Gj polska 50 web

Page 1

KOLEKCJA 2014 w w w . f a l k- r o s s . e u

` luty marzec kwiecien ` styczen

1(50)/2014 W ROLACH GŁÓWNYCH: ANVIL B&C BABYBUGZ BAGBASE BARGEAR BEECHFIELD HEADWEAR BELLA+CANVAS CARSON DELTA PLUS DICKIES FDM FLEXFIT FRUIT OF THE LOOM GAMEGEAR GILDAN HANES HUMBUGZ JASSZ BAGS JASSZ BISTRO JASSZ TOWELS KARLOWSKY KUSTOM KIT MANTIS QUADRA REGATTA RESULT HEADWEAR RESULT RESULT CORE RESULT SAFE-GUARD RESULT URBAN RESULT WINTER RESULT WINTER CAPS RESULT WORK-GUARD RUSSELL RUSSELL COLLECTION SEIDENSTICKER SG SHUGON SPIRO STORMTECH TIE DYE EU WESTFORD MILL XPRES YOKOq

OD reDakcji

Drodzy Czytelnicy! Najnowszy numer specjalistycznego magazynu o branży upominków reklamowych który trafił właśnie do Państwa rąk, jest ze wszech miar wyjątkowy. Po raz . z wielką przyjemnością możemy na jego łamach zaprezentować najciekawsze wydarzenia ostatnich miesięcy, spotkać niebanalnych ludzi, zapoznać się z ofertami producentów i importerów gadżetów, a także poznać innowacyjne rozwiązania techniczne stosowane na rynku. To jednak nie wszystko. Pięćdziesiąte wydanie „Gifts Journal” zbiegło się bowiem z innym, jubileuszem. W Warszawskim Centrum Expo XXI już po raz dziesiąty odbędzie się największa w Europie środkowej branżowa impreza wystawiennicza - Targi Reklamy i Poligrafii RemaDays . Właśnie temu wydarzeniu poświęciliśmy w naszym magazynie najwięcej miejsca. Znajdziecie więc Państwo praktyczny informator dla zwiedzających, opis imprez towarzyszących takich jak RemaCongress, czy spotkaniu Partnerów Programu „Solidni w Biznesie”. Również nasz stały dział „Technologie” tym razem ściśle nawiązuje do RemaDays. Prezentujemy i opisujemy w nim maszyny, urządzenia i usługi, które zaprezentowane zostaną podczas trzydniowej imprezy w stolicy Polski. Będzie więc możliwość przekonać się o ich innowacyjności z bliska. Dużym powodzeniem czytelników cieszył się zawsze nasz kącik pod tytułem „Osobowości” w którym pokazujemy sylwetki ludzi związanych z branżą upominków reklamowych. Tym razem, oczywiście nieprzypadkowo, poznacie Państwo kadrę firmy GJC Inter Media Sp. z o.o. To właśnie na nich od . lat spoczywa ciężar organizacji targów RemaDays i nadzór nad magazynem „Gifts Journal”. Szczególnie polecam nietypową galerię zdjęć. W magazynie nie zabrakło miejsca dla innych stałych rubryk – Who is who?, Po godzinach, Zoom czy prezentacji gadżetów sezonowych, tym razem dotyczących… zbliżającego się lata. Jest też o jubileuszach, bo przecież nie tylko RemaDays i Gifts Journal obchodzą swoje święta. Miłej lektury.

redaktor Grzegorz Surdyk Gifts Journal Polska

50/2014

3


q

spis tresci

r e m a D a y s

w a r s a w

2 0 1 4

8

ŚNIADANIE SOLIDNYCH NA REMADAYS 2014

Już w pierwszym dniu Międzynarodowych Targów Reklamy i Poligrafii RemaDays  zgromadzą się przedstawiciele najbardziej wiarygodnych firm w branży. Na specjalnie zorganizowanym Śniadaniu Biznesowym spotkają się bowiem partnerzy programu „Solidni w Biznesie”.

TECHNOLOGIE - NOWOCZESNE DRUKOWANIE I HAFTOWANIE

28

Czasy, kiedy dość proste w działaniu maszyny i urządzenia przewoziło się na ciężarówkach, montowało w pomieszczeniach przypominających hale produkcyjne, a przeszkolenie personelu zajmowało miesiące czy lata, odeszły w niepamięć. Aż trudno sobie wyobrazić jak światem zawładnęła miniaturyzacja.

INFORMATOR

48

DLA ZWIEDZAJĄCYCH TARGI REKLAMY I POLIGRAFII REMADAYS WARSAW 2014

y

Zapraszamy serdecznie na największą w Europie Centralnej branżową imprezę wystawienniczą. Jubileuszowe dziesiąte Targi Reklamy i Poligrafii RemaDays  odbędą się w dniach od . do  lutego w Centrum Expo XXI w Warszawie przy ul. Prądzyńskiego /.

Fruit of The Loom - od kwiatu bawełny do koszulki

64

W tym miejscu zwykle przedstawialiśmy sylwetki osób działających w branży gadżetów reklamowych, ludzi odnoszących sukcesy, naszych klientów. Tym razem postanowiliśmy nieco odwrócić role i przedstawić siebie. Pracujemy dla Was, a efekty naszej pracy możliwe są dzięki zapałowi młodych gniewnych oraz konsekwencji i doświadczeniu tych, którzy na tej branży zjedli zęby. Poznajcie ekipę GJC Inter Media.

PO GODZINACH

67

Czy jedynym kryterium, które decyduje o popularności gadżetu reklamowego powinna jego funkcjonalność? Chyba nie. Bo czyż nie przyjemniej mieć na biurku, w kieszeni czy torbie przedmiot, który łączy cechy użytkowe z poczuciem humoru? Zdecydowanie tak. Uśmiech który wywołuje sprawia, że sięga się po niego z prawdziwą przyjemnością.

ZOOM 60 Maxim Maxim, największy polski producent ceramiki reklamowej zakończył właśnie wprowadzanie w życie szeregu zmian, których celem jest udoskonalenie procesów produkcyjnych i dystrybucyjnych. W październiku  firma przeniosła produkcję i biura do nowego budynku. Hala o powierzchni przekraczającej   m pozwala składować ponad  mln. kubków i filiżanek. Uruchomiony został także kolejny, nowoczesny piec tunelowy, zwiększający możliwości produkcyjne o  %. Ponadto, dzięki zainstalowaniu zaawansowanego technologicznie urządzenia do druku bezpośredniego, park maszynowy stał się jeszcze bardziej wydajny. Aby podkreślić jakość nowych linii wzorniczych i uwypuklić ich niepowtarzalny design Maxim powołał do życia nową markę - PORCELINE BY MAXIM.

W ostatnich dniach października dziennikarze największych czasopism branżowych mieli okazję uczestniczyć w niesmawitej podróży do Maroko, a konkretnie do miasta Skhirat położonego nieopodal stolicy kraju, Rabatu. To właśnie tam mieści się największa fabryka odzieży firmy Fruit of The Loom. Przedstawiciele mediów mieli możliwość przyjrzeć się procesowi produkcji odzieży, poczynając od poznania różnych gatunków bawełny poprzez procesy farbowania, cięcia i szycia.

4

56

TERAZ MY

50/2014


q

PROMOCJE KTÓRE WIDAĆ

26

GADŻETY NA LATO

38

spis tresci

NA TYM JUBILEUSZU TRZEBA BYĆ

50

Dołączane do produktów funkcjonalne gadżety zawsze powodują wzrost zainteresowania klientów. Największe towarzyszy tym upominkom, które kierowane są do najmłodszych, lub tylko trochę starszych dzieci, a przyczyniają się do szeroko pojętego rozwoju. Są także takie, które oprócz dobrej zabawy wpływają na poprawę bezpieczeństwa. Oby jak najwięcej takich kampanii reklamowych.

Choć za oknami zima, to jednak już teraz warto pomyśleć o letnich przyjemnościach. Do tego, żeby dobrze przygotować się do spotkania ze słońcem i ciepłym wypoczynkiem zachęcą nas szerokie oferty produktów, które nie tylko uprzyjemnią czas lata, ale też doskonale posłużą nam jako narzędzia promocyjne.

OD REDAKCJI NEWS ARTYKUŁ IES POLSKA PROMOCJE, KTÓRE WIDAĆ TECHNOLOGIE WYWIAD JUBILEUSZE GADŻETY NA LATO INFORMATOR DLA ZWIEDZAJĄCYCH TARGI REKLAMY I POLIGRAFII REMADAYS WARSAW 2014 NA TYM JUBILEUSZU TRZEBA BYĆ DRUGIE WYDANIE KATALOGU ESB SOLIDNI W BIZNESIE ARTYKUŁ FRUIT OF THE LOOM WHO IS WHO ZOOM OSOBOWOŚCI PO GODZINACH SPIS REKLAM

3 6 24 26 28 32 34 38 48 50 52 54 56 58 60 64 67 70

Już prawie sześciuset wystawców potwierdziło swój udział w lutowych targach Reklamy i Poligrafii RemaDays Warsaw , które . lutego rozpoczną się w Warszawie. – To dowód na to, że organizowana przez nas impreza jest największą tego typu w całej Europie Środkowej i Wschodniej – mówił prezes GJC Inter Media, Sławomir Giefing. Trzydniowe spotkanie fachowców z branży reklamy i marketingu odbędzie się już po raz dziesiąty. Ranga warszawskich targów rośnie z roku na rok, co potwierdzają statystyki. – Liczba wystawców i odwiedzających targi jest imponująca. W ubiegłym roku RemaDays odwiedziło  tysięcy osób związanych z rynkiem reklamowym.

ZOOM REMADAYS 2005 - 2013

61

Już po raz dziesiąty w Warszawskim Centrum Expo XXI odbędą się Targi Reklamy i Poligrafii RemaDays. Okrągły jubileusz zawsze skłania do wspomnień, refleksji i kreślenia planów na przyszłość. To także czas, by podziękować dla tych, którzy przyczynili się do tego, że największa impreza wystawiennicza w Europie Centralnej ma tak ugruntowaną pozycję na rynku branżowym. Dziękujemy więc wszystkim, i wystawcom, i zwiedzającym. Aż trudno uwierzyć jak szybko minął ten czas.

KALENDARZ ŚWIĄT BRANŻOWYCH – PRZEKONAJ SWOICH KLIENTÓW DO UPOMINKÓW FIRMOWYCH

16

Gadżety reklamowe to idealny produkt, które poprawia relacje firmy z szerokim gronem klientów i partnerów biznesowych. Poznaj nasz kalendarz świąt branżowych, który stanowi subiektywny wybór najważniejszych naszym zdaniem wydarzeń mających miejsce w okresie od lutego do czerwca .

50/2014

5


q

News

News ONEDAY ROADSHOW – EDYCJA 2014 Ubiegłoroczna, inauguracyjna edycja OneDay Roadshow okazała się strzałem w dziesiątkę. Organizowany cykl jednodniowych imprez targowych stał się idealnym rozwiązaniem dla branży upominków reklamowych. Zgodnie z założeniami był dla klientów okazją wzmocnienia swojej oferty sprzedażowej i dał możliwość nawiązania bezpośrednich kontaktów handlowych. Podczas edycji  cztery polskie miasta odwiedziło ponad ośmiuset zwiedzających. Pierwsza edycja OneDay Roadshow okazała się więc sukcesem i dlatego nasz cykl będzie kontynuowany. Tegoroczna edycja odbędzie się w dniach od . do . września także w czterech polskich lokalizacjach.  września importerzy i dostawcy, dystrybutorzy i przedstawiciele agencji reklamowych spotkają się w Trójmieście, dzień później w Warszawie (/), następnie w Chorzowie (/) i na zakończenie naszego „touru” w Poznaniu (/). Termin organizowanych targów, został tak dopasowany, by tuż przed gorącym świątecznym okresem dystrybutorzy czy przedstawiciele agencji reklamowych mogli poszukać inspiracji i skorzystać z najnowszej oferty proponowanej przez dostawców i importerów. Wypracowana wspólnie forma spotkań sprawia, że imprezy OneDay Roadshow warto wpisać jako obowiązkowe, do kalendarza wydarzeń branży reklamowej. Wierzymy, że i w tym roku spełnimy Państwa oczekiwania, a czas spędzony podczas OneDay Roadshow zaliczą Państwo do udanych. Do zobaczenia na OneDay Roadshow.

REMADAYS KIJÓW 2014 W dniach od  do  lutego  roku w Kijowie, odbędzie się już piąta edycja targów RemaDays. Impreza wystawiennicza w stolicy Ukrainy jest kontynuacją działalności organizatora, największych targów reklamy w Europie Centralnej – RemaDays odbywających się w Warszawie. Formuła targów w Kijowie jest więc podobna do tych organizowanych z powodzeniem w stolicy naszego kraju i obejmować będzie cztery podstawowe sektory: Out&Indor Systems (reklama zewnętrzna i wewnętrzna), GiftsWorld (produkcja i dystrybucja upominków reklamowych), TechnologyPark (nowoczesne rozwiązania produkcyjne związane z branżą) i PrintShow (najnowsze produkty i usługi związane z poligrafią). Obok funkcji typowo targowej wystawcy i odwiedzający będą mogli skorzystać z bogatego programu jaki oferuje RemaCongress. Uczestnictwo w imprezie stwarza możliwość otwarcia się na niezwykle chłonne i rozwijające się w szybkim tempie rynki na wschód od naszych granic. Okazja do zaprezentowania swojej firmy, swoich produktów, a przede wszystkim nawiązania nowych kontaktów biznesowych. Zapraszamy na święto reklamy do Kijowa. Do zobaczenia. RemaDays Kijów, - lutego .

PIAP ZWRACA SIĘ DO UNILEVER POLSKA SP.Z O.O. Polska Izba Artykułów Promocyjnych organizacja branżowa zrzeszająca ponad  firm z branży artykułów promocyjnych przyłącza się do protestu przeciwko wydłużeniu terminów płatności dla dostawców z branży reklamowej z  do  dni jako nowej polityki firmy Unilever Polska Sp.o.o..PIAP przyłączając się do protestu jednocześnie wspiera stanowisko Stowarzyszenia Komunikacji Marketingowej SAR, Polskiego Stowarzyszenia Marketingu SMB, Związku Firm Public Relations oraz Organizacji Firm Badania Opinii i Rynku, które w znaczący sposób zanegowały wprowadzoną przez spółkę Unilever Polska Sp.z o.o. politykę. PIAP wystosował pismo do spółki Unilever Polska Sp. z o.o. wyrażające dezaprobatę dla podjętej przez firmę nowej polityki regulowania płatności jednocześnie apelując do spółki o wycofanie się ze swojej decyzji i przywrócenie dotychczasowych warunków dotyczących terminów płatności dla dostawców branży reklamowej. Postanowiliśmy zareagować i przyłączyć się do protestu, ponieważ tego typu praktyki są krzywdzące dla dostawców branży reklamowej, którzy muszą wykonać swoją pracę i zaangażować swoje środki finansowe aby dostarczyć towar bądź usługę. Wydłużenie terminu płatności przyczyni się do zmniejszenia płynności finansowej współpracujących z Unilever Polska Sp. z o.o. firm co w niedługiej perspektywie z pewnością doprowadzi do wielu bankructw i upadłości w tej branży a problem będzie się rozprzestrzeniał na inne branże – mówi Katarzyna Wojniak Dyrektor Biura Zarządu Polskiej Izby Artykułów Promocyjnych. Więcej informacji: www.piap-org.pl/aktualnosci

6

50/2014q

News

WSZYSCY UWIELBIAJĄ GADŻETY W dzisiejszych czasach modny gadżet to absolutny must have dla każdego szanującego się znawcy nowych trendów. Prezesi, studenci, gospodynie domowe, czy pracownicy budowlani, wszyscy oni z równą przyjemnością otaczają się funkcjonalnymi gadżetami. Właśnie z tego powodu gadżety reklamowe cieszą się wciąż rosnącą popularnością. Firma Altivo, polski producent upominków reklamowych, od lat obecna zarówno na polskim, jak i na zagranicznych rynkach, dzięki swym oryginalnym artykułom reklamowym zapewnia swym kontrahentom sukces sprzedażowy na dużą skalę. „Gwarancję jakości zapewnia naszym produktom wieloletnie doświadczenie i zaangażowanie zespołu” - mówi właściciel firmy Estera Komenda. Bogata oferta produkowanych przez Altivo gadżetów sprawia, że każdy klient będzie w stanie dopasować odpowiedni produkt, spełniający jego oczekiwania. Wśród artykułów reklamowych cieszących się niesłabnącą popularnością wymienić należy przykuwające wzrok naklejki D, żetony do wózków sklepowych, breloki do kluczy, otwieracze, wytwarzane w rewolucyjnej technologii czyściki samoprzylepne do ekranów, gwizdki reklamowe, znaczki z naklejką D lub tłoczone czy niezastąpione zimą skrobaczki do szyb. Współpraca z nami to dobry wybór!

ŚNIADANIE SOLIDNYCH NA REMADAYS 2014 Już w pierwszym dniu Międzynarodowych Targów Reklamy i Poligrafii RemaDays  zgromadzą się przedstawiciele najbardziej wiarygodnych firm w branży. Na specjalnie zorganizowanym Śniadaniu Biznesowym spotkają się bowiem partnerzy programu „Solidni w Biznesie”. Niezmiennie, od dziesięciu już lat, program promuje takie wartości jak zaufanie, wiarygodność, a co za tym idzie bezpieczeństwo w kontaktach handlowych pomiędzy różnymi podmiotami branży reklamowej. Spotkanie „Solidnych” podczas największych targów reklamy w Europie Środkowej jest doskonałą okazją do promocji firmy, nawiązania bezpośrednich kontaktów handlowych i wymiany doświadczeń związanych z branżą, a to wszystko w atmosferze wzajemnego zaufania. Niezwykle prestiżowe „Śniadanie Biznesowe” podczas RemaDays rozpocznie się  lutego o godzinie ., a jego zakończenie zaplanowano na godzinę ..

SPOTKANIE ZARZĄDU PIAP – PLANY PIAP NA I-SZĄ POŁOWĘ 2014 ROKU. ŚWIĄTECZNE SPOTKANIE Z CZŁONKAMI PIAP. Dnia  listopada  r. w Warszawie odbyło się spotkanie Zarządu PIAP oraz świąteczne spotkanie z Członkami Polskiej Izby Artykułów Promocyjnych. Celem spotkania było omówienie bieżących działań podejmowanych przez Izbę oraz omówienie planów PIAP na I-szą połowę  roku. Jedną z ważniejszych decyzji PIAP, jaką podjął Zarząd podczas spotkania jest udział Polskiej Izby Artykułów Promocyjnych w największych targach upominków reklamowych w Europie – targach PSI w Düsseldorfie. W związku z decyzją Zarządu katalog PIAP , który jest wizytówką PIAP i jej firm Członkowskich PIAP będzie miał swoją premierę na targach PSI . Podczas spotkania omówiony został temat imprezy integracyjnej dla Członków PIAP, która odbędzie się drugiego dnia targów RemaDays . Podczas wydarzenia planowane jest wręczenie statuetek dla Jubilatów PIAP /, jak również wyróżnienia dla firm, które uczestniczą w programie Gwiazdy PIAP. Zarząd PIAP prowadzi również intensywne działania mające na celu ustanowienie przyznawania w branży artykułów promocyjnych nagrody im. Aleksandra Gościniaka dla osobowości roku. Więcej informacji: www.piap-org.pl/aktualnosci.

8

50/2014

q

News

TABLICE BILBORDOWE GLOBAL MEDIA CENTER POLSKA Nasza firma specjalizuje się w produkcji tablic billbordowych typu B, B i megaboardów oraz innych nietypowych zleceń. W ofercie znajdują się tablice naścienne, przestawne oraz stale związane z gruntem lub na specjalne zamówienie klienta. Do wykonania tablic używane są wysokiej klasy materiały. Nasze usługi z zakresu montażu i transportu tablic reklamowych realizujemy na terenie całej Europy. Jesteśmy w stanie zaprojektować i wykonać kampanię z użyciem reklamy zewnętrznej, wydrukować i wykleić tablice w krótkim czasie. Więcej informacji na stronie www. gmcpolska.pl.

