Page 1

ІНСТИТУТ ЖУРНАЛІСТИКИ

ПУТІВНИК АБІТУРІЄНТА


2

декілька фактів про

ІнститутЖурналістики

Інститут журналістики – структурний підрозділ Київського національного університету імені Тараса Шевченка. Історія його сягає 1947 року, коли на філологічному факультеті відкрили відділення журналістики, яке готувало кадри для ЗМІ. Через шість років його реорганізували на перший в Україні факультет журналістики, а у 1993 році на його базі виник Інститут журналістики. Сьогодні Інститут випускає магістрів, спеціалістів та бакалаврів за чотирма напрямами: журналістика, видавнича справа та редагування, реклама та зв’язки з громадськістю, кіно- , телемистецтво. ІЖ тісно співпрацює з українськими та зарубіжними ЗМІ, серед яких «Frankfurter allgemeine Zeitung», «Deutsche Welle», «Gazeta wyborcza». Проводяться щорічні студентські наукові конференції та семінари. У навчальному процесі задіяні найсучасніші технології та створені всі умови для якісного навчання. Традиційними для ІЖівців є щорічний Фестиваль молодих видавців та редакторів і «Журналістська весна». З 2011 року в Інституті функціонує театральна студія «Комільфо» та команда КВК «Ажур». Виходять в ефір студентські радіопрограми «Кампус Радіо», «ІЖ-FM», телепроекти «Студентське телебачення», «НІЖ», «Тетріс», газети «Ять», «Жужужу», «Редактор». Серед випускників Інституту В’ячеслав Чорновіл, Борис Олійник – кандидати і доктори наук, доценти і професори, академіки НАН України, 15 лауреатів Державної премії України імені Тараса Шевченка. Закінчили ІЖ такі відомі журналісти та телеведучі: О. Фроляк, Ю. Мостова, С. Полховський, О. Герасим’юк, А. Мазур, І. Пелех, О. Ткаченко, О. Швець. Інститут Журналістики нагороджено Почесною грамотою КМ України (2002), він став лауреатом Фонду суспільного визнання і удостоєний звання «Золота торгова марка-2003».


ЗМІСТ Список документів

Розклад роботи відбіркової комісії

Напрями підготовки

4

6

8

Навчальні студії та лабораторії

14

Студентські організації

26

Студентське дозвілля

32

Студентський побут

42


4

Список та послідовність подачі документів

Взяти талончик з номером електронної черги

Пройти до місць очікування

Уважно стежити за повідомленнями на інформаційному екрані

Побачивши номер свого талончика на екрані, підійти до зазначеного оператора з прийому документів


5 Заяву (заповнюється на місці); Атестат про здобуту повну середню освіту та додаток до нього; Сертифікати зовнішнього незалежного оцінювання; Медичну довідку за формою 086-о ПАСПОРТ

Паспорт громадянина України; Довідку про присвоєння реєстраційного номера облікової картки платника податків (ідентифікаційного номера); Шість кольорових фотокарток розміром 3х4; Військовий квиток або приписне свідоцтво (для хлопців); Паперову папку-швидкозшивач; Два конверти (один з марками по Україні та підписаною зворотною адресою); Один прозорий файл для документів; Інші документи (дипломи олімпіад та конкурсів МАН, пільги);


6

розклад роботи Відбіркова комісія Інституту журналістики починає працювати з 1 липня 2014 року.

