Gifts Journal 63

Page 1q

OD REDAKCJI

Drodzy Czytelnicy! Bardzo nam miło, że już po raz 63. gościmy w Państwa firmach, dostarczając aktualności z branży reklamowej, a także trochę humoru. W majowym wydaniu Gifts Journal najwięcej miejsca poświęciliśmy najważniejszemu wydarzeniu rynku gadżetowego w tym roku, jakim były Targi Reklamy i Poligrafii RemaDays Warsaw 2018. Zanim jednak zapowiemy materiały, chcielibyśmy serdecznie podziękować wszystkim, którzy pojawili się w centrum wystawienniczym Ptak Warsaw EXPO. Rekordowa liczba ponad 800 wystawców i prawie 21 000 gości – ciekawym zestawieniom statystycznym RemaDays Warsaw 2018 przyjrzeliśmy się dokładniej w dwóch osobnych materiałach. Jeden z nich ma dla nas szczególną wartość, bo o wrażenia z pobytu na targach zapytaliśmy, przy pomocy ankiety, samych zwiedzających. Przekazane przez Państwa uwagi i sugestie są dla nas niezwykle cenne w kontekście organizacji jubileuszowej, 15. edycji RemaDays Warsaw. W przyszłym roku zapraszamy do stolicy w dniach od 13. lutego do 15. lutego. W 63. numerze Gifts Journal w szczególny sposób chcieliśmy uhonorować te firmy, które podczas warszawskiej imprezy przeżywały swoje wielkie chwile, triumfując w tradycyjnie organizowanych konkursach – Korony Reklamy, Gifts of the Year, Catalogue of the Year i The Prize for Innovations. Porozmawialiśmy między innymi z panią Ewą Skoczeń z A.S.S.-3, dla której wieczór wystawców był szczególny. Właścicielka chorzowskiej firmy po raz pierwszy wygrała Koronę w kategorii: producent upominków reklamowych. To nie wszystko, bo w lutym po raz pierwszy w historii największych targów branżowych w Europie Środkowej przyznano wyróżnienie w konkursie POS of the Year. W naszych materiałach będziecie mogli Państwo jeszcze raz przyjrzeć się osiągnięciom liderów rynku upominków i usług reklamowych. Nie zapomnieliśmy o zwycięzcy w Loterii dla zwiedzających. Pana Pawła zapytaliśmy, jak „skonsumował” nagrodę główną. Tematem przewodnim naszej stałej rubryki dotyczącej upominków jest tym razem event. Jakub Szymczak przedstawia gadżety, które cieszą się największym powodzeniem przy organizacji różnego rodzaju spotkań i imprez. Magda Konieczna przyjrzała się z kolei „Promocjom, które widać”. Jest też coś o zbliżających się mistrzostwach świata w piłce nożnej. Gifts Journal jak zwykle sporo miejsca poświęca ludziom z branży. Zainteresowanych tym, co w trawie piszczy, zapraszamy do działów – „Who is who?” i „Osobowości”. Tam znajdziecie, drodzy Czytelnicy, także zapis rozmowy z generałem Mieczysławem Bieńkiem, który obok Roberta Korzeniowskiego i Wojciecha Malajkata, był prelegentem podczas RemaCongress. Z lektury dowiecie się Państwo, które firmy świętują w tym roku swoje jubileusze, wraz z Anną Gąsiorowską przejrzycie facebookowe ciekawostki i uśmiechniecie się, czytając wierszyki Jacka Spychały.

Wszystkim Państwu życzymy nie tylko miłej lektury, ale także cudownych, wymarzonych wakacji. ✖

Redaktor Grzegorz Surdyk

63/2018

3


q  SPIS TRESCI

JAK UNIFORM WZMACNIA WIZERUNEK FIRMY LUB MARKI

18

Wbrew pozorom, uniform to nie tylko mundur policyjny czy wojskowy, jego pojęcie jest znacznie szersze. Podobnie jest z zastosowaniem uniformów, odpowiednio dobrany strój firmowy korespondujący z barwami marki przynosi korzyści dla budowania wizerunku pod wieloma względami.

20

CZAPKI W GÓRĘ... ALE BIRET TO NIE WSZYSTKO

Lato już w pełni, a niektórych książki cały czas wzywają do nauki. Studenci uniwersytetów i politechnik, zarywając noce, przygotowują się do ostatnich egzaminów. W świecie szkolnym z kolei to okres największego skupienia i wytężonej pracy, kiedy to każdy uczeń, czekając z niecierpliwością na końcową ocenę, podlicza średnią.

22

STATYSTYCZNE REKORDY REMADAYS WARSAW 2018

REMADAYS WARSAW 2018 OCENIAJĀ GOŚCIE

24

Niemal 21 tysięcy specjalistów z branży reklamowej zaszczyciło swoją obecnością Targi Reklamy i Poligrafii RemaDays Warsaw 2018.

MOC UKRAIŃSKICH POMYSŁÓW Choć Targi Reklamy i Poligrafii RemaDays Warsaw trwają trzy dni, to same przygotowania do nich to proces trwający cały rok. Bardzo cennym dla organizatora źródłem informacji, mających na celu poznanie oczekiwań gości, jest tradycyjnie przeprowadzana ankieta. Cieszymy się i dziękujemy zarazem, że podzielili się Państwo swoimi uwagami.

y

61

PROMOCJE KTÓRE WIDAċ Jednorazowy, mały lub duży, turystyczny, metalowy, żeliwny bądź murowany, a także i elektryczny… Brzmi jak hasło do krzyżówki, zagadka? I właśnie tak miało być… Chcecie skorzystać z podpowiedzi, „koła ratunkowego”? Słowo na 5 liter, używany przez przeciętnego Polaka w okresie wiosenno-letnim tyle razy, ile weekendów ze słońcem wypada w miesiącu.

4

63/2018

30

Blisko stu wystawców, nowe sektory targowe, duże zainteresowanie ze strony zwiedzających.

34

KORONY Z „KAMIENIA”

Firma A.S.S.-3 jest obecna na rynku od ćwierćwiecza, ale prawdziwy jej rozkwit nastąpił dekadę temu, kiedy rozpoczęła produkcję kalendarzy książkowych pod marką Pier Luigi.

FACEBOOK

60

PÓŁ ŻARTEM, PÓŁ SERIO


q SPIS TRESCI

INSPIRACJE - GIFTS OF THE YEAR

40

TECHNOLOGIE - THE PRIZE OF THE NNOVATIONS

55

INNOWATORZY WYSTĀP Stałym punktem RemaDays jest konkurs, w którym można zdobyć medal Targów Reklamy i Poligrafii w zakresie innowacji. Nie inaczej było w tym roku w Warszawie. Tym razem wyróżniono aż 22 innowatorów. 10 z nich otrzymało złoty medal. Przyznano również 6 srebrnych medali i tyle samo brązowych. Tak wygląda pełna lista laureatów.

OPASKA NA WAGĘ ZŁOTA Na te chwilę warto było czekać aż trzy miesiące. Tyle trwały bowiem „zmagania” o tytuł najlepszego upominku reklamowego roku. Wyniki konkursu „Gifts of the Year” ogłoszono w trzecim dniu Targów Reklamy i Poligrafii RemaDays Warsaw 2018 podczas tradycyjnego Śniadania Biznesowego.

63/2018

5


q  NEWS

News

KOPERTOMAT.PL – PROGRAM PARTNERSKI DLA AGENCJI REKLAMOWYCH Kopertomat.pl, drukarnia specjalizująca się w produkcji tanich kopert z nadrukiem zaprasza Agencje Reklamowe do udziału w Programie Partnerskim. Program gwarantuje współpracę na preferencyjnych warunkach opartych m.in. na stałym rabacie agencyjnym. Aby otrzymać rabat wystarczy założyć konto, a po przekroczeniu określonego obrotu, rabat staje się jeszcze większy. Przejrzyste zasady – prosta współpraca. ✖ Szczegóły na stronie www.kopertomat.pl.

„SOLIDNY” PATRONAT

Partnerzy programu Solidni w Biznesie, wraz z kwartalnikiem Gifts Journal, objęli patronat nad konkursami przeprowadzanymi podczas RemaDays Warsaw 2018. W trzecim dniu warszawskiej imprezy wystawienniczej, podczas uroczystego Śniadania Biznesowego, jego uczestnicy jako pierwsi poznali laureatów konkursów na najlepsze katalogi i upominki reklamowe roku. Ta formuła wręczania wyróżnień ma już swoją wieloletnią tradycję i jest dowodem uznania dla wszystkich osób, dla których największą wartością w biznesie jest uczciwość. Poznanie zwycięzców w konkursach Gifts of the Year i Catalogue of the Year to nie wszystko, co czekało Solidnych w piątkowe południe. Po raz pierwszy w historii, podczas brunchu, przyznane zostały nagrody dla liderów sektora POS&Display. I w tym przypadku partnerzy programu poznali listę zwycięzców jako pierwsi. Solidnym w Biznesie dziękujemy za konkursowe patronaty, bo dzięki Waszemu wsparciu targowa rywalizacja zyskuje dodatkowy pozytywny wymiar. ✖

UKRAIŃSKIE INSPIRACJE

Ponad stu wystawców wzięło udział w 9. edycji Targów Reklamy i Poligrafii RemaDays Kijów. Zaprezentowana oferta obejmowała trzy nowe sektory aktywności branżowej – Gifts&Textile, Sign&Visual i Tech&Print. Najnowsze osiągnięcia przedstawiły firmy z kilku krajów Europy, a wśród nich 5 polskich. W stolicy Ukrainy gościli przedstawiciele OPTO-PLAST S.C., IKONOS LARGE FORMAT PRINTING MEDIA, EURO MAGNESY SP.J., BADGE4U i ATIKO SP. Z O.O. Spotkanie w Kijowie było okazją do wyróżnienia liderów rynku produktów i usług reklamowych. Pierwszego dnia imprezy poznaliśmy laureatów konkursu Korony Reklamy. Dzień później gratulacje przyjmowały firmy, które przedstawiły najciekawsze i najbardziej innowacyjne gadżety roku. Tytuły Gifts of the Year przyznawali tradycyjnie sami zwiedzający. Kijowskiej imprezie poświęciliśmy w tym wydaniu Gifts Journal osobny materiał. Serdecznie zapraszamy do lektury, dziękując jednocześnie za spotkanie w centrum wystawienniczym IEC-EXPO. ✖

6

63/2018

DRAGONFLY 28 SPORT ZWYCIĘZCĀ KONKURSU LAND ROVER JACHT ROKU 2018 Znamy już zwycięzców tegorocznej edycji konkursu Land Rover Jacht Roku 2018 organizowanej przez magazyn „Żagle”. Jeden z najszybszych turystycznych jachtów żaglowych na świecie – Trimaran Dragonfly 28 Sport wygrał w kategorii „Jachty Żaglowe Specjalne”. Swój triumf zawdzięcza, między innymi, systemowi Swing Wing, czyli składanym pływakom, które umożliwiają wpływanie do zatłoczonych marin i przewożenie go na przyczepie za dużym samochodem terenowym bez dodatkowych zezwoleń. Jury doceniło wszechstronność jachtu Dragonfly 28 Sport, którym można żeglować zarówno po jeziorach, jak i na morzu. Firma Rodan jest wyłącznym dystrybutorem jachtów Dragonfly w Polsce. ✖


NEWS  q

NOWY MAGAZYN CORPORATE IMAGE

Hurtownia odzieży reklamowej Corporate Image wynajęła 830 mkw. powierzchni magazynowej w Diamond Business Park Ursus w Warszawie. Przeprowadzka magazynu rozpocznie się w dniu 19 kwietnia br. Corporate Image to firma zajmująca się sprzedażą odzieży reklamowej oraz produkcją nadruków i haftów komputerowych na produkty tekstylne, takie jak koszulki, bluzy, kurtki i czapki. Firma jest oficjalnym dystrybutorem marek Stedman, Fruit of the Loom, Russell, Gildan i Promodoro. Dotychczasowa siedziba magazynów stanowiła przeszkodę w efektywnym wykorzystywaniu nowoczesnych rozwiązań magazynowych wdrażanych przez naszą firmę. Jesteśmy pierwszą firmą w Polsce, w branży odzieży promocyjnej, która wprowadziła system zarządzania magazynem WMS, dzięki czemu możemy stale poszerzać oferowany przez nas asortyment. Jesteśmy też liderem e-commerce w swojej branży – rok temu wprowadziliśmy zupełnie nową platformę sprzedaży internetowej połączonej z systemem WMS, co znacznie ułatwia i przyspiesza realizację zamówień. Po wprowadzeniu tych innowacji pojawiła się potrzeba integracji magazynów i przeniesienia ich do nowoczesnego obiektu, który zapewni synergię znakomitych warunków magazynowych, nowoczesnych rozwiązań zarządzania magazynem oraz innowacyjnego portalu e-commerce. Nowa powierzchnia pozwoli nam na magazynowanie i dystrybucję ponad 2 milionów sztuk odzieży w bardzo szerokim asortymencie (T-shirty, koszulki polo, bluzy, polary, kurtki, koszule, czapki). Teraz mamy pewność, że powierzchnia magazynowa nie będzie nas ograniczała, lecz będzie stymulować do dalszego rozwoju – stwierdził Tomasz Kamiński, Prezes, Corporate Image. „Jakość nowoczesnej powierzchni magazynowej oraz lokalizacja, w odległości zaledwie ośmiu kilometrów od centrum Warszawy i w pobliżu dotychczasowej siedziby firmy, to główne powody wyboru przez najemcę obiektu Diamond Business Park Ursus” – mówi Karolina Klepka, konsultant, dział powierzchni magazynowych i przemysłowych, Savills. Diamond Business Park Ursus to park magazynowy zlokalizowany w Warszawie w dzielnicy Ursus. ✖

MÓWIĀ O NAS: ESB – DUŻA EFEKTYWNOŚċ W NISKIEJ CENIE

Poprzez coroczną publikację ogłoszeń w katalogach ESB zyskaliśmy w całej Europie interesujących partnerów z branży środków przekazu reklamy. ESB zapewnia nam ponadto możliwość przesyłania co miesiąc naszym klientom docelowym bezpłatnego newslettera. W ten sposób zasięg naszej reklamy wzrósł po raz kolejny. W naszych oczach czyni to ESB atrakcyjną platformą, z której usług od kilku lat wciąż chętnie korzystamy. Należy w tym miejscu wspomnieć również o szybkim i łatwym kontakcie z życzliwym zespołem ESB. Pins & mehr GmbH & Co.KG: Od 1994 r. jesteśmy producentem i jednocześnie dystrybutorem naszej najwyższej jakości środków przekazu reklamy od Pins & mehr GmbH & Co.KG. Wyróżnia nas kreatywność, indywidualna produkcja, wsparcie osobiste, profesjonalne doradztwo i bardzo korzystny stosunek ceny do efektywności. ✖ www.pinsundmehr.de

VICTORINOX PARTNEREM POMIARU CZASU ORLEN WARSAW MARATHON 2018 W niedzielę 22 kwietnia spod Stadionu Narodowego wystartował ORLEN Warsaw Marathon. Victorinox, producent szwajcarskich zegarków inspirowanych kultowym scyzorykiem Swiss Army Knife, był oficjalnym Partnerem Pomiaru Czasu wydarzenia, realizując tym samym hasło Companion for Life. ORLEN Warsaw Marathon to najważniejszy event biegowy w Polsce. W tegorocznym biegu udział wzięło łącznie 20 000 miłośników sportu. ✖ Autorem zdjecia jest © Tomek Gola / www.gola.pro

63/2018

7


q  NEWS

Linia produktowa N-line przeznaczona do kanału HoReCa dla Coca-Cola HBC Polska

Hennessy Stand WOW dla Moët Hennessy Polska

Santa’s Toy Factory dla Coca-Cola HBC Polska

3 NOMINACJE DLA ATS DISPLAY W KONKURSIE POPAI FRANCE

POPAI France to jeden z największych w Europie konkursów branży materiałów wspierających sprzedaż (POSM). Zgłoszone przez ATS Display produkty po raz kolejny zostały nominowane do nagród głównych w swoich kategoriach. W tegorocznej edycji konkursu, połączonej z targami MPV Paris, w 46 kategoriach zgłoszonych zostało łącznie ponad 300 realizacji z europejskiej branży POSM. Realizacje ATS Display zdobyły 3 nominacje do nagród głównych: - Linia produktowa N-line przeznaczona do kanału HoReCa dla Coca-Cola HBC Polska, w kategorii „Product Line, Campaign” - Santa’s Toy Factory dla Coca-Cola HBC Polska w kategorii „Events” - Hennessy Stand WOW dla Moët Hennessy Polska w kategorii „Beverage - Floor stocker display” Uroczysta gala, na której zostaną ogłoszeni laureaci odbędzie się w czerwcu w Paryżu. ATS Display – firma projektująca i produkująca materiały POS, standy, regały i ekspozytory reklamowe trafiające do ponad 50 krajów w Europie i na świecie regularnie zdobywa nagrody w międzynarodowych konkursach branżowych już od 12 lat. ✖

SEGREGATORY.PL WESZŁA W SKŁAD GRUPY MILO

Informujemy, że z dniem 1 stycznia 2018 roku w skład Grupy MILO weszła znana, polska marka SGREGATORY.PL Robert Pawłowski, która działała na rynku europejskim od 1990 roku produkując segregatory, teczki i wzorniki reklamowe. Grupa MILO zakupiła również część parku maszynowego do produkcji wysokiej jakości segregatorów, teczek, wzorników, clipboardów, standów oraz pudełek reklamowych. Połączenie wiedzy i doświadczenia obu firm z pewnością przełoży się na wyższą konkurencyjność, jakość oraz bogatszą ofertę. MILO Bartosz Mickiewicz jest czołowym producentem materiałów reklamowych typu premium, działającym na polskim rynku od ponad 25 lat. Produkcją zlokalizowana jest pod Wrocławiem na terenie 10 000mkw. Firma dysponuje nowoczesnym parkiem maszynowym, nad którym czuwa wyspecjalizowany zespół fachowców. Wkrótce zostanie uruchomiona nowoczesna linia do produkcji wysokiej jakości opakowań i wzorników reklamowych. Dzięki tej inwestycji oferta firmy zostanie wzbogacona o pudełka dwuczęściowe, pudełka zamykane na magnesy, różnego typu wzorniki firmowe tynków, tkanin, rolet, na profile. ✖

EURIMAGE – NOWY KATALOG PRODUKTÓW REKLAMOWYCH NA POLSKIM RYNKU!

MACMA WYŁĀCZNYM DYSTRYBUTOREM SCHWARZWOLF W POLSCE!

Unikatowa selekcja produktów z cenami dla końcowego klienta. A wszystko za sprawą agencji reklamowej Goldenberry, która zasiliła szeregi Eurimage i reprezentuje ten projekt w Polsce. EURIMAGE to europejskie stowarzyszenie firm promocyjnych, wydające od kilkunastu lat własny katalog produktów reklamowych. Bazując na rocznych obrotach przekraczających 40 mln EUR, Eurimage stanowi jedną z największych grup zakupowych w Europie co owocuje wyjątkowo atrakcyjnymi cenami produktów oferowanych w katalogu. ✖ Więcej na: http://goldenberry.com.pl

Macma została wyłącznym dystrybutorem marki Schwarzwolf w Polsce! Schwarzwolf to solidna marka uznawana przez wielbicieli turystyki pieszej i rowerowej, która zdobywa coraz większe grono odbiorców. Oferuje szeroką gamę produktów – akcesoria turystyczne, torby, plecaki, noże i narzędzia wielofunkcyjne oraz odzież reklamową. ✖ To wszystko i wiele więcej na www.macma.pl

8

63/2018


NEWS  q

Pierwsze badanie jakościowe na rynku upominków reklamowych!

PIERWSZE PROFESJONALNE BADANIE RYNKU UPOMINKÓW REKLAMOWYCH! Polska Izba Artykułów Promocyjnych zrealizowała pierwsze na polskim rynku rzetelne badanie j a ko ś c i owe d o t yc z ą c e p e rc e p c j i a r t y k u ł ów p ro m o cy j n yc h . Sondaż przeprowadziła firma Ipsos a ankietowanymi były zarówno osoby odpowiedzialne za wybór upominków jak i ich adresaci – klienci, pracownicy firmy, odbiorcy indywidualni. Wnioski płynące z badania to kopalnia wiedzy na temat branży, jej potencjału sprzedażowego i rozwoju oraz precyzyjny kompas do kreowania biznesu dla firm zrzeszonych w PIAP. PIAP postawił przed firmą badawczą trzy podstawowe cele analizy rynku – wskazanie ogólnych przekonań i potrzeb dotyczących upominków reklamowych, określenie postrzegania artykułów promocyjnych a także uzyskanie podstaw do kreowania skutecznej kampanii marketingowej z wykorzystaniem upominków. W oparciu o te cele udało się stworzyć kompletną analizę, która wskazuje szereg interesujących trendów, kierunków rozwoju i wskazówek dotyczących nie tylko kreowania ofert ale także przygotowania katalogów czy relacji z klientem. Ta gotowa baza pomaga zsynchronizować działania firm z aktualnymi potrzebami rynku. Badanie przeprowadzone przez firmę Ipsos wykazało, że upominki reklamowe są postrzegane jako ważny i skuteczny element strategii marketingowej. Są świetną wizytówką firmy, budują znajomość marki i jej wizerunek. Co ciekawe najbardziej liczącymi się cechami artykułów promocyjnych są ich funkcjonalność oraz jakość wykonania, a najgorzej ocenianym parametrem jest ich unikalność, zdaniem klientów niewiele jest oryginalnych pomysłów na prezent. Odbiorcy oczekują przede wszystkim, żeby upominki reklamowe były funkcjonalne, łączyły w sobie kilka zastosowań (np. długopis ze wskaźnikiem). Dzięki temu klienci czują, że darczyńca rozumie ich potrzeby. Na znaczeniu zyskała także unikalność, ciekawy design, wykorzystanie niestandardowego wzornictwa. Dla klientów to atrakcyjny sposób, żeby się wyróżnić oraz zbudować pozytywne relacje. Trzecim istotnym parametrem jest pozytywne zaskoczenie na poziomie wyglądu, przekazu czy sposobu wykorzystania, które daje poczucie bycia docenionym przez darczyńcę. Ciekawe wnioski płynące z raportu Ipsos dotyczą skali wykorzystywania upominków reklamowych przez przedsiębiorstwa różnych wielkości. Okazuje się, że najwięcej w artykuły promocyjne inwestują średnie przedsiębiorstwa, dla których upominki są jednym z pierwszych narzędzi marketingowych, pokazują status firmy i przekazują wartości marki. ✖ Więcej informacji: www.piap-org.pl

63/2018

9


q  NEWS

TARGI.TAKTYKA.OKAZJA – PIERWSZA GRA PLANSZOWA O TEMATYCE TARGOWEJ OBCHODZI SWOJE PIERWSZE URODZINY! Jednym z niewątpliwie bardziej inspirujacych wydarzeń w branży wystawienniczej ubiegłego roku było powstanie pierwszej gry planszowej o tematyce targowej – Targi.Taktyka.Okazja. Gra, autorstwa firmy Extend Vision, obchodzi właśnie swoje pierwsze urodziny!