AKTUALNOŚĆ ZNACZY SKUTECZNOŚĆ GJC Inter Media oferuje klientom szeroką gamę produktów związanych z branżą reklamową. Wśród nich bardzo istotne miejsce zajmuje sprzedaż baz danych. Ofertę wyróżnia przede wszystkim bardzo wysoka aktualność danych, na gwarantowanym poziomie %, a także wysoka liczba adresów mailowych w stosunku do całości bazy. Europejska baza firm w formie Excel, zawiera podział na sektory – agencje reklamowe, Internet, dystrybutorzy upominków, Out&Indor, poligrafia, Technology, znakowanie i klienci końcowi. To sprawia, że klienci mogą uzyskać dostęp do informacji dotyczących jednego sektora, przy zastosowaniu konkretyzacji danych (adres, numer telefonu, e-mail, fax, itd.). Regularnie uaktualniane informacje na temat firm pozwalają klientom na skuteczne pozyskiwanie potencjalnych kontrahentów za pomocą telemarketingu, e-mailingu czy poczty. Zapraszamy do współpracy.

10-CIO LECIE FIRMY CITRON W tym roku CiTRON obchodzi dziesięciolecie działalności. Od  roku jako pionier sprzedaży pendrive na rynku reklamowym firma zajmuje bardzo silną pozycje w branży.”Przez minione lata wielokrotnie jako pierwsi wprowadzaliśmy do oferty nowinki z zakresu pamięci USB. Naszą pozycje i strategię doceniły takie marki jak PQI i Click Cars wybierając nas na swoich partnerów biznesowych” mówi Artur Owczarski właściciel firmy CiTRON. W ostatnich latach oprócz nowych marek i produktów czyli poszerzania asortymentu firma stawia na rozwój eksportu W  roku po raz kolejny pojawi się na targach PSI w Dusseldorfie. CiTRON posiada jedne z największych w Europie stanów magazynowych pamięci USB dzięki czemu realizacje nawet kilku tysięcy pendrive z dnia na dzień nie są rzadkością. „Od zeszłego roku uruchomiliśmy również produkcję pendrive. Naszą domeną jest błyskawiczna realizacja. Oferujemy pamięci USB z grawerowanym logo w h. Wymaga to nie tylko zaufanego i profesjonalnego personelu, ale również doskonałej logistyki. Obecnie dzięki polskiej linii produkcyjnej oferujemy naszym klientom najbogatszą ofertę popularnego pendrive C czyli tzw. tweestera. Jesteśmy w stanie uzyskać  kombinacje kolorystyczne tego modelu. ” mówi Artur Owczarski. Dla najbardziej wymagających klientów CiTRON wprowadził do oferty w  roku biżuteryjny model USB własnej produkcji, wykonany ze srebra lub pozłacany  karatowym złotem i zdobiony eleganckimi kamieniami jak malachit, krzemień pasiasty, lapis, onyx czy bursztyn. „Dziesięć lat to bardzo długo i mamy nadzieje, że zebrane w tym czasie doświadczenie pozwoli nam w minimum takim samym tempie rozwijać się w następnych latach” dodaje A. Owczarski.

12

50/20144

, SWIATY 4 KATALOGI

Al. Jerozolimskie 63, Warszawa, tel. 22 360 45 00, www.pfconcept.com


,


q

News

KALENDARZ ŚWIĄT BRANŻOWYCH – PRZEKONAJ SWOICH KLIENTÓW DO UPOMINKÓW FIRMOWYCH Często firmy nie zdają sobie sprawy z tego, że ich branża ma swoje święto i że warto przypomnieć o swojej obecności. Gadżety reklamowe to idealny produkt, które poprawia relacje firmy z szerokim gronem klientów i partnerów biznesowych. Poznaj nasz kalendarz świąt branżowych, który stanowi subiektywny wybór najważniejszych naszym zdaniem wydarzeń mających miejsce w okresie od lutego do czerwca . LUTY:  lutego - Dzień Zakochanych (Walentynki)  lutego - Tłusty czwartek MARZEC:  marca - Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych  marca - Międzynarodowy Dzień Kobiet KWIECIEŃ:  kwietnia – Wielkanoc  kwietnia - Międzynarodowy Dzień Ziemi MAJ:  maja - Międzynarodowe Święto Pracy  maja - Dzień Flagi Rzeczpospolitej Polskiej  maja - Święto Konstytucji  Maja  maja - Dzień Matki

FALK&ROSS POLSKA KOŃCZY 10 LAT! Falk&Ross to wiodący europejski dystrybutor tekstyliów promocyjnych. Polski oddział firmy obchodzi w roku  okrągły jubileusz  lat działalności na rynku. Falk&Ross posiada w swojej ofercie tekstylia najlepszych producentów odzieży reklamowej, m.in. Fruit of the Loom, B&C, Gildan, Stormtech oraz własnej marki SG. Oddział stale się rozwija i poszerza swój asortyment. Od marca  działa nowoczesne centrum logistyczne zlokalizowane przy biurze w Balicach. Nowy katalog oprócz bogatego wyboru t-shirtów, koszulek polo, bluz, kurtek, odzieży roboczej czy biznesowej, prezentuje sekcję odzwierciedlającą najnowsze trendy w modzie. Ponadto wśród nowości znalazły się torby marki Bags by Jassz, czapki Beechfield i Flexfit, kolekcje odzieży roboczej Result czy produkty marek Karlowsky i Tie Dye Eu. Najwyższa jakość, największa dostępność produktów, atrakcyjne ceny i profesjonalna obsługa Klienta to standardy, jakie Falk&Ross spełnia na co dzień już od  lat.

POMOC SJ Nasz kolega Schabowski Jacek z Przedsiębiorstwa „SJ” corocznie odwiedza najbardziej potrzebujące dzieci ze wsi na Kaszubach. W tym roku była to Sztofrowa Huta. Niestety nie było śniegu, więc Święty Mikołaj jechał dorożką z pochodniami. Wszystkich którzy chcieliby wesprzeć akcje w  roku prosimy o kontakt na mail: info@dlugopis.com.pl.

16

EKONOMIA W PRODUKCJI ETYKIET Firma KDS jako producent Etykiet Samoprzylepnych drukowanych techniką flekso UV, wprowadza na szerszą skalę możliwość druku etykiet techniką cyfrową. Jest to doskonałe rozwiązanie dla wszystkich mniejszych producentów, dla przedsiębiorstw importujących nowe produkty, towary luksusowe. W sytuacji kiedy trudno oszacować rzeczywisty popyt na dany produkt, wykonanie etykiet techniką fleksograficzną jest rozwiązaniem nie ekonomicznym i bardziej czasochłonnym. Dobry produkt w eleganckim opakowaniu nie musi mieć drogiej etykiety, druk cyfrowy jest optymalnym rozwiązaniem dla mniejszych nakładów bez obniżania jakości nadruku oraz ponoszenia zbędnych kosztów. KDS – DOBRA ETYKIETA TWOJEGO BIZNESU

50/2014

OWIŃ W BAWEŁNĘ Szukasz dla Twojego klienta taniego, ale atrakcyjnego OPAKOWANIA na prezenty? Nic prostszego - wybierz odpowiedni bawełniany woreczek w sklepie www.ksiazkawyboru.pl. W ofercie znajdziesz również DROBNE,PRAKTYCZNE PRODUKTY (etui, rękawiczki, skrobaczki do szyb, nauszniki, kosmetyczki itp.), które mogą być prezentami praktycznie dla każdego.


GORĄCE NOWOŚCI W 2014! Sprawdź naszą nową kolekcję STEDMANA® 2014 online!

NOWOŚĆ! ST8700 | Active Cotton Touch

T-shirt dla kobiet 100% ACTIVE-DRY° poliestru [160g/m²]

Koncepcja 2014 Stedman® jest całkiem prosta…

• przyjemna gładka dzianina, która w dotyku przypomina bawełnę • dekoracyjne szwy na ramionach • odblaskowe logo ACTIVE-DRY° na plecach:

20 14 nowych modeli!

nowych kolorów!

www.stedman.eu


q

News

KOLEJNA MARKA W OFERCIE FIRMY EXPEN

ANTRA LAUREATEM NAGRODY LUKSUSOWA MARKA ROKU 2013

Firma EXPEN – dystrybutor na rynku bb amerykańskiej marki Sheaffer oraz brytyjskiej marki True Utility wprowadza do swojej oferty kolejny brand. Od stycznia  roku EXPEN jest wyłącznym dystrybutorem szwajcarkiej marki Premec na rynku bb w Polsce. Firma Premec jest producentem długopisów Chalk. Długopisy są produkowane w fabryce w Szwajcarii i posiadają słynny symbol krzyża na przycisku włączającym długopis. Występują w  podstawowych kolorach (istnieje możliwość produkcji pod dowolny kolor pantone przy większych ilościach).

-go października  w hotelu Courtyard Marriott w Warszawie odbyła się IV Gala Luksusowej Marki Roku. Jednym z laureatów konkursu została warszawska firma Antra, która specjalizuje się w dostarczaniu najwyższej jakości kalendarzy, notesów i upominków reklamowych. Tym samym jury konkursu doceniło ponad dwudziestoletnie zaangażowanie firmy w spełnianie nieustannie rosnących oczekiwań polskiego społeczeństwa. Wierzymy, że dążenie do zapewnienia jak najwyższej jakości naszych produktów, odpowiada wymaganiom Klientów poszukujących elegancji i stylu. To wyróżnienie jest dla nas motywacją do jeszcze cięższej pracy - mówi Ryszard Polubiec - Prezes firmy. Obok Antry w gronie laureatów znalazły się tak renomowane firmy jak Volvo, Lot, Wittchen, Hotel Poziom , Rubinstein Residence, Pako Lorente, Stowarzyszenie Hotele Historyczne, czy Casa Italia.

LYNKA ZDOBYWA 3 PRESTIŻOWE NAGRODY! Miło nam poinformować, że Lynka zdobyła aż  prestiżowe nagrody branżowe Impressions Awards . Konkurs organizowany jest corocznie w mieście Fort Worth w stanie Texas. Są to największe i najbardziej prestiżowe targi w Stanach Zjednoczonych, poświęcone technikom druku i haftu. W targach uczestniczyło ponad  firm z całego świata. Tym bardziej cieszymy się, że firma z dalekiej Polski zdobyła aż  prestiżowe nagrody. Lynka zdobyła nagrody w kategoriach: . Special Effects Textile Screen Printing –  miejsce koszulka Berlin Reichstag Dome . Outstanding Design: A Screen Print Artist’s Award –  miejsce koszulka Elephant . Simulated Process Color Screen Printing –  miejsce koszulka Elephant „Nagrody te szczególnie nas cieszą ponieważ jakość firmy Lynka została wyróżniona na niezwykle wymagających i konkurencyjnych targach. Dodatkowo dumni jesteśmy z faktu, że zostaliśmy docenieni w USA, kolebce tshirt’a – powiedział Piotr Mrzygłód Marketing Manager w Lynka Sp. z o.o. - Otrzymane nagrody są naturalną konsekwencją od lat konsekwentnie wprowadzanej strategii opartej na jakości.” Gratulujemy załodze Lynka! I życzymy dalszych sukcesów. Lynka jest jednym z wiodących europejskich dostawców kompleksowych rozwiązań promocyjnych. Firma zajmuje się produkcją zdobień na tekstyliach i gadżetach, oraz dystrybucją markowej odzieży promocyjnej, korporacyjnej oraz artykułów reklamowych. Założona w  roku w Krakowie obecnie zatrudnia ponad  pracowników. W ofercie firmy znajdują się światowej klasy zdobienia, za które firma otrzymała ponad  międzynarodowych nagród – to więcej niż jakikolwiek inny europejski dostawca odzieży promocyjnej. Lynka obsługuje zarówno duże jak i małe agencje reklamowe na terenie Unii Europejskiej i Polski. W  roku Lynka została wybrana przez NIKE jako oficjalny dostawca odzieży, jak również autoryzowany dystrybutor produktów NIKE w sektorze korporacyjnym. Współpraca zaowocowała powrotem orzełka na koszulki reprezentacji Polski na Euro . Lynka jest jedną z niewielu europejskich firm oferującą pełną obsługę agencji w ramach oferty One-Stop— Shop polegającej na zdobieniu dystrybuowanych marek odzieżowych we własnym zakładzie produkcyjnym. Rozwiązanie to zapewnia pełną kontrolę nad jakością dostarczanych produktów promocyjnych. Więcej informacji na: www.avalonsportswear.com.pl

POP TIME SP. Z O.O. - ZMIANA ADRESU FIRMY Od grudnia  roku firma POP Time Sp. z o.o. mieści się w Warszawie przy ul. Matuszewskiej  w budynku C (na terenie Parku City Point). Serdecznie zapraszamy do nowej siedziby, jesteśmy do Państwa dyspozycji od poniedziałku do piątku w godzinach .-.. Równocześnie zapraszamy do odwiedzenia naszych stron: www.poptime.pl, www. systemyprezentacyjne.com.pl oraz do kontaktu: +    , e-mail: info@poptime.pl

18

50/2014q

News

WILK ELEKTRONIK – INWESTYCJA W TECHNOLOGIE PRZYSZŁOŚCI W jubileuszowy,  rok istnienia polskiej marki pamięci GOODRAM, jej producent, Wilk Elektronik SA może nie tylko pochwalić się coraz mocniejszą pozycją swojej marki na rynku, ale także inwestycjami w najbardziej zaawansowane technologie produkcji. Jako dostawcę nowoczesnej linii produkcyjnej Wilk Elektronik wybrał światowego lidera w dziedzinie rozwiązań dla przemysłu elektronicznego , markę Panasonic. W ramach wartej milion Euro inwestycji, na terenie nowoczesnej hali produkcyjnej polskiej firmy stanęły jedne z najbardziej zaawansowanych i innowacyjnych maszyn do montażu powierzchniowego serii Panasonic NPM-D. Co więcej, maszyny zakupione przez Wilk Elektronik SA będą pierwszymi tego typu zainstalowanymi przez Panasonic w Europie. „W procesie wyboru dostawcy naszej nowej linii produkcyjnej kierowaliśmy się przede wszystkim jego zaawansowanym poziomem technologicznym” mówi Wiesław Wilk, Prezes Wilk Elektronik SA. „W zakresie produkcji pamięci GOODRAM podstawowym kryterium jest dla nas jakość naszych produktów dlatego też tak dużą wagę przykładamy do inwestycji w najlepsze na rynku innowacyjne rozwiązania technologiczne” dodaje Prezes Wilk Elektronik. Panasonic jest obecnie liderem sprzedaży maszyn do montażu powierzchniowego (SMT) i może pochwalić się największą ilością wdrożeń na świecie. Niezawodność rozwiązań technologicznych tej marki została potwierdzona już niejednokrotnie przez gigantów branży IT . „Wilk Elektronik to firma unikalna na skalę Europy nie tylko dlatego, że jest jedynym producentem pamięci w tym rejonie ale również z powodu zastosowanych technologii i osiągniętej pozycji rynkowej” mówi Motomichi Ohmura, Regionalny Dyrektor Sprzedaży Panasonic na rynek europejski.” W dziedzinie IT nawiązaliśmy już współpracę z producentami spoza kontynentu, ale w branży komputerowej w Europie współpracaz Wilk Elektronik jest dla nas pierwszym i jednocześnie strategicznym wdrożeniem . Wdrożona inwestycja znacząco wpłynie na poprawę wydajności umożliwiając firmie błyskawiczną realizację nawet dużych zamówień. Rozbudowa linii produkcyjnej Wilk Elektronik jest spójna z przyjętą przez polskiego producenta marki GOODRAM strategią wzrostu sprzedaży i umocnienia pozycji rynkowej w zakresie produkcji pamięci RAM jak i pamięci USB skierowanych do agencji reklamowych. Więcej na www.goodram.com

MENU OTRZYMAŁO NAGRODĘ ACCENT-ON-DESIGN® PRZYZNAWANĄ W NOWYM JORKU ZA NAJLEPSZĄ KOLEKCJĘ Jesienno-zimowa kolekcja MENU, A NEW WAY, zdobyła nagrodę Akcent-On-Design® na odbywających się w sierpniu targach NY NOW w Nowym Jorku. Kolekcja rezonuje nowe podejście projektowe oraz pokazuje szereg produktów o silnej ekspresji skandynawskiej wykonanych we współpracy z renomowanymi duńskimi i światowymi projektantami. Jury do przyznania nagrody za najlepsza nową kolekcję skłoniło to, iż kolekcja jest funkcjonalna zarówno w salonie jak i w kuchni, produkty wyposażenia wnętrz zaprojektowane są w pięknym skandynawskim stylu oraz przepełnione prawdziwą oryginalnością. Założyciel MENU Bjarne Hansen: „To jest bardzo satysfakcjonujące. Jesteśmy pasjonatami jeżeli chodzi o design. Pracujemy bardzo ciężko by przekazać nową wizję: MAKING DESIGN MATTER ( TWORZENIE DESIGNU MA ZNACZENIE) , we wszystkich aspektach marki, w tworzeniu estetycznych projektów, które wywołują prawdziwe uczucia i udoskonalają wykonywanie przeróżnych czynności dnia codziennego. Jesteśmy zadowoleni, że obraliśmy właściwą drogę.” Kolekcja obejmuje mniejsze meble, naczynia i elementy wystroju wnętrz. Zawiera również bardzo wyrafinowane grupy produktów outdoorowych oraz łazienkowych, opracowanych przez projektantów z biura Norm Architects w Kopenhadze. „Ta kolekcja zawiera delikatny minimalizm, ponadczasowość oraz trwałość. Dbamy o najwyższą jakość podczas procesu konstrukcji oraz wyboru materiałów. Powinieneś spojrzeć na nasze projekty i znaleźć cos interesującego.” – mówi Jonas Bjerre-Poulsen. Akcent-on-Design Przez ponad  lat Akcent-On-Design®, wprowadza innowacje wschodzących projektantów, produktów i wzorów na amerykański rynek. Konkurs ten jest dziś uważany za podstawowe źródło produktów designerskich na rynku. W konkursie prezentowane są wyselekcjonowane, współczesne i innowacyjne produkty, oferowane przez ponad  wystawców targów NY Now. Nagroda ta jest przyznawana corocznie. Całą kolekcję można zobaczyć na menu.as/imagebank/press. MENU jest w Polsce reprezentowane przez RODAN. Kontakt: rodan@rodantv.pl www.gift.rodantv.pl

ŻEJMO & SIATECKI OTWIERA PRZEDSTAWICIELSTWO W CZECHACH We wrześniu  roku firma Żejmo & Siatecki s.c. otworzyła oddział w czeskiej Pradze. Oddział ten obsługuje rynek czeski, oferując tamtejszym klientom marki będące w ofercie firmy – przede wszystkim TOPPOINT (szeroka gama popularnych gadżetów reklamowych) i ZOGI (wysokiej jakości elektroniczne gadżety reklamowe) oraz usługi znakowania. Otwarcie oddziału firmy Żejmo & Siatecki s.c. w Pradze to kolejny etap dynamicznego rozwoju. Właściciele cieszą się z nawiązanej współpracy ze Zdenkiem Brozem, sprawdzonym czeskim partnerem z wieloletnim doświadczeniem w branży reklamowej i liczą na pozyskanie nowych klientów, dalszy wzrost sprzedaży oraz ugruntowanie pozycji firmy na rynku czeskim. Więcej na www.zejmo-siatecki.com

20

50/2014

q

artykuł sponsorowany

Ies Polska to dziś dystrybucja na najwyższym poziomie. To lider w imporcie odzieży Fruit Of The Loom. To nowoczesne biuro, wykwalifikowana załoga, magazyn liczący tysiące metrów kwadratowych. To asortyment w pełni dostosowany do potrzeb. „Importujemy owoce twojego sukcesu” jest nie tylko hasłem, ale również sposobem działania. Celem firmy jest udostępnianie klientom narzędzi, które pozwalają odnosić sukces. Kontrahenci Ies Polska mogą liczyć na indywidualną ofertę przygotowaną w oparciu o potrzeby każdego z naszych partnerów biznesowych. Elastyczność i dynamiczny rozwój idą w parze z solidnością i serwisem na najwyższym poziomie. Stan magazynowy i czas

24

realizacji zaspokoją oczekiwanie najbardziej wymagających klientów. Cel, który postawiliśmy sobie pięć lat temu – stanie się największym importerem odzieży FOTL – jest dziś rzeczywistością. Jak zaspokoić potrzeby klienta? To pytanie jest wciąż aktualne i nadal przyświeca naszej pracy. Ies Polska ciągle rozwija się w dążeniu do perfekcyjnego dostarczania produktów. Specjalizacja w dystrybucji „owoców” największego producenta odzieży na świecie przynosi wymierne korzyści. Sprzedaż Ies Polska liczona jest w milionach sztuk. Firma pracuje nad swoim wizerunkiem, aktywnie uczestnicząc w życiu branżowym.

