Page 1

»7

U vra në përleshje me trafikantët

Përcillet me nderime në banesën e fundit Musa Skura E premte

25 janar 2013

Viti IX, Nr. 2880 Tel: 04 2 233 991 Fax: 04 2 233 998 Çmimi: 30 lekë • € 1.5

gazetametropol.com

Reagojnë bankat

Emrat e të dënuarve politikë që do të dëmshpërblehen Kredia për banesa pritet Ministria e Financave publikon tabelën e re me të përndjekurit që do të përfitojnë paratë e burgut

»5

të shkojë drejt uljes së normës së interesit »5

Legalizimet Emrat e rinj që marrin hipotekën »16-21

Kompensimet

Publikohen emrat e rinj të pronarëve që marrin lekët Pas vendimit të qeverisë zbardhet lista e pronarëve që përfitojnë fondet nga toka e zënë me ndërtime të paligjshme

»18

Kryeprokurori

Llalla: Organizatorët e 21 janarit janë amnistuar nga Parlamenti Në adresë të prokurorisë mbërrijnë përditë denoncime për pushtetarët: Arsyet e lëvizjeve të prokurorëve »10-11 Gossip

Meti i BB5

kafshohet nga modelja e huaj

• Bleona, e lumtur përkrah Ganiut, publikon fotot • Rovena Stefa kundër temperaturave • Noizy zbulon jetën e tij private »12-13

ALUIZNI publikon në dhe rastet kur ja at korrigjuar të dhën

Regjistrimi në ZRPP pasi të paguhet fatura në bankë

Ambasadori i SHBA takim me Topin

jenë Certifikata pasi të ët kompensuar pronar e tokës së zënë

»3

Politika shqiptare orientuese për bashkëkombësit Tryeza e opozitës

Krerët vendosin firmosjen e paktit parazgjedhor Dule vendos kushte: Koalicionin e pranoj nëse nuk përfshihet PDIU dhe aleanca Kuq e Zi. Pikat e pranuara nga palët »2

Opinion Nga Luan Kurti

Taksë e sheshtë apo progresive

»11

Nga Bejto Malo

Pikëpyetjet e reja të PS dhe PD për 23 qershorin »11


02

« politikë

Problematika në rrugë, sipas kampit socialist, lidhet para së gjithash me mungesën e koncepteve mbi ndërtimin e rrugëve sipas standardeve europine. Mbi një postatim të tillë Partia Socialiste organizoi dje një tryezë për sigurinë në rrugë. Në vlerësimin e kreut të Partisë Socialiste Edi Rama, problemet lindin që në konceptimin jo me standarde europiane të rrugëve dhe si pasojë sot vendi nuk ka 1 metër katror rrugë të certifikuar sipas standarteve të BE-së. Për këtë Rama akuzoi strukturat qeveritare se janë duke fshehur statistikat e vërteta të aksidenteve. Niveli aksidenteve dhe viktimat që prodhojnë ato është cilësuar në një tryezë të organizuar nga PS-ja për këtë problematikë, si një bilanc luftë ne kohë paqeje. “Shqipëria sot është vendi europian me numrin më të madh të vdekjeve në rrugë, në një kohë që ka numrin më të vogël të makinave në

E premte 25 janar 2013 •

Siguria në rrugë, PS tryezë për programin

Rama: Nesër në pushtet ulet numri i aksidenteve, projekti rrugë: 307 të vdekur nga aksidentet në vitin 2005, 335 të vdekur nga aksidentet në vitin 2012, 850 aksidente në rrugë në vitin 2005, 2030 aksidente në rrugë në vitin 2012, 875 të plagosur në vitin 2005; 2550 të plagosur në vitin 2012 - ky është bilanci i një situate ku duket sikur nga viti 2005 deri sot Shqipëria ka vazhduar një luftë që ashpërsuar”, - vuri në dukje kryetari socialist. Njëkohësisht, duke parë mënyrën se si ka funksionuar deri më tani ky sektor, Rama tregoi hapat që do të ndërmarrë qeveria e nesërme socialiste për përmirësimin e kësaj situate, e cila sipas tij lidhet edhe me tradhtinë kushtetuese që

Strategjia e PS-së Pikëzimi i dokumenteve, ndërtimi një qendre kombëtare kontrolli rrugor, shtimi edukimit në shkolla dhe ndërgjegjësimi qytetarëve janë pjesë e strategjisë që do të aplikojë PS-ja nesër në pushtet. Kështu, Partia Socialiste premton përgjysmimin e numrit të aksidenteve në rrugë në fund të mandatit të parë qeverisës. Socialistët akuzojnë qeverinë për nivel të lartë korrupsioni me fondet e parashikuara për ndërtimin e mirëmbajtjen e rrugëve. Madje, në tryezën e djeshme socialistët raportuan për shifra në rritje të aksidenteve në rrugë, duke raportuar nga 307 të vdekur në aksidentet në vitin 2005, në vitin 2012 kjo shifër është 335. Në tryezën e organizuar nga PS-ja ishin ftuar specialistë të fushës, të cilët paraqitën shifra dhe shkaqe të rritjes së aksidenteve. I pranishëm në këtë tryezë ishte dhe kryetari i grupit të punës për infrastrukturën Artan Lame, i cili deklaroi se PS-ja ka një strategji të qartë për përmirësimin e situatës rrugore në Shqipëri.

mban mbi shpatulla Policia e Shtetit. “Brenda dy vjetve të parë të ketë një ulje 20 për qind të numrit të aksidenteve dhe brenda mandatit të parë të realizojmë një ulje 50 për qind, një reformë të menjëhershme dhe rrënjësore të gjithë struk-

turës së Policisë së Shtetit, ku patjetër duhet reformuar rrënjësisht dhe struktura që merret me qarkullimin rrugor. Krijimi i një strukture auditimi nga pikëpamja e sigurisë rrugore në çdo rrugë nacionale”, - u shpreh Rama.

viti 2012

Zgjedhjet, Rama thërret krerët e majtë, diskutojnë për strategjinë

Ruajtja e votës, aleatët marrëveshje Tryeza miraton procedurën për koalicionin parazgjedhor

A

leatët e majtë do të nënshkruajnë një marrëveshje bilaterale me Partinë Socialiste për ruajtjen e votës në zgjedhjet parlamentare të 23 qershorit. Burime nga takimi i zhvilluar dje mes kryetarit të socialistëve dhe aleatëve të tij thanë se do të punohet për hartimin e një platforme të përbashkët opozitare, si dhe për përshpejtimin e strategjisë mbi të cilën do të përqendrohet marrëveshja për krijimin e koalicionit opozitar në zgjedhjet parlamentare. Në zgjedhjet e 23 qershorit pritet që numri i partive që do të jenë pjesë e këtij koalicioni të shkojë në 30. Këto ishin çështje e diskutuara dje në mbledhjen e aleatëve të majtë. Takimi Pas një periudhë relativisht të gjatë dhe pas kërkesash të njëpasnjëshme në adresë të kreut të PS-së Edi Rama, ky i fundit thirri dje aleatët e tij për të diskutuar lidhur me organizimin e opozitës në zgjedhjet parlamentare të 23 qershorit. Ky takim u zhvillua në selinë rozë dhe biseda e Ramës me aleatët u zhvillua për rreth 1 orë e 20 minuta. Në këtë takim morën pjesë kreu i PSD-së Skënder Gjinushi, ai i PDS-së Paskal Milo, kryetari i PSV ’91 Petro Koçi dhe kreut të PLD Spartak Ngjela. Në takim mungoi kryetari i PBDNJ-së Vangjel Dule, i justifikuar nga aleatët si një mungesë për arsye teknike. Përveç pikave të sipërpërmendura aleatët kërkuan që fryma e takimeve institucionale e miqësore të zhvilluara në Tiranë të përcillet edhe në strukturat e tyre nëpër rrethe. Gjithashtu në takim u kërkua intensifikimi i takimeve dhe shfaqja përpara popullit opozi-

Kushti i Dules PBDNJ-ja i adresoi PS-së një kusht të qartë nga i cili do të varet bashkëpunimi mes tyre. Konkretisht kjo parti i kërkon lidershipit socialist që të mos përfshijë në koalicion PDIU-në dhe AK-në. Dule i është referuar partisë “Drejtësi, Integrim dhe Unitet” dhe Aleancës Kuqezi, duke i bërë thirrje dhe partive të tjera që të mos bashkëpunojnë me forca të tilla. “Partia Bashkimi për të Drejtat e Njeriut mbetet e palëkundur në qëndrimin e saj për të mos bërë koalicion me parti që kanë probleme të rënda demokracinë dhe shtetin e së drejtës”, - deklaroi dje kreu i PBDNJ-së Vangjel Dule gjatë një prononcimi për shtyp. Sipas tij, PBDNJ-ja nuk do të bashkëpunojë me forcat politike që kanë probleme me vizionin europian, me demokracinë dhe shtetin e së drejtës. “Por kjo nuk do të jetë prioritet vetëm i PBDNJ-së, është një aspekt tejet negativ i jetës politike të vendit tonë, ku forca serioze politike, qeverisëse, siç janë PS-ja e PD-ja, flirtojnë për bashkëpunime me forca të tilla politike që cenojnë rëndë profilin europian të sistemit tonë politik dhe situatës politike”, - u shpreh ai.

tar së bashku me PS-në për të dhënë mesazhin e bashkimit. Qëndrimi Kryetari i PSD-së, Skënder Gjinushi, në përfundim të takimit bëri me dije lidhur me temat e diskutuara në këtë takim. “U diskutua mbi rrugën që do të ndjekë opozita shqiptare për të hyrë në fushatën elektorale për zgjedhjet e 23 qershorit. Ky është fillim i mbarë. Tashmë e rëndësishme është që opozita ka një plat-

formë bindëse. Më pas do të diskutohet edhe marrëveshja për formën e bashkëpunimit. Ka një marrëveshje për të realizuar fitoren në zgjedhje dhe një për të qeverisur vendin në zgjedhjet e ardhshme”, - vuri në dukje Gjinushi. Nga ana e tij kreu i partisë “Ligj dhe Drejtësi”, Spartak Ngjela, u bëri me dije se është vendosur të rritet spektri i partive të koalicionit. “Numri i partive pjesëmarrëse në koalicion ka arritur 30 dhe mund të rritet akoma.

Por çështja është te fushata elektorale. Çdo njeri duhet të dijë të bëjë fushatë elektorale dhe duhet të jetë krijues për mbrojtjen e votës. PD-së i kanë rënë aksionet, por ne duhet të ruajmë votat. Kemi bërë një skemë perfekte për ruajtjen e votës. Do të na duhet një marrëveshje bilaterale, që do ta bëjë kreu i PS-së me secilën parti. Është një frymë për fitore nga ky koalicion. Duhet të jesh i aftë të shfrytëzosh këtë mendim që ka opinioni se fitohet majtas”, - u

shpreh Ngjela. Sipas tij, duhet të fillojë një fushatë shumë e mirë në të gjitha poret e shoqërisë. Ndërkohë në vlerësimin e kreut të PSV ’91, Petro Koçi, është i rëndësishëm riaktivizimi i koalicionit me rreth 30 parti. Është mjaft i mirë për Shqipërinë, sepse ka të bëjë e objektivin për të fituar zgjedhjet. “Duke përputhur forcën organizative me numrin e nevojshme të partive në koalicion, nevoja e qytetarëve për ndryshim do të realizohet”, - deklaroi Koçi.

Vizita në nëntor

Klinton letër Ramës, vlerëson takimin Vlerësime për takimin dhe temat e diskutuara në takimin mes kryetarit të socialistëve dhe sekretares së shtetit Hilari Klinotn. Ishte kjo e fundit që përmes një letre dërguar Ramës jo vetëm që ka vlerësuar takimin, por nuk ka lënë pa e falënderuar për dhuratën simbolike, emblemën prej argjendi me shqiponjën dykrenore. Kreu i PS-së e ka bërë me dije një fakt të tillë në rrjetin social “Tuiter”, ku shkruan: “Kënaqësi fort e posaçme kur një ditë, për më tepër me shi, nis me një letër si kjo mbi tryezën e punës.” Gjithashtu kreu socialist ka bërë publike dhe përmbajtjen e kësaj letre. “I nderuar zoti Rama! Ishte një kënaqësi që u takuam në Tiranë. Jam e kënaqur nga diskutimet që patëm rreth Shqipërisë dhe lidhjeve historike mes dy shteteve tona. Ju falënderoj gjithashtu edhe për emblemën prej argjendi me shqiponjën dykrenore. Ky simbol i rëndësishëm shqiptar do të mbetet një kujtim shumë i mrekullueshëm i vizitës sime në Tiranë”, - shkruhej në letrën e sekretares së Shtetit Hilari Klinton. Më 1 nëntor 2012 sekretarja amerikane e Shtetit zhvilloi një vizitë zyrtare në vendin tonë në kuadër të 100-vjetorit të pavarësisë së Shqipërisë me ftesë të Kryeministrit Sali Berisha. Klinton kërkoi që qeveria shqiptare të luftojë korrupsionin, të punojë seriozisht për zgjedhjet dhe apelojë që partitë politike të bashkëpunojnë për të mirën e qytetarëve, që i kanë besuar me votë.


politikë • E premte 25 janar 2013

»

03

Leskaj vijon turin e inspektimeve, duke kërkuar masa konkrete

Pas denoncimit të KLSH-së Berisha shkarkon kreun e prokurimeve S hkeljet e zbuluara nga Kontrolli i Lartë i Shtetit në Komisionin e Prokurimit Publik të Ministrisë së Brendshme dhe ankimit për këtë proces kanë sjellë furtunë në kreun e Komisionit të Prokurimit, struktura më e lartë ekzekutive në këtë fushë. Dje qeveria me propozim të Kryeministrit Berisha mori vendimin për të shkarkuar Edi Spahon, i cili ka mbajtur postin e kryetarit të Komisionit të Prokurimit Publik, dhe zëvendësimin e tij me zëvendëskryetaren e këtij institucioni Lealba Pelinku. Por lëvizjet në këtë institucion qendror dhe fuqiplotë për sa i përket prokurimit publik kanë prekur dhe anëtarët e tjerë. Kështu, Elton Lula dhe Klodi Beja janë shkarkuar nga detyra dhe në vend të tyre janë emëruar Vilma Kruja (Kadesha) dhe Denis Martopulla. Duket se kjo lëvizje ka ardhur pas shkeljeve të fundit që janë evidentuar nga Kontrolli i Lartë i Shtetit në këtë fushë. KLSH-ja, duke kontrolluar mënyrën se si Ministria e Brendshme realizonte tenderat, zbuloi shkelje me pasoja të rënda që Komisioni i Prokurimit brenda këtij organizmi i ka shkaktuar Buxhetit pas shpalljes si fitues të disa firmave private në mënyrë të padrejtë. Auditimi është kryer gjatë muajve të verës 2012, duke pasur në fokus të gjithë dokumentacionin e realizimit të prokurimeve nga 1 janari 2011 deri në gusht 2012. Drejtoria e Përgjithshme e Zhvillimit të Prokurimeve të Përqendruara në Ministrinë e Brendshme, në cilësinë autoritetit kontraktor, në disa procedura prokurimi ka kualifikuar në përputhje me rregullat e prokurimit disa operatorë ekonomikë, të cilët kanë paraqitur ofertat e tyre në vlera më të vogla se operatorët e tjerë pjesëmarrës. Disa operatorë të tjerë pjesëmarrës në tender të interesuar për të dalë fitues kanë paraqitur ankim administrativ pranë Komisionit të Prokurimit Publik (KPP) për këto procedura. Sipas KLSH-së, këtu nis procesi tjetër i shpalljes së fituesve në mënyrë të padrejtë. Nga vlerësimi i dokumentacionit të shqyrtimit administrativ të këtyre ankesave të marra nga Ministria e Brendshme dhe sistemi elektronik i prokurimeve të Agjencisë së Prokurimit Publik, rezultoi se KPP-ja ka vepruar në kundërshtim me rregullat e prokurimit publik, sepse ka skualifikuar në kundërshtim me rregullat e prokurimit operatorët ekonomikë që kanë paraqitur ofertat në vlera më të ulëta. Për pasojë, në zbatim të këtyre vendimeve të KPP-së, të cilat sipas pikës 2, neni 19/1 të ligjit nr. 9643, datë 20.11.2006 “Për prokurimin publik” janë administrativisht përfundimtare;

LRI organizon tryezë të rrumbullakët

Ilir Meta: “Arsimim për punësim” sfida e LSI-së

autoritetet kontraktore, reparti ushtarak nr. 1030, Poshnjë, dhe reparti ushtarak 1001, Zall-Herr, mbi këtë bazë kanë lidhur kontratat me operatorët ankimues (fitues sipas vendimeve të KPP-së), duke i shkaktuar buxhetit të shtetit dëm ekonomik në vlerën 225.6 milionë lekë, respek-

tivisht 163.8 milionë lekë në procedurën e prokurimit për “Shërbimin e gatimit dhe shpërndarjes së ushqimit (katering) për repartin ushtarak 1030, Poshnjë” dhe 61.8 milionë lekë në procedurën e prokurimit për “Shërbimin e gatimit dhe shpërndarjen e ushqimit për repartin ushtarak

1001, Zall-Herr. Nisur nga kjo, KLSH-ja ka depozituar kallëzim penal pranë prokurorisë së rrethit gjyqësor të Tiranës për konsumim të figurës së veprës penale “shpërdorim detyre”, neni 248 i Kodit Penal të RSH-së, për kryetarin e Komisionit të Prokurimit Publik dhe anëtarët e këtij Komisioni.

Lëvizja Rinore për Integrim ka organizuar një tryezë të rrumbullakët me temën “Praktikat e punës në shërbim të studentëve për trajnim profesional”. Në takim u theksua se praktikat e punës janë programe që u shërbejnë studentëve për trajnim profesional. Në fjalën e tij Ilir Meta deklaroi se deviza e LSI-së për arsimin është ‘Arsimim për punësim’. Sipas tij, kjo duhet të jetë një devizë e të gjithëve, sepse gjithçka duhet të jetë në funksion të tregut të punës dhe i gjithë edukimi dhe formimi profesional duhet t’i shërbejë një pune të sigurt në të ardhmen dhe ndërtimit të një jete të sigurt përmes punës dhe aftësive profesionale. “Unë mendoj se duhet një partneritet midis qeverisë, universitetit, madje në rastin e praktikës së punës unë do të thosha universiteteve, qeverisë dhe biznesit. Sepse unë besoj se vetë universitetet duhet të jenë vetë të interesuara për t’u realizuar praktikat e punës në mënyrë efektive dhe njëkohësisht vetë universitetet duhet të jenë të interesuara që një student që përfundon për inxhinieri mundësisht të gjejë sa më parë një vend pune”, - tha Meta. Sipas tij, biznesi ka një rol mjaft të rëndësishëm, pasi 80 për qind e ekonomisë është ekonomi e bazuar në sipërmarrjen private, sipërmarrjen e lirë. “Kjo është shumë e rëndësishme, dhe kjo mund të realizohet nëpërmjet memorandumeve apo marrëveshjeve me dhomat e tregtisë, të cilat janë të ndryshme. Njëkohësisht për sa i takon qeverisë mendoj se kjo është më e thjeshtë për sa u takon intershipeve në institucione zyrtare, në ministri, në ndërmarrje apo institucione të tjera publike, duke pasur në konsideratë specifikën e çdo fushe”, - tha Meta. Sipas kryetarit të Lëvizjes Socialiste për Integrim, duhet punuar shumë në drejtim të legjislacionit, që kjo të mos mbetet thjesht e bazuar në vullnetin e mirë të një forumi rinor apo të një force të caktuar politike. Ai e vuri theksin në përmirësimin e legjislacionit që garanton praktikat e punës, që natyrisht do të avancojë përmes shembullit konkret. Lideri i LSI-së tha se ky debat i iniciuar nga LRI-ja, pavarësisht se është i pari debat publik, është një iniciativë më e hershme. “Si debat mendoj se do të vazhdojë dhe shumë nga idetë që po jepen këtu pa asnjë diskutim do të na ndihmojnë për të konturuar disa propozime, të cilat do të bëjnë të mundur për të vendosur mbi baza reale konkrete praktikat e punës”, - tha ai.

Reagon vajza e Kryeministrit

“Rama të tregojë të vërtetën për tokën në Dajt”

Arvizu takon Topin për zgjedhjet dhe rajonin

Shqipëria udhërrëfyese për bashkëkombësit jashtë kufijve Ambasadori i SHBA-ve në Tiranë, Aleksandër Arvizu, i shikon qëndrimet e politikës shqiptare mbi rajonin si një pikë kryesore të sjelljes së shqiptarëve jashtë kufijve. “Lidershipi drejtues i Shqipërisë duhet të jetë pishtar udhërrëfyes për shqiptarët jashtë kufijve. Politikanët duhet të japin shembuj pozitivë për ta bërë sa më mirë rolin e modelit pozitiv për gjithë shqiptarët etnikë”, - tha ai pas takimit me kreun e FRD-së Bamir Topi. Biseda e zhvilluar në selinë e kësaj partie u përqendrua në ngjarjet në Preshevë dhe afrimin e zgjedhjeve. Për ambasadorin amerikan shqiptarët duhet të fokusohen në rritjen e mirëqenies dhe standarteve të jetesës, ndërsa debatet e

ngritura mbi territoret jashtë kufijve i ka cilësuar “retorika boshe nacionaliste”. Po ashtu ambasadori amerikan e quajti dialogun Prishtinë- Beograd si të nevojshëm e që duhet inkurajuar. Ndërkohë ai ka theksuar se SHBA-të janë në mbështetje të integrimit të Shqipërisë në BE, ashtu siç dhanë mbështetjen në anëtarësimin në NATO. Nga ana tjetër Topi është shprehur se situata në Preshevë është e papranueshme dhe se Serbia duhet të respektojë të drejtat e komunitetit shqiptar. “Shqipëria gjithashtu ka mundësi të luajë një rol kyç në ruajtjen e ekuilibrave rajonalë”, - tha ai. Ndërkohë për të roli i Shqipërisë duhet të jetë ai i orientimit të politikave në shërbim të

shqiptarëve kudo ndodhen. Gjithashtu kryetari i FRD-s është shprehur se influenca dypartiake në politizimin e Komisionit Qendror të Zgjedhjeve është përgjegjësi e dy partive të vjetra – PD-së e PS-së. Për Topin është përgjegjësi e dy partive hartimi i këtij sistemit zgjedhor, i cili deformon votën dhe vullnetin e qytetarëve. “Megjithatë, u bëj thirrje qytetarëve të shkojnë në zgjedhje dhe të hedhin votën e tyre pa paragjykuar administrimin e saj”, - përfundoi Topi.

Vajza e Kryeministrit Berisha u është kundërpërgjigjur akuzave të PS-së, duke dhënë një tjetër kundërargument. Blerja e tokës në Dajt prej bashkëshortes së kreut socialist është vënë në qendër të polemikave. “Toka në Dajt në të cilën Rama po ndërton sarajet e tij me një gjatësi 57 m linear, është shumëfish më e shtrenjtë”, - ka thënë Argita Malltezi në një deklaratë për mediet. Sipas saj, para shumë vjetësh toka në zonat më të thella të Shqipërisë ka pasur çmim disa herë më të lartë se shifra prej 2 dollarë m2, sa ç’është dhe fatura që është paguar për sipërfaqen e blerë në parkun e Dajtit. Gjithashtu ajo i kërkon përsëri kreut të selisë rozë që të bëjë transparente faturat (që për të arrijnë në 1 milion euro investim) e ndërtimit të pallatit, të cilin PD-ja e konsideron si pronë të bashkëshortes së tij Linda. “Rama për të mbuluar shkeljet në leje ndërtimesh dhe aferat kur ishte kryetar bashkie kërkon të vërë shenjën e barazimit me aktivitetin tim të ligjshëm dhe krejtësisht transparent”, - thotë ajo më tej në letrën e saj. “Duke bërë të tilla paralelizma Rama bëhet akoma më shumë qesharak dhe i pabesueshëm. I gjithë sulmi i opozitës kundër aktivitetit tim privat, transparent e ligjor është një mënyrë për të dezinformuar publikun dhe për t’iu shmangur shkeljeve dhe përgjegjësisë ligjore të zotit Rama”, - përfundon letra. Prej disa javësh në medie PS-ja dhe PD-ja kanë nisur lojën e replikave. Nga njëra anë PS-ja bën llogarinë e të ardhurave të familjarëve të Kryeministrit, në anën tjetër këta të fundit llogaritin pronat dhe shpenzimet e çiftit Rama.


04

« sociale

E premte 25 janar 2013 •

Nuk ka klinika të licencuara për ndërprerje shtatzënie

Pipero: Klinikave private do t’u hiqet licenca, nëse bëjnë aborte Erta Bode

Ç

do klinikë private që do të kryejë aborte do t’i hiqet licensa e përdorimit të biznesit vetjak. Ky ka qenë ultimatumi që drejtori i politikave pranë Ministrisë së Shëndetësisë, Pëllumb Pipero, ka dhënë për çdo abort që do të kryhet në klinikat private. Sipas tij, në Tiranë nuk ka asnjë klinik private të licensuar për kryerje abortesh. “Klinika e vetme që është e licensuar për ndërhyrje për të ndërprerë shtatzëninë i mbaron afati më 3 shkurt 2013”, - tha Pipero. Duke marrë shkas nga foshnja e abortuar dhe e braktisur në kazanët e plehrave, Pipero bëri të ditur se, pasi të mbarojë procesi hetimor, MSH do të urdhërojë e licensës për mjeket dhe për bizneset e tyre, duke theksuar se mjekja që ka kryer abortin në fjalë s’ishte e licensuar për atë ndërhyrje. Pipero tha se i njëjti vendim do të merret mbi çdo klinikë që do identifikohet një kryerje aborti, duke shpjeguar se MSH do të ngrejë grupet e punës për të mos lejuar më asnjë mjek të abuzojë me ligjin brenda mureve të klinikës së tij. Ai deklaroi se pas përfundimit të

afatit të licensës më 3 shkurt 2013 të së vetmes klinikë private që është e licensuar për abortin, nuk do të ketë më asnjë klinikë të licensuar. Tani do të jetë e detyrueshme si për mjekët, ashtu dhe për nënat që ndërprerja e shtatzënisë të bëhet vetëm në spitale dhe maternitetet publike. Situata e oberteve në Shqipëri ka rezultuar problematike, duke u rritur numri aborteve. Shqetësues

ka qenë edhe aborti selektiv. E vetmja mundësi kur do të kryhet ky abort është vetëm nëse fetusi pas analizave dhe kontrollit të mjekëve rezulton me problem, dhe atëherë nëna ka të drejtë t’i nënshtrohet abortit. Gjithashtu edhe nëse shtatzënia ndikon negativisht në shëndetin e nënës, duke rrezikuar jetën e saj, është i lejueshëm aborti edhe pas periudhës së përcaktuar nga ligji.

Unifikimi i fondeve për spitalet pranë ISKSH

MSH kritikon spitalet rajonale Tavo: Të mbajnë më shumë përgjegjshmëri Ministria e Shëndetësisë ka kërkuar që spitalet rajonale të mbajnë më shumë përgjegjësi. Për autonominë e spitaleve ministri i Shëndetësisë, Vangjel Tavo, ka thënë se janë në projekt hapat për unitetin e spitaleve nga Institucioni i Sigurimit dhe Kujdesit Shëndetësor. Koshient për të gjitha rastet që spitalet rajonale referojnë drejt spitaleve të Tiranës, MSH u ka kërkuar atyre të mbajnë përgjegjësi në punën e tyre. Në konferencën e zhvilluar për autonominë e spitaleve Tavo ka gjetur rastin të kritikojë spitalet rajonale. “Spitalet rajonale duhet të ofrojnë shërbime më të mira në përputhje me nevojat e komunitetit, duhet të

“Në Tiranë pas mbarimit të afatit të licensimit të së vetmes klinikë private për kryerjen e aborteve më 3 shkurt 2013 nuk do të ketë më asnjë klinikë të licensuar për aborte.”

AMC, e para me certifikatë ISO të trefishtë për cilësinë, mjedisin dhe shëndetin e sigurinë AMC është operatori i parë celular në Shqipëri që pajiset me një certifikim të trefishtë për Sistemin e Integruar të Menaxhimit, për cilësinë, mjedisin si dhe shëndetin e sigurinë në punë. Kjo arritje vjen si rezultat i përpjekjeve të të gjithë kompanisë për të zhvilluar dhe implementuar këtë sistem. Të tre certifikatat të mbështetura në ISO 9001 për Cilësinë, ISO 14001 për Mjedisin dhe OHSAS 18001 për Shëndetin dhe Sigurinë, u lëshuan pas një auditi ndërkombëtar të finalizuar në vitin 2012. “Përpjekjet e skuadrave përgjegjëse për zbatimin dhe funksionimin e Sistemit të Integruar të Menaxhimit, si dhe kontributi i përhershëm i të gjithë punonjësve, na solli në suksesin e këtij hapi përfundimtar”, thotë znj. Ornela Bego, Menaxhere e Marrëdhënieve të Korporatës në AMC. Gjithashtu, certifikimi i trefishtë vërteton angazhimin e AMC për t’u garantuar cilësi maksimale të gjithë abonentëve, partnerëve në biznes dhe punonjësve. Certifikata ISO 9001, gjithashtu e njohur si standardi i cilësisë, është një garanci që konsumatori do të marrë kurdoherë produkte dhe shërbime të cilësisë më të lartë. Ky parim përputhet më së miri me aktivitetin e AMC, ku në fokus vendoset abonenti. Certifikata ISO 14001, gjithashtu e njohur si standardi i gjelbër, është një tjetër hap drejt një strategjie të qëndrueshme dhe afatgjatë. Ky certifikim është gjithashtu provë se AMC mat, vlerëson, kontrollon dhe në mënyrë të vazhdueshme, pakëson impaktin e mundshëm mjedisor nga të gjitha aspektet e veprimtarisë së saj. Ky angazhim ka dhënë sakaq rezultate pozitive, duke përfshirë zvogëlimin me 27% të lëshimit të dioksidit të karbonit, pakësimin me afro 5% të konsumit të letrës, si edhe pakësimin e konsumit të karburantit dhe energjisë në kompani. Certifikata OHSAS 18001 për Shëndetin dhe Sigurinë është një vlerë që shkon krah për krah me filozofinë gjithëpërfshirëse të kompanisë. Mbrojtja e shëndetit dhe sigurisë së punonjësve është një nga përgjegjësitë parësore të skuadrës menaxhuese. Marrja e certifikatës OHSAS 18001, është provë se sistemin i integruar i menaxhimit kontrollon dhe përmirëson kushtet e shëndetit dhe sigurisë në punë, duke minimizuar cdo rrezik të mundshëm. AMC e konsideron këtë çast si pikën e përmbushjes së një objektivi madhor, teksa kompania përparon drejt realizimit të arritjeve të reja në dobi të abonentëve shqiptarë, partnerëve të kompanisë dhe punonjësve të saj.

