Page 1

Faqe 15

Plani nis udhën e konsultimeve, qytetarët vendosin për Tiranën Basha takohet me banorët e Minibashkisë Nr. 8: Rezultati përfundimtar i Planit Urbanistik do të jetë i qëndrueshëm

Drejtor Artur Zheji - Kryeredaktor Arion Sulo - E martë, 18 shtator 2012. Numër 691. Viti III botimit. Çmimi 30 lekë. 1.5 euro. www.mapo.al e-mail: gazetamapo@gmail.com. Adresa: BLV "Gjergj Fishta"

Shpallet lista, emrat e 26 mijë fituesve të universiteteve

Vrasja e komisarit

Fshehu dosjen “Xhakja” pas lirimit, dy hetime për gjyqtarin Neritan Tabaku, gjyqtari që vendosi lirimin e Ilir Xhakjes në vitin 2011, akuzohet nga prokuroria për shpërdorim detyre. Për 1 vit e gjysmë nuk shpalli vendimin e arsyetuar, ndërsa gjyqi u bllokua në Apel, pasi nuk dorëzoi fashikullin e dosjes. Shërbimi i Kontrollit të Brendshëm nis verifikimet për operacionin e policisë. I forti i Sukthit shpreh pendesë në gjykatë, bie “dakord” me prokurorinë

Ministria e Arsimit publikon listën zyrtare të fituesve të 26 mijë maturantëve për fazën e parë. Ja fituesit e Universitetit të Tiranës, Politeknikut, Bujqësorit, Durrësit, Vlorës, Shkodrës, Elbasanit, Korçës, Artet dhe Sportet. Pikët e fituesve të FAQE 20-29 fundit, për të gjithë ata që ende janë në garë

Vrasja në autobus

Nëna e Napolonit: Tim biri nuk i vajti askush për ndihmë

Vrasja e kryekomisarit Adem Tahiraj ka alarmuar gjithë institucionet e vendit, të cilat njëra pas tjetrës po hetojnë për nxjerrjen e përgjegjësve për ngjarjen e rëndë. Pas Këshillit të Lartë të

PS voton imunitetin, Ruçi-Gjiknuri debat për ndryshimin e qëndrimit Grupi parlamentar socialist ka vendosur dje që të votojë ndryshimet kushtetuese për kufizimin e imunitetit të zyrtarëve, ndërsa paketa e PS pritet të rrëzohet nga PD. Replikat mes Ruçit

Shine Mustafaj, nëna e Napolonit që u vra në autobusin e Kodër-Kamzës, tregon sesi e mësoi humbjen e të birit, rrezikun që iu kanos edhe djalit të vogël dhe dyshimet për versionin e policisë FAQE 8

Drejtësisë ka reaguar edhe Prokuroria, e cila njoftoi dje nisjen e hetimeve për gjyqtarin që shpalli të pafajshëm Ilir Xhakjen. Task-Forcë në Prokurorinë e Tiranës ka regjistruar... Faqe 2-3

dhe Gjiknurit për shkak të refuzimit të sekretarit socialist për të diskutuar në seancën e sotme. “S’mund të ndryshoj qëndrimin që kam mbajtur më parë”

reagimi

Topi: Berisha komunist, Rama nuk di të bëjë opozitë

Faqe 5

Nëna e Napolon Mustafajt me një të afërme

op-ed / 18-19

NgërÇ

NGA bujar kapexhiu

Si t’i shpëtojmë vajit neveritës “na mbytën politikanët...”

koment Xhemal Ahmeti

profil Reuters

7 energjia

koment / 19

Suplement

Në kërkim të banesës së premtuar

Ende pa u futur sa duhet përtej pragut të Hadit, ciniku...

Javier Solana

Irani përballet me realitetin

Çmimet e konvikteve dhe shtëpive me qira në Tiranë, për vitin e ri akademik. Dhe disa këshilla për t’ia dalë mbanë në jetesën vetëm

Harlem Desir, një sekretar i parë i quajtur Dëshirë

Bebet e ’90, sot mund të mësosh prej tyre

Harlem Desir u caktua nga drejtuesja aktuale e Partisë...

Të fitosh një bursë studimi jashtë, vetëm nëpërmjet aplikimeve online, shihet shpesh si diçka që u ndodh të tjerëve...

Braktisje

KESH ndalon importin për llogari të CEZ, rezervat drejt mbarimit KESH ka marrë vendimin për të mos importuar më energji për llogari të CEZ-it. Janë 700 milionë kilovatë të papaguar ende. CEZ: Gjobat po cenojnë mundësitë për import

Vrau për hakun e prindërve: Nuk mund ta shihja më hasmin të lirë Lena Pjolli, 35-vjeçarja e arrestuar për vrasjen e Marash Tonajt, ka pohuar para gjykatës se kishte

CMYK

pritur me vite që vrasësi i prindërve të saj të arrestohej. Gjykata e lë në burg pa afat

Faqe 16

Kush nuk e ka parë atë që i është dukur si syprinë uji në xhade në një ditë përvëluese vere? Apo një imazh tredimensional që në fakt ishte një fotografi mbi një sipërfaqe të sheshtë? Natyra e iluzionit është që atë që shohim, ta marrim gabimisht për realitet. Kjo është e vërtetë, pavarësisht nëse iluzioni është konjitiv apo politik. Në varësi të asaj sesi zhvillohet një ngjarje e caktuar, ajo mund të na çojë drejt formulimit të interpretimeve të gabuara të asaj që po ndodh realisht. Perceptime të tilla shpesh imponohen nga ide dhe përvoja të mëparshme. Dhe, siç argumenton Robert Jervis në librin Perception and Misperception in International Politics, botuar gjatë Luftës së Ftohtë, iluzionet që krijojmë kanë një ndikim të jashtëzakonshëm...


2

MAPO

13 qershor 2010 www.gazetamapo.com

E MARTë, 18 shtator 2012 www.mapo.al

kronika

MAPO

05 19

Gjykata e Krimeve të Rënda lë në burg Ilir Xhakjen. I akuzuari nuk shfaq asnjë pretendim para trupit gjykues

RENEA çon të fortin e Sukthit në gjykatë: Jam penduar për vrasjen Ilir Xhakja u përball dje me gjykatën pa asnjë pretendim. Pranoi arrestin me burg për vrasjen e komisarit Adem Tahiraj dhe refuzoi të jepte shpjegime për rrethanat e krimit Leonard Bakillari Tiranë- Ilir Xhakja, i akuzuar për vrasjen e kryekomisarit Adem Tahiraj do të qëndrojë në qeli deri në përfundim të hetimit, edhe pse precedentët tregojnë se “i forti i Sukthit” ia ka dalë të fitojë të gjitha betejat me drejtësinë që prej vitit 1995. Gjykata e Krimeve të Rënda caktoi masën e sigurisë “arrest me burg” ndaj 38-vjeçarit, i cili akuzohet për vrasjen e shefit të komisariatit të Shijakut, plagosjen e 65-vjeçares Lena Ndokaj, kundërshtimin e forcave të policisë dhe mbajtjen pa leje të armëve luftarake. Gjatë seancës me dyer të mbyllura, Ilir Xhakja përveç gjenealiteteve nuk ka dhënë asnjë deklaratë për ngjarjen e rëndë, por miratoi akuzën e prokurorisë. 38-vjeçari u shoqërua në kafazin e hekurt të sallës së gjyqit nga dy specialë të RENEA-s, ndërsa gjatë gjithë kohës ka qëndruar me kokën ulur. Xhakja ka shprehur pendesë për krimin e rëndë, por pa sqaruar detajet që e çuan në vrasjen e kryekomisar Adem Tahiraj, babai i katër fëmijëve. Që në fillim të seancës, dy prokurorët e çështjes Eugen Beçi dhe Njazi Seferi kërkuan që

seanca të zhvillohej më dyer të mbyllura për shkak të sekretit hetimor, kërkesë kjo që u pranua nga gjykata. Gjatë seancës pa praninë e medias, përveç punonjësve të sallës dhe atyre të sigurisë, i pranishëm në sallën e gjyqit ishte edhe zv/prokurori i Krimeve të Rënda, Henrik Ligori, i cili drejton grupin hetimor të ngritur për ngjarjen e rëndë. Sipas burimeve pranë gjykatës mësohet se dy prokurorët kanë përshkruar momentin e ngjarjes së datës 13 shtator, kur në fshatin Katund-Sukth, u qëllua me pesë plumba kryekomisar Adem Tahiraj. Sipas prokurorëve, Tahiraj, shoferi i tij Famir Hoxha dhe inspektori i rendit të zonës kishin dalë për patrullim me qëllim ndalimin e automjeteve që qarkullonin pa targa në zonën e Shijakut. Pas bllokimit të disa makinave, ata kanë ndaluar nipin e autorit të dyshuar të vrasjes, 17-vjeçarin Ledio Krasnaj, i cili lëvizte me një automjet pa targa. Pas debatit me punonjësit e policisë, Krasnaj i ka telefonuar Ilir Xhakjes, i cili ka mbërritur në postbllokun e policisë me një autom-

Gjatë seancës me dyer të mbyllura, Ilir Xhakja përveç gjenealiteteve nuk ka dhënë asnjë deklaratë për ngjarjen e rëndë

jet me xhama të zinj. Fillimisht ai ka parë shoferin e shefit të komisariatit, shtetasin Fatmir Hoxha, me të cilin ka nisur të debatojë pas një konfliktit të mëparshëm mes tyre. Duke qenë se debati po zhivllohej me tone të ashpra ka ndërhyrë shefi i komisariatit, me të cilin Xhakja ka nisur të debatojë sërish. Debate ka zgjatur për disa minuta, ndërsa 38-vjeçari mbante në dorë një armë zjarri tip pistoletë. Sapo shefi i komisariatit ka urdhëruar vartësit e tij të lëshojnë makinën e ndaluar për shkak të problemeve me targat, Ilir Xhakja ka qëlluar pesë herë në drejtim të tij, duke i shkaktuar vdekjen e menjëhershme. Për këtë arsye prokuroria kërkoi masën e sigurisë “arrest me burg” ndaj Xhakjes, kërkesë kjo që u miratua edhe nga avokati mbrojtës që gjykata caktoi ndaj 38-vjeçarit, pasi mbrojtësi i zgjedhur prej tij nuk ishte paraqitur. Në përfundim të seancës që zgjati rreth 20 minuta, gjyqtari Luan Hasneziraj lexoi përmbledhtas ngjarjen për të cilën dyshohet shtetasi Ilir Xhakja. “Ngjarja ka ndodhur si pasojë e disa veprimeve që do kryenin punonjësit e policisë në bllokimin e disa automjeteve pa targa që qarkullonin në zonën e Shijakut dhe fshatrave përreth. Si pasojë ka ndodhur konflikti dhe shtetasi Ilir Xhakja ka qëlluar me armë në drejtim të shefit të komisariatit Shijak, kryekomisar Adem Tahiraj, si dhe duke plagosur shtetasen Lena Ndokaj”, - tha gjyqtari Luan Hasneziraj, duke caktuar masën e sigurisë arrest me burg ndaj 38-vjeçarit Ilir Xhakja.

Shoferi i Tahirajt thirret për herë të dytë në Prokurori Fatmir Hoxha pritet të përballet sërish me grupin e hetimit, pasi dëshmia e tij e parë nuk përputhet me të dhënat e hetimit. Shoferi nuk e ka identifikuar fillimisht Xhakjen, edhe pse njihej me të Tiranë Prokuroria e Krimeve të Rënda ka thirrur për të dytën herë shoferin e shefit të komisariati të Shijakut, Fatmir Hoxha, pasi dëshmia e tij e parë nuk përputhet me të dhënat e tjera të hetimit. Sipas burimeve të rezervuara mësohet se Hoxha ishte thirrur të dëshmonte në prokurori rreth mesditës së djeshme, por deri në orët e pasdites ai nuk ishte paraqitur ende. Të dhënat e mbledhura nga hetimet e deritanishme tregojnë rrethana që nuk janë përmendur nga dy punonjësit e policisë që shoqëronin kryekomisar Tahirajn ditën e ngjarjes, çka sipas prokurorëve ka sjellë nevojën për rimarrjen e dëshmive të tyre. Në momentet e para

të ngjarjes, dy policët që ndodheshin në postbllok së bashku me shefin e tyre, kanë deklaruar se personi që qëlloi ndaj shefit të komisariatit ishte një i ri me kapele, me mjekër që kishte dalë nga një automjet me xhama të zinj. Por pas mbledhjes së të dhënave i dyshuari u identifikua si shtetasi Ilir Xhakja, person i njohur për drejtësinë. Për shkak të sekretit hetimor, prokurorët nuk saktë-

suan detajet që nuk përputhen mes provave të gjetura dhe dëshmive të dy punonjësve të policisë, por konfirmohet se njëri prej tyre është larguar nga vendi i ngjarjes, ndërsa i dyti është strehuar në oborrin e një banese pranë vendit të ngjarjes. Prokuroria pohon se dy punonjësit e policisë që ndodheshin së bashku me viktimën konsiderohen si dëshmitarë të rëndësishëm për zbardhjen e ngjarjes dhe për këtë arsye do të ripyeten për të sqaruar çdo detaj të krimit të rëndë. Megjithatë, Fatmir Hoxha rezulton të ketë një rol në acarimin e palëve, para vrasjes së komisarit Adem Tahiraj. Është konfirmuar tashmë se Hoxha ishte kushëri m e r iv a l i n 1 0 -v j e ç a r t ë I l i r Xhakjes në fshatin Katund të Sukthit, ndaj edhe prania e tij në operacion ka sjellë dyshimet e këtij të fundit, se mos po i organizohej ndonjë kurth. Hetimet tregojnë se Ilir Xhakja ka debatuar fillimisht me Fatmir Hoxhën, ndërsa ndërhyrja e shefit të komisariatit në debat ka qenë fatal për jetën e këtij të fundit. L.Bakillari

Xhakja, i dyshuari i vetëm për vrasjen e kryekomisarit Tiranë- Sipas hetimeve të deritanishme rezulton se i dyshuari kryesor është vetëm Ilir Xhakja, edhe pse nipi i tij është shpallur në kërkim policor për t’u pyetur rreth ngjarjes së rëndë. Hetimi i Xhakjes si personi i vetëm i akuzuar për vrasjen e kryekomisar Adem Tahirajt rrëzon versionin e një burimi tjetër nga policia e Durrësit, e cila deklaron në rrugë jozyrtare se 17-vjeçari Ledion

Krasnaj është shpallur në kërkim për akuzën e vrasjes. Ky version në fakt rrëzohet nga burimet e prokurorisë, që shprehen se adoleshenti nuk rezulton të ketë qëlluar me armë dhe as nuk rezulton sipas të dhënave të deritanishme të ketë ndihmuar autorin e vrasjes për t’u larguar nga vendngjarja, pasi Krasnaj është larguar me automjetin i vetëm dhe për llogari të tij.


E MARTë, 18 shtator 2012 www.mapo.al

MAPO

3

Pas vrasjes së shefit të komisariatit të Shijakut, tri hetime paralele pritet të zbardhin të gjitha detajet

Prokuroria merr nën hetim gjyqtarin që liroi Xhakjen: Fshehu dosjen Neritan Tabaku, gjyqtari që vendosi lirimin e Ilir Xhakjes në vitin 2011, akuzohet nga prokuroria për shpërdorim detyre. Për 1 vit e gjysmë nuk shpalli vendimin e arsyetuar, ndërsa gjyqi u bllokua në Apel, pasi nuk dorëzoi fashikullin e dosjes Leonard Bakillari Tiranë Vrasja e kryekomisarit Adem

Vendi ku u vra Adem Tahiraj

SHKB nis verifikimet për aksionin e policisë Aksioni i policisë, së bashku me veprimet që kanë shoqëruar konfliktin me të akuzuarin për vrasje, shtetasin Ilir Xhakja tashmë janë pjesë e një hetimi të nisur nga Shërbimi i Kontrollit të Brendshëm (SHKB) në Ministrinë e Brendshme. Arsyet e konfliktit, vrasja dhe më pas reagimi i dy punonjësve të policisë, sipas burimeve nga SHKB do të verifikohen gjatë një procesi hetimor të nisur për këtë çështje. Dëshmitarët në vendin e ngjarjes pohuan se një prej policëve që ndodhej në post-bllok pasi i ka dhënë ndihmën e parë shefit të komisariatit, i cili ka ndërruar jetë menjëherë ka pësuar shok dhe është strehuar në oborrin e një banese aty pranë. Për të qetësuar dhe stabilizuar gjendjen e tij është thirrur edhe infermierja e fshatit e cila i ka bërë një injeksion policit të tronditur nga vrasja e shefit.

Skeda e Ilir Xhakjes 1995 Është dënuar me 1 vit burgim për plagosjen e shtetasit Dashamir L. 1996 Është akuzuar për vrasjen e shtetasve Gentian Petrit Gjoka dhe Petrit Lyti. 1996 Është dënuar me 6 muaj burgim për kanosje serioze për jetën ndaj shtetasit Ylli Maloku. 1998 U akuzua për vrasjen e shtetasit Qerim Maloku. 2002 Ka filluar procedimi për vrasje në territorin e komunës Katund i Ri Durrës. 2006 U dënua me 21 vjet burg nga Gjykata e Krimeve të Rënda për vrasjen e Qerim Malokut. 2007 U arrestua në një operacion të forcave speciale RENEA, por u dënua për armëmbajtje. 2009 Gjykata e Lartë prish dënimin me 21 vjet burg ndaj Ilir Xhakjes dhe kthen çështjen për rigjykim. 2011 Gjykata e Durrësit shpall të pafajshëm Ilir Xhakjen me një vendim që nuk është arsyetuar ende.

Tahiraj ka alarmuar gjithë institucionet e vendit, të cilat njëra pas tjetrës po hetojnë për nxjerrjen e përgjegjësve për ngjarjen e rëndë. Pas Këshillit të Lartë të Drejtësisë ka reaguar edhe Prokuroria, e cila njoftoi dje nisjen e hetimeve për gjyqtarin që shpalli të pafajshëm Ilir Xhakjen. Task-Forcë në Prokurorinë e Tiranës ka regjistruar procedimin penal ndaj gjyqtarit të Durrësit, Neritan Tabaku, i cili sipas prokurorisë, jo vetëm nuk zbardhi vendimin për lirimin e të akuzuarit për vrasje, por nuk depozitoi në kryesekretari fashikullin e gjykimit, duke penguar kështu zhvillimin e procesit në Gjykatën e Apelit Durrës. Nëpërmjet një njoftimi për mediat, Prokuroria e Përgjithshme tha dje se tashmë është regjistruar procedimi penal nr. 4291 për veprën penale “shpërdorim detyre” në ngarkim të shtetasit Neritan Tabaku, me detyrë gjyqtar në Gjykatën e Durrësit. Sipas verifikimeve paraprake, të kryera nga organi i akuzës rezulton se gjyqtari Tabaku nuk ka arsyetuar vendimin për pafajësinë e Ilir Xhakjas, duke mbajtur kështu pezull çështjen për më shumë se një vit e gjysmë. “Gjykata e Rrethit Gjyqësor Durrës e shpalli vendimin e saj për këtë çështje me numër 98, datë 9.2.2011, duke e deklaruar të pafajshëm shtetasin Ilir Xhakja për veprën penale të parashikuar të vrasjes me dashje kryer në bashkëpunim. Ne seancën gjyqësore vendimi nuk

Ilir Xhakja dje në Gjykatën e Krimeve të Rënda

u dha i arsyetuar dhe as i zbardhur. Prokuroria e Rrethit Gjyqësor Durrës e apeloi vendimin nr.98, date 9.2.2011 megjithëse vendimi nuk ishte vënë në dispozicion i arsyetuar”, - thuhet në njoftimin e Prokurorisë së Përgjithshme. Më tej organi i akuzës sqaron se shkak për hetimet është bërë vrasja e kryekomisarit Adem Tahiraj, ku autor i dyshuar është shtetasi Ilir Xhakja, i shpallur i pafajshëm nga Gjykata e Durrësit. “Pas arrestimit të të dyshuarit Ilir Xhakja dhe informimit në lidhje me ecurinë e çështjes së ankimit të vendimit nr.98 datë 9.2.2011, rezultoi se çështja në fjalë nuk kishte nisur ende të shqyrtohej në Gjykatën e Apelit, pasi fashikulli përkatës ende nuk kishte mbërritur aty nga Gjykata e Rrethit Gjyqësor Durrës, për shkak se dosja penale në fjalë ende nuk ishte dorëzuar në kryesekretarinë gjyqësore nga gjyqtari i çështjes qysh prej datës së shpalljes së vendimit 09.02.2011”, - deklaron prokuroria. Në këto rrethana, nga Prokuroria e Tiranës është regjistruar procedimi penal ndaj shtetasit Neritan Tabaku për veprën penale të shpërdorimit të detyrës, lidhur me moszbardhjen dhe mosdepozitimin bren-

da afateve ligjore të vendimit gjyqësor penal, duke cenuar rëndë interesat e ushtrimit të ndjekjes penale në kohë ndaj shtetasit Ilir Xhakja dhe të dhënies së drejtësisë. Sipas prokurorisë, Prokuroria e Durrësit ka përfunduar me përfaqësimin e akuzës kundër Ilir Xhakjes në datën 19 nëntor të vitit 2010 në Gjykatën e Durrësit, ku i dyshuari gjykohej për akuzën e vrasjes së shtetasit Qerim Maloku, ngjarje e ndodhur në vitin 1998. Në përfundim të shqyrtimit gjyqësor të kësaj çështjeje, përfaqësuesi i akuzës kërkoi dënimin me 24 vjet burg për të pandehurin Ilir Xhakja, i akuzuar për vrasje me paramendim kryer në bashkëpunim. Kjo akuzë është mbrojtur prej prokurorisë edhe në Gjykatën e Krimeve të Rënda, ku Ilir Xhakja u dënua me 21 vjet burg, por dënimi u anulua nga Gjykata e Lartë, e cila vendosi kthimin e çështjes për rigjykim në Gjykatën e Durrësit. Më 9 shkurt të vitit të shkuar, trupa gjyqësore e kryesuar nga gjyqtari tashmë nën hetim, Neritan Tabaku, shpalli të pafajshëm Xhakjen, por nuk vuri në dispozicion të prokurorisë asnjë vendim të zbardhur lidhur me arsyet e pafajësisë.

Inspektorët e KLD, 3 orë në zyrën e kryegjyqtarit të Durrësit “Sekuestrohet” fashikulli i gjykimit dhe materiale të tjera të dosjes së Ilir Xhakjes. Të dërguarit e KLD takojnë edhe kryetarin e Gjykatës së Durrësit Tiranë Ashtu sikundër ishte paralajmëruar, inspektorët e KLD-së kanë zbarkuar dje në Gjykatën e Durrësit për të “sekuestruar” gjithë fashikullin e gjykimit dhe materiale të tjera në lidhje me dosjen “Xhakja”. Mëngjesin e djeshëm dy inspektorë të shoqëruar nga anëtari i KLD-së, Tritan Hamitaj, njëherësh gjyqtarë në Gjykatën e Durrësit dhe koleg i gjyqtarit Neritan Tabaku kanë kërkuar nga gjykata gjithë informacionet që disponon

lidhur me shtetasin Ilir Xhakja. Inspektorët dhe anëtari i KLD-së mësohet se kanë pasur një takim që zgjati rreth tre orë edhe me kryetarin e Gjykatës, Ervin Metalla. Në përfundim të takimit inspektorët kanë marrë dosjen penale në ngarkim të Xhakjes, procesverbalet e seancave të zhvilluara gjatë procesit gjyqësor dhe gjithë dokumentet e nevojshme që do t’i shërbejnë hetimit të urdhëruar nga zv/kryetari i KLD-së, Elvis Cefa. Sipas burimeve mësohet se gjyqtari që po inspektohet, Neritan Tabaku nuk është paraqitur në punë ditën e djeshme, megjithëse gjatë procedimit ai ka të drejtën të dëgjohet dhe të jap versionin e tij. Sipas të dhënave të deritanishme rezulton se treshja e gjyqtarëve Tabaku, Gjura dhe Hysi kanë shpallur të pafajshëm shtetasin Ilir Xhakja, i akuzuar për

“vrasje me paramendim kryer në bashkëpunim”, pasi nuk provohet që i pandehuri ta ketë kryer veprën për të cilën akuzohet. Edhe pse ky vendim është marrë më 9 shkurt të vitit 2011, arsyet e vendimit që i dhanë pafajësi të akuzuarit për vrasje nuk janë zbardhur ende. Pas zbulimit të këtij skandali ka reaguar fillimisht Ministria e Drejtësisë, e cila ka sekuestruar në Gjykatën e Apelit gjithë praktikën gjyqësore për çështjen “Xhakja”, ndërsa ditën e djeshme inspektorët e KLD-së kanë marrë dosjen në shkallën e parë. Sipas burimeve nga KLD mësohet se brenda kësaj jave do të dalin edhe rezultatet paraprake të inspektimit që po kryhet në Gjykatën e Durrësit për skandalin e lirimit të të akuzuarit për vrasje dhe moszbardhjen e vendimit që i dha pafajësinë.


4

MAPO

E martë, 18 shtator 2012 www.mapo.al

politika

Grupi parlamentar socialist ka vendosur dje që të votojë ndryshimet kushtetuese për kufizimin e imunitetit të zyrtarëve. Paketa e PS pritet të rrëzohet sot nga PD

Imuniteti

Debat Ruçi-Gjiknuri për ndryshimin e qëndrimit të PS Replikat mes Ruçit dhe Gjiknurit kanë pasur si shkak refuzimin e Sekretarit për Çështjet zgjedhore për të diskutuar në seancën e sotme. “S’mund të ndryshoj qëndrimin që kam mbajtur më parë” Fejzi Braushi Kuvendi i Shqipërisë do votojë sot pro heqjes apo kufizimit të imunitetit të zyrtarëve të lartë dhe deputetëve, ndërsa pritet të rrëzojë paketën e socialistëve për disa ndryshime të tjera në Kushtetutë. Socialistët kanë vendosur dje që, për të mos marrë kosto politike në sytë e opinionit publik, të votojnë draftin konsensual të imuniteteve, duke mbajtur kështu një fjalë të dhënë që më parë, pavarësisht faktit se demokratët kanë rrëzuar tashmë paketën e tyre të ndryshimeve kushtetuese. Vendimi është marrë nga grupi parlamentar gjatë mbledhjes së djeshme, ku mes të tjerave është caktuar koha dhe diskutantët që do të flasin sot në seancën plenare të Kuvendit të Shqipërisë. Megjithatë, jo të gjithë deputetët janë pajtuar me këtë vendim, pasi ka patur nga ata, siç ka qenë rasti i Damian Gjiknurit, i cili ka debatuar edhe me kryetarin e grupit, Gramoz Ruçi, pasi nuk ka pranuar që të flasë në seancën e sot-

me, për shkak se do i duhej të fliste ndryshe nga sa ishte shprehur më parë për imunitetet. Grupi Në mungesë të kryetarit Rama, i cili gjendej në Bruksel, ku ka hapur një ekspozitë me harta të Shqipërisë, mbledhjen e djeshme e ka drejtuar kryetari i grupit, Ruçi. Grupi ka diskutuar për rreth 1 orë lidhur me çështjet që janë në rendin e ditës të Kuvendit, ku tema kryesore ka qenë ajo e imuniteteve. Socialistët kanë rënë dakord që të marrin vendimin politik për të votuar pro draftit konsensual të hartuar rreth 2 muaj më parë nga Pandeli Majko dhe Edi Paloka. Burime nga mbledhja kanë bërë të ditur se është gjykuar si e detyrueshme për socialistët që të votonin pro kësaj nisme, kjo në radhë të parë si një mbajtje fjale për ato deklarata që janë bërë në vijim nga drejtuesit më të lartë të partisë, por edhe për të mos i dhënë një armë më shumë kundërshtarit politik për të sulmuar opozitën si bllokuese e kufizimit të imunitetit dhe njëkohësisht edhe e marrjes së statusit të vendit kandidat. Më tej grupi është informuar se me konsensusin e të dyja palëve është lënë që si socialistët dhe demokratët të diskutojnë sot për imunitetet nga 90 minuta secili. Ndaj për këtë çështje është vendosur që të gjithë deputetët e Komisionit të Ligjeve të mbanin nga një diskutim për këtë temë, si dhe për paketën e ndryshimeve kushtetuese të propo-

zuar nga vetë ata. Por në këtë moment grupi është përfshirë nga një debat mes kryetarit Gramoz Ruçi dhe Sekretarit për Çështjet zgjedhore në PS, Damian Gjiknuri. Shkak është bërë pikërisht refuzimi i këtij të fundit për të mbajtur fjalim gjatë seancës së sotme për sa i përket këtyre dy çështjeve. Siç bëhet e ditur, Gjiknuri i është drejtuar Ruçit se ai nuk mund të fliste ndryshe nga sa ishte shprehur më parë për këto çështje. Por Ruçi i është përgjigjur se ky është një vendim politik dhe cilido deputet pavarësisht qëndrimeve dhe gjykimeve të tijat personale duhet t’i bindet. Debati është mbyllur pa patur një rezultat konkret, pasi Gjiknuri i është përmbajtur logjikës së tij deri në fund. Dade Gjatë mbledhjes së djeshme janë diskutuar edhe çështjet e tjera që kanë të bëjnë me rendin e ditës të seancës së sotme plenare, ku socialistët kanë vendosur edhe për votën që do të shprehin për çdo rast. Por jo vetëm kaq, pasi ka patur edhe diskutime për çështje të tjera jashtë rendit të ditës. Kështu mësohet se deputetja Arta Dade ka ngritur shqetësimin për qëndrimin që ka mbajtur deri tani PS-ja lidhur me rastin e vrasjes së kreut të Komisariatit të Shijakut. Ajo mësohet se ka kërkuar që PS të dalë në qëndrime publike dhe të deklarojë se i akuzuari për vrasjen e Shijakut, Ilir Xhakja është njeri që ka lidhje të forta me demokratët.

Nga një mbledhje e grupit parlamentar të PS

Vasili: Meta, kandidat zyrtar për kryetarin e partisë në fund të tetorit TIRANË Kryetari i LSI-së, Ilir Meta do

të garojë sërish për postin e kryetarit të partisë në fund të muajit tetor. “Komiteti organizator ka pranuar dhe ka marrë në shqyrtim iniciativën e kryetarit të LSI-së, zotit Ilir Meta, për të kandiduar për postin e kryetarit të LSI-së në zgjedhjet e ardhshme, të cilat mbahen në datën 20 tetor të këtij viti. Komiteti organizator administroi të gjithë dokumentacionin përkatës, i cili ishte në përputhje të plotë me statutin dhe normat organizative të partisë dhe kandidati, zoti Ilir Meta është zyrtarisht një nga kandidatët për kryetar të Lëvizjes Socialiste për Integrim”, - tha dje kryetari i Komitetit Organizativ, Petrit Vasili. Sipas tij, procesi i depozitimit të kandidaturave është i hapur deri në datën 20 shtator të këtij muaji. Nënkryetari i LSI-së shtoi se kandidaturat e tjera alternative kanë afatin e duhur statutor për të depozituar kërkesat e tyre në përputhje me formularët përkatës. Vasili njoftoi gjithashtu se konventa e LSI-së do të mbahet në datën 27 tetor në Pallatin e

“Komiteti organizator ka pranuar dhe ka marrë në shqyrtim iniciativën e kryetarit të LSI-së, zotit Ilir Meta, për të kandiduar për postin e kryetarit të LSI-së në zgjedhjet e ardhshme, të cilat mbahen në datën 20 tetor të këtij viti”

Kongreseve, ku numri i delegatëve pritet të jetë 1508, prej të cilëve 572 vijnë si të zgjedhur në mënyrë të drejtpërdrejtë. 30% e pjesëmarrësve delegatë në këtë konventë do të jenë përfaqësues të Lëvizjes Rinore për Integrim dhe 30% do të jenë përfaqësi e Lëvizjes së Gruas për Integrim. “Po këto përqindje përfaqësimi do të reflektohen edhe në forumet të cilat do të burojnë nga konventa, Komiteti Drejtues Kombëtar por edhe Kryesia e partisë. Edhe në këtë pikëpamje realizohet një risi e pandodhur më parë të një përfaqësimi të gjerë dhe të plotë, në kuota dhe kritere të parealizuara asnjëherë më parë nga politika shqiptare dhe që kanë të bëjnë pikërisht me dy pjesë të rëndësishme të shoqërisë shqiptare, gruas dhe të rinjtë, të cilët është verifikuar rëndom në politikën shqiptare që nuk kanë pasur këto nivele përfaqësimi, pavarësisht fuqisë së tyre dhe shprehjes së jashtëzakonshme të një vullneti politik të tyre në forumet përkatëse të forcave politike”, - tha Vasili.

Votimi i ndryshimeve kushtetuese shkel Rregulloren

Kalimi i të dyja këtyre dy projektligjeve sot në seancë bie në kundërshtim me Rregulloren e Kuvendit dhe pikërisht me nenin 77/b, ku thuhet se amendamentet për ndryshime në Kushtetutë nuk mund të miratohen më parë se dy dhe jo më vonë se tri javë nga miratimi i raportit nga Këshilli i Legjislacionit.

Megjithëse në kundërshtim me Rregulloren, Kuvendi i Shqipërisë ka vendosur të votojë sot të dyja paketat e ndryshimeve kushtetuese, si atë që ka të bëjë me imunitetet, ashtu edhe atë që njihet si paketa e Partisë Socialiste. Burime nga Kuvendi kanë bërë të ditur se në rendin e ditës për seancën e sotme janë përfshirë veç projektligjeve të tjera edhe dy nismat për ndryshime kushtetuese, pra imunitetet dhe ndryshimet e tjera të propozuara nga socialistët. Të dyja këto nisma do kalojnë si nisma të veçanta, pavarësisht këmbënguljes së socialistëve për t’i përfshirë ato në një paketë të vetme, meqenëse të dyja synojnë të ndryshojnë të njëjtin ligj, pra Kushtetutën e Shqipërisë. Kalimi i të dyja këtyre dy projektligjeve sot në seancë bie në kundërshtim me Rregulloren e Kuvendit dhe pikërisht me nenin 77/b, ku thuhet se amendamentet për ndryshime në Kushtetutë nuk mund të miratohen më parë se dy dhe jo më vonë se tri javë nga miratimi i raportit nga Këshilli i Legjislacionit. Në rastin e paketës së imuniteteve kemi shkelje, sepse raporti për këtë nismë është miratuar rreth 5 javë më parë, ndërkohë që sa i përket paketës tjetër, asaj të socialistëve, ato nuk mund të diskutohen në këtë seancë, pasi nuk kanë kaluar dy javë nga miratimi i raportit. Megjithatë, ajo që ka rëndësi në këtë rast është se paketa e parë, ajo e imuniteteve pritet të votohet pro, ndërsa ajo për ndryshimet e tjera kushtetuese do votohet kundër, ashtu si edhe në Këshillin e Legjislacionit. Kështu të paktën thuhet në relacionin që shoqëron këto drafte.


E martë, 18 shtator 2012 www.mapo.al

MAPO

5

Kreu i FRD-së i përgjigjet Edi Ramës: Opozita ka tendencën prej vitesh të bëjë opozitë, por fatkeqësisht ajo nuk po e realizon misionin e saj

Topi: Berisha komunist, ndërsa Rama nuk di të bëjë opozitë LEZHË Fryma e Re Demokratike do të shkojë e vetme në zgjedhjet e ardhshme parlamentare, duke u pozicionuar politikisht kundër dy partive të mëdha. Kryetari i FRD-së, Bamir Topi rikonfirmoi dje qëndrimin e kësaj force politike gjatë një takimi të zhvilluar në Lezhë, duke i kthyer në të njëjtën kohë përgjigje kërkesës publike të kryetarit të opozitës, Edi Rama, se Topi duhej të pozicionohej qartë nëse ishte me Berishën apo në opozitë. “…Është lehtësisht e konstatueshme që betejat politike janë të ashpra dhe të mërzitshme. Në politikë kemi aktorë, sepse dinë të mbushin leksikun e tyre politik me shumë mashtrime. Ndaj sot konsumojmë politikë jorealiste. Ndërkohë që funksioni i Parlamentit ka dalë nga normaliteti dhe institucionet janë vendosur njëra pas tjetrës nën varësinë e Kryeministrit. Mazhoranca nuk qeveris sepse nuk ka mbështetje dhe as pro-

jekte konkrete. Opozita ka tendencën prej vitesh të bëjë opozitë, por fatkeqësisht ajo nuk po e realizon misionin e saj. Të dy së bashku, kreu i mazhorancës dhe i opozitës brenda një nate bënë ndryshime fatale në Kushtetutë. Dhe tani njëri është penduar thellë dhe tjetri ka uzurpuar të gjitha pushtetet. Ne nuk u kemi absolutisht asnjë borxh. FRD-ja nuk është në shërbim të askujt, përveç të qytetarëve”, - tha Topi. Duke nënvizuar se FRD-ja mbetet parti e djathtë qytetare, Topi akuzoi Kryeministrin se “ka pasur një karrierë të gjatë në sistemin komunist dhe që pas 22 vitesh vijon të shfaqë mentalitete e sjellje komuniste, duke i bërë një dëm të madh politikës, qytetarëve dhe vendit”. Topi theksoi vlerësimin e tij për pritjen dhe rolin e qytetarëve lezhjanë në proceset demokratike në Shqipëri. Ai tha se “FRD-ja vjen sot në qytetin e Lezhës, ku Heroi

ynë Kombëtar gjeti terrenin për të bashkuar princat e ndarë shqiptarë. Një mesazh që vjen i fortë edhe sot në këtë 100-vjetor të Pavarësisë”. Në takim përshëndetën edhe përf aqësues të ish- të përndjekurve politikë, të rinisë, të gruas, të diasporës dhe biznesit.

BE, Barroso: Progresi po ndodh, por duhet luftuar korrupsioni Presidenti i Republikës, Bujar Nishani zhvilloi dje në Bruksel takime të veçanta me Presidentin e KE-së, José Manuel Barroso dhe Presidentin e Këshillit Europian, Herman Van Rompuy.

PS çel në Bruksel ekspozitën për Shqipërinë BRUKSEL Ekspozita “Euro-Albanian Contacts”, organi-

zuar nga Partia Socialiste në ambientet e Parlamentit Europian, është hapur dje pasdite në Bruksel. Kuratorët e ekspozitës, Artan Shkreli dhe Artan Lame, u shprehën se kjo është ekspozita e parë e këtij lloji që paraqet kartografinë e trojeve arbërore në shekuj. Kjo ekspozitë paraqiti rreth 50 harta të trojeve arbërore të një harku kohor prej 17 shekujsh. Pjesa më e madhe e këtyre hartave u shfaqën për herë të parë dje në ekspozitë, ndërsa në javët e ardhshme do të ekspozohen edhe në Shqipëri. Gjithashtu, në këtë ekspozitë u shfaqën edhe rreth 100 botime europiane që flasin për Shqipërinë, turizmin dhe kulturën shqiptare. Ekspozita Euro-Albanian Contacts u çel fillimisht në Bruksel, me qëllim promovimin e imazhit të Shqipërisë në Europë në përvjetorin e 100-të të Pavarësisë së Shqipërisë.

“Integrimi europian duhet të jetë një përpjekje e vërtetë kombëtare dhe një projekt gjithëpërfshirës

BRUKSEL “Më lejoni të jem shumë i qartë, progresi i Shqipërisë po ndodh me të vërtetë, po ndodh realisht. Dhe madje Shqipëria e do me të vërtetë integrimin europian. Është tani në duart tuaja për të bërë çdo gjë që është e nevojshme për ta çuar Shqipërinë drejt rrugës së integrimit europian”, - kështu u shpreh dje Presidenti i Komisionit Europian, José Manuel Barroso, pas takimit të zhvilluar me Presidentin e Republikës, Bujar Nishani. Ky i fundit dhe Presidenti i KE-së Barroso, zhvilluan dje një takim në Bruksel, ku biseda u përqendrua pikërisht në arritjet, por dhe detyrat që Shqipëria ka në funksion marrjes së statusit të vendit kandidat. Barroso u shfaq optimist për mediat pas takimit të zhvilluar, porse shtoi se detyra thelbësore e qeverisë mbetet lufta kundër korrupsionit dhe zbatimi i ligjit. “Miratimi i Kodit Zgjedhor, madje edhe arritjet në 12 pikat kyçe të integrimit në Bashkimin Europian, reformat e ndryshme që kanë të bëjnë pikërisht edhe me të drejtat e njeriut, janë edhe hapat e parë drejt rrugës së duhur. Nuk duhen kursyer lëvizjet dhe përpjekjet për t’i plotësuar këto reforma, dhe mbi të gjitha për të luftuar korrupsionin, si dhe për të forcuar zbatimin e ligjit. Në këtë respekt pra, edhe përkushtimi i plotë i Presidentit Nishani

Presidenti Bujar Nishani dhe Presidenti i KE-së Manuel Barroso

dialog të vazhdueshëm politik për të arritur suksesin e Shqipërisë…Qeveria dhe opozita duhet të bëjnë përpjekje të përbashkëta në këtë drejtim dhe duhet të dëgjojnë natyrisht edhe shoqërinë civile, në mënyrë që edhe pjesët e tjera të shoqërisë shqiptare të ndihen bash“Miratimi i Kodit Zgjedhor, madje edhe arritjet këpronare të në 12 pikat kyçe të integrimit në Bashkimin kësaj ambicieje të përbashkët Europian, reformat e ndryshme që kanë të që ka i gjithë bëjnë pikërisht edhe me të drejtat e njeriut, vendi për integrimin europijanë edhe hapat e parë drejt rrugës së duhur” an”, - tha Herman Van RomPo dje Presidenti Bujar Nishani zh- puy pas takimit. Ndërsa Presidenti villoi një takim edhe me Presidentin i Republikës, Bujar Nishani infore Këshillit Europian, Herman Van moi zyrtarët e lartë të KE-së mbi Rompuy. “Integrimi europian duhet hapat që Shqipëria ka ndërmarrë të jetë një përpjekje e vërtetë kom- deri më tani në funksion të marrjes bëtare dhe një projekt gjithëpërf- së statusit të vendit kandidat. shirës. Duhet të ketë angazhim dhe N.P pikërisht në këto pika, është shumë i mirëpritur, madje edhe për të diskutuar për të ardhmen e Shqipërisë”, - tha Barroso. Ai theksoi se Komisioni Europian kërkon rezultate faktike për vende specifike që i plotësojnë kriteret për anëtarësim.


6

MAPO

E MARTË, 18 SHTATOR 2012 WWW.MAPO.AL

ekonomi

USAID, kredi për bujqësinë dhe agro-industrinë Agjencia e Shteteve të Bashkuara të Amerikës për Zhvillim (USAID) ka akorduar një fond garancie për të lehtësuar përfitimin e kredive bankare nga fermerët dhe bizneset agropërpunuese. Falë një marrëveshjeje të nënshkruar sot mes USAID-it dhe dy bankave tregtare, fondi igarancisë do të mbulojë një portofol total

kredie deri në shumën e 15 milionë eurove. Fermerët që paraqesin projekte me interes për t’u financuar, por që nuk zotërojnë garanci të mjaftueshme, mund të përfitojnë deri në 50% të garancisë nga fondi iUSAID-it. Ambasadori amerikan, Aleksandër Arvizu tha se qëllimi ikësaj marrëveshjeje është të lehtësojë një ndër

problemet kryesore për fermerët shqiptarë, aksesin në kapital. Me gjithë potencialet e mëdha në prodhim dhe në punësim, bujqësia ngelet një degë pak e kredituar e ekonomisë. Sipas të dhënave zyrtare nga Banka e Shqipërisë, deri në fund të muajit korrik portofoli ikredisë për bujqësinë zinte vetëm 1.2% të totalit të kredisë për biznesin.

KESH ndalon importin për llogari të CEZ KESH ka marrë vendimin për të mos importuar më energji për llogari të CEZ-it. Janë 700 milionë kilovatë të papaguar ende. Vendi po furnizohet vetëm nga prodhimi. Rezerva hidrike po bie me ritme shumë të shpejta Korporata Elektroenergjetike Shqiptare ka ndalur importin e energjisë për llogari të kompanisë CEZ, pasi sipas burimeve nga KESH-i është përmbushur totalisht detyrimi kontraktor ndërmjet kompanive, inënshkruar për këtë vit. Ndaj po sipas të njëjtave burime, CEZ ende nuk ika shlyer KESH-it faturën për 700 milionë kilovat/orë energji që duhej të blihej nga CEZ-i me çmim tregu. Vlera e këtij borxhi është 4.2 miliardë lekë ose rreth 35 milionë euro. Mirëpo situata vështirësohet edhe më shumë, pasi as CEZ-i nuk po importon energji dhe igjithë furnizimi ivendit me drita sot po bëhet vetëm nga prodhimi vendas. Për shkak të kësaj situate, niveli iFierzës po bie me shpejtësi me gati 50 centimetër në ditë, shprehen burimet brenda drejtorisë së HEC-Fierzës. Nga ana tjetër, qeveria është e alarmuar nga kjo situatë, pasi aktualisht nuk ka asnjë mjet financiar në dispozicion për të kredituar në mënyrë të drejtpërdrejtë

blerjen e energjisë në tregun ndërkombëtar, si e vetmja mënyrë për të parandaluar kufizimet. Ndërkaq, kompania e shpërndarjes se energjisë, CEZ pohon se ende nuk po zgjidhet marrëveshja e borxhit. Sipas burimeve në CEZ, situata financiare e kompanisë është e vështirë për shkak se qeveria nuk po shlyen faturat e energjisë, duke akumuluar një borxh prej rreth 100 milionë eurosh dhe nga ana tjetër, gjatë muajit gusht tatimorët kanë vënë një gjobë ndaj CEZ-it prej 4 miliardë lekësh, gjë që ka vënë në pozitë të vështirë financat e kompanisë, pasi gjysma e saj është shlyer. Ndërsa Enti Rregullator iEnergjisë javën që shkoi gjobiti CEZ-in me 3.5 milionë euro, për

shkak se nuk ka plotësuar detyrimet kontraktore për importimin e energjisë së humbur në rrjet në tregun rajonal. Sipas kontratës së nënshkruar në fillim të vitit, e miratuar edhe nga Enti Rregullator iEnergjisë, KESH duhet të furnizojë CEZ-in me 4.1 miliardë kilovat/orë energji elektrike. Kjo sasi energji duhet të shitet me çmim 2.2 lekë. Mirëpo më shumë se 80 për qind e sasisë së kësaj energjie është dhënë deri në fund të muajit gusht, ndërkohë që për muajt e mbetur deri në fund të vitit CEZit i du h e t m ë shumë energji në

CEZ: Gjobat po cenojnë mundësitë për import Gjobat që ka vënë Drejtoria e Përgjithshme e Tatimeve dhe Enti Rregullator iEnergjisë kanë përkeqësuar gjendjen financiare të kompanisë CEZ. Kompania CEZ-Shpërndarje deklaron se gjatë muajit gusht është gjobitur padrejtësisht nga Drejtoria e Tatimeve në vlerën 4 miliardë lekë për TVSH dhe taksë mbi të ardhurat nga energjia e pafaturuar. Sipas kompanisë, gjatë muajit gusht u kontraktuan 350 MW energji, por për shkak se një nga kompanitë e kontraktuara nuk arriti të përmbushte kontratën për 150 MW dhe siguroi vetëm 50-100 MW, CEZ importoi vetëm 250-300 MW energji. Këtu nis edhe zanafilla e gjobës së tatimorëve. Gjithsesi, CEZ ka paguar një pjesë të shumës totale, ose 2.1 miliardë lekë, në mënyrë që të mundësohej apelimi isaj. Por kjo pagesë brenda një periudhe më pak se një muaj ka krijuar një barrë të rëndë financiare për kompaninë dhe korrespondon me shumën e shpen-

zuar gjatë një muaji për importe të larta. Në vend që të përdorej kjo shumë për të kryer importin e energjisë, CEZ-Shpërndarje u detyrua t’ia paguante atë Drejtorisë së Tatimeve, duke mos qenë më në gjendje të siguronte importe për fillimin e muajit shtator. CEZ jep alarmin se me këtë veprim të tatimorëve situata financiare e kompanisë mbetet e komplikuar dhe mund të ndikojë drejtpërdrejt në mungesën e importit të energjisë për ditët në vijim. Në de k l a r at ë n p ub l i ke ko mp a n i a C E ZShpërndarje nënvizon se qasja e Drejtorisë së Tatimeve ka impakt të mëtejshëm negativ dhe për rrjedhojë, nëse nuk ka përmirësime, do të ketë impakte negative tek investimet gjithashtu. Por, sikur të mos mjaftonte gjoba e majme e tatimorëve, kompania është penalizuar së fundmi edhe nga Enti Rregullator iEnergjisë me 1% të xhiros vjetore, ose 430 milionë lekë për mosimportim të energjisë.

ERE: Gazi gjobë tjetër ndaj CEZ, nëse nuk importon Nëse CEZ nuk vijon të kryejë importin e energjisë, atëherë enti rregullator ienergjisë do të marrë masa të tjera shtrënguese për kompaninë e shpërndarjes dhe do të vazhdojë me vënien e gjobave më të mëdha. Sipas drejtoreshës jurdike të ERE-s, CEZ përveç këtij detyrimi duhet që t’i kthejë korporatës elektroenergjitike edhe pjesën e energjisë që gjatë kësaj kohe ka marrë pa e paguar. Sipas entit rregullator të energjisë nëse kompania CEZ nuk vijon importin, atëherë vendi rrezikon të hyjë në një krizë energjetike, pasi në këtë periudhë është shtuar ndjeshëm edhe konsumi ditor. Nga ana tjetër, në një

deklaratë për shtyp, CEZ ka njoftuar se ka rifilluar importin e energjisë ndërkohë që shprehet se situata financiare, pas gjobës prej 4 miliard lekësh të vendosur nga tatimet, mbetet kritike gjë e cila do të ndikojë gjatë ditëve në vijim edhe në investimet që do të bëjë kompania. Për sa ipërket importit, ne do të përdorim të gjitha mjete financiare nëse ka të tilla, mbyllet deklarata e CEZ. Disa ditë më parë enti rregullator ivendosi kompanisë një gjobë prej 430 milion lekësh, për shkak të ndërprerjes së importit, pasi sipas ligjit CEZ duhet të mbuljoë vetë 30% të energjisë që humbet në rrjet.

dispozicion për të furnizuar vendin pa kufizime. Por nga ana tjetër, kompania CEZ-Shpërndarje ka deklaruar se nuk ka mundësi të importojë energji deri në fund të vitit, ndaj për mospërmbushjen e këtij detyrimi është penalizuar me rreth 3.5 milionë euro gjobë. Në momentin që u krye privatizimi iOperatorit të Sistemit të Shpërndarjes së Energjisë (OSSH), humbjet në rrjet ishin 30 për qind. Këto humbje krijo-

heshin nga energjia e vjedhur dhe energjia e humbur në sistem për shkak të amortizimit të tij. Kur u lidh kontrata me çekët e kompanisë CEZ, u ra dakord që CEZ të importonte vetëm pjesën e humbjeve prej 30 për qind, ndërsa pjesën tjetër do ta garantonte KESH-i me tarifat e rregulluara nga ERE, të cilat janë shumë të ulëta se të tregut ndërkombëtar. Kontrata e privatizimit parashikonte një ulje të humbjeve në rrjet me gati 8 për qind në vit. Por tani pas katër vitesh, jo vetëm që ky kusht ikontratës nuk është respektuar, por humbjet e energjisë në rrjetin e shpërndarjes sipas shifrave të fundit arritën në 50 për qind. Duke marrë në konsideratë se edhe faturat e energjisë vilen vetëm 85 për qind, energjia që hidhet në rrjet e nuk vilet arrin në 65 për qind. Ekspertët në sektorin e energjetikës e cilësojnë skandaloze këtë situatë menaxhimi. Pasi për çdo 100 kilovat/orë energji të hedhura në rrjet, vilen të ardhura vetëm 35 kilovat/orë. Duke iu referuar kontratës së privatizimit, CEZ duhet të importojë në tregun ndërkombëtar rreth 65 për qind të energjisë, pasi humbjet janë në të tilla nivele.

KOMUNIKIM PËR SHTYP Banka Emporiki Shqipëri tani është Crédit Agricole

Tiranë, 10 shtator 2012 Ditën e hënë dt. 3 Shtator, Banka Emporiki Shqipëri mori zyrtarisht nga Banka e Shqipërisë aprovimin e brandit të ri Crédit Agricole. Ky proces konsiston në lançimin e brandit të ri në të gjithë rrjetin e degëve në Shqipëri por dhe gjithashtu në adaptimin e markës dhe logos së Crédit Agricole në të gjitha materialet publicitare. Akti në fjalë është hapi i fundit i një procesi që ka filluar të zhvillohet që në vitin 2009, në kuadër të përforcimit të lidhjeve mes Crédit Agricole S.A dhe filialeve të Grupit Emporiki. Gjatë tre viteve të fundit dhe si rezultat i integrimit të saj progresiv në Crédit Agricole SA Group, Banka Emporiki Shqipëri ka adoptuar procedurat e riskut dhe compliance të grupit, standardet e menaxhimit të tij, sistemet bankare, ashtu sikurse një referencë të qartë kundrejt brandit të Grupit Crédit Agricole. Brandi i ri përforcon mbështetjen e plotë të Grupit Crédit Agricole ndaj bankës dhe ndaj ekonomisë së vendit, duke i qendruar pranë çdo familjeje shqiptare, individi dhe biznesi, për t’ju ofruar likuiditet, produkte të vlefshme, shërbime të përmirësuara dhe ç’ka është më e rendësishme në ditët e sotme siguri dhe banking të përgjegjshëm. Grupi Crédit Agricole është lider për Retail në Francë dhe një nga grupet bankare më të mëdha ne Europë. Crédit Agricole synon t’i shërbejë ekonomisë duke mbështetur klientët në projekte të të gjitha fushave të retail banking dhe linjave të specializuara të biznesit. Duke vënë në pah vlerat dhe angazhimin e tij, Crédit Agricole Group është banka e prakticitetit. Ajo ve në zemër të aktivitetit të saj interesin e 54 milion klientëve, 160,000 mije punonjësve, 1.2 milion aksionerëve dhe 6.5 milion aksionerëve të përbashkët.


ekonomi

E MARTË, 18 SHTATOR 2012 WWW.MAPO.AL

MAPO

7

KLSH kallëzon në prokurori kryeregjistruesit e Fierit dhe Lushnjës Kontrolli i Lartë i Shtetit njofton se nga auditimi i ushtruar në zyrat vendore të regjistrimit të pasurive të paluajtshme (ZVRPP) Fier, ka konstatuar një sërë mangësish, shkeljesh e të metash të legjislacionit në fuqi dhe në këto kushte ka bërë kallëzim penal për ish-drejtuesin e kësaj zyre vendore në vitet 2006–2012 dhe për juristin e zyrës, pasi këta persona nëpërmjet veprimeve dhe mosveprimeve të tyre të kundërligjshme, në kundërshtim me ligjin “Për regjistrimin e pasurive të

paluajtshme”, nga komisioni i ndarjes së tokës në Qarkun e Fierit janë dhënë katër akte të marrjes së tokës në pronësi për sipërfaqen prej 48846 m2 brenda vijës kufizuese të vijës së verdhë, në kundërshtim me VKM nr. 255 dt. 2.08.1991 “Për kriteret e ndarjes së tokës bujqësore” dhe një akt tjetër i marrjes së tokës në pronësi për sipërfaqen 16 000 m2, në kundërshtim me ligjin 8053 dt. 21.12.1995, “Për kalimin në pronësi pa shpërblim të tokës bujqësore”. Gjithashtu, nga auditimi në Zonat

Kadastrale Rurale në Sistem të Regjistrimit rezultoi se 50 pasuri ishin regjistruar në Hipotekë në kundërshtim me ligjin. Njëkohësisht, Kontrolli i Lartë i Shtetit, pas ushtrimit të auditimit në ZVRPP Lushnjë ka konstatuar një sërë mangësish, shkeljesh e të metash të legjislacionit në fuqi dhe në këto kushte ka bërë kallëzim penal për ish-drejtuesin e kësaj zyre në vitet 2011–2012, i cili gjatë përmbushjes së detyrës së tij funksionale ka kryer veprime të kundërligjshme.

DEBATI PËR EKONOMINË Berisha për programin e PS Anti-korrupsioni

Rama nuk ka tezë antikorrupsionin. Kur ne erdhëm në pushtet, Shqipëria renditej në 24 vendet më të korruptuara të planetit. Ndërsa sot ajo ka lënë pas 95 vende, ka marrë çmime ndërkombëtare për transparencën e prokurimeve Privatizimi

Sali Berisha dje në gurpin parlamentar

Berisha hedh dritë mbi Albpetrolin: Ofertat serioze Kryeministri tha dje se pas hapjes së ofertave pak ditë më parë për kompaninë shtetërore të naftës, komisioni dhe kompania konsulente po shqyrtojnë të gjithë dokumentacionin, ndërsa të dhënat e para flasin për një rezultat pozitiv. Rama si Caves, nuk do amerikanët Duket se qeveria do të pranojë një nga ofertat që janë paraqitur për privatizimin e kompanisë “Albpetrol”. Sinjali është dhënë dje nga Kryeministri i vendit, Sali Berisha, i cili në mbledhjen e Grupit parlamentar ka vlerësuar serioze ofertat për blerjen e Albpetrolit. Duke iu përgjigjur akuzave të kryetarit të PSsë, Edi Rama, të lëshuara një ditë më parë në drejtim të privatizimeve, Berisha tha se pas hapjes së ofertave për kompaninë shtetërore të naftës, komisioni dhe kompania konsulente po shqyrtojnë të gjithë dokumentacionin, ndërsa të dhënat e para flasin për një rezultat pozitiv. “Këtu nuk ka asgjë bombastike. Në këtë koncesion u ofruan kompani nga më seriozet, të cilat kanë një traditë në naftë e gjetiu, ndër më të fuqishmet. Ato ofruan oferta sigurisht të dallueshme njëra nga tjetra. Ne kemi një konsulent, që në fushën e vet përbën një nga firmat më të fuqishme të botës, i cili po punon non stop për avancimin e procesit”, - sqaroi Kryeministri në lidhje me tenderin e Albpetrolit. Sipas tij, po ecet në përputhje me ligjin e koncesioneve dhe të ofertës. “Natyrisht është një proces kompleks, por për ju dhe për qytetarët shqiptarë, të dhënat paraprake janë qartësisht pozitive. Janë të përfshira në operacion banka nga më seriozet në Europë e në botë. Kjo po ndiqet”, - tha më tej ai. Kryeministri sqaroi se qeveria nuk ka parashikuar të ardhurat e privatizi-

meve në buxhetin e vitit 2012, duke lënë të kuptohet se për qeverinë nuk përbën shqetësim koha që mund të kërkojë procesi i verifikimit të dokumentacionit. Por ndërkohë, dita e djeshme ka shënuar replikat e para elektorale për çështjet e programit ekonomik. “Zoti kryetar i opozitës ka filluar fushatën elektorale, për çka e përgëzoj dhe uroj që mos t’i avullojë benzina rrugës. Por e ftoj gjithashtu që në këtë fushatë të lërë mënjanë fabrikën e trillimit që ai i thotë ‘fabrika e mendimit’, të cilën në rrafshin ekonomik e udhëheq Shkëlqim Cani, por në hije është Cac Angjeli (Anastas Angjeli)”, - tha Berisha për tezën që Rama ka për korrupsionin. “Në këto 100 vite duhet të jemi të qartë se përfshihen edhe 11 vitet e pushtetit socialist, qendror e lokal dhe sipas Bankës Botërore dhe të gjitha institucioneve ndërkombëtare, në këto vite në Shqipëri u vendos sistemi i korrupsionit. Kur ne erdhëm në pushtet, Shqipëria renditej në 24 vendet më të korruptuara të planetit. Ndërsa sot ajo ka lënë pas 95 vende, ka marrë çmime ndërkombëtare për transparencën e prokurimeve”, - tha Kryeministri në përgjigje të akuzave ndaj Ramës. Berisha e cilësoi gjithashtu programin ekonomik të PS-së fund e krye antiprivatizim. “Shprehej gëzim i madh se nuk u shitën hidrocen-

Në këtë koncesion u ofruan kompani nga më seriozet, të cilat kanë një traditë në naftë e gjetiu, ndër më të fuqishmet. Ato ofruan oferta sigurisht të dallueshme njëra nga tjetra

tralet në 13 shtator, për të cilat unë njoftoj se do të ketë një tender të dytë, në 25 nëntor. Shprehej tërbim i madh për ofertën e Albpetrolit dhe privatizimin e tij, si dhe deklarata unike e tyre ku thuhej: ‘Nuk ka vend që shet të drejtën e shfrytëzimit”, - shpreh Kryeministri, ndërsa iu përgjigj z. Rama se ekonomia nuk po përballet me rrënimin. “E dini çfarë i tha Shkëlqim Canit? Me këto që më thua ti, më mirë të mos vij në pushtet, se do ta pësoj si Papandreu. Tablo sinoptike me gjyzlykë të zinj.... Ai thotë se ka rënë fuqia blerëse, ndërsa autoriteti tatimor informon se mbi bazën e deklaratave të biznesmenëve, shitjet janë rritur 25.6 për qind dhe nuk mund të ketë gjë më të saktë”. Kryeministri e akuzoi kryetarin e PS se ka dështuar me të gjitha programet e tij për ekonominë. “Kur në vitin 2005 me aktin e parë që bëmë, ne përgjysmuam taksën e biznesit të vogël nga 3.5 për qind e xhiros e ulëm në 1.5 për qind, Edi Rama paditi në të gjithë botën se iu boshatis buxheti i Bashkisë. Tani shkon dhe iu thotë tregtarëve se do t’ua heqë fare taksat, ose do të paguajnë më pak”, - tha Kryeministri para deputetëve. “Zoti Rama mendon se me populizma do të mund të ndërtojë alternativën. Por gjëja më kulmore e kësaj fushate ishte takimi i tij me ‘Ferlutin’. Shkoi për të ilustruar politikën e tij tatimore në klubin e miliarderëve të Partisë Socialiste. Ai tha se kryetari i PS-së premtoi rritjen e doganës për makinat e vjetra, me qëllim rritjen e shitjes së makinave të reja për të ndihmuar ‘Ferlutin’”. Kryeministri ironizoi ndërkaq premtimet e Ramës për fshatin. “Kur erdhëm në pushtet, nga kontrollet e bëra doli se në mënyrë absolute, 90 për qind e tollonave kishin mbetur në xhep. E gjithë nafta kishte avulluar në xhepat e partisë”, - shtoi Kryeministri. Gjithashtu ai kundërshtoi se shifrat e dhëna nga INSTAT-i janë të manipuluara, pasi sipas Kryeministrit, ato monitorohen nga FMN-ja dhe Eurostat.

Programi ekonomik i PS është anti-privatizim. Shprehu tërbim të madh për ofertën e Albpetrolit dhe privatizimin e tij, si dhe deklarata unike e tyre ku thuhej: ‘Nuk ka vend që shet të drejtën e shfrytëzimit’. Por, a mund të na thonë ata se çfarë është koncesioni? Është shitje e të drejtës për një periudhë të caktuar. Këtë po bëjmë edhe ne. Po e shesim për një periudhë 20 a 25-vjeçare. Në qoftë se ka një rrugë për t’u mbrojtur nga kriza, ajo është privatizimi i ekonomisë, sepse privatizimi i ekonomisë rrit eficiencën e menaxhimit dhe rrit konkurrueshmërinë. Po zoti Rama, po të them se ka një njeri që nuk e shet këtë të drejtë dhe ky është diktatori Hugo Çaves. Ai po bën çdo gjë për të përzënë kompanitë amerikane dhe askush tjetër. Biznesi i vogël

Rama kundërshtoi uljen e taksës për biznesin e vogël më 2005-ën. Kur në vitin 2005, me aktin e parë që bëmë ne përgjysmuam taksën e biznesit të vogël, nga 3.5 për qind e xhiros e ulëm në 1.5 për qind, Edi Rama paditi në të gjithë botën se iu boshatis buxheti i Bashkisë. Bëri gjithçka, 2-3-fishoi taksat e Bashkisë dhe këtë e di çdo biznesmen Taksa e makinave

Rama për të favorizuar kompaninë “Ferlut”, tha se do të rrisë doganat për makinat e përdorura. INSTAT

Për të, sërish fajin e ka INSTAT-i. Zotëri, duhet të informohesh se INSTAT-i është një institucion, i cili funksionon në një partneritet të ngushë me Fondin Monetar Ndërkombëtar dhe EUROSTATin, dhe për dijeninë e tij dhe të të gjithëve, nuk ka të dhëna që ky institucion nuk ua dërgon institucioneve ndërkombëtare kur ato e kërkojnë.

Rama i përgjigjet Berishës Reagimi

Reagimi i sotëm i KM ndaj opozitës mbi ekonominë, ndihmon për të kuptuar se Saliu jeton jashtë realitetit të ekonomisë shqiptare... Albpetroli

KM pyet: Ku eksplorojnë gjigantët e naftës? Duhet të pyesë, kush është pronar i tyre dhe pse s’erdhën në tenderin për Albpetrolin? Korrupsioni

KM përgjegjës për taksat e larta, përfshirë taksën e korrupsionit e për rënien e fuqisë blerëse! Politika e tij po e falimenton ekonominë. Taksat

Ne do të ulim taksat për 95% të shqiptarëve dhe do heqim taksën e korrupsionit për biznesin. Do të çlirojmë konkurrencën dhe rrisim punësimin. Sulmet

Sulmet ndaj opozitës nuk ulin taksat, nuk rrisin fuqinë blerëse, nuk ulin papunësinë. Ato tregojnë shterimin e argumenteve të KM në ikje!


8

MAPO

E martë, 18 gusht 2012 www.mapo.al

kronikë

Sherri në Facebook, përleshen gjimnazistët e “Q. Stafës” Tiranë Dy nxënës të shkollës së mesme “Qemal Stafa” mbetën të plagosur, pas një grindjeje të nisur në rrjetin social Facebook. Ngjarja ndodhi dje në mesditë, kur Elton Zeqollari dhe Geraldo Dumani, njëri në vitin e tretë në shkollën e mesme dhe tjetri në vitin e dytë, u përplasën pas mësimit. Të dy ata janë goditur me thikë me njëri- tjetrin duke mbetur të plagosur lehtë secili. Policia mbërriti në vendin e ngjarjes menjëherë pas incidentit, duke marrë të dy personat nën vëzhgim pasi ata ishin dërguar për ndi-

hmë mjekësore në spitalin ushtarak në kryeqytet. Pas mjekimit të marrë, policia mori deklarimet e tyre për të marrë versionin e mundshëm të ngjarjes dhe shkaqet e saj. Nga hetimi i kryer burimet e policisë thanë se shkak për ngjarjen dyshohet se ka qenë një konflikt i vjetër mes palëve, i mbartur që nga viti i kaluar shkollor. Burimet thonë se shkak i kësaj dyshohet të ketë qenë një postim në rrjetin social, ndërsa palët kanë nisur të debatojnë dhe të grinden mes tyre. Ndërkaq konflikti është ndezur sërish ditët e

Nëna e Napolon Mustafajt me të afërmit e saj, duek pritur njerëzit për mort

fundit, ndërsa personat kanë nisur të shajnë njëritjetrin sërish në Facebook. Dje të dy ata janë përballur me njëri- tjetrin duke shkëmbyer fyerje dhe sharje verbale mes tyre, ndërsa më pas janë konfrontuar edhe fizikisht e madje edhe me sende të mprehta duke lënë të plagosur lehtë njëri- tjetrin. Policia tha se gjendja e tyre është jashtë rrezikut për jetën, ndërsa të dy ata do të përballen në prokurori me akuzën e plagosjes së lehtë me dashje dhe mbajtje pa leje të mjeteve prerëse dhe armëve të ftohta.

Viktima, Napolon Mustafaj

Vrasja në autobus, nëna: Tim biri nuk i vajti askush për ndihmë, e therën kot Shine Mustafaj, nëna e Napolonit që u vra në autobusin e Kodër-Kamzës tregon sesi e mësoi humbjen e të birit, rrezikun që iu kanos edhe djalit të vogël dhe dyshimet për versionin e policisë. “Nuk e besoj që autori ishte i dehur” Dashamir Biçaku Tiranë Vrasja e ndodhur dy net më parë në stacionin e linjës së autobusëve në Kodër- Kamëz dyshohet se ka pasur si shkak gjendjen e dehur të autorit. Në të vërtetë, tragjedia në familjen Mustafaj rrezikoi të ishte edhe më e rëndë, pasi përveç Napolonit, autori i krimit, Mirush Ajazi ka tentuar të vrasë edhe vëllanë e tij 15-vjeçar. Acarimi ka ardhur për shkak të telefonatave të shpeshta që bënte në autobus 15-vjeçari, çka duket se kanë bezdisur autorin e krimit. Shine Mustafaj, nëna e djaloshit 22 vjeçar tregon se i biri shpërndante fletëvolante të një shkolle private në kryeqytet. Ajo sqaron Napoloni sapo kishte mbaruar punën në Tiranë, ishte nisur bashkë me të vëllanë që shiste stilolapsa në qendër të Tiranës dhe me dy shokë të tjerë për t’u kthyer në shtëpi. Në autobus, dy vëllezërit janë ndeshur me Mirush Ajazin, për të cilin nuk ka besimin më të vogël se ka qenë i dehur. Gruaja rrëfeu dje për gazetën “Mapo” momentet e vështira kur i telefonuan dhe i thanë se i biri ishte në gjendje të rëndë në spital, ndërsa ajo ndodhej tek të afërmit e saj në Kukës. “Kam qenë në Kukës. Kisha shkuar në Zapod, tek të afërmit e mi. Më morën në telefon dhe më thanë se Napoloni nuk ishte mirë dhe se duhej të kthehesha në Tiranë.

Kur u ktheva e mora vesh që e kishin goditur me thikë në bark dhe se ai kishte marrë katër plagë në trup”,tregon ajo. Fillimisht, ngjarjen e ka marrë vesh i ati i fëmijëve, sepse ai ishte në shtëpi. Atë e kishte marrë në telefon djali i vogël, i cili ishte me të vëllanë në autobus pasi po ktheheshin nga puna. I madhi, Napoloni, punonte duke shpërndarë fletë dhe gazeta të një shkolle private në Tiranë. I vogli, shiste stilolapsa dhe sende të ndryshme në Tiranë. Mundoheshin të siguronin bukën e gojës për vete, deri ditën që i madhi i djemve u vra pas një sherri për motive fare banale. Si e keni mësuar vrasjen e djalit tuaj? Di që djemtë kanë qenë në punë dje, siç ju thashë, njëri duke shpërndarë fletë- palosje, e tjetri duke shitur stilolapsa. Në darkë janë nisur të kthehen në shtëpi. Bashkë me ta kanë qenë edhe dy shokë të tjerë. Djemtë kanë qenë ulur, duke qëndruar në hekurat mbajtës të autobusit urban. Djemtë kanë qenë bashkë me dy shokë të tjerë të tyre që po ktheheshin edhe ata nga Tirana. Gjatë gjithë rrugës ai është zënë me djemtë dhe ka debatuar. Djalit i binte telefoni. Ky i thoshte mos e hap telefonin ti, mos flisni në telefon se më bezdisi mua. Nga sa më tha djali i vogël, ai nuk donte të dëgjonte zilen e telefonit. Kur kanë ndaluar në stacion ai ka nxjerrë thikat. Ka pasur dy thika me vete dhe jo një, siç është thënë. Ka nisur ta shajë dhe më pas u është vënë mbrapa. Ka pasur dy thika të mëdha. I ka gjuajtur fillimisht djalit të madh. I është vënë nga mbrapa me vrap dhe ka nisur ta godasë. E ka gjuajtur katër herë në bark dhe në trup. Djali i vogël nuk ka mundur ta mbrojë. Napoloni, i është hequr nga krahët dhe më pas i ka mbetur në krahë një komshiut tonë. Pasi është shkëputur nga djali i madh,

i është vënë pas djalit të vogël. Ka vrapuar pas tij dhe ai është futur në një lokal nga frika, sepse donte ta vriste edhe atë me thikë. Djali u fut në lokal dhe është mbyllur në banjo nga frika. Po pasagjerët e autobusit nuk kanë reaguar ? Jo, asnjë nga ata nuk ka folur, nuk ka reaguar e as nuk është munduar të pengojë vrasësin. Po në spital kush e nisi Napolonin ? Ai i kishte ngelur në dorë fqinjit tonë. Me sa di unë, më pas e kishte nisur ai dhe ishin mbledhur njerëz të tjerë dhe e kishin dërguar në spital atë. Ju kush ju lajmëroi ? Djali tjetër mori në telefon të atin dhe i tregoi se çfarë kishte ndodhur. Ai ishte këtu bashkë me dy vajzat, ndërsa unë nuk isha këtu. Isha në Zapod të Kukësit tek të afërmit. Kam ardhur për gjithë natën nga Kukësi. Njerëzit ishin mbledhur dhe shumë shpejt kishin shkuar në spital. Atje fillimisht na mbajtën me shpresë, na thanë se është në gjendje të rëndë se do ta fusnin në operacion dhe se duhej të prisnim. Kjo shkoi nja dy orë deri sa na thanë se kishte vdekur. Në fakt ai kishte vdekur që gjatë rrugës, por ne na mbajtën me shpresë. A njiheni me familjen e autorit, ose vetë atë ? Jo aspak. E dimë që banon diku këtu afër, por nuk e njohim. Na thanë se ka qenë i dehur, a është me të meta mendore, siç po mundohen ta nxjerrin, por unë nuk e besoj këtë. Jeni në dijeni të ndonjë konflikti të mëparshëm të djemve me këtë person apo me tjetër njeri ? Nuk ka pasur asnjë konflikt. Djemtë e mi me sa di unë me këtë person por edhe me njerëz të tjerë nuk kanë pasur grindje apo sherre. I vetmi konflikt qe ai që ndodhi në autobus me këtë njeri.

nisja e konfliktit

Autori, “i armatosur” për shitësin e telefonit Tiranë Vrasja e Napolon Mustafës në stacionin e linjës së autobusëve në Kodër- Kamëz, nga Mirush Ajazi është nxitur edhe nga qejfmbetje e autorit me shitësin e një telefoni. Burime të policisë pohojnë se autori i dyshuar i krimit ka blerë pak ditë më parë në qendër të Tiranës në sheshin pranë Bankës së Shqipërisë një telefon, i cili kishte rezultuar me defekt. Pikërisht për këtë shkak, të dielën në mesditë, Ajazi është nisur për në sheshin pranë Bankës së Shqipërisë, për të takuar pikërisht personin që ia kishte shitur atij telefonin. Me vete ai ka marrë, sipas policisë edhe një thikë dhe më është nisur të kërkonte shitësin. Kur ka mbërritur në sheshin kryesor, ai ka kërkuar shitësin, por nuk e ka gjetur, pavarësisht se e ka pritur dhe e ka kërkuar shumë. Në fund, kur mendoi se nuk do të takohej me shitësin mashtrues, është ulur në një lokal dhe më pas ka nisur të pijë për disa orë, deri sa sipas burimeve të policisë ai nuk mundej të kontrollonte dot veten. Në këtë kohë është nisur në një prej autobusëve të linjave të Kamzës dhe me të është nisur drejt banesës së tij, ndërsa në autobus kanë qenë dy vëllezërit Mustafa, si dhe dy shokë të tyre, me të cilët edhe është konfliktuar derisa kreu edhe vrasjen e 22-vjeçarit. Ai e goditi atë 4 herë me thikë në trup, derisa i shkaktoi vdekjen.

REPUBLIKA E SHQIPËRISË MINISTRIA E BRENDSHME Departamenti i Administratës Publike

SHPALLJE E REZULTATIT TË KONKURIMIT Në përputhje përputhje me me nenin nenin 13, 13, pika pika 77 të Në të ligjit ligjit Nr. Nr.8549, 8549,datë datë 11.11.1999, “Statusi i Nëpunësit Civil” si dhe pikën 20 të 11.11.1999, “Statusi i Nëpunësit Civil” si dhe Vendimin Vendimit të Këshillit të Ministrave Nr. 231, datë 11.05.2000 e Këshillit tënë Ministrave 342, 14.07.2000 “Për “Për Pranimin ShërbiminNr. Civil dhedatë Periudhën e Provës”, lëvizjen z. Dorian paralele TELITI dhe ngritjen në detyrë ”, z. Isuf ÇELAJ është konkursit për pozicionin SEKRETAR SEKRETAR II është fitues i konkursit, PËRGJITHSHËM NË MINISTRINË E FINANCAVE.

PËRGJITHSHËM NË MINISTRINË E BRENDSHME.

Adresa: Sheshi Skënderbej, nr.3, Tiranë, Shqipëri, Kutia Postare Nr.1751 Tel/Fax:+355 4 2 251241, 2 235937

www.pad.gov.al


fenomen

Tregu i punëve me kohë të pjesshme është zgjeruar, duke i shtrirë mundësitë nga punët në kafene tek internshipet me pagesë në firma apo kompani të ndryshme. Punëdhënësit e kuptojnë se në vitin e parë studentët mund të punojnë në një bar, klub apo restorant, thjesht për para, por më vonë mund të ecin përpara. “Llojet e punëve që studentët kërkojnë janë ende ato të thjeshtat si agjentë shitjeje, promocion produkti etj.

Kohë (jo vetëm) studimesh

Çdo të martë

Studenti www.mapo.al

së premtuar

Çmimet e konvikteve dhe shtëpive me qira në Tiranë, për vitin e ri akademik. Çfarë preferojnë studentët dhe pengesat që hasin dosje

Këshilla (mbi)jetese larg shtëpisë

Të jetosh larg shtëpisë do të thotë të abonohesh nëpër fast-food-e, të mjeshtërohesh në gatimin e makaronave me salcë, të zgjohesh në shtëpitë e shokëve dhe shoqeve dhe të kërkosh borxh...

profil

Bebet e ’90-ës Sot mund të mësosh prej tyre Të fitosh një bursë studimi jashtë, vetëm nëpërmjet aplikimeve online, shihet shpesh si diçka që u ndodh të tjerëve. Por Griselda Qosja është shembulli tipik i një studenteje që e nis shkollën në Tiranë, në UET...


MAPO

10

E martë, 18 shtator 2012 www.mapo.al

dosje Çmimet e konvikteve dhe shtëpive me qira në Tiranë, për vitin e ri akademik. Çfarë preferojnë studentët. Dhe disa këshilla për t’ia dalë mbanë në jetesën vetëm

Në kërkim të banesës së premtuar V

etëm ata që kanë studiuar larg shtëpisë e dinë se çfarë do të thotë të fillojë shkolla e lartë. Përgatitje që i ngjajnë shpërnguljes në një shtëpi tjetër. Veçse si fillim ky vend, shtëpi, konvikt, dhomë apo garsoniere qoftë, duhet gjetur. Në ditët kur studentët po përgatiten për të nisur vitin e ri akademik ne kemi bërë një vëzhgim mes alternativave të strehimit që ata kanë në Tiranë, ndoshta për t’ua bërë më të lehtë këtë pjesë e për t’u kuptuar trendin e kërkesave dhe zgjedhjeve të studentëve, por edhe çmimet që qëndrojnë pas këtyre kërkesave. Siç mund të dihet. alternativat kur studentët e rretheve vijnë në Tiranë, ndahen mes konvikteve dhe ambienteve me qira, përjashto rastet kur ata qëndrojnë te të afërm ose kanë një apartament të blerë në Tiranë si dhe rastet e studentëve të Durrësit apo vendeve pranë Tiranës që zgjedhin të venë e vijnë brenda ditës. Të parat ishin konviktet Konviktet mbeten gjithmonë alternativa e parë e studentëve të universiteteve publike, ose e para që merret në konsideratë, ose e para që përjashtohet. Megjithatë që aty e nisin analizën shumë studentë e prindër, e aty iu kthehet mendimi herë pas here për të bërë krahasime çmimesh, kushtesh. Aktualisht, regjistrimi në konvikte pritet të fillojë pas ditës së sotme, që është parashikuar si data e nxjerrjes së listave paraprake të fituesve në universitetet publike. Këtë vit akademik, drejtori i qendrës më të madhe të konvikteve, Qytetit Studenti, Bujar Brovina, ka deklaruar se nuk do ketë rritje të tarifës. Ajo është 40 mijë lekë për person për gjithë sezonin universitar, për një dhomë me tre shtretër, pra që duhet ta ndash dhe me dy persona të tjerë. Shtretër, rafte për libra, komodina, dollapë, lavamanë, tualete dhe dushe jashtë dhomës, lavanderi në godinë, mensa, mjedise të gjelbëruara, fast-food, markete, bare, bibliotekë, librari, kancelari, internet, janë disa nga shërbimet bazë që ofrohen në këtë qytezë për ata që do i kalojnë muajt e shkollës aty. Në QS ka 30 godina, nga të cilat njëra, këtë vit, është planifikuar për çiftet e të dashuruarve dhe të fejuarve, të cilët, kanë kërkuar prej vitesh një mundësi të tillë. Janë 50 dhoma në dispozicion të tyre. Këto dhoma, janë të pajisura me dushe, komoditet që mungon në dhomat e godinave të tjera, ku dushet janë në çdo kat, ose në katin e poshtëm të godinës dhe për këto dho-

ma në çift duhet paguar 22000 lekë në muaj. Këtë vit priten të regjistrohen më shumë se 1800 studentë të viteve të para siç bëjnë të ditur nga drejtoria e QS-së dhe gjithsej në qytet Studenti do ketë 7000 ose dhe më shumë studentë, të cilët do jenë në raportin 7:4 për sa i përket gjinive, përkatësisht 7 vajza dhe 4 djem. Është pikërisht ky përqendrim të rinjsh që bëhet mburrja e qendrave të tilla dhe pse në vitet e fundit, të jetuarit në shtëpi, është shumë më në modë për studentët, aq më tepër që është e vetmja alternativë për ata të universiteteve private. Shtëpi me qira, e vështira shtëpi Ka mjaft nga ata që e kanë provuar konviktin dhe pasi kanë bërë llogaritë me laps e me letër kanë vendosur të ndajnë shtëpinë me studentë të tjerë për të gati barazuar kostot. Ose thjesht nuk duan të shkojnë në konvikt, për të mos ndjerë mungesat që me gjithë ndryshimet, ende janë. “Shkoja vizitoja një kushërirën time në konvikt kur isha në gjimnaz. Nuk e imagjinoja dot që të më duhej të përshkoja gjithë korridorin për të shkuar në tualet, në mëngjes, në mbrëmje, në dimër…po dhe shumë gjëra të tjera mungonin aty. Në shtëpi pothuaj nuk e morëm parasysh fare atë mundësi. Që në fillim u vendos që unë do merrja shtëpi me qira. Ka pasur raste që, po të isha në konvikt, do e kisha pasur shumë më afër shkollën, duke qenë se na zhvendosën te kinoklubi i Qytetit Studenti, po sigurisht asnjëherë nuk më ka ardhur keq që kisha zgjedhur shtëpinë”, tregon Dea, e diplomuar për Psikologji në Universitetin e Tiranës, e cila gjatë gjithë viteve të shkollës ka banuar në shtëpi me qira. Ose, ata që zgjedhin shtëpitë, janë studentë të universiteteve jopublike. Për këta, historia e përgatitjes për t’u nisur së bashku me valixhet e stërmëdha, starton domosdoshmërisht duke kërkuar shtëpi me qira. Kështu nis blerja e gazetave ose hapja e faqeve të internetit, me info të këtij lloji, trokitja nëpër agjenci imobilare, takimi me sekserë, apo telefonatat ndihmëkërkuese te të afërmit, zgjidhet çështja me kë do rrinë në atë shtëpi, sulmojnë në tregun e apartamenteve me qira të organizuar në grupe 2-3 ose dhe 4 studentësh, pastaj peshimi i të gjithë faktorëve: çmim-vendndodhje-mjediset e brendshme… Dhe meqë jemi te çmimet, shtëpitë që zgjojnë interesin e studentëve kanë çmime që variojnë shumë. Duke shfrytëzuar afërsinë me fakultete të caktuara, disa zona si për shembull ato pranë Qytetit Studenti i kanë

Duke shfrytëzuar afërsinë me fakultete të caktuara disa i kanë rritur çmimet duke ofruar garsoniere me 15-16 mijë lekë, apo dhe dhoma ku duhet të paguash shtratin, p.sh secili duhet të paguajë nga 6 mijë lekë për një shtëpi pranë QS-së dhe nga 10000 lekë secili për një dhomë në rrugën Komuna e Parisit, edhe pse mund të gjesh edhe garsoniere me 10 mijë lekë në muaj

rritur çmimet duke ofruar garsoniere me 15-16 mijë lekë, apo dhe dhoma ku duhet të paguash shtratin, p.sh secili duhet të paguajë nga 6 mijë lekë për një shtëpi pranë QS-së dhe nga 10000 lekë secili për një dhomë në rrugën Komuna e Parisit, edhe pse mund të gjesh edhe garsoniere me 10 mijë lekë në muaj (që reklamohet si pranë fakultetit të Ekonomisë, por kjo mbetet për t’u vërtetuar, sepse shpesh bëhet fjalë për shtëpi me 100 metra larg prej andej), por në këtë pikë duhet të heqësh dorë nga pretendimet. Apartamentet e kompletuara 1+1 ose 2+1 në zonat rrotull ish-Bllokut, përgjatë Unazës, Komuna e Parisit kanë një çmim 25000-30000, i cili sigurisht mund të shkojë edhe shumë më tepër, në 400-500 euro, por këto pastaj nuk janë më apartamente që kërkohen nga studentët. Një nga alternativat më të lira që kemi hasur gjatë kërkimit këto ditë, është një dhomë që të zotët thonë se është e përshtatshme për dy vajza, pranë Farmacisë 10, në rrugën Bardhyl, e cila mund t’u interesojë studenteve të Mjekësisë, që kushton 5000 lekë. Megjithatë nëse kërkimi bëhet nëpërmjet gazetës, duhet të jesh me shumë fat të qëllosh në shenjë që në telefonatën e parë. Përshkrimi I tyre në gazetë është shumë larg shtëpisë së vërtetë, ashtu si dhe vetë shtëpia është shumë larg vendit të përmendur në njoftim. Për mos të folur për preferencat e të zotëve të shtëpisë që shkojnë deri në pretendime nga shënimet në gazetë: ‘preferohen djem” në përgjigjen e një zonje në telefon: “jo, jo, absolutisht dua vajza dhe jo një se ajo mund të fus dikë tjetër në shtëpi, pranoj vetëm dy vajza”. Megjithatë vjen një çast i mbarë dhe shtëpia ku do rrish nëntë muaj gjendet… të pakën 9 muaj. Sepse të pëlqen dhe ven-

dos ta mbash edhe në verë, kur do punosh apo do studiosh për provimet. Gjithmonë nëse ia vlen dhe nëse familja apo studenti (e rrallë kjo) e përballon koston. Sepse nëse jo duhet të dorëzosh çelësat. Për ta nisur nga e para aventurën vitin tjetër, kur ndoshta dhe çmimet do rriten edhe më shumë. Ia vlen? Ti vetë e di se ç’hoqe herën e parë… Kur të mbyllen dyert (e shtëpive me qira) -Ju telefonoj për shtëpinë që keni nxjerrë në gazetë… -Po…Student je? -Po. -Jo, nuk e jap për studentë, më vjen keq. Ja që studentët nuk janë qiramarrës preferencial për zotëruesit e një shtëpie me qira dhe pse nga jashtë duket se këtyre të fundit sezoni i festave iu bie në tetor. Sigurisht që kërkesa rritet atë muaj, ligjet e thjeshta të ekonomisë flasin për një rritje të çmimit në këto raste, por kjo situatë është pak më e komplikuar se kaq. “Jo, çmimet nuk janë rritur këtë sezon”, thotë administratorja e “Dea Imobilare”, Luanesha Ago, në agjencinë e së cilës nuk ka nga ato shtëpitë tipike për studentë (dhoma, garsoniere), pranë fakulteteve, të cilat tek sheh listën e ofertave në gazeta, duket se janë sajuar pikërisht për ardhjen e studentëve. Ka shumë nga ata agjentë imobilarë dhe administrator privatë shtëpish me qira, për të cilët tetori është një muaj si gjithë të tjerët. Sepse ata nuk preferojnë studentë. Për disa arsye. Një prej tyre është koha e qëndrimit. Askush prej qiradhënësve që nuk i kanë hyrë këtij biznesi për të peshkuar studentë, nuk do donte t’ia jepte shtëpinë atyre që do e mbanin vetëm 9 muaj. Në Shqipëri, pothuaj nuk ka kontrata qiramarrje dhe në


MAPO

11

E martë, 18 shtator 2012 www.mapo.al

Këshilla (mbi)jetese larg shtëpisë

T

ë jetosh larg shtëpisë do të thotë të abonohesh nëpër fast-food-e, të mjeshtërohesh në gatimin e makaronave me salcë, të zgjohesh në shtëpitë e shokëve dhe shoqeve dhe të kërkosh borxh për t’u kthyer në shtëpi? Edhe. Por mund t’ia dalësh mbanë ta kthesh këtë në përvojën më të bukur të pavarësisë. Pa u future në telashe. Ja disa këshilla: 1. Mos prit që pas takimit të parë me shokun apo shoqen e dhomës, të shndërroheni në miq për kokë. Kjo gjë do kohë, ti ndërkohë mundohu të njohësh njerëzit që të rrethojnë dhe të tregohesh më tolerant/e se me motrën apo vëllanë e vogël. Prano ftesat për të dalë. Kur njeh më shumë njerëz, ke mundësinë të gjesh miq. 2. Pa u bërë maniak/e mosbesues/e, duhet të tregosh kujdes. Derën e jashtme të dhomës në konvikt ose portën e shtëpisë, mbylleni gjithmonë me çelës. 3. Pyet dhe prapë pyet. Studentët e viteve më të larta, që e njohin konviktin, fqinj që I has nëpër shkallë. Nuk ke pse kalon rrugën për të blerë një ujë të gazuar, kur mund të kesh një dyqan shumë të mirë direkt pas kthesës.

mijë lekë viti për person

kushte të tilla, çdokush duhet të besojë në fjalën e gojës, e cila pas disa vitesh përvojë në këtë treg, bëhet gjithmonë e më e pavlerë. “Një student mund të thotë që do rri disa vjet dhe në qershor mbledh plaçkat e ikën”, thotë Ermira, që administron dy apartamente me qira në Tiranë. “Pa le pastaj që e mbajnë shtëpinë si mos më keq”. Kështu dalim te problemi i dytë: mirëmbajtja. Dhe kjo është një kleçkë e qenësishme për shumë studentë-qiramarrës. “Të them të drejtën kam parë shtëpi më të rregullta se kjo që jetojmë ne. Nuk dimë të bëjmë punë shtëpie. Pasi lavamani mbushet me enë të palara, fillojmë të hamë jashtë, vetëm që mos të lajmë enët. Sigurisht edhe kur gatuajmë bëjmë shumë pis, kam frikë se kuzhina ka ndryshuar shumë që nga koha kur kam hyrë në këtë shtëpi”, thotë një student që edhe punon, që jeton prej disa vitesh në apartament me qira. Ku ka raste që bëjnë dhe festa. Që në mëngjes shoqërohen me dhimbje koke nga teprimi me pijet dhe me ankesa nga komshinjtë për poteren. Dhe nami ka marrë dhenë…(Studentë mbahuni, më mirë se sa syri, apo jo?) “Unë nuk dua fare të kem të bëj me studentë, -thotë Luanesha Ago. “Sa herë kam marrë studentë, kam pasur probleme, nuk shkojnë të paguajnë dritat dhe të zotët e shtëpisë ankohen dhe pse nuk është faji im. Kur shkoj atje, shtëpia nuk njihet. Duhet të shpenzoj gjithë ato para për ta pastruar sepse ata nuk pastrojnë gjatë vitit. Plus që janë shumë tekanjozë”.

shtretër në dhomë

Shtëpitë “IN”: Lamtumirë Hirushe! “Duan patjetër që shtëpia të jetë ose në Bllok, ose te Ekspozita, ose te Myslym Shyri. Kam apartamente shumë të mira në Unazë të Re me 15000 lekë muaji dhe nuk e

Qyteti Studenti

30 40 3 godina

duan. Duan ato 400-500 Euro në Bllok. Se i ndajnë me shokët ose shoqet. Kisha një student të Juridikut tani që i gjeta një shtëpi te bulevardi “Zogu i Parë” dhe më thoshte jo, se e kam larg me shkollën. Nuk duan të hipin fare në autobus…” Po nuk është puna vetëm të mos kesh larg shkollën, më e rëndësishme, për këtë kategori studentësh është të kesh afër vendet e argëtimit, të gjendesh për dy minuta aty ku të pret shoqëria, të rrish deri vonë në fundjavë, pa vrarë mendjen për transportin, parkimin, taksinë, të tepruarin me pijen, e me radhë…dhe kur të të pyesin ku e ke shtëpinë të përgjigjesh me gojë plot: “Në bllok”. “Më pëlqen shtëpia këtu, zbres me shoqen time darkave, për një çaj ose një gotë verë, të bari poshtë shtëpisë dhe rrimë deri vonë. Është shumë bukur kur të tjerët janë pispillosur për t’u ulur aty, ndërsa ti je me T-shirt e xhinse të shkurtra…je në lagje”, thotë Ola, studente e vitit të dytë Arkitekturë. Pastaj duke qenë se linjat e transportit publik mbyllen më shpejt se sa festat, askush nuk do donte të ishte Hirushe, kështu që synohen shtëpitë në ish-Bllok apo në ato vende ku mund të kthehesh në këmbë pa t’u dridhur zemra, edhe në 3-4 të mëngjesit. Plus që dhe shkolla duhet afër, nëse përshkon gjysmën e Tiranës me autobus mëngjeseve me trafik, rrezikon të rreshtosh mungesat në orët e para. E duke i ditur këto, prindërit zgjedhin të bëjnë edhe një lëshim më shumë, të shtojnë ca para në buxhetin kushtuar fëmijëve, për t’ua bërë më të lehtë. Sepse në të vërtetë me gjithë aventurën, pavarësinë dhe sensin e lirisë që sjell kjo përvojë e pakrahasuar me asnjë tjetër, ca vështirësi i ka. Ju urojmë të keni fat dhe ca këshilla, për mos ta lënë vetëm në dorë të fatit akomodimin tuaj.

4. Hidh rrobat e palara në kosh. Askush nuk vjen të ndërrojë çarçafët nëse nuk e bën ti vetë. Enët e palara, janë kërcënim serioz për ajrin e kuzhinës. Derdh plehrat. Që të mos pyesësh: “çfarë ere po vjen?” e të mos gjesh dot përgjigje, kiji kujdes të gjitha këto. 5. Nëse e ke vendosur që do rrish në shtëpi dhe me kë, fillo kërkimin pak më parë. 6. Mos harro të paguash faturat në kohë. Dritat, ujin, internetin…Dhe mos nxito të bësh abonimin e paketave dixhitale. Ndoshta-ndoshta as nuk do kesh kohë të rrish me orë para televizorit dhe do dalë krejt i panevojshëm. 7.

Lajmëro të zotin e shtëpisë, për çdo problem që mund të keni me fqinjët, apo pajisjet shtëpiake, që mos të kthehen në telashe të mëdha.

Çmimet mesatare të shtëpive me qira

Garsoniere Nga 10 mijë lekë(pranë Ekonomikut) në 25 mijë lekë (Myslym Shyri, Libri Universitar) sipas zonave Shtëpitë 1+1 Nga 150 mijë lekë (Unazë e re) në 30 mijë lekë (te Myslym Shyri)


CMYK

12

MAPO

e martë, 18 SHTATOR 2012 www.mapo.al

Ndiq kalendarin e Uljeve Surprizë në Megatek! Këtë të Martë, më datë 18 Shtator 2012: Në Departamentin e Kopshtarisë: Në Departamentin e Dekorit: Në Departamentin e Ndriçimit: Në Departamentin e Bojrave: Në Departamentin e Veglave:

Ulje deri në 21% Ulje deri në 25% Ulje deri në 30% Ulje deri në 25% Ulje deri në 30%

Në Departamentin e Dhomave të Gjumit promocioni: “Paguaj një, merr dy”


MAPO

13

E martë, 10 shtator 2012 www.mapo.al

Gjetja e një pune më kohë të pjesshme apo një punë sezonale i ndihmon studentët për karrierën profesionale pas diplomimit.

fenomen

Kohë (jo vetëm) studimesh Të gjesh një punë të përshtatshme kur je student, nuk është aq e lehtë. Për ata që kërkojnë punë për pagesat e studimeve apo pasurimin e CV-së, ka një sërë punësh me kohë të pjesshme për t’u marrë në konsideratë

T

regu i punëve me kohë të pjesshme është zgjeruar, duke i shtrirë mundësitë nga punët në kafene tek internshipet me pagesë në firma apo kompani të ndryshme. Punëdhënësit e kuptojnë se në vitin e parë studentët mund të punojnë në një bar, klub apo restorant, thjesht për para, por më vonë mund të ecin përpara. “Llojet e punëve që studentët kërkojnë janë ende ato të thjeshtat si agjentë shitjeje, promocion produkti etj,. Kur afrohet periudha e diplomimit ambiciet dhe mundësitë e tyre ndryshojnë. Kjo vihet re gjatë periudhës së praktikës profesionale, kur shumë prej tyre, sigurojnë internshipe që u hapin dyert e punësimit në sektorë të lakmuar si; sektori i shërbimit, zyra avokatie apo finance, banka, kompani sigurimesh, etj.”, kështu shprehet Ina Zhupa drejtuese e Zyrës së Karrierës dhe Praktikave në Universitetin Europian të Tiranës. Zyrat e karrierës në universitete janë opsion që përdoret shpesh nga studentët, e cila mund të rezultojë në një pikë fillese për punësimin e ardhshëm. Studentët aktivë mund të përdorin rrjete profesionale online si LinkedIn, së cilës këshilluesit e karrierës i referohen si “Tregu i punëve të fshehura”. Një tjetër mundësi e mirë janë edhe panairet e punësimit. Si-

pas Luljeta Minxhozit, zv.rektores së UET-it, panairet e punës janë mënyra më e mirë për të rritur fleksibilietet e tregjeve të punës dhe për të ndryshuar mendësinë e funksionimit të tyre. Edhe në portalet online të punësimit vihet re numri në rritje i studentëve që kërkojnë punë në fundjava apo me kohë të pjesshme. Por ndërsa paraja është një nevojë e menjëhershme, në një treg më të spikatur pune eksperienca profesionale është bërë faktor diferencues në vendet e punës me diplomë. Është veprim i mençur gjetja e një pune më kohë të pjesshme apo një punë sezonale, e cila lidhet me atë që dëshiron të bësh pas diplomimit, qoftë kjo një punë, internship apo stazh. “ Cilësia e studentëve nga vit në vit rritet dhe duket se janë bërë më realistë përsa u përket mundësive që ata duhet të kërkojnë në treg”, kështu shprehej Elona Kollari, përgjegjëse e rekrutimeve në kompaninë “Vodafone Albania” gjatë panairit të punës në UET. Jo vetëm që jep një eksperiencë të parë, por mund të jetë e mirë edhe për krijimin e rrjeti me kontakte të dobishme, të cilët mund t’ju ndihmojnë në gjetjen e një pune pasi diplomimit. Në fakt, nuk është e nevojshme që studentët të largohen nga bota akademike për të gjetur një punë me pagesë. Ka punë të vlefshme brenda universiteteve. Sipas zv/rektores së UET , Nevila Xhindi vetë universiteti është i hapur për të qenë një punëdhënës për studentët e tij. “Në strukturat tona kemi punësuar studentët tanë për pozicione të ndryshme, nga administrata deri te stafi akademik”. Sipas Ina Zhupës, vende pune në front si recepsioni, biblioteka apo fotokopja janë rrugë që ofrojnë perspektivë për studentët që synojnë

Pse të kërkosh punë ? Për disa, përgjigja gjendet thjesht tek ekonomia, ose më specifikisht, te financimi i studimeve. Për të tjerë, arsyet për të gjetur punë përfshijnë; eksperienca profesionale, referenca dhe, sigurisht, pasurim CV-je.