50/2014

Informacje o dystrybutorze z Olsztyna można znaleźć zarówno w branżowych czasopismach, jak i na Facebooku. Klienci Ies Polska zawsze są traktowani indywidualnie i wyjątkowo. Mogą polegać na sprawdzonej, profesjonalnej obsłudze, która wie, jak odpowiednio dobrać dany produkt, by należycie spełnił swoją funkcję, zarówno użytkową, jak i reklamową. Nabywcy otoczeni są rzetelną opieką handlową - począwszy od pierwszego spotkania, aż po realizację zamówienia i dostarczenie towaru. Współpraca z Ies Polska to nie tylko wymierne korzyści i partnerstwo w biznesie. To moda. To trend.q

prOmOcje, które wiDac

Promocje, które widać D

ołączane do produktów funkcjonalne gadżety zawsze powodują wzrost zainteresowania klientów. Największe towarzyszy tym upominkom, które kierowane są do najmłodszych, lub tylko trochę starszych dzieci, a przyczyniają się do szeroko pojętego rozwoju. Są także takie, które oprócz dobrej zabawy wpływają na poprawę bezpieczeństwa. Oby jak najwięcej takich kampanii reklamowych..

‹ DR. OETKER, BIEDRONKA – CIASTECZKA Z CUKROWYMI PISAKAMI › Pod koniec  roku z ciekawą propozycją wyszedł producent łakoci Dr. Oetker wraz siecią sklepów Biedronka. Do każdego opakowania smakowitych ciasteczek korzennych w kształcie ludzików dołączono cukrowe pisaki. Dzięki temu dzieci mogły rozwijać swoje zdolności artystyczne, zdobiąc ciasteczka według własnej inwencji. A jak musiały później smakować…

‹ NUTRICIA POLSKA – KLIPS MIŚ › Nutricia, producent kaszek dla dzieci, przygotowała praktyczny prezent dla rodziców. Do dwóch opakowań kaszki BoboVita o smaku malinowym lub waniliowym dołączono klips z wizerunkiem misia. Dzięki estetycznemu gadżetowi rodzic po odmierzeniu porcji kaszki potrzebnej do przygotowania posiłku, może w odpowiedni sposób zamknąć opakowanie. Tak zabezpieczona torebka jest bezpiecznie przechowywana. Gadżet przygotował Fortress Gifts.Akcję promocyjna objęła sklepy sieci - L'eclerc, Makro Cash&Carry, Tesco, Selgros, Real, Polomarket oraz mniejsze sklepy na terenie całego kraju.

‹ FRUGO, ŻABKA – NAPOJE Z ODBLASKAMI › Gdy gadżet przyciąga uwagę klientów, a do tego jest funkcjonalny, to pełnia szczęścia. W drugiej połowie roku firma FoodCare przeprowadziła ciekawą kampanię związaną z marką Frugo. Do dwóch buteleczek napoju dołączone zostały odblaski, multikolorowe sznurowadła czy wreszcie fluorescencyjna szczęka. Jeśli obok dobrej zabawy wzrosło też bezpieczeństwo dzieci na drogach, to firma osiągnęła spory sukces.

‹ BEBIKO JUNIOR – OSŁONKA NA SZYBY › Podróż samochodem z maluchem, szczególnie na długich dystansach, wymaga od rodziców nie tylko stalowych nerwów, ale także przygotowania dodatkowych akcesoriów. Ochronę przed mocnym światłem słonecznym zapewnia bezpieczna i praktyczna osłonka na szyby. Gadżet w kolorach pastelowych, z motywem żyrafy dołączony został przez firmę Nutrica do zestawu dwóch opakowań mleka modyfikowanego Bebiko Junior. Gadżet przygotował Fortress Gifts. Promocję zorganizowano tuż przed wakacjami na terenie całej Polski.

‹ DANONE, BIEDRONKA – GUMKI DO MAZANIA › Pierwsze śniadanie Mleczny Start to doskonały początek dnia dla najmłodszych uczniów. Wraz z rozpoczęciem roku szkolnego firma Danone za pośrednictwem sieci sklepów Biedronka postanowiła, do zestawu czterech opakowań smakowitych kaszek, dołączyć przydatne w szkole gadżety – gumki do mazania. Upominki dla najmłodszych miały postać zwierzątek - zebry, hipopotama, słonia i krówki. Za przygotowanie gadżetu odpowiadał Fortress Gifts.

26

50/2014


graf


q

tecHNOLOGie

Nowoczesne

drukowanie i haftowanie c

zasy, kiedy dość proste w działaniu maszyny i urządzenia przewoziło się na ciężarówkach, montowało w pomieszczeniach przypominających hale produkcyjne, a przeszkolenie personelu zajmowało miesiące czy lata, odeszły w niepamięć. Aż trudno sobie wyobrazić jak światem zawładnęła miniaturyzacja..

Obecnie drukarkę, która „wypluje” z siebie obraz w jakości D, jest wręcz banalna w obsłudze i do tego bardzo wydajna można spakować w niewielką torbę. Niezwykła innowacyjność dotyczy także drukarek cyfrowych wykonujących nadruki na wszelkich możliwych rodzajach odzieży. To samo dotyczy maszyn do haftowania, które w razie potrzeby, można łączyć w wielogłowicowe systemy często nie wymagające współpracy z komputerem. A co jeśli chodzi o plotery? Dziś nie kojarzą się tylko z podstawowa funkcją czyli wycinaniem. Dzięki zastosowaniu dodatkowych narzędzi, jedna maszyna może zastąpić całą linię produkcyjną. Z szybkim tempie zmienia się także rynek usług branży reklamowej. Nie jest problemem zamówienie nowej spersonalizowanej obudowy do telefonu komórkowego. W kilka minut, używając odpowiedniej aplikacji, można uzyskać wręcz nieprawdopodobny efekt. Dla czytelników „Gifts Journal” przygotowaliśmy specjalny przegląd różnorodnych maszyn i urządzeń, które dostępne są na polskim rynku i decydują często o jego innowacyjności.

by używane w drukarce Kornit Breeze posiadają atesty bezpieczeństwa dla odzieży dziecięcej i niemowlęcej. Kornit Breeze, to sześciogłowicowa drukarka do druku bezpośredniego na odzieży, wyposażona w głowice Spectra. Maksymalne pole zadruku wynosi  na  cm, a jej wydajność wynosi  sztuk w formacie A na godzinę na tle jasnym i  na podłożu ciemnym. Drukarkę Kornit Breeze może być podłączona do dowolnego komputera.

‹ RAPCRAFT 1.4 › Podstawowa drukarka D w linii profesjonalnej OmniD, to doskonały produkt dla entuzjastów technologii oraz firm, które zaczynają swoją przygodę z rewolucyjną

‹ KORNIT BREEZE › Kluczem do sukcesu urządzeń Kornit na rynku druku cyfrowego na tekstyliach jest opatentowana formuła farb pigmentowych stosowanych we wszystkich urządzeniach Kornit Digital. Farby dają możliwość nadruku na niemal wszystkich rodzajach materiałów, posiadają wysoką odporność na światło UV i spieranie. Nadruki mają wysokie nasycenie kolorów i są miłe w dotyku. Far-

technologią druku D. Drukarka odznacza się dużą szybkością wydruku i niezwykle cichą pracą. Pozwala tworzyć obiekty o maksymalnym rozmiarze xx cm! Pozwala na tanią produkcje niewielkich gadżetów i prototypów w krótkich seriach, jak również realizowanie niezwykłych projektów hobbystycznych i marketingowych. Lekkość konstrukcji pozwala nawet na

28

50/2014

wykorzystywanie RapCrafta . na różnego rodzaju pokazach podczas eventów. RapCraft posiada możliwość rozbudowy do dwóch głowic. Drukarka w całości jest tworzona i produkowana w Polsce i została uznana za technologię innowacyjną, co pozwala na korzystanie ze specjalnych ulg prz jej zakupie..

‹ FACTORY 2.0 › Idealna dla profesjonalistów duża drukarka o polu wydruku  x  x  cm! Jej specjalna wzmocniona konstrukcja i innowacyjna budowa stołu pozwalają na sprawny druk dużych obiektów, lub większej ilości obiektów. Pozwala to na przeprowadzanie np. dużych akcji marketingowych z wykorzystaniem druku D (personalizowane gadżety) jak również na wykorzystanie w agencjach reklamowych i firmach zajmujących się prototypowaniem opakowań, maszyn itp. Factory . posiada możliwość rozbudowy do dwóch głowic. Drukarka w całości jest tworzona i produkowana w Polsce i została uznana za technologię innowacyjną. .q

tecHNOLOGie

‹ ARCHITECT 2.0 › Maszyna firmy OmniD stworzona do zadań specjalnych i dla najbardziej wymagających klientów. Jej pole wydruku to  x  x  cm, co jest w skali światowego rynku rzadkością w tej klasie produktów! Drukarka doskonale sprawdza się przy typowych zastosowaniach

wykonywanych prac i wiele innych udogodnień. Jest łatwa w obsłudze i niezawodna.

wania, nakrawania tektur litych czy falistych, a także do cięcia miękkich pianek i materiałów kompozytowych. .

‹ NADRUK NA OBUDOWACH TELEFONÓW › Firma Grafikus wprowadziła na rynek unikalną na polskim usługę personalizowanych nadruków na obudowach telefonów komórkowych, wykonanych z silikonu. Zamówienia przyjmowane są za pomocą specjalnej aplikacji www.photocover.pl Dzięki oferowanej usłudze istnieje możliwość umieszczenia na obudowie ulubionego zdjęcia, nadruku, logotypu firmy do której należy aparat i tysiące innych możliwości.

‹ IECHO BK1311 ›

takich jak prototypowanie i produkcja personalizowanych gadżetów do wykorzystania przy eventach i innych innowacyjnych akcjach marketingowych. Dodatkowo, dzięki wyjątkowo dużemu polu wydruku Architect . jest popularny wśród architektów oraz deweloperów mieszkaniowych, którzy wspomagają skuteczność działań sprzedażowych poprzez druk makiet mieszkań i domów. Architect . posiada możliwość rozbudowy do dwóch głowic. Drukarka w całości jest tworzona i produkowana w Polsce i została uznana za technologię innowacyjną. Tak jak w przypadku drukarek Factory . i Rap Craft . przy jej zakupie można liczyć na specjalne ulgi.

Ploter iEcho to urządzenie które umożliwia już przy niewygórowanym budżecie osiągnięcie dużych możliwości przy obróbce min. kartonów i tektur. Ploter ten pracuje w oparciu o konstrukcję silników serwo-motorowych dzięki czemu ich maksymalna prędkość to aż ,m/sek. Funkcjonalność urządzenia usprawniają dodatkowo – pas transmisyjny do automatycznego przesuwania arkusza na stole i kamera CCD wspomagająca uzyskanie powtarzalności przy wycinaniu, z dokładnością +/- , mm. Stół plotera BK  ma wymiary  na  mm i zawiera dwie głowice z możliwością wdrożenia wielu rodzajów narzędzi – narzędzia oscylacyjnego, noża wleczonego, narzędzia bigującego czy rycującego. Ploter iEcho stosowany jest głównie do wycinania, bigo-

‹ JANOME MB-4 › Janome MB to kompaktowa, -głowicowa, -nitkowa maszyna hafciarska japońskiej firmy JANOME. Łączy cechy wydajnej maszyny przemysłowej z przyjemnością wygodnej pracy, jaką zapewnia mała maszyna do haftu. Doskonała do produkcji krótkich serii w usługach hafciarskich, sklepach, na imprezach okolicznościowych, dla agencji reklamowych, studiów projektowych, dla hafciarni, szwalni czy producentów odzieży. Janome MB  posiada panel dotykowy umożliwiający dokładne umiejscowienie haftu na tamborku i niemal błyskawiczne zaprojektowanie napisów. Japońska maszyna nie wymaga współpracy z komputerem (choć jest do niej przystosowana), bo edycja i obróbka haftu odbywa się właśnie za pomocą wielofunkcyjnego panelu z menu w języku polskim. Wbudowany panel USB skraca z kolei import haftu. Janome MB- posiada czujniki zerwania nici z automatycznym powrotem do miejsca ”zgubionej" nitki, wbudowany port ATA PC do obsługi kart pamięci, podwójne oświetlenie pola haftu dla większej kontroli

30

BK HIGH SPEED DIGITAL CUTTING SYSTEM

50/2014

Oprócz nowoczesnej formy oraz intuicyjnej obsługi aplikacja posiada mechanizm pozwalający na współpracę photocover.pl z partnerami takimi jak: agencje reklamowe sieci GSM, sieci sprzedaży akcesoriów telefonicznych, fotolaby. Łatwość montażu obudowy współczesnych telefonów pozwala na jej zmianę kiedy tylko dusza zapragnie.

‹ MELCO AMAYA XTS › Amaya XTS, to sztandarowy produkt amerykańskiej firmy Melco. To najszybsza i najnowocześniejsza przemysłowa, jednogłowicowa hafciarka dostępna na rynku. O jej wyjątkowości stanowią - możliwość łączenia pojedynczych maszyn w wielogłowicowe systemy, wskaźnik laserowy do pozycjonowania i skalowania wzoru na tamborku, system koloru zapasowego przyspieszającego pracę w przypadku zerwania nici, najwęższe ramię szyjące, dające dostęp do mniejszych elementów i większe pole haftu na czapkach (x mm). Amaya XTS haftuje z prędkością, aż  ściegów na minutę, a pole haftu na płaskiej powierzchni wynosić x mm.


Zapy

taj o

NĄ PŁAT ! Z E B BKĘ PRÓ

DOCHODZIMY OD ZMYSŁÓW Rubik´s® Flashlight

Rubik´s® Pen

Rubik´s® Highlighters

E

OR

IGIN A

Zaskocz, Zachwyć, Zaangażuj! MAGIC CONCEPTS® nadaje nowy wymiar Twoim komunikatom – to magiczny dotyk. Magia wynika z multisensorycznego oddziaływania kostki – angażując wzrok, dotyk i słuch odbiorcy, wzmacniamy wielokrotnie siłę przekazu. Jeśli uwzględnimy ponadto spontaniczne przekazywanie kostki z rąk do rąk oraz psychologiczne efekty halo i posiadania, możesz być pewien, że efekty kampanii przekroczą Twoje najśmielsze oczekiwania.

L

Więcej informacji o produktach MAGIC CONCEPTS®

G

znajdziesz na:

D

UA

E

TH

RUBIK’S CUBE® – jedna z najlepiej rozpoznawanych marek na świecie. Ponadczasowy symbol inteligencji, kreatywności i doskonałego designu. Trzymana w dłoni wywołuje nieodpartą chęć podjęcia intelektualnego wyzwania, co sprawia, że komunikat reklamowy bezbłędnie dociera do świadomości odbiorcy. Naładowana emocjonalnie pozytywnymi wspomnieniami – absolutnie kultowa!

RANTE

www.magicconcepts.net

www.rubiksgift.pl

Domico. Wyłączny dystrybutor Magic Concepts® i reklamowych kostek Rubika w Polsce. ul. Libelta 1, 62-040 Puszczykowo, tel./fax +48 61 874 91 37 mob. 606 977 480, e-mail: biuro@domico.pl, www.domico.pl Rubik® i Rubik’s Cube® są zastrzeżonymi znakami handlowymi, chronionymi prawem międzynarodowym. Wszystkie zastrzeżone znaki handlowe są własnością ich prawnych posiadaczy i zamieszczone zostały wyłącznie w celach ilustracyjnych.

Domico. Wyłączny dystrybutor Magic Concepts® i reklamowych kostek Rubika w Polsce. ul. Libelta 1, 62-040 Puszczykowo, tel./fax +48 61 874 91 37 mob. 606 977 480, email: biuro@domico.pl, www.domico.pl


q

wywiaD

PF Concept wyprzedza zmieniające się potrzeby rynku

i

nwestowanie oraz działania proaktywne na rynku to słowa klucze dla lidera w branży reklamowej. Rozmawiamy z Mike’iem Bakxem (dyrektorem ds. eksportu na rynek środkowoeuropejski) na temat szeroko zakrojonej reorganizacji oraz rozbudowy PF Concept. „Duże inwestycje zwiększające możliwości znakowania produktów w Polsce, wprowadzanie nowych produktów, a także znaczna rozbudowa magazynu i drukarni, świadczą o ambitnych planach PF Concept na przyszłość.” Mike Bakx, początkowo odpowiedzialny za organizowanie od podstaw sprzedaży marek odzieżowych na rynkach wschodnioeuropejskich, pracuje dla PF Concept już 13 lat. Obecnie odpowiada za Polskę oraz 18 innych krajów. KIERUNEK SPECJALIZACJA Jak twierdzi Mike Bakx, „W branży reklamowej obecnie coraz bardziej liczy się kompleksowa obsługa. Reorganizacja struktury PF Concept, utworzenie czterech światów produktów oraz szeroki zakres usług sprawiły, że firma uzyskała nową tożsamość. Asortyment produktów naszej firmy jest powiązany z rozpoznawalnymi segmentami rynku – drobiazgami mającymi ugruntować pozytywne skojarzenia marki, przemyślanymi upominkami, tekstyliami oraz produktami w pełni spersonalizowanymi. Dla każdego z tych czterech segmentów rynku stworzono specjalny asortyment produktów z ukierunkowaną usługą w zakresie dekoracji oraz opcji dostawy, a także z własnymi narzędziami marketingowymi.” Bakx wyjaśnia dalej: „Jedynie poprzez rozbudowywanie właściwej oferty za odpowiednią cenę, w połączeniu z innowacyjnym pakietem usług, możemy pozostać atrakcyjnym, i wyspecjalizowanym w wielu dziedzinach partnerem. Jesteśmy przekonani, że w ten sposób nasze działanie przyczynia się do sukcesu naszych klientów.”

TRANSPARENTNOŚĆ „Poczynione inwestycje świadczą o wierze w przyszłość naszej firmy oraz utrzymanie pozycji lidera w branży. Pragniemy w ten sposób pozytywnie wpływać na rynek gadżetów reklamowych. Mimo niekorzystnych warunków rynkowych wierzymy, że nadal istnieje wiele możliwości rozwoju. Zaufanie oraz serwis na wysokim poziomie oferowany dystrybutorowi przez dostawcę to konieczność. Z naszego biura w Warszawie robimy wszystko, aby to urzeczywistniać. W naszej wzorcowni znajdziecie Państwo większość produktów z naszych katalogów. Istnieje możliwość zarezerwowania showroomu na spotkanie, dzięki czemu jako dystrybutor mogą Państwo spokojnie obejrzeć produkty wraz ze swoim klientem końcowym we ‘własnej’ firmie.”

SEGMENTACJA „Wizja PF wyraża się w „światach” podzielonych na osobne katalogi. Odróżniające się linie Bullet, Avenue oraz Label mogą w przejrzysty sposób zostać zaprezentowane klientom końcowym. Dzięki podziałowi na segmenty low value – artykuły o korzystnej relacji jakość/cena, medium – artykuły o średniej cenie, high value - artykuły ekskluzywne oraz segment tekstylny, prezentujemy się jako specjalista w każdej dziedzinie.

32

Co więcej, można postrzegać PF Concept jako trzech wyspecjalizowanych dostawców jednocześnie. Mówimy o czterech ‘światach’, czwarty świat to world source, oferujący produkty w pełni spersonalizowane, wykonywane na zamówienie wg. specyfikacji klienta. Ufamy, że uda nam się z sukcesem wprowadzić nową strategię na rynek. Mieliśmy dwie możliwości: dalszą rozbudowę naszej pierwotnej działalności jako gift company – generalny dostawca upominków - lub inwestowanie w te cztery rozwijające się segmenty rynku. Byliśmy w pełni przekonani do tej drugiej opcji. To, że będziemy odgrywać istotną rolę w segmencie niedrogich gadżetów, jest dla rynku jedynie kwestią zmiany przyzwyczajeń.

jakości ISO. W szczytowych momentach praca odbywa się na  maszynach, stała liczba pracowników produkcyjnych to  osób pracujących na trzy zmiany.”

WYDAJNOŚĆ Sposoby robienia zakupów zmieniają się, końcowi klienci składają zamówienia coraz później, a decydująca jest cena. Misja Bakx’a polega na tym, by pomóc dystrybutorom w jak najlepszej obsłudze ich klientów na zmieniającym się rynku. „W świecie Bullet wszystko kręci się wokół ceny i szybkości. Kilka lat temu byliśmy liderem, jeśli mogliśmy zrealizować nadruk i dostawę w ciągu  dni, obecnie możemy realizować zamówienia w zasadzie w ciągu  godzin.”

