Page 1

Baroko Dailė Parengė Gerda Adomavičiūtė 3g


Barokas

• Kultūros epocha ir meno kryptis, XVII a. – XVIII a. I pusėje plitusi Europoje ir Lotynų Amerikoje. • Susikūrė Italijoje


Baroko dailė

Skirstoma į : Tapybą Grafiką Skulptūrą


Baroko dailė

Būdinga: Jausmų raiškumas, veržlumas, aiškumas, čia pat perkrovimas ir nesaikingumas. Dinamika, puošnumas, dramatiškumas, sudėtingi perspektyviniai efektai. Baroke mėgstamos kreivos linijos, apimčių modeliavimas dėmiu pagalba, ryškūs spalvų ir šviesų kontrastais.


•

Lorencas Berninis- Dovydas

Nicolas Poussin - Bacchanal before a Statue of Pan


Mikelandželas Merizis (Karavadžas) (1573-1610) 1573-1610

Iš liaudies kilęs dailininkas siekė tiktai tiesos - kad ir kokia negraži ar net niekinga ji būtų. Ypatingą dėmesį dailininkas skyrė daiktų medžiagiškumui vaizduoti ir apšvietimui perteikti.


„Kortų sukčiautojai“


„Būrėja“


„Bakchas“


„Šv. Mato pašaukimas“


„Šv. Mato mirtis“


Diego Velaskesas (1599-1660) Vienas iš pačių žymiausių visų laikų ispanų dailininkų. Tai portretų, sukrečiančių savo tikroviškumu ir žmogaus sielos pažinimu, autorius.


„Hilanderas”


„Bredos atidavimas”


„Venera su veidrodžiu”


Piteris Paulius Rubensas (1577-1640) Didžiausias flamandų tapybos meistras, kuris galingai įkūnijo baroko idealus. Jo dirbtuvėse sukurta dešimtys didžiulių paveikslų istorinėmis, mitologinėmis ir kitomis temomis.


„Leukipo dukterų pagrobimas"


“Nuėmimas nuo kryžiaus”


Susanna Fourment


Rembrantas (1606-1669)

Vienas didžiausių visų laikų tapytojų. Laimingomis jaunystės dienomis jis šiltais auksiniais tonais tapė temperamentingus, kupinus gyvenimo džiaugsmo paveikslus.


"Sナォnaus paklydト様io sugrトッナセimas"


Hendrijke Stoffels


“Anatomijos pamoka”


Lorencas Berninis (1598-1680) Žymiausias XVII a. skulptorius ir pripažintas architektas. Pagrindinė jo veiklos arena buvo Roma, kuriai jis suteikė barokinį vaizdą. Garsiausios jo skulptūros sukurtos mitologiniais siužetais.


"Šventosios Teresės ekstazė“


Prozerpinos pagrobimas


“Nimfos Dafnės pavertimas medžiu”


Pristatymas 1  
Advertisement