OPOWIEŚċ O ZRÓWNOWAŻONYM SUKCESIE: NADCHODZI CZWARTA EDYCJA PSI SUSTAINABILITY AWARDS

Nie tylko dla branżowców Gracze podczas rozgrywki wcielają się w gości targowych, których zadaniem jest odwiedzanie stoisk, przeglądanie katalogów, wykorzystanie nadarzających się okazji oraz opracowanie taktyki zdobycia jak największej liczby punktów. Z uwagi na proste zasady i elementy rozrywkowe gra Targi.Taktyka.Okazja znalazła swoich zwolenników nie tylko wśród specjalistów, wystawców i organizatorów imprez targowych, ale również wśród osób niezwiązanych bezpośrednio z branżą wystawienniczą.

PSI – Międzynarodowa Sieć ds. Przemysłu Produktów Promocyjnych PSI 2018 – Wiodące Europejskie Targi Przemysłu Produktów Promocyjnych Od 9 do 11 stycznia 2018 r., Centrum Wystawiennicze w Düsseldorfie

Sukces nie tylko na targach

Pojęcie „zrównoważenia” przyciąga coraz bardziej uwagę całego przemysłu produktów promocyjnych. Przedsiębiorstwa mieli czas do 20 kwietnia, by zaaplikować do już czwartej edycji PSI Sustainability Awards. Chęć udziału w wydarzeniu mogą zgłaszać producenci, importerzy, dystrybutorzy, agencje reklamowe, użytkownicy i projektanci. Nie jest wymagane członkostwo w PSI. Zgłaszać można produkty, kampanie, certyfikowane przedsiębiorstwa i wewnętrzne inicjatywy korporacyjne. Do wyboru jest w sumie osiem kategorii: Economic Excellence (Lider Gospodarki), Environmental Excellence (Lider Środowiskowy), Social Excellence (Lider Społeczny), Environment Initiative (Inicjatywa Środowiskowa), Social Initiative (Inicjatywa Społeczna), Sustainable Product (Produkt Zrównoważony), Sustainable Campaign (Zrównowazona Kampania) oraz Sustainable Company of the Year 2018 (Zrównoważone Przedsiębiorstwo Roku 2018).

Za miernik sukcesu planszówkowego projektu uznać można nie tylko liczbę sprzedanych egzemplarzy, ale również liczne imprezy i miasta, które gra Targi.Taktyka.Okazja odwiedziła. W ciągu pierwszego roku gra zagościła kilkukrotnie w aż sześciu poskich miastach: Krakowie, Katowicach, Gdańsku, Warszawie, Wrocławiu i Poznaniu, na takich wydarzeniach jak: Targi Turystyki GLOBalnie, Targi Mieszkań i Domów, Customer Congress czy Kongres Sprzedaż. Zainteresowanie grą Targi.Taktyka.Okazja przyczyniło się do powstania również anglojęzycznej wersji gry. Nietypowe targowe rozgrywki znalazły uznanie wśród przedstawicieli branży między innymi z Chin czy Niemiec. Autorzy gry zdradzają, że myślą nad produkcją wydania gry w kilku innych wersjach językowych. Nietypowy prezent W odpowiedzi na potrzeby zgłaszane przez miłośników gry Targi.Taktyka.Okazja powstała również jej wersja z możliwością pełnej personalizacji. Logo firmy na planszy, pionek z wizerunkiem szefa czy kontrahenta to tylko niektóre z proponowanych opcji. Takie rozwiązania idealnie sprawdziły się jako firmowe upominki świąteczne. ✖ Więcej informacji na temat gry: http://www.gratargowa.pl/ i http://www.facebook.com/gratargowa

Zgłoszenia oceniane są zgodnie z dwuczęściowym systemem. Wszystkim certyfikatom automatycznie przyznaje się określony wynik za pomocą opracowanego wcześniej systemu, opublikowanego w Internecie. W kategoriach Environment Initiative, Social Initiative, Sustainable Product oraz Sustainable Campaign aplikacje ocenia również jury składające się z przedstawicieli przemysłu, czasopism branżowych i stowarzyszeń specjalistycznych, reprezentujących sektor produktów promocyjnych oraz przedstawicieli PSI. Oficjalna ceremonia wręczenia nagród będzie miała miejsce w Domu Zdrojowym w Wiesbaden 7 września 2018 r. Dodatkowo wszyscy zwycięzcy zostaną zaprezentowani szerszej grupie specjalistów branżowych podczas PSI 2019. Szczegóły i dodatkowe informacje dotyczące aplikowania do PSI Sustainability Awards są dostępne na stronie internetowej www.psi-awards.de. ✖

10

63/2018


NEWS  q

DZIĘKUJEMY

Ponad trzy miesiące minęły od zakończenia 14. edycji największej imprezy branżowej w Europie Środkowej, Targów Reklamy i Poligrafii RemaDays Warsaw, ale nadal jesteśmy pod jej wrażeniem. Tegoroczne święto reklamy zaszczyciło swoją obecnością prawie 21 tysięcy gości, którzy mogli podziwiać najnowsze osiągnięcia w dziesięciu sektorach aktywności, zaprezentowane przez 811 wystawców. Wszystkim uczestnikom chcielibyśmy serdecznie podziękować, że i tym razem tak licznie pojawili się w gościnnych progach centrum wystawienniczego Ptak Warsaw EXPO. Nasze podziękowania kierujemy także do tych z Państwa, którzy, poświęcając swój czas, zdecydowali się podzielić opiniami na temat targów. Uwagi i sugestie, które przekazali Państwo za pomocą specjalnej ankiety, pomogą organizatorom jeszcze lepiej przygotować się do przyszłorocznej, jubileuszowej imprezy w Warszawie. 15. edycja RemaDays Warsaw odbędzie się w dniach od 13. lutego do 15. lutego 2019 r. i nie pozostaje nam nic innego, jak powiedzieć Państwu… Do zobaczenia! ✖

ZMIANY KADROWE W REKLAMOWE24 Powiększa się dział handlowy w Reklamowe24 - agencji działającej w sektorze gadżetów reklamowych. Wraz z końcem marca do zespołu sprzedażowego dołączyły trzy nowe osoby - Paulina Roniek, Magdalena Wojciechowska i Dominik Rulka. Zmianie uległa również struktura całego działu handlowego. Utworzono stanowisko Specjalisty ds. kluczowych Klientów, na które awansowano najbardziej doświadczonych opiekunów handlowych - Renatę Gralak, Katarzynę Karpińską oraz Agnieszkę Niedzielę. Jednocześnie Starszymi Specjalistami ds. sprzedaży zostały Joanna Szkopiak, Paulina Krzciuk i Justyna Popa. Po wprowadzonych zmianach dział handlowy rozrósł się do 13 osób. Systematycznie powiększamy bazę naszych Klientów oraz ilość oferowanych gadżetów i usług. Dlatego rozbudowa działu handlowego oraz reorganizacja jego pracy to naturalny krok w rozwoju naszej agencji. Gabriela Niewiadomska, Dyrektor ds. Sprzedaży w Reklamowe24. Reklamowe24 to jeden z liderów rynku gadżetów reklamowych. Agencja funkcjonuje od 11 lat, z jej usług korzystają zarówno duże korporacje, jak i mniejsze przedsiębiorstwa, a także inne agencje reklamowe. ✖ www.reklamowe24.pl

LEKTURA PRZY KAWIE

W ubiegłym roku, podczas 13. edycji RemaDays Warsaw, organizatorzy po raz pierwszy zdecydowali się uruchomić pokój prasowy. Pozytywny oddźwięk, z jakim wówczas się spotkali, skłonił do tego, by i w tym roku w strefach relaksu – zarówno w hali E, jak i F – udostępnić wystawcom i zwiedzającym najbardziej rozpoznawalne tytuły branżowe. Można było zapoznać się z ofertą krajowych publikacji, między innymi Print & Publishing, AdBox, Świat Druku, Raport Branżowy, Poligrafika, Visual Communication, Gifts Journal Polska, gazeta PIAP i T&P, ale także tych dystrybuowanych w Europie. Do rąk Czytelników trafiły więc European Suppliers Book, niemiecki eppi, display, holenderski Stich & Print International czy słowacki Print Progress oraz francuski C!Mag. Można było odpocząć, poczytać i napić się pysznej, aromatycznej kawy. Dostępne w Press Room wydawnictwa zawierały także najnowsze oferty uczestników RemaDays Warsaw, a to z kolei pozwoliło w spokoju zaplanować dalszą podróż po targowych alejkach. ✖

63/2018

11


q  NEWS

SKLEP PREZENT STUDIO ZAPRASZA DO UDZIAŁU W KONKURSIE. Masz artystyczną wyobraźnię, talent, ciekawy pomysł, zaproponuj LOGO zaprojektowane przez Ciebie dla Prezent Studio i wygraj kolekcjonerską pracę " Wakacje w Tajlandii " francuskiego artysty Guillermo Forchino. ✖ Szczegóły i regulamin konkursu na: www.prezentstudio.pl Zapraszamy

WŁOSKI DESIGN W EASY GIFTS!

Prosto ze słonecznej Italii przybyła do Easy Gifts nowa marka – TUCANO, która zadziwia swoją oryginalnością, nowoczesnością i wielobarwnością. To oferta skierowana do wszystkich osób poszukujących modnych i funkcjonalnych akcesoriów podróżnych i bagaży. Tucano to firma z tradycjami, która istnieje na włoskim rynku już od 1981 roku. W swojej kolekcji oferuje niezwykle lekkie, praktyczne oraz bardzo gustowne produkty, które zapewniają odpowiednią ochronę przed kurzem, wilgocią oraz zarysowaniami urządzeń mobilnych. Materiały wykorzystane do produkcji akcesoriów są bardzo przyjemne w dotyku i wygodne w użyciu (portfele SICURO czy etui na laptop COLORE SECOND SKIN z neoprenu, plecak VARIO z wodoodpornego nylonu czy plecak LATO z poliestru). Razem z Easy Gifts i Tucano możesz być modny i aktywny każdego dnia. Bo włoska moda powinna być dostępna dla każdego! ✖ Ofertę TUCANO w Easy Gifts można obejrzeć tutaj: http:// www.easygifts.com.pl/pl/offer/ tucano.html

STANDY REKLAMOWE ATS DISPLAY W SCHRONISKU W CELESTYNOWIE Jedne z flagowych produktów systemowych ATS Display - firmy projektującej i produkującej materiały POS zostały przekazane schronisku dla zwierząt w Celestynowie, niedaleko Warszawy. Carriery – systemowe rozwiązania zaprojektowane i wyprodukowane przez zespół ATS Display aktywują sprzedaż wielu znanych międzynarodowych marek w Europie. Display’e ATS pomogą tym razem zwiększyć powierzchnię użytkową w Celestynowie i polepszą warunki pracy. Stojaki reklamowe zostały nieodpłatnie dostarczone do lokalnego schroniska w ramach stałej współpracy. W zeszłym roku firma dostarczyła do schroniska specjalnie zaprojektowane i wyprodukowane budy dla psów. ✖

REMADAYS NA GIVEADAYS

Ponad stu wystawców, w tym także przedstawiciele firm z Polski, zaprezentowało swoją najnowszą ofertę podczas targów GiveADays, które w dniach od 15. lutego do 17. lutego odbyły się w Stuttgarcie. GiveADays to jedna z czterech imprez odbywających się pod marką EXPO 4.0. Trzy pozostałe to wetec, TecStyle Visions, POS Masters. W stolicy Badenii-Wirtembergii obecna była także „drużyna” RemaDays. Głównym celem pobytu była promocja marek – European Suppliers Book, Gifts Journal, AdBox i oczywiście RemaDays. Była to 3. edycja realizowana wspólnie z niemieckim organizatorem. Cały targowy cykl za naszą zachodnią granicą odwiedziło w sumie 15 tysięcy zwiedzających. ✖

12

63/2018

ROZWIŃ SKRZYDŁA Z REMATV

Powiedzenie: „Wszędzie dobrze, gdzie nas nie ma” w tym przypadku traci swą aktualność. My jesteśmy obecni wszędzie, gdzie dzieją się wyjątkowe wydarzenia branżowe, bo takie jest główne założenie twórców serwisu mającego formułę portalu wideo – RemaTV. To właśnie tam wszyscy uczestnicy rynku reklamowego mogą śledzić na bieżąco newsy, zapoznać się z topowymi produktami, poznać liderów rynku upominków i usług czy wziąć udział w szkoleniach podnoszących kompetencje pracowników i menadżerów. Za pośrednictwem portalu na kanale YouTube.pl można także prześledzić najważniejsze wydarzenia, które miały miejsce podczas ostatniej edycji Targów Reklamy i Poligrafii RemaDays Warsaw. Poprzez wysokiej jakości materiały wideo RemaTV wpisuje się w najnowsze trendy w przekazywaniu informacji. Zachęcamy więc do współtworzenia tej wyjątkowej telewizji branżowej. Wejdź, zobacz i polub nas. Czekamy na Państwa – rematv.pl. ✖


NEWS  q

NOWA, NIEZWYKŁA COLLECTION500

Żejmo&Siatecki przedstawia wyjątkową ofertę Reflects GmbH. Znajdziecie w niej wiele funkcjonalnych produktów (pamięci USB, otwieracze, głośniki i wiele innych) z możliwością umieszczenia na nich tego samego logotypu w niezwykle przystępnej cenie. Płacicie za jeden nadruk, a znakujecie wiele produktów! Zestaw wyjątkowych 20 gadżetów, na których możesz umieścić logo na specjalnej zunifikowanej płytce. Płytka jest uniwersalnego rozmiaru i została tak zaprojektowana, że pasuje do każdego gadżetu z kolekcji - płacisz za jeden nadruk, a znakujesz wiele produktów. W Collection500 można wybrać pod nadruk czarną lub białą płytkę oraz jedną ze standardowych ramek występujących w 10 kolorach. Wśród 20 gadżetów są m.in. powerbanki, ładowarki samochodowe, miarka zwijana, głośniki, wiatraczek czy skipass. Gadżety elektroniczne podczas działania mają podświetloną ramkę okalającą płytkę z nadrukiem. Produkty z Collection500 nadają się idealnie do stworzenia całej serii gadżetów reklamowych danego klienta. ✖ Więcej na http://sklep.zejmo-siatecki.com/372-kolekcja-500-reflects

ZOOMART 2018 – NAGRODY ROZDANE!

ubieramy Twoją reklamę

1998–2018

W piątek 6 kwietnia br. w Katowickim Rondzie Sztuki Firma Minar została nagrodzona podczas Międzynarodowego Festiwalu i Konkursu Kalendarzy Zoom Art aż w czterech kategoriach. Jurorzy wyróżnili agencję ze śląska spośród blisko setki zgłoszeń z całej Polski, przyznając: I miejsce w kategorii "Kalendarz jednoplanszowy" (Discover Brenntag) II miejsce w kategorii "Kalendarz książkowy" (Discover Brenntag) II miejsce w kategorii "Kalendarz czterodzielny" (Discover Brenntag) ⭐oraz Specjalne wyróżnienie w kategorii "Ilustracja" za kalendarz przygotowany w tegorocznej, firmowej kampanii Minar 2018 pt. "Górny Śląsk-Kultura Architektury". Owe nagrody motywują laureatów do dalszej pracy, nad coraz to ciekawszymi realizacjami! ✖

63/2018

13

www.promostars.com


q  NEWS

SUKCES ŻEGLARZA SPONSOROWANEGO PRZEZ FIRMĘ RODAN Dawid Kania znalazł się w reprezentacji Polski na Igrzyskach Olimpijskich Tokio 2020. Jak podkreśla sponsor firma Rodan, niedawno mieli przyjemność gościć Dawida Kanię – zawodnika ŻLKS Kiekrz w olimpijskiej klasie Laser Radial, którego karierę sportową wspierają od kilku lat. Dawid opowiedział o swoich sukcesach z 2017 roku, do których należało: zakwalifikowanie się do złotej grupy podczas Mistrzostw Europy Seniorów w Barcelonie, udział w Pucharze Europy w niemieckim Warnemünde, który był dla Dawida srebrny, chociaż do zwycięstwa było naprawdę blisko. Odbywające się w Dziwnowie zawody Pucharu Europy były wyjątkowo udane – Dawid wygrał kwalifikacje młodzieżowe, a wśród seniorów wywalczył trzecią pozycję. W kraju udało mu się także zdobyć srebrny medal na Mistrzostwach Polski w Pucku oraz wicemistrzostwo Polski w grupie seniorów podczas regat w Górkach Zachodnich. ✖

INSPIRION POLSKA PO RAZ CZWARTY W RANKINGU „GAZELE BIZNESU 2017” Inspirion Polska ponownie został doceniony przez ekspertów z firmy Coface, która jak co roku na zlecenie redakcji Pulsu Biznesu przygotowała ranking najdynamiczniej rozwijających się małych i średnich firm w Polsce. – Jesteśmy szczególnie dumni z członkostwa w elitarnym klubie Gazel Biznesu. Dzięki ciężkiej pracy całego zespołu Inspirion Polska oraz przemyślanej strategii możemy cieszyć się z tego wyróżnienia już czwarty rok z rzędu.Naszym celem jest stały rozwój i umacnianie pozycji lidera na rynku gadżetów reklamowych w Polsce i poza jej granicami – mówi Wojciech Morawski, Marketing Manager Inspirion Polska. – W naszej drukarni znakujemy tysiące gadżetów reklamowych dla klientów nie tylko z Polski, ale również z całej Europy. Dzięki odpowiedniemu parkowi maszynowemu, ale przede wszystkim dzięki doświadczeniu i kwalifikacjom naszych pracowników nieustannie się rozwijamy, realizując kolejne, coraz ambitniejsze zlecenia przy zachowaniu wysokiej jakości świadczonych usług – dodaje Mateusz Frąckowiak, Kierownik Drukarni Inspirion Polska. Uroczysta gala laureatów i wręczenie nagród dla firm z Dolnego Śląska odbyło się 20 lutego w Klubie Biznesowym Stadionu Wrocław. ✖ www.inspirion.pl

AXPOL TRADING NAGRODZONY!

Podczas XIV edycji targów RemaDays Warsaw wręczono nagrody laureatom konkursów branżowych organizowanych podczas targów. Firma AXPOL Trading została uhonorowana Koroną Reklamy 2018 w kategorii Importer Upominków Reklamowych. Swój wielki dzień miał także tegoroczny katalog VOYAGER 2018, zawierający ponad 6000 produktów promocyjnych, który zdobył srebrny medal w plebiscycie CATALOGUE OF THE YEAR 2018. Pierwsze miejsce w konkursie GIFTS OF THE YEAR 2018 w kategorii „Produkty Premium – do kwoty 150 zł” zajęła bezprzewodowa ładowarka samochodowa 5W (P302.511) z oferty VOYAGER XD 2018, wyposażona w uchwyty umożliwiające przymocowanie telefonu zarówno do wentylacji, jak i na desce rozdzielczej. Wśród finalistów głosowania internetowego GIFTS OF THE YEAR w kategorii „Produkty promocyjne – do kwoty 50 zł” znalazł się również produkt P911.581 z oferty VOYAGER XD Hover Ball – piłka nożna na poduszce powietrznej z kolorowymi lampkami LED, zapewniająca rozrywkę zarówno w domu czy w biurze, jak i na zewnątrz, na gładkich powierzchniach takich jak drewno, dywan lub beton. Podczas targów goście stoiska AXPOL Trading świetnie się bawili, mając okazję spróbować swoich sił w trafianiu tą piłką do bramki. „Czujemy się zaszczyceni i pragniemy podziękować każdemu, kto oddał na nas swój głos! Dziękujemy również za owocne spotkania i wspólną zabawę Hover Ball podczas targów RemaDays 2018. Do zobaczenia na następnych wydarzeniach branżowych!” - Michał Bartkowiak, Dyrektor handlowy AXPOL Trading. ✖ www.axpol.com.pl

14

63/2018


NEWS  q

VII OGÓLNOPOLSKIE WARSZTATY HOT-STAMPING

WYSYŁKA ZAGRANICZNA I MULTIWYSYŁKA DO WIELU LOKALIZACJI W POLSCE NA BETA.CHROMA.PL Wysyłka zagraniczna zamawiana bezpośrednio w serwisie to najnowsza usługa na beta. chroma.pl. Chroma uruchomiła właśnie jedną z najbardziej oczekiwanych przez klientów funkcjonalności. Na beta.chroma.pl w trakcie składania zamówienia można od razu zlecać dystrybucje druku do 33 krajów w Europie. Istnieje również możliwość wybrania Multiwysyłki, czyli dostawy zamówień do wielu lokalizacji w Polsce. Wysyłka zagraniczna Chroma wysyła zamówienia m.in. do Niemiec, Wielkiej Brytanii, Francji, czy Holandii. To kraje, które wg raportu KPMG nt. rynku poligraficznego* są w czołówce jeśli chodzi o eksport druku w Polsce. Największą zaletą usługi jest możliwość zlecania wysyłki w trakcie składania zamówienia druku online. Chroma jako jedyna w Polsce oferuje taką możliwość. Ponadto klient może „śledzić” nadaną przesyłkę, co daje pełną kontrolę nad zamówieniem. Do dyspozycji jest również systemem powiadomień, który informuje nadawcę oraz odbiorcę o etapach realizacji zlecenia. Multiwysyłka Pierwsza w Polsce drukarnia internetowa oferuje również usługę Multiwysyłki. Usługa polega na możliwości zlecenia bezpośrednio w serwisie online dystrybucji zamówień do wielu lokalizacji. Usługa adresowana jest do sieci sklepów, biur, szkół językowych, czy innych firm z oddziałami w różnych miejscach w Polsce. Konfigurację wysyłki druku na różne adresy można zrobić na beta.chroma.pl w trakcie składania zamówienie. Dowolnie nakład można rozdysponować na różne lokalizacje. Istnieje też możliwość wybrania przesyłki anonimowej. Wówczas w adresie nadawcy będą widoczne tylko dane wskazane przez klienta. *”Rynek poligraficzny i opakowań z nadrukiem w Polsce 2016” KPMG ✖

Firma Grawer Polska zaprasza na VII Ogólnopolskie Warsztaty Hot-stamping stanowiące forum wymiany doświadczeń. Odbędą się one w dniach 16-17 czerwca br. w malowniczym regionie Kaszub. Prezentacje wygłoszone przez prelegentów z pewnością poszerzą wiedzę w zakresie trendów, innowacji i możliwości produkcyjnych. W tym roku zostaną poruszone następujące tematy: - „Druk i uszlachetnianie: w poszukiwaniu synergii i metod poprawy wydajności procesu” – Grafmaj - „Rozwiązania do hot-stampingu – Gietz i nie tylko…” – MMDS machines - „Optymalizacja produkcji na złociarkach Bobst” – Bobst - „Hot-stamping: czy to produkt ekskluzywny dla nielicznych klientów?” – Follak - „Co dzieje się w Europie – najnowsze trendy” – ECMA - „Azjatyckie maszyny za i przeciw” - SBL Spotkanie stworzy kolejną okazję sprzyjającą owocnej dyskusji. W związku z ograniczoną ilością miejsc osoby zainteresowane proszone są o potwierdzenie rezerwacji do 25 maja. Opracowano na podstawie informacji firmy Grawer Polska ✖

ŻEJMO&SIATECKI - DZIEJE SIĘ!