Ku të kërkosh dhe kë të pyesësh? Miqtë; dikush ju lajmëron për një vend pune që është hapur dhe ju e kërkoni. Ata mund të vënë re reklamat në gazeta apo çdo lloj etikete në vitrinat e dyqaneve. Një mik apo i njohur njeh dikë që ka hapur një vend pune dhe mund t’ju rekomandojë. Burimet e universitetit; shumë universitete kanë zyrë karriere, ku përditësojnë listën me vendet e punës në kampus. pune brenda kampusit • Punë në shërbimin ushqimor • Libraritë dhe bibliotekat universitare • Pozicionet e ndihmësit • Programet sportive dhe çlodhëse • Zyra e biletave • Qendra e fotokopjimeve

një karrierë akademike. “Studentët mund të zbulojnë dhe njohin më shumë universitetin duke punuar në prapa skenë”- thotë ajo- “ Aty kalojnë një kohë të gjatë dhe kanë mundësinë të njohin më mirë stilin e punës, rregullat e një institucioni akademik dhe njerëzit me të cilët synojnë të punojnë në të ardhmen”.

Portale punësimi

www.njoftime.com www.duapune.al www.punesime.org www.ikub.al

Ç’lloj pune ? Ka tre lloj punësh: punë vullnetare, punë kërkimore (që shpesh të ndihmon edhe me kreditet e lëndëve) dhe punë me pagesë. Kategoria e parë, puna vullnetare, nuk të siguron para në të tashmen, por çon në punë shumë të paguara në të ardhmen, duke llogaritur këtu edhe rekomandimet e mira që lënë përshtypje në CV. Kategoria e dytë, e cila referohet si asistencë, stazh apo hulumtim kërkimor, të paguan me kredite lëndësh, do pak kohë për t’u gjetur, por ofron fleksibilitet. Kategoria e fundit përfshin të gjitha llojet e punëve, për të cilat kompensohesh ndaj shërbimeve që ofron. Sa orë në ditë ? Hidhi një sy orarit dhe ndaj kohën e studimeve dhe kohën e lirë. Shumë punëdhënës janë mirëkuptues dhe bien dakord për orar fleksibël. Për 3-4 lëndë në semestër, shumë studentë bien dakord për një sasi pune nga 10-20 orë në javë. Brenda apo jashtë kampusit universitar? Varet nga tre faktorë: dëshira, pagat dhe transporti. Të gjithë kërkojnë një punë të dëshirueshme që gjendet lehtë dhe ofron pagat më të larta. Përpara se të zgjedhësh një punë jashtë kampusit, merr në konsideratë transportin. Nuk besoj se ka ndonjë që do të ecë 8 kilometra më këmbë për të shkuar në punë.


MAPO

14

E martë, 18 shtator 2012 www.mapo.al

profil Të fitosh një bursë studimi jashtë, vetëm nëpërmjet aplikimeve online, shihet shpesh si diçka që u ndodh të tjerëve. Por Griselda Qosja është shembulli tipik i një studenteje që e nis shkollën në Tiranë, në UET, për t’u transferuar lehtësisht në një shkollë jashtë vendit, e mbështetur me bursë për më tepër. Dhe tani, pas rikthimit në UET është e angazhuar në disa projekte. Një nga ata është si t’ua bëjë më të lehtë shqiptarëve aplikimin për studime jashtë. Ajo di ta thotë mirë këtë

Bebet e ’90-ës Sot mund të mësosh prej tyre D

ikujt që është jashtë fushës së punëve me projekte, larg zyrave të kërkimeve dhe studimeve, do I dukej gati e pakuptueshme gjuha e Griselda Qoses, studentes e cila pas kthimit nga Shtetet e Bashkuara, është e zhytur në disa projekte pranë Universitetit Europian të Tiranës dhe jo vetëm. Në UET është rikthyer për të përfunduar studimet e larta e nisura në vitin 2009 për Drejtësi, por edhe për të kontribuar si shenjë mirënjohje për universitetin që e mbështeti me bursë të plotë në ciklin Bachelor që e nisi aty. Më pas, u largua për më shumë se një vit për të studiuar në Universitetin Austin të Texas-it në SHBA me bursë të fondacionit Soros, por tani është rikthyer e duket se planet e 21-vjeçares që flet si shumë më e rritur se aq, nuk kanë të sosur. “Kthimi ka përkuar me një periudhë aktive në kontekstin e angazhimeve”, buzëqesh e dorëzuar para faktit që ajo tani, megjithë moshën e re, shpesh më të vogël se të bashkëpunëtorëve të saj, është me të dyja këmbët brenda këtyre fushave me dozë të lartë serioziteti. “Në UET jam angazhuar në Zyrën e Zhvillimit të Projekteve dhe Kërkimit Shkencor, përkatësisht në Katedrën Europiane të Jean Monnet, e vetmja në Shqipëri e certifikuar dhe e mbështetur financiarisht nga Bashkimi Europian. Aktualisht, më është akorduar një research fellowship nga fondacioni Soros, e jam duke kryer një studim mbi përfshirjen e suksesshme të të rinjve me prejardhje nga grupet e marxhinalizuara, në arsim. Gjithaq jam duke punuar me një program të UNICEF për hartëzimin e organizatave rinore në nivel kombëtar dhe duke koordinuar programin e Monitorimit të Ligjit Parauniversitar, në Parlamentin Rinor. Në muajin tetor në kuadrin fellowshipit dyvjecar të akorduar nga Soros, që konsistonte edhe në kryerjen e Studimeve në USA do të koordinoj një projekt modest mbi informimin e të rinjve mbi mundësitë, e shkollimit jashtë vendit”. Në javët në vijim, Grieselda do përgatisë një artikull mbi këtë temë, me ca detaje më shumë për atë që është me shumë interes për të rinjtë në Shqipëri, punë deri di-

ku e lehtë për të duke qenë se është prej katër vitesh aktive në shtypin shqiptar. Ndërsa tema e aplikimeve për bursa jashtë vendit, me siguri ka nevojë gjithmonë për sqarime, pasi dihet që nuk shfrytëzohet sa duhet, për shkak të moskultivimit të kulturës së aplikimeve në Shqipëri. Edhe pse sot kjo është mëse e mundur, së bashku me mundësinë për të transferuar stud i m e t n g a nj ë u n ive r s it e t i këtushëm,në një tjetër jashtë Shqipërisë, Brenda apo jashtë kontinentit. Griselda Qosja është vetë shembulli më i mirë që e vërteton këtë mundësi. “Mundësitë për të aplikuar dhe ndjekur studimet në vendet perëndimore me bursë, nuk janë të pakta. Veçanërisht për studentët e spikatur dhe rezultate të larta. Shumë studentë të Universitetit Europian të Tiranës, kanë vijuar studimet jashtë vendit, shpesh herë me bursë, çka do të thotë që njohja e studimeve është e kuptueshme, dhe transferimi i kreditove, i mundshëm. Largimi nuk është i lehtë e aq më tepër kthimi, meg jithatë i menaxhuar në mënyrën e duhur mund të shmangen pengesat duke lehtësuar kështu procesin”. Dhe dalim kështu, në atë që lëkundet prej vitesh tashmë mes të mundshmes dhe të pamundshmes, që për kë nuk e ka provuar vetë ngjan pak si legjendë, megjithëse personazhet e saj mund të jenë realë. Por bursat dhe mundësitë për të studiuar jashtë për studentët që i kanë nisur studimet e larta në Shqipëri, janë. Ashtu si dhe rikthimi në Shqipëri, nuk është një zgjedhje prej dëshpërimit. Pasi megjithë gjërat që nuk shkojnë, me ca përpjekje mund ta bësh projektin tënd personal për jetën dhe të ardhmen të funksionojë brenda këtij sistemit tonë, për hir të realiteti, jo dhe aq të lehtë. “Mundësitë janë nëse kërkohen, ka gjithnjë hapësirë për ata që vërtetë e duan atë. Veç, mund të këshilloj t’i kushtojnë vëmendjen e duhur edukimit të tyre, të jenë kërkues të më së mirës e të angazhohen tërësisht në arritjen e rezultateve të kënaqshme, kjo është ndihma më e madhe që mund t’i sigurojnë vetes. Paskëtaj gjithçka është më e lehtë”. E nëse modeli i Griseldës, është tërheqës për planet tuaja, bëni mirë t’i vini veshin.

Griselda Qosja, studente e Fakultetit Juridik në UET

Aktualisht, më është akorduar një research fellowship nga fondacioni Soros, e jam duke kryer një studim mbi përfshirjen e suksesshme të të rinjve me prejardhje nga grupet e marxhinalizuara, në arsim.

Bio

Ajo e ka nisur me programin televiziv për fabrikimin e liderëve në TV Klan, është angazhuar në parlamentet rinore dhe ka qenë gjithmonë sy e vesh ndaj mundësive të studimit jashtë, por dhe me sens aktivizimi në shoqëri, brenda vendit. Sot di të thotë, shtruar dhe seriozisht, se çfarë është mirë të bëhet për t’ia dalë nëpërmjet këtyre mundësive. Sepse janë ca gjëra që më mirë se kushdo mund të mësohen nga një e lindur në vitet ’90.

Ka lindur ne qytetin e Elbasanit në qershor të vitit 1991, ku edhe ka ndjekur arsimin e mesëm. Kohë gjatë së cilës ka qene e angazhuar në Lëvizjen Rinore për Zhvillim, si drejtuese dhe bashkëthemeluese. Në vitin 2008 ka fituar çmimin kombëtar të letërsise Paldo. Në vitin 2009, u zgjodh një ndër finalistet e programit «Lider» (që synonte promovimin e lidership-it rinor, që organizohej nga Klan TV). Po në atë vit nisën kontaktet e para me UET-e, ku edhe iu ofrua një bursë e plotë studimi, të cilin e zgjodhi në pavarësi të faktit që kishte vendosur të studionte jashtë vendit dhe se në Universitetin Shtetëror pati fituar të drejtën e studimit në drejtësi. Gjatë kësaj kohe drejtoi Parlamentin Rinor për rreth dy vite. Gjatë vitit të dytë të studimeve në UET, u largua për të studiuar në Shtetet e Bashkuara në Universitetin e Austin në Texas, me bursë të Fondacionit Soros. Që prej katër vitesh është e pranishme në shtypin e shkruar në Shqipëri por edhe në Kosovë. Pas kthimit në maj, është duke punuar në Centre for development and Research ne UET, e njëkohesisht si researcher/kërkuese në Open Society Foundation in Albania duke fituar një research fellowship.


EE shtunë, 16 2012 E martë, 18 janar 2012 2011 martë, 18qershor shtator www.mapo.al www.mapo.al www.mapo.al

sociale

MAPO

21 15

Fusha e Aviacionit, Basha: Lodrat nuk do të lejohen në park Pas protestave të banorëve për zaptimin e hapësirave publike në parkun e ish-Fushës së Aviacionit nga një subjekt privat, ka reaguar Bashkia e Tiranës. Kreu i saj ka deklaruar se ky subjekt po vepron në mënyrë të jashtëligjshme dhe ndaj tij do të merren të gjitha masat. “Fusha e Aviacionit është investuar sipas një projekti të hartuar nga Instituti i Urbanistikës, kur kam qenë ministër i Transportit. Për fat të keq, pas

investimit nuk është bërë asgjë për ta mirëmbajtur dhe ka degraduar në pjesë të mëdha të saj. Duke e njohur këtë realitet, ne kemi gjashtë muaj që jemi përkushtuar ndaj një zgjidhjeje dhe javën e kaluar kemi nënshkruar një marrëveshje me një numër partnerësh të sektorit privat, për mirëmbajtjen e Fushës së Aviacionit. Çdo përpjekje për të cenuar në mënyrë të padrejtë projektin fillestar, jo vetëm nuk

ka aprovimin tonë, por do të ndeshet në masa ligjore nga ana jonë, ndërkohë që së shpejti masat së bashku me sektorin privat, jo vetëm do të rikuperojnë ato karakteristika fillestare të projektit, por do i zgjerojnë më tej ato, duke shtuar gjelbërimin dhe hapësirat publike. Firma ka ndërtuar në mënyrë të paligjshme dhe do të largohet nga territori që ka zënë”, - deklaroi kreu i Bashkisë, Lulzim Basha.

Nisin konsultimet për Plani Urbanistik, qytetarët vendosin për Tiranën Basha takohet me banorët e Minibashkisë Nr. 8: Rezultati përfundimtar do të jetë i qëndrueshëm dhe jo subjekt i ndryshimeve të herëpashershme të institucioneve përgjegjëse Jonida Tashi Përpara se të shkojë për miratim në mbledhjen e Këshillit Bashkiak të Tiranës, Plani i ri Urbanistik nis udhën e konsultimeve me banorët e 11 minibashkive të kryeqytetit. Kryebashkiaku Lulzim Basha ka deklaruar se projekti përfundimtar do të ketë vulën e qytetarëve, për të mos lejuar ndryshime të mëtejshme nga institucionet përgjegjëse. Duke e krahasuar jo pa qëllim me një vepër arti, Basha theksoi se plani nuk do të përqendrohet në duart e një personi apo studioje të vetme, sado profesionalizëm të ofrojnë ata. “Rezultati përfundimtar do të jetë i qëndrueshëm dhe jo subjekt i ndry-

shimeve të herëpashershme të gjend j e s sh p i r t ë r o r e b u r o k r at i ke, shtetërore etj., të institucioneve përgjegjëse. Plani Urbanistik në përfundim do të jetë tabloja, piktura, vepra e artit, e përbërë nga mijëra detaje, si një mozaik i vërtetë, në të cilin do të gjejnë veten e tyre qytetarët e sotëm të

Tiranës dhe brezat që do të vijnë, por kjo tablo e cila është shumë komplekse, nuk mund të trajtohet si një vepër arti ‘e strukur’ në një studio, në duart e një piktori ekscentrik, sado i talentuar apo jo mund të jetë”, - u shpreh kreu i Bashkisë. Duke kërkuar idetë më të mira të arkitektëve dhe urbanistëve, të

Gurët në veshka prekin 5 në 100 shqiptarë Mjekët: Shtohen rastet edhe tek fëmijët, shkaktar kryesor uji i pijshëm Gurët në veshka po prekin 5 në 100 shqiptarë, dhe sipas mjekëve, një nga shkaktarët kryesorë të kësaj sëmundjeje krahas trashëgimisë është uji i pijshëm. Nga ana tjetër, mjekët thonë se vitet e fundit gurët në veshka nuk po kursejnë as fëmijët. Mjeku urolog Flamur Tartari pohon se Shqipëria renditet në Europë ndër vendet e para për numrin e të sëmurëve me gurë në veshka, të cilët prekin edhe moshat e vogla. Nga një studim i Klinikës së Urologjisë në QSUT, i kryer tek 3800 pacientë gjatë një periudhe 10-vjeçare u vu re se 11 për qind e fëmijëve me diarre pas 6 muajve iu krijuan gurët në veshka. Këto të dhëna janë bërë të ditura dje në një konferencë mbi situatën e sëmundjeve urologjike. “Për 100 banorë mund të jenë 5-6 të sëmurë. Roli i parë kryesor janë dy faktorë: uji i pijshëm një, dhe trashëgimia ndoshta dy. Nga uji i pijshëm kemi vërtetuar shkencërisht dhe ka pasur një diarre të

jashtëzakonshme. Spitalet janë të mbushur plot me fëmijë nga dehidratimi. Vinin në spitalin tonë dhe kishin gur në veshka”, - pohon mjeku urolog Flamur Tartari. Sipas mjekëve, numri i të sëmurëve me veshka rritet gjatë verës, pasi temperaturat e larta ndikojnë në humbjen e lëngjeve. Në këto kushte shfaqen më shumë kristale, të cilat ndikojnë drejtpërdrejt në formimin e gurëve në veshka. Pajisja e vetme për thërrmimin e gurëve në veshka – për sa i përket spitaleve publike është instaluar në Klinikën e Urologjisë në QSUT. Për këtë arsye specialistët i kërkuan Ministrisë së Shëndetësisë që të shihet mundësia për shtim të aparaturave të këtij lloji. Sot teknologjia në fushën e Urologjisë ka avancuar shumë dhe sipas mjekut urolog t u r k t ë f t u a r n ë Ko n fe r e n c ë n Ndërkombëtare për Urologjinë, Haki Perk, heqja e gurëve mund të bëhet thjesht me një prerje 2 centimetër. Prej dy vitesh në QSUT ka mbërritur aparatura moderne për eliminimin e gurëve në veshka, por mjekët thonë se pacientët paraqiten shumë vonë, e për pasojë një pjesë e madhe tyre detyrohen të heqin veshkën.

qytetarëve dhe studentëve, kryebashkiaku Lulzim Basha ka nisur pasditen e djeshme konsultimet për planin me banorët e Minibashkisë 8, kjo me qëllim bërjen transparente të projekteve ndërhyrëse. Teksa ka garantuar se ky ndryshim infrastrukturor në Tiranë do të ndodhë vetëm atëherë kur pro-

jekti të jetë i mirëdetajuar, Basha ka theksuar se në këtë projekt parësore do jetë mbrojtja e monumenteve të kulturës. “Plani Urbanistik është një nga premtimet e fushatës. Duhet të zhvillojmë pronën në mënyrë të barazvlefshme. Parësore do jetë mbrojtja e monumenteve të kulturës. Qytetarët janë pjesë e rëndësishme e Planit Urbanistik. Plani Urbanistik ofron mundësi për zhvillimin e Tiranës dhe njëkohësisht mbron trashëgiminë kulturore të kryeqytetit”, - u shpreh Basha gjatë takimit me qytetarët. Plani do të nisë fillimisht me rehabilitimin e lumit të Tiranës dhe zgjatimin e bulevardit nga Stacioni i Trenit deri në Kashar. Plani, i cili shtrihet në 8 njësi vendore, dy nga të cilat bashki dhe 6 komuna, parashikon zhvillime të rëndësishme brenda dhe jashtë Tiranës, jo vetëm në fushën e infrastrukturës, por edhe në atë ekonomike. Sipas projektimeve paraprake, Tirana do të ketë 7 qendra të mëdha zhvillimi, ku do të përfshihen shërbime të ndryshe sociale dhe ekonomike.

BASHKIA E TIRANËS NJOFTIM NJOFTIM Mbështetur ligjin nr.8224, datë 15.5.1997 “Për organizimin funksionimin ee Policisë së Mbështetur nënë ligjin nr.8224, datë 15.5.1997 “Për organizimin dhedhe funksionimin e Policisë së Bashkisë dhe Mbështetur në ligjin nr.8224, datë 15.5.1997 “Për organizimin dhe funksionimin Policisë së Bashkisë Bashkisë dhe 5,5,në “Tip” të së dhe dhe Urdhërin Urdhërin nr.prot.258, Komunës”, neni 5,neni në Rregulloren “Tip” të policisë së bashkisë dhe komunës dhe Urdhërin nr.prot. 1135 datë dheKomunës”, Komunës”, neni nëRregulloren Rregulloren “Tip” tëpolicisë policisë sëbashkisë bashkisë dhe komunës komunës dhe nr.prot.884, datë Bashkia Tiranës shpallkonkurs konkurs për vende të lira Policinë Bashkiake. 27.09.2011, BashkiaBashkia e Tiranës shpall konkurs për 40 vende të lira (7 inspektorë dheBashkiake. 33 policë) datë27.03.2012, 12.09.2012, eeTiranës shpall për vende tënë lirapozicionin (10në Inspektorë) në Policinë duhet të plotësojë kërkesat në përputhje me ligjin nr.8224, datë 15.5.1997 Për organizimin nëKandidati Policinë Bashkiake.

Nga një studim i Klinikës së Urologjisë në QSUT, i kryer tek 3800 pacientë gjatë një periudhe 10-vjeçare u vu re se 11 për qind e fëmijëve me diarre pas 6 muajve iu krijuan gurët në veshka

Kandidati duhet të plotësojë përputhje mesiligjin datë 15.5.1997 Për organizimin dhe funksionimin e Policisë sëkërkesat Bashkisënë dhe Komunës” dhe nr.8224, në Rregulloren e Brendëshme “Tip” për

dhe funksionimin e dhe Policisë së Bashkisë dhe Komunës” sinr.8224, dhe në Rregulloren e Brendëshme “Tip”dhe për Policinë e Bashkisë Komunës. Kandidati duhet të plotësojë kërkesat në përputhje me ligjin datë 15.5.1997 për “Organizimin Policinë e Bashkisë dhe Komunës. funksionimin e Policisë së Bashkisë dhe Komunës” si dhe në Rregulloren e Brendëshme “Tip” për Policinë e Kërkesa të veçanta për kandidatin inspektor: Bashkisë dhe Komunës.

Kërkesa të veçanta për kandidatin inspektor  Të jetë shtetas shqiptar.  Të ketë kryer arsimin arsimin e lartë, preferohet akademi e rendit, juridik, ekonomik.  TëTë kryer arsimin preferohet akademi e rendit, juridik,  Preferohet të ketë punuar në arsimin policinëeelartë, shtetit dhe të mos ketë qënë dënuar për ekonomik. shkelje të rënda jetëketë shtetas shqiptar  Tëpenale Preferohet të ketë arsimin punuar enëlartë, policinë e shtetit dhe tëemos ketë qënë ekonomik dënuar për shkelje të dhe vepra ketë kryer arsimin preferohet akademi rendit, juridik, rënda dhetëtë vepra penale ketë në policinë e shtetit dhe të mos qënë dënuar për shkelje të rënda  Të jetëPreferohet në gjendje mirëpunuar shëndetësore dhe i aftë fizikisht përketë të vepruar.  dhe Tëvepra jetë gjendje të mirë shëndetësore dhe i aftë fizikisht për të vepruar. penale  Të ketë cilësi tënë larta morale e qytetare. jetë gjendje mirëmorale shëndetësore dhe i aftë apo fizikisht për të vepruar  Tëjetë Të ketë cilësinga tëtëlarta e qytetare.  Të mos i në dënuar organet gjyqësore shqiptare të huaja. ketë cilësi larta morale e qytetare  TëTë mos jetëtëi dënuar nga organet gjyqësore shqiptare apo të huaja. KërkesaTë të veçanta për kandidatin polic:  mos jetë i dënuar nga organet gjyqësore shqiptare apo të huaja  Të jetë shtetas shqiptar. Kërkesa veçanta kandidatin polic Kërkesa të të veçanta përpër kandidatin polic:  Të  ketë Të kryer mesëm. jetëarsimin shtetaseshqiptar. jetëketë shtetas  Të jetë moshës nga shqiptar 19-27 vjeç.e mesëm.  Tëi Të kryer arsimin ketë arsimin enëmesëm  Preferohet tëkryer ketë punuar policinë  TëTë jetë i moshës nga 19-27 vjeç.e shtetit dhe të mos ketë qënë dënuar për shkelje të rënda jetë i moshës vjeçnë policinë e shtetit dhe të mos ketë qënë dënuar për shkelje të dhe vepra  Tëpenale Preferohet tënga ketë19-27 punuar ketë në policinë e shtetit dhe të mos qënë dënuar për shkelje të rënda  Të jetëPreferohet në gjendje mirëpunuar shëndetësore dhe i aftë fizikisht përketë të vepruar. rënda dhetëtë vepra penale dhe vepra penale  Të ketë cilësi të larta morale e qytetare.  Të jetë në gjendje të mirë shëndetësore dhe i aftë fizikisht për të vepruar. jetëi në gjendje mirë shëndetësore dhe i aftë apo fizikisht për të vepruar  Të mos dënuar organet gjyqësore shqiptare të huaja.  Tëjetë Të ketë cilësinga tëtëlarta morale e qytetare. Të ketë cilësi të larta morale e qytetare  eTëdokumentave: mos jetë i dënuar nga organet gjyqësore shqiptare apo të huaja. Paraqitja Të mos jetë i dënuar nga organet gjyqësore shqiptare apo të huaja  Kandidati duhet të paraqesë brenda datës 05.04.2012 dokumentat si më poshtë vijon në Bashkinë Paraqitja e dokumentave Paraqitja e dokumentave eKandidati Tiranës: Kandidati duhet tëtë paraqesë dokumentat sa si vijon, në Sektorin e Informimit duhet paraqesëbrenda brendadatës datës03.10.2011 30.09.2012 dokumentat më poshtë vijon në Bashkinë eQytetar Tiranës: • Kërkesë përsëaplikim.(me shkrim dore). pranë Bashkisë Tiranës: • Kërkesë për aplikim.(me shkrim dore). • Curriculum Vitae. Vitae. Curriculum për aplikim (me shkrim dore) • • Kërkesë • Fotokopje esë kartës së identitetit. • Fotokopje e kartës identitetit. Vitae • Curriculum • Çertifikatë përbërje familjare. • Çertifikatë përbërje familjare. • Fotokopje e kartës së identitetit Librezë ose vërtetim nga dega e mobilizimit ushtarak. • Librezë ushtarake ose vërtetim nga dega e mobilizimit ushtarak. katëushtarake përbërje familjare • • Çertifi • Fotokopje të diplomës së shkollës e noterizuar. • Fotokopje të diplomës shkollës e noterizuar. • Librezë ushtarakesë ose vërtetim nga dega e mobilizimit ushtarak Çertifikata kualifikimi të ndryshme (në rast se ka). të diplomës së shkollës noterizuar • • Fotokopje • Çertifikata kualifikimi të ndryshme (nëerast se ka). Fotokopje e librezës punes. (në rast se ka) kualifi tësëndryshme • • Çertifi • Fotokopje e kata librezës sëkimi punes. Motivacion i largimit nga punaqë e fundit që(në ka se kryer (nëi se është i ose punësuar ose ka qenë i e librezës së punës • • Fotokopje • Motivacion i largimit nga puna e fundit ka kryer është punësuar ka qenë i punësuar). punësuar). Motivacion i largimit nga puna e fundit që ka kryer (në se është i punësuar ose ka qenë i punësuar) • • Raport mjeko – ligjor (lëshuar nga spitali ushtarak). • • Raport mjeko – ligjor (lëshuar nganga spitali ushtarak) Raport mjeko – ligjor (lëshuar spitali ushtarak). • Vërtetim i gjendjes gjyqësore. i gjendjes gjyqësore • • Vërtetim Vërtetim i gjendjes gjyqësore. • Vërtetim nga Prokuroria (që nuk aktualisht në proces hetimi). • • Vërtetim nganga Prokuroria (qëështë nuknuk është aktualisht në proces hetimi) Vërtetim Prokuroria (që është aktualisht në proces hetimi). • Vërtetim nga Gjykata (që nuk është aktualisht në proces gjyqësor). nga Gjykata (që nuk është aktualisht në proces gjyqësor) • • Vërtetim Vërtetim nga Gjykata (që nuk është aktualisht në proces gjyqësor). • Vërtetim nga Drejtoria e Tatim Taksave (që nuk është person fizik osefizik juridik). • • Vërtetim nganga Drejtoria e Tatim Taksave (që nuk është person fizik ose juridik) Vërtetim Drejtoria e Tatim Taksave (që nuk është person ose juridik). personaliteti (merret me kërkesën e Policisë Bashkiake) • • Vërtetim • Vërtetim personaliteti (merret me kërkesën e Policisë Bashkiake). Vërtetim personaliteti (merret me kërkesën e Policisë Bashkiake). • • Fotografi – një copë x96dhe dhecopë një copë 2.5xcm • Fotografi – një copë 9 xcopë 6 9cm 3.5copë x3.5 2.5x3.5 cm. Fotografi – një xcm 6 një cm dhe një 2.5 cm. Kërkesa të veçanta për kandidatin  Të jetë shtetas shqiptar.inspektor:


16 02

MAPO

E MARTË, 18 SHTATOR 2012 WWW.MAPO.AL

rrethe

Lena Pjolli u paraqit paraditen e djeshme para togave të zeza, pasi ishte vetëdorëzuar të premten në policinë e Shkodrës duke pranuar autorësinë e vrasjes

Vrau për hakun e prindërve: Nuk mund ta shihja hasmin të lirë Lena Pjolli, 35-vjeçarja e arrestuar për vrasjen e Marash Tonajt, ka pohuar para gjykatës se kishte pritur me vite që vrasësi i prindërve të saj të arrestohej. Gjykata e lë në burg pa afat

Qarku i Elbasanit, ndihmë për jetimët e Fatjona Sulës

Shkodër Për vite të tëra ka planifi-

kuar hakmarrjen ndaj njerëzve që i vranë prindërit. Ka pritur njëkohësisht që shteti t’i arrestonte, por asgjë e tillë nuk ka ndodhur. “Nuk mundja më t’i shihja që jetonin të lirë, pasi më vranë prindërit para syve”, - ka pohuar Lena Pjolli para Gjykatës së Shkodrës, ku u akuzua për vrasjen e Marash Tonajt. 34-vjeçarja e akuzuar për vrasjen me motive gjakmarrjeje, e ndodhur në fshatin Vuksanaj të komunës Shalë më 12 shtator, ka rrëfyer para gjykatës konfliktin me viktimën para se të vendoste ta vriste. “E kam takuar Marashin në rrugë ditën e ngjarjes dhe kam bërë fjalë me të. Kam shkuar tek shtëpia dhe kam marrë automatikun, që i përkiste dikur babait tim dhe me të kam vrarë Marashin, duke marrë gjakun e prindërve”, - ka shtuar ajo para gjykatës. Lena Pjolli u paraqit paraditen e djeshme para togave të zeza, pasi ishte vetëdorëzuar të premten në policinë e Shkodrës duke pranuar autorësinë e vrasjes. Akuza e përfaqësuar nga prokurori Ermir Lelçaj ka paraqitur si prova dëshminë e të pandehurës dhe armën e krimit, një automatik kallashnikov. Vetë e akuzuara ka rrëfyer para trupit gjykues se 49-vjeçarin Marash Tonaj e ka vrarë pasi vëllai i tij Nikë Tonaj, më 12 korrik 2003 i ka vrarë dy prindërit

Lena Pjolli duke shkuar në gjykatë

e saj, Nikë e Lula Pjollin. Lena është një ndër 6 fëmijët e çiftit Nikë e Lula Pjolli, të vrarë në këtë fshat më 12.07.2003 nga fqinji i tyre Nikë Tonaj pas konflikteve për vijën e ujit. Autori u dënua në mungesë me 25 vjet burgim dhe nuk është kapur ende nga policia. Ndërsa Lena, një nga katër vajzat e çiftit Pjolli, vrau të mërkurën vëllanë e Nikës, Marash Tonajn, duke marrë kështu hakun e prindërve. Lena Pjolli, nënë e dy fëmijëve, e divorcuar, është vetëdorëzuar në polici duke pranuar vrasjen dhe duke treguar dhe vendin ku kishte fshehur armën e krimit, një zonë e pyllëzuar në fshatin Vuksanaj. Ajo ka qenë e martuar dhe ka jetuar në Torovicë të Lezhës, por është divorcuar dhe para pak kohësh kishte shkuar tek shtëpia e prindërve në Vuksanaj. Familja Tonaj, pas ngjarjes së vitit 2003 ishte zhvendosur në fshatin Grudë e Re,

Arma e krimit

ndërsa në Vuksanaj kishin shtëpinë e dikurshme dhe viktima Marash Tonaj shkonte shpesh atje. Avokati mbrojtës, Gjovalin Kolndreaj ka pranuar ligjshmërinë e ndalimit nga policia të klientes së tij dhe ia ka lënë në dorë gjykatës që të shprehet për masën e sigurisë, nisur dhe nga fakti që siç ka pohuar klientja e tij,

Lena Pjolli, nënë e dy fëmijëve, e divorcuar, është vetëdorëzuar në polici duke pranuar vrasjen dhe duke treguar dhe vendin ku kishte fshehur armën e krimit

Durrës, bllokohen 500 kg hashash në kamionin e tullave Mbi 500 kilogramë hashash u sekuestruan mbrëmë në Portin e Durrësit, brenda një kamioni që po transportonte tulla drejt Italisë. Operacioni antidrogë u realizua në pikën e kalimit kufitar, rreth 20 minuta para se kamioni të nisej drejt portit të Barit në Itali. Burime nga policia lokale thanë mbrëmë se lënda narkotike ishte fshehur në një kamion të kompanisë private të tullave “Diamanti”. Efektivët e antidrogës e kanë konstatuar drogën gjatë kontrollit të automjeteve që po imbarkoheshin në tragetin e linjës Durrës-Bari, në kamionin me targa AA 858 DB , i cili nisej në orën 23: 00 nga brigjet shqiptare. Mësohet se bllokimi në kohë i drogës është bërë vetëm pas kontrollit të kryer, para se mjeti të futej për në sheshin e trageteve. Lënda narkotike ishte e ndarë në disa thasë plastikë dhe ishte fshehur në pjesën mes tullave, në një ndarje të modifikuar nga transportuesi. Burime të policisë kanë pohuar se koka e trajlerit kishte kaluar kontrollin dhe ishte vendosur në hyrje të tragetit, ndërsa pjesa e pasme është ndaluar pak minuta para se të hynte në traget. Sekuestrimi i kanabisit është bërë pas informacioneve të siguruara në rrugë operative, ndërsa po punohet për zbulimin e krerëve të këtij rrjeti trafiku. Policia arrestoi drejtuesin e

kamionit, 49-vjeçarin Besnik Celcima, ndërsa dyshohet se sasia e madhe e kanabisit ishte siguruar në Lazarat. Në portin e Durrësit tentohet të kalohet herë pas here lëndë narkotike, ndonëse rastet e goditjes ndaj trafikantëve kanë qenë të shumta.

Elitjona Doko

vrasja është bërë për gjakmarrje. Trupi gjykues i kryesuar nga gjyqtarja Irida Kacerja ka vendosur si masë sigurie arrest në burg për Lena Pjollin. E pandehura nuk ka shfaqur pendim për atë që ka bërë, ndërsa në seancën për vendosjen e masës së sigurisë ishin të pranishëm dhe të afërm të saj. Diana Kolaj

Këshilli i Qarkut Elbasan ka dhënë ndihmë për fëmijët e mitur të Fatjona Sulës, gruas që u vra mizorisht nga Çelnik Meleqi në Qafë-Thanë, pak ditë më parë. Duke marrë shkas nga gjendja mjaft e rënduar e prindërve të saj në fshatin Orenjë, ku kishte dërguar fëmijët e mitur, por edhe pamundësinë e tyre për të rritur normalisht të miturit e moshës 2 dhe 4 vjeç, Grupi Multidisiplinar në Këshillin e Qarkut shqyrtoi këtë rast duke u bazuar edhe në vendimin për mbrojtjen e të drejtave të fëmijës. Sipas raportit të paraqitur rezulton se Fatjona Sula përfitonte vetëm 3000 lekë ndihmë ekonomike nga komuna, ndërkohë që prindërit Agim Sula 58 vjeç, i shurdhër, Fiqerete Sula, 57 vjeçe, dhe e bija Lulita Sula, 20 vjeçe jetojnë me pensionin 9300 lekë të kryefamiljarit. Fatos Salliu


EE shtunë, 16 2012 E martë, 18 janar 2012 2011 martë, 18qershor shtator www.mapo.al www.mapo.al www.mapo.al

MAPO

21 17

Konkursi “Nasreddin Hoca”

Karikaturisti Arben Meksi fiton çmim special në Stamboll Konkursi ndërkombëtar i karikaturës që zhvillohet në nderim të një prej figurave më të shquara të humorit turk, Nasreddin Hoca, ka shpallur si fitues të çmimit special karikaturistin shqiptar Arben Meksi. Juria ka vlerësuar mes 2476 punëve të karikaturistëve nga 69 vende të botës atë të artistit shqiptar, Arben Meksi. Punët më të mira do të publikohen edhe në një katalog të veçantë. Ky është edicioni i 32-të i këtij konkursi, që është bërë traditë të zhvillohet në Stamboll. Tema e trajtuar në punët e artistëve ishte e lirë. Janë shumë kari-

katuristë që vijnë dhe bëhen çdo vit pjesë e një konkursi të tillë. Meksi është një prej tyre, i cili ka marrë pjesë edhe në edicionet e kaluara. Konkursi ndërkombëtar i karikaturës i kushtohet Nasreddin Hoca-s, mjeshtër i madh i Turqisë, i cili ka jetuar rreth viteve 1208-1285 në Aksehir. Për herë të parë ky konkurs u zhvillua në vitin 1973, ku morën pjesë artistë të rinj kryesisht nga Turqia. Vite me vonë konkursi mori përmasa ndërkombëtare. Për 8 vjet me radhë (në vitin 1980) ky konkurs u ndalua. U kthye në axhendën e aktiviteteve kulturore

në vitin 1988 për të vazhduar rrugëtimin deri në edicionin e tij të 32-të. Për herë të parë një artist shqiptar bëhet fitues i një konkursi të tillë. Arben Meksi e ndaj jetën mes arkitekturës dhe karikaturës, dy profesione që nuk i ndan dot njëri nga tjetri. “Arkitektura ka nevojë për fantazi, ndërsa karikatura shpesh ndjen domosdoshmërinë e konstruktivitetit. Karikatura dhe arkitektura lodhin dhe çlodhin njëkohësisht tek unë njëratjetrën”, - do të shprehej në një intervistë të tij artisti Arben Meksi.

intervistë

Iniciatori dhe pjesë e grupit të punës të ligjit “Për trashëgiminë kulturore” thotë se, nëse do të presim në mënyrë pasive deri sa të ndërgjegjësohen politika, opinioni publik, atëherë do të jetë shumë vonë për monumentet e kulturës

Emin Riza: monumentet mbrohen vetem me ligj E

min Riza është një ndër studiuesit dhe restauruesit më të njohur shqiptarë. Iniciator dhe pjesë e grupit të punës të ligjit “Për trashëgiminë kulturore” dhe kryesuesi i grupit të punës që bëri gati dosjen e UNESCOs për qytetin e Gjirokastrës dhe Beratit, mendon se nuk mjafton vetëm restaurimi për ruajtjen e monumenteve të kulturës. Sipas tij, një nga problemet sot të trashëgimisë sonë kulturore është moszbatimi i ligjit. I pranishëm ditët e fundit në qytetin e Gjirokastrës si lektor në Kampin e 9-të Rajonal të Restaurimit, specialisti i monumenteve të kulturës Emin Riza kërkon zbatimin e rreptë të ligjit për të mbrojtur trashëgiminë kulturore. Në intervistën e mëposhtme ai mbështet edhe zbatimin e nismave për trajnimin e specialistëve të rinj dhe restauruesve të monumenteve të kulturës. Profesor Riza, ngritja e kampeve rajonale për restaurimin e monumenteve të kulturës mendon se e ka zgjidhur problemin e ruajtjes së trashëgimisë kulturore? Personalisht mendoj se organizimi i nismave të tilla siç janë kampet rajonale të restaurimit, si p.sh në Gjirokastër, janë jo vetëm të dobishme për ruajtjen e monumenteve të trashëgimisë, por mbi të gjitha janë të domosdoshme. Pavarësisht formimit sërish për t’u bërë restaurues apo historian arkitekture,

është e domosdoshme që të jesh pjesëmarrës në institucione ose në forume të cilat synojnë të japin të dhënat e reja për ecurinë e kritereve të restaurimit, skedimin e metodave të dokumentacionit, mënyrën e zbatimit të projekteve të restaurimit etj. Për monumentet e kulturës ka një problematikë që ende nuk mund të quhet e zgjidhur përfundimisht sepse edhe njohuritë për monumentet sa vijnë dhe rriten, teknologjia e kohës ka progrese të cilat kanë reflekset e tyre edhe në fushën e vlerësimit të monumenteve. Ju jeni një nga ata studiues që keni vlerësuar gjithmonë ndikimin e komunitetit në ruajtjen e trashëgimisë. Mendoni se ka një ndërgjegjësim për si përket kësaj ? Mendoj se ndikimi që kampet e restaurimit kanë patur vitet e fundit për komunitetin është cilësor. Një provë e tillë është qyteti i Gjirokastrës, ku kam parasysh këtu dukurinë e valorizacionit, vlerësimit të monumenteve. Organizime të tilla nuk mund të jenë të shkëputura nga komuniteti lokal, aq më tepër kur flitet për vlerat e trashëgimisë kulturore që mbart një qytet, qoftë Gjirokastra, qoftë Berati. Prandaj, elementi i valorizimit të monumenteve nuk është një dukuri e shkëputur nga përditshmëria e komunitetit lokal. Kjo gjë duket prej gjurmimit për përcaktimin e monumenteve, për dokumentimin, studimin e tyre, për harti-

Në qoftë se do të presim në mënyrë pasive derisa të ndërgjegjësohet politika, opinioni publik etj., do të jetë shumë vonë. Mendoj se në këtë drejtim është domosdoshmëri hedhja e hapave konkretë dhe zbatimi i rreptë i legjislacionit në këtë fushë

min e projekteve të restaurimit, për zbatimin e punimeve të restaurimit dhe së fundi për promovimin dhe botimet e karakterit shkencor ose studimor. Po politika, sipas jush, është ndërgjegjësuar? Ju pyes edhe si një prej hartuesve të ligjit për trashëgiminë? Po në qoftë se do të presim në mënyrë pasive derisa të ndërgjegjësohet politika, opinioni publik etj., do të jetë shumë vonë. Mendoj se në këtë drejtim është domosdoshmëri hedhja e hapave konkretë dhe zbatimi i rreptë i legjislacionit në këtë fushë. Një prej këtyre elementëve do të ishte edhe përfshirja e familjeve që zotërojnë objekte monument kulture në restaurimin e tyre duke zbatuar legjislacionin përkatës, i cili parashikon bashkëfinancimin e tyre dhe të shtetit në këtë proces etj. Çfarë vlerësimi keni për perspektivën e qyteteve që janë pjesë e UNESCO-s, duke qenë se ju jeni dhe një nga anëtarët e grupit të punës që keni hartuar dosje si, për Gjirokastrën dhe Beratin? Unë mendoj që edhe ne shqiptarët do të kuptojmë që mbrojtja e monumenteve është një domosdoshmëri për historinë e kombit tonë. Gjirokastra ka një potencial të jashtëzakonshëm për sa i përket monumenteve të kulturës dhe objekteve të trashëgimisë kulturore.


OpEd

18

MAPO

E martë 18 shtator 2012 www.mapo.al

01 02 03

Opinione dhe Editoriale

Shpirti merr ngjyrën e mendimeve. Kur ngrihesh në mëngjes, mendo se çfarë privilegji është të jesh gjallë: të marrësh frymë, të mendosh, të gëzohesh, të dashurosh.

Bujar Kapexhiu Nga

Sekreti i të gjitha fitoreve gjendet tek organizimi i gjërave të padukshme. Marcus Aurelius

Irani përballet me realitetin K

ush nuk e ka parë atë që i është dukur si syprinë uji në xhade në një ditë përvëluese vere? Apo një imazh tredimensional që në fakt ishte një fotografi mbi një sipërfaqe të sheshtë? Natyra e iluzionit është që atë që shohim, ta marrim gabimisht për realitet. Kjo është e vërtetë, pavarësisht nëse iluzioni është konjitiv apo politik. Në varësi të asaj sesi zhvillohet një ngjarje e caktuar, ajo mund të na çojë drejt formulimit të interpretimeve të gabuara të asaj që po ndodh realisht. Perceptime të tilla shpesh imponohen nga ide dhe përvoja të mëparshme. Dhe, siç argumenton Robert Jervis në librin Perception and Misperception in International Politics, botuar gjatë Luftës së Ftohtë, iluzionet që krijojmë kanë një ndikim të jashtëzakonshëm në vendimmarrje – duke u shndërruar madje edhe në një shkasë thelbësore të konfliktit. Deri diku kjo është çka ndodhi me analizat e Samitit të 16-të të Lëvizjes së të Painkuadruarve, të mbajtur në fund të gushtit në Teheran – hera e parë që Irani bëhet pritës i takimit. Samiti u mbajt në kuadër të progresit të paktë të negociatave me Iranin mbi programin e tij bërthamor dhe trysnisë në rritje nga Izraeli që komuniteti ndërkombëtar të krijojë një “këmbëz” – një linjë, të cilën Republika Islamike nuk do të guxonte ta kalonte. Për më tepër, tensionet rajonale e përforcuan perceptimin e rëndësisë së samitit në fjalë dhe të pritësit të tij. Në Lindjen e Mesme, vetëm Irani dhe Hezbollahu e mbështesin regjimin e presidentit sirian, Bashar alAssad, në një luftë civile që duket se po i afrohet pikës pa kthim dhe destabilizimit të Libanit dhe Jordanit. Lëvizja e Vendeve të Painkuadruara luajti një rol të rëndësishëm gjatë Luftës së Ftohtë. Vizioni i tij ishte formësuar nga betejat për pavarësi të shumë prej shteteve anëtare, ndërsa axhenda e saj promovoi sovranitet kombëtar, politikën e mosndërhyrjes, një ribalancim të marrëdhënieve Veri-Jug dhe mbështetje për lëvizjet çlirimtare kombëtare. Mirëpo realiteti që bashkonte të Painkuadruarit ka ndryshuar. Strukturat qeverisëse bipolare të Luftës së Ftohtë dhe periudha pasuese e unilateralizmit amerikan – ndaj të cilit shtetet e paintegruara tentojnë të veprojnë si një kundërbalancë – kanë hapur rrugën për një

koment Javier Solana

Këto ndryshime kanë transformuar jo vetëm strukturat tradicionale të pushtetit, por edhe motivin kryesor të Lëvizjes së të Painkuadruarve dhe fatin e anëtarëve të saj. Globalizimi ka ushqyer pabarazi gjithnjë e më të mëdha në mesin e anëtarëve të saj – vetëm krahasoni Kolumbinë me Afganistanin, apo Kilin me Sudanin – çka e bën më të vështirë transformimin e numrave në influencë koherente. botë tejet më komplekse dhe të ndërvarshme multipolare. Ndërkohë që Shtetet e Bashkuara të Amerikës dhe Europa ende po përpiqen të tejkalojnë krizën serioze ekonomike, shumë shtete të të Painkuadruarve, si India, Kili dhe Singapori, ia kanë dalë të shënojnë rritje relativisht të fortë dhe të jenë pjesë e strukturave të reja globale qeverisëse, siç është G-20. Gjithashtu, shumë prej problemeve me të cilat përballemi tani – qoftë ndryshimet klimatike, kriza financiare, sfidat e zhvillimit, terrorizmi apo rritja e potencialeve bërthamore – reflektojnë ndërvarshmërinë globale në rritje. Menaxhimi i tyre efektiv na detyron ta rishqyrtojmë konceptin e sovranitetit. Këto ndryshime kanë transformuar jo vetëm strukturat tradicionale të pushtetit, por edhe motivin kryesor të Lëvizjes së të Painkuadruarve dhe fatin e anëtarëve të saj. Globalizimi ka ushqyer pabarazi gjithnjë e më të mëdha në mesin e anëtarëve të saj – vetëm krahasoni

Kolumbinë me Afganistanin, apo Kilin me Sudanin – çka e bën më të vështirë transformimin e numrave në influencë koherente. Ndikimi i samitit të Teheranit dhe fakti se kë mund të ketë ndihmuar, nuk është plotësisht i qartë. Irani qartazi e ka konsideruar takimin si një mundësi propagande, duke premtuar një mbulim të gjerë në media në kohën kur ishte epiqendër e një stuhie diplomatike. Mirëpo paaftësia e pjesëmarrësve për të arritur në një qëndrim të përbashkët sa i takon programit bërthamor të vendit mikpritës apo dhunës në Siri – dy nga çështjet themelore me të cilat u përball samiti – qartazi minuan përpjekjen e Iranit për të demonstruar se, përkundër përballjes me sanksione të rënda ekonomike dhe diplomatike, mbetet një lojtar ndërkombëtar efektiv. Në fakt, Sekretari i Përgjithshëm i Kombeve të Bashkuara, Ban Kimoon, kritikoi Iranin se nuk po e siguron botën që nuk synon të prodhojë armë bërthamore në kohën kur Agjencia Ndërkombëtare e Energjisë Atomike kishte publikuar një raport, i cili sugjeronte se në fakt këtë po bënte. Dhe, në një fjalim të thellë, Mohamed Morsi, presidenti i parë i Egjiptit që viziton Iranin që nga lindja e Republikës Islamike në vitin 1979, e kundërshtoi ashpër regjimin sirian, siç bëri edhe në një paraqitje të mëparshme, para Ligës Arabe. Për më tepër, Morsi e nxiti Iranin që t’i bashkohet Egjiptit, Turqisë dhe Arabisë Saudite – që të tria shtete me shumicë sunite – në kërkimin e një tranzicioni politik në Siri (një rol ky, të cilin opozita siriane e hodhi poshtë, përpara se Irani të mund të thoshte jo). Me fjalë të tjera, realiteti e tradhtoi perceptimin që Irani u zotua të krijojë me pritjen e Samitit të Ve n d e ve t ë Pa i n ku a d r u a r a . Përkundër kësaj, fjalimi i Morsit shëno i momentin më të paharrueshëm të takimit. Dhe përpjekjet bërthamore të Iranit mbeten një realitet që nuk duhet anashkaluar në tri vitet e ardhshme, kur Republika Islamike do të ketë kryesimin e Lëvizjes së Vendeve të Painkuadruara, ndërkohë që mbetet vetë një prej problemeve më serioze të axhendës ndërkombëtare. *Javier Solana ka qenë ministër i Jashtëm i Spanjës, Sekretar i Përgjithshëm i NATO-s dhe përfaqësues i lartë i BE-së për Politikën e Jashtme dhe Sigurinë.

Braktisje

Posta e redaksisë

Kumari po stimulohet Lulzim Basha lëshoi një fishekzjarr, që u shua pa u ndezur mirë. E vërteta është se qeveria po e stimulon kumarin për të mbushur arkën e shtetit dhe për të pasuruar njerëzit e saj dhe biznesmenët e vet, dhe kjo sigurisht është mënyra më e keqe për ta mbushur arkën e shtetit në kurriz të qytetarëve. Kjo sipas meje është si të lejosh përhapjen e një epidemie shumë të rrezikshme, të cilën disa mund ta kalojnë, por të tjerët mund të sëmuren për vdekje. Në thelb rruga e kumarit është rruga drejt dëshpërimit dhe gjymtimit psikologjik të individit. Është njëlloj si të të japin një bombë në dorë dhe kur ajo të shpërthejë, të të thonë: vetë e pate fajin, pse e more në dorë. Dhe kur këtë ta bën qeveria, s’ke ç’të thuash përveçse: faleminderit o qeveri! *Reagim në mapo.al nga lexuesi ‘Reformer’ për shkrimin e Albert Rakipit ‘Kundër kumarit’.

Turi, Njëshi dhe Turma Turi vazhdon me një penë të veçantë, elegante dhe analizuese, si asnjë tjetër. Por ja një moment i vetëm, ai vjen dhe i përmbys të gjitha:Valle nuk e di ky simpatiku Turi, që një shoqëri mesjetare dhe komunizmi primitiv, njëshi është përcaktues dhe bën çfarë do me turmën, aq më tepër kur ai është një malok diabolik me gen otoman-komunist, që gënjeshtrën për të një mijtën herë e prezanton për të vërtetë me një ton patetik, ku ka mbi 20 vjet që i ka zhvilluar deri në ekstrem instinktet e mbrapshta dhe kriminale në këtë turmë, në këtë cep të Europës. *Reagim në mapo.al nga lexuesi ‘abc’ për shkrimin e Artur Zhejit ‘Në kërkim të heroikës së munguar’.

‘Militantokracia’ në parajsë Duhet mirëkuptuar qasja provokuese e Ndrecës. Sipas meje, Shqipëria është një vend me frymëzim europian dhe njerëzit, sidomos njerëzit e shkolluar dikur ose edhe sot, por në shkollat e duhura, mendërisht janë shumë të përparuar në konceptimin e botës. Por nuk mund të mohohet se Ndreca ka shumë të drejtë kur thotë se, sistemi që kemi sot është ndërtuar mbi bazën e militantizmit dhe se militantët janë vënë në krye të të gjitha punëve ose se sistemi që kemi, ka vënë gomarin para kalit. Jo më kot Akademia e Shkencave ka për kryetar një ish-kryetar të federatës së peshëngritjes. Merre me mend se çfarë shkence bëhet këtu. “Meritokracia” është akoma një proces i pakryer edhe në vendet më të zhvilluara të botës, ndërkohë “militantokracia” ka gjetur parajsën e vet tokësore në Shqipërinë e qeverisur nga Sali Berisha. *Reagim në mapo.al nga lexuesi ‘reformer’ për shkrimin ‘Post-analfabetët’ të Ardian Ndrecës.


E martë 18 shtator 2012 www.mapo.al

MAPO

19 11

Më shumë se për të ruajtur autoritetin e heroit Gjergj Kastrioti reagimet ishin mllef dhe inat ndaj atyre që zhveshin idhujt cullak dhe na i ekspozojnë edhe si njerëz, si qenie që sapo ua heq interpretimet sakralizuese kuptojmë se edhe ata në thelb njerëz si ne kanë qenë, të jashtëzakonshëm, sepse kanë vepruar për të mirën e lirisë, për të ardhmen e kolektivit, por megjithatë qenie me dy këmbë me nevoja sociale e biologjike dhe me mentalitet të kohës kur kanë jetuar.

Si t’i shpëtojmë vajit neveritës “na mbytën politikanët...” E

nde pa u futur sa duhet përtej pragut të Hadit, ciniku Minippos kërkon çmendurisht vendin ku kuvendojnë heronjtë dhe heroinat greke. I zhgënjyer që nuk gjen Narcisin, as Ledën e as Helenën, ai u lutet perëndive që së paku të shohë trupin e bukur të gruas së Menelaut. Hermesi ia plotëson këtë dëshirë. Kur korrieri i perëndive e sjell cinikun para një gërmadhe eshtrash të thyera pranë një kafke të gërryer, Minippos çon duart përmbi nëntokë dhe ulërin: “Për këto pra u vranë aq grekë e barbarë e u dogjën gjithë ato qytete?” Ansamblin metaforik, që Lukiani e përdor në “bisedat e të vdekurve”, mund ta interpretojmë në disa variante: si mostër për të identifikuar absurdin camus-ian të (vetë)vrasjes; si çelës analize për të zbërthyer martirin si kategori ontologjike ose; mund ta funksionalizojmë si një laterna magica për t’i zbardhur karakteret e heronjve tanë të gjallë. Kush janë ata, cilët janë heronjtë tanë të përditshëm që na shërbejnë si idhuj (si mostra të idealizuara me tendencën për t’i kopjuar), për të cilat ia vlen sakrifikimi individual, pra ata që n a s h ë r b e j n ë s i u d h ë r r ë f ye s shpirtërorë, liderë politikë ose si guru me lidhje përtejnatyrore? Për martirët, intelektualët, politikanët, imamët, priftërinjtë dhe patriarkët e kemi fjalën. Rekrutimi Të rralla janë qeniet egocentrike me narcizmin aq të djallëzuar saqë të mos kenë nevojë për socialitet. Antropologët thonë se njeriu ka ikur nga shpellat i shtyrë pikërisht nga ky “defekt” i tij; nga paaftësia për të kontraktuar bashkekzistencën me vetminë. Me të hyrë në qytet(ërim) ai përballet me simbole, përmendore, tempuj, oratorë, akrobatë, partiakë, religjiozë, që e hutojnë dhe e frikojnë aq tmerrshëm saqë këmbët nuk i zënë tokë duke kërkuar rikthimin në shpellë. I rraskapitur dikur, dorëzohet dhe derdhet gërmadhë mbi këmbët e ndonjë statuje martiri, si qenie në vitrinë për guru e liderë në gjueti për ithtarë. I pastrehu has në mëshirë; një qenie tjetër i rrëfen atij për statujën ku është shtrirë, për martirin, heroin, për qytetin dhe kombëtarinë. U bënë; “zoon politikon”-i aristotelian dhe heroi, udhërrëfyesi që shpëtoi shpellakun nga çorientimi duke i dhënë një atdhe fjalësh, një besim, një drejtim cilave rrugë duhet të ecë për ta siguruar “lirinë e tij”. Politikani Skica më lart mund të jetë pak a shumë biografia e çdo rekrutimi ideologjik. Secili prej nesh ka pasur njëherë trurin shpellë. Shumica nuk lindin gjeni. Në ato çaste virgjërie frymore fiton ai që na zë i pari. Nuk i kemi fajet ne që kemi lindur pa përmbajtjen e nevojshme në tru. Nëse edhe rekrutuesi ynë ka qenë si ne edhe për atë vlejnë rrethanat lehtësuese. Nëse ai vetëdijshëm dhe me paramendim na (keq)përdor dhe atë për interesa të dyshimta, atëherë duhet t’ia japim tarifën; ta braktisim! Paradoksalisht ne nuk kemi guxim ta bëjmë një akt të tillë edhe atëherë kur politika sheshazi përdhunon besimin

tonë ndaj saj. Pse? Le t’i kujtojmë fazat elektorale. Lideri jonë me poza të dendit politik premton mirëqenie, liri dhe shumëçka tjetër. Pas viteve e sidomos ditëve të fundit të sundimit të tij shohim veten po si ai Golemi i shkrimtarit austriak Gustav Meyrink (Meyer) që kurrë nuk kuptoi se kur është në hipnozë e kur zgjuar. Ne shohim dhe dimë se në vend të mirëqenies na ngulfat korrupsioni, në vend të lirisë s’dalim dot nga burgu i skamjes dhe injorimi, në vend të respektit na shërbehet serviliteti militant ndaj liderëve politikë dhe doktrinave të tjera. Me gjithë këto ne u mbetemi besnikë. Zgjedhim e rizgjedhim të njëjtët. Bëjmë jetën e qenit endacak dhe ruajmë “fjalën e nderit”. Pse ky fenomen ka përlarë gjitha shtresat dhe segmentet e shoqërive shqiptare. Pse gjithë ky durim ndaj heronjve tanë politikë edhe atëherë kur ata nuk lënë të zezë pa e provuar? Njeriu ideal - intelektuali Si duket intelektuali shqiptar? Ose pyesim me asistencën e filozofit nga Graz-i Kurt Salamun “Si duhet të jetë njeriu” ideal (Salamun; 2012)? Marksi kërkon si tepër. Utopi është të besosh në njeriun e patjetërsuar në një shoqëri pa klasa. Karl Jaspers thotë se njeriu ideal është ai që edhe në krizat më të rënda mbetet autentik, i mbetet besnik idealit të arsyes. Albert Camus konsideron ideal tipin që vazhdimisht gjendet në dyluftim me absurdin. Realizimi i lirisë absolute, pra të qenët ashtu siç ke ëndërruar veten thotë Sartri bën njeriun ideal. Herbert Marcuse sigurisht preferon idiotin e Dostojevskit kur jep konditën e njeriut ideal, pra të species totalisht të kënaqur me ekzistencën e vet. Këtyre ua shtojmë edhe dy paradigmat e Hannah Arendt-it dhe Ludwig Feuerbach -ut. E para njeri ideal quan atë që bën jetë aktive shoqërore (vita activa) dhe që është i angazhuar politikisht. I dyti formën më të lartë njerëzorë e sheh tek dashuria ndjesore dhe trupore ndërmjet mashkullit dhe femrës. Këto teori shohim se e kanë fjalën për intelektualin, sepse kërkojnë një fond dije dhe vetëdije që kërkon reflektime paraprake mbi botën, jetën dhe kozmosin. Po nxjerrim ca kritere pozitive që i kërkojnë filozofët: njeriu ideal qenka autentiku që nuk duron absurdet, që priret nga ideali i arsyes, që jeton në liri absolute nga të tjerët; që është i kënaqur të ketë realizuar projektin personal të zhvillimit, që ka qejf gratë dhe është i angazhuar aktivisht në jetën politike. Arendt dhe Feuerbach na hyjnë në punë, sepse e duan intelektualin të angazhuar politikisht dhe të jetë në dashuri. Këto dy kritere i gjejmë gjithandej. Po si është puna e kritereve tjera. Cilat prej tipareve më lart i përdorim kur vendosim ta çmojmë mendjen e një intelektuali me plis në kokë? Imami dhe prifti Pas politikanëve prijësit fetarë janë kategoria që më së shumti kanë nevojë për njerëz që nuk durojnë vetminë, për të përjashtuarit, për anonimët dhe për ata që nuk ndihen të kënaqur në ndonjërën nga ideologjitë e shumta të mon-

danitetit. Përderisa politikani është i detyruar të hartojë strategji konkrete manipulimi (marketingu politik) që kapen me probleme të tokës dhe intelektuali duhet të disponojë me një botëkuptim të qartë e të materializuar mbi botën, politikën, jetën e kështu me radhë, imamit dhe priftit u mjafton recitimi përmendsh (ose jo) i librave të tyre të shenjte. Madje në raste të shumta as karizma nuk u duhet (si politikanit për shembull). Për komunitetet e tyre imamët dhe priftërinjtë kanë më shumë autoritet se ç‘mund të kenë shefat e grupeve tjera homogjene. Diviniteti i paradhënë i doktrinës së tyre u mu n dë so n atyre  pre mtime pa përgjegjësi, sepse sa herë që të dikush të kërkojë atë, lehtë e adresojnë viktimën te djalli ose te defektet e humanizmit. Në ç‘nivel gjendet besimtari shqiptar përballë prijësit fetar? Me një fjalë cilat janë aftësitë e tij për të vlerësuar se hoxha apo prifti janë “njerëz të Zotit” e jo shërbëtorë të ndonjë ideologjie fundamentaliste, makronacionaliste e pse jo edhe eutanazike? Kjo do të thotë që myslimani – për ta gjykuar imamin e vet – duhet të njohë mirë Kuranin dhe Haditet dhe i krishteri duhet ta njohë sidomos Dhiatën e Re që ta krahasojë priftin me Jezu Krishtin sa për të konstatuar se udhërrëfyesi i tij vërtetë përpiqet ta “shpëtojë” atë dhe veten e jo se zien diçka tjetër në tru. Heroi dhe martiri Puna e heronjve dhe martirëve është historia më delikate në këtë kontekst. Si hero shqiptarët pranojnë vetëm të vdekurin (për dallim nga amerikanët që gati çdo zjarrfikës e shpallin të tillë). Puna e martirit dihet më. Të vdekurit nuk preken, do na qortojnë moralistët. Dakord, ja nuk i prekim, mirëpo nuk kemi si i ikim imponimit të tyre në përditshmërinë tonë. Në këtë kuptim ata nuk janë të vdekur, por gjallojnë si idhuj, heronj dhe shembuj që dirigjojnë mentalitetin dhe kulturën e shoqërive shqiptare. Kjo ndoshta na jep të drejtën t’i trajtojmë si të gjallë. Afërmendsh kjo nuk na jep apriori të drejtën që të luajmë futboll me kafkat e tyre, por t’i reflektojmë veprat e tyre pa degjeneruar respektin e nevojshëm. Në debatin mbi Skënderbeun pamë se çka do të thotë të mendosh njerëzisht dhe me distancë mbi heronjtë. “Na preku në atë që e kemi më të shtrenjtë. Na nënçmoi hyjnorin”, kështu akuzat ndaj shkencëtarit zviceran që kishte bastisë biografinë humane të heroit shqiptar. Më shumë se për të ruajtur autoritetin e heroit Gjergj Kastrioti reagimet ishin mllef dhe inat ndaj atyre që zhveshin idhujt cullak dhe na i ekspozojnë edhe si njerëz, si qenie që sapo ua heq interpretimet sakralizuese kuptojmë se edhe ata në thelb njerëz si ne kanë qenë, të jashtëzakonshëm, sepse kanë vepruar për të mirën e lirisë, për të ardhmen e kolektivit, por megjithatë qenie me dy këmbë me nevoja sociale e biologjike dhe me mentalitet të kohës kur kanë jetuar. Nervozizmi kishte pra të bënte më shumë me ne se sa me heronjtë; polemika nxori mbi ujë vogëlsinë tonë dekurajuese; bëri të dukshme gjendjen anemike të

esse Xhemal Ahmeti

Sigurisht se në listën e paradigmave mbi “njeriun ideal” keni vërejtur mungesën edhe të dy teorive tejet të rëndësishme për temën që shtrojmë. Mungon “njeriu racional” i Karl Popper-it dhe “Shpirti i Lirë i Mbinjeriut” të Nietzsches. Nuk i radhitnim dot këto dy tipa pa e vizituar furrën gjermane të Descartes-it. Sepse si shpirti i lirë i mbinjeriut të Nietzsches ashtu edhe homo rationalis-i i Popperit bëhen vetëm atëherë kur kanë plotësuar kushtet elementare që vë filozofi francez. frymës dhe mendjes tonë kolektive. Praktika e seleksionimit Si veprojnë zakonisht shumica e shqiptarëve para se t’i ngjiten pas një politikani, imami, prifti, intelektuali a heroi? Ata nuk e fusin intelektualin në filtrin e tipave që listuam lart. As kërkojnë me lupë në Kuran, Bibël apo diku tjetër tipare për t’i krahasuar me ato të “profetëve” të tyre. Për heronjtë nuk dinë më shumë përtej posterave të varur dhomave dhe legjendave mbi ta. Asnjëra nga kriteret dhe teoritë e lartpërmendura nuk u hyjnë shqiptarëve në punë gjatë seleksionimit të idolatrisë së tyre. Ata kanë kritere specifike shqiptare se si i gjejnë udhërrëfyesit shpirtërorë e politikë. Kritere që mund të akumulohen në dy kryesore: 1. Sipas opinionit që e krijojnë nga thashethemet, sidomos ato të patriarkëve që kryesisht kanë të bëjnë me obligime ndaj fisit dhe nahisë dhe 2. duke u bazuar në barometrin utilitarist dhe kuazipragmatik; zgjedh atë që më sjell diçka, ndonjë profit personal – flasim për shumicën duke u bazuar në rezultatet që përbëjnë fiziolog jinë e shoqërive shqiptare. Që të dyja kategoritë përdorin si maskë arsyetimin shabllonik të tradhtisë dhe patriotizmit. Që të dyja modelet janë të korruptuara, sepse me sjelljen e tyre suspendojnë e parambysin çdo tendencë reforme. Nga t’ia mbajmë pra? Qytetari ideal Duke ikur luadheve të ngrira gjermane ai gjeti një furrë bukëpjekësish të Bayernit dhe u shtri aty. René Descartes sapo kishte braktisur luftën 30-vjeçare (1618 – 1648) që kishin nxitur religjionet e tërbuara. Kur i doli gjumi në mëngjes tha diktumin e fam-

shëm “cogito ergo sum“ (mendoj, jam pra), i cili më vonë u bë baza e filozofisë karteziane. Ç’nënkuptonte filozofi me këtë. Për një çast ai përulet para furrës plot hi dhe përpiqet ta vërë frymën dhe shpirtin e tij në gjendjen e një tabula rase, të çliruar nga çdo mendim, gjykim e informatë të trashëguar, të huazuar, të krijuar vetë apo të imponuar nga koha e rrethi. Veç pas një metanoje e katarsisi të tillë Descartes-i mund ta pjellë veprën “Discours de la méthode “, e cila sot – me gjithë përpjekjet e saj për ta parë njeriun si robot [të zgjeruar në “Meditationes de prima philosophia”-1641] – na ndihmon për të kuptuar diçka esenciale: Nuk ka opinion të përkryer që duhet gëlltitur pa skepsë; asgjë nuk duhet të pranohet pa analizë; asgjë nuk duhet të konstruktohet në vetëdije pa rekursionin permanent (gjithmonë duke kontrolluar mendimin, idenë brenda laboratorit të arsyes). Sigurisht se në listën e paradigmave mbi “njeriun ideal” keni vërejtur mungesën edhe të dy teorive tejet të rëndësishme për temën që shtrojmë. Mungon “njeriu racional” i Karl Popper-it dhe “Shpirti i Lirë i Mbinjeriut” të Nietzsches. Nuk i radhitnim dot këto dy tipa pa e vizituar furrën gjermane të Descartes-it. Sepse si shpirti i lirë i mbinjeriut të Nietzsches ashtu edhe homo rationalis-i i Popperit bëhen vetëm atëherë kur kanë plotësuar kushtet elementare që vë filozofi francez. Ca intelektualë të pajisur me pushtet do na thonë: po nuk kemi nevojë të lexojmë gjithë këta filozofë për të kuptuar diçka që në ketë shekull të hiperdixhitalizuar krejtësisht e qartë është. Ashtu pra, po pse pasqyra na jep këtë portret të mjerë shoqërish. Kemi harruar trurin në shpellë? Të veshur me këtë mekanizëm mendimi – të analizës personale – shumë më lehtë do ta dallojmë heroin nga antiheroi, politikanin serioz nga mashtruesi kronik, priftin pedofil nga predikuesi i formulës “duaje tjetrin si ty vetë”, imamin terrorist nga ai që predikon suren 5.32 (kush vret një njeri të pafajshëm që s’ka vrarë kënd përgjigjet sikur të ketë vrarë gjithë njerëzimin) dhe kështu deri në pafundësi. Me stereotipet për tjerët dhe legjendat e bukura për heronjtë lokalë e të fisit në strajcë shqiptari do të vazhdojë edhe për shekuj të vetëngushëllojë gjendjen e vetëfabrikuar. Para se të kërkojmë kafkat e heronjve skutave të ferrit, si ai Minnipos-i i Lukianit, duhet të bëhemi heronj të trurit, vullnetit dhe përditshmërisë sonë. Të vënë në këtë gjendje nuk do të zhgënjehemi me kafkat e gërryera të heronjve dhe heroinave. Sepse ndryshe do t’ua dimë vlerat. Antiheroi nuk është në gjendje ta njohë heroin, por veçse poza mode bën. Nuk mundesh të dish se a bën mirë punën e tij farkëtari pa pasur lidhje me zanatin e tij. Mendojmë se vetëm kështu do t’i shpëtojmë vajit neveritës “na mbytën polit i k a n ë t . . . ” d h e do t ë m a r r i m përgjegjësinë dhe fatin për atë se çka ndodh. Nëse jo më shumë do të çlirohemi nga akuza se kemi ato qeveri e politika që i meritojmë.


20

MAPO

e martë, 18 SHTATOR 2012 www.mapo.al

MASH shpall listën, ja fituesit sipas universiteteve Publikohen fituesit e Universitetit të Tiranës, Politeknikut, Bujqësorit, Durrësit, Vlorës, Shkodrës, Elbasanit, Korçës, Artet dhe Sportet Ministria e Arsimit publikon listën zyrtare të fituesve të universiteteve Universiteti i Tiranës Histori

57 1240843 5,163.93 5 58 1231821 5,162.60 8 59 1242208 5,162.10 5 Nr ID Pikët Pref. 60 1219992 5,156.70 2 1 1225088 5,717.60 6 61 1211352 5,155.40 1 2 1214336 5,706.30 1 62 1235718 5,155.10 4 3 1225450 5,611.60 1 63 1214694 5,155.00 4 4 1214003 5,599.00 4 64 1212645 5,155.00 1 5 1247490 5,500.40 1 65 1216867 5,152.00 2 6 1223684 5,491.10 1 66 1218557 5,149.80 7 7 1220007 5,491.10 2 67 1250136 5,147.80 2 8 1236030 5,470.80 1 68 1227398 5,144.80 5 9 1226949 5,460.60 2 69 1213036 5,144.10 8 10 1240336 5,448.70 1 70 1219979 5,141.10 7 11 1228304 5,437.40 4 71 1235184 5,140.80 5 12 1233741 5,427.00 3 72 1211503 5,140.00 5 13 1212240 5,422.80 3 73 1250214 5,137.20 2 14 1222861 5,409.20 2 74 1240048 5,135.87 5 15 1211284 5,400.00 3 75 1219479 5,135.70 2 16 1220041 5,396.60 3 76 0929944 5,134.40 4 17 1229613 5,389.50 1 77 1220435 5,133.50 4 18 1221733 5,386.80 4 78 1246594 5,133.20 5 19 1220168 5,385.80 1 79 1232803 5,132.70 3 20 1226874 5,363.53 5 80 0837399 5,131.40 1 21 1248568 5,361.80 2 22 1226882 5,358.60 2 1 1225457 6,184.10 1 23 1225541 5,357.00 2 2 1245399 6,094.40 1 24 1245777 5,340.70 3 3 1225460 6,061.10 1 25 1221915 5,340.60 3 4 1231217 5,930.40 1 26 1214477 5,335.10 6 5 1218602 5,855.80 4 27 1214637 5,329.70 2 6 1241390 5,828.20 1 28 1224388 5,328.00 3 7 1214308 5,808.30 1 29 1231022 5,327.80 8 8 1223700 5,777.40 1 30 1246900 5,316.60 1 9 1246093 5,764.70 1 31 1210282 5,313.40 3 10 1243786 5,739.60 2 32 1212587 5,308.70 2 11 1250655 5,722.53 6 33 1233885 5,308.40 7 12 1223464 5,716.00 2 34 1224325 5,307.90 2 13 1252141 5,690.60 1 35 1218202 5,302.60 3 14 1242264 5,688.50 1 36 1219483 5,301.80 7 15 1214306 5,681.00 1 37 1226884 5,299.00 2 16 1220522 5,668.10 1 38 1243086 5,298.20 7 17 1246670 5,667.70 4 39 1235186 5,297.40 5 18 1242431 5,665.40 4 40 1210310 5,297.40 1 19 1214086 5,620.40 2 41 1218583 5,292.60 3 20 1252449 5,614.20 2 42 1240003 5,288.10 3 21 1223458 5,598.00 2 43 1221312 5,283.60 4 22 1223294 5,556.60 2 44 1223839 5,282.80 6 23 1220024 5,555.80 2 45 1229231 5,278.40 1 24 1223437 5,552.10 3 46 1227750 5,272.50 4 25 1227054 5,544.40 1 47 1225280 5,268.00 1 26 1225827 5,528.00 1 48 1219989 5,265.70 8 27 1232955 5,523.70 1 49 1244491 5,265.27 6 28 1214568 5,517.80 1 50 1244390 5,261.20 1 29 1240236 5,516.00 1 51 1246919 5,260.20 9 30 1223451 5,502.00 2 52 1226950 5,258.40 3 31 1229676 5,487.20 1 53 1219627 5,258.40 1 32 1221026 5,482.20 1 54 1244548 5,257.50 6 33 1238915 5,464.30 7 55 1243785 5,256.30 3 34 1221294 5,461.27 8 56 1222022 5,255.80 1 35 1243792 5,438.10 3 57 1225399 5,254.80 1 36 1244316 5,429.70 3 58 1242972 5,253.00 5 37 1248149 5,429.50 2 59 1223273 5,251.30 5 38 1221985 5,426.40 1 60 1221839 5,249.70 4 39 1245379 5,426.00 4 61 1233686 5,248.30 9 40 1211276 5,424.13 2 62 1235918 5,246.20 2 41 1245126 5,418.00 5 63 1245961 5,245.80 3 42 1232784 5,411.90 4 64 1219624 5,238.80 6 43 1226921 5,408.20 1 65 1243775 5,238.20 6 44 1224086 5,399.80 2 66 1235013 5,236.67 8 45 1227232 5,398.00 5 67 1230174 5,234.70 3 46 1252502 5,397.60 7 68 1226434 5,231.20 1 47 1218401 5,396.20 3 69 1220285 5,230.40 3 48 1226447 5,395.60 1 70 1222613 5,229.60 6 49 1213410 5,393.80 3 71 1219461 5,229.00 2 50 1223155 5,393.00 3 72 1213887 5,228.80 2 51 1243136 5,392.00 4 73 1224381 5,228.70 3 52 1234993 5,391.60 6 74 1248207 5,228.70 4 53 1243060 5,389.20 2 75 1244595 5,228.40 5 54 1244404 5,385.80 4 76 1224777 5,226.90 8 55 1224718 5,381.10 1 77 1226729 5,225.60 3 56 1241396 5,379.20 4 78 1228298 5,225.50 7 57 1227785 5,379.00 3 79 1222266 5,223.47 6 58 1232045 5,376.20 1 80 1218826 5,221.50 4 59 1214386 5,376.00 1 81 1240019 5,218.20 3 60 1212125 5,374.20 4 82 1213982 5,215.90 6 61 1212637 5,369.60 2 83 1251885 5,215.00 4 62 1223729 5,369.20 1 84 1234180 5,213.40 7 63 1222282 5,366.80 1 85 1246901 5,213.00 9 64 1244686 5,365.60 7 86 1222415 5,210.30 5 65 1222400 5,361.53 5 87 1220261 5,208.80 7 66 1234190 5,360.60 9 88 1243735 5,207.70 4 67 1240607 5,357.90 2 89 1229876 5,204.50 8 68 1247971 5,355.80 1 90 1249799 5,203.00 2 69 1240914 5,352.70 2 91 1229663 5,201.50 7 70 1214362 5,352.50 1 92 1219676 5,201.00 4 71 1226925 5,352.20 6 93 1250120 5,199.50 2 72 1248427 5,352.20 1 94 1236045 5,198.70 6 73 1246290 5,348.80 5 95 1222714 5,197.60 3 74 1220017 5,348.70 1 96 1242361 5,195.70 1 75 1247696 5,347.10 10 97 1250198 5,192.80 3 76 1211262 5,345.00 1 98 1231764 5,192.40 8 77 1245778 5,341.00 1 99 1234818 5,191.80 3 78 1221812 5,337.10 1 100 1250106 5,189.80 5 79 1247436 5,336.10 5 80 1235716 5,332.20 3 1 1250076 5,482.47 3 81 1223569 5,331.10 3 2 1240605 5,444.20 1 82 1210280 5,329.20 4 3 1223001 5,419.60 7 83 1219621 5,328.40 1 4 1236754 5,402.70 4 84 1221344 5,327.73 6 5 1224157 5,385.87 4 85 1246412 5,326.80 4 6 1234084 5,381.07 4 86 1246635 5,323.30 1 7 1239755 5,377.80 5 87 1223448 5,323.00 3 8 1228986 5,371.30 9 88 1218778 5,320.93 7 9 1223856 5,351.80 3 89 1225792 5,319.27 4 10 1224156 5,336.93 10 90 1220015 5,314.20 2 11 1226187 5,336.30 1 91 1219637 5,313.00 1 12 1222989 5,323.53 1 92 1235224 5,310.20 3 13 1230802 5,318.20 5 93 1020445 5,307.20 3 14 1249810 5,316.30 2 94 1227712 5,303.20 2 15 1236755 5,315.80 4 95 1246084 5,302.60 3 16 1236757 5,305.90 2 96 1224062 5,300.40 4 17 1222986 5,302.20 4 97 1227463 5,297.90 10 18 1223018 5,291.47 1 98 1222953 5,297.80 6 19 1229885 5,287.00 3 99 1219634 5,297.60 3 20 1250099 5,284.60 4 100 1241386 5,296.20 6 21 1221927 5,277.80 3 101 1226638 5,295.70 10 22 1223819 5,269.60 8 102 1223572 5,294.20 2 23 1247992 5,263.70 3 103 1229479 5,291.40 2 24 1213919 5,259.40 1 104 1214079 5,287.50 1 25 1251826 5,258.10 4 105 1218614 5,285.00 1 26 1213929 5,250.60 6 106 1227047 5,285.00 6 27 1213690 5,250.40 1 107 1228945 5,283.10 2 28 1235170 5,243.70 7 108 1222637 5,281.70 7 29 1228598 5,241.33 1 109 1218375 5,281.60 7 30 1211621 5,223.80 2 110 1250207 5,279.07 2 31 1212404 5,221.30 5 111 1221020 5,278.90 3 32 1247706 5,217.80 8 112 1240273 5,276.00 4 33 1248281 5,216.50 3 113 1245882 5,275.70 2 34 1241038 5,207.90 2 114 1226294 5,275.20 1 35 1212254 5,207.00 2 115 1222568 5,273.40 3 36 1247507 5,206.20 2 116 1236521 5,273.13 10 37 1235177 5,204.60 5 117 1252203 5,272.90 2 38 1250014 5,203.00 4 118 1247231 5,272.90 6 39 1222477 5,200.60 4 119 1226924 5,272.50 2 40 1227215 5,196.30 5 120 1232951 5,269.00 3 41 1223759 5,193.20 10 42 1247457 5,189.70 3 1 1221012 6,241.20 1 43 1235275 5,188.60 2 2 1135451 6,141.30 1 44 1231288 5,187.30 8 3 1248265 6,113.70 3 45 1250189 5,186.40 3 4 1244178 6,106.00 3 46 1248299 5,186.00 7 5 1246669 6,035.80 1 47 1214034 5,185.10 3 6 1226393 6,007.70 1 48 1235197 5,182.60 2 7 1234819 5,989.50 1 49 1224426 5,180.20 8 8 1223279 5,950.50 1 50 1224068 5,180.00 9 9 1251980 5,948.60 1 51 1234153 5,179.80 8 10 1226912 5,938.30 1 52 1231801 5,170.80 3 11 1244505 5,890.40 3 53 1227850 5,170.70 4 12 1243957 5,852.90 2 54 1221326 5,169.07 5 13 1231348 5,849.00 2 55 1251705 5,167.10 4 14 1240028 5,845.20 1 56 1212820 5,164.40 6

Gjuhë-Letërsi

Gjeografi

Gazetari

për fazën e parë. Mbrëmjen e djeshme, MASH ka bërë publikimin e fituesve sipas universiteteve publike të vendit, bashkë me pikët e fituesve të fundit, që duhet të arrijnë maturantët e tjerë për të vijuar garën drejt ngjitjes në preferencat më të larta. Drejtues të Agjencisë Kombëtare të Provimeve bëjnë të di-

tur se maturantët nuk duhet të nxitojnë për të bërë regjistrimin, duke evituar kështu edhe gabimet në mënyrë online, pasi ka kohë në dispozicion. “Është afati nga 18 deri në 23 shtator, ora 24:00. Maturanti që ka fituar për shembull preferencën 4, dhe ka merak, do të vazhdojë garën për preferencat 1, 2,3 ajo e katërta nuk i digjet. Në rast

15 1241091 5,838.90 1 16 1237379 5,813.10 2 17 1221388 5,808.70 1 18 1231213 5,789.00 1 19 1248080 5,784.00 1 20 1134502 5,782.90 1 21 1210325 5,763.60 1 22 1246882 5,729.60 1 23 1241574 5,714.40 4 24 1245278 5,712.20 1 25 1243764 5,711.80 3 26 1246805 5,689.40 2 27 1244351 5,688.70 2 28 1241590 5,675.50 5 29 1226647 5,672.10 3 30 1222575 5,668.50 2 31 1242879 5,660.10 3 32 1219712 5,660.00 1 33 1243181 5,657.80 4 34 1244926 5,649.40 1 35 1230419 5,647.00 3 36 1241600 5,645.60 3 37 1248202 5,641.50 3 38 1226510 5,639.60 1 39 1236685 5,632.20 3 40 1246645 5,624.70 1 41 1227806 5,624.30 1 42 1245790 5,614.80 6 43 1241458 5,614.30 1 44 1239707 5,609.07 3 45 1218431 5,595.70 3 46 1244376 5,590.80 2 47 1235195 5,587.40 1 48 1222130 5,574.40 4 49 1244117 5,568.80 1 50 1242953 5,568.40 4 51 1218789 5,566.87 4 52 1031463 5,558.30 3 53 1245785 5,558.00 2 54 1247502 5,557.60 6 55 1223672 5,552.90 4 56 1226411 5,550.10 4 57 1245085 5,533.50 2 58 1251117 5,530.20 4 59 1244506 5,521.20 3 60 1224399 5,518.40 3 61 1214303 5,515.90 3 62 1243667 5,513.80 2 63 1216587 5,511.60 4 64 1230348 5,510.40 7 65 1223379 5,507.90 5 66 1241708 5,503.50 1 67 1225042 5,502.90 4 68 1246570 5,501.90 5 69 1219125 5,500.30 1 70 1233345 5,499.33 1 71 1214211 5,495.00 3 72 1240405 5,494.00 5 73 1226286 5,489.40 1 74 1239706 5,485.93 4 75 1211309 5,484.40 1 76 1246879 5,483.20 1 77 1221247 5,483.10 1 78 1246087 5,479.60 1 79 1242278 5,478.80 3 80 1241399 5,478.30 9 81 1220509 5,474.60 1 82 1210467 5,473.60 4 83 1219977 5,470.30 2 84 1244409 5,467.70 6 85 1242886 5,463.80 5

48 1212400 5,741.30 3 49 1214424 5,740.50 7 50 1235090 5,738.00 3 51 1231920 5,737.60 3 52 1234774 5,736.10 3 53 1225050 5,735.60 5 54 1246846 5,735.20 1 55 1230609 5,732.90 3 56 1230734 5,728.20 1 57 1238865 5,727.40 1 58 1222193 5,724.00 3 59 1210500 5,720.40 1 60 1220231 5,716.00 3 61 1221296 5,705.60 3 62 1216378 5,702.60 5 63 1240719 5,702.30 1 64 1245734 5,702.10 3 65 1225099 5,701.60 1 66 1243011 5,698.60 2 67 1220222 5,697.60 2 68 1243719 5,683.10 3 69 1220037 5,680.80 3 70 1225537 5,680.60 4 71 1216931 5,677.60 2 72 1245833 5,674.60 2 73 1215884 5,671.40 5 74 1241048 5,664.60 1 75 1251697 5,661.00 3 76 1210062 5,651.70 3 77 1233858 5,649.80 6 78 1241308 5,647.60 5 79 1246711 5,646.60 3 80 1240831 5,645.10 1 81 1240838 5,644.20 1 82 1216933 5,638.20 5 83 1226791 5,637.40 4 84 1226777 5,637.40 5 85 1226781 5,632.50 4 86 1242410 5,632.00 7 87 1220111 5,631.70 5 88 1235045 5,628.60 1 89 1226439 5,625.80 1 90 1215237 5,624.20 4 91 1244979 5,618.80 3 92 1235099 5,618.60 5 93 1246668 5,608.80 2 94 1210485 5,608.70 6 95 1244032 5,606.10 5 96 1244235 5,604.10 3 97 1216941 5,603.40 6 98 1251820 5,600.60 2 99 1243994 5,595.60 1 100 1226851 5,587.00 5 101 1213442 5,585.60 5 102 1215325 5,584.00 2 103 1242827 5,579.73 3 104 1219926 5,578.20 1 105 1244068 5,576.30 1 106 1234785 5,572.30 3 107 1230406 5,571.40 6 108 1244057 5,570.30 3 109 1230364 5,566.80 7 110 1240809 5,566.20 4 111 1220803 5,566.00 1 112 1245438 5,564.40 3 113 1241667 5,564.40 6 114 1223612 5,564.10 1 115 1244014 5,561.50 4 116 1245468 5,558.40 2 117 1237367 5,557.60 3 118 1244305 5,557.40 3 119 1233173 5,555.00 5 120 1226810 5,554.80 3 121 1224694 5,554.27 1 122 1218589 5,551.20 1 123 1225101 5,550.80 4 124 1210049 5,547.40 8 125 1213524 5,547.00 2 126 1236047 5,546.10 5 127 1211830 5,542.40 4 128 1210494 5,536.50 4 129 1212305 5,528.47 2 130 1233657 5,527.60 4 131 1223478 5,526.60 6 132 1216461 5,523.40 1 133 1244015 5,522.00 2 134 1231100 5,518.70 5 135 1218426 5,516.40 1 136 1250793 5,514.40 2 137 1226815 5,510.50 2 138 1216753 5,509.40 2 139 1241045 5,507.60 1 140 1231905 5,504.80 3 141 1243319 5,503.80 6 142 1240806 5,502.70 4 143 1210023 5,501.70 9 144 1220763 5,500.30 1 145 1235828 5,497.60 7 146 1244326 5,496.10 3 147 1235079 5,494.70 7 148 1242839 5,494.00 8 149 1219920 5,493.70 1 150 1216900 5,492.80 1 151 1251639 5,491.70 6 152 1244065 5,491.30 1 153 1240285 5,484.60 1 154 1221210 5,482.40 10 155 1235305 5,481.30 1 156 1243046 5,479.80 1 157 1246834 5,478.30 3 158 1223324 5,475.80 4 159 1216394 5,475.60 1 160 1226790 5,471.20 4 161 1243992 5,470.40 1 162 1229622 5,469.80 3 163 1242978 5,469.60 4 164 1225340 5,468.00 1 165 1244271 5,467.00 1 166 1226784 5,466.80 1 167 1242456 5,465.80 1 168 1243711 5,464.00 6 169 1241275 5,455.10 5 170 1224335 5,453.10 9 171 1229620 5,449.70 2 172 1219919 5,449.20 1 173 1217483 5,448.20 4 174 1240804 5,447.70 2 175 1243055 5,446.30 1 176 1243776 5,445.20 2 177 1216955 5,443.30 2 178 1244148 5,441.70 3 179 1220147 5,437.60 1 180 1240369 5,436.50 1 181 1239773 5,434.60 4 182 1247806 5,434.10 1 183 1240819 5,429.30 1 184 1246503 5,427.90 3 185 1226759 5,427.90 2 186 1228010 5,426.40 5 187 1242862 5,420.80 2 188 1242891 5,420.40 4 189 1241036 5,417.90 2 190 1242012 5,416.60 2 191 1243707 5,413.40 1 192 1213531 5,411.80 4 193 1244255 5,409.90 2 194 1230437 5,409.20 1 195 1025020 5,409.10 1 196 1243974 5,408.80 3 197 1220262 5,406.30 3 198 1134505 5,405.00 1 199 1244214 5,402.47 3 200 1245890 5,402.10 3 201 1243271 5,399.00 6 202 1244194 5,394.20 10 203 1230583 5,393.60 1 204 1210487 5,393.40 2 205 1235574 5,389.80 2 206 1251634 5,382.00 6 207 1228320 5,380.60 2 208 1236026 5,380.00 1

Biologji

1 1245096 6,586.70 1 2 1236663 6,569.00 1 3 1213863 6,253.70 1 4 1220050 6,237.90 3 5 1238732 6,201.73 1 6 1244190 6,185.30 4 7 1225440 6,148.80 1 8 1223474 6,058.70 2 9 1250807 6,036.80 10 10 1251092 6,031.60 2 11 1240504 6,006.50 3 12 1217151 5,998.60 4 13 1225486 5,968.60 2 14 1221382 5,950.80 4 15 1218700 5,938.30 5 16 1244171 5,937.00 1 17 1251735 5,917.00 4 18 1213663 5,901.67 2 19 1244115 5,898.20 3 20 1228897 5,886.60 3 21 1214143 5,882.80 3 22 1234806 5,881.90 2 23 1238508 5,869.00 5 24 1225490 5,856.50 3 25 1252159 5,786.20 2 26 1215333 5,770.00 1 27 1214445 5,762.10 3 28 1246684 5,760.60 1 29 1210153 5,729.30 2 30 1225798 5,727.30 5 31 1220332 5,720.60 5 32 1224717 5,718.90 4 33 1220423 5,718.50 3 34 1218472 5,710.50 8 35 1246098 5,701.70 8 36 1246657 5,685.40 3 37 1219891 5,685.20 2 38 1210021 5,677.40 3 39 1240676 5,672.00 7 40 1220311 5,671.70 9 41 1225468 5,669.27 3 42 1244198 5,667.00 4 43 1246092 5,661.10 1 44 1222478 5,652.40 2 45 1225907 5,648.30 1 46 1232304 5,647.10 1 47 1220409 5,644.60 3 48 1238597 5,637.80 4 49 1234850 5,633.60 10 50 1210293 5,630.80 5 51 1214311 5,625.20 4 52 1213523 5,624.70 5 53 1228077 5,618.80 2 54 1220422 5,616.90 1 55 1230362 5,615.00 4 56 1250843 5,614.00 3 57 1235482 5,610.00 1 58 1225873 5,609.27 5 59 1235356 5,598.10 2 60 1244206 5,596.70 2 61 1212019 5,595.80 3 62 1220301 5,586.60 4 63 1234954 5,585.40 3 64 1226557 5,578.40 3 65 1232201 5,572.10 3 66 1225310 5,570.73 1 67 1210281 5,569.80 5 68 1212395 5,566.10 3 69 1237364 5,566.00 6 70 1228899 5,554.40 9 71 1250856 5,550.10 3 72 1225623 5,546.80 2 73 1250035 5,544.80 3 74 1215819 5,544.60 4 75 1243235 5,544.40 5 76 1245083 5,540.30 3 77 1251508 5,537.90 10 78 1250829 5,537.00 1 79 1214434 5,528.90 6 80 1212018 5,527.00 3 81 1225286 5,526.13 2 82 1240669 5,521.10 10 83 1227080 5,514.60 3 84 1230785 5,514.60 9 85 1212257 5,512.40 1 86 1213385 5,508.90 4 87 1222343 5,502.30 5 88 1227913 5,499.20 4 89 1220075 5,495.80 1

90 1223735 5,493.60 7 91 1233864 5,489.70 7 92 1231753 5,487.30 6 93 1250669 5,487.20 2 94 1225789 5,483.87 2 95 1241965 5,483.00 5 96 1211255 5,482.40 1 97 1211679 5,481.80 8 98 1231901 5,481.30 5 99 1212620 5,477.70 4 100 1218438 5,474.90 4 101 1227919 5,474.80 4 102 1224050 5,472.10 9 103 1226414 5,470.40 3 104 1221867 5,470.30 5 105 1228315 5,469.30 6 106 1212387 5,468.07 5 107 1214371 5,465.50 3 108 1221447 5,464.20 8 109 1220625 5,464.20 3 110 1224352 5,451.90 3 111 1241030 5,451.00 2 112 1239785 5,445.80 7 113 1225499 5,445.80 5 114 1245446 5,443.30 6 115 1230394 5,441.10 8 116 1210140 5,438.40 4 117 1210113 5,433.40 6 118 1218196 5,432.30 9 119 1236581 5,431.20 4 120 1222196 5,428.60 2

Bioteknologji

1 1225073 6,693.00 1 2 1213455 6,482.20 1 3 1246590 6,434.20 1 4 1241019 6,417.10 2 5 1213775 6,340.27 4 6 1236649 6,313.80 3 7 1251542 6,313.50 1 8 1240710 6,299.60 2 9 1241022 6,274.00 2 10 1242797 6,272.60 4 11 1244105 6,261.20 3 12 1213545 6,248.33 5 13 1250498 6,244.30 1 14 1240700 6,240.87 1 15 1214154 6,214.20 2 16 1251706 6,201.20 3 17 1245474 6,184.80 1 18 1240722 6,182.90 1 19 1240704 6,153.90 3 20 1246674 6,132.00 1 21 1226463 6,113.80 2 22 1242480 6,067.60 6 23 1213558 6,047.27 1 24 1213494 6,045.50 3 25 1241056 6,045.20 3 26 1250901 6,035.00 2 27 1245745 5,996.60 2 28 1225048 5,984.30 2 29 1227142 5,966.00 3 30 1212086 5,953.00 3 31 1216921 5,952.90 5 32 1243306 5,949.10 6 33 1213511 5,947.70 1 34 1225075 5,941.70 2 35 1220235 5,933.53 6 36 1250850 5,932.40 4 37 1225461 5,919.30 5 38 1240736 5,917.53 1 39 1224398 5,908.80 4 40 1226472 5,901.50 1 41 1226500 5,898.47 5 42 1219894 5,878.00 2 43 1250552 5,875.80 3 44 1241046 5,871.60 2 45 1214432 5,853.60 5 46 1251530 5,846.40 1 47 1216848 5,836.60 1 48 1216479 5,836.10 3 49 1227128 5,835.70 4 50 1226486 5,823.90 6 51 1212022 5,813.20 3 52 1218407 5,811.60 3 53 1210024 5,810.30 1 54 1250775 5,808.10 6 55 1220889 5,805.00 7 56 1236643 5,803.40 6 57 1225318 5,799.00 3 58 1237350 5,798.40 1 59 1246106 5,791.60 6 60 1217039 5,782.30 3 61 1217982 5,781.90 5 62 1245483 5,781.40 4 63 1234854 5,781.20 8 64 1212293 5,780.20 4 65 1240400 5,779.70 2 66 1220271 5,775.20 5 67 1214381 5,770.90 3 68 1237377 5,770.30 7 69 1216442 5,768.30 4 70 1228971 5,763.00 4 71 1243184 5,761.00 4 72 1235325 5,757.60 4 73 1245414 5,757.40 2 74 1224350 5,756.80 1 75 1211218 5,748.90 6 76 1215803 5,739.00 2 77 1242790 5,738.90 2 78 1226470 5,736.30 2 79 1240515 5,725.80 4 80 1238991 5,722.10 3

Informatikë

1 1240757 6,697.20 2 2 1252334 6,410.20 2 3 1251514 6,334.10 1 4 1244283 6,215.20 1 5 1241648 6,156.60 2 6 1235095 6,134.80 1 7 1244000 6,082.60 3 8 1245735 6,052.40 1 9 1216831 6,045.10 2 10 1251663 6,037.30 1 11 1244006 6,015.40 3 12 1245738 6,013.10 1 13 1225064 6,001.50 5 14 1246583 5,990.40 1 15 1210031 5,989.40 1 16 1232938 5,974.60 2 17 1234765 5,949.60 3 18 1240985 5,938.80 2 19 1225090 5,924.70 1 20 1236013 5,922.90 4 21 1210009 5,887.50 1 22 1246495 5,866.90 1 23 1240803 5,857.50 1 24 1246474 5,848.20 8 25 1226436 5,846.50 3 26 1223481 5,817.80 2 27 1241270 5,811.70 4 28 1242838 5,810.60 3 29 1241303 5,807.60 4 30 1241273 5,800.20 3 31 1235313 5,799.80 4 32 1214444 5,794.90 4 33 1242318 5,794.80 1 34 1241999 5,790.00 5 35 1225272 5,788.80 2 36 1226455 5,775.80 2 37 1229809 5,771.10 5 38 1231092 5,769.80 5 39 1216432 5,763.90 4 40 1220104 5,763.60 4 41 1240753 5,762.90 2 42 1245786 5,760.70 7 43 1243726 5,757.10 3 44 1235993 5,753.00 5 45 1242910 5,752.70 1 46 1223487 5,749.80 4 47 1244013 5,743.70 3