час роботи відбіркової комісії:

понеділок- п’ятниця

9:00 – 17:00

субота 9:00 – 14:00 19 липня, 4 серпня, 7 серпня, 11 серпня 2014 року

9:00 – 18:00

3 та 10 серпня 2014 року

9:00 – 14:00

етапи роботи відбіркової комісії: 1 – 19 липня (до 18:00) – прийом документів на напрями підготовки «журналістика» та «кіно-, телемистецтво»; 1 – 31 липня (до 12:00) – прийом документів на напрями підготовки «видавнича справа та редагування» та «реклама та зв’язки з громадськістю»; 1 – 19 липня (до 18:00) – прийом документів у абітурієнтів, які мають право здавати вступні екзамени; 1 – 14 липня – прийом документів у вступників на освітньо-кваліфікаційний рівень магістр та спеціаліст; 16 – 21 липня – проведення вступних випробувань для вступників на освітньо-кваліфікаційний рівень магістр та спеціаліст; 21 – 31 липня – проведення творчих конкурсів; 21 – 31 липня – проведення вступних екзаменів для абітурієнтів, які мають право здавати вступні екзамени.


7

відбіркової комісії Завершення роботи відбіркової комісії відбудеться 25 серпня 2014 року.

Терміни оприлюднення списків

рекомендованих до зарахування на навчання за державним замовленням: не пізніше 12:00 23 липня – список рекомендованих до зарахування на навчання за державним замовленням на ОКР магістр/спеціаліст; не пізніше 12:00 1 серпня – список рекомендованих до зарахування на навчання за державним замовленням на ОКР бакалавр (перший курс); не пізніше 12:00 5 серпня – (у разі необхідності) список рекомендованих до зарахування на навчання за державним замовленням на ОКР бакалавр (перший курс); не пізніше 12:00 8 серпня – (у разі необхідності) список рекомендованих до зарахування на навчання за державним замовленням на ОКР бакалавр (перший курс);

терміни зарахування вступників:

28 липня – зарахування на навчання за державним замовленням на ОКР магістр/спеціаліст; не пізніше 12 серпня (15:00) – зарахування на навчання за державним замовленням на ОКР бакалавр (перший курс); не пізніше 26 серпня – зарахування на навчання за кошти фізичних та юридичних осіб (контракт) на ОКР магістр/спеціаліст/бакалавр;


8

Напрями підготовки ІНСТИТУТ ЖУРНАЛІСТИКИ ПРОВОДИТЬ НАБІР ЗА ЧОТИРМА НАПРЯМАМИ ПІДГОТОВКИ:

«журналістика», «реклама та зв’язки з громадськістю», «видавнича справа та редагування», «кіно-, телемистецтво».

ПЕРЕЛІК СЕРТИФІКАТІВ ЗНО

ЖУРНАЛІСТИКА • Українська мова та література (профільний, мінімум 180 балів, або 140 для заочної форми навчання); • Іноземна мова (непрофільний, мінімум 124 бали); • Творчий конкурс (непрофільний, мінімум 124 баліи).


9

ВИДАВНИЧА СПРАВА ТА РЕДАГУВАННЯ • Українська мова та література (профільний, мінімум 160 балів); • Історія України (непрофільний, мінімум 124 бали); • Іноземна мова (непрофільний, мінімум 124 бали).

КІНО-, ТЕЛЕМИСТЕЦТВО • Українська мова та література (профільний, мінімум 170 балів); • Історія України (непрофільний, мінімум 124 бали); • Творчий конкурс (непрофільний, мінімум 124 бали).

РЕКЛАМА ТА ЗВ’ЯЗКИ З ГРОМАДСЬКІСТЮ Українська мова та література (профільний, мінімум 160 балів); • Історія України (непрофільний, мінімум 124 бали); • Іноземна мова (непрофільний, мінімум 124 бали).


10

ЖУРНАЛІСТИКА

Найбільший та найдавніший напрям підготовки. Тут навчаються близько семисот студентів. За напрямом підготовки «журналістика» Інститут готує фахівців з пресової, агенційної, теле-, фото-, радіожурналістики та журналістики новітніх медіа. Студенти проходять практику в редакціях радіо та телебачення, в журналах та газетах, на медіа-порталах, в інформаційних агентствах та в іноземних ЗМІ. Студенти мають можливість поєднувати навчання із цікавими проектами: створювати власні газети, організовувати зустрічі з відомими людьми, брати участь у майстер-класах, а також стати частиною колективу студентської радіостанції «Campus radio» та телеканалу «ІЖ-TV». Випускники напряму «Журналістика» працюють авторами та ведучими теле- та радіопрограм, оглядачами, міжнародними журналістами, кореспондентами, журналістами на радіо, телебаченні, у друкованих ЗМІ та електронних виданнях.


