z wielkim powodzeniem wejść w segment kalendarzy książkowych. Firma realizuje zamówienia według standardów dostępnych w katalogu produktów galanteryjnych czy corocznym katalogu kalendarzy książkowych, ale także wykonuje indywidualne realizacje zgodnie z życzeniem Klienta. Profesjonalna i kompleksowa obsługa, wysoka jakość oferowanych wyrobów oraz terminowość realizowanych zamówień zagwarantowały nam wiodącą pozycję na rynku producentów artykułów reklamowych. Świadectwem tego jest udana współpraca z ponad czterystu agencjami reklamowymi w całym kraju, a także Klientem zagranicznym. Specjalnie na potrzeby agencji reklamowych stworzona została marka no name – Genela, którą firmowane są wyroby firmy Javro. Naszą Misją jest gwarancja wysokiej jakości produktów o wyjątkowym wzornictwie i trwałości oraz utrwalanie wizerunku zaufanego partnera jako firmy rzetelnej, zapewniającej profesjonalną obsługę Klienta. ✖

Od początku działalności jesteśmy czołowym dostawcą maszyn i materiałów do druku wielkoformatowego. Jesteśmy wyłącznym dystrybutorem belgijsko-japońskich ploterów MUTOH. W naszym portfolio znajdują się także tak znane marki, jak Screen, Summa, Klieverik, Flexa, Neolt, Rolls Roller, Leister, KeenCut, Onyx, Caldera, EasySign i wiele innych. Jako jedyni w kraju jesteśmy producentem materiałów do druku wielkoformatowego, które oferujemy pod marką IKONOS. Nasze materiały trafiają do odbiorców w kilkudziesięciu krajach. Materiały IKONOS zdobyły kilkukrotnie Złoty Medal MTP. ✖

Początki naszej firmy sięgają 1993 roku, w którym zaczęliśmy działalność, oferując usługi poligraficzne (druk offsetowy). Dzisiaj, po przekształceniach naszą specjalnością są torby reklamowe: bawełniane, ekologiczne, foliowe oraz papierowe. Posiadamy największą ofertę toreb na rynku. Naszym priorytetem są torby, które cechują się najwyższą jakością w połączeniu z odpowiednią ceną. Wszystkie mogą być dopasowane do indywidualnych potrzeb klienta. ✖

Działamy na rynku produkcji artykułów reklamowych od roku 1993. W tym okresie nasza firma rozwinęła się, osiągnęła wysoki poziom i duże doświadczenie, dzięki czemu pozyskaliśmy wielu prestiżowych klientów, m.in.: PZU S.A., General Motors Poland, Daewoo FSO Motor, WOŚP Jurka Owsiaka, Huta Oława, Browar Bosman, Fabryka Mebli BODZIO i inni. Podstawą naszej działalności są usługi związane z wykonywaniem prac w metalu, tworzywie i papierze. Polegają one na projektowaniu, opracowaniu graficznym i wykonywaniu finalnym detali. Doświadczenie i możliwości technologiczne pozwalają nam na podejmowanie zleceń skomplikowanych, jak i dużych. Współpraca z wieloma drukarniami na Dolnym Śląsku zwiększa nasze możliwości w zakresie druku. ✖

Nasza firma powstała w 1998 roku i zajmowała się głównie nadrukiem na taśmach samoprzylepnych oraz sprzedażą materiałów opakowaniowych. Z upływem czasu, wraz z zapotrzebowaniem klientów, rozszerzyliśmy działalność o produkcję woreczków foliowych. Produkty nasze wykonujemy sami, począwszy od cięcia i składania folii, poprzez nadruk, a skończywszy na zgrzaniu gotowego opakowania. Obecnie tworzymy prężnie działający zakład produkcyjny. Nasze produkty przybliżamy do klientów poprzez udział w targach krajowych i zagranicznych. Aby sprostać wymaganiom odbiorców, wszystkie wyroby produkowane są z materiałów najwyższej jakości. ✖

62

62/2018

4 2 2 2


CELEBRATE WITH US Visit TV TecStyle Visions 2018

V0

E: T

COD

18

H01

50 8X0

10 th edition

15 - 17 February 2018 Messe Stuttgart Europe´s leading trade fair for textile decoration and promotion