209 1244215 210 1216363 211 1216410 212 1218473 213 1211197 214 1246534 215 1219592 216 1243200 217 1225254 218 1220307 219 1218445 220 1243745 221 1246539 222 1243069 223 1243051 224 1224569 225 1225558 226 1242959 227 1231390 228 1218442 229 1236419 230 1251576 231 1211823 232 1246844 233 1235592 234 1242907 235 1210483 236 1218487 237 1211056 238 1221690 239 1249793 240 1244903 241 1245989 242 1244907 243 1245811 244 1220779 245 1230702 246 1235066 247 1223773 248 1245073 249 1233207 250 1220749 251 1218413 252 1244232 253 1225800 254 1226747 255 1252436 256 1235950 257 1241024 258 1212913 259 1212339 260 1247787 261 1231911 262 1217977 263 1212928 264 1242905 265 1220290 266 1231052 267 1242006 268 1236510 269 1225895 270 1230614 271 1230324 272 1229225 273 1247765 274 1228923 275 0915380 276 1215235 277 1243739 278 1229788 279 1229255 280 1229649 281 1244091 282 1210095 283 1223966 284 1230872 285 1220146 286 1242960 287 1230396 288 1226475 289 1235134 290 1239967 291 1229628 292 1216563 293 1222009 294 1227807 295 1241968 296 1236661 297 1222536 298 1246591 299 1216399 300 1228140

Kimi

5,378.60 5,376.40 5,376.40 5,376.20 5,374.30 5,372.10 5,371.80 5,371.60 5,364.90 5,364.00 5,363.70 5,363.20 5,362.00 5,360.60 5,360.00 5,356.40 5,354.40 5,354.00 5,349.20 5,346.40 5,343.00 5,341.70 5,341.60 5,341.00 5,339.00 5,337.00 5,336.50 5,335.70 5,334.10 5,333.40 5,332.40 5,331.00 5,330.10 5,329.20 5,326.10 5,325.90 5,325.60 5,323.40 5,322.80 5,321.80 5,321.40 5,317.30 5,316.53 5,314.73 5,312.00 5,311.60 5,311.00 5,310.80 5,310.70 5,308.40 5,308.00 5,307.20 5,306.80 5,304.80 5,303.60 5,302.80 5,301.60 5,300.80 5,300.40 5,299.60 5,296.30 5,293.90 5,292.40 5,290.40 5,289.00 5,287.80 5,287.20 5,285.40 5,285.00 5,284.20 5,283.40 5,283.00 5,282.80 5,282.47 5,280.00 5,278.60 5,278.30 5,277.33 5,277.20 5,276.30 5,275.80 5,275.40 5,275.00 5,272.20 5,271.80 5,271.00 5,269.40 5,266.20 5,265.80 5,265.00 5,264.90 5,263.70

3 6 1 5 5 1 2 2 1 4 2 2 1 3 3 6 2 2 6 1 6 2 4 1 1 4 1 2 6 1 1 2 3 4 4 4 7 3 3 1 3 2 2 1 3 1 1 5 2 5 3 1 3 2 4 2 5 6 1 3 5 4 4 3 1 6 5 3 3 9 2 5 3 6 1 6 1 3 2 1 1 4 3 2 1 3 2 4 1 3 4 4

1 1225104 6,378.80 3 2 1250884 6,202.80 2 3 1225029 6,124.60 5 4 1251564 6,042.40 3 5 1223506 5,927.50 1 6 1250098 5,893.50 2 7 1230508 5,792.00 9 8 1233656 5,737.80 5 9 1213815 5,714.80 1 10 1243302 5,665.40 4 11 1234846 5,651.70 3 12 1218416 5,628.90 3 13 1235068 5,619.10 7 14 1228907 5,599.10 8 15 1216299 5,596.00 2 16 1231925 5,582.10 7 17 1221289 5,519.70 7 18 1213938 5,485.00 5 19 1211238 5,477.80 4 20 1214740 5,477.00 9 21 1233146 5,460.00 3 22 1215928 5,435.90 10 23 1244095 5,432.50 4 24 1244189 5,427.00 3 25 1230246 5,426.00 3 26 1210124 5,419.50 6 27 1229980 5,411.00 6 28 1210037 5,405.70 2 29 1250038 5,396.00 7 30 1246054 5,387.80 2 31 1250971 5,380.60 4 32 1223579 5,376.00 1 33 1211637 5,368.00 3 34 1247977 5,359.30 8 35 1214186 5,358.40 9 36 1230410 5,357.00 5 37 1225530 5,348.20 5 38 1215385 5,346.20 3 39 1225240 5,344.10 6 40 1210105 5,340.50 4 41 1210112 5,332.60 9 42 1220125 5,332.30 6 43 1233174 5,330.60 6 44 1235153 5,327.00 4 45 1229606 5,321.70 10 46 1233660 5,320.00 10 47 1225855 5,312.60 6 48 1233628 5,309.80 10 49 1235348 5,309.60 6 50 1220429 5,308.70 6 51 1223768 5,302.40 4 52 1244374 5,295.40 3 53 1222149 5,290.30 3 54 1231903 5,283.60 2 55 1225336 5,274.10 3 56 1231769 5,274.10 2 57 1229120 5,272.60 4 58 1215396 5,267.13 1 59 1210094 5,264.50 2 60 1228486 5,237.90 1 61 1233655 5,233.20 5 62 1231386 5,221.10 7 63 1218672 5,219.60 4 64 1227560 5,219.20 3 65 1213512 5,210.40 2 66 1220415 5,206.60 6 67 1219351 5,193.40 5 68 1228107 5,191.40 4

se deri në 1 tetor sistemi nuk e gjen fitues në preferenca 1, 2 ose 3, ai ka preferencën 4 që nuk ia ndërron njeri, por e ka të vetën”, - shpjegon Alfons Harizaj, drejtor i Agjencisë Kombëtare të Provimeve. Ai sqaron se maturantët do t’iu drejtohen sekretarive për t’u regjistruar nëse do të marrin një e-mail se, regjistrimi i tyre nuk është kryer. Vetëm

69 1221878 5,184.70 7 70 1235483 5,183.80 6 71 1220512 5,178.60 5 72 1230511 5,173.20 9 73 1233842 5,171.70 6 74 1227714 5,167.20 4 75 1218478 5,166.00 3 76 1225469 5,161.00 6 77 1248329 5,153.40 10 78 1210092 5,151.20 4 79 1226529 5,151.10 2 80 1242826 5,144.40 4 81 1251785 5,143.10 5 82 1231398 5,136.10 9 83 1211586 5,132.30 8 84 1214553 5,127.90 4 85 1214423 5,126.80 3 86 1223687 5,122.00 8 87 1233191 5,117.60 5 88 1221374 5,113.80 10 89 1248544 5,113.80 2 90 1231579 5,109.20 10 91 1232798 5,105.00 7 92 1231780 5,097.60 9 93 1227393 5,097.30 1 94 1219817 5,093.60 9 95 1225350 5,090.10 3 96 1227827 5,088.20 6 97 1238852 5,084.60 9 98 1224981 5,084.60 4 99 1218500 5,083.80 4 100 1214505 5,077.20 3

Inxhinieri Matematike dhe Informatike 1 1221273 6,229.60 2 2 1215260 6,106.90 3 3 1228862 6,080.00 3 4 1232397 6,033.30 1 5 1222482 6,019.10 1 6 1225444 6,015.90 3 7 1246559 5,960.50 1 8 1243670 5,942.00 2 9 1238900 5,934.90 2 10 1242030 5,922.00 3 11 1238722 5,863.90 1 12 1213857 5,848.70 1 13 1212384 5,844.30 4 14 1225095 5,806.80 2 15 1213392 5,804.80 3 16 1218510 5,799.30 3 17 1218696 5,791.90 1 18 1233622 5,782.40 4 19 1225437 5,776.90 3 20 1221072 5,771.60 1 21 1241461 5,749.80 2 22 1246677 5,739.40 4 23 1213855 5,737.80 3 24 1242393 5,737.40 1 25 1227141 5,721.70 3 26 1243959 5,721.10 2 27 1227464 5,716.30 9 28 1242874 5,701.60 2 29 1223650 5,697.80 5 30 1242807 5,697.50 7 31 1246595 5,697.20 1 32 1242863 5,665.30 7 33 1219212 5,664.90 4 34 1230100 5,658.50 7 35 1245487 5,654.60 1 36 1246480 5,651.60 2 37 1242353 5,650.60 2 38 1217045 5,615.40 5 39 1246935 5,600.10 2 40 1236397 5,597.50 1 41 1221471 5,597.30 2 42 1217112 5,588.80 5 43 1243245 5,583.40 2 44 1239960 5,577.60 1 45 1242447 5,576.80 4 46 1225453 5,565.10 3 47 1225259 5,560.20 1 48 1242824 5,556.60 4 49 1231089 5,555.00 3 50 1219514 5,543.27 10 51 1228930 5,542.90 1 52 1223995 5,527.20 2 53 1223949 5,515.60 1 54 1234912 5,514.80 1 55 1242179 5,507.10 1 56 1213655 5,505.80 1 57 1221316 5,503.80 6 58 1243682 5,487.80 9 59 1216476 5,483.93 5 60 1244242 5,474.80 2 61 1233838 5,470.20 4 62 1235114 5,467.40 4 63 1240828 5,455.00 1 64 1217111 5,450.00 1 65 1251707 5,447.00 5 66 1228005 5,445.20 5 67 0915735 5,427.10 2 68 1224008 5,426.00 9 69 1247729 5,425.50 7 70 1217142 5,418.90 1 71 1240720 5,411.30 1 72 1124535 5,410.20 6 73 1240195 5,410.10 6 74 1226460 5,389.60 7 75 1223452 5,382.00 1 76 1225236 5,378.20 2 77 1251730 5,377.30 5 78 1231039 5,371.40 3 79 1240644 5,370.00 2 80 1225325 5,364.90 2 81 1212065 5,363.00 5 82 1213719 5,360.93 2 83 1223954 5,360.60 2 84 1228860 5,354.70 3 85 1227259 5,351.70 6 86 1244049 5,350.60 2 87 1244922 5,341.90 2 88 1220473 5,333.40 2 89 1228603 5,332.70 1 90 1235100 5,327.40 1 91 1243324 5,322.53 5 92 1224014 5,321.00 6 93 1233620 5,319.70 6 94 1226805 5,317.13 10 95 1210465 5,313.50 5 96 1239979 5,312.80 1 97 1234799 5,312.20 5 98 1226780 5,311.50 7 99 1243788 5,308.80 3 100 1242867 5,308.60 5 101 1251792 5,300.80 5 102 1228884 5,300.00 5 103 1233448 5,299.30 2 104 1243738 5,296.20 3 105 1223450 5,289.53 7 106 1229929 5,289.50 6 107 1242532 5,282.20 8 108 1223655 5,279.00 4 109 1223341 5,279.00 1 110 1243014 5,278.20 4 111 1210159 5,276.40 4 112 1220108 5,275.87 7 113 1245063 5,273.00 8 114 1246958 5,273.00 3 115 1216035 5,272.90 5 116 1210472 5,267.60 2 117 1212044 5,265.00 2 118 1213438 5,261.40 3 119 1250569 5,261.13 5 120 1226522 5,256.40 8

Teknologji Informacioni dhe Komunikimi

1 1242825 6,180.60 3

2 1246838 6,102.60 3 3 1243712 6,070.80 2 4 1250734 6,038.70 4 5 1210053 6,035.80 1 6 1246638 6,028.20 4 7 1220172 6,004.10 5 8 1218524 5,994.80 5 9 1236606 5,979.00 5 10 1210045 5,978.00 6 11 1246575 5,971.40 3 12 1244002 5,945.30 1 13 1246532 5,944.80 2 14 1216426 5,937.80 1 15 1245757 5,935.90 3 16 1238463 5,908.80 4 17 1220207 5,904.70 4 18 1241271 5,881.40 4 19 1245029 5,874.30 3 20 1241957 5,865.60 3 21 1242300 5,865.30 1 22 1213629 5,862.90 2 23 1241958 5,834.70 2 24 1220771 5,817.20 2 25 1225044 5,787.40 4 26 1244953 5,784.30 5 27 1240743 5,776.70 2 28 1243025 5,771.80 6 29 1241963 5,766.40 2 30 1216405 5,765.20 3 31 1226823 5,765.10 7 32 1234236 5,762.20 4 33 1221175 5,750.20 1 34 1247643 5,745.10 2 35 1235053 5,740.60 3 36 1225803 5,739.70 1 37 1243301 5,738.90 3 38 1235046 5,736.80 3 39 1244876 5,733.00 2 40 1215332 5,721.00 3 41 1235404 5,720.80 1 42 1245826 5,719.80 2 43 1244174 5,718.60 2 44 1220972 5,715.20 1 45 1246792 5,713.70 3 46 1222539 5,711.60 2 47 1243327 5,709.10 1 48 1245381 5,704.30 1 49 1226771 5,697.60 7 50 1232267 5,695.20 5 51 1216541 5,693.00 2 52 1216937 5,687.40 1 53 1245067 5,685.60 3 54 1246642 5,680.50 3 55 1239980 5,679.70 1 56 1213715 5,669.20 2 57 1241287 5,665.40 3 58 1243743 5,661.30 4 59 1247615 5,660.20 2 60 1243015 5,656.30 3 61 1232254 5,650.70 3 62 1246519 5,650.70 2 63 1242947 5,640.50 3 64 1220621 5,639.00 2 65 1220751 5,632.20 3 66 1244938 5,630.90 2 67 1243993 5,630.20 3 68 1217984 5,627.00 3 69 1214514 5,626.10 3 70 1226658 5,623.60 3 71 1244066 5,623.00 2 72 1248112 5,622.40 3 73 1220892 5,621.20 1 74 1233089 5,616.80 1 75 1210050 5,612.00 4 76 1244202 5,611.40 3 77 1246004 5,608.20 1 78 1235370 5,603.10 4 79 1233180 5,597.30 5 80 1226806 5,597.10 3 81 1218646 5,596.27 3 82 1242525 5,589.70 6 83 1236741 5,588.90 1 84 1218497 5,588.90 1 85 1220312 5,587.40 4 86 1236674 5,586.30 4 87 1221064 5,585.60 1 88 1242317 5,584.60 2 89 1215393 5,583.60 2 90 1210060 5,580.70 3 91 1246622 5,580.20 3 92 1249888 5,577.60 4 93 1233661 5,577.27 1 94 1244128 5,576.30 3 95 1224029 5,570.20 4 96 1240972 5,569.80 4 97 1239946 5,564.40 6 98 1242312 5,562.30 1 99 1244124 5,562.07 6 100 1216833 5,561.40 5 101 1211995 5,561.40 4 102 1245819 5,558.80 3 103 1226785 5,556.10 2 104 1244297 5,555.20 3 105 1229624 5,553.80 8 106 1228880 5,549.30 2 107 1216389 5,548.60 1 108 1236632 5,547.10 1 109 1243276 5,544.00 4 110 1232066 5,542.80 5 111 1040885 5,539.20 2 112 1238044 5,535.60 2 113 1244897 5,532.50 2 114 1241919 5,528.80 1 115 1241281 5,527.50 1 116 1226410 5,525.60 2 117 1226581 5,524.40 2 118 1241001 5,522.10 3 119 1216975 5,520.10 2 120 1235048 5,517.40 3 121 1220885 5,517.20 5 122 1245064 5,516.60 2 123 1228366 5,512.30 3 124 1231708 5,509.00 3 125 1229978 5,508.60 3 126 1224562 5,508.60 7 127 1222558 5,508.00 5 128 1218502 5,506.20 3 129 1234957 5,501.53 3 130 1239794 5,495.60 5 131 1246619 5,493.40 2 132 1218662 5,492.30 8 133 1244173 5,492.20 4 134 1248364 5,487.93 6 135 1250712 5,485.00 1 136 1142205 5,484.10 3 137 1230429 5,482.73 3 138 0947069 5,482.50 1 139 1226138 5,482.10 3 140 1235061 5,480.80 4 141 1220178 5,480.60 1 142 1233713 5,476.50 4 143 1220197 5,475.80 4 144 1219141 5,475.20 4 145 1246517 5,469.60 3 146 1241312 5,469.00 2 147 1250765 5,468.90 3 148 1221055 5,468.30 1 149 1246608 5,466.40 2 150 1248264 5,463.60 1 151 1243950 5,461.80 1 152 1219840 5,460.00 5 153 1243307 5,459.07 1 154 1245397 5,458.80 5 155 1210198 5,455.80 5 156 1226762 5,454.80 4 157 1234792 5,454.30 3 158 1222543 5,454.20 3 159 1246690 5,452.50 2 160 1247640 5,450.60 1 161 1230405 5,450.00 3 162 1223961 5,444.50 1

në këtë rast ata janë të detyruar t ë b ë j n ë r e g j i st r i m m a nu a l . Regjistrimi online këtë vit është një risi që shmang radhët e gjata t ë p r i t j e s s ë f i t u e s ve p r a n ë fakulteteve, por edhe kostot që duhej të paguante një fitues për t’u regjistruar në një universitet që nuk është në vendbanimin e tij.

163 1220774 164 1212357 165 1243928 166 1217117 167 1220282 168 1226755 169 1225449 170 1241635 171 1244989 172 1227494 173 1245492 174 1247724 175 1240498 176 1246017 177 1210169 178 1242828 179 1240863 180 1229578 181 1242841 182 1220206 183 1246769 184 1226145 185 1244256 186 1214715 187 1251868 188 1228528 189 1244295 190 1242720 191 1212360 192 1218455 193 1225381 194 1244743 195 1220194 196 1240204 197 1243089 198 1223794 199 1229576 200 1245010 201 1240324 202 1210042 203 1244301 204 1212346 205 1242801 206 1243325 207 1215357 208 1244902 209 1242277 210 1235049 211 1226809 212 1244500 213 1237330 214 1222997 215 1242558 216 1214208 217 1243323 218 1244835 219 1224038 220 1246860

5,440.60 5,440.20 5,433.00 5,432.30 5,430.80 5,427.40 5,426.10 5,424.40 5,422.40 5,420.90 5,420.60 5,416.60 5,413.30 5,413.00 5,411.90 5,410.20 5,409.70 5,409.00 5,408.30 5,406.20 5,403.00 5,402.70 5,401.80 5,400.47 5,398.00 5,396.70 5,396.50 5,395.80 5,392.90 5,391.10 5,388.87 5,388.80 5,388.60 5,387.80 5,386.40 5,385.30 5,384.80 5,383.50 5,382.80 5,382.40 5,382.00 5,380.90 5,378.20 5,377.80 5,377.40 5,376.90 5,374.00 5,373.80 5,373.30 5,373.30 5,372.90 5,372.20 5,372.10 5,370.90 5,370.80 5,369.50 5,367.20 5,366.00

Gjuhë Angleze

2 4 2 2 4 3 1 4 3 3 7 4 2 6 2 7 5 2 2 5 1 3 3 3 5 9 1 4 3 5 1 2 3 3 4 3 1 4 8 2 3 5 5 1 9 2 1 6 3 1 1 2 1 1 3 1 4 4

1 1229474 6,215.40 1 2 1229096 6,197.90 1 3 1245189 6,197.00 2 4 1236010 6,166.20 1 5 1248371 6,010.70 1 6 1230390 5,998.80 1 7 1236021 5,994.00 1 8 1247797 5,957.30 2 9 1242041 5,953.30 2 10 1245299 5,943.20 1 11 1218409 5,924.80 1 12 1215845 5,916.10 1 13 1246513 5,890.60 1 14 1247646 5,863.80 1 15 1244775 5,861.30 1 16 1236007 5,844.20 1 17 1218488 5,834.80 6 18 1226485 5,826.70 2 19 1226023 5,820.10 1 20 1223477 5,814.60 3 21 1226821 5,808.50 4 22 1223585 5,801.90 1 23 1243777 5,801.40 1 24 1240841 5,777.53 2 25 1227526 5,775.00 4 26 1229424 5,762.60 1 27 1217029 5,755.30 1 28 1231105 5,752.00 7 29 1221130 5,747.00 1 30 1223457 5,727.50 2 31 1223578 5,721.40 1 32 1236015 5,716.50 1 33 1231722 5,705.50 7 34 1218396 5,692.70 2 35 1218421 5,683.60 3 36 1231750 5,677.50 4 37 1225826 5,671.70 2 38 1219999 5,669.20 3 39 1223617 5,666.10 1 40 1233649 5,660.10 2 41 1246951 5,656.40 2 42 1230489 5,648.00 1 43 1218412 5,642.50 3 44 1222002 5,633.60 1 45 1213571 5,632.70 1 46 1250094 5,607.40 1 47 1225796 5,606.20 3 48 1218434 5,601.00 7 49 1239956 5,600.50 1 50 1227058 5,600.50 6 51 1236753 5,597.80 1 52 1226279 5,597.30 1 53 1212632 5,596.80 1 54 1215979 5,590.60 3 55 1229166 5,588.80 2 56 1250150 5,587.80 4 57 1232944 5,587.70 2 58 1215763 5,586.10 1 59 1227055 5,579.20 3 60 1244485 5,573.80 1 61 1214164 5,558.20 5 62 1227592 5,557.00 2 63 1248275 5,553.80 3 64 1219976 5,550.60 1 65 1219610 5,549.60 6 66 1244960 5,549.20 5 67 1250128 5,547.90 1 68 1238694 5,545.80 2 69 1219611 5,545.40 4 70 1244452 5,541.50 5 71 1236673 5,534.00 2 72 1234844 5,532.00 1 73 1250752 5,530.40 5 74 1210318 5,527.40 4 75 1234835 5,524.80 1 76 1246432 5,524.20 4 77 1236609 5,519.70 5 78 1243762 5,517.20 1 79 1213529 5,517.20 1 80 1226656 5,515.73 2 81 1242415 5,508.80 4 82 1233212 5,506.20 1 83 1252479 5,501.20 1 84 1224357 5,497.90 1 85 1230104 5,497.80 9 86 1233182 5,491.40 3 87 1226856 5,486.20 1 88 1233642 5,486.10 1 89 1227676 5,485.80 1 90 1242482 5,483.70 3 91 1219981 5,482.80 3 92 1220036 5,480.90 5 93 1239867 5,479.80 2 94 1236785 5,479.80 2 95 1223459 5,477.70 1 96 1233153 5,477.60 6 97 1234766 5,474.80 3 98 1214928 5,474.20 1 99 1218383 5,472.60 3 100 1238964 5,472.40 3 101 1233152 5,471.70 1 102 1227662 5,467.50 3

103 1212650 104 1226467 105 1240250 106 1220274 107 1231906 108 1218485 109 1244474 110 1243192 111 1220648 112 1223409 113 1226594 114 1231103 115 1234913 116 1226243 117 1239765 118 1222546 119 1245318 120 1231088 121 1245493 122 1243752 123 1252488 124 1240234 125 1225857 126 1213947 127 1221278 128 1227755 129 1229156 130 1244152 131 1231763 132 1226070 133 1243113 134 1222987 135 1246732 136 1240897 137 1213875 138 1245505 139 1229627 140 1240623 141 1251781 142 1252331 143 1246771 144 1235167 145 1218656 146 1241638 147 1244495 148 1240523 149 1223858 150 1236061 151 1212646 152 1244144 153 1210343 154 1234900 155 1233091 156 1226150 157 1225897 158 1215775 159 1220022 160 1244036 161 1235002 162 1244522 163 1234470 164 1242267 165 1219558 166 1220006 167 1252185 168 1248057 169 1212588 170 1245218 171 1220874 172 1223994 173 1228120 174 1245171 175 1212613 176 1250676 177 1220287 178 1245508 179 1217535 180 1232945 181 1236473 182 1230725 183 1242146 184 1245315 185 1244639 186 1242231 187 1236039 188 1210480 189 1243191 190 1243131 191 1210170 192 1242842 193 1219626 194 1231221 195 1245184 196 1244407 197 1224385 198 1225886 199 1228651 200 1228339

Psikologji

5,466.20 5,460.20 5,450.80 5,450.67 5,448.80 5,447.50 5,447.40 5,445.20 5,444.70 5,443.60 5,440.40 5,438.00 5,437.13 5,435.70 5,435.60 5,433.70 5,430.40 5,426.70 5,425.60 5,425.10 5,424.70 5,424.50 5,423.60 5,422.90 5,422.87 5,422.80 5,420.70 5,420.70 5,420.60 5,420.40 5,419.70 5,412.30 5,410.10 5,408.20 5,407.90 5,407.40 5,406.70 5,404.30 5,402.40 5,401.60 5,397.90 5,394.70 5,394.20 5,391.90 5,391.50 5,391.20 5,390.80 5,390.40 5,387.60 5,387.40 5,381.90 5,380.20 5,378.90 5,377.60 5,376.70 5,376.40 5,376.30 5,375.60 5,375.33 5,375.00 5,373.70 5,373.20 5,371.30 5,368.20 5,365.60 5,365.40 5,363.90 5,362.00 5,360.90 5,360.60 5,360.00 5,359.90 5,359.80 5,359.70 5,359.60 5,357.00 5,357.00 5,356.80 5,355.20 5,354.60 5,353.30 5,352.70 5,352.30 5,351.40 5,350.30 5,350.20 5,347.20 5,346.60 5,345.60 5,343.30 5,340.60 5,340.40 5,338.60 5,337.70 5,337.40 5,337.10 5,336.80 5,336.60

3 4 1 9 4 4 1 2 1 2 6 4 6 2 1 10 1 6 4 4 5 2 2 2 2 3 3 5 2 2 5 1 9 1 7 5 4 2 9 6 10 1 1 7 5 6 1 2 7 7 5 6 6 6 2 1 3 8 5 5 1 3 1 1 5 1 4 2 2 7 1 1 3 3 3 7 10 3 10 3 1 1 3 5 10 6 2 4 3 2 6 4 2 5 6 2 2 5

1 1213483 6,232.30 1 2 1250649 6,230.90 2 3 1221052 6,111.10 2 4 1244184 6,071.30 1 5 1240284 6,058.70 2 6 1229496 6,035.00 6 7 1247261 6,025.60 1 8 1242060 6,021.10 1 9 1213481 5,996.07 2 10 1220221 5,993.00 2 11 1250796 5,985.30 1 12 1236044 5,983.10 1 13 1225283 5,982.60 2 14 1220824 5,959.40 1 15 1244106 5,949.50 2 16 1240906 5,941.60 1 17 1232060 5,931.90 2 18 1214991 5,916.00 1 19 1221049 5,888.20 1 20 1220242 5,884.07 1 21 1252022 5,872.40 3 22 1220117 5,868.60 4 23 1226868 5,866.87 4 24 1223118 5,857.40 4 25 1225308 5,856.50 1 26 1225100 5,842.70 1 27 1246099 5,833.00 1 28 1245377 5,832.90 1 29 1244123 5,825.60 5 30 1046699 5,819.90 1 31 1243072 5,806.10 6 32 1224403 5,799.80 1 33 1250688 5,797.30 1 34 1226648 5,796.50 3 35 1226880 5,788.10 3 36 1219969 5,786.60 1 37 1218601 5,780.00 5 38 1235284 5,773.10 1 39 1250036 5,772.80 1 40 1236597 5,772.40 1 41 1228870 5,770.40 3 42 1241008 5,767.20 5 43 1235037 5,765.20 3 44 1243944 5,752.20 1 45 1210528 5,752.20 4 46 1231241 5,750.60 2 47 1227593 5,739.00 1 48 1247232 5,723.00 1 49 1229009 5,719.40 1 50 1222480 5,717.60 2 51 1242885 5,716.00 10 52 1239972 5,711.50 2 53 1241057 5,708.80 3 54 1229237 5,708.70 1 55 1246423 5,707.60 1 56 1220985 5,703.10 2 57 1240908 5,700.80 1 58 1252346 5,699.90 4 59 1226999 5,697.80 7 60 1250126 5,688.20 2 61 1240923 5,687.50 1 62 1248165 5,676.90 2


e martë, 18 SHTATOR 2012 www.mapo.al

63 1235270 5,676.40 1 64 1244164 5,675.60 1 65 1241042 5,667.50 1 66 1242975 5,655.10 5 67 1214524 5,648.10 3 68 1221255 5,646.50 1 69 1240029 5,645.40 2 70 1224413 5,641.40 4 71 1220009 5,639.90 1 72 1240389 5,639.50 4 73 1251891 5,639.20 2 74 1230848 5,639.13 4 75 1241560 5,633.20 1 76 1220279 5,630.07 1 77 1245363 5,623.30 3 78 1241435 5,623.07 8 79 1228889 5,622.30 2 80 1222491 5,621.40 4 81 1250071 5,617.40 3 82 1252400 5,616.30 1 83 1232039 5,610.90 1 84 1214743 5,608.93 5 85 1244402 5,608.30 4 86 1251633 5,605.60 2 87 1214111 5,603.30 2 88 1237346 5,602.00 8 89 1221422 5,596.93 2 90 1242419 5,594.90 6 91 1233200 5,593.30 1 92 1235841 5,592.20 3 93 1224043 5,588.60 8 94 1236506 5,585.80 8 95 1242058 5,580.80 2 96 1236196 5,579.50 1 97 1235706 5,577.90 1 98 1229851 5,569.80 6 99 1210510 5,569.50 7 100 1116049 5,565.80 1

Punë Sociale

1 1215289 5,825.40 1 2 1232946 5,794.50 1 3 1228009 5,725.10 1 4 1245384 5,664.90 2 5 1250739 5,626.50 4 6 1238494 5,626.20 1 7 1236179 5,623.30 4 8 1250910 5,616.70 3 9 1227771 5,560.30 1 10 1251994 5,558.70 5 11 1244638 5,557.70 3 12 1250084 5,556.53 5 13 1246745 5,551.20 7 14 1250145 5,550.27 7 15 1234802 5,537.00 3 16 1241577 5,532.80 5 17 1222125 5,517.10 2 18 1249970 5,513.80 7 19 1251653 5,511.80 5 20 1240854 5,509.00 4 21 1224382 5,509.00 2 22 1227474 5,504.90 6 23 1213015 5,501.80 1 24 1225285 5,500.80 3 25 1236589 5,498.00 5 26 1251677 5,496.00 3 27 1212353 5,495.50 6 28 1250100 5,495.33 2 29 1233631 5,494.20 6 30 1210179 5,490.30 2 31 1233460 5,488.60 3 32 1225952 5,478.20 4 33 1235273 5,475.70 2 34 1213355 5,467.90 1 35 1243927 5,466.80 3 36 1220005 5,465.40 2 37 1250109 5,464.53 2 38 1238938 5,462.40 5 39 1226551 5,462.40 7 40 1230905 5,461.00 3 41 1228345 5,458.30 8 42 1241609 5,450.80 2 43 1236767 5,448.60 9 44 1234691 5,448.50 3 45 1242522 5,447.60 2 46 1233665 5,447.10 4 47 1226490 5,442.90 8 48 1218387 5,442.80 3 49 1228938 5,440.40 5 50 1232023 5,439.80 2 51 1218353 5,439.60 1 52 1212376 5,439.60 9 53 1213422 5,437.90 3 54 1240679 5,436.40 1 55 1234814 5,434.20 2 56 1221228 5,429.00 2 57 1213538 5,427.40 4 58 1228237 5,427.00 1 59 1251638 5,426.90 3 60 1243167 5,426.80 3 61 1244883 5,426.00 5 62 1236585 5,425.90 4 63 1250201 5,421.10 2 64 1240335 5,419.90 1 65 1220356 5,418.90 5 66 1226124 5,418.80 4 67 1226593 5,418.60 3 68 1224456 5,418.60 4 69 1224083 5,418.00 7 70 1235166 5,417.60 3 71 1244705 5,417.60 2 72 1247394 5,416.40 7 73 1234866 5,416.20 2 74 1212626 5,414.40 5 75 1242858 5,413.60 7 76 1213550 5,413.30 5 77 1242604 5,413.20 5 78 1228136 5,412.70 1 79 1125759 5,410.30 1 80 1246862 5,410.20 2

Filozofi

1 1247849 5,929.30 1 2 1240913 5,423.90 2 3 1242414 5,390.00 9 4 1250591 5,372.50 5 5 1218410 5,369.00 7 6 1244513 5,359.00 6 7 1245733 5,358.00 6 8 1223952 5,353.90 6 9 1239969 5,330.10 6 10 1244146 5,322.00 5 11 1243662 5,318.20 4 12 1251887 5,315.30 4 13 1235249 5,315.00 8 14 1235582 5,311.90 10 15 1250662 5,310.10 2 16 1245332 5,306.80 7 17 1227498 5,282.40 8 18 1234136 5,281.60 3 19 1246826 5,281.00 7 20 1210125 5,280.00 4 21 1246659 5,278.80 3 22 1220122 5,277.70 8 23 1250044 5,275.80 3 24 1246096 5,275.60 2 25 1242192 5,272.60 5 26 1227005 5,260.70 4 27 1224363 5,257.40 9 28 1226733 5,256.70 8 29 1241532 5,256.20 5 30 1211827 5,255.00 8 31 1227534 5,254.70 4 32 1244535 5,254.50 9 33 1250200 5,253.87 8 34 1236005 5,251.60 4 35 1252480 5,249.80 4 36 1247732 5,247.70 2 37 1243787 5,246.20 7 38 1239714 5,245.80 5 39 1239889 5,243.50 4 40 1214127 5,241.20 3 41 1244867 5,240.40 4 42 1246682 5,239.30 7 43 1252387 5,238.40 2 44 1233672 5,236.40 5 45 1244281 5,231.80 3 46 1220058 5,228.40 6 47 1217113 5,226.40 9 48 1244650 5,222.90 3 49 1211351 5,222.40 4 50 1219975 5,218.90 5 51 1239796 5,217.80 6 52 1245540 5,216.60 5 53 1211077 5,215.90 6 54 1210525 5,215.40 3 55 1244830 5,214.10 2 56 1234058 5,212.10 7 57 1250137 5,209.90 7 58 1226639 5,209.40 8 59 1212664 5,208.00 7 60 1234178 5,204.53 4 61 1236784 5,204.40 4 62 1226444 5,201.90 3 63 1225302 5,199.10 4 64 1245759 5,195.30 2 65 1222708 5,189.80 5 66 1227487 5,189.60 1 67 1148553 5,186.60 5 68 1234454 5,185.40 10 69 1213874 5,178.60 6 70 1233075 5,176.30 1 71 1250192 5,175.70 4 72 1233235 5,175.60 2 73 1225844 5,174.60 3 74 1222561 5,174.50 7 75 1242454 5,173.80 9

76 1227504 5,173.10 7 77 1228143 5,172.70 5 78 1236567 5,172.40 8 79 1250599 5,171.60 7 80 1240898 5,167.80 6

Sociologji

1 1230517 5,823.50 1 2 1252440 5,562.20 5 3 1246091 5,556.10 1 4 1247887 5,546.50 5 5 1221879 5,516.30 3 6 1223568 5,504.20 5 7 1226862 5,492.00 3 8 1234032 5,462.40 3 9 1227533 5,426.40 1 10 1230483 5,408.20 6 11 1230484 5,407.70 6 12 1227984 5,405.30 2 13 1241444 5,402.90 6 14 1221918 5,402.80 7 15 1242360 5,397.80 7 16 1244702 5,393.40 2 17 1220265 5,391.33 4 18 1238663 5,389.60 1 19 1220437 5,389.00 3 20 1214044 5,387.50 1 21 1247594 5,383.60 3 22 1246867 5,383.60 7 23 1042787 5,381.10 3 24 1236000 5,380.40 8 25 1228144 5,379.80 4 26 1222110 5,376.90 3 27 1250212 5,376.80 2 28 1242580 5,371.60 5 29 1242767 5,368.60 7 30 1246632 5,367.90 2 31 1236416 5,364.00 3 32 1244598 5,363.20 5 33 1250046 5,359.20 4 34 1220129 5,356.60 4 35 1241616 5,356.20 4 36 1248166 5,351.20 4 37 1219983 5,350.40 2 38 1240247 5,350.10 6 39 1252703 5,349.70 4 40 1243272 5,349.40 4 41 1250021 5,348.60 2 42 1247768 5,346.80 3 43 1243330 5,345.47 7 44 1249893 5,343.50 6 45 1221018 5,343.30 4 46 1235159 5,343.20 3 47 1242352 5,339.10 3 48 1243161 5,338.80 2 49 1216534 5,336.40 9 50 1230327 5,336.00 8 51 1227056 5,331.60 3 52 1240465 5,331.50 1 53 1213552 5,330.00 7 54 1219997 5,323.60 6 55 1247271 5,322.80 7 56 1228167 5,315.33 3 57 1223558 5,313.90 2 58 1220010 5,311.70 7 59 1244708 5,310.50 5 60 1240253 5,309.60 6 61 1220844 5,309.10 2 62 1226181 5,308.20 3 63 1244429 5,308.20 4 64 1229249 5,305.70 1 65 1243123 5,305.10 4 66 1211078 5,304.90 5 67 1240670 5,302.70 2 68 1211956 5,302.60 5 69 1251779 5,299.20 3 70 1225542 5,297.60 5 71 1246735 5,297.50 7 72 1220119 5,295.80 3 73 1219967 5,295.00 1 74 1214359 5,294.60 4 75 1226933 5,294.30 4 76 1244966 5,293.00 2 77 1244153 5,290.70 3 78 1241902 5,290.60 3 79 1241431 5,289.60 4 80 1218698 5,288.40 9

Shkenca Politike

1 1225546 6,328.90 1 2 1237359 6,315.30 1 3 1224128 6,241.33 3 4 1228901 6,235.40 1 5 1250716 6,183.60 1 6 1218357 6,180.67 1 7 1243969 6,123.30 1 8 1211975 6,108.20 7 9 1240915 6,102.50 2 10 1244139 6,101.00 1 11 1247874 6,098.50 3 12 1232962 6,095.90 4 13 1220302 6,084.00 1 14 1240393 6,077.80 4 15 1226787 6,067.00 1 16 1037202 6,065.10 1 17 1225377 6,048.40 1 18 1212946 6,042.90 1 19 1216429 6,033.20 2 20 1227525 6,033.00 1 21 1242091 6,023.13 3 22 1245915 6,016.30 1 23 1223513 6,008.80 1 24 1242407 5,994.70 4 25 1235086 5,983.20 5 26 1229062 5,969.90 1 27 1221319 5,953.70 1 28 1224341 5,949.10 1 29 1221105 5,924.40 1 30 1225766 5,908.00 4 31 1213478 5,892.00 1 32 1223536 5,883.40 1 33 1225567 5,880.60 7 34 1247047 5,878.50 1 35 1245212 5,877.80 3 36 1227489 5,874.00 3 37 1210497 5,864.60 4 38 1242373 5,854.90 3 39 1214212 5,853.30 1 40 1236551 5,845.50 3 41 1213458 5,841.10 2 42 1246778 5,834.80 1 43 1250067 5,834.80 1 44 1245373 5,834.40 2 45 1216508 5,829.50 4 46 1228960 5,825.30 2 47 1224142 5,824.80 4 48 1232442 5,823.20 1 49 1249912 5,806.13 5 50 1214476 5,803.00 7 51 1243936 5,799.40 5 52 1220873 5,798.50 1 53 1242074 5,798.40 4 54 1241645 5,798.30 5 55 1219203 5,796.70 4 56 1238981 5,795.90 5 57 1237336 5,791.60 1 58 1240877 5,789.00 3 59 1221046 5,786.70 1 60 1226748 5,786.70 2 61 1246554 5,783.60 4 62 1212377 5,782.80 5 63 1228866 5,780.50 4 64 1226988 5,763.80 5 65 1221911 5,757.80 6 66 1213542 5,752.07 1 67 1227233 5,750.10 1 68 1234044 5,749.53 3 69 1228877 5,749.30 3 70 1240197 5,749.20 2 71 1224420 5,737.00 1 72 1238559 5,735.40 1 73 1224485 5,732.50 3 74 1218552 5,727.00 2 75 1229144 5,727.00 4 76 1226915 5,721.70 1 77 1227296 5,721.40 1 78 1236687 5,720.70 1 79 1243326 5,720.00 4 80 1227756 5,719.90 1

Administrim dhe Politika Sociale 1 1226861 6,229.90 3 2 1242032 6,072.20 2 3 1246835 5,999.50 1 4 1219959 5,945.70 1 5 1227822 5,927.40 1 6 1250576 5,890.30 1 7 1218397 5,862.30 3 8 1234801 5,851.60 1 9 1251936 5,838.80 3 10 1244005 5,830.80 3 11 1242884 5,812.40 4 12 1211162 5,778.40 1 13 1234808 5,776.00 3 14 1227657 5,766.70 4 15 1243139 5,765.20 4 16 1226841 5,765.20 2 17 1242829 5,764.30 4 18 1212347 5,758.70 4 19 1217291 5,756.40 3 20 1245779 5,749.60 2 21 1233654 5,740.60 2 22 1236594 5,737.40 3 23 1210081 5,717.90 4 24 1218403 5,715.00 4 25 1239788 5,710.90 2

26 1228090 5,707.40 1 27 1250852 5,705.20 7 28 1245137 5,694.60 5 29 1244426 5,693.80 1 30 1250042 5,691.20 1 31 1225775 5,690.10 2 32 1241626 5,685.20 2 33 1235518 5,685.00 1 34 1225188 5,680.20 1 35 1245093 5,679.00 2 36 1221995 5,675.20 4 37 1240852 5,674.20 1 38 1252202 5,670.20 8 39 1223567 5,666.10 3 40 1226844 5,663.60 2 41 1244930 5,657.90 2 42 1244962 5,655.00 3 43 1250069 5,644.00 6 44 1227214 5,642.40 1 45 1243194 5,637.40 2 46 1246650 5,637.20 3 47 1231897 5,635.20 3 48 1246966 5,626.10 4 49 1228000 5,623.90 9 50 1240795 5,622.50 1 51 1241615 5,621.90 3 52 1217298 5,621.60 2 53 1247213 5,619.60 4 54 1224767 5,619.20 1 55 1230427 5,619.00 4 56 1234115 5,615.00 3 57 1218490 5,613.50 6 58 1244323 5,613.00 5 59 1242508 5,605.00 2 60 1236037 5,602.80 1 61 1244137 5,600.90 3 62 1234459 5,600.80 5 63 1229165 5,599.50 2 64 1247790 5,599.30 5 65 1211165 5,595.80 1 66 1226344 5,594.40 2 67 1230453 5,594.00 5 68 1248277 5,593.00 2 69 1244466 5,592.60 3 70 1241072 5,591.10 4 71 1244972 5,589.30 7 72 1228705 5,585.50 1 73 1242336 5,578.50 5 74 1226847 5,572.80 1 75 1220021 5,571.10 2 76 1220071 5,570.87 3 77 1224487 5,569.40 3 78 1242021 5,568.90 2 79 1250101 5,561.30 1 80 1215310 5,561.20 7

Administrim -Biznes 1 1246824 6,455.90 2 2 1243303 6,306.50 1 3 1242979 6,296.10 3 4 1216402 6,289.80 1 5 1250586 6,238.60 1 6 1240990 6,226.60 1 7 1246569 6,217.90 1 8 1241983 6,199.60 1 9 1226135 6,198.90 1 10 1250954 6,169.60 2 11 1212029 6,157.70 2 12 1243971 6,157.40 2 13 1245793 6,156.80 2 14 1241642 6,156.80 3 15 1241897 6,155.30 2 16 1244042 6,154.73 3 17 1241361 6,149.20 7 18 1235994 6,149.10 2 19 1213696 6,148.07 2 20 1223282 6,147.00 4 21 1243939 6,146.50 2 22 1241795 6,144.10 2 23 1220218 6,143.80 1 24 1250003 6,143.53 1 25 1246599 6,142.70 1 26 1235702 6,141.90 2 27 1230366 6,141.30 6 28 1241002 6,140.40 4 29 1213944 6,139.90 2 30 1218425 6,137.60 4 31 1243036 6,137.00 2 32 1240983 6,134.00 3 33 1229387 6,132.60 3 34 1229821 6,132.50 5 35 1213509 6,130.60 2 36 1217186 6,129.40 2 37 1240956 6,125.60 2 38 1222479 6,125.30 5 39 1246433 6,123.60 2 40 1242413 6,123.20 5 41 1240201 6,119.70 1 42 1247693 6,119.60 2 43 1241025 6,119.40 3 44 1246044 6,119.20 2 45 1243253 6,117.30 2 46 1245078 6,117.00 1 47 1221459 6,115.10 5 48 1242379 6,115.00 3 49 1241865 6,113.30 3 50 1229645 6,113.00 4 51 1234224 6,112.80 7 52 1216456 6,112.30 3 53 1247505 6,112.00 3 54 1241719 6,111.50 3 55 1246078 6,111.30 3 56 1226391 6,110.20 2 57 1216307 6,109.40 1 58 1216309 6,107.10 3 59 1241016 6,106.80 4 60 1234466 6,106.40 3 61 1210085 6,105.70 6 62 1212371 6,105.40 4 63 1243651 6,104.90 3 64 1245743 6,104.40 6 65 1240784 6,103.70 4 66 1245767 6,103.50 4 67 1242995 6,102.50 2 68 1241005 6,102.50 3 69 1220074 6,101.70 4 70 1213398 6,100.80 4 71 1241665 6,100.40 3 72 1210066 6,099.40 3 73 1251543 6,099.30 3 74 1244210 6,098.80 5 75 1243317 6,097.60 4 76 1242971 6,097.20 3 77 1214586 6,097.00 2 78 1231916 6,094.20 4 79 1236024 6,094.00 1 80 1241720 6,093.60 3 81 1220660 6,093.10 3 82 1226530 6,092.70 4 83 1241337 6,092.30 3 84 1250037 6,092.00 5 85 1230393 6,091.30 3 86 1220428 6,089.10 4 87 1241995 6,086.30 1 88 1244069 6,086.20 3 89 1226531 6,086.10 4 90 1231248 6,084.40 3 91 1230314 6,083.80 2 92 1245462 6,083.00 4 93 1240684 6,081.90 3 94 1225881 6,081.50 4 95 1243038 6,079.10 2 96 1216444 6,078.60 5 97 1251102 6,077.90 6 98 1241058 6,077.70 4 99 1250053 6,077.40 2 100 1243035 6,075.90 3 101 1246593 6,074.30 3 102 1234779 6,072.70 6 103 1230163 6,072.30 2 104 1220981 6,072.20 2 105 1246600 6,070.00 6 106 1232907 6,069.00 8 107 1243109 6,068.60 2 108 1229642 6,068.60 4 109 1236613 6,067.80 4 110 1223432 6,067.50 7 111 1241465 6,066.53 3 112 1246611 6,066.40 3 113 1240957 6,064.60 2 114 1235577 6,063.60 3 115 1230402 6,063.40 2 116 1230374 6,062.80 4 117 1240036 6,062.70 3 118 1216067 6,060.27 3 119 1248287 6,060.00 3 120 1233087 6,059.50 5 121 1241863 6,058.80 3 122 1232046 6,058.60 4 123 1241054 6,058.30 4 124 1238501 6,057.80 2 125 1230343 6,055.50 2 126 1230378 6,054.50 4 127 1213543 6,054.20 4 128 1236582 6,052.30 3 129 1244821 6,052.20 3 130 1240802 6,051.40 2 131 1244110 6,051.20 3 132 1234831 6,050.80 5 133 1239772 6,050.80 2 134 1210301 6,050.70 3 135 1223541 6,049.80 1 136 1242216 6,049.60 3 137 1215355 6,049.60 4 138 1246512 6,047.00 6 139 1220801 6,046.90 4

140 1251111 141 1251694 142 1244247 143 1250621 144 1241710 145 1234302 146 1244606 147 1235369 148 1244320 149 1241758 150 1216847 151 1213861 152 1247848 153 1244081 154 1246843 155 1243991 156 1234939 157 1244008 158 1247224 159 1244060 160 1242816 161 1219911 162 1250059 163 1232900 164 1214436 165 1246751 166 1250632 167 1226494 168 1212389 169 1225879 170 1228991 171 1220203 172 1229241 173 1211663 174 1242544 175 1228593 176 1230312 177 1213386 178 1246665 179 1246848 180 1234240 181 1226471 182 1241824 183 1218499 184 1220141 185 1211248 186 1213377 187 1228893 188 1219211 189 1250553 190 1233161 191 1244217 192 1245782 193 1218447 194 1247723 195 1250078 196 1223331 197 1244122 198 1242927 199 1243683 200 1225823 201 1129944 202 1220291 203 1231066 204 1244163 205 1250062 206 1226536 207 1240800 208 1242460 209 1240500 210 1230370 211 1230335 212 1239781 213 1214254 214 1242887 215 1220272 216 1214447 217 1246439 218 1215306 219 1241353 220 1130633 221 1241687 222 1227621 223 1210501 224 1244300 225 1244951 226 1241748 227 1243934 228 1244397 229 1242786 230 1235407 231 1220555 232 1213585 233 1212343 234 1230105 235 1219912 236 1242794 237 1220870 238 1251683 239 1241778 240 1214130 241 1216569 242 1248298 243 1241338 244 1241655 245 1243250 246 1222492 247 1250786 248 1212049 249 1224430 250 1244813 251 1245141 252 1228965 253 1246082 254 1219552 255 1226789 256 1212351 257 1212361 258 1232915 259 1244112 260 1228865 261 1225794 262 1242487 263 1251515 264 1246772 265 1231917 266 1250105 267 1210107 268 1232800 269 1244034 270 1220224 271 1219755 272 1211234 273 1247256 274 1229862 275 1220818 276 1244108 277 1223322 278 1214318 279 1226857 280 1232905 281 1241903 282 1246680 283 1246101 284 1246764 285 1220785 286 1225885 287 1241640 288 1250760 289 1242850 290 1244120 291 1242888 292 1228967 293 1213846 294 1242950 295 1244287 296 1248339 297 1219917 298 1229632 299 1243653 300 1244424 301 1220314 302 1242493 303 1219599 304 1227012 305 1243238 306 1242003 307 1244391 308 1247597 309 1241855 310 1244259 311 1234845 312 1242287 313 1240464 314 1223430 315 1244838 316 1220234 317 1243085 318 1242903 319 1250072 320 1232269 321 1236571 322 1219714 323 1221755 324 1229822 325 1244023 326 1241041 327 1234770 328 1230560 329 1223405 330 1225875 331 1242429 332 1244079 333 1234789 334 1244964 335 1244231

6,046.60 6,046.60 6,046.40 6,045.70 6,045.40 6,043.20 6,042.70 6,042.40 6,041.90 6,041.00 6,040.20 6,037.80 6,036.90 6,035.80 6,035.40 6,035.00 6,034.93 6,034.60 6,034.20 6,031.10 6,031.00 6,030.70 6,029.20 6,028.40 6,028.10 6,027.40 6,027.10 6,026.60 6,026.60 6,026.47 6,025.00 6,024.50 6,024.50 6,024.20 6,018.10 6,017.20 6,017.20 6,015.50 6,015.20 6,014.30 6,013.30 6,011.20 6,010.60 6,008.80 6,007.70 6,007.40 6,004.80 6,003.20 6,003.10 6,002.30 6,002.20 6,002.13 6,001.70 6,001.40 6,000.60 6,000.47 6,000.40 6,000.10 5,998.80 5,998.70 5,998.20 5,998.00 5,997.10 5,997.00 5,996.70 5,996.60 5,995.80 5,995.70 5,995.40 5,995.10 5,993.00 5,992.80 5,992.10 5,992.07 5,991.60 5,991.07 5,990.40 5,989.40 5,989.30 5,989.20 5,988.40 5,988.10 5,986.90 5,986.70 5,986.60 5,985.90 5,985.90 5,984.80 5,984.70 5,984.60 5,984.20 5,984.20 5,983.80 5,983.10 5,982.80 5,982.80 5,981.40 5,981.20 5,980.53 5,979.90 5,979.30 5,977.10 5,976.20 5,976.20 5,975.60 5,975.10 5,973.93 5,973.80 5,972.80 5,970.60 5,969.90 5,968.70 5,968.10 5,967.30 5,967.20 5,967.00 5,966.87 5,966.80 5,966.50 5,965.80 5,965.50 5,963.93 5,963.80 5,963.20 5,963.00 5,962.90 5,962.53 5,961.80 5,961.50 5,961.40 5,960.53 5,960.00 5,959.30 5,957.80 5,957.80 5,957.60 5,957.50 5,957.20 5,955.60 5,955.00 5,954.30 5,953.60 5,953.20 5,953.10 5,952.40 5,952.40 5,951.80 5,951.20 5,950.90 5,950.70 5,950.33 5,950.20 5,950.00 5,949.67 5,949.60 5,949.10 5,948.50 5,948.30 5,947.70 5,947.30 5,946.80 5,946.20 5,946.00 5,944.53 5,943.50 5,943.00 5,943.00 5,942.70 5,942.50 5,941.90 5,941.87 5,941.50 5,940.60 5,939.40 5,939.00 5,938.50 5,938.47 5,938.30 5,936.70 5,933.80 5,932.70 5,932.20 5,930.10 5,929.60 5,927.90 5,927.60 5,926.80 5,926.40 5,926.30 5,926.20 5,925.80 5,925.80 5,924.60 5,923.90 5,923.60 5,923.20

3 2 4 3 3 6 1 4 3 3 2 3 4 1 4 3 2 3 3 4 5 5 2 2 3 3 3 3 3 2 2 6 4 5 1 9 7 1 3 3 4 6 2 5 3 3 3 3 4 2 8 4 5 3 3 2 5 3 2 3 3 3 2 3 3 2 3 3 5 3 2 2 3 6 4 5 3 4 3 1 2 8 5 6 3 3 2 5 3 3 2 5 2 3 2 6 3 3 3 2 3 2 3 3 2 4 1 3 5 3 1 2 5 5 2 2 2 5 6 3 2 3 3 3 1 6 2 5 3 3 4 2 3 4 4 2 3 3 4 1 2 2 3 2 2 2 2 3 2 4 3 2 5 1 2 3 3 3 3 1 2 10 3 9 4 2 3 4 4 2 3 4 3 2 3 1 8 3 3 1 3 3 4 7 5 2 3 6 2 5 5 2 1 3 2 2

336 1231614 337 1244121 338 1222634 339 1218376 340 1251782 341 1242988 342 1225484 343 1244250 344 1210046 345 1241769 346 1235380 347 1235289 348 1230400 349 1244399 350 1242810 351 1226840 352 1230421 353 1242089 354 1235096 355 1228532 356 1245039 357 1228569 358 1235995 359 1250835 360 1246928 361 1250033 362 1220412 363 1226825 364 1241379 365 1226764 366 1220400 367 1230579 368 1241448 369 1244777 370 1242026 371 1244150 372 1239789 373 1212355 374 1239968 375 1233627 376 1251889 377 1226883 378 1218449 379 1232898 380 1242436 381 1242067 382 1229172 383 1215324 384 1241076 385 1245435 386 1241994 387 1230420 388 1246463 389 1243170 390 1226026 391 1219174 392 1220247 393 1218676 394 1235029 395 1233632 396 1243205 397 1243988 398 1249855 399 1243002 400 1246961 401 1241597 402 1230697 403 1215267 404 1237362 405 1242955 406 1220755 407 1246654 408 1226837 409 1236678 410 1236746 411 1223751 412 1250039 413 1235984 414 1250056 415 1246070 416 1212471 417 1246795 418 1246773 419 1247853 420 1244518 421 1244227 422 1241838 423 1240385 424 1244512 425 1235043 426 1246485 427 1229061 428 1233085 429 1244209 430 1225435

Ekonomiks

5,923.00 5,920.80 5,920.50 5,920.00 5,919.60 5,918.20 5,917.40 5,916.90 5,916.80 5,916.40 5,916.20 5,915.90 5,915.30 5,914.60 5,912.20 5,912.10 5,911.80 5,911.80 5,911.60 5,910.90 5,910.80 5,910.40 5,909.90 5,909.40 5,909.07 5,908.90 5,908.60 5,906.70 5,906.60 5,906.50 5,905.70 5,904.50 5,903.50 5,903.50 5,903.40 5,903.30 5,903.00 5,902.80 5,902.80 5,902.20 5,902.10 5,901.80 5,901.30 5,900.30 5,899.10 5,898.00 5,897.70 5,897.00 5,896.90 5,896.90 5,896.60 5,896.30 5,896.00 5,896.00 5,895.70 5,893.90 5,893.87 5,893.20 5,892.80 5,892.50 5,892.10 5,892.00 5,891.80 5,891.80 5,891.30 5,891.20 5,890.80 5,890.40 5,890.30 5,889.80 5,888.70 5,887.90 5,887.50 5,886.50 5,886.40 5,886.00 5,886.00 5,885.70 5,885.67 5,885.50 5,885.40 5,885.40 5,885.10 5,884.20 5,884.20 5,884.00 5,881.60 5,881.30 5,881.30 5,881.00 5,880.60 5,880.00 5,879.90 5,877.93 5,877.80

4 3 2 3 7 3 4 2 3 2 5 4 9 1 6 4 2 1 6 3 2 4 2 7 3 1 1 3 2 6 8 3 1 2 3 2 3 5 2 2 2 2 4 4 2 4 6 1 4 5 1 2 3 2 9 5 4 3 7 3 3 3 6 1 6 1 3 3 7 2 3 4 2 5 2 3 2 2 2 2 4 2 2 5 3 2 2 2 2 2 2 5 4 1 3

1 1241319 6,786.60 1 2 1246528 6,528.00 1 3 1225260 6,487.80 2 4 1242380 6,463.60 1 5 1240974 6,423.20 1 6 1246596 6,395.70 2 7 1242470 6,393.80 2 8 1242367 6,378.40 1 9 1242243 6,371.70 1 10 1210076 6,370.00 2 11 1242984 6,358.30 2 12 1245994 6,351.00 1 13 1246455 6,346.80 1 14 1235983 6,327.10 2 15 1221424 6,312.47 2 16 1232925 6,304.90 1 17 1246520 6,304.40 1 18 1230413 6,295.20 2 19 1225074 6,290.70 1 20 1226449 6,276.70 1 21 1230446 6,274.50 3 22 1240816 6,273.60 1 23 1215807 6,272.00 4 24 1244138 6,266.80 1 25 1244260 6,266.20 1 26 1243946 6,265.30 4 27 1224657 6,261.00 6 28 1218517 6,255.80 1 29 1241723 6,234.50 1 30 1242803 6,233.50 2 31 1225426 6,231.60 3 32 1214355 6,219.70 2 33 1244355 6,207.13 1 34 1242019 6,202.40 1 35 1242364 6,192.30 4 36 1244230 6,190.00 1 37 1240706 6,189.40 1 38 1242813 6,185.90 2 39 1210496 6,185.20 4 40 1214156 6,183.00 1 41 1244273 6,173.50 1 42 1241617 6,171.10 1 43 1226415 6,162.40 1 44 1250213 6,161.60 1 45 1240191 6,160.90 4 46 1215808 6,157.80 3 47 1240955 6,157.50 3 48 1250733 6,157.10 2 49 1244263 6,156.90 1 50 1242029 6,156.60 5 51 1230326 6,156.40 3 52 1244011 6,154.40 2 53 1214056 6,154.40 3 54 1235965 6,153.30 2 55 1233170 6,152.60 2 56 1244093 6,152.00 2 57 1241418 6,151.80 2 58 1243049 6,151.70 3 59 1229383 6,150.20 2 60 1242815 6,150.10 3 61 1220418 6,149.40 6 62 1244276 6,146.10 2 63 1120648 6,145.50 3 64 1246598 6,144.60 4 65 1230316 6,143.50 4 66 1239988 6,143.30 2 67 1241619 6,142.30 3 68 1220787 6,140.80 3 69 1239779 6,140.50 4 70 1244272 6,140.40 3 71 1218437 6,140.30 3 72 1235107 6,139.00 9 73 1225268 6,137.80 2 74 1212367 6,136.00 2 75 1245737 6,135.30 6 76 1242987 6,134.10 4 77 1218653 6,133.40 3 78 1251832 6,132.50 4 79 1210498 6,132.30 5 80 1244254 6,132.20 1 81 1235103 6,131.90 4 82 1231391 6,129.20 3 83 1222501 6,128.90 3 84 1214320 6,128.90 2 85 1242809 6,128.00 2 86 1236583 6,126.80 2 87 1243986 6,126.20 2 88 1225859 6,125.30 2 89 1244151 6,124.50 2 90 1236688 6,123.60 2 91 1244071 6,120.80 4 92 1244956 6,120.00 2 93 1234945 6,119.40 4 94 1251550 6,119.00 6 95 1222135 6,118.90 5 96 1221356 6,117.70 4 97 1246504 6,117.40 2 98 1226550 6,116.60 5 99 1246564 6,116.30 2

100 1244084 6,116.20 2

Financë

1 1250034 6,840.00 1 2 1241747 6,823.00 1 3 1220367 6,784.40 1 4 1246516 6,779.40 1 5 1240967 6,768.27 1 6 1230695 6,666.20 1 7 1242812 6,643.80 1 8 1228922 6,642.00 1 9 1241713 6,620.20 1 10 1244043 6,616.20 1 11 1214307 6,598.80 1 12 1244012 6,595.93 1 13 1231250 6,595.70 1 14 1216417 6,593.10 1 15 1228903 6,592.40 1 16 1223435 6,588.60 1 17 1246584 6,587.50 2 18 1241374 6,584.50 1 19 1250813 6,579.73 1 20 1213565 6,579.00 1 21 1223505 6,571.90 1 22 1242848 6,564.40 1 23 1242486 6,554.30 2 24 1246762 6,551.60 1 25 1241740 6,551.50 1 26 1251700 6,549.80 1 27 1246471 6,545.90 1 28 1246587 6,527.90 1 29 1231402 6,526.00 1 30 1244059 6,524.30 1 31 1216825 6,524.00 1 32 1244239 6,519.40 2 33 1250742 6,516.60 1 34 1241358 6,514.20 1 35 1240779 6,512.80 1 36 1240671 6,505.80 1 37 1223420 6,505.40 2 38 1230321 6,505.40 1 39 1245752 6,502.60 1 40 1241331 6,496.30 1 41 1244187 6,488.20 2 42 1251624 6,486.40 1 43 1231408 6,478.20 2 44 1240783 6,475.27 1 45 1241735 6,470.80 1 46 1220366 6,470.80 1 47 1236027 6,470.40 2 48 1250779 6,469.40 1 49 1246491 6,466.90 2 50 1220987 6,464.80 1 51 1242418 6,464.20 1 52 1235092 6,462.80 1 53 1241604 6,462.00 1 54 1223663 6,454.20 2 55 1242970 6,451.80 2 56 1244200 6,448.20 1 57 1213546 6,446.47 4 58 1220306 6,445.80 1 59 1232910 6,445.10 1 60 1240964 6,444.80 1 61 1240966 6,444.20 1 62 1215323 6,442.20 1 63 1240326 6,441.90 2 64 1224480 6,441.70 2 65 1250953 6,441.20 1 66 1216454 6,439.60 1 67 1236011 6,439.20 2 68 1242890 6,439.00 1 69 1241352 6,439.00 1 70 1246526 6,435.60 1 71 1220196 6,435.40 1 72 1236572 6,433.60 1 73 1230686 6,433.40 1 74 1251664 6,432.10 1 75 1241741 6,427.40 1 76 1241587 6,424.10 2 77 1246514 6,422.90 1 78 1234299 6,418.00 2 79 1244052 6,416.40 1 80 1220185 6,407.80 1 81 1242881 6,407.20 3 82 1250756 6,407.00 1 83 1230336 6,406.53 1 84 1250032 6,404.60 2 85 1219929 6,397.40 1 86 1232909 6,394.40 1 87 1244870 6,393.30 1 88 1245751 6,391.00 2 89 1220270 6,389.20 1 90 1239776 6,389.10 2 91 1221288 6,385.80 1 92 1250628 6,385.00 1 93 1244085 6,383.70 1 94 1242904 6,383.00 1 95 1225483 6,378.00 1 96 1236779 6,376.10 1 97 1240962 6,373.00 1 98 1231892 6,372.70 2 99 1243309 6,371.60 1 100 1220211 6,368.20 1 101 1244131 6,367.80 1 102 1244088 6,366.90 1 103 1241786 6,366.80 1 104 1220113 6,364.80 2 105 1244070 6,361.10 1 106 1246630 6,360.60 1 107 1240960 6,359.40 1 108 1241712 6,357.60 1 109 1240738 6,356.80 1 110 1236029 6,351.60 1 111 1241805 6,351.40 1 112 1225770 6,350.80 2 113 1247892 6,348.80 1 114 1250792 6,346.40 4 115 1247697 6,343.00 2 116 1244044 6,341.80 1 117 1242416 6,338.50 2 118 1216103 6,337.80 1 119 1216423 6,337.50 1 120 1251572 6,336.40 2 121 1240794 6,336.00 1 122 1241729 6,335.30 1 123 1244218 6,334.10 1 124 1226765 6,333.30 1 125 1220200 6,333.10 1 126 1250819 6,333.10 2 127 1242967 6,331.70 2 128 1250794 6,330.70 2 129 1240797 6,329.80 1 130 1215812 6,329.60 1 131 1230715 6,328.20 1 132 1238523 6,327.90 1 133 1235311 6,327.80 2 134 1240406 6,327.20 3 135 1243705 6,325.80 1 136 1220223 6,325.60 1 137 1242991 6,323.60 1 138 1250031 6,323.07 1 139 1223680 6,320.90 4 140 1241781 6,317.10 1 141 1250070 6,317.00 1 142 1244027 6,316.00 2 143 1221481 6,314.60 4 144 1218671 6,314.00 2 145 1244257 6,313.80 2 146 1243659 6,312.60 1 147 1250816 6,312.33 1 148 1218462 6,311.40 1 149 1235584 6,310.40 3 150 1235110 6,310.20 1 151 1225786 6,307.20 1 152 1210116 6,306.70 3 153 1235997 6,306.10 4 154 1248256 6,305.60 2 155 1213522 6,305.50 1 156 1216438 6,305.40 4 157 1246533 6,304.80 1 158 1250645 6,303.40 1 159 1241363 6,303.40 1 160 1218433 6,303.00 1 161 1213771 6,299.93 1 162 1227697 6,299.60 3 163 1228892 6,299.00 4 164 1220817 6,298.70 3 165 1246637 6,297.70 1 166 1234357 6,297.70 1 167 1247891 6,297.50 2 168 1216379 6,296.30 1 169 1218451 6,295.67 1 170 1250054 6,295.50 1 171 1250787 6,293.90 2 172 1245482 6,293.60 3 173 1216811 6,293.30 3 174 1242420 6,292.80 2 175 1228912 6,292.20 1 176 1240801 6,292.00 1 177 1241777 6,291.60 1 178 1234769 6,291.20 3 179 1221369 6,290.70 4 180 1242799 6,290.70 2 181 1245335 6,289.70 1 182 1214431 6,289.20 3 183 1240213 6,289.10 2 184 1230745 6,289.00 4 185 1241004 6,288.80 3 186 1235996 6,287.40 2 187 1235051 6,287.30 3 188 1250618 6,286.50 2 189 1226794 6,286.40 1 190 1243021 6,286.20 1 191 1221734 6,286.00 2 192 1232228 6,285.70 3 193 1242481 6,285.60 4

194 1250748 195 1241629 196 1251626 197 1220752 198 1226850 199 1241887 200 1229442 201 1241749 202 1242464 203 1220794 204 1242857 205 1238465 206 1243781 207 1238491 208 1211694 209 1246617 210 1244101 211 1225782 212 1210493 213 1241355 214 1242417 215 1234232 216 1240759 217 1215981 218 1241776 219 1229800 220 1246068 221 1218516 222 1223745 223 1235703 224 1244332 225 1229393 226 1220655 227 1243703 228 1244019 229 1246479 230 1210055 231 1243261 232 1221284 233 1235981 234 1240503 235 1232939 236 1232919 237 1244980 238 1246549 239 1243141 240 1218668 241 1246868 242 1210115 243 1235076 244 1226827 245 1210104 246 1241330 247 1235078 248 1241800 249 1250754 250 1244058 251 1233644 252 1212348 253 1210478 254 1241848 255 1240980 256 1239758 257 1226817 258 1246582 259 1219139 260 1225091 261 1211242 262 1213579 263 1230692 264 1241656 265 1029909 266 1246572 267 1239984 268 1236611 269 1244605 270 1218665 271 1225774 272 1245354 273 1232926 274 1241011 275 1231918 276 1244009 277 1225243 278 1215352 279 1250980 280 1226511 281 1215271 282 1240726 283 1229910 284 1239973 285 1230718 286 1241752 287 1218460 288 1213681 289 1244165 290 1233083 291 1234940 292 1236076 293 1211210 294 1236642 295 1250052 296 1220388 297 1239729 298 1220217 299 1214315 300 1242485 301 1242333 302 1246859 303 1219940 304 1240702 305 1242968 306 1241793 307 1250030 308 1215307 309 1239790 310 1241929 311 1246547 312 1240970 313 1246461 314 1220406 315 1244228 316 1213601 317 1240790 318 1243160 319 1243761 320 1251570 321 1239739 322 1226814 323 1245109 324 1241429 325 1242009 326 1247214 327 1211639 328 1234448 329 1210110 330 1225900 331 1244225 332 1246589 333 1226803 334 1219892 335 1216839 336 1234348 337 1244109 338 1250080 339 1213498 340 1222506 341 1216956 342 1244845 343 1230691 344 1226899 345 1245035 346 1251571 347 1244177 348 1245372 349 1251713 350 1230339 351 1232928 352 1243143 353 1228905 354 1214298 355 1225062 356 1250551 357 1244038 358 1252004 359 1244269 360 1220970 361 1234304 362 1243348 363 1250017 364 1242451 365 1242974 366 1230103 367 1230717 368 1230432 369 1214506 370 1228919 371 1250058 372 1244340 373 0921554 374 1235585 375 1239764 376 1240981 377 1229782 378 1226843 379 1212077 380 1233167 381 1226800 382 1230584 383 1235088 384 1245056 385 1240787 386 1223471 387 1225097 388 1235115 389 1247450

6,285.27 6,284.20 6,284.10 6,283.50 6,283.40 6,282.90 6,282.80 6,282.40 6,282.30 6,282.20 6,280.80 6,280.80 6,279.60 6,278.20 6,277.00 6,276.50 6,275.13 6,275.00 6,273.60 6,272.00 6,269.20 6,268.90 6,268.20 6,268.20 6,267.40 6,267.00 6,266.40 6,266.30 6,266.20 6,265.90 6,265.80 6,265.30 6,265.00 6,264.10 6,263.80 6,263.40 6,262.30 6,261.80 6,261.20 6,260.80 6,259.90 6,259.00 6,258.90 6,258.60 6,257.90 6,256.80 6,255.20 6,255.20 6,254.90 6,254.80 6,254.70 6,253.30 6,252.40 6,251.90 6,251.00 6,250.90 6,249.60 6,249.40 6,248.70 6,248.40 6,247.40 6,247.00 6,246.40 6,246.30 6,246.30 6,244.90 6,244.60 6,244.00 6,243.80 6,242.20 6,242.20 6,241.70 6,241.60 6,241.00 6,240.80 6,240.00 6,239.70 6,239.50 6,238.90 6,238.30 6,238.00 6,238.00 6,237.40 6,237.30 6,236.90 6,236.70 6,235.30 6,234.80 6,234.70 6,234.20 6,234.10 6,234.10 6,233.20 6,232.40 6,232.00 6,231.60 6,231.40 6,229.90 6,229.80 6,228.40 6,228.30 6,227.87 6,226.80 6,226.80 6,225.80 6,224.70 6,224.70 6,224.50 6,224.20 6,223.50 6,223.00 6,222.20 6,221.80 6,221.50 6,220.20 6,219.70 6,219.30 6,219.30 6,217.80 6,216.40 6,216.30 6,216.10 6,215.20 6,214.20 6,214.20 6,213.80 6,213.60 6,210.80 6,209.60 6,209.00 6,208.20 6,207.60 6,207.40 6,207.13 6,206.80 6,206.80 6,206.40 6,206.33 6,206.20 6,205.30 6,204.50 6,203.70 6,203.30 6,203.20 6,202.80 6,202.47 6,202.00 6,201.10 6,201.10 6,200.90 6,200.30 6,200.20 6,199.70 6,199.60 6,199.50 6,198.60 6,197.10 6,196.90 6,196.50 6,196.30 6,196.30 6,196.00 6,193.80 6,193.53 6,193.50 6,191.40 6,191.10 6,190.80 6,190.40 6,190.30 6,188.90 6,188.90 6,188.50 6,188.30 6,187.30 6,187.10 6,186.90 6,186.67 6,186.40 6,186.10 6,185.70 6,185.60 6,185.33 6,185.10 6,184.70 6,184.70 6,183.40 6,183.07 6,182.90 6,182.70 6,182.40 6,182.00 6,181.60 6,180.80 6,180.50 6,180.20

4 1 1 3 1 2 1 1 2 3 2 2 3 1 4 2 1 2 3 2 1 2 1 4 1 4 2 3 3 1 1 1 4 2 1 1 3 1 4 1 1 4 2 1 1 1 2 4 2 2 2 2 2 2 1 2 1 3 2 3 1 1 3 4 1 4 5 1 1 3 2 3 2 3 3 2 2 2 2 2 1 1 3 1 3 5 2 2 1 3 3 1 1 1 1 1 2 3 3 3 1 1 1 3 2 3 4 1 1 1 2 2 1 1 1 1 1 2 1 4 1 3 1 2 1 1 1 3 3 2 2 2 1 4 3 3 2 1 1 2 2 2 4 1 1 4 1 4 2 4 1 2 2 2 2 1 2 3 1 4 4 2 4 1 2 2 2 1 1 2 3 1 1 5 2 1 4 1 2 1 4 4 1 5 1 4 2 2 3 6 2 1 1 3 7 1

390 1212075 391 1246550 392 1215234 393 1236028 394 1231633 395 1226802 396 1244310 397 1210088 398 1242983 399 1242898 400 1230699 401 1220174 402 1243165 403 1244127 404 1220419 405 1242232 406 1244130 407 1225525 408 1250061 409 1227992 410 1223719 411 1210036 412 1251699 413 1220653 414 1221271 415 1235098 416 1233086 417 1248383 418 1240776 419 0843658 420 1250732 421 1242759 422 1241806 423 1218468 424 1246768 425 1246890 426 1215016 427 1246948 428 1224160 429 1252183 430 1220083

6,179.80 6,179.60 6,179.60 6,178.80 6,178.50 6,176.90 6,176.60 6,176.60 6,173.90 6,173.20 6,173.10 6,172.90 6,172.30 6,172.20 6,171.10 6,171.00 6,170.87 6,170.70 6,170.40 6,168.90 6,168.10 6,168.10 6,168.00 6,167.90 6,166.80 6,166.60 6,166.10 6,165.80 6,164.70 6,163.80 6,163.30 6,162.40 6,162.30 6,161.90 6,161.80 6,161.80 6,161.50 6,160.80 6,160.47 6,160.00 6,160.00

Informatikë Ekonomike

1 5 2 4 1 5 1 3 3 2 2 2 3 2 2 1 2 4 1 4 1 3 2 2 5 1 2 6 1 1 1 2 1 2 2 1 2 2 2 2 2

1 1216455 6,846.90 1 2 1219946 6,824.50 1 3 1242851 6,820.40 1 4 1219948 6,818.20 1 5 1220053 6,815.80 1 6 1213506 6,769.60 1 7 1246497 6,709.00 1 8 1251581 6,692.90 2 9 1231412 6,664.20 1 10 1243947 6,663.50 1 11 1230416 6,651.53 1 12 1243700 6,634.10 1 13 1240774 6,631.40 1 14 1250790 6,618.80 1 15 1241989 6,615.30 1 16 1220220 6,614.07 1 17 1246743 6,612.20 1 18 1243310 6,612.00 3 19 1221088 6,605.30 1 20 1251693 6,598.70 1 21 1229638 6,598.50 1 22 1246477 6,595.50 1 23 1230449 6,587.90 1 24 1243794 6,573.90 1 25 1244051 6,566.67 1 26 1230392 6,565.60 1 27 1244086 6,557.27 2 28 1244264 6,549.73 1 29 1220791 6,546.00 1 30 1226845 6,537.80 3 31 1213743 6,534.33 1 32 1231388 6,532.40 1 33 1243329 6,530.10 1 34 1220806 6,529.80 1 35 1243675 6,527.40 1 36 1220029 6,526.73 1 37 1245758 6,525.40 1 38 1215801 6,524.90 1 39 1210473 6,524.20 1 40 1239780 6,519.80 2 41 1230330 6,519.00 1 42 1220811 6,508.20 1 43 1243080 6,506.90 1 44 1212332 6,501.20 2 45 1224047 6,500.60 2 46 1230423 6,499.90 1 47 1236017 6,495.80 2 48 1241589 6,494.40 2 49 1240372 6,492.40 1 50 1245736 6,492.00 1 51 1244610 6,491.60 1 52 1250016 6,489.53 1 53 1244244 6,487.53 1 54 1251623 6,487.00 1 55 1219936 6,486.00 1 56 1241988 6,480.20 1 57 1248365 6,480.10 1 58 1213440 6,479.80 2 59 1235393 6,479.70 1 60 1243729 6,478.40 1 61 1220054 6,478.00 1 62 1246854 6,474.80 1 63 1210015 6,474.60 2 64 1237094 6,472.80 1 65 1246592 6,472.20 1 66 1247547 6,472.00 1 67 1215359 6,469.80 1 68 1232924 6,469.40 1 69 1230592 6,468.60 2 70 1250625 6,467.90 1 71 1243981 6,467.50 1 72 1246580 6,465.60 2 73 1219942 6,461.20 1 74 1244461 6,460.80 1 75 1223115 6,460.80 3 76 1236584 6,459.60 2 77 1220877 6,459.50 3 78 1242427 6,457.40 1 79 1220216 6,453.07 1 80 1240973 6,451.20 1 81 1225038 6,451.00 1 82 1228542 6,450.70 2 83 1225271 6,448.90 2 84 1212032 6,446.20 1 85 1230608 6,445.60 1 86 1230315 6,445.50 1 87 1242997 6,442.90 1 88 1251686 6,440.90 1 89 1228868 6,438.60 1 90 1210490 6,438.30 2 91 1215838 6,437.50 1 92 1220413 6,436.20 1 93 1210499 6,436.20 1 94 1243006 6,435.60 1 95 1235307 6,435.40 2 96 1212390 6,434.70 1 97 1242444 6,434.20 3 98 1236593 6,433.50 1 99 1226753 6,433.40 1 100 1244236 6,433.40 1 101 1245338 6,432.40 1 102 1210482 6,429.70 1 103 1242461 6,423.50 2 104 1221292 6,422.70 1 105 1251625 6,422.70 1 106 1242434 6,421.30 2 107 1226860 6,419.10 1 108 1242847 6,418.60 1 109 1240768 6,417.60 1 110 1246402 6,415.10 1 111 1248091 6,415.10 1 112 1242000 6,413.60 1 113 1248267 6,411.40 2 114 1230441 6,411.20 1 115 1250758 6,410.60 1 116 1242484 6,408.40 2 117 1223618 6,406.80 1 118 1213502 6,406.50 2 119 1251696 6,406.20 1 120 1230733 6,403.40 1 121 1245421 6,403.40 2 122 1242422 6,403.20 1 123 1241611 6,400.80 2 124 1225489 6,400.70 1 125 1244172 6,400.00 2 126 1225035 6,399.60 1 127 1230372 6,399.20 1 128 1219697 6,385.80 2 129 1222211 6,384.90 2 130 1220214 6,383.50 1 131 1212393 6,382.40 2 132 1224040 6,378.00 1 133 1220777 6,377.40 3 134 1242425 6,377.00 2 135 1244341 6,375.10 3 136 1226796 6,372.00 2 137 1244046 6,371.60 1 138 1243305 6,370.30 2 139 1220202 6,369.60 1 140 1239787 6,368.40 2 141 1225430 6,367.10 2 142 1246851 6,365.30 1 143 1246588 6,364.80 1 144 1230338 6,363.40 1 145 1218418 6,363.00 1 146 1238471 6,359.80 1 147 1225047 6,359.40 1 148 1244288 6,355.50 1 149 1232930 6,353.50 2 150 1220258 6,351.07 2 151 1242895 6,350.20 2 152 1222394 6,348.27 2

153 1220620 154 1239986 155 1247479 156 1220983 157 1236019 158 1225448 159 1243980 160 1235978 161 1220432 162 1244135 163 1236374 164 1220052 165 1230346 166 1245419 167 1245001 168 1224035 169 1226116 170 1241659 171 1226766 172 1250715 173 1244246 174 1212397 175 1216393 176 1226770 177 1214310 178 1224701 179 1248369 180 1239762 181 1226663 182 1246487 183 1220820 184 1218675 185 1250782 186 1223111 187 1246525 188 1230375 189 1227699 190 1222981 191 1215031 192 1242008 193 1226793 194 1242448 195 1250006 196 1246404 197 1211152 198 1246702 199 1244040 200 1216411

MAPO

6,348.00 6,343.00 6,342.50 6,339.20 6,338.30 6,337.00 6,336.90 6,333.80 6,333.10 6,332.20 6,331.60 6,330.30 6,328.93 6,328.80 6,328.40 6,327.90 6,324.40 6,322.00 6,321.50 6,321.00 6,320.80 6,320.20 6,319.80 6,319.73 6,318.40 6,318.30 6,315.00 6,314.90 6,313.90 6,313.40 6,310.20 6,310.10 6,308.20 6,307.90 6,307.50 6,303.00 6,302.80 6,302.30 6,298.40 6,298.30 6,297.80 6,297.70 6,297.00 6,296.80 6,296.40 6,296.40 6,295.80 6,295.70

Mjekësi e Përgjithshme

1 3 3 3 2 4 1 2 1 3 1 1 1 1 1 1 2 1 2 2 1 2 1 2 2 2 1 1 3 1 2 1 4 4 1 1 2 2 1 4 3 2 2 2 1 1 2 2

1 1244024 6,880.50 1 2 1220244 6,866.53 1 3 1213476 6,851.67 1 4 1225081 6,825.60 1 5 1240735 6,820.00 1 6 1210064 6,803.60 1 7 1251703 6,799.00 1 8 1223416 6,798.60 1 9 1241997 6,798.00 1 10 1237093 6,797.60 1 11 1213490 6,797.13 1 12 1251715 6,796.60 1 13 1221325 6,791.60 1 14 1220994 6,790.90 1 15 1230428 6,790.80 1 16 1220032 6,787.47 1 17 1238859 6,786.70 1 18 1230404 6,786.40 1 19 1235101 6,782.50 1 20 1223426 6,782.00 1 21 1212071 6,775.10 1 22 1213689 6,773.33 1 23 1220269 6,770.33 1 24 1220204 6,766.20 1 25 1233110 6,764.00 1 26 1239775 6,762.60 1 27 1243728 6,762.20 1 28 1243697 6,760.20 1 29 1220227 6,758.47 1 30 1220051 6,753.73 1 31 1213709 6,749.53 1 32 1243955 6,747.50 1 33 1250646 6,744.80 1 34 1219938 6,741.40 1 35 1213468 6,733.20 1 36 1244204 6,731.60 1 37 1230894 6,729.30 1 38 1213491 6,729.07 1 39 1241020 6,727.20 1 40 1236566 6,726.50 1 41 1220292 6,721.13 1 42 1215829 6,720.20 1 43 1251710 6,719.50 1 44 1251717 6,719.20 1 45 1251517 6,719.20 1 46 1243331 6,715.40 1 47 1230690 6,714.60 1 48 1225040 6,713.10 1 49 1215813 6,712.67 1 50 1242423 6,712.60 2 51 1220318 6,709.87 1 52 1216851 6,707.00 1 53 1238873 6,707.00 1 54 1244016 6,706.20 1 55 1210043 6,706.20 1 56 1215835 6,706.20 1 57 1252155 6,704.10 1 58 1246758 6,703.60 1 59 1220278 6,703.40 1 60 1213473 6,699.20 1 61 1247882 6,694.30 1 62 1220159 6,694.00 1 63 1250117 6,693.80 1 64 1250785 6,691.10 1 65 1243952 6,689.80 1 66 1219924 6,689.20 1 67 1210027 6,688.20 1 68 1223433 6,688.20 1 69 1242440 6,687.40 1 70 1225033 6,685.60 1 71 1239723 6,685.30 1 72 1241605 6,682.40 1 73 1218467 6,681.80 1 74 1240737 6,681.00 1 75 1220746 6,677.60 1 76 1238880 6,672.60 1 77 1231899 6,671.60 1 78 1238064 6,671.30 1 79 1238477 6,669.90 1 80 1213526 6,669.33 1 81 1213740 6,668.67 1 82 1210041 6,667.80 1 83 1214330 6,667.00 1 84 1251520 6,666.80 2 85 1211990 6,666.40 1 86 1246609 6,666.20 1 87 1230418 6,663.00 1 88 1213472 6,660.70 1 89 1220079 6,659.80 1 90 1242428 6,657.90 1 91 1221346 6,657.40 1 92 1219688 6,657.40 1 93 1219927 6,657.00 1 94 1216481 6,653.20 1 95 1228910 6,653.10 1 96 1228937 6,652.80 1 97 1210018 6,652.50 1 98 1242998 6,651.60 1 99 1214139 6,649.20 1 100 1220189 6,647.67 1 101 1244028 6,646.40 1 102 1251718 6,644.80 1 103 1251733 6,644.40 1 104 1228918 6,643.10 1 105 1251566 6,642.00 1 106 1243802 6,641.60 1 107 1213461 6,641.07 1 108 1216390 6,640.80 1 109 1251574 6,640.20 1 110 1220088 6,638.80 1 111 1240721 6,638.40 1 112 1238466 6,638.30 1 113 1250636 6,636.90 1 114 1250015 6,632.00 1 115 1246558 6,630.90 1 116 1246565 6,630.80 1 117 1220055 6,628.80 1 118 1243885 6,627.10 1 119 1225765 6,626.40 1 120 1223408 6,624.60 1 121 1220210 6,622.00 1 122 1220175 6,621.60 1 123 1243701 6,620.90 1 124 1251732 6,619.00 1 125 1225804 6,616.80 1 126 1242438 6,616.80 1 127 1215382 6,615.60 1 128 1238877 6,614.60 1 129 1235986 6,613.80 1 130 1216428 6,612.50 1 131 1243019 6,609.10 1 132 1242820 6,608.80 1 133 1220800 6,606.80 1 134 1220976 6,606.20 1 135 1225783 6,605.20 1 136 1223593 6,603.60 1 137 1241018 6,602.70 1 138 1225082 6,600.20 1 139 1224484 6,599.20 1 140 1220047 6,597.90 1 141 1246597 6,597.00 1 142 1238509 6,596.40 1 143 1225039 6,595.70 1 144 1243313 6,594.40 1 145 1240730 6,594.13 1

146 1233658 147 1210471 148 1216450 149 1239995 150 1243932 151 1220142 152 1213708 153 1225795 154 1246602 155 1243033 156 1212398 157 1244107 158 1225536 159 1230371 160 1234953 161 1243315 162 1246416 163 1242948 164 1225436 165 1251524 166 1238455 167 1251532 168 1213475 169 1243312 170 1234788 171 1244240 172 1210013 173 1216837 174 1220305 175 1221725 176 1240716 177 1238474 178 1250633 179 1230597 180 1240703 181 1213503 182 1234226 183 1210117 184 1237783 185 1242473 186 1217166 187 1243724 188 1216819 189 1246698 190 1251512 191 1228936 192 1242439 193 1212076 194 1240732 195 1233169 196 1245456 197 1233111 198 1228929 199 1246494 200 1246537 201 1244181 202 1236085 203 1243723 204 1246704 205 1251647 206 1232923 207 1225103 208 1226495 209 1243698 210 1246830 211 1213500 212 1236636 213 1251536 214 1251540 215 1220991 216 1251521 217 1240765 218 1213462 219 1246459 220 1217041 221 1239756 222 1243699 223 1243718 224 1213493 225 1237369 226 1251105 227 1217047 228 1221336 229 1246447 230 1220148 231 1228921 232 1251685 233 1220209 234 1240718 235 1218443 236 1236690 237 1242864 238 1237766 239 1225237 240 1240717

Farmaci

21 6,593.20 6,592.60 6,591.60 6,591.30 6,589.90 6,588.80 6,587.60 6,587.20 6,586.20 6,586.10 6,584.40 6,583.00 6,582.40 6,581.70 6,580.30 6,578.10 6,577.60 6,576.20 6,575.60 6,574.80 6,574.80 6,574.70 6,573.60 6,573.30 6,573.30 6,572.70 6,571.20 6,570.80 6,570.60 6,569.80 6,569.40 6,569.20 6,569.20 6,569.10 6,568.33 6,567.70 6,567.60 6,567.10 6,565.80 6,565.70 6,564.10 6,562.70 6,562.10 6,560.90 6,560.40 6,560.20 6,560.00 6,559.30 6,558.73 6,558.50 6,556.50 6,555.20 6,554.80 6,553.20 6,552.20 6,551.50 6,550.90 6,550.80 6,549.60 6,549.50 6,549.40 6,548.40 6,548.20 6,546.80 6,546.70 6,546.53 6,546.20 6,545.40 6,544.50 6,544.20 6,543.80 6,542.50 6,541.80 6,540.40 6,539.20 6,538.30 6,537.80 6,537.60 6,536.53 6,536.10 6,535.40 6,535.30 6,535.30 6,533.80 6,532.90 6,532.20 6,532.20 6,531.93 6,531.60 6,531.20 6,530.60 6,528.60 6,528.10 6,526.40 6,526.00

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1

1 1220424 6,665.00 1 2 1246442 6,610.50 1 3 1214052 6,603.50 1 4 1243335 6,557.10 1 5 1220765 6,552.90 1 6 1251507 6,548.20 1 7 1245060 6,537.80 1 8 1235063 6,531.40 1 9 1220410 6,531.30 1 10 1230426 6,525.50 1 11 1240727 6,525.33 1 12 1230716 6,524.20 2 13 1250010 6,523.80 2 14 1224053 6,522.70 2 15 1252640 6,520.00 2 16 1246468 6,519.00 2 17 1215842 6,517.90 2 18 1220229 6,506.10 2 19 1242469 6,502.50 2 20 1230322 6,493.80 2 21 1219945 6,492.30 2 22 1246567 6,489.10 1 23 1225504 6,485.20 2 24 1236565 6,481.90 2 25 1230694 6,479.80 2 26 1241578 6,478.70 1 27 1225319 6,473.30 1 28 1243933 6,468.20 2 29 1216557 6,468.00 2 30 1215818 6,465.40 2 31 1241437 6,463.20 2 32 1226836 6,462.10 2 33 1210299 6,456.90 2 34 1230600 6,449.80 2 35 1211410 6,448.40 1 36 1243061 6,448.20 1 37 1244054 6,442.40 2 38 1251546 6,440.90 2 39 1226773 6,438.40 2 40 1235057 6,435.90 2 41 1215328 6,432.00 2 42 1226456 6,432.00 1 43 1217983 6,429.20 2 44 1246694 6,428.00 2 45 1226763 6,427.50 1 46 1210119 6,427.20 2 47 1235080 6,423.70 1 48 1214583 6,420.80 2 49 1250764 6,420.40 1 50 1236644 6,419.30 2 51 1241639 6,415.70 2 52 1235987 6,414.00 2 53 1234786 6,413.30 2 54 1220753 6,412.90 1 55 1242408 6,412.30 2 56 1251519 6,411.50 2 57 1230320 6,409.50 2 58 1220760 6,408.40 1 59 1225060 6,407.90 3 60 1213482 6,405.73 2 61 1219923 6,404.70 2 62 1225071 6,404.70 2 63 1216386 6,403.80 3 64 1212350 6,403.20 3 65 1212337 6,399.90 2 66 1243300 6,399.90 1 67 1244126 6,399.40 2 68 1225087 6,399.10 2 69 1220764 6,398.20 1 70 1210017 6,396.10 2 71 1221367 6,395.70 3 72 1220809 6,394.90 2 73 1250802 6,392.87 3 74 1235992 6,390.70 3 75 1223423 6,390.20 1 76 1218419 6,387.40 2 77 1213694 6,385.60 2 78 1250747 6,384.80 2 79 1220566 6,383.60 3 80 1229795 6,382.10 2 81 1220975 6,381.40 2 82 1227698 6,381.20 2 83 1210035 6,380.80 3 84 1223470 6,379.80 3 85 1225049 6,379.00 1 86 1246774 6,377.90 1 87 1225465 6,377.40 1 88 1210032 6,375.30 3 89 1213471 6,375.20 1 90 1216817 6,374.60 2 91 1244039 6,374.50 2 92 1216849 6,373.80 2 93 1221328 6,372.13 3 94 1242023 6,372.00 3 95 1220782 6,371.70 3 96 1251557 6,370.60 3 97 1235102 6,370.20 1 98 1244360 6,369.10 2 99 1229621 6,368.10 2


22 100 1246509 101 1211996 102 1238512 103 1243966 104 1251108 105 1225522 106 1243044 107 1220821 108 1217176 109 1235317 110 1246672 111 1235977 112 1238541 113 1235071 114 1213674 115 1246648 116 1228920 117 1228908 118 1242409 119 1220814 120 1226002

MAPO 6,367.70 6,365.40 6,363.40 6,363.20 6,361.60 6,357.00 6,355.50 6,354.80 6,354.40 6,352.50 6,352.20 6,350.50 6,346.40 6,344.40 6,344.40 6,344.30 6,343.90 6,343.90 6,343.80 6,343.60 6,343.10

Stomatologji

1 3 1 2 3 1 2 1 3 3 3 2 3 1 1 1 2 2 2 3 1

1 1213459 6,834.40 1 2 1213469 6,832.60 1 3 1220205 6,704.13 1 4 1220228 6,696.33 1 5 1224033 6,686.80 1 6 1220212 6,676.10 1 7 1213514 6,657.40 1 8 1242911 6,645.30 1 9 1250783 6,644.80 1 10 1232914 6,640.40 1 11 1250004 6,639.00 1 12 1250568 6,635.60 1 13 1213464 6,624.80 1 14 1225068 6,619.60 1 15 1220761 6,611.80 1 16 1213474 6,606.20 1 17 1220750 6,583.00 1 18 1251531 6,579.50 1 19 1215790 6,567.40 1 20 1246546 6,564.40 1 21 1230313 6,559.90 1 22 1250643 6,546.00 1 23 1251573 6,539.00 1 24 1239996 6,535.20 1 25 1251618 6,534.80 1 26 1210025 6,534.00 1 27 1220792 6,532.60 1 28 1214710 6,530.27 1 29 1229003 6,528.40 1 30 1252330 6,525.80 1 31 1222199 6,523.60 2 32 1212069 6,520.80 2 33 1251558 6,519.80 2 34 1225069 6,519.30 2 35 1225083 6,516.60 1 36 1244022 6,514.60 2 37 1251575 6,513.40 1 38 1228913 6,511.80 2 39 1235399 6,511.10 2 40 1210322 6,510.90 2 41 1220179 6,507.40 1 42 1246681 6,506.40 2 43 1220182 6,505.30 2 44 1243009 6,504.80 2 45 1243984 6,499.80 1 46 1238705 6,499.30 2 47 1243040 6,499.00 2 48 1240733 6,498.30 2 49 1233651 6,494.80 2 50 1225028 6,494.40 1 51 1237089 6,494.20 2 52 1240731 6,494.10 1 53 1242896 6,493.30 1 54 1236587 6,492.30 1 55 1216832 6,491.60 1 56 1220105 6,490.00 1 57 1224643 6,489.00 2 58 1213497 6,487.80 2 59 1220213 6,485.00 1 60 1220780 6,484.00 2 61 1251688 6,483.60 2 62 1238675 6,483.20 1 63 1251652 6,482.50 3 64 1242458 6,481.50 2 65 1238489 6,481.20 2 66 1245053 6,479.00 1 67 1220169 6,478.47 2 68 1215964 6,477.90 2 69 1240995 6,477.30 1 70 1231890 6,475.90 1 71 1241017 6,475.90 2 72 1225098 6,473.80 1 73 1230403 6,472.20 1 74 1213496 6,471.10 2 75 1212335 6,468.40 2 76 1240723 6,467.60 1 77 1219900 6,464.80 2 78 1225434 6,463.70 2 79 1216452 6,463.60 1 80 1226822 6,460.00 2 81 1221689 6,460.00 2 82 1217048 6,459.20 2 83 1241014 6,455.70 2 84 1220757 6,454.20 1 85 1230399 6,453.60 2 86 1213387 6,450.20 2 87 1242878 6,448.40 2 88 1235363 6,447.60 2 89 1251689 6,446.80 2 90 1213485 6,446.73 1 91 1244213 6,446.40 1 92 1243725 6,445.80 2 93 1220260 6,445.10 2 94 1221337 6,441.90 1 95 1241026 6,440.33 2 96 1217110 6,439.60 1 97 1240999 6,438.10 2 98 1216810 6,437.80 1 99 1224026 6,436.10 2 100 1235109 6,434.00 1 101 1214335 6,432.20 2 102 1238884 6,427.70 2 103 1120029 6,425.70 2 104 1252329 6,424.20 2 105 1240725 6,422.87 2 106 1228900 6,422.00 1 107 1226483 6,421.80 2 108 1235083 6,420.30 2 109 1220654 6,420.00 2 110 1235989 6,419.40 2 111 1224395 6,418.80 2 112 1246823 6,418.70 2 113 1235990 6,417.30 2 114 1235116 6,416.60 2 115 1215305 6,416.00 1 116 1220968 6,415.00 2 117 1251506 6,414.80 2 118 1241601 6,414.40 2 119 1210316 6,410.90 2 120 1233653 6,410.00 2

Shëndet Publik

1 1215809 6,556.50 1 2 1235988 6,430.70 2 3 1250049 6,357.30 2 4 1241003 6,333.80 3 5 1228891 6,329.20 2 6 1251106 6,306.60 2 7 1216483 6,305.60 4 8 1245451 6,300.50 3 9 1220978 6,298.80 4 10 1216924 6,291.50 4 11 1225374 6,291.20 4 12 1215820 6,290.87 3 13 1243026 6,289.70 1 14 1212370 6,284.90 2 15 1219910 6,282.40 4 16 1214509 6,280.60 3 17 1235233 6,277.80 4 18 1140482 6,275.00 3 19 1246067 6,271.30 4 20 1246875 6,269.60 3 21 1234242 6,268.80 3 22 1252630 6,263.00 3 23 1238700 6,262.50 4 24 1251704 6,258.60 4 25 1246002 6,258.20 2 26 1214567 6,253.40 6 27 1241023 6,226.20 1 28 1216836 6,211.40 4 29 1217024 6,209.60 3 30 1250836 6,205.70 3 31 1213717 6,193.80 2 32 1151216 6,188.40 1 33 1250561 6,182.70 3 34 1236067 6,171.20 5 35 1210038 6,169.30 4 36 1246692 6,168.00 3 37 1235117 6,164.40 4 38 1240994 6,164.20 1 39 1238050 6,161.50 1 40 1230424 6,155.30 2