11 Напрям підготовки, що успішно поєднує вимогливу редакторську та точну видавничу науку. Освіту видавця отримують близько двохсот п’ятдесяти студентів. З 2011 року в Інституті розпочато підготовку магістрів з видавничої справи та редагування. Студенти окрім традиційних дисциплін вивчають такі предмети: макетування та дизайн, основи програмування, графічний дизайн, новітні медіа, 3D-технології, електронні видання, системи верстки, веб-дизайн, газетно-журнальне виробництво. Студенти-видавці мають змогу спілкуватись із відомими людьми (видавцями, журналістами, дизайнерами), організовувати зустрічі, брати участь у майстер-класах та тренінгах як у рамках Фестивалю молодих видавців, так і протягом навчання. Щороку студенти цього напряму проходять практику у книжкових видавництвах, газетах, журналах, електронних ЗМІ, на радіо - та телеканалах, отримуючи таким чином досвід роботи у відомих організаціях. На випускників чекають посади видавців, редакторів, верстальників, коректорів, WEB-дизайнерів, а також журналістів. Після закінчення навчання студенти матимуть достатньо знань та навичок для створення нових друкованих та електронних видань.

ВИДАВНИЧА СПРАВА ТА РЕДАГУВАННЯ


12

Реклама і зв’язки з громадськістю

Напрям підготовки, що готує фахівців з реклами та зв’язків з громадськістю, роблячи акцент на розвиток креативних здібностей у студентів, вивчення медіагалузі як основного джерела поширення рекламної продукції та поєднує це з традиційним блоком дисциплін, що включає рекламу та PR. Найцікавішими предметами, що вивчають студенти, вважаються креатив, медіапланування, маркетинг, політичні комунікації, копірайтинг, SEO-копірайтинг, спічрайтинг, менеджмент, психологія реклами, НЛП-технології, дизайн у рекламі. Починаючи з 2011 року Інститут розпочав підготовку магістрів з реклами та зв’язків з громадськістю. Студенти із задоволенням проходять практику в рекламних агентствах, PR агентствах, рекламних і маркетингових відділах на телебаченні, радіо, друкованих та інтернет-виданнях, державних і комерційних установах, медіапорталах, PR підрозділах політичних партій. Випусники напряму підготовки реклама та зв’язки з громадськістю успішно працюють керівниками рекламних/PR-агентств, прес-секретарями політичних діячів та зірок шоу-бізнесу, керівниками відділів реклами/PR на підприємствах, копірайтерами, спічрайтерами.


13

Кіно-, телемистецтво

Наймолодший напрям підготовки в Інституті журналістики. Набір студентів розпочато у 2013 році. Напрям включає в себе чотири спеціалізації: • Диктор та ведучий програм телебачення; • Кіно-, телеоператорство; • Режисура кіно та телебачення; • Сценарна майстерність. Для вступу на обрану спеціальність проводиться окремий творчий конкурс. Для навчання побудовано найсучаснішу студію. Навчальна студія є підрозділом кафедри кіно- і телемистецтва. Студенти мають можливість на практиці закріплювати отримані на лекціях теоретичні знання. Студія має найсучасніше обладнання і складається зі знімального павільйону, режисерської апаратної та двох апаратних відеомонтажу.


14


15

НАВЧАЛЬНІ СТУДІЇ ТА ЛАБОРАТОРІЇ


16


17

Студія медіадизайну Навчальна лабораторія «Студія медіадизайну» була створена 1 березня 2008 р. Головним завданням студії є підвищення культурно-освітнього рівня медіагалузі. Студія має бібліотеку електронних, періодичних та книжкових видань з дизайну, фотосправи, теледизайну, web-дизайну, комп’ютерної графіки, макетування та верстки, нових технологій дизайну, поліграфії.