SINCE 2000


q  JUBILEUSZE

Jesteśmy wiodącym producentem systemów laserowych do cięcia, grawerowania oraz znakowania. W ofercie są dostępne lasery CO2, odpowiednie do obróbki takich materiałów, jak: drewno, akryl, szkło, papier, tworzywa sztuczne i wiele innych. Drugi rodzaj to laser do znakowania typu fiber, który wyróżnia precyzja i wysoka trwałość. Może być wykorzystywany m.in. do: znakowania tworzyw i metali numerami lub kodami, produkcji tabliczek znamionowych, znakowania narzędzi czy sprzętu medycznego. Trzecim rodzajem urządzeń jest laser flexx, który łączy w jednej maszynie obie technologie. Oferujemy również dedykowane oprogramowanie do obsługi laserów, systemy wyciągowe Atmos oraz materiały grawerskie. Szeroka oferta firmy w połączeniu z bezkonkurencyjnym serwisem i wsparciem technicznym sprawiają, że Trotec należy do liderów branży. ✖

Firma Ateko powstała w styczniu 2003 roku. Jak to najczęściej bywa, początki nie były łatwe i 5-osobowy skład zajmował się wszystkim: od projektu poprzez produkcję po sprzedaż kalendarzy. Obecnie mamy kreatywny dział graficzny, gotowy na wszystko dział marketingu i czyniący cuda dział produkcyjno-magazynowy. Dzięki współpracy tych trzech działów staliśmy się jednym z wiodących producentów kalendarzy w kraju. W naszej ofercie można znaleźć kalendarze trójdzielne, plakatowe, wieloplanszowe czy biurkowe. Ogromną popularnością cieszą się nasze kalendarze książkowe: A6, A5, A4, B5 zarówno w układzie dziennym, jak i tygodniowym. Każdy wzór kalendarza możemy zrobić w wersji autorskiej, według pomysłu Klienta. ✖

1

Macma jest jednym z największych importerów i dostawców gadżetów reklamowych w Europie. Istniejemy już od 2003 roku, co pozwoliło nam na zdobycie doświadczenia i dużej znajomości branży reklamowej. Naszymi odbiorcami są agencje reklamowe oraz pośrednicy działający na rynku reklamowym. Nasza siedziba mieści się w Bykowie koło Wrocławia, gdzie znajdują się biuro handlowe oraz nowoczesna drukarnia i magazyn. Należymy do międzynarodowej grupy posiadającej oddziały w wielu krajach europejskich, m.in. w Niemczech, Hiszpanii, Holandii, Szwecji i na Węgrzech. Import realizujemy poprzez biuro w Hongkongu, co daje nam możliwość bezpośredniej kontroli jakości sprowadzanego towaru. Oferujemy także usługę Direct Asia, w ramach której obsługiwane są zamówienia niestandardowe i wielkonakładowe bezpośrednio u dostawców na Dalekim Wschodzie. ✖

1

Wypracowana przez lata doświadczeń technologia produkcji pozwala na uzyskanie najwyższej jakości produktów o konkurencyjnych cenach, zawartych w bogatej ofercie w kategoriach dla domu, firm czy agencji reklamowych. Stosowane przez nas procesy produkcyjne pozwalają na dowolne modyfikowanie zamówień. Jesteśmy w stanie podjąć się realizacji najtrudniejszych zleceń, przy czym zawsze dotrzymujemy terminowości dostawy. Tym, co nas ogranicza, jest jedynie wyobraźnia naszych Klientów. Poza gamą standardowych produktów, firma Media Mag oferuje również pomoc przy projektowaniu grafiki, a także szeroki pakiet rozwiązań i gadżetów, które staną się narzędziem dobrze poprowadzonej kampanii reklamowej. ✖

W 2003 roku z wieloletnich pasji i zainteresowań narodził się niebanalny pomysł. Jego autorzy zajęli się termotransferem i stworzyli pierwsze wspólne dzieło – Alligator. Ta manualna prasa transferowa dzięki swojej wyjątkowości i precyzji zachwyciła liczne grono użytkowników. Przez kolejne lata działalność rozwijała się dynamicznie i z każdym dniem przybywało nowych pomysłów. Wzbogacono produkcję o półautomatyczne termoprasy, a także technikę sublimacji. Wprowadzono do oferty usługę kompleksowego wyposażania firm w urządzenia do termotransferu i sublimacji oraz szeroki wachlarz fotogadżetów i mediów do sublimacji, termotransferu. Założyciele Sit Wuja Toma nie spoczęli na laurach i są otwarci na niestandardowe rozwiązania. Firma specjalizuje się w produkcji przodujących na rynku polskim i europejskim manualnych i półautomatycznych termopras. Jej domeną są dobrze przemyślane rozwiązania konstrukcyjne i zakorzenienie w branży poligraficzno-reklamowej. ✖