Infermieri e Përgjithshme

1 2 3 4 5 6 7 8

1220280 6,429.70 2 1252639 6,234.00 3 1235044 6,199.70 1 1227637 6,160.20 2 1215028 6,143.20 3 1148566 6,128.50 2 1235693 6,028.20 5 1235054 6,010.00 1

e martë, 18 SHTATOR 2012 www.mapo.al

9 1223666 5,980.60 3 10 1244096 5,964.60 1 11 1215247 5,959.80 1 12 1235131 5,951.60 5 13 1235958 5,947.20 2 14 1214372 5,945.40 3 15 1226405 5,939.00 4 16 1250022 5,931.50 4 17 1240352 5,928.60 2 18 1247867 5,923.70 1 19 1215403 5,922.90 3 20 1217994 5,920.50 7 21 1214700 5,919.20 3 22 1229786 5,917.40 3 23 1246755 5,916.70 8 24 1221102 5,913.00 10 25 1235128 5,911.00 5 26 1214711 5,901.47 3 27 1250197 5,896.30 8 28 1231564 5,890.20 6 29 1248573 5,888.40 3 30 1222514 5,884.20 1 31 1244934 5,874.00 7 32 1228344 5,873.10 3 33 1210114 5,872.60 5 34 1215571 5,872.20 4 35 1224153 5,870.00 5 36 1231907 5,867.50 2 37 1211627 5,855.33 6 38 1246964 5,850.70 7 39 1246885 5,850.20 5 40 1234291 5,836.20 10 41 1226125 5,828.70 3 42 1216846 5,825.90 2 43 1210195 5,824.70 7 44 1240514 5,819.60 1 45 1235591 5,819.20 7 46 1230354 5,815.60 2 47 1212023 5,806.10 3 48 1235175 5,805.60 2 49 1252219 5,804.60 2 50 1234353 5,802.10 2 51 1223678 5,801.90 4 52 1240709 5,798.53 5 53 1220756 5,798.40 5 54 1245866 5,797.30 1 55 1226035 5,795.60 3 56 1231168 5,795.40 3 57 1235699 5,795.20 2 58 1241661 5,793.50 4 59 1231898 5,791.80 5 60 1210016 5,789.10 3 61 1211494 5,788.30 1 62 1228175 5,784.80 3 63 1244220 5,782.50 4 64 1241962 5,780.00 4 65 1235442 5,779.20 5 66 1235385 5,776.60 1 67 1230387 5,773.90 3 68 1216845 5,770.70 2 69 1220519 5,769.20 4 70 1221379 5,766.93 4 71 1215831 5,763.00 3 72 1222493 5,762.00 2 73 1224343 5,761.50 4 74 1246484 5,761.10 4 75 1219784 5,760.40 8 76 1232906 5,759.00 2 77 1224342 5,747.50 6 78 1248362 5,745.60 2 79 1211194 5,745.30 2 80 1235144 5,743.20 5 81 1216985 5,742.30 3 82 1216066 5,741.40 8 83 1240712 5,739.87 2 84 1233115 5,735.40 4 85 1235328 5,733.90 8 86 1232917 5,726.50 3 87 1235299 5,725.20 4 88 1235601 5,721.60 6 89 1234497 5,719.10 4 90 1212073 5,717.80 6 91 1210034 5,716.20 5 92 1232796 5,715.40 1 93 1238450 5,715.40 5 94 1220277 5,714.53 5 95 1239777 5,713.40 2 96 1229612 5,708.70 3 97 1250040 5,707.60 2 98 1231851 5,706.00 4 99 1215295 5,703.30 2 100 1210475 5,702.10 4 101 1244882 5,701.30 4 102 1220507 5,700.30 1 103 1240920 5,697.20 4 104 1235709 5,697.10 1 105 1219138 5,696.60 6 106 1230857 5,696.20 10 107 1235192 5,695.20 2 108 1231024 5,694.20 3 109 1235722 5,693.60 1 110 1235094 5,687.70 2 111 1226826 5,685.20 8 112 1230854 5,684.40 5 113 1244129 5,684.00 2 114 1232933 5,683.50 5 115 1210101 5,681.80 3 116 1222337 5,681.40 4 117 1219504 5,678.40 9 118 1242027 5,677.60 1 119 1226669 5,677.40 5 120 1232069 5,675.80 8 121 1235575 5,672.30 2 122 1235112 5,670.90 4 123 1225781 5,668.80 4 124 1227896 5,666.70 6 125 1232978 5,665.30 5 126 1218454 5,661.20 4 127 1217050 5,659.70 6 128 1230892 5,658.80 5 129 1230345 5,657.30 2 130 1243016 5,652.80 1 131 1230893 5,649.60 6 132 1220109 5,649.47 9 133 1214685 5,649.20 4 134 1236018 5,648.50 2 135 1246094 5,648.40 2 136 1248356 5,647.40 3 137 1213828 5,646.60 1 138 1235207 5,646.10 4 139 1230361 5,646.00 7 140 1247343 5,644.60 4 141 1238850 5,643.70 4 142 1218522 5,643.00 1 143 1211429 5,642.00 2 144 1233066 5,641.70 5 145 1229818 5,636.40 1 146 1251516 5,636.40 6 147 1211418 5,635.50 3 148 1219394 5,635.10 9 149 1241945 5,631.87 3 150 1239793 5,628.50 3 151 1229596 5,625.70 1 152 1230395 5,624.20 8 153 1210237 5,623.90 2 154 1241986 5,623.20 3 155 1219934 5,618.70 5 156 1243126 5,618.60 1 157 1222468 5,618.20 1 158 1235162 5,617.40 2 159 1230350 5,616.80 3 160 1242311 5,616.30 1 161 1244373 5,612.60 4 162 1212047 5,612.60 4 163 1220317 5,606.53 9 164 1224560 5,605.60 5 165 1235458 5,601.80 1 166 1250048 5,601.47 1 167 1245499 5,601.40 2 168 1242017 5,599.10 1 169 1232943 5,599.10 2 170 1242740 5,599.00 2 171 1211231 5,598.10 2 172 1211452 5,598.10 1 173 1220184 5,597.50 3 174 1229543 5,596.90 1 175 1210012 5,596.30 7 176 1235720 5,595.00 2 177 1242831 5,593.50 4 178 1229670 5,592.60 3 179 1249832 5,591.67 3 180 1235145 5,591.00 1 181 1228976 5,590.80 6 182 1216377 5,590.00 2 183 1211192 5,589.90 1 184 1248145 5,588.80 6 185 1211144 5,586.00 5 186 1240214 5,585.20 5 187 1222976 5,585.10 2 188 1214250 5,583.20 5 189 1220565 5,581.40 5 190 1211227 5,581.00 2 191 1210078 5,574.40 6 192 1226115 5,574.20 3 193 1213932 5,574.10 2 194 1227633 5,573.40 3 195 1212021 5,569.20 2 196 1217149 5,569.00 9 197 1220243 5,568.20 3 198 1231915 5,566.00 2 199 1230829 5,561.80 2 200 1235091 5,561.40 2 201 1235410 5,561.20 3 202 1239997 5,561.10 6 203 1242542 5,561.00 3 204 1223985 5,560.00 8

205 1246400 206 1231284 207 1226266 208 1242072 209 1234341 210 1218666 211 1120063 212 1221371 213 1224031 214 1221295 215 1226065 216 1234297 217 1231455 218 1211656 219 1220137 220 1246957 221 1243780 222 1220065 223 1235468 224 1235970 225 1229839 226 1232065 227 1243859 228 1235708 229 1228004 230 1230220 231 1224586 232 1217146 233 1214367 234 1220630 235 1210596 236 1239819 237 1212064 238 1210071 239 1210047 240 1231784 241 1250050 242 1243294 243 1210051 244 1236022 245 1231174 246 1223960 247 1231777 248 1226081 249 1242040 250 1221366 251 1235324 252 1212051 253 1237326 254 1213718 255 1214588 256 1213578 257 1250195 258 1233630 259 1211193 260 1225791 261 1219993 262 1231768 263 1222221 264 1220061 265 1239696 266 1230411 267 1219496 268 1229646 269 1235245 270 1214221 271 1230357 272 1216416 273 1242817 274 1251856 275 1242011 276 1245498 277 1230884 278 1212388 279 1231086 280 1250121

Mami

5,559.70 5,559.70 5,559.40 5,557.30 5,557.10 5,555.20 5,551.80 5,551.30 5,550.50 5,550.40 5,550.20 5,550.00 5,547.70 5,543.10 5,543.10 5,543.07 5,541.20 5,541.00 5,539.80 5,537.60 5,537.00 5,536.50 5,535.60 5,535.00 5,531.93 5,531.70 5,531.40 5,530.50 5,529.60 5,529.60 5,526.40 5,526.40 5,526.30 5,525.00 5,523.20 5,522.70 5,522.20 5,521.60 5,519.50 5,519.00 5,518.50 5,518.40 5,517.90 5,517.60 5,517.60 5,517.30 5,517.30 5,517.30 5,516.60 5,516.60 5,516.30 5,516.07 5,515.70 5,512.30 5,511.60 5,511.00 5,510.80 5,510.50 5,509.60 5,507.40 5,504.80 5,504.00 5,499.90 5,499.80 5,498.70 5,497.73 5,497.20 5,496.70 5,496.50 5,495.60 5,495.30 5,492.70 5,491.80 5,491.40 5,490.40 5,488.90

2 2 1 1 9 2 7 3 3 2 1 3 2 7 2 3 3 9 3 3 1 6 1 1 7 4 6 3 6 8 1 2 4 5 9 4 3 6 2 1 1 2 3 2 5 2 5 4 2 2 2 2 1 1 2 2 3 5 1 5 4 5 8 8 3 3 6 3 6 2 1 4 6 10 1 1

1 1229934 5,884.60 4 2 1218530 5,806.40 4 3 1251525 5,773.00 2 4 1219366 5,734.80 3 5 1216391 5,642.20 4 6 1245425 5,629.60 7 7 1210029 5,622.70 4 8 1220237 5,591.00 1 9 1239879 5,542.60 2 10 1252214 5,541.40 3 11 1225865 5,532.93 3 12 1239783 5,527.90 4 13 1220150 5,508.20 7 14 1235321 5,503.40 3 15 1220323 5,503.20 1 16 1215793 5,501.07 1 17 1245817 5,490.60 1 18 1234490 5,480.90 10 19 1231634 5,479.20 10 20 1225773 5,471.80 2 21 1211211 5,471.60 2 22 1231051 5,467.60 7 23 1243275 5,448.60 2 24 1236025 5,447.40 1 25 1231638 5,447.20 6 26 1223681 5,444.67 2 27 1247567 5,444.00 4 28 1226425 5,437.80 3 29 1240291 5,425.53 4 30 1226006 5,425.20 3 31 1222483 5,423.90 8 32 1224394 5,413.30 2 33 1211073 5,400.70 3 34 1223260 5,398.40 1 35 1230849 5,398.40 9 36 1217491 5,396.80 2 37 1220257 5,393.73 6 38 1229683 5,389.10 7 39 1210089 5,388.20 5 40 1219907 5,384.90 9 41 1211209 5,382.80 2 42 1232920 5,379.70 7 43 1210474 5,378.30 6 44 1229796 5,377.70 3 45 1234871 5,375.00 8 46 1227711 5,374.60 5 47 1221361 5,373.80 2 48 1213772 5,373.73 6 49 1228946 5,373.60 2 50 1241033 5,372.80 2 51 1226659 5,368.20 7 52 1211303 5,367.00 2 53 1246646 5,364.40 3 54 1246719 5,360.80 4 55 1219899 5,360.20 8 56 1241976 5,354.10 8 57 1245430 5,353.20 6 58 1248581 5,345.80 2 59 1211247 5,341.80 2 60 1211201 5,340.40 2 61 1223254 5,340.20 3 62 1227900 5,336.00 6 63 1234094 5,333.10 5 64 1225790 5,329.40 2 65 1240347 5,329.20 2 66 1235422 5,329.00 2 67 1248250 5,328.93 2 68 1246007 5,328.20 4 69 1234914 5,326.30 7 70 12721 5,325.20 10 71 1210145 5,321.40 1 72 1219605 5,316.80 8 73 1240502 5,314.40 7 74 1227796 5,310.20 7 75 1225816 5,304.40 2 76 1245424 5,299.40 5 77 1134657 5,283.40 3 78 1245061 5,282.80 4 79 1238183 5,273.70 5 80 1231759 5,271.90 7 81 1233099 5,271.10 6 82 1231452 5,270.00 5 83 1221217 5,269.60 5 84 1234952 5,266.53 3 85 1230554 5,264.80 6 86 1234947 5,262.60 8 87 1210425 5,262.40 2 88 1210606 5,261.50 2 89 1231247 5,257.80 7 90 1235421 5,255.90 2 91 1251608 5,254.00 3 92 1213706 5,253.80 5 93 1225896 5,253.67 2 94 1220649 5,253.00 4 95 1241970 5,243.50 2 96 1220830 5,232.30 5 97 1251529 5,230.40 2 98 1210223 5,230.00 2 99 1243101 5,229.90 2 100 1234450 5,228.80 6

Teknik i Lartë Laboratori

1 1212030 6,488.00 2 2 1218506 6,445.80 2 3 1226445 6,370.30 2 4 1245464 6,359.70 3 5 1225787 6,334.10 3 6 1225320 6,322.00 3 7 1238969 6,317.00 3 8 1229067 6,314.90 4 9 1238048 6,307.50 1 10 1220971 6,302.30 4 11 1232234 6,300.50 4 12 1228886 6,299.90 3 13 1238284 6,299.10 3 14 1225061 6,298.50 3 15 1238983 6,292.60 3

16 1221081 6,290.50 3 17 1211993 6,283.20 4 18 1225066 6,280.80 5 19 1220977 6,279.90 2 20 1238047 6,269.00 4 21 1243962 6,267.30 3 22 1220238 6,263.40 4 23 1242791 6,261.10 4 24 1241657 6,240.20 5 25 1223417 6,226.10 2 26 1221347 6,221.40 3 27 1239976 6,220.10 2 28 1234955 6,211.00 4 29 1221342 6,204.50 4 30 1250714 6,202.30 2 31 1220967 6,193.60 3 32 1246816 6,193.40 2 33 1212930 6,193.00 3 34 1220295 6,191.27 3 35 1246671 6,183.60 4 36 1238265 6,180.80 4 37 1240323 6,175.40 4 38 1239982 6,160.90 2 39 1230454 6,158.60 4 40 1232788 6,158.10 4 41 1218476 6,157.20 3 42 1241061 6,148.00 3 43 1220430 6,148.00 5 44 1220652 6,145.20 3 45 1238854 6,139.30 3 46 1223598 6,133.60 3 47 1219895 6,130.30 2 48 1229579 6,129.20 2 49 1213649 6,127.60 5 50 1226004 6,118.30 4 51 1229811 6,114.60 5 52 1252216 6,113.50 1 53 1220106 6,111.90 2 54 1221398 6,107.80 2 55 1212002 6,105.90 2 56 1227257 6,101.50 6 57 1218661 6,101.20 1 58 1212929 6,100.60 4 59 1220816 6,098.60 3 60 1246088 6,095.80 9 61 1242928 6,093.90 3 62 1251098 6,093.40 3 63 1238058 6,093.10 3 64 1236245 6,092.20 3 65 1220153 6,085.40 2 66 1213541 6,080.80 4 67 1218474 6,076.00 2 68 1240705 6,074.13 1 69 1232967 6,070.00 4 70 1226499 6,066.60 2 71 1220110 6,062.67 5 72 1212091 6,060.50 3 73 1212261 6,056.50 4 74 1211208 6,055.70 1 75 1220982 6,054.60 4 76 1229681 6,052.30 3 77 1226489 6,047.80 4 78 1232937 6,047.60 3 79 1224042 6,047.20 3 80 1238528 6,046.60 3

Fizioterapi

1 1225070 6,460.50 1 2 1246633 6,384.10 3 3 1225093 6,378.20 2 4 1230434 6,369.70 2 5 1230318 6,328.60 4 6 1230349 6,302.60 1 7 1230347 6,297.90 4 8 1216593 6,259.90 2 9 1230381 6,242.90 2 10 1213876 6,212.47 2 11 1235143 6,184.30 2 12 1225908 6,178.20 2 13 1213603 6,163.80 4 14 1240397 6,161.00 1 15 1226130 6,156.90 2 16 1246709 6,152.10 2 17 1220094 6,150.30 4 18 1250812 6,149.30 7 19 1213568 6,140.67 1 20 1243336 6,133.70 1 21 1223411 6,131.10 4 22 1230355 6,129.50 3 23 1239795 6,107.70 4 24 1243714 6,106.80 2 25 1216947 6,094.60 1 26 1217143 6,091.80 7 27 1230701 6,090.90 2 28 1219690 6,089.40 2 29 1244954 6,088.60 5 30 1246620 6,080.20 4 31 1234794 6,078.40 3 32 1252711 6,070.00 3 33 1210519 6,066.40 5 34 1225053 6,049.30 1 35 1218692 6,043.20 5 36 1242028 6,042.90 6 37 1228338 6,040.60 3 38 1234817 6,039.50 3 39 1215827 6,038.67 4 40 1226003 6,037.80 5 41 1221376 6,035.50 6 42 1231104 6,031.70 3 43 1241009 6,027.00 3 44 1214690 6,022.60 1 45 1220553 6,021.30 1 46 1250681 6,008.80 2 47 1221314 6,008.40 3 48 1232968 6,006.80 5 49 1216498 6,006.20 4 50 1236422 6,001.30 4 51 1215991 6,000.80 3 52 1214580 5,998.60 4 53 1245460 5,997.70 4 54 1224681 5,997.00 1 55 1220320 5,993.13 4 56 1216826 5,989.90 2 57 0627149 5,989.30 1 58 1246871 5,988.80 4 59 1243846 5,986.30 5 60 1212050 5,985.50 4 61 1230323 5,982.20 1 62 1233636 5,980.00 6 63 1221482 5,975.10 5 64 1246069 5,974.90 7 65 1230368 5,974.00 3 66 1235587 5,972.00 2 67 1241051 5,971.40 1 68 1236648 5,967.80 2 69 1241905 5,967.70 3 70 1231081 5,965.40 7 71 1210123 5,963.50 8 72 1245818 5,962.10 2 73 1232055 5,953.70 4 74 1210028 5,953.10 2 75 1216935 5,948.70 2 76 1212025 5,947.10 3 77 1236020 5,944.70 1 78 1210010 5,941.10 3 79 1241984 5,937.50 3 80 1235448 5,934.80 2

Logopedi

1 1228894 6,583.90 1 2 1220989 6,468.90 2 3 1228975 6,308.80 3 4 1241021 6,235.60 3 5 1240729 6,034.07 2 6 1221358 5,948.80 2 7 1239861 5,935.20 3 8 1220139 5,932.70 5 9 1220072 5,920.50 5 10 1239797 5,919.30 6 11 1247996 5,918.00 5 12 1213818 5,917.60 3 13 1239974 5,917.60 3 14 1216594 5,904.00 5 15 1236578 5,903.80 3 16 1223482 5,882.30 1 17 1231919 5,879.50 4 18 1221331 5,878.80 2 19 1221306 5,867.60 5 20 1219591 5,864.00 10 21 1244614 5,860.70 3 22 1231885 5,859.20 8 23 1228864 5,851.30 3 24 1246865 5,843.20 4 25 1221196 5,841.40 2 26 1233156 5,841.10 3 27 1238750 5,837.60 3 28 1239963 5,837.00 5 29 1224400 5,835.30 5 30 1233701 5,834.40 5

Imazheri

1 1250028 6,339.80 3 2 1220510 6,337.00 2 3 1235141 6,319.40 3 4 1225442 6,313.60 2 5 1232918 6,309.60 4 6 1215973 6,304.00 3 7 1225438 6,293.10 4 8 1238382 6,272.90 2 9 1233102 6,270.10 3 10 1213532 6,267.53 4 11 1237368 6,250.60 3 12 1244618 6,248.00 2 13 1238688 6,226.60 3 14 1220747 6,225.40 2 15 1252070 6,204.60 2 16 1237084 6,181.00 2

17 1244179 6,167.50 1 18 1220748 6,161.00 1 19 1238670 6,151.40 5 20 1130455 6,131.20 3 21 1216433 6,123.20 4 22 1252441 6,122.20 2 23 1238848 6,115.30 1 24 1228985 6,107.70 2 25 1210477 6,107.70 2 26 1228751 6,101.50 1 27 1226797 6,100.20 4 28 1244089 6,098.60 2 29 1238986 6,095.80 6 30 1232801 6,093.20 3 31 1240190 6,090.40 9 32 1216840 6,089.50 3 33 1230895 6,081.60 3 34 1235711 6,080.10 2 35 1225290 6,076.00 2 36 1226801 6,073.10 5 37 1220304 6,069.87 10 38 1235300 6,068.80 3 39 1230331 6,064.10 1 40 1219903 6,062.60 2 41 1214378 6,056.80 2 42 1238686 6,056.50 5 43 1220813 6,049.10 1 44 1216816 6,045.60 2 45 1220992 6,045.20 1 46 1219756 6,043.13 3 47 1251648 6,038.80 4 48 1243024 6,038.50 3 49 1218670 6,036.40 2 50 1229002 6,034.50 2 51 1225480 6,034.20 2 52 1223651 6,032.90 5 53 1243316 6,032.20 3 54 1232966 6,030.90 4 55 1213788 6,027.90 1 56 1235999 6,023.20 5 57 1225036 6,020.30 4 58 1236576 6,019.60 9 59 1233077 6,013.90 5 60 1251578 6,013.60 2 61 1219928 6,013.60 5 62 1239991 6,001.60 4 63 1236862 5,999.40 4 64 1244010 5,999.20 6 65 1216907 5,990.90 2 66 1232922 5,986.20 3 67 1220775 5,981.70 1 68 1212026 5,980.60 3 69 1233714 5,976.00 3 70 1215900 5,972.00 3 71 1220267 5,970.93 6 72 1236638 5,964.60 5 73 1228961 5,964.20 1 74 1232899 5,961.80 4 75 1220233 5,960.70 2 76 1225771 5,958.90 4 77 1234773 5,958.00 7 78 1232908 5,957.10 5 79 1218527 5,955.10 6 80 1241015 5,954.20 3

Drejtësi 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130

1225058 1243168 1225072 1244155 1241637 1213504 1226395 1225085 1213463 1225037 1252641 1238498 1214300 1242811 1220426 1246464 1226865 1223347 1250798 1214178 1246452 1213460 1251513 1216829 1240713 1240875 1240904 1215249 1231401 1229666 1212396 1226528 1251692 1246856 1243154 1240952 1229686 1244526 1240891 1244809 1242378 1226852 1246738 1248545 1210295 1243135 1216830 1242411 1243151 1218452 1215948 1221254 1240380 1216373 1226533 1245378 1252068 1226923 1248351 1245470 1242457 1214353 1244501 1213488 1242982 1215970 1210277 1242441 1246686 1245771 1216358 1233647 1245289 1225473 1240884 1246724 1216448 1241702 1240617 1212253 1225515 1242936 1229077 1244987 1213454 1243713 1240941 1213517 1241913 1233166 1238472 1213441 1245732 1251672 1224295 1241630 1245394 1225077 1221016 1215792 1213432 1221010 1233639 1221264 1245478 1244773 1242866 1251553 1235157 1251678 1243960 1226936 1245744 1218408 1217289 1244453 1214326 1243111 1243689 1226538 1211628 1150013 1241662 1224968 1242223 1250735 1245788 1226818 1221261 1130553

6,675.70 6,665.00 6,543.80 6,496.00 6,454.90 6,445.90 6,432.50 6,411.00 6,405.30 6,391.60 6,377.60 6,352.60 6,304.40 6,299.60 6,288.60 6,288.40 6,286.60 6,279.00 6,269.40 6,257.10 6,250.40 6,243.50 6,223.60 6,220.60 6,219.87 6,209.00 6,208.20 6,208.00 6,192.70 6,182.70 6,166.30 6,157.80 6,153.00 6,151.10 6,139.60 6,139.60 6,136.50 6,136.20 6,120.70 6,117.10 6,114.80 6,111.20 6,101.20 6,095.90 6,090.00 6,085.60 6,084.70 6,072.10 6,070.40 6,068.40 6,061.80 6,054.20 6,052.00 6,039.50 6,038.10 6,031.60 6,029.40 6,029.00 6,025.00 6,023.00 6,022.80 6,022.60 6,015.80 6,008.80 6,001.40 5,992.80 5,983.50 5,982.60 5,981.10 5,980.90 5,977.40 5,959.00 5,957.50 5,956.13 5,955.90 5,948.40 5,947.60 5,933.70 5,933.20 5,933.10 5,928.00 5,920.70 5,918.80 5,918.20 5,917.40 5,914.00 5,911.00 5,909.70 5,907.80 5,906.40 5,895.90 5,893.90 5,892.10 5,891.10 5,886.40 5,885.90 5,877.60 5,876.70 5,876.60 5,876.60 5,876.40 5,872.50 5,869.60 5,868.90 5,867.50 5,866.60 5,860.30 5,859.90 5,858.30 5,853.20 5,851.50 5,850.10 5,849.80 5,849.60 5,846.90 5,846.40 5,846.20 5,843.60 5,842.00 5,841.20 5,836.10 5,833.80 5,832.00 5,831.60 5,831.00 5,825.20 5,823.80 5,822.60 5,821.10 5,820.20

1 1 2 1 3 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 4 1 1 4 1 2 4 1 1 1 1 1 3 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 4 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 4 1 1 6 4 1 1 1 1 4 1 8 3 1 1 1 1 3 1 1 5 2 4 1 5 1 1 1 2 1 1 1 1 1 1 1 1 6 1 5 4 1 4 1 5 1 3 1 2 1 4 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 4 1 1 10 1 1 1 6 5 1 10 3 5

131 132 133 134 135 136 137 138 139 140 141 142 143 144 145 146 147 148 149 150 151 152 153 154 155 156 157 158 159 160 161 162 163 164 165 166 167 168 169 170 171 172 173 174 175 176 177 178 179 180 181 182 183 184 185 186 187 188 189 190 191 192 193 194 195 196 197 198 199 200 201 202 203 204 205 206 207 208 209 210 211 212 213 214 215 216 217 218 219 220 221 222 223 224 225 226 227 228 229 230 231 232 233 234 235 236 237 238 239 240 241 242 243 244 245 246 247 248 249 250 251 252 253 254 255 256 257 258 259 260 261 262 263 264 265 266 267 268 269 270 271 272 273 274 275 276 277 278 279 280 281 282 283 284 285 286 287 288 289 290 291 292 293 294 295 296 297 298 299 300 301 302 303 304 305 306 307 308 309 310 311 312 313 314 315 316 317 318 319 320 321 322 323 324 325 326

1234821 1230557 1230993 1242450 1243774 1243075 1236008 1245170 1225045 1244525 1243343 1216844 1243350 1244158 1242584 1240370 1212386 1245343 1240928 1250810 1243660 1221411 1220993 1216809 1236775 1246548 1218006 1245956 1214050 1245346 1241901 1235266 1226969 1240894 1216384 1221051 1243976 1246613 1240881 1242872 1220245 1244583 1216532 1212379 1242281 1242739 1251093 1213391 1244982 1221086 1245740 1245180 1226838 1244433 1220170 1216928 1220219 1245411 1245386 1246861 1242985 1216468 1236550 1222564 1215984 1234781 1240893 1218531 1250563 1252017 1230401 1221119 1240866 1228994 1216597 1230333 1246822 1240947 1240886 1215256 1226831 1219719 1243968 1245756 1251107 1210158 1251716 1225428 1243114 1213520 1216385 1243115 1210328 1249763 1240885 1247668 1218482 1216068 1218705 1251680 1214589 1211257 1246706 1211978 1211266 1228519 1241998 1225557 1236651 1242804 1235276 1217108 1223550 1216823 1232940 1246675 1218026 1220815 1231197 1217043 1250706 1217007 1243769 1243791 1240678 1236634 1231779 1210516 1225368 1245543 1244586 1220990 1212140 1220840 1246573 1235515 1229425 1238902 1222652 1241607 1221058 1224298 1218512 1221003 1251828 1214291 1244810 1220241 1233634 1210349 1220980 1226914 1217115 1230488 1236656 1216946 1240215 1241513 1213436 1216449 1224145 1247249 1235287 1245966 1246056 1225467 1243158 1239708 1227006 1213210 1246776 1216581 1246541 1251739 1216723 1214299 1242832 1223743 1250864 1240536 1242087 1241079 1230786 1219612 1233648 1247620 1241013 1242591 1245522 1233625 1223565 1234463 1236781 1244456 1242770 1234163

5,818.90 5,818.50 5,818.00 5,817.80 5,815.00 5,813.90 5,812.40 5,812.30 5,811.10 5,810.30 5,810.00 5,808.90 5,807.10 5,806.60 5,800.00 5,798.00 5,793.40 5,793.40 5,786.50 5,786.10 5,783.30 5,783.20 5,782.50 5,779.20 5,778.70 5,777.90 5,775.60 5,775.00 5,772.50 5,772.40 5,770.60 5,769.00 5,768.80 5,768.00 5,767.00 5,762.40 5,759.90 5,756.80 5,753.40 5,752.80 5,752.60 5,750.70 5,747.80 5,746.40 5,745.90 5,744.60 5,744.20 5,741.90 5,739.10 5,738.90 5,737.80 5,736.60 5,735.40 5,735.30 5,733.40 5,732.40 5,729.60 5,728.80 5,727.20 5,727.20 5,725.40 5,725.20 5,724.20 5,723.90 5,723.80 5,721.60 5,721.20 5,720.90 5,720.50 5,719.30 5,718.40 5,717.80 5,717.07 5,716.30 5,715.30 5,714.80 5,713.90 5,713.80 5,713.00 5,712.80 5,712.50 5,711.20 5,710.20 5,709.70 5,709.70 5,706.30 5,704.90 5,702.40 5,697.00 5,696.20 5,694.90 5,694.50 5,691.50 5,687.80 5,685.70 5,684.50 5,681.20 5,680.80 5,680.80 5,680.10 5,679.70 5,679.50 5,678.10 5,677.90 5,675.60 5,675.60 5,675.30 5,674.20 5,672.80 5,671.70 5,669.20 5,667.30 5,666.60 5,664.80 5,663.90 5,663.50 5,660.70 5,660.60 5,660.60 5,660.20 5,657.80 5,657.80 5,654.10 5,652.00 5,649.60 5,646.40 5,645.80 5,644.80 5,644.60 5,643.60 5,643.40 5,643.00 5,642.40 5,642.30 5,641.00 5,640.90 5,640.20 5,639.50 5,637.80 5,637.80 5,637.70 5,637.50 5,636.50 5,635.20 5,634.90 5,634.10 5,632.90 5,630.67 5,629.30 5,629.20 5,627.80 5,627.80 5,627.70 5,626.20 5,625.60 5,625.00 5,623.90 5,623.50 5,622.50 5,621.90 5,621.47 5,618.90 5,618.20 5,618.00 5,615.93 5,612.60 5,612.60 5,610.10 5,608.40 5,608.30 5,608.20 5,603.30 5,603.10 5,602.20 5,602.00 5,601.00 5,600.20 5,599.90 5,599.40 5,597.90 5,596.10 5,595.80 5,594.60 5,594.40 5,592.50 5,592.00 5,591.80 5,589.60 5,589.30 5,588.90 5,588.70 5,588.40 5,588.00 5,587.00 5,587.00 5,586.50

1 1 1 2 1 1 2 2 1 1 1 1 1 1 4 1 1 2 1 1 1 3 3 1 1 1 1 1 1 1 3 1 1 1 1 1 3 1 1 2 1 1 1 1 1 3 5 3 1 3 1 2 1 1 8 1 1 3 1 2 1 1 1 6 8 7 1 1 3 6 4 1 1 4 1 1 1 2 1 1 2 1 3 1 2 1 1 1 1 1 2 1 1 2 1 1 2 4 2 1 5 1 1 2 1 1 1 1 4 1 2 1 1 5 1 1 1 1 1 4 1 1 1 1 1 3 5 1 8 1 1 1 1 1 1 1 3 2 1 1 1 1 3 1 2 1 6 1 1 1 4 1 3 1 1 3 9 3 1 3 7 4 5 1 1 1 1 10 4 1 1 1 1 4 1 5 1 1 4 1 1 5 2 1 1 2 4 1 2 1 1 1 1 1 2 1

327 328 329 330 331 332 333 334 335 336 337 338 339 340 341 342 343 344 345 346 347 348 349 350 351 352 353 354 355 356 357 358 359 360 361 362 363 364 365 366 367 368 369 370 371 372 373 374 375 376 377 378 379 380 381 382 383 384 385 386 387 388 389 390 391 392 393 394 395 396 397 398 399 400 401 402 403 404 405 406 407 408 409 410 411 412 413 414 415 416 417 418 419 420 421 422 423 424 425 426 427 428 429 430 431 432 433 434 435 436 437 438 439 440 441 442 443 444 445 446 447 448 449 450 451 452 453 454 455 456 457 458 459 460 461 462 463 464 465 466 467 468 469 470 471 472 473 474 475 476 477 478 479 480 481 482 483 484 485 486 487 488 489 490 491 492 493 494 495 496 497 498 499 500 501 502 503 504 505 506 507 508 509 510 511 512 513 514 515 516 517 518 519 520 521 522

1235089 1216824 1210486 1240911 1244488 1216496 1242980 1243983 1213530 1233640 1220797 1244405 1210521 1228737 1225833 1236598 1243092 1246785 1219986 1245244 1221094 1244449 1245107 1211682 1246712 1242643 1229648 1242901 1221022 1213791 1212657 1242818 1215998 0937676 1246693 1214443 1221215 1233663 1239959 1226905 1242749 1217187 1229253 1236659 1223677 1228356 1236626 1236787 1234449 1233012 1217025 1235064 1222644 1240373 1230438 1246877 1244846 1242800 1244136 1241644 1242025 1211698 1215553 1231073 1233683 1219703 1223750 1214929 1240882 1235998 1240873 1226009 1210287 1245103 1224333 1216738 1245770 1243249 1231756 1244282 1245766 1244516 1241647 1227066 1216821 1246808 1227090 1212108 1242538 1229517 1220059 1237090 1230661 1246435 1245361 1246634 1216577 1210166 1217797 1236043 1246438 1244497 1220027 1240944 1238217 1247438 1221089 1246576 1245323 1213346 1246061 1213549 1251709 1246515 1212169 1246472 1220984 1252559 1231205 1250699 1242582 1221321 1230382 1240205 1223540 1242125 1220523 1233635 1230344 1245883 1213394 1211274 1246807 1213416 1218233 1244574 1231085 1233082 1225170 1252500 1240256 1240381 1230192 1246813 1229780 1243000 1242942 1231888 1224345 1217375 1222470 0946268 1227652 1250009 1237108 1242479 1245533 1232832 1218380 1212145 1215961 1246551 1230794 1238982 1242940 1245773 1228341 1240392 1218470 1223496 1250806 1242909 1222460 1230559 1220276 1240560 1244145 1234813 1240856 1228252 1244026 1219623 1210194 1247219 1246449 1221327 1220103 1235714 1245304 1217540 1233060 1228518 1228948 1251640 1242789 1231258

5,586.40 5,585.20 5,585.20 5,584.00 5,583.80 5,582.70 5,582.40 5,582.20 5,581.20 5,580.30 5,580.10 5,578.60 5,578.60 5,575.40 5,574.80 5,574.60 5,574.40 5,574.30 5,572.90 5,572.90 5,571.60 5,568.10 5,564.60 5,564.20 5,563.80 5,563.80 5,563.50 5,563.40 5,563.30 5,561.20 5,560.80 5,558.20 5,557.40 5,557.20 5,554.30 5,553.20 5,550.40 5,549.00 5,546.60 5,546.50 5,546.30 5,545.20 5,543.60 5,542.30 5,540.30 5,540.00 5,539.30 5,538.70 5,537.60 5,534.50 5,534.00 5,533.20 5,533.10 5,532.70 5,531.00 5,531.00 5,530.80 5,528.20 5,528.00 5,526.30 5,524.30 5,522.00 5,521.40 5,521.40 5,520.80 5,520.60 5,520.20 5,519.20 5,518.80 5,517.90 5,516.00 5,515.20 5,514.60 5,514.60 5,514.00 5,513.60 5,513.30 5,513.00 5,512.70 5,511.80 5,511.30 5,510.90 5,510.60 5,510.00 5,509.70 5,508.20 5,508.10 5,507.93 5,507.80 5,506.50 5,506.30 5,505.40 5,505.10 5,504.80 5,504.00 5,503.90 5,503.30 5,502.60 5,501.20 5,501.00 5,500.70 5,500.30 5,500.20 5,498.20 5,496.70 5,496.00 5,495.50 5,495.20 5,495.10 5,494.80 5,493.80 5,493.07 5,491.60 5,490.60 5,490.53 5,489.30 5,488.40 5,488.10 5,488.00 5,486.80 5,486.30 5,485.80 5,485.60 5,485.30 5,485.00 5,484.80 5,484.10 5,483.80 5,483.70 5,482.80 5,482.20 5,479.80 5,479.73 5,479.60 5,478.30 5,478.20 5,478.20 5,476.20 5,474.70 5,474.00 5,473.90 5,473.60 5,472.00 5,471.60 5,471.30 5,470.60 5,470.60 5,470.10 5,469.70 5,468.80 5,468.10 5,468.00 5,467.20 5,466.33 5,465.50 5,464.80 5,464.10 5,463.60 5,462.80 5,462.00 5,461.60 5,461.50 5,460.50 5,458.70 5,457.60 5,457.30 5,457.20 5,457.10 5,456.20 5,455.20 5,455.00 5,454.50 5,454.30 5,453.60 5,453.20 5,453.10 5,452.20 5,449.10 5,448.40 5,448.00 5,447.40 5,447.40 5,447.40 5,446.40 5,446.20 5,446.20 5,445.60 5,445.40 5,445.00 5,444.00 5,443.80 5,442.80 5,442.20 5,441.80 5,441.60 5,441.20

2 7 8 1 1 1 7 10 2 1 2 1 1 4 1 7 2 1 1 1 2 1 2 1 5 1 2 9 1 2 1 3 4 2 1 1 2 2 6 2 1 1 3 4 6 6 3 1 1 2 4 4 4 1 4 3 1 1 1 8 6 3 1 1 2 7 3 1 1 1 1 8 1 1 1 1 1 3 1 4 3 1 4 1 5 2 1 2 4 1 2 2 1 2 1 1 1 1 1 3 1 3 2 1 1 1 1 2 2 7 2 1 4 3 1 2 2 2 1 2 1 5 3 9 2 1 4 2 1 1 8 2 4 1 6 1 3 5 3 3 1 5 1 2 5 3 1 4 1 1 4 1 5 4 4 2 2 1 2 2 1 2 1 4 3 2 1 1 5 1 1 10 3 1 4 2 1 2 1 8 4 3 2 2 1 2 1 1 1 1 4 2 3 5 3 1

523 524 525 526 527 528 529 530 531 532 533 534 535 536 537 538 539 540 541 542 543 544 545 546 547 548 549 550

1220326 1213824 1223741 1232258 1244434 1225459 1223009 1242059 1220854 1222229 1213946 1232912 1220165 1239774 1229835 1225297 1219913 1212147 1232936 1223317 1233107 1246555 1243765 1230430 1244463 1231782 1243975 1230748

5,441.10 5,440.40 5,440.40 5,439.70 5,438.50 5,438.40 5,437.40 5,437.30 5,437.30 5,436.67 5,436.60 5,435.20 5,434.80 5,433.60 5,432.30 5,432.13 5,430.70 5,430.50 5,430.50 5,430.00 5,429.60 5,429.30 5,428.80 5,428.80 5,428.40 5,428.20 5,427.90 5,427.40

UNIVERSITETI BUJQËSOR Menaxhim Agrobiznesi

6 2 2 3 1 2 6 4 2 2 1 5 1 1 2 3 2 3 4 1 1 5 1 5 2 1 3 2

Nr ID Pikët Pref. 1 1246470 5,921.40 2 2 1231243 5,622.30 1 3 1242345 5,496.60 4 4 1243057 5,491.00 3 5 1245400 5,490.40 3 6 1242549 5,478.50 3 7 1244031 5,475.40 5 8 1226012 5,469.10 2 9 1211068 5,466.20 4 10 1241842 5,464.30 4 11 1229371 5,461.90 2 12 1248296 5,444.40 3 13 1244542 5,403.30 3 14 1222240 5,397.90 2 15 1247291 5,397.60 5 16 1243224 5,390.60 3 17 1243203 5,390.20 1 18 1242357 5,381.80 6 19 1245139 5,375.60 2 20 1223010 5,367.47 2 21 1242556 5,367.40 7 22 1226907 5,361.50 9 23 1241684 5,341.60 4 24 1244726 5,338.50 5 25 1241060 5,332.90 4 26 1243093 5,329.00 2 27 1241728 5,326.10 2 28 1245831 5,323.00 7 29 1222585 5,321.00 6 30 1241846 5,310.60 4 31 1221276 5,305.13 6 32 1241727 5,303.50 2 33 1222553 5,295.80 1 34 1240988 5,293.40 2 35 1244408 5,272.70 3 36 1242254 5,272.40 3 37 1229366 5,271.00 2 38 1243232 5,270.20 7 39 1222979 5,260.20 3 40 1226876 5,257.60 4 41 1240851 5,257.30 1 42 1244848 5,242.20 2 43 1241416 5,240.00 2 44 1244159 5,234.20 5 45 1246770 5,232.60 3 46 1241835 5,229.60 2 47 1218137 5,219.80 2 48 1222530 5,218.50 5 49 1246696 5,203.40 4 50 1248606 5,194.90 2 51 1241739 5,179.80 2 52 1222489 5,176.70 1 53 1246947 5,174.00 3 54 1235441 5,172.00 10 55 1244416 5,164.00 2 56 1244321 5,158.00 1 57 1223117 5,154.90 5 58 1243210 5,150.10 6 59 1210111 5,140.80 4 60 1241765 5,136.00 3 61 1236097 5,134.00 5 62 1244270 5,132.70 8 63 1212054 5,131.80 3 64 1241737 5,131.00 3 65 1244489 5,125.13 8 66 1243768 5,120.00 1 67 1242583 5,119.60 2 68 1225742 5,116.73 5 69 1250112 5,113.53 4 70 1241722 5,107.40 2 71 1223107 5,104.00 2 72 1246643 5,095.20 9 73 1227496 5,090.90 7 74 1243104 5,089.50 5 75 1223176 5,083.60 3 76 1240675 5,083.40 7 77 1241646 5,081.20 7 78 1240708 5,080.10 1 79 1236629 5,080.00 2 80 1243766 5,076.20 1 81 1222517 5,075.60 2 82 1246783 5,074.50 2 83 1226877 5,073.50 7 84 1241732 5,072.00 2 85 1231847 5,068.80 5 86 1243218 5,064.70 3 87 1241755 5,061.20 3 88 1242403 5,056.50 2 89 1221214 5,054.20 5 90 1241819 5,053.40 3 91 1241764 5,043.40 9 92 1223002 5,041.70 1 93 1242035 5,041.00 9 94 1242094 5,040.60 3 95 1249752 5,040.47 1 96 1241931 5,039.10 5 97 1240921 5,035.90 3 98 1246024 5,035.70 2 99 1230154 5,035.00 9 100 1244834 5,034.10 1 101 1246414 5,033.70 1 102 1236266 5,025.50 1 103 1244053 5,022.80 10 104 1240501 5,020.00 5 105 0823467 5,017.70 4 106 1223017 5,016.00 2 107 1244465 5,015.60 4 108 1248349 5,015.10 1 109 1240953 5,014.90 3 110 1244372 5,011.07 7 111 1241734 5,010.40 1 112 1248092 5,008.20 8 113 1243152 5,005.10 2 114 1210044 5,003.60 8 115 1211689 5,003.60 2 116 1239868 4,999.73 1 117 1227015 4,999.70 4 118 1220289 4,997.00 1 119 1211402 4,994.40 2 120 1222635 4,988.20 1 121 1242340 4,987.10 3 122 1211106 4,987.00 2 123 1245465 4,986.50 8 124 1222618 4,985.90 2 125 1242644 4,984.30 3 126 1244249 4,983.80 2 127 1222632 4,980.40 4 128 1229896 4,979.80 2 129 1241909 4,977.50 7 130 1245804 4,973.60 2 131 1240508 4,973.30 1 132 1241918 4,970.00 3 133 1233198 4,969.13 7 134 1243064 4,969.00 6 135 1244847 4,967.20 2 136 1231527 4,965.00 3 137 1244459 4,964.93 9 138 1244175 4,962.20 8 139 1229412 4,960.80 2 140 1248431 4,956.93 5 141 1227305 4,955.80 5 142 1246615 4,954.40 1 143 1243907 4,953.60 2 144 1248139 4,953.00 10 145 1244359 4,951.70 3 146 1222940 4,945.80 2 147 1233872 4,942.00 9 148 1250818 4,941.90 4 149 1246955 4,941.80 2 150 1246655 4,939.50 2 151 1249789 4,938.47 5 152 1241490 4,937.90 2 153 1244309 4,936.90 2 154 1222988 4,936.60 2 155 1243344 4,935.20 2 156 1241360 4,933.60 3 157 1242400 4,933.40 2 158 1231114 4,932.20 4 159 1246812 4,931.00 4 160 1243339 4,930.53 1

Ekonomi dhe Politikë Agrare

1 1241821 5,491.40 3 2 1244362 5,490.80 4 3 1222512 5,458.70 2 4 1241785 5,440.60 3 5 1241791 5,440.40 6 6 1244339 5,431.40 2 7 1222528 5,421.80 3 8 1224613 5,414.10 9 9 1241797 5,406.20 2 10 1211683 5,405.40 2 11 1241792 5,401.20 3 12 1241840 5,397.00 3 13 1240452 5,393.40 2 14 1240903 5,386.40 2 15 1251509 5,384.40 2 16 1243213 5,383.10 10 17 1241323 5,376.50 2 18 1243133 5,366.40 10 19 1213525 5,363.90 2 20 1245525 5,359.10 3 21 1241369 5,347.60 2 22 1251666 5,345.80 2 23 1222219 5,345.33 3 24 1241802 5,339.60 4 25 1246530 5,336.50 2 26 1244413 5,330.50 2 27 1244319 5,329.93 7 28 1244119 5,321.90 3 29 1243354 5,320.50 6 30 1243243 5,319.50 6 31 1222503 5,315.60 4 32 1236596 5,297.20 3 33 1222964 5,294.40 2 34 1241745 5,286.80 2 35 1243652 5,280.70 3 36 1245865 5,276.60 8 37 1241951 5,271.80 3 38 1225123 5,267.40 5 39 1236591 5,266.40 2 40 1245775 5,252.20 7 41 1239782 5,241.40 10 42 1242527 5,240.80 3 43 1241798 5,237.80 6 44 1241742 5,229.80 2 45 1240945 5,226.70 6 46 1242535 5,220.40 5 47 1240933 5,219.50 4 48 1223137 5,219.27 3 49 1219602 5,217.27 7 50 1244327 5,216.00 2 51 1227588 5,213.00 4 52 1244494 5,210.80 5 53 1242384 5,210.20 2 54 1244061 5,205.20 2 55 1228007 5,201.10 6 56 1233411 5,201.00 8 57 1242306 5,200.00 1 58 1243226 5,197.30 3 59 1223048 5,195.20 1 60 1222551 5,193.40 2 61 1244286 5,182.20 6 62 1244473 5,181.87 2 63 1229368 5,180.30 3 64 1122435 5,171.90 1 65 1244468 5,171.13 2 66 1246610 5,170.30 3 67 1228270 5,160.70 9 68 1248381 5,158.67 7 69 1232953 5,158.50 4 70 1249924 5,157.53 6 71 1226935 5,156.60 9 72 1246062 5,151.30 1 73 1244366 5,150.40 2 74 1243077 5,147.40 3 75 1222310 5,145.80 4 76 1246791 5,145.40 2 77 1222534 5,144.00 5 78 1244118 5,139.00 2 79 1244143 5,136.20 8 80 1242387 5,135.30 5 81 1222245 5,130.40 10 82 1244141 5,130.20 3 83 1246797 5,129.80 6 84 1241370 5,124.50 2 85 1038164 5,123.30 2 86 1244041 5,122.53 5 87 1222064 5,119.20 3 88 1246929 5,119.00 2 89 1239870 5,116.40 5 90 1225813 5,115.10 2 91 1226047 5,114.60 4 92 1244520 5,114.40 3 93 1246090 5,113.60 4 94 1246606 5,104.00 1 95 1241815 5,101.20 2 96 1245433 5,100.20 6 97 1248315 5,099.33 7 98 1246945 5,090.40 7 99 1244334 5,089.60 9 100 1218369 5,087.60 2 101 1241075 5,081.10 1 102 1248067 5,079.00 9 103 1246855 5,077.60 5 104 1241339 5,071.30 2 105 1222562 5,070.30 2 106 1248382 5,070.30 6 107 1242574 5,069.40 3 108 1241788 5,068.00 10 109 1243204 5,067.20 6 110 1242083 5,063.20 4 111 1212821 5,057.40 1 112 1240198 5,055.90 7 113 1240857 5,055.00 2 114 1245100 5,053.20 8 115 1211141 5,046.20 8 116 1243664 5,042.60 2 117 1241715 5,040.50 1 118 1248397 5,037.60 10 119 1240976 5,032.80 3 120 1236006 5,030.10 9 121 1212621 5,027.10 4 122 1241373 5,020.90 1 123 1243909 5,018.30 2 124 1222005 5,005.90 2 125 1248597 5,005.80 1 126 1240781 5,005.00 1 127 1246803 5,003.90 1 128 1240860 5,003.60 6 129 1241930 5,000.80 5 130 1230524 4,995.10 7 131 1247238 4,994.40 2 132 1241397 4,993.40 5 133 1226902 4,991.00 3 134 1244747 4,991.00 10 135 1212334 4,991.00 3 136 1242923 4,988.20 2 137 1242529 4,987.80 7 138 1211132 4,985.60 8 139 1236681 4,984.90 2 140 1226069 4,982.90 2 141 1228859 4,976.33 9 142 1244437 4,968.60 4 143 1236123 4,962.00 5 144 1212647 4,959.80 2 145 1212623 4,959.70 2 146 1245532 4,958.90 2 147 1241376 4,958.80 2 148 1241631 4,956.80 4 149 1227815 4,956.40 1 150 1245891 4,956.30 3 151 1249911 4,955.53 4 152 1211254 4,953.00 7 153 1245441 4,953.00 4 154 1211080 4,950.10 7 155 1241472 4,948.00 5 156 0940833 4,946.80 4 157 1220084 4,946.07 2 158 1252590 4,944.30 3 159 1249762 4,943.60 2 160 1240606 4,942.67 5

Financë – Kontabilitet

1 1243830 6,474.90 1 2 1230727 6,343.90 1 3 1244018 6,268.40 1 4 1244063 6,265.60 1 5 1244554 6,106.80 1 6 1240782 6,084.90 1 7 1240789 6,073.00 2 8 1245746 6,015.80 4 9 1240993 5,996.20 1 10 1243831 5,996.20 1 11 1246912 5,995.30 4 12 1240905 5,986.70 3 13 1244392 5,974.40 1 14 1240541 5,967.80 2 15 1243256 5,938.00 5 16 1244917 5,930.50 1 17 1246782 5,916.40 4 18 1211244 5,888.80 3 19 1223109 5,884.20 1 20 1214296 5,881.00 1 21 1251987 5,875.80 3 22 1229376 5,874.80 2 23 1240971 5,874.00 2 24 1222140 5,861.90 4 25 1242958 5,859.40 4 26 1237239 5,852.00 4 27 1243241 5,840.50 2 28 1241954 5,833.70 4 29 1243985 5,827.70 4

30 1240986 5,821.60 2 31 1231240 5,819.90 1 32 1244337 5,812.70 1 33 1244410 5,809.40 2 34 1245830 5,805.00 2 35 1222941 5,796.90 6 36 1241388 5,795.00 1 37 1243010 5,794.60 2 38 1242569 5,793.40 2 39 1226121 5,776.60 4 40 1245388 5,776.20 6 41 1214047 5,776.00 3 42 1236776 5,774.20 3 43 1240796 5,771.90 4 44 1230842 5,770.80 3 45 1244076 5,770.30 5 46 1225189 5,762.13 1 47 1212385 5,761.90 2 48 1244221 5,755.50 2 49 1228539 5,754.00 6 50 1233624 5,749.70 5 51 1231647 5,745.20 3 52 1242276 5,744.10 2 53 1213727 5,743.20 1 54 1242555 5,737.33 2 55 1211253 5,735.10 3 56 1241841 5,734.20 1 57 1239725 5,731.40 1 58 1248355 5,730.70 4 59 1246015 5,725.50 3 60 1222223 5,719.20 4 61 1240562 5,715.80 3 62 1240997 5,715.50 2 63 1250647 5,710.80 2 64 1241520 5,709.20 1 65 1242263 5,708.90 2 66 1222520 5,705.60 1 67 1245995 5,700.80 2 68 1227729 5,699.70 4 69 1240792 5,696.10 1 70 1241896 5,694.20 2 71 1240907 5,691.90 1 72 1244604 5,691.40 4 73 1240989 5,686.70 1 74 1246688 5,686.30 3 75 1241823 5,678.40 1 76 1246501 5,675.60 2 77 1246896 5,675.00 6 78 1230445 5,674.40 6 79 1237382 5,673.60 5 80 1231773 5,673.40 4 81 1222537 5,666.80 1 82 1229367 5,661.10 1 83 1241533 5,656.40 3 84 1245504 5,656.40 3 85 1230613 5,653.00 1 86 1212381 5,648.50 4 87 1226895 5,646.50 6 88 1227631 5,645.60 7 89 1222566 5,643.60 4 90 1240959 5,642.47 1 91 1247509 5,642.20 2 92 1216404 5,638.20 7 93 1228895 5,634.00 3 94 1210303 5,633.40 3 95 1229410 5,631.30 2 96 1229808 5,626.80 7 97 1215251 5,626.20 4 98 1240892 5,622.40 1 99 1221716 5,621.50 1 100 1244439 5,614.70 3 101 1215839 5,614.60 2 102 1213622 5,610.30 1 103 1231648 5,609.80 4 104 1229031 5,609.60 2 105 1247418 5,605.80 3 106 1243053 5,605.20 3 107 1242396 5,600.00 2 108 1219563 5,596.80 3 109 1245442 5,596.40 4 110 1217990 5,596.10 5 111 1229446 5,594.90 5 112 1244029 5,594.00 3 113 1225176 5,593.20 1 114 1246809 5,592.80 3 115 1244395 5,592.50 2 116 1241935 5,588.40 3 117 1214585 5,588.20 4 118 1241743 5,579.80 2 119 1219209 5,578.50 1 120 1250064 5,577.30 1 121 1240785 5,574.80 1 122 1240724 5,572.80 3 123 1226783 5,572.20 2 124 1222574 5,568.40 2 125 1241831 5,565.60 1 126 1234853 5,561.70 2 127 1244345 5,557.60 3 128 1240982 5,555.80 3 129 1248372 5,551.50 3 130 1242956 5,551.30 3 131 1233105 5,549.10 3 132 1230602 5,547.40 4 133 1241839 5,547.00 1 134 1242013 5,542.30 5 135 1241770 5,541.80 4 136 1038100 5,541.80 2 137 1240371 5,540.80 1 138 1241826 5,539.60 2 139 1243228 5,536.00 2 140 1233637 5,535.10 8 141 1243291 5,527.40 1 142 1241432 5,527.30 3 143 1246566 5,527.30 4 144 1241772 5,525.40 2 145 1241996 5,520.10 1 146 1215788 5,519.80 1 147 1242966 5,519.60 7 148 1222174 5,519.00 5 149 1243998 5,517.50 3 150 1231374 5,515.50 2 151 1219199 5,514.20 3 152 1242961 5,514.10 4 153 1246794 5,513.80 4 154 1241799 5,510.40 1 155 1234352 5,508.60 4 156 1246880 5,507.70 3 157 1228753 5,506.80 5 158 1247223 5,506.50 2 159 1242005 5,504.00 2 160 1240683 5,499.70 1

Financë – Kontabilitet (Lushnjë)

1 1231895 5,991.50 1 2 1230353 5,670.87 4 3 1230369 5,566.20 1 4 1231031 5,388.90 1 5 1230376 5,336.40 1 6 1230377 5,295.00 1 7 1231242 5,257.80 1 8 1231253 5,215.50 1 9 1231550 5,177.80 1 10 1211159 5,013.60 1 11 1230450 4,977.20 4 12 1231658 4,967.80 1 13 1230540 4,925.20 5 14 1222557 4,915.60 5 15 1230902 4,905.20 1 16 1231428 4,860.20 1 17 1231400 4,817.70 9 18 1230463 4,812.80 1 19 1231255 4,766.40 1 20 1230553 4,742.50 5 21 1232077 4,741.73 1 22 1231894 4,740.10 1 23 1230440 4,675.60 1 24 1247660 4,674.90 7 25 1232073 4,652.20 2 26 1231422 4,638.60 1 27 1230468 4,626.10 1 28 0827347 4,614.80 1 29 1245861 4,570.60 5 30 1226106 4,560.20 2 31 1230876 4,549.60 1 32 1232072 4,499.00 1 33 1246828 4,484.20 4 34 1232140 4,479.00 10 35 1246496 4,473.50 2 36 1245219 4,471.70 4 37 1246502 4,469.80 2 38 1231409 4,467.60 1 39 1245959 4,446.20 5 40 1232134 4,423.40 1 41 1230386 4,419.80 1 42 1245375 4,394.30 1 43 0828170 4,384.90 1 44 1245653 4,374.67 6 45 1231413 4,356.00 1 46 1231069 4,354.00 1 47 1231522 4,349.00 1 48 1244160 4,347.47 5 49 1245982 4,333.60 4 50 1231512 4,327.70 2 51 1245657 4,322.73 6 52 1222715 4,320.40 9 53 1232154 4,302.40 1 54 1219985 4,301.90 1 55 1232079 4,293.40 1 56 1245841 4,280.10 5 57 1237233 4,280.00 2 58 1222375 4,275.90 1 59 1231074 4,271.00 1 60 1222590 4,247.60 1


e martë, 18 SHTATOR 2012 www.mapo.al

61 1249807 4,244.87 3 62 1123528 4,219.60 3 63 1230562 4,218.00 1 64 1241900 4,216.00 3 65 1245639 4,215.00 2 66 1130444 4,205.40 1 67 1232061 4,204.20 1 68 1221714 4,203.70 1 69 1245633 4,192.40 6 70 1230385 4,189.40 1 71 1248402 4,181.30 2 72 1231451 4,179.67 1 73 1230552 4,163.50 1 74 1240682 4,154.20 2 75 1245565 4,145.60 5 76 1231967 4,129.20 2 77 0928505 4,120.40 3 78 0928623 4,118.27 2 79 1141638 4,111.40 4 80 1230477 4,109.00 1 81 1231654 4,107.20 1 82 1232080 4,102.80 9 83 1230911 4,092.60 10 84 0827496 4,090.00 1 85 1231551 4,089.60 1 86 0615078 4,087.60 1 87 1248487 4,087.60 1 88 0607601 4,086.80 4 89 1220151 4,082.80 8 90 1231417 4,078.80 1 91 1245997 4,063.70 2 92 1231657 4,057.80 1 93 1230472 4,048.20 4 94 1230502 4,041.20 1 95 1230512 4,036.00 2 96 1240693 4,034.80 1 97 0827329 4,024.00 1 98 1231518 4,022.20 3 99 1122853 4,017.40 4 100 1245644 4,002.40 3

Menaxhim i Turizmit Rural

1 1220255 5,354.60 8 2 1240874 5,235.20 3 3 1249830 5,207.53 1 4 1240052 5,200.50 2 5 1244462 5,139.60 1 6 1241401 5,136.90 8 7 1240551 5,104.40 2 8 1229134 5,018.00 3 9 1222046 4,983.30 4 10 1246700 4,977.00 10 11 1219450 4,961.80 4 12 1222658 4,943.60 4 13 1252349 4,925.00 7 14 1246685 4,923.70 8 15 1248032 4,922.30 9 16 1226954 4,917.40 5 17 1246689 4,914.30 4 18 1231651 4,905.80 5 19 1247700 4,905.40 5 20 1139973 4,904.20 5 21 1041929 4,903.00 1 22 1244055 4,901.90 9 23 1250083 4,901.40 4 24 1240690 4,897.60 6 25 1226963 4,894.80 5 26 1241991 4,894.70 3 27 1244134 4,891.07 3 28 1246863 4,890.50 3 29 1241857 4,890.30 6 30 1228086 4,889.60 10 31 1229347 4,880.20 6 32 1227220 4,880.00 4 33 1246892 4,877.50 4 34 1226993 4,873.70 10 35 1251918 4,870.10 3 36 1242662 4,863.67 5 37 1243125 4,857.40 2 38 1140825 4,855.80 6 39 1240865 4,851.50 1 40 1245502 4,848.90 4 41 1229379 4,848.50 1 42 1243736 4,843.40 2 43 1247967 4,842.00 1 44 1242107 4,833.20 3 45 1241335 4,830.00 3 46 1251772 4,825.50 1 47 1243671 4,819.60 2 48 1229343 4,819.10 4 49 1222238 4,815.10 7 50 1245835 4,812.40 2 51 1245387 4,811.80 3 52 1222588 4,810.90 8 53 1250107 4,798.60 5 54 1245099 4,796.40 2 55 1246279 4,794.93 2 56 1245380 4,791.00 3 57 1229658 4,786.40 3 58 1226103 4,786.30 6 59 1242202 4,783.20 8 60 1233351 4,780.27 7 61 1222992 4,775.07 6 62 1245992 4,773.40 2 63 1246050 4,773.00 5 64 1243070 4,772.20 2 65 1242597 4,772.00 3 66 1246048 4,769.70 4 67 1222531 4,769.00 5 68 1248366 4,768.73 10 69 1244438 4,767.80 1 70 1240850 4,764.20 1 71 1222544 4,757.80 3 72 0847132 4,756.80 2 73 1241074 4,752.90 2 74 1240521 4,751.30 2 75 1242494 4,750.70 5 76 1242727 4,748.80 5 77 1213885 4,747.40 9 78 1242491 4,746.70 3 79 1245606 4,746.00 9 80 1231249 4,744.10 2

UNIVERSITETI POLITEKNIK I TIRANËS Inxhinieri Ndërtimi

Nr ID Pikët Pref. 1 1220804 6,791.00 1 2 1220303 6,759.20 1 3 1241293 6,739.60 1 4 1213501 6,626.50 1 5 1219935 6,617.90 1 6 1216842 6,573.30 1 7 1234234 6,541.80 1 8 1220187 6,520.73 1 9 1247227 6,514.00 1 10 1226811 6,513.00 2 11 1242004 6,503.20 1 12 1216439 6,502.20 2 13 1238503 6,500.50 1 14 1234249 6,500.50 1 15 1216425 6,492.80 1 16 1220786 6,487.10 1 17 1229776 6,485.70 2 18 1219921 6,483.40 1 19 1233168 6,480.70 1 20 1240747 6,478.80 1 21 1226132 6,478.30 3 22 1242022 6,470.00 1 23 1213664 6,468.40 2 24 1215824 6,464.40 1 25 1242463 6,447.60 1 26 1238876 6,443.10 1 27 1246436 6,439.60 1 28 1246821 6,430.90 1 29 1221280 6,419.00 1 30 1220798 6,416.80 1 31 1242882 6,405.30 1 32 1250013 6,396.80 2 33 1236615 6,390.70 1 34 1225262 6,390.20 1 35 1244082 6,379.10 2 36 1243013 6,372.70 1 37 1221692 6,370.00 1 38 1210080 6,370.00 1 39 1245749 6,364.80 1 40 1225524 6,364.70 2 41 1233160 6,363.20 1 42 1243967 6,357.90 3 43 1217051 6,353.80 1 44 1228869 6,353.60 2 45 1246644 6,353.20 1 46 1238496 6,352.80 1 47 1216827 6,348.10 1 48 1216408 6,338.80 1 49 1220822 6,330.00 4 50 1233638 6,328.40 3 51 1217030 6,320.60 4 52 1211200 6,310.70 3 53 1223596 6,307.00 2 54 1212072 6,305.00 2 55 1235077 6,301.60 2 56 1226749 6,301.30 4 57 1225052 6,300.00 1 58 1243742 6,297.50 1 59 1223419 6,292.80 3 60 1241035 6,274.40 2 61 1242466 6,272.20 3 62 1212016 6,268.40 2 63 1242796 6,266.80 1 64 1235069 6,258.60 2

65 1213759 6,256.10 1 66 1242034 6,253.40 1 67 1243730 6,250.90 2 68 1241967 6,249.60 3 69 1242814 6,249.00 1 70 1242837 6,245.60 1 71 1220789 6,243.50 2 72 1242845 6,242.10 2 73 1236232 6,235.40 3 74 1226804 6,234.10 1 75 1246829 6,230.80 1 76 1211424 6,222.40 2 77 1246641 6,217.90 2 78 1236631 6,213.00 1 79 1226839 6,211.80 3 80 1221101 6,208.50 1 81 1239792 6,204.70 3 82 1225059 6,200.80 2 83 1213986 6,185.00 2 84 1242830 6,183.93 2 85 1246616 6,179.60 1 86 1226040 6,175.60 3 87 1243731 6,171.70 1 88 1250019 6,170.20 1 89 1235058 6,167.20 2 90 1213766 6,163.40 1 91 1242432 6,162.70 5 92 1246881 6,161.70 1 93 1223959 6,161.60 1 94 1238254 6,161.30 1 95 1234235 6,160.80 4 96 1238459 6,158.10 2 97 1242465 6,157.50 1 98 1238977 6,157.00 1 99 1226757 6,155.90 4 100 1221340 6,152.60 2 101 1213758 6,149.40 1 102 1251740 6,148.20 2 103 1226772 6,145.80 2 104 1238487 6,143.70 2 105 1233845 6,141.00 2 106 1240817 6,140.40 4 107 1217985 6,128.40 5 108 1226775 6,127.60 2 109 1212053 6,126.80 2 110 1245003 6,126.40 1 111 1234767 6,124.30 4 112 1245041 6,123.70 7 113 1229604 6,123.50 4 114 1232354 6,122.10 1 115 1213770 6,122.00 1 116 1233710 6,121.10 1 117 1236240 6,118.50 1 118 1226752 6,117.80 1 119 1212375 6,117.30 2 120 1223951 6,115.00 2 121 1226039 6,109.80 3 122 1220199 6,106.80 5 123 1228517 6,106.00 6 124 1246574 6,104.00 3 125 1223969 6,101.60 2 126 1246858 6,101.50 4 127 1238485 6,100.80 1 128 1250005 6,098.70 1 129 1243041 6,098.30 4 130 1213611 6,097.70 3 131 1238903 6,091.20 1 132 1228904 6,085.70 3 133 1246819 6,083.90 3 134 1243999 6,078.00 1 135 1233626 6,075.80 2 136 1242285 6,072.40 2 137 1221348 6,071.70 1 138 1250043 6,070.80 4 139 1234340 6,065.90 1 140 1220402 6,065.80 4 141 1212031 6,065.40 2 142 1213486 6,063.93 2 143 1243318 6,061.50 3 144 1242843 6,061.40 2 145 1218513 6,060.60 3 146 1220173 6,055.40 3 147 1242785 6,052.60 2 148 1228467 6,051.20 5 149 1233211 6,046.60 3 150 1250729 6,044.30 4 151 1218503 6,041.90 4 152 1240830 6,041.30 5 153 1236574 6,039.80 4 154 1230743 6,036.30 1 155 1238473 6,035.90 2 156 1234464 6,034.80 5 157 1226140 6,033.90 2 158 1226758 6,031.70 6 159 1228878 6,026.40 2 160 1212358 6,025.80 2 161 1226144 6,022.60 2 162 1222189 6,021.90 7 163 1229032 6,021.50 5 164 1221333 6,021.40 2 165 1240756 6,021.20 1 166 1244183 6,020.30 5 167 1226019 6,019.60 1 168 1218424 6,019.60 3 169 1210329 6,018.90 1 170 1247628 6,018.90 1

Inxhinieri Hidroteknike

1 1223427 6,311.80 3 2 1218463 6,042.40 3 3 1236573 6,010.00 4 4 1236602 6,001.60 8 5 1244166 5,962.60 2 6 1243973 5,958.90 4 7 1221343 5,945.30 5 8 1239769 5,916.20 5 9 1220995 5,916.00 2 10 1243961 5,913.40 2 11 1247459 5,908.90 2 12 1221285 5,904.40 3 13 1241641 5,874.30 3 14 1247395 5,839.00 4 15 1246507 5,838.00 2 16 1225532 5,820.70 2 17 1250074 5,819.10 1 18 1213705 5,814.00 2 19 1243951 5,811.80 2 20 1241633 5,806.10 4 21 1229819 5,806.00 3 22 1210052 5,790.80 4 23 1221428 5,766.20 1 24 1230398 5,766.20 5 25 1221360 5,765.60 10 26 1220796 5,763.00 2 27 1235056 5,759.10 3 28 1229843 5,758.30 5 29 1238840 5,754.30 2 30 1226941 5,744.60 3 31 1218439 5,744.40 1 32 1243965 5,744.00 2 33 1243987 5,740.30 1 34 1221769 5,732.10 3 35 1211982 5,732.10 6 36 1221338 5,724.90 3 37 1216414 5,714.30 2 38 1236575 5,696.10 4 39 1216984 5,691.40 5 40 1244262 5,680.10 2 41 1223407 5,675.80 2 42 1125664 5,662.20 2 43 1242344 5,652.40 1 44 1218435 5,652.30 1 45 1236645 5,651.80 3 46 1226520 5,644.90 2 47 1239770 5,640.00 2 48 1234793 5,639.50 9 49 1240199 5,636.40 4 50 1220167 5,628.20 5 51 1243048 5,611.70 3 52 1216751 5,609.70 2 53 1225533 5,587.60 1 54 1234446 5,581.60 8 55 1224307 5,581.20 4 56 1238505 5,575.40 2 57 1223485 5,572.70 1 58 1235963 5,571.00 2 59 1238453 5,556.60 3 60 1245789 5,556.60 1 61 1240833 5,548.70 2 62 1228265 5,548.20 3 63 1251701 5,545.80 1 64 1241085 5,541.40 4 65 1228214 5,541.20 2 66 1244265 5,540.40 2 67 1234827 5,537.00 1 68 1226900 5,532.00 2 69 1244955 5,526.70 3 70 1216421 5,521.60 1 71 1239962 5,509.60 1 72 1229816 5,504.50 5 73 1230417 5,500.10 1 74 1227649 5,499.40 4 75 1221497 5,486.10 6 76 1040110 5,485.10 2 77 1243989 5,461.40 2 78 1232976 5,456.80 5 79 1219943 5,446.10 3 80 1236237 5,443.20 3 81 1242459 5,435.30 3 82 1226473 5,433.50 3 83 1244306 5,431.60 2 84 1225443 5,430.90 2 85 1242524 5,429.90 3 86 1231559 5,429.20 2 87 1226532 5,429.00 3

88 1221425 5,423.93 6 89 1220961 5,417.60 1 90 1233155 5,407.10 1 91 1228882 5,406.50 1 92 1223410 5,401.00 4 93 1244274 5,400.60 1 94 1244004 5,390.00 2 95 1241961 5,383.60 2 96 1223957 5,380.80 1 97 1245469 5,374.80 5 98 1236129 5,373.10 4 99 1215315 5,369.00 4 100 1226716 5,366.20 7

Inxhinieri Mjedisi

1 1250784 6,383.20 1 2 1228926 6,351.80 1 3 1251560 6,314.20 2 4 1238502 6,146.90 2 5 1225505 6,140.30 3 6 1244033 6,109.60 7 7 1250725 6,099.40 4 8 1226537 5,900.00 5 9 1032169 5,893.70 3 10 1238674 5,890.40 5 11 1225065 5,889.70 2 12 1210524 5,876.10 4 13 1232941 5,866.40 6 14 1245827 5,850.30 4 15 1250870 5,849.40 5 16 1242900 5,831.00 1 17 1225086 5,825.20 4 18 1243995 5,798.40 4 19 1214218 5,797.27 8 20 1239957 5,793.20 5 21 1225479 5,790.60 5 22 1217972 5,788.80 2 23 1246506 5,786.20 2 24 1248525 5,780.60 2 25 1225531 5,779.40 3 26 1226813 5,768.40 2 27 1226807 5,766.10 5 28 1240194 5,753.60 3 29 1235682 5,740.90 3 30 1214244 5,737.73 2 31 1228255 5,722.80 2 32 1228723 5,701.80 6 33 1215563 5,697.00 3 34 1235119 5,694.20 3 35 1211821 5,680.60 8 36 1225509 5,677.80 5 37 1226469 5,673.70 5 38 1220802 5,671.50 5 39 1227653 5,670.10 4 40 1235084 5,668.70 10 41 1223415 5,665.40 2 42 1252444 5,663.40 5 43 1216401 5,660.10 1 44 1232346 5,655.50 1 45 1228872 5,647.90 6 46 1230490 5,647.80 4 47 1221706 5,642.00 3 48 1244380 5,634.70 4 49 1210054 5,616.30 9 50 1238858 5,610.70 7 51 1240741 5,607.60 1 52 1218483 5,586.60 3 53 1233836 5,584.50 4 54 1229230 5,578.60 1 55 1217763 5,565.40 4 56 1210321 5,563.50 5 57 1222010 5,560.00 6 58 1231399 5,555.60 6 59 1240991 5,552.40 2 60 1215539 5,551.20 2 61 1241235 5,550.20 3 62 1226779 5,547.90 5 63 1230415 5,546.60 9 64 1221396 5,539.70 2 65 1239966 5,539.30 2 66 1236620 5,539.00 3 67 1244197 5,530.67 5 68 1237800 5,526.30 2 69 1245772 5,523.80 1 70 1246563 5,523.10 4 71 1216313 5,517.10 2 72 1232911 5,514.80 2 73 1229636 5,513.20 4 74 1226036 5,510.13 2 75 1252410 5,509.60 6 76 1235085 5,509.40 2 77 1210484 5,507.60 3 78 1210014 5,500.60 6 79 1238844 5,494.40 4 80 1243149 5,490.00 2 81 1230865 5,486.60 6 82 1047141 5,486.30 3 83 1242945 5,485.30 4 84 1238685 5,480.20 3 85 1216560 5,479.70 3 86 1252429 5,479.00 4 87 1217666 5,473.40 4 88 1219150 5,468.00 4 89 1213716 5,464.60 4 90 1217538 5,456.20 8 91 1223429 5,454.10 5 92 1219901 5,453.30 3 93 1219593 5,452.87 6 94 1229633 5,451.60 1 95 1220661 5,451.60 10 96 1229899 5,451.20 2 97 1251565 5,448.80 1 98 1229118 5,444.90 3 99 1212368 5,442.80 4 100 1215949 5,442.60 9

Arkitekturë (Arkitekt)

1 1220181 77.50 2 1244075 76.87 3 1240815 76.58 4 1210008 76.47 5 1244083 75.23 6 1245762 73.16 7 1246444 72.15 8 1241612 71.34 9 1230706 71.32 10 1240386 71.25 11 1230551 70.83 12 1238461 70.69 13 1216388 70.46 14 1226799 70.44 15 1230334 69.46 16 1230329 69.41 17 1246852 68.42 18 1241651 68.13 19 1233629 67.83 20 1228916 67.76 21 1251632 67.71 22 1220191 66.77 23 1243893 66.56 24 1230341 66.56 25 1220046 66.48 26 1244169 66.46 27 1244216 66.34 28 1115741 66.25 29 1223403 66.15 30 1142057 65.93 31 1241288 65.90 32 1243997 65.81 33 1242986 65.68 34 1220790 65.66 35 1210086 65.64 36 1225506 65.42 37 1246627 65.25 38 1243970 65.15 39 1240379 64.53 40 1245822 64.50 41 1213867 64.49 42 1228914 64.45 43 1138725 64.37 44 1214332 64.30 45 1231245 64.19 46 1227642 64.13 47 1228873 64.09 48 1232916 63.92 49 1244252 63.88 50 1219939 63.73 51 1244275 63.52 52 1220964 63.27 53 1214453 63.23 54 1214065 62.96 55 1246796 62.63 56 1240745 62.56 57 1225780 62.51 58 1215825 62.45 59 1242821 62.33 60 1238727 62.30 61 1124786 62.16 62 1236577 62.03 63 1238755 62.00 64 1240814 61.98 65 1223400 61.80 66 1213773 61.77 67 1244308 61.67 68 1233151 61.55 69 1214571 61.47 70 1138642 61.45 71 1230698 61.41 72 1213456 61.38 73 1243334 61.30 74 1220788 61.18 75 1238510 61.07 76 1240824 61.00 77 1220225 60.95 78 1244080 60.80

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1

79 1251518 60.77 80 1250619 60.70 81 1213651 60.67 82 1218432 60.66 83 1225497 60.58 84 1244203 60.55 85 1242990 60.54 86 1247259 60.47 87 1231882 60.43 88 1242853 60.34 89 1123089 60.33 90 1223588 60.27 91 1215971 60.04 92 1242787 59.95 93 1231406 59.31 94 1242014 59.15 95 1231896 59.15 96 1220996 59.11 97 1238758 59.09 98 1244007 59.07 99 1215063 59.02 100 1241592 58.96 101 1244090 58.93 102 1237357 58.90 103 1243938 58.81 104 1213643 58.72 105 1246521 58.70 106 1211217 58.66 107 1215311 58.55 108 1225868 58.48 109 1227980 58.45 110 1244415 58.40 111 1238874 58.26 112 1230325 58.25 113 1220773 58.05 114 1228934 57.71 115 1242996 57.66 116 1138217 57.64 117 1238478 57.63 118 1250815 57.58 119 1213516 57.51 120 1220018 57.42

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1

1 1223431 73.97 2 1239778 69.84 3 1225799 60.75 4 1241408 58.61 5 1243148 58.46 6 1246019 57.37 7 1118275 57.30 8 1242382 56.88 9 1244248 56.84 10 1240958 56.81 11 1224158 56.79 12 1244030 56.76 13 1238978 56.46 14 1218420 56.23 15 1240420 56.13 16 1234775 56.00 17 1228915 55.86 18 1218492 55.71 19 1220294 55.69 20 1214066 55.66 21 1238066 55.47 22 1243972 55.29 23 1238896 55.24 24 1150456 55.16 25 1242977 55.04 26 1234238 55.00 27 1210495 54.81 28 1250753 54.76 29 1216422 54.71 30 1245009 54.49 31 1243678 54.47 32 1246478 54.36 33 1241910 54.26 34 1238893 53.97 35 1238711 53.71 36 1213567 53.26 37 1236404 53.24 38 1248337 53.20 39 1142176 53.14 40 1250624 52.83 41 1250051 52.67 42 1251642 52.64 43 1220163 52.53 44 1235093 52.30 45 1251659 52.24 46 1218936 52.04 47 1236371 51.98 48 1215191 51.86 49 1213697 51.85 50 1246845 51.54 51 1237066 51.45 52 1218249 51.32 53 1228931 51.13 54 1220331 51.10 55 1246511 51.09 56 1242868 51.05 57 1244302 51.00 58 1244201 50.93 59 1228887 50.77 60 1240837 50.72 61 1217028 50.59 62 1242084 50.54 63 1143228 50.29 64 1230891 50.28 65 1220778 50.25 66 1245495 50.17 67 1224010 50.03 68 1240767 50.02 69 1215308 49.85 70 1238883 49.72 71 1252388 49.55 72 1213827 49.54 73 1213495 49.54 74 1150437 49.46 75 1241583 49.45 76 1215084 49.40 77 1238987 49.38 78 1226403 49.12 79 1218654 48.93 80 1125618 48.54 81 1238266 48.50 82 1226798 48.15 83 1234222 47.77 84 1041513 47.68 85 1240439 47.66 86 1236392 47.66 87 1130318 47.51 88 1234791 47.49 89 1118408 47.25 90 1236707 46.72 91 1114774 46.63 92 1251714 46.08 93 1251750 46.04 94 1133556 45.79 95 1252434 45.72 96 1220392 45.70 97 1244182 45.61 98 1245690 44.96 99 1150169 44.90 100 1233863 44.73

1 1 1 1 1 2 2 2 4 2 2 2 2 2 2 2 2 2 2 2 2 1 2 2 2 2 2 2 2 2 1 2 2 2 2 2 2 2 2 2 2 2 2 2 2 1 2 2 2 2 2 2 2 2 3 2 2 2 2 2 2 1 2 2 2 2 2 2 2 2 2 2 2 2 2 2 2 2 2 2 3 2 2 2 2 2 2 2 2 2 2 2 2 2 2 1 2 2 2 2

Arkitekturë (Urbanist)

Inxhinieri Elektrike 1 1243720 6,766.80 1 2 1242452 6,355.40 2 3 1220781 6,198.10 2 4 1226400 6,118.60 2 5 1231757 6,094.80 6 6 1246605 6,042.70 1 7 1216440 5,952.00 2 8 1211643 5,927.50 8 9 1241233 5,845.90 2 10 1228935 5,833.00 1 11 1243721 5,773.70 2 12 1220140 5,689.10 3 13 1212052 5,676.70 3 14 1241059 5,673.60 5 15 1229917 5,607.90 2 16 1242545 5,593.80 1 17 1240740 5,583.60 3 18 1220157 5,566.20 8 19 1211633 5,556.00 1 20 1240813 5,548.70 2 21 1019739 5,432.70 6 22 1250131 5,432.20 2 23 1243716 5,428.40 4 24 1243979 5,411.90 2 25 1228902 5,406.20 6 26 1225315 5,405.80 6 27 1244314 5,404.10 5 28 1222495 5,402.60 2 29 1211250 5,402.40 3 30 1241959 5,382.40 2 31 1242543 5,381.60 1 32 1250582 5,374.10 2 33 1243195 5,367.40 2 34 1237381 5,362.80 9 35 1250826 5,361.70 9 36 1213450 5,355.60 1 37 1246780 5,349.40 2 38 1241286 5,334.50 4 39 1222006 5,333.90 5 40 1237705 5,325.40 4 41 1240834 5,321.20 1 42 1230121 5,317.20 3 43 1250840 5,315.30 4 44 1247262 5,313.00 9 45 1229114 5,308.80 2 46 1235597 5,301.00 5 47 1236086 5,300.90 3 48 1245763 5,286.50 2 49 1244855 5,281.70 2

50 1210067 5,258.00 1 51 1215402 5,252.60 2 52 1226864 5,247.10 8 53 1222532 5,242.60 3 54 1226525 5,242.50 5 55 1247537 5,239.60 4 56 1211946 5,239.20 7 57 1220793 5,236.40 2 58 1241292 5,236.20 4 59 1221265 5,233.80 3 60 1231053 5,225.20 7 61 1235681 5,215.30 4 62 1212691 5,212.50 2 63 1215374 5,208.00 1 64 1243691 5,207.00 2 65 1244021 5,205.20 3 66 1215380 5,201.50 1 67 1233078 5,195.40 1 68 1231754 5,192.40 4 69 1244898 5,190.40 7 70 1230397 5,184.20 3 71 1223967 5,183.30 3 72 1251628 5,168.40 8 73 1213707 5,168.00 6 74 1246523 5,164.60 6 75 1211219 5,164.30 2 76 1242365 5,161.00 3 77 1215375 5,159.30 2 78 1213600 5,155.20 2 79 1229506 5,152.40 4 80 1232960 5,148.67 9 81 1241309 5,147.00 9 82 1237786 5,145.70 2 83 1220193 5,143.10 2 84 1236605 5,141.80 2 85 1228188 5,140.20 6 86 1248439 5,138.40 3 87 1246399 5,137.60 8 88 1213159 5,136.70 5 89 1236619 5,131.40 4 90 1227991 5,130.40 2 91 1251702 5,128.20 8 92 1243722 5,127.10 3 93 1241423 5,121.60 1 94 1235576 5,118.80 4 95 1223425 5,117.20 5 96 1246462 5,110.80 6 97 1229250 5,110.40 2 98 1214070 5,109.90 4 99 1243837 5,108.70 2 100 1224995 5,104.60 6

Energjitikë

1 1243696 6,207.90 2 2 1243018 6,134.90 1 3 1220769 6,130.20 6 4 1246604 6,124.90 2 5 1233084 6,095.50 1 6 1240771 6,019.20 6 7 1244132 6,019.20 3 8 1244195 6,017.20 4 9 1234764 6,005.60 4 10 1220795 5,985.80 4 11 1251690 5,985.00 3 12 1219130 5,970.90 5 13 1220095 5,957.00 3 14 1240827 5,948.60 1 15 1238468 5,939.20 4 16 1250025 5,938.00 2 17 1241137 5,935.10 4 18 1219144 5,908.00 7 19 1218469 5,906.10 6 20 1231369 5,899.30 2 21 1241283 5,897.30 4 22 1215794 5,895.60 3 23 1212382 5,881.20 9 24 1240821 5,880.40 2 25 1242358 5,872.60 2 26 1230749 5,872.00 5 27 1221322 5,870.30 3 28 1238855 5,870.20 2 29 1232974 5,859.00 3 30 1226782 5,856.20 2 31 1221441 5,855.70 3 32 1240766 5,855.40 2 33 1217586 5,829.10 5 34 1242993 5,817.60 3 35 1241614 5,812.60 5 36 1240826 5,793.70 2 37 1244048 5,790.50 6 38 1215351 5,789.80 3 39 1240812 5,789.60 2 40 1233185 5,770.30 5 41 1250012 5,766.00 2 42 1242822 5,751.20 7 43 1234772 5,748.40 5 44 1246723 5,737.20 4 45 1252332 5,732.10 1 46 1216375 5,730.70 2 47 1227589 5,727.70 1 48 1242541 5,720.40 1 49 1250007 5,717.33 3 50 1250027 5,711.50 3 51 1238909 5,702.60 3 52 1221397 5,699.50 4 53 1231975 5,697.60 2 54 1220183 5,687.20 3 55 1230365 5,686.50 6 56 1246753 5,680.10 3 57 1233154 5,675.40 3 58 1251095 5,671.10 2 59 1212056 5,670.00 5 60 1222251 5,663.60 4 61 1246500 5,659.87 7 62 1226795 5,644.00 3 63 1233093 5,626.50 9 64 1241971 5,626.40 2 65 1241109 5,613.00 5 66 1219517 5,603.60 3 67 1210075 5,594.20 4 68 1217705 5,585.60 6 69 1244857 5,583.40 3 70 1215967 5,581.80 2 71 1215298 5,576.20 2 72 1214123 5,576.00 5 73 1221676 5,543.50 1 74 1210057 5,539.90 4 75 1242846 5,539.50 9 76 1244863 5,539.20 1 77 1223981 5,537.60 1 78 1232929 5,537.60 6 79 1240750 5,536.60 4 80 1241239 5,533.90 5 81 1241618 5,528.20 2 82 1220656 5,527.20 6 83 1244307 5,524.40 1 84 1228759 5,516.50 6 85 1245034 5,514.10 6 86 1229650 5,511.20 5 87 1235302 5,505.80 9 88 1221469 5,502.40 3 89 1250791 5,495.00 3 90 1215957 5,488.80 4 91 1216312 5,485.20 9 92 1219201 5,480.80 6 93 1235400 5,477.80 3 94 1215586 5,475.40 2 95 1243223 5,472.00 1 96 1215367 5,470.20 4 97 1236557 5,468.90 6 98 1241111 5,437.70 4 99 1236530 5,437.40 1 100 1232972 5,436.30 5

Inxhinieri Mekatronike

1 1236677 6,241.70 1 2 1250630 6,147.90 5 3 1225802 6,102.90 5 4 1220087 6,096.10 4 5 1240808 6,021.80 2 6 1236012 6,004.40 1 7 1251511 5,992.60 5 8 1228917 5,985.90 2 9 1243039 5,984.20 3 10 1220044 5,979.40 3 11 1240760 5,932.10 2 12 1223992 5,883.40 4 13 1245455 5,870.40 7 14 1241407 5,860.70 1 15 1213693 5,854.30 5 16 1241222 5,825.20 4 17 1243029 5,822.10 1 18 1238500 5,816.80 4 19 1241521 5,810.90 3 20 1241104 5,803.30 4 21 1238875 5,794.60 3 22 1224771 5,784.80 1 23 1241139 5,782.30 1 24 1245748 5,774.20 1 25 1241387 5,724.90 4 26 1220030 5,711.00 2 27 1242929 5,680.20 4 28 1228883 5,675.00 4 29 1238272 5,670.80 1 30 1241149 5,667.30 4 31 1220783 5,660.10 6 32 1244077 5,657.20 3 33 1230744 5,613.60 2 34 1228861 5,600.20 6 35 1241215 5,579.40 2 36 1215965 5,572.20 4 37 1244924 5,561.70 2 38 1224135 5,518.40 4 39 1236592 5,513.20 2 40 1240811 5,512.30 1

41 1230700 5,510.90 1 42 1226324 5,462.50 2 43 1220144 5,454.40 7 44 1213804 5,453.40 1 45 1224431 5,435.10 4 46 1231924 5,425.50 6 47 1241219 5,421.60 1 48 1215395 5,415.70 1 49 1246006 5,391.60 2 50 1220028 5,387.80 4 51 1210320 5,377.30 1 52 1241454 5,376.00 1 53 1244196 5,371.10 8 54 1212005 5,359.40 3 55 1224131 5,354.07 2 56 1243977 5,352.50 2 57 1235294 5,352.20 7 58 1239989 5,347.10 2 59 1241248 5,345.70 10 60 1243956 5,343.80 8 61 1214427 5,341.00 10 62 1241246 5,340.00 10 63 1247240 5,336.60 8 64 1242870 5,325.40 4 65 1236219 5,321.00 7 66 1244035 5,306.80 2 67 1246535 5,300.00 3 68 1248081 5,290.13 6 69 1210074 5,288.30 5 70 1223965 5,277.40 1 71 1220038 5,273.80 2 72 1210030 5,273.80 9 73 1243322 5,273.60 4 74 1210100 5,273.20 7 75 1240424 5,268.20 4 76 1226816 5,266.20 2 77 1228876 5,260.60 6 78 1240778 5,260.60 2 79 1239954 5,259.10 4 80 1244814 5,257.00 2 81 1241027 5,252.10 3 82 1244167 5,240.80 3 83 1215383 5,239.30 1 84 1242550 5,238.40 9 85 1142213 5,236.90 1 86 1240835 5,231.70 7 87 1210526 5,229.00 10 88 1235372 5,227.10 7 89 1243020 5,226.80 2 90 1240396 5,212.50 2 91 1214449 5,210.10 5 92 1210324 5,209.80 9 93 1221353 5,202.50 6 94 1241238 5,198.40 5 95 1244435 5,192.00 3 96 1246016 5,188.70 6 97 1243672 5,186.00 10 98 1242938 5,181.10 2 99 1226724 5,178.80 1 100 1240440 5,177.50 7

Inxhinieri Fizike

1 1250567 5,972.30 2 2 1243982 5,542.70 2 3 1221751 5,293.20 7 4 1210476 5,278.50 3 5 1244001 5,218.00 5 6 1232979 5,193.40 4 7 1224151 5,189.90 1 8 1235588 5,185.80 9 9 1247809 5,161.80 9 10 1213767 5,131.00 1 11 1226574 5,091.73 9 12 1210291 5,082.50 7 13 1217119 5,046.40 5 14 1246488 5,020.40 5 15 1243311 5,011.90 5 16 1210157 5,005.80 4 17 1210127 4,949.60 2 18 1252571 4,926.20 8 19 1225572 4,913.93 2 20 1230881 4,902.80 7 21 1240917 4,887.90 8 22 1215587 4,884.30 1 23 1242174 4,858.80 7 24 1215245 4,849.00 2 25 1243925 4,832.20 3 26 1240630 4,830.20 9 27 1218230 4,805.40 7 28 1248497 4,786.80 5 29 1123814 4,774.80 8 30 1224405 4,769.40 10 31 1252328 4,765.00 2 32 1242779 4,762.40 5 33 1246727 4,754.60 6 34 1250814 4,753.33 8 35 1210069 4,747.90 8 36 1218664 4,741.30 2 37 1224354 4,739.00 1 38 1240734 4,729.20 2 39 1242355 4,728.10 1 40 1214148 4,720.00 2 41 1236728 4,718.80 1 42 1235629 4,718.20 6 43 1224380 4,701.10 9 44 1229647 4,698.70 10 45 1235121 4,685.20 6 46 1226897 4,680.00 3 47 1222917 4,679.80 4 48 1241658 4,678.80 10 49 1221362 4,677.00 4 50 1250075 4,677.00 9 51 1212061 4,672.80 2 52 1240477 4,653.00 9 53 1223884 4,650.70 7 54 1224473 4,649.40 5 55 1235785 4,630.40 6 56 1224296 4,629.50 6 57 1224369 4,627.40 5 58 1241268 4,620.30 6 59 1242552 4,611.40 2 60 1243197 4,607.80 4 61 1245023 4,605.60 8 62 1218695 4,598.60 8 63 1239712 4,593.60 5 64 1224058 4,590.90 6 65 1241915 4,582.20 10 66 1218519 4,580.80 4 67 1228940 4,579.20 7 68 1224418 4,570.70 4 69 1224075 4,570.60 3 70 1247258 4,565.40 1 71 1229589 4,562.40 5 72 1245490 4,562.40 6 73 1213837 4,554.93 6 74 1242533 4,552.40 9 75 1242462 4,546.00 3 76 1245047 4,536.80 5 77 1223854 4,535.00 2 78 1241411 4,534.80 3 79 1243747 4,534.60 7 80 1124271 4,529.40 7 81 1241112 4,526.00 2 82 1224064 4,525.93 3 83 1235335 4,524.00 4 84 1235264 4,523.00 4 85 1241689 4,513.60 6 86 1244100 4,512.80 2 87 1131586 4,507.20 2 88 1230261 4,507.00 4 89 1240609 4,504.47 4 90 1244878 4,503.60 3 91 1210284 4,502.80 2 92 1228268 4,501.20 2 93 1248535 4,495.70 1 94 1250091 4,495.40 6 95 1233100 4,492.80 5 96 1244839 4,492.20 3 97 1211070 4,487.20 3 98 1221881 4,486.00 4 99 1231591 4,485.20 2 100 1238261 4,485.10 6

Inxhinieri Matematike

1 1218459 6,175.40 4 2 1241436 5,964.40 5 3 1250751 5,704.40 2 4 1216419 5,687.00 1 5 1224037 5,656.60 9 6 1220770 5,618.20 6 7 1220414 5,572.60 5 8 1211237 5,567.80 2 9 1243290 5,531.70 6 10 1251791 5,529.40 5 11 1250789 5,508.20 9 12 1230351 5,473.20 3 13 1222586 5,382.27 5 14 1245864 5,378.10 4 15 1235700 5,363.30 6 16 1242016 5,359.80 5 17 1218135 5,352.40 7 18 1217094 5,337.00 5 19 1244887 5,329.00 5 20 1211448 5,324.30 6 21 1215314 5,320.60 6 22 1235411 5,320.50 7 23 1227979 5,318.60 7 24 1225241 5,304.60 8 25 1214425 5,304.40 2 26 1211195 5,296.20 5 27 1243308 5,295.80 8 28 1212934 5,264.10 3 29 1214519 5,250.13 3 30 1223993 5,249.10 5 31 1243268 5,247.10 4

32 1228596 5,240.87 3 33 1222210 5,234.20 1 34 1246542 5,232.80 6 35 1244670 5,223.20 3 36 1219565 5,215.60 3 37 1230888 5,211.80 6 38 1245511 5,207.60 7 39 1217805 5,193.00 4 40 1217106 5,191.70 3 41 1249802 5,181.73 1 42 1242834 5,177.70 1 43 1245858 5,157.20 3 44 1231108 5,150.90 5 45 1235059 5,147.90 7 46 1224336 5,144.40 5 47 1219398 5,139.40 8 48 1243669 5,139.20 6 49 1210489 5,131.00 6 50 1247936 5,130.40 3 51 1216306 5,114.40 5 52 1224360 5,107.80 7 53 1219379 5,106.40 3 54 1250605 5,104.60 2 55 1243251 5,095.00 2 56 1222254 5,071.30 2 57 1239945 5,068.20 6 58 1229626 5,068.20 3 59 1220098 5,066.67 10 60 1233187 5,064.87 1 61 1247989 5,063.30 10 62 1235845 5,062.40 6 63 1247972 5,058.40 10 64 1248419 5,057.60 4 65 1214094 5,056.47 1 66 1243923 5,055.20 7 67 1232102 5,053.50 6 68 1225261 5,052.40 3 69 1220425 5,043.70 4 70 1246927 5,040.60 2 71 1240992 5,040.20 4 72 1243333 5,039.20 8 73 1231772 5,036.60 3 74 1214426 5,035.20 1 75 1212924 5,034.20 5 76 1231094 5,030.40 8 77 1229630 5,029.00 2 78 1223973 5,012.60 4 79 1213814 5,012.30 5 80 1211848 5,006.50 2 81 1224321 4,988.20 3 82 1229602 4,983.60 8 83 1252604 4,983.10 3 84 1221988 4,980.60 4 85 1217148 4,976.60 4 86 1242963 4,971.40 6 87 1233189 4,969.87 2 88 1234350 4,969.40 3 89 1218651 4,968.10 6 90 1219779 4,958.80 5 91 1225493 4,957.93 3 92 1214172 4,948.80 8 93 1241941 4,947.60 10 94 1233218 4,944.80 6 95 1214775 4,943.73 6 96 1236622 4,943.20 9 97 1221999 4,937.60 4 98 1211213 4,936.50 3 99 1212333 4,936.20 1 100 1214429 4,933.90 7