Policia: Është autori i plagosjes te “Vasil Shanto”

Djali i ambasadorit në Arabi shpallet në kërkim për plagosje

ketë më shumë përgjegjshmëri dhe transparencë, të hartohen dhe zbatohen paketat e shërbimeve, të respektohet sistemi i referimit, pasi e kam theksuar disa herë që spitalet rajonale nuk duhet vetëm të referojnë raste në Tiranë, por t’i shkojnë përgjegjësisë deri në fund”, - tha ministri. Investimet e realizuara në vite e kanë bërë sektorin spitalor tepër të kushtueshëm, duke zënë 12-13% të shpenzimeve për shëndetësinë. “Unifikimi i fondeve për financimin e spitaleve pranë ISKSH dhe kontraktimi i spitaleve nga ky Institut është një parakusht që krijon mundësi për funksionimin e spitaleve si entitete autonome”, -deklaroi Tavo.

Sarandë, bllokohet plotësisht rruga në Piqeras

Rrëshqitja e dherave rëndon qarkullimin Avancon shembja e asfaltit në këtë rrugë Gjendja e rrugës kombëtare nga Borshi në Lukovë rëndohet edhe më tepër pas vështirësive që ka pasur në qarkullimin e automjeteve një ditë më parë. Shkak janë bërë rrëshqitjet masive në më shumë se 10 segmente, që mendohet se kanë sjellë shirat e rrëmbyeshme. Në fshatin Piqeras, rruga ka qenë e kalueshme vetëm për autoveturat dje dhe krejtësisht e pakalueshme nga automjetet e tonazhit të rëndë. Në hyrje dhe dalje të fshatit Piqeras kanë ndodhur çarje masive të asfaltit dhe rrëshqitje të formacioneve masive dherash në shtrirje 50 deri 60 metra në vijë lineare dhe në thellësinë të paktën një metër. Nga komunikimi me kryekomunarin e Lukovës,

Vladimir Kumi, ai konfirmoi se situata është rënduar edhe më tepër. Pas shirave të natës rruga në këtë segment është bërë e pakalueshme për çdo lloj automjeti, duke penguar kështu qarkullimin e tyre. Mësohet se autobusët e transportit urban Vlorë–Sarandë e anasjelltas sot kanë ndryshuar drejtimin, duke mos kaluar nga rruga e Bregdetit, por nga Gjirokastra. Burime nga nënprefektura e Sarandës thanë se kjo situatë bllokuese dhe nevoja për rehabilitim të shpejtë dhe rikthim në funksion të plotë të rrugës së Bregdetit ka çuar nënprefektin Gjergji Mano në Tiranë në një takim të posaçëm me zëvendësministrin e brendshëm Ferdinant Pone.

Policia e Tiranës shpalli dje në kërkim djalin e ambasadorit shqiptar në Emiratet e Bashkuara Arabe, pasi dyshohet se është autori i plagosjes së 23-vjeçarit Martin Nanaj, ngjarje që ndodhi mbrëmjen e së mërkurës në kryeqytet. Burimet policore thanë se nga hetimet e deritanishme ka rezultuar se i riu nga Fieri është plagosur me armë zjarri nga 24-vjeçari Aglind Bejko, i cili është shpallur në kërkim. Aglind Bejko është djali i ambasadorit të Shqipërisë në Emiratet e Bashkuara Behar Bejko. Ndërkaq 23-vjeçari Martin Nanaj u plagos me një plumb në këmbë në orët e vona të së mërkurës në rrugën “Vasil Shanto” në Tiranë. Ai është dërguar në Spitalin Ushtarak, ku po merr ndihmën e nevojshme mjekësore.

Sipas policisë, dy të rinjtë u fyen me fjalë për motive banale në një lokal në zonën e “Vasil Shantos” dhe më pas Bejko ka nxjerrë një pistoletë dhe e ka qëlluar në këmbë të riun nga Fieri. Duke iu referuar edhe dëshmisë së të plagosurit, policia e kryeqytetit ka dalë në konkluzionin se plagosja nuk ka qenë e planifikuar, por krejt e çastit. Ndërkaq nga të dhënat e deritanishme të policisë mësohet se nuk është hera e parë që Aglind Bejko përfshihet në sherre banale mes të rinjsh. Në vitin 2009 ai u ndalua nga policia pasi ishte përfshirë në një përplasje me armë mes dy grupesh të rinjsh në Tiranë, por më pas u la i lirë. Ndërkaq ende nuk ka pasur ndonjë reagim nga ambasadori Behar Bejko për shpalljen në kërkim të të birit.


ekonomi • E premte 25 janar 2013

BSH: 2012, standarde të shtrënguara për kredinë për biznese dhe individë

Kredia për banesa, pritet lehtësim Bankat më optimiste për tremujorin e parë 2013, shtim kërkese nga individët Brikena Dervishaj

T

remujori i parë i këtij viti pritet të ketë kushte më pak të shtrënguara për dhënien e kredive të reja për blerje banese nga individët, por edhe kredi konsumatore. Ky është një prej rezultateve të vrojtimit të Bankës së Shqipërisë, e cila ka publikuar të dhënat për fundvitin e kaluar dhe pritshmëritë për këtë tremujor të parë të 2013. Bankat, sipas këtij vrojtimi, presin të lehtësojnë standardet për dhënien e kredive të reja për individët, si për atë për blerje banese, ashtu edhe për kredinë konsumatore. Nisur edhe nga fakti se dhënia e kredive të reja për këta konsumatorë ka qenë me pikatore, të paktën dy vitet e fundit, më shumë optimizëm, pritet këtë vit. Një tjetër faktor është edhe ngërçi në ndërtim, që ka sjellë një ulje të çmimeve të shitjes së apartamenteve dhe trojeve. Pritjet e bankave për kërkesën e individëve, në tremujorin e parë janë më optimiste se vlerësimi për të në tremujorin e katërt 2012, por janë në rënie në krahasim me pritjet e shprehura në vrojtimin e kaluar. Bizneset Më e zymtë duket situata për bizneset. Për tremujorin e parë të vitit 2013 ekspertët e bankave presin që standardet e kredisë për bizneset të shtrëngohen. Balanca neto e pritjeve shënoi vlerën -11.0%. Standardet e kredidhënies pritet të shtrëngohen si për kreditë, dhënë sipas madhësisë së biznesit (NVM dhe të mëdha), ashtu dhe sipas qëllimit të përdorimit të kredisë (kapital qarkullues apo investime fikse). Në total, ekspertët e kredisë presin rënie të kërkesës për kredi gjatë tremujorit të parë të vitit 2013. Bazuar në madhësinë e biznesit,

300 milionë lekë

Banka e Shqipërisë raporton për një rritje të huave të humbura, që arrin në 300 milionë euro, ndërsa është vënë re një reduktim i kredive që klasifikohen si të dyshimta. Në total, huatë me probleme në fund të tetorit ishin 129.62 miliardë lekë, nga 121.61 miliardë lekë në fund të shtatorit 2012.

22,7 për qind

Në total, niveli i kredive me probleme ka arritur 22.7% në fund të tremujorit të tretë 2012, nga 21.17% që ishte në fund të tremujorit të dytë dhe 22.4% që rezultoi në fund të gushtit të vitit të kaluar. Huatë me probleme kanë vijuar trendin e tyre rritës me shpejtësi që nga viti 2008.

NR. DOS EMER MBIEMER ATESI VKM 12278 BARI BALLIU FEZO 61 3098 GJON NDOCAJ LAZER 61 20559 ASTRIT QORRI RUZHDI 99 17780 ILIRJAN MANUSHI SHEFQET 99 16201 PETRO SAMARA SHYQYRI 99 2301 BESNIK ALIJA RUZHDI 135 11754 ROLAND BOLLANO THODHORI 196 19354 YMERLI HARHULLA SHAQIR 196 17315 LADOVIK VUKA NDOK 196 8001 KOSTA RIZO JANI 196 16742 MYFIT TOPI ILMI 230 3548 SKENDER AL BEGU FAIK 268 14458 PELLUMB LAMAJ ARIS 268 19019 NIKOLLA LEZO MIHAL 297 1810 MARK BRUNGA GJIN 297 16387 BESNIK CELAJ CELO 363 8339 QAZIM METANI REXHEP 363 7608 PERPARIM ALI ABEDIN 382 6506 LULE AJAS QAMIL 390 986 AQIF MAHMUTI DAMAN 457 4490 SHEFQET BACANI BAJRAM 457 18761 DILAVER PREMTAJ RAPO 457 14243 ALI KRASNIQI XHELIL 691 9571 SPIRO ANDONOPULL THANAS 691 489 BARJAM MERKOJ IDRIS 691 8220 BEJO KALAJ SHAQIR 691

Faktorët, kreditë e këqija dhe situata makroekonomike Faktorët me kontributin kryesor në shtrëngimin e standardeve të kredisë për bizneset, gjatë tremujorit të katërt të vitit 2012 ishin problemet specifike të sektorit ku zhvillon aktivitetin ndërmarrja, gjendja e huave me probleme në sistemin bankar dhe situata makroekonomike në vend. Për kreditë dhënë individëve, faktorët që kontribuan në shtrëngimin e standardeve janë: gjendja e kredive me probleme, gjendja financiare e individëve dhe zhvillimet në tregun e pasurive të paluajtshme. Kushtet nëpërmjet të cilave bankat kanë zbatuar politikën shtrënguese të standardeve

kërkesa për kredi pritet të jetë e ulët nga ndërmarrjet e mëdha. Sipas qëllimit të përdorimit të kredisë, kërkesa pritet të jetë e ulët për kreditë me qëllim financimin e investimeve fikse. Kredia sipas monedhës Bankat do të operojnë me

për kreditë dhënë bizneseve janë: rritja e kërkesës për kolateral, në raport me madhësinë e huasë, zgjerimi i marzhit mesatar dhe atij për kreditë me rrezik. Për individët, politika shtrënguese është zbatuar nëpërmjet uljes së madhësisë së kredisë së akorduar dhe rritjes së kërkesës për kolateral. Kërkesa për kredi nga bizneset vlerësohet të jetë rritur ndjeshëm në tremujorin e katërt të vitit 2012, veçanërisht ndikuar nga kërkesa për kredi e ndërmarrjeve të vogla dhe të mesme. Kërkesa neto e individëve për kredi ka vijuar të jetë negative edhe gjatë këtij tremujori, ndikuar kryesisht nga rënia e kërkesës për kredi për blerje banese.

rritje të normave të interesit për kredinë në monedhën vendase lekun dhe ulje për kredinë e dhënë në monedhat e huaja. Sipas vrojtimit, sa i përket pritjeve për normën e interesit për tremujorin e parë të vitit 2013, bankat presin rritje të normës për kredinë në

monedhën vendase dhe ulje për kredinë në valutë. Pyetjes se si e presin ritmin e kreditimit në lekë dhe në valutë për tremujorin e ardhshëm, bankat i janë përgjigjur në rritje për të parin dhe në rënës për të dytin, duke filluar nga tremujori i tretë i vitit 2012.

Pagesa e radhës për 72 ish-tëdënuarit politik 3667 BANI SHEBEKU MITI 707 2711 ISUF SALLA SULEJMAN 707 3991 BASHKIM LLESHI HYSEN 707 3693 ILIR BEQARI BAJRAM 707 15298 DINO JACE SAFET 714 14454 SADRI MATMUTAJ AVNI 714 18356 VEIS HOXHAJ ABAS 714 11472 GEZM HAMIT QANI 714 17663 GAZMEND HAMITI HAXHI 714 14563 MIHAL MANO KRISTO 714 9987 SHABAN DERVISHAJ BAJRAM 714 10374 BEQIR XHEPA RAMAZAN 714 1325 LULZM MISHTARI JANI 784 11712 MANUSH NANXA MYSLIM 784 12243 ZEF BUSHGJOKAJ NDUE 784 13778 FRAN SHKRELI KOL 784 7663 RAMAZAN HASANI NAZIF 784 18052 HYSNI SEFA RAMAZAN 1015 13138 NDREK PJETRI MHILL 1015 13646 TONIN DEMA GASPER 1015 447 STEFAN SHANI MIHO 1015 16210 YMER MYRTJA SELIM 1015 15523 ILIA KUCO VASIL 1015

15750 MEHMET SELIMAJ ALI 1069 12997 HULSI CAUSHAJ ALI 1069 1019 GANI ALI NUREDIN 1147 297 MEHMET ALIJA QERIM 1147 5128 AHMET DACI SHERIF 1147 1423 ALI FRAKULLI NASIB 1147 8403 NAIM LICO SHYQYRI 1147 MUHARREM PROTODUARI SAKO 1231 892 3989 JORGJI MECI MITRE 1259 1516 ARIF BEU RIZA 1259 8486 ZENEL UKPERAJ BISLIM 1699 2465 AFRIM SELIMLLARI XHAFER 1699 4076 EDMOND BUBEQI FADIL 1699 4564 XHUMA SHAKE HYSEN 1699 362 VASIL KRISTO JANI 1699 5357 GJETO NDOJ NDUE 1699 9160 MUSTAFA XIBRAKU ALI 1699 2605 ABAZ BERHAMI JAKUP 1699 6558 ODHISEA BUZOPULLO THEOFAN 1699 2537 AVNI TURHAN DEMIR 1699 2366 DASHAMIR SHEHU MUSA 1699 7606 ANASTAS DHAMI KLIME 1699 10011 GJERGJ DOCI ZEF 1699

»

05

financat Importet ranë 3.1%

INSTAT: Dhjetor, eksportet rriten 8.6 për qind Importet gjatë muajit dhjetor shënuan rënie të fortë me 16.3 për qind ndaj të njëjtës periudhë të vitit 2011, duke dhënë sinjale akoma më të forta për dobësimin e kërkesës së brendshme në vend. Sipas të dhënave të Institutit të Statistikave, në total për vitin 2012 importet pësuan një rënie vjetore me 3.1%. Eksportet vijuan tendencën rritëse gjatë dhjetorit, me përmirësim 8.5% kundrejt të njëjtit muaj të vitit 2011. Në total, për vitin 2012 eksportet shqiptare arritën vlerën e afro 214 miliardë lekëve, me një rritje vjetore 8.6%. Për muajin dhjetor, deficiti ra me 26.7% kundrejt dhjetorit 2011, teksa kapi vlerën prej 28,8 miliardë lekë, por shënoi rritje prej 9.4 për qind krahasuar me nëntorin. Muaji dhjetor dhe gjithë viti 2012 nuk sollën ndryshime të rëndësishme në strukturën e partnerëve tregtarë, ku vendet e Bashkimit Evropian vazhdojnë të mbizotërojnë. Për vitin 2011, eksportet shqiptare u dominuan nga grupi “Minerale, lëndë djegëse, energji”, që zinte mbi 35% të vlerës totale. Ekonomia shqiptare ka një varësi të fortë ndaj importeve dhe është vetëm hera e dytë në 12 vitet e fundit që ato bien nga viti në vit.

Takim me Haxhinaston

BB mbështetje për investimet në energjetikë Banka Botërore do të vijojë mbështetjen financiare për të realizuar investimet në objektet e prodhimit të energjisë elektrike që administrohen nga KESH sh.a., me qëllim parësor sigurimin e energjisë dhe diversifikimin e saj si pjesë e strategjisë së qeverisë. Kjo është një nga temat e diskutimit gjatë takimit të ministrit të Ekonomisë, Edmond Haxhinasto, me misionin e Bankës Botërore për sektorin e energjisë elektrike, kryesuar nga znj. Kseniya Lvovsky, Menaxhere e Zyrës së BB-së në Tiranë. Në takim u diskutua problematika aktuale në sektorin e energjisë elektrike, mënyrat e bashkëpunimit afatgjatë mes qeverisë dhe BB-së, për t’u përballur me sfidat dhe risqet jo të pakta me të cilat po ndeshet dhe do të ndeshet sektori i energjisë elektrike në të ardhmen. Palët do të hartojnë një Program Pune të përbashkët për mbështetje financiare dhe menaxheriale për të optimizuar sistemin elektroenergjetik, për të reformuar më tej kuadrin rregullator, si dhe për të vënë në eficencë pjesët problematike, me një fokus të veçantë në sektorin e shpërndarjes së energjisë elektrike.


06

« aktualitet

E premte 25 janar 2013 • Largohen me not 2 personat që ndodheshin në gomone

Kapet 1 ton hashash në grykëderdhjen e Bunës Destinacioni dyshohet Italia ose Mali i Zi, do të dilej në det SHKODER- Një sasi rreth 1 ton drogë e llojit kanabis sativa është sekuestruar nga shërbimet policore kufitare në fshatin Pulaj të komunës Velipojë. Ngarkesa po tentohej të kalohej nga derdhja e Bunës në drejtim të detit përmes një gomoneje në të cilën

ndodheshin 2 persona. Gomonia me sasinë e drogës u gjet rreth 2 km larg detit, kurse dy personat që ndodheshin në të, sapo kanë parë forcat policore kanë braktisur mjetin dhe janë larguar me not. Në vendngjarje kanë mbërritur edhe forcat e ndërhyrjes së

shpejtë, të cilat bënë rrethimin e zonës tek rezervati. Sekuestrimi i drogës u pasua me shoqërimin e tre personave, të cilët dyshohet të jenë edhe trafikuesit e saj. Nga hetimet paraprake, dyshohet se droga kishte si destinacion Malin e Zi ose Italinë.

Sipas akuzës, 81-vjeçari vrau me paramendim shtatzënën 18 vjeç

Prokuroria kërkon burgim të përjetshëm për Shaban Norjen DURRËS- Prokuroria e Durrësit kërkon burgim të përjetshëm për Shaban Norjen, vrasësin e 18-vjeçares shtatzënë, Aishe Vata. E reja u gjet para disa muajsh e vrarë me kokë të prerë në një arë me misër. Më pas u konstatua se vajza kishte qenë dhe shtatzënë. Prokuroria kërkoi burg të përjetshëm për Shaban Norjan, 81 vjeç për vrasjen me paramendim të 18-vjeçares, si dhe 5 vite burg për armëmbajtje pa leje. Ndërkohë trupi gjykues i kryesuar nga Ervin Metalla (njëherësh dhe kryetar i gjykatës së Durrësit) ka pranuar kërkesën e mbrojtjes për gjykim të shkurtuar, ndërsa marrja e vendimit definitiv u la për në seancën e radhës, pasi avokati mbrojtës kërkoi kohë për të shqyrtuar studimin e çështjes. Seanca gjyqësore Seanca u zhvillua nën masa të rrepta sigurie, ndaj 80-vjeçarit Shaban Norja, ndërsa nuk kanë qenë të pranishëm asnjë nga familjarët e viktimës apo autorit të dyshuar të ngjarjes. Norja dyshohet që më 11 tetor të vitit

Prostitucion prej disa javësh

Arrestohet tutori dhe prostituta në Plazhin e Durrësit DURRES- Mesnatën e kaluar forcat e policisë së Durrësit kanë bërë të mundur prangosjen e dy personave nën akuzën e shfrytëzimit për qëllime prostitucioni. Sipas të dhënave zyrtare mësohet se është ndaluar A. Periku, 21 vjeç, banues në Durrës, i cili dyshohet se përgjatë një periudhe 1-mujore ka shfrytëzuar për qëllime prostitucioni në lagjen Nr. 13 Plazh shtetasen V.D., duke i siguruar asaj klientelë. Po kështu policia ka ndaluar dhe V.D., 22 vjeçe, banuese në Durrës, e cila dyshohet të ketë ushtruar prostitucion në qytetin e Durrësit, kundrejt shumës prej 4.000-5.000 lekë, me klientë të cilët i siguronte në mënyrë të pavarur apo nga shtetasi A. Periku. Materialet procedurale iu kaluan Prokurorisë së rrethit gjyqësor Durrës për veprën penale të shfrytëzimit të prostitucionit ndaj shtetasit Andoil Periku dhe për veprën penale të prostitucionit ndaj shtetases V.D.

Do të hapet sot si rrugë

Bie masivi shkëmbor, bllokohet aksi Gramsh-Korçë

që lamë pas ekzekutoi në rrethana cilësuese 18-vjeçaren Aishe Vata. Akti makabër ndaj 18-vjeçares, Aishe Vata u shënua mbrëmjen e 11 tetorit të vitit që lamë pas, ndërsa trupi i saj u gjet pak orë më pas në afërsi të mbikalimit të Fllakës në Xhafzotaj, ndërsa koka e së resë u gjet

tre ditë më vonë, pas rrëfimit të 80-vjeçarit para oficerëve të Policisë Gjyqësore. Sipas skemës së kryerjes së krimit makabër mësohet se fillimisht 18-vjeçarja u qëllua me një plumb në kokë, nga një armë, e cila ende nuk është sekuestruar në cilësinë e provës materiale dhe më pas

autori i krimit i ka prerë kokën me sëpatë duke ja larguar nga vendi i ngjarjes. Shkak i këtij akti, sipas Prokurorisë është bërë shtatzënia e Aishes dhe mospranimi nga ana e 80-vjeçarit. Seanca e radhës pritet të zhvillohet më 28 janar të këtij muaji, ku pritet të merret vendimi ndaj Norjas.

Një i tretë transportohet në gjendje të rëndë në Spitalin Ushtarak

Përplaset mjeti i bankës me maunën, 2 të vdekur Sipas policisë, mjeti i transportit të lekëve bëri parakalim të gabuar LIBRAZHD- Përplaset mjeti i bankës me një maune, 2 të vdekur dhe një i plagosur rëndë. Aksidenti është regjistruar rreth orës 11.00 në vendin e quajtur Kthesa e Babjes përgjatë rrugës nacionale Elbasan –Librazhd. Ilir Veliaj, 36 vjeç ka gjetur vdekjen e menjëhershme, ndërsa 50-vjeçari Trëndafil Bregasi ka ndërruar jetë në spitalin e Librazhdit pak minuta pasi është transportuar me urgjencë. Ndërkohë në gjendje të rëndë ka përfunduar Xhevahir Kurti 56 vjeç, i cili për shkak të gjendjes së rëndë është transportuar me helikopter në Spitalin Ushtarak. Dy viktimat, njëri prej të cilëve drejtuesi i mjetit, si edhe dy punonjësit e mjetit të Shërbimit të Ruajtjes, Transportimit e Shoqërimit të Vlerave Monetare e Sendeve të Çmuara, ktheheshin nga qyteti i Librazhdit e po udhëtonin drejt Tiranës, ku si pasojë e parakalimit të gabuar u përplasën me mjetin tip Maune, me targa

të Bitolës së Maqedonisë BT 595 DM, me drejtues shtetasin Peco Stojanovski. Policia rrugore e mbërritur në vendin e ngjarjes

ka ndërtuar një skemë të aksidentit të rëndë. Mjeti i tonazhit të madh me targa

maqedonase BI 595 DM është përplasur me mjetin targa AA 582 FC. Mjeti që transportonte lekë në banka i përkiste shoqërisë “Myrtaj SH.P.K”. Sipas dëshmive të para dyshohet se drejtuesi ka tentuar të parakalojë, por është përballur në kthesë pa fushëpamje me maunen. Edhe pse drejtuesi i maunes ka tentuar të manovrojë përplasja ka qenë e paevitueshme. Përplasja ka qenë fatale dhe drejtuesi i mjetit ndërroi jetë menjëherë, ndërkohë pasagjeri tjetër pak minuta më vonë. Lagështira dhe fakti që rruga ka qenë e rrëshqitshme ka bërë që drejtuesi i mjetit të mos ketë mundësi të manovrojë dhe përplasja ka qenë fatale. Drejtuesi i maunes shtetasi maqedonas Peco Stojanovski 42 vjeç është shoqëruar në komisariat për sqarime mbi aksidentin e ndodhur. Kjo pjesë e rrugës konsiderohet e rrezikshme dhe nuk kanë munguar aksidentet me pasoja të rënda për jetën. L. Lleshi

GRAMSH - Një masiv i madh shkëmbi është shkëputur rreth orës 17:00 të ditës së djeshme duke bllokuar aksin rrugor Gramsh–Korçë në vendin e quajtur “Molla e Grabovës”. Burime të policisë në vendin e ngjarjes bëjnë të ditur se masivi i madh shkëmbor ka bllokuar rrugën, që parashikohet të bëhet e kalueshme paraditen e sotme për shkak të kushteve atmosferike, si dhe terrenit të vështirë në këtë zonë. Burime nga shtabi i emergjencave civile bëjnë të ditur se fatmirësisht në momentin që ka rënë masivi i shkëmbit në këtë aks rrugor nuk ka pasur asnjë mjet në qarkullim. Vetëm dy ditë më parë, si pasojë e prurjeve të shumta të lumit Devoll, për rreth tetë orë u bllokua aksi nacional Cërrik – Gramsh, deri në përmirësimin e situatës.

Hajduti qëlloi 2 herë, shpëton punonjësja

Alarmi shpëton nga grabitja një Exchange në Elbasan ELBASAN- Sulmohet për tu grabitur një pikë e shkëmbimit të parave në qytetin e Elbasanit, por pa sukses. Një person i armatosur me pistoletë ka hyrë në këtë pikë të ndodhur pak metra larg qendrës përballë Ish-Atelias në rrugën 11 Nëntori, duke kërcënuar punonjësen të japë paratë. Kjo e fundit ka nxituar të aktivizojë alarmin dhe grabitësi është hutuar duke qëlluar dy herë e më pas është larguar me shpejtësi nga vendi i grabitjes. Menjëherë në vendin e ngjarjes ka mbërritur policia dhe ka organizuar të gjitha patrullat. Mësohet se personi ende i paidentifikuar është larguar në një rrugicë aty pranë. Drejtues të policisë deklarojnë se kanë të gjitha të dhënat për të identifikuar dhe arrestuar autorin e tentativës së grabitjes me armë. Reshjet e shumta të shiut kanë bërë që qarkullimi në rrugën kryesore të ishte i paktë dhe nuk ka dëshmi për rrugën e ndjekur nga personi që tentoi grabitjen. Policia tashmë ka mbledhur dëshmitë dhe është duke punuar edhe me anë të filmimeve për kapjen e autorit të tentativës së grabitjes. L. Lleshi


aktualitet • E premte 25 janar 2013

Musa Skurës, komisarit të rënë në krye të detyrës, i jepet lamtumira e fundit

Shteti përcjell “Dëshmorin e Atdheut” Dhimbje e pikëllim te folësit, veçohet përkushtimi i tij në detyrë Mariglen Mulla

I

mbuluar me Flamurin Kuq e Zi dhe nën ekzekutimin e Himnit Kombëtar, trupi i Dëshmorit të Atdheut Musa Skura, i vrarë nga trafikantët, u preh dje në Varrezat e Dëshmorëve të Kombit, në Tiranë. Në ambientet e Shtëpisë Qendrore të Ushtrisë, ditën e djeshme, nga ora 11.30’-13.00’, janë zhvilluar homazhe në nderim të Dëshmorit Musa Skura. Nën muzikën funebre, përfaqësues të lartë të shtetit dhe qeverisë shqiptare, drejtues dhe punonjës të Policisë së Shtetit, kolegë dhe miq të të ndjerit, të afërm dhe bashkëqytetarë të tij, i kanë bërë nderimet e fundit efektivit, i cili dha jetën në shërbim të komunitetit. Për t’i dhënë lamtumirën e fundit Dëshmorit të Atdheut Musa Skura, kryen homazhe Kryetarja e Kuvendit Jozefina Topalli, Kryeministri Sali Berisha, ministri i Brendshëm Flamur Noka, ministri i Mbrojtjes Arben Imami, Avokati i Popullit Igli Totozani, kryesocialisti Edi Rama, kreu i LSI-së, Ilir Meta, deputetë të Kuvendit të Shqipërisë, përfaqësues të pushtetit vendor, përfaqësues të ICITAP, përfaqësues të partive politike, përfaqësues të artit, kolegë, familjarë dhe të afërmit, etj. Mes të tjerave Berisha tha se “Komisar Musa Skura ishte njëri nga komisarët më të shkëlqyer, më trima, më të vendosur të Policisë së Shtetit. Ai ishte një qytetar shembullor, një prind i shkëlqyer dhe me rënien e tij në krye të detyrës, lë një boshllëk të madh në familjen e tij, në zemrat e miqve të tij, efektivëve të Policisë së Shtetit dhe të gjithë punonjësve dhe qytetarëve të vendit”. Ndërsa, ministri i Brendshëm, Flamur Noka, theksoi se “Humbja e Musait ishte e parakohshme dhe ka pikëlluar këdo që e ka njohur dhe ka punuar me të. Të gjithë e përjetuam me dhimbje humbjen e jetës së komisarit. Lufta me krimin do të jetë e vazhdueshme nga ana e shtetit, betejë kjo që do të fitohet nga shteti dhe strukturat tona të rendit dhe sigurisë”, duke shtuar se Ministria e Brendshme do të jetë gjithmonë pranë familjes së Musa Skurës e, mbi të gjitha, pranë fëmijëve të tij. Pas kryerjes së ceremonisë së homazheve trupi i Dëshmorit të Atdheut u përcoll në drejtim të varrezave të Dëshmorëve të Kombit. Statusi i Dëshmorit të Atdheut të Musa Skurës, iu dorëzua djalit të të ndjerit nga Drejtori i Përgjithshëm i Policisë së Shtetit Hysni Burgaj, gjatë zhvillimit të ceremonisë së varrimit. “Na la krenarinë”. Këto ishin fjalët e vëllait të Dëshmorit të Atdheut Musa Skura, para se trupi i tij të vendosej përgjithmonë në banesën e fundit. “Musai ishte bir i familjes Skura, por Musai është bërë dhe bir i rrethit të

»

07

Administratori Vrasja e Sakos

Droga e hakmarrja, dy pistat e hetimit Tri ditë pas vrasjes së Admirim Sakos, hetimet e policisë mbeten të përqëndruar vetëm në dy pista: Një konflikt prone në Kashar, ku bëhet fjalë për mijëra metra tokë, si dhe një hakmarrje e vjetër e bosëve të heroinës që kishin ekzekutuar në 2008-ën bashkë me të ëmën, Elton Deliun, kunatin e Admirimit. Meqë pronat e të ndjerit Deliu, që vlenin 5 milionë euro (toka, lokale, shtëpi, makina), administroheshin nga Sako, deri në bllokimin nga Prokuroria, grupi i ekspertëve që po heton vrasjen, dyshon se porositësit e ekzekutimit me pagesë kanë dashur të japin mesazh edhe për drejtësinë shqiptare që “ato prona nuk preken”. Admirim Sako, viktima 37-vjeçar ka qenë më parë i dënuar nga drejtësia shqiptare, për shitje dhe prodhim të lëndëve narkotike, si edhe për armëmbajtje pa leje. Sipas të dhënave policore Sako ishte në listën e policisë, si person me precedentë penalë për t’u mbajtur nën vëzhgim.