18 Інформаційнообчислювльний сектор ІОС створений у 1989 році. Основне завдання сектору – супроводжувати навчальний процес відповідним програмним забезпеченням електронно-обчислювальної техніки, підтримувати дисципліни «Редакторський фах», «Інтернет-журналістика», «Вступ до спеціальності», «Програмування», цикл дисциплін з верстки та редагування на сучасному рівні, створювати нові курси з урахуванням передових технологій. Складається ІОС з двох навчальних класів (аудиторій 123, 230), обладнаних найсучаснішою комп’ютерною технікою та обслуговує студентів і викладачів Інституту.


19


20

Телестудія


21 Відкрита 1 вересня 2003 року. Телестудія складається із знімального павільйону, режисерської, монтажної, начиточної та є складовою навчально-виробничого процесу інституту. Під час ремонту виділеного приміщення і монтування обладнання були використані якісні акустичні та будівельні матеріали. У розпорядженні Телестудії сучасна цифрова знімальна апаратура, три комп’ютерні монтажні станції, два LCD-монітори. Демонстрацію своїх проектів після зйомок та монтажу студенти здійснюють на LCD-моніторі у «Редакції новин» ІЖ.


22

Радіостудія


23 Відкрита у 2003 році як самостійний навчально-виробничий підрозділ у складі кафедри телебачення і радіомовлення. Радіостудія дає змогу кафедрі виконувати навчальні проекти й готувати творчі роботи, а також визначати технологічні перспективи навчально-виробничого процесу, планувати нові дисципліни й курси, пов’язані з вивченням специфіки сучасного радіомовлення. Основне завдання Радіостудії – навчити студентів працювати з мікрофоном, репортерським магнітофоном, правильно записувати голос, здійснювати монтаж та створювати радіопрограми.


24

Лабораторія кіно-, телемистецтва


25

Створена в 2013 році студія має найсучасніше обладнання, і складається зі знімального павільйону, режисерської апаратної та двох апаратних відеомонтажу. Основне призначення лабораторії полягає у технічному забезпеченні виробництва навчальних кіно і відеоробіт студентами, в практичному закріпленні у них теоретичних знань з фото-, світло-, кіно-, та телетехніки, які вони отримали на лекціях і в придбанні практичних навичок у реалізації художньо-творчих завдань, одержанні кваліфікації, необхідної для самостійної професійної діяльності у сфері кіно, телебачення і інших аудіовізуальних мистецтв.


26


27

СТУДЕНТСЬКІ ОРГАНІЗАЦІЇ


28 ПРОФКОМ – це єдина неполітична громадська організація, яка володіє потужною законодавчою базою, що дозволяє захищати студентство, відстоювати їхні права та вирішувати різноманітні питання, які можуть виникнути протягом всього навчання в Університеті. Без згоди Профкому студентів-активістів не можуть відрахувати з університету та виселити з гуртожитку з причин не пов’язаних з навчальним процесом. Студентське Профбюро Інституту журналістики складається з голови профбюро, двох заступників, відповідального за проїзні, за інформаційний сектор та профоргів усіх курсів.

ЩО ДАЄ ПРОФКОМ? • Літній відпочинок на морі в оздоровчому комплексі «Берегове» та зимовий відпочинок в готелі «Буковель»; • Пільгові проїзні документи • Регулярні екскурсії ; • Змогу оформити міжнародний студентський квиток (ISIC), який дає право залучатись до програми допомоги та співпраці зі студентською молоддю в різних країнах та отримувати різноманітні знижки, як в цих країнах, так і в Україні. • Поїздки в Європу за програмою «Україна в Європі»; • Участь у театральній студії «Комільфо»; • Участь у команді КВК; • Організація студентських заходів та авторських проектів; • Творча реалізація студентів у журналі «Non Stop»; • Безкоштовні квитки в кінотеатр, театр чи на футбол; • Можливість отримати матеріальну допомогу; • Консультації щодо наявних соціальних програм, прав та обов’язків студентів в університеті та місті Києві .