INNOWACJA Aby pozostać innowacyjnym należy wzbogacać ofertę o nowe produkty. PF Concept wprowadził pod koniec ubiegłego roku  nowych produktów, a w tym roku dodamy do naszego asortymentu jeszcze ponad  kolejnych gadżetów. W ofercie Avenue zostaną wprowadzone nowe marki, a także nowe produkty naszej własnej, ciągle rozbudowywanej marki Marksman. High end gifts – upominki z górnej półki wyróżniają się wzornictwem i eleganckim opakowaniem, mam tu na myśli takie marki jak Parker, Waterman czy Rotring. Label to katalog tekstyliów reklamowych, obejmujący m.in. Elevate – wyjątkową markę pochodząca z Kanady. Bullet to give away’s – niedrogie gadżety reklamowe, bardzo popularne na rynku. Są to w większości artykuły nieskomplikowane. Wysokie stany magazynowe pozwalają utrzymać niską cenę. Gwarancję niskich cen, a w konsekwencji szybki obrót towarem zapewniają możliwości finansowe udziałowców ze Stanów Zjednozynoczonych.

UŁATWIENIE „Dzięki temu, że dostarczamy produkty spersonalizowane ułatwiamy pracę dystrybutorom. Ponieważ odciążamy naszych klientów, mają oni czas na dodatkową sprzedaż czy marketing. Idea „one stop shopping” przekłada się na niższe ceny i krótsze terminy. Produkty, które mamy w magazynie mogą być ozdobione nawet w ciągu jednego dnia. Doskonale znamy nasze produkty. Wiemy wszystko o rozmiarach, farbach, procedurach. Wiedzę tę nabywamy podczas specjalistycznych testów. W naszej ofercie nie ma produktów, których nie można dekorować. Punktem wyjścia jest pytanie: jaką techniką produkt może być oznakowany i ile czasu to zajmie? W PF nastąpiła wewnętrzna zmiana. Zdecydowaliśmy się podjąć to wyzwanie, ponieważ jesteśmy przekonani, że coraz więcej klientów będzie składało zamówienia ze znakowaniem. Stąd też nadchodzące rozszerzenie produkcji i pomieszczenia magazynowego w roku . Zamierzamy podwoić powierzchnię łączną z . m do . m”.

ZMIANY WEWNĘTRZNE „Stany magazynowe Bullet znajdują sie w Polsce, pod Poznaniem. Inwestujemy tu na dużą skalę w rozwój możliwości znakowania. Dlaczego w Polsce? Koszty operacyjne są stosunkowo niskie, a Polacy są dobrymi pracownikami. Ponadto, zaletą jest korzystne położenie geograficzne Polski.” Bakx: „Ludzie myślą jeszcze czasem, że w Polsce obowiązują mniej surowe reguły zarządzania, ale nie jest to prawdą. W PF pracuje się zgodnie z metodą LEAN, tzw. „szczupłego zarządzania”, sposób pracy jest oczywiście zgodny z obowiązującymi przepisami, a zakład posiada znak

50/2014

AMBICJE „Dla głównego biura, które obecnie znajduje się w Pittsburghu, ubiegły rok był bardzo dobrym rokiem. Kierunek działania w Europie ustalamy w porozumieniu z USA. Dobre zaplecze jest niezbędne dla naszych ambitnych planów”, twierdzi Mike Bakx. “Proszę pomyśleć o wsparciu finansowym koniecznym przy promowaniu setek nowych produktów, dostępnych w naszych światach Bullet , Avenue, Label oraz zarządzaniu zasobami magazynowymi. Nasi klienci wiedzą, że mogą na nas liczyć.”


MADE IN GERMANY A THOUSAND VARIETIES. ONE STANDARD IN QUALITY. ALWAYS EXCELLENT.

1000 WARIACJI. JEDNA JAKOSC. ZAWSZE DOSKONAŁA.

SOFTTOUCH. Nowoczesna sztuka zdobienia porcelany.

...nowoczesna porcelana reklamowa ...najlepsze sposoby zdobienia ...niezawodne terminy realizacji ...okazyjne ceny

KUBEK MALAGA

Poznaj nasze produkty i zachwyc sie nimi!

Liczne formy porcelanowe nie tylko klasyczne.

KUBEK COFFEE2GO Kawa na wynos made in Germany.

SND PorzellanManufaktur GmbH Hainstraße 60 — 63526 Erlensee GERMANY Tel. +49 61 83-80 08-0 Fax +49 61 83-80 08-22 email: g.bogdanska@snd-porzellan.de internet: www.snd-porzellan.de


q

jubiLeusze

Czas reklamy Likor - 30 lat na rynku k

ornel Frankowski - założyciel i właściciel Biura Handlu Zagranicznego Likor East-West Promotion, producenta zegarów i akcesoriów zegarowych stanowiących gadżety reklamowe. Zaczynał jako importer zegarków, z których w pewnym momencie uczynił nośnik treści reklamowych. Człowiek, który wie jak wykorzystać czas.

y Czas to pieniądz, w Pańskim przypadku dosłownie i w przenośni. Pewnie  lat mógłbym się pod tym mottem podpisać, ale dziś zdecydowanie wolę: „Czasem warto się reklamować”. Choć nie jestem zegarmistrzem, to jednak uważam, że pieniądze dają właśnie takie cechy zegarmistrzowskie jak dokładność, rzetelność czy sumienność. One zdecydowanie górują i wygrywają z podejściem „byle szybciej”.

y Dlaczego zdecydował się Pan na zegarowy biznes? Jeszcze w latach . trafiłem na katalog zegarków z Hong Kongu. Przez długie lata byłem importerem zegarków naręcznych i to było główne i podstawowe zadanie mojej firmy. Okres prosperity przypadł oczywi-

ście na czas uwolnienia gospodarczego, czyli przełom lat . i .

y Jak zatem trafił Pan do branży reklamowej? Kiedyś przyszedł do mnie klient z dość nietypowym zamówieniem. Prosił, żeby na tarczy każdego z zamówionych przez niego zegarków pojawiło się logo firmy. Wiązało się to oczywiście z rozmontowaniem każdego zegarka, umieszczeniem loga i ponownym złożeniem. Początkowo byłem do tej prośby nastawiony dość sceptycznie. Pamiętam jednak, że ujął mnie swoją wielką kulturą i uprzejmością. Ostatecznie się zgodziłem i wykonaliśmy to zamówienie. Po jakimś czasie przyszedł ponownie z kolejnym i większym zamówieniem. Stało się więc jasne, że zapotrzebowanie na takie zegarki będzie rosło. Tak się zaczęła nasza przygoda z reklamą, która trwa do dziś.

y Zegarek to dobry gadżet reklamowy? Zegarek naręczny już nie. Od dobrych kilku lat takie zegarki nie cieszą się już dużą popularnością. Ludzie nie potrzebują już zegarków, bo zostały wyparte przez telefony komórkowe, które przecież także pokazują godzinę, czy zegary zamontowane na różnego rodzaju urządzeniach elektronicznych, czy gospodarstwa domowego jak lodówka, czy kuchenka mikrofalowa. Nadal jednak istnieje zapotrzebowanie na zegary ścienne. Dlatego już od kilku lat nastawiliśmy się praktycznie tylko na produkcję właśnie takich gadżetów reklamowych. Nasze zegary budujemy od podstaw, a zamówienia wykonujemy niezależnie od ilości sztuk. Agencje, które przesyłają nam gotowe projekty naprawdę potrafią zaskakiwać pomysłowością. Dlatego zegary ścienne to nadal produkt, który się po prostu sprzedaje.

y Jakie widzi Pan perspektywy przed branżą gadżetów reklamowych? Ciężko jest oczywiście coś jednoznacznie przewidzieć. Na pewno otwarcie rynków zagranicznych, zwłaszcza rynku Unii Europejskiej było i nadal jest szansą dla firm produkcyjnych. Na własnym przykładzie mogę powiedzieć, że były już lepsze czasy kiedy klienci zamawiali - tysięcy sztuk. Dziś jest to znacznie mniej, bo - tysięcy, ale i taki wynik jest dobry. Wciąż utrzymujemy się na rynku i to jest najważniejsze.

Biuro, magazyn, produkcja Rzemieślnicza  - Suchy Las Polska tel.    fax     e-mail: sekretariat@likor.com.pl

34

50/2014q

jubiLeusze

Jubileusze Produkty: stojaki ekspozycyjne, elementy konstrukcji wyposażenia sklepów, artykuły dekoracji wnętrz, artykuły ogrodowe Opis firmy: Stawiamy przede wszystkim na na stosowanie nowoczesnych technologii, ale nie zapominamy o tradycyjnych metodach obróbki metalu. Od ponad -stu lat tworzymy oryginalne produkty będące połączeniem rękodzieła z najnowszymi osiągnięciami technologicznymi w dziedzinie obróbki metali. Miesięcznie przerabiamy ok.  ton blach oraz  ton rur, profili i prętów stalowych. Z każdym klientem pracujemy indywidualnie, dzięki temu powstają linie produktów ekskluzywnych i wyłącznie produkowanych pod konkretne zamówienie. Od ponad  lat jesteśmy obecni na rynku europejskim, a w szczególności niemieckim, holenderskim i francuskim. ProdMet | ul. Ciechanowska  | - Sońsk | tel.     | www.prod-met.pl | mariusz.michalski@prod-met.pl

Produkty: Galanteria skórzana, torebki, aktówki, teczki skórzane, wizytowniki, etui na pióra i długopisy, paski Opis firmy: Zajmujemy się produkcją galanterii skórzanej. Materiałem wiodącym jest więc surowiec naturalny z najwyższej półki. Dostawcami surowca są najlepsze polskie garbarnie. Dla bardziej wymagającej klienteli stosujemy skóry produkcji włoskiej. W ofercie mamy też galanterię ze skór juchtowych, płótna lnianego oraz wykonujemy zamówienia indywidualne. Wykonujemy tłoczenia na skórze. Nasi klienci cenią wyższość produktów skórzanych nad „plastikowymi” (ekologicznymi) i pracę ludzkich rąk, ponad bezduszność maszyn. Donat Pracowania Kaletnicza | ul. J. Długosza  | - Warszawa | tel.     | www.donat.com.pl | donat@onet.pl

Produkty: breloki, magnesy, opaski na rękę, wpinki, podkładki pod kubki, podstawki do komórek, naszywki, smycze, hologramy Opis firmy: Firma ALTAIR powstała w  roku. Od  roku naszą główną działalnością stała się dostawa gadżetów, upominków oraz pamiątek dla rynku reklamy. Obszarem naszego działania jest cała Europa. Produkcję zlecamy na Dalekim Wschodzie i importujemy praktycznie wszystko, czego poszukuje klient. Na stałe współpracujemy z ponad  sprawdzonymi fabrykami w Azji. Wymyśl coś, a my dostarczymy to pod Twoje drzwi szybko i w dobrej cenie. Naszym celem jest sprostać wymaganiom i potrzebom naszych klientów - poprzez dostarczanie indywidualnie zaprojektowanych, nietuzinkowych i niepowtarzalnych produktów. Altair | ul. Kwiatowa  | - Koszalin-Jamno | tel.     | www.altair-d.com | office@altair-d.com

Produkty: drukarki laserowe, do tkanin i sublimacyjne, prasy transferowe, urządzenia sitodrukowe, plotery tnące, papiery transferowe, farby do tkanin, folii i papieru Opis firmy: Zajmujemy się produkcją pras transferowych, noży do ploterów, urządzeń sitodrukowych, suszarek międzyoperacyjnych, myjek i innych urządzeń niezbędnych do produkcji transferów. Szeroka oferta naszych pras transferowych obejmuje około  różnych modeli pras, począwszy od małych pras ręcznych, poprzez uniwersalne, automatyczne, pneumatyczne aż do dużych pras wielkoformatowych. Do sprzedawanych urządzeń oferujemy pełen serwis eksploatacyjny. Romanik | ul Przemysłowa  | - Reda | tel.     | fax.     | www.romanik.pl | info@romanik.pl

Produkty: Długopisy, pen drive, skrobaczki, t-shirty, polo, czapki, torby bawełniane, artykuły biurowe, artykuły kosmetyczne, otwieracze, kubki, popielniczki, breloki, podkładki pod mysz Opis firmy: Przedmiotem naszej działalności jest produkcja oraz dystrybucja artykułów reklamowych z nadrukiem. Jesteśmy wyłącznym przedstawicielem kilku producentów z Niemiec oraz dystrybutorem firm z Holandii, Wielkiej Brytanii i Chin. Oferujemy także profesjonalne usługi w zakresie nadruków reklamowych techniką druku tamponowego i sitodruku. Naszym silnym punktem jest nowoczesny park maszynowy oraz dobrze wyszkolony personel. Podejmujemy każde wyzwanie i spełniamy życzenia najbardziej wymagających klientów. Plastolan Polska sp. z.o.o | ul. Kleczewska  | - Słupca | tel.     |     | fax.     www.plastolan.com.pl | office@plastolan.com.pl

36

50/2014

3 2


PRODUCENT

100GIFTS.PL - AXXEL SP. Z O.O.

partner

PRODUKTY: czyściki do ekranów i smartfonów, podkładki pod mysz z kalendarzem, maty reklamowe pos, druk lenticularny i uv, etykiety, magnesy 3d lente Sosnkowskiego 40-42 45-254 Opole Polska

tel.: +48774422200 fax: +48774422055 www.axxel.pl biuro@axxel.pl

Adam Jastrzębski Marta Jastrzębska Agnieszka Pawluś

Piotr Wesołowski

maszynki do produkcji buttonów zaopatrzenie w części serwis i fachowe doradztwo

61-686 Poznań

os. Przyjaźni 21C

tel. 61 825 95 83

kom. 601 150 123

office@BadgeProducer.com


q

˙ GaDzety Na LatO

Gadżety c ‹

hoć za oknami zima, to jednak już teraz warto pomyśleć o letnich przyjemnościach. Do tego, żeby dobrze przygotować się do spotkania ze słońcem i ciepłym wypoczynkiem zachęcą nas szerokie oferty produktów, które nie tylko uprzyjemnią czas lata, ale też doskonale posłużą nam jako narzędzia promocyjne.

NA PLAŻĘ - RĘCZNIK I KOC...

Jeśli lato, to oczywiście wypad nad wodę i na plażę. Błogie wygrzewanie się na nadmorskim piasku, czy plażach nad jeziorami to jeden z najpopularniejszych sposobów spędzania wolnego czasu. Nieodłącznym elementem wyposażenia prawdziwego plażowicza jest gustowny i praktyczny ręcznik kąpielowy. Tekstylia tego rodzaju proponuje firma Faro z Krakowa, która w swojej ofercie ma bogaty wybór ręczników z najwyższej jakości materiałów w różnych rozmiarach oraz w letnich i ciepłych barwach. Na specjalne zamówienie klienta firma przygotuje ręcznik z dowolnym motywem

graficznym obejmującym całą powierzchnię ręcznika, jak i subtelny haft. Oprócz praktycznej funkcji otulenia ciała po orzeźwiającej kąpieli, ręcznik będzie też wyjątkowym elementem plażowej mody. Od morskiej bryzy ochronią nas także wygodne i miękkie koce wykonane z polaru, bawełny czy akrylu, które przydadzą się także przy zażywaniu słonecznych kąpieli. Na nich również zamieścić można dowolny motyw czy logo.

‹ ... ORAZ WŁASNY NAPÓJ NA ORZEŹWIENIE › Gorące i letnie dni to czas wzmożonego spożywania wody mineralnej, zimnych napojów, a dla ceniących sobie aktywny wypoczynek także napojów energetycznych i izotonicznych. Jednak zamiast sprzedawać produkty znanych marek, warto zaproponować napoje skutecznie gaszące pragnienie, które będą sygnowane naszym własnym logo. Tego rodzaju gadżety reklamowe proponuje firma Fresh Drink z Lublina. W swojej ofercie ten producent napojów posiada energy drinki skracające czas reakcji i zwiększające poziom koncentracji, napoje izotoniczne skutecznie gaszące pragnienie i wyrównujące poziom wody i elektrolitów w naszym organizmie, a także wodę mineralną - naturalną i witaminizowaną, gazowaną i niegazowaną. Mocną stroną produktów są praktyczne i ciekawe kształty opakowań oraz bidony, które sprawiają, że sprawdzają się one w każdym miejscu, w każdym czasie, niezależnie od warunków i okoliczności. Napój promowany własnym logo to doskonały pomysł na gadżet reklamowy, nie tylko na letnie upały.

FILCOWA TORBA TEŻ SIĘ PRZYDA

Szklane butelki z zimnymi napojami, na plażę czy piknik na łonie przyrody, trzeba jeszcze bezpiecznie i wygodnie przetransportować. Pomoże w tym praktyczna torba filco-

38

50/2014q

˙ GaDzety

wa proponowana przez firmę Conslilo z podpoznańskiego Lubonia. Stylowa torba w dowolnym kolorze, posiada  praktycznych przegród na butelki. Na torbie zamieścić można odpowiednie znakowanie wykonane haftem, nadrukiem bądź laserowo.

‹ ETUI DO OKULARÓW SŁONECZNYCH

w każdych warunkach i w każdym miejscu, niezależnie czy zwiedzamy, podążamy górskimi lub leśnymi szlakami, czy wylegujemy się na plaży. Zabrudzenia z okularów pozwolą nam usunąć ściereczki z mikrofazy, na których także możemy zamieścić dowolny znak graficzny czy wizerunek.

Promienie słoneczne wprawdzie pięknie opalają nasze ciała, ale mogą być niezwykle szkodliwe dla naszych oczu. Nie dziwi więc rosnąca popularność okularów chroniących przed szkodliwym promieniowaniem. Jeśli jednak okulary mają nam długo, trwale i dobrze służyć musimy o nie odpowiednio dbać. W tym pomogą nam akcesoria optyczne proponowane przez firmę Albinex z Sulejówka. Ten doświadczony producent gadżetów służących ochronie i pielęgnacji okularów oferuje szeroką gamę etui przeznaczonych dla każdej grupy użytkowników. W ofercie posiada m.in. etui aluminiowe, obłożone materiałem, plastikowe, szyte, z nadrukiem cyfrowym, a także oczywiście z naturalnej skóry. Na życzenie klienta na etui można wykonać dowolne tłoczenie, nadruk czy grafikę. Etui doskonale chronić będzie nasze okulary

ZABAWA W PLENERZE - ŚCIANKA WSPINACZKOWA

Lato to także czas imprez organizowanych na świeżym powietrzu. W takich sytuacjach doskonale sprawdzają się stanowiska, w których można sprawdzić swoją kondycję fizyczną, a nawet przełamać własne lęki czy ograniczenia. Specjalizująca się w produkcji zabawek plenerowych firma Wats z Bujakowa proponuje dmuchane ścianki wspinaczkowe. Ścianki w wymiarach  m x  m lub  m na  m są zgrzewane, co zapewnia im większą szczelność i bezpieczeństwo. Standardowa budowa ścianki wspinaczkowej to dwie trasy z kamieniami, chwytami specjalnie przezna-

czonymi do wspinaczki oraz dwie trasy, na których może zostać umieszczona reklama. Produkt posiada wszystkie niezbędne atesty i certyfikaty, a ponadto można z niego korzystać przy pełnej asekuracji linowej, co daje jeszcze większe bezpieczeństwo użytkowania. Niewątpliwą zaletą ścianki jest jej duża mobilność, dzięki czemu można ją rozłożyć praktycznie wszędzie.

FESTYN Z WIATRACZKAMI

Z festynów czy imprez plenerowych ich uczestnicy nie mogą wrócić z pustymi rękami. Szeroki asortyment produktów reklamowych idealnie nadających się np. na rodzinne czy firmowe festyny ma swojej ofercie firma Soft Print z Grodziska Mazowieckiego. Oferowane gadżety to przede wszystkim wiatraczki wykonane z twardego i grubego papieru kredowego. Ich estetyczność i trwałość zapewnia obustronne foliowanie. Wiatraczki dostępne są w kilku kształtach takich jak gwiazda, koło, kwiat i serce. Popularnym gadżetem są także papierowe chorągiewki na plastikowym patyczku. W ofercie znajdziemy także wszelkiego rodzaju papierowe nakrycia głowy takie jak czapki z daszkiem, korony, czy też daszki z gumką i korony z gumką.