Në spital Kryeministri Berisha pas homazheve tha se “Erdha të shpreh ngushëllimet dhe solidaritetin e qeverisë famljes së komisarit Musa Skura që ra në krye të detyrës, në përballje me falangat e krimit, të shpreh ngushëllimet për efektivat e Policisë së Shtetit për këtë humbje të madhe. Ishte një nga komisarët më të shkëlqyer, më trima, më të vendosur, qytetar shembullor e prind i shkëlqyer. Shembull do të mbetet sakrifica sublime e komisar Skurës, burrëria e tij do jenë frymëzim për të garantuar sigurinë e jetës. Do merret çdo lloj hapi ligjor brenda kuadrit demokratik kushtetues, qeveria e gatshme ta marrë, por nga ana tjetër në të dyja rastet drejtësia po vepron dhe do veprojë forcërisht”.

Matit dhe, tashmë, i gjithë Shqipërisë. Me veprën e Musait, fëmijët dhe ne vëllezërit do të ecim përpara. Gjithmonë do të punojmë për Shqipërinë, që ajo të eci gjithmonë më lart. Faleminderit për përkushtimin e madh që ka bërë shteti shqiptar, me të gjithë strukturat, që nga Presidenti e deri të mjekët e Spitalit Ushtarak.

Pas homazheve, kryetari i LSI-së, Ilir Meta, nënvizoi edhe njëherë se LSI do kërkojë forcimin e ligjit për të ndëshkuar këdo që ngre dorë mbi policët. “Natyrisht që sot është një ditë e trishtë për të gjithë, jo vetëm për familjarët e kolegët. Krimi ka goditur përsëri shtetin, ka marrë jetën e një punonjësi shembullor. Ne duhet të marrim masa të forta dhe konkrete për forcimin e ligjit, për goditjen e krimit. Ne do propozojmë ashpërsim të Kodit Penal, do propozojmë që kushdo ngre dorë mbi policët, të dënohet vetëm me burgim të përjetshëm”, tha kreu i LSI-së, Ilir Meta, i cili iu referua “dënimit përjetë” si një nga ndëshkimet më ekzemplare ndaj atyre që guxojnë të ngrejnë dorë ndaj punonjësve të policisë.

Ishte e pamundur që Musai të mbijetonte. Faleminderit për të gjitha”, u shpreh ndër të tjera Avni Skura. Pranë varrit të Dëshmorit të Atdheut Musa Skura vendosën kurora ministri i Brendshëm, Flamur Noka, Drejtori i Përgjithshëm i Policisë së Shtetit Hysni Burgaj, familjarë dhe të afër. Trupi i Dëshmorit të Atdheut Musa

Pas homazheve, kryesocialisti Rama ka deklaruar për mediat se koha kur policia të fitojë terren ndaj krimit është e afërt. Ai u shpreh edhe njëherë se sot policia është tradhtuar. “Fatkeqësisht pasi erdhëm këtu para pak kohësh për t’i dhënë lamtumirën një komisari kurajoz, sot jemi prapë këtu për një tjetër komisar kurajoz. Janë dëshmorë të një lufte ndaj krimit që ka fituar një epërsi të frikshme në kushtet kur policia është tradhtuar, braktisur dhe po rrënohet dita ditës. Duke ngushëlluar këto familje, këto gra, këta fëmijë, dëshiroj që në nderim të kujtimit të këtij komisari dhe të tjerëve të angazhohem solemnisht për ditën e një përballje, kur policia të marrë terrenin e vetë dhe krimi të zmbrapset”, tha Rama.

Skura, i cili ndërroi jetë në një spital të Foggia Itali, ku ishte dërguar për një kurim më të specializuar, mbërriti dje rreth orës 10.00 në portin e Durrësit. Autorët e ngjarjes, Fitim Alla, Vilson Milkurti, Edison Lleshi dhe 15-vjeçari A.Ll, tashmë janë para drejtësisë. Drejtoria e Përgjithshme e Policisë së Shtetit i shpreh ngushëllimet

Ndërsa, ministri i Brendshëm, Flamur Noka, theksoi se “Humbja e Musait ishte e parakohshme dhe ka pikëlluar këdo që e ka njohur dhe ka punuar me të. Të gjithë e përjetuam me dhimbje humbjen e jetës së komisarit. Lufta me krimin do të jetë e vazhdueshme nga ana e shtetit, betejë kjo që do të fitohet nga shteti dhe strukturat tona të rendit dhe sigurisë”, duke shtuar se Ministria e Brendshme do të jetë gjithmonë pranë familjes së Musa Skurës e, mbi të gjitha, pranë fëmijëve të tij. Një ditë më parë, ministri i Brendshëm Noka, kreu një vizitë ngushëllimi në familjen e Dëshmorit të Atdheut, Komisar Musa Skurajt, i shoqëruar nga deputeti i qarkut Dibër Bedri Hoxha dhe drejtues të lartë të policisë.

më të sinqerta, bashkëshortes, tre djemve dhe gjithë familjarëve të dëshmorit të Atdheut Musa Skura dhe i siguron se do të jetë gjithmonë krah tyre, duke u përpjekur t’ua lehtësojë sadopak dhimbjen e madhe për humbjen e njeriut më të dashur, për të cilin respekti dhe mirënjohja e gjithë shoqërisë do jetë e përjetshme.

Pacienti qëllon një infermier në detyrë Në Qendrën Spitalore Universitare “Nënë Tereza”, një pacient ka qëlluar me karrike në kokë infermierin Ruzhdi Merja. Shkaku i këtij incidenti ka qenë ndërprerja e energjisë elektrike, si pasojë e së cilës pacienti Dorjan Brauka nga Berati, nuk ka mundur të bëjë bombardim të gurëve në veshka për dy ditë me radhë, pasi aparatura liptotripër, nuk funksionon me gjenerator. Mustafa Xhani, shef i Shërbimit të Urologjisë, tha se, “Që dje i është bërë gjithë dokumentacioni përkatës. Spitali ka pasur probleme elektrike dhe pacienti nuk mund të futej në aparat, sepse nuk ishte e sigurtë procedura. Meqë nuk përbënte ndonjë urgjencë u la për sot në mëngjes. Për shkak të një defekti elektrik ne kemi ndërprerë punën deri në një urdhër të dytë. Ky person është konfliktuar fillimisht gojarisht me personelin mjekësor dhe më pas ka sulmuar ndihmësmjekun, duke e goditur me karrike në kokë. Ndihmësmjeku ka qenë një krye të detyrës dhe bluza e tij e bardhë është përlyer me gjak”.


08

N

« bota

uk ka mbetur asgjë nga Trochenbrod. Ishte një qytezë shumë speciale e Ukrainës e krijuar në fillim të tetëqindës. Polakë, rusë, sovjetikë e kishin kaluar disa herë nga një dorë në tjetrën, por natyra e saj kish mbetur unike, një komunitet i tëri hebre, pa të ngjashëm. Plot me industri të vogla dhe dyqane shumë aktivë. Me shkolla, kore dhe teatro. Me çdo organizatë sioniste të imagjinueshme. Me nëntë sinagoga, sigurisht aty të gjithë festonin Sabath-in dhe të gjithë kërcenin dhe këndonin në martesa dhe në barmitzvahe. Dhe veçantia e tij qëndronte edhe në faktin që ishin fshatarë, fshatarë hebrenj! Kishte shekuj që nuk shihnin, dhe në fakt ata kishin drenazhuar tokën dhe kishin kultivuar dhe ushqyer bagëtitë me qejf, krenarë për autonominë e fituar. Trochenbrod dukej pothuajse një fluskë shteti hebre përpara se të lindte Izraeli. Ishin pesë mijë hebrenj. Mes gushtit dhe tetorit 1942 u shfarosën nga nazistët dhe milicia ukrainase në varret e përbashkët të Jaromel. Kur në vitin 1950 një prej pesëdhjetë të mbijetuarit shkoi të kërkojë Trochenbrodin, rrëfeu se nuk kish gjetur asnjë gjurmë. Avrom Bendavidval, një hebre 73-vjeçar nga Uashingtoni, 15 vjet më parë nuk dinte pak a shumë asgjë për të gjithë këtë. E vërtetë, dinte që babai i tij Chagai kishte lindur dhe jetuar në Trochenbrod me një vëlla dhe një motër që ishin vrarë gjatë Shoah, dhe që ai në vitin 1933 ishte nisur për në Palestinë. Por Chagai nuk fliste, për Trochenbrod kufizohej me një farë buzëqeshjeje misterioze, dhe Avrom nuk pyeste sepse, siç thotë nëpërmjet Skype, “ashtu si bashkëmoshatarët e mi isha i rrëmbyer prej grave, miqve dhe bejsbollit. Kur im atë ndërroi jetë në moshën 56-vjeçare në vitin 1969, kuptova që as e kisha idenë se nga vinte”. Në 1997, pati dëshirën të shkonte në atë vend misterioz. Dhe ndodhi diçka, si me magji. “Isha me tim vëlla dhe një njeri që na shërbente si udhërrëfyes, po ecnim në një fushë të madhe të boshatisur. Ishte tmerrësisht prekëse. Kishte një yll i vendosur në kujtim të izraelitëve, më pas asgjëja, rrethuar nga një pyll. Ndërsa kthehesha në makinë, hodha sytë tej në errësirë, qielli ishte me më shumë yje nga sa e kisha parë ndonjëherë, dhe mbi të gjitha ishte i njëjti qiell që kishte parë im atë. Në atë moment vendosa që doja të dija më shumë. I përkisja atij vendi, sepse kishte formuar babanë tim që më pas më përcolli vlerat e tij, sensin e tij të humorit, dhe më mësoi hebraishten sepse gjithmonë ka menduar se donte të kthehej të jetonte në Izrael. Ishte një pjesë e fortë e identitetit tim. I të qënurit hebre? “Jo hebraizmi në vetvete, por ai qytet ishte hebre dhe kishte mënyrën e tij të të parit të gjërave. Lidhja ime me Trochenbrodin e para shfarosjes është shumë e fortë. E kam në gjak”. Avrom nuk është i vetmi që në vitet e fundit ka pasur nevojën të rikthehet në shtëpinë e të parëve që janë larguar apo kanë gjetur vdekjen prej Shoah, mjafton të mendosh për “të zhdukurit” e Mendelson, për Jonathan Safran Foer që pikërisht gjatë një udhëtimi të tijin bashkë me gjyshin në Trochenbrod (që në roman quhet Trichinbrod) ka vërtitur bestsellerin “Çdo gjë është e ndriçuar”. Një forcë tërheqëse çon bijë dhe nipër që të njohin atë që është fshirë, çfarë ka pasur para tyre, që të nderojnë të vdekurit jo më në Aushvic, vendi simbol i fundit, por duke mbledhur dëshmi për energjinë, njerëzit, projektet që kishin populluar ata komu-

E premte 25 janar 2013 •

Qyteti i utopisë, i zhdukur nga hartat

nitete, dhe për orët e fundit natyrisht, pa lejuar që asgjë të avullojë, të bjerë në errësirë. Ndoshta ndodh thjeshtë sepse është shembur Perdja e Hekurt dhe mund të hyhet atje, siç thotë Avrom, si ekonomist konkret që është, ndoshta ndodh sepse, tani që historia e Shoah është shkruar, duam të prekim me dorë, të dëgjojmë zërat, aromat, të shohim panoramat që rrethonin ata që vriteshin, ashtu sikurse të kemi një pamje të afërt të tmerrit që ata provonin. Nëse Mendelsohn në pelegrinazhin e tij ka kërkuar mbi të gjitha të rindërtojë se ishin vrarë të tijtë, për Bendavidval është ndryshe. Ai ka shkuar në kërkim të jetës, dhe jetën ka dashur të rijapë në Trochenbrod. Ia ka dalë. Qiejtë janë bosh. Zbulimi i një qyteti të zhdukur. Një afresk i ngjyrosur dhe plot me zëra, si një film i vjetër mbi një shtet, si “Violinisti mbi çati”, apo si rrëfimet e Sholem Aleichem, me piktorin Motty, Shmuel Shimon këpucari që shkonte të zjonte njerëzit, mësuesi Josel, Itzhik tekstilisti, kasapi Chuna, Berel që përgatiste ushqimin për kafshët, Hirshke që kishte një tavernë, Jankel farkëtari... dhe të vetmit johebrenj që jetonin aty, polici dhe drejtoresha e postës, Janina Lubinski bashkë me të birin që flisnin gjuhën hebreje si gjithë të tjerët. Avrom, me dëshmitarët e tij të rigjetur në Izrael, Brazil, SHBA i jep jetë asaj qyteze të asgjësuar a thua ka në duar një makinë të kohës. “Rikthimi i Trochenbrod në jetë është gjëja më e mirë që kam bërë ndonjëherë: tani nuk do të vdesë më kurrë”. Edhe sepse tek Avrom kanë vërshuar emailet dhe prezantimet e librit janë gjithmonë aktivitete të tejmbushur. Dhe pas pak kohësh do të dalë një dokumentar. Si dhe një tjetër libër. Pas jetës, pastaj muzgu dhe errësira. Pas rusëve të mbërritur në 1939 Avrom tregon për ekonominë e qytetit, tek i cili pllakos uria, organizatat sioniste që mësojnë të qëllohet me

Ishte një qytezë shumë speciale e Ukrainës e krijuar në fillim të tetëqindës. Polakë, rusë, sovjetikë e kishin kaluar disa herë nga një dorë në tjetrën, por natyra e saj kish mbetur unike, një komunitet i tëri hebre, pa të ngjashëm. Plot me industri të vogla dhe dyqane shumë aktivë. Me shkolla, kore dhe teatro. Me çdo organizatë sioniste të imagjinueshme. Me nëntë sinagoga, sigurisht aty të gjithë festonin Sabath-in dhe të gjithë kërcenin dhe këndonin në martesa dhe në barmitzvahe

armë dhe mbi të gjitha përgatitjet për të shkuar në Palestinë. Kalojnë Tuvia Drovi dhe miqtë gjatë natës. Kalojnë pa asnjë pare në xhep përmes Vilnius, dhe më pas Turqisë, por edhe Rusisë, Kazakistanit, Uzbekistanit, Iranit, Sirisë, Egjiptit sepse kalimi nëpër Evropë nuk është më i sigurtë. Hana Tziporen mbërrin në Haifa, pas shumë muajsh të kaluar në Teheran, Shmulik Potash gjendet në Varshavën e pushtuar e më pas në Moskë, në Taskent... vetëm në vitin 1949 do të arrijë në atë që tashmë është bërë Izraeli! Ishin ndër të paktët që shpëtuan. Nazistët pushtuan Poloninë lindore që kish qenë në duar të sovjetikëve më 22 qershor 1941: së bashku me milicitë ukrainase shkatërruan dhe vranë kudo. Shumë filluan të ndërtonin vende për t’u fsheur në shtëpira, të tjerë bunkerë të fshehur në pyje. Plani gjerman parashikonte eleminimin total brenda 10 tetorit 1942. Mjaftonin dy aksione për t’i eleminuar të gjithë. Bendavidval i ndjek sipas gjakut, ofron pamjen e rabinit lakuriq që vritet i pari. Ashtu sikurse hyn në nëntë bunkerët e vegjël në pyll, aty ku mbijetoi për dy vjet 12-vjeçarja Basia-Ruchel Potash (që tani jeton në Amerikë), bashkë me familjen e saj, të shtrirë, të kapluar nga i ftohti, uria, heshtja, tmerri. Një epope e paimagjinueshme. Dhe tregon edhe për Chaim Votchin, djaloshi që u nis si partizan bashkë me Gad Rosenblatt, fillimisht në një skuadër të vogël me vetëm hebrenj që hakmerrej ndaj gjermanëve dhe ukrainasve më të egër, më pas bashkë me rusët. Po të lexosh dëshminë e tij, duket sikur shikon Inglorious Basterds të Quentin Tarantinos: çfarë ndjesie çlirimi. Sot Votchin jeton në Haifa. Po, Trochenbrod përfaqëson vërtetë një pjesë të historisë së hebrenjve dhe të Shoah. Është i duhuri për Ditën e Kujtesës. Një popull, një kulturë, të eleminuar në zemër të Evropës. E megjithatë, përsëri në këmbë.


bota • E premte 25 janar 2013

paduruari

anglez

Brenda limiteve të arsyeshme, evropianët do të përpiqen të arrijnë marrëveshje me Londrën. Por i takon pikërisht Cameronit, tani që ndeshja ka nisur, detyra që t’u shpjegojë anglezëve se me apo pa mjegull, do të mbeteshin gjithësesi të izoluar (edhe nga SHBA) nëse do të votonin për të dalë. De Gaulle është diku, ai vëzhgon dhe pret

M

09

Drejtori i “Financial Times” shpjegon përse nuk duhet të kemi frikë nga një ndarje

I

und të jemi të kënaqur nga preferenca europeiste që David Cameron shprehu në fjalimin e tij të shumëpritur. Mund të ndihemi të lehtësuar tek kuptojmë që referendumi britanik për qëndrimin apo daljen nga Bashkimi Evropian do të zvarritet ndoshta deri në 2017 dhe që në ndërkohë do të negociohet. Por duke bërë këtë ne i fshehim vetvetes objektin e vërtetë dhe vendimtar të garës: që eurozona e udhëhequr nga Gjermania do më shumë integrim, ndërsa Britania e Madhe do më pak. Është ky kontrast më shumë kulturor se sa politik, më shumë historik se sa elektoralist, që e bën lajmërimin e Cameron një kërcënim të besueshëm për divorc. Edhe pse vetë Cameron kundër divorcit ka premtuar të luftojë. Edhe pse të gjithë kryeqytetet evropianë thonë se e duan Londrën në BE dhe i shtrijnë dorën. Sepse në fund do të jenë qytetarët britanikë që do të vendosin, dhe tek ata, kultura dhe historia do të peshojnë më shumë se sa indikacionet e Downing Street. Kryeministri britanik ishte shumë i qartë për objektivin që synon të arrijë (nëse do të rizgjidhet në 2015) dhe më pas ta nënshtrojë para ratifikimit popullor: “rikthimin” e pushtetit nga Brukseli në Londër. Po të bëhej fjalë për frenim të pushtimit të burokracisë komunitare, do të ishim të gjithë me të. Por në Bashkimin Evropian, Britania e Madhe që tani gëzon një listë të gjatë përjashtimesh të privilegjuar, përfiton nga “dëmshpërblimi” financiar i shkëputur në kohën e saj prej Margaret Thatcher, vë shpesh në dukje ndjeshmërinë e saj sovraniste (për shembull ka arritur të sigurojë heqjen e flamurit dhe himnit nga Traktati i Lisbonës). Pra, bëhet fjalë për diçka tjetër. Për të dalë nga kriza, eurozona, e destinuar

»

të bëhet nyja e fortë e BE së nesërme, lëviz drejt unionit bankar, unionit fiskal, unionit politik. Hidhen hipoteza për buxhete kombëtarë që i kalojnë tek një autoritet qendror. Diskutohet për rritjen e kompetencave të Bankës Qendrore Evropiane. Suksesi i një programi të tillë është larg të qënurit i garantuar, siç kanë kujtuar shumë tek festonin përvjetorin e një pakti franko-gjerman, sot plot me të çara. Por BE do të paktën ta provojë. Për opinionin publik britanik, projektet e përvijuar ngjajnë me blasfemi të vërteta. Lëshime të mëtejshëm të sovranitetit? Margjinalizim i mëtejshëm nga kulla e komandës? Ndonëse Anglia nuk është më ajo e batutës së dikurshme “mjegull në Kanalin Anglez, kontinenti është i izoluar”, sfida e kutive të votimit duket e pamatur. Sigurisht do të provohet për të arritur një kompromis kundër divorcit. Në interes edhe të Bashkimit Evropian, në mos për rolin që Londra do të kishte në një mbrojtje të ardhshme të përbashkët. Po çfarë dhe sa duhet t’i lëshojë ende Evropa Londrës pa e dëmtuar identitetin e saj edhe kështu të dobët? Mundet ndoshta të përmbysë strategjinë e saj, të bëhet një klub “a la carte”, të përshtasë filozofinë e njëzeteshtatë shpejtësive, të heqë dorë nga tentativa për të pasur një vend në botën e globalizuar? Brenda limiteve të arsyeshme, evropianët do të përpiqen të arrijnë marrëveshje me Londrën. Por i takon pikërisht Cameronit, tani që ndeshja ka nisur, detyra që t’u shpjegojë anglezëve se me apo pa mjegull, do të mbeteshin gjithësesi të izoluar (edhe nga SHBA) nëse do të votonin për të dalë. De Gaulle është diku, ai vëzhgon dhe pret.

MARTIN WOLF: “Lëvizje taktike, Londra nuk do të shkëputet” “Në të vërtetë Cameron nuk ka aspak ndërmend të largohet nga BE. Lëvizja e tij është taktike”. Martin Wolf, i lindur në Londër 66 vjet më parë, është një prej editorialistëve më të ndjekur dhe më me ndikim në shtypin ndërkombëtar. Është drejtor dhe përgjegjës për komentet në “Financial Times”. Por është edhe “thellësisht anglez”, siç thotë vetë. Ndoshta për këtë arsye në biografinë e tij të prezantuar në Forumin Ekonomik Botëror në Davos, në paragrafin tituj ka përmendur vetëm atë të “Commander of british empire”, marrë në vitin 2000. Këtë herë Cameron e ka seriozisht? A po përgatitet vërtetë Britania e Madhe që të dalë nga Bashkimi Evropian? Fillojmë me fiksimin e datave. Qeveria angleze ka ndërmend të rinegociojë partneritetin me Evropën deri në 2015 dhe të kryejë referendumin gjatë 2017. Zgjedhjet politike në vendin tonë janë parashikuar për në 2015. Domethënë? Domethënë më duket se Cameron ka dashur të shtyjë çdo lloj vendimi. Me fjalimin e tij ka pastruar fushën e kësaj legjislature, duke synuar të arrijë të paktën tre objektiva politikë. Së pari, të mos lejojë ndarjen përfundimtare të Partisë Konservatore në lidhje me çështjen e Evropës. Së dyti, të nisë negociata që mund t’i pëlqejnë elektoratit më izolacionist, duke eleminuar polemikën e Independence Party. Së treti, të vërë në vështirësi laburistët, që nuk kanë një propozim të vërtetë alternativ. Çfarë është, një manovër taktike vetëm për përdorim të brendshëm? Është sigurisht një lëvizje më shumë taktike. Cameron po u afrohet zgjedhjeve të 2015 në një pozicion gjithnjë e më të vështirë. Përpiqet të rifitojë mbështetje, ose më saktë të mos e humbasë në krahun më euroskeptik të elektoratit të tij potencial. Dakord, por kush nuk jeton politikën britanike do të dijë nëse jemi në pikën e ndarjes mes BE dhe Mbretërisë së Bashkuar. Mendimi juaj? Cameron nuk dëshiron të lërë Bashkimin Evropian. Edhe ky rinegocim mbetet një çështje e paqartë. Për çfarë do të negociohet? Britania e Madhe, i pëlqen apo jo, ka qenë pothuajse gjithmonë një shtet gjysmë i shkëputur nga Bashkimi Evropian. Mund ta hiqni fjalën “pothuajse”. Ndoshta vetëm me presidencën evropiane të Tony Blair në vitin 2005 ishte menduar për një afrim të mundshëm. Dakord, e heqim fjalën “pothuajse”. Por tani problemi është që nën shtytjen e krizës ekonomike, Bashkimi Evropian ka nisur një proces integrimi më të madh. Britania e Madhe është jashtë euros dhe sigurisht nuk do ta shoqërojë në këtë rrugë. Pra, në katër apo pesë vitet e ardhshëm, distanca politike mes Evropës dhe vendit tim është e destinuar të rritet. Pastaj ndoshta pas dy apo tre brezash do të ndryshojë gjithçka. Ku i dihet. Në ndërkohë, cilët do të jenë efektet konkretë të linjës Cameron? Fillojmë nga Britania e Madhe. Kam frikë se do të ketë pasoja në botën e biznesit. Investitorët mund të nuhasin një klimë pasigurie, apo paqëndrueshmërie në vend. Kapitalet, tregu e duan shumë stabilitetin. Po për Bashkimin Evropian, çfarë ndryshon që nesër? Nuk besoj se qëllimet e Cameron përkthehen në kosto të menjëhershme për Evropën. Është perspektiva që ndryshon. Britania e Madhe ka dhënë gjithësesi një kontribut të madh politik, sa i përket kulturës dhe demokracisë, tregut të lirë, të drejtave të individit. Është i vendi i vetëm që ka vërtetë “eksperiencë në botë” dhe që me Francën ka ruajtur një status fuqie ushtarake. Të gjitha gjëra që Gjermania, shtet lider i BE, nuk mund t’i ketë. Atëherë, lamtumirë? Jo, qëndrojmë në kontakt. Do të shihemi.


10

« intervistë

E premte 25 janar 2013 •

Kyeprokurori Adriatik Llalla flet mbi projektin e tij në krye të hetimeve

Gjykatësit nën monitorim të rreptë, organizatorët e 21 janarit të amnistuar V

iti 2013 eshte nje vit i rendesishem politik per shkak te zgjedhjeve dhe ne fakt ashtu sic ne gazetaret dhe analistet e prisnin filluan akuza dhe kunder akuzat per ceshtjet e karakterit korruptiv mes paleve. Natyrisht akuzat olitike mbeten te tilla dhe nuk kane perfunduar ne nje process gjyqesor dhe kjo situate parazgjedhore e bent e evshtire punen e organeve te drejtesise qe sic kane theksuar edhe nderkombetaret gjenden nen nje presion te vazhdueshem dhe priokuroria nuk ka shpetuar nga ky process presioni se paku ne 20 vjeteve te fundit shume kryeprokurore jane zgjedhur dhe kane ikur me zhurme per shkak te debateve qe kane shkaktuar pa dashjen e tyre me politiken. Ndaj dhe detyra e prokurorit te pergjithshem kete vit sidomos eshte nje detyre teper delilate dhe e veshtire. Ne kete post eshte nje kryeprokuror I ri te cilin ne sot e kemi edhe ne studio. Zoti Llalla faleminderit qe jeni sot me ne ne Top Story. Zoti Llala Kush ua kerkoi kandidmin Normalisht posti I kandidimit shkon ne kuvend me propozim te Presidentit, I cili me kerkoi pelqimin per te dekretuar emrin tim ne postin e kryeopriokurorit cka me pas u votua ne kuvendin e Shqiperise. Ju e dini qe paraprakisht kishte nje debat te gjere politik per paraardhesen tuaj dhe per faktin se kush do te ishte prokurori i ri, ne fakt kur doli emri juaj, shume veta edhe ata qe e shikonin kritik vendimin e mazhorances paten nje lloj lehtesimi qe ne krye te atij institucioni shkonte emrin juaj, megjithate pati disa legjenda urbane apo mite qe flitej per nderhyrjen e nderkombetareve sidomos te amerikaneve ne lidhje me emrin tuaj. A ka nje te vertete per kete? Dua te sqaroj se sic e permenda edhe më parë të drejtën për të dekretuar prokuroprin e përgjithshëm të republikës ashtu si dhe mjaft zyrtarë është tagri i presidentit të Republikës së Shqipërisë, tagër që përmbushet në përputhje të kushtetëtutës, presidenti në përzgjedhje të kandidaturave shfrytëzon të gjitha burimet e informacionit të tij në përzgjedhjen e kandidatit. Pyetjes më mirë mund ti përgjigjej vetë presidenti i republikës se cilat janë arsyet që vendosi emrin tim. Ajo që dua të flas në raport në mbështetjen e ndërkombëtarëve për institucionin e drejtësisë në Shqipëri është fakti që në këto 20 vjet në mënyrë permanente gjithë institucionet ndërkombëtare kanë mbështettur institucionet e drejtësisë cka unë e vura re edhe në ditët e para të emërimit tim në këtë pozicion, pothuajse të gjithë përfaqësuesit e shteteve më të rëndësishme duke filluar nga shtetet e bashkuara të amerikës, osbe, gjermanisë, italisë e të tjerë përshëndtetën kandidaturën timë dhe ofruan mbështetjen e tyre të vazhdueshme për prokurorinë e përgjithshme. Sic dhe ju e thatë ndërkombëtarët dhe vecanërisht amerikanët kanë dhënë në mënyrë të vazhdueshme mbështetjen e tyre edhe në momente të rëndësishme për zyrën e prokurorit të përgjithshëm, kjo ndodhi edhe me paraadhësen tuaj zojnën Rama megjithatë ajo nuk shpëtoi dot nga moskandidimi dhe shkarkimi, a mendni se do jetë ndryshe në rastin tuaj. Eshtë herët për të menduar për fundin, gjithësesi për mënyrën e përfundimit të m,andatit të zonjës Rama, unë gjykoj se pëerfundoi në bazë të përcaktimeve ligjore ashtu si dhe vërtetoi Kuvendi I Shqipërisë. Ndërsa lidhur me ndërkombëtarët unë mendoj që ndërkombëtarët mbështesin institucionet dhe jo individët, kështu mendoj se ndoh dhe në rastin tim Zoti Llalla do të shohim gjatë këtyre muajve procese hetimore ndaj zyrtarëve të lartë të administratës, një minus ky, në punën e mëparshme të instituciobneve që ju drejtoni evidentuar kjo edhe në raportet e ndërkomgëtrarëve Besoj se po, pa dashur të paragjykoj apo të evidentoj rastet specifike pa ditu r se cdo të ndodhë, por besoj se priokuroria e përgjithshme do të

hetojë në mënyrë të pakifizuar cdo shtetas shqiptar nga persidenti I republiëks deri te qytetari më I thkeshtë aq më tyepër tyani që ligjin nuk lejon asnjë lloj kufizimi për cilindo që nga zyrtarët më të lartë, kryeministër ministra deputet gjyqtarë e tj pra ne nuk kemi asnjë lloj pengese, për të ëprmbushur këtë detyrë është detyra jonë të zbatojmë në mënyrë korekte ligjin. Ju I referoheni ligjit për imunitetet e zyrtarëve të lartë apo jo. Sa realisht mendoni se kjo ka qenë pengesë, në të shkuarën. Ka patur një[pengesë reale, institucioni që ju keni drejtuar ka bërë padi konkrete mbështetetur me fakte konkrete ku zbulopheshin konkfikte të rënda interesi apo shkelje të ligjit nga zyrtarët e lartë dhe ato kanë përfunduar në kosh. Ky është një nga shqetësimet e mia gjatë punës së ILKPD, në bindjen time d ishte provuar fakti që këta zyrtarë lkishin krijuar në mënyrë të paligjshme pasuri që e kishin fshehur në mënyrë të ndryushme. Ka qenë mungesa e vullnetit të organit të prokurorisë lidhur me zbatimin në mëjyrë korekte të ligjit që këto cështje të pushoheshin gjë e cila nuk ka për të ndodhuir në ditët në vijim. I referohemi atij teknikaliteti qe prokuroria nis edhe vete nga pikpamja ligjore themi hetime apo dosje ndaj këtyre zyrtarëve, do ta bëni ju këtë apo do prisni reagimin nga institucioni që ju keni drejtuar Në në momentet e patra që në ditët e para që shkova në drejtimin e prokurorisë shqiptare një nga të rejat që solla ishte hapja në faqen e prokurorisë të rubrikës në të cilën qytetarët mund të denoncojnë të gjitha rastet që ata dyshojnë se janë kryer krime të ndryshme, përfshi edhe rastet e korrupsionit në rradhët e administratës publike. Cdo ditë në adresën tonë vijnë me dhjetra apo me qindra denoncime ku I referohen institucionit tone lidhur me dyshimet që asta kanë për të tilla raste. Pothuajse në mënyrë permannente nga ne kanë filluar procedime penale nga telefonatat apo denoncime nga qytetarët për raste të ndryshme. Keni patur përplasje gjatë funksionit të mëparshëm që keni patur me drejtues të lartë të qeverisë dhe të administratës dhe si I keni bërë ballë atyre le të themi? Jo nuk kam patur raste që drejtues të lartë të shtetittë benin presion mbi institucionin që unë drejtoja, bile përkundrazi në cdo rast kur ata ftoheshin për të bërë deklarime për të dhënë dokumenta lidhur me hetimet që ne kryenim ata gjithmonë kanë qenë të gatshëm dhe nuk ka patur shmangie nga detyrimet e tyre ligjore, gjë e cila do të arrihet edhe në drejtimin e prokurorisë sepse saknksionet, mjetet që ka prokuroria në dispozicion janë shumë herë më të forta. Po shikoja gazetat e pak ditëve më parë, një gazetë kritike me qeverinë Tema që bënte thirrje për hetime të vajzës së kryeministrit, një gazetë tjetër 55 e cikla paralajmëronte shumë shpejt zbulimin e autorit të pucit. Si mendoni se mund të punoni në këtë klime kaq të polarizuar. Pranë prokurorisë egziston një zyrë e posacme që ndjek zhvillimet mediatike apo ankesat e qytetarëve cdo rast u kësaj natyre merret më vëmendje shikohet verifikohet nëse egzistojnë elementë të veprës penale për të filluar apo jo hetimet. Të gjitha këto rtaste janë në process verifikimi dhe do të vendoset apo jo elemnetë për të filluar procedimin openal Javën e fundit ka patur një përballje akuzash por edhe fajtesh nga dy kampet politike për cështje korrupsiopni dhe konflikte interesi të familjarëve të qeveritarëve dhe politikanëve. A do nisni hetime për këto? Ne disa prej këtyre rasteve janë dorëzuar kallzime nga bashkia e Tiranës në lidhje me objektin e ndërtuar nga zonja basha. Kallzime të tjera nuk ka Ajo thotë të afërm të saj. A të afërm për të qenë më I saktë. Për këto raste vijojnë verifkimet para se të vendoset fillimi ose jo I procedimeve penale.