Jesteśmy producentem notesów samoprzylepnych z nadrukiem i wielu odmian notesów firmowych i reklamowych. Oferta zawiera szereg ciekawych, sprawdzonych w wielu firmach i w wielu akcjach reklamowych propozycji. Rodzaje oferowanych przez nas produktów znajdą Państwo w 6 działach zaprezentowanych na stronie głównej. Duże doświadczenie w projektowaniu i produkcji notesów, krótkie terminy realizacji, konkurencyjne ceny i dogodne zasady współpracy są naszymi atutami. ✖

64

62/2018

1 1q

SPIS REKLAM

V  OKŁADKA

PACK ART BAGS SP. Z O.O. SPÓŁKA KOMANDYTOWA. 41

FALK&ROSS GROUP POLSKA SP. Z O.O. I.

PAR BAKUŁA SPÓŁKA JAWNA (ROYALDESIGN) 19

REMADAYS WARSAW 2018 II.

PF CONCEPT INTERNATIONAL B.V. 35

EUROPEAN SUPPLIERS BOOK III.

PF CONCEPT INTERNATIONAL B.V. 34

REMADAYS KIJÓW 2018 IV.

PROMOSTARS 7 PRO-USB 11

V  REKLAMY

STILOLINEA SRL 29

ABC-N PLUS PRZEMYSŁAW PLASKACZ 37

T&P TEKSTYLIA - ZDOBIENIE I PROMOCJA 63

ADLER CZECH A.S. 23

TEXET POLAND SP Z O.O. 31

AGENCJA REKLAMOWA SPOKO 33

TOM-GAST SP. JAWNA. 43

ALEXANDER 25

VELDAN, SPOL. S R.O. (PRINTPROGRESS) 45

ALTER GRAF SP. Z O.O., SP.K. 9

W.E.S.T. POLSKA SP. Z O.O./ KEYA POLSKA 53

ASS3 (PIER LUIGI) 21

WA MEDIA GMBH 60

AWIH 15

WA MEDIA GMBH 20

BADGE4U 13 BALMO PROMOTIONS 27

V  OKNO PROMOCJI

CENTRUM REKLAMY RB DRUKARNIA 33

A&J POLAND 55

ELEPHANT LUKIĆ SP.J. 17

DAGO DISPLAY 55

EUROPEAN SOURCING GROUP 49

FANCYLAX.COM 55

EXITO GROUP 5

ASIA DIRECT 55

FIRMA GRG GRZEGORZ GURGUL 65

GIFT STAR 57

GIFT STAR 11

R. MAJEWSKI 57

GOODPEN.EU 33

SAMBRA 57

HONG KONG TRADE DEVELOPMENT COUNCIL 39

TIK 57

ICE ART SP. Z O.O. 51

USB SYSTEM 59

IVORY CERAMICS 47

PROMO-HOUSE 61

Postaw na wizerunek! Gwarantujemy sprawdzoną grupę docelową, nakład oraz bezpłatną dystrybucję. Dodatkowo dla reklamodawców NEWS na www.giftsjournal.pl GRATIS Reklama na łamach Gifts Journal Polska stanowi świadome uzupełnienie działań podejmowanych online. To idealne rozwiązanie na dotarcie do sprawdzonych odbiorców, jako spójny sposób budowania świadomości marki.

ZAMÓW REKLAMĘ - sales@gjc.pl -

WYDAWCA GJC International Sp. z o.o. sp. k. ul. Podbiałowa 11 61-680 Poznań tel. +48 61 825-73-22

SKŁAD www.rozmiaruniwersalny.com

REDAKCJA REDAKTOR NACZELNY Sławomir Giefing

WYDANIE 1 (62) 2018 styczeń, luty, marzec, kwiecień

NAKŁAD 5000

DYSTRYBUCJA POCZTA POLSKA S.A.

REDAKTOR PROWADZĄCY Grzegorz Surdyk

DRUK DRUKOMAT.PL

DZIAŁ REKLAMY Anna Gąsiorowska Iwona Skrzypczak Magdalena Konieczna Justyna Lisek tel. +48 61 825-73-22 sales@gjc.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone.

Wydawca nie ponosi odpowiedzialności za treść nadsyłanych reklam. Wydawca zastrzega sobie możliwość skracania nadesłanych tekstów. Redakcja nie zwraca nadesłanych materiałów.

DZIAŁ TECHNICZNY Jacek Spychała

66

WYDANIE : 2(63)2018 W PRZYGOTOWANIU

62/2018