W połowie kwietnia mieliśmy przyjemność pojawić się na konferencji Конференция SeasonStart 2018/19 w Mińsku. Nie mogło z a b ra k n ą ć t a m takich marek jak ZOGI, MAGNA sweets GmbH, Reflects GmbH, MYRIX i Arwey Dziękujemy za zaproszenie firmie UNIVERSAL PRESS http://upress.by/ i możliwość prezentacji naszej oferty na białoruskim rynku. Jesteśmy bardzo zadowoleni z konferencji i jesteśmy przekonani, że udział w niej pozwoli nam osiągnąć jeszcze więcej. ✖ www.zejmo-siatecki.com

O p a k o w a n i a n a k a ż d ą o k a z j ę - pudełka na indywidualne z a m ó w i e n i a - sprzedaż gotowych o p a k o w a ń

63/2018

15


q  NEWS

WAKACJE MARZEŃ

Wiosenna pogoda na razie nas rozpieszcza i wszyscy mamy nadzieję, że kiedy wnioski urlopowe zostaną ostatecznie zaakceptowane, słońce będzie rozgrzewać nas ze zdwojoną siłą. W końcu czas na wakacje. Wszystkim Czytelnikom, bez względu na upodobania, życzymy wymarzonego wypoczynku. Ciepłego morza i białego piasku lub śnieżnych szczytów na lodowcach. Na te kilkanaście czy kilkadziesiąt dni (szczęśliwcy) niech Państwo oderwą się od codzienności i realizują marzenia. „Robota nie zając…”. I jeszcze dwie sprawy. Wszystkim, którzy na co dzień zajmują się gadżetami, życzymy, by w dniach wolnych tylko z gadżetów korzystali. Wspaniałego odpoczynku! ✖

NAGRODA PUBLICZNOŚCI I 2 MIEJSCE W KATEGORII KALENDARZ KSIĀŻKOWY DLA ASS3 NA MIĘDZYNARODOWYM FESTIVALU I KONKURSIE KALENDARZY ZOOMART Międzynarodowy Festiwal i Konkurs Kalendarzy Zoom Art, to wydarzenie ważne dla firm, które tworzą dzieła sztuki w postaci kalendarzy, a także artystów kreujących własną markę w świecie współczesnej sztuki. W tym roku firma ASS3 zdobyła aż dwie nagrody - 2 miejsce w kategorii Kalendarz książkowy oraz Nagrodę publiczności. Raz jeszcze serdeczne gratulacje dla wszystkich Laureatów ZoomArt 2018! ✖ Więcej informacji na: http://zoom-art.pl/

ODWIEDZINY UCZNIÓW KLASY I SZKOŁY PODSTAWOWEJ W ZIELONEJ GÓRZE W FIRMIE DREAMPEN Długopis to nieodzowne narzędzie pracy każdego ucznia. Jak powstaje, z czego jest wykonany i jak jest skonstruowany, tego dowiedzieli się uczniowie klasy 1d podczas wycieczki do firmy DreamPen, producenta długopisów reklamowych, która sprzedaje swoje długopisy na cały świat. DreamPen Jest jednym z największych producentów długopisów w Europie, a największym na świecie jeśli chodzi o długopisy z indywidualnym klipem – clip4you. Uczniowie mieli okazję obserwować cały proces produkcji. Odwiedzili wtryskarnie, narzędziownie, drukarnie i biurowiec. Nowoczesne maszyny i sam proces produkcji długopisów zrobił na dzieciach duże wrażenie. Na pamiątkę uczniowie otrzymali długopisy specjalnie dla nich zaprojektowane, z własnym imieniem i nazwiskiem, które sami musieli złożyć. Dzieci były zachwycone wizytą. Niektórzy zadeklarowali nawet chęć pracy w tej firmie. ✖

QUAD/GRAPHICS Z NOWĀ STRONĀ INTERNETOWĀ

Odświeżony serwis jest nowoczesny i funkcjonalny - został zaprojektowany zgodnie z najnowszymi trendami, zwiększającymi wygodę użytkownika. Dzięki wykorzystaniu technologii RWD (Responsive Web Design), widok strony jest zoptymalizowany do praktycznie każdej rozdzielczości ekranu, niezależnie od tego czy jest to tablet, smartfon czy laptop. Nawigacja w nowej witrynie jest niezwykle intuicyjna - z łatwością znajdziemy tam potrzebne nam informacje. Marketerzy z rożnych branż znajdą tam teraz pełną ofertę produktową dopasowaną do swojego segmentu rynku a także wiele przykładów zrealizowanych projektów. Posy, materiały marketingowe, rozwiązania dla sieci sklepów, oraz zaplecze konstruktorskie i działu kreacji to tylko mały wycinek bogatej oferty Quad/Graphics. Unowocześniona strona www jest dowodem na to, że firma stawia nie tylko na innowacje i rozwój produktów, ale także dba o efektywniejszą komunikację ze swoimi polskimi i europejskimi klientami. ✖ www.quadgraphics.pl

16

63/2018

NOT RECOMMEND MA 8 LAT

Trudno w to uwierzyć, ale program INDUSTRY DOES NOT RECOMMEND właśnie obchodzi 8. rocznicę powstania. Dzięki niemu uczestnicy polskiego rynku reklamowego mają możliwość weryfikacji potencjalnego kontrahenta, jeszcze zanim dojdzie do transakcji. Podstawowym celem programu jest bowiem zapewnienie bezpieczeństwa w obrotach wzajemnych pomiędzy różnymi podmiotami branży upominków i usług reklamowych – poprzez dostęp do informacji o niesolidnych jej uczestnikach. Twórcami wykazu firm niepolecanych są partnerzy programu Solidni w Biznesie. Warto zaznaczyć, że NOT RECOMMEND to nie instytucja komornicza, bo wszystkie sprawy sporne rozstrzygane są w sposób polubowny, bez konieczności wchodzenia na ścieżkę prawną. W ten sposób w kilkuletniej historii programu udało się odzyskać należności na łączną kwotę 3 291 512,56 zł. To powinno wystarczyć za całą… rekomendację. Wszystkich serdecznie zapraszamy do współpracy. ✖


NEWS  q

DEBIUTANCKA NAGRODA I… ROWEROWA LOTERIA Trudno opisać, jak wielkie emocje wśród wystawców i zwiedzających wywołało ogłoszenie wyników konkursów, które tradycyjnie towarzyszyły targom RemaDays Warsaw 2018. Już pierwszego dnia, podczas uroczystej gali, poznaliśmy zwycięzców rywalizacji o Korony Reklamy. A to był dopiero początek. Był jeszcze wyjątkowy – jak się okazało, rowerowy – moment. W piątkowe południe wyłonieni zostali kolejni laureaci w aż trzech konkursach. W trzech – a nie, jak dotychczas bywało, w dwóch. Po raz pierwszy w historii swoje wielkie chwile przeżywali bowiem przedstawiciele sektora POS&Display. Podczas uroczystego Śniadania Biznesowego przyznano nagrody także za najlepszy upominek i katalog roku. A nie po raz pierwszy organizatorzy RemaDays Warsaw zaskoczyli nagrodą w Loterii dla zwiedzających. Tym razem do wygrania był voucher do znanej sieci sklepów ze sprzętem sportowym na kwotę 6000 złotych. Los okazał się szczęśliwy dla Pawła Rogowskiego z Liebrecht & wooD. Wylosowany voucher został od razu zrealizowany. – Poszedłem w rowery. Kupiłem dwa wysokiej klasy jednoślady, dla mojej dziewczyny i dla siebie. Co więcej, od momentu zakupu do pracy podróżuję już tylko rowerem – zdradził zwycięzca Loterii dla zwiedzających. Wszystkim wygranym serdecznie gratulujemy. ✖

LAUREACI RANKINGU DRUKARŃ

We czwartek 17 maja, pierwszego dnia Warszawskich Targów Książki, poznaliśmy tradycyjnie już laureatów pierwszej części XVII Rankingu Drukarń Dziełowych 2017/2018, w którym wydawcy wybierają najlepsze – ich zdaniem – drukarnie. Pierwsze miejsce zajął poznański Abedik z najwyższymi ocenami we wszystkich kategoriach (jakość produkcji, terminowość, komunikatywność) i rekordową średnią 5,99 (najwyższa ocena to 6,0). Drugie miejsce ex aequo przypadło Drukarni Wydawniczej im. W.L. Anczyca z Krakowa i Druk-Intro SA z Inowrocławia, a na trzecim uplasowała się Drukarnia Pozkal z Inowrocławia. Wśród drukarń cyfrowych niepokonany okazał się inowrocławski Totem.com.pl, również ubiegłoroczny zwycięzca. Organizatorami rankingu są Sekcja Poligrafów SIMP, Polskie Towarzystwo Wydawców Książek i magazyn „Wydawca”; patronem medialnym jest „Poligrafika”. Wręczanie nagród najlepszym drukarniom jak zawsze odbywało się w ramach gali finałowej 58. Konkursu PTWK na Najpiękniejsze Książki Roku 2017. Jury tego konkursu przyznało też Nagrodę Honorową Drukarni Akapit z Lublina za wzorowy druk duotonalny reprodukcji fotografii w albumie „f/5.6” Bogdana Dziworskiego Studia Migavka w Warszawie. Podczas uroczystej inauguracji IX Warszawskich Targów Książki wręczono również kilka znaczących nagród branży wydawniczej. Polska Izba Książki przyznała honorowe tytuły Przyjaciela Książki kilku zasłużonym osobom, wśród których znalazł się także poligraf – dobrze znany zarówno w środowisku drukarskim, jak i wydawniczym Włodzimierz Wisła. ✖ Wszystkim laureatom gratulujemy!

SUN CHEMICAL ŚWIĘTUJE 200-LECIE

„Poczynając od inspirującego dziedzictwa Lorilleux i Samuela Morrisa z początku 1800 roku, Sun Chemical dostarczył swoim klientom 200 lat doświadczenia w dziedzinie koloru, innowacyjnej technologii i stałego zaangażowania w jakość i obsługę - powiedział Rudi Lenz, prezes i dyrektor generalny Sun Chemical. - Posiadając w swojej historii blisko 10 000 znaków towarowych na całym świecie i ponad 3000 przyznanych patentów w różnych globalnych jurysdykcjach, firma Sun Chemical jest dumna z tworzenia rozwiązań dostosowanych do indywidualnych potrzeb swoich klientów.” Firma Sun Chemical pomogła przekształcić przemysł poligraficzny, wprowadzając pierwsze w branży farby UV, atramenty na bazie wody, pigmentowe farby flekso i farby fleksograficzne do folii polietylenowych. Sun Chemical był także pierwszym producentem czterobarwnego systemu farb na mokro w 1906 roku, obecnie powszechnie znanego jako druk CMYK. Firma Sun Chemical jest też pionierem w opracowywaniu atramentów zapewniających zgodność z wymogami migracji oraz w opracowywaniu rozwiązań dla najnowszych maszyn tego typu. ✖ Całość artykułu do przeczytania na stronie: http://poligrafika.pl/2018/05/07/sun-chemical-swietuje-200-lecie/

63/2018

17


q  WIADOMOSCI Z RYNKU

Jak uniform wzmacnia wizerunek firmy lub marki Wbrew pozorom, uniform to nie tylko mundur policyjny czy wojskowy, jego pojęcie jest znacznie szersze. Podobnie jest z zastosowaniem uniformów, odpowiednio dobrany strój firmowy korespondujący z barwami marki przynosi korzyści dla budowania wizerunku pod wieloma względami.

DEFINICJA UNIFORMÓW Uniformy to jednolite stroje noszone w trakcie pełnienia oficjalnych obowiązków, przeważnie są to osoby należące do służ publicznych, różnych organizacji oraz firm. Wybrane zawody posiadają mundur jako nieodłączny element wizerunku, np. w policji lub w służbie zdrowia. Choć uniformy kojarzą się z kompletnym strojem mogą być symboliczne stanowiąc jedynie jego fragment, np. krawat, marynarka lub czapka z daszkiem. Uniformy mogą być gromadzone również wokół idei, np. czapka „Make America Great Again” z ostatniej kampanii prezydenckiej w Stanach Zjednoczonych.

HISTORIA UNIFORMÓW Uniformy, słusznie kojarzące się przede wszystkim z militariami, już w czasach antycznych miały na celu odróżnić własne oddziały wojskowe od nieprzyjaciela. Wraz z rozwojem technologicznym jednolity strój zaczęły wykorzystywać inne grupy społeczne. W XVII wieku, arystokracja chcąc podkreślić jedność dworu ubierała dworską służbę w tzw. liberię, które dzisiaj określono by mianem stroju pracowniczego. W okresie rewolucji przemysłowej masowa produkcja ubrań umożliwiła wielu środowiskom stworzenie uniformu.

CEL I ZASTOSOWANIE UNIFORMÓW Podstawowy cel uniformu to wyróżnianie członków danej grupy, aby zwiększyć ich rozpoznawalność dla

18

otoczenia. Jednakże, szybko zauważono potencjał w budowaniu wizerunku oraz innych kilku innych zastosowań. Jednolite ubrania pracowników zwiększają poczucie przynależności do zespołu oraz lojalność wobec firmy, jednocześnie ograniczając indywidualność jednostki. Naturalnie, każdy przełożony pragnie maksymalnego zaangażowania swoich podwładnych, uniform jest jednym z tradycyjnych metod zacieśniania relacji pracownika z firmą. Ponadto, dzięki strojom firmowym pracownicy bezpośrednio zajmujący się klientami zyskują profesjonalny wizerunek oraz generalnie, są postrzegani jako bardziej kompetentni. Dla klienta nie tylko identyfikacja personelu jest łatwiejsza, również opinie i sugestię zatrudnionych ludzi są wiarygodniejsze. Dodatkowo, atrakcyjne uniformy przyciągają uwagę także poza miejscem pracy, co czyni z nich chodzącą reklamę.

JAKI UNIFORM WYBRAċ Jaki mundur będzie najodpowiedniejszy zależy od miejsca i specyfiki wykonywanej pracy. Konkretne elementy uniformy są wybierane m.in. w zależności

63/2018

od rangi stanowiska, charakterystyki grupy docelowej. Pracownicy pełniący obowiązki na świeżym powietrzu potrzebują kurtek podczas, gdy pracownicy biurowi zadowolą się odzieniem letnim takim jak polo lub t-shirt. W przypadku stanowisk takich jak pracownik banku czy doradca handlowy idealnym uniformem jest koszula. Niezależnie od typu ubrania, strój pracowniczy świadczy również o pracodawcy, stąd słabej jakości ubrania nie są dobrym pomysłem i mogą nawet pogorszyć wizerunek. Z punktu widzenia pracownika, istotne jest, aby ubrania były wygodne, proste i estetyczne. Uniform nie powinien być utrapieniem. Więcej o Uniformach i wpływie na wizerunek w filmie na kanale „Czas Gentlemenów” https://bit.ly/2KYPOEA ✖


63/2018

19


q  FELIETON

Czapki w górę… ale biret to nie wszystko ‹ Justyna Lisek › Lato już w pełni, a niektórych książki cały czas wzywają do nauki. Studenci uniwersytetów i politechnik, zarywając noce, przygotowują się do ostatnich egzaminów. W świecie szkolnym z kolei to okres największego skupienia i wytężonej pracy, kiedy to każdy uczeń, czekając z niecierpliwością na końcową ocenę, podlicza średnią. Od zawsze satysfakcja z uzyskanych ocen w ciągu roku jest najcenniejsza, a dodatkowe wyróżnienie na tle szkoły daje jeszcze większą motywację do dalszego dążenia do celu.

Przypieczętowaniem sukcesu może być już tylko odpowiedni upominek, zarówno ten wręczony uczniom i nauczycielom, jak i ten otrzymany przez nich samych. To czas gratulacji dla podopiecznych oraz podziękowań dla tych, którzy wiedzę przekazują. Standard, który panuje od lat, czyli obdarowywanie książkami tych pierwszych i kwiatami tych drugich, na stałe zakorzeniony jest już w kulturze. A co ponadto? Czy sowa mądrości przetrwała chociaż jako symbol w dzisiejszych upominkach? Sądziłam, że tak, jednakże weryfikacja wśród pracowników szkoły czy rodziców pokazała, że jest inaczej. Poznałam pewną szkołę, gdzie najbardziej wyróżniający się uczniowie – biorąc pod uwagę najwyższą średnią, nienaganne zachowanie oraz zaangażowanie się w życie szkoły i klasy – poza książką z dedykacją otrzymują grawerowane pióra z imieniem i nazwiskiem. Są też przypadki, gdzie zamiast nagród rzeczowych uczniowie otrzymują bon o pewnej wartości pieniężnej do wykorzystania w księgarni lub sklepie papierniczym – wtedy mają wybór i nagrody dobierają sobie sami wg własnego uznania. Uhonorowane zostają również osoby, które aktywnie udzielają się społecznie, działają charytatywnie czy osiągają wybitne wyniki w sporcie, nie do końca wykazując się wzorowym świadectwem. Tutaj pojawiają się zasadniczo książki i albumy czy pakiety akcesoriów sportowych, akcesoria audio, słuchawki lub pendrive’y pochodzące często od sponsorów. Do książek czasem dodany jest jakiś drobiazg w postaci ołówka, długopi-

20

su czy słodyczy. W szkołach podstawowych poza typowymi dyplomami i wyróżnieniami dominują też prezenty foto: fotokoszulki czy fotopoduszki, a także upominki użyteczne, np. worki na w-f z nazwą grupy, breloki, piórniki, piłki czy latarki. Najczęściej spotykanym pomysłem na prezent zarówno dla nauczyciela, jak i dla ucznia jest porcelana użytkowa. W pierwszym przypadku może być to kubek, filiżanka do kawy z nadrukiem spersonalizowanym nawet stricte dla nauczyciela konkretnego przedmiotu. Możemy iść dalej i ofiarować ręcznie malowany kubek, talerz czy serwis do kawy. Szczególnie cennym podarunkiem dla wychowawcy mogą być naczynia ręcznie malowane z wizerunkiem dzieci. W przypadku gdy kubek ma być wręczony uczniowi, może być on bardziej zindywidualizowany – podkreślać jego mocne strony, osiągnięcia w danej dziedzinie, by motywować do dalszej pracy – to właśnie słowa są motorem sukcesu. Nauczyciele na koniec roku szkolnego, poza wspomnianymi wcześniej bukietami, otrzymują też słodycze i kosze ze słodyczami i owocami lub jakiś drobiazg w postaci herbaty czy mydełka. Wychowankowie często, chcąc wyróżnić swojego wieloletniego opiekuna i odwdzięczyć

63/2018

się za włożony trud, wręczają mu coś dodatkowego i zwykle są to osobiste prezenty od całej klasy lub indywidualne od uczniów. Tutaj pojawia się drobna biżuteria srebrna, voucher czy talon, artykuły piśmienne, książki lub bardziej sentymentalnie: pamiątkowe prezenty, takie jak tablo, kuferek wspomnień ze zdjęciami czy album ze zdjęciami i podpisami uczniów. Spotkałam też nauczyciela, który otrzymywał od swoich podopiecznych obrazy namalowane własnoręcznie przez nich, wiersze i autorskie powiedzonka zestawione w miniksiążce, zakładkę do książki, rzeźbę czy upieczony domek z piernika. Taki prezent to chyba najcenniejsza pamiątka dana szczerze i od serca. Uczniowie dają też np. własnoręcznie zrobiony „dziennik klasowy”, gdzie każda kartka jest zarezerwowana dla jednego ucznia, jest jego zdjęcie i jakiś cytat związany z tą osobą


q FELIETON

(słowa, które wypowiedział w jej kierunku nauczyciel). Jak widać, często budżet nie musi być duży i najważniejszy, wystarczy dobry pomysł, zaangażowanie i chęci. Sposoby wyrażenia wdzięczności i nagradzania wysiłku mogą być różne, ale należy pamiętać, że każde słowo „dziękuję” ubrane odpowiednio w dodatkową otoczkę daje większy zasięg i jest zapamiętane na lata. Jeśli ktoś nagradza Twój trud, właśnie wtedy uświadamiasz sobie, że rzeczywiście to, co robisz, ma sens – nie tylko dla Ciebie, ale i dla innych. Odnoszę jednak swoiste, być może subiektywne wrażenie, że kreatywność w szkolnictwie pod tym kątem wymaga drobnej pomocy agencji. Książki zawsze są dobre i ponadczasowe, są jedyne w swoim rodzaju, jednak ich wybór musi być też przemyślany i dopasowany. Może gdzieś wymagane jest tylko delikatne odświeżenie, może ładne opakowanie, może jakiś niewielki dodatek, biorąc pod uwagę budżet

szkolny. Wyzwanie czeka… A decyzja co do tego, co sami kupimy uczniowi bliskiemu naszemu sercu, należy już do nas. Myślę, że inspiracji jest wiele i zawsze warto dostosować je indywidualnie. Ostatnio miałam przyjemność wręczyć z okazji obrony doktoratu, spinki do mankietów i książkę. ✖

Zdjęcia: Moja Manufaktura, Mr Gadżet, Internet, Bawełniana Sosna

63/2018

21


q  Z BRANZY

Statystyczne rekordy RemaDays Warsaw 2018

Niemal 21 tysięcy specjalistów z branży reklamowej zaszczyciło swoją obecnością Targi Reklamy i Poligrafii RemaDays Warsaw 2018. Najsilniejszą grupę stanowili oczywiście przedstawiciele firm polskich. W sumie w centrum wystawienniczym w Nadarzynie najnowszym osiągnięciom bacznie przyglądali się goście z 52 krajów z całego świata, w tym na przykład z Nigerii, Kamerunu czy Zjednoczonych Emiratów Arabskich. Co czwarty zwiedzający przybył do stolicy Polski po raz pierwszy. W zgodnej opinii gości największym magnesem przyciągającym przedstawicieli branży reklamowej do Warszawy jest niezwykle bogata oferta prezentowana przez wystawców, a w tym roku było ich aż 811. Dla co trzeciej firmy był to debiutancki udział w największej imprezie wystawienniczej w Europie Środkowej. Najwięcej gości pojawiło się w halach targowych w drugim dniu RemaDays Warsaw 2018. Zdecydowało się na to 44 procent osób. Największe zainteresowanie wzbudziły tradycyjnie stoiska prezentujące gadżety reklamowe (64,3 procent), ale niemal taką samą frekwencją mogą pochwalić się firmy przedstawiające ofertę szeroko rozumianej branży poligraficznej. Targowi goście sporo czasu poświęcili także na zapoznanie się z propozycjami innych sektorów aktywności. To dowód na to, że branża reklamowa cały czas poszukuje kreatywnych rozwiązań zgodnych z duchem czasu. ✖

22

Powyżej pokazujemy, jak wyglądała warszawska impreza wystawiennicza w liczbach.