Në rastin konkret ka edhe një denocnim nga opozita për vajzën e kryeministrit.. Për të gjitha këto raste janë në process verifkimi para se të vendoset fillimi ose jo I procedimit penal,. Dua të theksoj se organi I prokurorisë para se të vendose fillimin ose jot ë procedimit, kryen disa veprime verifikuese nëse ka elementë të veprës penale apo jo. Të gjitha këto raste janë ne procës verifkimi dhe në ditët në vijim do vendoset nëse do fillojnë apo jo hetimet. Dy ditë më parë tatë një takim me kryen e KLSH u tha se do ndëshkohen zyrtarë të lartë pse duhet të besojnmë se do ndryshojë gjykata se ashtu si dhe në kohën e ina ramës gjithësesi fjala e fundit I mbetet gjykatës ky ka qenë argumenti I prokurorisë që shtë gjykata që mbyll proceset dhe këtu duam realisht të dimë se cfarë ju do të ndryshoni. Pa dyshim fjala e fundit I takon gjykatës por nëse prokuroria shkon para gjykatës me fakte dhe prova nuk munet që në të gjitha shkaklllët e gjyqasorit të ketë sjellje të njëjtë. Kam bindjen që nëse institucionet shtetërore do të bashkëpunojnë në kryejrne e hetimeve të plota dhe të gjithanshme ashtu sic n e kemi vepruar këto ditë me fillimin e mjaft proceduikeve të kallzuara nga ana e KLSH për të cilat filluan hetimet në disa rrethe të vendit momentalisht Ne nje nga daljet tuaja të para deklaruar se ju I njihni për shkak se keni punuar, prokurorët e korruptuar dhe se pastrami nga rradhët e prokurorisë do të jetë filozofia e drejtimit të prokurorisë së përgjithshme dhe në fakt nuk ka snesn nuk mund të luftojnë korrupsionin ata që janë vetë të korruptuar. Kur do nisë spastrimi ap pasttrimi I prokurorisë dhe në cfarë mase mendoni se janë prokurorët e korruptuar? Prioritet I punës sime do të jetë pa diskutim lufta kundër fenonemiot të korrupsinit brënda vetë rradhëve të institucionit. Pra nuk mundet që punonjës të një institucioni që janë vetë të korruptuar të luftojnë krimin apo korrupsionin në vend. Unë këto ditë kam filluar proceset e inspektimit në disa prokurori duke filluar nga prokuroria e Tiranës process që do të vijojë në të gjitha prokuroritë e vendit. Në vartësi të rezultateve që do të mblidhen nga ky process kontrolli të dhënave që vijnë përditë nga ana ë eytëtarëve në adresë të institucionit të cilat verifikohen më pas nga ana jonë do të konkludohet për rastet konkrete nëse do të kenë sa do jenë e si do jenë e të tjera me rradhë. Ajo cfarë doja të theksoja është fakti që duhet ti tërheq vëmendjen cdo prokurori duke përfituar edhe nga kjo studio, gjë e cila e kam bërë edhe në takimet që unë kam patur me prokurorët. Ata prokurorë të cilët nuk mund të përmbushin detyrën në mënyrë korekte, duhet ti bëjnë një shërbim të mirë qytetarëve dhe vendit, të largohen vullnetarisht nga prokuroria shqiptare me qëllim që ky institucion të përmbushë në mënyrë korrekte detyrën e tij para se ndaj tyre të fillojnë proceset që unë nuk do të lë pa I filluar duke filluar me proceset disiplinore ashtu edhe ato penale. Në ditën tuaj të parë që morën detyrën në prokurorinë e përgjithshme në prezantimin që ju bëri zoti Nishani edhe në atributin e personit që ju ka propozuar edhe me atributin e kryetarit të KLD ai foli me tone të ashpra për njësinë task force që u krijua dhe u quajt një nga sukseset më të mëdha se si njësi bashkonte disa institucione dhe që pritej të hetonte problenmet që lidhen me krimet ekonomike dhe të pastrimit të parave. Menjëherë më pas ju e ndryshuat kreun e taks forcës apo ai dha dorëheqjen apo besoj se ka qenë një process I dyanshëm në cdo rast. Si duhet ta përkthehjën këtë prokurorët e thjeshtë, pra që ka qenë një shkarkim për shkak se e kërkon presidenti I republikës apo sepse realisht kjo njësi task forcë nuk ka funksionuar sic duhet. Njesia takst force e tiranës monmentalisht

është në process inspektimi nga ana e prokurorisë së përgjithshme. Në ditët në vijim do të pres rezultatet e këtij kontrolli për të gjykuar lidhur me ecurinë e saj. Megjithatë nisur edhe nga fakti që mjaft raste që kam shqyrtuar momentalisht krijojnë bindjen se kjo njësi nuk ka funksionuar në mënyrën e duhur ligjore nuk ka përbushur në mënyrë korekte detyrimet e saj. Nuk ka bashkëpunuar në mënyrën e duhur me strukturat e tjera që ajo ka patur detyrë për të bashkëpunuar duke filluar me policinë parandalimin e pastrimit të parave KLSH dhe ILKPD dhe mendoj se ajo njësi kishte nevojë për një rifreskim për një ridrejtim që mendoj se drejtuesi u largua vullnetarisht dhe u emërua një drejtues tjetër. Qe presim të shohim mënyrën se si do ta drejtojë këtë njësi, megjithatë kjo njësi nuk është e pavarur por drejtohet edhe nga drejtuesi I rrethit dhe drejtues të tjerë të prokurorisë së përgjithshme. Shkelje ligjore pra duhet te presim edhe pasoja të tjera nëse vërtetohen Patjetër, nëse vërtetohen patjetër. Zoti Llala në 30 janar është një ditë e rënësihm epër prokurorinë pasi mos gaboj është pretenca për 21 janarin po eedhe analiza eprokurorisë cfarë duhet të presin vartësit tuaj të thoni atë ditë Analiza është një process që ka nisur do të vijojë në ditët në vazhdim në të gjitha prokuroritë dhe nëse do të mundet të përfundojë Brenda kësaj date normalisht unë do të kem atë cfarë do të kërkoj të përmbushin në vitin në vijim. Zoti Llala keni bërë disa lëvizje të rëndësishme gjatë këtyre kohëve në spostime drejtuesisht shkarkime, zëvebndësime ka një opinion se po riktheni në detyrë ata që hoqi apo largoi Ina rama. Sa I vërtetë është ky supozim? Ish prokurorja paaardhësja ime I kërkoi kuvendit të shqipërisë që të shtontë një numër prej 6 vendsh për prokuropr për arsye s gjatë periudhës që ajo drejtoi institucionin u shkarkuan 6 prokurorë të cilët më pas fituan të drejtën me anë të vendimeve gjyqësore për tu kthyer në detyrë. Unë zbatova thjeshtë detyrimin ligjor për të zbatuar vendimin e gjykatyës, detyrim ligjor që kam bindjen se do ta zbatonte edhe paraardhësja ime aq më tepër që më kërkesën e saj ju kërkua Kuvendit të Shqipërisë, ministrisë së financave që të shtonte këto vende për këta prokurorë të shkarkuar. Cilat janë problemet kryesore që ka prokuroria e përgjithshme sot dhe që ju prisni ti kuroni, ti shëroni apo ti rregulloni në të ardhmen e afërt? Problemi kryesor që përmendet edhe më parë është rritja e besimit të publikut, te institucioni I prokurorisë po ashtu edhe të vetë të mjaft prokurorive që duhet të kenë, të prokurorëve te institucionit në të cilin ata punojnë. Gjë e cila nuk mund të realizohet ndryshe vetëm nëpërmjet punës së tyre duke zbatuar në mënyrë korrekte detyrimet lijore që ka gjithesecili prej nesh. Zoti Llala si është situate në rrethe sepse ne I referohemi Tiranës për shkak se Tirana merret me këto të ashtuquajtura cështje apo dosje të mëdha. Si ëhstë situate në rrethe që është realisht më larg vëmendjes së qeverisë, politikës, të medias? Në ditët në vijim kam planifikuar që të kontrolloj në mënyrë të vazhdueshme të gjtiha prokuroritë duke filluar nga Saranda deri në Tropojë të gjitha prokurortë e shqipërisë për të parë nga afër problemet që egzistojnë. Ajo cka unë konstatoj dhe që është vërtetë shqetësuese është fakti që mjaft prokurorë vijojnë të jenë në të njëjtin rreth në një pozicion drejtues prej rreth 10 apo 15 vjetësh gjë e cila është më e theksuar sidomos në prokurorityë e apeleve. Qënia e të njëjtit person në një ambjent të tillë aq më tepër në një rreth krijon një familjaritet aq të madh me ambjentin sa është e pamundur që ai të përmbushë në mënyrë korekte detyrën e tij. Dhe kjo do të jetë një ndër prioritetet e mija, pra që të krijojë mundësinë që këta drejtues të qarkullo-


intervistë • E premte 25 janar 2013 jnë nga një rreth në një tjetër nga një pozicion në tjetrin. Zoti Llala do tju përmend unë disa gjëra që kanë ndodhur në të shkuarën. Prokuroia përshembull ka bërë shpesh gabime proceduriale të proceseve të rëndësishme gjyqësore, vonesa në kohë e procedurave hetimore është ajo që ndeshtet më shpesh në disa cështje që kanë qenë tepër delicate dhe me impact në opinionin public. I referohem disa proceseve të vitit 2009. keni dhe jut ë njëjtin perceptim për këto procese që kanë dështuar për shkak të këtyre vonesave të procedurave nga prokurorët deri në pikën sa janë quajtur vonesa të qëllimshme apo ka ardhur nga paaftësia?. Ne cfaredo rrethane që kanë ardhur përgjegjësia e prokurorit nuk mund të shmang të gjithë ata prokurorë që janë konstatuar në shkelje të tilla nëse nuk janë marrë masa deri dje apo në ditët në vijim patjetër që nga ana ime do të verifikohen apo do të vihen përpara përgjëegjësië disiplinore apo penale në vartësi të shkeljeve që do të konstatohet. A besoni se një prokuror nuk do të llogariste dot afatin e hetimit të një dosje apo një tjetër do të siguronte materiale jashtë kushteve ligjore. A mund të ndodhë kjo realisht? Ai smund të jetë më prokuror nëse smund të bëjë këtë Disa prej keture proceseve janë tepër të rëndësishme në opinionin publik, le tio referohemi gerdecit, si mendoni se u hetua cëashtja e gërdecit a u hetua ajo si duhet duke patur parasysh që ishte edhe një dosje referuar deklaratave të të ndjerit kosta trebicka. A mendoni se duhej pushuar ajo cështje? Ajo cështje është në process gjykimi janë në apel, pjesa tjetërë ëhstë pushuar cështja në gjykatën e lartë, është një cështje e cila nuk mund të gjykoj për mënyrën se si është hetuar aq më teoër që është në gjykim momentalisht, nëse do ishte ishte në process hetimi në prokurori unë mund të merresha të shija, ose nëse do ishte pushuar, mund të shihja si është hetuar apo pushuar. Përseri sa procedimi penal është në fazën e jgykimit është një rast me të cilin unë mund të merrem. Disa herë familjarë të viktimave të gërdecit, dhe shoqata që ata anë krijuar I janë drejtuar ish prokurores së përgjithshme zonjës Rama për të hetuar ish zyrtarët e atëhershëm të mbrojtjes sidomos pas kufizimeve të imunitetit nga parlamenti. Cfarë do të ndoshë me këto kërkesa zoti kryeprokuror? Të gjitha këto kërkesa do të shqyrtohen për të parë mundësine e hetimeve që familjarët e viktimave kërkojnë. Pra do ti shqyrtoni formalisht këto kërkesa? Pa diskutim, kërkesdat e tyre do të shihen, rishihen personalisht nga ana ime. Disa procese të tjera edhe janë mbyllur përsëri, jo shkelje afatesh procedurash, cështje teknike sic është përshembull procesi I famshëm për rrugën e kombit. Këto ju mund ti rihapni apo kërkoni një ngacmim apo indicje të reja? Prokurori I përgjithshëm ka atributet ka mundësitë ligjore për të kryer cdo lloj hetimi në organin që ai drejton. Ai është autoriteti më I lartë I ndjekjes penale në vend. Nëse rasti konkret nuk është gjykuar apo nuk është në process gjykimi në gjykatë në cdo moment aim und të rihapet. Ju vetë si përjetuar ngjarjet e 21 janarit? Këtojanë situate që në shëipri janë ëprsëritur shpesh gjatë këtyre 20 viteve dhe të krijojnë një përshtypje jo të mirë. Unë personalisht në vitin 1997 kam filluar punë për herë të parë në qytetin e Lushnjes, ku gjeta një qytet të shkatërruar nga trazirat e atij viti, edhe nga bandat, qytet që nuk e rimori dot veten edhe shumë vite më pas. Edhe sot ndihen pasojat e atyre ngjarjeve, dghe gjithmonë kur shof situate të tilla sado të njdhetë shqetësimi, ajo se cdo të ndodhë, ajo ishte një ngjarje e rëndë që ndodhi në mes të kryeqytetit me ato pasoja të rënda me atë mënyrë që u organizua dhe gjykoj se ishte pëerjigjesi e të gjithë atyre që morren pjesë në këtë ngjarje. Megjithatë nga pozicioni që unë jam momentalisht nuk mund të jap më shumë gjykime se sa kaq. Megjithatë më bëri përshtypje fakti që I bëtë një lidhje me 97 se sa me 98. Thashtë të gjitha ngjatrjet e ketyre viteve që kanë përcjellë në shqipëri, të krijojnë një ndjenjë pasigurie, një ndjenjë dëshpërimi ndjenjë që tek ne, që unë pa a shumë e kam arë disa herë dhe filluam dhe u mësuam por edhe te fëmijët tanë kur shohin

të tilla ngjarje vërtetë është e trishtueshme. Në fakt më 30 janar prokuroria do të shpallë pretencën për ngjarjen e 21 janarit mes të cilëve është edhe ish shefi I gardës Ndrea Prendi, ju vetë a keni patur kohë, a keni patur mundësi edhe interest ë njiheni personalisht me këtë dosje në cnivel ajo është dhe cfarë qëndrimi përfundimtar do të mbajë prokuroria në gjykatën e shkallës së parë. Për rastin konkret ashtu si unë dhe mjaft qytetarë të tjerë që ndjekin informacionet mediatike tashmë hetimi gjyqësor I kësaj cështje është bërë public dhe njihet nga të gjithë. Më datë 30 gjykata ka caktuar ditën kur prokuroria do të japë konkluzionet e saj përfundimtare lidhur me këtë cështje me qëndrimin që do të mbajë ndaj akuzës. Qëndrimi im lidhur me këtë rast nisur nga fakti që unë kam ardhur ditët e fundit mbasi kishte përfunduar shqyrtimi gjyqësor I këtij rasti, ka qënë që të mos ndikojë në vendimarrjene prokurorëve që do të përfaqësojnë në këtë cështje. Njof në thellësi mënyrën se si është hetuar, provat e marra gjatë hetimit gjatë gjykimit, mbështes prokurorët që përfaqësojnë akuzën në gjykim të cilët do trë vendosin në mënyrë të pavarur, se si do kërkojnë cfarë do kërkojnë, deklarimin fajtor lidhur me këtë rast. Megjithate zOti Llalla deklarata e pare e ambasades se shteteve te bashkuara pak minuta pas zgjedhjes suaj fliste per pritshmeri në zbardhjen e të gjithë të vërtetës për 21 janarin. Dhe u duk që referenca nuk ishte më shumë për vrasjet por edhe për anën tjetër për hetimin për mënyrën se si u organizua u financua, dhe sipas mazhorancës degjeneroi protesta e 21 janarit. Ju keni një koment me këtë deklaratë të shteteve të bashkuara? Pa diskutim ashtu sic edhe e përmendja unë do të vijoj të mbëshes në mënyrë të plotë prokurorët që do të përfaqësojnë akuzën në gjykimin e kësaj xcështje. Lidhur me pjesën tjetër të organizimit në këtë tubim të paligjshëm parlamenti shqiptar disa muaj më parë parashikoi që kjo vepër penale të amnistohej dhe kjo pjesë e kësaj vepre është amnistuar dhe është pushuar momentalisht. Pra nuk do të rihapen hetimet për organizatorët e protestës? Nuk mund të rihapen për arsye se kjo vepër tashmë është amnistuar. Megjithatë mazhioranca apo drejtuesit e saj kryesor vazhdojnë ta quajnë këtë një përpjekje të dhunshme për rrëzimin e pushtetit jo më larg, në mos gaboj ditën e hënë kryeministri foli për gjetjën dhe zbulimin e fakteve të reja për organizatorët e pucit. Apo ai nuk ju referohet juve por I referohet fakteve që mund të zbulojnë ata vetë? Nëse mund të serviren të dhëna të tjera të cilët mund të krijojnë dyshime se në rastin konkret ka elementë, të tjerë të veprës penale prokuroria do shikojë vendimin e pushimit dhe do të gjykojë nëse do rifillojnë hetimet ose jo. Këtu besoj jeni të tehu i thikës pasi ju siguroj që pritshmëritë e mazhorancës janë që kryeprokurori i ri dhe drejtuesit e rinj të prokurorisë të rihapin hetimet dhe të gjëjnë që sipas saj fajtorët e pucit apo kesaj përpjekje të dhunshme për rrëzimin e pushtetit. Ndërkohë që pala tjetër ju paragjykon për të njëjtën gjë që jut ë mbani anën e mazhorancës apo të gaboni sidimos tani para fushatës elektorale ku mesa shoh 21 janari, do të jetë pjesë e fushatës. Ju siguroj se skemi për të bërë asnjë qoke, kemi për të zbatuar në mënyrë korekte ligjin. Nëse dikush do të servirë të dhënat e reja lidhur me këtë cështje do të bëhet verifikimi I tyre dhe do gjykohet nëse do të vendoset ose jo rifillimi I hetimeve për të parë nëse në rastin konkret ka elemente të ndonjë vepre tjetër penale apo jo. Vetëm me deklarata publike ne nuk mund të rifillojmë hetimet pa patur të dhëna konkrete lidhur me këtë rast. Cështja që përmenda është pushuar përsa I pëket organizimit dhe pjesmarrjes në këtë tubim të paligjshëm dhe vazhdon gjykimi për pjesën tjetër ashtu sic thashë dhe në datën 30 prokuroria do të japë konkluzionet e saj përfundimtare lidhur me personat që akuzohen për këtë vepër penale. Shtypi këto kohë është marrë shumë me procesin hetimor apo mënyrën se sip o vepron prokuroria lidhur me këtë cështje aq më tepër që në 30 janar do jetë dita e pretences. Une do të doja tju pyesja nëse pritet, se mund të ketë rihapje hetimesh përsa I përket vrasjeve që ndodhën atë ditë

Për vrasjet që kanë ndodhur është një person I akuzuar që është pandehur dhe ndaj tij pritet të jepen konkluzionet. Për pjesën tjetër sic është rasti I të ndjerit Nika Ajo është një vrasje që ende rrethohet me mister? Ende e pazbuluar po Për këtë rast vijojnë hetimet, që nuk mund të bëhen publike por besojmë se mund të shkojnë drejt zbulimit të autorit se cili ka qenë autori që ka qëlluar mbi të ndjerin Nika, institucioni I prokurorisë ka kryer hetime të plota në mjaft vende të ndryshme duke kryer ekspertime disa laboratorë më të mirë kriminalistikë përfshirë edhe laboratorët e FBI presim rezultatet e ketyre ekspertimeve për të gjykuar ose për të gjetur autorin e kësaj vepre penale. Familjarët e tij bëjnë akuza të rënda zoti Llalla, ata përvec faktit thonë se vrajsa ka qenë një vrasje e etiketuar nuk ka qenë rastësore. Jo thjeshtë është qëlluar një protestues por është qëlluar ai person me emër dhe mbiemër në mënyrë të qëllimtë. Gjithashtu xhaxhai I tij, në një interviste që pata radiofonike me të, ai fliste për deformim të qëllimshëm të provave. Sipas tij duhet të bëhet anakliza AND sepse sipas tij është mani[puluar prova që në turqi ku të dhënat kanë qenë kontradiktore e më pas edhe në Tiranë. E përfshin ky process…? Cdo dyshim që mund të kenë edhe të afërmit e të ndjerit mund të vijnë në institucionin e prokurorisë të japin të dhënat e tyrë për të parë nëse ato përputhen ose jo me rezultatet e hetimir. Cdo dyshim që ata do kenë do të shihen nëse përputhen apo jo nëse ato qëndrojnë Ju folët dhe thatë që mbështesni grupin hetimor të ngjarjeve të 21 janarit, po a mund të flitët për mbështetje kur në fakt dy porej drejtuesve apo pjestarëve të tij në mos gaboj Sokol Malaj dhe Sokol Stojani dhanë dorëheqjen pas ardhjes suaj në këtë institucion. Asnjë prej tyre nuk është pjesë e këtij grupi hetimor, largimi I tyre nga pozicionet që ata mbain është një gjë krejt normale. Me ardhjen e drejtuit të ri në krye të institucionit dhënia e dorëheajes është një akt qytetar, mbetet në drejtimin e drejtuesit të ri për të vlerësuar nëse do të vijojë të punojë me këta bashkëpunëtorë ose jo në rastin konkret të dy këta prokurorë vijojnë të punojnë në pozicione të ndryshme të sistemit të prokurorisë, pra gjykova që këta dy prourorë të zëvendësohëshin, në rastin e zotit Stojani drejtimi I drejtorisë së hetimit është marrë personalisht prej meje, ndërsa në prokurorinë e Tiranës është komanduar një prokuror tjetër. Nuk mendoni se mund të ndikojnë në këtë? Ata nuk kanë më asnjë lloj ndikimi në këtë rast, as direct as indirect. Të gjitha provat që merren gjatë shqyrtimit gjyqësor, shqyrtohen vetëm ato prova që lidhen gjatë hetimit gjyqësor të cështjes. Gjatë shqyrtimit gjyqësor janë një grup tjetër prokurorësh që përfaqësojnë akuzën në emër të shtetit në gjykim. Zoti LLalla megjithatë zëvendësimi edhe I dy zv-prokurorëve në mos gaboj i marjeta zajimit dhe Genc Qanos, dy zëvendësat e Tiranës pjesë e grupit hertimor, pak ditë para pretencës në process, mund të ngrejë dyshimin se këta dy të rinjtë që do ti zëvnedësojnë duke mos qenë ndjekës të afër të cështjes mund të ndryshojnë pretencën nga ajo që pritej në thjeshtë në masa të barasvlefshme me paraburgimet e të arrestuarve, dikush që mund të jetë skeptic mund të thotë që ata mund të jenë edhe në një ndikim më të madh apo presion qoftë nga drejtuesit e rinj qoftë edhe nga jashtë dhe mund të ndryshojë masa ndaj të pandehurve, pretence? Këtu është një keqkuptim zoti Balla, në rastin konkret dy prokurorët që përmendet nuk janë përjashtuar nga përfaqësimi në gjykimin e kësaj cështje. Ata do të jenë pikërisht prokurorët që përfaqësojnë akuzën, në gjykimin e këtij rasti, ata janë zëvendësuar në pozicionin që mbanin deri dje në pozicion zvdrejtues rrethi. Ky pozicion është nornmalisht një pozicion që është pjesë e grupit me të cilin prouropri I rrethit drejton, domethënë është pjesë e ekipit me të cilën ai drejton prokurorinë e Tiranës. Normalisht një drejtues rrethi gjykon se me cfarë stafi ai do të punojë. Në rastin konkret ai do të punojë me me prokurorët në mënyrën më të mirë të mundshme. Këta dy drejtues që përmendet janë në këto pozicione mbase prej 5 vjetësh ose edhe më shumë. Ligji parashikon që nga vetë prokurori I përgjithshëm parashikon një mandate të caktuar 5 vjecar, nuk ka sesi në drejtimin e

»

11

strukturave të tjera vartëse të vijojnë të jenë drejtues persona që punojnë në peridha të pakufizuara. Pra ne duhet të kijojmë mundësinë për të parë te persona të caktuar Brenda trupës së prokurorëve ka prokurorë të tjerë me cilësi dhe aftësi që mund të sjellin risi tëreja në drejtimin e punës së institucionit. Kjo është një ndër risitë që unë synoj të sjell në punët e prokurorisë dhe besoj se do punoj që të sjell prokurorë që kanë aftësitë e duhura profesionale dhe organizative. A keni realisht besim te aftësitë profesionale të grupit hetimor të 21 janarit, pasi ka patur në fakt shumë kontestime për mënyrën se si ata kanë operuar kryesisht nga ana e qeverisë? Është një cështje tashmë e përdunduar është në gjykim dhe përvec informacioneve më të rëndësishme nuk jamë marrë për mënyrën se si është gjykuar dhe vepruar në këtë rastm është një cështjë në gjykim dhe ka përfunduar edhe shqyrtimi gjyësor I këtij rasti. Ato besoj më tepër janë komente politike se sa komente profesionale. Sa realisht ka besim kryeprokurori I republikës te sistemi ynë gjyqësor? Unë kam rezervat e mija ndaj punës së sistemit gjyqësor, gjë të cilën besoj se do të ndryshojë në periudhën në vijim. Duke siguruar përsa I përket pjesës penale që prokuroria nuk do të dërgojë në gjykim cështje të cilat të dërgohen pa prova për ti pushuar për ti dhënë mundësi gjykatës që të abuzojnë në cështjetr që cohen për gjykim nga ana jonë. Njëherëzi duke shqyrtuar dhe filluar hetimet për cdo rast kur krijohen dyshime se gjyqtarë të ndryshëm punonjës të sistemit gjyqësor abuzojnë me detyrën e tyre dhe japin vendime të padrejta për interesa personale materiale dhe të tjera. Në këto ditë të fillimit tim të detyrës kemi grumbulluar informacione, vijnë mjaft ankesa nga qytetarë të ndryshëm që kanë ofruar të dhëna konkrete mbi dyshimet që ata kanë për mënyrën se si është përfunduar një rast konkret, pasuria që mund të jetë dhënë në shkëmbim të një vendimi të padrejtë veprime të cilat në bashkëpunim edhe me inspektoriatin e lartë me drejtoritë e parandalimit të pastrimit të parave besoj se do verifikojnë nëse denoncimet e këtyre qytëtarëve janë të vërteta apo jo. Dhe kjo nisu thjeshtë nga lehtësirat ligjore që u dhanë pas heqjes së imunitetit… apo mjet presoni që mund të ëprdorë prokuroria për të kryer detyrën e saj? Ky është detyrim ligjor, nga hetimi nuk duhet të ketë frikë askush, ji besoj nuk keni frikë, ashtu si unë nuk kam frikë nga hetimi kam vijuar të jem I hapur ndaj cdo cështje lidhur me mua, pasurinë time veprimtarinë time. Ashtu asnje gjyqtar nuk duhet të ketë frikë lidhur me punën dhe veprimtarinë e tij. Me vendimarrjen e tij me atë cka fshihet pas vendimarrjes së tij Nuk keni frike se mund të akuzoheni për një gjuEti shtrigash? Nëse drejtësia do të funksionojë në mënyrën më të mirë, në mënyrën e duhur, në mënyrën më të mirë të mundshme besoj se edhe politika nuk mund të veprojë në këtë mënyrë në shqipëri. Cili është mendimi që ju keni për funksionimin e prokurorisë së krimeve të renda? Ajo prokurori ka patur rezultate të mira gjatë kësan periudhe puna është vlerësuar pozitivisht si nga fajtorë ndërkombëtarë që mbëshettën krijimin e saj. Megjithatë në bindjen time në shqipëri nuk është një situatë kaq ekstreme sa të kemi struktura të tilla për të ndërtuar prokurori apo gjykata të kësaj natyre. Përsa I përket situatës së rendit public në vend muajt e fundit ka një rritje të situatës kriminale në vend, vjedhja grabitja që shoqërohet me armë, ndonjëherë opër fakt të keq edhe me viktima është krimi me numrim më të lartë që ndodh në këtë vend. Policia thuhet se ju referon një numër më të ulët se sa ndodh në realitet. Ndërkohë që arreston një numër fare të ulët edhe në këto raste thuhet se prokuroria kërkon dënime të ulta, edhe në rastet e përsëritura. Menjehere mbas ardhjes sime në drejtimin e prokurorisë një ndër kërkesat e para që kam patur është pikërisht rritja e masës së denimit krysisht për veprat penale duke filluar nga armëmbajtja apo vepra të tjera të vrasjes kryesisht për gjakmarrje, apo vepra me përhapje më të gjërë më synim, që kjo të shërbëjë jo vetëm për ndëshkimin e autorëve por edhe si mjet parandalues, për këtë fenomen në të ardhmen. Ne do të kërkojmë rritjen e masave ndëshkuese, kryesisht për armëmbajtjen krimet, kasosjet, vrasjet për gjakmarrje, krimet në familje, etj.