Inxhinieri Mekanike

1 1217137 6,187.20 2 2 41714 6,153.30 4 3 1240401 5,976.90 4 4 1230414 5,960.40 4 5 1228909 5,935.00 6 6 1223987 5,909.20 5 7 1251622 5,895.20 4 8 1227635 5,805.60 2 9 1220092 5,799.40 3 10 1233846 5,758.20 7 11 1221090 5,744.00 1 12 1141310 5,741.50 10 13 1234780 5,732.60 1 14 1236410 5,637.80 10 15 1246014 5,632.80 8 16 1225043 5,623.50 1 17 1244923 5,614.40 3 18 1245755 5,559.40 4 19 1237656 5,547.60 4 20 1242531 5,502.10 1 21 1228660 5,459.10 2 22 1234839 5,436.10 7 23 1237049 5,415.80 2 24 1241625 5,382.60 6 25 1250045 5,367.67 5 26 1216398 5,367.10 2 27 1228983 5,366.20 1 28 1216424 5,347.90 4 29 1223980 5,345.80 4 30 1232931 5,345.20 5 31 1236624 5,343.40 1 32 1228464 5,342.80 6 33 1221332 5,342.00 1 34 1220805 5,323.40 3 35 1221484 5,305.00 4 36 1211632 5,304.40 10 37 1242523 5,285.20 1 38 1239771 5,281.80 2 39 1220180 5,268.73 5 40 1222195 5,257.47 3 41 1233165 5,255.80 3 42 1242346 5,238.80 1 43 1246540 5,236.60 8 44 1244284 5,236.50 4 45 1246518 5,226.20 1 46 1228504 5,217.30 7 47 1241993 5,211.40 7 48 1222212 5,209.00 6 49 1248401 5,208.00 10 50 1211649 5,207.80 1 51 1235052 5,198.20 5 52 1229644 5,198.20 1 53 1234141 5,191.90 3 54 1223979 5,175.80 2 55 1242571 5,175.20 8 56 1230106 5,174.80 5 57 1220093 5,173.80 1 58 1221085 5,160.60 4 59 1240398 5,157.60 2 60 1230431 5,157.10 9 61 1211246 5,149.60 2 62 1246401 5,147.00 10 63 1243668 5,130.00 7 64 1244808 5,124.30 9 65 1215575 5,124.00 1 66 1216558 5,118.10 1 67 1221083 5,116.20 4 68 1210019 5,108.30 3 69 1227981 5,105.20 1 70 1231785 5,100.60 3 71 1244072 5,099.60 10 72 1215879 5,096.20 8 73 1247445 5,092.60 3 74 1230409 5,087.80 2 75 1226760 5,082.60 4 76 1239971 5,081.30 9 77 1226120 5,077.20 3 78 1242572 5,076.80 10 79 1217129 5,076.60 2 80 1228234 5,076.00 4 81 1243829 5,065.30 7 82 1220891 5,064.60 3 83 1229600 5,061.50 4 84 1240481 5,061.40 1 85 1246624 5,059.40 1 86 1242999 5,057.00 4 87 1221373 5,055.30 10 88 1243180 5,051.30 4 89 1217978 5,047.00 3 90 1246741 5,046.00 5 91 1242883 5,043.00 8 92 1252446 5,041.40 3 93 1227587 5,037.80 8 94 1244125 5,037.70 2 95 1240742 5,037.30 3 96 1230720 5,034.50 4 97 1241466 5,031.20 1 98 1211225 5,029.80 2 99 1221092 5,025.60 1 100 1230897 5,017.00 5 101 1252610 5,016.60 1 102 1227658 5,013.90 1 103 1223434 5,013.70 7 104 1235122 5,013.20 5 105 1226111 5,012.00 2 106 1243281 5,009.80 6 107 1246720 5,004.20 2 108 1230741 5,003.00 6 109 1234442 5,000.80 3 110 1246708 4,997.40 4 111 1238257 4,995.70 1 112 1243202 4,994.60 4 113 1213720 4,985.20 5 114 1236633 4,983.50 1 115 1227988 4,981.20 1 116 1221076 4,979.40 3 117 1250774 4,977.00 6 118 1221268 4,973.50 7 119 1244317 4,972.80 10 120 1245801 4,971.90 2 121 1246522 4,967.20 8 122 1226107 4,966.80 3 123 1242539 4,963.50 5 124 1226910 4,961.20 1 125 1221475 4,953.60 5

126 1236226 127 1252438 128 1250063 129 1240739 130 1236308 131 1214340 132 1246714 133 1222957 134 1243744 135 1223475 136 1235047 137 1217562 138 1242210 139 1237542 140 1214096 141 1221313 142 1217116 143 1232935 144 1238270 145 1219604 146 1230358 147 1242540 148 1236487 149 1226751 150 1212482

4,951.00 4,950.50 4,949.87 4,948.20 4,947.93 4,943.00 4,940.20 4,937.60 4,936.30 4,931.20 4,931.20 4,929.00 4,923.80 4,920.30 4,919.67 4,918.70 4,916.40 4,914.70 4,913.10 4,912.90 4,912.90 4,910.60 4,908.00 4,906.87 4,905.60

5 2 5 4 2 3 5 2 4 3 7 3 5 4 10 5 9 3 2 3 7 10 5 1 1

Inxhinieri Tekstile dhe Modë

1 1237107 5,671.40 1 2 1242472 5,529.40 10 3 1232288 5,458.40 1 4 1237085 5,456.70 5 5 1244224 5,437.40 1 6 1233074 5,433.60 6 7 1244874 5,407.90 10 8 1226137 5,392.90 1 9 1242918 5,372.80 6 10 1246737 5,335.90 10 11 1245776 5,298.80 5 12 1211630 5,298.47 7 13 1251721 5,280.20 5 14 1217974 5,270.00 4 15 1228987 5,267.60 1 16 1228239 5,261.80 2 17 1230709 5,252.40 3 18 1246956 5,249.40 6 19 1219906 5,171.70 8 20 1233116 5,160.50 5 21 1210186 5,158.90 6 22 1243930 5,140.40 8 23 1222952 5,135.50 7 24 1236035 5,127.40 10 25 1238073 5,122.30 3 26 1224130 5,092.80 3 27 1219133 5,053.40 8 28 1222146 5,050.60 6 29 1220128 5,044.60 10 30 1242217 5,038.90 1 31 1244672 5,034.20 10 32 1234948 5,028.60 7 33 1227852 5,024.40 5 34 1213448 5,024.40 5 35 1228996 5,008.20 1 36 1245881 5,008.20 2 37 1235594 5,003.10 10 38 1232634 5,002.80 8 39 1228828 4,999.20 2 40 1236193 4,995.00 1 41 1247431 4,994.10 6 42 1231246 4,990.00 5 43 1222136 4,978.60 3 44 1236062 4,957.20 2 45 1237118 4,956.20 6 46 1240283 4,956.00 8 47 1234080 4,954.80 7 48 1222194 4,953.10 1 49 1210300 4,952.60 7 50 1232958 4,951.60 6 51 1229845 4,947.70 4 52 1233098 4,944.70 3 53 1227063 4,942.20 6 54 1232156 4,938.20 2 55 1229129 4,935.20 5 56 1251643 4,915.50 6 57 1210503 4,912.10 4 58 1218362 4,909.00 1 59 1211705 4,908.73 4 60 1241498 4,897.80 10 61 1246022 4,891.40 7 62 1236686 4,891.00 7 63 1243054 4,889.60 6 64 1226617 4,888.40 2 65 1228954 4,884.80 1 66 1233878 4,882.60 1 67 1235073 4,873.00 2 68 1219459 4,870.40 7 69 1232141 4,868.60 6 70 1242546 4,868.40 10

Inxhinieri Materiale

1 1233108 5,350.90 3 2 1245761 5,251.40 3 3 1228458 5,220.70 9 4 1230696 5,193.70 6 5 1236549 5,181.00 1 6 1242209 5,135.80 6 7 1218508 5,091.80 4 8 1244940 5,090.40 8 9 1246451 5,005.80 5 10 1215198 4,975.60 4 11 1217394 4,971.00 2 12 1246437 4,966.40 2 13 1120145 4,957.80 3 14 1221370 4,904.30 7 15 1222943 4,904.10 2 16 1234444 4,900.00 3 17 1214435 4,886.00 6 18 1227503 4,873.80 6 19 1227130 4,870.40 9 20 1219333 4,860.00 4 21 1235108 4,855.80 4 22 1235573 4,853.80 9 23 1224133 4,848.67 7 24 1244825 4,836.60 7 25 1234045 4,832.60 10 26 1242897 4,826.50 5 27 1210563 4,818.00 8 28 1233897 4,815.90 6 29 1251614 4,802.80 4 30 1246652 4,801.00 2 31 1223865 4,800.60 7 32 1228998 4,795.40 5 33 1235580 4,793.40 8 34 1230729 4,792.80 9 35 1247486 4,779.50 9 36 1226372 4,778.50 6 37 1240212 4,776.70 7 38 1239697 4,768.60 8 39 1218491 4,764.70 6 40 1210220 4,753.00 5 41 1244199 4,752.40 6 42 1228980 4,746.60 7 43 1246866 4,743.50 5 44 1222937 4,742.53 3 45 1210492 4,741.30 3 46 1245012 4,723.80 7 47 1240412 4,720.60 5 48 1246557 4,716.60 7 49 1233122 4,712.53 5 50 1218612 4,710.50 9 51 1211239 4,710.00 2 52 1230111 4,709.00 3 53 1247777 4,707.00 4 54 1241062 4,704.00 7 55 1241508 4,702.30 9 56 1244927 4,700.10 5 57 1233866 4,693.00 6 58 1210431 4,691.20 2 59 1241978 4,682.53 5 60 1211602 4,679.80 1 61 1233856 4,674.40 2 62 1233159 4,674.10 7 63 1240883 4,673.40 4 64 1215953 4,671.80 6 65 1230274 4,669.20 1 66 1229657 4,661.60 3 67 1244704 4,660.20 4 68 1234798 4,657.00 5 69 1214701 4,655.00 3 70 1246761 4,653.80 3

Inxhinieri Ekonomike 1 1245358 6,398.40 1 2 1250767 6,191.70 3 3 1242833 6,120.60 4 4 1242478 6,108.20 4 5 1246498 6,074.60 5 6 1244851 6,068.80 3 7 1237768 6,054.20 6 8 1250654 6,050.20 2 9 1243005 6,044.30 2 10 1237365 6,033.20 4 11 1242908 6,018.90 3 12 1226468 6,013.50 3 13 1215584 6,009.70 3 14 1244921 6,006.50 5 15 1231760 5,998.80 6 16 1226477 5,994.80 3 17 1246486 5,987.27 5 18 1224397 5,984.30 5 19 1240728 5,980.60 2 20 1213449 5,974.00 5 21 1242230 5,958.10 3 22 1233645 5,957.90 7 23 1221699 5,956.20 1 24 1250788 5,951.70 5 25 1219149 5,950.30 8

MAPO

26 1215250 5,947.60 4 27 1250640 5,945.40 4 28 1242010 5,943.40 3 29 1215228 5,938.40 2 30 1245741 5,934.60 5 31 1227650 5,933.10 3 32 1212692 5,933.00 4 33 1244939 5,931.80 3 34 1219889 5,925.70 2 35 1210087 5,923.50 3 36 1251723 5,922.40 1 37 1225514 5,920.00 6 38 1241037 5,917.50 2 39 1240775 5,915.20 2 40 1243008 5,911.00 4 41 1251728 5,909.40 2 42 1243964 5,905.00 1 43 1227654 5,898.60 4 44 1227143 5,894.90 4 45 1250577 5,893.50 3 46 1224161 5,892.40 4 47 1227982 5,888.70 8 48 1246799 5,886.20 4 49 1243164 5,882.40 2 50 1251725 5,879.50 2 51 1244849 5,873.90 4 52 1247739 5,871.33 4 53 1227634 5,869.60 4 54 1247727 5,867.50 2 55 1233689 5,865.60 2 56 1228871 5,863.90 3 57 1233633 5,863.60 8 58 1246510 5,862.60 1 59 1225102 5,862.40 1 60 1229817 5,860.80 4 61 1224155 5,856.70 5 62 1214428 5,848.80 4 63 1246579 5,840.50 8 64 1231761 5,834.90 3 65 1250060 5,829.80 4 66 1251505 5,829.60 1 67 1231767 5,822.70 7 68 1227645 5,822.20 4 69 1215564 5,821.80 1 70 1218504 5,821.20 7 71 1247807 5,818.70 8 72 1245808 5,817.60 2 73 1230391 5,813.40 3 74 1222213 5,811.30 5 75 1219916 5,810.80 10 76 1236694 5,806.60 3 77 1227620 5,805.60 6 78 1241043 5,797.60 1 79 1212391 5,796.60 4 80 1226458 5,796.20 2 81 1246818 5,794.60 3 82 1222582 5,794.20 2 83 1242852 5,793.30 3 84 1234797 5,792.80 4 85 1244872 5,791.80 5 86 1244892 5,789.50 6 87 1251724 5,780.60 7 88 1241469 5,780.00 5 89 1245445 5,779.30 4 90 1242925 5,775.60 4 91 1213343 5,775.00 5 92 1218417 5,772.80 10 93 1212013 5,772.00 3 94 1244895 5,770.30 6 95 1213678 5,768.30 3 96 1251742 5,768.10 2 97 1244904 5,767.50 8 98 1211207 5,762.50 8 99 1222248 5,762.20 3 100 1213731 5,759.60 2

Inxhinieri Gjeologjike 1 1244296 5,395.70 4 2 1226008 5,390.80 4 3 1240746 5,290.60 3 4 1210022 5,263.40 8 5 1232949 5,248.90 5 6 1238989 5,246.80 6 7 1212534 5,028.80 8 8 1240799 5,019.30 2 9 1210297 4,994.60 7 10 1224811 4,975.70 7 11 1220268 4,911.00 3 12 1220112 4,910.20 2 13 1219698 4,900.50 7 14 1218208 4,900.40 8 15 1211051 4,896.90 3 16 1240313 4,876.80 3 17 1250879 4,835.67 2 18 1239749 4,812.80 7 19 1236363 4,810.00 1 20 1248538 4,796.87 6 21 1120561 4,793.40 7 22 1241591 4,792.70 5 23 1220517 4,790.50 2 24 1236241 4,771.40 2 25 1218363 4,770.50 5 26 1244352 4,764.93 5 27 1221741 4,759.60 7 28 1235420 4,758.70 3 29 1227965 4,755.80 2 30 1240888 4,751.30 6 31 1218726 4,750.80 4 32 1234105 4,750.20 6 33 1247428 4,738.50 2 34 1244984 4,735.50 3 35 1210290 4,721.00 1 36 1217539 4,717.40 4 37 1247136 4,712.60 4 38 1222228 4,709.13 10 39 1211680 4,702.40 8 40 1241221 4,699.90 7 41 1243299 4,699.60 4 42 1233855 4,681.80 6 43 1242359 4,677.40 2 44 1242186 4,675.70 8 45 1222258 4,673.40 5 46 1229159 4,673.00 6 47 1220433 4,667.00 1 48 1232070 4,664.30 4 49 1042444 4,661.50 2 50 1240900 4,660.90 5 51 1219905 4,656.80 6 52 1242338 4,655.50 1 53 1220759 4,653.60 3 54 29786 4,650.00 10 55 1235432 4,649.40 5 56 1245872 4,637.40 8 57 1246545 4,636.80 9 58 1244701 4,635.00 2 59 1219616 4,631.30 10 60 1214374 4,624.70 3 61 1212079 4,624.30 4 62 1242860 4,620.60 2 63 1211150 4,611.40 4 64 1233157 4,610.80 2 65 1220417 4,608.40 5 66 1234460 4,607.80 4 67 1237375 4,602.00 7 68 1220650 4,600.40 10 69 1242183 4,600.10 5 70 1229618 4,597.60 5 71 1221858 4,595.30 8 72 1243190 4,593.20 8 73 1235124 4,591.13 4 74 1245878 4,589.60 7 75 1239744 4,583.60 9 76 1218687 4,577.00 3 77 1241460 4,576.80 7 78 1245941 4,576.60 10 79 1245452 4,576.40 6 80 1211834 4,571.40 5 81 1242102 4,565.20 5 82 1243058 4,565.00 6 83 1219922 4,558.60 5 84 1246750 4,558.40 4 85 1212399 4,557.00 3 86 1223869 4,556.00 2 87 1218649 4,555.60 8 88 1234908 4,554.80 5 89 1210433 4,552.80 3 90 1210175 4,551.40 1 91 1241544 4,548.80 2 92 1216403 4,547.40 4 93 1220866 4,544.60 5 94 1217066 4,542.50 3 95 1223963 4,539.00 5 96 1214269 4,536.80 2 97 1210208 4,527.20 5 98 1231175 4,525.90 6 99 1232956 4,524.50 8 100 1233190 4,524.13 5 101 1247754 4,522.00 1 102 1243280 4,520.60 4 103 1219950 4,509.10 6 104 1226913 4,505.40 1 105 1250656 4,503.80 9 106 1222579 4,500.00 1 107 1227804 4,499.80 7 108 1210289 4,497.90 9 109 1225847 4,493.40 3 110 1246063 4,491.90 5 111 1240223 4,484.20 3 112 1247705 4,480.20 6 113 1241445 4,478.70 2 114 1219397 4,477.10 4 115 1211245 4,475.40 2 116 1240769 4,471.40 3 117 1227505 4,470.40 3 118 1240231 4,469.40 4 119 1218873 4,468.90 9

120 1221480 121 1211320 122 1226940 123 1230913 124 1212484 125 1229206 126 1220558 127 1129677 128 1210505 129 1243155 130 1219178 131 1224018 132 1210537 133 1230250 134 1226680 135 1210432 136 1247404 137 1222522 138 1247694 139 1232802 140 1225571 141 1225464 142 1250596 143 1226959 144 1223517 145 1246429 146 1248248 147 1240192 148 1244602 149 1212535 150 1218686

23 4,461.60 4,459.20 4,456.40 4,455.90 4,455.60 4,454.60 4,453.90 4,453.10 4,451.70 4,451.00 4,447.70 4,447.40 4,446.90 4,445.53 4,444.60 4,443.40 4,442.40 4,441.10 4,439.50 4,439.50 4,439.20 4,438.00 4,436.60 4,435.80 4,435.70 4,433.60 4,432.47 4,430.70 4,428.40 4,427.50 4,427.40

Inxhinieri Gjeoinformatikë

4 1 1 7 2 8 2 6 10 3 9 5 4 5 8 3 5 2 5 3 4 2 2 4 4 3 2 9 7 2 9

1 1220031 6,021.47 4 2 1244045 5,687.10 1 3 1218526 5,644.80 3 4 1241050 5,643.40 1 5 1243023 5,640.60 2 6 1241987 5,535.00 5 7 1251112 5,458.60 3 8 1242962 5,426.40 2 9 1223484 5,366.20 3 10 1226830 5,358.80 5 11 1241525 5,341.60 3 12 1227480 5,334.60 5 13 1243655 5,328.30 3 14 1239890 5,302.60 4 15 1241581 5,302.00 2 16 1226786 5,301.70 5 17 1211668 5,295.40 9 18 1240701 5,258.00 1 19 1251103 5,239.30 3 20 1230050 5,185.47 8 21 1226446 5,170.80 3 22 1241688 5,166.30 5 23 1232111 5,157.80 3 24 1223495 5,151.90 2 25 1245467 5,134.50 5 26 1243269 5,131.90 3 27 1243076 5,129.70 2 28 1238655 5,125.50 4 29 1226820 5,118.53 7 30 1246869 5,116.70 2 31 1220097 5,109.80 4 32 1229842 5,102.20 7 33 1247489 5,101.90 7 34 1231090 5,100.20 6 35 1125597 5,091.40 8 36 1217121 5,086.40 6 37 1220042 5,064.10 8 38 1241044 5,063.20 9 39 1212342 5,059.53 5 40 1243130 5,053.20 5 41 1240509 5,051.50 2 42 1229969 5,051.00 6 43 1245352 5,048.40 1 44 1235050 5,043.00 7 45 1240627 5,035.60 8 46 1244601 5,031.00 3 47 1242926 5,030.60 3 48 1246453 5,025.00 10 49 1216556 5,019.70 1 50 1244957 5,016.80 2 51 1240711 5,012.80 1 52 1222921 5,012.50 7 53 1235354 5,002.60 5 54 1251555 5,002.40 2 55 1246009 5,000.20 4 56 1223976 4,999.40 2 57 1246911 4,998.10 4 58 1246482 4,995.00 2 59 1215246 4,993.20 1 60 1232948 4,986.80 3 61 1246663 4,982.90 4 62 1244020 4,980.20 3 63 1241981 4,979.20 2 64 1243702 4,957.10 3 65 1244261 4,952.60 6 66 1246744 4,951.00 5 67 1238492 4,937.90 2 68 1210317 4,934.30 7 69 1238391 4,930.30 2 70 1233708 4,923.20 4 71 1242521 4,919.60 8 72 1242265 4,919.00 7 73 1240748 4,918.47 2 74 1218440 4,912.70 5 75 1241417 4,912.40 6 76 1224329 4,911.90 6 77 1241272 4,911.80 4 78 1251669 4,910.40 1 79 1210136 4,908.90 3 80 1243100 4,904.40 7 81 1222712 4,903.60 7 82 1217564 4,890.70 5 83 1230379 4,890.20 9 84 1210093 4,889.70 7 85 1246603 4,889.30 5 86 1218652 4,878.60 8 87 1210307 4,878.40 8 88 1221311 4,878.20 8 89 1244303 4,876.20 4 90 1243289 4,875.80 2 91 1245398 4,872.20 1 92 1227894 4,869.80 6 93 1241049 4,869.60 2 94 1224719 4,869.53 2 95 1250830 4,868.40 3 96 1246777 4,867.40 6 97 1234221 4,865.60 4 98 1234323 4,865.00 4 99 1220188 4,862.67 3 100 1242906 4,860.80 5 101 1224410 4,860.80 8 102 1242717 4,858.10 2 103 1226942 4,855.40 3 104 1221705 4,853.20 1 105 1212059 4,850.80 3 106 1224371 4,850.20 6 107 1229210 4,850.00 6 108 1229229 4,848.20 4 109 1226112 4,847.40 10 110 1234790 4,842.80 7 111 1241156 4,842.80 3 112 1219561 4,841.20 2 113 1242969 4,839.60 7 114 1226396 4,833.60 5 115 1250844 4,833.60 3 116 1210311 4,832.60 4 117 1236556 4,828.80 3 118 1245142 4,828.00 5 119 1241310 4,825.10 3 120 1116058 4,825.00 1 121 1241932 4,818.80 7 122 1219172 4,817.70 6 123 1250727 4,815.13 4 124 1232961 4,813.40 4 125 1217992 4,811.80 4 126 1235346 4,811.60 8 127 1210048 4,810.80 2 128 1243740 4,810.20 9 129 1233096 4,808.30 4 130 1239694 4,808.10 8 131 1242594 4,807.90 4 132 1224305 4,806.60 7 133 1244591 4,806.00 5 134 1227332 4,805.00 5 135 1212134 4,804.80 3 136 1243273 4,804.60 1 137 1240221 4,803.20 7 138 1213981 4,800.80 6 139 1247456 4,800.20 5 140 1240715 4,800.13 1 141 1230710 4,794.80 4 142 1227888 4,793.80 3 143 1242228 4,792.60 3 144 1240479 4,792.00 1 145 1227805 4,790.20 7 146 1210026 4,790.10 6 147 1246710 4,789.20 10 148 1232062 4,787.20 2 149 1235081 4,783.20 1 150 1213395 4,781.60 2

Inxhinieri Gjeomjedis 1 1223970 5,441.20 5 2 1250988 5,319.80 6 3 1244277 5,233.00 2 4 1043372 5,227.20 2 5 1241031 5,110.60 4 6 1227824 5,099.10 7 7 1246013 5,007.20 4 8 1234847 4,996.20 7 9 1221767 4,955.80 4 10 1211997 4,944.20 5


24

MAPO

11 1246878 4,938.60 10 12 1236182 4,935.40 6 13 1215934 4,933.00 3 14 1211251 4,909.90 2 15 1250780 4,879.40 10 16 1211226 4,861.60 7 17 1223984 4,854.20 4 18 1218000 4,838.20 4 19 1218494 4,823.60 7 20 1234230 4,805.00 6 21 1233097 4,796.80 1 22 1225538 4,781.80 1 23 1232600 4,771.20 2 24 1216311 4,767.00 8 25 1226635 4,766.80 6 26 1228863 4,751.00 8 27 1211840 4,731.53 7 28 1242483 4,731.20 2 29 1210118 4,725.00 4 30 1244293 4,706.20 9 31 1242623 4,706.20 4 32 1234161 4,695.40 10 33 1123434 4,693.00 3 34 1226022 4,691.00 4 35 1211594 4,689.60 10 36 1225568 4,687.20 5 37 1225331 4,679.80 4 38 1246629 4,640.20 3 39 1227823 4,631.20 4 40 1244233 4,629.80 1 41 1211263 4,623.20 2 42 1245574 4,605.20 8 43 1216734 4,588.80 2 44 1240292 4,582.80 9 45 1248430 4,580.00 5 46 1211114 4,575.00 6 47 1243173 4,567.40 5 48 1225516 4,563.10 6 49 1250797 4,558.00 5 50 1210327 4,556.00 4 51 1240485 4,553.00 7 52 1252568 4,548.00 8 53 1247289 4,542.00 8 54 1229473 4,538.80 2 55 1241380 4,515.80 7 56 1217980 4,508.93 5 57 1229824 4,490.50 3 58 1231442 4,484.60 3 59 1218630 4,484.20 6 60 1228780 4,467.27 4 61 1242636 4,462.40 5 62 1245070 4,458.40 8 63 1240460 4,446.30 6 64 1242730 4,444.40 5 65 1211113 4,440.50 7 66 1133694 4,439.70 3 67 1240487 4,438.60 10 68 1146211 4,437.30 6 69 1228088 4,437.20 5 70 1220341 4,434.00 9 71 1234239 4,428.70 2 72 1132229 4,424.30 8 73 1244325 4,419.80 2 74 1217386 4,418.00 1 75 1118592 4,416.40 8 76 1215221 4,412.60 7 77 1242618 4,398.80 9 78 1246939 4,398.20 3 79 1222880 4,395.80 9 80 0910141 4,395.60 6 81 1227812 4,395.20 7 82 1244658 4,384.20 10 83 1231712 4,363.00 7 84 1217692 4,362.20 9 85 1241878 4,361.80 3 86 1244877 4,358.20 3 87 1242920 4,356.80 5 88 1248346 4,356.20 6 89 1227803 4,346.00 5 90 1218788 4,333.00 3 91 1227250 4,331.47 2 92 1223305 4,328.60 2 93 1145114 4,324.50 4 94 1230005 4,321.20 3 95 1215389 4,313.00 3 96 1242624 4,309.40 6 97 1210235 4,307.40 10 98 1222243 4,304.80 3 99 1236078 4,299.60 5 100 1217139 4,298.60 3 101 1220281 4,294.53 7 102 1213376 4,294.20 2 103 1220264 4,292.20 1 104 1233835 4,287.20 3 105 1241118 4,286.00 3 106 1243174 4,285.60 8 107 1245579 4,285.20 6 108 1242951 4,284.13 9 109 1215242 4,283.40 2 110 1234243 4,275.07 2 111 1227243 4,272.50 7 112 1220384 4,271.40 3 113 1245573 4,270.20 10 114 1218168 4,257.70 5 115 1247406 4,253.00 5 116 1228232 4,251.90 7 117 1251852 4,247.73 3 118 1247393 4,247.60 5 119 1211501 4,247.40 2 120 1229684 4,243.60 4 121 1242093 4,242.60 4 122 1225945 4,239.70 5 123 1211241 4,239.20 5 124 1242738 4,235.10 2 125 1226128 4,232.20 5 126 1245688 4,228.60 3 127 1246553 4,226.00 4 128 1247220 4,224.40 9 129 1242726 4,222.20 3 130 1144359 4,218.80 1 131 1218627 4,216.80 4 132 1233227 4,211.80 7 133 1210560 4,211.60 3 134 1244843 4,207.60 6 135 1245553 4,204.80 5 136 1251793 4,202.80 2 137 1248276 4,199.00 9 138 1245832 4,198.60 2 139 1222724 4,190.80 9 140 1223861 4,190.40 3 141 1242729 4,185.60 3 142 1226892 4,183.00 2 143 1229635 4,178.80 10 144 1241115 4,175.70 4 145 1218831 4,175.00 5 146 1135551 4,174.90 6 147 1211871 4,165.93 4 148 1213993 4,159.80 9 149 1222333 4,154.13 5 150 1232849 4,153.70 4

Inxhinieri Elektronike

1 1250771 6,776.60 1 2 1232797 6,748.20 1 3 1220215 6,730.40 1 4 1242992 6,724.20 1 5 1241289 6,699.20 1 6 1220812 6,679.00 1 7 1233092 6,678.90 1 8 1251616 6,660.10 1 9 1241000 6,642.20 1 10 1239784 6,640.80 1 11 1240823 6,600.60 1 12 1241280 6,596.30 1 13 1233848 6,596.30 1 14 1245990 6,586.20 1 15 1230711 6,570.40 1 16 1220766 6,568.30 1 17 1243935 6,568.20 1 18 1230689 6,544.80 1 19 1213479 6,532.00 1 20 1220768 6,519.20 2 21 1244062 6,517.00 1 22 1228898 6,515.10 1 23 1210079 6,501.00 2 24 1222547 6,498.30 1 25 1220048 6,482.30 1 26 1230693 6,457.60 1 27 1241650 6,457.30 1 28 1230707 6,454.60 1 29 1250626 6,445.70 2 30 1226399 6,442.00 1 31 1220096 6,441.00 1 32 1238904 6,435.30 2 33 1238476 6,433.00 2 34 1243940 6,429.00 1 35 1220988 6,427.90 1 36 1220799 6,418.20 1 37 1250556 6,414.80 1 38 1245471 6,412.80 1 39 1246614 6,412.60 1 40 1251673 6,406.33 1 41 1235985 6,404.60 1 42 1242835 6,404.20 2 43 1244064 6,392.50 1 44 1229605 6,392.40 2 45 1220201 6,389.00 1 46 1250629 6,387.30 2 47 1242526 6,373.80 1 48 1250011 6,366.80 1 49 1215252 6,363.20 4 50 1242854 6,361.90 3 51 1242018 6,355.80 3 52 1246651 6,355.60 1 53 1230703 6,353.00 2 54 1225322 6,349.60 1

e martë, 18 SHTATOR 2012 www.mapo.al

55 1240836 6,346.60 1 56 1214068 6,346.20 1 57 1245461 6,344.80 1 58 1219588 6,334.60 4 59 1226426 6,332.70 1 60 1250073 6,330.40 3 61 1220762 6,329.40 2 62 1238467 6,327.50 2 63 1243004 6,325.00 3 64 1228885 6,322.80 1 65 1242001 6,322.80 4 66 1229197 6,322.30 2 67 1223414 6,315.80 1 68 1213672 6,313.93 1 69 1234903 6,307.30 2 70 1241279 6,305.60 1

Inxhinieri Informatike

1 1220186 6,809.13 1 2 1220408 6,788.20 1 3 1220403 6,767.00 1 4 1220177 6,761.20 1 5 1220195 6,757.47 1 6 1211986 6,741.60 1 7 1238849 6,738.40 1 8 1220190 6,718.20 1 9 1225105 6,709.00 1 10 1220286 6,689.50 1 11 1213467 6,688.80 1 12 1216813 6,680.40 1 13 1239993 6,675.80 1 14 1236588 6,606.20 1 15 1241311 6,557.60 1 16 1223401 6,527.80 1 17 1246649 6,522.10 1 18 1246508 6,517.40 1 19 1242020 6,503.90 1 20 1244073 6,480.10 1 21 1250622 6,463.30 2 22 1221274 6,449.80 1 23 1236568 6,442.60 1 24 1242912 6,427.80 1 25 1251691 6,407.60 1 26 1242426 6,396.13 2 27 1220657 6,384.00 1 28 1216359 6,383.20 1 29 1247215 6,380.10 1 30 1237361 6,368.40 1 31 1230388 6,350.20 2 32 1244078 6,349.70 1 33 1241636 6,349.40 1 34 1228933 6,326.80 1 35 1225057 6,326.10 2 36 1216383 6,325.40 1 37 1225432 6,320.20 4 38 1243001 6,320.10 1 39 1225526 6,308.90 2 40 1223421 6,302.00 1 41 1243052 6,297.80 2 42 1242024 6,294.40 2 43 1240965 6,293.00 1 44 1242861 6,292.90 3 45 1252435 6,291.50 3 46 1235982 6,288.40 1 47 1219933 6,281.90 1 48 1244025 6,275.10 1 49 1216838 6,275.00 2 50 1243990 6,274.40 1 51 1246505 6,268.80 1 52 1246607 6,260.10 2 53 1242467 6,249.60 2 54 1243166 6,249.30 2 55 1226454 6,247.90 2 56 1231926 6,246.80 1 57 1223988 6,238.60 1 58 1242421 6,238.00 4 59 1235296 6,236.60 2 60 1241299 6,224.40 2 61 1240820 6,222.60 2 62 1240749 6,219.10 2 63 1243314 6,218.20 1 64 1243677 6,214.60 1 65 1216400 6,207.50 3 66 1246847 6,201.00 1 67 1218677 6,200.60 1 68 1220033 6,198.60 2 69 1235360 6,196.80 3 70 1216443 6,195.00 1 71 1233652 6,194.00 2 72 1246476 6,190.70 2 73 1225054 6,190.00 2 74 1233172 6,189.50 2 75 1251534 6,189.00 1 76 1250648 6,187.20 1 77 1243706 6,185.50 1 78 1220960 6,178.20 1 79 1235097 6,175.60 2 80 1230882 6,174.00 2 81 1235297 6,172.40 2 82 1210468 6,170.60 2 83 1246538 6,165.70 2 84 1225772 6,162.20 1 85 1216441 6,160.40 3 86 1219597 6,154.70 3 87 1224028 6,154.10 4 88 1216843 6,153.40 2 89 1213763 6,152.73 3 90 1240963 6,151.60 3 91 1210491 6,148.60 1 92 1250620 6,147.70 2 93 1216397 6,144.20 4 94 1220296 6,139.60 5 95 1230713 6,138.50 2 96 1240829 6,138.10 1 97 1243034 6,137.10 1 98 1244067 6,127.00 2 99 1242823 6,126.30 2 100 1219893 6,125.50 1

Inxhinieri Telekomunikacioni

1 1226406 6,891.60 1 2 1240805 6,840.00 1 3 1231407 6,796.40 1 4 1241966 6,782.50 1 5 1220049 6,777.00 1 6 1241582 6,762.60 1 7 1220298 6,740.20 1 8 1240825 6,723.80 1 9 1240754 6,683.20 1 10 1240975 6,672.60 1 11 1240761 6,670.60 1 12 1220176 6,658.00 1 13 1240810 6,600.60 1 14 1240822 6,597.40 1 15 1215968 6,593.50 1 16 1251522 6,576.80 1 17 1240987 6,576.10 1 18 1243978 6,552.10 1 19 1242002 6,527.70 1 20 1220171 6,513.00 1 21 1240978 6,504.40 1 22 1238458 6,491.40 1 23 1226117 6,480.30 1 24 1240762 6,461.50 1 25 1240714 6,455.60 1 26 1246490 6,434.70 1 27 1240752 6,431.10 1 28 1242471 6,421.60 1 29 1228924 6,358.20 1 30 1220772 6,354.10 1 31 1240807 6,350.40 1 32 1237087 6,337.80 1 33 1240755 6,333.10 1 34 1210063 6,308.60 3 35 1230704 6,300.20 2 36 1243328 6,298.40 2 37 1214442 6,294.30 4 38 1244092 6,277.20 2 39 1233832 6,275.80 2 40 1242877 6,266.80 2 41 1226409 6,265.90 2 42 1220090 6,264.20 2 43 1230319 6,263.60 1 44 1242031 6,251.60 4 45 1243003 6,249.40 3 46 1226788 6,245.40 3 47 1213774 6,242.70 2 48 1242880 6,241.20 2 49 1231766 6,227.80 2 50 1241973 6,224.80 2 51 1240763 6,224.00 1 52 1245008 6,219.40 1 53 1240954 6,210.40 1 54 1245013 6,209.60 3 55 1240832 6,199.50 1 56 1246864 6,197.80 2 57 1238454 6,196.00 2 58 1226464 6,195.90 1 59 1224027 6,194.60 2 60 1246469 6,188.00 1 61 1231599 6,186.00 4 62 1245025 6,183.20 2 63 1244047 6,174.60 3 64 1241982 6,174.20 1 65 1220808 6,168.70 1 66 1230408 6,164.50 2 67 1245459 6,160.50 3 68 1241985 6,159.10 2 69 1234796 6,157.20 5 70 1214452 6,155.70 1

UNIVERSITETI I DURRËSIT Administrim Biznesi

Nr ID Pikët Pref. 1 1216409 5,841.40 4 2 1213723 5,792.10 3 3 1248377 5,650.40 2 4 1248387 5,592.53 5 5 1213784 5,576.87 3 6 1246440 5,556.70 7 7 1223665 5,479.70 6 8 1231923 5,445.30 2 9 1243231 5,426.30 4 10 1123098 5,420.90 6 11 1223244 5,415.70 1 12 1223904 5,384.30 1 13 1240407 5,383.40 3 14 1241964 5,352.50 3 15 1231900 5,348.10 4 16 1213364 5,340.20 2 17 1213420 5,333.70 4 18 1249758 5,331.93 5 19 1212618 5,330.30 9 20 1213396 5,329.30 7 21 1213724 5,312.00 6 22 1214346 5,275.80 2 23 1226768 5,272.10 8 24 1225712 5,258.40 4 25 1245519 5,246.40 7 26 1215291 5,241.90 3 27 1221466 5,231.20 5 28 1241868 5,226.80 1 29 1213933 5,225.20 2 30 1214391 5,222.50 1 31 1246917 5,216.00 7 32 1215089 5,213.60 3 33 1247476 5,212.50 4 34 1231419 5,206.30 10 35 1223906 5,203.30 1 36 1213682 5,199.10 3 37 1213752 5,196.40 5 38 1247616 5,193.60 3 39 1241608 5,188.10 1 40 1214273 5,186.80 1 41 1214114 5,183.00 5 42 1247221 5,180.20 10 43 1213428 5,177.30 8 44 1242737 5,175.10 5 45 1217323 5,173.20 3 46 1213808 5,172.20 3 47 1234447 5,170.20 3 48 1222230 5,169.53 3 49 1236316 5,168.47 6 50 1214741 5,167.60 2 51 1245050 5,146.90 6 52 1212877 5,143.30 4 53 1213744 5,142.60 3 54 1231411 5,139.90 1 55 1215486 5,134.60 3 56 1229403 5,125.70 2 57 1241864 5,124.80 5 58 1211644 5,124.80 3 59 1223747 5,123.50 4 60 1215390 5,123.40 3 61 1215371 5,119.80 3 62 1244318 5,117.93 7 63 1215347 5,117.20 4 64 1215334 5,115.10 1 65 1248027 5,110.10 5 66 1244245 5,099.80 5 67 1233113 5,095.10 3 68 1242036 5,089.30 7 69 1226044 5,088.50 3 70 1246895 5,084.50 7

Menaxhim Marketing

1 1214417 5,890.30 2 2 1243963 5,660.30 2 3 1221363 5,521.33 8 4 1213037 5,480.80 7 5 1241327 5,448.80 3 6 1244414 5,411.00 4 7 1244423 5,352.20 4 8 1241321 5,289.70 4 9 1240848 5,221.60 2 10 1240861 5,179.90 1 11 1242957 5,131.00 6 12 1213792 5,113.50 2 13 1214158 5,091.10 8 14 1213848 5,086.00 5 15 1230708 5,075.80 5 16 1215345 5,064.20 3 17 1213507 5,063.90 2 18 1245491 5,062.80 8 19 1247499 5,061.90 2 20 1246810 5,051.40 8 21 1223296 5,050.60 3 22 1247518 5,043.30 2 23 1223896 5,042.30 3 24 1241409 5,038.90 8 25 1222003 5,036.20 3 26 1215404 5,035.07 3 27 1229059 5,031.13 4 28 1248374 5,029.70 6 29 1215327 5,023.60 4 30 1250160 5,023.07 8 31 1213378 5,018.10 2 32 1240681 5,014.00 1 33 1245794 5,013.60 10 34 1223078 5,012.30 2 35 1244412 5,009.10 3 36 1215319 5,004.50 3 37 1213389 4,999.60 3 38 1214349 4,998.00 4 39 1114128 4,990.90 2 40 1220004 4,989.80 2 41 1246544 4,989.10 1 42 1223958 4,985.40 10 43 1226222 4,973.00 2 44 1223503 4,970.60 5 45 1215193 4,967.60 2 46 1213381 4,961.40 1 47 1234809 4,957.60 5 48 1247574 4,951.80 4 49 1234895 4,951.80 10 50 1213371 4,949.90 3 51 1215336 4,944.40 2 52 1245418 4,941.20 10 53 1223168 4,941.10 10 54 1213654 4,938.60 3 55 1244330 4,937.67 8 56 1241716 4,936.40 3 57 1113789 4,936.10 4 58 1232030 4,935.70 4 59 1248529 4,925.93 2 60 1213977 4,924.93 4 61 1241814 4,918.70 6 62 1231251 4,915.00 2 63 1247531 4,913.80 1 64 1215075 4,912.80 4 65 1242370 4,910.30 9 66 1226126 4,909.40 7 67 1234301 4,904.90 7 68 1243032 4,893.30 1 69 1227708 4,892.80 3 70 1242248 4,888.80 7

Shkenca Ekonomike 1 1223605 5,844.90 1 2 1211636 5,390.33 5 3 1213487 5,340.40 6 4 1213547 5,302.20 5 5 1213190 5,288.47 1 6 1233758 5,249.73 1 7 1227375 5,232.00 3 8 1213368 5,215.40 3 9 1241756 5,210.00 4 10 1215391 5,196.30 5 11 1214072 5,188.90 3 12 1223396 5,168.70 2 13 1014748 5,140.50 5 14 1215350 5,139.40 2 15 1211860 5,121.13 2 16 1223893 5,113.50 1 17 1241974 5,095.80 5 18 1214696 5,084.07 5 19 1244963 5,077.80 6 20 1215341 5,074.00 2 21 1213850 5,070.20 10 22 1214945 5,043.80 2 23 1214316 5,043.00 2 24 1113831 5,041.80 3 25 1214271 5,034.70 1 26 1214500 5,024.33 5 27 1234010 5,016.00 7 28 1214581 5,002.40 4 29 1222345 5,001.40 7 30 1214121 4,991.50 3 31 1212965 4,982.40 5 32 1213807 4,973.70 1 33 1215215 4,968.70 1 34 1245443 4,958.80 6 35 1213404 4,958.30 6 36 1215806 4,956.00 3 37 1214577 4,955.40 2 38 1214702 4,954.60 3 39 1244760 4,948.40 1 40 1213598 4,947.47 1 41 1215282 4,947.00 4 42 1223621 4,946.50 2 43 1213623 4,946.10 1 44 1214686 4,945.20 4 45 1215405 4,928.67 2 46 1221813 4,925.40 4 47 1246000 4,921.20 6 48 1013531 4,918.30 1 49 1213841 4,916.50 3 50 1224809 4,897.00 9 51 1214931 4,892.90 3

52 1241833 4,888.60 9 53 1240798 4,886.00 6 54 1244324 4,883.80 2 55 1213351 4,877.10 2 56 1245065 4,873.40 2 57 1214184 4,869.30 6 58 1247416 4,861.00 6 59 1239837 4,856.40 4 60 1223922 4,846.90 1 61 1214176 4,836.30 1 62 1244243 4,830.80 4 63 1244267 4,821.30 2 64 1247916 4,820.80 3 65 1241725 4,814.60 5 66 1241859 4,812.40 6 67 1215337 4,812.10 3 68 1222942 4,802.90 1 69 1213414 4,796.90 2 70 1211198 4,790.20 4

Financë-Kontabilitet 1 1215353 6,130.40 1 2 1229391 6,041.30 1 3 1224020 6,024.40 6 4 1214261 6,008.90 7 5 1214067 6,005.70 1 6 1214312 5,948.40 1 7 1215330 5,860.80 1 8 1215303 5,849.00 1 9 1213519 5,840.30 1 10 1215254 5,831.50 1 11 1241325 5,828.80 1 12 1215269 5,820.00 1 13 1213513 5,784.20 1 14 1244761 5,761.20 6 15 1222554 5,761.00 2 16 1215318 5,760.70 1 17 1213348 5,746.80 1 18 1233319 5,739.10 1 19 1214063 5,736.00 1 20 1213805 5,717.60 3 21 1215302 5,713.60 1 22 1241329 5,713.40 4 23 1213359 5,711.50 1 24 1213755 5,709.80 4 25 1215171 5,692.50 1 26 1246010 5,683.30 4 27 1215408 5,669.10 1 28 1223614 5,626.90 1 29 1215205 5,622.60 1 30 1214370 5,610.60 1 31 1213594 5,606.93 5 32 1113876 5,598.60 1 33 1213667 5,582.00 2 34 1234556 5,580.40 2 35 1213341 5,563.30 1 36 1219695 5,555.50 1 37 1213518 5,548.50 1 38 1214942 5,541.50 1 39 1215297 5,538.00 1 40 1214058 5,526.70 2 41 1215386 5,521.40 1 42 1215817 5,512.70 1 43 1214448 5,505.60 3 44 1223492 5,495.60 7 45 1247671 5,489.50 2 46 1215583 5,488.87 1 47 1241326 5,458.00 4 48 1226049 5,457.30 1 49 1215340 5,457.30 1 50 1246529 5,453.80 8 51 1213820 5,452.20 4 52 1250211 5,451.47 1 53 1252565 5,451.00 3 54 1241341 5,449.30 3 55 1213401 5,444.10 1 56 1241767 5,443.20 3 57 1247468 5,438.60 2 58 1213510 5,425.90 6 59 1244290 5,421.60 7 60 1241317 5,403.00 5 61 1215358 5,398.40 1 62 1215454 5,392.60 2 63 1241010 5,391.50 2 64 1214187 5,390.93 3 65 1229956 5,389.40 3 66 1214046 5,388.00 4 67 1241345 5,381.90 3 68 1226540 5,378.30 4 69 1247847 5,375.70 1 70 1247898 5,375.50 2

Bankë Financë

1 1213926 5,992.07 5 2 1215017 5,937.87 1 3 1215344 5,868.30 5 4 1241349 5,845.50 5 5 1214441 5,801.60 1 6 1215181 5,790.70 3 7 1214379 5,693.80 4 8 1250047 5,683.00 2 9 1214301 5,674.50 1 10 1213789 5,673.30 1 11 1223491 5,670.30 6 12 1213728 5,615.13 2 13 1213688 5,579.10 1 14 1241809 5,518.30 3 15 1224356 5,499.00 3 16 1221620 5,491.40 1 17 1213597 5,480.40 1 18 1220369 5,466.40 10 19 1213424 5,450.70 2 20 1213581 5,426.40 2 21 1213583 5,423.93 2 22 1241761 5,418.60 3 23 1214328 5,410.70 1 24 1214993 5,409.73 1 25 1242381 5,403.50 3 26 1229058 5,402.53 4 27 1214698 5,393.47 1 28 1248370 5,386.50 4 29 1213632 5,371.70 2 30 1214944 5,371.30 2 31 1213641 5,369.20 2 32 1223738 5,362.60 10 33 1244205 5,362.53 4 34 1213811 5,358.93 2 35 1213777 5,355.50 1 36 1221282 5,354.20 1 37 1214389 5,345.00 6 38 1213714 5,340.30 8 39 1215078 5,333.30 1 40 1233698 5,332.50 4 41 1214339 5,331.47 3 42 1215313 5,329.00 6 43 1247602 5,328.60 2 44 1225719 5,324.60 4 45 1113901 5,323.40 2 46 1242976 5,321.40 6 47 1247051 5,321.20 3 48 1215373 5,313.60 2 49 1214194 5,312.20 2 50 1214582 5,311.60 3 51 1213408 5,309.70 2 52 1223894 5,304.40 1 53 1237329 5,300.90 4 54 1246443 5,298.53 4 55 1215203 5,289.80 2 56 1213802 5,289.20 2 57 1214013 5,287.80 2 58 1215185 5,281.70 3 59 1240777 5,280.60 7 60 1244211 5,275.60 3 61 1245432 5,272.70 3 62 1213405 5,269.20 3 63 1213618 5,265.47 1 64 1214579 5,261.50 3 65 1211647 5,258.47 4 66 1250057 5,257.07 3 67 1244219 5,255.60 5 68 1215273 5,245.00 5 69 1213350 5,229.40 1 70 1244292 5,221.67 4

Menaxhim Hotel Restorant

1 1222905 4,915.60 1 2 1215312 4,882.20 5 3 1226221 4,873.90 3 4 1213795 4,873.30 2 5 14770 4,829.80 4 6 1213393 4,828.00 1 7 1250068 4,827.40 3 8 1241759 4,814.60 6 9 1223699 4,814.60 1 10 1227007 4,780.07 7 11 1240758 4,771.33 4 12 1226025 4,765.30 2 13 1215384 4,754.40 5 14 1215086 4,745.00 5 15 1213415 4,739.00 4 16 1231838 4,738.20 5 17 1228493 4,730.60 6 18 1247475 4,729.20 1 19 1241762 4,715.20 8 20 1241853 4,715.20 10 21 1223428 4,711.40 3 22 1244502 4,685.30 6 23 1231368 4,682.60 5 24 1247868 4,682.47 3 25 1215529 4,673.20 6 26 1244442 4,664.30 7 27 1246053 4,655.70 7 28 1249975 4,651.70 7 29 1243862 4,634.40 2 30 1244285 4,621.90 3 31 1246245 4,620.10 2 32 1246003 4,619.60 6

33 1226024 4,611.50 1 34 1241849 4,610.20 2 35 1240482 4,609.40 5 36 1215394 4,609.00 2 37 1248396 4,602.30 6 38 1250209 4,598.00 4 39 1250023 4,596.80 6 40 1247383 4,596.60 5 41 1250196 4,591.20 2 42 1231977 4,587.60 8 43 1214922 4,583.30 5 44 1243861 4,579.00 1 45 1213645 4,574.27 3 46 1245595 4,566.50 6 47 1229202 4,553.60 3 48 1213301 4,551.40 6 49 1214624 4,545.80 6 50 1218359 4,542.30 1 51 1227887 4,536.30 8 52 1246206 4,531.90 1 53 1244457 4,528.40 4 54 1223500 4,526.20 9 55 1241377 4,526.20 2 56 1241365 4,524.40 4 57 1213548 4,521.67 6 58 1230804 4,517.40 8 59 1241810 4,512.80 3 60 1241398 4,507.60 6

Menaxhim Turizëm Kulturor

1 1223472 4,996.40 3 2 1233070 4,820.70 2 3 1213369 4,742.80 6 4 1214906 4,741.00 10 5 1244379 4,726.27 3 6 1232913 4,713.80 3 7 1240384 4,712.00 4 8 1213873 4,710.60 5 9 1230819 4,704.60 9 10 1227466 4,692.60 8 11 1215397 4,674.40 4 12 1213779 4,632.70 7 13 1227819 4,627.00 6 14 1225912 4,617.20 5 15 1213821 4,615.40 2 16 1221329 4,608.93 6 17 1225641 4,597.27 6 18 1223905 4,588.10 7 19 1214183 4,586.00 3 20 1248274 4,582.20 4 21 1244772 4,573.10 5 22 1213412 4,570.20 4 23 1222332 4,566.20 6 24 1223599 4,565.70 9 25 1247400 4,563.20 10 26 1247548 4,542.60 8 27 1242871 4,539.20 9 28 1248429 4,532.70 9 29 1241884 4,531.30 10 30 1244880 4,507.73 7 31 1244534 4,505.60 6 32 1215779 4,503.73 3 33 1223901 4,501.80 8 34 1214599 4,495.80 7 35 1222057 4,495.50 8 36 1247631 4,495.40 4 37 1214752 4,494.07 5 38 1215164 4,486.00 5 39 1245374 4,482.20 3 40 1241766 4,477.70 7 41 1223920 4,475.70 7 42 1223829 4,474.00 4 43 1236074 4,473.50 6 44 1222796 4,468.80 7 45 1240858 4,455.70 5 46 1226063 4,453.10 3 47 1215569 4,452.50 1 48 1214745 4,449.73 4 49 1214695 4,447.20 10 50 1240839 4,444.60 5 51 1234315 4,435.27 1 52 1234351 4,434.80 7 53 1125882 4,430.40 6 54 1222928 4,426.80 1 55 1246221 4,426.10 3 56 1245205 4,424.00 4 57 1242079 4,421.53 1 58 1241425 4,418.40 1 59 1223658 4,415.70 4 60 1213894 4,415.60 7

Menaxhim Turizëm Arkeologjik

1 1213399 4,742.70 4 2 1236227 4,647.60 10 3 1215816 4,623.60 1 4 1223916 4,608.80 1 5 1248543 4,574.73 3 6 1134380 4,541.40 9 7 1213785 4,506.20 1 8 1225923 4,503.90 5 9 1233000 4,502.60 9 10 1114357 4,485.30 2 11 1247494 4,477.70 6 12 1222969 4,466.50 5 13 1222406 4,450.87 4 14 1235836 4,416.80 1 15 1213430 4,414.60 7 16 1243022 4,404.40 4 17 1244333 4,401.60 5 18 1243896 4,395.10 3 19 1213621 4,394.50 5 20 1228119 4,393.80 6 21 1214305 4,393.00 1 22 1214544 4,391.00 4 23 1213619 4,384.40 3 24 1213691 4,371.80 4 25 1228063 4,370.30 8 26 1213587 4,362.00 7 27 1215437 4,360.60 4 28 1223000 4,358.70 6 29 1242151 4,355.60 6 30 1222571 4,354.80 7 31 1213406 4,347.40 3 32 1211944 4,343.80 6 33 1215286 4,337.70 8 34 1248030 4,329.50 10 35 1247624 4,328.20 7 36 1221791 4,326.40 3 37 1226091 4,324.00 8 38 1223070 4,321.20 1 39 1247644 4,317.60 2 40 1147150 4,315.20 6 41 1213400 4,313.40 7 42 1250138 4,313.20 4 43 1214605 4,306.90 3 44 1215232 4,306.80 4 45 1229999 4,305.70 3 46 1247638 4,303.07 2 47 1243146 4,302.20 6 48 1240486 4,298.40 10 49 1213624 4,298.20 3 50 1250932 4,296.00 9 51 1213746 4,293.10 5 52 1213991 4,285.50 7 53 1244370 4,284.40 3 54 1246664 4,284.00 1 55 1214223 4,278.10 8 56 1024391 4,277.00 6 57 1215496 4,272.80 6 58 1241867 4,272.20 3 59 1248047 4,270.00 5 60 1226331 4,266.80 2

Juridik

1 1213528 5,847.60 1 2 1238919 5,773.30 1 3 1213609 5,597.30 1 4 1235733 5,423.70 1 5 1213421 5,307.00 1 6 1224704 5,305.20 8 7 1234451 5,304.00 3 8 1246695 5,301.50 7 9 1213799 5,292.40 1 10 1215296 5,280.33 1 11 1252708 5,271.00 2 12 1213653 5,267.50 1 13 1249771 5,249.13 1 14 1223709 5,245.30 1 15 1214376 5,242.80 1 16 1221667 5,239.80 2 17 1213452 5,237.20 2 18 1224642 5,234.60 1 19 1243673 5,233.27 2 20 1249973 5,227.00 2 21 1230433 5,226.20 5 22 1223764 5,217.80 4 23 1246678 5,216.30 10 24 1242383 5,206.60 4 25 1213203 5,188.00 1 26 1244421 5,183.60 3 27 1217762 5,183.40 7 28 1213782 5,168.80 1 29 1215363 5,164.60 9 30 1239786 5,162.40 4 31 1225494 5,160.47 2 32 1229130 5,155.80 1 33 1241925 5,153.00 2 34 1221671 5,142.60 1 35 1247551 5,139.40 1 36 1245839 5,136.60 10 37 1214354 5,121.00 1 38 1225560 5,120.40 1 39 1221235 5,118.20 1 40 1242342 5,112.40 1 41 1240433 5,104.50 1

42 1213409 5,098.90 1 43 1223551 5,097.80 1 44 1216437 5,095.00 2 45 1214631 5,094.10 3 46 1213738 5,091.50 3 47 1213539 5,089.80 3 48 1223769 5,089.00 8 49 1246907 5,085.60 4 50 1223921 5,085.50 1

Shkenca Politike

1 1214946 5,365.90 9 2 1213658 5,363.50 1 3 1214302 5,143.40 1 4 1247896 5,118.80 3 5 1213849 5,118.80 1 6 1249904 5,091.53 4 7 1243897 5,091.20 4 8 1240327 5,075.20 2 9 1225940 5,059.90 3 10 1215168 5,046.20 2 11 1222835 5,044.40 2 12 1223250 5,040.30 4 13 1248197 5,033.40 2 14 1250095 5,031.80 3 15 1246448 5,027.70 4 16 914897 5,012.10 9 17 1222486 5,009.60 3 18 1244536 5,006.40 9 19 1224794 4,999.50 4 20 1247471 4,995.40 2 21 1215074 4,980.20 2 22 1228104 4,978.60 5 23 1214689 4,972.73 4 24 1232118 4,970.60 2 25 1215287 4,966.90 4 26 1214237 4,963.50 1 27 1214546 4,962.80 2 28 0919739 4,962.40 1 29 1222466 4,961.67 3 30 1223669 4,956.90 3 31 1233253 4,956.60 2 32 1214688 4,947.47 5 33 1230237 4,942.00 2 34 1248340 4,935.10 1 35 1247228 4,933.00 4 36 1245715 4,926.90 2 37 1220476 4,919.90 1 38 1224275 4,918.27 3 39 1213202 4,917.47 1 40 1247758 4,917.30 9 41 1244140 4,913.60 3 42 1236154 4,907.60 2 43 1224000 4,906.60 8 44 1240663 4,906.10 3 45 1247460 4,905.10 2 46 1244493 4,899.50 2 47 1212639 4,899.10 2 48 1214191 4,899.00 2 49 1213819 4,898.60 4 50 1231519 4,897.80 2

Administrim Publik

1 1214010 5,286.60 1 2 1213017 5,104.80 3 3 1213584 5,093.20 3 4 1223310 5,069.70 2 5 1233382 5,048.50 1 6 1213852 5,042.30 1 7 1215278 4,985.70 8 8 1213776 4,964.90 2 9 1222137 4,958.00 5 10 1239734 4,950.20 9 11 1213860 4,931.30 1 12 1215481 4,920.20 1 13 1214069 4,888.90 1 14 1244335 4,884.90 7 15 1213342 4,884.40 2 16 1234334 4,859.60 5 17 1215786 4,855.40 2 18 1213882 4,841.67 8 19 1222910 4,834.70 3 20 1247627 4,832.50 6 21 1214161 4,829.20 4 22 1247586 4,817.13 1 23 1224059 4,809.20 6 24 1215360 4,804.60 2 25 1244615 4,803.00 7 26 1222222 4,796.67 5 27 1214356 4,794.50 4 28 1215239 4,794.20 2 29 1233865 4,793.20 6 30 1241393 4,790.40 10 31 1240217 4,786.30 9 32 1247603 4,780.50 2 33 1214230 4,777.30 2 34 1214587 4,776.90 2 35 1219764 4,775.30 8 36 1215474 4,774.80 7 37 1215493 4,774.20 4 38 1215043 4,772.27 6 39 1225767 4,771.40 8 40 1214388 4,769.20 2 41 1215183 4,767.90 1 42 1214613 4,767.40 4 43 1215094 4,765.80 1 44 1213754 4,759.90 2 45 1223923 4,757.10 5 46 1213809 4,755.40 2 47 1214898 4,754.60 2 48 1230527 4,754.40 9 49 1114530 4,749.60 6 50 1226371 4,746.40 2

Infermieri e Pergjithshme

1 1213781 5,757.40 1 2 1214347 5,606.20 1 3 1214128 5,597.00 1 4 1214142 5,424.60 3 5 1240516 5,412.40 2 6 1213712 5,395.40 1 7 1213739 5,394.33 2 8 1223501 5,374.90 3 9 1214558 5,355.80 2 10 1234869 5,338.40 1 11 1214113 5,312.80 6 12 1213813 5,299.50 1 13 1247555 5,272.80 1 14 1231453 5,242.40 2 15 1211222 5,229.00 3 16 1213637 5,223.50 1 17 1225947 5,216.20 5 18 1222190 5,215.53 6 19 1226280 5,213.60 2 20 1223267 5,208.60 1 21 1223685 5,205.70 1 22 1222215 5,201.60 2 23 1221377 5,200.20 3 24 1215365 5,196.70 1 25 1235944 5,181.80 1 26 1235178 5,172.40 8 27 1223613 5,169.40 3 28 1245331 5,155.20 9 29 1222825 5,147.60 2 30 1240507 5,145.00 1 31 1228207 5,142.40 3 32 1247485 5,141.60 1 33 1226398 5,141.00 2 34 1234834 5,116.90 4 35 1214051 5,109.90 3 36 1213726 5,105.80 2 37 1213591 5,103.80 2 38 1222802 5,098.50 2 39 1223355 5,097.60 1 40 1214238 5,094.20 2 41 1226005 5,090.40 1 42 1221437 5,081.87 3 43 1244186 5,073.00 9 44 1214045 5,072.20 4 45 1213521 5,068.90 3 46 1236162 5,064.60 1 47 1221982 5,063.40 4 48 1221413 5,062.20 5 49 1214137 5,060.60 1 50 1233623 5,052.00 2 51 1231287 5,038.20 8 52 1247446 5,034.40 3 53 1214129 5,032.30 1 54 1225658 5,023.40 3 55 1246998 5,020.33 2 56 1225645 5,018.50 5 57 1214693 5,015.73 1 58 1210522 5,010.80 9 59 1234016 5,007.70 3 60 1212670 5,005.40 4

Ndihmës Dentist (2-vjeçar)

1 1210469 5,201.60 4 2 1252469 5,143.00 9 3 1223999 5,004.60 4 4 1230665 4,955.40 6 5 1213747 4,898.40 4 6 1228131 4,894.20 4 7 1214704 4,854.47 2 8 1215056 4,807.80 3 9 1242305 4,778.20 2 10 1214195 4,758.90 3 11 1223356 4,754.00 5 12 1226330 4,740.40 3 13 1214980 4,728.30 3 14 1211691 4,724.60 4 15 1226300 4,722.80 1 16 1225716 4,705.90 2 17 1226244 4,700.00 2

18 1242328 4,688.00 2 19 1241668 4,678.70 5 20 1225871 4,669.50 1 21 1225793 4,663.73 7 22 1226175 4,655.10 5 23 1222060 4,642.40 10 24 1215381 4,640.40 5 25 1227638 4,636.40 2 26 1247734 4,618.40 2 27 1247412 4,606.20 6 28 1215582 4,597.87 2 29 1240235 4,583.53 1 30 1247283 4,580.33 2 31 1214716 4,578.93 2 32 1247305 4,577.80 7 33 1232150 4,576.70 6 34 1245699 4,563.20 4 35 1233688 4,559.50 4 36 1213806 4,554.90 7 37 1223354 4,553.00 2 38 1222909 4,545.00 3 39 1228717 4,543.40 1 40 1226387 4,542.30 8 41 1210597 4,517.00 7 42 1212606 4,511.80 8 43 1213352 4,503.90 4 44 1226149 4,502.40 2 45 1226037 4,500.80 6 46 1241449 4,500.00 5 47 1214180 4,499.00 3 48 1218835 4,487.70 8 49 1214466 4,487.40 3 50 1214644 4,478.00 8 51 1234563 4,478.00 1 52 1226292 4,470.80 2 53 1223359 4,469.80 5 54 1242324 4,468.80 2 55 1223243 4,447.27 2 56 1214322 4,446.40 6 57 1214552 4,423.80 4 58 1215594 4,421.93 1 59 1228095 4,421.00 7 60 1121789 4,419.80 6

Menaxhim Ndërtimi (2-vjeçar)

1 1211706 4,799.60 4 2 1250102 4,690.50 7 3 1240566 4,569.20 6 4 1241774 4,562.60 4 5 1242321 4,550.60 9 6 1225888 4,528.40 4 7 1233365 4,517.40 3 8 1237378 4,501.50 8 9 1241063 4,478.10 7 10 1250205 4,469.70 7 11 1223911 4,441.60 2 12 1215399 4,433.20 10 13 1242937 4,401.60 10 14 1250180 4,397.00 2 15 1212936 4,389.70 7 16 1214268 4,389.60 9 17 1229045 4,364.20 2 18 1220888 4,357.30 3 19 1228713 4,347.80 2 20 1214364 4,341.70 1 21 1214279 4,331.90 9 22 1242651 4,329.30 5 23 1215415 4,309.00 2 24 1250081 4,306.40 5 25 1213335 4,296.20 8 26 1229748 4,291.60 6 27 1215488 4,290.20 8 28 1222188 4,256.67 3 29 1227133 4,245.13 7 30 1215471 4,238.73 10 31 1222115 4,226.60 9 32 1221824 4,225.60 3 33 1215572 4,215.27 1 34 1236552 4,211.80 2 35 1220380 4,210.60 5 36 1250167 4,207.13 1 37 1242063 4,202.30 4 38 1240635 4,197.60 1 39 1226011 4,169.93 8 40 1247454 4,166.10 1 41 1234306 4,161.40 1 42 1223067 4,159.40 1 43 1250187 4,157.20 7 44 1246832 4,156.80 4 45 1241545 4,151.80 5 46 1242259 4,146.50 6 47 1115412 4,144.40 4 48 1214251 4,142.40 5 49 1221883 4,139.80 6 50 1122024 4,130.80 10

Menaxhim Transporti (2-vjeçar)

1 1223116 5,292.20 7 2 1233291 4,710.20 9 3 1213403 4,618.60 3 4 1223939 4,470.70 1 5 1214117 4,466.30 2 6 1215112 4,415.10 8 7 1214937 4,408.10 3 8 1226277 4,400.80 2 9 1221969 4,390.30 4 10 1215398 4,380.00 7 11 1213425 4,375.30 1 12 1248101 4,371.90 3 13 1225968 4,363.90 2 14 1213356 4,362.50 4 15 1211259 4,340.60 1 16 1223924 4,328.30 1 17 1214049 4,323.90 1 18 1229345 4,323.60 10 19 1214118 4,307.30 2 20 1215506 4,282.40 10 21 1215077 4,278.00 1 22 1215504 4,276.70 10 23 1226357 4,276.60 3 24 1248063 4,255.20 3 25 1214122 4,226.90 2 26 1233232 4,225.60 4 27 1223919 4,218.70 2 28 1249885 4,218.47 1 29 1214243 4,218.40 9 30 1220506 4,200.80 7 31 1212415 4,199.27 1 32 1037774 4,195.10 9 33 1242258 4,194.20 6 34 1215122 4,193.60 7 35 1214219 4,192.80 6 36 1223900 4,192.30 2 37 1244641 4,189.20 9 38 1223895 4,184.00 7 39 1214175 4,182.20 7 40 1214009 4,179.00 4 41 1244875 4,178.60 9 42 1222278 4,171.20 5 43 1241202 4,169.40 7 44 1213787 4,163.73 5 45 1233323 4,159.40 6 46 1214345 4,153.40 3 47 1142034 4,143.60 10 48 1248575 4,141.60 5 49 1214901 4,133.10 1 50 1215192 4,130.80 10

Asistent Ligjor (2- vjeçar)

1 1213382 5,128.20 2 2 1215799 5,065.80 6 3 1213698 5,015.10 8 4 1223932 4,968.40 5 5 1243112 4,948.60 8 6 1213840 4,922.40 2 7 1250153 4,893.00 2 8 1221919 4,892.07 8 9 1223277 4,866.70 5 10 1226164 4,845.90 6 11 1223293 4,845.70 6 12 1247854 4,821.93 2 13 1250183 4,815.50 6 14 1215069 4,809.40 4 15 1214608 4,807.60 3 16 1223343 4,797.00 8 17 1247913 4,774.00 2 18 1214638 4,766.50 7 19 1249792 4,749.60 2 20 1225963 4,748.20 5 21 1225961 4,747.30 3 22 1246578 4,740.70 9 23 1214958 4,739.40 7 24 1241926 4,729.80 7 25 1229476 4,729.30 5 26 1223424 4,721.30 4 27 1215240 4,716.00 10 28 1214214 4,713.00 6 29 1235644 4,711.80 1 30 1250179 4,708.40 4 31 1222171 4,705.00 4 32 1249840 4,704.33 3 33 1221717 4,700.20 2 34 1221926 4,695.80 3 35 1247033 4,687.80 5 36 1214634 4,684.50 3 37 1214304 4,679.10 5 38 1213665 4,669.60 2 39 1215530 4,649.00 8 40 1214289 4,648.40 5 41 1234266 4,631.80 5

42 1247297 4,631.27 8 43 1211947 4,629.90 2 44 1214540 4,629.87 6 45 1247851 4,627.13 10 46 1250173 4,626.80 6 47 1243099 4,619.60 2 48 1240868 4,618.90 7 49 1213940 4,599.60 3 50 1212941 4,595.40 3

Asistent Administrativ (2- vjeçar)

1 1249788 4,829.40 5 2 1249801 4,775.10 8 3 1222827 4,703.00 5 4 1214155 4,696.73 1 5 1215103 4,694.20 5 6 1214358 4,686.00 5 7 1215178 4,619.80 9 8 1246065 4,615.50 7 9 1214141 4,613.90 5 10 1217774 4,592.80 2 11 1213790 4,590.07 3 12 1122824 4,579.20 3 13 1215442 4,578.50 6 14 1215516 4,569.60 2 15 1213429 4,554.60 6 16 1223285 4,552.90 6 17 1239814 4,552.80 2 18 1214770 4,540.80 3 19 1223642 4,537.10 3 20 1214333 4,536.00 2 21 1215445 4,528.10 5 22 1244342 4,527.50 5 23 1232950 4,526.80 7 24 1246765 4,525.80 9 25 1221622 4,521.13 2 26 1214489 4,520.53 6 27 1215134 4,502.60 5 28 1215210 4,501.10 4 29 1213673 4,496.80 8 30 1244149 4,492.20 9 31 1244565 4,490.60 6 32 1222727 4,490.20 4 33 1215532 4,489.70 8 34 1245558 4,488.60 3 35 1240889 4,486.40 8 36 1119455 4,485.00 3 37 1214491 4,472.47 7 38 1211110 4,472.20 4 39 1213737 4,470.13 5 40 1213783 4,463.80 4 41 1217767 4,459.20 4 42 1215125 4,459.00 3 43 1214245 4,457.60 4 44 1233290 4,456.60 6 45 1211111 4,456.50 6 46 1213803 4,451.20 3 47 1233798 4,450.90 4 48 1223597 4,434.20 8 49 1228046 4,433.80 9 50 1246959 4,426.73 1

Teknologji Automobilash (2-vjeçar)

1 1232903 5,009.60 2 2 1213700 4,870.20 10 3 1232789 4,787.90 1 4 1222533 4,716.80 1 5 1211215 4,703.50 3 6 1219994 4,631.40 1 7 1215588 4,570.20 9 8 1235028 4,555.60 1 9 1242931 4,503.40 1 10 1229584 4,480.93 2 11 1237823 4,471.40 3 12 1215292 4,382.07 6 13 1213812 4,365.40 6 14 1218464 4,356.30 1 15 1230544 4,353.00 5 16 1241200 4,352.20 4 17 1213906 4,346.00 4 18 1226501 4,320.90 1 19 1221208 4,304.50 2 20 1215208 4,299.67 1 21 1222948 4,294.60 3 22 1226028 4,283.10 1 23 1222792 4,262.60 7 24 1213413 4,224.10 9 25 1250158 4,214.80 2 26 1240496 4,205.60 1 27 1234113 4,204.00 7 28 1236166 4,199.90 7 29 1250154 4,175.50 2 30 1223586 4,168.00 4 31 1226328 4,163.60 5 32 1225648 4,156.20 1 33 1229919 4,154.60 3 34 1243902 4,143.00 2 35 1234361 4,137.00 3 36 1222078 4,129.00 6 37 1249958 4,126.80 5 38 1243274 4,121.20 4 39 1226014 4,116.00 4 40 1228137 4,116.00 1 41 1243237 4,115.40 4 42 1237672 4,110.90 1 43 1216976 4,110.10 3 44 1242518 4,109.80 2 45 1228309 4,098.00 8 46 1245097 4,093.80 3 47 1223863 4,091.30 7 48 1214162 4,089.40 5 49 1247434 4,081.80 8 50 1243926 4,080.00 2 51 1229171 4,078.90 5 52 1214974 4,072.80 5 53 1222244 4,071.40 1 54 1214368 4,068.70 1 55 1233884 4,067.90 3 56 1244403 4,067.80 3 57 1213945 4,067.60 5 58 1217620 4,067.30 1 59 1227014 4,065.60 3 60 1214002 4,061.40 2

Specialist Rrjetesh Kompjuterike

1 1225846 5,187.70 8 2 1244819 4,879.30 1 3 1226007 4,797.40 1 4 1241145 4,782.70 10 5 1241107 4,745.33 9 6 1226123 4,653.10 4 7 1241193 4,649.80 10 8 1231171 4,527.90 3 9 1245371 4,468.20 9 10 1244817 4,424.30 2 11 1230292 4,412.60 6 12 1231672 4,405.40 4 13 1241077 4,395.10 2 14 1247575 4,361.20 3 15 1213592 4,332.90 1 16 1243801 4,328.00 9 17 1245577 4,327.00 9 18 1223328 4,318.20 5 19 1128478 4,304.10 1 20 1229990 4,289.20 2 21 1246815 4,269.10 9 22 1222716 4,267.80 5 23 1241731 4,263.20 5 24 1236714 4,257.20 6 25 1222257 4,248.07 9 26 1247578 4,239.20 4 27 1211989 4,237.20 2 28 1248559 4,230.90 4 29 1231810 4,228.00 9 30 1210554 4,217.93 9 31 1232035 4,215.80 4 32 1247865 4,212.10 7 33 1233839 4,211.30 6 34 1232033 4,211.00 5 35 1222273 4,208.07 2 36 1213762 4,203.07 6 37 1230467 4,202.00 2 38 1226881 4,197.60 3 39 1244856 4,196.60 5 40 1242211 4,194.00 4 41 1231943 4,193.90 7 42 1240869 4,193.60 1 43 1244599 4,193.13 7 44 1213683 4,193.00 7 45 1213561 4,190.47 10 46 1215080 4,188.60 1 47 1244386 4,186.53 7 48 0841179 4,182.50 10 49 1226919 4,174.10 9 50 1248590 4,174.00 2 51 1221489 4,170.80 9 52 1249964 4,163.80 6 53 1247506 4,162.67 5 54 1214351 4,154.00 3 55 1215071 4,148.80 5 56 1215272 4,142.60 5 57 1212356 4,138.40 1 58 1223325 4,137.70 6 59 1213725 4,129.10 3 60 1214385 4,122.27 9

Informatikë Praktike (2-vjeçar) 1 2 3 4 5

1143471 4,258.10 7 1233777 4,207.50 10 1246001 4,191.07 6 1245703 4,181.90 2 1213928 4,156.40 8

6 1243252 4,155.80 6 7 1225709 4,153.13 10 8 1241196 4,136.70 6 9 1226098 4,119.00 4 10 1222683 4,116.40 8 11 1233722 4,106.90 1 12 1144394 4,105.80 7 13 1247432 4,099.70 2 14 1115511 4,095.30 2 15 1223298 4,095.10 4 16 1247521 4,089.13 7 17 1215283 4,086.90 3 18 1242297 4,083.40 8 19 1246018 4,081.90 5 20 1236477 4,081.40 2 21 1229962 4,077.30 1 22 1245892 4,064.30 10 23 1245649 4,056.40 9 24 1241234 4,054.00 6 25 1215021 4,052.87 6 26 1240431 4,049.40 4 27 1246275 4,049.00 2 28 1240455 4,045.70 7 29 1233281 4,020.53 2 30 1213595 4,017.80 2

Gjuhë Angleze

1 1215811 5,358.13 1 2 1215290 5,172.20 1 3 1223620 5,113.60 3 4 1225655 5,103.80 2 5 1215388 5,081.90 3 6 0931944 5,070.40 1 7 1222209 5,069.50 3 8 1223623 5,038.40 2 9 1215255 5,034.60 3 10 1213160 5,026.60 2 11 1226197 4,954.70 2 12 1234521 4,916.90 2 13 1223710 4,907.50 3 14 1247474 4,898.80 3 15 1214182 4,898.00 6 16 1214076 4,889.40 8 17 1214395 4,879.80 2 18 1214160 4,867.60 4 19 1213951 4,860.40 2 20 1230170 4,844.00 3 21 1213733 4,841.60 1 22 1215118 4,841.60 10 23 1230722 4,834.10 2 24 1215349 4,801.00 1 25 1215501 4,797.60 1 26 1225688 4,797.50 2 27 1214275 4,795.60 1 28 1243066 4,792.20 3 29 1231632 4,781.60 3 30 1215361 4,771.60 1 31 1215802 4,752.60 5 32 1228103 4,741.00 5 33 1215108 4,739.20 1 34 1215527 4,738.10 1 35 1214216 4,728.40 2 36 1247442 4,722.60 7 37 1221625 4,720.90 7 38 1214763 4,719.50 1 39 1224377 4,717.00 3 40 1214277 4,714.20 1 41 1214628 4,687.00 1 42 1248066 4,680.80 2 43 1215773 4,667.60 1 44 1245199 4,666.50 2 45 1214643 4,665.00 2 46 1225551 4,661.20 4 47 1213659 4,661.00 2 48 1245179 4,654.10 2 49 1217565 4,653.90 4 50 1213856 4,653.80 5 51 1213741 4,651.80 1 52 1247491 4,633.20 1 53 1214334 4,631.60 2 54 1235402 4,631.40 3 55 1213721 4,619.10 4 56 1237352 4,618.00 2 57 1211670 4,617.40 8 58 1213865 4,613.60 2 59 1222725 4,609.30 3 60 1245548 4,606.30 2 61 1249826 4,596.60 3 62 1214263 4,592.00 2 63 1225866 4,588.70 6 64 1226062 4,569.60 5 65 1214053 4,565.60 4 66 1226394 4,565.20 6 67 1247528 4,563.90 1 68 1244406 4,562.50 7 69 1223997 4,560.00 4 70 1213734 4,555.73 3 71 1247686 4,554.00 1 72 1215124 4,551.80 9 73 1246408 4,551.30 4 74 1214573 4,550.50 1 75 1214225 4,548.70 2 76 1231252 4,547.80 6 77 1222383 4,546.70 1 78 1212340 4,543.90 3 79 1215401 4,543.60 5 80 1236393 4,541.60 3 81 1226052 4,538.60 10 82 1226182 4,537.40 3 83 1215101 4,534.00 1 84 1231981 4,527.60 4 85 1213838 4,523.10 1 86 1250125 4,522.80 3 87 1214283 4,522.80 1 88 1213842 4,522.60 1 89 1242131 4,522.40 3 90 1240934 4,520.60 4 91 1244631 4,501.80 8 92 1221757 4,499.00 9 93 1233920 4,497.80 8 94 1222286 4,495.00 1 95 1211767 4,492.27 8 96 1247856 4,491.27 7 97 1222368 4,489.40 4 98 1223607 4,489.30 6 99 1213634 4,484.40 1 100 1221800 4,481.40 4 Cikli i Ulët 1 1223301 5,569.80 1 2 1214933 5,518.70 1 3 1214510 5,480.73 1 4 1214547 5,430.33 1 5 1214252 5,310.40 1 6 1241920 5,083.80 1 7 1223304 5,078.00 1 8 1213866 5,029.30 7 9 1245875 5,026.40 8 10 1214264 5,005.50 1 11 1223590 4,988.00 2 12 1247483 4,985.50 3 13 1214954 4,972.40 1 14 1230514 4,946.50 1 15 1213897 4,914.30 3 16 1214951 4,901.10 1 17 1214603 4,895.20 1 18 1226218 4,872.60 8 19 1215490 4,872.60 2 20 1213980 4,871.87 8 21 1213778 4,863.50 4 22 1227001 4,860.80 1 23 1214467 4,860.53 10 24 1247647 4,858.80 2 25 1247850 4,850.20 2 26 1230496 4,844.30 1 27 1214120 4,840.10 3 28 1222307 4,835.53 4 29 1221091 4,818.00 4 30 1222912 4,815.80 4 31 1213917 4,794.80 10 32 1214468 4,785.20 4 33 1231799 4,784.40 6 34 1215177 4,773.87 6 35 1249849 4,768.93 1 36 1214570 4,767.00 3 37 1250092 4,763.20 1 38 1214900 4,762.10 2 39 1240558 4,749.60 2 40 1215598 4,748.90 2 41 1214528 4,745.80 1 42 1213909 4,744.50 4 43 1212689 4,732.40 10 44 1247539 4,729.50 2 45 1223329 4,729.30 2 46 1244547 4,720.40 3 47 1214569 4,716.30 3 48 1226021 4,715.80 7 49 1222148 4,712.20 5 50 1223413 4,711.00 5 51 1223837 4,708.60 5 52 1247858 4,708.40 6 53 1214614 4,699.40 6 54 1219338 4,698.00 6 55 1214131 4,689.60 3 56 1214387 4,688.20 3 57 1241493 4,681.90 10 58 1214499 4,679.30 1 59 1215589 4,677.73 3 60 1214177 4,676.40 2 61 1213562 4,673.20 5 62 1213834 4,669.60 5 63 1225755 4,664.73 9 64 1215236 4,663.40 8 65 1215106 4,656.60 1 66 1214260 4,655.70 1 67 1214404 4,651.80 1 68 1245958 4,644.40 4 69 1242081 4,641.20 9

70 1225909 4,633.60 7

Ekspert Procesi Formimi

1 1242322 4,874.80 7 2 1223384 4,821.40 9 3 1248260 4,809.60 4 4 1215211 4,775.10 2 5 1214455 4,772.10 10 6 1233785 4,765.40 5 7 1214201 4,746.30 2 8 1250111 4,731.70 2 9 1147025 4,727.50 1 10 1214390 4,705.00 6 11 1222844 4,661.93 7 12 1239830 4,661.33 1 13 1214125 4,643.00 3 14 1213994 4,617.30 7 15 1215197 4,607.60 2 16 1214956 4,605.00 5 17 1213794 4,602.00 4 18 1214249 4,600.33 5 19 1223185 4,595.00 10 20 1214247 4,593.13 6 21 1246445 4,584.60 4 22 1213362 4,583.10 8 23 1215216 4,568.40 5 24 1214392 4,564.00 6 25 1221297 4,560.80 2 26 1214259 4,554.20 5 27 1213756 4,553.40 5 28 1215285 4,552.40 5 29 1233771 4,551.33 2 30 1221853 4,549.40 2 31 1215196 4,548.00 1 32 1222334 4,543.00 3 33 1215231 4,539.40 2 34 1234295 4,534.67 4 35 1232129 4,533.70 3 36 1213829 4,532.53 5 37 1248195 4,526.50 7 38 1227475 4,519.80 5 39 1215417 4,517.40 5 40 1213537 4,511.50 6 41 1214190 4,511.20 1 42 1214018 4,499.40 2 43 1215293 4,494.50 3 44 1214542 4,489.10 2 45 1245849 4,485.60 8 46 1213671 4,480.80 4 47 1213575 4,479.60 10 48 1233780 4,472.00 4 49 1213879 4,471.50 6 50 1215767 4,466.20 3

Psikologji-Sociologji 1 1214145 5,488.20 1 2 1213670 5,442.80 3 3 1214910 5,297.70 1 4 1214584 5,208.60 4 5 1213835 5,186.90 2 6 1213573 5,162.80 1 7 1215151 5,139.60 2 8 1223552 5,123.10 1 9 1223297 5,106.70 1 10 1223882 5,102.60 2 11 1226260 5,101.20 1 12 1214920 5,081.60 1 13 1240667 5,078.70 2 14 1240867 5,056.80 2 15 1226177 5,050.80 7 16 1246899 5,050.40 6 17 1222227 5,030.80 7 18 1233415 5,027.10 6 19 1226987 5,019.20 5 20 1242742 4,997.00 8 21 1212649 4,976.80 9 22 1222271 4,969.27 3 23 1213358 4,967.20 1 24 1240537 4,962.80 3 25 1233399 4,961.20 9 26 1252291 4,960.20 7 27 1245842 4,937.20 9 28 1211837 4,915.00 8 29 1213540 4,902.30 5 30 1249886 4,901.20 6 31 1213208 4,899.00 10 32 1250118 4,897.60 3 33 1213397 4,895.00 4 34 1228093 4,891.00 6 35 1222367 4,888.07 5 36 1223302 4,885.60 1 37 1236088 4,882.70 4 38 1214908 4,880.80 4 39 1240469 4,877.90 6 40 1250142 4,877.60 1 41 1224136 4,864.53 6 42 1247212 4,862.80 3 43 1243298 4,862.60 5 44 1214955 4,861.20 6 45 1243694 4,856.60 9 46 1226995 4,854.20 3 47 1224679 4,851.10 5 48 1227918 4,850.00 2 49 1222437 4,845.87 7 50 1230359 4,845.50 1

Gjuhë Letërsi - Anglisht

1 1215009 5,320.10 1 2 1213877 4,992.10 2 3 1224373 4,944.00 6 4 1213903 4,904.40 5 5 1213745 4,798.20 1 6 1214057 4,779.60 1 7 1213832 4,745.80 7 8 1223610 4,732.00 3 9 1213722 4,720.60 1 10 1247919 4,704.53 2 11 1214091 4,675.73 2 12 1222922 4,672.00 8 13 1248344 4,669.70 5 14 1213898 4,660.80 4 15 1215377 4,655.40 1 16 1230118 4,647.40 5 17 1214561 4,644.60 3 18 1214189 4,640.80 1 19 1233723 4,633.80 10 20 1213769 4,633.80 1 21 1215784 4,632.60 1 22 1214761 4,617.53 2 23 1213742 4,587.90 2 24 1247453 4,587.73 3 25 1222932 4,580.20 2 26 1244469 4,557.00 8 27 1234347 4,535.73 3 28 1225960 4,534.70 6 29 1226184 4,514.60 2 30 1222592 4,508.40 3 31 1221272 4,497.80 6 32 1213661 4,490.60 2 33 1222602 4,488.30 2 34 1221933 4,488.00 3 35 1214054 4,487.90 3 36 1215081 4,474.90 3 37 1250110 4,470.30 5 38 1242343 4,467.20 3 39 1215548 4,466.30 6 40 1213868 4,460.80 2 41 1226312 4,460.00 7 42 1223843 4,459.60 4 43 1223215 4,456.80 1 44 1247584 4,452.47 5 45 1241567 4,442.20 6 46 1247915 4,439.53 7 47 1227396 4,432.80 1 48 1215780 4,430.53 6 49 1239839 4,428.67 5 50 1223840 4,428.40 7 51 1213569 4,427.90 2 52 1233879 4,426.40 8 53 1240655 4,422.50 6 54 1227351 4,416.27 1 55 1222665 4,401.10 2 56 1241495 4,400.20 8 57 1213761 4,392.60 5 58 1242085 4,391.00 2 59 1247369 4,390.80 1 60 1241402 4,387.60 6 61 1214618 4,386.20 2 62 1247725 4,380.67 8 63 1223820 4,378.40 10 64 1212863 4,378.00 2 65 1222302 4,377.67 1 66 1215416 4,374.60 3 67 1213760 4,370.30 3 68 1226326 4,369.90 7 69 1215186 4,367.80 1 70 1215100 4,360.80 2

Shkenca Kompjuterike

1 1244074 5,486.40 2 2 1223358 5,226.60 1 3 1223953 5,216.90 2 4 1241119 5,148.90 8 5 1245496 5,070.40 7 6 1214293 5,050.00 5 7 1241304 5,036.20 3 8 1213862 5,027.40 7 9 1245802 4,991.70 3 10 1236524 4,966.20 1 11 1222200 4,942.40 7 12 1211822 4,936.40 4 13 1223770 4,930.20 8 14 1212057 4,927.20 1 15 1221209 4,915.30 4


e martë, 18 SHTATOR 2012 www.mapo.al 16 1223956 4,910.20 4 17 1215158 4,903.30 3 18 1245426 4,900.47 8 19 1245437 4,882.67 9 20 0813797 4,871.20 6 21 1213750 4,831.60 2 22 1231618 4,828.90 6 23 1240494 4,821.60 10 24 1215259 4,808.20 3 25 1214606 4,782.60 9 26 1215525 4,781.00 5 27 1214116 4,774.80 4 28 1242161 4,770.40 1 29 1213340 4,766.40 1 30 1248285 4,755.40 3 31 1248172 4,753.33 8 32 1241040 4,751.80 7 33 1236543 4,728.30 1 34 1215172 4,727.90 10 35 1215392 4,724.80 1 36 1225829 4,723.10 3 37 1244514 4,719.60 4 38 1223982 4,718.10 5 39 1247401 4,712.60 5 40 1213205 4,704.20 5 41 1241891 4,681.60 7 42 1243110 4,681.40 9 43 1215163 4,678.60 7 44 1217136 4,676.80 6 45 1233712 4,672.60 4 46 1214224 4,670.40 3 47 1248375 4,670.20 2 48 1213968 4,668.00 3 49 1214952 4,617.60 4 50 1227087 4,610.40 8 51 1248089 4,599.30 2 52 1213625 4,597.53 6 53 1247542 4,597.30 8 54 1214918 4,595.00 2 55 1215814 4,594.80 1 56 1247879 4,594.13 4 57 1213370 4,593.00 1 58 1214714 4,591.60 5 59 1213345 4,590.20 6 60 1226389 4,589.27 9 61 1233313 4,588.60 2 62 1223968 4,585.20 2 63 1231567 4,583.30 10 64 1215407 4,578.00 6 65 1226996 4,574.80 3 66 1215150 4,573.30 5 67 1233217 4,567.00 7 68 1213360 4,562.90 4 69 1225589 4,561.93 1 70 1214450 4,561.60 3 71 1214465 4,560.50 4 72 1214168 4,557.00 4 73 1214439 4,556.40 9 74 1212914 4,555.00 1 75 1221300 4,543.70 4 76 1235118 4,540.50 5 77 1247871 4,533.60 2 78 1220485 4,532.60 2 79 1241673 4,530.10 3 80 1210366 4,525.30 8

Sistemet e Informacionit

1 1246930 4,705.60 1 2 1236405 4,642.30 8 3 1215222 4,610.40 7 4 1214360 4,594.10 1 5 1215233 4,556.70 1 6 1243263 4,543.60 5 7 1214418 4,531.10 2 8 1241101 4,517.60 10 9 1242590 4,517.40 6 10 1246475 4,511.80 2 11 1223315 4,510.10 3 12 1223251 4,507.40 3 13 1233147 4,496.40 2 14 1241811 4,490.20 8 15 1245848 4,489.40 6 16 1248376 4,487.47 2 17 1222963 4,487.00 8 18 1225951 4,486.80 7 19 1213349 4,475.30 6 20 1241099 4,475.20 3 21 1247812 4,473.80 10 22 1245420 4,469.40 5 23 1241103 4,467.40 1 24 1245645 4,464.10 3 25 1225817 4,464.10 4 26 1242723 4,453.00 4 27 1248017 4,452.80 8 28 1241284 4,450.50 9 29 1240488 4,447.60 5 30 1246767 4,444.60 6 31 1242745 4,444.40 5 32 1226066 4,439.20 9 33 1233857 4,434.20 6 34 1213580 4,430.60 6 35 1222581 4,421.30 10 36 1214375 4,420.60 5 37 1215372 4,417.53 3 38 1234872 4,411.40 3 39 1246931 4,408.33 3 40 1215487 4,407.60 7 41 1241100 4,401.10 6 42 1241144 4,400.50 2 43 1225805 4,396.60 3 44 1245837 4,393.20 5 45 1213560 4,378.00 4 46 1234024 4,374.40 4 47 1215270 4,373.00 5 48 1220020 4,372.70 7 49 1243286 4,368.00 6 50 1242679 4,361.10 10 51 1213859 4,359.80 10 52 1224313 4,346.70 4 53 1214321 4,346.60 2 54 1241220 4,343.30 7 55 1214642 4,337.60 4 56 1243162 4,336.20 2 57 1248386 4,335.60 3 58 1241744 4,332.60 2 59 1236512 4,331.60 4 60 1244608 4,328.20 8 61 1241265 4,319.80 9 62 1222443 4,313.67 8 63 1241375 4,305.30 8 64 1222955 4,304.30 10 65 1245479 4,302.30 10 66 1245987 4,299.60 5 67 1216514 4,296.00 6 68 1241110 4,292.90 1 69 1212962 4,290.93 6 70 1243257 4,289.70 7 71 1214209 4,286.80 6 72 1250127 4,280.80 7 73 1215554 4,279.80 10 74 1214030 4,279.40 6 75 1233816 4,274.70 8 76 1245503 4,273.70 9 77 1144407 4,272.00 10 78 1223008 4,271.90 2 79 1241282 4,267.90 3 80 1226170 4,264.50 10

Teknologji Informacioni

1 1241307 5,745.60 3 2 1247543 5,263.00 6 3 1241829 5,183.10 2 4 1247516 5,152.80 5 5 1227655 5,107.00 3 6 1215581 5,055.80 2 7 1247229 5,039.40 4 8 1234333 5,027.40 6 9 1221269 5,016.70 8 10 1223480 4,989.50 7 11 1214518 4,979.50 3 12 1245415 4,978.00 6 13 1225860 4,977.30 10 14 1233311 4,964.87 4 15 1244185 4,951.00 8 16 1213499 4,944.90 3 17 1247852 4,944.10 5 18 1241276 4,941.40 2 19 1215789 4,927.00 3 20 1241150 4,915.30 1 21 1234330 4,905.90 5 22 1221487 4,862.53 7 23 1213833 4,860.40 8 24 1241227 4,850.30 9 25 1241127 4,841.20 1 26 1215184 4,834.90 2 27 1227131 4,829.50 5 28 1145324 4,817.10 10 29 1230373 4,805.30 3 30 1215379 4,798.60 4 31 1241095 4,787.40 1 32 1215378 4,785.70 2 33 1226355 4,781.50 4 34 1226362 4,779.80 5 35 1243661 4,778.40 1 36 1215364 4,750.60 2 37 1248517 4,728.70 2 38 1240846 4,724.20 5 39 1227307 4,724.13 2 40 1226032 4,719.40 5 41 1212643 4,715.00 5 42 1212374 4,705.80 7 43 1226478 4,701.10 7 44 1222113 4,698.40 6 45 1249774 4,694.80 4 46 1241555 4,690.00 6

47 1213556 4,683.00 3 48 1219607 4,671.47 3 49 1227262 4,671.20 7 50 1240505 4,663.60 6 51 1222526 4,661.80 5 52 1248333 4,658.60 4 53 1241285 4,654.60 2 54 1241305 4,638.40 2 55 1215566 4,637.60 3 56 1212372 4,636.60 7 57 1213080 4,630.00 2 58 1226146 4,629.50 9 59 1241216 4,629.30 7 60 1245449 4,619.00 4 61 1221494 4,614.20 3 62 1221932 4,604.10 2 63 1241230 4,600.70 2 64 1235036 4,598.27 9 65 1233809 4,596.33 8 66 1214329 4,590.90 1 67 1215406 4,585.80 2 68 1241892 4,583.40 6 69 1215281 4,576.10 6 70 1246996 4,574.87 9 71 1240818 4,567.47 3 72 1241128 4,563.00 3 73 1244854 4,559.60 3 74 1247561 4,558.50 5 75 1229177 4,554.60 3 76 1213390 4,554.00 5 77 1245528 4,553.70 2 78 1222871 4,552.00 2 79 1218628 4,548.60 1 80 1252632 4,546.30 2

78 1214059 4,290.00 5 79 1213209 4,288.40 1 80 1245647 4,282.27 1

Multimedia dhe Televizioni Dixhital

1 1241295 5,086.90 4 2 1246631 5,036.80 1 3 1243666 5,014.30 1 4 1241381 4,971.70 1 5 1230252 4,844.80 2 6 1213881 4,832.40 2 7 1242946 4,829.50 3 8 1213730 4,771.27 10 9 1214295 4,714.40 1 10 1241422 4,682.40 1 11 1213669 4,657.50 3 12 1246683 4,649.20 10 13 1242917 4,597.60 9 14 1223936 4,560.40 6 15 1245551 4,554.20 2 16 1244111 4,547.10 1 17 1243297 4,530.40 10 18 1232989 4,523.80 4 19 1230128 4,500.00 9 20 1211667 4,495.53 9 21 1214210 4,458.40 1 22 1244347 4,456.40 9 23 1244226 4,443.50 1 24 1245440 4,414.40 4 25 1230498 4,391.40 8 26 1227710 4,380.40 7 27 1215547 4,377.40 3 28 1221456 4,357.70 3 29 1245328 4,345.00 7 30 1214287 4,340.50 7

Matematikë Informatikë 1 1223502 5,313.00 1 2 1214940 5,248.00 2 3 1223245 5,166.20 2 4 1241354 5,027.60 3 5 1247911 5,011.40 1 6 1215165 4,936.87 6 7 1223257 4,898.20 4 8 1213564 4,895.00 2 9 1221439 4,886.93 5 10 1233669 4,881.80 9 11 1213732 4,833.20 2 12 1239823 4,792.10 2 13 1228100 4,756.00 2 14 1214525 4,755.53 2 15 1214575 4,720.50 3 16 1215095 4,712.80 2 17 1214090 4,665.73 2 18 1213662 4,649.80 4 19 1226229 4,647.40 10 20 1225704 4,635.07 3 21 1215570 4,628.53 2 22 1213551 4,587.20 2 23 1215777 4,570.07 7 24 1214292 4,570.00 3 25 1215060 4,567.33 4 26 1223783 4,560.70 9 27 1214621 4,545.00 5 28 1213602 4,523.67 1 29 1215596 4,511.00 2 30 1231459 4,495.33 3 31 1227386 4,487.50 2 32 1214548 4,480.80 4 33 1215020 4,469.93 1 34 1234267 4,468.60 2 35 1240744 4,468.07 7 36 1213596 4,451.40 3 37 1215565 4,444.27 2 38 1214255 4,433.40 1 39 1225680 4,420.00 2 40 1214420 4,415.80 4 41 1214267 4,408.60 8 42 1214348 4,407.20 5 43 1241410 4,401.80 8 44 1214996 4,398.30 3 45 1220162 4,395.50 3 46 1214555 4,391.60 9 47 1214924 4,389.40 2 48 1223258 4,388.67 4 49 1231523 4,387.20 1 50 1223494 4,382.70 9 51 1215568 4,363.07 4 52 1231909 4,354.10 6 53 1213606 4,344.00 2 54 1214602 4,313.80 3 55 1214750 4,295.20 9 56 1221890 4,294.80 3 57 1230167 4,289.20 6 58 1215339 4,285.67 9 59 1211762 4,282.40 2 60 1218588 4,281.80 2 61 1132723 4,278.00 6 62 1214406 4,277.60 5 63 1212698 4,273.00 1 64 1233440 4,267.40 4 65 1211904 4,264.60 2 66 1213357 4,259.70 6 67 1222995 4,257.90 5 68 1226017 4,241.27 7 69 1236337 4,237.80 1 70 1241450 4,235.60 4 71 1215034 4,230.67 3 72 1226206 4,223.50 3 73 1214471 4,222.47 7 74 1231541 4,220.80 3 75 1214930 4,217.80 6 76 1248272 4,212.73 8 77 1214419 4,210.80 7 78 1213825 4,204.13 2 79 1245095 4,203.80 9 80 1241114 4,199.60 9

Menaxhimi Bankave

1 1213586 96.16 2 1215338 95.90 3 1241318 93.74 4 1238555 91.38 5 1246524 88.48 6 1240470 88.34 7 1250724 88.29 8 1246715 86.90 9 1246806 86.09 10 1241671 85.98 11 1215321 85.28 12 1244589 83.19 13 1241750 82.73 14 1246618 81.53 15 1215840 81.44 16 1244094 80.37 17 1244154 80.04 18 1213431 78.99 19 1215188 78.20 20 1242139 77.32 21 1241861 77.28 22 1123202 73.14 23 1214323 68.47 24 1244294 66.97 25 1241586 58.26 26 1242282 57.82 27 1246728 56.26 28 1215326 55.04 29 1214226 54.68 30 1240929 54.23 31 1215253 53.31 32 1240969 52.44 33 1215066 51.61 34 1248192 51.46 35 1247250 51.19