29

СТУДЕНТСЬКИЙ ПРОФКОМ


30

СТУДЕНТСЬКИЙ

ПАРЛАМЕНТ

ІНСТИТУТУ ЖУРНАЛІСТИКИ ЩО ТАКЕ СТУДЕНТСЬКИЙ ПАРЛАМЕНТ ІНСТИТУТУ ЖУРНАЛІСТИКИ?

Це – не організація, не політична структура і навіть не клуб по інтересах. Це великий колектив творчих, ініціативних небайдужих молодих людей. Всі тут різні: хлопці та дівчата, різного віку, з різних спеціальностей, але усіх об’єднує одна велика ідея – залишити свій слід в історії Університету та реалізовувати цікаві проекти для студентів, жити справжнім студентським життям та ділитися його секретами з іншими. Адже студентство нашого Інституту – це не просто студенти, це люди, готові змінити світ на краще, з великими, проте не порожніми, амбіціями. Як і будь-який серйозний орган, Студентський парламент має свою правову основу діяльності. Порядок створення та функціонування студентського самоврядування в Інституті регламентується Положенням про студентське самоврядування у Київському національному університеті імені Тараса Шевченка, яке приймається конференцією осіб, що навчаються, та затверджується зборами трудового колективу. Студентський парламент Університету, як найвищий виконавчий орган студентського самоврядування, у своїй діяльності також керується Регламентом. Прийняті на засіданні Студентського парламенту рішення є обов’язковими для виконання всіма членами СтудПарламенту. На сьогодні до складу Студентського парламенту Університету входить 19 Студентських парламентів факультетів (інститутів), 9 департаментів, 4 служби та інші структурні підрозділи. Потужна структура, чи не так?!


31 Студенти КНУ імені Тараса Шевченка займають активну громадянську позицію, беруть участь у соціальних проектах та благодійних акціях, роблять особистий, можливо, незначний, але від щирого серця, внесок у розвиток культурних і соціальних цінностей. ЩО РОБИТЬ СТУДЕНТСЬКИЙ ПАРЛАМЕНТ:

1. Захищає права і законні інтереси студентів 2. Доносить позицію студентства до адміністрації університету 3. Сприяє участі студентів у громадському житті, навчальній і науково-дослідній роботі; 4. Проводить студентські акції, заходи та програми; 5. Ініціює створення наукових студентських гуртків, товариств, об’єднань, клубів за інтересами та координує їхню діяльність; Освіта, наука, працевлаштування студентів, соціальна робота, спортивне і культурне дозвілля, інформаційна робота та робота з іншими студентськими організаціями, захист прав студентів – це ті основні напрямки діяльності Студентського парламенту, в яких кожен студент може себе реалізувати. Результат – велика кількість цікавих проектів, які зробили наш Студентський парламент відомим не тільки в рідному університеті, але й у багатьох інших вищих навчальних закладах, у тому числі і зарубіжних. СЕРЕД ПРОЕКТІВ СТУДПАРЛАМЕНТУ ІЖ: Благодійна акція «Подаруй дитині тепло» Танцювальний гурт КНУ з хіп-хопу «Honor et Gloria» Міс «Інституту журналістики»


32

СТУДЕНТСЬКЕ


33

ДОЗВІЛЛЯ


34

НАЦІОНАЛЬНИЙ ФЕСТИВАЛЬ МОЛОДИХ ВИДАВЦІВ ТА РЕДАКТОРІВ Названий на честь німецького першодрукаря Йогана Ґутенберґа, щорічно проходить в Інституті журналістики. Метою заходу є покращення комунікації між молодими гравцями книжкового ринку України. Кожен фестиваль насичений різноманітними заходами, участь в яких беруть українські та закордонні видавці, редактори, письменники, дизайнери, ілюстратори, каліграфи та люди інших професій, які причетні до книговидавничої справи. ФЕСТИВАЛЬ ДЛЯ ТИХ: • кого непокоять орфографічні помилки; • хто пристрасно чи платонічно любить читати (писати, купувати, колекціонувати, оглядати, отримувати) книжки; • хто знає хто такий видавець і редактор.