12

« thashethemevip

E premte 25 janar 2013 •

Zajmina Vasjari prezanton modelin e ri të flokëve

Bleona Qereti, e lumtur përkrah Ganiut Ajo duket shumë e lumtur përkrah bashkëshortit të saj, Gani. Këngëtarja Bleona Qereti, e cila prej kohësh tashmë jeton në SHBA nuk ngurron as të ndajë me fansat e saj dashurinë dhe lidhjen e ëmbël që ka me të dashurin e zemrës. Së fundi, në faqen e saj në FB ajo ka publikuar një foto ku ka dalë me Ganiun poshtë së cilës shkruan vargjet e një kënge të njohur shqiptare të para viteve ’90-të. “I like this more! Gani zemra ... Sytë e tu, sytë e tu, me gjithë dritat që kam parë, me gjithë yjet rreze ar, me gjithë lumë liqenet blu, shëmbëllejnë sytë e tu...”, shkruan ajo. Ndërkohë ajo ka publikuar në faqe edhe foto të qenushit të saj të dashur, Xhoni dhe rrobave të reja të tij, duke shkruar për të: “How cute is my little Jonny???? I adore him”. Ndërsa nuk është ndalur me kaq, por ka bërë publike dhe foto të vetat me miq, ndër të cilat edhe një me mikeshën e saj, Dajana, poshtë së cilës shkruan: “Me and my girlfriend Dayanna”.

Noizy

zbulon jetën e tij private

Noizy ka hapur dyert e shtëpisë së tij për emisionin “All Access” të Shqipërisë, ku ka shpalosur jetën e tij private si kurrë më parë. Reperi, rrallë herë është paraqitur në publik me lajme nga jeta e tij personale, por këtë herë, fansat e tij kanë kuptuar të gjithë jetën e tij: ku fle, ku ushqehet e gjithçka rreth Noizyt. Këtë shpalosje ai e ka bërë për emisionin “All Access”, të cilët kanë xhiruar shtëpinë e tij, me të gjitha detajet në të. Noizy ndërkohë ka paralajmëruar që në këtë vit do të sjellë shumë hite, e po ashtu edhe albumin e radhës, në të cilin tashmë është duke e punuar.

Eliza Dushku bashkëprodhon një film me vëllain e saj Eliza Dushku do të bashkëprodhojë një film për jetën e fotografit Robert Mapplethorpe. Artisti ka krijuar impakt me veprat e tij me karakter polemik e erotik. Sipas portalit portugez “Cinema en Cema”, protagonist i cili do të luajë rolin e tij do të jetë vëllai i aktores me origjinë shqiptare me famë botërore, Nate Dushku.

Tuna provokon, pa të brendshme dhe e mbuluar me para Këngëtarja nga Shkupi, Altuna Sejdiu, e cila është edhe pjesë e programit “X Factor”, është parë mbrëmë me një veshje mjaft provokative. Gjatë një mbrëmjeje, ajo ka pasur të veshur një fustan të kuq të hapur në disa pjesë, ku nga fotot mund edhe të vërehet se Tuna nuk ka veshur të brendshme fare. Por këngëtarja vazhdon të befasojë me fotot e saj, të cilat i servir përmes rrjeteve sociale. Ajo, këtë foto ku duket e mbuluar me para, me disa qindra Euro e ka quajtur si një “Dush me para”. Vërtet Tuna lahet me para, apo ajo lahet me të tjerët për para?   

Z

ajmina Vasjari shfaqet e mahnitshme në setin e saj të fundit fotografik, realizuar nga fotografi Juxhin Kurti. Zajmina shfaqet jashtëzakonisht provokuese, si dhe prezanton edhe modelin e saj të ri të flokëve. Zajmina pritet që së shpejti të vijë me këngën e saj më të re, nën ritmet Hip-Hop.

Fjolla Morina tregon gjoksin Nora Istrefi, shofere autobusi

Adelina Tahiri, në “Dancing With The Stars” në Maqedoni Edhe pak muaj, fillon spektakli, ‘Dancing With The Stars’ në Maqedoni e pjesë e kësaj gare në vallëzim do të jetë edhe një këngëtare shqiptare. Bëhet fjalë për, Adelina Tahirin, e cila jeton në Maqedoni ndërkaq, këtë lajm e ka zbuluar vetë këngëtarja për fansat e shumtë.

Fjolla Morina ka marrë rrugën për në LOAmerikë, ku shihet se po ia kalon shumë

mirë. Fjolla kishte postuar në Facebookun e saj këtë foto ku shihet se i ka dalë jashtë gjoksi.

Nora Istrefi ka treguar se di të zotërojë edhe autobusin duke publikuar një fotografi ku shihet teksa drejton këtë automjet. Duke dashur të tregojë se është një shofere e zonja, Nora na ka dhënë edhe idenë se si do të dukej një femër seksi në timon të autobusit. Miratimin i’a kanë dhënë edhe fansat të cilët, e komplimentuan për “guximin” e të drejtuarit në këtij mjeti, jo edhe aq i zakonshëm për femrat.


thashethemevip • E premte 25 janar 2013

»

13

Vildane Zeneli fanse e Elvana Gjatës Vildane Zeneli ka zbuluar shijen e saj muzikore nga muzika shqiptare, dhe me plot krenari thotë se admiron Elvana Gjatën. Në një postim në faqen zyrtare të saj, modelja shqiptare ka treguar se kush është këngëtarja e preferuar shqiptare e saj. “Njerëzit më pyesin shpesh a dëgjoj muzikë shqiptare, përgjigja ime është po…muzikën e Elvana Gjatës!!! Ajo është e mrekullueshme/artiste e vërtetë!!”, ka shkruar modelja në faqen e saj zyrtare në “Facebook”. E pëlqimit të modeles, i’u ka bashkangjitur edhe këngëtari, i cili po ka sukses mjaft të madh ditëve të fundit, dhe po cilësohet si fenomen në fushën e muzikës, Gëzim Gashi. Gashi ka komentuar në këtë postim, duke thënë se prej të gjithë këngëtarëve shqiptarë, Elvana është më e dashura për të. Elvana aktualisht është e angazhuar me albumin e saj më të ri, i cili po pritet me padurim nga fansat e saj.

Rita Ora

shijon jetën e natës me modelen e

“Vicoria’s Secret”

Asgjë nuk e pengon Çiljetën të argëtohet Nëse ka një rast kur shprehja që zakonisht përdoret për femrat shtatzëna, “pritje e ëmbël” merr tamam kuptim, është ai i Çiljetës. Ajo e ka vërtet shtatzëninë një pritje të ëmbël. Qysh kur ka ngelur shtatzënë, ka vijuar axhendën e saj të zakonshme duke mos u privuar nga asgjë.

S

ë fundi, këngëtarja shqiptare Rita Ora ka shpërndarë disa foto ku shfaqet shumë e ‘afërt’ me modelen e bukur të Victoria’s Secret, Cara Delevingne. Por mesa duket miqësia e tyre nuk është vetëm përpara kamerave dhe flesheve të aparateve fotografikë. Si gjithmonë e veçantë në look-un e saj, kësaj radhe ajo që binte në sy tek Rita ishin syzet e çuditshme, të cilat kohëve të fundit ka filluar t’i përdorë gjithnjë e më shpesh.

Rovena

Stefa

kundër të ftohtit

Seksi dhe mjaft me stil, kështu vjen këngëtarja e njohur shqiptare Rovena Stefa në këtë foto të realizuar nga fotografi Avni Selmani. E ndërsa jashtë është dimër dhe janar, Rovena ka dalë kundër temperaturave minus.

A po kthehet

Rita Ora në një Rihana?

Hija e Rihanës duket se nuk do ta lerë rehat këngëtaren me origjinë shqiptare, Rita Ora. Së fundi, britanikja “The Sun”, duke iu referuar disa fotografive të postuara në Twitter, shkruan se ajo ngjan më shumë se kurrë me këngëtaren e hitit “Diamonds”, Rihana. “The Sun” shprehet se pak nga pak, Rita po kthehet në një Rihana. Për më tepër, shijoni fotot e Rita Ora dhe na thoni, nëse edhe edhe ju mendoni si “The Sun”?!

Meti i BB5 kafshohet nga modelja e huaj Djaloshi, i cili falë pjesëmarrjes së tij në “Big Brother 5”, u bë i famshëm, shokon me disa foto shumë ‘hot’. Meti Alshiqi, modeli nga Prishtina duket në këtë foto të realizuar në Luzern të Zvicrës, sikur kafshohet nga modelja e huaj Andrea Perez.


14

« gossip

E premte 25 janar 2013 •

Sofia Vergara dhe Nick Loeb ndjekin seanca këshillimi në çift Sofia dhe Nick ende nuk janë martuar por me sa duket muajit të tyre të mjaltit i ka erdhur fundi. Aktorja dhe i dashuri i saj Nick kanë filluar këshillimin në çift, pas disa periudhave jo të qeta në lidhjen e tyre. Teksa ata bënë publike pajtimin e tyre pas një mosmarrëveshje, u zotuan se do të ndiqnin disa seanca këshillimi. Sofia është shprehur se konsulencat në çift i nevojiten shumë përpara se ajo të martohet me Nick. E rëndësishme është që të dy po përpiqen të shpëtojnë lidhjen e tyre.

Angelina Jolie në pritje të një fëmije tjetër me Brad Pitt Qarkullojnë fjalë se Angelina është duke pritur një tjetër fëmijë. Raportet e Star magazine, tregojnë se ajo është përpjekut të fshihet nga sytë e publikut ditët e fundit, pasi shqetësimet e shtatzanisë kanë filluar dhe ajo do që ta mbajë sekret sa më gjatë të jetë e mundur. Kjo është edhe një arsye më shumë pse ajo është parrë rrallë në publik. Ajo është duke u fokusuar në fëmijët e tjerë, duke i përgatitur për fëmijën e rradhës. Jolie dhe Pitt e kanë treguar më së miri se adhurojnë familje me shumë fëmijë. ‘Gjëja më e mirë e kësaj është se ju kujtoheni se jeni personi që i keni rritur’, ka thënë Angelina në një intervistë të dhënë.

Kelly Osbourne fejohet në fshehtësi me Matthew Mosshart Kelly dhe Matthew kanë rreth 18 muaj bashkë, dhe kanë qënë të sigurt në hapin që ata kanë marrë për t`u fejuar. Madje burimi konfirmon se shumë shpejt mund të ketë edhe një dasëm mes tyre, pasi çifti është duke bërë plane të mëdha. Kelly është e lumtur si asnjëherë më parë, pasi karriera e saj po ecën shumë mirë dhe është në një marrëdhnie të shëndetshme me një djalë të mrekullueshëm. Ata kanë bërë plane të martohen në Angli këtë verë. Madje ajo është shprehur se tani po përjeton dashurinë e vërtetë, gjë të cilën nuk e dinte çfarë ishte më parë.

7 Arsye pse meshkujt tradhëtojnë

E

kspertë të marrëdhënieve në çift japin arsyet kryesore pse meshkujt tradhëtojnë: 1. Janë duke shmangur intimitetin. Disa meshkuj tradhëtojnë për të shmangur një lidhje të vërtetë intime. Intimiteti i tremb ata, kështu që meshkujt distancojnë veten nga partnerja apo e dashura e tyre, duke e tradhëtuar atë. Në këtë mënyrë ata mbështeten plotësisht në dikë tjetër, kështu që ata nuk mund të lëndohen. Dhe kjo ka kuptim në mendjet e tyre ... 2. Kërkojnë intimitet. Nga ana tjetër, një pjesë e meshkujve kërkojnë intimitet jashtë lidhjes që ata kanë. Disa çifte nuk komunikojnë për mungesën e

intimitetit të tyre, dhe meshkujt mendojnë se është më lehtë për të tradhëtuar se sa të flasin rreth intimitetit. 3. Dëshirojnë kontroll. Disa meshkuj janë të pabesë, sepse ata duan kontroll dhe fuqi në marrëdhënie, kur këtë nuk e arrijnë tek marrëdhënia që kanë, tradhëtojnë për të plotësuar kërkesat e tyre. 4. Dëshirojnë variacion. Disa meshkuj tradhëtojnë edhe pse mund të dashurojnë gruan që kanë në krah. Meshkujt pranojnë se tradhëtojnë vetëm se duan të kenë variacion, dhe këtë mund ta bëjnë edhe nëse janë të lumtur në marrëdhënien që ata kanë. 5. Ngecin në fazën e muajit të mjaltit. Dihet që fillimi i një lidhje është

shumë i ëmbël, por pas një kohë gjërat janë më fleksibël, dhe këtu nuk ka asgjë të keqe. Por ka meshkuj që ngecin apo fiksohen në fazën e muajit të mjaltit, dhe shkojnë tek një tjetrë për ta gjetur dhe përjetuar atë. 6. Mungesa e vullnetit. Meshkujt janë plotësisht të dobët. Ata dorëzohen përpara aferave seksuale vetëm se nuk kanë vullnetin t`i kundërshtojnë ato, dhe të thonë Jo. 7. Të ndjerit inferior. Një arsye kryesore e tradhëtisë është edhe të ndjerit inferior. Nëse partnerja që mashkulli ka në krah, është më e sukseshme apo qëndron më lart se ai, atëherë mashkulli ndihet inferior ndaj saj dhe kërkon të “hakmerret”, duke tradhëtuar me një tjetër.

“Apple”, shitje rekord, por fitimet zhgënjejnë

Mila Kunis e gatshme për filmin erotik “50 Hijet e Greit” Janë ende mister emrat e aktorëve që do luajnë në filmin bazuar në romanin bestseller erotik për vitin 2012, “50 Hijet e i Greit”. Ndërkohë aktorja Mila Kunis ka shprehur gatishmërinë e saj për të luajtur rolin e personazhes kryesore, Anastasia Steele. “Janë disa momente, kur dëshiron të bësh diçka ndryshe dhe argëtuese, duke e ditur që po ta bësh do ndihesh shumë mirë” - ka thënë aktorja më seksi për vitin 2012, e për zgjedhur nga revista “Esquire”.

Zhgënjen “Apple”. Kompania e ka mbyllur tremujorin e parë të aktivitetit fiskal 2013 me shifrën rekord prej 47.8 milionë iPhone të shitur dhe fitime për 54.5 miliardë dollarë. Shifra këto që nuk mjaftojnë për të siguruar tregun që ka ndëshkuar ndërmarrjen e themeluar nga Steve Jobs. Kompania ka pësuar humbje edhe në bursë, me kuotat e saj që në Wall Street kanë rënë me 11 për qind në 458 dollarë. Disa analistë parashikojnë se rënia do të vazhdojë, me vlerën e “Apple” që mund të zbresë në 425 dollarë për aksion brenda këtij tremujori. Të ardhurat neto të “Apple” kanë rezultuar 13.1 miliardë dollarë, shifër kjo thuajse e pandryshuar krahasuar me të njëjtën periudhë të vitit të kaluar. Edhe rritja e fitimeve me 18 për qind nuk mjafton për të larguar shqetësimet e analistëve mbi prespektivat e rritjes së kompanisë. Janë pikërisht këto shqetësime që kanë penalizuar rëndë vlerën e gjigandit të elektronikës, që ka humbur 27 për qind, rreth 190 miliardë dollarë, që nga shtatori. Analistët ishin të bindur për fitime që shkonin në 55 miliardë dollarë, me një fitim prej 13.44 usd për aksion. Marzhi bruto llogaritej rreth 38 për qind përballë 44 për qind të vitit të kaluar, shifër kjo në përputhje me parashikimet e ekspertëve. Ndërsa për tremujorin e dytë të vitit fiskal, “Apple” vlerëson fitime prej 41 deri në 43 miliardë dollarë dhe një marzh prej 37 deri në 38 për qind.


gossip • E premte 25 janar 2013

»

15

Cheryl Cole

Nuk jam fejuar Halle Berry do të martohet në Paris Halle do të martohet më të fejuarin e saj Oliver Martinez, në vendlindjen e tij në Paris, pasi ka parë shumë ambjentë për ceremoninë e dasmës gjatë pushimeve të saj në Paris. Halle është mrekulluar me shumë prej kateraleve që ajo ka parë dhe kjo do të jetë një ëndërr që do të bëhet realitet. Një burim i brëndshëm thotë se Halle dëshiron të martohet në Paris sepse e di që do të jetë një gjë e bukur për Oliver të martohet në vendlindjen e tij. Halle, e cila ka qënë martuar dy herë, është lidhur me aktorin në 2010, dhe u fejuan një vit më parë.

Jennifer Lopez

takohet fshehurazi me Marc Anthony

Kur Casper nuk është me Jennifer, ajo përfiton të takohet me babain e dy binjakëve të saj Marc Anthony. Sipas Neë York Post, J. Lo e cila ka qënë me një angazhim këtë javë në Neë York pa të dashurin Casper, është takuar me Marc Anthony në një hotel. J. Lo gjithmonë shoqërohet nga Casper në turnetë e saj, por kësaj here e ka lënë në shpi, ku ajo ka flutuar drejt Neë Yorkut duke kaluar pask kohë me Marc. Pas dy orë e gjysëm që kanë kaluar bashkë, Marc është parë të dalë me nxitim, sikur të mos donte ta shikonte njeri. Më pas ka dalë Jennifer, ku fytyra e saj kishte marrë një hije gri.

C

heryl Cole ka hedhur poshtë të gjitha lajmet që tregonin se i dashuri i saj Tre Holloway është duke u përgatitur që t`i propozojë asaj martesë. Këngëtarja e hitit “The Fight for This Love” është në lidhje me valltarin e saj që nga vera e vitit të kaluar dhe është raportuar se Holloway ka kërkuar bekimin nga babai i Colet që të martojë yllin e popit. “Në rregull. Mjaft me këtë marrëzi nga mediet!! Nuk jam dhe nuk do të fejohem apo martohem! Ndaluni... Është shumë patetike dhe banale!!”, ka shkruar ajo në rrjetin social “Twitter”. Cole më parë ka qenë e martuar me futbollistin Ashley Cole, por ata janë ndarë në vitin 2010, pasi që ai e kishte tradhtuar.

Pussycat Dolls mund të ribashkohen

Beyonce i blen nënën e saj shtëpi 5.9 milionë dollarë Beyonce dhe nëna e saj Tina Knowles ka qënë gjithmonë të lidhura, dhe tani këngëtarja është duke ia shpërblyer në një farë mënyre përpjekjet nënës së saj duke i blerë një shtëpi luksoze me vlerë 5.9milionë $ në Teksas. Shtëpia ka 6 dhoma gjumi, 16 banja, 2 xhakuzi, pishinë të jashtme dhe një dhomë lojërash.

Nicole Scherzinger planifikon të ribashkohet me grupin Pussycat Dolls. Këngëtarja, e cila më herët kishte thënë se vetëm ajo ka kënduar 95 për qind të këngëve të grupit, thotë se ideja për t’u bashkuar me ish-anëtaret tjera “tingëllon cool” dhe se ajo do të jetë e hapur për këtë në të ardhmen. “I dua vajzat, më mungojnë, u dëshiroj të gjitha të mirat. Nuk shoh pse kjo të mos jetë e mundur në të ardhmen”. “Por, për momentin jam e ngazëllyer për të gjithë punën e palodhshme që po bëj në muzikën time”, ka thënë Nicole.


1

RENATA JANI JANI ALMA SOTIR RAKO HAXHI VLADIMIR GARIP ELI DILAVER BASHKIM BIMI SAIMIR FATBARDHA FATBARDHA LILJANA FLAMUR ZEF SOKRAT MEMO EDUART FATOS FATOS JANI SUZANA BAKI EDMOND MAKSUT ROBERT KRENAR RAMADAN ENVER NEXHMEDIN VANGJEL ABEDIN MYSLIM LEFTER GEZIM BESNIK ZIJA BEGLIJE XHEVRIJE JORGEST LLAZAR BEXHET ASTRIT SHPETIM ILIA ABDULLA DERVISH RAKIP ROLAND ROLAND FATMIR FATMIR FATBARDH REXHEP FLORIKA HYSNI ISLAM JANI KUJTIM SADRI AGUSTIN

EMËR

4

MUHAMET LAZE LAZE XHEZAIR TRIFON KOCO MEHMET PANDELI FADIL PAVLLO ALI BEQIR BEQIR ENGJELL TEKI TEKI NURI QEMAL NOC NIKO DELI MUHAREM HAZIZ HAZIZ THIMJO SHABAN MUHARREM SOKRAT BEKTASH AGO NEDIN AXHEM DALIP MUHARREN KOCI REXHEP LUTFIM ILO XHAFER MUHAREM SAFET RAMADAN MUSTAFA LEKS QAMIL XHEMAL PETRO VELI SALI DERVISH VEIZ VEIZ SULEJMAN SULEJMAN SADUSH SALI DHIMITER HYSEN QAZIM PANAJOT BESIM REXHEP KOL

ATËSIA

5

TIRANA 3 TIRANA 3 TIRANA 3 TIRANA 3 TIRANA 3 TIRANA 3 TIRANA 3 TIRANA 3 TIRANA 3 TIRANA 3 TIRANA 3 TIRANA 3 TIRANA 3 TIRANA 3 TIRANA 3 TIRANA 3 TIRANA 3 TIRANA 3 TIRANA 3 TIRANA 3 TIRANA 3 TIRANA 3 TIRANA 3 TIRANA 3 TIRANA 3 TIRANA 3 TIRANA 3 TIRANA 3 TIRANA 3 TIRANA 3 TIRANA 3 TIRANA 3 TIRANA 3 TIRANA 3 TIRANA 3 TIRANA 3 TIRANA 3 TIRANA 3 TIRANA 3 TIRANA 3 TIRANA 3 TIRANA 3 TIRANA 3 TIRANA 3 TIRANA 3 TIRANA 3 TIRANA 3 TIRANA 3 TIRANA 3 TIRANA 3 TIRANA 3 TIRANA 3 TIRANA 3 TIRANA 3 TIRANA 3 TIRANA 3 TIRANA 3 TIRANA 3 TIRANA 3 TIRANA 3 TIRANA 3 TIRANA 3 TIRANA 3

BESNIK LUAN DHIONIS AGIM SHPETIM XHAVIT MEHMET MEHMET BAJRAM BAJRAM ADEM VLADIMIR ANDROKLI MESTAN BAFTJAR EDUART ANDROKLI MESTAN BAFTJAR VJOLLCA LEKE EDISON DASHAMIR MYNYH MIHAL PASHUK VJOLLCA LEKE EDISON XHEVO LATO ROBERT FIQRET LAVDOSH VALBONA HYRE NDREKO VELI ABDURRAMAN JORGAQ DALLANDYSHE EDI BARDHYL NAIM PANDELI VALENTINA SUZANA PANDI TELEMAK ARBEN BARDHYL VLADIMIR BAJRAM ILIA ILIR MUSTAFA KOSTANDIN YLLI AGIM DRITAN DRITAN ARDJAN MARIE

HYSEN BAJRAM MIHAL IDRIZ SIMON SADI ZYHDI ZYHDI MUSLI MUSLI BAJRAM NESHAT TAQO BARJAM BEHAUDIN VASIL TAQO BARJAM BEHAUDIN ISMAIL LLAMBI ALEKO ISMAIL

KAVAJA

BESNIK

GALIP

DREJTORIA TIRANA (3)

MITI YLLI ISMAIL LLAMBI ALEKO HYSO MEMISHA ILO ARSHI HYSEN VESEL YMER VANI TELHA HASAN MIHAL HEKURAN SHENDI SAFET GANI TOLI SHAHIN RESHIT VASILLAQ LLUKAN OSMAN ABDULLA BIDO TEFIK KRISTO PETRIT SADIK LIPI REUF HYSEN SELAJDIN SELAJDIN ABAS MARK

Nr. Parcela 40

DERVISHAJ DUNI DUNI TELITI BUSHI XHAVARA GURI NOCKAJ LAPA KUCUQI BIBA MBROJA MBROJA GAZHELI DAJA DAJA TORO DACI SHALA NANO CELA KOLECI HOXHA HOXHA VERLI BACKA AZIZAJ PLAKU AGOLLI TRUSHAJ SKENDERI MERTIRAJ IBRO GAZI MERTIRI CAJA OSMANI NANO MUMAJESI ASHIKU HASANLLARI KADRIU KOCI KOSHO PRIFTI CADRI GJERANI ADEMORI SIMATA HOXHA DUKA DUKA VASJARI VASJARI KARAPICI KARAPICI METAJ UKA BARDHI SHEHU RIKA LULA KARAJ HALILAJ GJINAJ

MBIEMRI

6

SHEHU METKO MONE MEHMETI LARUSHKU KARAJ ALIMEHMETI ALIMEHMETI MALAJ MALAJ DUKA CARCAN ANDONI PELIVANI DOBI PRIFTI ANDONI PELIVANI DOBI ANGONI RUDHA STASA HUQI HOXHAJ MILE MASMALAJ ANGONI RUDHA STASA KOCIAJ SHKURTAJ BODECI GAÇI NUMANAJ ZELA ALIAJ BEÇKA ZGURA HAXHIU BAKSHEVANI RUÇI PEPO SHEHU BRECA THANASI HOXHA ZYRAKAJ STERIO KROMIDHA LAMI TABAKU HOXHA AGARAJ XHAXHO SHIJAKU XHEPO LERA METOHU BEGASI AGASTRA AGASTRA QESARI SERJANI

536.00 443.00 350.00 496.00 331.00 269.00 416.00 367.00 116.00

51.00

36.60

EMËR

9

1

4

36.60 12.10 57.2 55.7

24.8 19.6 22.2

91.09

23.5

52.4 8.8 72.2

49.1

46.8

34.0

96.2

79.0

29.4

45.22

9

54.8

58.6 5.0 25.45

28.90

13.60

30.80

17

9.20

40.32

47.5

24.09

24.09

17.21 56.31 15.45

18.79

30.7 50.85 63.3

116 455.6 Shuma Totale 2 059.47 m2 BASHMETA

402.00 262.00 390.00 322.00 500.00 201.00 407.00 172.00 406.00 472.00 250.00 354.00

99.28

1/23

ATËSIA

5

DURRES DURRES DURRES DURRES DURRES DURRES DURRES DURRES DURRES

MERDAN PETRIT ARMAND MIRAND EDUART KUDRET IBRAHIM KRISTAQ EDMOND

RRAPO DAIU RAMAZAN KADRI RIZA ZAIM MOJSI PASHK KRISTAQ

VLORA 1 VLORA 1 VLORA 1 VLORA 1 VLORA 1 VLORA 1 VLORA 1 VLORA 1 VLORA 1 VLORA 1 VLORA 1 VLORA 1 VLORA 1 VLORA 1 VLORA 1 VLORA 1 VLORA 1 VLORA 1 VLORA 1 VLORA 1 VLORA 1 VLORA 1 VLORA 1 VLORA 1 VLORA 1 VLORA 1 VLORA 1 VLORA 1 VLORA 1 VLORA 1 VLORA 1 VLORA 1 VLORA 1 VLORA 1 VLORA 1 VLORA 1 VLORA 1 VLORA 1 VLORA 1 VLORA 1 VLORA 1 VLORA 1 VLORA 1 VLORA 1 VLORA 1 VLORA 1 VLORA 1 VLORA 1 VLORA 1 VLORA 1 VLORA 1 VLORA 1 VLORA 1 VLORA 1 VLORA 1

MYFIT EDMOND RAMO ARJAN ESAT RAXHI MYZAFER DURIM BESNIK MUHAREM ANDREA HALO RESHAT HASAN BAKO DRITA BASHKIM GEZIM FARIJE KOZMA LUIZA GEZIM HURMA NAZMI SHKELQIM DHIMITRAQ TAJAR BASHKIM NEVRIJE GEZIM FEJZIE ISLAM HAXHI IRFAN PIRO BARJAM KRISTAQ VEJSEL KUJTIM BESNIK HAMET SKENDER KRENAR SHEFQET ENVER HETEM DRITAN RIZA PETRO OSMAN BITIJE LEONIDHA FESTIM MEHMET NEFAIL

TOFIK HAXHI HAXHI ZENEL SHAKO SELIM SALI ISMET BARJAM FEJZI MITAT ALI HALO RAMO MATO TOFIK BEGE SHAQO RAPO JORGJI ZYLFO DALAN NOVRUZ REXHEP ZIGUR NIKO HAKI AVDI NAZIF RIZA HYSEN SULO LAMCE SHABAN MIHAL SALI VIKTOR XHELAL QEMAL MUSTAFA ISA ABAZ HASAN RAMADAN TEFIK HAREDIN

DREJTORIA DURRES

Nr. Parcela 47

NEXHIP ABEDIN KADRI MYSLYM JORGJI SALI QANI TAHIR

MBIEMRI

6

9

KAPXHIU BISKU GJOKA KANTO HASANTARAJ XOXI XOXI

195.00 483.00 200.00 644.00 500.00

142.00

Shuma Totale COBO IMERAJ IMERAJ KERNEZO BUSHAJ ALIMUCAJ MATUKA BESIMAJ TOSUNI RAPUSHI SHKURTAJ ÇANAJ ÇANAJ XHEMALAJ KOKALLAJ AGAJ ALIRAJ XHEMALAJ XHEMALAJ DUNI TARE MAHILAJ HABILAJ CANE TOCI PALI RAKIPI BASHLLARI SHEHU HAZIZI ADEMI HIZMO HOXHAJ KADRIAJ SOTA JAKUPI GJIKNURI FEIMI ALIAJ KAPO ISAJ MECAJ RAPI AZISLLARI MUCAJ BRAHIMI LIKAJ MEZINI LULA TRINAI QATO TEREZIU AGALLIU PENGI ÇELA

2/23

1

VLORA 1 VLORA 1 VLORA 1 VLORA 1 VLORA 1 VLORA 1 VLORA 1 VLORA 1 VLORA 1 VLORA 1 VLORA 1 VLORA 1 VLORA 1 VLORA 1 VLORA 1 VLORA 1 VLORA 1 VLORA 1 VLORA 1 VLORA 1 VLORA 1 VLORA 1 VLORA 1 VLORA 1 VLORA 1 VLORA 1 VLORA 1 VLORA 1 VLORA 1 VLORA 1 VLORA 1 VLORA 1 VLORA 1 VLORA 1 VLORA 1 VLORA 1 VLORA 1 VLORA 1 VLORA 1 VLORA 1 VLORA 1 VLORA 1

DREJTORIA VLORA (1) VLORA 2 VLORA 2 VLORA 2 VLORA 2 VLORA 2 VLORA 2 VLORA 2 VLORA 2 VLORA 2 VLORA 2 VLORA 2 VLORA 2 VLORA 2 VLORA 2 VLORA 2 VLORA 2 VLORA 2 VLORA 2 VLORA 2 VLORA 2 VLORA 2