63/2018


63/2018

23


q  Z BRANZY

RemaDays Warsaw 2018 oceniajā goście Choć Targi Reklamy i Poligrafii RemaDays Warsaw trwają trzy dni, to same przygotowania do nich to proces trwający cały rok. Bardzo cennym dla organizatora źródłem informacji, mających na celu poznanie oczekiwań gości, jest tradycyjnie przeprowadzana ankieta. Cieszymy się i dziękujemy zarazem, że podzielili się Państwo swoimi uwagami. W poniższym materiale przedstawiamy wnioski płynące z wyników ankiety.

24

63/2018

Niemal co trzecia osoba odwiedzająca targi RemaDays Warsaw 2018 pojawiła się w stolicy w celu poznania oferty konkretnego wystawcy. Jednak głównym celem przyjazdu pozostaje od lat możliwość zapoznania się z nowościami branży reklamowej. Taką opinię wygłosiło aż 80 procent ankietowanych. Skoro poznaliśmy już najnowsze osiągnięcia rynku branżowego, to warto było od razu nawiązać kontakty handlowe. Taki cel przyświecał ponad połowie uczestników reklamowego święta w Warszawie. Skąd ankietowani czerpali informacje o imprezie wystawienniczej w stolicy Polski? Najdoskonalszym źródłem okazało się bezpośrednie zaproszenie ze strony organizatora i samych wystawców. Spora część gości pozyskiwała wiedzę o targach, opierając się na materiałach publikowanych w prasie branżowej lub za pośrednictwem oficjalnej strony internetowej www. remadays.com. Podobnie jak podczas poprzednich edycji imprezy, największe „oblężenie” ze strony zwiedzających miało miejsce w drugim dniu jej trwania, a więc w czwartek 8. lutego. Prawie połowa gości była wówczas w jednej z dwóch hal Ptak Warsaw EXPO. Jednak nie wszystkim udało się zapoznać z niezwykle bogatą ofertą branżową w jeden dzień. Co piąty zwiedzający przebywał w Warszawie dwa dni, a 5 procent zdecydowało się, że będzie w stolicy od początku do końca trwania imprezy. Respondenci uznali (74 procent), że największą zaletą RemaDays Warsaw 2018 była szeroka oferta przedstawiona przez wystawców, a tych w Warszawie pojawiło się aż 811. To zresztą kolejny rekord. Według ankietowanych ogromnym plusem była lokalizacja, a także duża liczba sektorów branżowej aktywności. Dzięki temu każdy mógł trafić na interesujące go – z punktu widzenia własnej działalności– stoisko. W sprawnym poruszaniu się po terenie centrum wystawienniczego pomogła specjalnie przygotowana mapka. Skorzystało z niej prawie 70 procent badanych. Dobra organizacja centrum targowego, przygotowane dla gości udogodnienia, wyrazisty przekaz reklamowy i wspomniana wcześniej bogata oferta sprawiły, że cztery na pięć osób opuszczały stolicę z poczuciem realizacji wszystkich zamierzonych celów. To bardzo dobrze wróży na przyszłość. Chęć przyjazdu na targi RemaDays Warsaw w przyszłym roku potwierdziło 73 procent biorących udział w ankiecie. Większość respondentów (56 procent) stanowili mężczyźni i osoby do 40. roku życia.


63/2018

25


q  Z BRANZY

GŁOS Z ZAGRANICY Opinie gości, którzy przyjechali do Warszawy z zagranicy, niewiele odbiegały od tych wyrażonych przez polskich respondentów. 60 procent z nich pojawiło się w Ptak Warsaw EXPO, aby zapoznać się z branżowymi nowinkami. Przyjazd do Polski zaplanowano także po to, by nawiązać bezpośrednie kontakty handlowe. Taki cel przyświecał 60 procentom pytanych. Podczas lutowej imprezy w Warszawie obecni byli przedstawiciele branży reklamowej z 52 krajów. Ponad połowa ankietowanych na zapoznanie się z ofertą poświęciła dwa dni, a 13 procent przebywało w stolicy od środy do piątku. Wysoki odsetek badanych (80 procent) potwierdził realizację zamierzonych celów, a niemal trzech na czterech respondentów przyznało, że do Polski przyciągnęła ich duża liczba wystawców. Goście z zagranicy wysoko ocenili także organizację imprezy i przygotowane udogodnienia. Aż 20 procent gości dowiozły na targi bezpłatne autobusy. Ponad połowę badanych, tak jak w przypadku Polaków, stanowili panowie i osoby do 40. roku życia. ✖

26

63/2018


63/2018

27


q  Z BRANZY

Wieczorna Koronacja Na ten moment nie trzeba było długo czekać. Już pierwszego dnia Targów Reklamy i Poligrafii RemaDays Warsaw 2018 poznaliśmy laureatów konkursu Korony Reklamy. Prestiżowe nagrody w czterech kategoriach przyznane zostały liderom rynku. Okazałe statuetki trafiły do wyróżnionych podczas uroczystej kolacji. To nie był oczywiście koniec konkursowych emocji. Na zakończenie warszawskiej imprezy poznaliśmy zwycięzców w głosowaniu na najlepszy katalog roku – Catalogue of the Year.

Oba konkursy mają już swoją kilkunastoletnią historię, a co za tym idzie, stają się coraz bardziej prestiżowe. Uprawnieni do wzięcia udziału w rywalizacji o Korony Reklamy byli wystawcy 14. edycji RemaDays Warsaw, a także partnerzy programu Solidni w Biznesie. Kulminacyjnym punktem konkursu było wręczenie nagród, ale samo głosowanie za pośrednictwem unikalnych linków rozesłanych do firm z branży odbyło się już w styczniu. Statuetki i wyróżnienia przyznano tradycyjnie w czterech kategoriach – Importer upominków reklamowych, Producent upominków reklamowych, Out&InDoor i Technology. W pierwszej z nich triumfowała firma Asgard Sp. z o.o. z Baranowa pod Poznaniem. – Tegoroczną Koronę Reklamy, mimo, że jest to już nasza siódma nagroda, odbieramy jako wielkie wyróżnienie. Ma ona dla nas ogromne znaczenie, ponieważ jest przyznawana przez klientów, z którymi współpracujemy przez 365 dni w roku. Dzięki głosowaniu mogą oni wybrać najlepszych dostawców – cieszymy się, że to właśnie nas wyróżnili – mówiła prezes firmy Anna Roszczak. Nie mniej radości wywołało ogłoszenie wyników w kategorii Technology. – Jestem zaskoczony i niezwykle szczęśliwy, choć muszę przyznać, że już po pierwszym dniu RemaDays daje się we znaki zmęczenie – ocenił krótko przedstawiciel Drukarni Chroma, Andrzej Nowak. Pełną listę zwycięzców prezentujemy poniżej, można się z nią zapoznać także za pośrednictwem strony internetowej www.remadays.com w specjalnej zakładce poświęconej konkursom.

28

KATEGORIA PRODUCENT UPOMINKÓW KATEGORIA PRODUCENT UPOMINKÓW REKLAMOWYCH – A.S.S.-3 BIURO EXPORTU IMPORTU I MARKETINGU – EWA SKOCZEŃ – Przyznanie naszej firmie Korony Reklamy było ogromnym zaskoczeniem. Nie ukrywam, że ogłoszenie wyników spowodowało, że w oczach pojawiły się łzy. To wielkie wyróżnienie, biorąc pod uwagę z jak potężną konkurencją przyszło nam się zmagać. Nagroda jest tym cenniejsza, że przyznana została przez klientów. ✖

KATEGORIA OUT&INDOOR – ADSYSTEM SP. Z O.O – ŁUKASZ WAGEMANN – Nie jest to pierwsza nasza nagroda, jaką otrzymujemy. Tak naprawdę trudno powiedzieć która, bo z roku na rok zawsze kręcimy się wokół podium. Nie zmienia to jednak faktu, że Korona cieszy nas niezmiernie. ✖

W kategorii Producent upominków reklamowych: I miejsce: A.S.S.-3 BIURO EXPORTU IMPORTU I MARKETINGU – EWA SKOCZEŃ II miejsce: MAXIM CERAMICS SP. Z O.O. SP. K. III miejsce: JAGUAR TOMASZ CHWIŁOWICZ

63/2018

Wyróżnienia: – BADGE4U WOJCIECH PAWŁOWSKI – CITRON GROUP – WILK ELEKTRONIK SA W kategorii Importer upominków reklamowych: I miejsce: ASGARD SP. Z O.O. II miejsce: AXPOL TRADING SP. Z O.O. SP. K. III miejsce: EASY GIFTS SP. Z O.O. Wyróżnienia: – MACMA POLSKA SP. Z O.O. – S2DISTRIBUTION – ŻEJMO & SIATECKI S.C. W kategorii Out&InDoor: I miejsce: ADSYSTEM SP. Z O.O. II miejsce: ULTIMA DISPLAYS POLSKA SP. Z O.O. III miejsce: KENTO Wyróżnienia: – NOEX SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ SP. K. – TENT-BALONY LECH PODBIEŁŁO – JOKER HURTOWNIA TKANIN W kategorii Technology: I miejsce: DRUKARNIA CHROMA II miejsce: GRAWERTON ARGO S.A. III miejsce: CANON POLSKA SP. Z O.O. Wyróżnienia: – AGAWA.PL SP. Z O.O. – 3D SYSTEM KRZYSZTOF JĘDRZEJEWSKI – WYTWÓRNIA FILMÓW 360° O ile zwycięzców wyścigu o Korony Reklamy wyłoniły firmy, o tyle najlepsze katalogi roku oceniali goście RemaDays Warsaw 2018. W samo południe trzeciego dnia targów podczas Śniadania Biznesowego uroczyście zaprezentowano laureatów. Ostatecznie zwiedzający postanowili przyznać 3 złote, 3 srebrne i 10 brązowych medali. Złotymi krążkami nagrodzone zostały firmy – Promostars, Badge4U, A.S.S.-3. Srebrne trafiły do przedstawicieli – AxpolTrading Sp. z o.o., Drukarni Chroma i Roly/GorFactory. Na trzecim stopniu podium, a więc z przyznanymi brązowymi krążkami stanęły przedsiębiorstwa – ModernForms Marcin Bosek, Żejmo & Siatecki s.c., Jaguar Tomasz Chwiłowicz, PAR Bakuła Sp. j., Inspirion Polska Sp. z o.o., Avalon Sportswear, Centrum Reklamy Drukarnia RB, SDX Towels Sp. z o.o., GrawertonArgo S.A. i Tryumf Sp. z o.o. Wszystkim wyróżnionym składamy serdeczne gratulacje. ✖


63/2018

29


q  Z BRANZY

Moc ukraińskich pomysłów Blisko stu wystawców, nowe sektory targowe, duże zainteresowanie ze strony zwiedzających. Tak w skrócie można by podsumować dziewiątą edycję Targów Reklamy i Poligrafii RemaDays Kijów, która tradycyjnie odbyła się w najnowocześniejszym centrum wystawienniczym Ukrainy – IEC-EXPO. Na Ukrainie godnie zaprezentowały się też polskie firmy.

Po raz pierwszy wystawcy mogli przedstawić swoje innowacyjne rozwiązania w nowych sektorach branżowych – Gifts&Textile, Sign&Visual, Tech&Print. Na stoiskach można było więc podziwiać całą gamę produktów i usług branży reklamowej, oferowanych nie tylko przez firmy działające na rynku ukraińskim. Te, które zyskały największe uznanie, już pierwszego dnia targów nagrodzone zostały w konkursie Korony Reklamy. Wręczenie wyróżnień dla liderów branżowych w czterech kategoriach miało miejsce podczas uroczystej kolacji i wywołało spore emocje. Z pełną listą laureatów można zapoznać się na stronie: remadays.com.ua. Emocji nie brakowało także podczas ogłaszania wyników w rywalizacji o najlepszy upominek reklamowy roku – Gifts of the Year. W tym przypadku wyboru dokonywali sami zwiedzający, a pod lupę wzięto produkty w pięciu segmentach – od masowych aż do tych z przedziału De Luxe.

30

Spore ożywienie wywołało losowanie nagrody w Loterii dla zwiedzających. W tym roku szczęście uśmiechnęło się do Iriny Gennadievnej Kaptenkov z firmy Denago. Dzięki oddanemu „głosowi” pani Irina będzie mogła słuchać reklamowych przekazów za pośrednictwem zestawu kina domowego – Yamaha Kino System 383 Black. W Kijowie zaprezentowały się tradycyjnie polskie przedsiębiorstwa. Te wysoko oceniają potencjał rynku naszego wschodniego sąsiada. Swoją ofertę przedstawili: OPTO-PLAST S.C., IKONOS LARGE FORMAT PRINTING MEDIA, EURO MAGNESY SP. J., BADGE4U i ATIKO SP. Z O.O. Targi Reklamy i Poligrafii RemaDays Kijów 2018 były okazją do zapoznania się z nowościami branży upominków i usług reklamowych, ale wizyta w Kijowie dla

63/2018

dużej grupy – zarówno wystawców, jak i gości – dała także możliwość poszerzenia swojej wiedzy. Tradycyjnie imprezie wystawienniczej towarzyszył bowiem RemaCongress. Cykl wykładów i prelekcji zorganizowany został przy współudziale: Stowarzyszenia Producentów i Importerów Reklamy i Gadżetów Reklamowych Ukrainy (AVIRSU), Ukraińskiego Stowarzyszenia Przemysłu Wizualnego (UAVI) i Czasopisma Poligraficznego „PrintPlus”. W przyszłym roku stolica Ukrainy gościć będzie specjalistów rynku reklamowego po raz dziesiąty. A my już teraz zapraszamy Państwa na „reklamowy jubileusz” do Kijowa. Do zobaczenia. W stolicy Ukrainy gościli przedstawiciele OPTO-PLAST S.C., IKONOS LARGE FORMAT PRINTING MEDIA, EURO MAGNESY SP. J., BADGE4U i ATIKO SP. Z O.O. ✖q  Z BRANZY

PTE - PROMOTIONTRADE EXHIBITION 2018: INNOWACJA I BIZNES SATYSFAKCJONUJĀ UCZESTNIKÓW Znakomity wynik dla wystawców i zwiedzających podczas najnowszej edycji międzynarodowych targów artykułów reklamowych, tekstyliów promocyjnych oraz technologii personalizacji

Edycja 2018 targów PTE, PromotionTrade Exhibition, zakończyła się udziałem 4.689 odwiedzających, osiągając przy tym ogólny satysfakcjonujący wynik z formuły wystawienniczej zaprezentowanej w tym roku. Rosnąca obecność międzynarodowych uczestników pochodzących z 36 krajów, którzy zapoznali się z nowościami zaproponowanymi przez 186 obecnych wystawców (23% nowych, 28% zagranicznych). Spotkania biznesowe zostały uznane za bardzo pozytywne przez uczestników: negocjacje na wysokim szczeblu podkreśliły potencjał innowacji prezentowanych na imprezie. Bardzo dobre okazały się również wyniki projektu PTE LAB, prawdziwej nowości na rynku: laboratorium produkcyjnego, w którym firmy współpracowały ze sobą, dostarczając maszyny do personalizacji z użyciem różnych technik. Jest to wysoko ceniona inicjatywa, która zostanie ponownie zaproponowana i wdrożona do edycji 2019. Nowe usytuowanie w kalendarzu wystawowym potwierdziło się jako zwycięskie: spotkanie odbędzie się zatem na fieramilanocity od 23 do 25 stycznia 2019 r. potwierdzając synergię z branżami Gifts&Events HOMI, Salone degli Stili di Vita, który będzie w programie na fieramilano (Rho) od 25 do 28 stycznia 2019 r. Info: promotiontradeexhibition.it/ ✖

32

63/2018


63/2018

33


q

WYWIAD

Korony z „kamienia” Firma A.S.S.-3 jest obecna na rynku od ćwierćwiecza, ale prawdziwy jej rozkwit nastąpił dekadę temu, kiedy rozpoczęła produkcję kalendarzy książkowych pod marką Pier Luigi. Dodatkowo do sukcesu przyczynił się wyjątkowy produkt, jaki A.S.S.-3 zaproponowała klientom na targach RemaDays 2014. Kalendarze i notesy promowane pod marką Stonebook, w których papier wykonany jest z kamienia, zawojowały rynek reklamowy. – Postanowiłam zaryzykować, sprowadzając pierwszą partię papieru. Powiedziałam wówczas… najwyżej przez 10 lat będziemy mogli klientom rozdawać za darmo gadżety – wspomina z uśmiechem właścicielka chorzowskiej firmy, a jednocześnie laureatka konkursu Korony Reklamy, Ewa Skoczeń. A.S.S.-3 Biuro Exportu Importu i Marketingu – Ewa Skoczeń, bo tak brzmi pełna nazwa firmy, podczas 14. edycji Targów Reklamy i Poligrafii RemaDays Warsaw święciła prawdziwe triumfy. To właśnie przedsiębiorstwu ze Śląska klienci przyznali pierwsze miejsce w konkursie Korony Reklamy w kategorii: Producent upominków reklamowych. Zapraszamy do rozmowy z Ewą Skoczeń.

y Przyznała Pani, że początki firmy nie były wcale takie łatwe. Cierpliwość została

y Czy od początku drukowaliście kalendarze?

nagrodzona? Z rynkiem upominków związałam się 25 lat temu. Prowadziłam agencję reklamową i handlowałam całym asortymentem. Chciałam się jednak rozwijać, a w głowie kiełkowało wiele pomysłów. W końcu udało się wprowadzić na rynek naprawdę rewolucyjny produkt. Istotnie cierpliwość została nagrodzona. Wszyscy na obecny sukces zapracowali.

y Zainwestowała Pani w ryzyko… Ryzyko się opłaciło. Dzisiaj papier z kamienia jest prawdziwym hitem nie tylko w Polsce, ale też całej Europie, bo okazał się produktem niezwykle innowacyjnym.

NAGRODY A.S.S.-3 – 2018 Międzynarodowy Festiwal i Konkurs Kalendarzy ZOOM ART 2018 • II miejsce w kategorii: Kalendarz książkowy • Nagroda Publiczności Międzynarodowe Targi Reklamy i Poligrafii RemaDays Warsaw 2018 XVI EDYCJA PRESTIŻOWEGO KONKURSU KORONY REKLAMY • I miejsce w kategorii: Producent upominków reklamowych KONKURS CATALOGUE OF THE YEAR 2018 • Złoty Medal za katalog KONKURS CATALOGUE OF THE YEAR 2018 WYNIKI GŁOSOWANIA INTERNETOWEGO • I miejsce w kategorii: Produkty promocyjne – kalendarz z papieru z kamienia • I miejsce w kategorii: Produkty wzmacniające markę – notes A5 z papieru z kamienia WYNIKI GŁOSOWANIA NA TARGACH REMADAYS WARSAW 2018 • wyróżnienie w kategorii Top Design • II miejsce w kategorii Top Fun • II miejsce w kategorii Top Idea

34

63/2018

4 lata temu, podczas 10. edycji RemaDays Warsaw, zaprezentowaliśmy notes wykonany z „kamiennego papieru”. Premiera wywołała ogromne zainteresowanie targowych gości. Pojawiły się pytania o kolejne gadżety. Zapadła decyzja o produkcji kalendarzy. Sprowadziliśmy pierwszy kontener papieru. Żartowałam, że jak pomysł nie wypali, to najwyżej przez 10 lat będziemy mogli rozdawać gadżety. Pytano nas przecież: co to za wynalazek? Potem były zestawy upominkowe i torebki. Na zapytania klientów zawsze odpowiadaliśmy konkretnymi produktami.

y W czym tkwi siła Pani „sztandarowych” produktów? Papier z kamienia mamy opatentowany na terenie całej Unii Europejskiej. To jest bardzo innowacyjny projekt. Zainwestowaliśmy w marketing sprzedażowy. Co najważniejsze, cały czas poszukujemy nowych rozwiązań. Zaczynaliśmy od 1 formatu notesu, następnie wprowadziliśmy kalendarz, aktualnie mamy w swojej ofercie 3 formaty notesów oraz 4 modele kalendarzy z papieru z kamienia pod marką Stonebook. Jest też seria limitowana, która zbiera niezwykle pozytywne opinie. To produkt dla wymagającego klienta.

y Nie była więc Pani zadziwiona, odbierając nagrodę Korony Reklamy podczas RemaDays Warsaw 2018? Byłam w kompletnym szoku. Nie będę ukrywać, że i łezka zakręciła się w oku. Po cichu liczyłam na wyróżnienie, ale startując do rywalizacji z wieloma potentatami nie spodziewałam się pierwszego miejsca. Korona ucieszyła mnie tym bardziej, że była przyznana przez klientów. Doceniono naszą pracę. Mnie to wyróżnienie dodało jeszcze większego „poweru”. Już są nowe pomysły.

y Podczas kolejnej edycji RemaDays znowu Pani czymś zaskoczy? Nie spoczywamy na laurach. Wysoko zawiesiliśmy sobie poprzeczkę w tym roku. Znów będziemy starali się zaskoczyć klientów. Czy nam się to uda, ocenią oni sami. ✖ Rozmawiał Grzegorz Surdyk


63/2018

35


q

˙ GADZETY

EVENTY CZAS ZACZĀċ Wszyscy czujemy już lato. Dni są coraz dłuższe, poranki cieplejsze, a popołudniami temperatura zdecydowanie wzrasta. W branży reklamowej ta pora roku charakteryzuje się zwiększoną liczbą eventów.

‹ Jakub Szymczak › To właśnie podczas takich imprez, kierowanych do klientów bądź pracowników, buduje się markę firmy. Sytuacja jak w powiedzeniu: „Jak cię widzą, tak cię piszą”. Dlatego wszelkie eventy muszą być dopięte na ostatni guzik. Niczego nie powinniśmy pozostawiać przypadkowi. A najłatwiejszy sposób to wybór specjalistów, dzięki którym będziemy mogli spać spokojnie. Kilku z nich zaprezentujemy.