40

50/2014q

OkNO prOmOcji

‹ GLOBAL MEDIA CENTER › Nasza firma specjalizuje się w produkcji tablic billbordowych typu B, B i megaboardów oraz innych nietypowych zleceń. W ofercie znajdują się tablice naścienne, przestawne oraz stale związane z gruntem lub na specjalne zamówienie klienta. Do wykonania tablic używane są wysokiej klasy materiały. Nasze usługi z zakresu montażu i transportu tablic reklamowych realizujemy na terenie całej Europy. Jesteśmy w stanie zaprojektować i wykonać kampanię z użyciem reklamy zewnętrznej, wydrukować i wykleić tablice w krótkim czasie.

www. gmcpolska.pl biuro@gmcpolska.pl tel: +   , +   

‹ STYLOWE STANDY › Projektujemy i produkujemy je od lat! Z pewnością spotkaliście nasze standy menu w wielu polskich restauracjach i barach. Wykorzystujemy różnorodne tworzywa, metal, drewno... Wszystko zależy od wymogów naszych Klientów oraz przeznaczenia produktu. Znajdziemy rozwiązanie także dla Twojego produktu!

www.styl.gdynia.pl styl@styl.gdynia.pl tel.: +   

‹ NIE WSZYSTKO ZŁOTO... A ŚWIECI SIĘ PODWÓJNIE! › Brelok z dwiema diodami LED marki Coney o kształcie sztabki złota. Tylna ścianka przygotowana do personalizacji produktu pod grawer lub nadruk. Materiał: metal; Rozmiar:  mm x  mm, łącznie z łańcuszkiem i zapinką  mm; Powierzchnia nadruku lub grawera max  mm x  mm; Pakowany pojedynczo lub w display po  szt.; waga  g

www.trober-polska.pl biuro@trober-polska.pl tel.: +    

‹ DŁUGOPISY PREMEC CHALK › Firma EXPEN jako wyłączny dystrybutor szwajcarskiej marki Premec na rynku bb w Polsce prezentuje długopis CHALK. Długopis posiada prosty kształt oraz wyrafinowane detale. Długopisy są produkowane w fabryce w Szwajcarii i posiadają słynny symbol krzyża na przycisku włączającym długopis. Występują w  podstawowych kolorach (istnieje możliwość produkcji pod dowolny kolor pantone przy większych ilościach). Firma Premec jako producent niezawodnych końcówek do długopisów od  roku oferuje te długopisy z klasycznym wkładem (linia pisania m) lub z wkładem żelowym (linia pisania m).

www.expen.pl info@expen.pl Firma EXPEN współpracuje tylko i wyłącznie z Agencjami Reklamowymi.

42

50/2014


OkNO prOmOcji

q

‹ KOSTKI PAPIEROWE Z BOCZNYM NADRUKIEM ›

Po szczegółowe informacje i cennik zapraszamy na stronę: www.k.eu

‹ GADŻETY FILCOWE Z KOLOROWYM NADRUKIEM › Jako producent polskich gadżetów reklamowych oferujemy Państwu różnego typu, wykonane na wymiar, etui, pokrowce, gadżety filcowe z pełno kolorowym nadrukiem. Nadruk (zdjęcie, logotyp, tekst, slogan, dane adresowe firmy itp.) możemy wykonać na całej powierzchni produktu. W ofercie mi.in. etui na telefon komórkowy, czy pendrive, tablet, nawigację, notebook itd. Jest to gadżet w pełni personalizowany. Różne gramatury i grubości filcu, bogata kolorystyka,dowolny wymiar i nadruk, bez pośredników, od polskiego producenta. Czy można chcieć czegoś więcej? Zapraszamy. www.pphu-chili.pl biuro@pphu-chili.pl tel. +   

50/2014

43


q

OkNO prOmOcji

‹ ZAWIESZKI ZAPACHOWE ›

www.sambra.com.pl sambra@op.pl tel. +   

‹ NOWY WYMIAR MARKETINGU › Oferta produktów marketingowych z każdym sezonem powieksza się i stwarza nowe możliwości promocji handlowych jak i tradycyjnych. Nowoczesne wzornictwo, doskonała jakość, różnorodność cenowa pozwala na wzrost sprzedaży każdego naszego klienta. U nas trade marketing ma inny wymiar........ bezmiar możliwości. Zapraszamy do współpracy

www.ctmgroup.pl tel.: +     fax: +    

‹ NASZYWKI GUMOWE Z TWOIM LOGO › Jeśli szukasz prostego i estetycznego sposobu na oznakowanie Twoich wyrobów to nasze produkty spełnią te oczekiwania. Wybierz coś dla Siebie. Profesjonalnie projektujemy i wykonujemy wysokiej jakości naszywki gumowe, skóropodobne, naszywki gumowe na filcu, breloki elastomerowe D, przywieszki na sznurku, kursory do ekspresu z rzepem, gumowe magnesy na lodówkę, wszywki odzieżowe, metki, etykiety, emblematy metalowe, haftowane, wszywki konserwacyjne. Zamówienia realizujemy do  sztuki bez wymaganego minimum ilościowego. Zapraszamy do współpracy. www.emblematy.com.pl info@emblematy.com.pl tel. +    

‹ ZUKERO - SŁODYCZE REKLAMOWE › Słodycze pakowane w opakowanie z Państwa nadrukiem. Cukierki - Krówki, michałki, landrynki lub ręcznie wyrabiane i malowane Praliny i Trufle, pakowane w eleganckie opakowanie z nadrukiem nawet w pełnej kolorystyce. Minimalne zamówienie  sztuk

www.slodyczereklamowe.com.pl biuro@slodyczereklamowe.com.pl tel.:+    , +     tel.: +   

44

50/2014


OkNO prOmOcji

q

‹ ARWEY › Te i inne piękne rzeczy zobaczysz na stoisku dystrybutora podczas REMA DAYS  Żejmo&Siatecki s.c., stoisko M hala 

www.zejmo-siatecki.com office@zejmo-siatecki.com tel. +   

‹ SIŁA PRZEKAZU › Siła przekazu tkwi nie tylko w treści jaką chcemy przekazać ale w dużej mierze dzięki formie jej ekspozycji. Oferujemy gotowe rozwiązania na efektywne ekspozycje firmy - nowoczesne i eleganckie systemy ekspozycyjne w połączeniu z drukiem najwyższej jakości w atrakcyjnej cenie. Szerokie możliwości druku w technologiach UV, solvent, ecosolvent na różnych podłożach rolowych i płaskich pozwalają nam stworzyć kompleksową ofertę dla Klienta, dzięki temu w jednym miejscu można zrealizować reklamę indoor i outdoor. Zapraszamy do współpracy.

www.printxl.pl

‹ ZOGI › Te i inne piękne rzeczy zobaczysz na stoisku dystrybutora ZOGI podczas REMA DAYS  Żejmo&Siatecki s.c., stoisko M hala 

www.zejmo-siatecki.com office@zejmo-siatecki.com tel. +   

‹ ZUKERO - SŁODYCZE REKLAMOWE › Jesteśmy przedstawicielem Niemieckiego producenta żelków, w naszej ofercie mamy ponad  kształtów żelków dla najróżniejszych branż. Wszystkie żelki zapakujemy w opakowania z Państwa nadrukiem. Termin realizacji  tygodnie. Minimalne zamówienie  opakowań

www.slodyczereklamowe.com.pl biuro@slodyczereklamowe.com.pl tel.:+    , +     tel.: +   

50/2014

45


q

OkNO OknO prOmOcji

wwww.praut.com.pl praut@praut.com.pl tel.: +    fax. +   

‹ SMYCZE, WALOMO AXPOL TRADING SAS › › OZDOBNE, SMYCZE W 24H, WSTĄŻKI TAŚMY Z NADRUKIEM… ›

??? Drobny, nieczytelny druk może być niebezpieczny! Ratunkiem są okulary do czytania Optoi (V). Od razu wpadną Ci w oko! Efektowny kolor, wyostrzony Produkujemy importujemy: wzrok. Powinny znaleźć się w każdej restauracji, banku, hotelu… wwww.fabrykaczasu.pl tel.: +     SMYCZE, SMYCZE, SMYCZE, SMYCZE, SMYCZE, SMYCZE, SMYCZE, SMYCZE, SMYCZE, SMYCZE, SMYCZE, SMYCZE, SMYCZE, SMYCZE, SMYCZE, SMYCZE, SMYCZE, SMYCZE, SMYCZE, SMYCZE, SMYCZE, SMYCZE, SMYCZE, SMYCZE, Zapraszamy do najbogatszej oferty smyczy w Polsce…

‹ IDENTYFIKATORY ??? PENDRIVE, › URZĄDZENIA - NAJWIĘKSZY USB, VIDEOWYBÓR › PREZENTACJE… › Okienka Produkcją doidentyfikatorów kalendarzy, listwy zajmujemy do kalendarzy, się odkieszonki ponad samoprzylepne, lat. Identyfikatory kieszonki z elegando ckiego identyfikatorów, aluminium etuiwykonujemy na karty magnetyczne, z pełnokolorowym obwoluty,nadrukiem kiwaki reklamowe, już od jednej zawieszki sztuki. Produkujemy i importujemy: samoprzylepne, Realizujemy nietypowe okładki na zamówienia dowody rejestracyjne, - tworzymynadruki, niepowtarzalne wyroby nawzory. zamówienie Dla klienta agencji reklamowych oferujemy PENDRIVE, PENDRIVE, PENDRIVE, PENDRIVE, PENDRIVE, PENDRIVE, PENDRIVE, atrakcyjne orazPENDRIVE, PENDRIVE, PENDRIVE, PENDRIVE, PENDRIVE, PENDRIVE, rabaty PENDRIVE, bezkonkurencyjne ceny. PENDRIVE, PENDRIVE, PENDRIVE, PENDRIVE, PENDRIVE, PENDRIVE, PENDRIVE, Zapraszamy do najbogatszej oferty PenDrive w Polsce…

www.axpol.com.pl

www.harbest.pl

voyager@axpol.com.pl www.giftstar.pl tel.: +     giftstar@giftstar.pl fax: ++      tel./fax:  

www.identyfikatory.eu wwww.praut.com.pl www.pro-usb.pl info@harbest.pl praut@praut.com.pl info@pro-usb.pl tel.  tel.: + + +     tel./fax:   fax. +   

ALTAIRI ›GRAWEROWANIE ‹ SMYCZE, WSTĄŻKI OZDOBNE, SMYCZE CIĘCIE LASEREM › W 24H, TAŚMY Z NADRUKIEM… ›

Specjalizujemy w imporcie gadżetów i materiałów rynku reklamowego. Oferujemy cięciesię i grawerowanie laserem na powierzchnidla roboczej xmm Dzięki doświadczeniu możemy zaoferować ooptymalne oProdukujemy MOCYwieloletniemu W,i importujemy: oraz gięcie materiałów termoplastycznych szerokościwarunki  metr ,do współpracy. Nasi Agenci czuwają nad jakością i terminowością dostaw bezpośredmm grubości (plexi). nio w Chinach. maszi zapytań ciekawy produkt pomożemy również w jego eksporcie SMYCZE, SMYCZE, SMYCZE, SMYCZE, SMYCZE, SMYCZE, SMYCZE, SMYCZE, Zapraszamy do Jeśli kontaktu na rynek SMYCZE, Chiński, doSMYCZE, ponad , mld konsumentów. SMYCZE, SMYCZE, SMYCZE, SMYCZE, SMYCZE, SMYCZE, SMYCZE, SMYCZE, SMYCZE, SMYCZE, SMYCZE, SMYCZE, SMYCZE, SMYCZE, Zapraszamy do najbogatszej oferty smyczy w Polsce… www: www.altair-d.com www.asiadirect.pl office@altair-d.com office@asiadirect.pl www.giftstar.pl giftstar@giftstar.pl tel.: +     www.laser-tutajewski.com.pl tel./fax: +     tel./fax: +   laser@tutajewski.com.pl

‹ CARPENDRIVE PENDRIVE, USB, VIDEOJAN POL BISURZĄDZENIA ›› PREZENTACJE… › CarPenDrive to pamięci USB oraz cieszą myszki komputerowe produkowane na licencji Kalendarze książkowe niezmiennie firm motoryzacyjnych. Nasze produkty cechuje wysoka jakość wykonania Produkujemy i importujemy: się niesłabnącym zainteresowaniem. Wykoi dbałość o detale. surowców Minimum produkcyjne: nane z najlepszych są idealnym,  sztuk. PENDRIVE, PENDRIVE, PENDRIVE, PENDRIVE, PENDRIVE, PENDRIVE, PENDRIVE, eleganckim a zarazem praktycznym prePENDRIVE, PENDRIVE, PENDRIVE, PENDRIVE, PENDRIVE, PENDRIVE, zentem. Dzięki szerokiejPENDRIVE, gamie kolorystyczPENDRIVE, PENDRIVE, PENDRIVE, PENDRIVE, PENDRIVE, PENDRIVE, PENDRIVE, nej oraz unikatowej technice znakowania Zapraszamy do najbogatszej oferty PenDrive w Polsce… Państwa kalendarz będzie niepowtarzalny. Przeniesiemy dowolną grafiką lub logo z zachowaniem % wierności barw nie www.pro-usb.pl www.CarPenDrive.pl naruszając struktury materiału. info@pro-usb.pl biuro@CarPenDrive.pl tel./fax:   tel. + +      wwww.fabrykaczasu.pl tel.: +    

CIĘCIE ‹ MARKOL & GRAWER › LASEREM › JAN POLI GRAWEROWANIE BIS ›

‹ JAN EMPIR POL- DRUKARNIA BIS › SP ›Z O.O. › MARENGO TRADE

Oferujemy MARKOL GRAWER i grawerowanie to firma handlowo-produkcyjna laserem na powierzchni powstała roboczej xmm roku. Zajmujemy ??? &cięcie się o MOCY sprzedażą W,hurtową oraz gięcie i detaliczną materiałów pucharów, termoplastycznych statuetek, medali o szerokości i gadżetów  metr rekla,do mm mowych grubości oraz produkcją (plexi). tabliczek, certyfikatów i statuetek wykorzystywanych do www.systemylaserowe.info.pl Zapraszamy różnego rodzaju do  kontaktu jubileuszów. i zapytań Przez wiele lat rozwijaliśmy usługi grawerskie, dzięki tel.: +    czemu mamy możliwość znakowania różnego rodzaju materiałów. Dysponujemy laserami, frezarkami drukarkami do nadruków i techniką GRAWERTON. Zapraszamy do wspólpracy.

Kalendarze Empir to nowoczesna książkowe drukarnia niezmiennie offsetowa, cieszą studio graficzne oraz introligatornia. Posia??? się damy niesłabnącym wieloletnie doświadczenie, zainteresowaniem. niespożytą Wyko- energię i nowoczesny park maszynowy. nane Wykonane z najlepszych przez nas surowców druki stają są się idealnym, wyznacznikiem sukcesu wielu firm. Zapoznaj się www.systemylaserowe.info.pl eleganckim ztel.:ofertą Drukarni a zarazem i drukuj u nas! pre- +   EMPIR  praktycznym zentem. Dzięki szerokiej gamie kolorystycznej oraz unikatowej technice znakowania www.empir.poznan.pl Państwa kalendarz będzie niepowtarzalny. Przeniesiemy dowolną grafiką lub logo z zachowaniem % wierności barw nie naruszając struktury materiału.

www.grawer.olsztyn.pl www.laser-tutajewski.com.pl grawer@at.pl

laser@tutajewski.com.pl tel./fax +  --, +  --

wwww.fabrykaczasu.pl tel.: +    

‹ NIETUZINKOWA JAN POL BIS › REKLAMA? ›

‹ GIFTEXPRESS MARENGO TRADE - NOWOŚCI SP Z O.O.2014 › ›

44 49/2013 ??? Nietuzinkowa reklama? Tradycyjna czy kosmiczna technologia? Dobrze trafiłeś! Cartamundi pomoże zdecydowanie wyróżnić Twoje produkty. Zapalniczki, smycze, otwieracze, długopisy to nie u nas! Niebanalna intrygująca platforma reklamowa to www.systemylaserowe.info.pl właśnie my! Najlepsi tel.: +    licencjonowani bohaterowie filmowi są do waszej dyspozycji. Zapraszamy serdecznie. Warto!

www.giftexpress.pl biuro@giftexpress.pl tel. +    

www.cartamundi.com tel. +    

46 44

??? GiftExpress - gadżety i upominki reklamowe oraz odzież reklamowa - oferujemy NOWOŚCI , produkty i rozwiązania niedostępne w naszym kraju - ekonomiczne jak i ekskluzywne. Gwarantujemy terminowość, nietuzinkowe propozycje oraz zaanwww.systemylaserowe.info.pl gażowanie. SPRAWDŹ tel.: +     NAS!

50/2014 49/2013q

˙ z braNzy

INFORMATOR DLA ZWIEDZAJĄCYCH TARGI REKLAMY I POLIGRAFII REMADAYS WARSAW 2014

z

apraszamy serdecznie na największą w Europie Centralnej branżową imprezę wystawienniczą. Jubileuszowe dziesiąte Targi Reklamy i Poligrafii RemaDays 2014 odbędą się w dniach od 5. do 7 lutego w Centrum Expo XXI w Warszawie przy ul. Prądzyńskiego 12/14.

GODZINY OTWARCIA

UDOGODNIENIA

W środę (.) i w czwartek (.) Targi RemaDays będą otwarte dla zwiedzających w godzinach od . do ., natomiast w ostatnim dniu imprezy - piątek . - od godziny . do ..

Szatnia Zwiedzający będą mogli skorzystać z szatni targowej w cenie  złotych od wydanego numerka. Istnieje możliwość pozostawienia w niej bagażu podręcznego.

DOJAZD NA TARGI

Punkt wysyłkowy UPS Zwiedzający mogą skorzystać z usług firmy kurierskiej UPS. Stoisko usytuowane będzie w hali numer , nieopodal szatni. Stoisko kurierskie wyposażone zostanie we wszystkie konieczne do wysyłki akcesoria – kartony, koperty, koperty bąbelkowe i taśmy samoprzylepne.

Bezpłatne busy dla zwiedzających Kursować będą pomiędzy Dworcem Warszawa Zachodnia, a Warszawskim Centrum Expo XXI w godzinach od . do ., co  minut. Busy będą podstawione od strony ul. Tunelowej. Komunikacja miejska W stronę targów - do przystanku przy ul. Józefa Bema - kursują linie autobusowe nr: , , , , , , . Dojście do Centrum Expo XXI ulicą Józefa Bema około . metrów. Więcej informacji na stronie: www.ztm.waw.pl

PARKING Zwiedzający Targi RemaDays  będą mogli skorzystać z parkingów buforowych przy ul. Prądzyńskiego oraz ul. Tunelowej. UWAGA! ZMIANA ORGANIZACJI RUCHU W celu usprawnienia komunikacji w czasie trwania targów RemaDays Warsaw, na ulicy Bema, Prądzyńskiego i Brylowskiej zostanie wprowadzony ruch jednokierunkowy. Dojazd do Centrum Expo XXI od ul. Bema.