EMËR

ATËSIA

4

JANIS,ALEKS HASAN MEHMET VASIL MYSERET KOÇO MUHARREM PETRIT SELAM JASHAR ISA FLORI VASIL ANESTI RAMIS FILE ILIR IBRAHIM JEMIN EDMOND TAHIR MUHAMET TAJAR SELIM KUJTIM FITIM ENVER GURO PANDELI PANDELI FATMIR FOTI ARSHI KASTRIOT ELHAM SANDER PRONJO AZEM GURO ÇOBAN PETRAQ LLAMBRO

5

SERVET MEHMET HASAN MEHMET XHEMO RAKIP ZANO XHEZAR JAKE MURAT SHAHIN BANUSH QAMIL QAMIL ABIP LUTO MUHAREM HAXHI NEXHIP SKENDER HAXHI CANE MECAN ETHEM DEMIR SHYQO MEHMET RAPO FETI FETI SADIK JORGO SYRJA SYRJA EQEREM BASTRI PAJTIM CELO BEJTO HAJRO NIKOLLA HAJREDIN

Nr. Parcela 92 KOLI TRIFON BUKURI TOFIK SALI IMER BEGO HASKO HASAN SEZAI SOKOL XHELO ARBEN XHELO BRAHIM GJIPAL THANAS ZAHO JANI FOTO SOKOL SINAN ENGJELL KANAN MARIO NASIP ARTAN NASIP HIBRO ZEQIR ABIL DALAN LESKO JASHAR ALTIN SELIM DELO TAFIL ALEKSANDER METO ,ALTIN, METO 3/23

MBIEMRI

6

TOCKA CANAJ LAGJINI DIDAJ VEIZAJ RAKIPAJ HOXHAJ IBRAHIMI LAMÇE DAULLJA TOSKA PEÇI ÇOLLAKU ÇOLLARI ZHUPAJ BRAHA SHAMETAJ BREGU KAJO KAJO MERKAJ BAKA DAUTAJ SINANAJ MEHALLA LIKAJ METAJ TAKA HODAJ HODAJ TAKA DHIMA HADERI HADERI MAMAJ OSMENAJ OSMENAJ BEGAJ HAXHIRAJ IMERAJ PICI SIMONI

763.00

16 443 m2 190.00

500.00 285.00 300.00 394.00 500.00 245.00 230.00 195.00 300.00 495.00 500.00 246.00 56.00 83.00 500.00 42.00 260.00 227.00 316.00 275.00 342.00 36.00 300.00 500.00 111.00 489.00 500.00 180.00 500.00 426.00 32.00 370.00 500.00 474.00 448.00 325.00 190.00 189.00 448.00 396.00 490.00 250.00 280.00 302.00 500.00 120.00 211.00 500.00 500.00 500.00

9

500.00 480.00 423.00 500.00 219.00 400.00 357.00 308.00 493.00 503.00 490.00 365.00 247.00 270.00 485.00 500.00 453.00 465.00 488.00 458.00 315.00 506.00 239.00 397.00 439.00 307.00 408.00 461.00 257.00 88.00 496.00 498.00 465.00 500.00 481.00 440.00 410.00 500.00 350.00 30.00 169.00

Shuma Totale 32 708 m2 TODRI 64.00 SHABANI 84.00 XHUVELAJ 75.00 GERNECAJ 26.00 BELAJ 41.00 BEGAJ 491.00 BEGAJ 500.00 GJIPALAJ 500.00 MILO 493.00 VANGJELI 212.50 PETOSHATI 350.00 RAMOSAÇOJ 250.00 XHUVANI 450.00 XHUVANI LUSHAJ XHEBROJ KONDAJ SULOJ MERKAJ LAGJI LAGJI

500.00 300.00 500.00 77.00 90.00 128.00

1 VLORA 2 VLORA 2 VLORA 2 VLORA 2 VLORA 2 VLORA 2 VLORA 2 VLORA 2 VLORA 2 VLORA 2 DREJTORIA VLORA (2) SARANDA SARANDA SARANDA SARANDA SARANDA SARANDA SARANDA SARANDA SARANDA SARANDA SARANDA SARANDA SARANDA SARANDA SARANDA SARANDA SARANDA SARANDA SARANDA SARANDA SARANDA SARANDA SARANDA SARANDA SARANDA SARANDA SARANDA SARANDA SARANDA SARANDA SARANDA SARANDA SARANDA SARANDA SARANDA SARANDA SARANDA SARANDA SARANDA SARANDA SARANDA SARANDA SARANDA SARANDA SARANDA SARANDA SARANDA SARANDA SARANDA SARANDA SARANDA SARANDA SARANDA SARANDA

1

SARANDA SARANDA SARANDA SARANDA SARANDA SARANDA SARANDA SARANDA SARANDA SARANDA SARANDA SARANDA SARANDA SARANDA SARANDA SARANDA SARANDA SARANDA SARANDA SARANDA SARANDA SARANDA SARANDA SARANDA SARANDA SARANDA SARANDA SARANDA SARANDA SARANDA SARANDA SARANDA SARANDA SARANDA SARANDA SARANDA SARANDA SARANDA SARANDA SARANDA SARANDA SARANDA SARANDA SARANDA SARANDA SARANDA SARANDA SARANDA SARANDA SARANDA SARANDA SARANDA SARANDA SARANDA SARANDA SARANDA SARANDA SARANDA SARANDA SARANDA SARANDA SARANDA SARANDA SARANDA SARANDA

EMËR

4 5 FERDINAND BABAÇE ZAN HASAN RAIT LEVEN PETRO LUFTO EDMOND BABAÇE NIKO MYSTEHAK ENGJELLUSH BEJKO XHELADIN LALA SIHAT HASAN METLLI SHAQIR Nr. Parcela 86 MENTOR FLAMUR QANI ARSEN QANI QANI LAVDOSH BEKTASH VELEDIN VILSON DALAN VASILLAQ DAMO DRITAN ALI VASIL ILIR HYSENJ PETRIT EDMOND VILSON AGRON LATIF RRAPI TOMOR RAKIP DASHNOR DHIOLETA ERNAND ARBEN ISUF AVDULLA AVDULLA HAXHI DINAVER ILIR SOTIR OREST SPIRO ZISO ARJAN VIKTOR SOKOL BILO QEMAL KRISTO VASIL PERPARIM MUHAMET PASHO NASIBI LUFTAR BILBIL MIHAL

MUGAI BELLO HAXHI SELAM HAXHI HAXHI XHAFO HAREDIN HETEM XHAFER AQIF YLLO BEJKO ALI

5/23

EMËR

RAMADAN SHPETIM SHABAN SEFEDIN PETRIT DODOL SEFEDIN RRAPUSH LATIF SHAQIR AQIF LUTFI XHEMO MANE FUAT KADRI VELI VELI BARJAM HAXHI HAXHI XHEVDET REXHEP KOSTA SPIRO PETRIT ISTREF NEBI BARJAM SINO QEMAL QEMAL HAKI SHUAIP ALI RESUL ZEQIR SAMIT SELFO

ATËSIA

4

GENTIAN SOFIA SOFIA KOSTA PANAJOT AGRON SHURETE TRENDAFILE CANE ALEKSANDER ALBERT AGRON EMIN NURIJE KRISTAQ SABAUDIN AMARELD BIB AVNI ARBEN SHEFKI DALIP DED MARTIN HRISTO ZEJNI BASHKIM PETRO DRITAN PASHK GJOK PREND QEMAL KOL NDUE FLORIAN LUFTAR HAFUZ ARDIAN ALBERT MRIKE PASHK EMIN ADRIAN VLASH FERIT BARDHOK MARJAN SHUKRI XHEVIT ISLAM MUNIR DED ANDON GJON DAVE LEONARD GEZIM ALFRED PJETER MUÇO RAMADAN LATIF ARDJAN EDUART

6/23

5

HYSEN VANGJEL VANGJEL VANGJEL NAFIZ SELAM QEMAL JONUS ALIM GEZIM SEFEDIN REXHEP NUH EMIN FEIM SERVET ARBER MARK SELMAN PRENG MUSA MUSA NIKOLL NIKOLL SOTIR SELMAN RUFAT BIB NIKOLL KOL PJETER DODE HAJREDIN FRROK FRROK BIB ZEF MUSA HAFUZ VLASH PRENG ZEF ZEJNI SHABAN DED SULEJMAN GJERGJ GJON ADEM ALI OSMAN ISLAM NDUE ADEM MARK ZEF GJERGJ NDUE NDUE MARK LATIF LATIF ADEM MARK MARK

490.00 160.00 500.00 500.00 500.00 500.00 500.00 500.00 350.00 500.00 365.00 300.00 500.00 300.00 490.00 240.00

6 9 HABILI 500.00 ZANAJ 500.00 ALIMUÇAJ 500.00 ALIMUÇAJ 500.00 HABILI 500.00 NELAJ 300.00 ALIMUÇAJ 500.00 GJONI 300.00 ZANAJ 300.00 GUXHAJ 200.00 Shuma Totale 31 680 m2 KUCI BELLO MURTAJ STROKA MURTAJ MURTAJ XHAFERI RRAPAJ DEDA XHELILI SHKURTI ZOTO ONJEA REXHEPI REXHEPI XHANGA HAKAREPI MYRTAJ OBZOVA OBZOVA PULA OBZOVA ZEMA ZEMA GJONCI ALLKUSHI CUEDARI MERO MERKO ALI ISAJ MEHMETI MEHMETI MINA MINA MINA ALLIAJ BEDULI DALLA KAPURANI MEHMETI KULLA KREKU LIKOMETI RAPAJ RRAPI RRAPAI MALKAJ PAJOLLARI NELA LLAKA LLAKA REXHEPI ÇEPANI

MBIEMRI

6

ISAJ THANASI THANASI THANASI STAVRO SELMANI ISUFI DAUTI HASANI QIDHERI PODA DEMALIJA SHERO SULEJMANI BUSHI SHEHU VALCA BUSHKOLA LOKA MRRUKU SMAÇI SMAÇI LLESHAJ DODA EVANGJELOPOLIS LOKA DEGJONI DODA LLESHAJ KECI NDOJ DODA KAROSHI HAXHIA KOLAJ DODA BECI SMAÇI SMAÇI LEKGEGAJ STOJANI ÇUPI LOKA SADIKU GJONAJ GJINI ARAPI NIKOLLI DODA CALA NDREKA NDREKA MARKU DODA DEDAJ ARAPI ARAPI NOLI NOLI DEDAJ PASHAJ PASHAJ DODA DEDAJ NDOCAJ

436.00 300.00 332.00 345.00 500.00 500.00 396.00 221.00 465.00 420.00 350.00 400.00 300.00 233.00 251.00 341.00 350.00 416.00 460.00 362.00 400.00 363.50 410.00 463.00 476.00 300.00 350.00 276.00 300.00 385.00 310.00 249.00 405.00 311.00 400.00 372.00 465.00 500.00 500.00 402.00 329.00 354.00 455.00 311.00 331.00 300.00 370.00 480.00 389.00 364.00 300.00 500.00

9

400.00 400.00 400.00 300.00 300.00 77.00 250.00 250.00 300.00 432.00 500.00 333.00 140.00 850.00 112.00 400.00 500.00 500.00 500.00 555.00 310.00 370.00 500.00 500.00 500.00 500.00 540.00 528.00 252.00 500.00 286.00 500.00 500.00 500.00 500.00 550.00 415.00 550.00 550.00 500.00 500.00 520.00 500.00 500.00 500.00 500.00 500.00 500.00 500.00 500.00 500.00 332.00 500.00 500.00 800.00 500.00 357.00 252.00 500.00 500.00 500.00 565.00 500.00 572.00

EMËR

1

SARANDA SARANDA SARANDA SARANDA SARANDA SARANDA SARANDA SARANDA SARANDA SARANDA SARANDA SARANDA SARANDA SARANDA SARANDA SARANDA SARANDA SARANDA SARANDA SARANDA SARANDA SARANDA SARANDA SARANDA SARANDA SARANDA SARANDA SARANDA SARANDA SARANDA SARANDA SARANDA SARANDA SARANDA SARANDA

DREJTORIA SARANDE BERAT BERAT BERAT BERAT BERAT BERAT BERAT BERAT BERAT BERAT BERAT BERAT BERAT BERAT BERAT BERAT BERAT BERAT BERAT BERAT BERAT BERAT BERAT BERAT BERAT BERAT BERAT BERAT BERAT

4

SHKODER SHKODER SHKODER SHKODER SHKODER SHKODER SHKODER SHKODER SHKODER SHKODER SHKODER SHKODER SHKODER SHKODER SHKODER SHKODER SHKODER SHKODER SHKODER SHKODER SHKODER SHKODER SHKODER SHKODER SHKODER SHKODER SHKODER SHKODER SHKODER SHKODER SHKODER SHKODER SHKODER SHKODER SHKODER SHKODER SHKODER SHKODER SHKODER SHKODER SHKODER SHKODER SHKODER SHKODER SHKODER SHKODER SHKODER SHKODER SHKODER SHKODER SHKODER SHKODER SHKODER SHKODER SHKODER SHKODER SHKODER SHKODER SHKODER SHKODER SHKODER SHKODER SHKODER SHKODER SHKODER

ATËSIA

MBIEMRI

5

VANGJEL VANGJEL TAHIR ISLAM PELLUMB REXHEP ISMAIL QAMIL PETRO PETRO VANGJEL HETEM LEONIDHA LEONIDHA SOFOKLI HAXHI POLIMER SPIRO ARETEO SEFEDIN MILTJADHI HALIL ZENEL TEME FEJZI FEJZI HALIL SPIRO HALIL LATO LLUKE MUHEDIN ALEKS THOMA JANI

Nr. Parcela 212

DAIL AGRON BASHKIM ILIR CELNIK ROLAND GURI KUJTIM QANIE KUJTIM DAVIDA FATIME RRAPI SYBI ZENUN SULO BARJAM ARJAN FATMIR RAMADAN LUTO VELI NDRIÇIM BARDHYL BEXHET NAMIK AGRON VASIL ROBERT

ORUC GANI SHYQYRI MYNYR GANI TOLI BARJAM MERSIN JASHAR RUSHAN ZEF MEHMET SHABAN MYSLIM IZET SHAQIR DALIP BARJAM HAXHI MYNYR EMIN IDRIS NURI MUHARREM MUÇO JAHO JAHO LLAMBI NIKODHIM

6

QURKU QURKU PULA ÇEPE MEHMETAJ RUSHI KRECI ÇELA KOÇA KOÇA DUKA LALA GURRA GURRA THOMONIKU AGALLIU AGALLIU KOLAGJI BUTSI SHEHU PAPA LAGJI LAGJI GJERGA KALEMI KALEMI HYSENAJ KOLAGJI LAGJI ZAÇE ÇETRI MAHMUTAJ KONDO LAGJI NASHO

Shuma Totale SELIMAJ MYFTARI MALKA HOXHA MYFTARI NINO MERKAJ RADSHI RADSHI HYSAJ ALIMADHI IDRIZI PIRKO TOSKA TAHIRAJ SHABANI SULI SULI TAHIRAJ LLANGOZI LIKO PENXHO ZHURI KOÇI REKA SULA SULA DHANA FANI

1

ATËSIA

4

5

BERAT BERAT BERAT BERAT BERAT BERAT BERAT BERAT BERAT BERAT BERAT BERAT BERAT BERAT BERAT BERAT BERAT BERAT BERAT BERAT BERAT BERAT BERAT BERAT BERAT BERAT BERAT BERAT BERAT BERAT BERAT BERAT BERAT BERAT

MEXHIT PETRIT ENGJELL LULZIM PETRO RESMI PANDELI MUHAREM ALTIN FLAMUR AGRON REFAT SOKOL HEKURAN VERI ARDJAN GANI NDRIÇIM AVNI CIJE GEZIM RAUF KRISTAQ LIRI MUSTAFA FESTIM TOMOR EDUART ABEDIN LLAZAR LUTO HAJRI RIZA DËFRIM

KASO ISUF DULE IZET ANDON HYSEN JORGJI RAPO SADIK SHABAN VEIS VELI YMER RAMADAN HALIL ALI QERIM LIVAN AVDUL THOMA SKENDER TOFIK VASIL XHAFER ISMAIL GANI RAPO XHEVDET BEQIR JANI AQIF AQIF TUFAN ALI

SHKODER SHKODER SHKODER SHKODER SHKODER SHKODER SHKODER SHKODER SHKODER SHKODER SHKODER SHKODER SHKODER SHKODER SHKODER SHKODER SHKODER SHKODER SHKODER SHKODER SHKODER SHKODER SHKODER SHKODER SHKODER SHKODER SHKODER SHKODER SHKODER SHKODER

Vitor Gjovalin Gjergj Gjon Liza Marinda Pal Pal Gjovalin Smajl Gzim Kole Niko Pashko Mark Albert Renato Martin Anton Lizè Luigj Marash Gjergj Mark Anton Roze Pal Ndue Mark Gasper

Dede Marash Pal Ndue Mark Luigj Çun Pjeter Simon Osman Osman Gjon Fane Zef Kole Kole Savo Pjeter Ukshin Filip Prele Kole Marash Injac Injac Gjush Ndue Lush Ndue Ejll

DREJTORIA BERAT

Nr. Parcela 59

9/23

Ndou Patogu Guri Dukaj Marashi Hila Gjeli Papshaj Zadrima Nimani Nimani Ujkaj Laro Larushku Poja Gjoni Jovani Nika Nika Filipi Kola Kola Verri Lleshi Lleshi Mala Çelaj Çelaj Gjoni Elezaj

315.00 155.00 500.00 355.00 500.00 500.00 500.00 435.90 520.00 594.00 206.50 409.50 224 75.00 240.70 550.00 278.00 192.00 485.00 402.00 500.00

85 734.5 m2 105.00 235.00 165.64 400.00 142.00 586.00 430.00

300.00 196 264.00

MAHMUTAJ ALLKO HYSKO HYSKO FRANGO ASLLANAJ DUSHI KOKA LLALLA KULLOLLI KUMRIJA KUMBRIJA DAJLANI PIRKO GUGA AGO GJISHTI SULI AVDULI STASA DURO MYFTARAJ MAMILO KELCYRA TOMORI PAJA BRAKA BRAUSHI AJAZI BUSHI LIKO HOXHA KRYEMADHI SALIASI

Shuma Totale

550.00 300.00

18.00

MBIEMRI

6

9

432.00 500.00 305.00 233.00 500.00 300.00 300.00 467.00

19.20 300.00 200.00 300.00 300.00 250.00 250.00 300.00 300.00 300.00 300.00 300.00 300.00 300.00 300.00 300.00

8/23

EMËR

1

550.00 556.00 500.00 527.00 500.00 505.00 500.00 592.00 500.00 535.00 500.00 500.00 500.00 500.00 500.00 500.00 500.00 500.00 500.00 500.00 500.00 500.00 500.00 500.00 500.00 500.00 500.00 500.00 500.00 500.00 500.00 500.00 500.00 500.00 500.00 500.00 484.00 360.00 500.00 300.00 182.00 128.00 278.00 350.00 250.00 300.00 270.00 161.00 154.00 20.10 316.00 300.00 151.00 250.00 116.00 94.00 216.00 273.00 382.00 384.00 522.00 461.00 54.30 82.00 60.00

7/23

ODHISE ERJON HAKI NUSTRET EDUART LINDITA EQEREM PETRIT ILIRJAN ARQILEA SOFIKA AFERDITA JOSIF VIOLETA KLEANTH MATO MELSA NASHO NIQIFORO ARQILE ODHISEA FATMIR ARTUR SERJAN ARSHI HAREDIN LULJETA SAVA STEFAN NAMIK ARISTOTEL ELJON PANAJOT ARTIONA KRISTO

9

9

500.00 260.60 195.00 50.00 54.17 41.30 300.00 280.00 300.00 300.00 300.00 300.00 200.00 300.00 300.00 300.00 7.00 28.84 15.00 23.80 139.00 8.36 450.00 300.00 263.00 36.75 82.80 300.00 300.00 39.73 20.62 74.00

13 230.81 m2 8.70 74.40 26.00 140.00 140.00 140.00 250.00 185.00 300.00

300.00 160.00 210.00 189.00 116.00 305.00 240.00 55.10 25.20 27.70 195.00 95.00 198.00 162.00 215.00 220.00 200.00 107.00

4

Zef Fran Kole Kole Pavlin Zef Zef Rrok Marjan Marjan Sokol Mark Ledi Marin Domenika Filip Rrobert Alfred Syrriha Nderim Sami Sadri Robert Shyqyri Qamile Mustaf Vildan Aqif Astrit Mehdi Marije Vitor Hasan Shkelqim Dritan Sokol Gjelosh Xhemal Sami Ejup Petrit Qemal Fatmir Prele Frano Hydajet Shefqet Fatmir Naim Xhevat Rasim Han Tahir Mit'hat Ramiz Fatmir Flamur Besnik Angjelin Esat Vinçens Angjelina Latife Lule Leonard

5

Mirash Mark Zef Zef Ndoc Pjeter Pjeter Pjeter Gjergj Gjergj Zef Frano Mark Nush Nikolle Gjoke Kole Lec Brahim Ymer Jonuz Bajram Ramadan Fejzullah Faruk Shuajp Xhevdet Hysen Hysen Idriz Rrok Geg Xhafer Hasan Pjeter Prele Lulash Ymer Brahim Hivzi Qemal Daut Et'hem Gjeke Dede Ramiz Ismail Elez Xhabir Dan Xheladin Myftar Eljaz Bajram Musa Et'hem Fani Abaz Vuksan Musa Sebastjan Ndrek Adush Mehill Agostin

SIPËRFAQJA E PARCELËS NDËRTIMORE (M ²)

DREJTORIA

SIPËRFAQJA E PARCELËS NDËRTIMORE (M ²)

DREJTORIA

MBIEMRI

SIPËRFAQJA E PARCELËS NDËRTIMORE (M ²)

ATËSIA

500.00

6

MRRUKU MRRUKU LLESHAJ GJONAJ ARAPI PANA LLESHAJ GOLEMAJ GOLEMAJ LALA DEDA NOLI TOLA PRENDI LLESHAJ NDOJ NIKOLLI NOLI NOLI TOLA PRENDI NIKOLLI SADIKU DEDAJ ARAPI LUCA VALCA HAXHIA NDOI HAXHIA NIKOLLI KAROSHI TOLA NIKOLLI MARKU ARAPI PASHAJ PASHAJ MRRUKU MEJDANI BARÇI MASKA ELMAZAJ LELISHTA SEITAJ MUÇOBEGA NANAJ NANAJ JAÇAJ ÇAKULI SHABANI BEGA MUSTAFAJ MEJDIU PRIFTAJ HASANI GJELI LAPA VELIU BRAHO SEJKO DUKA LLUKA ILJAZI PASHOLLARI

MBIEMRI

6

Pali Kroni Leka Leka Vata Ndou Ndou Bludaj Kopshtari Kopshtari Kopshtari Delia Palaj Gjonej Martini Zadrima Gega Mazi Durraj (Zejneli) Pufja Ruçini Hoxhaj Muça Alija Alija Kraja Bekteshi Tota Tota Dragovi Muça Marku Sulmataj Sulmataj Shkreli Staka Marku Bajrami Bajraku Kola Guri Guri Hamzi Martini Shqau Shabani Pepa Tereziu Bashi Isufi Beqiri Muja Ramja Barbullushi Barsaku Hamzi Mjeda Livanaj Peraj Huti Doberdaku Prroni Turhani Sumulla Avullija

10/23

1

SHKODER SHKODER SHKODER SHKODER SHKODER SHKODER SHKODER SHKODER SHKODER SHKODER SHKODER SHKODER SHKODER SHKODER SHKODER

EMËR

ATËSIA

4

5

Muhamet Agron Agron Refik Rrezarta Nadir Brahim Sami Muhamet Shefik Fatoz Hadi Hasan Hasan Hasan

Mehmet Idriz Beqir Hamdi Osman Osman Said Sabri Sabri Sabri Jakup

FIER 1 FIER 1 FIER 1 FIER 1 FIER 1 FIER 1 FIER 1 FIER 1 FIER 1 FIER 1 FIER 1 FIER 1 FIER 1 FIER 1 FIER 1 FIER 1 FIER 1 FIER 1 FIER 1

TODI SPIRO FLAMUR YZEIR LULZIM SKENDER NURI PETRAQ ALEKSANDËR SOTIR SPIRO MIHAL YLLI SHPETIM THOMA MICO VASILLAQ SAMI ANILA

PETRIT FILKO ISMAIL ISMAIL SADIK REFAT SHABAN LIO NAUN VASIL SOTIR SOTIR BILBIL NURCE JORGJI TAQI TAQI ALI PAVLI

FIER 2 FIER 2 FIER 2 FIER 2 FIER 2 FIER 2 FIER 2 FIER 2 FIER 2 FIER 2 FIER 2 FIER 2 FIER 2 FIER 2 FIER 2 FIER 2 FIER 2 FIER 2 FIER 2 FIER 2 FIER 2 FIER 2 FIER 2 FIER 2 FIER 2 FIER 2 FIER 2 FIER 2 FIER 2

GEZIM ENVER EDMOND ADRIAN AGIM ADRIATIK ALTIN AGIM Alket Arsen Petrit Muhamet Ymer Namik Albert Luan Taulant Shefqet Neki Ilir Adriatik Hair Nevrus Shkelqim Gezim Bektash ALEKSANDER JORGO AGRON

ENVER HALIL SAFET MYFTAR HASIM XHELADIN STEFAN AVNI Kujtim Kujtim Novruz Tefik Ahmet Xhafer Haredin Kadri Kujtim Veli Barjam Veli Veli Tafil Liko Haxhi Kadri Riza SPIRO SAMI YMER

EMËR

DREJTORIA SHKODER

DREJTORIA FIER (1)

1

FIER 2 FIER 2 FIER 2 FIER 2 FIER 2 FIER 2 FIER 2 FIER 2 FIER 2 FIER 2 FIER 2 FIER 2 FIER 2 FIER 2 FIER 2 FIER 2 FIER 2 FIER 2 FIER 2 FIER 2 FIER 2 FIER 2 FIER 2 FIER 2 FIER 2 FIER 2 FIER 2 FIER 2 FIER 2 FIER 2 FIER 2 FIER 2 FIER 2 FIER 2 FIER 2 FIER 2 FIER 2 FIER 2 FIER 2 FIER 2 FIER 2 FIER 2 FIER 2 FIER 2 FIER 2 FIER 2 FIER 2 FIER 2 FIER 2 FIER 2 FIER 2 FIER 2 FIER 2 FIER 2 FIER 2 FIER 2 FIER 2 FIER 2 FIER 2 FIER 2 FIER 2 FIER 2 FIER 2 FIER 2 FIER 2

Mustafa Isa Isa

Nr. Parcela 99

Nr. Parcela 15

MBIEMRI

6

CAUSHI CAUSHI DULAJ MYFTARAJ DHJARI BENDAJ BALLA LLAPI Isufaj Isufaj Shperdheja Bendaj Allaj Fetau Hasanbashaj Muskaj Myftaraj Fetau Barjami Ngracani Ngracani Gega Memaj Lapi Zotaj Saliaj ÇELA ÇELA AVDULAJ

4

DASHNOR BEDRI KADRI DURIM MINE LAME SALI NEXHAT VIKTOR MYQEREM HAJRI TEFIK RUSTEM ENVER PETRIT Bejaze Defrim Hajro Kujtim Osmen Ylli Zenel Vasillaq Haredin Elmas Hyqmet Pellumb Foti Rexhep Barjam Shefqet Aqif Jemin Petrit Mezan Aleksandër Shefqet Blendi Asqeri Mufit Qani Ilir Nazmi Agim Baftjar Festim ROLAND NOVRUS ARBEN PERPARIM HETEM HEKTOR QANI, KLEJDI BUJAR FATMIR FATOS SHPETIM BARDHUL ASTRIT NOVRUS MEHMET Fatmir NURI Namik 12/23

5

AHMET EQEREM DALIP BEHAJ QANI NAZMI NAZIF ELMAS RIZA JANÇE OMER DERVISH FUAT SHEME RAMADAN Muço Ahmet Haki Mitat Refat Skender Hajri Nazmi Hysen Hakil Hysenj Baki Jorgo Nazmi Abedin Barjam Adem Ibrahim Tefik Habib Qemal Qemal Faslli Musa Ibrahim Riza Axhem Rexhep Lamçe Hajdër Ramis HYSEN MUSA IBRAHIM RAMADAN HAJRI HETEM MUHEDIN, QANI HAMIT ZYBI SHEFQET XHEVAT SALI KODHEL MUSA REXHEP Ramadan NAZIF Xhevit

29.40 17.20 8.40 78.70 46.50 20.00 8.00 11.00 82.00

68.85

80.20 16.70 183.80 275.60 32.50 106.50

15 986.56 m2 71.30 182.20 301.20 390.00 440.00 306.00 380.00 460.00 170.00 177.70 152.10 180.00 370.70 454.00 133.70

4 168.9 m2

MBIEMRI

6

500.00 470.00 500.00 500.00 495.00 500.00 290.00 488.00 30.80 29.00 300.00 177.00 134.00 42.50 44.50 7.60 21.00 61.00

174.40 7.70 125.00

11/23

ATËSIA

677.00 491.00 500.00 375.00 295.50 46.90 540.00 444.00

20.00 41.60 62.90

Shuma Totale

Shuma Totale

28.05 40.70 16.20 62.56 27.00 11.78 27.00 29.60 105.70 10.40 27.50 39.20 27.77 26.45 29.50 460.00 325.00 474.00 350.00

9

Bisho Hamzi Hamzi Kraja Draçini Tafilica Syka Dibra Shpuza Shpuza Miloti Bushati Bushati Bushati Guçi

METUSHI FILOQI KANANI KANANI KASTRATI KOZELI LUSHKA KITANI ÇELIKU GOGA GOGA GOGA KAFARANI KAFARANI ZARANJAKU PEÇUKJA PEÇUKJA ALIZOTI ZIJAJ

9

20.00 53.60 53.70

SIPËRFAQJA E PARCELËS NDËRTIMORE (M ²)

5 729.0 m2

364.00

DREJTORIA

SIPËRFAQJA E PARCELËS NDËRTIMORE (M ²) 280.00 487.00 283 351.00 410.00 308.00 300.00 500.00 260.00 750.00 500.00 300.00 500.00

500.00

500.00 370.00 200.00 40.00 500.00 63.00 50.00 350.00 500.00 250.00 345.00 300.00 500.00 400.00 500.00 400.00 442.00 400.00 500.00 500.00 400.00 400.00 400.00 300.00 320.00 300.00 350.00 500.00