PRZEZ ŻOŁĀDEK DO… PORTFELA

cy. Gdy grupa docelowa jest jasno sprecyzowana, to nie chcemy niezapowiedzianych gości. Prostym rozwiązaniem, które zapobiegnie nieprzyjemnym sytuacjom, jest wprowadzenie opasek papierowych zakładanych na nadgarstek. Jeśli skorzystamy z usług firmy BOTT, to takie opaski mogą być przyozdobione barwami bądź logo danej firmy. Leszczyńska firma (znana w sieci pod domeną opaska.eu) oferuje bardzo ciekawe opaski jednodniowe lub kilkudniowe. Warto zapoznać się z ich ofertą. ✖

SKY IS THE LIMIT

NALEWAMY I REKLAMUJEMY

Podstawą jest zaplecze gastronomiczne. Od tego musimy zacząć: mobilne bary, pokazy specjalistów, warsztaty, catering, bufet kawowy czy wreszcie odpowiedni dobór trunków. W tej dziedzinie najwyższą jakość zapewni nam Europejskie Centrum Gastronomii. To dynamicznie rozwijającą się firma z Krakowa. Jej specjalnością jest sztuka kawowa, ale inne działy gastronomii również nie są jej obce. Europejskie Centrum Gastronomii stworzyło nawet własne mieszanki kaw – unikatową Passjonę i inspirującą Finettę. ✖

Niezbędne na eventach są także kubki. W ostatnim czasie niezwykle popularne stały się kubki papierowe. Bogatą ofertę tego produktu ma Rainbow Cups. Warszawska firma nie ma wątpliwości, że kubek to chwytliwa reklama danego przedsiębiorstwa. Trudno się z nimi nie zgodzić. Kubki z logo naszej firmy z pewnością nie pozostaną niezauważone, a Rainbow Cups ma możliwości, by stworzyć z nich prawdziwe dzieła sztuki. ✖

UNIWERSALNY I DLA KAŻDEGO

Większość eventów jest kierowana do konkretnej grupy osób. Nie ma znaczenia, czy są to nasi obecni klienci, potencjalni kontrahenci czy może pracowni-

To jedno z bardziej popularnych anglojęzycznych powiedzeń. Niebo jest limitem, czyli tak naprawdę nic nas nie ogranicza. A gdyby tak potraktować to powiedzenie bardziej dosłownie i spróbować wykorzystać niebo do reklamy? Nie ma sprawy, jeśli skorzystamy z usług Aeronauty. Pruszkowska firma swój sukces zawdzięcza ofercie z oryginalną reklamą w przestrzeni powietrznej. Balon na ogrzane powietrze to innowacyjny nośnik reklamy, który wpisuje się w motto: „Tylko niebo zostało dla klientów”. ✖

RELAKS W PREZENCIE

PRZEPUSTKA TEŻ MOŻE BYċ REKLAMĀ

36

To wszystko znajdziemy w ofercie firmy Huberta Czekajewicza. Na każdym z tych produktów możemy umieścić logo naszej firmy. A balony można wykorzystać w przeróżny sposób. Wszystko zależy od naszej kreatywności. ✖

Obok kubków doskonałym gadżetem do umieszczenia logo naszej firmy są również balony. I tu z pomocą przychodzi nam firma LNB, której nazwa powstała od pierwszych liter: „logo na balonie”. Balony foliowe, balony lateksowe, balony pneumatyczne?

63/2018

Na eventach organizowane są często również konkursy, w których można wygrać bardzo ciekawe nagrody. Pomysłów na nie może być mnóstwo, dlatego naprzeciw naszym oczekiwaniom wychodzi firma Yasumi. Oferuje bony podarunkowe na zabiegi kosmetyczne i SPA, które cieszą się coraz większym zainteresowaniem Polaków. Dużymi atutami firmy są: możliwość wykorzystania bonów w punktach w całej Polsce, szeroki wachlarz usług i dbałość o szczegóły. ✖


q  OKNO PROMOCJI

‹ CARBONICA › W ofercie firmy znajdują się produkty wysokiej jakości, cenione przez użytkowników za funkcjonalność oraz nowoczesny design. Szeroki wybór obwolut, wiele opcji kolorystycznych, nadruk grafiki czy też tekstu daje duże możliwości personalizacji upominku idealnego! Produkty Carbonica możemy znakować logotypem firmy już od 10 sztuk! Cena kompletu już od 25,00 zł. ✖

‹ WERA › Zarówno narzędzia, ich etui jak i opakowania możemy znakować logotypem Twojej firmy. Większość z nich to produkty dostarczane w eleganckim opakowaniu prezentowym. Taki upominek może okazać się świetnym prezentem dla Twoich klientów, a korzyści płynące z użytkowania narzędzi tak silnej marki jaką jest Wera są niezliczone. Ceny zestawów narzędzi już od 45 zł. ✖


q  FELIETON

Futbolowe eldorado Już niewiele dni pozostało do „piłkarskiej godziny zero”. 14. czerwca w Moskwie, meczem Rosja – Arabia Saudyjska, zainaugurowane zostaną finały mistrzostw świata w piłce nożnej. Dla znakomitej większości mieszkańców naszej planety to będzie cudowna chwila. A potem…

Miliardy przed telewizorami, setki milionów w strefach kibica, miliony na stadionach, „zbiorowa palma” i… domowe przepychanki. Dla osób, dla których ten sport nie ma większego znaczenia, będą to niezwykle ciężkie chwile. Jednego tej imprezie odmówić nie można. To prawdziwa machina reklamowo-marketingowa, której nikt się nie oprze. Cieszmy się, że i reprezentacja Polski jest jednym z trybów tej machiny. Nie każdy jest fanem futbolu, to rzecz oczywista. Są tacy, dla których jest on fanaberią lub, przepraszam za kolokwializm, „bieganiem 22 dorosłych facetów w krótkich spodenkach za kawałkiem skóry”. W tych czasach to już nawet nie skóry. Nieważne. Nie ma jednak osoby, która o potędze tej imprezy się nie przekonała lub nie przekona. – Przepraszam, czy chce pan odebrać saszetkę z naklejkami? – zapytała mnie sympatyczna ekspedientka. – Nie, dziękuję – grzecznie odpowiedziałem. – To co, nie jest pan kibicem naszych? – Jestem, ale ja naklejek nie zbieram, a córka też mocno wyrosła. – Dziwne – zakończyła. Przychodzę do domu, a w torbie z zakupami kwit na odbiór… saszetek z podobiznami Roberta Lewandowskiego i reszty naszych reprezentantów. Nie uciekniesz. Przede mną autobus komunikacji miejskiej i jasny dla mnie przekaz. Nie masz jeszcze

38

Na podstawie okólnika w porze, gdy swoje mecze będzie rozgrywać reprezentacja Brazylii, zostanie skrócony czas pracy wszystkich banków w kraju. Pierwszy mecz pięciokrotni mistrzowie świata rozegrają 17. czerwca w Rostowie ze Szwajcarią.

zestawu kibica? Bo jak nie masz, to chyba czas najwyższy się do nas zgłosić. I tak już będzie przez kilka miesięcy, bez względu na wynik naszych. Światowe rynki upominków i usług reklamowych będą w ekstazie. MŚ w piłce nożnej to kopalnia nie złota, a diamentów. Krótki, jak najbardziej subiektywny raport: koszulkę z godłem mieć trzeba, szalik na szyi też obowiązkowy. Flaga w oknie i za szybą

63/2018

samochodu, kubek z „Lewym”, kufel z „Grosikiem”. Trzeba też coś przekąsić i wypić. Czy mam dalej wymieniać? Specjalistom z branży niczego nie muszę tłumaczyć. Wiedzą więcej niż ja. Mistrzostwa świata w „kopanej” są fenomenem nakręcającym na kilka miesięcy gospodarki, głównie państw uczestników. Wszystko, co związane z imprezą, jest przedmiotem wyjątkowego pożądania. Tylko czy jest w tym coś złego? Wiem. Najbardziej poprawni stwierdzą, że wkręcanie ludzi i granie na emocjach jest niegodne. Tak? A czy ja muszę odebrać naklejki lub zgłosić się po pakiet kibica do firmy X? Może to będzie dość ryzykowna teza, ale ja bardzo chcę, by przez miesiąc atakowały mnie mundialowe gadżety. Przecież o to w tej całej zabawie chodzi. Cieszmy się każdym z 64 meczów. Korzystajmy z tych wyjątkowych chwil, kiedy wszyscy spoglądamy na tablicę wyników i wszystkim zależy na wygranej biało-czerwonych. Żeby być jednym z trybów maszyny, która wkręca… – 19. czerwca: Polska – Senegal (godz. 17:00) – 24. czerwca: Polska – Kolumbia (godz. 20:00) – 28. czerwca: Polska – Japonia (godz. 17:00) Co dalej, trudno przewidzieć. Oby 15. sierpnia na stadionie „Łużniki” przed pierwszym gwizdkiem sędziego zabrzmiał „Mazurek Dąbrowskiego”. Życzę emocji i łez radości. Dopingujmy w szaliku, koszulce… ✖


63/2018

39


q  INSPIRACJE - GIFTS OF THE YEAR

Opaska na wagę złota Na te chwilę warto było czekać aż trzy miesiące. Tyle trwały bowiem „zmagania” o tytuł najlepszego upominku reklamowego roku. Wyniki konkursu „Gifts of the Year” ogłoszono w trzecim dniu Targów Reklamy i Poligrafii RemaDays Warsaw 2018 podczas tradycyjnego Śniadania Biznesowego. Nagrody i wyróżnienia są bardzo cenne, bo znaczący wpływ na ostateczne rozstrzygnięcia mają goście warszawskiej imprezy wystawienniczej. Dla kilku firm był to, naprawdę wyjątkowy dzień. Do drugiego etapu konkursu awansowało po dziesięć najlepszych gadżetów w każdej z kategorii. Oceniane były między innymi: kreatywność, estetyka, trwałość, jakość wykonania, a także - jak w przypadku segmentu TopFun – to, czy produkt jest zabawny. Wszystkie propozycje importerów i producentów, które znalazły się

w finale, można było oceniać na stoisku organizatora targów RemaDays Warsaw i tam też oddać swój głos za pomocą specjalnego formularza. Dla kilku firm piątkowy brunch okazał się niezwykle udany. Otrzymać wyróżnienie po raz pierwszy lub triumfować w więcej niż jednej kategorii to

ogromne osiągnięcie. Pamiętajmy, że uczestnicy rynku artykułów i usług reklamowych niemal każdego dnia podwyższają poprzeczkę. Ta, w Warszawie była zawieszona bardzo wysoko. Nic tylko gratulować. Pełną listę laureatów konkursu „Gifts of the Year” prezentujemy poniżej.

BADGE4U WOJCIECH PAWŁOWSKI

C AMERA COVER Nie zaklejasz kamerki w laptopie ? Myślisz że to fanaberia ? To błąd. Dla hackerów podglądanie przez kamerę jest stosunkowo łatwe. Każdy świadomy użytkownik komputera powinien zdawać sobie z tego sprawę. Przestępca nie tylko może robić nam zdjęcia, może także nagrywać całe filmy. Dlatego oferujmy plastikowe camera covery, dostępne w czterech kształtach z nadrukiem UV CMYK. Camera cover jest dostępny w kartoniku, zapakowany w polybag. ✖ Produkty masowe – do kwoty 1,50 zł.

miejsce 1 ROSNOWSKI GIFT

KARTA DO USUWANIA KLESZCZY Karta do usuwania kleszczy jest praktycznym upominkiem niezbędnym podczas wędrówek po lesie od wiosny do jesieni. Dzięki niej w bezpieczny sposób można pozbyć się intruza, a ogromna powierzchnia reklamowa pozwala na umieszczenie nie tylko logo, ale również wielu cennych informacji. Karty są dostępne w szerokiej kolorystyce w wersji transparentnej oraz mlecznej. ✖ Produkty masowe – do kwoty 1,50 zł.

miejsce 2 BADGE4U WOJCIECH PAWŁOWSKI

C ARDGUARD Zabezpieczyliśmy ponad pięć milionów kart. Zaufały nam instytucje finansowe oraz osoby prywatne. Po czterech latach obecności na rynku cardguard zdobył cztery nagrody Gifts of the Year oraz pozytywne recenzje w prasie. Produkt posiada certyfikat wydany przez Instytut Elektroniki AGH w Krakowie, gwarantujący stuprocentową skuteczność ochrony przed elektronicznymi kieszonkowcami. Jeśli dbasz o bezpieczeństwo swoich pieniędzy, cardguard jest dla Ciebie. ✖ Produkty masowe – do kwoty 1,50 zł.

miejsce 3

40

63/2018


q  INSPIRACJE - GIFTS OF THE YEAR

ANTYHACKER

ZASŁONA NA KAMERĘ INTERNETOWĀ Praktyczny design, ultracienka konstrukcja, perfekcyjne otwieranie i zamykanie dzięki zastosowaniu mikroprowadnic. Pasuje do wszystkich laptopów, desktopów Apple i tabletów. Wykonany z plastiku o specjalnej ziarnistości, pokryty ABS. Znakowanie w pełnym kolorze na całej powierzchni. Umieszczona grafika czy logo na antyhackerze jest zawsze widoczna, i przy zamkniętej, i przy otwartej zasłonie. Zabezpiecza i chroni przed szpiegowaniem. Produkt opatentowany, wysoka jakość. ✖ Produkty impulsowe – do kwoty 5 zł.

miejsce 1

PAR BAKUŁA SP.J.

L AMPKA POCKET L AMP

A.S.S.-3

NOTES A5 Z PAPIERU Z KAMIENIA Notes z papieru z kamienia w formacie 130 mm x 208 mm. Model FERMO jest to połączenie oprawy PIKO o strukturze regularnej kratki z gumką zamykającą zamontowaną poziomo z miejscem na długopis. Możliwość znakowania: tłoczenie, grawer lub logo metalowe. Zalety papieru z kamienia: ekologiczny, wodoodporny, odporny na rozdarcia. ✖ Produkty wzmacniające markę – do kwoty 25 zł.

Zadziwisz swoich przyjaciół tym gadżetem. Lampka LED wielkości karty kredytowej zaczyna świecić nastrojowym światłem po podniesieniu żarówki, zaś gaśnie po jej opuszczeniu. ✖

miejsce 1

Produkty impulsowe – do kwoty 5 zł.

miejsce 2

SIBAND.PL

OPASKI NIEZGUBKI DL A DZIECI Opaski na rękę Siband (NIEZGUBKI wielokrotnego użytku) to nowatorski pod względem materiałowym, estetycznym i funkcjonalnym gadżet dla dzieci, posiadający certyfikat PZH. Hipoalergiczny materiał i designerskie zapięcie produkowane w 100% na terenie Polski sprawiają, że to doskonały gadżet eventowy i reklamowy. Możliwość zmiany kreacji graficznej na całej powierzchni pozwala stworzyć dedykowany gadżet. To również doskonała pamiątka czy identyfikator, po którym można pisać dowolnym długopisem. ✖

P.P.H.U. CERAMIKA TUŁOWICE

Produkty impulsowe – do kwoty 5 zł.

KUBEK Z MIE JSCEM NA CIASTKO POJ. 225 ML

miejsce 3

Przerwa na kawę czy herbatę z dodatkiem ulubionych ciastek? Po co szukać talerzyka, jak możesz mieć wszystko w jednym kubku? Ten kreatywny kubek może być ciekawym pomysłem na promocję Twojej marki! Poza oryginalnym designem oferujemy indywidualny nadruk z logo lub hasłem reklamowym. Zaskocz Klientów ciekawym giftem i spraw, aby Twoja marka towarzyszyła im podczas codziennego rytuału picia kawy czy herbaty! ✖ Produkty wzmacniające markę – do kwoty 25 zł.

miejsce 2

63/2018

41


q  INSPIRACJE - GIFTS OF THE YEAR

A.S.S.-3

PRO-USB

KALENDARZ Z PAPIERU Z KAMIENIA

KABEL CHARGE PVC Z LOGO 3D Funkcjonalny kabel do ładowania z logo przygotowywanym na zamówienie. Kabel posiada wtyczkę USB oraz cztery końcówki: Mini USB, Micro USB, iPad i Lightning (do iPhone 8). Może służyć jako dodatek do Power Banku lub jako samodzielny gadżet. ✖

Kalendarz z papieru z kamienia w formacie 167 mm x 240 mm. Oprawiony ekoskórą IDEO w kolorze czarnym, obszyty dookoła, zamykany efektowną zapinką na magnes z logo, dodatkowo tłoczony rok na okładce. W środku wyklejki z papieru barwionego w masie z wytłoczonym na wypukło logo w kolorze złotym. Zapakowany w pudełko czarne z logo. Zalety papieru z kamienia: ekologiczny, wodoodporny, odporny na rozdarcia. ✖

Produkty promocyjne – do kwoty 50 zł.

miejsce 3

Produkty promocyjne – do kwoty 50 zł.

miejsce 1 CONNECT SP Z O.O.

ALCO-BOT

AXPOL TRADING SP. Z O.O. SP. K.

INNOWAC YJNA BEZPRZEWODOWA Ł ADOWARKA SAMOCHODOWA 5W Innowacyjny i niezwykle funkcjonalny gadżet reklamowy dla każdego kierowcy! Ładowarka z nowoczesną technologią umożliwia bezpieczne prowadzenie samochodu, podczas gdy telefon ładuje się bezprzewodowo. Wyposażona jest w uchwyt do zamontowania telefonu do wentylacji w samochodzie oraz uchwyt do przymocowania na desce rozdzielczej. Bezprzewodowe ładowanie jest kompatybilne z najnowszej generacji systemami Android, iPhone 8, 8S oraz X. ✖ Produkty Premium – do kwoty 150 zł.

miejsce 1

Alco-Bot to miniaturowy alkomat, podłączany do smartfona. Obsługiwany za pomocą dedykowanej darmowej aplikacji, która dodatkowo wyświetla na smartfonie materiały reklamowe klienta. Wygląd aplikacji również może być dostosowany pod klienta. Potencjał marketingowy Alco-Bot wykracza daleko poza standardowe oznaczenie gadżetu reklamowego logotypem. Alco-Bot to de facto wysokiej jakości sensor, korzystający z zasobów smartfona. Oferuje funkcjonalność alkomatu za ułamek jego standardowej ceny. ✖ Produkty promocyjne – do kwoty 50 zł.

miejsce 2 EASY GIFTS SP. Z O. O.

ZESTAW STANLEY MOUNTAIN FOOD SYSTEM Zestaw amerykańskiej marki Stanley znanej z najlepszej jakości produktów heavy-duty. Zestaw składa się z garnka, chowanego w nim pojemnika na żywność oraz łyżko-widelca. Zakrętka służy także jako miska. Wykonany ze stali nierdzewnej pojemnik trzyma ciepło do 13 h, zimno – do 11 h. Zestaw idealnie sprawdza się na piknikach, biwakach czy wycieczkach górskich. Można go myć w zmywarce, nie zawiera BPA. ✖ Produkty Premium – do kwoty 150 zł.

miejsce 2

42

63/2018

PAR BAKUŁA SP.J.

KUBEK PRÓŻNIOW Y OSLO-POŁ ĄCZENIE ZALET TERMOSU I KUBKA Kubek Oslo został wyposażony w nowoczesną technologię unbolt&press stanowiącą podwójne zabezpieczenie przed przypadkowym wylaniem napoju. Utrzymuje ciepło przez 16 godzin. 2 ścianki ze stali nierdzewnej – zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz zastosowano stal nierdzewną 18/8 o podwyższonej jakości. Pojemność 500 ml, cena katalogowa 54,90 zł. ✖ Produkty Premium – do kwoty 150 zł.

miejsce 3


q  INSPIRACJE - GIFTS OF THE YEAR

VICTORINOX POLAND SP. Z O.O.

MIDNITE MANAGER@WORK

CURVER POLAND SP Z O.O.

WALIZKA PERSONALIZOWANA Walizka posiada ochronę patentową w Unii Europejskiej (Urząd Harmonizacji Rynku Wewnętrznego Znaki Towarowe I Wzory 002 479 097-0001). Dzięki unikalnej technologii personalizacji masz pewność, że Twoją walizkę wyróżniać będzie niepowtarzalny design i najwyższa jakość odwzorowania graficznego. Walizki wykonane są z najwyższej jakości materiałów, takich jak 100% polipropylen, 100% czysty policarbon, ABS, które zapewniają odporność produktu na zarysowania, pęknięcia i otarcia. ✖

Kieszonkowy scyzoryk z pamięcią USB to doskonały upominek zarówno dla mężczyzn, jak i dla kobiet. Midnite Manager@work możesz mieć zawsze przy sobie. W kieszeni, w torebce lub jako brelok do kluczy. Obok zestawu praktycznych funkcji wyposażony jest w obrotową i wyjmowaną pamięć USB 3.0/3.1 o pojemności 16 GB. Ten praktyczny gadżet sprawdzi się w każdej Twojej podróży i ułatwi Ci życie wszędzie tam, gdzie zaprowadzi Cię nowe wyzwanie. ✖ Produkty De Luxe – do kwoty 500 zł.

miejsce 2

BOOMPODS POLSKA

FUSION GŁOŚNIK BLUETOOTH Mobilny, stylowy, wodoodporny IPX7 (może być całkowicie zanurzony w wodzie), wstrząsoodporny głośnik bluetooth. Głośnik dysponuje mocą 10 watów, która jest wystarczająca do nagłośnienia dowolnego pomieszczenia, ale jeśli chcesz więcej, możesz sparować dwa głośniki Fusion, aby uzyskać prawdziwy dźwięk stereo. Specyfikacja: czas działania: 8 godzin; pasmo przenoszenia: 120 Hz – 18000 Hz; czas ładowania baterii: 3,5 godziny; bluetooth 4.1; wodoodporny IPX7; moc: 10 W. ✖ Produkty De Luxe – do kwoty 500 zł.

Produkty De Luxe – do kwoty 500 zł.

miejsce 3

miejsce 1

TEEM DYSTRYBUTOR LEXON

FINE FINE kolekcja zaprojektowana przez Pauline Deltour z myślą o nowoczesnej i eleganckiej kobiecie. Produkty, które, tak jak biżuterię, chce się mieć i używać w codziennym życiu: radio, głośnik BT, atomizer do perfum, powerbank, budzik, wizytownik z lusterkiem i lampka do torebki. Produkty ✖ SOBO PAWEŁ SOBOLEWSKI

Top Exclusive – powyżej kwoty 500 zł.

SENSUAL FL AMES

miejsce 3

JBL Charge 3 to najwyższej jakości potężny, przenośny głośnik Bluetooth (v4.1) generujący doskonały dźwięk stereo i służący jednocześnie jako Power Bank o pojemności 6000 mAh. Wodoodporna konstrukcja, wytrzymały materiał i solidna obudowa sprawiają, że Charge 3 towarzyszyć może zabawie praktycznie wszędzie! ✖

MAŁE DZIEŁA SZTUKI • Niepowtarzalne wzornictwo • Świeczniki z metali kolorowych • Mosiądz / Miedź • Ręczne wykonanie • Latarnie, które można przenosić • Dobre na zewnątrz • Patyna w różnych barwach • Zmysłowe płomienie nadają wnętrzom ciepło i charakter. Wprowadzają interesujący efekt refleksów świetlnych. Zawsze wzbudzają zainteresowanie. Świetnie nadają się na upominki dla ludzi ceniących indywidualizm. Są unikalną alternatywą dla prezentów z segmentu Premium. To przedmioty z duszą. ✖

Produkty Top Exclusive – powyżej kwoty 500 zł.

Produkty Top Exclusive – powyżej kwoty 500 zł.

miejsce 1

miejsce 2

EASY GIFTS SP. Z O. O.