1 1 1 1 2 1 1 1 2 1 3 1 2 1 1 1 3 1 1 1 1 6 1 1 4 1 3 1 3 5 1 2 2 4 1

1 1241471 84.57 2 1213273 77.51 3 1140612 71.97

1 1 3

1 2 3 4 5 6

1215316 86.67 1213544 85.69 1214073 83.17 1213375 53.04 1213427 49.83 1241084 46.25

2 1 2 3 2 7

1 1114487 87.25 2 0914029 51.28 3 1146867 49.72

4 3 1

Menaxhim Hoteleri Turizëm Menaxhim i Ndërmarrjeve

Multimedia dhe TIK

UNIVERSITETI I VLORËS Matematikë Financë

1 1250639 6,119.40 1 2 1252027 6,019.10 1 3 1252053 5,633.60 5 4 1250560 5,542.40 1 5 1218365 5,495.30 1 6 1252038 5,437.60 1 7 1250723 5,193.53 1 8 1250579 5,123.70 1 9 1251764 5,066.00 1 10 1250566 5,018.90 1 11 1149096 5,013.90 5 12 1219691 4,779.00 6 13 1251001 4,557.60 1 14 1251459 4,549.20 1 15 1219046 4,088.80 1 16 1233461 3,930.40 1 17 1250970 3,904.40 1 18 1218659 3,850.80 6 19 1225970 3,501.80 2 20 1244540 3,390.00 3 21 1219716 3,372.00 1 22 1219618 3,353.00 1 23 1229536 3,297.60 5 24 1132410 3,131.50 1 25 1226353 3,125.00 1 26 1211011 3,086.10 5 27 1132404 2,979.00 1 28 1251243 2,861.00 1 29 1132440 2,828.00 1 30 1217883 2,613.00 2 31 1250391 2,607.00 2

Informatikë Anglisht 1 1223971 4,895.80 4 2 1222206 4,863.60 2 3 1226980 4,863.40 10 4 1247642 4,814.30 1 5 1248301 4,782.60 6 6 1212945 4,771.60 1 7 1223726 4,760.00 2 8 1241860 4,745.40 2 9 1211690 4,744.60 3 10 1233670 4,742.80 10 11 1226067 4,713.80 5 12 1213729 4,681.10 5 13 1247455 4,681.10 2 14 1212631 4,646.50 10 15 1214029 4,632.80 5 16 1215304 4,617.70 6 17 1221710 4,547.50 8 18 1224119 4,541.90 5 19 1250143 4,534.80 10 20 1245057 4,534.20 1 21 1247413 4,524.60 10 22 1249790 4,523.50 2 23 1234944 4,522.70 6 24 1242184 4,505.20 7 25 1215346 4,498.40 4 26 1233320 4,496.20 4 27 1214717 4,495.53 5 28 1242140 4,494.47 2 29 1244541 4,490.90 7 30 1213677 4,487.40 3 31 1211745 4,485.60 7 32 1242176 4,483.00 7 33 1222975 4,479.80 7 34 1244251 4,479.00 2 35 1222962 4,477.50 7 36 1249795 4,471.00 4 37 1214483 4,470.70 5 38 1214136 4,468.90 7 39 1222246 4,467.80 2 40 1246887 4,467.20 9 41 1241116 4,463.00 3 42 1247399 4,455.70 5 43 1221427 4,454.33 4 44 1239722 4,426.00 6 45 1223592 4,422.60 6 46 1222765 4,405.80 4 47 1226601 4,404.70 6 48 1214926 4,404.40 6 49 1224322 4,403.50 4 50 1247841 4,396.40 5 51 1222138 4,395.60 6 52 1222330 4,386.70 9 53 1223271 4,384.20 3 54 1113713 4,374.80 9 55 1243855 4,372.70 5 56 1214703 4,362.27 3 57 1213735 4,360.40 5 58 1235364 4,359.80 5 59 1215225 4,359.20 7 60 1215126 4,354.80 9 61 1243828 4,353.20 9 62 1233681 4,352.50 5 63 1247623 4,346.00 2 64 1244567 4,343.33 1 65 1247630 4,340.60 3 66 1247514 4,340.20 3 67 1242566 4,332.90 1 68 1220841 4,324.00 4 69 1213679 4,322.00 8 70 1031054 4,317.10 2 71 1247444 4,312.40 6 72 1213826 4,312.07 6 73 1242630 4,308.87 3 74 1240492 4,308.80 2 75 1247452 4,306.90 5 76 1215785 4,294.70 4 77 1240951 4,293.40 8

Shkenca Kompjuterike

1 1251584 4,975.00 1 2 1251590 4,879.00 1 3 1252337 4,783.50 1 4 1230750 4,515.70 1 5 1220016 4,328.40 1 6 1245693 4,145.67 9 7 1220487 4,133.40 5 8 1241231 4,105.50 3 9 1125621 4,038.50 10 10 1251094 4,021.07 1 11 1219615 3,999.50 1 12 1247151 3,997.90 7 13 1239711 3,997.00 1 14 1126069 3,991.90 2 15 1247650 3,978.80 1 16 1241314 3,942.80 2 17 1231792 3,913.50 1 18 1251886 3,900.60 1 19 1252417 3,896.80 1 20 1226691 3,894.60 5 21 1210566 3,854.40 4 22 1214731 3,801.80 4 23 1230847 3,792.80 9 24 1212659 3,776.73 5 25 1244803 3,772.40 5 26 1251052 3,768.67 2 27 1211161 3,765.60 8 28 1222885 3,755.60 5 29 1252498 3,749.20 1 30 1220459 3,739.60 6 31 1250182 3,715.60 1 32 1247661 3,707.60 1 33 0919967 3,703.00 3 34 1235205 3,701.20 7 35 1222152 3,698.60 5 36 1236373 3,694.40 1 37 1251876 3,684.80 4 38 1242376 3,684.20 5 39 1214967 3,681.27 2 40 1221688 3,667.40 6 41 1231347 3,664.90 9 42 1249787 3,641.20 1 43 1213112 3,628.80 2 44 1231667 3,626.80 7 45 1251209 3,620.50 1 46 1233789 3,612.40 3 47 1219389 3,600.40 1 48 1241132 3,589.20 4 49 1227757 3,587.20 1 50 1219765 3,582.00 1 51 1211622 3,563.80 2 52 1222870 3,562.20 4 53 1210378 3,562.00 5 54 1211404 3,557.40 1 55 1233887 3,549.60 2 56 1225944 3,542.80 3 57 1231693 3,534.20 7 58 1232840 3,521.80 7 59 1216034 3,520.80 9

60 1242283 3,515.60 2 61 1131384 3,505.60 6 62 1231819 3,503.10 8 63 1215073 3,502.33 9 64 1233447 3,502.00 1 65 1226640 3,497.60 4 66 0841270 3,494.20 6 67 1214202 3,492.00 7 68 1219776 3,484.00 2 69 1222164 3,470.40 3 70 1225854 3,468.60 10 71 1214973 3,464.20 3 72 1252295 3,462.80 1 73 1218927 3,462.20 3 74 1251955 3,454.40 1 75 1229520 3,454.00 2 76 1150724 3,428.20 3 77 1248595 3,425.80 7 78 1247595 3,416.60 6 79 1230256 3,414.20 2 80 1252716 3,413.80 4 81 1211328 3,400.93 7 82 1232836 3,397.40 1 83 1242629 3,396.10 2 84 1144450 3,381.80 2 85 1229377 3,379.20 1 86 1249782 3,377.00 6 87 1251307 3,373.60 7 88 1231095 3,366.00 5 89 1014063 3,363.40 6 90 1214656 3,354.60 6 91 1249814 3,349.20 3 92 1219498 3,340.40 3 93 1226255 3,340.40 4 94 1241147 3,330.50 4 95 1117440 3,327.00 2 96 1231663 3,325.50 1 97 1229509 3,325.27 4 98 1235673 3,317.40 2 99 1231480 3,314.00 4 100 1233763 3,311.80 3 101 1225822 3,293.20 2 102 1251319 3,278.30 1 103 1211433 3,273.00 2 104 1135559 3,268.20 6 105 1230826 3,261.47 1 106 1149854 3,239.30 4 107 1219485 3,233.60 1 108 1117492 3,232.20 9 109 1244787 3,231.30 2 110 1222677 3,229.60 1 111 1231465 3,229.40 4 112 1219284 3,226.40 1 113 1236274 3,218.40 2 114 1214917 3,214.40 2 115 1219249 3,194.80 2 116 1240344 3,189.40 1 117 1244801 3,183.80 2 118 1121702 3,181.80 1 119 1147061 3,176.80 3 120 1248106 3,155.60 9 121 1252122 3,126.40 1 122 1219287 3,118.80 4 123 1226545 3,118.40 4 124 1039734 3,105.70 8 125 1233882 3,099.20 1 126 1252261 3,081.00 4 127 1219061 3,077.40 1 128 0939631 3,057.60 4 129 1219219 3,053.40 4 130 1251960 3,037.87 3 131 1211529 3,022.40 4 132 1251334 3,018.40 10 133 1219018 3,004.00 5 134 1110953 3,003.57 2 135 0947505 3,002.80 5 136 1251235 2,987.00 4 137 1149851 2,956.90 1 138 1251232 2,935.60 3 139 1111125 2,931.87 1 140 1113755 2,899.00 7 141 1251263 2,870.00 2 142 1215743 2,868.00 2 143 1115274 2,863.30 6 144 1248986 2,852.50 1 145 1223104 2,846.00 2 146 1251259 2,830.00 7 147 1125424 2,812.00 1 148 1151513 2,807.00 3 149 1118571 2,801.00 1 150 1223100 2,798.00 4

Shkenca Kompjutacionale

1 1210313 4,039.40 9 2 1148489 3,975.20 1 3 1210374 3,942.00 6 4 1230077 3,650.80 3 5 1218710 3,646.60 7 6 1210402 3,574.40 2 7 1225954 3,564.40 4 8 1222577 3,516.20 9 9 1232095 3,516.20 3 10 1129604 3,440.20 5 11 1226502 3,439.20 2 12 1229563 3,420.00 2 13 1211033 3,392.00 3 14 1216190 3,351.53 9 15 1214665 3,334.60 4 16 1219818 3,295.00 5 17 1251345 3,254.90 2 18 1231446 3,233.00 2 19 1233899 3,217.40 5 20 0930228 3,166.00 8 21 1247349 3,145.80 2 22 1248188 3,128.20 1 23 1120249 3,109.73 9 24 1125711 3,097.80 8 25 1119023 2,955.00 4 26 1111126 2,928.40 3 27 1132642 2,744.00 3 28 1252617 2,716.00 3 29 1048204 2,632.00 3 30 0948347 2,573.00 1 31 1246124 2,537.00 6

Teknologji Informacioni

1 1250741 5,848.80 1 2 1250750 5,367.70 4 3 1226418 4,354.70 4 4 1252491 4,300.50 3 5 1219427 4,213.50 10 6 1245075 4,211.20 10 7 1230877 4,184.27 10 8 1251770 4,172.40 1 9 1252404 4,165.00 1 10 1219157 4,153.60 6 11 1226986 4,136.60 2 12 1219381 4,135.20 6 13 1250851 4,085.30 5 14 1219841 4,012.27 7 15 1220385 3,981.70 1 16 1029219 3,952.00 5 17 1250709 3,915.80 1 18 0947118 3,856.90 1 19 1224120 3,803.40 3 20 1219336 3,797.60 10 21 1249780 3,791.60 5 22 1222220 3,744.33 6 23 1227769 3,725.20 5 24 1250705 3,714.20 1 25 1219319 3,713.40 10 26 1231715 3,705.20 3 27 1243882 3,680.20 2 28 1221547 3,674.07 3 29 1217617 3,669.80 2 30 1222584 3,668.60 1 31 1234314 3,664.13 5 32 1231440 3,657.60 1 33 1231684 3,644.20 8 34 1227121 3,639.20 8 35 1210458 3,632.40 9 36 1215434 3,627.87 1 37 0936890 3,622.10 2 38 1251942 3,618.13 7 39 1227736 3,594.00 7 40 1226583 3,572.80 1 41 1227300 3,564.80 8 42 1251799 3,564.33 1 43 1233043 3,564.00 3 44 1220494 3,546.80 2 45 1210452 3,542.40 9 46 1218880 3,538.60 4 47 1248216 3,530.33 3 48 1233880 3,528.20 6 49 1226600 3,524.53 2 50 1251030 3,518.80 3 51 1248233 3,512.40 1 52 1244795 3,502.40 2 53 1222372 3,500.47 6 54 1220387 3,498.40 1 55 1252105 3,495.40 1 56 1029853 3,490.50 3 57 1224129 3,478.67 1 58 1247844 3,472.47 3 59 1252171 3,470.60 2 60 1240351 3,454.40 3 61 1241174 3,450.20 5 62 1217613 3,442.73 5 63 1241135 3,431.60 2 64 1211131 3,388.00 6 65 1214990 3,384.93 3 66 1244805 3,374.90 3 67 1219327 3,348.00 4 68 1213063 3,332.60 1 69 1223662 3,330.80 3

70 1214988 3,325.33 3 71 1248206 3,323.27 2 72 1218879 3,310.80 2 73 1214984 3,308.47 2 74 1235025 3,308.40 1 75 1219062 3,299.60 4 76 1219252 3,295.60 1 77 1215041 3,294.73 6 78 1232112 3,291.60 4 79 1223671 3,290.20 4 80 1235476 3,287.40 2 81 1229706 3,285.00 1 82 1244792 3,283.40 5 83 1224518 3,282.30 3 84 1214997 3,281.73 2 85 1247663 3,262.40 2 86 1244793 3,260.40 3 87 1132780 3,257.00 9 88 1048266 3,256.00 4 89 1048728 3,233.80 6 90 1226628 3,209.00 1 91 1232813 3,204.87 4 92 1018097 3,198.80 4 93 1126238 3,181.20 3 94 1244785 3,170.50 5 95 1219286 3,157.80 1 96 1224242 3,156.20 3 97 1251201 3,137.00 4 98 1018237 3,127.00 3 99 1039723 3,126.30 1 100 1241176 3,117.20 5 101 1241181 3,096.60 7 102 1241163 3,093.10 6 103 1144434 3,092.90 3 104 1239826 3,091.93 2 105 1251169 3,089.00 1 106 1230788 3,082.20 7 107 1218922 3,048.50 3 108 1126734 3,039.60 4 109 1131008 2,962.80 9 110 1251216 2,955.10 3 111 1231656 2,948.20 10 112 1119398 2,882.40 6 113 1251192 2,876.00 5 114 1219016 2,874.00 5 115 1217426 2,871.60 2 116 1251222 2,830.00 4 117 1211521 2,818.00 4 118 1252508 2,812.00 5 119 1217427 2,810.00 6 120 1251188 2,805.00 4 121 1251220 2,800.00 8 122 1219446 2,791.80 6 123 1243412 2,789.20 4 124 1132611 2,768.40 4 125 1151518 2,739.00 2 126 1229281 2,731.00 5 127 1251391 2,728.00 7 128 1211515 2,701.00 3 129 1219449 2,653.00 6 130 1219007 2,628.00 4 131 1150289 2,590.00 3 132 1049408 2,574.00 3 133 1210798 2,480.00 6 134 1010774 2,459.00 3 135 1252532 2,426.00 2

Informatikë

1 1251544 5,231.93 1 2 1232977 5,041.50 1 3 1251774 5,014.90 1 4 1218444 4,749.00 3 5 1220411 4,646.20 5 6 1118417 4,637.10 7 7 1239990 4,513.00 8 8 1218825 4,481.70 1 9 1251594 4,452.50 1 10 1220160 4,442.00 8 11 1252485 4,405.70 1 12 1210414 4,403.40 7 13 1245463 4,369.40 8 14 1230728 4,361.80 4 15 1250516 4,337.00 1 16 1251549 4,335.80 1 17 1210523 4,247.60 3 18 1251794 4,238.00 4 19 1219464 4,212.20 3 20 1251970 4,196.00 1 21 1252368 4,109.60 1 22 1219045 4,091.10 2 23 1218631 4,071.20 8 24 1230568 4,044.80 5 25 1252416 4,036.80 1 26 1251595 3,942.20 1 27 1251937 3,910.60 1 28 1252423 3,903.20 1 29 1220483 3,867.20 4 30 1236409 3,865.60 5 31 1221533 3,846.47 2 32 1210545 3,820.47 6 33 1231581 3,818.60 3 34 1215042 3,810.27 8 35 1221903 3,809.80 1 36 1220078 3,807.20 2 37 1221807 3,799.40 2 38 1222433 3,794.07 2 39 1248488 3,784.00 4 40 1219850 3,778.00 7 41 1252459 3,777.87 2 42 1047459 3,769.90 1 43 1252018 3,765.40 2 44 1241161 3,751.10 2 45 0918294 3,738.20 4 46 1252277 3,734.40 9 47 1224025 3,728.20 2 48 1218604 3,724.80 9 49 1236195 3,702.80 7 50 1252054 3,702.20 3 51 1240298 3,700.40 3 52 1220498 3,677.80 2 53 1251137 3,672.80 3 54 33044 3,671.50 7 55 1252138 3,657.60 1 56 1233610 3,655.80 9 57 1220533 3,653.80 1 58 1226553 3,637.20 5 59 1219059 3,628.40 2 60 1219578 3,625.00 2 61 1218384 3,623.80 5 62 1219576 3,621.20 6 63 1252285 3,615.90 1 64 1251056 3,614.73 6 65 1219049 3,605.80 2 66 1249862 3,602.00 3 67 37005 3,600.70 1 68 1239834 3,600.07 1 69 1252306 3,596.70 2 70 1211591 3,596.20 1 71 1251356 3,596.00 10 72 1234750 3,590.60 5 73 1245900 3,589.80 1 74 1232651 3,586.20 2 75 1233257 3,582.47 3 76 1236130 3,578.60 9 77 1231009 3,568.00 6 78 1233019 3,566.20 2 79 1210355 3,566.00 1 80 1226078 3,564.60 5 81 1220480 3,561.60 8 82 1220526 3,548.20 5 83 1222404 3,539.87 1 84 1234430 3,529.80 4 85 1220082 3,527.80 2 86 1226240 3,526.00 9 87 1219078 3,521.20 3 88 1127584 3,518.20 5 89 1211455 3,516.00 1 90 1223749 3,514.00 5 91 1222429 3,509.33 2 92 1228194 3,508.80 3 93 1129047 3,507.47 6 94 1222889 3,505.80 3 95 1247466 3,505.60 10 96 1229086 3,505.20 9 97 1211436 3,493.80 1 98 1222903 3,491.13 4 99 1240293 3,489.60 4 100 1219263 3,483.60 1 101 1251997 3,478.40 1 102 1251810 3,470.00 3 103 1233037 3,459.40 2 104 1245896 3,456.20 1 105 1215030 3,453.40 2 106 1227206 3,449.60 4 107 1231254 3,447.20 8 108 1251351 3,428.00 2 109 1213935 3,425.80 5 110 1223132 3,422.33 1 111 1219778 3,420.47 5 112 1230789 3,419.00 5 113 1232043 3,416.20 9 114 1248586 3,415.20 1 115 1251227 3,404.20 4 116 1252164 3,403.60 1 117 1234375 3,403.30 3 118 1210390 3,394.80 1 119 1252320 3,379.80 1 120 1232644 3,374.27 2 121 1232076 3,374.13 1 122 1210342 3,373.00 4 123 1227255 3,368.47 6 124 0913045 3,353.40 2 125 1241250 3,334.40 7 126 1232827 3,334.27 4 127 1251928 3,332.80 2 128 1252118 3,330.20 3 129 1239735 3,328.60 6

130 1252165 131 1222906 132 1252360 133 1224728 134 1228078 135 1139669 136 1233374 137 1252297 138 1234395 139 1252296 140 1249836 141 1223125 142 1219087 143 1234622 144 1251335 145 23126 146 1231485 147 1247007 148 1241172 149 1216186 150 1219254

3,323.20 3,321.80 3,320.00 3,315.80 3,307.40 3,305.20 3,297.00 3,293.87 3,287.80 3,285.60 3,284.80 3,274.13 3,270.87 3,268.80 3,267.20 3,266.60 3,262.60 3,261.40 3,257.50 3,221.50 3,218.20

1 2 3 3 10 1 1 1 10 1 1 1 1 1 2 3 8 7 4 3 1

Inxhinieri Mekanike 1 1250803 4,697.27 4 2 1252246 4,532.07 1 3 1234074 4,461.60 2 4 1236528 4,459.70 3 5 1250565 4,446.60 1 6 1250990 4,321.40 1 7 1231230 4,278.00 7 8 1219671 4,244.60 3 9 1235881 4,240.00 2 10 1252467 4,126.87 1 11 1244543 4,114.80 5 12 1229936 4,102.50 1 13 1232826 4,086.53 3 14 1229581 4,085.20 3 15 1252215 4,063.80 1 16 1128239 4,051.30 7 17 1211991 4,042.80 1 18 1236520 4,038.73 9 19 1221759 3,998.40 6 20 1244238 3,996.47 5 21 1220441 3,986.60 2 22 1229671 3,962.20 6 23 1210184 3,954.20 4 24 1242734 3,941.60 1 25 1219131 3,934.50 5 26 1235883 3,929.00 1 27 1216169 3,913.10 8 28 1138959 3,909.27 2 29 1028080 3,884.13 2 30 1247199 3,880.30 5 31 1248203 3,877.00 3 32 1214285 3,862.00 4 33 1217600 3,861.00 6 34 1248271 3,857.60 4 35 1252319 3,856.40 1 36 1240287 3,844.80 1 37 1227392 3,844.73 3 38 1222767 3,831.00 1 39 1251545 3,828.10 2 40 1229713 3,814.00 1 41 1230791 3,811.60 4 42 1237662 3,806.70 3 43 1222474 3,802.90 3 44 1228242 3,791.20 4 45 1247742 3,778.20 2 46 1247200 3,763.70 5 47 1252114 3,760.40 1 48 1252677 3,751.87 1 49 1242272 3,736.60 3 50 1241660 3,735.07 3

Inxhinieri Elektrike

1 1250951 5,226.20 5 2 1221140 4,848.60 9 3 1221147 4,776.00 6 4 1251931 4,720.00 4 5 1250744 4,713.80 3 6 1218635 4,657.00 4 7 1246897 4,652.80 10 8 1218718 4,631.90 4 9 1214236 4,506.20 3 10 1219958 4,437.60 1 11 1231226 4,425.40 1 12 1233609 4,368.20 3 13 1222236 4,321.60 2 14 1250711 4,316.73 4 15 1218098 4,314.70 1 16 1229768 4,306.87 3 17 1149107 4,275.60 6 18 1018475 4,239.30 1 19 1220677 4,230.60 1 20 1221152 4,213.00 2 21 1251067 4,206.00 1 22 1240267 4,186.20 6 23 1231301 4,162.40 1 24 1215001 4,148.80 2 25 1239690 4,122.80 8 26 1251668 4,119.67 2 27 1250517 4,115.40 1 28 1216885 4,114.30 5 29 1251340 4,080.20 3 30 1218647 4,060.20 5 31 1244786 4,057.40 1 32 1251090 4,039.13 1 33 1251816 4,016.20 1 34 0637803 4,009.30 2 35 1252057 3,984.50 2 36 1214992 3,979.67 1 37 1237677 3,974.30 2 38 1251349 3,974.30 1 39 1245485 3,972.13 1 40 1120359 3,963.40 5 41 1250927 3,954.33 1 42 1218667 3,947.60 10 43 1241151 3,934.70 10 44 1250847 3,927.60 1 45 1251344 3,908.90 1 46 1244799 3,903.90 4 47 1144437 3,903.50 1 48 1217109 3,883.80 9 49 1237685 3,877.50 2 50 1251350 3,875.30 1 51 1230092 3,873.67 2 52 1240266 3,869.00 2 53 1144438 3,860.20 8 54 1233452 3,859.80 6 55 1244797 3,846.70 1 56 1216146 3,834.70 3 57 1241183 3,825.90 4 58 1222316 3,824.00 1 59 1210405 3,819.40 1 60 1227135 3,803.80 1 61 23062 3,803.60 1 62 1144432 3,800.30 8 63 1252310 3,798.00 2 64 1231686 3,792.20 3 65 1231669 3,790.90 7 66 1252304 3,787.10 2 67 1244791 3,770.00 2 68 1121450 3,769.20 1 69 1234102 3,768.60 2 70 1232991 3,765.30 2 71 1242314 3,763.40 7 72 1227004 3,762.40 1 73 1231776 3,759.60 2 74 1252063 3,754.20 1 75 1234559 3,742.80 1 76 20006 3,741.40 2 77 1241179 3,740.10 2 78 1251348 3,731.80 1 79 1211773 3,731.47 6 80 1251815 3,726.80 3 81 1229902 3,726.00 4 82 1210427 3,722.00 2 83 1224516 3,720.40 2 84 1247684 3,716.40 5 85 1227357 3,715.40 1 86 1231690 3,715.30 3 87 1211772 3,715.20 6 88 1217062 3,713.40 9 89 1222124 3,712.60 9 90 1231299 3,711.60 4 91 1250525 3,711.20 1 92 1252083 3,706.10 4 93 1222711 3,706.00 5 94 1216114 3,705.00 2 95 1218582 3,701.80 1 96 1251040 3,700.60 2 97 1211050 3,700.30 1 98 1221141 3,699.60 8 99 1233393 3,692.80 6 100 1226991 3,689.40 3

Administrim Biznesi

1 1250778 5,749.90 1 2 1251726 5,597.40 2 3 1213793 5,173.27 1 4 1251769 5,051.90 1 5 1232794 5,033.07 3 6 1251880 4,960.00 1 7 1251541 4,726.70 1 8 1220359 4,713.20 5 9 1223594 4,693.00 6 10 1223761 4,690.80 10 11 1251629 4,646.13 1 12 1219148 4,602.00 2 13 1250687 4,581.20 1 14 1219809 4,570.60 6 15 1251670 4,559.60 1 16 1251097 4,540.20 1 17 1242046 4,491.40 5 18 1251884 4,489.40 1 19 1220567 4,484.93 4 20 1233109 4,482.60 2

21 1251797 4,479.30 5 22 1252414 4,459.40 1 23 1231101 4,459.20 7 24 1232658 4,450.80 2 25 1226636 4,444.60 5 26 1220347 4,444.07 2 27 1251768 4,437.70 1 28 1252366 4,436.40 1 29 1220450 4,420.20 1 30 1250661 4,416.80 1 31 1211296 4,399.40 1 32 1251888 4,363.27 1 33 1232082 4,362.20 6 34 1251597 4,360.30 2 35 1252149 4,354.60 1 36 1252347 4,354.40 1 37 1220121 4,348.40 2 38 1252495 4,345.30 5 39 0931804 4,343.40 1 40 1250558 4,342.00 1 41 1250839 4,333.20 5 42 1232773 4,330.67 3 43 1220629 4,317.00 3 44 1218870 4,312.80 6 45 1217799 4,309.27 1 46 1250823 4,305.27 4 47 1240350 4,286.60 7 48 1218366 4,235.50 8 49 1219236 4,230.40 8 50 1219332 4,223.60 5 51 1221887 4,218.80 5 52 1250866 4,213.20 1 53 1252342 4,211.80 1 54 1215003 4,199.73 2 55 1250608 4,188.60 1 56 1220416 4,186.60 4 57 1242274 4,185.00 8 58 1252377 4,179.00 1 59 1251580 4,169.00 2 60 1233029 4,168.60 3 61 1220500 4,162.60 1 62 0627904 4,143.00 3 63 1232636 4,141.73 2 64 1252450 4,138.73 2 65 1219293 4,138.00 10 66 1231566 4,131.90 5 67 1232776 4,120.70 1 68 1247591 4,118.33 3 69 1252376 4,118.00 1 70 1222742 4,108.50 1 71 1219214 4,106.20 7 72 1219794 4,106.20 10 73 1226488 4,104.40 1 74 1251925 4,102.40 3 75 1119275 4,101.60 4 76 1252369 4,101.20 1 77 1231872 4,100.70 5 78 1219428 4,100.20 4 79 1239686 4,099.20 3 80 1240348 4,097.80 2 81 1214239 4,094.20 2 82 1219135 4,074.00 3 83 0933314 4,073.80 3 84 1222283 4,072.53 2 85 1219186 4,070.47 9 86 1211063 4,069.20 2 87 1226668 4,067.60 3 88 1233117 4,060.00 6 89 1219140 4,058.80 1 90 1226397 4,054.50 2 91 1231437 4,049.20 3 92 1252308 4,046.00 7 93 1252408 4,044.40 1 94 1220310 4,044.00 5 95 1219957 4,043.00 2 96 1231057 4,041.00 3 97 1251079 4,036.13 3 98 1248251 4,035.73 6 99 1250704 4,018.80 2 100 1251775 4,017.50 3 101 1211099 4,015.00 4 102 1220249 4,014.40 2 103 1211394 4,012.40 4 104 1226681 4,006.60 4 105 1218673 4,004.80 7 106 1245518 4,000.80 4 107 1252354 3,998.80 2 108 1221433 3,997.80 3 109 1245700 3,987.20 6 110 1231631 3,987.00 3 111 1251448 3,963.53 2 112 1223133 3,962.87 6 113 1245974 3,962.60 3 114 1251128 3,961.80 1 115 1210357 3,959.80 4 116 1252486 3,955.60 2 117 1232028 3,954.20 3 118 1251454 3,946.40 1 119 1210161 3,935.40 3 120 1218534 3,934.80 2 121 1215429 3,933.80 7 122 0946261 3,931.60 2 123 1251996 3,925.27 1 124 1219137 3,924.40 1 125 1226506 3,923.60 2 126 1220455 3,922.00 2 127 1212688 3,918.53 2 128 1252421 3,916.80 1 129 1210240 3,912.60 1 130 1250878 3,909.27 1 131 1226610 3,908.60 5 132 1231893 3,907.60 1 133 1218702 3,907.20 1 134 1252049 3,906.80 3 135 1214234 3,906.60 3 136 1252058 3,906.60 2 137 1219961 3,905.00 4 138 1149338 3,896.70 2 139 1220581 3,894.20 8 140 1214039 3,892.00 9 141 1210347 3,891.00 4 142 1231815 3,888.50 2 143 1226370 3,885.80 10 144 1211370 3,881.07 4 145 1250581 3,877.80 2 146 1252419 3,874.40 1 147 1245960 3,871.00 1 148 1219245 3,870.00 5 149 1250917 3,865.40 1 150 1252431 3,861.80 1 151 1232637 3,860.33 1 152 1252290 3,858.80 3 153 1218645 3,854.60 9 154 1252134 3,849.80 2 155 1210358 3,849.00 5 156 1251343 3,843.90 1 157 1210613 3,842.87 2 158 1222432 3,840.80 3 159 1252405 3,838.00 2 160 1234598 3,834.40 2 161 1214235 3,833.00 3 162 1234840 3,830.40 3 163 1230482 3,830.40 2 164 1226603 3,824.27 4 165 1251879 3,821.27 4 166 1220321 3,817.00 7 167 1221748 3,816.40 5 168 1252243 3,815.50 1 169 1219354 3,814.00 2 170 1251077 3,812.80 2 171 1245582 3,812.40 2 172 1211361 3,810.33 1 173 1220502 3,799.60 1 174 1230628 3,794.20 7 175 1210429 3,790.20 2 176 1252080 3,789.93 3 177 1241783 3,788.80 5 178 1219228 3,787.80 5 179 1219053 3,787.60 7 180 1250862 3,781.67 1

Menaxhim Turizmi

1 1250670 5,433.60 2 2 1251125 5,219.70 1 3 1251563 4,885.20 1 4 1250607 4,661.40 1 5 1223975 4,562.20 2 6 1232921 4,552.20 5 7 1250652 4,473.00 1 8 1230896 4,385.70 3 9 1239964 4,317.70 6 10 1250889 4,231.20 2 11 1252030 4,225.60 2 12 1251138 4,212.60 2 13 1251836 4,162.00 2 14 1251746 4,159.10 1 15 1251777 4,156.40 1 16 1240289 4,151.67 2 17 1220077 4,145.00 1 18 1251927 4,145.00 3 19 1252208 4,143.00 3 20 1251002 4,138.60 1 21 1250529 4,086.60 1 22 1225820 4,070.60 4 23 1231498 4,040.00 10 24 1211444 4,037.50 3 25 1251024 4,029.80 1 26 1245295 4,029.70 8 27 1234198 4,028.30 1 28 1219970 4,016.40 1 29 1220374 4,012.60 1 30 1229463 3,991.40 1 31 1250947 3,973.87 2 32 1226654 3,970.13 6 33 1211116 3,947.80 7 34 1248102 3,928.50 1

35 1250928 3,910.60 1 36 1231136 3,900.60 6 37 1251872 3,896.20 1 38 1219123 3,893.60 5 39 1252457 3,891.73 6 40 1232783 3,877.47 6 41 1252463 3,876.80 2 42 1231642 3,865.40 6 43 1251819 3,859.20 2 44 1250902 3,853.20 1 45 1211451 3,846.90 3 46 1252026 3,844.60 1 47 1232993 3,823.70 4 48 1220457 3,820.00 2 49 1048053 3,804.90 1 50 1220552 3,800.00 2 51 0818811 3,788.80 1 52 1219098 3,784.40 5 53 1229432 3,782.20 2 54 1219663 3,777.90 2 55 1250845 3,775.50 1 56 1232124 3,775.20 1 57 1249839 3,771.20 3 58 1047799 3,769.20 4 59 1240525 3,768.87 1 60 1251072 3,761.30 1 61 1218608 3,754.80 4 62 1240229 3,754.60 2 63 1240232 3,753.80 3 64 1252231 3,745.50 1 65 1226609 3,745.07 2 66 1227274 3,742.80 2 67 1136216 3,735.00 5 68 1229491 3,734.00 1 69 1229016 3,724.00 1 70 1229443 3,717.60 2 71 1217587 3,714.00 6 72 1244720 3,708.60 5 73 1252314 3,706.40 2 74 1231962 3,706.20 1 75 1221900 3,704.40 4 76 1229107 3,703.60 8 77 1245632 3,703.27 6 78 1219652 3,702.80 3 79 1219326 3,694.60 2 80 1233005 3,688.40 1 81 1128945 3,688.10 3 82 1251916 3,686.00 3 83 1252129 3,684.00 3 84 1231645 3,679.00 3 85 1252007 3,678.20 5 86 1252453 3,670.80 2 87 1220540 3,670.60 2 88 1233784 3,670.00 4 89 1242284 3,669.40 4 90 1211181 3,669.40 4 91 1252032 3,666.80 1 92 1219175 3,663.60 1 93 1220043 3,660.20 2 94 1251000 3,659.27 1 95 1047689 3,658.60 2 96 1219027 3,657.40 1 97 1221804 3,654.10 8 98 1210419 3,653.40 9 99 1219984 3,649.00 10 100 1242101 3,644.90 7 101 1231974 3,644.00 2 102 1220549 3,641.53 3 103 1211053 3,638.90 7 104 1252288 3,638.00 9 105 1218581 3,637.30 4 106 1220604 3,635.80 3 107 1221888 3,630.00 4 108 1222446 3,628.40 4 109 1229354 3,627.20 7 110 1251947 3,626.80 4 111 1212885 3,626.00 2 112 1223126 3,624.53 8 113 1219048 3,622.20 1 114 1246913 3,622.00 5 115 1249846 3,621.00 1 116 1251603 3,617.60 1 117 1232842 3,614.40 3 118 1219761 3,611.80 2 119 1215453 3,608.93 3 120 1226183 3,607.60 1 121 1047896 3,607.40 3 122 1251005 3,600.47 2 123 1219064 3,598.20 6 124 1251762 3,592.90 2 125 1251830 3,582.60 1 126 1226587 3,576.50 8 127 1249838 3,573.20 2 128 1213268 3,570.00 1 129 0846065 3,568.80 1 130 1219887 3,566.60 3 131 1252123 3,564.80 4 132 1218708 3,562.50 4 133 1215502 3,562.40 2 134 1252673 3,561.87 1 135 1150754 3,561.00 1 136 1220638 3,558.40 9 137 1245531 3,558.20 5 138 1252135 3,551.00 7 139 1211148 3,548.00 3 140 1211091 3,547.10 5 141 1247263 3,543.07 4 142 1215033 3,541.40 2 143 1250860 3,539.80 2 144 1230914 3,537.40 1 145 1230773 3,534.80 1 146 1230742 3,532.20 1 147 26587 3,530.70 2 148 1222855 3,528.80 2 149 1022104 3,521.90 1 150 1215015 3,520.47 3 151 1219030 3,513.80 1 152 1218709 3,511.90 4 153 1244997 3,507.00 1 154 1250532 3,506.10 1 155 1226688 3,500.80 6 156 1222728 3,499.80 5 157 1114865 3,496.00 9 158 1048947 3,493.80 1 159 1219882 3,491.00 4 160 1240338 3,490.10 2 161 1047329 3,487.20 3 162 1126946 3,483.80 5 163 1210579 3,483.00 3 164 1251453 3,480.00 2 165 1251221 3,479.60 3 166 1231469 3,476.40 1 167 1231948 3,471.10 5 168 1250513 3,467.80 1 169 1226118 3,467.80 9 170 1213307 3,465.40 9 171 1215580 3,461.00 3 172 1252613 3,460.00 3 173 1248476 3,453.80 3 174 1220527 3,451.60 2 175 1251834 3,446.80 1 176 1219077 3,445.40 2 177 1222173 3,440.60 3 178 1211488 3,439.60 4 179 1242678 3,438.20 8 180 1242088 3,437.80 6

Ekonomiks

1 1250777 5,838.20 1 2 1250757 5,837.10 1 3 1251101 5,743.60 1 4 1251561 5,618.80 1 5 1251712 5,611.00 1 6 1218360 5,536.00 1 7 1251687 5,338.60 1 8 1251631 5,258.90 1 9 1251556 5,101.80 1 10 1250708 5,006.40 2 11 19824 4,982.40 1 12 1220674 4,922.07 4 13 1250801 4,918.67 1 14 1251621 4,856.90 1 15 1231557 4,840.90 4 16 1251780 4,807.20 2 17 1226479 4,779.60 8 18 1232659 4,765.40 1 19 1251612 4,746.80 1 20 1251861 4,696.00 7 21 1220668 4,673.27 6 22 1250672 4,644.80 1 23 1220338 4,632.60 1 24 1231755 4,606.00 3 25 1251475 4,593.00 1 26 1230547 4,584.10 4 27 1252013 4,560.90 1 28 1218392 4,551.60 1 29 1231717 4,543.80 7 30 1219972 4,531.20 1 31 1250689 4,513.93 2 32 1214200 4,481.60 6 33 1211183 4,476.60 3 34 1230521 4,449.00 4 35 1220671 4,426.80 3 36 1218621 4,423.60 10 37 1220489 4,373.00 4 38 1232988 4,363.50 4 39 1218735 4,358.60 2 40 1220470 4,333.20 1 41 1252147 4,311.00 1 42 1218720 4,301.60 2 43 1251134 4,298.30 2 44 1219787 4,295.53 10 45 1252023 4,291.80 1 46 1220673 4,291.60 1 47 1211301 4,260.10 1 48 1220491 4,250.60 2 49 1252643 4,236.00 1

50 1251661 4,232.80 3 51 1219574 4,231.00 2 52 1240517 4,228.20 7 53 1250841 4,200.27 2 54 1220614 4,184.70 2 55 1251901 4,172.80 9 56 1213702 4,165.47 5 57 1214188 4,162.80 7 58 1251121 4,155.20 1 59 1251741 4,153.80 2 60 1210272 4,133.40 1 61 1230197 4,116.90 8 62 1220114 4,112.73 1 63 1252258 4,112.00 1 64 1234131 4,109.20 6 65 1252174 4,107.20 4 66 1220091 4,105.40 2 67 1215826 4,103.40 6 68 1220605 4,093.27 5 69 1250869 4,090.80 1 70 1251120 4,086.90 1 71 1211449 4,076.50 6 72 1219487 4,059.10 8 73 1251415 4,058.20 3 74 1239810 4,057.00 4 75 1220584 4,056.93 7 76 1219265 4,052.10 4 77 1218351 4,044.60 2 78 1251428 4,032.00 1 79 1251425 4,026.40 3 80 0846006 4,013.00 2 81 1234891 4,010.33 2 82 1214919 3,992.80 2 83 1236479 3,990.60 2 84 1251993 3,984.20 2 85 1226061 3,981.90 2 86 1222847 3,972.60 2 87 1241866 3,970.80 9 88 1218573 3,963.80 2 89 1220363 3,959.00 7 90 1252031 3,949.40 1 91 1248594 3,944.00 4 92 1219218 3,942.60 8 93 1252005 3,914.60 1 94 1219132 3,911.20 2 95 1226662 3,910.53 2 96 1252382 3,893.60 1 97 1252384 3,890.00 1 98 1252195 3,884.10 2 99 1248605 3,882.87 2 100 1219180 3,881.80 9 101 1252433 3,875.20 1 102 1219337 3,873.00 6 103 1215468 3,865.70 4 104 1226637 3,854.80 6 105 1220343 3,850.40 2 106 1242627 3,846.00 4 107 1251765 3,845.40 1 108 1252619 3,845.10 2 109 1218574 3,844.60 6 110 1251462 3,842.13 1 111 1251143 3,842.00 2 112 1251086 3,840.20 4 113 1251123 3,830.50 2 114 1219090 3,827.20 2 115 1232075 3,819.80 1 116 1251410 3,817.60 2 117 1219081 3,812.40 2 118 1251015 3,805.60 2 119 1251481 3,780.40 1 120 1218680 3,772.00 7 121 1211685 3,767.87 2 122 1226428 3,766.00 6 123 1252685 3,765.53 1 124 1047375 3,762.60 1 125 1248390 3,755.60 3 126 1226497 3,753.00 3 127 1252002 3,748.60 1 128 1239885 3,745.80 7 129 1211329 3,733.60 1 130 1252198 3,728.60 3 131 1229745 3,727.40 8 132 1251423 3,716.20 2 133 1218650 3,710.00 4 134 1229756 3,706.20 10 135 1232847 3,705.20 2 136 1219105 3,703.20 2 137 1220542 3,699.20 5 138 1252683 3,696.20 2 139 1252305 3,687.40 1 140 1226527 3,686.40 6

Financë

25

MAPO

1 1250773 6,244.40 1 2 1250642 6,187.00 1 3 1250781 6,143.00 1 4 1251554 6,115.80 1 5 1250612 6,046.60 1 6 1251587 5,949.10 1 7 1250804 5,933.50 2 8 1250743 5,894.80 1 9 1250555 5,892.20 1 10 1250938 5,887.40 5 11 1216380 5,860.80 1 12 1250892 5,851.00 1 13 1250730 5,825.70 2 14 1250755 5,824.10 1 15 1251528 5,816.20 1 16 1251091 5,783.40 1 17 1251114 5,772.60 1 18 1251727 5,764.10 9 19 1250763 5,756.60 1 20 1250745 5,753.40 1 21 1251562 5,752.90 1 22 1250979 5,735.40 1 23 1250895 5,734.60 1 24 1252046 5,706.40 1 25 1250761 5,697.80 1 26 1250590 5,684.00 1 27 1252010 5,674.20 1 28 1250759 5,647.60 1 29 1252411 5,637.00 3 30 1250941 5,634.70 1 31 1250623 5,623.30 1 32 1252252 5,619.90 1 33 1250638 5,580.80 2 34 1251533 5,575.60 1 35 1250899 5,547.50 1 36 1251586 5,543.40 4 37 1250722 5,536.10 1 38 1219707 5,535.00 1 39 1251538 5,533.20 1 40 1251676 5,529.90 3 41 1250589 5,525.70 1 42 1150167 5,518.80 1 43 1250898 5,509.10 6 44 1251548 5,502.80 1 45 1251722 5,498.60 1 46 1251738 5,489.90 1 47 1250580 5,477.80 1 48 1251737 5,477.60 1 49 1220563 5,468.80 2 50 1250644 5,467.20 1 51 1250668 5,463.80 1 52 1250616 5,456.20 1 53 1250721 5,451.80 1 54 1252621 5,451.60 1 55 1250650 5,446.80 1 56 1251602 5,429.20 1 57 1250960 5,392.40 1 58 1219687 5,353.20 1 59 1250867 5,349.40 1 60 1252437 5,348.00 2 61 1250905 5,331.30 1 62 1220365 5,330.70 6 63 1252487 5,329.60 1 64 1251619 5,327.50 1 65 1219124 5,325.50 1 66 1250828 5,322.10 1 67 1250737 5,315.93 1 68 1252443 5,314.80 1 69 1250776 5,314.60 1 70 1251657 5,305.00 1 71 1252412 5,304.00 1 72 1251500 5,297.67 1 73 1250918 5,291.10 1 74 1251003 5,284.13 1 75 1250746 5,266.07 1 76 1250611 5,264.47 10 77 1251104 5,250.27 1 78 1219523 5,245.60 10 79 1240320 5,233.50 1 80 1252082 5,218.33 1 81 1220368 5,213.80 5 82 1220623 5,212.80 3 83 1251044 5,200.00 1 84 1251649 5,200.00 1 85 1250896 5,197.60 1 86 1252024 5,188.40 1 87 1250700 5,143.07 1 88 1251620 5,107.80 1 89 1233112 5,105.13 4 90 1250585 5,099.40 1 91 1251579 5,096.47 1 92 1251569 5,082.60 2 93 1219888 5,081.60 1 94 1252391 5,078.07 1 95 1251031 5,075.40 2 96 1211199 5,075.33 1 97 1219718 5,072.20 2 98 1250675 5,057.00 8 99 1250726 5,055.60 1 100 1251568 5,027.20 1 101 1251615 5,020.90 3 102 1250937 5,003.00 2 103 1251654 4,989.00 1 104 1251736 4,970.60 1

105 1252409 106 1250635 107 1250564 108 1252427 109 1230436 110 1220594 111 1250877 112 1218586 113 1251731 114 1251583 115 1250587 116 1250659 117 1251083 118 1252181 119 1120227 120 1252428 121 1250949 122 1019705 123 1250583 124 1252335 125 1251644 126 1218657 127 1251493 128 1250821 129 1251646 130 1252425 131 1226682 132 1220546 133 1220371 134 1251136 135 1220273 136 1250575 137 1220086 138 1251720 139 1251042 140 1250549 141 1251655 142 1250707 143 1220616 144 1251635 145 1251100 146 1252199 147 1250808 148 1250601 149 1251748 150 1149087 151 1250943 152 1251650 153 1239818 154 1251474 155 1251116 156 1250666 157 1250989 158 1251656 159 1250600 160 1252107 161 1250671 162 1252380 163 1250770 164 1220618 165 1218568 166 1250617 167 1220462 168 1219224 169 1250592 170 1250641 171 1250824 172 1250609 173 1219189 174 1220066 175 1218347 176 1251734 177 1242348 178 1252674 179 1218758 180 1222391 181 1250906 182 1250931 183 1251681 184 1250598 185 1252242 186 1210275 187 1219866 188 1210551 189 1252501 190 1220593 191 1251028 192 1220452 193 1251641 194 1231950 195 1250692 196 1220155 197 1220370 198 1250684 199 1219535 200 1220154

4,970.60 4,961.20 4,945.40 4,944.60 4,938.60 4,935.60 4,931.33 4,918.80 4,914.60 4,911.20 4,904.40 4,896.60 4,893.30 4,890.80 4,884.00 4,879.60 4,871.80 4,868.50 4,868.20 4,857.30 4,848.00 4,845.20 4,843.33 4,837.30 4,832.20 4,831.40 4,824.60 4,818.20 4,812.40 4,807.80 4,783.07 4,772.40 4,770.10 4,769.00 4,767.67 4,765.80 4,757.90 4,755.33 4,733.80 4,732.60 4,731.50 4,704.50 4,704.00 4,690.60 4,687.20 4,673.80 4,672.40 4,671.80 4,663.60 4,659.00 4,651.80 4,649.07 4,639.60 4,636.20 4,632.70 4,626.20 4,619.60 4,617.70 4,607.00 4,589.40 4,581.80 4,581.27 4,566.00 4,555.90 4,550.00 4,542.40 4,535.67 4,531.20 4,526.40 4,520.60 4,518.70 4,518.40 4,517.50 4,516.53 4,506.20 4,503.40 4,495.50 4,491.40 4,485.40 4,484.40 4,484.00 4,481.60 4,465.20 4,464.60 4,464.20 4,444.13 4,433.00 4,425.60 4,419.20 4,410.40 4,408.13 4,405.60 4,403.70 4,396.80 4,388.80 4,369.80

Kontabilitet

1 1 1 1 8 2 1 1 2 4 1 1 2 1 2 1 1 3 1 1 1 2 1 1 3 1 6 2 4 1 8 1 4 1 1 1 3 8 9 2 1 1 7 1 7 1 1 3 6 1 1 1 1 1 1 1 1 1 3 4 1 1 1 9 1 1 1 1 7 5 3 1 1 1 4 1 1 1 1 1 1 5 7 7 2 2 1 7 1 4 1 9 1 1 8 1

1 1250731 6,406.80 1 2 1251099 5,513.50 1 3 1251041 5,497.10 1 4 1250968 5,474.00 1 5 1250973 5,278.60 2 6 0947626 5,207.70 7 7 1250686 5,164.27 1 8 1252188 5,158.90 1 9 1250728 4,994.80 1 10 1250762 4,987.40 1 11 1252432 4,680.70 4 12 1218847 4,604.13 9 13 1251130 4,555.00 2 14 1252103 4,508.40 4 15 1251037 4,508.07 1 16 1252451 4,417.90 1 17 1219897 4,381.10 3 18 1252402 4,329.20 2 19 1250994 4,205.47 1 20 1251006 4,198.20 1 21 1219472 4,185.00 8 22 1219113 4,183.80 8 23 1251679 4,176.47 2 24 1218428 4,149.40 5 25 1252393 4,123.00 2 26 1250719 4,098.40 1 27 1231584 4,060.20 4 28 1252681 4,043.13 2 29 1218477 4,009.60 3 30 1250554 3,980.20 4 31 1252225 3,955.20 2 32 1252398 3,900.73 1 33 1215552 3,854.00 8 34 1215522 3,783.00 8 35 1252690 3,769.73 2 36 1250811 3,765.20 1 37 1252315 3,728.60 2 38 1210241 3,717.60 5 39 1211117 3,708.90 5 40 1220529 3,707.20 7 41 1226664 3,703.80 5 42 1219835 3,702.13 3 43 1246104 3,691.00 3 44 1220349 3,683.33 3 45 1218810 3,675.80 1 46 1233739 3,663.80 9 47 1251969 3,644.60 2 48 1231182 3,600.00 9 49 1128710 3,580.00 5 50 1218944 3,563.00 3 51 1214170 3,561.80 4 52 1232814 3,556.40 8 53 1251409 3,553.40 2 54 1245570 3,545.13 1 55 1219639 3,542.90 2 56 1217785 3,533.00 4 57 1248491 3,515.00 7 58 1216222 3,514.13 10 59 1218884 3,513.20 1 60 1219754 3,503.07 2 61 1219050 3,489.80 5 62 1226641 3,482.40 6 63 1252359 3,451.60 6 64 1219231 3,441.80 1 65 1220344 3,438.53 2 66 1211337 3,423.47 3 67 1250518 3,414.80 6 68 1231134 3,413.80 4 69 1252227 3,409.60 4 70 1219258 3,408.00 3 71 1251141 3,394.60 1 72 1219285 3,380.80 10 73 1219873 3,354.40 4 74 1229523 3,316.40 2 75 1250546 3,310.80 5 76 1219881 3,303.80 1 77 1251419 3,268.20 3 78 1025558 3,266.50 5 79 1133579 3,258.40 6 80 1150886 3,246.80 3 81 1116980 3,226.20 10 82 1219114 3,209.60 2 83 1231496 3,202.20 8 84 1219308 3,199.00 2 85 1251971 3,188.60 4 86 1219237 3,182.60 4 87 1231517 3,169.60 1 88 1231661 3,159.20 4 89 1047283 3,150.80 3 90 1248492 3,150.20 8 91 1251321 3,147.40 5 92 1222869 3,133.40 1 93 1251412 3,120.00 1 94 1251313 3,113.20 9 95 1216085 3,112.10 8 96 1250528 3,107.90 1 97 1211341 3,102.00 3 98 1119029 3,095.00 2 99 1219447 3,090.00 3


26 100 1213261 101 1250535 102 1241820 103 1220735 104 1125413 105 1251433 106 1251408 107 1133111 108 1149817 109 1251421 110 1251411 111 1149618 112 1252622 113 1251413 114 1149825 115 42989 116 1232660 117 1251183 118 1251223 119 1252517 120 1021075 121 1232885 122 1251168 123 1118985 124 1251193 125 1223101 126 1132474 127 1223102 128 1251174 129 1251197 130 1217882 131 1251439 132 1251386 133 1126400 134 1132432 135 1251380 136 1250428 137 1251149

Marketing

MAPO 3,084.50 3,084.00 3,083.20 3,067.60 3,057.00 3,045.00 3,044.40 3,010.60 2,951.80 2,933.20 2,927.40 2,916.70 2,894.60 2,886.60 2,880.00 2,846.00 2,842.00 2,841.60 2,834.00 2,830.00 2,818.40 2,815.00 2,812.00 2,758.00 2,727.00 2,708.00 2,705.00 2,701.00 2,674.20 2,617.00 2,611.00 2,580.00 2,561.00 2,559.00 2,545.00 2,509.00 2,492.00 2,463.00

1 3 2 2 2 3 1 7 1 6 3 6 1 1 3 1 1 1 1 3 2 5 4 5 3 1 3 1 7 5 7 4 1 8 8 4 2 2

1 1251045 4,937.40 1 2 1252379 4,432.30 1 3 1241052 4,347.00 5 4 1251882 4,332.93 1 5 1252401 4,309.80 1 6 1220497 4,286.20 1 7 1219883 4,222.80 4 8 1252473 4,220.93 2 9 1251637 4,074.80 1 10 1231583 4,052.40 4 11 0611895 4,012.00 1 12 1250923 4,009.00 1 13 1230549 4,007.60 2 14 1240227 3,992.70 8 15 1231945 3,987.80 8 16 1245683 3,979.93 2 17 1220838 3,978.80 1 18 1215465 3,974.20 8 19 1219768 3,964.00 1 20 1252386 3,957.80 2 21 1250929 3,950.00 3 22 1252422 3,933.60 2 23 1250132 3,932.60 1 24 1251477 3,930.20 1 25 1220439 3,914.60 4 26 1220397 3,897.20 2 27 1215449 3,884.00 2 28 1252302 3,880.20 1 29 1211460 3,875.90 4 30 1218344 3,823.00 3 31 1218579 3,816.40 3 32 1251066 3,812.80 3 33 1250925 3,800.93 1 34 1211115 3,791.30 1 35 1214253 3,782.80 1 36 1215440 3,774.00 2 37 1241343 3,770.50 10 38 1230504 3,769.60 5 39 1215121 3,768.20 7 40 1219528 3,759.80 3 41 1214384 3,755.20 5 42 1232368 3,752.80 1 43 1231617 3,752.80 10 44 1215113 3,752.00 5 45 1249764 3,745.07 5 46 1246994 3,740.60 2 47 1226624 3,732.60 5 48 1219107 3,725.00 8 49 1219762 3,718.40 2 50 1248214 3,710.70 6 51 1246196 3,709.70 8 52 1252226 3,704.40 2 53 1252448 3,689.00 4 54 1233250 3,685.07 3 55 1250887 3,678.40 1 56 1243258 3,673.20 7 57 1219068 3,668.40 2 58 1218886 3,668.00 3 59 1231813 3,667.60 3 60 1220471 3,662.00 4 61 1218750 3,657.20 1 62 1210600 3,657.00 3 63 1219767 3,643.40 1 64 1231212 3,640.20 1 65 1215023 3,638.60 3 66 1212944 3,632.47 2 67 1136251 3,628.40 3 68 1231192 3,624.00 8 69 1218633 3,621.60 3 70 1251842 3,614.20 1 71 1220362 3,612.93 5 72 1252211 3,605.50 5 73 1223879 3,605.40 5 74 1213126 3,603.40 2 75 1251010 3,602.40 2 76 1247482 3,601.00 8 77 1251146 3,599.40 1 78 1214971 3,595.70 2 79 1215463 3,591.07 9 80 1251501 3,588.73 1 81 1219085 3,584.00 3 82 1251920 3,582.00 3 83 1230515 3,582.00 7 84 1242138 3,579.40 7 85 1251019 3,569.40 3 86 1242656 3,560.40 9 87 1219233 3,557.30 5 88 1222641 3,554.00 3 89 1131496 3,551.20 5 90 1215098 3,541.40 2 91 1222820 3,536.80 7 92 1220624 3,523.60 7 93 1226549 3,521.00 4 94 1230820 3,519.60 7 95 1219043 3,517.00 2 96 1215512 3,516.60 3 97 1251405 3,511.40 1 98 1248583 3,510.40 1 99 1230049 3,509.93 8 100 1222502 3,507.80 7 101 1248464 3,504.40 8 102 1252280 3,485.20 5 103 1247437 3,482.87 9 104 1219628 3,482.40 5 105 1221810 3,475.40 4 106 1223066 3,467.30 1 107 29832 3,456.10 4 108 1251463 3,453.00 1 109 1252293 3,450.40 3 110 1229127 3,444.00 5 111 1229437 3,439.60 1 112 1230189 3,436.40 2 113 1219026 3,431.40 5 114 1223058 3,423.20 1 115 1246243 3,422.70 10 116 1149221 3,416.00 4 117 1214969 3,407.40 2 118 1231739 3,404.80 5 119 1019148 3,404.40 2 120 1219223 3,398.80 10 121 1226599 3,392.60 2 122 1230961 3,387.00 1 123 1240241 3,385.80 2 124 1219417 3,379.60 3 125 1250886 3,379.00 3 126 1234709 3,365.00 7 127 1225656 3,359.40 6 128 1251606 3,356.00 1 129 1219418 3,353.40 2 130 1219443 3,353.00 4 131 1226203 3,345.20 2 132 0815820 3,336.80 1 133 1251871 3,335.80 7 134 1230585 3,331.00 8 135 1250531 3,327.70 2 136 1250595 3,322.80 2 137 1219445 3,314.00 4 138 1251059 3,307.60 2 139 1231457 3,305.60 3 140 1219298 3,299.80 2 141 1220393 3,293.40 1 142 1211434 3,292.00 4 143 1218849 3,286.80 2 144 1233888 3,286.40 3 145 1232646 3,280.87 3 146 1114928 3,279.60 5 147 1247553 3,270.40 1 148 1243876 3,268.00 5 149 1215577 3,258.27 8 150 0846454 3,253.40 3 151 1117007 3,251.40 4 152 1247554 3,250.20 1 153 1222732 3,249.00 9 154 1219770 3,249.00 2 155 1219812 3,247.00 5 156 0914211 3,245.40 6

e martë, 18 SHTATOR 2012 www.mapo.al

157 1221938 158 1232830 159 1114860 160 1232846 161 1211383 162 1219242 163 1151435 164 1215597 165 0818838 166 1240698 167 1230674 168 1251230 169 1047973 170 1211264 171 1211045 172 1216801 173 1251352 174 1218787 175 1226096 176 1219295 177 1231660 178 1243360 179 1251353 180 1151514 181 1240299 182 1149222 183 1115273 184 1118682 185 1250493 186 1149217 187 1047263 188 1249785 189 1150929 190 1218791 191 1211046 192 1250520 193 1246247 194 1030587 195 1139114 196 1248077 197 1117005 198 1232705 199 1150434 200 1041201

3,242.40 3,232.53 3,232.40 3,229.80 3,224.00 3,223.40 3,217.60 3,214.87 3,211.00 3,191.60 3,191.60 3,188.20 3,180.00 3,170.40 3,169.90 3,160.53 3,159.00 3,146.00 3,139.40 3,139.00 3,133.60 3,112.70 3,107.90 3,100.00 3,098.80 3,097.00 3,093.10 3,080.80 3,080.20 3,076.00 3,073.60 3,072.00 3,064.40 3,043.40 3,040.80 3,034.90 3,032.80 3,024.80 3,011.00 3,010.60 3,009.20 3,002.00 3,001.00 3,000.80

Gjuhë Shqipe dhe Letërsi

1 6 5 6 3 3 3 2 8 1 4 5 2 7 5 4 2 5 4 2 6 4 9 4 3 2 1 3 2 4 5 1 4 4 4 4 2 3 1 2 7 3 3 1

1 1251610 5,099.70 1 2 1252170 5,047.00 1 3 1252157 4,997.00 1 4 1252250 4,896.50 1 5 1218346 4,891.00 1 6 1251050 4,885.33 3 7 1251598 4,854.80 1 8 1251744 4,825.00 1 9 1252217 4,809.40 1 10 1218749 4,740.00 1 11 1251085 4,682.00 1 12 1220250 4,638.20 1 13 1250664 4,631.60 1 14 1250897 4,601.00 1 15 1250922 4,595.20 1 16 1252193 4,561.80 1 17 1251682 4,455.00 1 18 1251894 4,404.50 1 19 0919955 4,323.60 1 20 1252050 4,272.80 1 21 1220486 4,261.60 1 22 1252235 4,259.40 1 23 1218349 4,249.60 1 24 1219542 4,238.60 4 25 1252234 4,225.20 1 26 1252045 4,213.40 2 27 1239820 4,187.47 4 28 1251131 4,179.00 2 29 1252194 4,141.80 1 30 1231725 4,141.60 1 31 1218816 4,134.60 2 32 1220461 4,104.80 3 33 1231752 4,086.20 9 34 1251021 4,075.20 3 35 1219678 4,058.40 2 36 1252062 4,040.80 2 37 1252064 4,037.70 1 38 1251126 4,034.60 1 39 1252167 4,002.60 2 40 1211304 3,999.80 1 41 1218624 3,995.00 8 42 1220676 3,978.00 2 43 1218576 3,966.40 5 44 1218572 3,963.60 3 45 1219520 3,957.60 4 46 1251022 3,953.40 2 47 1252589 3,929.80 6 48 1150375 3,926.60 1 49 1232635 3,911.13 1 50 1232825 3,909.00 1 51 1252263 3,897.00 1 52 1252176 3,876.70 2 53 1230534 3,876.60 4 54 1232653 3,873.53 1 55 1240249 3,865.60 8 56 1218536 3,858.20 1 57 1219825 3,851.20 3 58 1249757 3,849.73 4 59 1251915 3,825.00 3 60 1220642 3,823.33 1 61 1251767 3,823.10 1 62 1219735 3,816.40 1 63 1218610 3,814.20 4 64 1220548 3,812.70 2 65 1251018 3,807.20 3 66 1252089 3,801.80 1 67 1211604 3,798.40 1 68 1229252 3,758.20 1 69 1220352 3,754.73 2 70 1240047 3,744.60 1 71 1231463 3,731.60 4 72 1219774 3,725.00 1 73 1226423 3,716.30 3 74 1218872 3,690.60 2 75 1218577 3,688.40 2 76 1210339 3,668.80 4 77 1252051 3,664.40 3 78 1252175 3,649.80 2 79 1233114 3,630.00 2 80 1219066 3,627.20 2 81 1250874 3,618.20 2 82 1250679 3,615.50 4 83 1230864 3,614.80 4 84 1240242 3,602.20 3 85 1252173 3,590.40 2 86 1216165 3,585.00 8 87 1131342 3,582.20 5 88 1219396 3,575.80 5 89 1220465 3,575.60 3 90 1214907 3,547.20 4 91 1252128 3,546.80 3 92 1251039 3,533.13 3 93 1221809 3,519.60 1 94 1214343 3,516.20 9 95 0827037 3,509.33 2 96 1251919 3,507.60 1 97 1150926 3,504.80 7 98 1211003 3,500.00 2 99 1251910 3,496.60 2 100 1239683 3,496.20 2

Histori - Gjeografi

1 1250904 4,937.00 1 2 1250593 4,905.40 1 3 1252197 4,879.40 1 4 1252239 4,812.50 1 5 1210558 4,621.20 4 6 1251081 4,606.00 1 7 1251145 4,485.90 1 8 1248483 4,334.40 6 9 1252367 4,298.87 1 10 1252230 4,278.40 1 11 1251471 4,271.33 1 12 1219467 4,269.80 8 13 1219096 4,235.00 6 14 1218731 4,233.00 1 15 1211102 4,180.00 2 16 1240018 4,175.80 1 17 1252364 4,170.60 1 18 1219682 4,153.80 4 19 1251766 4,119.30 2 20 1219573 4,108.87 4 21 1250697 4,098.67 2 22 1251122 4,096.40 2 23 1251760 4,072.10 1 24 1048000 4,068.30 1 25 1211312 4,061.60 2 26 1252371 4,055.80 1 27 1252151 4,041.20 1 28 1250915 4,036.20 2 29 1252278 4,034.50 1 30 1250965 4,028.80 4 31 1230569 4,028.00 1 32 1219727 4,015.20 2 33 1048032 4,015.00 1 34 1219502 4,014.20 4 35 1251488 4,012.40 1 36 1220240 4,008.40 8 37 1251483 3,992.60 1 38 1214719 3,969.80 7 39 1250717 3,962.33 1 40 1231438 3,959.60 2 41 1218829 3,952.60 1 42 1250838 3,947.93 1 43 1219104 3,912.00 1 44 1233023 3,908.00 8 45 1219380 3,898.80 3 46 1248357 3,887.47 9 47 1149193 3,884.00 2

48 1220488 3,870.40 2 49 1251761 3,864.80 1 50 1240243 3,852.70 3 51 1251805 3,842.47 3 52 1149276 3,834.00 3 53 1128932 3,823.60 3 54 1231744 3,813.40 2 55 1233081 3,812.80 2 56 1121507 3,807.60 7 57 1252139 3,803.80 4 58 1250861 3,800.60 1 59 1251907 3,793.20 3 60 1219042 3,789.00 5 61 1251864 3,777.07 1 62 1251495 3,772.60 3 63 1219313 3,759.20 5 64 1239130 3,758.40 3 65 1231449 3,758.00 2 66 1219322 3,757.20 6 67 1219335 3,752.80 3 68 1215220 3,746.20 7 69 1252361 3,742.40 1 70 1231539 3,724.60 6

Drejtësi

1 1250894 5,524.00 1 2 1251113 5,499.20 1 3 1252179 5,440.00 1 4 1252099 5,429.40 1 5 1251599 5,409.00 1 6 1248521 5,378.40 6 7 1250795 5,298.60 1 8 1250696 5,283.27 1 9 1251869 5,195.50 1 10 1220337 5,177.00 8 11 1220863 5,169.80 3 12 1251110 5,110.80 1 13 1250827 5,102.40 1 14 1210243 5,081.20 7 15 1241602 5,060.20 2 16 1252187 5,055.30 1 17 1251857 5,051.30 1 18 1251589 5,037.30 1 19 1251048 5,031.53 1 20 1250914 5,028.80 1 21 1251829 4,996.90 1 22 1252110 4,982.90 1 23 1250634 4,976.60 2 24 1251539 4,969.80 1 25 1221001 4,956.90 4 26 1252389 4,955.90 1 27 1250926 4,954.73 1 28 1250987 4,951.00 1 29 1234160 4,930.80 1 30 1231464 4,921.40 2 31 1220063 4,914.00 6 32 1252270 4,908.20 1 33 1252276 4,896.40 1 34 1232799 4,894.40 3 35 1213983 4,886.60 9 36 1251833 4,886.50 1 37 1252096 4,883.20 1 38 1251510 4,859.90 3 39 1037738 4,854.80 3 40 1240940 4,845.20 7 41 1047641 4,840.20 1 42 1219099 4,833.10 6 43 1252615 4,830.20 1 44 1252464 4,830.13 1 45 1221025 4,827.80 1 46 1250992 4,810.40 1 47 1251456 4,797.60 1 48 1252240 4,785.20 1 49 1252413 4,779.40 4 50 1250718 4,759.87 1 51 1231976 4,758.00 1 52 1252008 4,752.80 1 53 1252614 4,748.80 1 54 1250694 4,741.00 10 55 1220532 4,735.50 2 56 1231273 4,730.40 8 57 1251559 4,724.10 1 58 1218741 4,721.60 1 59 1252186 4,718.20 1 60 1251757 4,695.00 1 61 1251484 4,692.90 1 62 1250615 4,690.00 1 63 1250800 4,682.60 1 64 1227892 4,669.20 2 65 1250660 4,664.20 1 66 1230668 4,662.40 5 67 1219971 4,656.00 6 68 1219193 4,655.20 5 69 1251922 4,631.40 5 70 1251062 4,626.20 1 71 1251547 4,625.00 1 72 1252065 4,621.80 1 73 1220545 4,620.60 2 74 1251821 4,611.40 1 75 1240218 4,607.70 3 76 1250698 4,604.80 1 77 1240301 4,603.73 1 78 1251605 4,594.20 1 79 1218746 4,592.90 5 80 1250972 4,581.30 4 81 1252238 4,579.20 1 82 1227129 4,577.60 6 83 1220136 4,571.40 4 84 1216725 4,568.00 2 85 1251843 4,567.00 1 86 1251061 4,565.80 1 87 1250677 4,563.20 1 88 1252396 4,561.60 1 89 1218355 4,561.20 1 90 1229888 4,530.60 3 91 1251838 4,525.40 3 92 1236747 4,522.67 4 93 1251491 4,522.00 1 94 1250613 4,508.60 1 95 1216835 4,504.80 2 96 1243236 4,496.60 3 97 1251494 4,495.33 1 98 1251492 4,495.10 1 99 1251004 4,494.80 1 100 1252137 4,494.40 5 101 1220230 4,487.70 8 102 1221014 4,486.20 1 103 1240257 4,484.53 6 104 1219998 4,478.40 7 105 1252484 4,470.00 1 106 1230476 4,463.40 5 107 1220256 4,454.47 7 108 1250891 4,452.40 3 109 1252483 4,447.80 1 110 1251497 4,443.00 1 111 1217470 4,433.20 2 112 1251675 4,430.73 1 113 1252490 4,430.70 1 114 1252021 4,421.20 2 115 1250865 4,419.80 1 116 1251088 4,412.20 1 117 1251824 4,405.50 1 118 1251472 4,403.60 1 119 1252452 4,401.80 1 120 1219202 4,391.80 6 121 1240345 4,390.00 2 122 1252420 4,389.50 1 123 1217518 4,386.00 2 124 1049022 4,385.20 1 125 1231026 4,372.80 7 126 1251749 4,369.80 5 127 1252086 4,362.00 5 128 1220738 4,360.00 1 129 1220133 4,356.40 9 130 1252430 4,347.50 2 131 1250952 4,346.60 1 132 1252168 4,346.40 1 133 1218456 4,335.20 4 134 1251660 4,331.20 1 135 1251899 4,325.70 1 136 1252071 4,324.60 9 137 1250116 4,323.60 1 138 1226979 4,321.60 1 139 1210151 4,321.00 6 140 1222697 4,318.00 2 141 1251026 4,303.20 1 142 1230537 4,298.20 5 143 1240230 4,297.60 1 144 1236526 4,297.20 3 145 1248295 4,293.00 6 146 1245669 4,292.33 2 147 1251822 4,291.40 1 148 1221143 4,288.30 4 149 1245689 4,286.60 4 150 1233101 4,274.60 6 151 1219072 4,269.60 1 152 1219296 4,269.00 3 153 1218812 4,263.70 1 154 1250981 4,261.10 1 155 1230110 4,258.40 6 156 1230279 4,257.60 6 157 1239978 4,250.60 9 158 1132351 4,248.60 5 159 1251806 4,248.40 1 160 1251487 4,242.20 1 161 1218753 4,241.00 7 162 1251754 4,238.80 1 163 1250507 4,236.70 1 164 1220080 4,232.20 1 165 1220275 4,226.00 9 166 1220012 4,223.40 1 167 1251751 4,223.10 1 168 1252381 4,222.50 1 169 1240305 4,220.40 1 170 1231600 4,213.00 3 171 1252282 4,210.80 2

172 1218585 173 1226666 174 1251142 175 1244570 176 1251486 177 1250538 178 1211618 179 1219548 180 1216642

4,207.60 4,205.13 4,195.30 4,192.80 4,190.33 4,188.00 4,185.20 4,184.20 4,175.73

Infermieri e Përgjithshme

3 3 1 2 1 1 4 1 1

1 1251567 6,343.00 1 2 1250658 5,866.30 1 3 1232975 5,787.00 1 4 1250504 5,660.10 1 5 1250667 5,498.40 1 6 1219930 5,402.20 2 7 1250984 5,336.00 1 8 1220284 5,263.40 2 9 1251600 5,221.60 1 10 1231436 5,184.40 7 11 1218415 5,182.20 5 12 1250805 5,175.90 1 13 1220407 5,167.80 1 14 1250809 5,133.80 1 15 1210059 5,102.20 1 16 1219118 5,092.30 10 17 1251038 5,089.60 1 18 1211298 5,074.73 6 19 1220300 5,070.80 7 20 1250651 5,048.40 1 21 1252426 5,045.10 1 22 1251096 5,035.80 1 23 1219925 5,032.60 1 24 1219953 5,015.60 1 25 1251939 5,011.10 1 26 1219311 4,996.20 7 27 1230919 4,995.80 1 28 1210261 4,986.80 9 29 1120567 4,978.20 1 30 1251065 4,977.20 1 31 1230898 4,973.60 5 32 1250934 4,960.80 1 33 1252184 4,958.50 1 34 1250956 4,957.50 1 35 1219213 4,948.20 6 36 1231573 4,920.70 2 37 1222696 4,909.00 3 38 1252001 4,892.30 4 39 1230862 4,882.93 4 40 1210409 4,880.00 1 41 1210130 4,875.00 8 42 1250940 4,863.20 1 43 1251747 4,831.80 1 44 1251897 4,815.10 2 45 1219210 4,808.20 2 46 1252081 4,807.90 1 47 1250876 4,802.90 2 48 1232785 4,800.30 1 49 1230712 4,799.27 4 50 1252059 4,783.40 1 51 1252249 4,775.50 1 52 1210082 4,774.27 9 53 1231045 4,765.80 5 54 1232957 4,756.10 1 55 1230457 4,755.60 10 56 1239829 4,737.20 5 57 1220126 4,735.07 2 58 1219400 4,733.90 9 59 1210180 4,716.60 3 60 1219190 4,716.60 4 61 1230503 4,716.20 1 62 1230719 4,712.40 3 63 1251849 4,706.80 2 64 1251054 4,706.47 1 65 1220336 4,690.70 4 66 1252209 4,673.80 2 67 1231443 4,670.00 4 68 1251630 4,668.40 1 69 1252403 4,664.90 1 70 1233065 4,656.40 1 71 1251017 4,653.60 1 72 1230530 4,651.90 8 73 1252474 4,636.60 1 74 1218641 4,627.00 1 75 1048706 4,624.10 1 76 1252456 4,614.40 1 77 1250825 4,612.20 1 78 1244645 4,609.00 2 79 1252272 4,607.00 2 80 1219361 4,607.00 10 81 1239874 4,605.80 1 82 1219510 4,603.07 2 83 1251667 4,601.73 1 84 1218386 4,600.60 1 85 1252255 4,600.60 1 86 1250570 4,588.60 7 87 1210595 4,581.10 6 88 1252196 4,571.20 1 89 1220672 4,569.10 5 90 1230499 4,564.40 3 91 1211061 4,541.80 3 92 1230666 4,539.80 2 93 1233106 4,535.10 5 94 1252158 4,534.80 1 95 1250693 4,534.50 1 96 1239876 4,521.00 1 97 1250871 4,519.20 1 98 1250873 4,517.47 1 99 1218562 4,515.60 1 100 1250542 4,514.20 1 101 1252466 4,512.53 1 102 1216286 4,511.00 3 103 1219585 4,505.60 2 104 1210454 4,494.50 4 105 1210397 4,488.60 1 106 1250614 4,487.40 1 107 1252343 4,480.30 1 108 1230487 4,475.80 9 109 1230509 4,473.20 3 110 1211376 4,473.20 1 111 1218869 4,469.00 1 112 1220232 4,457.70 10 113 1219973 4,456.40 1 114 1251989 4,451.20 1 115 1220025 4,451.00 6 116 1226514 4,450.40 1 117 1251917 4,449.80 1 118 1252182 4,449.60 1 119 1220636 4,432.40 9 120 1219863 4,430.60 4 121 1230518 4,426.40 3 122 1250958 4,425.80 1 123 1251064 4,423.13 1 124 1219758 4,422.27 4 125 1210011 4,420.40 3 126 1232792 4,417.00 2 127 1219345 4,416.20 2 128 1252262 4,415.40 1 129 1120560 4,415.40 4 130 1220118 4,414.07 1 131 1218619 4,413.60 9 132 1251593 4,411.40 1 133 1219704 4,409.40 1 134 1233104 4,404.30 9 135 1252352 4,400.20 1 136 1219465 4,399.60 1 137 1211506 4,399.40 5 138 1219522 4,396.33 2 139 1226404 4,395.93 2 140 1250152 4,393.80 7 141 1212700 4,393.20 7 142 1226694 4,392.80 4 143 1250986 4,390.73 2 144 1231563 4,386.90 2 145 1211081 4,381.60 2 146 1219988 4,377.00 1 147 1252172 4,376.40 1 148 1219031 4,372.70 1 149 1252676 4,365.60 1 150 1220394 4,365.60 1 151 1252472 4,360.33 1 152 1252445 4,358.40 1 153 1251496 4,356.20 1 154 1222837 4,349.13 4 155 1252072 4,347.27 1 156 1252009 4,345.60 1 157 1250935 4,345.20 1 158 1218862 4,340.67 1 159 1210611 4,339.40 1 160 1219572 4,335.00 1 161 1231008 4,331.60 1 162 1250685 4,329.87 3 163 1252210 4,329.30 1 164 1219990 4,329.00 5 165 1252224 4,327.60 1 166 0847503 4,325.60 1 167 1210527 4,324.60 1 168 1219838 4,324.00 1 169 1219980 4,321.00 1 170 1210183 4,317.40 3 171 1226448 4,316.60 1 172 1220538 4,316.00 4 173 1218798 4,314.20 1 174 1226702 4,309.60 4 175 1235030 4,309.00 1 176 1219987 4,308.80 1 177 1252283 4,308.70 1 178 1219710 4,306.80 1 179 1220675 4,304.80 1 180 1247253 4,303.80 1 181 1218569 4,302.20 1 182 1218389 4,301.40 1 183 1251011 4,297.40 1 184 1230886 4,294.00 2

185 1219872 186 1218781 187 1220023 188 1251480 189 1252150 190 1251036 191 1219965 192 1219304 193 1250893 194 1231545 195 1250710 196 1218804 197 1219978 198 1231431 199 1224365 200 1231530

4,290.80 4,287.80 4,286.20 4,282.20 4,279.40 4,275.00 4,274.80 4,270.00 4,268.60 4,267.80 4,264.10 4,256.40 4,253.60 4,253.00 4,246.20 4,240.60

Infermier Mami

3 1 3 3 1 1 4 1 1 1 1 2 1 4 1 1

1 1251596 4,942.50 1 2 1220670 4,864.20 5 3 1252241 4,747.60 2 4 1251016 4,678.90 2 5 1219555 4,639.80 8 6 1231714 4,592.00 8 7 1223136 4,523.60 1 8 1230901 4,414.80 4 9 1219820 4,405.60 5 10 1221077 4,257.00 1 11 1230904 4,238.60 4 12 0946564 4,231.60 2 13 1211365 4,230.60 4 14 1218875 4,230.20 10 15 1211088 4,209.40 6 16 1218591 4,202.40 1 17 1252385 4,195.80 2 18 1219667 4,192.60 5 19 1226625 4,189.80 6 20 1251075 4,187.13 2 21 1232853 4,170.27 1 22 1252300 4,169.50 2 23 1245627 4,162.40 6 24 1218423 4,157.20 4 25 1210368 4,152.90 8 26 1231491 4,114.40 9 27 1250920 4,109.30 2 28 1230481 4,108.40 1 29 1220252 4,107.00 2 30 1219069 4,082.00 2 31 1219864 4,071.60 2 32 1228337 4,061.00 4 33 1210401 4,054.80 2 34 1242596 4,047.40 2 35 1230885 4,042.10 5 36 1218723 4,037.00 2 37 1211089 4,029.70 2 38 1219177 4,022.20 2 39 1220492 4,014.60 2 40 1211617 4,013.30 2 41 1250832 4,000.80 1 42 1219215 4,000.10 9 43 1218617 3,996.00 2 44 1219028 3,979.60 4 45 1220591 3,971.73 2 46 1211605 3,967.20 2 47 1239842 3,955.20 1 48 1231290 3,953.30 3 49 1220192 3,939.53 4 50 1219783 3,939.33 1 51 1252616 3,938.40 2 52 1220588 3,937.80 2 53 1251118 3,937.20 2 54 1225943 3,927.60 2 55 1211614 3,920.60 2 56 1219117 3,917.20 4 57 1220823 3,914.80 1 58 1231018 3,914.20 2 59 1232131 3,912.40 4 60 1226503 3,892.40 3 61 1219760 3,891.40 1 62 1219243 3,888.60 5 63 1218381 3,887.00 5 64 1218866 3,881.20 5 65 1232858 3,879.30 3 66 1226591 3,873.67 3 67 1231279 3,857.20 1 68 1250502 3,854.20 1 69 1240561 3,848.30 1 70 1231556 3,845.00 4 71 1250975 3,844.60 4 72 1210577 3,840.53 1 73 1252454 3,839.27 2 74 1110299 3,829.60 1 75 1231140 3,828.00 2 76 1219047 3,814.60 2 77 1226607 3,812.60 7 78 1227752 3,793.20 4 79 1219207 3,787.20 3 80 1219711 3,782.60 2 81 1251845 3,782.20 1 82 1219827 3,774.40 4 83 1210581 3,770.20 2 84 1218405 3,769.20 3 85 1128383 3,750.60 2 86 1221517 3,739.87 1 87 1229487 3,724.60 5 88 1150789 3,711.40 2 89 1223792 3,698.80 3 90 1232100 3,691.20 1 91 1219877 3,690.00 2 92 1231721 3,685.20 2 93 1218824 3,682.40 4 94 1217568 3,682.27 3 95 1230055 3,676.27 5 96 0948234 3,669.60 1 97 1219032 3,668.00 1 98 1219208 3,666.00 3 99 1226684 3,653.10 1 100 1219220 3,649.60 6

UNIVERSITETI I SHKODRËS Gjuhë – Letërsi

Nr ID Pikët Pref 1 1238931 5,768.90 1 2 1237181 5,562.30 1 3 1237988 5,435.30 1 4 1238894 5,429.80 1 5 1238371 5,392.60 1 6 1238927 5,369.10 1 7 1227394 5,164.73 2 8 1238738 5,150.50 1 9 1227384 5,078.40 5 10 1238954 5,000.70 1 11 1237161 4,980.60 1 12 1232223 4,926.33 1 13 1238251 4,880.00 1 14 1238807 4,866.27 1 15 1238411 4,815.00 1 16 1237404 4,757.40 3 17 1222851 4,737.47 4 18 1238773 4,731.40 2 19 1234322 4,721.30 1 20 1212983 4,653.80 4 21 1228957 4,633.80 6 22 1238420 4,629.90 4 23 1228147 4,614.20 4 24 1227208 4,612.80 4 25 1233662 4,611.90 1 26 1229208 4,598.30 3 27 1238936 4,596.20 4 28 1238741 4,565.40 1 29 1238413 4,563.40 1 30 1236164 4,561.60 3 31 1237630 4,557.80 1 32 1238403 4,545.50 1 33 1237978 4,545.20 1 34 1238638 4,541.20 1 35 1237961 4,539.60 1 36 1238745 4,539.30 1 37 1228474 4,539.10 1 38 1127908 4,531.80 4 39 1238762 4,531.20 1 40 1233929 4,531.20 4 41 1232467 4,527.00 1 42 1232436 4,510.60 4 43 1238804 4,509.40 3 44 1226192 4,506.80 8 45 1236907 4,506.20 8 46 1229207 4,501.40 1 47 1238828 4,480.00 1 48 1237734 4,475.80 1 49 1227718 4,472.90 6 50 1229360 4,470.60 2 51 1238746 4,446.60 6 52 1212679 4,437.60 2 53 1228070 4,435.40 7 54 1222318 4,432.67 1 55 1232293 4,422.80 4 56 1236996 4,403.40 1 57 1236169 4,395.40 2 58 1211784 4,393.67 3 59 1136991 4,390.60 1 60 1226207 4,372.00 2 61 1226295 4,371.10 1 62 1233424 4,368.50 1 63 1238424 4,346.90 1 64 1227672 4,343.20 1 65 1237534 4,335.80 5 66 1239101 4,327.40 1 67 1239106 4,326.10 3 68 1228777 4,324.10 4 69 1227905 4,322.30 5 70 1252596 4,312.70 7 71 1238822 4,310.20 1 72 1237979 4,305.80 2 73 1234328 4,293.10 4

74 1221898 4,292.00 4 75 1222834 4,280.13 6 76 1228621 4,278.40 7 77 1234326 4,276.10 6 78 1237958 4,264.40 3 79 1238154 4,260.40 1 80 1237538 4,257.90 2 81 1227228 4,253.60 7 82 1229257 4,252.20 1 83 1227871 4,251.80 5 84 1232512 4,250.20 3 85 1234155 4,248.40 9 86 1232530 4,246.20 2 87 1237874 4,244.00 1 88 1229121 4,242.40 1 89 1232620 4,242.20 1 90 1237413 4,241.40 1 91 1228064 4,239.60 2 92 1247520 4,234.40 6 93 1236342 4,232.60 3 94 1126625 4,232.10 3 95 0933104 4,231.60 9 96 1227460 4,227.20 3 97 1234138 4,226.10 3 98 0934117 4,225.90 3 99 1036445 4,212.30 5 100 1226920 4,211.40 7 101 1237976 4,211.20 1 102 1238564 4,206.90 1 103 1237907 4,206.20 2 104 1228615 4,204.20 3 105 1221737 4,202.20 4 106 1238824 4,193.47 1 107 1234372 4,192.00 4 108 1226220 4,183.20 4 109 1228383 4,181.80 8 110 1229248 4,179.80 1 111 1233915 4,174.30 5 112 1238422 4,167.80 6 113 1233480 4,167.60 1 114 1227763 4,167.00 2 115 1228040 4,164.00 4 116 1222790 4,161.90 1 117 1126937 4,161.20 4 118 1229204 4,158.00 1 119 1237180 4,156.80 7 120 1228521 4,152.10 4

Gazetari dhe Komunikim

1 1228958 5,260.00 1 2 1233197 5,099.40 2 3 1237909 5,082.30 2 4 1245547 5,017.90 7 5 1227113 4,998.60 6 6 1226087 4,935.00 7 7 1227292 4,872.50 8 8 1233131 4,844.00 4 9 1241489 4,830.20 1 10 1236054 4,816.00 2 11 1229423 4,780.70 7 12 1236344 4,745.00 6 13 1238684 4,744.20 1 14 1232189 4,737.20 1 15 1232547 4,701.73 2 16 1233874 4,700.60 3 17 1228589 4,693.67 5 18 1247685 4,686.93 3 19 1249800 4,680.20 5 20 1229164 4,673.80 3 21 1138289 4,667.80 1 22 1228970 4,643.80 3 23 1222471 4,638.40 2 24 1227473 4,637.60 7 25 1226378 4,635.33 5 26 1233873 4,634.20 3 27 1228160 4,631.60 3 28 1138215 4,625.60 3 29 1237983 4,616.40 3 30 1237856 4,612.53 2 31 1228076 4,604.20 6 32 1232259 4,598.40 2 33 1237774 4,591.40 1 34 1237911 4,591.20 8 35 1229038 4,585.20 2 36 1233256 4,582.80 1 37 1228578 4,574.60 1 38 1223023 4,567.47 1 39 1237945 4,566.87 3 40 1228610 4,560.07 2 41 1228668 4,551.10 4 42 1250124 4,539.30 1 43 1238677 4,518.00 5 44 1227877 4,510.60 4 45 1237144 4,507.30 3 46 1234311 4,504.27 7 47 1232415 4,503.70 3 48 1221880 4,500.10 2 49 1228740 4,499.00 3 50 1128367 4,495.40 4 51 1232204 4,490.10 2 52 1228769 4,489.80 2 53 1238616 4,476.00 10 54 1239122 4,467.60 1 55 0912122 4,467.07 4 56 1236983 4,466.00 5 57 1238106 4,464.93 5 58 1225904 4,459.30 6 59 1237832 4,452.70 3 60 1234324 4,452.60 6 61 1233805 4,445.27 2 62 1240506 4,444.70 3 63 1228317 4,443.80 3 64 1225936 4,442.70 2 65 1238003 4,431.40 3 66 1228655 4,429.93 3 67 0624743 4,429.40 1 68 1226354 4,425.60 3 69 1236262 4,424.60 2 70 1229113 4,423.70 4 71 1227735 4,421.20 1 72 1229055 4,415.60 4 73 1229080 4,414.60 1 74 1233901 4,409.60 6 75 1229056 4,408.60 2 76 1228032 4,406.60 2 77 1238012 4,396.50 6 78 1212674 4,394.80 1 79 1222968 4,392.80 4 80 1238650 4,372.70 1

Histori

1 1238885 5,362.00 1 2 1213043 5,135.00 2 3 1232319 5,120.30 1 4 1232355 4,970.30 1 5 1237024 4,885.10 2 6 1238168 4,858.90 1 7 1232393 4,793.90 1 8 1225931 4,774.60 6 9 1238712 4,768.20 3 10 1226952 4,760.40 2 11 1225806 4,727.20 1 12 1232349 4,679.60 1 13 1214554 4,640.40 10 14 1232310 4,619.40 1 15 1232243 4,616.40 1 16 1238214 4,608.20 4 17 1226180 4,601.00 6 18 1234212 4,588.80 1 19 1228141 4,584.50 7 20 1238792 4,580.00 1 21 1238028 4,578.20 1 22 1236892 4,528.20 1 23 1237317 4,528.00 6 24 1226327 4,509.20 3 25 1226158 4,503.00 3 26 1238534 4,501.00 2 27 1238276 4,487.50 3 28 1136515 4,486.30 1 29 1227781 4,484.80 3 30 1226157 4,479.10 4 31 1038990 4,470.30 10 32 1238519 4,441.00 2 33 1238951 4,440.80 2 34 1232409 4,430.10 1 35 1236116 4,429.00 2 36 1227478 4,415.60 3 37 1247659 4,414.40 3 38 1250146 4,413.10 1 39 0934080 4,410.80 2 40 1238452 4,410.50 3 41 1226224 4,396.90 1 42 1234317 4,376.40 1 43 1229030 4,372.20 4 44 1232396 4,355.40 4 45 1227701 4,345.50 3 46 1227331 4,343.60 3 47 1233259 4,334.30 2 48 1228774 4,329.53 3 49 1227124 4,321.80 2 50 1249987 4,317.50 4 51 1228108 4,315.00 5 52 1238421 4,309.20 4 53 1226189 4,309.20 2 54 1226322 4,285.90 7 55 1250104 4,282.80 8 56 1237957 4,282.80 1 57 1229254 4,282.20 2 58 1228102 4,281.20 7 59 1239114 4,278.67 6 60 1234126 4,274.40 9 61 1133582 4,267.40 3 62 1136218 4,265.30 2 63 1229103 4,261.80 4 64 1227922 4,261.40 3

65 1238942 4,260.20 2 66 1222878 4,254.90 2 67 0835244 4,254.30 6 68 1232226 4,253.30 2 69 1238825 4,248.80 1 70 1236339 4,246.10 2 71 1239113 4,246.00 9 72 1121650 4,245.80 7 73 1238644 4,243.40 5 74 1229150 4,236.80 5 75 1227139 4,235.00 5 76 1238759 4,233.00 7 77 1238776 4,232.80 2 78 1229215 4,229.90 1 79 1232261 4,229.40 1 80 1236944 4,228.80 8

Gjeografi

1 1227996 4,868.40 8 2 1232581 4,815.27 1 3 1237927 4,799.70 2 4 1238225 4,798.00 4 5 1227921 4,797.80 3 6 1239018 4,781.00 3 7 1227864 4,678.90 2 8 1232550 4,651.20 1 9 1239091 4,647.20 2 10 1229116 4,603.53 3 11 1238774 4,595.80 1 12 1228665 4,584.20 1 13 1237445 4,557.87 5 14 1215765 4,554.00 3 15 1221894 4,550.00 9 16 1236918 4,540.00 1 17 1229109 4,523.33 1 18 1226298 4,518.00 1 19 1249914 4,516.00 1 20 1238725 4,506.50 1 21 1228546 4,490.30 7 22 1244496 4,488.73 7 23 1237471 4,488.00 1 24 1238998 4,471.40 2 25 1238827 4,460.27 1 26 1221904 4,460.20 1 27 1215599 4,452.53 3 28 1237902 4,450.90 2 29 1221859 4,449.40 3 30 1227688 4,449.00 6 31 1228772 4,447.67 2 32 1227497 4,443.20 9 33 1226994 4,436.20 2 34 1228269 4,432.53 1 35 1237838 4,431.10 2 36 1138228 4,426.90 2 37 1237163 4,417.70 2 38 1227530 4,413.90 3 39 1226373 4,405.20 8 40 1232333 4,404.50 3 41 1239118 4,398.20 4 42 1227522 4,396.60 3 43 1238606 4,377.40 2 44 1233975 4,372.50 7 45 1232230 4,371.90 1 46 1233270 4,371.87 2 47 1225825 4,371.40 1 48 1237875 4,370.70 1 49 1239151 4,360.20 1 50 1228574 4,360.20 1 51 1227938 4,355.40 1 52 1229074 4,355.00 1 53 1232260 4,355.00 1 54 1221909 4,354.00 2 55 1227868 4,352.80 3 56 1238707 4,350.00 1 57 1232546 4,349.80 1 58 1222111 4,343.47 10 59 1238826 4,340.60 1 60 1228732 4,330.50 5 61 1212526 4,329.50 3 62 1227045 4,327.20 1 63 1228612 4,310.60 8 64 1250161 4,308.20 5 65 1237871 4,307.40 1 66 1237074 4,306.40 2 67 29959 4,295.00 2 68 1232339 4,294.40 1 69 1227957 4,286.93 7 70 1249963 4,286.20 5

Informatikë

1 1238483 5,863.60 1 2 1238976 5,662.90 6 3 1238462 5,373.80 1 4 1238718 5,081.20 1 5 1238493 4,939.20 1 6 1238385 4,924.60 1 7 1238689 4,854.40 4 8 1238716 4,849.30 1 9 1237765 4,849.00 1 10 1243937 4,847.10 4 11 1238696 4,839.80 6 12 1237097 4,781.40 4 13 1238980 4,774.60 1 14 1238061 4,704.00 1 15 1243710 4,664.00 2 16 1238267 4,660.20 1 17 1238734 4,646.60 1 18 1238037 4,577.70 1 19 1238537 4,505.20 1 20 1034681 4,481.40 2 21 1238392 4,454.10 1 22 1237780 4,423.20 2 23 1237678 4,418.70 5 24 1239160 4,408.40 4 25 1237541 4,407.90 3 26 1238587 4,389.30 1 27 1238714 4,388.80 3 28 1228672 4,371.40 4 29 1244781 4,368.07 3 30 1238607 4,358.50 2 31 1238034 4,357.00 2 32 1238429 4,355.80 7 33 1250155 4,351.80 1 34 1237099 4,325.00 3 35 1238662 4,324.90 4 36 1238566 4,323.00 1 37 1229211 4,315.00 2 38 1227959 4,314.70 6 39 1234355 4,304.00 9 40 1140722 4,290.30 3 41 1237845 4,279.60 2 42 1238702 4,278.90 1 43 1237119 4,271.60 7 44 1227994 4,263.40 9 45 1222523 4,261.20 2 46 1250020 4,256.90 1 47 1238030 4,249.10 1 48 1226105 4,245.40 3 49 1243890 4,245.00 3 50 1237719 4,224.80 2 51 1237086 4,222.50 2 52 1245910 4,210.00 9 53 1237112 4,207.00 3 54 1238617 4,200.40 3 55 1238841 4,189.60 5 56 1237120 4,189.20 4 57 1238659 4,180.50 4 58 1232325 4,180.40 1 59 1226953 4,180.40 6 60 1249967 4,167.00 2 61 1238864 4,160.60 9 62 1238798 4,157.40 3 63 1237682 4,155.80 7 64 1236053 4,151.40 3 65 1229170 4,151.20 3 66 1234344 4,148.80 5 67 1238379 4,147.40 1 68 1237101 4,144.40 1 69 1232184 4,144.00 1 70 1238205 4,133.13 2 71 1237769 4,129.10 7 72 1232381 4,122.60 1 73 1232469 4,120.40 2 74 1249966 4,113.60 1 75 1237731 4,112.20 1 76 1237591 4,105.50 1 77 1227075 4,100.80 1 78 1237681 4,095.20 3 79 1238837 4,087.20 6 80 1238273 4,085.00 2 81 1238046 4,080.00 7 82 1228696 4,076.20 7 83 1228990 4,066.80 2 84 1237906 4,065.00 8 85 1222144 4,061.20 4 86 1233958 4,060.40 2 87 1238448 4,058.40 3 88 1232315 4,046.40 2 89 1228349 4,039.20 7 90 1237821 4,036.50 2 91 1237170 4,029.60 7 92 1232470 4,027.80 2 93 1237511 4,025.00 8 94 1232273 4,021.80 1 95 1239003 4,012.00 1 96 1232412 4,006.10 1 97 1222510 4,003.80 6 98 1237302 3,993.30 6 99 1238010 3,980.60 4 100 1238594 3,980.00 3 101 1237341 3,976.40 6 102 1221732 3,973.00 3 103 1232382 3,970.80 1 104 1225785 3,964.20 8 105 1221939 3,957.80 5 106 1237165 3,953.60 3 107 1239166 3,948.60 5

108 1226143 109 1227314 110 1229374 111 1228176 112 1238032 113 1237569 114 1226051 115 1232605 116 1232240 117 1237183 118 1237690 119 1238125 120 1238296 121 1221928 122 1233906 123 1238794 124 1232632 125 1229226 126 1233790 127 1226059 128 1138760 129 1238051 130 1227327 131 1238445 132 1238433 133 1237851 134 1237567 135 1237920 136 1228154 137 1241685 138 1238672 139 1232445 140 1024254 141 1228403 142 1237839 143 1238110 144 1226990 145 1212538 146 1226136 147 1132720 148 1227211 149 1241269 150 1228330

3,945.50 3,945.20 3,943.70 3,941.40 3,940.80 3,940.80 3,937.80 3,930.00 3,927.60 3,924.60 3,922.00 3,920.40 3,920.00 3,916.87 3,913.40 3,911.90 3,905.10 3,902.40 3,893.00 3,890.20 3,883.80 3,877.30 3,873.73 3,871.60 3,869.30 3,867.60 3,864.60 3,864.40 3,863.40 3,863.10 3,860.20 3,848.90 3,842.00 3,841.20 3,837.70 3,826.33 3,826.00 3,825.80 3,820.60 3,819.60 3,819.60 3,819.40 3,818.40

Infermieri e Përgjithshme

7 4 5 7 2 10 3 1 2 5 1 3 1 2 6 1 3 3 9 3 1 4 3 2 4 2 4 2 4 5 5 6 10 5 3 5 7 6 2 5 6 8 4