5

NDREC LEKE FRAN PRENG ZEF BEQIR NIKOLL KILI PANDELI KADRI DEDE MARK GARIP ZEF MARK GJOK FRROK NDUE NDUE GARIP PREND FRROK SHABAN KOL GJERGJ RASIM KOLE FRROK MARK KOLE NDUE HAJREDIN GARIP PAL NDOK GJERGJ RAMADAN RAMADAN PRENG SULO REXHEP HAJDAR ALIM SHYQO SEIT SHAQO SAKO BELUL SALI JORGJI SAMI RREME IDRIZ MEJDI GRIGOR ADEM MUSTAFA MIHAL SELIM HEKURAN ILIAZ SOKRAT DHIMITER RUSHAN DULE

DREJTORIA

6

500.00

260.00 113.00 145.00 500.00 39.00 237.00 369.00 500.00 475.00 412.00 338.00

500.00

4

LEKE ALFRED KASTRIOT NIKOLL DAVA ALI GJON PANDELI NIKOLIN ZENEL NDUE NDUE KOSTANDIN GEZIM NIKOLL ASTRIT BARDHOK BARDHOK FLORIND NIKO ZEF GJIN FERDINAND GJOK NIKOLIN NIKO GJELA JANI GJON PAVLIN PAL AVNI LLAMBI LEK FRANG EDMOND EDUART ALBERT GASPER ELES TILTE BASHKIM VALTER LAVDOSH DASHAMIR HAKI DIONIS SHELEGE ENGJELLUSHE JANAQ SHABAN BEJDASH MERJEME SAMO ALEKS FADIL KASTRIOT IRINI ÇELO KLODIAN GEZIM DHIMITER ANASTAS LULEZIM BARI

ATËSIA

GURI SEITAJ BULLARI SHABANAJ BANAJ KOROVESHAJ VERBAJ SEFERI LAÇI BEQIRAJ HAMITI RAMAJ XHUFI HYKA MALAJ Goxhaj Aliaj Hamiti Halimi Sinaj Leka Hamiti Koroveshaj Muskaj Rrokaj Shehaj Rrokaj Papa Koroveshaj Salianji Mamo Kardhashi Hamiti Bendaj Veliu Rrapushaj Qamo Pasho Musaj Hamiti Saliaj Kardhashi Koroveshaj Muhameti Pelivani Manxharaj MUSKAJ MUSAJ NEBIU NEBIU ALICANI ALICANI HALIMI HALIMI LEKA HAMITI HOXHA FEJZAJ SULEJMANI CAUSHAJ MUSAJ RIZAJ Gega SINANAJ Osmeni

500.00 500.00 500.00 242.60 200.00 500.00 500.00 138.90

500.00 178.00 393.80 322.00 323.00 500.00 500.00 381.00 500.00 500.00 606.00 553.00 487.00 357.00 266.10 500.00 500.00 500.00

SIPËRFAQJA E PARCELËS NDËRTIMORE (M ²)

DREJTORIA

TIRANA 3 TIRANA 3 TIRANA 3 TIRANA 3 TIRANA 3 TIRANA 3 TIRANA 3 TIRANA 3 TIRANA 3 TIRANA 3 TIRANA 3 TIRANA 3 TIRANA 3 TIRANA 3 TIRANA 3 TIRANA 3 TIRANA 3 TIRANA 3 TIRANA 3 TIRANA 3 TIRANA 3 TIRANA 3 TIRANA 3 TIRANA 3 TIRANA 3 TIRANA 3 TIRANA 3 TIRANA 3 TIRANA 3 TIRANA 3 TIRANA 3 TIRANA 3 TIRANA 3 TIRANA 3 TIRANA 3 TIRANA 3 TIRANA 3 TIRANA 3 TIRANA 3 TIRANA 3 TIRANA 3 TIRANA 3 TIRANA 3 TIRANA 3 TIRANA 3 TIRANA 3 TIRANA 3 TIRANA 3 TIRANA 3 TIRANA 3 TIRANA 3 TIRANA 3 TIRANA 3 TIRANA 3 TIRANA 3 TIRANA 3 TIRANA 3 TIRANA 3 TIRANA 3 TIRANA 3 TIRANA 3 TIRANA 3 TIRANA 3 TIRANA 3 TIRANA 3

5

10 415.3 m2

206.00

414.00

1

SARANDA SARANDA SARANDA SARANDA SARANDA SARANDA SARANDA SARANDA SARANDA SARANDA SARANDA SARANDA SARANDA SARANDA SARANDA SARANDA SARANDA SARANDA SARANDA SARANDA SARANDA SARANDA SARANDA SARANDA SARANDA SARANDA SARANDA SARANDA SARANDA SARANDA SARANDA SARANDA SARANDA SARANDA SARANDA SARANDA SARANDA SARANDA SARANDA SARANDA SARANDA SARANDA SARANDA SARANDA SARANDA SARANDA SARANDA SARANDA SARANDA SARANDA SARANDA SARANDA SARANDA SARANDA SARANDA SARANDA SARANDA SARANDA SARANDA SARANDA SARANDA SARANDA SARANDA SARANDA SARANDA

EMËR

DREJTORIA

4

MBIEMRI

108.00 305.90 500.00 426.00 615.30

20.00 353.00 490.00 300.00 382.00

9 609.00 500.00 25.00 500.00 500.00 375.00 500.00 250.00 500.00 500.00

MBIEMRI

SIPËRFAQJA E PARCELËS NDËRTIMORE (M ²)

1

ATËSIA

DERVISHAJ

438.60

DUNI KERTUSHA PRILLO HOXHA MUSTAFA TAULLAJ LAPRAKU KOLOVERI ISUFI ISUFI AVDYLI SHAHINI KRASNIQI CAMOLLARI SOLLAKU SALLAKU KAVAJA SALLAKU VASILI BARDHO MUSOLLARI MUSOLLARI MUSOLLARI MUSOLLARI KODRALIU SALIU SHYTI MADHI KALARI MYRTEZANI KODRA KISHTA CARCIU CUKA DOKA QYPI LIKA LIKA SHEHU KLLOGJRI AHMETAJ LAMAJ NGALLO HADJA GOLEMI LUKU (DOMI) LUKU LUKU LUKU (DOMI) LUKU LUKU

6 LAGJI DERVISHALIAJ BRAHIMAJ KAPAJ KAPAJ ABAZAJ GJOLEKA SHAMETAJ PAPA KOKAJ KOKAJ ZOTAJ ZOTAJ QENDRAJ QENDRAJ SHABANI VELIKO MEHMETI NAZERAJ SHEME KOÇIAJ BOCAJ LELAJ MEHMETAJ VERORE SHEROKU RRAPUSHAJ BREGU BRAHO AZBIU QEMALI LELAJ KAMBERI KASEMI PASHAJ PAPA KAMBERI SULÇAJ ALIMUÇAJ ALIMUÇAJ MULLAJ GJONI MEZURAJ GJONI GJONI GJONI GJONI ANIAJ MEZURAJ LIÇAJ BUSHAJ MEZURAJ SINANAJ KOÇERRI YMERAJ KOÇERRI ALIMUÇAJ LAMA KOÇERRI KOÇERRI CANAJ CANAJ

ATËSIA

SIPËRFAQJA E PARCELËS NDËRTIMORE (M ²)

DREJTORIA

EMËR

Shuma Totale

226.00 282.00 279.00 134.70 261.50 301.20

206.68

Shuma Totale 3 775.09 m2

5 METO NURI MEÇO EMIN EMIN NURI DEMO RIZA AIF SELFO CUMAN QERIM HALIT SHEMO BORO FAIK SHABAN IDAJET ISLAM RROKO SHAIP TAIP ZINI ABAZ DHIMITER LALO BEG REMZI MUHO ISA ABAS ZINI ZEQIR SALI LIK AQIF ZEQIR SALO SELIM SELIM HISMET LALA OSMEN MUÇO LALA LALA AGIM JASHAR HAJRO ZEQIR ZYBO JEMIN QAZIM LALO MEMET RRAPO QANI SHEME HYSO MIFTAR CIZE CIZE

EMËR

DREJTORIA

SULO

14

VATOC VATOC BAKO SULA BARDHOSHI FARRICI IMERI HASANPAPAJ SADIKAJ PERPALAJ YZO MALO NDOKAJ HOXHA SHIQERUKAJ

250.90

LLAMBI MEHDI KICO ASLLAN SALI ALI AHMET MEHMET FUAT FUAT SEJKO ASLLAN XHEVIT JASHAR RAMAZAN HAMID BEQIR ALI MEHMET MEHMET RESHAT NEXHDET NEXHDET NEXHDET FEJZULLA GANI RAMADAN KADRI NJAZI MYFTAR QAZIM SABRI DYLBER HAKIL FERIT SKENDER ABDI ABDI MUSTAFA QANI BAJRAM SHUAIP BEQIR GANI KOSTANDIN EJUP EJUP EJUP EJUP EJUP EJUP

Nr. Parcela 13

MBIEMRI

DREJTORIA

BASHKIM

Nr. Parcela

Shuma Totale

313.00 150.70 143.00 154.40 357.40 300.00 430.00 394.50 432.30

ARTUR ISLAM VANGJEL SHPRESA MAKBULE ENVER PETRIT RAMAZAN ARTOR ARTOR RAMAZAN SHEFIK ISTREF GEZIM SHEFKI ALI YLLI FATOS LEFTER ALFRED RUKIJE OLSI KLODJAN AUREL BAJRAM FATMIR QEMAL ALBERT MYRTEZA AGIM JAHO GEZIM SHYQO SUAT QERIM LULZIM LUFTAR ILIR JUSUF NEFAIL XHAFERR XHEVAIR NIKO SHAQIR SPIRO DHURATA ALTIN ILIR DHURATA ALTIN ILIR

4 DRITAN RESHAT HILMI ZEMAN ZEMAN XHEZMI SINAN BASTRI VANGJELIOP KRISTINA SELFO HALIT ARBEN BORO TASIM PETRIT GANI BASHKIM BATJAR FERHAT FITIM BASHKIM NEXHAT LUTO ARBEN TOMOR MITAT GENCI NURI DALIP NAMIK AGRON HARUN XHEVIT ÇUMAN THEODHORI SYRJA HAVA LESKO ARQILE ANEST LAVDURIM ARBEN RUFE RESUL VILSON NAIM GURI EMIN SALI MYQEREM RITVAN ZENJEL TOMOR CAUSH LOLO KADENA ARBEN MIFTAR SULO FEJZI BESIM 4/23

ATËSIA

SIPËRFAQJA E PARCELËS NDËRTIMORE (M ²)

TIRANA 3

DREJTORIA TIRANA (2)

39

300.00

DURRES DURRES DURRES DURRES DURRES DURRES DURRES DURRES DURRES DURRES DURRES DURRES DURRES DURRES DURRES DURRES DURRES DURRES DURRES DURRES DURRES DURRES DURRES DURRES DURRES DURRES DURRES DURRES DURRES DURRES DURRES DURRES DURRES DURRES DURRES DURRES DURRES DURRES DURRES DURRES DURRES DURRES DURRES DURRES DURRES DURRES DURRES DURRES DURRES DURRES DURRES

DREJTORIA KAVAJE

1 VLORA 2 VLORA 2 VLORA 2 VLORA 2 VLORA 2 VLORA 2 VLORA 2 VLORA 2 VLORA 2 VLORA 2 VLORA 2 VLORA 2 VLORA 2 VLORA 2 VLORA 2 VLORA 2 VLORA 2 VLORA 2 VLORA 2 VLORA 2 VLORA 2 VLORA 2 VLORA 2 VLORA 2 VLORA 2 VLORA 2 VLORA 2 VLORA 2 VLORA 2 VLORA 2 VLORA 2 VLORA 2 VLORA 2 VLORA 2 VLORA 2 VLORA 2 VLORA 2 VLORA 2 VLORA 2 VLORA 2 VLORA 2 VLORA 2 VLORA 2 VLORA 2 VLORA 2 VLORA 2 VLORA 2 VLORA 2 VLORA 2 VLORA 2 VLORA 2 VLORA 2 VLORA 2 VLORA 2 VLORA 2 VLORA 2 VLORA 2 VLORA 2 VLORA 2 VLORA 2 VLORA 2 VLORA 2

EMËR

SIPËRFAQJA E PARCELËS NDËRTIMORE (M ²)

AVDYL AVDYL OSMAN ELMAZ RUSTEM HALIL IBRAHIM ARIF SHABAN PJETER DAJLAN SEFER GJON GALIP SHABAN

Nr. Parcela

26.00 156.20 180.10 119.70 350.00 38.60 99.30 370.00 439.00 146.00 464.00 74.00 300.00 299.00 150.00

9

300.00 300.00 322.30 390.69 420.70 276.46 60.00 498.98 300.00 300.00 300.00

DREJTORIA

GEZIM SHKELZEN PERPARIM NEZIR ABDYL SHPETIM MUS GANI ISLAM GJOVALIN RIFAN MUHAMET BERNARD XHEVDET IDRIZ

9 99.00

6

BASHMETA BASHMETA GJINI KOJKU CELPICA VEIZI ABAZI XHAFA KANACI MUSABELLIU BAJRAMI AJAZI AJAZI

DREJTORIA

TIRANA 2 TIRANA 2 TIRANA 2 TIRANA 2 TIRANA 2 TIRANA 2 TIRANA 2 TIRANA 2 TIRANA 2 TIRANA 2 TIRANA 2 TIRANA 2 TIRANA 2 TIRANA 2 TIRANA 2

DREJTORIA TIRANA (1)

6

ÇAUSHAJ ÇAUSHAJ SHARKAJ CARI CUKA SEFERI TUFA XHOMAQI BROCA TOLA XHUTI SAKA KURTAGA HOXHA ZUNA GURI DEDA BICI BICI BICI ÇUPI KLENJA MUSAJ KOLIQI HASANI VRIONI ILJAZI ILJAZI VATA MEMA BREGU KURTI MOTINA DERVISHI DALIPI MEMAJDINI AGALLIU AGALLIU ZHULATI AVDIA GJETANI SKENDERI PANO BEGU

5

GALIP GALIP SAMI TAFIL HAXHI AZIS ILJAZ HASAN HATEM SABRI XHELAL REFIK REFIK

SIPËRFAQJA E PARCELËS NDËRTIMORE (M ²)

SAFET SAFET DANÇE SOKRAT REFAT ISMAIL ISLAM AVNI HYSEN KIÇO MUHAMET HAJDAR GAFUR BAJRAM SHEMSI DALIP BEXHET SERAN MUHAMET MUHAMET HAMIT ALI SOKOL RAMAZAN MESTAN TEFIK SINAN ALI HAXHI SELMAN HAIR RAKIP RIZA MUHAMET SULEJMAN SALI HEKURAN JAHO HEKURAN HAXHI ALI VEHAP KOSTA FAIK

4

EDMOND DURIM HEKURAN AHMET QANI ASTRIT ASTRIT LIRIM NAZMI AFRIM DERVISH FIRDUS HALIME

MBIEMRI

SIPËRFAQJA E PARCELËS NDËRTIMORE (M ²)

ROLAND REI JOVANKA PETRAQ RIZA SKENDER ALBANA ILIR XHEMAL AMALIA FLORIAN BESIM USLI MUSA MAHMUT BEQIR BUKURIE MUHAMET FREDERIK ARJANIT HEKURAN HALIT ALBANA YMER PERPARIM NOVRUS ALI ERION EMRI SPIRO MYSERET MUSTAFA AGIM DRITAN VESEL YLLI AFRIM HEKURAN ANDREA MYZAFER HASAN ILIRJAN PANDELI NASER

1

ATËSIA

KAVAJA KAVAJA KAVAJA KAVAJA KAVAJA KAVAJA KAVAJA KAVAJA KAVAJA KAVAJA KAVAJA KAVAJA KAVAJA

DREJTORIA

5

TIRANA 1 TIRANA 1 TIRANA 1 TIRANA 1 TIRANA 1 TIRANA 1 TIRANA 1 TIRANA 1 TIRANA 1 TIRANA 1 TIRANA 1 TIRANA 1 TIRANA 1 TIRANA 1 TIRANA 1 TIRANA 1 TIRANA 1 TIRANA 1 TIRANA 1 TIRANA 1 TIRANA 1 TIRANA 1 TIRANA 1 TIRANA 1 TIRANA 1 TIRANA 1 TIRANA 1 TIRANA 1 TIRANA 1 TIRANA 1 TIRANA 1 TIRANA 1 TIRANA 1 TIRANA 1 TIRANA 1 TIRANA 1 TIRANA 1 TIRANA 1 TIRANA 1 TIRANA 1 TIRANA 1 TIRANA 1 TIRANA 1 TIRANA 1

MBIEMRI

SIPËRFAQJA E PARCELËS NDËRTIMORE (M ²)

4

ATËSIA

SIPËRFAQJA E PARCELËS NDËRTIMORE (M ²)

DREJTORIA 1

EMËR

EMËR

E premte 25 janar 2013 •

SIPËRFAQJA E PARCELËS NDËRTIMORE (M ²)

legalizimet LISTA EMËRORE SIPAS DREJTORIVE RAJONALE PËR KALIMIN E SE DREJTES SE PRONESISE NGA SHTETI TE POSEDUESI I NDËRTIMIT INFORMAL ME VENDIMIN TË KËSHILLIT TË MINISTRAVE

DREJTORIA

16

DREJTORIA

« legalizimet

9

490.00 395.00 500.00 475.00 500.00 500.00 431.00 323.00 500.00 500.00 351.00 500.00 459.00 304.00 500.00 269.00 480.00 500.00 500.00 438.00 337.50 300.00 500.00 500.00 434.00 57.30 420.00 463.00 500.00 212.00 500.00 500.00 500.00 486.80 437.00 150.00 429.00 429.50 500.00 500.00 500.00 500.00 567.00 500.00 500.00 250.00 477.00 91.50 500.00 27.50 500.00 500.00 400.00 500.00 313.00 472.50 500.00 439.00 482.00 308.00 359.00 500.00 500.00


Korigjim

legalizimet 3 HAXHI BILAL LEJLA SHPRESA MAHMUDIJE FADIL HAXHI BILAL LEJLA SHPRESA MAHMUDIJE SHAQIR FADIL

VANGJEL MURAT JONUZ RAUF QEMAL ATEM ATEM GANI MUHAREM GANI MUHAREM ESTREF ISA FUHAT SHEFQET SHABAN MALIQ QERIM SPIRO NEXHIP SPIRO MALIQ HYSNI NURCE MYSLIM VANGJEL MICO BAFTJAR HAREDIN TAHIR HEKURAN JEMIN JEMIN ELMAZ MANE

LEONIDHA

QERIM

Nr. Parcela 231

IDRIS MEMIN SHKELQIM ARBEN BEKTASH HAJREDIN FOTO ROBERT VANGJEL ALBERT,FATMIR ALBERT,FATMIR ISLAM SKENDER MAKSIM Adriatik JULIAN ANESTI FERDINAND ENKELEIDA ALMEIDA SHPETIM JORGJI REXHEP NAZIF DHIMITER VASILLAQ FOTO

HAJDAR CAUSH ABAS MEMIN SADIK RUSHIT SPIRO SPIRO LEONIDHA HAMIT HAMIT ARSHI OSMAN HYSEN Jonuz THEODHOR KOCO MUSA MUHAMET SAMI VEIS MINA SHAHIN SHAHIN PANDI KOLI DYLBER

22.10 118.00 500.00 395.00 455.10 370.00 500.00 500.00 500.00 489.10 415.10 500.00 500.00 500.00 500.00 500.00 105.00 500.00 500.00 500.00 246.00 500.00 540.00 500.00 500.00 447.00 500.00 378.00 186.00 500.00 226.00 488.10 134.00 500.00 29.20 500.00 165.00 316.10 31.00 463.80 500.00 29.00 76.00

MBIEMRI

6

9

CACI ZHUPA GOXHAJ LEVENDI HODAJ QOSANJ QOSANJ GRYMBI GRYMBI GRYMBI GRYMBI LAMCAJ XHAFA MUSTAFAJ PAJO ADUSHAJ IBRAJ GROPA LECKA ÇUKA SHUTA YMERAJ HOXHAJ HYSO HAZIZAJ SAKO THANASI NURKA ELMAZAJ BRAUSHAJ SALIAJ MUHO MUHO BENDO BEQIRAJ

31.00 25.90 11.80 75.60 13.60 16.50 51.10 20.10 59.00 24.20 31.70 15.60 100.00 19.00 50.00 115.00 131.00 15.00 28.00 65.00 100.10 63.00 74.10 24.30

BREGU

Shuma Totale

95.00 88.00 80.00 17.50 62.00 10.70 142.40 72.10

83 993.2 m2

CELA CAKA MARA CAKA SHARKA ABDURRAMANI KOLA KOLA LOLI TAULLAU TAULLAU MUSKO GJONI BEJKAJ DOGA MUZAKA QIRICI LAMCE LAMCE CELA SULOVARI SHKOZA GJYLA GJYLA LLIKA KOLA BENDO

218.80 300.00 295.00 282.00 290.00 334.80 300.00 300.00 300.00 700.00 595.00 144.00 10.10

330.50

60.40 198.00 134.10 230.10 14.10 295.90 33.2

1

ATËSIA

4

MBIEMRI

5

6

ELBASAN 1 ELBASAN 1 ELBASAN 1 ELBASAN 1 ELBASAN 1 ELBASAN 1 ELBASAN 1 ELBASAN 1 ELBASAN 1 ELBASAN 1 ELBASAN 1 ELBASAN 1 ELBASAN 1 ELBASAN 1 ELBASAN 1 ELBASAN 1 ELBASAN 1 ELBASAN 1 ELBASAN 1 ELBASAN 1 ELBASAN 1 ELBASAN 1 ELBASAN 1 ELBASAN 1 ELBASAN 1 ELBASAN 1 ELBASAN 1 ELBASAN 1 ELBASAN 1 ELBASAN 1

ABDURRAHMAN KASTRIOT ARBEN OSMAN SHEFIT SKENDER AGRON NIKOLLAQ KADRI ELVIRA DASHAMIR QEMAL SELADIN HAJRIJE YMER ENVER ILMI HIDAJET SHABAN RESMIKO HYSNI MIÇO ETMOND SHPËTIM ENVER XHEVAHIR GEZIM ILIR SILVANA LULZIM

HALIM ISUF ISUF YMER AQIF BEQIR SHYQYRI LEKSI LUTFI DODO IBRAHIM KADRI SALI ISUF ALI TAFE JASHAR JASHAR MEHMET HAXHI ELMAZ MUSTAFA DHIMITËR DALIP SALI HAMIT RESHIT OSMAN QEMAL XHEVIT

ELBASAN 2 ELBASAN 2 ELBASAN 2 ELBASAN 2 ELBASAN 2 ELBASAN 2 ELBASAN 2 ELBASAN 2 ELBASAN 2 ELBASAN 2 ELBASAN 2 ELBASAN 2 ELBASAN 2 ELBASAN 2 ELBASAN 2 ELBASAN 2 ELBASAN 2 ELBASAN 2 ELBASAN 2 ELBASAN 2 ELBASAN 2 ELBASAN 2 ELBASAN 2 ELBASAN 2 ELBASAN 2 ELBASAN 2 ELBASAN 2 ELBASAN 2 ELBASAN 2 ELBASAN 2 ELBASAN 2 ELBASAN 2 ELBASAN 2 ELBASAN 2

FADIL RRUZHDI TAJAR TAJAR TAJAR ILIR MENTOR ALFONS LYTFI BESNIK IDRI RAKIP HARUN QERIM ARDIAN IDRIS KUJTIM JANI KASTRIOT SHKELQIM LUTO GEZIM PETRIT FERIDES GEZIM GEZIM ARBEN SHEFQET YLLI AGRON KOSTA MYSLIM PETRIT ELMAZ

QAMIL QAMIL QAMIL BEHXHET FETAH SHAHIN SKENDER SHAHIN MYFTAR JASHAR HALIM QEMAL HAXHI XHEMAL FERIT ALUSH MUHARREM ISUF ISUF HALIM SHEFQET ADEM RAMAZAN HALIT LUTFI LUTFI HEKURAN RRAPUSH SHEFQET IBRAHIM SHEFKI HAJREDIN KADRI REXHEP

DREJTORIA ELBASAN (1)

AÇKA KURMAKU KURMAKU JAZO BORA ABDIHOXHA DERVISHI PALLA OMERI MITRUSHI SHINGJINI BAHUSHI DODA SHUKA SINANI BARDHOSHI PLAKU PLAKU BALLA MUÇAJ HASANI SAHATÇIU TOPI HOXHA XHINA PISHA DEBROVA GJATA BISHQEMI TARUSHI

Nr. Parcela 33

32.80

126.10

Shuma Totale

MEHALLA MEHALLA MEHALLA HOXHA KUMRIJA POLISI KAJAÇKA POLISI BARDHO BARDHI BOGDANI HANA PELLUMBI STOJKU RIRA NOVAKU BELBA MEKSHI MEKSHI OZUNI TURTULLI TURTULLI LEKA TAFANI XHERRI XHERRI KARRIQI BITRI BELBA ABAZAJ KARAJ STOJNA DASHI BOGDANI

9

300.00 12.70 300.00 300.00 283.00 300.00 438.70 417.90 488.70 495.20 185.40 237.30

6 473.7 m2

MBIEMRI

1

4

5

6

9

DIBER DIBER DIBER DIBER DIBER DIBER DIBER DIBER DIBER DIBER DIBER DIBER DIBER DIBER DIBER DIBER DIBER DIBER DIBER DIBER

BASHKIM NERITAN GEZIM TEFTA FATJON HAQIF SKENDER BESNIK XHEVAT IMER KADRI ILIRJAN OSMAN SHPRESA SKENDER XHEMAL BILAL XHEMAL MUHARREM SABRI

SALI GANI GANI DERVISH XHEMAL FERIZA HYSEN ZENEL SELMAN BEQIR QAZIM HYSEN LUTFI XHELAL ABAZ REXHEP RUSTEM RAMAZAN MEHMET HYSEN

GJIROKASTER GJIROKASTER GJIROKASTER GJIROKASTER GJIROKASTER GJIROKASTER GJIROKASTER GJIROKASTER GJIROKASTER GJIROKASTER GJIROKASTER GJIROKASTER GJIROKASTER GJIROKASTER

FAIK ARJAN LIGOR MIRO FATMIR THANAS STEFAN GRAMOZ AGIM GЁZIM FLAMUR HIDAJET KLANTHI GJERGJI

ZAIM MUHAREM DHIMITËR SHYQYRI FAIK JANI TELI SAFET ALI ABAS ALI QAZIM LLUKAN JOSIF

DREJTORIA ELBASAN (2)

DREJTORIA DIBER

Nr. Parcela 36

Nr. Parcela 20

DREJTORIA GJIROKASTER KORÇE KORÇE KORÇE

DREJTORIA POGRADEC KRUJE KRUJE KRUJE KRUJE KRUJE KRUJE KRUJE KRUJE KRUJE KRUJE KRUJE KRUJE KRUJE KRUJE KRUJE KRUJE KRUJE

18/23

Shuma Totale

Shuma Totale

9 483.2 m2 24.50 57.60 98.70 20.40 117.70 21.45 65.00 40.45 47.60 70.80 18.95 78.40 76.76 25.50 89.60 35.50 176.40 300.00 29.90 69.50

Shuma Totale

25.00 39.60 52.20 50.00 37.30 56.50 35.50 54.00 42.10 22.70 31.20 41.30

Shuma Totale

ALUSH ALUSH ISMAIL SABRI MUHARREM IDRIZ XHETAN VIRON CAUSH AHMET BEQIR BEQIR HYSEN XHETAN BEG GJON IBRAHIM

Totali

BEHET

Nr. Parcela 1 247

Shuma

1

24.70

3

Mbiemri

4

5

RUZHDIE SULEJMAN SHABAN IBRAHIM DYLBERE FIQIRI EQEREM ADEM NAZMI LIRI LUAN MELIHA LINDITA ARBEN KADRI HAKI ILJAZ LIRIE EMINE VEHBI BEDRI PETRIT XHAVIT ELIDA ILIR ENGJELL SULEJMAN SHABAN IBRAHIM FIQIRI EQEREM ADEM NAZMI AGRON GEZIM ALTIN MIMOZA MIRLAND LIRI LUAN MELIHA LINDITA ARBEN KADRI HAKI ILJAZ LIRIJE EMINE VEHBI RAMIZ BEDRI PETRIT XHEVIT ELIDA ILIR

DINGU DINGU DINGU DINGU DINGU DINGU DINGU DINGU DINGU DINGU DINGU DINGU DINGU DINGU DINGU DINGU DINGU DINGU DINGU DINGU DINGU DINGU OSMANAGAJ OSMANAGAJ OSMANAGAJ KARAGJOZI DINGU DINGU DINGU DINGU DINGU DINGU DINGU DINGU DINGU UKA UKA UKA DINGU DINGU RRYTA RRYTA DINGU DINGU DINGU DINGU DINGU DINGU DINGU DINGU DINGU DINGU OSMANAGAJ OSMANAGAJ OSMANAGAJ

26,094

26,094

10

1

Siperfaqe

3 HAXHI BILAL LEJLA SHPRESA MAHMUDIJE FADIL HAXHI BILAL LEJLA SHPRESA MAHMUDIJE SHAQIR FADIL

4 SHAQIR SHAQIR SHAQIR SHAQIR SHAQIR SHAQIR SELIM ISLAM ISLAM ISLAM ETHEM ISLAM ISLAM

5 ALIMEHMETI ALIMEHMETI ALIMEHMETI ALIMEHMETI ALIMEHMETI ALIMEHMETI ALIMEHMETI ALIMEHMETI ALIMEHMETI ALIMEHMETI 21/23 ALIMEHMETI ALIMEHMETI ALIMEHMETI

Parceles qe do te Kompensohet (m2)

Vlera e truallit (lek/m2)

Vlera e shperblimit (lekë)

8

9

10

478.39

Korigjim

8

9

10

1,434.4

7,000

10,040,800

1,434.4

7,000

10,040,800

20,473

9,794,078.47

3 HAXHI BILAL LEJLA SHPRESA MAHMUDIJE FADIL HAXHI BILAL LEJLA SHPRESA MAHMUDIJE SHAQIR FADIL

Mbiemri

Vlera e shperblimit (lekë)

5 ALIMEHMETI ALIMEHMETI ALIMEHMETI ALIMEHMETI ALIMEHMETI ALIMEHMETI ALIMEHMETI ALIMEHMETI ALIMEHMETI ALIMEHMETI ALIMEHMETI ALIMEHMETI ALIMEHMETI

10

9,794,078.47

9,794,078.47

LIDHJA C

Korigjim

4

5

HYQMETE

KOVAÇI

LIMONDA

HASA

YMER

HASA

ATEA

KORIGJIM KOMPENSIMI V.K.M. NR. 389 dt. 19.05.2010

8

Vlera e truallit (lek/m2)

Vlera e shperblimit (leke)

9

EMINE

1

HASA (EMA)

HASA

ANILA

VASO HASA

NADIRE

(ZYRA)

ISHTE

HALIT

HASA

SHEJNAZE

HASA

ISMETE

HASA

ILIR

HASA(SPAHIU)

FATIME

HASA(SPAHIU)

DURIM

HARJA

SALIMA

HARJA

BURBUQE

2,188.3

HARJA

KAMBER

9,000

19,694,700

HARJA

DENADA

HARJA

MIRELA

HARJA

ILJAZ

GJINI

DHURATA

GJINI

YLLI

GJINI

SOKOL

GJINI

BUJAR

GJINI

EDUART

HASA

MARIJE

HASA

DANIELA

HASA

ARMIDA

HASA

SHYQYRI

MUKA

FLORA

LUNIKU

REPUBLIKA

(RABIE)

HASA

HYQMETE

KOVAÇI

LIMONDA

HASA

YMER

HASA

ATEA

22/23 HASA

LENDINA

HASA

EMINE

(EMA)

(ZYRA)

HASA

ISMETE

HASA

ILIR

HASA(SPAHIU)

FATIME

HASA(SPAHIU)

DURIM

HARJA

SALIHA

HARJA

BURBUQE

HARJA

KAMBER

HARJA

DENADA

HARJA

MIRELA

HARJA

ILJAZ

GJINI

DHURATA

GJINI

YLLI

GJINI

SOKOL

GJINI

BUJAR

GJINI

EDUART

HASA

MARIJE

HASA

DANIELA

HASA

ARMIDA

HASA

SHYQYRI

MUKA

2,188.3

9,000

1

3 SHUIP FIQIRETE SELAMI VJOLLCA ARBEN MEVLUDE SILVANA EDLIRA ERGINJO BUKURIE SHUIP FIQIRETE SELAMI VJOLLCA ARBEN SHPETIM MEVLUDE SILVANA EDLIRA ERGINJO BUKURIE

ISHTE

BEHET

HYSNI HYSNI HYSNI HYSNI HYSNI HYSNI AGIM AGIM AGIM AGIM HYSNI HYSNI HYSNI HYSNI HYSNI HYSNI HYSNI AGIM AGIM AGIM AGIM

4

Sipërfaqja e Vlera truallit parcelës që do sipas AKKPtë shpërblehet se (m²) (lekë/m²)

Mbiemri 5 VLESHA VLESHA VLESHA VLESHA VLESHA VLESHA VLESHA VLESHA VLESHA VLESHA VLESHA VLESHA VLESHA VLESHA VLESHA VLESHA VLESHA VLESHA VLESHA VLESHA VLESHA

9

98.2

98.2

Vlera e shpërblimit (lekë)

10

11

HASA HASA

LENDINA

HASA

EMINE

HASA

10,000

982,000

10,000

982,000

HASA

NADIRE

HASA

SHEJNAZE

HASA

ISMETE

HASA

ILIR

HASA(SPAHIU)

5

HARJA

SALIMA

HARJA

BURBUQE

HARJA

KAMBER

HARJA

DENADA

HARJA

MIRELA

HARJA

ILJAZ

GJINI

DHURATA

GJINI

DINGU DINGU DINGU DINGU DINGU DINGU DINGU DINGU DINGU DINGU DINGU DINGU DINGU DINGU DINGU DINGU DINGU DINGU DINGU DINGU DINGU DINGU 23/23 OSMANAGAJ OSMANAGAJ OSMANAGAJ KARAGJOZI DINGU DINGU DINGU DINGU DINGU DINGU DINGU DINGU DINGU UKA UKA UKA DINGU DINGU RRYTA RRYTA DINGU DINGU DINGU DINGU DINGU DINGU DINGU DINGU DINGU DINGU OSMANAGAJ OSMANAGAJ OSMANAGAJ

GJINI

BUJAR

GJINI

EDUART

HASA

MARIJE

HASA HASA

ARMIDA

HASA

SHYQYRI

MUKA

FLORA

LUNIKU

REPUBLIKA

HASA

HYQMETE

KOVAÇI

LIMONDA

HASA HASA

ATEA

HASA

LENDINA

HASA

EMINE

HASA

ANILA

VASO

HALIT

HASA

NADIRE

HASA

SHEJNAZE

HASA

ISMETE

HASA

ILIR

HASA(SPAHIU)

FATIME

HASA(SPAHIU)

DURIM

HARJA

4/4

243,313,503

#REF!