GŁOŚNIK BLUETOOTH JBL CHARGE 3

63/2018

43


q  INSPIRACJE - GIFTS OF THE YEAR

EASY GIFTS SP. Z O. O.

GŁOŚNIK BLUETOOTH JBL CHARGE 3 JBL Charge 3 to najwyższej jakości potężny, przenośny głośnik Bluetooth (v4.1) generujący doskonały dźwięk stereo i służący jednocześnie jako Power Bank o pojemności 6000 mAh. Wodoodporna konstrukcja, wytrzymały materiał i solidna obudowa sprawiają, że Charge 3 towarzyszyć może zabawie praktycznie wszędzie! ✖ TopDesign

BOOMPODS POLSKA

miejsce 2

FUSION GŁOŚNIK BLUETOOTH Mobilny, stylowy, wodoodporny IPX7 (może być całkowicie zanurzony w wodzie), wstrząsoodporny głośnik bluetooth. Głośnik dysponuje mocą 10 watów, która jest wystarczająca do nagłośnienia dowolnego pomieszczenia, ale jeśli chcesz więcej, możesz sparować dwa głośniki Fusion, aby uzyskać prawdziwy dźwięk stereo. Specyfikacja: czas działania: 8 godzin; pasmo przenoszenia: 120 Hz – 18000 Hz; czas ładowania baterii: 3,5 godziny; bluetooth 4.1; wodoodporny IPX7; moc: 10 W. ✖

WILK ELEKTRONIK SA

HUB ZE ZŁ ĀCZAMI NA USB 3.0, MICRO SD I SD HUB to uniwersalne rozwiązanie łączące funkcjonalność kilku urządzeń w jednym. Wyposażony w 3 złącza USB Typu A, pozwala na przenoszenie danych z kamery, smartfona, tabletu na komputer i odwrotnie. Dzięki złączom SD i micro SD doskonale sprawdzi się jako czytnik kart pamięci Flash. Szerokie możliwości personalizacji czynią z urządzenia funkcjonalny upominek reklamowy. ✖

TopDesign

miejsce 3

TopDesign

miejsce 1 A.S.S.-3

NOTES A5 Z PAPIERU Z KAMIENIA

SIBAND.PL

OPASKI NIEZGUBKI DL A DZIECI Opaski na rękę Siband (NIEZGUBKI wielokrotnego użytku) to nowatorski pod względem materiałowym, estetycznym i funkcjonalnym gadżet dla dzieci, posiadający certyfikat PZH. Hipoalergiczny materiał i designerskie zapięcie produkowane w 100% na terenie Polski sprawiają, że to doskonały gadżet eventowy i reklamowy. Możliwość zmiany kreacji graficznej na całej powierzchni pozwala stworzyć dedykowany gadżet. To również doskonała pamiątka czy identyfikator, po którym można pisać dowolnym długopisem. ✖

Notes z papieru z kamienia w formacie 130 mm x 208 mm. Model FERMO jest to połączenie oprawy PIKO o strukturze regularnej kratki z gumką zamykającą zamontowaną poziomo z miejscem na długopis. Możliwość znakowania: tłoczenie, grawer lub logo metalowe. Zalety papieru z kamienia: ekologiczny, wodoodporny, odporny na rozdarcia. ✖ TopIdea

miejsce 2

BADGE4U WOJCIECH PAWŁOWSKI

C AMERA COVER Nie zaklejasz kamerki w laptopie ? Myślisz że to fanaberia ? To błąd. Dla hackerów podglądanie przez kamerę jest stosunkowo łatwe. Każdy świadomy użytkownik komputera powinien zdawać sobie z tego sprawę. Przestępca nie tylko może robić nam zdjęcia, może także nagrywać całe filmy. Dlatego oferujmy plastikowe camera covery, dostępne w czterech kształtach z nadrukiem UV CMYK. Camera cover jest dostępny w kartoniku, zapakowany w polybag. ✖

TopIdea

TopIdea

miejsce 1

miejsce 3

44

63/2018


q  INSPIRACJE - GIFTS OF THE YEAR

A.S.S.-3

KALENDARZ Z PAPIERU Z KAMIENIA

SIBAND.PL

OPASKI NIEZGUBKI DL A DZIECI Opaski na rękę Siband (NIEZGUBKI wielokrotnego użytku) to nowatorski pod względem materiałowym, estetycznym i funkcjonalnym gadżet dla dzieci, posiadający certyfikat PZH. Hipoalergiczny materiał i designerskie zapięcie produkowane w 100% na terenie Polski sprawiają, że to doskonały gadżet eventowy i reklamowy. Możliwość zmiany kreacji graficznej na całej powierzchni pozwala stworzyć dedykowany gadżet. To również doskonała pamiątka czy identyfikator, po którym można pisać dowolnym długopisem. ✖

Kalendarz z papieru z kamienia w formacie 167 mm x 240 mm. Oprawiony ekoskórą IDEO w kolorze czarnym, obszyty dookoła, zamykany efektowną zapinką na magnes z logo, dodatkowo tłoczony rok na okładce. W środku wyklejki z papieru barwionego w masie z wytłoczonym na wypukło logo w kolorze złotym. Zapakowany w pudełko czarne z logo. Zalety papieru z kamienia: ekologiczny, wodoodporny, odporny na rozdarcia. ✖ TopFun

D.A.A.J. PROJEKT ADRIAN DYLEWSKI

miejsce 2

WHITE&RED Przed Państwem zdjęcie NAJBARDZIEJ POLSKIEGO GADŻETU ZE WSZYSTKICH POLSKICH GADŻETÓW. Wódka klasy premium z możliwością personalizacji poprzez grawerowanie. Idealna na prezent! ✖

TopFun

TopFun

miejsce 1

miejsce 3

Szczelna przykrywka z wysokiej jakości tworzywa sztucznego, duży wybór kolorów przykrywki.

Nadruk zaprojektowany przez firmę Gliniana Kura

HYDROCOLOR

nowe możliwości barwienia Kolory metaliczne i lustrzane dostępne według wzornika Pantone. Technologia zdobienia i nadruk, odporne na zmywanie w zmywarkach. w w w . m a x i m . c o m . p l

Wersje kolorystyczne przykrywek:

Przykrywka LOCK dostępna również z kubkiem Coffe 2 Go.

63/2018

45


EDITION

#12 Your promotional garment and gifts trade show to tap the French market.

o G et 's

L

The key leading event that brings together the whole industry and opens you up new business opportunities.

O C CT 9 1 0 2

In 2018 : +10,700 highly qualified visitors +300 exhibitors, European key players.

ŠDeposit Photos

w o h s e d a tr

Conferences, live demos and innovations gallery to highlights market trends.

www.salon-ctco.com/en

You want to exhibit? Contact us! Anne SIZARET Sales Manager anne@656editions.net 46 Tel. +33 (0)4 78 28 65 04

Emilie EGGENSCHWILLER Sales Representative emilie@656editions.net 63/2018 Tel. +33 (0)6 66 88 14 87

t's Go

alongside

image / personnalisation / digital Organised by


q INNOWACJE - POS OF THE YEAR

POS-owe medale Ostatni dzień Targów Reklamy i Poligrafii RemaDays Warsaw 2018 spowodował wzrost adrenaliny u przedstawicieli sektora POS&Display. Po raz pierwszy w historii warszawskiej imprezy wyróżniono najlepsze produkty oferowane właśnie przez dostawców systemów wystawienniczych. Oceny, na podstawie której przyznano medale, dokonali sami zwiedzający. Goście targów mogli podziwiać zgłoszone do inauguracyjnej edycji konkursu produkty w strefie relaksu zainstalowanej w hali F centrum wystawienniczego Ptak Warsaw EXPO. Konkurs targowy cieszył się sporym zainteresowaniem zarówno firm, które chciały zaprezentować innowacyjne rozwiązania, jak i osób, które przyciągnęła niezwykle bogata oferta sektora. Uroczyste wrę-

czenie nagród, tak jak w przypadku konkursów Gifts of the Year i Catalogue of the Year, odbyło się w samo południe, trzeciego dnia targów RemaDays Warsaw 2018. Jako pierwsi z wynikami głosowania zwiedzających zapoznali się partnerzy programu Solidni w Biznesie. Wszystkim laureatom serdecznie gratulujemy, a pełną listę zwycięzców prezentujemy poniżej.

DAGO DISPLAY

STAND EKSPOZYC YJNY NA ALKOHOL JACK DANIELS Stand podłogowy na alkohol marki Jack Daniels. Wykonany z MDF lakierowanego na połysk z podświetleniem LED-owym produktów. Forma ekspozycyjna. Ciekawy design w formie gitary elektrycznej. Czarny kolor w połysku w połączeniu z kolorową plexą tworzy ciekawe zestawienie. Display w wersji Premium. ✖

Złoty medal TPP

ICURVIO iCurvio to prawdopodobnie jedyny na świecie dyskretny, zakrzywiony iKiosk. Masz poczucie, że jesteś sam w centrum wydarzeń, obraz dosłownie Cię otacza, wydaje się, że Twój cel jest tuż obok Ciebie... Jakość ekranu Cię pochłania. Tylko zakrzywiony i dotykowy ekran iCurvio zapewnia lepsze pole widzenia i wrażenie prawdziwej głębi obrazu i dotyku. To rozwiązanie gwarantuje tylko iCurvio, który nie odbija światła wprost w Twoje oczy. ✖

Złoty medal USABLES GMBH

DAGO DISPLAY

EKSPOZY TOR (W YSPA) NA NOWĀ MARKĘ NAPOJU FUZETE A

GRAVIT LIF TER DIAMOND ALPHA

Stand sprzedażowy w formie z dostępem do produktów z obu stron. Wykonany ze sklejki iglastej i wykończony w kolorze białym z widocznym usłojeniem. Design nawiązuje do liścia herbaty. Ekspozytor z podświetlonymi półkami. Na froncie ramka cyfrowa prezentująca film o nowej marce. Na dole magazynek na towar. ✖

Dowolny produkt o maksymalnej wadze 580 g może się unosić w powietrzu nad kolumną, co na pierwszy rzut oka może być niezrozumiałe dla zwiedzających. Maksymalna wysokość unoszenia to 75 mm, zatem większość osób może umieścić dłoń pod produktem, nie powodując jego upadku. Świadomość marki można budować poprzez zmianę miedzianej tabliczki, w zależności od nazwy prezentowanej biżuterii. ✖

Srebrny medal

Złoty medal

63/2018

47


q  INNOWACJE - POS OF THE YEAR MCO PRODUKT

ROLL-UP METALIZOWANY Luksusowy efektowny roll-up wykonany na materiale metalizowanym tak zwanej "metalizie". Drukowany cyfrowo w kolorystyce CMYK z częściowym poddrukiem kolorem białym oraz lakierem selektywnym błyszczącym lub matowym w wybranych obszarach projektu graficznego. Możliwość zadruku na metalicznym podłożu daje szerokie możliwości uzyskiwania kolorów srebra, złota, czy metalicznych kolorów z palety CMYK. ✖

Srebrny medal USABLES GMBH

GRAVIT LIF TER MICROSOF T Telefony komórkowe unoszą się w powietrzu nad drewnianą kolumną, przyciągając uwagę przechodzących osób. Zwiedzający zatrzymują się, zafascynowani i zdumieni tym efektem. Drewniana kolumna jest także wyposażona w urządzenie chronione systemem antykradzieżowym, dzięki czemu klienci mogą od razu wypróbować telefon. Rozwiązanie to przyciągnie znacznie większą uwagę do danego urządzenia i pozwoli na zostawienie konkurencji daleko w tyle. Kieszeń na ulotki może zostać przymocowana lub usunięta przy pomocy magnesu. ✖

Brązowy medal

PINK PEPPER MEDIA SP. Z O.O.

PEPSI CAN

Zabudowa niestandardowa, 2-paletowa w kształcie puszki Pepsi. Komunikacja nowych smaków wild cherry i lemon. ✖

AXXEL SP. Z O.O. EKSPOZY TOR LED 3D Rama B2 z podświetleniem LED z obrazem 3D o realistycznej głębi. ✖

Brązowy medal KENTO

LUMINO Mobilny system wystawienniczy Lumino City dzięki połączeniu najwyższej jakości materiałów i sprawdzonych rozwiązań jest nowoczesnym lightboxem zapewniającym zjawiskowość ekspozycji. Zastosowane kompozytowe profile są lżejsze od aluminium, a specjalny system łączeń zapewnia błyskawiczny montaż bez użycia narzędzi. Oświetlenie LED przeznaczone do podświetleń skupia światło wewnątrz kasetonu i gwarantuje podkreślenie przekazu. Pokrowiec zapewnia wygodny transport i odpowiednio zabezpiecza wszystkie elementy systemu. Wszystkie produkty Lumino są modularne, a dzięki oryginalnym rozwiązaniom w kilkanaście minut powstają całe stoiska mobilne i zestawy wystawiennicze. ✖

Brązowy medal ORPAK

STAND „KREDKA” 90-LECIE FIRMY ASTRA Ekspozytor sprzedażowy o dostępności 180 stopni. Konstrukcja wykonana z okazji 90-lecia działalności firmy Astra. Główne cechy produktu: zapewnienie maksymalnej funkcjonalności prezentacji wszystkich produktów wytwarzanych przez firmę Astra, takich jak: farby, kredki, kleje, plasteliny, mazaki i wiele innych przyborów plastycznych, kreślarskich, biurowych. Ekspozytor wykonany z tektury 3 i 5 warstwowej z nadrukiem. Na uwagę zasługuje wysoka wytrzymałość produktu po zatowarowaniu - w granicach 60 kg na stand. Grafika dostosowana do kształtu standu i rodzaju produktów na nim prezentowanych. ✖

Brązowy medal

Srebrny medal

48

63/2018


q OSOBOWOSCI

PIOTR ZIELIŃSKI (GIFT STAR)

y Pana pasją jest sport. W jaki sposób Pan się nim zaraził? Od najmłodszych lat wyróżniałem się ponadprzeciętną aktywnością sportową. Niestety nie było mi dane realizować się w sporcie zawodowym. Ale do teraz regularnie gram w piłkę nożną, ponadto jestem absolwentem AWF Warszawa, trenerem tenisa ziemnego, instruktorem narciarstwa itd.

y Prowadzi Pan Akademię Piłkarską w Warszawie. Jaka jest historia tego projektu? Polska Szkoła Futbolu działa od 2012 roku. Tematy o piłce były każdego dnia, a my czuliśmy, że możemy zrobić coś wielkiego. Wtedy moja żona powiedziała: „teraz albo nigdy”. Jest to miejsce, gdzie w profesjonalny sposób, z najlepszymi trenerami dzieci trenują piłkę. Naszym głównym celem jest wychowanie młodych ludzi przez futbol. Obecnie trenuje ponad 150 osób.

y Wolny czas lubi Pan spędzać na korcie do squasha. Co jest fascynującego w tym sporcie? Jestem człowiekiem, który kocha walkę i rywalizację. Squash to bardzo dynamiczna i energetyczna gra, a ja po prostu bardzo lubię bardzo mocno się zmęczyć.

KRZYSZTOF ŻEJMO

(ŻEJMO & SIATECKI)

Squash daje mi możliwość sprawdzania się, rozwoju i dążenia do kolejnych etapów. Obecnie jestem w drużynie CALYPSO Team 1 biorącej udział w silnie obsadzonych Drużynowych Mistrzostwach Polski. ✖

y Szczególnie chętnie wybiera się Pan w góry. Co jest w nich takiego magicznego? W mojej opinii nie ma drugiego tak pięknego miejsca jak góry. Dla mnie to jest najcudowniejszy krajobraz, jaki jestem sobie w stanie wyobrazić. Piękne widoki, w wielu miejscach przenikliwa cisza, która pozwala kontemplować z przyrodą. Do tego możliwość naładowania akumulatorów. To coś, czego nie znajdziemy w innych okolicznościach przyrody.

y Jest Pan miłośnikiem podróży. Jak zaczęła się ta pasja? W szkole średniej zaraziłem się harcerstwem i wszystkim, co z nim związane, a stąd już bardzo niedaleka droga do miłości do pieszych wędrówek. Z niecierpliwością czekałem na rajdy górskie, obozy wędrowne, rajdy piesze czy obozy pod namiotem. To po prostu zostało mi do dzisiaj, lecz w nieco zmodyfikowanej formie.

MACIEJ NOWOSIELSKI

(PRACOWNIA SZTUK PLASTYCZNYCH) y W rubryce „hobby” wpisuje Pan modelarstwo. Czy miłość do niego trwa już od naj-

y Uwielbia Pan ciche, spokojne miejsca. Czy są jakieś, które szczególnie by Pan polecił osobom marzącym o wyciszeniu? Miejsce, w którym można się doskonale wyciszyć, to Sudety, a przede wszystkim Karkonosze i Góry Izerskie. Jednak takim, absolutnie, miejscem, które poleciłbym w pierwszej kolejności, jest Łagów niedaleko Świebodzina. To jest perła ziemi lubuskiej i przede wszystkim raj dla rowerzystów, wędkarzy czy płetwonurków. ✖

y Modelarze często biorą udział w różnego rodzaju zlotach. Czy Pan również spotyka się z ludźmi mającymi podobną pasję? Byłem parę razy na wystawie makiety modułowej na Stadionie Narodowym, byłem w Piotrkowie Trybunalskim, gdzie odbywają się Trybunały Modelarstwa Kolejowego. W najbliższym czasie Mazowieckie Stowarzyszenie Miłośników Kolei otwiera swoją siedzibę i mam zamiar czynnie w życiu tego stowarzyszenia uczestniczyć. ✖

młodszych lat? Jak większość moich rówieśników, w dzieciństwie bawiliśmy się enerdowskimi kolejkami. Całe ferie potrafiliśmy spędzać przy takiej zabawie. Rozkładaliśmy tory na całej powierzchni dużego pokoju, a bywało nawet tak, że i po całym mieszkaniu. Do tego byłem częstym gościem składnicy harcerskiej, gdzie była prezentowana duża makieta kolejowa.

y Szczególnie upodobał Pan sobie pociągi. Skąd wzięło się zafascynowanie kolejnictwem? Często po szkole chodziliśmy całą grupą do lasku, gdzie przebiegała linia kolejowa. Spisywaliśmy numer lokomotywy oraz liczyliśmy wagony. Dziś samodzielnie buduję makiety, które rozkładam po całym mieszkaniu. Wtedy wszyscy domownicy zmuszeni są do uczestniczenia w moich przejazdach modelami, których uzbierałem już sporą kolekcję.

63/2018

49


q  OSOBOWOSCI VIP

DOBRY LIDER MUSI BYċ LOJALNY WOBEC PODWŁADNYCH Jednym z gości specjalnych tegorocznej edycji Warsaw RemaDays był generał Mieczysław Bieniek. To pierwszy polski oficer, który zajął stanowisko dowódcze w NATO, doktor nauk specjalizujący się w bezpieczeństwie narodowym oraz specjalista ds. działań powietrzno-desantowych. Serdecznie zapraszamy na rozmowę z generałem Wojska Polskiego w stanie spoczynku.

y Jak według Pana możemy przełożyć wiedzę historyczną na działania obronne w przyszłości? Stratedzy mówią, że generałowie są najlepiej przygotowani do wojny, która już była. Mówimy jednak również, że historia lubi się powtarzać. Musimy patrzeć wstecz, żeby wiedzieć, jak było to rozgrywane kiedyś. Niezmiennymi kanonami sztuki operacyjnej są czas, siły i przestrzeń. Dotyczy to nie tylko sił zbrojnych, ale również biznesu. Czynniki, które zawsze musimy brać pod uwagę, to: czas, którym dysponujemy, aby przygotować siły zbrojne do ich działań; przestrzeń, w której będziemy się poruszać. Dzisiaj, oprócz przestrzeni tradycyjnych jak ląd czy morze, mamy jeszcze przestrzeń kosmiczną i cybernetyczną, która jest wyzwaniem przyszłości, ale już się dzieje. No i ostatni czynnik, czyli siły i środki, które mamy do dyspozycji, co jest bardzo istotne dla rozwoju sił zbrojnych.

y Jak oceniłby Pan zagrożenie ze strony Korei Północnej? Uważam, że jest dość duże, ale ja skłaniam się ku tezie, że Korea nigdy albo w najbliższej perspektywie nie użyje broni jądrowej, bo wie, że to byłby koniec tego państwa. Korea Północna obecnie jest w rękach Kim Dzong Una, który jest dość nieprzewidywalny, ale ma w swoich rękach jeden atut. Może powiedzieć, że Saddam Husajn i Mu`ammar al-Kaddafi nie mieli takiej broni i dziś już ich nie ma. Kim Dzong Un ją posiada i przywódcy, którzy chcieliby obalić jego reżim, doskonale zdają sobie sprawę, że on w momencie zagrożenia może odstrzelić wszystko, co ma pod ręką.

y Jakie wg Pana powinien mieć przekonania i wyznawać wartości dobry dowódca lub szef? Przede wszystkim taki dowódca powinien być lojalny wobec podwładnych, dobrze wyszkolony, skupiony na działaniach proaktywnych, dbać o swoich żołnierzy i dbać o to, by jego działania nie naruszały norm etycznych i nie były niezgodne z normami postępowania ogólnoludzkiego. To są wszechstronne cechy, ale każdy przywódca i lider powinien je posiadać.

y Jak udało się Panu osiągnąć tak wiele? Bardzo istotny był mój upór w tym, co robiłem. Podejmowałem ryzyko, co kosztowało mnie i przede wszystkim moją rodzinę sporo wyrzeczeń. Do tego dopisało mi również szczęście.

y Jakie wartości wyznaje Pan w życiu? Prawda, moralność, cierpliwość i odwaga. ✖

50

63/2018


q JUBILEUSZE

Nasze marki to nieustająca nauka o potrzebach Klientów oraz ciężka praca. Dbając o zadowolenie Klientów wciąż rozwijamy się, szukając nowych rozwiązań, które znajdą zastosowanie do każdego pomieszczenia w domu, m.in. kuchni, dla której oferujemy produkty do przechowywania żywności, akcesoria kuchenne, poprzez pojemniki, które znajdą zastosowanie w każdym salonie, sypialni czy pokoju dziecięcym, po przybory do utrzymania czystości i porządku w łazience. Do ogrodu oferujemy stylowe meble gwarantujące komfort, wysoką estetykę oraz odporność na działanie warunków atmosferycznych. Z myślą o fachowcach stworzyliśmy szeroki wybór skrzyń narzędziowych, systemów mobilnych oraz stołów warsztatowych. ✖

Richard Branson w swojej książce „Like a Virgin” napisał: „Siłą są ludzie. To prawdziwy motor każdego biznesu. Dobrzy ludzie nie tylko są kluczowi dla firmy, oni są firmą!”. Ta sama dewiza przyświecała założycielom Asgardu, kiedy 25 lat temu tworzyli jego fundamenty. Żeby przejść drogę z małej piwnicy w jednej z poznańskich kamienic do firmy zatrudniającej ponad 100 pracowników i działającej na międzynarodowej arenie, potrzeba wizji, determinacji i właśnie szczęścia do ludzi. Asgard to ludzie, fachowcy i specjaliści, którzy są z firmą na dobre i na złe, i to na nich opiera się jej sukces. Rynek upominków reklamowych jest wymagający. Żeby podołać jego wyzwaniom, Asgard pod skrzydłami prezes Anny Roszczak musi się wciąż zmieniać i rozwijać. Jest nowa siedziba, jest magazyn na 3500 miejsc paletowych i 800-metrowa wzorcownia. Jedno, co pozostaje niezmienne, to dobra energia ludzi. ✖