BILETY I REJESTRACJA – PODSTAWOWE INFORMACJE - Bilet zwykły w cenie  złotych jest ważny przez  dni i obejmuje wstęp na wszystkie cztery sektory targowe – Out&InDoorSystems, GiftsWorld, TechnologyPark, PrintShow, a także uczestnictwo w RemaCongress - Zaproszenia nie są imienne - Na zaproszenie w formie drukowanej mogą wejść dwie osoby - Zaproszenie w formie elektronicznej można drukować wielokrotnie - W sytuacji, gdy gość targowy zapomni zaproszenia może nabyć wejściówkę w kasie Warszawskiego centrum Expo XXI - Istnieje możliwość kupna biletu promocyjnego w cenie  złotych. Warunkiem zakupu jest przedstawienie dokumentu, który otrzymuje się po wypełnieniu formularza na stronie internetowej organizatora - Faktury za bilety wystawia Warszawskie Centrum EXPO XXI

48

50/2014

REMACONGRESS Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom klientów podczas targów RemaDays Warsaw , RemaCongress przybierze nową formułę: -  lutego r. odbędą się bezpłatne prelekcje –  lutego r. odbędą się płatne szkolenia Szczegółowy program bezpłatnych prelekcji jak i płatnych szkoleń dostępny jest na stronie internetowej www.remadays.com w dziale „Dla Zwiedzających” RemaCongress to cykl konferencji i wykładów prowadzonych przez zaproszonych na targi RemaDays specjalistów z branży. Ich tematyka uzależniona jest od aktualnej sytuacji na rynku reklamowym. Wykłady odbywać się będą w salach konferencyjnych Centrum Expo XXI wskazanych przez organizatora. Serdecznie zapraszamy i jednocześnie informujemy Państwa, że nie ma potrzeby rezerwacji miejsc na poszczególne „projekcje”

INFORMACJE OGÓLNE Informacja kolejowa PKP - Tel. +    - Strona internetowa: www.rozkład-pkp.pl Port Lotniczy - Centrala Portu Lotniczego tel. +     - Informacja lotniskowa tel. +     - Strona internetowa: lotnisko-chopina.pl


wjazd na parking podziemny

UPS


q

˙ z braNzy

Na tym jubileuszu trzeba byč Już prawie sześciuset wystawców potwierdziło swój udział w lutowych targach Reklamy i Poligrafii RemaDays Warsaw , które . lutego rozpoczną się w Warszawie. – To dowód na to, że organizowana przez nas impreza jest największą tego typu w całej Europie Środkowej i Wschodniej – mówił prezes GJC Inter Media, Sławomir Giefing. Trzydniowe spotkanie fachowców z branży reklamy i marketingu odbędzie się już po raz dziesiąty. Ranga warszawskich targów rośnie z roku na rok, co potwierdzają statystyki. – Liczba wystawców i odwiedzających targi jest imponująca. W ubiegłym roku RemaDays odwiedziło  tysięcy osób związanych z rynkiem reklamowym. RemaDays jest okazją, by w jednym miejscu i jednym czasie zapoznać się z najnowszymi produktami, rozwiązaniami i trendami panującymi w tej dynamicznie rozwijającej się branży - tłumaczy Sławomir Giefing. Niewątpliwą zaletę warszawskich Targów Reklamy i Poligrafii stanowi także multidyscyplinarność. RemaDays składa się bowiem z czterech sektorów. Dla specjalistów związanych z reklamą zewnętrzną i wewnętrzną przygotowany będzie sektor Out&Indor Systems. Obejmuje on zarówno reklamę mobilną, billboardy, megaplakaty, reklamę świetlną i wizualną, jak i kompletne rozwiązania w dotyczące reklamy w miejscach sprzedaży (materiały POS, standy, ekspozytury, stojaki). Mówiąc obrazowo, elementy które wyróżnia firmę na tle innych, a przede wszystkim zainteresują potencjalnych jej klientów. Osobne miejsce zarezerwowane jest dla gadżetów. W sektorze GiftsWorld będzie można zapoznać się z największą w Polsce ofertą producentów i dystrybutorów upominków reklamowych. Poznać innowacyjne rozwiązania i niekonwencjonalne pomysły stosowane przez firmy. Podczas targów przeprowadzony zostanie konkurs „Gifts of the Year”. Jego

50

celem jest jeszcze większa promocja najpopularniejszych upominków  roku. Głosowanie odbywać się będzie na stoisku organizatora, a udział w niej mogą wziąć przedstawiciele agencji reklamowych i dystrybutorów. To nie jedyne wyróżnienie jakie zostanie przyznane podczas lutowej imprezy w Warszawie. - „Korona Reklamy” trafi do najlepszych firm w poszczególnych sektorach. Medale otrzymają liderzy innowacji. Poznamy także zwycięzców konkursu „Catalogue of the Year” – wyjaśnił Prezes GJC Inter Media. Z myślą o firmach oferujących nowoczesne rozwiązania produkcyjne związane z branżą reklamową (druk wielkoformatowy, cyfrowy, haft, plotery, sitodruk, grawer, tampodruk, farby, folie) stworzony jest sektor TechnologyPark. Klienci, którzy zainteresowani są unowocześnieniem parku maszynowego lub jego stworzeniem od podstaw, będą mogli zapoznać się z najnowszymi technologiami stosowanymi na świecie. Ostatni sektor targowy PrintShow, to propozycja skierowana dla wszystkich firm związanych z branżą poligraficzną tą tradycyjną offsetową jak i cyfrową. Specjaliści w tej dziedzinie zaprezentują także komponenty do druku.

50/2014

Tradycyjnie już, Targom Reklamy i Poligrafii towarzyszyć będzie RemaCongress. To doskonała okazja by podczas wykładów, prowadzonych przez wybitnych specjalistów, zapoznać się z innowacyjnymi rozwiązaniami z dziedziny reklamy i marketingu stosowanymi aktualnie na świecie. Targi RemaDays, to niewątpliwie największe wydarzenie w branży reklamowej nie tylko w Polsce, ale także w tej części Europy. To doskonała okazja by zaistnieć, lub umocnić swoją pozycję na rynku. To także miejsce w którym odwiedzający mogą nawiązać bezpośredni kontakt z producentami, porównać oferty, zapoznać się z nowościami, pozyskać partnera w biznesie czy skorzystać z porad wybitnych fachowców z branży reklamowej i marketingowej. A to wszystko w jednym miejscu i czasie. Serdecznie zapraszamy! Targi Reklamy i Poligrafii RemaDays Warsaw  - lutego  Centrum EXPO XXI


ZAMÓWIENIE NA PRENUMERATĘ Wydawca: GJC Inter Media sp. z o.o., 61-680 Poznań, ul. Podbiałowa 11, tel.: (61) 825 73 22, fax: (61) 825 84 85

Zamawiam prenumeratę: CENA (netto)

179 zł

1.

PRENUMERATA DWULETNIA

2.

PRENUMERATA ROCZNA

95 zł

3.

POJEDYNCZY EGZEMPLARZ

35 zł

Dane do wysyłki magazynu Gifts Journal

ILOŚĆ Prenumerata jest uruchamiana po złożeniu zamówienia i dokonaniu wpłaty na podstawie faktury proforma. Faktura VAT zostanie wystawiona w terminie 7 dni od dokonania wpłaty i przesłana na podany w zamówieniu adres. Zamówienie proszę przesłać mailem prenumerata@gjc.pl lub faksem (61) 825 84 85.

Data rozpoczęcia prenumeraty

(miesiąc/rok)

lub od numeru.

(nr)

Dane do wystawienia faktury

Imię i Nazwisko

Nazwa firmy

Nazwa firmy Ulica, nr Kod Telefon E-mail

data

Ulica, nr Miasto

NIP Fax

Kod

Miasto

NIP

podpis osoby zamawiającej

Informujemy, że Państwa dane osobowe będą przechowywane i przetwarzane przez firmę GJC Inter Media Sp. z o.o., z siedzibą w Poznaniu przy ul. Podbiałowej 11, wyłącznie do celów organizacyjnych oraz w celu promocji wydarzeń organizowanych przez firmę GJC Inter Media sp. z o.o. Mają Państwo prawo do wglądu do swoich danych, prawo do ich poprawiania, a także prawo sprzeciwu wobec ich przetwarzania do celów marketingowych. Podanie danych jest dobrowolne.


q

˙ z braNzy

Szanowni Państwo, W ubiegłym roku, do rąk pięciu tysięcy dystrybutorów i agencji reklamowych z całej Europy trafiło pierwsze wydanie katalogu - European Suppliers Book. Jego powstanie było efektem naszej wieloletniej aktywności na rynku artykułów reklamowych. ESB było odpowiedzią na zapotrzebowanie rynku, szukającego kompleksowej bazy zawierającej precyzyjne informacje o produktach znajdujących się w ofertach wszystkich podmiotów branży. Nasz katalog spotkał się z gorącym przyjęciem, czego dowodem liczne pochlebne opinie, wyrażane przez korzystających z ESB. Podstawowym zadaniem ESB jest efektywniejsze wsparcie promocji i zdobywania nowych klientów w całej Europie. Katalog zawierający rozbudowany indeks, ułatwiający sprawne odnalezienie poszukiwanych produktów, w wersji drukowanej, trafił do . tysięcy kluczowych dystrybutorów i dostawców europejskich, w tym trzech tysięcy w samych Niemczech. Połączył on w sobie cechy reklamy prasowej z podręczną bazą danych. Bardzo dużym zainteresowaniem cieszyła się też wersja elektroniczna z pomocy której skorzystało ponad . tysięcy dystrybutorów i agencji reklamowych z . krajów Starego Kontynentu. Wyszukiwarki umieszczone w katalogu, dostępne w  językach, pozwoliły tym samym na dotarcie do ogromnej liczby potencjalnych klientów. Niewątpliwym atutem European Suppliers Book jest jej atrakcyjna cena, która w stosunku do korzyści płynących z jej wykorzystania, jest warta zainwestowania. Dodatkowo reklamodawcy ESB otrzymali bazę firm, z pełnymi danymi kontaktowymi. Mogą ją według własnej potrzeby wykorzystać do celów promocyjnych, a to daje pełną możliwość swobodnego planowania działań marketingowych. Produkty ESB wzmacniając widoczność Waszej firmy są kluczem w walce o klienta i pozwalają na zwiększenia obrotów handlowych. Nowatorskie rozwiązanie jakim jest ESB stanowiło ważne wydarzeniem na rynku artykułów reklamowych i gadżetów promocyjnych. ESB integruje bowiem cały sektor reklamowy dając możliwość do nawiązywania i poszerzania relacji biznesowych. Serdecznie zachęcamy do wykorzystania szansy jaką daje Państwu najnowszy European Suppliers Book. Zespół GJC Inter Media Sp. z o.o. Ilość drukowanych egzemplarzy I edycji ESB, które trafiły do odbiorców w Europie 3000 2500 2000 1500 1000 500

52

-8 0

00 Cz e

ch

y

-1

00 Fr an

cja

-1

00 y

an ia

-1 sz p

ch ło W

50/2014

Hi

-1 nia Da

st ria

-2

60

50

10 -3 Au

lan dia

ka Po ls

Ho

Ni

em

cy

-3

00

80 0

0

0q

sOLiDNi w bizNesie

ZWYCIĘZCY WYKORZYSTUJĄ WSZYSTKIE MOŻLIWOŚCI FIRMY Z CERTYFIKATEM AGA

www.valentini.pl

ELEPHANT LUKIĆ SP.J. ( ATLANTIS CAPS)

AGENCJA REKLAMOWA AURA24

www.aura24.eu

ELPOS

www.ar.com.pl

AKCESORIA REKLAMOWE - AR Sp. J.

www.elpos.pl

ELWIRA AUH

AKTON BOGDAŃSKI WARCHULSKI S. J.

www.akton.pl

EWA ARH

ALTIVO

www.altivo.pl

FALK&ROSS GROUP POLSKA SP. Z O.O.

AMB ŚLĄSK

www.arhewa.pl

WYDAWCA „ŚWIAT DRUKU”

www.fiori.pl

www.amstrade.eu

AMS TRADE SP. Z O.O.

www.anb.pl

ANB SP. Z O.O.

www.araplus.pl

ARA PLUS

www.gifts.pl

ARCO STUDIO REKLAMY

www.gadget-gadzet.com

PROMO-HOUSE

www.promohouse.pl

PROMONOTES

www.promonotes.pl

www.gamma.com.pl www.giftstar.pl

GIFTEXPRESS

www.giftexpress.pl www.gjg-group.com

www.grawerton.pl

GJG GROUP

www.artengine.pl

GRATISOWNIA.PL

ARTCLIP ADVERTISING AGENCY

www.artclip.com.pl

ARTYSTYCZNA PRACOWNIA

www.placet.poznan.pl

GIFT STAR

ART ENGINE - DESIGN STUDIO

www.vintore.pl

UPOMINKÓW VINTORE

www.aprcentrum.com.pl

PROMOCYJN0-REKLAMOWA

www.asgard.pl

ASGARD SP. Z O.O.

www.ass3.pl

ASS3

www.avalonsportswear.com.pl

AVANT FABRYKA PORCELITU JERZY BUJANOWICZ www.avant.pl

REED S.C. DARIUSZ KAŹMIERCZAK,

www.gratisownia.pl

MARKETPRO - PARASOLANDIA.PL

www.harvest.com.pl

HELMEX EXHIBITIONS - IZABELA TĘCZAR www.helmex.poznan.pl

RMI SYSTEMY LASEROWE

HONG KONG TRADE DEVELOPMENT COUNCIL

RODAN www.hktdc.org

(DRAGON &EAGLE SP. Z O.O)

www.iespolska.pl

IES POLSKA (FRUIT OF THE LOOM)

www.jaguargift.com

JAGUAR TOMASZ CHWIŁOWICZ

JETT STUDIO SP. Z O.O.

www.jettstudio.pl

SENATOR POLSKA SP Z O.O.

www.senatorpolska.pl

BADGE4U

www.badge4u.eu

LEDIBERG SP. Z O.O.

www.biznespromotion.pl www.bolinus.pl www.btlforms.com.pl

BTL FORMS EFFECTIVE ADVERTISING

www.capira.pl

CAPIRA K.MAŁYSKA SP. JAWNA

www.kartydogry.pl

CARTAMUNDI CENTRUM AGENCJA PROMOCYJN0-REKLAMOWA

www.aprcentrum.com.pl www.citron.pl www.cmmsystem.pl

CMMSYSTEM.PL

www.hanesbrands.pl

CORPORATE IMAGE SP. Z O.O. DOMICO

www.magicznekostki.pl

DUPLIKAT AGENCJA REKLAMOWA BTL EASY GIFTS SP.K. EBLIS B&L

www.duplikat.com.pl www.easygifts.pl www.eblis.pl

ELANOSWEET AGENCJA SŁODKIEJ REKLAMY GRUPA ELANOPACK

www.lediberg.com.pl www.promostars.com

LUX-POL F.P.H.

www.balony-luxpol.pl

M7 MARKETING SERVICES MICHAŁ ZDZIENICKI

www.m7ms.pl www.macma.pl

MACMA POLSKA SP. Z O.O. MDA PROMOTION AGENCJA REKLAMOWA

www.merxteam.pl

MERXTEAM MID OCEAN BRANDS POLSKA

www.side.com.pl www.sign.pl

SIGN POLAND SP.Z O.O. SPIROPRINT E. ZALEWSKA,

www.taniedlugopisy.pl

A. BURZYŃSKI, SP. J.

www.stamax.com.pl

STAMAX S. C. M. M. ĆWIKLIŃSCY STEFANIA – ZAKŁAD GALANTERII SKÓRZANEJ

www.stefania.net.pl

STUDIO ACORD

www.studioacord.pl

STUDIO CHMIELNA

www.studiochmielna.com.pl www.studio-greencom.pl www.studiol.com.pl

STUDIO L STUDIO SIEDEM S. C.

www.studiosiedem.com www.supergift.pl

SUPERGIFT PROMOTION www.midoceanbrands.com

MILO - PRODUCENT SEGREGATORÓW

www.segregatory.net

MK STUDIO AGENCJA REKLAMOWA MIROSŁAW KOMIN

www.seron.pl

STUDIO GREENCOM ARTUR MAZUR www.mda.com.pl

DOROTA CZECHOWSKA

www.texet.pl

TEXET POLAND SP Z O.O. TRICK S. C. AGENCJA

www.trick.net.pl

REKLAMOWO-WYDAWNICZA www.mk-studio.pl

www.trodat.pl

TRODAT POLSKA

MK SYSTEM

www.mksystem.waw.pl

ULTIMA DISPLAYS POLSKA SP. Z O.O.

MPM-QUALITY SP. Z O.O.

www.mpm-quality.com

VIVA PLUS II JOANNA KOWALCZYK

www.vivaplus.pl

WILK ELEKTRONIK S.A.

www.wilk.com.pl

NOEX S. Z O.O. SP. K. NOTEDECO S. Z O.O. SP. K. NOVA SP. ZO.O. OPEN CHANNEL SP. J.

www.elanosweet.pl

www.kunszt.krakow.pl

LPP SA/ PROMOSTARS

SP. Z O.O.

CITRON

www.collection.net.pl

KOLEKCJA KUNSZT

BOLINUS KAROL KONIECZNY

www.koder.com.pl

PIŚMIENNYCH I REKLAMOWYCH

www.bdprodukt.pl

BIZNES PROMOTION

www.rubens55.pl

RUBENS DESIGN

www.semaprint.com.pl

B&D PRODUKT

www.biurfol.pl

www.rosz.pl

SEMA PRINT

SIDE AGENCJA REKLAMOWA

www.bhz-reklama.pl

www.orientgiftpolska.pl

www.janpolbis.pl

KODER PRODUCENT I IMPORTER ARTYKUŁÓW

BIURFOL

www.rodantv.pl

JAN POL BIS

www.axa-trading.pl

HANDLOWE ZALEWSKI

www.rmilaser.eu

ROSZ WIESŁAW SZULIM

AXA TRADING

BHZ REKLAMA - BIURO

www.ritter-pen.pl

ROSNOWSKI GIFT

SERON POLSKA

www.axxel.pl

www.rewkom.com.pl

REWKOM SITODRUK

KEBACK IDENTITY PRODUCTS POLSKA www.keback-identity.pl

AXXEL SP. Z O.O.

www.reiter.pl

RITTER PEN

www.aviotex.com.pl

www.axpol.com.pl

www.reed.kalisz.pl

ARTUR FORNALCZYK

AVIOTEX KKC

AXPOL TRADING SP. Z O.O. SP. K.

www.redapolska.pl

REDA POLSKA SP. Z O.O.

REITER POLSKA SP. Z O.O.

HARVEST SP. Z O.O.

CENTRUM AGENCJA

www.poptime.pl

POP TIME SP. Z O.O. PPH PLACET SC

GAMMA ALEKSANDER URBAŃSKI

ARGO S.A.

www.swiatdruku.com.pl

I „PROKREACJA”

www.altair-3d.com

FIRMA ALTAIR GADGET ADVERTISING IDEAS

www.par.com.pl

PAR BAKUŁA SPÓŁKA JAWNA POLSKI DRUKARZ SP. Z O.O.

www.falk-ross.pl

www.papilliogroup.pl

PAPILLIO GROUP

www.elwira.com.pl

FIORI AGENCJA REKLAMOWA www.amc.info.pl

AMC GROUP

AVALON SPORTSWEAR.

www.embroidery.pl

P.H.KARPEX-BIS 3D

www.noex.com.pl www.notesy.pl www.nova-pen.pl www.openchannel.pl www.karpex-laser3d.pl

www.ultimapolska.pl

www.xlpromotion.pl

XL PROMOTION ŻEJMO&SIATECKI S. C. ( ZOGI, TOPPOINT, ARWEY I NOTEECO)

www.zejmo-siatecki.com


12M PRODUCENT MATERIAŁÓW BTL i POS 45-315 OPOLE, ul. GŁOGOWSKA 22 tel. +48 77 44 13 500, 77 44 58 700 fax +48 77 44 17 112 mobile +48 669 882 888, +48 669 882 805 biuro@12m.eu www.12m.eu

2014 S Y A D EMAZAWA 5 R I TARG WARS 1C1 ! SKOJMY SIĘ I O T S POTKA S


q

artykuł

Fruit of The Loom - od kwiatu bawełny do koszulki - czyli niezwykły proces produkcji, na najwyższym poziomie jakości.

w

ostatnich dniach października dziennikarze największych czasopism branżowych mieli okazję uczestniczyć w niesmawitej podróży do Maroko, a konkretnie do miasta Skhirat położonego nieopodal stolicy kraju, Rabatu. To właśnie tam mieści się największa fabryka odzieży firmy Fruit of The Loom. Przedstawiciele mediów mieli możliwość przyjrzeć się procesowi produkcji odzieży, poczynając od poznania różnych gatunków bawełny poprzez procesy farbowania, cięcia i szycia. Zwiedzanie fabryki oraz jednej ze szwalni było poprzedzone prezentacjami informacyjnymi w których uczestniczyli i dziennikarze, i najwyższa kadra zarządzająca Fruit of The Loom. Niezwykłe wrażenie na gościach zrobił już sam rozmiar fabryki i jej rozbudowany system produkcji. Zakłady posiadają między innymi - własny system bezpieczeństwa i odrębną oczyszczalnię. To było imponujące. Fruit of the Loom jest marką o charakterze globalnym oraz wiodącym producentem własnych wyrobów odzieżowych od niemal  lat. Znak towarowy firmy został zarejestrowany wcześniej niż Coca-cola, a nawet zwykła żarówka, zaś firma od początku swojego istnienia jest zaangażowana w dążenie do doskonałości poprzez swoją ofertę jakości, wartości, usług i różnorodności. Obecnie Fruit of the Loom zatrudnia   osób na całym świecie i wytwarza miliony sztuk odzieży tygodniowo. Choć korzenie firmy wywodzą się ze Stanów Zjednoczonych, Fruit of the Loom to nazwa rozpoznawalna na całym świecie i od ponad  lat jest wiodącą marką odzieży reklamowej w Europie. Rok  przyniósł restrukturyzację działalności firmy w Europie, przy czym obszarem sprzedaży i marketingu kieruje aktualnie Anton Penn, Starszy Wiceprezes ds. Sprzedaży, Marketingu, Działalności Operacyjnej i Dystrybucji. Anton zogniskował działania handlowe tworząc odrębne jednostki odpowiedzialne za handel na poszczególnych rynkach europejskich i eksportowych firmy. Każda jednostka posiada dedykowanego Dyrektora Handlowego, Zespół ds. Sprzedaży oraz Menadżera ds. Rozwoju Marketingu. Restrukturyzacja, zogniskowana strategia rynkowa i nieustanny rozwój zakładów produkcyjnych – wszystko to umożliwiło osiągnięcie wzrostu firmy, pomimo niesprzyjającej sytuacji ekonomicznej.