35

Штурмові загони Ґутенберґа

Щороку в рамках фестивалю проходить конкурс молодіжних та студентських проектів «Парад видавничих ідей» у таких номінаціях: • друковані ЗМІ; • електронні ЗМІ (сайти, портали, езіни, оффлайн-проекти); • книжкові видання; • альтернативні проекти (арт-книги, елементи книги, книжкові аксесуари). Серед постійних заходів — «Ніч у бібліотеці». Також у рамках фестивалю проводяться лекції, дискусії,висиавки,презентацыъ, майстер-класи. Кожен книголюб знайде щось для себе.


36

Щовесни у стінах інституту відбувається найграндіозніша подія для медійників – Журналістська весна. Зазвичай фестиваль триває кілька днів, традиційно він завершується концертом. До цієї масштабної події залучаються студенти, викладачі, випускники та навіть зарубіжні гості. Під час фестивалю проводиться справжнє різноманіття заходів: майстер-класи від успішних медійників, наукові конференції, флешмоби, тематичні проекти, концерти, театральні вистави та різні розважальні заходи. «Журвесна» не тільки дає можливість студентам обмінятися досвідом зі старшими колегами, але й стати ближчим


37

Журналістська весна

до світу інформації, особисто поспілкуватися з відомими постатями журналістики. Організаторами фестивалю зазвичай є студенти. В Інституті журналістики вже було проведено 46 фестивалів присвячених Журналістській весні. «Журвесна» – це не тільки грандіозна подія для студентів усіх напрямків, це унікальна можливість проявити себе!


38

Міс ІЖ Щороку, в Інституті журналістики розквітає найчарівніший конкурс весни – «Міс ІЖ». До участі в конкурсі запрошуються студентки всіх курсів та напрямків навчання. Кожного року правила конкурсу змінюються та доповнюються, незмінним залишається лише принцип – переможе найгарніша та найталановитіша. З 2011 року окремо проводиться голосування в Інтернеті за титул «Міс глядацьких симпатій». Для участі в конкурсі красуні проходять кастинг, де журі обирає найяскравіших претенденток на звання «Міс інституту журналістики», у фінал завжди потрапляють найкращі. Окрім титулу та звання «Міс ІЖ» дівчата-переможниці отримують особливий подарунок – кожного року він є сюрпризом. Зазвичай переможиця отримує ексклюзивну фотосесію та можливість пройти навчання у школі моделей.


39


40

театральна студія

Всього за три роки актив студії за підтримки Голови Профкому Миколи Кізя вже створив 4 постановки. Перша з них – вистава «Станція» - театральна пастка на 2 дії, як назвав сам автор Олександр Вітер, була дебютом на доволі високому рівні, чим засвідчила, що студія має право «на життя» і подальшу діяльність. Цікавий і напружений сюжет на межі реального і вигаданого та бажання студентів-акторів продемонструвати хороший рівень підготовки не залишили байдужими ні студентів, ні викладачів. Саме завдяки цій виставі про «Комільфо« заговорили не лише в Інституті, а й у головному корпусі університету.