2

Firma A.S.S.-3 od początku swojej działalności zajmuje się importem, produkcją i dystrybucją galanterii skórzanej i upominków reklamowych. Jesteśmy renomowanym producentem najwyższej jakości kalendarzy książkowych oraz galanterii skórzanej marki Pier Luigi. Jesteśmy ponadto jedną z największych i najbardziej znanych agencji reklamowych na Śląsku z własnym bardzo szerokim parkiem maszynowym. Swoją markę Pier Luigi utworzyliśmy około roku 2002, na początku produkując pod nią tylko wyroby skórzane takie jak portfele, wizytowniki, paski itd. Od 2010 roku rozpoczęliśmy produkcję kalendarzy książkowych, która od tamtego czasu co roku zaskakuje bardzo ciekawym wzornictwem oraz szerokim zakresem dodatków. ✖

2

Firma MART zajmuje się zdobieniem ceramiki reklamowej, opierając się na technice sitodruku. Specjalizujemy się w zdobieniu porcelany przy użyciu kalkomanii ceramicznej, organicznej oraz szklarskiej. W swoim portfolio oferujemy również produkcję kalkomanii ceramicznej. Zdobyte przez nas doświadczenie pozwala na realizację nawet najbardziej skomplikowanych projektów. Nasz zespół chętnie doradzi, jak przeistoczyć najśmielsze projekty w konkretne realizacje. Nasze produkty sprzedajemy zarówno na rynku polskim, jak i zagranicznym, sprzedaż odbywa się poprzez agencje reklamowe. Dla naszych klientów cały czas się rozwijamy, wprowadzamy nowe produkty, śledzimy trendy, uczestniczymy w targach, aby na bieżąco oferować najlepsze produkty i rozwiązania technologiczne. Jesteśmy członkiem najważniejszych stowarzyszeń jak PSI i PIAP, które kształtują i wpływają na rozwój rynku branży artykułów reklamowych. ✖

2

Firma PROKRES niemal od samego powstania związała się z prestiżowymi markami piśmiennymi PARKER oraz WATERMAN. Dzięki zaangażowaniu i wieloletniemu doświadczeniu naszego zespołu obecnie jesteśmy autoryzowanym dystrybutorem oraz liderem sprzedaży produktów marek Parker oraz Waterman na terenie Polski. Jako autoryzowany dystrybutor i importer najbardziej cenionych i znanych w branży marek jesteśmy w stanie dostarczyć naszym Klientom rozwiązań, które od pokoleń tworzą piśmienną tradycję. Ogromną popularnością cieszy się wprowadzona do naszej oferty laserowa personalizacja produktów, a nasz kreatywny zespół jest w stanie zmierzyć się z najbardziej skomplikowanym projektem. ✖

2

Chroma to największa drukarnia internetowa w Polsce. W 2009 roku, jako pierwsza firma w Polsce, wprowadziła usługę zamawiania druku online. Aktualnie oferuje najnowocześniejszą platformę, która umożliwia automatyczną wycenę i zamówienie druku w milionie konfiguracji produktów w dowolnym nakładzie, z możliwością wysyłki zagranicznej oraz multiwysyłki. W ofercie szeroka gama produktów: ulotki, plakaty, katalogi, kalendarze, wizytówki oraz innowacyjne rodzaje uszlachetnień w postaci złocenia, srebrzenia, folii Soft Skin oraz lakieru High Gloss UV i Drip Off. Chroma.pl działa na rynku od 1998 roku. Realizuje druki 24/7. Hale produkcyjne i biura zajmują powierzchnię 1,5 hektara. Drukarnia produkuje ok. 400 000 wydruków dziennie. Nad realizacją zamówień czuwa zespół ponad 300 profesjonalistów. Siedziba firmy znajduje się w Żarach. ✖

2

63/2018

51


q  JUBILEUSZE

Wydawnictwo Lucrum Sp. z o.o. niezmiennie pozostaje wiodącym wydawcą kalendarzy ściennych, biurkowych i książkowych. Swoje doświadczenie i kompetencje firma wykorzystuje, by tworzyć praktyczne, a jednocześnie możliwie najciekawsze wizualnie – łączące tradycyjny gust z nowoczesnym wzornictwem – oraz najlepsze jakościowo produkty w atrakcyjnych cenach, przy produkcji prowadzonej wyłącznie w Polsce. Takie właśnie są kalendarze sygnowane logo Lucrum i notatniki z logo Lucrum Paper. Dlatego każdego roku miliony Polaków użytkują produkty Lucrum, zarówno zawodowo, jak i prywatnie. Zarządzający Wydawnictwem są przekonani, że w branży kalendarzy można jeszcze stworzyć coś nowego, niepowtarzalnego, a nawet zaskakującego. Potwierdza to najnowsza oferta na kalendarze na rok 2019. ✖

2

Promostars działa na rynku od 1998 roku, a jego powstanie jest związane z historią całej firmy LPP SA i sięga początku lat dziewięćdziesiątych. Początki firmy to przede wszystkim handel hurtowy odzieżą, a Promostars jest obecnie jedyną marką LPP SA, która funkcjonuje w segmencie B2B. Aktualnie w ofercie Promostars można znaleźć kolekcję odzieży reklamowej, tj. T-shirty, koszulki polo, bluzy, polary, kurtki oraz czapki. Obecnie firma posiada swoje przedstawicielstwo w każdym znaczącym ośrodku miejskim w Polsce oraz w krajach Europy Środkowej i Wschodniej. Biuro handlowe oraz magazyn znajdują się w nowej siedzibie w Gdańsku. ✖

Początkowo SEMA świadczyła usługi sitodrukowe w zakresie zdobienia odzieży reklamowej. Dzisiaj SEMA-PRINT to jeden z największych w Polsce producentów odzieży promocyjnej. Oferta zdobień tekstyliów obejmuje takie techniki jak: sitodruk, sublimacja, flock, transfer i haft komputerowy. Dysponujemy własną szwalnią będącą w stanie sprostać oczekiwaniom nawet najbardziej wymagających klientów. Jesteśmy oficjalnym dystrybutorem na polskim rynku marek: Sol’s, James Ross Collection, Regatta, Nimbus, Macseis, Atlantis, James & Nicholson i Impliva. SEMA-PRINT dzisiaj to ponad 130 pracowników, nowoczesny dział produkcji oraz biura handlowe w Krakowie, Poznaniu i w Warszawie. SEMA-PRINT to kilkuset zadowolonych klientów w Polsce i Europie. Bardzo dziękujemy za okazane nam zaufanie. ✖

Firma EXACT jest bezpośrednim importerem i dystrybutorem szeregu artykułów przemysłowych z Chin. Nasze produkty pochodzą wyłącznie od wytwórców starannie wyselekcjonowanych podczas długiej i żmudnej procedury weryfikacyjnej. Najczęściej są to liderzy w swojej branży, stosujący najnowsze światowe technologie. Zaopatrujący się u nas klienci otrzymują dzięki temu gwarancję jakości i nowoczesności produktu. Naszą ambicją jest również oferowanie najniższych, w stosunku do danej jakości, cen na rynku polskim. Nasze ceny zakupu są wynegocjowane na najniższym z możliwych poziomie, nasza struktura organizacyjna jest maksymalnie uproszczona, docieramy bezpośrednio do odbiorców, tak więc w cenę produktu nie jest wliczany koszt utrzymania całego łańcucha lokalnych przedstawicielstw, pośredników, agentów itp. ✖

52

Firma MPM-Quality Sp. z o.o. specjalizuje się w dystrybucji, sprzedaży, produkcji oraz świadczeniu usług reklamowych. Na chwilę obecną MPM posiada szeroko rozwinięte działy: gadżety reklamowe, artykuły biurowe, zegarki i budziki, biżuteria ze stali nierdzewnej oraz zegarki PRIM. Oferujemy pełny zakres usług znakowania: tamponem i laserem, tłoczenie, haft, UV druk. Wykonujemy również nadruki na zegarach i zegarkach (tarcza, koperta). Posiadamy jedną z największych w Polsce ofert asortymentowych i ilościowych. Potwierdzeniem naszej pozycji na polskim rynku jest kilka tysięcy zadowolonych Klientów oraz certyfikat „Rzetelna Firma” wydawany przez Krajowy Rejestr Długów. ✖

1

W.E.S.T. Polska jest przedsiębiorstwem, którego główna działalność polega na tworzeniu oraz realizacji wszelkich środków komunikacji za pośrednictwem markowej odzieży i gadżetów reklamowych. Poprzez lata doświadczeń firma stała się jednym z niekwestionowanych liderów w dziedzinie promo wear w Polsce, reprezentując bardzo wysoką jakość oferowanych produktów i usług oraz niskie ceny. Naszą jakość doceniają od wielu lat nie tylko firmy krajowe, ale również zagraniczne. Naszym atutem jest fakt, ze jesteśmy w stanie dostarczyć Państwu odzież łącznie z nadrukami lub haftami. Własny park maszynowy oraz wieloletnie doświadczenie naszych pracowników gwarantują wykonanie nadruków doskonałej jakości. ✖

1

63/2018


q WHO IS WHO

RAFAŁ RYŚ ASSOCIATE CREATIVE DIRECTOR Do działu kreacji Saatchi & Saatchi IS dołączył Rafał Ryś. Od połowy kwietnia będzie piastował stanowisko associate creative directora. Podlega bezpośrednio Kamilowi Majewskiemu, który jest creative directorem. Rafał Ryś ma ponad 15-letnie doświadczenie w branży. Zdobywał je m.in. w agencjach Change Integrated, Havas, McCann Erickson, Isobar i Grey. Koncepty kreatywne, których jest autorem lub współautorem, były wielokrotnie nominowane i wyróżniane na festiwalach międzynarodowych. Były wśród nich CannesLions, Golden Drum, Clio, New York Festival czy Eurobest. Zdobyły także uznanie przedstawicieli polskiej branży marketingowej, co zaowocowało nagrodami KRT i InnovationAd. ✖

JOANNA JĘDRASIK MANAGING DIRECTOR

Dwa działy grupy marketingowej Walk – Walk Digital i Walk Social Media – zostały połączone pod brandem Walk Digital. Managing directorem nowo utworzonej jednostki została Joanna Jędrasik, która wcześniej zarządzała Walk Social Media jako head of social media. Joanna Jędrasik jest związana z Walk od czterech lat. W branży reklamowej działa od ponad dziewięciu lat. Specjalizuje się w działaniach z obszaru online. Na stanowisku managing directora w Walk Digital do jej obowiązków należy m.in. zarządzanie pracą zespołu i rozwojem biznesowym nowej jednostki. Będzie sprawowała nadzór merytoryczny nad działaniami realizowanymi dla klientów oraz koordynacją procesów new business i projektów cross-unit. ✖

ŁUKASZ WODNICKI MANAGING DIRECTOR

Stanowisko managing directora w White Paper Agency objął Łukasz Wodnicki. Od kwietnia podlegają mu wszystkie struktury operacyjne agencji. Do firmy Łukasz Wodnicki dołączył rok temu. Do tej pory pełnił funkcję projects directora. Wcześniej pracował m.in. w domach mediowych Mediacom (WPP), Media Direction (OMD) oraz Brand Connection (IPG). Zajmował się także doradztwem i obsługą klientów z różnych sektorów działalności. Byli wśród nich: Coca-Cola, Grupa VW, Pfizer oraz Cyfrowy Polsat. ✖

KATARZYNA ADAMKIEWICZ HEAD OF SOCIAL MEDIA Na stanowisko head of social media w GoldenSubmarine awansowała Katarzyna Adamkiewicz. Z agencją związana jest od dwóch lat. Ostatnio pełniła funkcję social media managera. Katarzyna Adamkiewicz będzie odpowiadać za rozwój zespołu w poznańskim oddziale firmy. Dotychczas pracowała z takimi markami jak Citi Handlowy, Nivea Polska, Tatra, Dziki Sad, Specjal, Brackie Pils czy Monte. ✖

Wszystkie zdjęcia i informacje udostępnione dzięki uprzejmości strony marketing przy kawie – www.marketing-news.pl

63/2018

53


WHERE DO YOU READ EPPI? ? y a d i l On ho ess trip? n i s u b On a ? d a o r e h t n O ? n o i t c In a

Show us your eppi snapshots and win!

photos:Shutterstock

Take an eppi, take a photo and send it to 20years@eppi-magazine.com (keyword: #20yearsofeppi) or upload it directly to www.eppi-magazine.com/20years. At the end of the year, eppi magazine will be raffling off 3 Samsonite® Lite-Cube DLX luxury suitcases each worth 499 Euros (optionally in midnight blue or eclipse grey) as well as 10 Vonmählen allroundo® plus all-in-one data and charging cables among the most original entries. The entry deadline is September 30, 2018. All photos will be presented online. Legal recourse is excluded. 54 #20yearsofeppi

63/2018


q TECHNOLOGIE - THE PRIZE OF THE INNOVATIONS

INNOWATORZY WYSTĀP Stałym punktem RemaDays jest konkurs, w którym można zdobyć medal Targów Reklamy i Poligrafii w zakresie innowacji. Nie inaczej było w tym roku w Warszawie. Tym razem wyróżniono aż 22 innowatorów. 10 z nich otrzymało złoty medal. Przyznano również 6 srebrnych medali i tyle samo brązowych. Tak wygląda pełna lista laureatów.

POLCOM PRZEMYSŁAW KIMLA

WIELKOFORMATOWE CENTRUM OBRÓBCZE CNC NA NAPĘDACH LINIOW YCH Wielkoformatowe centrum obróbcze CNC BPFT Linear jest wysokowydajnym urządzeniem, które zostało zaprojektowane jako platforma do maszyn obrabiających metodą skrawania w co najmniej 3 osiach. Dzięki zastosowaniu dodatkowych sterowanych osi centrum obróbcze łączy w sobie funkcjonalność frezarki, tokarki, wiertarki, gwinciarki, urządzenia tnącego, bigującego, nalewającego itp. ✖ CANON POLSKA SP. Z O.O.

OCE COLORADO 1640

Złoty medal

PRINTING HOUSE

TECHNOLOGY PARK

Złoty medal

Złoty medal

P.H.U. POLKOS MARIUSZ KOSIOR

AP.PL ARTUR JANISZEWSKI

DIMENSE

INTERNETOWE ROZWIĀZANIE PERSONALIZACJI PRODUKTÓW

TECHNOLOGY PARK

Złoty medal

OKI PRO 1050 Oferowane przez OKI drukarki do etykiet z serii Pro przeznaczone są do nisko- i średnionakładowej produkcji etykiet rzędu 6 tys. m.b./mies. Naszą ofertę kierujemy do firm, które specjalizują się nie tylko w masowym drukowaniu etykiet, ale także w wytwarzaniu produktów przy wykorzystaniu zmiennych danych lub produkcji wielu serii o krótkich nakładach, także na specjalistycznych podłożach – do firm takich jak chociażby lokalne browary, winiarnie, mali lub regionalni producenci żywności, Kosmetyków, chemii gospodarczej. ✖

TECHNOLOGY PARK

Ploter wielkoformatowy Océ Colorado 1640 – pierwszy wielkoformatowy ploter drukujący z roli w formacie 64”, wyposażony w technologię Canon UVgel. Urządzenie przeznaczone jest dla dostawców usług reklamowych i grafiki wizualnej, gwarantuje bezprecedensową wydajność i druk wysokiej jakości na szerokiej gamie nośników. ✖

Dimense, innowacyjna technologicznie maszyna do drukowania tapet strukturalnych, z możliwością pełnej personalizacji przy zachowaniu bardzo niskich kosztów produkcji oraz ekologii. ✖

OKI EUROPE POLSKA SP. ZO.O.

Videlink to innowacyjne narzędzie, które bez specjalistycznej wiedzy czy zaawansowanych programów graficznych umożliwia wykonanie projektu nadruku na dowolnym przedmiocie on-line. Narzędzie zostało stworzone, aby ułatwić komunikację w tworzeniu spersonalizowanych produktów między firmami produkcyjnymi, agencjami reklamowymi, drukarniami i innymi podmiotami a ich klientami. ✖ IT & e-SOLUTIONS

Złoty medal

63/2018

55


q TECHNOLOGIE - THE PRIZE OF THE INNOVATIONS

3M THE WRAP CENTER

CERT YFIKOWANE CENTRUM SZKOLENIOWO - EGZAMINAC YJNE 3M „The Wrap Center” jest odpowiedzią na zapotrzebowanie rynku reklamy wizualnej na profesjonalnych aplikatorów folii m.in. do reklamy zewnętrznej. To instytucja założona w 2016 r. przez uznanego na świecie aplikatora folii z ponad 20-letnią praktyką zawodową – p. Rafała Żmudę. Programy szkoleniowe prowadzone w „The Wrap Center” są zatwierdzone przez firmę 3M i obejmują wszystkie Kategorie związane z aplikacją folii. ✖

ATRIUM CENTRUM PLOTEROWE SP. Z O.O.

FL ATBED LED – EFI PRO 24 F Drukarka wielkoformatowa EFI Pro 24f zapewnia doskonałą jakość obrazów i szeroki gamut barw podczas druku produkcyjnego. Gwarantuje także zoptymalizowane zużycie atramentu i możliwość realizacji zadań nietypowych. EFI Pro 24f to strategiczny wybór dla drukarzy produkujących grafiki reklamowe, reprodukcje dzieł sztuki, oznakowanie informacyjne i inne aplikacje specjalne o grubości do 2 cali (5 cm). ✖ TECHNOLOGY PARK

Złoty medal

OUTDOOR ADVERTISING

Złoty medal

ULTIMA DISPLAYS POLSKA SP. Z O.O.

30 MM LED RETAIL LIGHTBOX Produkt wyróżnia się spośród innych propozycji innowacyjnym oświetleniem LED. Światła LED zamontowane są na płytkach dostępnych w 3 wielkościach. Produkt stworzono z myślą o branży Retail, ale ma on o wiele szersze zastosowanie. Kaseton można wykorzystać nie tylko w sklepach, ale także muzeach, teatrach, biurach i wielu innych miejscach. ✖ LIGHTING SYSTEMS

Złoty medal SERON KOŁODZIEJCZYK SP. J.

CENTRUM OBRÓBCZE CNC SERON ADMAKER Firma Seron przedstawia nowoczesne, niezawodne i innowacyjne Centrum Obróbcze CNC AdMaker. Główną zaletą tego urządzenia jest bardzo duża wielofunkcyjność, pozwalająca na automatyzację produkcji. Jest ono przeznaczone dla branży reklamowej. Maszyna standardowo wyposażona jest w sekcyjny stół próżniowy. Dzięki temu rozwiązaniu można obrabiać również materiały o małych formatach bez potrzeby utrzymywania próżni na całym polu roboczym. Można na niej obrabiać wszystkie materiały wykorzystywane do produkcji reklam, gadżetów, ozdób itp. Nóż oscylacyjny w połączeniu z elektrowrzecionem przecinają je z łatwością, pozostawiając czyste i gładkie krawędzie. ✖ TECHNOLOGY PARK

Złoty medal

SICO POLSKA SP. Z O.O.

MIMAKI UCJV 300-160

ESKADA SŁAWOMIR KUBIAK

VICARDS.PL - NAJSPRYTNIEJSZA KARTA NA ŚWIECIE Karta to innowacyjny gadżet reklamowy dla firm, rozdawany klientom jako zawieszka do kluczy. Na jednej stronie karty umieszczamy spersonalizowaną reklamę firmy zamawiającej. Na odwrocie karta posiada kod QR, dzięki czemu: – możemy odnaleźć zgubione klucze – użytkownik zapisuje na niej dane ICE i/ lub dane o stanie zdrowia – posiada funkcję książki serwisowej pojazdu. Karta jest elementem programu lojalnościowego (nieobowiązkowego). Kartę viCards.pl – REKLAMĘ FIRMY użytkownik ma zawsze przy sobie! ✖ GIFTS WORLD

Złoty medal

56

63/2018

Ploter drukująco-tnący UCJV300-160 to coś więcej niż możliwość druku i cięcia: przekracza granicę i daje możliwości uniwersalnego i wszechstronnego zastosowania. Drukarka Mimaki UCJV300-160 oferuje możliwość cięcia w linii, jest wyposażona w biały atrament do drukowania czterowarstwowego. Tworzy olśniewające panele podświetlane, które „zmieniają” schematy kolorystyczne w zależności od źródła światła. ✖ TECHNOLOGY PARK

Srebrny medal


q TECHNOLOGIE - THE PRIZE OF THE INNOVATIONS

FIRMA ROMULUS AUTORYZOWANY DYSTRYBUTOR 3M: FOLIA-SAMOCHODOWA.PL

DZIESIĘċ NOW YCH, EKSC Y TUJĀC YCH KOLORÓW FOLII 3M WRAP FILM SERIES 1080 DO C AŁKOWITE J ZMIANY KOLORU POJAZDU LUB JEGO PERSONALIZACJI WIZUALNE J Folie 3M™ z serii 1080 to produkty projektowane do oklejania pojazdów. Ponad 100 kolorów – w tym folie z połyskiem, matowe, metaliczne, satynowe, perłowe, z wyraźną teksturą, brokatowe oraz kameleony – i najwyższa jakość materiału gwarantują spektakularne efekty dopasowane do Twoich potrzeb. Seria 1080 to możliwość wyboru dokładnie takiego rozwiązania, jakiego potrzebujesz. ✖ DRUKARNIA WIELKOFORMATOWA DPSDRUK.PL 3M™ MCS™ WARRANTY QUALIFIED MANUFACTURER

MIĘDZYNARODOW Y SYSTEM GWARANCJI NA GOTOW Y PRODUKT W SEGMENCIE LFP: 3M™ MCS™ WARRANT Y Gwarancja 3M™ MCS™ wyznacza standard na rynku, jest to również jedyna gwarancja producenta na końcową grafikę. Dzięki niej drukarnie, aplikatorzy oraz konwerterzy mają pewność jakości swoich wyrobów, a z nimi również Ty. Podstawą systemu MSC jest udzielenie gwarancji na grafikę jako całość, a nie na pojedyncze produkty. 3M zapewnia, że wszystkie komponenty użyte do produkcji grafiki zostały opracowane przez 3M i dobrane tak, aby zapewnić wzajemne dopasowanie. Daje to optymalny stosunek między niezawodnością, trwałością i kosztami, aby zagwarantować Państwu poczucie spokoju i komfortu. ✖

OUTDOOR ADVERTISING

Srebrny medal

WARE SP. Z O.O. AGENCJA INTERAKTYWNA

MODUŁ PODZLEC ANIA W IWAREPRINT IwarePRINT to rozbudowana platforma e-commerce, automatyczny system web-to-print, który optymalizuje procesy, uporządkowuje pracę w drukarni, a poprzez odpowiednie zarządzanie obiegiem zlecenia oraz możliwość internetowej obsługi sprzedaży – znacznie obniża koszty prowadzenia firmy. System iwarePRINT ma charakter modułowy. Bazowy moduł to zaawansowana platforma e-commerce (sklep internetowy). Do e-commerce można dobierać dodatkowe segmenty (moduły), które rozbudowują system o dodatkowe funkcjonalności. ✖ IT & e-SOLUTIONS

Srebrny medal

PRINTING HOUSE

Srebrny medal

API.PL SPÓŁKA Z O.O.