1 1238956 6,047.80 1 2 1228951 5,875.00 4 3 1238908 5,824.30 1 4 1237921 5,823.20 1 5 1238667 5,755.40 1 6 1232299 5,606.00 2 7 1237069 5,509.40 1 8 1247682 5,425.00 2 9 1237741 5,422.50 1 10 1238930 5,390.40 2 11 1238550 5,383.50 1 12 1238869 5,366.50 1 13 1232586 5,359.20 1 14 1238757 5,299.00 1 15 1238384 5,298.20 1 16 1232280 5,261.60 1 17 1237893 5,216.40 1 18 1238390 5,191.00 1 19 1238925 5,128.60 1 20 1245524 5,127.20 2 21 1227686 5,114.90 6 22 1238698 5,096.60 1 23 1228969 5,079.30 3 24 1229013 5,034.00 1 25 1232628 5,031.20 1 26 1229247 5,027.00 1 27 1237512 5,018.30 7 28 1229071 5,007.20 2 29 1238191 4,973.00 3 30 1238669 4,959.40 1 31 1236357 4,931.30 7 32 1237853 4,913.20 1 33 1238204 4,913.20 1 34 1238486 4,910.30 2 35 1238591 4,905.90 1 36 1232266 4,886.30 1 37 1232468 4,883.70 1 38 1238717 4,881.20 10 39 1227719 4,879.00 2 40 1238715 4,877.70 1 41 1238744 4,877.60 1 42 1227671 4,872.50 7 43 1238704 4,871.70 1 44 1226134 4,867.53 5 45 1232183 4,863.70 2 46 1237892 4,863.20 1 47 1237389 4,857.80 1 48 1237104 4,851.00 1 49 1238278 4,849.00 1 50 1228653 4,847.00 2 51 1229033 4,844.80 2 52 1238868 4,843.40 1 53 1229037 4,841.00 1 54 1237844 4,833.00 2 55 1232182 4,823.80 2 56 1238803 4,823.50 1 57 1238397 4,820.40 1 58 1229102 4,815.20 2 59 1238062 4,815.00 1 60 1238972 4,811.80 2 61 1237472 4,809.80 2 62 1229006 4,807.60 6 63 1237915 4,807.60 1 64 1237555 4,806.20 2 65 1228613 4,793.00 2 66 1237917 4,787.20 1 67 1233467 4,784.00 2 68 1252638 4,770.00 10 69 1237914 4,769.60 1 70 1232585 4,768.00 1 71 1238584 4,758.80 2 72 1238890 4,746.00 1 73 1241483 4,738.70 1 74 1238565 4,730.20 1 75 1233249 4,716.60 3 76 1228721 4,715.00 2 77 1229057 4,706.07 8 78 1237931 4,705.60 2 79 1237466 4,704.00 1 80 1228875 4,695.80 7 81 1241499 4,675.20 1 82 1228471 4,674.40 1 83 1237550 4,669.80 2 84 1228312 4,666.40 2 85 1227849 4,664.70 2 86 1238268 4,657.70 2 87 1238164 4,655.80 1 88 1227790 4,655.00 5 89 1238552 4,638.30 2 90 1238188 4,638.00 2 91 1250097 4,633.40 1 92 1237733 4,623.80 1 93 1238660 4,623.20 1 94 1214705 4,620.40 1 95 1232257 4,616.00 1 96 1228362 4,614.90 2 97 1249879 4,613.80 8 98 1226273 4,613.80 1 99 1237740 4,611.50 1 100 1238922 4,603.50 2

Infermieri (Mami)

1 1238723 5,073.10 1 2 1238198 4,777.87 1 3 1238814 4,650.80 2 4 1237850 4,574.60 3 5 1236199 4,568.10 4 6 1228381 4,566.20 10 7 1236940 4,559.20 1 8 1236242 4,528.10 8 9 1237891 4,526.00 2 10 1237728 4,520.30 2 11 1237312 4,511.80 3 12 1228526 4,505.70 4 13 1237995 4,487.40 3 14 1238176 4,487.00 1 15 1232593 4,486.87 2 16 1229214 4,472.93 6 17 1232602 4,464.60 2 18 1236183 4,464.00 5 19 1238200 4,448.20 4 20 1232253 4,443.60 3 21 1222924 4,443.40 3 22 1212627 4,436.20 7 23 1238423 4,435.73 1 24 1228018 4,423.60 3 25 1237836 4,419.60 1 26 1225841 4,411.00 10 27 1228138 4,410.80 6 28 1125983 4,409.50 4 29 1237788 4,407.20 1 30 1240547 4,393.00 3 31 1228444 4,392.00 2 32 1236186 4,391.20 3 33 1238135 4,391.00 1 34 1237977 4,383.40 1 35 1237179 4,378.60 2 36 1228832 4,375.87 2 37 1211711 4,363.00 2 38 1238568 4,361.00 2 39 1250108 4,339.80 2 40 1238228 4,335.40 1 41 1238241 4,334.87 4 42 1238057 4,331.60 1 43 1237652 4,328.70 2 44 1238687 4,322.60 2 45 1232221 4,313.07 5 46 1225706 4,312.80 3 47 1238766 4,307.00 2 48 1238180 4,306.50 8

49 1228529 4,299.00 2 50 1234296 4,287.50 8 51 1227847 4,283.90 6 52 1238236 4,282.40 4 53 1226380 4,276.87 3 54 1250151 4,272.33 4 55 1225834 4,267.00 3 56 1228823 4,266.53 2 57 1237827 4,264.80 1 58 1238622 4,260.70 1 59 1227282 4,260.60 3 60 1228837 4,257.47 2 61 1226297 4,255.80 1 62 1238406 4,242.07 2 63 1237776 4,233.00 1 64 1228836 4,232.93 1 65 1227695 4,224.50 2 66 1237989 4,223.30 2 67 1237846 4,221.00 2 68 1227667 4,214.80 7 69 1211765 4,209.40 3 70 1238836 4,194.60 2 71 1211721 4,191.13 2 72 1228727 4,190.70 3 73 1229085 4,189.73 7 74 1228810 4,189.40 6 75 1229234 4,187.20 7 76 1225654 4,185.07 2 77 1229205 4,164.30 1 78 1248242 4,163.40 6 79 1227872 4,146.60 5 80 1238194 4,143.80 3 81 1232576 4,137.13 2 82 1233220 4,134.80 2 83 1238733 4,133.40 3 84 0934067 4,130.30 4 85 1233951 4,128.33 4 86 1237480 4,123.80 3 87 1228978 4,122.20 2 88 1225836 4,114.60 3 89 1238207 4,114.00 2 90 1237990 4,107.20 1 91 1237867 4,107.10 1 92 1228361 4,103.53 4 93 1229186 4,101.60 3 94 1237905 4,097.20 1 95 1238574 4,097.00 1 96 1238009 4,096.20 1 97 1237483 4,095.00 2 98 1222438 4,090.93 1 99 1236125 4,083.80 3 100 1237848 4,078.70 1

Infermieri (Fizioterapi)

1 1237763 6,088.50 1 2 1034985 5,842.20 1 3 1238990 5,663.90 1 4 1232298 5,659.40 1 5 1238518 5,596.40 1 6 1238950 5,462.90 1 7 1237772 5,445.10 1 8 1238728 5,440.30 1 9 1232186 5,406.00 1 10 1238845 5,391.40 1 11 1228888 5,360.00 4 12 1238593 5,309.60 1 13 1226890 5,258.00 6 14 1237539 5,251.50 1 15 1232198 5,236.60 1 16 1232265 5,236.30 1 17 1239050 5,214.80 1 18 1238372 5,211.60 1 19 1238895 5,208.90 1 20 1238598 5,196.20 1 21 1238647 5,149.40 1 22 1238148 5,119.00 1 23 1246941 5,086.20 8 24 1226108 5,078.40 8 25 1238921 5,051.80 1

Psikologji

1 1237789 5,817.60 1 2 1035977 5,286.00 1 3 1237790 5,270.50 2 4 1238683 5,111.70 1 5 1036478 5,032.40 1 6 1221795 5,032.30 4 7 1245545 5,016.50 4 8 1229029 5,014.50 2 9 1238166 5,007.80 1 10 1249953 5,003.10 6 11 1236248 4,965.00 3 12 1237335 4,957.00 1 13 1237116 4,949.40 1 14 1233964 4,942.20 7 15 1238171 4,941.10 1 16 1227207 4,916.80 8 17 1238637 4,911.70 1 18 1237464 4,899.80 1 19 1227216 4,880.90 4 20 1238710 4,875.40 2 21 1233439 4,834.60 1 22 1227289 4,834.40 6 23 1212619 4,833.30 6 24 1238288 4,826.53 1 25 1236100 4,822.47 7 26 1238165 4,817.50 2 27 1212546 4,801.20 3 28 1245044 4,798.80 2 29 1237980 4,798.10 2 30 1236980 4,796.90 1 31 1237797 4,774.90 1 32 1238416 4,771.20 3 33 1228972 4,758.00 1 34 1228626 4,755.40 1 35 1233969 4,753.50 2 36 1234214 4,752.47 6 37 1228684 4,749.30 3 38 1238151 4,735.60 1 39 1228791 4,730.60 1 40 1232211 4,729.70 1 41 1229022 4,725.30 3 42 1212917 4,724.00 4 43 1237581 4,717.20 1 44 1233877 4,713.00 1 45 1228092 4,689.10 6 46 1232624 4,688.80 3 47 1236276 4,673.10 3 48 1228117 4,670.80 4 49 1228346 4,660.60 2 50 1228701 4,652.20 4

Punë Sociale

1 1228993 5,941.90 1 2 1232249 5,336.80 1 3 1228711 5,297.60 1 4 1238530 5,271.30 1 5 1232233 5,259.60 1 6 1238937 5,243.20 1 7 1237829 5,202.40 1 8 1238736 5,191.70 1 9 1238935 5,129.30 1 10 1232242 5,073.60 1 11 1227709 5,073.00 5 12 1238928 5,026.30 6 13 1232343 5,004.80 1 14 1232241 4,999.40 2 15 1228240 4,991.70 2 16 1233727 4,987.90 6 17 1228943 4,983.00 1 18 1238911 4,967.00 1 19 1228833 4,943.90 1 20 1232297 4,924.70 2 21 1238800 4,909.20 1 22 1238731 4,905.60 1 23 1226977 4,904.40 7 24 1250114 4,891.80 7 25 1232195 4,890.80 1 26 1229223 4,886.40 3 27 1232496 4,884.60 1 28 1238580 4,882.00 1 29 1238376 4,863.00 1 30 1224389 4,855.30 5 31 1237426 4,850.90 1 32 1238521 4,835.30 1 33 1225887 4,829.40 5 34 1245712 4,795.20 2 35 1238532 4,779.10 1 36 1238657 4,765.40 2 37 1238967 4,759.70 1 38 1237981 4,753.80 2 39 1228410 4,747.50 1 40 1238676 4,744.60 1 41 1238543 4,742.60 1 42 1228697 4,741.40 2 43 1228654 4,740.47 3 44 1229259 4,728.30 1 45 1227685 4,725.80 4 46 1238021 4,724.20 5 47 1227524 4,714.40 1 48 1238970 4,712.00 1 49 1233797 4,698.00 9 50 1238402 4,686.80 3

Financë Kontabilitet 1 2 3 4 5 6 7 8 9

1238680 6,158.90 1 1238843 6,122.40 2 1237749 6,110.40 1 1238189 6,089.70 1 1238917 6,070.70 2 1238860 6,062.00 1 1238544 6,059.20 1 1232374 6,056.90 1 1238862 6,045.90 1

10 1238469 6,018.50 1 11 1238856 6,013.20 1 12 1238470 5,958.10 1 13 1238965 5,956.30 1 14 1238545 5,934.90 1 15 1237557 5,927.20 4 16 1238038 5,916.50 1 17 1238853 5,899.20 1 18 1238933 5,863.60 1 19 1238682 5,859.80 1 20 1237760 5,832.00 1 21 1238481 5,824.20 1 22 1238233 5,805.60 1 23 1238955 5,801.40 1 24 1238871 5,797.40 3 25 1237764 5,765.50 1 26 1238905 5,749.70 1 27 1238867 5,743.40 1 28 1238049 5,741.60 1 29 1252560 5,734.10 1 30 1238231 5,725.40 1 31 1238882 5,712.10 1 32 1232307 5,712.00 1 33 1238952 5,664.20 1 34 1237176 5,642.80 1 35 1238901 5,620.10 1 36 1237088 5,612.70 1 37 1238527 5,605.00 1 38 1237762 5,594.50 1 39 1238889 5,590.20 1 40 1238373 5,565.80 2 41 1238654 5,563.30 2 42 1238595 5,544.20 3 43 1238898 5,535.20 1 44 1238464 5,524.50 1 45 1238506 5,522.00 1 46 1232332 5,505.60 1 47 1238960 5,503.30 1 48 1237410 5,497.30 1 49 1238842 5,494.60 1 50 1238107 5,478.80 4 51 1237739 5,478.20 1 52 1238751 5,476.20 1 53 1238668 5,467.80 2 54 1237241 5,465.80 1 55 1232238 5,462.80 2 56 1228644 5,452.20 4 57 1237070 5,448.60 1 58 1238678 5,444.40 1 59 1232282 5,443.00 1 60 1232236 5,441.70 2 61 1232235 5,433.60 3 62 1238897 5,417.70 1 63 1238920 5,407.60 1 64 1237309 5,395.00 1 65 1238195 5,391.20 2 66 1237758 5,390.20 1 67 1238886 5,390.10 1 68 1238393 5,385.20 3 69 1238693 5,376.60 1 70 1238570 5,375.20 1 71 1238642 5,368.90 1 72 1238907 5,361.80 1 73 1238377 5,357.60 3 74 1238497 5,352.40 1 75 1238934 5,345.80 1 76 1238014 5,345.40 1 77 1238063 5,343.40 1 78 1238892 5,343.20 1 79 1238542 5,334.20 1 80 1232196 5,320.80 1 81 1228342 5,315.60 6 82 1238490 5,310.00 1 83 1237506 5,309.80 1 84 1238511 5,309.10 1 85 1238770 5,306.80 1 86 1237730 5,304.00 1 87 1228336 5,304.00 1 88 1238240 5,274.40 1 89 1238797 5,271.40 1 90 1238457 5,260.10 1 91 1238888 5,259.40 7 92 1232561 5,255.47 1 93 1241588 5,249.20 4 94 1238202 5,246.80 5 95 1237582 5,245.60 1 96 1238250 5,245.60 1 97 1238940 5,237.50 1 98 1238234 5,230.00 1 99 1237100 5,228.80 1 100 1238460 5,218.40 1 101 1238866 5,204.60 4 102 1238533 5,202.20 1 103 1238621 5,194.60 1 104 1238695 5,191.33 1 105 1228700 5,168.20 1 106 1226829 5,145.30 1 107 1237096 5,134.00 1 108 1237406 5,128.70 1 109 1237230 5,125.20 1 110 1237324 5,121.40 1 111 1238630 5,120.00 1 112 1238887 5,119.20 2 113 1238633 5,118.40 1 114 1237351 5,114.40 1 115 1237732 5,103.00 1 116 1238169 5,100.30 2 117 1232314 5,097.70 1 118 1238636 5,070.30 1 119 1238178 5,063.40 1 120 1238175 5,055.20 1 121 1237353 5,055.00 1 122 1237109 5,050.80 5 123 1229390 5,042.20 3 124 1229409 5,036.50 2 125 1228357 5,035.73 3 126 1238513 5,030.60 9 127 1229401 5,024.70 3 128 1238771 5,007.00 1 129 1237933 4,988.80 1 130 1238585 4,988.30 1 131 1241456 4,978.70 5 132 1229217 4,978.00 6 133 1238199 4,951.40 1 134 1238036 4,946.20 1 135 1211648 4,944.93 7 136 1229222 4,942.00 7 137 1237972 4,941.60 1 138 1238479 4,933.10 1 139 1237344 4,930.30 6 140 1238576 4,925.70 1 141 1232274 4,911.20 1 142 1234227 4,909.80 4 143 1233840 4,908.40 4 144 1238417 4,908.30 1 145 1238625 4,904.10 1 146 1238134 4,898.90 1 147 1233171 4,883.60 6 148 1237725 4,880.80 1

Administrim- Biznes 1 1238918 6,138.10 1 2 1238958 6,014.20 1 3 1228568 5,899.70 1 4 1238634 5,826.40 2 5 1237115 5,699.60 1 6 1238879 5,677.10 1 7 1228964 5,568.70 1 8 1237746 5,561.20 1 9 1238549 5,531.60 1 10 1238628 5,526.90 3 11 1237932 5,496.00 1 12 1238603 5,486.90 1 13 1238557 5,483.80 1 14 1237345 5,447.60 1 15 1229358 5,443.20 1 16 1232348 5,365.70 1 17 1238067 5,361.80 1 18 1237095 5,344.10 1 19 1237201 5,339.90 1 20 1237092 5,339.30 1 21 1237175 5,333.20 1 22 1229433 5,322.80 5 23 1229076 5,316.00 3 24 1238993 5,307.90 3 25 1238609 5,296.30 1 26 1232369 5,230.70 1 27 1229400 5,198.70 2 28 1238664 5,193.00 1 29 1237091 5,186.20 1 30 1238430 5,176.00 1 31 1229070 5,171.93 3 32 1238632 5,163.40 1 33 1238932 5,160.40 1 34 1238631 5,155.10 1 35 1238374 5,154.40 1 36 1229436 5,145.00 6 37 1228722 5,140.80 8 38 1229438 5,136.60 2 39 1232194 5,133.60 1 40 1237414 5,133.50 1 41 1238249 5,133.20 1 42 1238701 5,126.50 2 43 1228966 5,123.80 5 44 1238011 5,116.60 1 45 1238923 5,115.60 1 46 1232342 5,112.80 1 47 1228274 5,112.00 4 48 1229369 5,092.60 1 49 1238639 5,088.70 1 50 1238878 5,083.90 2 51 1238906 5,081.10 2 52 1245534 5,074.40 4 53 1237407 5,054.53 1 54 1238614 5,054.00 1 55 1228949 5,051.50 4


e martë, 18 SHTATOR 2012 www.mapo.al

56 1232525 5,047.10 1 57 1238181 5,044.20 1 58 1228953 5,014.00 3 59 1237229 5,007.20 1 60 1228973 5,000.60 1 61 1238540 4,991.20 1 62 1236903 4,986.20 2 63 1238052 4,985.60 2 64 1238613 4,984.10 1 65 1229382 4,981.20 2 66 1238295 4,980.67 4 67 1229411 4,974.80 3 68 1238560 4,974.20 2 69 1229439 4,972.30 1 70 1238764 4,969.80 1 71 1228661 4,966.20 4 72 1232248 4,966.20 1 73 1238929 4,965.40 1 74 1238939 4,962.20 1 75 1238425 4,960.70 2 76 1229407 4,958.80 6 77 1232191 4,955.60 1 78 1237970 4,942.20 1 79 1238008 4,934.60 1 80 1229236 4,926.10 1 81 1229370 4,923.80 2 82 1237213 4,920.20 2 83 1229396 4,909.20 1 84 1246020 4,892.20 4 85 1229372 4,891.60 3 86 1238378 4,891.20 4 87 1229404 4,885.20 1 88 1228266 4,879.07 2 89 1238173 4,871.10 2 90 1238255 4,870.13 2 91 1238531 4,867.60 1 92 1236969 4,863.60 7 93 1237804 4,863.50 1 94 1232264 4,860.60 1 95 1238035 4,859.40 1 96 1238517 4,854.40 1 97 1228633 4,850.00 1 98 1232203 4,847.40 2 99 1237323 4,846.80 2 100 1237208 4,838.20 1 101 1229445 4,837.60 1 102 1238914 4,835.20 1 103 1036479 4,830.30 1 104 1238760 4,823.40 1 105 1236895 4,823.20 2 106 1238547 4,819.80 1 107 1238179 4,805.90 1 108 1238407 4,804.40 2 109 1229388 4,800.60 2 110 1238190 4,800.40 2 111 1237660 4,798.30 2 112 1238748 4,797.60 2 113 1238387 4,787.90 2 114 1229373 4,787.10 1 115 1237214 4,785.20 2 116 1238133 4,784.20 1 117 1237727 4,784.20 1 118 1237234 4,779.00 1 119 1238629 4,770.20 2 120 1237446 4,767.70 1 121 1228646 4,763.00 5 122 1238436 4,762.20 2 123 1228475 4,760.00 2 124 1228694 4,756.40 1 125 1229104 4,753.80 2 126 1238042 4,752.60 2 127 1237061 4,748.60 2 128 1238578 4,744.60 2 129 1237785 4,743.70 1 130 1212912 4,742.20 7 131 1238795 4,737.60 1 132 1237310 4,736.00 2 133 1229378 4,733.40 3 134 1241933 4,732.60 4 135 1237216 4,722.20 2 136 1229394 4,720.80 1 137 1229402 4,716.60 2 138 1241344 4,715.00 2 139 1229389 4,714.00 1 140 1238984 4,703.50 1 141 1238260 4,697.30 1 142 1237819 4,690.80 1 143 1238400 4,687.53 2 144 1128674 4,687.50 1 145 1228484 4,687.20 5 146 1222497 4,684.80 5 147 1238264 4,680.20 7 148 1237604 4,674.30 3 149 1238389 4,674.30 1 150 1238624 4,664.40 1

Turizëm

1 1238979 5,929.10 1 2 1229441 5,115.20 1 3 1237451 5,093.10 2 4 1237587 4,950.40 2 5 1237592 4,945.00 4 6 1237102 4,812.50 5 7 1229399 4,742.60 1 8 1239083 4,735.33 2 9 1238623 4,724.70 1 10 1229361 4,722.80 1 11 1238435 4,660.40 2 12 1239053 4,659.00 1 13 1237184 4,648.60 4 14 1238434 4,640.30 1 15 1232329 4,637.00 1 16 1237554 4,637.00 2 17 1237447 4,629.00 1 18 1238968 4,627.60 2 19 1229397 4,613.00 4 20 1238040 4,606.60 3 21 1237599 4,600.20 3 22 1030312 4,596.40 3 23 1229398 4,586.40 5 24 1237559 4,586.30 3 25 1232433 4,584.00 1 26 1229363 4,583.00 1 27 1238033 4,570.80 3 28 1237111 4,568.00 1 29 1237166 4,554.80 2 30 1237014 4,539.60 1 31 1237482 4,531.90 3 32 1238971 4,522.20 2 33 1238045 4,515.30 4 34 1237215 4,511.60 3 35 1237411 4,509.10 1 36 1228620 4,507.67 4 37 1228806 4,503.60 6 38 1228955 4,501.50 1 39 1237219 4,491.40 1 40 1229353 4,489.10 1 41 1036150 4,486.30 1 42 1238167 4,483.30 2 43 1239532 4,482.60 5 44 1237887 4,474.20 1 45 1228640 4,469.80 3 46 1236198 4,463.40 2 47 1232212 4,453.13 4 48 1238562 4,448.60 3 49 1239031 4,445.93 3 50 1238027 4,441.20 1 51 1238222 4,440.93 2 52 1237313 4,440.40 1 53 1237948 4,431.20 3 54 1238872 4,428.80 4 55 1237959 4,423.10 1 56 1229385 4,420.30 1 57 1237585 4,411.20 1 58 1228716 4,410.93 8 59 1137135 4,410.50 9 60 1237759 4,409.80 1 61 1237593 4,401.70 3 62 1228795 4,397.40 4 63 1237560 4,391.80 3 64 1228463 4,386.60 1 65 1239097 4,379.70 5 66 1238649 4,376.80 3 67 1238799 4,370.80 1 68 1237597 4,370.60 6 69 1238546 4,369.80 3 70 1238137 4,369.60 1 71 1212365 4,365.60 4 72 1237268 4,352.00 1 73 1131942 4,348.10 2 74 1232316 4,347.90 1 75 1232372 4,347.20 1 76 1228340 4,340.80 1 77 1229392 4,340.50 4 78 1237044 4,337.00 3 79 1237729 4,336.30 1 80 1229384 4,333.60 3 81 1239082 4,333.07 1 82 1227916 4,327.30 8 83 1238913 4,326.20 3 84 1228380 4,325.40 7 85 0935306 4,325.00 2 86 1238262 4,319.10 3 87 1238447 4,318.20 1 88 1228350 4,311.90 10 89 1238620 4,311.20 2 90 1228445 4,307.60 2 91 1249926 4,303.93 3 92 1237814 4,302.40 2 93 1239054 4,302.07 1 94 1239042 4,296.20 2 95 1228604 4,294.67 5 96 1237618 4,293.40 3 97 1232202 4,292.40 2 98 1238553 4,287.40 2 99 1237328 4,283.70 2 100 1238561 4,281.00 5

Drejtësi

1 1238653 5,964.60 1 2 1238237 5,779.70 1 3 1238069 5,718.10 1 4 1238522 5,636.60 1 5 1232193 5,583.20 1 6 1237968 5,489.30 1 7 1238924 5,457.50 1 8 1229094 5,447.20 1 9 1238386 5,405.40 4 10 1238520 5,395.30 1 11 1250548 5,362.40 4 12 1249910 5,354.60 1 13 1238526 5,343.20 1 14 1238043 5,334.90 1 15 1238847 5,334.80 1 16 1237805 5,327.00 1 17 1229246 5,315.40 8 18 1211922 5,311.27 2 19 1228645 5,300.00 1 20 1237106 5,283.40 1 21 1238410 5,274.10 1 22 1228652 5,266.53 2 23 1238024 5,258.60 1 24 1238992 5,257.40 1 25 1238111 5,257.20 1 26 1218691 5,247.80 2 27 1238529 5,228.20 1 28 1238575 5,225.40 1 29 1238007 5,212.80 1 30 1228027 5,209.80 5 31 1238753 5,203.80 1 32 1232345 5,201.20 1 33 1238567 5,198.30 1 34 1238380 5,197.60 7 35 1238017 5,194.30 1 36 1238581 5,175.90 1 37 1238515 5,175.70 1 38 1238926 5,174.00 1 39 1238551 5,173.30 1 40 1226997 5,172.50 1 41 1237376 5,172.40 1 42 1237781 5,163.10 1 43 1232350 5,151.20 1 44 1228690 5,150.60 4 45 1229026 5,148.90 2 46 1238525 5,139.90 1 47 1238441 5,137.90 2 48 1238975 5,127.40 1 49 1211662 5,125.67 3 50 1238602 5,120.30 1 51 1237571 5,119.80 1 52 1238611 5,119.00 1 53 1250166 5,111.40 1 54 1227356 5,104.70 2 55 1238910 5,097.20 3 56 1238610 5,095.40 1 57 1215093 5,086.60 4 58 1228734 5,081.90 5 59 1238973 5,069.50 8 60 1237117 5,056.80 1 61 1238394 5,056.60 1 62 1228087 5,056.40 9 63 1229015 5,055.50 3 64 1229189 5,055.10 9 65 1212638 5,054.00 1 66 1238269 5,049.50 3 67 1238916 5,049.00 1 68 1250122 5,048.80 1 69 1226854 5,041.50 2 70 1237847 5,039.10 1 71 1250088 5,036.30 4 72 1222701 5,033.60 4 73 1242337 5,033.30 2 74 1238242 5,022.80 1 75 1234156 5,021.27 7 76 1238192 5,017.20 1 77 1237558 5,016.80 5 78 1238053 5,013.40 1 79 1226992 5,002.70 6 80 1237791 5,002.00 1 81 1240840 4,998.40 2 82 1238068 4,996.40 1 83 1238558 4,993.80 1 84 1227041 4,991.30 3 85 1238279 4,979.00 1 86 1228827 4,972.80 1 87 1237570 4,967.20 1 88 1221923 4,960.47 1 89 1228595 4,959.20 1 90 1237904 4,958.10 1 91 1238187 4,958.00 1 92 1239096 4,954.30 1 93 1242641 4,947.90 5 94 1238861 4,943.40 2 95 1227136 4,943.20 2 96 1238235 4,939.00 1 97 1237866 4,936.40 1 98 1237103 4,934.00 2 99 1227845 4,932.20 1 100 1238060 4,922.90 1 101 1233310 4,921.20 4 102 1238857 4,920.40 1 103 1232301 4,919.80 1 104 1238244 4,912.67 1 105 1236079 4,906.10 8 106 1238648 4,905.50 1 107 1237114 4,898.80 1 108 1238213 4,891.10 1 109 1238031 4,885.20 1 110 1238210 4,863.40 1 111 1238588 4,859.60 4 112 1243800 4,859.60 9 113 1228821 4,859.60 1 114 1234140 4,856.30 2 115 1221866 4,853.00 4 116 1238209 4,843.27 1 117 1238507 4,840.70 1 118 1239047 4,840.33 3 119 1237552 4,835.20 4 120 1234374 4,835.10 2 121 1237533 4,832.80 2 122 1244656 4,824.70 6 123 1237314 4,824.40 1 124 1238536 4,823.00 1 125 1228036 4,819.00 4 126 1234137 4,815.20 4 127 1238484 4,808.20 2 128 1222472 4,806.70 8 129 1227564 4,805.30 5 130 1237808 4,803.80 1 131 1227285 4,792.20 4 132 1226750 4,790.40 8 133 1238282 4,784.00 2 134 1234207 4,781.00 10 135 1237884 4,778.40 1 136 1238945 4,777.40 2 137 1228639 4,773.67 3 138 1232507 4,770.10 1 139 1237543 4,769.40 3 140 1226299 4,761.70 1 141 1228455 4,760.30 1 142 1237963 4,758.80 1 143 1232515 4,756.80 1 144 1237121 4,755.80 1 145 1248561 4,754.60 3 146 1227514 4,754.40 1 147 1232188 4,754.00 1 148 1212468 4,750.07 3 149 1237549 4,749.70 1 150 1238277 4,748.30 1 151 1213797 4,744.10 1 152 1237110 4,743.00 2 153 1229046 4,741.00 1 154 1227985 4,740.40 6 155 1227963 4,740.40 4 156 1232217 4,738.80 1 157 1238029 4,738.00 3 158 1233781 4,736.70 5 159 1237809 4,734.40 1 160 1238437 4,733.60 1 161 1227948 4,732.80 7 162 1238563 4,731.40 1 163 1237908 4,725.20 1 164 1027083 4,725.00 3 165 1234109 4,717.20 1 166 1242289 4,705.60 1 167 1237580 4,696.20 1 168 1238451 4,693.00 3 169 1138570 4,692.70 3 170 1212553 4,692.20 1 171 1236938 4,691.10 8 172 1250169 4,682.50 3 173 1212625 4,681.20 2 174 1227761 4,676.40 7 175 1232227 4,669.20 1 176 1238203 4,665.60 1 177 1226071 4,664.20 7 178 1227134 4,660.50 2 179 0616120 4,660.20 1 180 1238640 4,653.40 3 181 1146505 4,653.20 3 182 1228715 4,652.00 2 183 1238535 4,646.60 9 184 1237098 4,645.10 1 185 1237934 4,643.07 1 186 1248348 4,642.70 2 187 1237841 4,638.80 1 188 1227731 4,638.20 6 189 1236934 4,637.60 8 190 1228834 4,636.80 2 191 1228670 4,635.20 7 192 1233690 4,632.60 1 193 1228977 4,631.50 2 194 1228515 4,630.80 3 195 1249863 4,625.30 4

196 1234173 197 1237078 198 1233896 199 1227754 200 1238801

4,624.20 4,617.80 4,615.60 4,613.00 4,610.60

UNIVERSITETI I ELBASANIT Gjuhë - Letërsi

1 3 5 2 1

1 1234752 5,973.30 1 2 1218757 5,208.87 4 3 1223326 5,207.60 1 4 1231477 5,162.60 3 5 1245845 5,073.70 3 6 1223697 5,028.60 10 7 1221463 5,012.50 2 8 1235505 5,005.00 1 9 1235793 4,993.80 4 10 1235783 4,983.70 5 11 1223707 4,957.60 2 12 1223873 4,794.00 3 13 1234737 4,778.20 1 14 1217257 4,776.40 1 15 1222384 4,773.47 1 16 1235250 4,730.20 4 17 1235419 4,726.90 3 18 1216922 4,724.13 1 19 1218255 4,720.00 1 20 1221301 4,693.20 4 21 1247339 4,689.53 5 22 1222292 4,687.00 2 23 1229608 4,681.50 3 24 1234678 4,680.70 1 25 1219636 4,659.20 7 26 1215439 4,652.30 4 27 1229537 4,615.20 1 28 1234552 4,614.87 1 29 1231798 4,613.50 4 30 1217239 4,610.30 2 31 1217770 4,595.40 2 32 1229565 4,575.40 3 33 1223440 4,566.80 2 34 1221468 4,563.00 1 35 1216693 4,529.00 2 36 1223704 4,517.80 1 37 1230796 4,489.20 2 38 1247338 4,482.27 5 39 1211093 4,480.00 1 40 1216009 4,435.60 1 41 1235662 4,432.60 2 42 1223731 4,419.60 4 43 1234443 4,405.60 2 44 1247940 4,400.00 1 45 1220515 4,400.00 1 46 1227382 4,394.53 1 47 1216315 4,385.40 3 48 1230823 4,383.40 1 49 1235523 4,375.70 1 50 1221448 4,366.60 5 51 1211087 4,362.40 2 52 1221649 4,359.70 2 53 1222734 4,346.60 2 54 1229959 4,345.90 2 55 1234614 4,341.80 1 56 1211025 4,340.70 5 57 1223838 4,336.90 5 58 1242638 4,336.73 5 59 1211125 4,336.20 2 60 1216261 4,334.53 4 61 1229761 4,329.80 3 62 1134972 4,327.10 8 63 1230550 4,320.20 4 64 1218054 4,310.40 2 65 1211624 4,309.20 1 66 1217072 4,308.00 3 67 1226216 4,305.47 7 68 1222147 4,305.07 4 69 1221315 4,298.13 4 70 1218044 4,290.60 6 71 1221578 4,285.33 4 72 1223532 4,281.20 1 73 1227400 4,277.80 4 74 1217268 4,277.00 5 75 1248180 4,276.20 3 76 1215204 4,274.30 3 77 1218055 4,273.07 2 78 1021952 4,266.30 4 79 1218117 4,265.80 1 80 1230257 4,263.50 2

Gjuhë -Letërsi Shqipe dhe Frënge

1 1235281 3,636.20 9 2 1214911 3,619.40 6 3 1117374 3,480.80 2 4 1234713 3,475.40 5 5 1234625 3,469.40 2 6 1217816 3,443.07 10 7 1234624 3,403.60 3 8 1217804 3,392.87 5 9 1230251 3,386.00 2 10 1217465 3,371.20 10 11 1221458 3,367.00 1 12 1116204 3,359.60 8 13 1223141 3,350.80 3 14 1117489 3,347.80 8 15 1016880 3,342.40 2 16 1218056 3,335.27 10 17 1229830 3,334.30 6 18 1211103 3,318.00 5 19 0824860 3,317.40 1 20 1216691 3,313.20 3 21 1247951 3,298.60 1 22 1247536 3,240.40 7 23 1116332 3,237.60 5 24 0830957 3,233.20 1 25 1118190 3,223.00 2 26 1230276 3,160.80 2 27 1243388 3,135.00 1 28 1243374 3,105.00 1 29 1117105 3,063.00 3 30 1230258 3,057.20 2 31 1243645 3,056.93 5 32 1129567 3,015.60 10 33 1151487 2,918.00 9 34 1116999 2,835.90 2 35 1137296 2,825.90 1 36 1016728 2,804.00 1 37 1117095 2,779.20 2 38 1132861 2,748.90 1 39 1250281 2,708.00 8 40 1250306 2,455.00 1

Histori Gjeografi

1 1217026 5,675.10 1 2 1234659 5,136.20 1 3 1235872 5,109.80 5 4 1216940 5,099.50 1 5 1223638 5,088.40 3 6 1221623 5,016.07 4 7 1234554 5,001.40 1 8 1223543 4,986.30 1 9 1217281 4,921.30 1 10 1214403 4,914.40 3 11 1217546 4,880.07 4 12 1221492 4,872.50 1 13 1217087 4,847.70 4 14 1226526 4,837.00 3 15 1230065 4,813.33 2 16 1222063 4,798.90 3 17 1216491 4,777.90 1 18 1216710 4,769.20 1 19 1217127 4,758.00 4 20 1217559 4,757.10 3 21 1217736 4,728.20 1 22 1217277 4,722.30 1 23 1230232 4,721.40 5 24 1230311 4,713.40 1 25 1230198 4,705.00 6 26 1218195 4,660.80 1 27 1247962 4,653.60 1 28 1122547 4,642.80 2 29 1221661 4,642.40 3 30 1234456 4,642.40 1 31 1224118 4,635.10 8 32 1235658 4,635.00 2 33 1250177 4,631.80 9 34 1217789 4,629.87 1 35 1217547 4,626.10 2 36 1229481 4,624.40 2 37 1229679 4,615.80 8 38 1230098 4,605.10 2 39 1235480 4,591.10 1 40 1239754 4,580.27 1 41 1216877 4,554.30 2 42 1234562 4,548.60 1 43 1217828 4,543.67 1 44 1223872 4,539.40 1 45 1229572 4,536.80 1 46 1229996 4,533.80 1 47 1236014 4,533.00 6 48 0942027 4,529.50 3 49 1221394 4,528.84 7 50 1235226 4,523.87 5 51 1216458 4,523.40 1 52 1224065 4,514.40 6 53 1230861 4,486.27 3 54 1230056 4,486.07 1 55 1017809 4,478.50 1 56 1131019 4,477.00 1 57 1215833 4,476.00 9 58 1244348 4,475.73 7 59 1223780 4,475.40 2 60 1231471 4,474.30 3

Histori dhe Gjuhë Gjermane

1 1218609 3,929.80 3 2 1141735 3,847.40 6 3 1230208 3,701.00 2 4 1016995 3,657.20 1 5 1217015 3,648.00 3 6 1216001 3,584.60 3 7 1016998 3,575.10 1 8 1226204 3,574.00 6 9 1122469 3,566.30 4 10 1116786 3,506.70 2 11 1221485 3,503.60 1 12 1017603 3,497.20 7 13 1121415 3,483.00 1 14 1222775 3,471.00 7 15 1021937 3,459.60 5 16 1147277 3,421.10 6 17 1248088 3,405.87 3 18 1117839 3,346.30 6 19 1016825 3,337.60 1 20 1116227 3,333.00 1 21 1247366 3,299.40 1 22 1247949 3,292.40 2 23 1117787 3,291.80 2 24 1116277 3,282.80 2 25 1116236 3,265.20 1 26 1116122 3,252.40 4 27 1116207 3,220.20 1 28 1223827 3,207.40 5 29 1147172 3,192.70 1 30 1146686 3,173.40 2 31 1116607 3,159.90 1 32 1219640 3,147.80 5 33 1116769 3,144.00 4 34 1233542 3,138.00 10 35 1223080 3,132.80 2 36 1223917 3,113.20 1 37 1117792 3,040.70 3 38 1129038 3,004.20 6 39 1217500 2,985.60 1 40 1223055 2,894.80 1 41 1218285 2,749.00 4 42 1229987 2,734.00 1 43 1218319 2,603.00 1 44 1151489 2,578.00 4 45 1218263 2,573.00 5

Gjeografi dhe Gjuhë Italiane

1 1221266 4,599.80 7 2 1223725 4,445.00 5 3 1235486 4,274.80 3 4 1223803 4,120.60 1 5 1223441 4,096.70 1 6 1221464 4,091.80 4 7 1116514 4,044.60 3 8 1230214 3,944.60 3 9 1217261 3,930.20 2 10 1118125 3,926.40 5 11 1231329 3,899.00 3 12 1016072 3,894.00 6 13 1217267 3,880.60 2 14 1217173 3,826.80 2 15 1016705 3,802.80 5 16 1223539 3,777.00 5 17 1017615 3,774.80 2 18 1223775 3,768.87 2 19 1227108 3,756.80 2 20 1218199 3,738.00 3 21 1230047 3,733.53 8 22 1217283 3,733.40 2 23 1243826 3,725.70 3 24 1227798 3,698.20 2 25 1229938 3,693.80 10 26 1218104 3,692.80 3 27 1225962 3,678.00 1 28 1217303 3,673.60 1 29 1017604 3,672.00 3 30 1217086 3,669.60 6 31 1117808 3,662.70 2 32 1217343 3,659.60 5 33 1221445 3,642.20 6 34 1234577 3,630.80 6 35 1216919 3,621.80 3 36 1217383 3,620.00 5 37 1217250 3,618.80 2 38 1217284 3,616.80 2 39 1211912 3,615.80 1 40 1247286 3,613.40 6 41 1216573 3,610.40 8 42 1230260 3,601.60 3 43 1247541 3,600.80 6 44 1118202 3,594.20 3 45 1217269 3,591.80 2 46 1252574 3,590.40 5 47 1230283 3,586.00 9 48 1126202 3,583.80 1 49 1216511 3,582.80 1 50 1223897 3,567.80 2 51 1233894 3,564.40 1 52 1216292 3,563.53 2 53 0917159 3,562.80 3 54 1129690 3,562.60 1 55 1217356 3,558.30 9 56 1131013 3,554.60 6 57 1223553 3,547.20 5 58 1217936 3,546.20 7 59 1247953 3,540.20 4 60 1216267 3,540.20 3 61 1247959 3,533.20 8 62 1016850 3,526.80 7 63 1216352 3,523.00 5 64 1129736 3,519.20 3 65 1222785 3,518.40 3 66 1231999 3,507.20 1 67 1247510 3,505.00 6 68 1230037 3,504.20 6 69 1036864 3,501.93 5 70 1223914 3,490.80 4

Gjuhë Angleze

1 1216855 5,846.80 1 2 1217318 5,356.80 1 3 1234469 5,296.50 1 4 1217536 5,170.70 1 5 1216263 5,059.90 1 6 1216916 5,000.50 1 7 1227914 4,876.60 1 8 1218119 4,876.20 1 9 1218145 4,834.00 1 10 1216011 4,728.40 3 11 1217328 4,720.60 1 12 1216903 4,719.00 1 13 1235163 4,714.80 3 14 1229977 4,707.60 4 15 1231728 4,705.40 6 16 1234557 4,699.00 10 17 1235322 4,681.90 2 18 1216807 4,647.60 3 19 1217295 4,641.10 1 20 1231726 4,635.00 5 21 1229859 4,615.00 1 22 1235607 4,601.20 2 23 1229700 4,597.60 3 24 1217324 4,569.10 2 25 1231866 4,561.20 2 26 1217596 4,559.00 4 27 1230193 4,550.10 2 28 1231286 4,543.10 2 29 1226569 4,540.20 4 30 1218152 4,536.40 1 31 1218244 4,533.20 1 32 1223469 4,517.80 1 33 1217224 4,515.60 1 34 1234583 4,505.80 2 35 1224975 4,491.00 3 36 1217316 4,485.60 2 37 1235800 4,470.20 1 38 1224328 4,469.80 1 39 1211130 4,420.90 1 40 1217313 4,418.60 1 41 1235425 4,418.10 2 42 1230844 4,398.40 3 43 1216739 4,392.00 1 44 1218732 4,390.40 4 45 1217223 4,379.80 1 46 1218245 4,369.00 2 47 1226376 4,362.00 5 48 1218111 4,346.80 1 49 1210420 4,336.20 1 50 1235215 4,320.40 3 51 1213090 4,320.00 1 52 1230520 4,315.90 3 53 1217310 4,275.60 2 54 1223742 4,260.20 6 55 1246109 4,256.10 7 56 1223456 4,228.80 6 57 1216987 4,217.80 1 58 1224332 4,212.20 2 59 1218130 4,209.50 1 60 1224317 4,190.60 1 61 1218170 4,186.60 1 62 1234708 4,158.80 1 63 1235416 4,155.60 1 64 1230114 4,146.00 2 65 1229762 4,135.07 1 66 1216246 4,123.00 4 67 1216530 4,110.60 4 68 1242262 4,104.20 1 69 1217360 4,092.20 1 70 1229991 4,083.80 1 71 1216031 4,072.60 1 72 1230083 4,072.60 3 73 1226358 4,071.40 3

74 1244637 4,068.40 4 75 1134735 4,060.30 1 76 1219648 4,056.40 5 77 1234538 4,047.80 7 78 1239087 4,032.60 2 79 1217663 4,032.00 1 80 1221414 4,027.80 2 81 1252573 4,020.00 3 82 1217337 4,013.80 1 83 1218083 3,999.80 1 84 1230615 3,998.60 1 85 1226441 3,996.60 9 86 1223790 3,991.80 1 87 1216917 3,986.20 1 88 1216326 3,978.30 1 89 1015586 3,973.60 1 90 1229720 3,968.60 2 91 1217937 3,962.10 1 92 1231814 3,959.80 5 93 1252702 3,956.40 7 94 18051 3,952.50 5 95 1230116 3,931.50 5 96 1244651 3,904.30 5 97 1248108 3,899.20 5 98 1216671 3,891.60 7 99 1245288 3,891.50 3 100 1230002 3,890.20 2 101 1222358 3,881.60 1 102 1216296 3,880.60 1 103 1235259 3,861.50 4 104 1226225 3,861.10 4 105 1226262 3,854.40 4 106 1234485 3,840.20 8 107 1233910 3,840.00 3 108 1224087 3,838.20 3 109 1145801 3,836.30 6 110 1217398 3,833.60 1 111 1246990 3,824.80 2 112 1229798 3,814.00 6 113 1227800 3,805.00 2 114 1217081 3,801.30 1 115 1240595 3,798.40 2 116 1245261 3,798.20 7 117 1242634 3,797.20 2 118 1217619 3,791.20 1 119 1229853 3,787.70 2 120 1231816 3,782.40 2 121 1217325 3,774.60 4 122 1211136 3,769.40 1 123 1229921 3,764.00 4 124 1230016 3,762.20 3 125 1216249 3,761.60 3 126 1221653 3,759.40 2 127 1245942 3,758.30 1 128 1227818 3,754.50 2 129 1217009 3,747.60 1 130 1235608 3,743.00 1

Gazetari

1 1216040 5,245.00 1 2 1216079 5,216.50 1 3 1244782 5,174.10 4 4 1224368 5,167.60 5 5 1232037 5,105.00 9 6 1210356 5,065.80 3 7 1216484 5,052.40 2 8 1217299 5,037.50 1 9 1224152 5,029.27 1 10 1227395 5,013.53 5 11 1235882 5,011.20 3 12 0921291 5,010.00 2 13 1223580 5,000.00 7 14 1227753 4,934.10 4 15 1231608 4,880.40 2 16 1229580 4,876.40 4 17 1222250 4,837.20 3 18 1210441 4,835.60 1 19 1224297 4,821.60 4 20 1222681 4,820.70 3 21 1234756 4,812.90 1 22 1224737 4,795.87 1 23 1235368 4,792.10 1 24 1217342 4,790.60 4 25 1227692 4,782.40 5 26 1216945 4,765.60 3 27 1247924 4,728.27 3 28 1234589 4,727.60 5 29 1221669 4,722.20 5 30 1218164 4,719.40 1 31 1235395 4,710.20 4 32 1229661 4,702.60 8 33 1218140 4,699.20 2 34 1247893 4,686.53 9 35 1221407 4,682.20 4 36 1215276 4,658.90 9 37 1233312 4,644.30 7 38 1218219 4,643.10 1 39 1234518 4,636.80 2 40 1246705 4,636.60 7 41 1246827 4,625.80 1 42 1235621 4,619.80 2 43 1230054 4,619.67 1 44 1218102 4,617.20 5 45 1221772 4,611.60 1 46 1142546 4,609.80 6 47 1217350 4,585.80 4 48 1211008 4,581.20 7 49 1221510 4,580.80 3 50 1224091 4,579.40 3

Gazetari Anglisht

1 1217131 5,097.20 5 2 1235376 4,992.00 5 3 1218008 4,987.93 7 4 1226516 4,956.80 3 5 1216580 4,925.70 1 6 1224137 4,916.00 4 7 1216599 4,768.40 1 8 1229883 4,729.80 5 9 1218071 4,729.70 8 10 1217359 4,719.30 1 11 1211101 4,550.50 2 12 1222038 4,532.00 1 13 1236548 4,511.93 3 14 1216500 4,496.00 1 15 1217569 4,472.90 7 16 1211119 4,470.50 3 17 1116774 4,460.30 7 18 1222393 4,452.93 10 19 1248104 4,348.80 10 20 1245303 4,330.90 7 21 1230015 4,317.10 2 22 1245207 4,269.20 7 23 1117403 4,261.40 8 24 1016914 4,235.50 4 25 1116749 4,226.30 5 26 0916790 4,226.20 6 27 1227865 4,224.00 1 28 1215974 4,203.80 1 29 1216650 4,190.40 4 30 1217305 4,179.50 2 31 1222786 4,175.10 6 32 1224256 4,165.00 2 33 1218053 4,157.73 6 34 1247386 4,144.00 1 35 1136757 4,140.00 1 36 1217358 4,126.70 1 37 1217626 4,126.00 1 38 1121307 4,124.60 4 39 1216304 4,113.60 7 40 1029939 4,103.50 4 41 1217475 4,099.00 4 42 1223561 4,086.60 2 43 1042363 4,084.60 1 44 1214497 4,057.60 6 45 1229561 4,056.80 1 46 1113724 4,054.70 2 47 1217056 4,046.60 4 48 1215917 4,034.40 5 49 1230310 4,030.80 5 50 1248459 4,030.40 3 51 1216989 4,029.70 5 52 1212681 4,025.07 4 53 1216653 4,020.13 2 54 1227793 3,992.70 5 55 1217867 3,985.60 3 56 1217968 3,984.90 4 57 1216678 3,973.40 2 58 1221682 3,973.00 9 59 1249750 3,972.87 2 60 0917581 3,964.40 2

Teknologjitë e Informacionit

1 1216888 5,332.80 6 2 1217038 4,994.20 1 3 1217170 4,935.40 1 4 1219501 4,915.90 6 5 1217948 4,876.20 9 6 1236038 4,875.00 10 7 1217010 4,814.40 7 8 1217743 4,756.00 1 9 1235398 4,667.40 4 10 1216021 4,610.80 1 11 1217152 4,607.70 4 12 1216547 4,465.40 7 13 1234499 4,429.30 3 14 1230024 4,419.50 1 15 1218143 4,412.60 1 16 1217123 4,411.50 7 17 1117551 4,405.70 2 18 1217100 4,376.80 2 19 1216554 4,369.80 2 20 1216395 4,363.40 7 21 1217557 4,341.20 3

22 1224310 4,335.40 4 23 1217058 4,305.73 8 24 1211580 4,268.60 4 25 1216950 4,245.53 1 26 1217623 4,229.33 7 27 1217498 4,218.60 4 28 1215999 4,205.40 3 29 1231562 4,204.60 5 30 1217640 4,203.53 1 31 1223024 4,192.13 5 32 1226722 4,183.20 9 33 1234744 4,178.30 5 34 1217727 4,173.70 1 35 1216897 4,161.70 1 36 1243680 4,148.60 9 37 1217256 4,142.40 1 38 1218142 4,136.60 10 39 1217616 4,135.40 5 40 1217171 4,109.20 2 41 1215076 4,108.50 4 42 1234727 4,101.30 2 43 1216480 4,100.70 4 44 1217597 4,098.27 6 45 1223319 4,097.20 5 46 1221334 4,091.73 4 47 1216911 4,088.90 1 48 1216909 4,088.10 1 49 1234663 4,080.20 6 50 1222051 4,065.40 4 51 1216466 4,064.60 1 52 1217101 4,061.80 4 53 1245950 4,050.40 6 54 1230462 4,048.90 2 55 1217445 4,042.50 2 56 1147197 4,033.90 6 57 1216548 4,032.00 2 58 1117326 4,021.90 10 59 1231774 4,019.80 5 60 1218089 4,013.13 4 61 1230012 4,007.80 2 62 1246676 4,007.00 5 63 1217939 4,000.20 1 64 1216740 3,979.80 2 65 1216345 3,974.20 1 66 1218223 3,961.00 7 67 1216714 3,959.50 2 68 1229470 3,959.40 4 69 1211459 3,952.40 1 70 1218194 3,951.40 9 71 1245676 3,946.00 5 72 1216048 3,943.00 1 73 1230078 3,941.27 1 74 1236051 3,939.40 10 75 1216319 3,930.60 4 76 1218228 3,927.40 1 77 1235840 3,926.20 1 78 1218113 3,926.00 4 79 1219587 3,922.80 5 80 1244807 3,919.60 7 81 1230155 3,915.00 3 82 1215877 3,911.00 1 83 1244718 3,909.40 4 84 1229849 3,904.80 10 85 1231787 3,904.00 8 86 1223648 3,899.60 9 87 1249761 3,893.80 4 88 1211599 3,891.00 3 89 1216850 3,890.30 2 90 1217032 3,886.13 2 91 1216007 3,884.80 1 92 1230289 3,879.40 4 93 1234690 3,874.20 2 94 1216630 3,873.20 1 95 1016081 3,872.40 1 96 1231941 3,870.30 8 97 1215274 3,866.27 4 98 1216510 3,861.60 6 99 1232042 3,857.40 1 100 1215280 3,853.73 3 101 1223177 3,853.30 6 102 1244328 3,850.20 9 103 1222944 3,849.60 2 104 1234723 3,847.00 2 105 1211400 3,846.70 2 106 1216927 3,844.80 1 107 1217218 3,844.40 1 108 1247002 3,843.60 10 109 1215905 3,843.10 4 110 1245949 3,833.00 6 111 0928595 3,833.00 7 112 1235826 3,829.80 1 113 1222527 3,822.60 4 114 1230596 3,820.80 8 115 1222166 3,808.00 4 116 1218567 3,806.40 8 117 1215590 3,804.73 3 118 1216637 3,801.80 4 119 1215420 3,799.80 4 120 1223635 3,797.20 2 121 1221987 3,793.40 7 122 1215947 3,787.87 1 123 1217178 3,786.20 2 124 1222112 3,782.80 4 125 1223846 3,780.20 5 126 1217581 3,778.07 2 127 1217957 3,777.30 7 128 1217055 3,776.40 6 129 1216026 3,775.60 3 130 1216332 3,775.40 3 131 1216317 3,774.80 9 132 1221450 3,774.20 3 133 1216219 3,771.80 1 134 1218013 3,770.20 1 135 1231536 3,767.53 8 136 1217068 3,766.00 6 137 1218254 3,765.00 4 138 1229680 3,762.40 10 139 1233869 3,759.00 9 140 1216621 3,757.00 8 141 1131445 3,749.20 1 142 1217297 3,748.40 5 143 1230113 3,747.60 1 144 1223812 3,745.40 1 145 1247839 3,740.80 6 146 1216666 3,740.00 3 147 1215952 3,739.10 2 148 1218103 3,736.20 3 149 1231797 3,736.20 5 150 1217347 3,735.40 6

Teknolog Laborant (2 vjeçar) 1 1216387 5,897.10 9 2 1216948 5,849.50 1 3 1217021 4,910.00 1 4 1211497 4,837.00 1 5 1240937 4,810.90 3 6 1224814 4,663.80 1 7 1221474 4,590.90 2 8 1234654 4,498.30 5 9 1216413 4,488.40 1 10 1229801 4,457.90 6 11 1210609 4,448.00 2 12 1215962 4,412.60 2 13 1218173 4,356.80 2 14 1218095 4,319.00 3 15 1233697 4,232.70 9 16 1246335 4,196.50 6 17 1218100 4,132.47 1 18 1217476 4,123.00 7 19 1217317 4,115.60 3 20 1217496 4,095.40 10 21 1229892 4,093.40 2 22 1229469 4,076.80 1 23 1229953 4,074.40 3 24 1231170 4,063.30 2 25 1215936 4,038.73 1 26 1239832 4,028.20 8 27 1234623 3,987.00 1 28 0916387 3,974.90 8 29 1233693 3,966.60 3 30 1217019 3,958.80 5 31 1229797 3,955.67 6 32 0607583 3,944.60 5 33 1217302 3,944.60 1 34 1227387 3,941.60 3 35 1230102 3,939.40 6 36 1223499 3,934.60 10 37 1217494 3,932.60 10 38 1217235 3,928.60 3 39 1216598 3,913.40 6 40 1217122 3,907.60 2 41 1213338 3,892.00 9 42 1224164 3,886.60 6 43 1226185 3,886.60 6 44 1217614 3,877.53 2 45 1217177 3,869.10 3 46 1221470 3,868.20 3 47 1215966 3,866.60 1 48 1234505 3,853.40 7 49 1217125 3,839.40 6 50 1215950 3,839.13 4 51 1217578 3,837.33 3 52 1210408 3,827.00 2 53 1229744 3,817.67 4 54 1230136 3,815.60 5 55 1225818 3,815.60 5 56 1227786 3,809.80 3 57 1218154 3,807.40 5 58 1218242 3,804.60 2 59 1229829 3,791.00 5 60 18110 3,779.70 3

Infermieri e Përgjithshme

1 1229923 5,544.80 1

2 1217157 5,520.80 1 3 1217840 5,503.87 1 4 1218167 5,464.70 5 5 1218064 5,395.30 3 6 1231172 5,322.00 4 7 1232057 5,292.20 1 8 1217829 5,251.33 1 9 1222328 5,248.07 1 10 1215860 5,241.60 1 11 1217729 5,186.07 1 12 1216540 5,186.00 5 13 1217800 5,170.60 1 14 1210222 5,132.40 1 15 1231597 5,075.20 4 16 1221386 5,067.20 3 17 1211270 5,044.60 1 18 1235436 5,039.40 4 19 1216364 5,032.20 1 20 1235433 5,027.70 4 21 1234540 5,026.40 1 22 1216519 5,023.10 4 23 1229833 5,007.73 3 24 1235105 5,007.00 4 25 1218138 5,003.70 1 26 1233014 4,999.60 3 27 1218236 4,989.93 1 28 1229868 4,980.60 1 29 1218207 4,979.00 2 30 1221628 4,958.20 1 31 1223766 4,954.40 3 32 1235314 4,938.60 2 33 1230206 4,932.00 3 34 1216415 4,930.10 2 35 1217294 4,928.20 1 36 1235451 4,924.90 1 37 1217987 4,922.10 7 38 1247368 4,918.40 2 39 1232179 4,917.40 5 40 1216322 4,907.80 8 41 1221275 4,900.90 4 42 1239791 4,900.60 6 43 1218260 4,896.60 1 44 1234620 4,892.90 4 45 1235755 4,889.93 3 46 1235070 4,884.30 2 47 1223404 4,869.20 2 48 1235953 4,865.00 1 49 1234483 4,864.40 4 50 1231041 4,854.00 1 51 1235663 4,851.00 5 52 1217504 4,849.90 1 53 1217126 4,849.80 3 54 1210610 4,847.90 4 55 1230272 4,845.60 2 56 1243778 4,844.40 3 57 1247981 4,824.40 5 58 1231126 4,823.00 2 59 1234586 4,818.70 1 60 1235488 4,810.70 1 61 1239828 4,808.80 3 62 1235330 4,799.80 3 63 1217004 4,799.10 1 64 1230887 4,788.30 1 65 1235903 4,786.20 8 66 1232015 4,778.00 2 67 1221462 4,772.60 6 68 1230086 4,768.90 1 69 1247360 4,766.60 2 70 1229864 4,758.60 1 71 1216536 4,757.80 1 72 1221656 4,755.00 6 73 1221430 4,753.33 1 74 1221618 4,753.00 2 75 1216535 4,745.00 1 76 1223455 4,744.20 3 77 1217216 4,742.20 1 78 1216890 4,742.10 4 79 1231385 4,737.20 10 80 1230203 4,734.90 7 81 1234601 4,731.40 1 82 1226442 4,729.40 4 83 1229794 4,727.50 2 84 1235444 4,725.40 4 85 1221488 4,721.00 1 86 1216522 4,719.20 3 87 1229826 4,718.80 1 88 1231263 4,717.80 1 89 1217732 4,714.60 1 90 1216077 4,713.70 1 91 1231164 4,711.60 5 92 1235453 4,706.00 2 93 1217074 4,705.20 1 94 1239840 4,701.33 1 95 1234740 4,697.80 3 96 1216914 4,689.40 1 97 1216472 4,684.53 1 98 1218240 4,683.90 1 99 1221499 4,683.20 4 100 1232144 4,680.90 6 101 1223259 4,679.40 4 102 1223977 4,678.80 3 103 1230726 4,676.80 2 104 1217583 4,672.40 9 105 1217164 4,667.40 1 106 1217997 4,659.40 1 107 1218161 4,653.60 1 108 1221350 4,652.80 3 109 1235829 4,651.60 1 110 1210278 4,649.00 2 111 1229903 4,647.40 1 112 1210189 4,642.20 6 113 1234743 4,638.70 1 114 1234694 4,630.80 2 115 1216471 4,629.40 1 116 1216697 4,623.20 1 117 1235467 4,623.20 8 118 1223716 4,619.40 1 119 1217723 4,613.33 1 120 1223730 4,613.20 4

Infermieri - Mami

1 1217742 4,606.07 2 2 1217691 4,601.90 2 3 1218241 4,597.40 2 4 1223723 4,590.20 4 5 1223692 4,577.90 2 6 1211285 4,573.20 2 7 1217160 4,572.70 2 8 1218068 4,560.00 4 9 1218257 4,538.60 2 10 1234565 4,537.80 2 11 1231044 4,530.80 4 12 1230294 4,507.20 2 13 1217971 4,500.00 1 14 1216504 4,486.00 2 15 1219507 4,475.80 5 16 1218235 4,467.40 2 17 1244655 4,462.40 2 18 1230266 4,454.80 2 19 1218019 4,449.60 2 20 1223508 4,447.80 2 21 1216485 4,446.60 4 22 1230173 4,441.93 3 23 1218108 4,439.53 2 24 1234481 4,429.40 3 25 1216861 4,416.00 4 26 1229884 4,413.40 3 27 1217159 4,407.30 1 28 1230286 4,405.90 1 29 1231107 4,405.60 8 30 1218094 4,400.00 3 31 1217993 4,398.60 3 32 1211311 4,397.60 1 33 1217008 4,396.80 3 34 1217751 4,391.53 3 35 1226585 4,387.73 4 36 1217503 4,386.70 2 37 1229909 4,384.60 4 38 1216520 4,381.07 2 39 1226508 4,355.00 2 40 1229937 4,348.60 2 41 1216908 4,348.30 1 42 1229534 4,343.60 1 43 1223674 4,337.50 3 44 1210435 4,337.00 2 45 1235514 4,327.00 1 46 1252624 4,323.30 6 47 1217217 4,318.80 2 48 1242122 4,316.60 10 49 1234702 4,314.40 4 50 1230263 4,309.80 1 51 1229846 4,301.30 4 52 1218033 4,296.67 3 53 1223727 4,296.20 3 54 1216952 4,286.47 2 55 1231366 4,284.70 1 56 1229950 4,282.50 2 57 1230112 4,281.47 2 58 1218030 4,278.80 3 59 1235236 4,271.87 2 60 1231509 4,267.00 2 61 1217730 4,263.53 2 62 1130931 4,259.60 4 63 1230010 4,250.00 2 64 1230013 4,246.20 2 65 1217280 4,245.80 2 66 1221590 4,245.30 3 67 1232135 4,242.00 1 68 1226718 4,241.80 4 69 1221304 4,240.07 3 70 1217976 4,236.60 2 71 1223756 4,235.50 9 72 1211229 4,235.00 1 73 1217660 4,234.60 3 74 1225181 4,226.60 2

75 1218027 4,225.27 3 76 1223718 4,212.20 3 77 1221404 4,211.20 2 78 1216960 4,205.80 1 79 1217076 4,200.00 2 80 1217172 4,191.40 1 81 1217501 4,189.70 1 82 1218252 4,187.73 2 83 1217514 4,185.40 4 84 1210437 4,181.30 3 85 1231958 4,181.00 10 86 1216073 4,176.20 1 87 1217231 4,173.60 1 88 1242173 4,172.80 5 89 1218169 4,169.80 2 90 1218005 4,168.60 2 91 1217400 4,164.00 2 92 1216687 4,158.20 1 93 1215919 4,148.20 1 94 1216981 4,146.30 2 95 1224390 4,144.00 2 96 1217446 4,142.47 1 97 1216883 4,142.20 1 98 1229651 4,138.00 5 99 1217605 4,137.67 3 100 1235326 4,131.80 7

Fizioterapi

1 1216951 5,838.30 4 2 1217031 5,820.80 1 3 1216942 5,593.90 1 4 1216926 5,574.50 1 5 1216445 5,554.80 3 6 1216561 5,551.10 1 7 1216841 5,372.10 1 8 1218041 5,361.40 4 9 1218116 5,344.00 8 10 1218042 5,264.40 1 11 1222516 5,226.20 4 12 1215902 5,196.80 4 13 1218215 5,192.60 1 14 1218131 5,179.50 3 15 1217292 5,177.50 3 16 1234674 5,174.60 1 17 1215941 5,099.80 1 18 1214297 5,070.20 2 19 1216516 5,050.40 1 20 1211149 5,040.20 2 21 1216891 5,039.80 1 22 1216477 5,005.00 4 23 1216539 4,981.20 1 24 1217576 4,976.87 1 25 1216910 4,973.80 1 26 1217489 4,953.20 1 27 1216920 4,941.10 5 28 1217134 4,888.90 2 29 1229790 4,888.00 4 30 1235384 4,887.80 4 31 1216906 4,878.50 7 32 1234544 4,835.60 1 33 1224181 4,780.60 1 34 1217092 4,763.30 2 35 1233991 4,756.00 2 36 1221555 4,749.80 2 37 1230249 4,748.07 2 38 1217526 4,745.80 1 39 1217493 4,739.60 9 40 1217192 4,735.40 1 41 1235454 4,729.70 2 42 1216566 4,727.00 1 43 1231070 4,724.40 3 44 1216486 4,718.00 1 45 1217161 4,699.00 1 46 1216012 4,667.40 4 47 1216986 4,664.40 1 48 1246081 4,661.60 3 49 1215972 4,657.40 3 50 1217783 4,653.53 1 51 1218092 4,650.00 3 52 1216925 4,641.90 1 53 1218214 4,639.40 1 54 1217272 4,611.40 2 55 1235408 4,594.00 2 56 1216718 4,583.00 1 57 1229945 4,577.90 2 58 1216502 4,577.20 2 59 1231829 4,571.33 5 60 1230194 4,569.20 7

Punonjës Social

1 1236042 5,079.00 7 2 1221785 5,031.00 5 3 1216063 4,989.20 6 4 1229674 4,970.50 1 5 1230265 4,949.80 9 6 1217003 4,939.60 3 7 1227816 4,893.10 1 8 1232123 4,885.70 1 9 1235164 4,884.20 1 10 1217954 4,876.20 2 11 1217590 4,840.73 1 12 1235277 4,805.60 3 13 1016364 4,779.00 1 14 0825117 4,760.60 2 15 1221627 4,757.00 4 16 1247824 4,746.80 1 17 1210155 4,744.40 9 18 1229852 4,739.80 2 19 1231075 4,735.60 5 20 1222735 4,718.00 4 21 1226088 4,703.00 6 22 1224316 4,701.70 8 23 1217018 4,701.70 1 24 1229712 4,653.30 3 25 1218251 4,640.10 1 26 1216552 4,633.40 1 27 1115943 4,631.80 1 28 1221997 4,631.30 1 29 1247708 4,623.80 7 30 1231587 4,618.40 5 31 1235862 4,602.30 2 32 1230845 4,602.30 1 33 1230242 4,597.87 7 34 1231479 4,592.20 6 35 1227875 4,589.80 1 36 1229749 4,583.73 3 37 1226424 4,581.60 2 38 1236046 4,574.40 3 39 1227810 4,568.80 5 40 1224093 4,565.40 3 41 1216056 4,547.50 3 42 1229701 4,532.00 5 43 1235359 4,515.40 2 44 1230212 4,512.20 4 45 1216971 4,496.07 4 46 1211023 4,494.10 3 47 1223247 4,489.87 4 48 1231071 4,489.40 2 49 1223815 4,482.20 3 50 1230157 4,479.80 3 51 1211598 4,479.00 5 52 1221308 4,469.40 4 53 1230299 4,465.40 1 54 1223881 4,465.30 2 55 1244735 4,464.73 2 56 1223194 4,463.00 2 57 1242103 4,460.07 9 58 1231478 4,459.80 1 59 1226431 4,455.33 6 60 1217067 4,453.60 3 61 1234445 4,453.60 1 62 1248342 4,449.80 5 63 1244523 4,448.07 2 64 1216736 4,442.07 1 65 1230171 4,441.40 1 66 1234457 4,436.60 1 67 1230175 4,436.10 3 68 1217953 4,431.20 1 69 1110415 4,431.13 1 70 1217097 4,429.20 2 71 1217584 4,427.00 3 72 1218197 4,426.80 4 73 1216003 4,424.73 5 74 1016875 4,421.80 7 75 1242712 4,417.20 5 76 1229615 4,414.80 9 77 1230240 4,411.90 5 78 0927285 4,411.20 2 79 1226492 4,409.40 10 80 1221663 4,395.10 8

Filozofi - Sociologji

1 1223332 4,952.00 1 2 1230532 4,823.20 2 3 1229482 4,535.60 3 4 1235149 4,535.40 7 5 1130845 4,527.00 2 6 1229775 4,429.67 6 7 1231342 4,424.20 1 8 1230900 4,417.00 5 9 1229997 4,413.90 3 10 1212239 4,406.73 1 11 1222329 4,397.60 6 12 1223668 4,397.10 2 13 1221277 4,385.67 10 14 1230134 4,383.90 3 15 1215473 4,353.10 8 16 1230139 4,334.90 3 17 1232121 4,333.20 6 18 1223654 4,329.40 1 19 1216578 4,329.00 1 20 1231513 4,315.20 3 21 1230124 4,301.80 4 22 1224257 4,284.20 2 23 1234689 4,283.60 3 24 1227950 4,278.90 3 25 1016903 4,278.10 1

MAPO

26 1230519 4,274.90 3 27 1226034 4,271.40 9 28 1230080 4,256.53 3 29 1231809 4,251.20 5 30 1122605 4,247.20 4 31 1224312 4,247.00 6 32 1234541 4,239.00 7 33 1230127 4,218.70 9 34 1123557 4,212.50 10 35 1222121 4,206.47 8 36 1234686 4,197.80 7 37 1235341 4,189.20 7 38 1234603 4,185.70 9 39 1235189 4,185.40 9 40 1216727 4,168.60 5 41 1215924 4,164.20 9 42 1239751 4,160.50 7 43 1113088 4,144.80 3 44 1222313 4,144.70 7 45 1216875 4,143.80 4 46 1216930 4,131.87 1 47 1224004 4,131.60 2 48 1233756 4,122.50 7 49 1117366 4,121.00 10 50 1223340 4,117.40 6 51 1244561 4,115.10 8 52 1210351 4,107.80 1 53 1244698 4,101.20 5 54 1217315 4,101.10 3 55 1222374 4,095.40 5 56 1216221 4,081.67 7 57 1216884 4,078.20 5 58 1013873 4,077.90 6 59 1221412 4,067.40 4 60 1216027 4,064.70 9

Psikologji

1 1212191 5,145.00 1 2 1218048 5,071.80 3 3 1216574 5,068.70 1 4 1231068 5,017.60 9 5 1235842 4,978.90 6 6 1235873 4,923.40 2 7 1217738 4,907.40 1 8 1242621 4,902.60 1 9 1235877 4,901.00 5 10 1229586 4,864.80 6 11 1234675 4,854.80 1 12 1211324 4,836.07 5 13 1235202 4,832.80 3 14 1235338 4,823.40 2 15 1245722 4,823.40 6 16 1224327 4,815.40 10 17 1219460 4,810.60 3 18 1230667 4,784.10 6 19 1231323 4,782.50 7 20 1235819 4,758.30 1 21 1229691 4,743.70 2 22 1210333 4,727.40 2 23 1223703 4,718.00 1 24 1232036 4,702.60 2 25 1230642 4,690.40 9 26 1216028 4,685.93 2 27 1216785 4,681.73 1 28 1234595 4,680.20 1 29 1229685 4,675.40 7 30 1235181 4,674.40 2 31 1218148 4,673.70 2 32 1235327 4,670.70 2 33 1216006 4,670.40 1 34 1217012 4,652.20 2 35 1216057 4,651.30 1 36 1236475 4,634.80 5 37 1250115 4,628.20 1 38 1229687 4,601.60 3 39 1223338 4,598.40 1 40 1248471 4,589.80 2 41 1235142 4,586.40 5 42 1217733 4,581.00 2 43 1239846 4,574.20 2 44 1218232 4,566.20 1 45 1216896 4,565.40 1 46 1231940 4,564.00 3 47 1224072 4,557.00 6 48 1216260 4,554.07 2 49 18171 4,548.50 5 50 1217046 4,540.00 1 51 1244700 4,529.00 2 52 1250133 4,528.20 2 53 1235830 4,524.90 1 54 1229763 4,519.93 2 55 1235504 4,518.80 1 56 1230556 4,507.40 1 57 1247048 4,492.00 4 58 1210529 4,481.10 4 59 1230669 4,476.90 3 60 1217579 4,466.33 2 61 1216523 4,464.00 1 62 1217662 4,450.47 1 63 1236057 4,449.20 1 64 1242670 4,448.80 5 65 1217361 4,433.70 1 66 1218605 4,430.60 1 67 1216239 4,425.33 2 68 1222895 4,423.10 2 69 1221632 4,422.50 1 70 1234517 4,418.60 1

Administrim-Biznes 1 1216549 5,349.10 3 2 1216544 5,338.70 1 3 1216055 5,331.40 1 4 1216722 5,273.40 1 5 1229773 5,257.27 2 6 1217044 5,135.27 1 7 1216420 5,080.00 1 8 1216464 4,994.40 1 9 1217703 4,956.60 1 10 1235209 4,882.53 8 11 1217700 4,866.80 4 12 1244258 4,787.30 2 13 1216582 4,785.40 5 14 1218061 4,781.00 2 15 1218074 4,760.10 2 16 1221389 4,748.20 3 17 1218118 4,717.90 1 18 1216098 4,716.60 1 19 1216957 4,708.60 3 20 1244396 4,706.20 6 21 1216310 4,694.70 1 22 1216525 4,690.80 2 23 1217739 4,674.60 1 24 1216716 4,664.00 2 25 1218096 4,663.20 2 26 1223702 4,660.70 6 27 1234529 4,657.33 2 28 1226720 4,653.40 7 29 1229878 4,652.50 9 30 1229828 4,638.80 1 31 1247222 4,638.80 6 32 1235492 4,635.80 3 33 1216015 4,627.80 3 34 1243211 4,623.73 6 35 1221385 4,620.00 3 36 1216105 4,616.00 2 37 1230107 4,611.40 5 38 1216533 4,603.80 6 39 1217793 4,602.60 2 40 1216453 4,599.50 7 41 1216862 4,589.80 2 42 1246932 4,586.40 1 43 1216482 4,586.40 1 44 1217052 4,584.07 2 45 1247829 4,583.80 6 46 1215899 4,575.40 4 47 1212873 4,567.00 1 48 1216303 4,561.00 2 49 1224294 4,560.10 3 50 1216089 4,556.40 2 51 1216686 4,555.00 1 52 1217060 4,545.00 2 53 1229244 4,541.10 3 54 1235172 4,538.07 2 55 1221406 4,538.00 8 56 1216270 4,533.40 2 57 1218081 4,533.33 3 58 1217296 4,530.20 9 59 1216102 4,525.80 2 60 1218028 4,524.20 2 61 1217049 4,523.27 2 62 1231526 4,523.20 2 63 1217057 4,522.80 3 64 1229593 4,522.33 7 65 1245975 4,513.60 9 66 1216376 4,509.50 2 67 1216518 4,495.20 2 68 1230890 4,485.20 3 69 1217509 4,481.00 2 70 0616845 4,473.90 2 71 1229861 4,470.60 7 72 1217145 4,468.80 3 73 1211399 4,465.60 2 74 1116111 4,462.10 2 75 1131657 4,461.90 6 76 1116382 4,459.80 2 77 1229901 4,456.67 1 78 1216789 4,453.80 7 79 1221650 4,448.80 5 80 1224372 4,446.40 2 81 1247328 4,430.93 5 82 1234555 4,425.60 2 83 1244417 4,420.40 4 84 1230072 4,418.40 2 85 1218222 4,415.00 2 86 1240447 4,414.30 1 87 1216728 4,409.00 5 88 1229507 4,405.33 1

27

89 1215975 4,397.70 7 90 1215895 4,395.67 2 91 1129614 4,392.70 2 92 1215881 4,391.80 2 93 1217511 4,389.80 1 94 1252591 4,388.90 9 95 1144821 4,385.10 5 96 1224634 4,382.60 2 97 1229538 4,380.80 1 98 1248158 4,379.53 4 99 1216954 4,379.33 2 100 1226705 4,379.00 5 101 1216488 4,378.30 1 102 1234569 4,375.80 3 103 1229905 4,375.60 2 104 1217141 4,370.00 1 105 1217388 4,361.60 3 106 1216881 4,352.70 1 107 1226402 4,351.20 5 108 1229550 4,346.73 2 109 1244099 4,340.80 6 110 1216995 4,338.80 2 111 1232034 4,338.00 4 112 1210360 4,337.20 1 113 1216284 4,335.60 1 114 1226422 4,332.30 3 115 1217191 4,332.00 1 116 1234533 4,330.60 2 117 1216741 4,330.60 2 118 1218058 4,327.70 1 119 1217185 4,326.60 3 120 1215931 4,325.20 2 121 1241881 4,324.80 1 122 1232168 4,323.00 6 123 1216081 4,320.20 2 124 1215963 4,318.20 3 125 1223639 4,313.00 6 126 1218149 4,311.50 1 127 1243254 4,306.40 1 128 1213366 4,303.80 3 129 1217973 4,302.70 1 130 1219500 4,295.40 5 131 1216465 4,293.80 2 132 1248154 4,288.53 4 133 1224303 4,285.20 4 134 1239841 4,280.80 7 135 1224330 4,278.60 3 136 1216589 4,278.00 1 137 1216266 4,275.00 1 138 1247421 4,272.60 3 139 1217373 4,265.60 2 140 1229860 4,256.80 1 141 1221365 4,250.00 2 142 1217979 4,248.80 2 143 1221534 4,248.60 3 144 1226721 4,248.60 4 145 1216082 4,246.00 1 146 1216086 4,245.00 4 147 1215951 4,244.60 3 148 1230081 4,244.00 3 149 1216061 4,241.60 7 150 1230456 4,241.00 2

Financë Kontabilitet

1 1218243 5,872.30 1 2 1216451 5,863.20 1 3 1217575 5,857.10 1 4 1216457 5,761.10 1 5 1216370 5,756.60 1 6 1216542 5,717.80 6 7 1216463 5,710.20 1 8 1218139 5,694.00 1 9 1216990 5,692.20 1 10 1216095 5,672.80 1 11 1216543 5,583.67 2 12 1231775 5,577.60 4 13 1216197 5,529.60 1 14 1217011 5,513.00 1 15 1216743 5,511.33 1 16 1216531 5,496.40 2 17 1215887 5,448.00 1 18 1218160 5,421.20 3 19 1221621 5,405.47 1 20 1216434 5,381.30 1 21 1217179 5,376.20 1 22 1230840 5,349.40 7 23 1216275 5,347.60 1 24 1218128 5,345.10 1 25 1217040 5,342.40 1 26 1218258 5,332.80 1 27 1235767 5,326.80 1 28 1216094 5,311.00 1 29 1217189 5,310.73 1 30 1216069 5,287.80 1 31 1218256 5,252.30 1 32 1216748 5,245.60 1 33 1230084 5,233.80 4 34 1216918 5,230.00 10 35 1216996 5,227.00 1 36 1216113 5,220.60 1 37 1216497 5,219.40 1 38 1216281 5,217.80 1 39 1230570 5,217.00 1 40 1234617 5,216.90 10 41 1224251 5,200.30 1 42 1217175 5,190.10 1 43 1221586 5,189.20 6 44 1218247 5,188.80 1 45 1234613 5,185.00 3 46 1211407 5,184.00 1 47 1215857 5,176.27 2 48 1217075 5,175.60 3 49 1224314 5,173.60 4 50 1215987 5,145.00 1 51 1221446 5,131.00 1 52 1216042 5,129.87 6 53 1216071 5,128.20 6 54 1216555 5,125.40 1 55 1247568 5,117.73 3 56 1244280 5,106.40 3 57 1223361 5,104.90 1 58 1217184 5,098.60 1 59 1216008 5,090.80 1 60 1216493 5,084.60 2 61 1216097 5,073.60 1 62 1216546 5,073.10 1 63 1216572 5,069.90 1 64 1217017 5,065.60 1 65 1217035 5,041.60 1 66 1216016 5,041.60 2 67 1216041 5,040.10 6 68 1234453 5,035.80 2 69 1216752 5,035.00 6 70 1215890 5,032.80 1 71 1216513 5,028.00 1 72 1231061 5,025.50 7 73 1215958 5,021.40 9 74 1217183 5,013.93 1 75 1216051 5,011.50 1 76 1116113 5,000.60 1 77 1216062 4,981.80 7 78 1217201 4,972.20 1 79 1230883 4,972.00 2 80 1216474 4,969.80 1 81 1234455 4,961.20 1 82 1226686 4,960.60 2 83 1215910 4,947.73 1 84 1216553 4,944.70 1 85 1216588 4,932.70 5 86 1217999 4,931.50 1 87 1216745 4,930.70 1 88 1217529 4,925.53 4 89 1230087 4,919.60 4 90 1215889 4,919.10 1 91 1227625 4,901.40 1 92 1216392 4,896.10 1 93 1212319 4,892.80 4 94 1234475 4,891.90 3 95 1216733 4,887.80 4 96 1212318 4,883.27 4 97 1231853 4,875.40 3 98 1234025 4,868.00 3 99 1235626 4,866.53 8 100 1215901 4,864.80 4 101 1235470 4,857.60 2 102 1216374 4,851.80 3 103 1216648 4,837.87 2 104 1234531 4,836.60 1 105 1216904 4,834.67 1 106 1217550 4,830.60 3 107 1217803 4,828.80 1 108 1216509 4,828.00 1 109 1231781 4,825.80 7 110 1229870 4,819.40 4 111 1217938 4,817.80 3 112 1226205 4,815.13 5 113 1229803 4,795.50 6 114 1229544 4,795.10 1 115 1235871 4,794.80 3 116 1216770 4,794.33 1 117 1217591 4,792.20 1 118 1213985 4,792.20 1 119 1247778 4,780.20 3 120 1223571 4,776.30 1 121 1212041 4,764.00 1 122 1216083 4,760.50 1 123 1215079 4,760.40 3 124 1218193 4,756.00 9 125 1245436 4,755.53 4 126 1216088 4,754.50 1 127 1229516 4,748.60 1 128 1217580 4,746.20 2 129 1217594 4,744.33 1 130 1232143 4,744.20 5 131 1235135 4,738.60 1


28 132 1234600 133 1234725 134 1216961 135 1230123 136 1229886 137 1217220 138 1217207 139 1215932 140 1215787 141 1217061 142 1226010 143 1216036 144 1217949 145 1231786 146 1216688 147 1229854 148 1216478 149 1217174 150 1215888

MAPO 4,724.50 4,721.80 4,717.20 4,715.20 4,713.40 4,706.40 4,699.60 4,696.40 4,696.10 4,692.60 4,691.60 4,688.13 4,677.40 4,673.20 4,673.00 4,668.47 4,665.70 4,664.80 4,664.60

Ekonomia dhe e Drejta

1 2 3 3 3 1 1 1 1 1 1 2 1 4 1 1 1 1 1

1 1217251 5,496.70 1 2 1218179 5,240.00 1 3 1216852 5,129.80 1 4 1216382 5,077.40 2 5 1229961 5,042.10 2 6 1217970 5,034.40 1 7 1216567 5,011.60 1 8 1218060 4,994.73 1 9 1229979 4,971.80 2 10 1216526 4,909.10 1 11 1216362 4,874.00 2 12 1216749 4,795.20 1 13 1224302 4,785.80 2 14 1216812 4,775.80 3 15 1229774 4,733.90 3 16 1229675 4,713.80 1 17 1218238 4,696.40 1 18 1216537 4,684.50 1 19 1218174 4,612.80 1 20 1223307 4,599.80 6 21 1223857 4,572.60 7 22 1218133 4,551.30 1 23 1245938 4,545.60 5 24 1218221 4,544.00 1 25 1216944 4,542.20 3 26 1213984 4,540.20 1 27 1216755 4,539.20 1 28 1218024 4,531.80 3 29 1230863 4,528.00 5 30 1216396 4,517.20 1 31 1216795 4,516.47 2 32 1229560 4,516.00 6 33 1216288 4,509.13 1 34 1216494 4,502.80 3 35 1241852 4,495.40 3 36 1216624 4,490.60 2 37 1216565 4,487.00 1 38 1217208 4,481.20 1 39 1222826 4,480.10 3 40 1216724 4,478.20 1 41 1214687 4,477.80 1 42 1217301 4,469.20 2 43 1217169 4,462.67 1 44 0916938 4,455.20 1 45 1242611 4,451.60 1 46 1218059 4,448.67 1 47 1217668 4,440.60 1 48 1216878 4,431.50 2 49 1216017 4,427.40 1 50 1229535 4,419.60 1 51 1217346 4,413.20 2 52 0932157 4,397.30 7 53 1223887 4,391.20 3 54 1229857 4,382.80 4 55 1217437 4,357.00 2 56 1218120 4,353.60 3 57 1216576 4,344.93 3 58 1245955 4,343.30 3 59 1218192 4,343.20 1 60 1229727 4,322.50 5 61 1216297 4,314.60 1 62 1218018 4,313.53 2 63 1242160 4,309.60 6 64 1221290 4,298.40 1 65 1216988 4,293.33 2 66 1229820 4,288.67 2 67 1229960 4,287.53 3 68 1216528 4,283.80 2 69 1216551 4,281.20 2 70 1216583 4,281.00 2 71 1218150 4,280.40 1 72 1216730 4,271.40 4 73 1217544 4,269.80 1 74 1215878 4,266.40 3 75 1227725 4,263.80 4 76 1230117 4,257.60 2 77 1216708 4,253.13 1 78 1230300 4,241.30 2 79 1216371 4,239.53 2 80 1217090 4,233.00 3 81 1217555 4,216.60 1 82 1229838 4,216.47 1 83 1242757 4,215.70 4 84 1215985 4,214.47 6 85 1216302 4,211.60 2 86 1218177 4,204.00 5 87 1221395 4,197.40 1 88 1217676 4,184.20 4 89 1229968 4,181.73 6 90 1216636 4,178.40 2 91 1216854 4,173.30 1 92 1229804 4,169.60 2 93 1216754 4,169.40 3 94 1241351 4,162.60 4 95 1216864 4,158.40 5 96 1221614 4,157.40 3 97 1246079 4,155.20 10 98 1230269 4,153.90 2 99 1216435 4,133.00 6 100 1241733 4,125.80 8 101 1216673 4,123.60 3 102 1221403 4,119.80 4 103 1212875 4,114.30 7 104 1216771 4,113.33 2 105 1218259 4,112.60 2 106 1223688 4,109.20 3 107 1215945 4,104.00 3 108 1234002 4,101.40 7 109 1229952 4,099.60 2 110 1215956 4,093.60 3 111 1221617 4,093.07 1 112 1234467 4,093.00 2 113 1217998 4,092.40 2 114 1224150 4,091.47 2 115 1223124 4,088.00 2 116 1216349 4,087.60 3 117 1217244 4,078.40 2 118 1223891 4,078.00 1 119 1216365 4,074.80 6 120 1216633 4,074.80 4 121 1217181 4,071.00 2 122 1216460 4,070.90 2 123 1216726 4,065.00 3 124 1229514 4,062.47 1 125 1216631 4,059.20 2 126 1230125 4,055.80 1 127 1246639 4,054.00 7 128 1216980 4,045.07 1 129 1216361 4,044.80 2 130 1226699 4,044.00 3 131 1216372 4,040.07 3 132 1216499 4,038.47 1 133 1230135 4,032.00 2 134 1217986 4,031.40 2 135 1217190 4,029.80 1 136 1229965 4,024.47 2 137 1222688 4,022.40 4 138 1230140 4,016.53 1 139 1222853 4,015.93 7 140 1216336 4,015.80 10 141 1221364 4,015.40 4 142 1229500 4,012.00 5 143 1016100 3,999.60 4 144 1212549 3,998.60 4 145 1230816 3,988.60 1 146 1215937 3,987.20 2 147 1216863 3,987.00 2 148 1229582 3,985.27 5 149 1216797 3,980.30 3 150 1245685 3,980.20 8

Informatikë Ekonomike

1 1216720 6,170.30 1 2 1216715 6,004.20 1 3 1216834 5,756.60 1 4 1218112 5,664.70 1 5 1217014 5,402.40 7 6 1230165 5,263.20 3 7 1217167 5,207.60 1 8 1217130 5,168.80 4 9 1217975 5,141.20 3 10 1216407 5,113.40 1 11 1235713 5,076.90 1 12 1216024 5,049.50 1 13 1226466 4,917.80 3 14 1230448 4,906.70 1 15 1234547 4,899.80 8 16 1230287 4,891.40 8 17 1230492 4,876.70 6 18 1217567 4,830.40 10 19 1231734 4,789.20 7 20 1223996 4,770.60 4

e martë, 18 SHTATOR 2012 www.mapo.al

21 1217132 4,750.20 1 22 1227646 4,729.20 1 23 1247866 4,709.27 5 24 1230271 4,680.80 5 25 1231129 4,676.70 1 26 1216793 4,652.60 5 27 1216559 4,646.93 1 28 1216059 4,637.30 2 29 1224358 4,637.10 8 30 1230721 4,622.00 6 31 1242424 4,593.90 7 32 1235367 4,588.40 1 33 1241757 4,523.40 1 34 1226667 4,516.73 5 35 1224001 4,515.40 1 36 1216815 4,512.20 2 37 1217033 4,501.80 1 38 1216459 4,496.20 6 39 1216501 4,474.00 1 40 1231653 4,468.80 2 41 1229834 4,459.80 1 42 1226041 4,458.20 3 43 1223171 4,445.30 8 44 1248470 4,440.00 5 45 1217036 4,421.80 2 46 1230062 4,419.13 2 47 1218147 4,395.00 1 48 1216052 4,379.30 1 49 1223978 4,375.50 6 50 1247728 4,357.80 2 51 1229823 4,356.90 1 52 1235386 4,355.00 1 53 1217759 4,337.73 1 54 1218205 4,333.80 3 55 1241771 4,329.60 9 56 1236049 4,323.40 2 57 1215880 4,322.80 1 58 1222954 4,304.10 8 59 1229629 4,300.60 2 60 1247783 4,297.40 1 61 1217042 4,285.60 1 62 1216487 4,284.80 8 63 1217254 4,252.27 1 64 1217230 4,224.20 1 65 1218224 4,213.40 5 66 1217595 4,210.20 4 67 1219614 4,202.20 7 68 1216489 4,202.00 2 69 1229982 4,180.10 1 70 1229807 4,173.90 2 71 1221476 4,162.20 5 72 1215943 4,152.47 3 73 1217391 4,143.80 7 74 1217588 4,141.80 1 75 1215959 4,137.80 3 76 1229893 4,136.20 3 77 1217133 4,130.00 1 78 1235655 4,121.20 2 79 1241817 4,111.80 8 80 1216983 4,109.50 1 81 1217154 4,105.40 8 82 1129196 4,093.40 5 83 1223909 4,086.40 9 84 1229799 4,086.00 7 85 1217214 4,078.80 1 86 1215918 4,064.70 1 87 1216860 4,063.00 1 88 1223157 4,058.73 8 89 1221323 4,053.00 3 90 1245028 4,038.80 5 91 1216865 4,008.60 2 92 1215906 3,999.80 1 93 1217054 3,991.40 7 94 1211417 3,986.20 2 95 1216731 3,985.00 5 96 1222287 3,971.20 2 97 1234660 3,968.20 3 98 1217274 3,963.00 2 99 1217138 3,959.80 2 100 1217196 3,959.00 1 101 1247666 3,948.90 4 102 1235332 3,948.80 4 103 1241348 3,946.40 4 104 1231652 3,941.20 3 105 1218156 3,940.00 2 106 1217701 3,939.00 2 107 1216938 3,936.80 2 108 1216579 3,936.80 7 109 1229869 3,936.40 4 110 1243355 3,934.60 2 111 1234572 3,929.80 1 112 1230108 3,922.80 4 113 1216973 3,921.60 7 114 1217377 3,916.50 1 115 1231138 3,914.67 6 116 1216784 3,912.67 4 117 1226451 3,912.40 8 118 1217071 3,911.40 1 119 1231150 3,903.93 6 120 1217777 3,898.53 3 121 1235129 3,897.60 7 122 1221317 3,895.90 7 123 1217336 3,893.80 2 124 1216092 3,893.60 1 125 1217466 3,893.53 2 126 1217704 3,893.00 2 127 1229957 3,888.73 4 128 1218188 3,887.00 8 129 1229583 3,881.60 6 130 1215871 3,879.47 1 131 1216859 3,876.20 1 132 1221375 3,871.80 6 133 1223493 3,865.90 1 134 1234006 3,861.80 8 135 1222927 3,861.40 6 136 1216932 3,860.80 3 137 1212671 3,859.60 10 138 1230853 3,855.40 2 139 1223463 3,852.80 5 140 1216224 3,844.00 2 141 1229954 3,841.87 7 142 1216107 3,841.20 3 143 1229742 3,835.00 2 144 1218158 3,827.80 7 145 1246428 3,825.00 2 146 1229879 3,817.87 5 147 1245598 3,817.60 4 148 1218253 3,817.53 4 149 1217474 3,817.40 3 150 1229528 3,814.80 6

Ekonomi Turizmi

1 1216762 4,560.40 3 2 1216769 4,469.93 6 3 1234480 4,422.50 2 4 1216929 4,405.40 1 5 1216775 4,320.20 3 6 1246962 4,308.30 7 7 1221324 4,255.20 7 8 1216013 4,240.00 4 9 1216058 4,224.80 2 10 1216758 4,110.73 4 11 1216308 4,107.60 4 12 1217259 4,072.00 1 13 1217308 4,045.60 6 14 1216084 3,999.20 3 15 1218122 3,996.20 6 16 1229087 3,978.80 2 17 1216882 3,971.80 2 18 1216564 3,967.00 2 19 1216765 3,953.47 3 20 1234705 3,942.80 4 21 1217592 3,935.33 3 22 1229813 3,919.00 2 23 1217694 3,917.00 8 24 1217001 3,900.87 3 25 1218031 3,893.60 1 26 1230032 3,892.00 9 27 1218132 3,877.07 1 28 1230161 3,875.00 3 29 1230759 3,864.90 3 30 1216779 3,861.00 3 31 1211384 3,857.80 7 32 1229751 3,847.20 1 33 1217387 3,845.60 7 34 1229889 3,839.40 3 35 1217355 3,838.00 3 36 1231372 3,833.20 6 37 1218198 3,796.93 3 38 1217241 3,795.13 3 39 1217073 3,794.40 1 40 1231793 3,792.40 1 41 1223910 3,788.70 1 42 0916017 3,786.10 3 43 1118156 3,779.80 6 44 1230093 3,778.20 6 45 1215886 3,776.40 3 46 1222911 3,775.20 7 47 1218017 3,769.47 5 48 1231180 3,768.20 6 49 1246232 3,759.00 5 50 1216090 3,758.60 4 51 1215885 3,757.80 5 52 1216112 3,756.60 6 53 1248196 3,755.13 6 54 1216783 3,751.33 3 55 1229975 3,751.13 2 56 1210455 3,748.60 10 57 1216005 3,743.20 4 58 1234753 3,742.20 5 59 1224772 3,740.40 5 60 1215992 3,740.20 8

Administrim Biznesi dhe Inxhinieri 1 1216899 5,595.70 1

2 1229812 5,056.70 9 3 1218032 4,947.73 1 4 1217558 4,888.60 1 5 1219613 4,700.30 10 6 1217399 4,638.80 4 7 1217188 4,600.27 2 8 1216868 4,586.80 3 9 1216698 4,528.47 1 10 1217180 4,498.27 2 11 1217650 4,471.60 2 12 1217552 4,451.20 1 13 1218250 4,438.20 10 14 1223706 4,429.10 2 15 1217163 4,393.87 1 16 1216492 4,377.40 1 17 1216060 4,317.00 1 18 1249776 4,252.20 4 19 1217063 4,248.00 3 20 1216696 4,203.40 2 21 1215978 4,174.27 4 22 1234671 4,165.73 6 23 1230046 4,151.00 1 24 1223497 4,099.70 10 25 1227623 4,089.10 7 26 1235863 4,076.20 7 27 1216050 4,072.60 2 28 1210336 4,047.20 2 29 1223511 4,038.20 3 30 1218231 4,033.40 6 31 1230571 4,018.40 3 32 1017453 4,011.40 3 33 1217124 4,004.60 4 34 1217810 4,003.60 5 35 1216495 4,001.40 8 36 1246465 3,996.30 4 37 1229887 3,985.80 1 38 1231232 3,983.60 2 39 1217165 3,966.00 1 40 1241078 3,942.40 9 41 1217573 3,935.40 1 42 1217234 3,930.40 3 43 1237354 3,925.80 9 44 1215942 3,913.20 3 45 1245692 3,911.33 2 46 1216652 3,908.60 1 47 1217561 3,906.00 4 48 1221402 3,902.80 4 49 1232136 3,901.80 3 50 1217528 3,893.00 5 51 1241064 3,885.80 10 52 1217836 3,881.00 3 53 1217084 3,879.60 3 54 1229983 3,877.93 5 55 1217064 3,875.00 5 56 1243684 3,872.60 1 57 1216672 3,869.60 1 58 1229992 3,867.00 2 59 1222824 3,865.60 6 60 1216575 3,859.80 10

UNIVERSITETI I KORÇËS Gjuhë - Letërsi

Nr ID Pikët Pref. 1 1225293 5,545.70 1 2 1225197 5,499.60 1 3 1224770 5,424.60 2 4 1225632 5,127.93 1 5 1224984 5,091.50 2 6 1212130 5,062.80 1 7 1225388 5,045.40 1 8 1225615 5,043.87 1 9 1224355 4,966.30 1 10 1224445 4,884.00 1 11 1225608 4,857.27 1 12 1225328 4,856.60 1 13 1225587 4,839.80 1 14 1224685 4,825.20 1 15 1225355 4,783.40 1 16 1225636 4,779.47 1 17 1224450 4,771.20 1 18 1235590 4,754.00 1 19 1225357 4,705.20 1 20 1225602 4,667.60 1 21 1235825 4,592.30 5 22 1225390 4,559.67 1 23 1224780 4,547.70 1 24 1229552 4,546.20 1 25 1224290 4,544.47 1 26 1225613 4,493.90 1 27 1235508 4,471.90 1 28 1225418 4,455.40 2 29 24754 4,447.30 4 30 1224633 4,415.60 1 31 1212205 4,394.87 2 32 1235413 4,358.20 4 33 1225594 4,354.40 1 34 1224713 4,337.20 1 35 1224249 4,315.80 1 36 1212268 4,303.20 1 37 1212298 4,291.33 1 38 1224558 4,288.40 8 39 1224766 4,279.80 1 40 1224278 4,258.60 2 41 1224084 4,240.40 1 42 1224641 4,237.40 2 43 1224575 4,229.90 1 44 1235323 4,225.20 3 45 1224801 4,213.70 3 46 1225228 4,211.20 2 47 1212178 4,199.00 2 48 1224691 4,187.60 2 49 1212157 4,166.40 2 50 1225199 4,165.30 3 51 1224126 4,160.20 2 52 1224468 4,149.80 1 53 1225363 4,131.60 1 54 1224646 4,129.53 1 55 1224370 4,100.80 2 56 1229548 4,097.93 3 57 1224172 4,086.90 2 58 1212062 4,073.80 1 59 1224591 4,073.30 3 60 1224827 4,065.30 1