«КОМІЛЬФО»

Наступні дві постановки можна назвати експериментальними. Спочатку Інститут журналістики побачив виставу-мюзикл «Новорічна казка» за власним сценарієм із піснями та масовими танцювальними номерами, у яких загалом взяло участь близько 40 чоловік. А вже за місяць, використавши кілька підготовлених номерів, разом з інститутською коман-


41

дою КВК був підготований концерт до Дня усіх закоханих. Та все ж після навіть досить вдалих експериментів, студія вирішила повернутися до власне театрального мистецтва і за кілька місяців глядачі побачили шалену комедію за сценарієм Наталії Уварової «Шахрайки». Історія двох дівчат, які вирішили «пограти» у лесбійок, щоб отримати гроші виявилася неочікуваною і викликала чимало як схвальних відгуків, так і критики. Та не зважаючи ні на що, театральна студія отримала вже своє визнання. І багато в чому завдяки тим студентам, які неодноразово брали участь у таких театралізованих дійствах. Наразі постійного складу акторів немає, адже щороку з’являються нові бажаючі проявити себе на сцені. Студія з радістю приймає усіх активних та креативних студентів, які бажають проявити себе не сцені.


42

«ЖУЖУЖУ» Перший випуск газети «Жужужу» вийшов 1 квітня 2011 року, що не могло не позначитися на внутрішньоредакційному процесі і концепції загалом. Видання позиціонує себе як газета набридливих журналістів, які висловлюють своє ЖУ з приводу різноманітних проблемних питань Інституту та його мешканців. Поштовхом до створення газети стало бажання заповнити прогалину у функціонуванні інститутської преси. Кусючі теми, інтерв’ю з викладачами, анонси халявних заходів та багато інших до ЖУті цікавих матеріалів шукайте в кожному випуску газети. Газета часто змінюється оскільки редакційна колегія шукає оптимальну форму для видання. Проте статті на проблемну тему, безумовно, лишаються, оскільки це є своєрідною фішкою «Жужужу». Видання розраховане на усіх студентів Інституту журналістики.

«ЯТЬ» Ідея газети виникла стихійно в уяві креативного колективу рівно о 18:24:57 в стінах кабінету 231. «Ять» - несе у собі заряд молодіжного позитиву і всю широту загадкової слов’янської душі. Газета орієнтована на студенів видавничих спеціальностей всієї України, молодих журналістів та дизайнерів, всіх, хто цікавиться видавничої справою. Тематика статей широка: переважають фахові матеріали, що містять поради молодим видавцям-редакторам-дизайнерам, новини у видавничій галузі, розкриття досвіду закордонних колег. Змістове наповнення добирається з огляду на загальну тему номеру. Тональність викладу інформації вільна, навіть дещо гумористична. Загальна редакційна політика – говорити цікаво та весело про серйозні та важливі речі, подавати фахову інформацію через актуальні та гострі матеріали, підіймати дискусійні теми.


і к ь с т н е д я у н т н С ида в

43

МОЛОДИЙ ЖУРНАЛІСТ Офіційно зареєстрована газету «Молодий журналіст» випускають під час журналістських практикумів групи із спеціалізацією «періодична преса». Усім редакційним процесом керує викладач. З його допомогою студенти визначають концепцію майбутнього видання, обирають редакційний колектив, розподіляють обов’язки і виконують поставлені завдання. Щотижня протягом відведеного часу на практикум збирається редакційна рада й обговорює результати роботи. Кожний номер «Молодого журналіста» відрізняється від попереднього не лише змістом та тематичним наповненням, а й зовнішнім виглядом. Групи студентів бачать газету по-своєму й обирають власний формат («Журналіст» виходить у світ форматом А3 та А4), визначають кількість сторінок та спрямування газети – від загальнонаціональної, громадсько-політичної до суто студентської, розважальної. Кожен наступний номер базується на аналізі власних та чужих помилок, відбувається пошук нових і актуальних тем.

СВІТ КОМУНІКАЦІЇ Журнал зареєстрований 13 червня 2000 року як навчальне періодичне видання. Щороку веселий та оригінальний, креативний та вмотивований колектив студентів спеціальності видавнича справа та редагування Інституту журналістики докладають усіх зусиль, щоб зробити кожен номер журналу цікавим як небайдужим спеціалістам, так і студентам інших спеціальностей. Цей проект спрямований на практичне застосування професійних умінь і навичок студентів з редагування, макетування, верстки та дизайну. Працюючи над кожним номером студенти мають можливість реально поринути у роботу редакції, планувати та готувати контент видання, розподіляти між собою обов’язки, чітко виконувати поставлені завдання. Випуски «Світу комунікацій» відрізняються за темами і рубриками, стилем подачі, редакційним складом, незмінними залишаються лише якість текстів, креативне оформлення та щире зацікавлення у створенні першокласного видання.