HANDTOP HT 2512UV

ATRIUM CENTRUM PLOTEROWE SP. Z O.O.

PLOTERY ŻY WICZNE MUTOH VALUE JET SERII X

Ploter HT 2512 UV to ploter z płaskim stołem (typu flatbed) o polu zadruku 2500 mm x 1220 mm, który uzupełniony lampami LED oraz niespotykaną dotychczas konfiguracją 9 głowic (3 x 3) – daje niesamowite możliwości druku wysokojakościowych prac przy dużej wydajności. Ploter HT 2512 UV z obszarem zadruku 2500 mm x 1220 mm oraz z 3 rzędami głowic Ricoh (maks. 9 głowic) może drukować z prędkością produkcyjną 60 m2/h. Urządzenie to cechuje się bardzo dobrym stosunkiem parametrów druku, takich jak: szybkość, wielkość kropli i precyzja druku, do jego ceny. ✖ TECHNOLOGY PARK

LŁ SP. Z O.O.

OPAL ARKA PROFESJONALNA STEINEL HG 2520 LCD + PIROMETR HG SC AN

Plotery Mutoh ValueJet oferują korzyści, jakich trudno szukać w ploterach innych marek. Plotery Mutoh to pewny wybór na lata, za którym stoi japońska precyzja, solidność i jakość. Jakość, którą doceniło tysiące użytkowników tych ploterów w Polsce i na świecie. ✖

Pirometr zintegrowany z elektroniką opalarki, pomiar temperatury miejsca pracy 10 cm przed opalarką (celownik laserowy). Pirometr automatycznie dostosowuje parametry opalarki do zadanej temperatury miejsca aplikacji, co gwarantuje nam idealne dogrzanie folii i innych wrażliwych materiałów (skóra, tekstylia itp.) według zadanej temperatury. Brak ryzyka przegrzania lub niedogrzania folii. ✖

TECHNOLOGY PARK

TECHNOLOGY PARK

Srebrny medal

Srebrny medal

Brązowy medal

63/2018

57


q TECHNOLOGIE - THE PRIZE OF THE INNOVATIONS

AGFA NV SPÓŁKA AKCYJNA ODDZIAŁ W POLSCE

ATRIUM CENTRUM PLOTEROWE SP. Z O.O.

ANAPURNA H2050I LED

ARTEMIS PULSAR – ROLOW Y PLOTER LED-UV

Wielkoformatowy ploter Anapurna H2050i LED to idealne rozwiązanie dla firm zajmujących się produkcją oznaczeń, drukarni cyfrowych, fotolaboratoriów i zakładów poligraficznych o średniej wielkości specjalizujących się w drukach wielkoformatowych do zastosowań zewnętrznych i wewnętrznych z wykorzystaniem szerokiej gamy giętkich, jak i sztywnych podłoży. Możliwość zadruku sześcioma kolorami na materiałach o szerokości do 2,05 m gwarantuje wysoką jakość, jak i wydajność pracy. ✖ TECHNOLOGY PARK

Brązowy medal

Artemis Pulsar to ploter LED-UV o szerokości 1,80 m i 3,20 m. Przeznaczony jest do precyzyjnego druku w jakości fotograficznej materiałów do wnętrz, jak np. popularne podświetlane membrany, podświetlane elastyczne backlity itd. Ploter może drukować także w trybie produkcyjnym 24/7 w wysokiej prędkości grafikę zewnętrzną, jak banery, plakaty, szyldy, kasetony itd. ✖ TECHNOLOGY PARK

Brązowy medal

API.PL SPÓŁKA Z O.O.

EPSON SURECOLOR SC-F9300 64-calowa drukarka sublimacyjna do tekstyliów SureColor SC-F9300 jest przeznaczona do szybkiego wysokonakładowego drukowania na odzieży, tkaninach, miękkich szyldach i innych materiałach promocyjnych. Ten nowy flagowy model przynosi ewolucję sprawdzonej technologii druku firmy Epson, która zapewnia jeszcze lepszą jakość i niezawodność. Model SC-F9300 wyposażono w całkowicie nową technologię druku sublimacyjnego Precision Dot, która obejmuje moduł półtonów, tabele przeglądowe kolorów oraz rastrowanie MicroWeave, dzięki czemu różnica w jakości druku jest natychmiast zauważalna. Natomiast prosta konfiguracja oznacza, że doskonałą jakość uzyskuje się od razu, bez dodatkowego dostosowania. ✖ TECHNOLOGY PARK

Brązowy medal

3M POLAND SP. Z O.O.

L AMINAT Y FAKTUROWANE 3M SERII 8900 Laminaty fakturowane 3M™ serii 8900. Laminaty są bezbarwne i pozwalają uzyskać innowacyjne, trójwymiarowe, fakturowane wykończenie wylewanej folii. Laminaty fakturowane 3M™ serii 8900 objęte są innowacyjną gwarancją 3M™ MCS™. 3M™ MCS™ daje pewność, że wszystkie składniki użyte do produkcji grafiki zostały dobrane tak, by uzyskać najwyższą wydajność, funkcjonalność oraz trwałość. 3M testuje swoje produkty w najbardziej zróżnicowanych warunkach klimatycznych i jest w stanie potwierdzić ich trwałość we wszystkich krajach świata. ✖ TECHNOLOGY PARK

Brązowy medal

58

63/2018

AVARGRAF SP. Z O.O. SP. K.

PLOTER EUROPRINTER NANO – 1602DX Urządzenia Europrinter Nano to kompaktowe plotery hybrydowe (zadrukowywany materiał jest transportowany na pasie podającym, pozwalającym na druk materiałów sztywnych i elastycznych podawanych z roli). Plotery Europrinter charakteryzują się ekstremalnie wysoką precyzją elementów mechanicznych, która gwarantuje – przy niewielkich rozmiarach i niskiej wadze maszyny – niemal całkowity brak drgań negatywnie wpływających na jakość druku oraz bardzo wysoką, niespotykaną w rozwiązaniach innych producentów precyzję prowadzenia materiału. ✖ TECHNOLOGY PARK

Brązowy medal


q

SOLIDNI W BIZNESIE

ZWYCIĘZCY WYKORZYSTUJĀ WSZYSTKIE MOŻLIWOŚCI FIRMY Z CERTYFIKATEM 14ZERO

www.14zero.pl

AMB ŚLĄSK ANB Sp. z o.o. House of Gifts

www.anb.pl

ASS-3 BIURO EXPORTU IMPORTU I MARKETINGU EWA SKOCZEŃ Avalon Sportswear

AXPOL Trading sp. z o.o. sp. k. AXXEL SP. Z O.O. badge4u

www.ass3.pl www.avalonsportswear.com.pl

www.sandex.com.pl

MPM-Quality Sp. z o. o.

www.mpm-quality.com

odpowiedzialnością sp.k.

www.avant.pl www.axpol.com.pl www.axxel.pl www.badge4u.eu

PAPILLIO GROUP

www.par.com.pl

POP Time Sp. z o. o.

www.poptime.pl

PROMOSTARS

www.capira.pl

REWKOM – SITODRUK Maciej Staszewski

Citron Group spółka z ograniczoną

www.citron.pl

Ritter - Pen Sp. z o.o.

DOM REKLAMY ART OFFICE SP. Z O.O.

GAMMA ALEKSANDER URBAŃSKI GIFT STAR Piotr Zieliński

Harvest Sp. z o. o. Helmex Exhibitions - Izabela Tęczar Ies Polska (Fruit Of The Loom) jettStudio KOLEKCJA LEDIBERG SP. Z O. O.

www.rewkom.com.pl www.ritter-pen.pl

Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka komandytowa

www.falk-ross.pl www.gamma.com.pl www.giftstar.pl

GRUPA DOX S.C. PAWEŁ ŻUREK, EDYTA ŻUREK

www.reed.kalisz.pl

RODAN Agencja Reklamowa www.art-office.pl

SP. K. Falk&Ross Group Polska

www.promostars.com

i Artur Fornalczyk sp.j.

CAPIRA odpowiedzialnością

www.koder.com.pl www.papilliogroup.pl

PAR Bakuła spółka jawna/royal design

REED Dariusz Kaźmierczak www.btlforms.com.pl

www.noex.com.pl

P.H.U. KODER Producent i Importer Artykułów Piśmiennych i Reklamowych

BTL Forms Effective Advertising sp. z o.o. Spółka Komandytowa

www.macma.pl

MJM Company Sp.z.o.o. NOEX spółka z ograniczoną

AVANT FABRYKA PORCELITU Jerzy Bujanowicz

MACMA POLSKA SP. Z O. O.

Rosnowski Gifts Sp. z o.o. ROSZ Wiesław Szulim Sema Print Sp. z o.o.,sp.k

www.rodantv.pl www.rosnowski-gifts.pl www.rosz.pl www.semaprint.com.pl

SIGN POLAND SP.Z O.O. producent flag, www.dox.pl www.harvest.com.pl www.helmex.poznan.pl

banerów, transparentów, systemów wystawienniczych TEXET Poland Sp z o. o.

www.iespolska.pl

Ultima Displays Polska Sp. z o.o.

www.jettstudio.pl

USB SYSTEM

www.sign.pl www.texet.pl www.ultimadisplays.pl www.usbsystem.eu

www.collection.net.pl

VIVA PLUS II Joanna Kowalczyk

www.vivaplus.pl

www.lediberg.com.pl

WILK ELEKTRONIK S.A. / GOOD RAM

www.wilk.com.pl

63/2018

59


q

PO GODZINACH

‹ Anna Gāsiorowska ›

pół żartem... Ponoć sercem domu jest kuchnia, a punktem dowodzenia stół gospodarza. Takie przekonanie od lat funkcjonuje w naszej tradycji. Czyżby przyszła pora aby to zmienić? Multimedialne łóżko, łączy w sobie wygodne miejsce do spania, ukryte pólki i zakamarki pozwolą na to abyś wszystkie najpotrzebniejsze rzeczy miał zawsze w pobliżu. Zestaw „biurkowy” przyda się do pracy a wbudowane lampki i głosniki nadadzą całemu pomieszczeniu odpowiedni charakter. Zatem łóżko jako centrum dowodzenia domu? To na prawde możliwe!

pół serio...

Zimny napój prosto z lodówki? Zawsze!, ale...czym go otworzyć, gdzie podział się otwieracz? Z takim rozwiązaniem to już nie będzie Twój problem:)

Firma odzieżowa Lacoste w ramach kampanii pod hasłem „Save Our Species” wprowadziła na rynek limitowaną kolekcję koszulek polo, na których zamiast ikony marki, czyli krokodyla są miniaturki najbardziej zagrożonych na świecie gatunków zwierząt.Są to m.in. morświn, legwan, nosorożec. Dochód z ich sprzedaży zostanie przeznaczony na ochronę zagrożonych gatunków.

Niemowlaki z reguły lubią kąpiel, dla większości to czas zabawy i bestroskiego pluskania, jednak czasem potrafi być stresująca, szczególnie kiedy woda dostanie się do oczek. Jest już jednak na to rada! Czepko- parasolka uratuje naszą kąpiel i spokój maluszka:)

eFanshop.com

MITKO for events - producent namiotów reklamowych

Prawdziwe Muzeum szalików Kilka zdjęć z “rajdowego” eventu realizowanego przez ekipę BIG SHOCK Racing dla firmy Formica. Oczywiście nie mogło zabraknąć naszych namiotów Octa Pro 4x4m oraz foteli reklamowych.

Warsztat Koszulkowy http://bit.ly/WKtube Wiecie, że zaczęliśmy cośtamcośtam nagrywać. Taką naszą bazę wiedzy dla Was w formie video. Wrzucamy wszystkie nowe filmy na FB, ale całość do przejrzenia jest na naszym jutubie :) Zerknijcie, zasubskrybujcie, dajcie nam powera do dalszych nagrań. Już szykuje się film o tym jak sprawnie projektować koszulki! A o czym chcielibyście posłuchać za kilka dni?

60

Agfa Graphics (Warsaw, Poland) Centrum Demo systemów InkJet w Agfa HQ, Mortsel, Belgia. Niektórzy mieli szansę zobaczyć na żywo, a pozostałych zapraszamy do kontaktu z naszymi doradcami.

63/2018

Leżakowo Zadowoleni klienci :) to podstawa!


q

PO GODZINACH

Wierszyk na raz radośc radość to jest ważna sprawa, wzbija życie na wyżyny, jakość bytu nam poprawia, a mi w wierszu lepi rymy,

lato lato wszystkich wokół cieszy, słońce humor nam dostraja, nigdzie nam się dziś nie śpieszy, a powietrze nas upaja,

bądź radosny swoim życiem, dawaj radość wszystkim wkoło, niech to będzie zaś odkryciem, że nam dzisiaj jest wesoło,

wydawca

i będziemy jak najdłużej, tą radosną chwilą trwać, będzie mi do szczęścia bliżej, mogąc Ci tę radość dać. ✖

nie ma nigdy w pracy przerwy, nie istnieje dzień wolnego, działa zawsze pełen werwy, dla zadowolenia Twego,

dobrze z pracą jest się rozstać, gdzieś na urlop wywędrować, w pięknym miejscu chwilę zostać, by „baterie” naładować,

ciągle w stresie zawsze w biegu, pomysł wrzuca do excela, czasem czcionką w drobnym ściegu, ważną wiedzą nas obdziela,

później wrócić znów do pracy, dni wypełnić swą twórczością, chociaż pewnie prosto z trasy, jednak z pasją i radością. ✖

kto to taki zapytacie? kto szaleństwa tego sprawcą? a odpowiedź prosta bracie, On po prostu jest wydawcą. ✖

q

PROMOCJE, KTÓRE WIDAC

Promocje, które widac… Grill i akcesoria grillowe Jednorazowy, mały lub duży, turystyczny, metalowy, żeliwny bądź murowany, a także i elektryczny… Brzmi jak hasło do krzyżówki, zagadka? I właśnie tak miało być… Chcecie skorzystać z podpowiedzi, „koła ratunkowego”? Słowo na 5 liter, używany przez przeciętnego Polaka w okresie wiosenno-letnim tyle razy, ile weekendów ze słońcem wypada w miesiącu.

‹ Magdalena Konieczna › Grill to właśnie bohater tego numeru, może nawet nie on sam, gdyż bez odpowiedniego paliwa (węgiel, brykiet, gaz, prąd) oraz dań na nim przyrządzanych i oczywiście doborowego towarzystwa jest jak rozbitek na samotnej wyspie…

Gadżetów oraz akcesoriów do grilla, tych kupowanych pojedynczo, jak i w sprzedaży łączonej, mamy bez liku, jednak zacznijmy od początku… Historia Grillowanie, czyli smażenie żywności na ruszcie umieszczonym nad źródłem ciepła, znane było od

63/2018

czasów prehistorycznych, kiedy człowiek nie znał jeszcze naczyń żaroodpornych ani innych metod termalnego przetwarzania żywności. Opiekanie mięsa nad ogniem było więc pierwszą i podstawową metodą przygotowywania posiłków. Grillowanie we współczesnym rozumieniu (z wykorzystaniem do tego celu specjalnego urządzenia) upowszechniło

61


q

PROMOCJE, KTÓRE WIDAC

się po II wojnie światowej, kiedy amerykańska klasa średnia zaczęła masowo wyjeżdżać poza miasto, aby spędzać tam czas wolny od pracy.

cyjnym. Świetnie się sprawdza podczas pikników w plenerze, na wycieczkach rowerowych. Ponadto jego doskonałym atutem jest to, że torba, w której się znajduje, posiada przestrzeń na napoje z izolacją termiczną. Dzięki temu nasze ulubione napoje będą zawsze miały odpowiednią temperaturę (w temacie napoi dla tych większych: w sezonie letnim warto zwrócić uwagę na sklepowe półki pod kątem dołączanego szkła do piwa, odpowiedniego do każdego gatunku). Rekomenduję ten rodzaj grilla turystycznego ze względu na jego funkcjonalność – pod kątem konsumenta – i dużą przestrzeń pod nadruk – pod kątem branżowym :)

Twórcą tradycyjnego, półkolistego projektu grilla jest George Stephen, spawacz w firmie Weber Brothers Metal Works, który niezadowolony z płaskich, nieosłoniętych od wiatru grilli wpadł na pomysł, aby ruszt umieścić w stalowej półkuli z przykrywką oraz dospawać do niego trzy stalowe nogi. Zaproponowany przez niego kształt grilla szybko się upowszechnił. Grill gazowy został opracowany w 1960 r. przez Amerykanów Williama G. Wepfera i Meltona Lancastera, pracowników gazowej firmy ARKLA.* Czy wiesz, że? 80% Polaków przyznaje się, że posiada grilla Osobiście dziękuję panom Amerykanom za opracowanie grilla gazowego (taki bowiem stanowi kluczowy element mojego ogrodu). Pamiętajmy jednak, że grillowanie nie jest przypisane do miejsca, jego plusem jest „mobilność” i tu świetnie sprawdza się grill jednorazowy lub turystyczny. Grill turystyczny jest wykorzystywany w akcjach promocyjnych bądź jako upominek w okresie waka-

Przygotowując dania na grilla (polecam marynatę do karkówki, przetestowaną na bliskich i dalszych znajomych oraz rodzinie – wszyscy mają się świetnie – przepis w ramce), bez problemu możemy posiłkować się gadżetami dołączonymi m.in. do przypraw, przetworów czy makaronów. Są to pojemniczki plastikowe, noże, łopatki, deski do krojenia, jak również rękawice kuchenne oraz fartuszki. Z nadrukiem znajdziemy również łopatki czy łyżki do sałatek.

Po wybornym posiłku przyrządzonym na grillu przy pomocy sezonowych gadżetów, rozkoszując się cudownymi, leniwymi chwilami, nie możemy zapomnieć o aktywności fizycznej (może nie tak od razu). W bezwietrzny dzień świetnie spędzimy czas, grając w speed badmintona. Jest to fantastyczna zabawa dla młodszych i starszych. Podobnie jak przy grillu turystycznym zestaw charakteryzuje duża przestrzeń pod nadruk – polecam. No dobrze, skoro już pojedliśmy, zrealizowaliśmy się pod kątem aktywności fizycznej, pozostaje czas na ostatni element udanego wypoczynku pod hasłem: „grillowanie” (nie mam na myśli sprzątania)… A mianowicie błogie lenistwo np. na leżaku reklamowym bądź kocu piknikowym. Tego też błogiego lenistwa w dobrym towarzystwie z wykorzystaniem gadżetów grillowych Wam życzę! ✖ *źródło wikipedia.pl

Kalendarz Świąt: Jeśli realizują Państwo projekty, które można znaleźć na sklepowych półkach, zapraszam do kontaktu: magda@gjc.pl.

CZERWIEC

LIPIEC

SIERPIEŃ

1 4 8 21 23 28

1 4 9 15 24 27

1

62

Międzynarodowy Dzień Dziecka Dzień Drukarza Dzień Informatyka Pierwszy Dzień Lata Dzień Ojca Narodowy Dzień Pamięci Poznańskiego Czerwca 1956

Dzień Psa Święto Hot Doga Dzień Chodzenia Do Pracy Inną Drogą Dzień Bez Telefonu Komórkowego Dzień Policjanta Dzień Administratora

63/2018

8 15 19 25 31

Międzynarodowy Dzień Pamięci Powstania Warszawskiego Wielki Dzień Pszczół Święto Wojska Polskiego, Wniebowzięcie Najświętszej Maryi Panny Światowy Dzień Pomocy Humanitarnej Dzień Polskiej Żywności Dzień Solidarności i Wolności


63/2018

63


64

63/2018


63/2018

65


q

SPIS REKLAM

V  OKŁADKA

LIKOR EAST-WEST PROMOTION 27

REMATV II.

NOTEDECO 29

EUROPEAN SUPPLIERS BOOK III.

FIRMA GRG GRZEGORZ GURGUL 31

REMADAYS WARSAW IV.

BADGE4U 33 ASS3 35

V  REKLAMY

IVORY CERAMICS 37

EXITO GROUP 5

AVALON SPORTSWEAR 39

CORPORATE IMAGE SP. Z O.O. 7

MAXIM 45

CORPORATE IMAGE SP. Z O.O. 9

656 EDITIONS 46

CORPORATE IMAGE SP. Z O.O. 11

WA MEDIA GMBH 54

PROMOSTARS 13

S.O.S. WIOSKI DZIECIĘCE 64

AWIH 15

REMADAYS KIJÓW

65

WYDANIE : 3(64)2018 W PRZYGOTOWANIU Postaw na wizerunek! Gwarantujemy sprawdzoną grupę docelową, nakład oraz bezpłatną dystrybucję. Dodatkowo dla reklamodawców NEWS na www.giftsjournal.pl GRATIS Reklama na łamach Gifts Journal Polska stanowi świadome uzupełnienie działań podejmowanych online. To idealne rozwiązanie na dotarcie do sprawdzonych odbiorców, jako spójny sposób budowania świadomości marki.

TEXET POLAND SP Z O.O. 19 PPHU LEŻAKOWO 21

V  OKNO PROMOCJI

ALEXANDER 23

AGENTOOLS SP. Z O.O. SP. K. 37

ELEPHANT LUKIĆ SP.J. 25

ZAMÓW REKLAMĘ - sales@gjc.pl -

WYDAWCA GJC International Sp. z o.o. sp. k. ul. Podbiałowa 11 61-680 Poznań tel. +48 61 825-73-22

SKŁAD www.rozmiaruniwersalny.com

REDAKCJA REDAKTOR NACZELNY Sławomir Giefing

WYDANIE 2 (63) 2018 maj, czerwiec, lipiec, sierpień

NAKŁAD 5000

DYSTRYBUCJA POCZTA POLSKA S.A.

REDAKTOR PROWADZĄCY Grzegorz Surdyk

DRUK DRUKOMAT.PL

DZIAŁ REKLAMY Anna Gąsiorowska Iwona Skrzypczak Magdalena Konieczna Justyna Lisek tel. +48 61 825-73-22 sales@gjc.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone.

Wydawca nie ponosi odpowiedzialności za treść nadsyłanych reklam. Wydawca zastrzega sobie możliwość skracania nadesłanych tekstów. Redakcja nie zwraca nadesłanych materiałów.

DZIAŁ TECHNICZNY Jacek Spychała

66

63/2018