Histori Gjeografi

1 1212241 6,010.80 1 2 1224467 5,818.40 1 3 1212184 5,736.47 1 4 1225372 5,521.40 1 5 1224674 5,438.20 1 6 1224816 5,373.00 1 7 1225288 5,335.60 1 8 1225548 5,277.20 1 9 1225553 5,265.20 1 10 1235340 5,215.50 1 11 1225575 5,107.60 1 12 1225593 5,102.90 1 13 1225292 5,090.40 1 14 1224818 5,040.00 1 15 1225574 5,003.20 1 16 1225015 4,997.40 1 17 1225010 4,977.20 2 18 1225378 4,972.40 1 19 1212112 4,959.53 1 20 1235261 4,956.20 1 21 1224605 4,935.73 1 22 1235182 4,932.60 3 23 1212212 4,893.60 1 24 1225365 4,810.40 1 25 1224828 4,809.80 1 26 1225570 4,807.20 1 27 1224836 4,794.90 1 28 1134838 4,793.20 5 29 1225598 4,790.00 1 30 1224653 4,753.20 1 31 1212158 4,752.47 1 32 1225375 4,738.60 1 33 1225369 4,731.10 1 34 1224820 4,718.80 1 35 1225624 4,717.20 1 36 1225600 4,707.40 1 37 1225312 4,699.20 1 38 1212215 4,695.10 1 39 1224725 4,685.50 1 40 1225419 4,674.60 1 41 1225405 4,638.80 1 42 1224663 4,631.90 1 43 1235318 4,631.50 2 44 1224587 4,626.30 1 45 1234852 4,614.00 2 46 1224655 4,609.10 10 47 1224804 4,603.80 1 48 1225007 4,585.00 1 49 1224590 4,567.40 1 50 1225601 4,545.90 1 51 1225592 4,509.70 2 52 1212118 4,503.53 1 53 1224300 4,498.20 1 54 1225588 4,488.70 1 55 1225306 4,486.80 1 56 1225383 4,463.70 1 57 1235257 4,455.40 1 58 1225477 4,454.80 1 59 1224802 4,453.70 2 60 1225543 4,443.93 2 61 1240527 4,439.47 2 62 1224826 4,434.60 2 63 1235901 4,430.80 2 64 1222823 4,424.80 1 65 1224440 4,415.00 1 66 1224323 4,414.30 2 67 1212322 4,414.13 2 68 1224436 4,389.50 1

69 1235618 4,383.50 1 70 1224391 4,379.80 1

Filozofi Sociologji

1 1225287 5,368.60 1 2 1224760 5,246.20 2 3 1221225 4,864.30 6 4 1230439 4,734.00 3 5 1225276 4,698.40 1 6 1225307 4,606.60 1 7 1235604 4,588.60 1 8 1225569 4,557.60 1 9 1224774 4,515.20 1 10 1224308 4,370.20 2 11 1212124 4,351.00 2 12 1225006 4,311.10 2 13 1225577 4,257.20 3 14 1225202 4,246.00 1 15 1225410 4,140.30 2 16 1225200 4,117.00 1 17 1214640 4,101.00 3 18 1225582 4,051.20 1 19 1224597 3,986.80 3 20 1224664 3,985.40 3 21 1212102 3,978.20 2 22 1224264 3,934.40 2 23 1224479 3,926.40 1 24 1224637 3,921.50 7 25 1224740 3,893.53 2 26 1235234 3,872.33 10 27 1224606 3,869.60 2 28 1032764 3,865.80 7 29 1212199 3,842.00 2 30 1240581 3,833.70 7 31 1234254 3,827.60 6 32 1240656 3,823.80 3 33 1221434 3,806.90 8 34 1134755 3,806.30 5 35 1231487 3,777.40 1 36 1247608 3,770.60 6 37 1224210 3,754.80 3 38 1112386 3,714.20 3 39 1212197 3,713.67 2 40 1224972 3,704.90 6 41 1222703 3,659.40 3 42 1135214 3,658.87 10 43 1124656 3,643.10 4 44 1040687 3,613.50 5 45 1224209 3,598.80 3 46 1248042 3,593.80 10 47 1116202 3,566.40 6 48 1224292 3,518.40 2 49 1224837 3,505.20 3 50 1021131 3,475.00 3 51 1218034 3,462.27 4 52 1221443 3,457.00 2 53 1235498 3,455.80 3 54 1245300 3,440.90 3 55 1033294 3,389.10 8 56 1133820 3,292.70 3 57 1224121 3,286.00 4 58 1224640 3,173.00 1 59 1224549 3,171.60 2 60 1224502 3,158.40 7 61 1126815 3,139.60 3 62 1224873 3,026.80 5

Biologji Kimi

1 1224677 6,160.00 2 2 1235353 5,730.60 1 3 1225507 5,723.60 1 4 1225359 5,712.70 1 5 1212070 5,689.20 1 6 1224990 5,618.80 4 7 1224192 5,346.10 1 8 1225521 5,295.60 1 9 1235140 5,273.60 1 10 1224258 5,123.70 1 11 1225345 5,048.00 1 12 1252582 4,900.60 2 13 1225255 4,753.60 1 14 1225454 4,753.00 1 15 1225629 4,735.73 1 16 1225263 4,654.00 2 17 1224184 4,509.90 1 18 1224971 4,434.30 2 19 1224970 4,361.50 2 20 1225387 4,349.53 1 21 1224622 4,149.80 3 22 1224005 4,145.00 5 23 1237564 4,143.20 2 24 1224572 4,096.07 2 25 1225633 4,032.40 2 26 1224730 3,932.00 1 27 1224665 3,930.70 2 28 1224599 3,826.20 4 29 1252597 3,677.60 4 30 1027728 3,571.40 1 31 1224566 3,502.60 4 32 1235780 3,480.60 1 33 1225209 3,467.60 1 34 1223631 3,433.40 7 35 1148462 3,361.30 1 36 1224588 3,300.60 3 37 1243555 3,276.00 3 38 1224202 3,243.10 2 39 1221550 3,148.27 1 40 1224878 3,001.00 1 41 1225162 2,911.00 3 42 1224213 2,863.30 2 43 1225125 2,848.00 4 44 1224498 2,826.00 6 45 1225164 2,779.00 1 46 1224514 2,745.00 5 47 1224491 2,687.00 3 48 1224508 2,645.00 2 49 1224511 2,589.00 2

Teknologji Informacioni

1 1225347 5,239.40 1 2 1225321 5,106.60 6 3 1225535 5,083.40 7 4 1225194 4,983.80 1 5 1252585 4,923.20 1 6 1225555 4,880.00 1 7 1225552 4,690.00 1 8 1224757 4,606.40 1 9 1225349 4,542.00 3 10 1235218 4,478.40 1 11 1225528 4,377.10 1 12 1242152 4,194.80 7 13 1225352 4,185.60 1 14 1224012 4,171.20 8 15 1225384 4,161.80 1 16 1235343 4,161.10 2 17 1225554 4,100.10 1 18 1224451 4,096.40 1 19 1224458 4,045.20 1 20 1224481 3,966.80 1 21 1224260 3,965.20 1 22 1245717 3,937.40 7 23 1224796 3,932.40 2 24 1235196 3,907.40 1 25 1224795 3,901.40 1 26 1224741 3,884.80 2 27 1224448 3,879.00 1 28 1224819 3,828.20 1 29 1235657 3,809.00 3 30 1224791 3,785.60 2 31 1252581 3,782.00 1 32 1235517 3,757.40 2 33 1235381 3,751.80 5 34 1124003 3,739.20 3 35 1225578 3,731.00 2 36 1224483 3,712.00 1 37 1242595 3,693.20 4 38 1224765 3,683.40 2 39 1224797 3,661.40 1 40 1222707 3,654.20 6 41 1212143 3,653.40 3 42 1224695 3,651.80 3 43 1224461 3,627.60 1 44 1224822 3,626.80 1 45 1224265 3,616.80 1 46 1222705 3,610.60 1 47 1224786 3,599.40 2 48 1230126 3,572.80 2 49 1212236 3,556.53 1 50 1224543 3,544.20 1 51 1224454 3,505.00 2 52 1224460 3,500.60 1 53 1212320 3,490.93 1 54 1224547 3,485.20 1 55 1248513 3,467.00 9 56 1235499 3,465.60 4 57 0912306 3,445.50 4 58 1212117 3,443.67 6 59 1212123 3,427.80 2 60 1226960 3,418.60 4 61 1235867 3,417.60 2 62 1221511 3,400.67 1 63 1235784 3,399.00 6 64 1229946 3,394.40 1 65 1230152 3,392.80 4 66 1212297 3,374.80 9 67 1229757 3,364.93 5 68 1241096 3,348.20 2 69 1224455 3,342.60 1 70 1224810 3,334.00 5 71 1212303 3,323.53 6 72 1224535 3,315.20 1 73 1221629 3,305.40 3

74 1224994 3,300.00 2 75 1241261 3,262.40 10 76 1224982 3,237.40 6 77 1224492 3,226.90 7 78 1235808 3,226.40 2 79 1224571 3,208.20 3 80 1224489 3,207.50 1 81 1224969 3,205.40 1 82 1217814 3,171.53 7 83 1129632 3,169.20 7 84 1224203 3,152.00 3 85 1224524 3,149.00 1 86 1129594 3,146.43 5 87 1112444 3,117.40 1 88 1023536 3,063.00 6 89 1111593 3,051.30 2 90 1213328 3,021.00 8 91 1224907 3,012.00 2 92 1117069 3,003.10 8 93 1042354 2,983.00 3 94 1224204 2,957.50 2 95 1224237 2,945.00 1 96 1224235 2,930.00 2 97 43653 2,913.20 1 98 1224238 2,898.00 3 99 1022801 2,801.67 2 100 1033274 2,801.00 3 101 1224908 2,743.00 1 102 1033252 2,721.33 2 103 1224234 2,702.00 1 104 1239907 2,690.00 3 105 0921288 2,665.00 1

Infermieri e Përgjithshme

1 1225441 5,939.80 1 2 1225172 5,589.80 1 3 1235362 5,562.80 1 4 1225185 5,536.10 1 5 1225620 5,449.87 1 6 1212284 5,291.67 1 7 1235600 5,289.20 4 8 1225348 5,264.50 1 9 1224710 5,247.60 10 10 1224364 5,243.00 1 11 1225455 5,187.70 1 12 1225611 5,171.07 1 13 1212036 5,167.90 3 14 1235501 5,158.00 6 15 1225311 5,154.60 9 16 1215585 5,141.30 1 17 1235290 5,124.60 1 18 1225239 5,079.20 1 19 1224690 5,072.60 2 20 1224401 5,066.30 1 21 1225627 5,062.07 2 22 1224682 5,040.87 1 23 1224411 5,039.60 1 24 1224785 5,028.00 1 25 1225393 5,027.40 1 26 1212194 5,012.27 1 27 1224764 5,009.60 1 28 1224671 5,004.07 1 29 1212317 5,003.47 1 30 1234829 4,989.60 2 31 1225266 4,983.20 1 32 1224402 4,981.60 1 33 1225351 4,971.00 5 34 1225178 4,954.60 1 35 1212137 4,943.90 1 36 1235675 4,938.80 1 37 1134799 4,936.90 2 38 1212033 4,932.40 1 39 1212265 4,915.27 1 40 1235726 4,914.60 1 41 1223488 4,906.40 1 42 1212295 4,901.87 1 43 1235156 4,895.40 7 44 1225631 4,886.80 1 45 1235136 4,884.40 1 46 1235146 4,882.40 1 47 1212111 4,875.47 1 48 1235579 4,829.30 9 49 1212109 4,828.67 1 50 1212171 4,822.53 1 51 1235150 4,820.20 1 52 1212034 4,811.30 1 53 1235237 4,804.00 1 54 1225518 4,788.87 1 55 1235155 4,773.00 2 56 1212066 4,759.70 3 57 1225324 4,755.00 1 58 1224094 4,754.40 6 59 1212127 4,753.00 1 60 1212129 4,751.90 1 61 1235613 4,738.80 1 62 1224441 4,730.20 1 63 1235106 4,719.60 1 64 1235554 4,714.00 1 65 1235247 4,707.67 2 66 1224768 4,704.00 1 67 1235235 4,696.67 1 68 1235851 4,690.70 2 69 1235457 4,683.20 1 70 1212250 4,659.40 8 71 1235581 4,650.00 1 72 1235957 4,637.60 1 73 1224384 4,637.00 1 74 1212046 4,628.40 1 75 1225341 4,625.10 1 76 1212187 4,615.20 1 77 1235641 4,599.70 1 78 1235622 4,598.80 1 79 1212122 4,597.90 1 80 1235606 4,590.20 1 81 1212161 4,587.50 1 82 1235292 4,577.20 1 83 1235452 4,572.60 1 84 1224817 4,572.00 9 85 1224032 4,568.70 1 86 1235536 4,567.40 1 87 1235495 4,564.00 1 88 1224751 4,557.40 1 89 1235529 4,557.40 1 90 1224793 4,553.60 1 91 1225559 4,551.93 1 92 1225394 4,535.80 1 93 1235583 4,534.40 1 94 1224660 4,530.60 1 95 1224755 4,526.00 1 96 1241446 4,524.80 9 97 1212097 4,521.00 3 98 1224647 4,513.00 1 99 1224749 4,511.60 1 100 1225618 4,510.60 1 101 1235274 4,510.00 4 102 1224983 4,499.00 1 103 1235463 4,495.20 1 104 1225337 4,493.40 5 105 1212227 4,489.00 1 106 1225626 4,484.67 1 107 1224414 4,477.90 2 108 1235383 4,473.80 9 109 1235200 4,461.00 1 110 1224666 4,458.10 2 111 1212120 4,457.20 1 112 1123913 4,452.80 1 113 1224568 4,446.70 1 114 1225638 4,445.80 1 115 1224090 4,444.40 4 116 1224806 4,434.20 1 117 1224169 4,425.60 1 118 1235721 4,422.80 1 119 1225513 4,419.80 1 120 1224326 4,416.40 2

Mami (Infermier)

1 1212291 5,209.20 1 2 1135386 4,928.60 1 3 1235541 4,677.50 1 4 1235158 4,586.80 1 5 1235285 4,543.80 1 6 1235727 4,401.80 1 7 1242476 4,381.80 10 8 1224630 4,366.00 3 9 1235770 4,322.27 2 10 1235740 4,317.20 2 11 1235496 4,304.00 3 12 1224773 4,302.40 3 13 1033242 4,236.30 2 14 1212245 4,234.27 2 15 1235766 4,234.13 2 16 1225590 4,228.50 2 17 1224039 4,225.00 2 18 1224103 4,206.80 3 19 1212055 4,191.60 2 20 1224979 4,179.60 3 21 1229515 4,171.60 9 22 1224423 4,154.20 2 23 1224608 4,141.60 2 24 1032788 4,137.00 1 25 1225304 4,123.53 1 26 1224835 4,111.60 2 27 1218176 4,096.50 6 28 1224446 4,095.70 2 29 1235282 4,080.80 1 30 1134914 4,074.00 1 31 1212311 4,041.87 2 32 1224958 4,020.40 1 33 1233750 4,019.40 5 34 0822843 3,978.10 1 35 1225406 3,959.20 2 36 1224784 3,947.20 2 37 1224475 3,917.00 1 38 1235333 3,912.20 2 39 1230071 3,898.33 10

40 1224607 3,895.40 1 41 1229518 3,886.13 1 42 1224165 3,882.10 2 43 1242177 3,876.40 1 44 1225114 3,873.40 4 45 1235798 3,869.20 2 46 1224194 3,866.00 2 47 1215431 3,864.00 8 48 1218002 3,845.70 1 49 1221585 3,830.87 3 50 1224782 3,824.60 3 51 1221544 3,823.47 1 52 1221582 3,804.07 2 53 1235396 3,779.60 5 54 1225335 3,758.80 2 55 1235806 3,744.40 1 56 1224962 3,736.60 2 57 1224636 3,726.80 1 58 1212680 3,721.80 6 59 1230138 3,705.60 2 60 1224966 3,698.80 2

Financë Kontabilitet

1 1225439 6,149.50 1 2 1225446 6,137.90 1 3 1225076 6,078.10 6 4 1225466 5,989.40 1 5 1225508 5,935.80 1 6 1225092 5,914.70 1 7 1225294 5,874.90 1 8 1212309 5,872.27 1 9 1225249 5,868.00 1 10 1212110 5,858.40 1 11 1225429 5,841.30 1 12 1212255 5,823.60 2 13 1212315 5,803.20 1 14 1225343 5,755.80 2 15 1225478 5,730.70 1 16 1246888 5,692.00 1 17 1225539 5,655.00 1 18 1235729 5,654.20 1 19 1225367 5,645.80 1 20 1225298 5,627.70 1 21 1225433 5,614.10 1 22 1225339 5,578.60 1 23 1235598 5,575.10 1 24 1225314 5,572.30 1 25 1225556 5,572.27 1 26 1225562 5,540.70 1 27 1212204 5,535.07 2 28 1225360 5,526.80 1 29 1212330 5,524.50 8 30 1225404 5,522.20 1 31 1225398 5,518.20 1 32 1225183 5,489.40 1 33 1225452 5,484.60 1 34 1212238 5,469.07 1 35 1225326 5,447.70 1 36 1225431 5,444.20 1 37 1224669 5,417.60 9 38 1224683 5,412.70 1 39 1225187 5,403.33 1 40 1225458 5,394.00 1 41 1225270 5,387.80 1 42 1225549 5,380.90 1 43 1224469 5,380.80 1 44 1225606 5,356.40 1 45 1225482 5,349.60 1 46 1225252 5,324.20 1 47 1224619 5,309.00 3 48 1225334 5,300.70 2 49 1225248 5,297.80 1 50 1225257 5,284.20 1 51 1224632 5,266.80 1 52 1225510 5,265.60 5 53 1224617 5,255.70 2 54 1224582 5,219.00 9 55 1225491 5,218.00 1 56 1225327 5,215.00 1 57 1224736 5,214.00 1 58 1224775 5,192.87 1 59 1224315 5,170.40 5 60 1225416 5,165.73 1 61 1224452 5,163.60 1 62 1212083 5,163.60 1 63 1212080 5,155.20 5 64 1225317 5,154.60 1 65 1212082 5,146.40 4 66 1212116 5,119.93 1 67 1224997 5,109.20 1 68 1224635 5,097.00 1 69 1224834 5,093.30 1 70 1212139 5,076.20 1 71 1224407 5,064.80 7 72 1225111 5,053.50 1 73 1225244 5,050.50 1 74 1225275 5,046.87 6 75 1225604 5,040.60 1 76 1225191 5,037.20 1 77 1212213 5,011.20 1 78 1224999 5,003.13 1 79 1225195 4,999.80 1 80 1242605 4,993.30 2 81 1212028 4,990.60 1 82 1225382 4,981.60 3 83 1212103 4,974.00 5 84 1225309 4,971.20 1 85 1225256 4,946.13 1 86 1225295 4,940.33 1 87 1225313 4,937.00 1 88 1225380 4,928.67 1 89 1224800 4,925.20 5 90 1225284 4,917.20 1 91 1224798 4,910.70 5 92 1235563 4,910.30 1 93 1225565 4,885.47 1 94 1225342 4,880.10 4 95 1112182 4,867.10 1 96 1224359 4,862.80 6 97 1224438 4,847.30 1 98 1225264 4,845.80 3 99 1225278 4,845.00 1 100 1224419 4,836.60 1 101 1212085 4,800.20 1 102 1224602 4,799.00 1 103 1225415 4,796.40 1 104 1124386 4,785.40 10 105 1224792 4,763.20 4 106 1224254 4,753.00 1 107 1225503 4,732.50 7 108 1225471 4,730.20 1 109 1224424 4,690.00 1 110 1224261 4,682.40 1 111 1225523 4,680.40 1 112 1225395 4,676.30 1 113 1224318 4,675.10 2 114 1225376 4,660.60 1 115 1235174 4,648.10 1 116 1224433 4,626.20 1 117 1224116 4,625.40 1 118 1224255 4,608.40 1 119 1225476 4,603.40 1 120 1224735 4,603.00 1 121 1224253 4,600.60 2 122 1225356 4,599.60 1 123 1224301 4,596.80 1 124 1212084 4,595.80 1 125 1212115 4,590.20 2 126 1225110 4,590.20 1 127 1225488 4,587.27 4 128 1225296 4,580.00 1 129 1236034 4,579.60 6 130 1225116 4,575.00 1 131 1225396 4,573.50 1 132 1235169 4,567.50 1 133 1225402 4,563.40 1 134 1225540 4,551.53 1 135 1212281 4,548.00 1 136 1225025 4,543.00 10 137 1224555 4,542.80 1 138 1211666 4,536.30 5 139 1225354 4,535.40 1 140 0635967 4,529.00 8

Menaxhim

1 1212135 5,018.00 1 2 1212128 4,894.70 1 3 1235375 4,874.30 1 4 1241440 4,841.30 10 5 1224592 4,775.80 1 6 1212024 4,742.70 4 7 1225291 4,740.80 1 8 1124901 4,688.50 2 9 1225517 4,682.60 2 10 1225177 4,670.00 6 11 1212203 4,658.33 1 12 1224781 4,623.00 5 13 1225634 4,613.53 2 14 1124896 4,527.80 1 15 1243124 4,523.20 8 16 1225421 4,521.40 2 17 1225500 4,520.40 2 18 1225564 4,518.60 2 19 1235758 4,517.73 1 20 1235286 4,514.50 1 21 1225585 4,497.20 2 22 1225330 4,489.00 2 23 1225417 4,487.53 4 24 1225370 4,484.50 2 25 1225420 4,473.50 1 26 1245030 4,456.90 6 27 1125203 4,455.60 5 28 1225412 4,453.40 2 29 1235278 4,449.60 6 30 1225529 4,447.00 2

31 1225609 4,398.87 1 32 1225422 4,389.00 1 33 1225580 4,388.00 1 34 1224992 4,387.80 2 35 1225366 4,384.60 2 36 1236252 4,383.60 1 37 1235188 4,377.70 2 38 1235120 4,371.40 9 39 1225373 4,368.00 2 40 1225358 4,366.90 1 41 1225610 4,357.67 1 42 1225470 4,351.27 2 43 1212113 4,347.13 2 44 1224366 4,342.20 2 45 1225550 4,342.20 1 46 1225579 4,331.60 8 47 1224482 4,321.60 2 48 1224416 4,306.10 2 49 1212089 4,302.50 2 50 1242639 4,299.20 3 51 1246759 4,295.80 6 52 1225182 4,285.30 1 53 1225599 4,284.00 1 54 1212198 4,282.27 2 55 1224563 4,269.27 1 56 1225122 4,267.00 2 57 1225411 4,263.00 3 58 1224745 4,244.33 2 59 1225520 4,242.70 8 60 1225364 4,218.80 1 61 1221968 4,212.60 4 62 1225329 4,199.00 2 63 1225397 4,198.93 1 64 1225112 4,194.60 2 65 1212256 4,194.20 2 66 1230119 4,174.00 2 67 1225109 4,163.00 2 68 1235638 4,160.30 1 69 1225607 4,138.00 1 70 1225391 4,135.80 2 71 1225362 4,124.60 1 72 1225129 4,119.00 1 73 1212237 4,116.47 1 74 1225407 4,115.90 2 75 1224831 4,105.20 1 76 1225115 4,101.00 4 77 1235888 4,096.20 3 78 1224392 4,093.60 2 79 1212170 4,090.40 1 80 1212290 4,087.13 1 81 1212179 4,079.80 2 82 1235304 4,074.80 5 83 1225581 4,072.30 4 84 1225408 4,069.80 1 85 1235211 4,065.60 4 86 1225527 4,065.00 1 87 1235139 4,064.20 1 88 1224824 4,063.80 1 89 1242646 4,059.40 2 90 1212192 4,058.30 3 91 1224821 4,050.90 1 92 1225120 4,036.80 1 93 1245000 4,029.00 7 94 1225392 4,023.40 8 95 1225573 4,017.50 1 96 1235160 4,011.80 2 97 1224829 4,002.60 1 98 1235406 4,001.80 2 99 1224805 3,999.80 1 100 1229769 3,996.70 1 101 1235125 3,993.30 1 102 1225117 3,981.40 2 103 1225108 3,971.20 1 104 1225253 3,966.20 2 105 1224987 3,965.60 2 106 1224579 3,964.20 2 107 1235914 3,949.00 4 108 1230164 3,943.13 4 109 1244147 3,923.40 2 110 1225121 3,918.80 1 111 1224754 3,918.20 3 112 1212159 3,910.10 1 113 1235271 3,902.00 1 114 1225400 3,901.60 1 115 1225118 3,892.80 1 116 1114644 3,891.00 8 117 1212266 3,891.00 3 118 1243127 3,879.00 3 119 0922568 3,874.60 1 120 1225597 3,870.20 1 121 1224457 3,863.60 2 122 1224274 3,859.67 2 123 1229704 3,858.40 3 124 1235635 3,851.40 1 125 1224417 3,851.30 1 126 1224474 3,849.90 6 127 1224284 3,849.53 3 128 1225157 3,844.70 7 129 1225401 3,841.80 1 130 1212098 3,832.87 1 131 1224167 3,829.40 1 132 1236001 3,819.20 2 133 0912406 3,811.90 1 134 1235632 3,802.20 1 135 1212202 3,796.47 3 136 1222949 3,787.40 5 137 1244467 3,784.40 9 138 1222525 3,780.00 5 139 1235534 3,778.80 1 140 1235392 3,775.00 2

Marketing

1 1244833 4,985.60 2 2 1225628 4,723.10 2 3 1235742 4,562.67 5 4 1241362 4,436.00 8 5 1224577 4,400.80 2 6 1224170 4,367.40 2 7 1224324 4,259.40 1 8 1224759 4,228.30 3 9 1225190 4,214.30 1 10 1214626 4,208.20 5 11 1245027 4,179.70 6 12 1235526 4,150.30 1 13 1224742 4,144.60 1 14 1224320 4,132.20 2 15 1225409 4,094.40 2 16 1235280 4,088.50 2 17 1243679 4,084.50 5 18 0823258 4,012.40 1 19 1235315 3,990.60 7 20 1235738 3,989.00 3 21 1241869 3,970.60 4 22 1228152 3,921.80 6 23 1224762 3,868.60 1 24 1125126 3,863.07 1 25 1211763 3,861.20 9 26 1224442 3,843.30 1 27 1217754 3,829.80 9 28 1235183 3,795.40 3 29 1215426 3,788.40 3 30 1225703 3,788.00 1 31 1224733 3,785.20 1 32 1224564 3,785.00 2 33 1252584 3,781.00 1 34 1224648 3,766.33 3 35 1245641 3,764.20 3 36 1237339 3,757.80 9 37 1245124 3,746.80 8 38 1212234 3,741.67 4 39 1224584 3,740.00 1 40 1225332 3,728.10 2 41 1117977 3,725.20 5 42 1224066 3,716.70 8 43 1222098 3,712.70 2 44 1235619 3,685.60 4 45 1212287 3,677.53 2 46 1224823 3,675.80 4 47 1114652 3,670.20 8 48 1212273 3,643.33 1 49 1224790 3,642.60 1 50 1229721 3,634.20 2 51 1112238 3,633.87 2 52 1223083 3,624.40 1 53 1222769 3,617.60 2 54 1215430 3,586.67 3 55 1224554 3,580.80 3 56 1236151 3,568.20 10 57 1229805 3,567.20 4 58 1146513 3,565.10 2 59 1229728 3,546.80 1 60 1229898 3,545.60 1 61 1219830 3,538.00 2 62 1224601 3,536.10 4 63 1214629 3,512.60 4 64 1234890 3,497.60 6 65 1235560 3,481.20 1 66 1229865 3,460.80 7 67 1225119 3,441.60 2 68 1218036 3,419.50 6 69 1217419 3,387.00 5 70 1221726 3,381.60 7 71 1242705 3,372.20 5 72 1224080 3,359.80 5 73 1244756 3,314.00 1 74 1229789 3,306.80 9 75 1224422 3,266.10 1 76 1112416 3,258.40 3 77 1224236 3,253.00 2 78 1222774 3,248.60 2 79 1224016 3,226.60 4 80 1224216 3,208.00 2 81 0823227 3,174.00 2 82 1224232 3,120.80 2 83 1225221 3,067.60 1 84 1139863 3,026.30 4

85 1224889 2,913.00 1 86 1224942 2,875.00 2 87 1148961 2,611.10 2

Turizëm

1 1224463 5,125.70 1 2 1224761 4,844.60 1 3 1237481 4,266.60 3 4 1225414 4,093.20 2 5 1212188 4,092.80 4 6 1230205 4,070.30 3 7 1213639 4,027.80 4 8 1231112 3,963.70 4 9 1212183 3,936.07 1 10 1228153 3,912.00 2 11 1222153 3,904.60 1 12 1224409 3,885.20 2 13 1121876 3,845.70 8 14 1224787 3,796.80 2 15 1033679 3,776.40 6 16 1226329 3,765.20 1 17 1224220 3,757.60 1 18 1225389 3,736.30 2 19 1224998 3,731.80 2 20 1223162 3,721.40 10 21 1225819 3,720.80 3 22 1244464 3,716.13 10 23 1233685 3,710.60 7 24 1024723 3,708.00 5 25 1224288 3,699.20 1 26 1247576 3,698.60 1 27 1227111 3,679.60 4 28 1046164 3,672.60 7 29 1227538 3,668.30 6 30 1225133 3,666.80 1 31 1229498 3,661.00 6 32 1214657 3,652.20 2 33 1212181 3,647.53 3 34 1240575 3,636.80 4 35 1230053 3,628.27 8 36 1235465 3,627.40 5 37 1121469 3,610.70 2 38 1022446 3,602.70 3 39 1224437 3,598.00 3 40 1212270 3,597.33 7 41 1225216 3,596.90 2 42 24767 3,590.70 3 43 1227378 3,587.20 4 44 1229609 3,586.70 2 45 1224603 3,585.40 3 46 1233729 3,580.00 3 47 1221799 3,576.60 9 48 1221792 3,575.40 3 49 1224406 3,565.80 3 50 1244885 3,548.30 6 51 1225106 3,534.20 1 52 1247593 3,533.40 1 53 1224095 3,526.53 6 54 1225144 3,512.00 1 55 1229502 3,511.13 9 56 1221882 3,505.40 4 57 1214363 3,497.50 1 58 1223064 3,482.00 5 59 1224789 3,477.80 1 60 1129009 3,452.80 4 61 1225008 3,452.00 2 62 1236222 3,440.67 7 63 1252580 3,423.00 1 64 1022918 3,365.50 1 65 1224540 3,356.40 1 66 1213989 3,352.60 5 67 1212242 3,340.80 2 68 1224088 3,312.20 6 69 1225139 3,303.30 1 70 1225149 3,296.40 3 71 1027847 3,268.73 3 72 1224222 3,266.30 1 73 1225135 3,260.80 1 74 1223060 3,226.40 1 75 1246235 3,142.80 1 76 1246176 3,133.70 8 77 1224875 3,115.00 1 78 1117428 2,965.20 5 79 1149723 2,945.30 1 80 1023476 2,903.90 4 81 1217416 2,895.40 7 82 1224506 2,869.00 2 83 1224902 2,868.00 1 84 1239215 2,844.00 6 85 1224909 2,840.00 2 86 1241188 2,826.60 10 87 1023460 2,826.00 3 88 1250375 2,819.00 1 89 1217417 2,786.40 10 90 1224226 2,753.60 1

Agrobiznes

1 1225617 4,149.00 3 2 1235212 4,134.00 2 3 1221967 4,120.00 3 4 1225353 4,030.60 1 5 1212035 3,989.00 1 6 1235679 3,817.00 1 7 1248304 3,766.20 1 8 1235654 3,758.40 1 9 1224223 3,738.80 1 10 1223032 3,710.20 3 11 1212225 3,702.10 6 12 1218046 3,685.70 10 13 1225619 3,675.70 1 14 1121854 3,675.10 9 15 1235676 3,668.20 1 16 1229688 3,660.40 6 17 1224551 3,640.00 2 18 1121842 3,634.80 9 19 1235835 3,622.60 4 20 1245036 3,613.60 6 21 1223027 3,610.10 1 22 1212582 3,601.80 8 23 1212177 3,597.40 1 24 1224283 3,592.40 5 25 1230183 3,558.20 10 26 1212105 3,544.13 2 27 1223395 3,527.20 1 28 1212104 3,519.53 4 29 1221895 3,490.00 3 30 1212136 3,468.20 1 31 1229981 3,461.67 1 32 1125704 3,447.60 5 33 1227521 3,401.50 1 34 1229714 3,377.00 1 35 1224967 3,375.40 4 36 1224269 3,375.20 1 37 1125288 3,372.40 2 38 1223026 3,338.40 2 39 1224207 3,338.40 1 40 1221640 3,323.00 5 41 1224227 3,320.20 1 42 1233276 3,269.13 2 43 1224221 3,259.10 1 44 1224623 3,230.60 1 45 1224245 3,230.20 1 46 1227317 3,195.60 3 47 1224497 3,188.30 10 48 1217415 3,144.50 5 49 1234964 3,042.70 2 50 1224926 3,038.00 2 51 1221148 3,036.20 3 52 1023541 2,957.80 3 53 1225107 2,919.40 2 54 1246174 2,899.60 4 55 1144411 2,874.60 1 56 1224913 2,849.00 1

UNIVERSITETI I ARTEVE TIRANË Aktrim 1 1225063 93.71 2 1237614 84.53 3 1224021 79.80 4 1140392 76.36 5 1019607 75.68 6 1225303 73.80 7 1139901 59.81 8 1241563 51.64 9 1213816 47.30 10 1224049 44.57

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1

1 2 3 4 5 6 7 8

1220254 80.20 1245322 79.58 1243808 71.33 1244479 67.45 0842617 64.27 1136555 61.84 1249791 59.63 1249710 55.60

1 1 1 1 1 1 1 2

1 2 3 4 5

1142580 77.31 1116697 71.04 1142509 68.56 1142513 61.25 1144094 61.11

1 1 3 1 1

1 1243818 85.57 2 1243823 81.30 3 1139903 79.98 4 1242798 78.52 5 1139899 73.70 6 1243813 73.69 7 1243822 64.67 8 1243821 64.42 9 1252325 61.67 10 1240936 57.03

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1

Regji

11 1238768 54.50 12 1039464 47.42

1 1

1 1238076 93.31 2 1040132 90.97 3 1151316 90.84 4 1124684 90.67 5 1142562 89.98 6 1115160 86.78 7 1247113 86.72 8 1121014 85.54 9 1010023 81.09 10 1213127 78.61 11 1116683 77.99 12 1142507 77.65 13 1142558 77.47 14 1243817 75.87 15 1247115 73.67 16 1042290 71.10 17 1142566 71.04 18 1237651 70.42 19 1042365 69.81 20 1142576 69.53 21 1142579 68.83 22 1110015 68.52 23 1042261 68.25 24 1014037 68.04 25 1142559 67.59 26 1242105 66.08 27 1116329 63.50 28 1223860 63.26 29 1116681 63.06 30 1136573 63.05 31 1147267 62.00 32 1044271 61.76 33 1124703 61.56 34 1142519 61.48 35 1142486 60.94 36 1017411 59.31 37 1233192 58.94 38 1142583 57.91 39 1142584 57.66 40 1116699 57.36 41 1142501 56.52 42 1142586 56.26 43 1217721 55.33 44 1216814 55.03 45 1116689 52.38 46 1018661 50.97 47 1142484 50.53 48 1150444 48.56 49 1116705 47.67 50 1233494 47.11 51 1242449 46.07

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1

1 2 3 4

1042371 80.85 1042279 79.76 1116692 60.37 1136567 52.41

1 1 1 1

1 1219013 80.16 2 1219012 74.82 3 1136540 74.03

1 1 1

1 2 3 4 5

1219019 84.26 1237135 81.12 1247095 79.20 1142538 76.30 1142457 74.93

1 1 1 1 1

1 1240136 80.84

1

1 2 3 4 5 6 7 8

1237134 77.78 1142471 74.22 1217710 73.37 1252595 70.42 1247109 70.38 1251440 68.84 1213332 66.11 1247089 62.10

1 1 1 1 1 1 1 1

1 1247081 92.42 2 1247107 92.01 3 1251427 87.78 4 1247108 87.27 5 1251442 86.49 6 1251435 85.84 7 1237132 82.16 8 1247076 82.05 9 1237125 80.02 10 1237138 78.39

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1

1 1251429 88.66 2 1224956 51.39

1 1

1 1217715 55.82 2 1247091 51.41

1 1

1 1247084 83.80 2 1219023 78.12 3 1247110 77.06 4 1247102 73.00 5 1110003 69.85

1 1 1 1 1

1 1210001 47.17

1

1 2 3 4

1247096 87.00 1247083 77.73 1217709 73.50 1217719 67.34

1 1 1 1

1 1213329 66.43 2 1213327 60.55

1 1

1 1116679 76.08 2 1247087 68.33 3 1237128 35.56

1 1 1

1 1247098 66.03

1

1 1210004 81.70 2 1237133 78.44

1 1

1 1251437 84.68 2 1237123 82.45 3 1147216 74.97

1 1 1

1 2 3 4 5 6 7

1119049 80.14 1124686 77.38 1142541 75.95 1244764 74.71 1142523 72.07 1110016 68.35 0917226 58.60

1 1 1 1 1 1 1

1 1247099 77.82 2 1124691 77.57 3 1251430 75.55 4 1251434 73.06 5 1247103 70.00 6 1236693 67.44 7 1142543 66.70 8 1142549 65.26 9 1142521 64.03 10 1247092 61.65

2 1 1 1 3 1 1 2 1 2

1 2 3 4

1217718 86.12 1034473 82.46 1110006 80.32 1247079 75.77

1 1 1 1

Nr ID Pikët Preferenca 1 1146547 82.09 2 1230317 77.28 3 1229008 76.67 4 1212861 75.66 5 1235074 74.71 6 1229637 74.19 7 1225596 73.63 8 1247180 73.34 9 1115090 72.08 10 1242293 71.44 11 1231817 71.42 12 1247908 71.26 13 1222593 71.18 14 1235312 71.00 15 1241302 70.57 16 1250578 70.45 17 1245813 69.58 18 1113819 69.50 19 1220026 69.39 20 1240418 69.25 21 1231476 68.98 22 1244827 68.39 23 1011425 68.33 24 0924063 68.23 25 1226348 68.20 26 1210583 67.94

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 3 1 1 2 2 1 2 1 1 1 1 1 1 1 1 1

Pikturë

Skulpturë

Muzikologji Kompozim

Dirizhim Piano

Violinë

Violonçel Violë

Kitarë

Kontrabas Flaut

Oboe

Klarinetë Fagot

Trombë

Trombonë Kanto

Pedagogji Muzikore

Fizarmonikë Klasike

UNIVERSITETI I SPORTEVE TË TIRANËS Shkencat e Lëvizjes

Skenografi Kostumografi

Koreografi

27 1010229 67.84 28 1241433 67.77 29 1244783 67.13 30 1222007 66.78 31 1250547 66.57 32 23116 66.55 33 1115088 66.35 34 1120415 66.33 35 1211323 66.23 36 1243918 66.20 37 1244952 66.17 38 1210514 66.15 39 1241530 66.04 40 1243872 66.03 41 1225512 65.87 42 1234910 65.80 43 1241519 65.79 44 1142589 65.63 45 1248270 65.43 46 1210068 65.10 47 1234177 65.08 48 1248291 64.95 49 1151307 64.90 50 1247118 64.89 51 1234082 64.84 52 1231515 64.78 53 1250584 64.72 54 1212078 64.72 55 1248093 64.72 56 1147062 64.49 57 1245116 64.46 58 1115101 64.39 59 1118933 64.31 60 1210156 64.27 61 1142596 64.17 62 1210192 64.13 63 1215791 63.87 64 1211454 63.83 65 1220700 63.59 66 1114696 63.39 67 1245913 63.32 68 1125486 62.97 69 1238713 62.79 70 1214213 62.79 71 1142570 62.74 72 1230831 62.69 73 1224421 62.68 74 1221345 62.67 75 1233895 62.63 76 1122400 62.58 77 1214801 62.46 78 1228581 62.43 79 1212165 62.41 80 1226408 62.30 81 1225305 62.29 82 1226544 61.99 83 1222990 61.94 84 1240448 61.92 85 1215241 61.85 86 1243270 61.84 87 1223538 61.83 88 1246305 61.69 89 1142620 61.65 90 1115044 61.34 91 1218521 61.03 92 1210239 60.97 93 1227639 60.96 94 1140122 60.96 95 1211981 60.94 96 1242711 60.91 97 1248345 60.88 98 1222399 60.62 99 1135505 60.57 100 1227813 60.55

1 1 1 1 1 2 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 2 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 2 1 1 1 1 1 1 1 1 1 2 1 1 1 2 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 2 1 1 1 1 1 1 1 1 2 1 1 1 2 1 1 1

1 1240434 69.26 2 0942701 66.71 3 1221335 66.69 4 0843130 66.60 5 1221127 66.54 6 1242689 65.37 7 1218348 65.15 8 0843512 64.29 9 1226430 64.25 10 1228149 63.88 11 1222439 63.83 12 1243267 63.77 13 1245945 63.71 14 1043656 63.61 15 1233778 63.40 16 1226148 62.71 17 1120913 62.47 18 1246047 62.14 19 1226139 62.01 20 1233743 61.92 21 1135653 61.13 22 1244578 60.79 23 1245252 60.71 24 1014216 60.71 25 1212640 60.65 26 1244531 60.47 27 1212146 60.31 28 1212180 59.72 29 1227318 59.65 30 1243883 59.43 31 1246226 58.85 32 0913884 58.79 33 1228161 58.53 34 1227741 57.94 35 1226314 57.90 36 1252634 57.56 37 1227998 57.52 38 1121365 57.49 39 1250713 56.84 40 1145329 56.74 41 1235371 56.52 42 1235334 56.51 43 1218594 56.12 44 1133191 56.12 45 1224832 56.07 46 1247000 55.84 47 1225941 55.78 48 1222011 55.61 49 1237322 55.54 50 1241496 55.38 51 1236121 55.33 52 1241515 55.31 53 1233586 55.21 54 1230546 54.98 55 1229779 54.63 56 1218453 54.56 57 1233711 54.45 58 1225898 54.33 59 1140815 54.21 60 1134508 54.20 61 1225942 53.74 62 1227993 53.53 63 1227897 53.52 64 1223385 53.52 65 1225856 53.45 66 1212152 53.26 67 1132927 53.22 68 1210276 52.73 69 1245279 52.18 70 1115127 51.95 71 1227390 51.93 72 1235185 51.90 73 1210541 51.78 74 1033258 51.76 75 1234836 51.55 76 1242170 51.54 77 1244975 51.43 78 1226885 51.31 79 1246820 51.28 80 1245049 51.25 81 1210260 51.20 82 1220373 51.01 83 1249311 50.98 84 1228155 50.92 85 1241505 50.85 86 1227721 50.59 87 1242650 50.58 88 1227899 50.54 89 0915095 50.50 90 1018242 50.08 91 1243346 50.04 92 1227734 49.74 93 1045602 49.72 94 1226390 49.69 95 1241681 49.46 96 1141481 49.22 97 1229926 49.06 98 0932949 49.06 99 1115092 48.98 100 1227776 48.93

1 1 1 2 1 2 1 1 1 1 2 1 1 1 1 1 1 1 2 2 2 1 1 8 1 1 1 1 1 2 1 1 1 1 2 1 1 2 2 1 5 1 1 2 2 1 1 1 1 1 1 1 2 2 2 2 1 2 1 2 1 1 1 3 2 1 1 2 1 2 1 2 2 1 2 1 1 1 1 1 2 2 1 1 2 1 1 1 2 2 2 2 1 1 5 1 2 2 2 1

Fushat e Veprimtarisë Fizike, të Shëndetit dhe të Rekreacionit


e martë, 18 SHTATOR 2012 www.mapo.al

MAPO

29

Pikët e fituesve të fundit për fazën e dytë Universiteti

Kodi

Programi i Studimit

Pikët

Universiteti

Kodi

Programi i Studimit

Pikët

UNIVERSITETI I TIRANËS

001

Histori

5,189.80

UNIVERSITETI I GJIROKASTRËS “Eqrem Çabej”

155

Histori - Gjeografi

2,732.50

UNIVERSITETI I TIRANËS

002

Gjeografi

5,131.40

UNIVERSITETI I GJIROKASTRËS “Eqrem Çabej”

156

Gjuhë - Letërsi Shqipe

3,312.10

UNIVERSITETI I TIRANËS

003

Gjuhë - Letërsi

5,269.00

UNIVERSITETI I GJIROKASTRËS “Eqrem Çabej”

157

Gjuhë Letërsi Angleze

3,353.80

UNIVERSITETI I TIRANËS

004

Gazetari

5,463.80

UNIVERSITETI I GJIROKASTRËS “Eqrem Çabej”

158

Gjuhë Letërsi Italiane

3,137.40

UNIVERSITETI I TIRANËS

005

Biologji

5,428.60

UNIVERSITETI I GJIROKASTRËS “Eqrem Çabej”

159

Gjuhë Letërsi dhe Qytetërim Grek

3,918.90

UNIVERSITETI I TIRANËS

006

Bioteknologji

5,722.10

UNIVERSITETI I GJIROKASTRËS “Eqrem Çabej”

160

Histori dhe Gjuhë Italiane

3,509.70

161

Mësuesi për Arsimin Fillor

3,045.70

UNIVERSITETI I TIRANËS

007

Matematikë

5,391.20

UNIVERSITETI I GJIROKASTRËS “Eqrem Çabej”

UNIVERSITETI I TIRANËS

008

Fizikë

4,616.40

UNIVERSITETI I GJIROKASTRËS “Eqrem Çabej”

162

Mësuesi për Arsimin Parashkollor

2,906.30

UNIVERSITETI I TIRANËS

009

Informatikë

5,263.70

UNIVERSITETI I GJIROKASTRËS “Eqrem Çabej”

163

Kontabilitet - Financë

2,812.60

UNIVERSITETI I TIRANËS

010

Kimi

5,077.20

UNIVERSITETI I GJIROKASTRËS “Eqrem Çabej”

164

Administrim - Publik

2,736.80

UNIVERSITETI I TIRANËS

011

Kimi dhe Teknologji Ushqimore

5,189.20

UNIVERSITETI I GJIROKASTRËS “Eqrem Çabej”

165

Turizëm

2,735.60

UNIVERSITETI I TIRANËS

012

Kimi Industriale dhe Mjedisore

4,974.10

UNIVERSITETI I SHKODRËS “Luigj Gurakuqi”

166

Gjuhë – Letërsi

4,152.10

167

Gazetari dhe Komunikim

4,372.70

UNIVERSITETI I TIRANËS

013

Inxhinieri Matematike dhe Informatike

5,256.40

UNIVERSITETI I SHKODRËS “Luigj Gurakuqi”

UNIVERSITETI I TIRANËS

014

Teknologji Informacioni dhe Komunikimi

5,366.00

UNIVERSITETI I SHKODRËS “Luigj Gurakuqi”

168

Histori

4,228.80

UNIVERSITETI I TIRANËS

015

Gjuhë Angleze

5,336.60

UNIVERSITETI I SHKODRËS “Luigj Gurakuqi”

169

Gjeografi

4,286.20

UNIVERSITETI I TIRANËS

016

Gjuhë Frënge

4,898.60

UNIVERSITETI I SHKODRËS “Luigj Gurakuqi”

170

Matematikë

3,448.50

UNIVERSITETI I TIRANËS

017

Gjuhë Gjermane

4,838.70

UNIVERSITETI I SHKODRËS “Luigj Gurakuqi”

171

Fizikë

3,360.20

UNIVERSITETI I TIRANËS

018

Gjuhë Italiane

5,069.93

UNIVERSITETI I SHKODRËS “Luigj Gurakuqi”

172

Informatikë

3,818.40

173

Biologji - Kimi

3,793.00

UNIVERSITETI I TIRANËS

019

Gjuhë Greke

4,308.60

UNIVERSITETI I SHKODRËS “Luigj Gurakuqi”

UNIVERSITETI I TIRANËS

020

Gjuhë Turke

4,637.10

UNIVERSITETI I SHKODRËS “Luigj Gurakuqi”

174

Infermieri e Përgjithshme

4,603.50

UNIVERSITETI I TIRANËS

021

Gjuhë Ruse

4,204.40

UNIVERSITETI I SHKODRËS “Luigj Gurakuqi”

175

Infermieri (Mami)

4,078.70

UNIVERSITETI I TIRANËS

022

Gjuhë Spanjolle

4,853.80

UNIVERSITETI I SHKODRËS “Luigj Gurakuqi”

176

Infermieri (Fizioterapi)

5,051.80

UNIVERSITETI I TIRANËS

023

Gjuhë Angleze (Kukës)

4,160.70

UNIVERSITETI I SHKODRËS “Luigj Gurakuqi”

177

Cikël i Ulët

4,150.20

UNIVERSITETI I TIRANËS

024

Gjuhë Angleze (Sarandë)

2,899.60

UNIVERSITETI I SHKODRËS “Luigj Gurakuqi”

178

Cikël i Ulët Parashkollor

4,113.60

179

Psikologji

4,652.20 4,686.80

UNIVERSITETI I TIRANËS

025

Psikologji

5,565.80

UNIVERSITETI I SHKODRËS “Luigj Gurakuqi”

UNIVERSITETI I TIRANËS

026

Punë Sociale

5,410.20

UNIVERSITETI I SHKODRËS “Luigj Gurakuqi”

180

Punë Sociale

UNIVERSITETI I TIRANËS

027

Filozofi

5,167.80

UNIVERSITETI I SHKODRËS “Luigj Gurakuqi”

181

Edukim Fizik dhe Sporte

UNIVERSITETI I TIRANËS

028

Sociologji

5,288.40

UNIVERSITETI I SHKODRËS “Luigj Gurakuqi”

182

Financë - Kontabilitet

4,877.80

029

Shkenca Politike

5,719.90

UNIVERSITETI I SHKODRËS “Luigj Gurakuqi”

183

Administrim - Biznes

4,664.40

030

Administrim dhe Politika Sociale

5,561.20

UNIVERSITETI I SHKODRËS “Luigj Gurakuqi”

184

Turizëm

UNIVERSITETI I SHKODRËS “Luigj Gurakuqi”

185

Gjuhë Angleze

UNIVERSITETI I TIRANËS UNIVERSITETI I TIRANËS Universiteti

4,281.00 4,227.70

Kodi

Programi i Studimit

UNIVERSITETI I TIRANËS

031

Administrim - Biznes

5,877.80

Universiteti

UNIVERSITETI I TIRANËS

032

Ekonomiks

6,116.20

UNIVERSITETI I SHKODRËS “Luigj Gurakuqi”

186

Gjuhë Italiane

4,018.40

UNIVERSITETI I TIRANËS

033

Financë

6,160.00

UNIVERSITETI I SHKODRËS “Luigj Gurakuqi”

187

Gjuhë Gjermane

3,042.00

UNIVERSITETI I TIRANËS

034

Informatikë Ekonomike

6,295.70

UNIVERSITETI I SHKODRËS “Luigj Gurakuqi”

188

Gjuhë Frënge

2,826.20

UNIVERSITETI I TIRANËS

035

Administrim - Biznes (Kukës)

3,959.60

UNIVERSITETI I SHKODRËS “Luigj Gurakuqi”

189

Drejtësi

4,610.60

UNIVERSITETI I TIRANËS

036

Administrim- Biznes ( Sarandë)

2,484.00

UNIVERSITETI I VLORËS “Ismail Qemali”

190

Matematikë

2,499.00

UNIVERSITETI I TIRANËS

037

Mjekësi e Përgjithshme

6,526.00

UNIVERSITETI I TIRANËS

038

Farmaci

6,343.10

UNIVERSITETI I VLORËS “Ismail Qemali”

191

Shkenca Aktuaristike

2,543.00

UNIVERSITETI I TIRANËS

039

Stomatologji

6,410.00

UNIVERSITETI I VLORËS “Ismail Qemali”

192

Matematikë Financë

2,607.00

UNIVERSITETI I TIRANËS

040

Shëndet Publik

6,155.30

UNIVERSITETI I VLORËS “Ismail Qemali”

193

Matematikë Fizikë

2,786.00

UNIVERSITETI I TIRANËS

041

Infermieri e Përgjithshme

5,488.90

UNIVERSITETI I VLORËS “Ismail Qemali”

194

Fizikë

2,637.00

UNIVERSITETI I TIRANËS

042

Mami

5,228.80

UNIVERSITETI I VLORËS “Ismail Qemali”

195

Shkenca Kompjuterike

2,798.00

UNIVERSITETI I TIRANËS

043

Teknik i Lartë Laboratori

6,046.60

UNIVERSITETI I VLORËS “Ismail Qemali”

196

Shkenca Kompjutacionale

2,537.00

UNIVERSITETI I TIRANËS

044

Fizioterapi

5,934.80

UNIVERSITETI I VLORËS “Ismail Qemali”

197

Teknologji Informacioni

2,426.00

UNIVERSITETI I TIRANËS

045

Logopedi

5,834.40

UNIVERSITETI I VLORËS “Ismail Qemali”

198

Informatikë

3,218.20

UNIVERSITETI I TIRANËS

046

Imazheri

5,954.20

UNIVERSITETI I VLORËS “Ismail Qemali”

199

Inxhinieri Navale

3,252.90

UNIVERSITETI I TIRANËS

047

Infermieri e Përgjithshme (Kukës)

3,919.00

UNIVERSITETI I VLORËS “Ismail Qemali”

200

Inxhinieri Mekanike

3,735.07

UNIVERSITETI I TIRANËS

048

Infermieri e Përgjithshme (Sarandë)

3,357.80

UNIVERSITETI I VLORËS “Ismail Qemali”

201

Navigacion

2,484.00

UNIVERSITETI I TIRANËS

049

Drejtësi

5,427.40

UNIVERSITETI I VLORËS “Ismail Qemali”

202

Navigacion dhe Peshkim Detar

2,500.00

4,930.53

UNIVERSITETI I VLORËS “Ismail Qemali”

203

Kimi

2,394.00

204

Biologji

3,308.00

UNIVERSITETI BUJQËSOR I TIRANËS

050

Menaxhim Agrobiznesi

Pikët

60.04

Kodi

Programi i Studimit

Pikët

UNIVERSITETI BUJQËSOR I TIRANËS

051

Menaxhim Agrobiznesi (Lushnjë)

3,507.80

UNIVERSITETI I VLORËS “Ismail Qemali”

UNIVERSITETI BUJQËSOR I TIRANËS

052

Ekonomi dhe Politikë Agrare

4,942.67

UNIVERSITETI I VLORËS “Ismail Qemali”

205

Inxhinieri Elektrike

3,689.40

UNIVERSITETI BUJQËSOR I TIRANËS

053

Financë – Kontabilitet

5,499.70

UNIVERSITETI I VLORËS “Ismail Qemali”

206

Administrim Biznesi

3,781.67

UNIVERSITETI BUJQËSOR I TIRANËS

054

Financë – Kontabilitet (Lushnjë)

4,002.40

UNIVERSITETI I VLORËS “Ismail Qemali”

207

Menaxhim Turizmi

3,437.80

UNIVERSITETI BUJQËSOR I TIRANËS

055

Menaxhim i Turizmit Rural

4,744.10

UNIVERSITETI I VLORËS “Ismail Qemali”

208

Ekonomiks

3,686.40

UNIVERSITETI BUJQËSOR I TIRANËS

056

Mbrojtje Bimësh

4,043.60

UNIVERSITETI I VLORËS “Ismail Qemali”

209

Financë

4,369.80

UNIVERSITETI BUJQËSOR I TIRANËS

057

Hortikulturë

3,913.20

UNIVERSITETI I VLORËS “Ismail Qemali”

210

Kontabilitet

2,463.00

UNIVERSITETI BUJQËSOR I TIRANËS

058

Hortikulturë (Lushnjë)

2,692.00

UNIVERSITETI I VLORËS “Ismail Qemali”

211

Marketing

3,000.80

UNIVERSITETI BUJQËSOR I TIRANËS

059

Prodhim Bimor

3,820.73

UNIVERSITETI I VLORËS “Ismail Qemali”

212

Mësuesi për Arsimin Fillor

3,374.20

UNIVERSITETI BUJQËSOR I TIRANËS

060

Zootekni dhe Biznes Blegtoral

3,797.60

UNIVERSITETI BUJQËSOR I TIRANËS Universiteti

061 Kodi

UNIVERSITETI I VLORËS “Ismail Qemali”

213

Mësuesi për Arsimin Parashkollor

2,599.00

UNIVERSITETI I VLORËS “Ismail Qemali”

214

Pedagogji e Specializuar

3,072.00

UNIVERSITETI BUJQËSOR I TIRANËS

062

Agromjedis dhe Ekologji

4,412.93

UNIVERSITETI I VLORËS “Ismail Qemali”

215

Gjuhë Shqipe dhe Letërsi

UNIVERSITETI BUJQËSOR I TIRANËS

063

Inxhinieri Agrare - Agromekanizim

4,041.00

UNIVERSITETI I VLORËS “Ismail Qemali”

216

Gjuhë Angleze

UNIVERSITETI BUJQËSOR I TIRANËS

064

Teknologji Agroushqimore

4,481.20

UNIVERSITETI BUJQËSOR I TIRANËS

065

Vreshtari - Enologji

3,714.00

UNIVERSITETI I VLORËS “Ismail Qemali”

217

Gjuhë Italiane

3,117.70

UNIVERSITETI BUJQËSOR I TIRANËS

066

Mbarështim Pyjesh

4,208.70

UNIVERSITETI I VLORËS “Ismail Qemali”

218

Histori - Gjeografi

3,724.60

UNIVERSITETI BUJQËSOR I TIRANËS

067

Përpunim Druri

4,038.40

UNIVERSITETI I VLORËS “Ismail Qemali”

219

Drejtësi

4,175.73

UNIVERSITETI BUJQËSOR I TIRANËS

068

Mjekësi Veterinare

4,526.40

UNIVERSITETI I VLORËS “Ismail Qemali”

220

Infermieri e Përgjithshme

4,240.60

UNIVERSITETI BUJQËSOR I TIRANËS

069

Menaxhim Veterinar (2 vjeçar) (Lushnjë)

2,537.00

UNIVERSITETI I VLORËS “Ismail Qemali”

221

Infermier Mami

3,649.60

UNIVERSITETI BUJQËSOR I TIRANËS

070

Menaxhim Veterinar (2 vjeçar) (Gjirokastër)

2,462.00

UNIVERSITETI I DURRËSIT “Aleksandër Moisiu”

222

Administrim Biznesi

5,084.50

UNIVERSITETI POLITEKNIK I TIRANËS

071

Inxhinieri Ndërtimi

6,018.90

UNIVERSITETI I DURRËSIT “Aleksandër Moisiu”

223

Menaxhim - Marketing

4,888.80

UNIVERSITETI POLITEKNIK I TIRANËS

072

Inxhinieri Hidroteknike

5,366.20

UNIVERSITETI I DURRËSIT “Aleksandër Moisiu”

224

Shkenca Ekonomike

4,790.20

UNIVERSITETI POLITEKNIK I TIRANËS

073

Inxhinieri Mjedisi

5,442.60

UNIVERSITETI I DURRËSIT “Aleksandër Moisiu”

225

Financë -Kontabilitet

5,375.50

UNIVERSITETI POLITEKNIK I TIRANËS

074

Arkitekturë (Arkitekt)

57.42

UNIVERSITETI I DURRËSIT “Aleksandër Moisiu”

226

Bankë Financë

5,221.67

UNIVERSITETI POLITEKNIK I TIRANËS

075

Arkitekturë (Urbanist)

44.73

UNIVERSITETI POLITEKNIK I TIRANËS

076

Inxhinieri Gjeodet

5,049.00

UNIVERSITETI I DURRËSIT “Aleksandër Moisiu”

227

Menaxhim Hotel Restorant

4,507.60

UNIVERSITETI POLITEKNIK I TIRANËS

077

Inxhinieri Elektrike (Automatizim i Industrisë)

5,104.60

UNIVERSITETI I DURRËSIT “Aleksandër Moisiu”

228

Menaxhim Turizëm Kulturor

4,415.60

UNIVERSITETI POLITEKNIK I TIRANËS

078

Inxhinieri Elektrike (Energjitikë)

5,436.30

UNIVERSITETI I DURRËSIT “Aleksandër Moisiu”

229

Menaxhim Turizëm Arkeologjik

4,266.80

UNIVERSITETI POLITEKNIK I TIRANËS

079

Inxhinieri Mekatronike

5,177.50

UNIVERSITETI I DURRËSIT “Aleksandër Moisiu”

230

Juridik

5,085.50

UNIVERSITETI POLITEKNIK I TIRANËS

080

Inxhinieri Fizike

4,485.10

UNIVERSITETI I DURRËSIT “Aleksandër Moisiu”

231

Shkenca Politike

4,897.80

UNIVERSITETI POLITEKNIK I TIRANËS

081

Inxhinieri Matematike

4,933.90

UNIVERSITETI I DURRËSIT “Aleksandër Moisiu”

232

Administrim Publik

4,746.40

UNIVERSITETI POLITEKNIK I TIRANËS

082

Inxhinieri Mekanike

4,905.60

UNIVERSITETI I DURRËSIT “Aleksandër Moisiu”

233

Infermieri e Pergjithshme

5,005.40

UNIVERSITETI POLITEKNIK I TIRANËS

083

Inxhinieri Tekstile dhe Modë

4,868.40

UNIVERSITETI I DURRËSIT “Aleksandër Moisiu”

234

Ndihmës Dentist (2- vjeçar)

4,419.80

UNIVERSITETI POLITEKNIK I TIRANËS

084

Inxhinieri Materiale

4,653.80

UNIVERSITETI I DURRËSIT “Aleksandër Moisiu”

235

Menaxhim Ndërtimi (2- vjeçar)

4,130.80

UNIVERSITETI POLITEKNIK I TIRANËS

085

Inxhinieri Ekonomike

5,759.60

UNIVERSITETI I DURRËSIT “Aleksandër Moisiu”

236

Menaxhim Transporti (2- vjeçar)

4,130.80

237

Asistent Ligjor (2- vjeçar)

4,595.40

Akuakulturë dhe Menaxhim Peshkimi Programi i Studimit

3,750.40 Pikët

Universiteti

Kodi

Programi i Studimit

3,496.20 3,306.80

Pikët

UNIVERSITETI POLITEKNIK I TIRANËS

086

Inxhinieri Gjeologjike

4,427.40

UNIVERSITETI I DURRËSIT “Aleksandër Moisiu”

UNIVERSITETI POLITEKNIK I TIRANËS

087

Inxhinieri e Burimeve Natyrore

4,459.50

UNIVERSITETI I DURRËSIT “Aleksandër Moisiu”

238

Asistent Administrativ (2- vjeçar)

4,426.73

UNIVERSITETI POLITEKNIK I TIRANËS

088

Inxhinieri Gjeoinformatikë

4,781.60

UNIVERSITETI I DURRËSIT “Aleksandër Moisiu”

239

Teknologji Automobilash (2- vjeçar)

4,061.40

UNIVERSITETI POLITEKNIK I TIRANËS

089

Inxhinieri Gjeomjedis

4,153.70

UNIVERSITETI I DURRËSIT “Aleksandër Moisiu”

240

Specialist Rrjetesh Kompjuterike (2- vjeçar)

4,122.27

UNIVERSITETI POLITEKNIK I TIRANËS

090

Inxhinieri Elektronike

6,305.60

UNIVERSITETI I DURRËSIT “Aleksandër Moisiu”

241

Informatikë Praktike (2- vjeçar)

4,017.80

UNIVERSITETI POLITEKNIK I TIRANËS

091

Inxhinieri Informatike

6,125.50

UNIVERSITETI I DURRËSIT “Aleksandër Moisiu”

242

Gjuhë Angleze

4,481.40

UNIVERSITETI POLITEKNIK I TIRANËS

092

Inxhinieri Telekomunikacioni

6,155.70

UNIVERSITETI I DURRËSIT “Aleksandër Moisiu”

243

Cikli i Ulët

4,633.60

UNIVERSITETI I DURRËSIT “Aleksandër Moisiu”

244

Ekspert Procesi Formimi

4,466.20

UNIVERSITETI I DURRËSIT “Aleksandër Moisiu”

245

Psikologji-Sociologji

4,845.50

UNIVERSITETI I DURRËSIT “Aleksandër Moisiu”

246

Gjuhë Letërsi - Anglisht

4,360.80

UNIVERSITETI I DURRËSIT “Aleksandër Moisiu”

247

Shkenca Kompjuterike

Universiteti

Kodi

Programi i Studimit

Pikët

UNIVERSITETI I KORÇËS “Fan S. Noli”

093

Gjuhë - Letërsi

4,065.30

UNIVERSITETI I KORÇËS “Fan S. Noli”

094

Gjuhë Letërsi Shqipe dhe Frënge

3,615.00

UNIVERSITETI I KORÇËS “Fan S. Noli”

095

Gjuhë Angleze

2,803.50

UNIVERSITETI I KORÇËS “Fan S. Noli”

096

Cikël i Ulët

3,650.13

UNIVERSITETI I KORÇËS “Fan S. Noli”

097

Cikël i Ulët Parashkollor

2,864.00

UNIVERSITETI I KORÇËS “Fan S. Noli”

098

Histori - Gjeografi

4,379.80

UNIVERSITETI I KORÇËS “Fan S. Noli”

099

Cikël i Ulët dhe Anglisht për Cikël Fillor (Pogradec)

2,661.60

UNIVERSITETI I KORÇËS “Fan S. Noli”

100

Filozofi - Sociologji

3,026.80

UNIVERSITETI I KORÇËS “Fan S. Noli”

101

Matematikë - Fizikë

UNIVERSITETI I KORÇËS “Fan S. Noli”

102

UNIVERSITETI I KORÇËS “Fan S. Noli”

Universiteti

Kodi

Programi i Studimit

4,525.30

Pikët

UNIVERSITETI I DURRËSIT “Aleksandër Moisiu”

248

Sistemet e Informacionit

4,264.50

UNIVERSITETI I DURRËSIT “Aleksandër Moisiu”

249

Teknologji Informacioni

4,546.30

UNIVERSITETI I DURRËSIT “Aleksandër Moisiu”

250

Matematikë - Informatikë

4,199.60

2,689.00

UNIVERSITETI I DURRËSIT “Aleksandër Moisiu”

251

Informatikë - Anglisht

4,282.27

Matematikë - Informatikë

2,820.00

UNIVERSITETI I DURRËSIT “Aleksandër Moisiu”

252

Multimedia dhe Televizioni Dixhital

4,340.50

103

Biologji - Kimi

2,589.00

UNIVERSITETI I DURRËSIT “Aleksandër Moisiu”

253

Financë - Kontabilitet (Peshkopi)

3,701.10

UNIVERSITETI I KORÇËS “Fan S. Noli”

104

Teknologji Informacioni

2,665.00

UNIVERSITETI I DURRËSIT “Aleksandër Moisiu”

254

Informatikë - Anglisht (Peshkopi)

3,025.00

UNIVERSITETI I KORÇËS “Fan S. Noli”

105

Infermieri e Përgjithshme

4,416.40

UNIVERSITETI I DURRËSIT “Aleksandër Moisiu”

255

Matematikë - Informatikë (Peshkopi)

2,566.00

UNIVERSITETI I KORÇËS “Fan S. Noli”

106

Mami( Infermier)

3,698.80

UNIVERSITETI I DURRËSIT “Aleksandër Moisiu”

256

Biologji-Kimi (Peshkopi)

3,340.80

UNIVERSITETI I KORÇËS “Fan S. Noli”

107

Financë - Kontabilitet

4,529.00

UNIVERSITETI I DURRËSIT “Aleksandër Moisiu”

257

Psikologji - Sociologji (Peshkopi)

3,934.67

UNIVERSITETI I KORÇËS “Fan S. Noli”

108

Menaxhim

3,775.00

UNIVERSITETI I KORÇËS “Fan S. Noli”

109

Marketing

2,611.10

UNIVERSITETI I DURRËSIT “Aleksandër Moisiu”

258

Financë - Bankë (Peshkopi)

3,824.40

UNIVERSITETI I KORÇËS “Fan S. Noli”

110

Turizëm

2,753.60

UNIVERSITETI I DURRËSIT “Aleksandër Moisiu”

259

Gjuhë Letërsi - Anglisht (Peshkopi)

3,561.00

UNIVERSITETI I KORÇËS “Fan S. Noli”

111

Turizëm (Pogradec)

2,897.00

UNIVERSITETI I DURRËSIT “Aleksandër Moisiu”

260

Menaxhim - Marketing (Peshkopi)

3,645.47

UNIVERSITETI I KORÇËS “Fan S. Noli”

112

Agroushqim

2,620.00

UNIVERSITETI I DURRËSIT “Aleksandër Moisiu”

261

Administrim - Biznes (Peshkopi)

3,717.53

UNIVERSITETI I KORÇËS “Fan S. Noli”

113

Agrobiznes

2,849.00

UNIVERSITETI I DURRËSIT “Aleksandër Moisiu”

262

Infermieri e Përgjithshme (Peshkopi)

4,271.00

UNIVERSITETI I KORÇËS “Fan S. Noli”

114

Teknologji e Prodhimit Bimor

2,823.00

UNIVERSITETI I DURRËSIT “Aleksandër Moisiu”

263

Matematikë - Fizikë (Peshkopi)

2,427.00

UNIVERSITETI I KORÇËS “Fan S. Noli”

115

Hortikulturë

2,484.00

UNIVERSITETI I DURRËSIT “Aleksandër Moisiu”

264

Menaxhim i Bankave (Program në Gjuhë Angleze)

51.19

UNIVERSITETI I ELBASANIT “Aleksandër Xhuvani”

116

Gjuhë - Letërsi

4,263.50

UNIVERSITETI I DURRËSIT “Aleksandër Moisiu”

265

Menaxhim Hoteleri Turizëm (Program në Gjuhë Angleze)

71.97

UNIVERSITETI I ELBASANIT “Aleksandër Xhuvani”

117

Gjuhë -Letërsi Shqipe dhe Frënge

2,455.00

UNIVERSITETI I DURRËSIT “Aleksandër Moisiu”

266

46.25

UNIVERSITETI I ELBASANIT “Aleksandër Xhuvani”

118

Histori - Gjeografi

4,474.30

Menaxhim i Ndërmarrjeve të Vogla dhe të Mesme (Program në Gjuhë Angleze)

UNIVERSITETI I ELBASANIT “Aleksandër Xhuvani”

119

Histori dhe Gjuhë Gjermane

2,573.00

UNIVERSITETI I DURRËSIT “Aleksandër Moisiu”

267

Multimedia dhe Teknologji Informacioni (Program në Gjuhë Angleze)

49.72

UNIVERSITETI I ELBASANIT “Aleksandër Xhuvani”

120

Gjeografi dhe Gjuhë Italiane

3,490.80

UNIVERSITETI I ARTEVE TIRANË

268

Regji Filmi dhe TV

62.99

UNIVERSITETI I ELBASANIT “Aleksandër Xhuvani”

121

Gjuhë Angleze

3,743.00

UNIVERSITETI I ARTEVE TIRANË

269

Aktrim

44.57

UNIVERSITETI I ELBASANIT “Aleksandër Xhuvani”

122

Gjuhë Gjermane

2,549.00

UNIVERSITETI I ARTEVE TIRANË

270

Regji

55.60

UNIVERSITETI I ELBASANIT “Aleksandër Xhuvani”

123

Gjuhë Frënge

2,604.00

UNIVERSITETI I ARTEVE TIRANË

271

Skenografi - Kostumografi

61.11

UNIVERSITETI I ARTEVE TIRANË

272

Koreografi

47.42

Universiteti

Kodi

Programi i Studimit

Pikët

UNIVERSITETI I ELBASANIT “Aleksandër Xhuvani”

124

Gjuhë Italiane

3,645.30

UNIVERSITETI I ARTEVE TIRANË

273

Pikturë

46.07

UNIVERSITETI I ELBASANIT “Aleksandër Xhuvani”

125

Gazetari

4,579.40

UNIVERSITETI I ARTEVE TIRANË

274

Skulpturë

52.41

UNIVERSITETI I ELBASANIT “Aleksandër Xhuvani”

126

Gazetari - Anglisht

3,964.40

UNIVERSITETI I ARTEVE TIRANË

275

Muzikologji

74.03

UNIVERSITETI I ELBASANIT “Aleksandër Xhuvani”

127

Biologji - Kimi

3,768.60

UNIVERSITETI I ELBASANIT “Aleksandër Xhuvani”

128

Matematikë - Fizikë

2,790.00

UNIVERSITETI I ARTEVE TIRANË

276

Kompozim

74.93

UNIVERSITETI I ELBASANIT “Aleksandër Xhuvani”

129

Teknologjitë e Informacionit

3,735.40

UNIVERSITETI I ARTEVE TIRANË

277

Dirizhim

80.84

UNIVERSITETI I ELBASANIT “Aleksandër Xhuvani”

130

Teknolog Laborant (2 vjeçar)

3,779.70

UNIVERSITETI I ARTEVE TIRANË

278

Piano

62.10

UNIVERSITETI I ELBASANIT “Aleksandër Xhuvani”

131

Fizikë Kompjuterike

3,435.60

UNIVERSITETI I ARTEVE TIRANË

279

Violinë

78.39

UNIVERSITETI I ELBASANIT “Aleksandër Xhuvani”

132

Infermieri e Përgjithshme

4,613.20

UNIVERSITETI I ELBASANIT “Aleksandër Xhuvani”

133

Infermieri - Mami

4,131.80

UNIVERSITETI I ARTEVE TIRANË

280

Violonçel

51.39

UNIVERSITETI I ELBASANIT “Aleksandër Xhuvani”

134

Fizioterapi

4,569.20

UNIVERSITETI I ARTEVE TIRANË

281

Violë

51.41

UNIVERSITETI I ELBASANIT “Aleksandër Xhuvani”

135

Arsimi Fillor

4,046.00

UNIVERSITETI I ARTEVE TIRANË

282

Kitarë

69.85

UNIVERSITETI I ELBASANIT “Aleksandër Xhuvani”

136

Arsimi Parashkollor

3,954.80

UNIVERSITETI I ARTEVE TIRANË

283

Kontrabas

47.17

UNIVERSITETI I ELBASANIT “Aleksandër Xhuvani”

137

Edukim Qytetar

4,068.10

UNIVERSITETI I ELBASANIT “Aleksandër Xhuvani”

138

Punonjës Social

4,395.10

UNIVERSITETI I ARTEVE TIRANË

284

Flaut

67.34

UNIVERSITETI I ELBASANIT “Aleksandër Xhuvani”

139

Filozofi - Sociologji

4,064.70

UNIVERSITETI I ARTEVE TIRANË

285

Oboe

60.55

UNIVERSITETI I ELBASANIT “Aleksandër Xhuvani”

140

Psikologji

4,418.60

UNIVERSITETI I ARTEVE TIRANË

286

Klarinetë

35.56

UNIVERSITETI I ELBASANIT “Aleksandër Xhuvani”

141

Edukim Fizik dhe Sporte

56.22

UNIVERSITETI I ARTEVE TIRANË

287

Fagot

66.03

UNIVERSITETI I ELBASANIT “Aleksandër Xhuvani”

142

Administrim - Biznes

4,241.00

UNIVERSITETI I ELBASANIT “Aleksandër Xhuvani”

143

Financë - Kontabilitet

4,664.60

UNIVERSITETI I ARTEVE TIRANË

289

Trombë

78.44

UNIVERSITETI I ELBASANIT “Aleksandër Xhuvani”

144

Ekonomia dhe e Drejta

3,980.20

UNIVERSITETI I ARTEVE TIRANË

290

Trombonë

74.97

UNIVERSITETI I ELBASANIT “Aleksandër Xhuvani”

145

Informatikë Ekonomike

3,814.80

UNIVERSITETI I ARTEVE TIRANË

292

Kanto

58.60

UNIVERSITETI I ELBASANIT “Aleksandër Xhuvani”

146

Ekonomi Turizmi

3,740.20

UNIVERSITETI I ELBASANIT “Aleksandër Xhuvani”

147

Administrim Biznesi dhe Inxhinieri

3,859.80

UNIVERSITETI I ARTEVE TIRANË

293

Pedagogji Muzikore

61.65

UNIVERSITETI I GJIROKASTRËS “Eqrem Çabej”

148

Biologji - Kimi

2,902.00

UNIVERSITETI I ARTEVE TIRANË

294

Fizarmonikë Klasike

75.77

UNIVERSITETI I GJIROKASTRËS “Eqrem Çabej”

149

Fizikë dhe Teknologji Informacioni

3,042.50

UNIVERSITETI I SPORTEVE TË TIRANËS

295

Shkencat e Lëvizjes

60.55

UNIVERSITETI I GJIROKASTRËS “Eqrem Çabej”

150

Matematikë - Fizikë

3,413.00

UNIVERSITETI I SPORTEVE TË TIRANËS

296

Fushat e Veprimtarisë Fizike, të Shëndetit dhe të Rekreacionit

48.93

UNIVERSITETI I GJIROKASTRËS “Eqrem Çabej”

151

Matematikë-Informatikë

2,905.70

UNIVERSITETI I GJIROKASTRËS “Eqrem Çabej”

152

Teknologji Informacioni

2,656.60

AKADEMIA E ARTEVE SHKODER

298

Piano

71.27

UNIVERSITETI I GJIROKASTRËS “Eqrem Çabej”

153

Infermieri

3,436.10

AKADEMIA E ARTEVE SHKODER

302

Pikturë

42.81

UNIVERSITETI I GJIROKASTRËS “Eqrem Çabej”

154

Infermieri Mami

2,871.10

AKADEMIA E ARTEVE SHKODER

303

Pikturë - Grafikë

46.77


22

MAPO

E hënë 28 maj 2012 www.mapo.al

Rrugën e dashurisë nuk e ndal as tornado Një çift nga Kanzasi i kanë thënë ‘PO’ njëri-tjetrit në një ceremoni martesore në ambient të hapur, ndërkohë që jo shumë larg tyre shihej një tornado. Dasma është mbajtur në një pronë të dhëndrit në afërsi të qytetit Harper, ndërsa gjatë kohës që ka zgjatur ceremonia, disa kilometra larg tyre është formuar një tornado e kategorisë EF-3 që mund të arrijë shpejtësi ndërmjet 220 dhe 270 kilometra në orë.

Fjalëkryqi klasik 1

2

3

4

5

11 17

6

7

12

18

21

35

25 30

36 41

45

GAFORRE (21/VI-22/VII)

Diçka është duke bllokuar rrugën tuaj – a m u n d t a ka p ë r c e n i atë? Aktualisht nuk ka nevoje që t’i nxitoni gjërat, pasi ju mund të gjeni se jeni në një vend shumë më të mirë kur pluhuri të ulet në dy ditët e ardhshme.

Asnjë problem nuk është i tepërt për ju për momentin, pasi energjia juaj mendore është ajo e duhura për të zgjidhur gjërat në mënyrën më praktike. Në fakt ju mund të doni të dilni jashtë mënyrës suaj për të ndihmuar një shok ose pjesëtar familje.

Sot ju pengoheni mbi diçka shumë të madhe për veten tuaj – diçka e cila mund të ketë qenë e fshehur deri në këtë moment. Shikoni nëse në ndonjë farë momenti të ditës ju mund të fusni në lojë talentin tuaj të ri.

Filloni diçka të re – kjo mund të jetë pothuajse çdo gjë – dhe sigurohuni që kjo të përfshijë njerëzit tuaj në planifikim dh ekzekutim. Iniciativa juaj është pothuajse ajo e duhura për çfarëdolloj gjëje që duhet bërë.

VIRGJERESHA (23/VIII-22/IX)

PESHORJA (23/IX-22/X)

AKREPI (22/X-21/XII)

Ju mund të dëshironi që të festoni gjithë ditën ose të hani një tortë të tërë, por ju keni nevojë për këto, por duhet ta minimizoni pak këtë nëse do të doni të ndiheni mirë rreth vetes nesër. Është shumë e lehte për momentin që të abuzoni.

Ju duhet të shikoni nëse mund ta bindni atë shefin ose shokun rreth asaj që është duke ndodhur në të vërtetë – aftësia juaj për t’i shpjeguar dhe bindur ata është mjaft e fortë për momentin. Është një kohë e mirë për ju që t’i shkruani argumentet.

Çështjet serioze janë mbi tavolinë për momentin, por ato nuk janë asgjë që ju nuk mund ta përballoni. Sigurohuni që ju të jeni të drejtpërdrejtë me shokët dhe familjen tuaj, në mënyrë që ata ta dinë se çfarë është duke ndodhur në të vërtetë.

Rezultati mund të duket shumë i paqartë për shumicën e personave përreth jush, por ju mund t’u shpjegoni atyre mënyrën sesi gjërat do të shkojnë. Çfarëdo lloje gjëje që të jeni të gatshëm që të vendosni atje jashtë, do bëjë gjithë ndryshimin.

SHIGJETARI (22/XI-21/XII)

BRICJAPI (22/XII-20/I)

UJORI (20/I-19/II)

PESHQIT (20/II-19/III)

Ju keni nevojë që ta bëni ditën e sotme sa më të mërzitshme që të jetë e mundur–çdo lloj emocionimi ka të ngjarë që të dështojë. Kjo nuk do të thotë se ju nuk duhet të argëtohen, por thjesht që ju duhet të ngadalësoni ritmin.

Energjia juaj e mahnitshme është tamam ajo e duhura për të përcjellë favoret dhe sjelljet e kënaqshme, të cilat ju zakonisht nuk do t’i përdornit. Është një kohë e shkëlqyer për të kapur pikë me ata mbi të cilët ju keni autoritetin.

Ana juaj emocionale është më tepër e ndjeshme sesa zakonisht për momentin, dhe juve mund t’ju duhet të zmbrapseni kur personat me logjikë të pamëshirshme përpiqen që t’ju shtyjnë për detaje. Ju te gjithë së shpejti duhet të jeni në një sinkronizim.

Ju do të merrni komplimentin më të ëmbël, edhe pse mund të doje ca kohë që të arrijë tek ju. Është një kohë e mirë që të mbillni botën me një kompliment të bukur, të shkruar vetë, kështu që përhapni fjalë menjëherë.

32

33

28

38 43

46

47

48

44

49

Koha e fillimit ____:____

50

52

Koha e mbarimit ____:____

53

Horizontalisht:

Vertikalisht:

1. Arti i kuzhinës. 10. Dru gardhi. 11. Ar italian. 12. Lëvizja e rrymave të ajrit. 13. Tavolina. 17. Vendim me shkrim që merret në fund të punimeve të një kongresi, të një konference etj. 20. Degë e njomë, filiz. 21. Me të shpejtë, menjëherë. 22. Det fare i qetë para ose pas stuhisë. 23. Agjensi Juridike. 24. Banor i Belgjikës. 25. Shëtitje për t’u prehur, për t’u zbavitur e për të dëfryer. 29. Beqir, ish-ministër i qeverisë së dikurshme. 32. Janë në majë të vizores. 33. Pvëremër pronor. 34. Letërsia Spanjolle. 36. Elbasani në makina. 37. Brengë ose shqetësim i madh. 39. Skuadër futbolli e kampionatit italian. 43. Pablo Montoja, ish-pilot i Formula 1. 45. Organizatë Zvicerane. 46. Bubani, shkrimtar humorist. 49. Shko! 50. Kafshë e madhe gjitare. 51. Lakore që bën një sërë rrotullimesh rreth një pike a një boshti duke u zgjeruar në mënyrë të njëtrajtshme. 52. Fill i trashë, 53. I moshuar.

1. Jusuf, shkrimtar i njohur kosovar. 2. Ai që ngjan shumë me dikë tjetër. 3. Ecje e kalit. 4. Personazhi që luan aktori. 5. Bimë e egër barishtore dyvjeçare, me gjethe si të lëpjetës. 6. Lloj majmuni. 7. Mama, shkurt. 8. Sportist vrapimesh. 9. Mik. 10. Krijim i nxënësve mbi një temë të caktuar. 14. Simboli kimik i radiumit. 15. Nevojë e organizmit për ujë. 16. Zonë Arkeologjike. 18. Janë në mes të vlerës. 19. Gropë e madhe, që hapet vendet malore për të mbledhur ujin e shiut. 24. Është e njohur ajo e Kurbinit. 26. Largim nga një drejtim i caktuar. 27. Tërësia e veprimeve të jashtme, që bëhen në mënyrë të rregullt për të kryer diçka. 28. Pronar i një tufe të madhe bagëtish. 29. Vegël bujqësore krahu. 30. Zotëron. 31. Universiteti Kukësit. 35. Shenjë për ndalim. 38. Pemë e lartë. 40. Një nga kontinentët. 41. Lumë në Egjipt. 42. Gjysëm topi. 44. Fusha bujqësore. 47. Hija në mes. 48. Ndajfolje sasie.

Sudoku | nivel mesatar 8 6

1 5

9 LUANI (23/VII-22/VIII)

31

27

42

51

BINJAKET (21/V-20/VI)

16

26

37

40

45

DEMI (21/IV-20/V)

15

23

24

39

DASHI (20/III-20/IV)

14

22

34

Fjalëkryqi klasik është një nga lojërat enigmatike më të përhapura në botë. Fjalëkryqet e para filluan të botoheshin që në shekullin e XVIII dhe vazhdon të jetë e preferuar edhe në ditët e sotme.

10

20

29

Horoskopi i ditës

9

13

19

Qeni përshkon 1.831 kilometra duke vrapuar Një qen i vogël ka vrapuar 1.831 kilometra nëpër Kinë, duke ndjekur një ekip çiklistësh gjatë një turneu nëpër këtë vend. ‘E vogla Sa’ ka treguar përkushtim dhe qëndrueshmëri të jashtëzakonshme, pasi ka vrapuar 24 ditë dhe e ka përfunduar turneun bashkë me çiklistët. Rrugëtimi i qenit ka filluar kur njëri nga çiklistët i kishte dhënë ushqim, dhe më pas ‘Sa’ nuk është ndalur së vrapuari duke ndjekur vozitësit e biçikletave. Gjatë rrugëtimit qeni së bashku me çiklistët kanë kaluar 1.831 kilometra, ndërsa janë ngjitur në 10 maja malesh më të larta se 4000 metra.

8

4

2

1

8

4 1

9

2 4

8

1

8

8 6

7

2

4 2

9

1

8 7

6 9

2

8

2

7

Plotësoni vendet bosh në mënyrë që çdo rresht e kolonë të ketë numrat nga 1-9.

1 2

6

2 9

4

7

9 4

9

9

5

3

7

9

5

3

3

7

Koha e fillimit _____:____ Koha e mbarimit ____:____

Numërkryq

Shah | nivel mesatar Gjeni figurën duke bashkuar pikat 5

8

5

1

4

Plotësoni tabelën me numrat e dhënë!

Gjeni 10 ndryshimet

Koha e mbarimit _____:_____

Ngjyrosni pjesën me pikë dhe zbuloni figurën

Përgjigjet nr të djeshëm

Koha e fillimit _____:_____

I bardhi lëviz dhe fiton në të dy rastet e e dhena në skemën e mësipërme. Sfidat e dhëna janë të përzgjedhura nga profesionistë të vërtetë të lojës së Shahut

Numra me 3 shifra: 011, 152, 156, 201, 243, 246, 256, 591, 625, 695, 810, 901. Numra me 4 shifra: 0200, 0217, 2105, 4854, 6321, 6696, 7077, 8514. Numra me 6 shifra: 008651, 011457, 105323, 120203,

P

L

A

N

I

M

E

T

R

I

R

E

K

O

M

A

N

D

I

M

E

R

A

M

E

D

I

E

E

M

R

R

R

O

T

H S

A

K

N

A

E

U T

M V U

K

6

2

0

1

3

2

6

5

9

8

7

8

4

8

5

4

1

5

2

6

3

2

1

4

4

6

9

5

8

7

4

8

5

4

1

5

2

6

3

3

3

2

0

1

Z

5

2

6

9

4

5

1

4

8

9

5

L E

E

Z

A

I

N

C

I

E

N

T

A

A

7

8

9

5

7

4

1

5

2

3

0

A

N

G

U

T

N

E

U

R

O

L

O

G

2

1

5

6

5

9

8

5

7

8

7

K

O

C

A

T

P

U

L

A

H

A

8

7

8

7

8

4

5

1

4

1

4

1

2

0

3

6

6

6

2

5

3

4

F

Z

E

O

E

S

E

U

L

H

A

M

B

A

R

A

D

V P

E

K

L

E

O

L

S

A

O

A

U

I

K

A

152632, 163202, 166666., 194960, 326606, 374557, 386146, 415263, 426321, 428601, 457512, 584441, 620151, 698563, 812646. Numra me 7 shifra: 3868225, 5152956, 6332012, 9024407.6912, 952632.

S K

A

D

O

N

R

N

E

S

E

R

T

R

E

R

I

2

1

0

0

2

3

2

5

5

9

6

8

7

8

4

8

5

6

3

2

1

0

1

2

5

4

6

8

7

4

8

4

1


faqja e fundit

SOT 2009

E martë, 18 shtator 2012 www.mapo.al

MAPO

31

18 shtator Telenovela më e gjatë në histori Guiding Light (Drita udhërrëfyese) është një telenovelë amerikane, e cila ka hyrë në Librin e Rekordeve Guinness si telenovela më jetëgjatë në histori. Ajo filloi në vitin 1937 dhe mbaroi në vitin 2009. Telenovela u transmetua për herë të parë pesë ditë pas ardhjes në Shtëpinë e Bardhë për herë të dytë të presidentit Franklin D. Roosevelt. U transmetua në radio nga 25 janari 1937 deri

më 29 qershor 1956, ndërsa debutimin në rrjetin televiziv CBS e pati më 30 qershor 1952 dhe duke vazhduar për 57 vjet. Në vitin 1968 seriali nga 15 minuta për episod u zgjerua në 30 minuta dhe më pas më 7 nëntor 1977 në një orë të plotë. Guiding Light u krijua nga Irna Phillips dhe filloi si serial në NBC Radio në vitin 1937, për të lëvizur në vitin 1947 te CBS Radio para se të kalonte në CBS

Television në vitin 1952. Titulli i shfaqjes i referohet një llambe në studion e priftit John Ruthledge, personazhit kryesor në fillimet e telenovelës, të cilën anëtarët e familjes dhe komunitetit e shihnin si shenjë për ndihmë kur ishin në nevojë. Më 1 prill CBS njoftoi se shfaqja do të ndërpritej për shkak të shikueshmërisë së vogël. Episodi përfundimtar u shënua më 18 shtator 2009.

Harlem Desir

Një sekretar i parë i quajtur Dëshirë

Kryeministri Jean – Marc Ayrault, bashkëpunëtor me Martine Aubry në këtë proces, e justifikuan zgjedhjen e themeluesit të SOS Racisme, të shndërruar në aparatçik të PS, nisur nga shqetësimi për të patur një parti të bashkuar rreth ekzekutivit për t’i bërë ballë krizës.

GAZETA

MAPO info@mapo.al cel: 068 20 20 5555477 Gazetamapo@gmail.com cel: 068 477

Harlem Desir u caktua nga drejtuesja aktuale e Partisë Socialiste franceze, Martine Aubry, si pasardhësi i saj në krye të Partisë Socialiste. Ai do të marrë drejtimin e saj gjatë kongresit të tetorit. Kjo ishte një zgjedhje kompromisi e arritur pas shumë negociatash. Aktualisht numri 2 i PS, ai rivalizoi me Jean – Christophe Cambadelis gjatë një procesi që sekretarja e parë Aubry e quajti fryt të “konsensusit”, por kundërshtarët e quajnë “bashkëzgjedhje”. Opozita kritikoi mungesën e transparencës së vendimit, personalitetin e Harlem Desir dhe mungesën e barazisë, duke qenë se nr.2 i PS do të jetë Guillaume Bachelay, i afërt me sekretaren që po largohet. Harlem Desir është një emër i njohur. Ai themeloi në vitet ‘80 lëvizjen SOS Racisme, u bë emblema e një brezi të tërë, përfaqësues i Francës shumëraciale. Ai ishte vetëm 25 vjeç kur merrte fjalën para mijëra të rinjve në koncerte dhe manifestime gjigante para banderolave ku shkruhej “Mos e prek shokun tim”. Por rrugëtimi i tij vazhdoi midis dritës dhe errësirës. Prarimi i drejtuesit të lëvizjes antiraciste erdhi duke u zbehur, u akuzua për punësim fiktiv dhe u dënua me 18 muaj burgim me mbikëqyrje dhe 30 000 franga gjobë; aktualisht është deputet në Parlamentin Europian. Kr yeministri Jean – Marc Ayrault, bashkëpunëtor me Martine Aubry në këtë proces, e justifikuan zgjedhjen e themeluesit të SOS Racisme, të shndërruar në aparatçik të PS, nisur nga shqetësimi për të patur një parti të bashkuar rreth ekzekutivit për t’i bërë ballë krizës. Që prej zgjedhjes së François Hollande, drejtuesit socialistë kanë shfaqur vullnetin për t’u bashkuar, për të kthyer faqen e luftës midis “elefantëve” të partisë. Por shtyrja me një ditë më tepër e shpalljes së emrit të pasardhësit, tregoi se sa vështirë ishte të gjendej një marrëveshje ndërmjet Sekretares së Parë, Kryeministrit dhe rrethit të afërt të Presidentit. Pikërisht për të treguar këtë imazh uniteti, Martine Aubry mbërriti në Këshillin kombëtar të PS e shoqëruar nga Kryeministri Jean – Marc Ayrault, Harlem Desir, dhe Guillaume Bachelay, numri 2, për të

dhënë idenë e treshes së ardhshme drejtuese. “Unë kam lexuar se ne paskemi vendosur vetëm në rreth prej 4 ose 5 personash, por ju siguroj se të gjithë dhanë mendimin e tyre”, deklaroi Martine Aubry. Harlem Desir u paraqit pa surprizë si “kandidati i bashkimit dhe i vazhdimit të rinovimit të partisë” të ndërmarrë nga Sekretarja e Parë. Ai u shpreh se ishte “krenar dhe i nderuar” dhe dëshironte të shihte Partinë Socialiste “të angazhuar, të dobishme dhe rinovuese”. Fjalimet e drejtuesve u ndërprenë nga thirrjet e një militanti kundër “së majtës që po tradhton”, duke përmendur dosjen PSA, zbimin e romëve, dhe braktisjen e supozuar të së drejtës së votës për emigrantët gjatë zgjedhjeve lokale. Në përgjigje ndaj kritikave, zëdhënësi i PS, D. Assouline theksoi se vetë militantët kishin vendosur për këtë proces për të mos përsëritur më spektaklin e trishtuar gjatë kongresit të Reims në vitin 2008. Harlem Desir u shpjegua në lidhje me problemet me

“Unë kam lexuar se ne paskemi vendosur vetëm në rreth prej 4 ose 5 personash, por ju siguroj se të gjithë dhanë mendimin e tyre”, - deklaroi Martine Aubry.

Drejtor: Artur Zheji Kryeredaktor: Arion Sulo. Zv/kryeredaktor: Alfred Lela, Aleksandra Bogdani. Politika: Nevila Përndoj, Fejzi Braushi. Kronika: Leonard Bakillari, Dashamir Biçaku Rrethe: Vladimir Karaj. Ekonomia: Blerina Hoxha. Sociale: Jonida Tashi. Kultura: Aida Tuci. Sporti: Jeton Selimi. Komentatorë&Analistë: Gentian Elezi, Arjan Vasjari, Prof. Asoc. Dr. Adrian Civici. Karikatura: Bujar Kapexhiu. Faqosja: Florenc Elezi. Ilir DRIZARI, Kujtim Bisha Koordinatore: Shkëndi çili. Korrektore: Lila Plasari, Brunilda Meno. Adresa: Bulevardi Gjergj Fishta pranë UET

drejtësinë, një dënim prej 18 muaj me burgim me mbikëqyrje në dhjetor 1998 për përfitim të një punësimi fiktiv. “Ishte një gabim, por ndershmëria ime nuk është cenuar. Nuk pata përfitime personale”, - tha ai duke rrëfyer se kjo çështje e kishte bërë të hezitonte gjatë për sa i përket kandidaturës së tij në krye të PS-së. Megjithatë, kjo nuk e pengoi opozitën të përdorë këtë dosje. “18 muaj burg me mbikëqyrje dhe 30 000 franga gjobë për ‘faj të abuzimit me besimin’, kjo është CV e Sekretarit të PS, partia e moralit”, - ka shkruar në ‘Twitter’ Lionnel Luca i UMP. Jean – François Cope, Sekretari i Përgjithshëm i UMP, i ka dërguar të zgjedhurit “urimet republikane për sukses”, duke kritikuar mënyrën e emërimit të tij brenda një rrethi të ngushtë. “Tani e tutje, demokracia e së majtës zhvillohet në zyrën e Presidentit të Republikës franceze”, ironizoi ai gjatë takimit të përjavshëm me shtypin. *Sipas Reuters – Paris. Përgatiti Blerta Hyska


CMYK

24

MAPO

e martë, 18 SHTATOR 2012 www.mapo.al

DEPOZITA

Në shtëpi, paratë tuaja nuk kanë vlerë. Eja përfito tani Interes dhe Siguri.

Lek

deri në

Dollar Euro deri në

deri në

7% 2.5% 4%

e diel

30 lekë

30 lekë

E përmuajshme

300 lekë

30 lekë

30 lekë

E përmuajshme

300 lekë

30 lekë

PLUS

30 lekë

30 lekë

çdo ditë gazeta ‘MAPO’ çdo muaj revistat ‘MAPO’ dhe ‘MADAME MAPO’

Agjencia e Abonimit të Shtypit (Arben Trenova): 04 223 52 05 • 068 20 47 825 Posta shqiptare: 04 237 5598 • 068 50 24 159 Agjencia e Abonimit Adrion: 04 224 0018 • 069 20 36 768 Agjencia e Abonimit, Durrës (Agim Memko): 0692372850

Gazeta Mapo  

gazeta, aktualitet, albania, shqiperia, intervista, ekonomi, gazeta, suplemente, kriza, lajme, mapo, ngjarje, tirana, kronika, dosje, pune,...

Read more
Read more
Similar to
Popular now
Just for you