44


45

СТУДЕНТСЬКИЙ ПОБУТ


46

Гуртожиток Іногородні студенти Інституту журналістики мають можливість на час навчання в університеті мешкати у базовому гуртожитку №18, який розташований за адресою вул. Єреванська 14 Д. Гуртожиток 9-поверховий, коридорного типу, оснащений ліфтом. Стандартна кімната розрахована на двох, трьох або чотирьох мешканців. Серед додаткових переваг – вільний для відвідування тренажерний зал та пральня. В гуртожитках створені комфортабельні умови для того, щоб студенти почували себе як вдома. Кімнати укомплектовані необхідними меблями: ліжками, тумбочками,столом та стільцями. Правил проживання у гуртожитку небагато. Головні з них - не курити, не заважати іншим, не вживати алкоголь, не смітити та вчасно чергувати на кухні. Для забезпечення доступу студентів до управління устроєм в гуртожитку створена і діє студентська рада. Вона також відповідає за організацію різноманітних культурно-розважальних заходів. Таким чином, немісцевим студентам ІЖ створені всі умови для комфортного проживання, навчання та відпочинку.


47


48

Харчування Важка розумова праця на лекціях та семінарах часом забирає усі сили, тому для студента дуже важливо вчасно поповнити свій запас енергії. Для цього в ІЖ функціонують аж дві великі їдальні, та дві комфортабельні кав’ярні, які завжди готові забезпечити широкий асортимент якісної продукції та оперативне обслуговування. Вибір різноманітних гарячих та холодних страв і напоїв зможе задовільнити навіть найвибагливішого гурмана, а просторе приміщення і зручне розташування столів робить їдальню ІЖ не тільки місцем де можна смачно пообідати, але і приємно відпочити.


49

Бібліотека Бібліотека Інституту журналістики є галузевим відділом обслуговування Наукової бібліотеки імені М. Максимовича Київського національного університету імені Тараса Шевченка. Загальна площа бібліотеки – 1317,04 кв.м. і вміщає більше 120 студентів. На території бібліотеки розташований комп’ютерний клас, оснащений комп’ютерами, також у приміщенні бібліотеки встановлено 4 комп’ютери для роботи з автоматизованою бібліотечною системою Library. У бібліотеці Інституту щоденно працює абонемент, який забезпечує студентів всією необхідною літературою.


50

додаткова інформація про вступну кампанію http://univ.kiev.ua офіційний сайт КНУ імені Тараса Шевченка

http://univ.kiev.ua/ua/abit/contacts сторінка приймальної комісії

http://journ.univ.kiev.ua офіційний сайт Інституту журналістики

http://journ.univ.kiev.ua/abit інформація для абітурієнтів

http://www.facebook.com/IJKNU офіційна сторінка Інституту журналістики

http://vk.com/ijknu офіційна сторінка Інституту журналістики

http://vk.com/hostel_18 сторінка гуртожитку №18


51

Відбіркова комісія м. Київ, вул. Мельникова 36/1. Вхід з вулиці Пугачова. +3 (044) 481 44 74 (працюватиме з 1 липня 2014 р.) journselect@univ.kiev.ua

Секретаріат приймальної комісії: Проспект Глушкова 4е ( кабінети 4 – 6). +38 (044) 521-35-61 entrance.chief@univ.net.ua


Pytivnykij  

Путівник абітурієнта Інституту журналістики КНУ

Pytivnykij  

Путівник абітурієнта Інституту журналістики КНУ

Advertisement