‹ INWESTOWANIE W PRZYSZŁOŚČ › W  r. właścicielem Fruit of the Loom Inc. została grupa Berkshire Hathaway, której prezesem jest Warren Buffet, jeden z najbardziej cenionych na świecie biznesmenów. Bezpieczeństwo finansowe spowodowało, że firma zdecydowała się poczynić szeroko zakrojone inwestycje we własną przyszłość, co widoczne jest szczególnie na przykładzie działalności produkcyjnej w Maroku. Firma otworzyła już zakład szwalniczy w tym kraju w roku , a w roku , po przeprowadzeniu dogłębnego

56

strategicznego przeglądu kilku potencjalnych lokalizacji na świecie, podjęła decyzję o inwestycji rzędu  mln USD w nowoczesny zakład tekstylny w Skhirat w Maroku. Nowy zakład został zbudowany pod kątem obsługi rynku europejskiego. Zasadniczo firma jest w stanie dostarczyć produkt w procesie trwającym  tygodnie od momentu otrzymania surowej bawełny po uzyskanie produktu gotowego. Łączna wielkość tego kompleksu fabrycznego odpowiada wielkości  boisk piłkarskich (  metrów kwadratowych), z czego sam budynek główny posiada długość , km i wielkość  boisk piłkarskich, stanowiąc pod tym względem drugi największy budynek w Afryce. W skład kompleksu wchodzi dedykowana stacja elektroenergetyczna, stacja uzdatniania wody oraz oczyszczalnia ścieków. Pierwsze produkty odzieżowe zostały tutaj wytworzone w  r., zaś obecnie zakład eksportuje ponad  mln sztuk odzieży rocznie. Działając w systemie pracy wielozmianowej i zatrudniając niespełna  osób w obszarze produkcji i szwalni, zakład jest w stanie wyprodukować ponad  miliony sztuk odzieży tygodniowo.

Strefa  to Oczyszczanie bawełny, gdzie usuwane są wszelkie zanieczyszczenia i drobiny; następuje oddzielanie włókien i zgrzeblenie, pod kątem przygotowania do przędzenia.

Strefa  to Przędzenie, przy użyciu  dedykowanych maszyn. Fruit of the Loom czyni znaczne inwestycje w nowej generacji urządzenia do przędzenia. Nowe przędzarki AC Autocoro są w stanie wytworzyć % więcej przędzy, a przy tym zużywają o % mniej energii, pracując z wydajnością na poziomie % – imponujący wynik.

‹ OSIEM ZAUTOMATYZOWANYCH STREF › Główny produkcyjny zakład tekstylny w Skhirat podzielono na  stref, przy czym w każdej położono nacisk na pełną widoczność i kontrolę procesów, by zapewnić pełną spójność i wysoką jakość. Strefa  to Obszar odbioru bawełny, gdzie co miesiąc dociera  dostaw kontenerów surowej bawełny ze Stanów Zjednoczonych. Każda bela posiada własną kartę informacyjną, dzięki czemu możliwe jest właściwe dopasowanie bawełny pod względem jakości, koloru czy uzyskania odpowiedniej mieszanki. Eksperci Fruit of the Loom wiedzą, że wytworzenie najlepszej odzieży zaczyna się od doboru najlepszej surowej bawełny. Wszystkie produkty firmy wytwarzane są z przędzy uzyskanej w sposób etyczny, z której większość pochodzi z USA.

50/2014

Strefa  to Przechowalnia przędzy, gdzie każda poszczególna bela przędzy jest ważona i oznaczana kodem kreskowym. Kody te są skanowane, co oznacza, że cały zespół produkcyjny posiada informacje w czasie rzeczywistym możliwość pełnego przeglądu procesu produkcji.


q Strefa  to Proces dziania, gdzie zaangażowanych jest jednocześnie ponad  maszyn dziewiarskich. W związku z zastosowaniem bezwrzecionowego systemu przędzenia, firma Fruit of the Loom zużywa % mniej energii oraz produkuje o % mniej odpadów, co jest niezwykle istotne, biorąc pod uwagę miliony sztuk odzieży produkowane w Maroku.

Strefa  czyli Przechowalnia tkanin Strefa  to Farbiarnia –  wydajnych maszyn farbiarskich jest w stanie obsłużyć w jednym cyklu do km tkanin, co pozwala firmie wytwarzać ponad  miliony sztuk odzieży tygodniowo. Farbiarnia jest w pełni zautomatyzowana i posiada ścisłe systemy kontroli w zakresie jednolitości kolorystyki produkowanych partii. Po zakończeniu procesu farbowania tkaniny poddawane są dalszemu transportowi i suszeniu przy użyciu systemu rolek, co pozwala zmaksymalizować wydajność energetyczną procesu. Strefa  to Krajalnia, gdzie wykonywane są wszelkie prace związane z krojeniem. Następnie materiał przesyłany jest do jednej z czterech pobliskich szwalni w celu zszycia końcowego produktu. Co ciekawe nadmiar materiału pozostały z procesu krojenia sprzedawany jest w celu ponownego wykorzystania, co oznacza, że nic nie jest marnowane.

metrów kwadratowych, którego budowa została zakończona w zeszłym roku, a które jest w stanie pomieścić do  milionów sztuk odzieży. Oznacza to, że łącznie z pozostałymi centrami dystrybucyjnymi, zlokalizowanymi w Niemczech i Wielkiej Brytanii, całkowita zdolność magazynowa firmy kształtuje się na poziomie  mln sztuk. Dzięki temu przedsiębiorstwo może szybko reagować na zmiany wielkości popytu i zapewnić krótszy czas realizacji zleceń klientów, co stanowi kluczowy element strategii zarządzania just-in-time. Podobnie jak zakład tekstylny, nowe centrum dystrybucyjne wykorzystuje pionierskie rozwiązania technologiczne, w tym system oszczędzania energii dla wózków widłowych, analogiczny do systemu Kers stosowanego w pojazdach formuły .

‹ OGRANICZENIE RYZYKA POŻARU › Bawełna należy do materiałów łatwopalnych, dlatego też kwestia bezpieczeństwa przeciwpożarowego w zakładzie traktowana jest bardzo poważnie. W tej kwestii Fruit of the Loom jest samowystarczalna, dzięki posiadaniu własnej jednostki straży pożarnej, pełniącej dyżur  godz. na dobę przez  dni w tygodniu, a także własny wóz strażacki i zespół  strażaków, którzy nieustannie znajdują się na miejscu. Na terenie fabryki wyznaczony jest zespół koordynatorów bezpieczeństwa przeciwpożarowego, którzy regularnie przeprowadzają kontrolę systemów, zaś każdy pracownik przechodzi odpowiednie szkolenie przeciwpożarowe. Także wszystkie urządzenia w zakładzie wyposażone są w wyrafinowane systemy wykrywania pożaru.

‹ PRODUKCJA SZWALNICZA › Firma Fruit of the Loom posiada cztery zakłady szwalnicze w Maroku zajmujące się produkcją koszulek, bluz i spodni dresowych. Pierwsza szwalnia rozpoczęła swoją działalność w  r., a to oznacza, że w  r. firma Fruit of the Loom obchodzić będzie -lecie swojej działalności w Maroku. Największym zakładam szwalniczym jest Fruit , gdzie zatrudnionych jest ok.  osób, pracujących na  zmiany,  dni w tygodniu. Nie może dziwić fakt, że firma Fruit of the Loom, będąc pionierem branży, opracowała innowacyjny „system pracy zespołowej”, stosowany przy szyciu każdego egzemplarza odzieży. Zamiast tradycyjnego systemu gniazdowego praca w szwalni zorganizowana jest w tzw. „komórkach”, gdzie w skład poszczególnych zespołów wchodzi – operatorów. Jest to zaawansowany technicznie system, w ramach którego każdy operator ma przydzielone do wykonania określone zadanie przed przekazaniem pracy kolejnej osobie, a na koniec do wchodzącego w skład każdej komórki inspektora, który dbać ma o zachowanie standardów jakości produktu. Koncepcja pracy zespołowej powoduje mniejszą ilość pracy w toku, co wpływa na wzrost wydajności. Zakłady szwalnicze stosują narzędzia i techniki inżynierii procesowej, aby w ten sposób odchodzić od kontroli produktu na rzecz bardziej wydajnych metod kontroli procesów.

‹ NOWE CENTRUM DYSTRYBUCYJNE W MAROKU › Firma Fruit of the Loom zdołała wypracować wzrost na dotychczasowych rynkach, a także poprzez ekspansję na nowe obszary, jak choćby w Afryce i Rosji. Aby wesprzeć tę ekspansję, zdecydowano się na rozbudowę zakładów w Maroku o nowe centrum dystrybucyjne o powierzchni  

Kwestia bezpieczeństwa pracowników traktowana jest zawsze nadrzędnie. Już na etapie projektowania zakładu bezpieczeństwo załogi stanowiło kwestię całkowicie priorytetową. Na terenie zakładu nie miał nigdy miejsca większy pożar, jednak w przypadku jego wystąpienia, pracownicy mają do dyspozycji  dedykowanych tuneli ewakuacyjnych, umożliwiających opuszczenie budynku. Każdy tunel posiada własną wentylację oraz jest skonstruowany tak, aby chronić przed ogniem i dymem. Każdy pracownik fabryki ma nie dalej niż  metrów do najbliższego wyjścia ewakuacyjnego.

‹ DBAŁOŚČ O ŚRODOWISKO › Cała odzież Fruit of the Loom posiada certyfikat Oeko-Tex Standard , potwierdzający fakt niestosowania substancji szkodliwych zarówno dla ludzi jak i środowiska. Oeko-Tex jest uznanym międzynarodowym systemem certyfikacji wyrobów włókienniczych, którego wymogi i testy są jednolite na całym świecie. Starania mające na celu spełnianie wymogów Oeko-Tex są niezwykle widoczne w Maroku. Zlokalizowana na terenie zakładu stacja uzdatniania wody jest chwalona zarówno na szczeblu lokalnym, jak i międzynarodowym. Dzięki innowacyjnej instalacji oczyszczania wody, woda używana w procesie produkcji, a następnie przepompowywana do lokalnego systemu kanalizacyjnego nigdy wcześniej nie była aż tak czysta. Jest to widoczne na przykładzie płynącej wzdłuż zakładu rzeki. Od momentu gdy firma Fruit of the Loom rozpoczęła wypompowywanie oczyszczonej wody do rzeki, jej koryto

artykuł

uległo odnowieniu, zaś w dół biegu rzeki zaobserwowano wzrost populacji ryb. Aktualnie aż do % wody wykorzystywanej w procesach farbiarskich jest ponownie odzyskiwana.

‹ SZACUNEK DLA LUDZI › Jedną z najważniejszych akredytacji firmy Fruit of the Loom oraz jej dostawców stanowi WRAP – uznany, międzynarodowy certyfikat kontroli produkcji przemysłowej pod kątem humanitarnych warunków pracy, poszanowania praw pracowniczych oraz zasad etyki. A wszystko to stanowi jedynie część rygorystycznych standardów, jakie Fruit of the Loom egzekwuje w ramach własnej działalności oraz w stosunku swoich dostawców. Aby zapewnić zgodność ze standardami etycznymi i społecznymi, firma Fruit of the Loom nawiązuje ze wszystkimi swoimi dostawcami ścisłe relacje biznesowe. Posiada także swoich przedstawicieli we wszystkich fabrykach, dokonuje corocznych niezależnych ocen audytorskich, przeprowadza niezapowiedziane audyty oraz organizuje regularne wizytacje przedstawicieli wyższej kadry zarządzającej. Wszystkie zakłady zobowiązane są do prezentowania oraz przestrzegania zapisów Kodeksu postępowania firmy Fruit of the Loom, który określa wysiłek firmy pod kątem minimalizowania negatywnego wpływu na środowisko oraz zaangażowania na rzecz lokalnych społeczności. Firma prowadzi działalność w oparciu o te same standardy społeczne i etyczne we wszystkich swoich lokalizacjach. Celem firmy jest uzyskanie statusu pożądanego pracodawcy we wszystkich miejscach, gdzie prowadzi działalność. Stosuje ona także politykę równego traktowania pracowników, zgodnie z którą każdy pracownik otrzymuje jednakowe wynagrodzenie za wykonywanie tej samej pracy. Załoga otrzymuje wynagrodzenie przekraczające poziom płacy minimalnej, przy czym poziom zarobków znacznej części załogi wynosi nawet % więcej. Kolejnym standardem są dodatkowe świadczenia jak np. opieka lekarska na miejscu, transport do/z zakładu czy przyzakładowe kaplice. Fruit of the Loom wspiera także liczne projekty lokalne, w tym lokalny sierociniec i rodziny znajdujące się w trudnym położeniu, zaś organizowane poza pracą imprezy pracownicze sprzyjają zacieśnianiu bliskich relacji międzyludzkich. Raport z audytu WRAP z  r. dla zakładu szwalniczego Fruit  podkreśla „Pracownicy zatrudnieni w zakładzie są bardzo zadowoleni i wielokrotnie podkreślali, że to najlepsza fabryka, w jakiej pracowali.”

‹ WIDOCZNE EFEKTY › Budowa zakładu w Fruit of the Loom w Maroku pozwoliła umocnić sukces firmy w Europie. Lokalizacja, inwestycje, technologia i zaangażowana kadra pracownicza zapewniają wydajne i niezwykle profesjonalne funkcjonowanie zakładu. Wszystko to w połączeniu ze zrównoważonym podejściem rynkowym i nieustannym dążeniem do doskonałości sprawia, że przyszłość firmy Fruit of the Loom rysuje się w jasnych barwach.

50/2014

57


q

wHO is wHO

JOANNA PARCZYŃSKA WRACA DO POLSKAPRESSE Po ponad rocznej przerwie Joanna Parczyńska, która ostatnio pełniła funkcję Country Managera w w Gemius Polska, wróciła do Grupy Polskapresse, gdzie objęła stanowisko dyrektor zarządzającej produktami bezpłatnymi. Parczyńska jest absolwentką Wyższej Szkoły Dziennikarskiej im. M. Wańkowicza w Warszawie. Ukończyła także „The Newspaper Executive Development Program” w Scandinavian Internation Management Institute w Kopenhadze. Karierę menadżerską rozpoczynała w strukturach sprzedaży i wydawnictwa „Gazety Wyborczej”. Podczas -letniej pracy w „Agorze” m.in. szefowała zespołom sprzedażowym, a w  roku, jako dyrektor pionu prasy bezpłatnej wprowadziła na rynek ogólnopolski dziennik „Metro”. W  roku dla Grupy Polskapresse przeprowadziła rebranding „Echa Miasta” na „Nasze Miasto”.

TOMASZ TOMCZYK

ELŻBIETA MAGDALENA SZYNKIEWICZ W 4P RESEARCH MIX

PREZESEM ZARZĄDU K2

M

Stanowisko senior research managera w zespole badawczym P Research Mix objęła Elżbieta Magdalena Szynkiewicz. Ostatnio pracowała jako freelancer, a wcześniej w Grupie Onet S.A. gdzie m.in. zarządzała zespołem w ramach działu badań i analiz. W latach - Szynkiewicz była głównym specjalistą ds. badań w Telekomunikacji Polskiej S.A. Wcześniej pracowała jako market analyst w Wirutalnej Polsce S.A., a także jako project manager w Pracowni Badań Społecznych. Specjalizuje się w sektorze TMT (technologia, media, telekomunikacja). Jest doktorem psychologii, absolwentką Wydziału Nauk Społecznych Uniwersytetu Gdańskiego oraz podyplomowych studiów w zakresie Negocjacji i Mediacji w Szkole Wyższej Psychologii Społecznej.

Uchwałą rady nadzorczej spółki K Internet na stanowisko prezesa zarządu powołany został Tomasz Tomczyk. Ten absolwent Wydziału Zarządzania Uniwersytetu Łódzkiego w K pracuje od grudnia  roku. Tomczyk był udziałowcem spółki i członkiem jej trzyosobowego kierownictwa. Zajmował się działem obsługi klienta, relacjami z klientami oraz nowym biznesem. Od listopada  roku był członkiem zarządu spółki, a od sierpnia  roku jej wiceprezesem. Wcześniej w latach - Tomasz Tomczyk prowadził własną agencję interaktywną. W  roku został dyrektorem zarządzającym, a następnie prezesem agencji Concept!, której polski oddział tworzył od podstaw i rozwijał.

PIOTR KARASIŃSKI WICEPREZESEM EL PADRE Nowym wiceprezesem zarządu agencji ambientowej i eventowej El Padre został Piotr Karasiński. Do obowiązków wiceprezesa, który pełni także funkcje dyrektora produkcji należeć będzie nadzór realizacyjny nad wszystkimi projektami oraz pracą przy projektach kluczowych. Zadania Karasińskiego obejmować będą także współpracę z podwykonawcami spółki oraz współzarządzanie działem event managerów. Z agencją El Padre Piotr Karasiński jest związany od początków jej istnienia. Jest jednym z jej trzech udziałowców, a dotychczas pełnił funkcję członka zarządu. Jego powołanie na stanowisko wiceprezesa związane jest z rozwojem agencji oraz jasnym podziałem kompetencji członków zarządu. Karasiński w produkcji eventowej pracuje od ponad  lat. Pracę rozpoczynał jako kierownik produkcji Viva Art Music. Pracował przy koncertach m.in. Kayah & Bregovicia, Ennia Morricone czy Depeche Mode. Organizował eventy dla takich firm jak BPH PBK, Nordea Bank, Pekao czy Orlen.

58

C

50/2014

Y

CM

MY

CY

CMY

Kq

zOOm - maxim

Zoom Maxim m

axim, największy polski producent ceramiki reklamowej zakończył właśnie wprowadzanie w życie szeregu zmian, których celem jest udoskonalenie procesów produkcyjnych i dystrybucyjnych. W październiku 2013 firma przeniosła produkcję i biura do nowego budynku. Hala o powierzchni przekraczającej 5 000 m2 pozwala składować ponad 3 mln. kubków i filiżanek. Uruchomiony został także kolejny, nowoczesny piec tunelowy, zwiększający możliwości produkcyjne o 50 %. Ponadto, dzięki zainstalowaniu zaawansowanego technologicznie urządzenia do druku bezpośredniego, park maszynowy stał się jeszcze bardziej wydajny. Aby podkreślić jakość nowych linii wzorniczych i uwypuklić ich niepowtarzalny design Maxim powołał do życia nową markę - PORCELINE BY MAXIM. Produkty marki zostały pogrupowane w cztery linie wzornicze ELITE, FRESH, BASIC i EXPERT.

60

50/2014


q

zOOm - remaDays

Zoom REMADAYS 2005-2013 j

uż po raz dziesiąty w Warszawskim Centrum Expo XXI odbędą się Targi Reklamy i Poligrafii RemaDays. Okrągły jubileusz zawsze skłania do wspomnień, refleksji i kreślenia planów na przyszłość. To także czas, by podziękować dla tych, którzy przyczynili się do tego, że największa impreza wystawiennicza w Europie Centralnej ma tak ugruntowaną pozycję na rynku branżowym. Dziękujemy więc wszystkim, i wystawcom, i zwiedzającym. Aż trudno uwierzyć jak szybko minął ten czas…



















50/2014

61


4 WYDARZENIA BRANŻOWE 4 HALE TARGOWE 1 BILET WSTĘPU TARGI STUTTGART 13. - 15. LUTEGO 2014 Zarejestruj się już teraz i weź bezpłatny udział we wszystkich czterech wydarzeniach! Wystawcy targów wetec zaprezentują ofertę z zakresu techniki reklamowej, druku cyfrowego i reklamy świetlnej. Do udziału w targach TV TecStyle Visions zapraszają eksperci z branży tekstylnej. Cyfrowe systemy reklamowe i informacyjne znajdziemy na targach DS TEC. Wszystkich informacji na temat artykułów reklamowych dostarczy nam wystawa GiveADays. Cieszymy się na Państwa przybycie!

www.EXPO-4-0.com

TV TecStyle Visions, Międzynarodowe Branżowe Targi Zdobienia Tekstyliów i Promocji, pozostają wiodącą platformą w dziedzinach: druku na tekstyliach, haftu, druku transferowego, flokowania, aplikacji strass oraz grawerowania metodą laserową. Jedyne w swoim ro­ dzaju spotkanie branżowe po raz ósmy zaprasza do Stuttgartu. Targi TV TecStyle Visions 2014 oferują bogaty program ramowy, a w nim między innymi: liczne pokazy mody, wystawy, branżowe forum TV oraz prezentacja Golden Shirt Awards.

EXPO 4.0 rozwija się i poszerza swoje portfolio o dział artykułów reklamowych. Wystawcy hali nr 2 GiveDays to producenci i dystrybutorzy arty­ kułów reklamowych oferujący swoje produkty dalszym sprzedawcom. Zaprezentowane zostaną także maszyny i narzędzia do znakowania i zdobienia artykułów reklamowych. Branżowe forum GiveDays zaoferuje odwiedzającym bezpłatne wykłady na temat innowacji i panujących w branży trendów.

Dalsze informacje: Christin Franz Tel.: +49 (0) 711/18560­2920 christin.franz@messe­stuttgart.de

Dalsze informacje: Justyna Lisek, Iwona Skrzypczak, Magdalena Konieczna­Marciniak Tel.: + 48 / 61 / 825 73 22 sales@gjc.pl

www.tecstyle-visions.com

www.giveadays.com


2014

2014

Internationale Fachmesse

Werbetechnik | Digitaldruck | Lichtwerbung

Cyfrowy świat DS Tec znajdą Państwo w hali 8. Bran­ żowe targi pokażą wszystkim odwiedzającym EXPO 4.0 jakie możliwosci oferują naszej branży cyfrowe systemy reklamowe i informacyjne. DS Tec zaprezentuje ponadto, jak poprawnie stosować Digital Signage ­ idealne uzupełnienie oferowanych dotychczas rozwiazań analogowych. DS Tec dostarczy odwiedzającym pomysłów na rozszerznie ich oferty produktowej i serwisowej w celu zdobycia nowych rynków.

Druga edycja wetec odbędzie się w hali 8 Targów Stuttgart. Już pierwsza wystawa techniki reklamowej, druku cyfrowego i reklamy świetlnej zrzeszyła 7.983 odwiedzających. Przejrzysty tematycznie podział wystawców, wykłady, zajęcia praktyczne z zakresu Innowacji & Food, Wrapping Arena oraz efekt synergii płynacy z EXPO 4.0 sprawia, że wetec 2014 stanie się branżowym wydarzeniem roku.

Dalsze informacje: Iriet Yusuf Tel.: +49 (0) 89/419 491­24 dstec@wnp.de

Dalsze informacje: Wolfgang Plonner Tel.: +49 (0) 89/419 491­15 wetec@wnp.de

www.dstec-messe.de

www.wetec-messe.de


q

OsObOwOsci

Teraz my w

tym miejscu zwykle przedstawialiśmy sylwetki osób działających w branży gadżetów reklamowych, ludzi odnoszących sukcesy, naszych klientów. Tym razem postanowiliśmy nieco odwrócić role i przedstawić siebie. Pracujemy dla Was, a efekty naszej pracy możliwe są dzięki zapałowi młodych gniewnych oraz konsekwencji i doświadczeniu tych, którzy na tej branży zjedli zęby. Poznajcie ekipę GJC Inter Media.

JOANNA (ASIA) WAWRZYNIAK „Uśmiech jest najprawdziwszy, kiedy jednocześnie uśmiechają się oczy” Ks. Jan Twardowski

ANNA GĄSIOROWSKA W GJC Inter Media pracuję od  roku. Opiekuję się głównie klientami z rynków zagranicznych. Śmiało mogą się do mnie zgłaszać zwłaszcza ci anglojęzyczni i porozumiewający się po hiszpańsku. Z wyboru jestem filozofem i filologiem klasycznym. Nie można się więc dziwić, że jestem też straszną gadułą. Swoje zainteresowanie kulturą i historią krajów romańskich najlepiej realizuję dzięki podróżom. Najchętniej odpoczywam jednak nad wodą, dlatego jestem częstym bywalcem plaż nadmorskich, a także tych przy jeziorach.

W '. roku rozpoczęłam moją przygodę z firmą GJC. Od razu z racji mojego wykształcenia przydzielono mnie do działu księgowego. Cóż to za dział ;-) Wśród wielu a czasem stosu papierów znajduję chwile wytchnienia. „Szczęśliwy człowiek, który służy Bogu i chodzi Jego ścieżkami. Dostaje łaski w obfitości, Jego światło dla prawych wschodzi w ciemności. Szczęśliwy człowiek.” Czy to w pracy, czy na szlaku górski z Przyjaciółmi, czy to opieka nad  małych szkrabów, czy wspólna jazda autkiem w kolejne

MAŁGORZATA JEWASIŃSKA W firmie pracuję od  roku. Zajmuję się wspieraniem od strony organizacyjno-technicznej produktów oferowanych przez naszą firmę, obsługą klientów zagranicznych (w językach angielskim i niemieckim) oraz od niedawna bazami danych. Od najmłodszych lat jestem związana z muzyką. Moją pasją jest śpiewanie dlatego uważam, że dzień bez muzyki jest dniem straconym. W wolnych chwilach chętnie czytam książki i gram w gry planszowe. Obecnie realizuję się w nowej roli - mamy córeczki Helenki

IWONA SKRZYPCZAK Zawodowo przez cały dzień robię to, co lubię najbardziej, czyli rozmawiam z klientami i pomagam im wypromować się na rynku. W firmie jestem od samego początku, a nawet jeszcze wcześniej:). W wolnym czasie uwielbiam jeździć na rowerze, zwłaszcza po Puszczy Noteckiej. Lubię też matematykę i malarstwo impresjonistów, słucham niepoważnej muzyki poważnej. U ludzi cenię przyjaźń, szczerość i uśmiech na twarzy.

64

50/2014

zakamarki Polski, czy w końcu posiłek na spokojnie w domku czy Niedzielne spotkania z Rodzinką czas zawsze płynie, więc staram się w na ile umiem, Miłości wartość wcielać w to krótkie, piękne życie.


q

OsObOwOsci

JUSTYNA LISEK

JACEK SPYCHAŁA W firmie od … początku. Zajmuję się obsługą techniczną targów RemaDays. W wolnych chwilach... filmy, filmy, filmy.

Moja przygoda w GJC rozpoczęła się w sierpniu  roku, przed startem pierwszej edycji RemaDays, każda wykonywana praca tu sprawia mi ogromną przyjemność i satysfakcję. Kilka słów o mnie, które w skrócie mogą pozwolić na wyobrażenie na to kim jestem: Wartości: zaufanie, uczciwość, szczerość, szacunek, silna wola, optymizm, szczęście. Sport: bieganie, taniec, yoga, sztuki walki, capoeira, tenis, badminton, fitness. Zainteresowania: podróże, fotografia, psychologia, zdrowie, nowoczesność, architektura i moda, wiedza nauka, ludzie, odkrycia, informacje popularnonaukowe, nauczanie języka angielskiego. Muzyka: house and deep house, chillout, hip hop, jazz, soul, wokal, saksofon, gitara. Cytat: alteri vivas oportet, si vis tibi vivere – Seneka

MAGDALENA (MADZIA) KONIECZNA-MARCINIAK W  roku zaczęłam moją przygodę z branżą reklamową. W GJC Inter Media mam przyjemność opiekować się klientami z rynku polskiego. Moimi cechami charakterystycznymi są radiowy głos i zwrot używany zawsze w korespondencji „Życzę miłego słonecznego dnia”. Ulubione sposoby spędzania wolnego czasu (co to takiego?) uzależnione są od pory roku i pogody. Im ładniejszy dzień, tym więcej wypraw rowerowych, im brzydszy, tym więcej błota na progach i przedniej szybie mojego terenowego auta. Obie sportowe pasje dzielone są z dwoma mężczyznami mojego życia, czyli mężem i synem. Moje motto to: Stracony dzień to dzień bez uśmiechu.

MARINA DAUDESZ W GJC Inter Media pracuję już od  lat. W firmie jestem odpowiedzialna za rynek wschodni. Moją największą pasją jest gotowanie, co wyrażam nie tylko w kuchni, ale też w Internecie, gdzie prowadzę bloga kulinarnego.

OKSANA GAPIŃSKA W GJC Inter Media pracuję w dziale organizacyjnym. Moim podstawowym zadaniem jest pomoc w sprawach technicznych wystawcom biorącym udział w RemaDays. W wolnych chwilach lubię się sprawdzać kulinarnie w kuchni. Bardzo ważny jest dla mnie czas spędzany z moją rodziną, z którą uwielbiam wygrzewać się przy kominku.

MARINA TSEPALKINA

JAKUB GIEFING W GJC Inter Media zajmuję się księgowością. Moje hobby to piłka nożna, a wolny czas lubię spędzać ze znajomymi.

Pracuję na stanowisku ds. administracyjnych. Wolny czas spędzam bardzo aktywnie. Interesuję się psychologią i samochodami.

50/2014

65


q

OsObOwOsci

ALEKSANDRA LEKAN

MARCIN MAŃKOWSKI

RYSZARD PŁOCKI

W GJC Inter Media pracuję od  roku. Obsługuję klientów niemieckojęzycznych. Bardzo lubię poznawać nowe miejsca. Chętnie odkrywam małe i przytulne kawiarenki. Jestem zafascynowana Mazurami. Zimą lubię jeździć na nartach, a przez cały rok kocham psy.

Od  roku jestem programistą w GJC Inter Media. Moją pasją jest Lech Poznań, więc otwarcie mogę nazwać siebie wiernym kibolem Kolejorza. Wolny czas spędzam również na wycieczkach rowerowych, z książkami fantasy oraz podczas gier fabularnych (RPG). Od lutego  jestem dumnym tatą Wojtka.

W GJC Inter Media pracuję od samego początku firmy. Odpowiadam za kwestie logistyczne. Nie ma takiej rzeczy, której bym nie załatwił. W wolnych chwilach lubię majsterkować, zwłaszcza przy samochodach. Chętnie uprawiam też sport, spaceruję, spędzam czas na łonie przyrody oraz chodzę do kina.

SEBASTIAN ZĄBEK Z naszą firmą związany jestem od  roku. Obecnie zajmuję się głównie czuwaniem nad realizacją powierzonych zadań. Nie cierpię nudy. Uwielbiam spotykać się z ludźmi i spędzać czas na świeżym powietrzu. Lubię zabawę z dzieciakami, cenię sport i jestem wiernym kibolem Kolejorza.

VIOLETTA KOWALSKA Swoją współpracę z firmą rozpoczęłam w  roku, a moim polem działania jest dział księgowości. Mój przepis na wolny czas to podróże te bliskie i te dalekie, które dostarczają wiele wrażeń i doświadczeń. Narty, rower i kontakt z przyrodą to również bliskie mi formy spędzania czasu.

TATIANA BURSIEWICZ W GJC Inter Media pracuję na stanowisku handlowca. Naszym klientom z rynku wschodniego doradzam w jaki sposób sprostać różnego typu potrzebom marketingowym, zarówno w skali lokalnej, jak i za granicą. Zawsze trzymam kciuki za ich rozwój i dobre wyniki. Pochodzę z pięknej Białorusi i choć prawie  lat mieszkam w Polsce, to nadal uwielbiam babkę ziemniaczaną i szare kluchy. Wszystkim naszym Czytelnikom życzę cudownego  roku i mnóstwa osobistych i zawodowych sukcesów.

66

50/2014

SŁAWEK GIEFING W pracy jestem poszukiwaczem przygód, który “prawie” niczego się nie boi. Syn marnotrawny, który wrócił do Ojca, radosny mąż oraz tata trójki. A poza tym nie zasypuję gruszek w popiele, ale nająłem się jako robotnik do winnicy.


q

pO GODziNacH

Po godzinach c ‹

zy jedynym kryterium, które decyduje o popularności gadżetu reklamowego powinna jego funkcjonalność? Chyba nie. Bo czyż nie przyjemniej mieć na biurku, w kieszeni czy torbie przedmiot, który łączy cechy użytkowe z poczuciem humoru? Zdecydowanie tak. Uśmiech który wywołuje sprawia, że sięga się po niego z prawdziwą przyjemnością.

ELASTYCZNA SILIKONOWA KLAWIATURA

Jeśli choć raz zalałeś klawiaturę swojego komputera kawą, herbatą czy winem, jeśli irytują cię resztki jedzenia między klawiszami, lub jeśli w przypływie niekontrolowanego stresu uderzasz pięścią w klawisze, to ten produkt jest właśnie dla ciebie. Cienka i elastyczna klawiatura odporna na wodę, kurz, kwasy i zasady pozwoli Ci pracować i relaksować się przed komputerem w niemal każdych warunkach. D O S T A W C A : takapaka.pl

WIATRACZEK USB

Wiatraczek zasilany przez USB to doskonały gadżet dla tych z rozgrzaną głową i tych, którym często szwankuje biurowa klimatyzacja. Jeśli zaduch i wysoka temperatura krępują Twoją kreatywność i wydajność, wystarczy podłączyć wiatraczek do komputera i poczuć powiew „morskiej bryzy”… i nowej energii. D O S T A W C A : takapaka.pl

GIGANTYCZNA SZKLANKA

DŁUGOPIS JAK PIÓRO

Choć w dobie powszechnej informatyzacji pisanie kojarzy się głównie ze stukaniem w klawisze, to jednak nadal są sytuacje, w których nie można się obyć bez choćby, odręcznego podpisu. Nie jesteśmy już skazani na eleganckie, ale często sztampowe pióra. Trzymając w ręku ten wyjątkowy długopis możesz się poczuć jak średniowieczny skryba. A wyobrażacie sobie minę waszego kontrahenta przy podpisywaniu umowy D O S T A W C A : takapaka.pl

A jeśli szklanka do piwa to najlepiej taka, która pomieści sporą ilość złocistego trunku. Do wysokiej na  cm szklanki można wlać aż  ml piwa, co zadowoli nawet najbardziej wymagających piwoszy. Już nie trzeba co chwilę sięgać po nową butelkę, czy puszkę. Wymarzony gadżet dla fanów futbolu, który na pewno świetnie sprawdzi się w czasie tegorocznego mundialu. Szkoda, że trzeba dopingować innych. D O S T A W C A : takapaka.pl

DOZOWNIK DO NAPOJÓW

Koniec z napojami, z których ulatują bąbelki, koniec z nieporęcznym nalewaniem i rozlewaniem gazowanych trunków. Przykręcany do szyi butelki i używany zamiast korka dozownik to praktyczny i wygodny sposób na opróżnianie nawet dwulitrowych butelek. Nic nie uleci i nic się nie rozleje, bo antypoślizgowa podstawa dozownika zapewni stabilność całej naszej konstrukcji. Odtąd piwo i gazowane napoje popłyną do szklanki prosto z kranika. Czas dodać gazu! D O S T A W C A : takapaka.pl

ZGNIATACZ PUSZEK

Oto rozwiązanie na uporczywy problem ze zgniataniem pustych puszek po piwie i napojach. Już nie trzeba ich ściskać w dłoniach, zgniatać nogą, czy wyrzucać w całości, tak, że zajmują cały pojemnik na śmieci. Praktyczny zgniatacz puszek to rozwiązanie dla wszystkich amatorów napojów przechowywanych w aluminium. Ekologia przede wszystkim. D O S T A W C A : takapaka.pl

50/2014

Zdjęcia dzięki uprzejmości takapaka.pl

67


MARCH 26TH, 2014 COLOGNE, PALLADIUM

T H E E XPERIENCE OF HAPT IC A DV E R TI SI NG

UNERHÖRT IMPRESSIVELY HÖRBAR INFORMATIVE

TOTALLY

TOUCHABLE

CRUCIAL CONTACTS

DISTINCTIVE DISTINCTION

LOCATION Palladium, Schanzenstraße 40, D-51063 Cologne FROM 10 AM Product presentations by promotional products suppliers // Lecture programme // Special shows: Best practice examples // Promotional Gift Award 2014 prize-giving ceremony // Exhibition of the winning products // Admission fee: Free of charge FROM 7 PM Get together (till 9 pm) VISITORS Promotional products distributors // Marketing decision-makers // Executives // Promotional products purchasers // Employees of advertising agencies and advertising industry service providers REGISTRATIONS necessary at: www.haptica-live.de

POWERED BY


Don’t worry, be eppi

Your guide through the European trade show jungle

magazine for the european promotional products industry Paris, Milan, Warsaw, Istanbul‌: Take a look at what is happening on the international trade show circuit and find out which events are advantageous for your business. The one and only pan-European promotional products magazine constantly visits the most important fairs and events of the European promotional products industry, reporting first-hand directly from the scene of action. Published six times a year, well-researched and independent, read by 20,000 distributors all over Europe. www.eppi-magazine.com


q

spis rekLam

V OKŁADKA

GIFTS JOURNAL POLSKA (PRENUMERATA)

51 12

FALK & ROSS

I

GMC GLOBAL MEDIA CENTER POLSKA

AD BASE

II

HAPTICA

68

FOTOLIA

III

HONG KONG GIFTS & PREMIUM FAIR

59

GIFTS JOURNAL JUBILEUSZOWE WYDANIE

IV

ICE ART SP. Z O.O.

55

V REKLAMY A12M PRODUCENT MATERIAŁÓW BTL I POS

55

ALTERGRAF

27

ALTIVO ESTERA KOMENDA

8

AMATEC POLSKA SP. Z O.O.

29

ARH EWA (KOSZULKOWEIMPERIUM.PL)

39

AWIH PRODUCENT TOREB REKLAMOWYCH

19

AXXEL SP. Z O.O. (100GIFTS.PL)

37

BADGE PRODUCER

37

BRANCHEN NAVIGATOR

21

COMPLEX

39

CORPORATE IMAGE SP. Z O.O.

10 – 11

DOMICO

31

ELEPHANT LUKIĆ SP.J (ATLANTIS-CAPS)

13

EPPI

69

ESB EUROPEAN SUPPLIERS BOOK

52

EXPO 4.0 FIRMA GRG GRZEGORZ GURGUL

62 – 63 35

L-SHOP-TEAM POLSKA SP. Z O.O.

7

PF CONCEPT INTERNATIONAL BV

14 – 15

V OKNO PROMOCJI ALTAIR

46

AXPOL TRADING

46

KUSHA (CARPENDRIVE)

46

CARTAMUNDI

46

CHILI

43

PROFIPORMO

51

CTM GROUP

44

PRZEDSIĘBIORSTWO SJ

43

EMBLEMATY

44

REMADAYS KIEV

22

EMPIR – DRUKARNIA

46

REMADAYS WARSAW

53

EXPEN S. C.

42

ROYAL DESIGN

23

F.P.U. STYL JAN LEONIK BIURO HANDLOWE (STYLOWE STANDY)

42

SIGNET

41 GIFTEXPRESS

46

SMARTWARES PRINTABLES GMBH (STEDMAN)

17 GMC GLOBAL MEDIA CENTER POLSKA

42

GRAWERTON

46 46

SND PORZELLANMANUFAKTUR GMBH

33

TEXET POLAND SP. Z O.O. (HARVEST)

9

VIDART WYDAWNICTWO

25

HARBEST

W.E.S.T (KEYA)

47

HETMAN

43

PRINT XL

45

SAMBRA

44

TROBER POLSKA

42

V SPIS INSERTÓW RUSSELL EUROPE

V ARTYKUŁ SPONSOROWANY

ZUKERO SŁODYCZE REKLAMOWE 24

IES POLSKA FRUIT OF THE LOOM

ŻEJMO & SIATECKI S.C

SKŁAD Maciej Komorski | 519 150 363

WYDAWCA GJC Inter Media Sp. z o.o. ul. Podbiałowa 11 61-680 Poznań tel. +48 61 825-73-22 fax +48 61 825-84-85

NAKŁAD 5000 WYDANIE 1 (50) 2014 styczeń luty marzec kwiecień

REDAKCJA REDAKTOR NACZELNY

DYSTRYBUCJA Poczta Polska

Sławomir Giefing REDAKTOR PROWADZĄCY

Grzegorz Surdyk

DRUK DRUKOMAT.PL

DZIAŁ REKLAMY Iwona Skrzypczak Magda Konieczna-Marciniak Justyna Lisek tel. +48 61 825-73-22 sales@gjc.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone.

Wydawca nie ponosi odpowiedzialności za treść nadsyłanych reklam. Wydawca zastrzega sobie możliwość skracania nadesłanych tekstów. Redakcja nie zwraca nadesłanych materiałów.

DZIAŁ TECHNICZNY Jacek Spychała Oksana Gapińska

70

50/2014

44, 45 4550

WYDAŃ