GJINI

SOKOL

YMER

10

HASA(SPAHIU)

DURIM

DANIELA

Vlera e shperblimit (lekë)

10

VASO

HALIT

YLLI

Mbiemri

Vlera e shperblimit (leke)

HASA

ATEA

FATIME

Korrigjim ne V.K.M. Nr. 204, dt. 19.02.2009 per shperblimin e pronareve

RUZHDIE SULEJMAN SHABAN IBRAHIM DYLBERE FIQIRI EQEREM ADEM NAZMI LIRI LUAN MELIHA LINDITA ARBEN KADRI HAKI ILJAZ LIRIE EMINE VEHBI BEDRI PETRIT XHAVIT ELIDA ILIR ENGJELL SULEJMAN SHABAN IBRAHIM FIQIRI EQEREM ADEM NAZMI AGRON GEZIM ALTIN MIMOZA MIRLAND LIRI LUAN MELIHA LINDITA ARBEN KADRI HAKI ILJAZ LIRIJE EMINE VEHBI RAMIZ BEDRI 1/4 PETRIT XHEVIT ELIDA ILIR

10,040,800

5 KOVAÇI

ANILA

HASA

Lidhja A

3

3 LIMONDA

3/4

EVIDENCA E TE DHENAVE PER NDRYSHIMIN E VKM TE MIRATUARA PER SHPERBLIMIN E PRONAREVE QE PREKEN NGA LEGALIZIMI

Emri

10,040,800

Mbiemri

HYQMETE YMER

Drejtoria e Dibres

Atësia

Emri

1

KORRIGJIM I VKM NR.900 DT. 06.12.2011 PER SHPERBLIMIN E PRONAREVE

Emri

10

19,694,700

LUNIKU (RABIE)

5

ZABELI ZABELI ZABELI ZABELI ZABELI ZABELI ZABELI ZABELI ZABELI ZABELI ZABELI ZABELI ZABELI ZABELI ZABELI ZABELI ZABELI ZABELI ZABELI ZABELI ZABELI ZABELI

PRONARI I TRUALLIT

HASA

SHEJNAZE

FLORA

3 ADILE SADIJE KASTRIOT BUJAR SHPRESA ARJANA 2/4 PLATON ELIDA ADILE SADIJE KASTRIOT BUJAR SHPRESA ARJANA PLATON ELIDA EGLANTINA KLEVIS AMARILDO KEIDA LEDIO LIVIA

Korrigjim i V.K.M. Nr. 900, dt. 06.12.2011

HASA

NADIRE

Vlera e shperblimit (leke)

LIDHJA D

VASO

HALIT

Mbiemri

Drejtoria ALUIZNI-t Elbasani 1

HASA

ANILA

Emri

10

HASA

LENDINA

Ishte

Siperfaqe Parceles qe do te Kompensohet (m2)

SALIHA

HARJA

BURBUQE

HARJA

KAMBER

HARJA

DENADA

HARJA

MIRELA

HARJA

ILJAZ

GJINI

DHURATA

GJINI

YLLI

GJINI

SOKOL BUJAR

GJINI GJINI

EDUART

HASA

MARIJE

HASA

DANIELA

HASA

ARMIDA

HASA

SHYQYRI

MUKA

FLORA REPUBLIKA

#REF!

LUNIKU HASA Drejtoria e Dibres

KORRIGJIM I VKM NR.900 DT. 06.12.2011 PER SHPERBLIMIN E PRONAREVE

1 243,313,503

ISHTE

BEHET

LIDHJA B

20,473

Emri

DREJTORIA ALUIZNI ELBASAN 1

DREJTORIA E ALUIZNI-t TIRANA 1 478.39

ISHTE

1

BEHET

Korigjim ISHTE BEHET

5

ZABELI ZABELI ZABELI ZABELI ZABELI ZABELI ZABELI ZABELI ZABELI ZABELI ZABELI ZABELI ZABELI ZABELI ZABELI ZABELI ZABELI ZABELI ZABELI ZABELI ZABELI ZABELI

3

243,313,503

DREJTORIA E ALUIZNI-t TIRANA 1

Mbiemri

HYSNI HYSNI HYSNI HYSNI HYSNI HYSNI HYSNI AGRON AGRON AGRON KASTRIOT KASTRIOT

Vlera e shperblimit (leke)

1

243,313,503

KORIGJIM KOMPENSIMI NE VKM 616 dt.. 11.06.2009

Atesia

HYSNI HYSNI HYSNI HYSNI HYSNI HYSNI

Vlera e truallit (lek/m2)

Mbiemri

REPUBLIKA

LIDHJA B

Emri

KORIGJIM KOMPENSIMI NE VKM 616 dt.. 11.06.2009

33 098.8 m2

9

9,324.5

4

Mbiemri

Atesia

Siperfaqe Parceles qe do Vlera e truallit Vlera e shperblimit (lekë) (lek/m2) te Kompensohet (m2)

9,324.50

Atesia

PRONARI I TRUALLIT

373 648.13 m2

8

9,794,078.47

Siperfaqe Parceles qe do te Kompensohet (m2)

Emri

Korrigjim ne V.K.M. Nr. 204, dt. 19.02.2009 per shperblimin e pronareve

Atesia

20,473

Drejtoria ALUIZNI-t Elbasani 1

EVIDENCA E TE DHENAVE PER NDRYSHIMIN E VKM TE MIRATUARA PER SHPERBLIMIN E PRONAREVE QE PREKEN NGA LEGALIZIMI

Emri

478.39

17

Korrigjim i V.K.M. Nr. 900, dt. 06.12.2011

300.00 300.00 570.00 300.00 300.00 238.00 300.00 190.00 200.00 300.00 60.00 300.00 300.00 300.00 300.00 300.00 254.00 300.00 300.00 300.00 300.00 172.00 230.00 300.00 300.00 300.00 300.00 300.00 300.00 300.00 300.00 300.00

9,794,078.47

Korigjim

SIPËRFAQJA E PARCELËS NDËRTIMORE (M ²)

9

300.00 300.00 300.00 500.00 280.00 300.00 44.00 280.00 65.70

20,473

LIDHJA D

kompensimi

512.1 m2

193.00 183.00 300.00 258.00 300.00 300.00 270.00 286.00 300.00 185.00 118.00 116.00 168.00 300.00 300.00 300.00 180.00

GJOKA ZUKU TOLI PRAPANIKU DERVISHI HASA HASA GJONI MALJA KASALLA KASALLA KASALLA KASALLA ALLA ALLA RAPCE RAPCE NDOCA NDOCA ARRAJ RRGALLA RRGALLA ARRA BUSHGJOKAJ BIBA BOSHI FASLIA XAKA XAKA XAKA HALLACI HALLACI LEKA UKA UKA UKA MARKU DEMA BALA PRENGA KASTRATI GJUCI GJOKA

Shuma Totale

3 ADILE SADIJE KASTRIOT BUJAR SHPRESA ARJANA PLATON ELIDA ADILE SADIJE KASTRIOT BUJAR SHPRESA ARJANA PLATON ELIDA EGLANTINA KLEVIS AMARILDO KEIDA LEDIO LIVIA

20/23

870.8 m2

ZGURA ZGURA SHABJAKU TEMA STAFUKA TARUSHI BAJRAKTARI DAUTI KOCIAJ USTAJ USTAJ USTAJ USTAJ BAJRAKTARI LILA PRENGA SHALA

Nr. Parcela 122

6

NDUE MARK BAJRAM KURTISH MEHMET REXHEP IZET ABDULLA HYSEN XHEMAL SKENDER SKENDER QAZIM ABDI ABDI BEQIR BEQIR GJIN PRENG PREK PJETER MARK PELLUMB DED NIKOLL LULASH KIGJ QAZIM QAZIM QAZIM ZYLFI ZYLFI NDUE DED MARTIN DED PJETER PREND PASHK NIKOLL HAXHI AHMET FERIT

1

1

1 464.71 m2

DEMÇELLARI JAUPI RISTANI TELHAJ SHAHU NAQE PAPA ZAIMAJ DULE DAUTI DULE MESHAU ÇIÇOLLI STERJO

MBIEMRI

5

BIBE KUJTIM MEHMET FUAT QAZIM IZET BUJAR SHKELQIM ZELIHA KUMRIE ALTIN AIDA GENC KUJTIM KUJTIM NEFAIL BASHKIM ANTON GJIN LEK LULASH MARJANA ARJAN MARK PREND NOSH PAL HAMIT KUJTIM SADRI BAKI NAIM BIB ILIR DED XHEVAHIR GJOVALIN KOL LIN PAL FASLI QEMAL AGUSTIN

DREJTORIA KRUJE

SHAZIMAN AGOLLI 11.00 REXHEP KREKA 177.10 HAMDI LENGU 303.00 3 Shuma Totale 491.1 m2 FAZLLI DYRMISHI 335.00 KLIME GUCI 500.00 KRISTAQ MARA 35.80

Nr. Parcela 3

XHEMAL RAMIZ BUJAR FATOS REXHEP GEZIM RASIM GANI GEZIM BEQIR PELLUMB BUJAR SHPETIM MAHMUT RIZA PRENG HAMDI

124.60 297.10 300.00

DEMIRI PASHA PASHA MARKU TUSHA STAVELIU KROSI KACA LEÇINI BARÇI DODA MARKU CUKA HYSA GJUCI RUÇI KOLA VARFI KOLAVERI PERLESHA

Nr. Parcela 13

FATMIR ARTUR GEZIM DREJTORIA KOR ÇE Nr. Parcela POGRADEC ALBERT POGRADEC KRISTAQ POGRADEC GJERGJI

ÇAKO MYFTARI BOGDANI

ATËSIA

4

KRUJE KRUJE KRUJE KRUJE KRUJE KRUJE KRUJE KRUJE KRUJE KRUJE KRUJE KRUJE KRUJE KRUJE KRUJE KRUJE KRUJE KRUJE KRUJE KRUJE KRUJE KRUJE KRUJE KRUJE KRUJE KRUJE KRUJE KRUJE KRUJE KRUJE KRUJE KRUJE KRUJE KRUJE KRUJE KRUJE KRUJE KRUJE KRUJE KRUJE KRUJE KRUJE KRUJE

300.00

ATËSIA

MEHDI SHABAN MUHARREM

1

100.00 200.00 81.00 210.40 25.70 28.70 20.80 163.40 89.50 181.00 118.00 287.60 294.30

EMËR

FEIM RAMAZAN NEXHIE

EMËR

4.10 200.20

300.00 299.90 300.00 299.90 500.00 70.00 50.70 100.20 291.80 299.10 199.40 297.20 296.90 296.60 223.90 157.70 267.40 298.30 294.50 298.70 297.70 298.40 133.70 46.70 206.90 122.30 298.80 423.40 296.10 297.60 299.00 299.90 300.00 298.80

17/23

ELBASAN 2 ELBASAN 2 ELBASAN 2

19/23

478.39

BEHET

156.80

10

Korigjim

16/23

EMËR

7.00

87.50

Emri

Behet

HAXHIHYSENI BRAHJA BRAHJA BRAHJA SERICA MATO MATO MINO MINO MINO MINO MINO

9

»

LIDHJA C

SIPËRFAQJA E PARCELËS NDËRTIMORE (M ²)

Shuma Totale

QEMAL TAHIR KADRI TAJAR KADRI MISIR MUSA QAMIL SKENDER ASLLAN ASLLAN SHYQYRI

DREJTORIA

Nr. Parcela 70

DREJTORIA

SIPËRFAQJA E PARCELËS NDËRTIMORE (M ²)

DREJTORIA

KAMBER TAJAR NAFIRET GËZIM QAZIM ARGIKA PËLLUMBE ASLLAN FATBARDHË ENKELEJDA ERMIRA MEREME

208.00

8

5 ALIMEHMETI ALIMEHMETI ALIMEHMETI ALIMEHMETI ALIMEHMETI ALIMEHMETI ALIMEHMETI ALIMEHMETI ALIMEHMETI ALIMEHMETI ALIMEHMETI ALIMEHMETI ALIMEHMETI

9 300.00 300.00 300.00 300.00 300.00 300.00 204.00 170.00 190.00 146.00 148.00 300.00 171.00 211.00 221.00 500.00 300.00 300.00 300.00 300.00 300.00 175.00 300.00 300.00 31.70 300.00 300.00 255.00 300.00 292.00 300.00 250.00 300.00 295.00 250.00 300.00 215.00 300.00 300.00 300.00 300.00 314.00 300.00 300.00 300.00 300.00 300.00 300.00 265.4 300.00 300.00 300.00 300.00 300.00 300.00 230.00 216.00 300.00 300.00 300.00 300.00 300.00 300.00

Vlera e shperblimit (lekë)

DREJTORIA ALUIZNI ELBASAN 1

KORRIGJIM

21.90

ELBASAN 1 ELBASAN 1 ELBASAN 1 ELBASAN 1 ELBASAN 1 ELBASAN 1 ELBASAN 1 ELBASAN 1 ELBASAN 1 ELBASAN 1 ELBASAN 1 ELBASAN 1

DREJTORIA LUSHNJE

247.6 15 329.89 m2

KULLA KULLA LOCI LAMLLI MIRI PORJA MIRI MIRI GATALI GATALI GATALI GATALI DAJLANI MALI DAJLANI DENJELI SHIJAKU TALI DISHA CAKA GJOKOLA GJOKOLA LEKGEGAJ HASANI NIKOLLA DIJA JONUZI VATA RAJTA CEKU BRUKA CAKA VATA CEKU SINANI GJONAJ NIKOLLI KODHELI DOCI KALLAKU TOPCIU BALLA BALLA BALLA HIDRI PIRRACI PIRRACI SHIMA LAMA TEMA QIRA TEMA TEMA KADIU FARRUKU FARRUKU HIMA HIMA SAJA BAMI VOCI NDOJ LASKA DODAJ KOPESHTI

Vlera e truallit (lek/m2)

KORIGJIM KOMPENSIMI V.K.M. NR. 389 dt. 19.05.2010

Korigjim

500.00 250.10 500.00 500.00 170.00 337.10

KORRESHI

6

ISLAM ISLAM MEHMET FAREDIN ALI ALI BASHKIM RAMAZAN DEMIR EMIN ARIF MAKSUT HAJDAR MAHUT XHEMALI XHUMALI RIZA AVDI NAZMI JONUZ ARIF ARIF PJETER DYLEJMAN MARK RAMAZAN JONUZ SHAHIN NDREC GJOK PASHK MARTIN MUSA GJOK IMER GJERGJ MARK GJON ALLAMAN NEZIR ENVER JAHE JAHE REXHEP QAMIL SEHIT HALIT SELIM ISLAM KADRI RAMADAN RAMADAN RAMADAN SHABAN ISMAIL XHEMALI AVDYL SINAN ISLAM IBRAHIM DED NDUE PJETER MARTIN GJON

4 SHAQIR SHAQIR SHAQIR SHAQIR SHAQIR SHAQIR SELIM ISLAM ISLAM ISLAM ETHEM ISLAM ISLAM

Parceles qe do te Kompensohet (m2)

Behet

5

QERANA MERQEZ MEVLAN RAMIS FIQIRI LEFTER LEFTER GEZIM GANI GEZIM GANI DASHNOR ADRIATIK XHEMAL AJET AGRON HAKI LUMTURI LEKSI ISA GJERGJI RAPE ARJAN ANILDA ISLAM PETRAQ VASILLAQ NAZIJE ENVER ZINI XHEZMI HAJRI HAJRI ASQERI XHEMIL

9

469.00 500.00

HYSNI

5

BESNIK LATIF PETRIT ENVER FATMIR AGIM AGIM BASHKIM ENVER AGRON DEMIRHAN FLAMUR PAJTIM ASLLAN AGRON HAXHIRE SINAN IBRAHIM ARIF ZENEL VELI BESIM MARK SADIK GJOK BASHKIM HIDER PETRIT DODE LUAN NDUE GJOVALIN AVNI DODE AVNI GJET KRISTINA EDUART XHEVIT FESTIM BUJAR BETIM ARBEN ZENEL DASHAMIR HALIT SHEFKI NAZMI MYRTEZA IBRAHIM QAZIM DASHNOR DRITAN VATH AFRIM PELLUMB SINAN ISMET PETRIT ALI NDOC NIKOLL NIKOLL ZHUJ ZEF

Mbiemri

KORRIGJIM

4

ATËSIA

6

LAMAJ Zanaj KAREMANI KAREMANI KAREMANI KAREMANI XHELILAJ NUHAJ ELMAZI BUZI JAUPAJ HALIMI KRIPA HALIMI KRIPA GROPA MUSKAJ MALAJ MALAJ KAPAJ ALIAJ LALAJ SALIAJ ILJAZI CELA FERRO LAZAJ MANAJ COBAJ COBAJ COBAJ ALLIAJ SEITAJ LAÇI MERKAJ LAZAJ LAZAJ SALIAJ GLLAVA GJATA GJATA ZHUPA SINANAJ SINANAJ BENDAJ BERDILLA PASHAJ PASHAJ GROPA VASILI MANAJ ELMAZAJ DURAJ HOXHAJ ISUFAJ ISUFAJ STAVROS GOXHAJ LLANAJ KASO MALAJ MANAJ KAJA CACI VASA

BURBUQE

4

MBIEMRI

ISHTE

EMËR

MBIEMRI

RAMAZAN BEQIR SELMAN CERCIZ ISLAM MALIQ RIZA HEKURAN ASLLAN

418.00 381.00 91.00 53.80 94.10 270.40 64.50 195.50 90.90 167.90 264.00 252.00 120.10 28.40 36.55 15.60 500.0 163.6 468.3 341.5 23.30 187.30 209.70 124.50 58.90 135.30 90.60 480.00 300.00

ATËSIA

BEHET

JONUZ LLANE KASO RAKIP HAMDI VANGJEL MILTO MITI

500.00 509.50 412.20 497.00 500.00 433.00 399.60 500.00 412.00 387.70 500.00 500.00 72.00 500.00 506.00 500.00 500.00 500.00 424.20 560.00 500.00 356.70 500.00 447.00 500.00 462.00 500.00 500.00 438.70 500.00 418.00 429.00 500.00

140.00 150.80 324.80 90.00 50.44 133.40 350.00 167.00 367.70 125.90 277.80 298.50 439.00 190.40 24.55 264.00 83.40 172.30 300.00 139.50

Korigjim

5

BARJAM Nazif MEMET FATMIR FATMIR FATMIR QAZIM JAKUP HAREDIN REXHEP GJERGJI RASIM PELIVAN RASIM PELIVAN SELFO SHEFIT NAZIF NAZIF JASHAR SADIK ORHAN QEMAL XHAFER TAHIR DULE ALUSH MALO HYSEN HYSEN HYSEN HEKURAN FERRO ZENEL VELEDIN ALUSH AGUR IBRAHIM ADEM KOZMA ANDON FAIK QERIM QERIM XHELADIN JORGJI MYSTEHAK MYSTEHAK MANE ODHISE HAMDI MUHARREM HYSENJ SERJAN KAREMAN ASQERI

600.00

1

ISHTE

4

ARTJAN Rexhep FATMIRE ALDI ANILA MARSELA ASTRIT XHEMIL PERPARIM BASHKIM OLIMBI SHAIP SEFRET SHAIP SEFRET AGRON RAMIS LUAN FESTIM FIQIRETE ARIF XHELAL LUFTAR ESAT KUJTIM FITIM BARDHYL VIKTOR MALTIN SAIMIR ARTUR VLADIMIR HAJRIE MERSIN QAZIM AGUR EDUART EQEREM MEVLAN LEONARD KOZMA MALIQ PERPARIM FERIK KASTRIOT PANDELI ARDIAN GEZIM IMIRJAN VIOLETA ARBEN ISMET VLADIMIR PERPARIM ASQERI TAULAND NIKOLLAQ MEVLAN LUFTAR ILIRJAN NAZIF YSNI NASI KRISTAQ YLLI

ATËSIA

42.30 300.00 350.00 412.50 500.00 500.00 319.00 500.00 333.70 500.00 408.00 500.00 433.00 470.00 475.50 369.60 500.00 397.00

EMËR

KRUJE KRUJE KRUJE KRUJE KRUJE KRUJE KRUJE KRUJE KRUJE KRUJE KRUJE KRUJE KRUJE KRUJE KRUJE KRUJE KRUJE KRUJE KRUJE KRUJE KRUJE KRUJE KRUJE KRUJE KRUJE KRUJE KRUJE KRUJE KRUJE KRUJE KRUJE KRUJE KRUJE KRUJE KRUJE KRUJE KRUJE KRUJE KRUJE KRUJE KRUJE KRUJE KRUJE KRUJE KRUJE KRUJE KRUJE KRUJE KRUJE KRUJE KRUJE KRUJE KRUJE KRUJE KRUJE KRUJE KRUJE KRUJE KRUJE KRUJE KRUJE KRUJE KRUJE KRUJE KRUJE

BEHET

EMËR

17.40

9

33.2

Korigjim Korigjim

TOPI BEDINI ZENELI HAJDARAJ SULEJMANI Zanaj Zanaj Sinani Shperdheja Shperdheja Shperdhea Shperdheja Shperdhea Shperdheja Shperdheja Shkembi Rusto Rizaj Rizaj Paja Paja Myftaraj Myftaraj Myftaraj Mahmuti Kamberaj Kamberaj Kamberaj Isufaj Hasanaj Hasanaj Bakaj Bakaj Zanaj Zanaj Shahaj Zanaj Xhaferaj Sinaj Shperdheja Shperdhea Selenica Saliaj Ruzhdija Muskaj Meço Jeminaj Hoxha Fejzaj Buzi Buzi Bendaj Bendaj Bendaj Behari Basha

6

BENDO GJYLA KORRESHI KUKA KOLLESHI PRIFTI RIZAI RIZAI TAFA KURTI PUPI MANOKU PUPE PUPE MANLLIJA MYZEQARI BIXHEKU QOSE SHIMA NARE LLESHI SULAJ SULAJ CEREPI KICJA KICJA KICJA PRENCE LLUGA VASIU CIMO LLIKA SULO GISHTO PRENDI GJONI LICI BASHLLARI SARACI GORREJA GORREJA GJOKA DERVISHI SKENDERI SKENDERI GAXHELI DERVISHI BELSHAKU ZEKA SHKRELA SHKRELA

ISHTE

MUSTAFARAJ

5

HAZIS ISUF HYSEN KASEM LUAN KOSTANDIN ROLAND LIKO DEMIR HEKURAN VASIL SAFET NAZIM NAZIM AVDYL QAMIL NASI JOVAN REXHEP MITI JASHAR SABRI SABRI KOCI NASI KOLI KOLI MAN RAMADAN SIFI ALI PANDI JASHAR RAMIS MARK PELIVAN VASIL AVDULLA RRAHMAN

BEHET

MATO MYSTEHAK AZIS MALIQ TAFIL BUDAN Hysenj Hysen Yzeir Hysen Solo Sako Sulo Sako Dule Hair Axhem Barjam Refat Refat Çerçiz Islam Hysen Ceno Hysen Izet Selim Skender Dervish Kareman Qerim Qerim Rrapo Tefik Hysenj Hamza Gani Nazif Kasëm Hyso Dule Abaz Qani Veiz Arshin Shaban Sadik Riza Ramadan Barjam Kodhel Zyber Neim Neim Neim Rexhep Ferrik

4

DYLBER NEVRUS SEFEDIN ARBEN ARJAN MITI ERGEST RIZA NEBI SELAJDIN KRISTAQ AGRON BAHRI ISMAIL ZABIT ALUSH AGRON THOMA HAXHI NDINI AGIM EDMOND NAIM ARBEN KOLI LEONARD ARJAN VASILLAQ BARIJE VERI XHEVDET TRIFON NDRICIM DALENDYSHE DED BETIJE FLORA MIRANDA MENTOR SOKRAT LLAMBER HAIR SHPETIM SELMAN XHIMI JASIM ILIR IZET SAMI TEFTA GLEDIS

SIPËRFAQJA E PARCELËS NDËRTIMORE (M ²)

KUTBI AGRON KOSTA BEDRI ARBEN ARTAN Lefter Arian Barjam Artur Arben Luftar Shkeqim Demir Spiro Agim Florand Luto Gentjan Perparim Lyljeta Myrto Pajtim Shpetim Isuf Eqerem Skender Gezim Lutfi Aqif Bashkim Halim Hadixhe Shefqet Fatos Hysenj Sali Shaban Zire Agim Spiro Gramos Sali Fatmir Viktor Qani Nuredin Fatmir Arshin Kastriot Agur Fadil Agush Myftar Myzafer Gjysho Sali

1

LUSHNJE LUSHNJE LUSHNJE LUSHNJE LUSHNJE LUSHNJE LUSHNJE LUSHNJE LUSHNJE LUSHNJE LUSHNJE LUSHNJE LUSHNJE LUSHNJE LUSHNJE LUSHNJE LUSHNJE LUSHNJE LUSHNJE LUSHNJE LUSHNJE LUSHNJE LUSHNJE LUSHNJE LUSHNJE LUSHNJE LUSHNJE LUSHNJE LUSHNJE LUSHNJE LUSHNJE LUSHNJE LUSHNJE LUSHNJE LUSHNJE LUSHNJE LUSHNJE LUSHNJE LUSHNJE LUSHNJE LUSHNJE LUSHNJE LUSHNJE LUSHNJE LUSHNJE LUSHNJE LUSHNJE LUSHNJE LUSHNJE LUSHNJE LUSHNJE LUSHNJE

DREJTORIA

SIPËRFAQJA E PARCELËS NDËRTIMORE (M ²) 9

500.00 445.00 500.00 500.00 20.80 94.10 19.00 3.60 11.10

MBIEMRI

Emri 3 SHUIP FIQIRETE SELAMI VJOLLCA ARBEN MEVLUDE SILVANA EDLIRA ERGINJO BUKURIE SHUIP FIQIRETE SELAMI VJOLLCA ARBEN SHPETIM MEVLUDE SILVANA EDLIRA ERGINJO BUKURIE

Mbiemri 5 VLESHA VLESHA VLESHA VLESHA VLESHA VLESHA VLESHA VLESHA VLESHA VLESHA VLESHA VLESHA VLESHA VLESHA VLESHA VLESHA VLESHA VLESHA VLESHA VLESHA VLESHA

Vlera e shpërblimit (lekë) 11

#REF!

#REF!

9,794,078.47

LIDHJA C

1/4

DREJTORIA ALUIZNI ELBASAN 1 KORIGJIM KOMPENSIMI V.K.M. NR. 389 dt. 19.05.2010

Korigjim

LUSHNJE LUSHNJE LUSHNJE LUSHNJE LUSHNJE LUSHNJE LUSHNJE LUSHNJE LUSHNJE LUSHNJE LUSHNJE LUSHNJE LUSHNJE LUSHNJE LUSHNJE LUSHNJE LUSHNJE LUSHNJE LUSHNJE LUSHNJE LUSHNJE LUSHNJE LUSHNJE LUSHNJE LUSHNJE LUSHNJE LUSHNJE

6

Dulaj HAMITI Muskaj GROPA HOXHA GROPA MANAJ

ATËSIA

1

ISHTE

DREJTORIA FIER (2)

5

Isa ZYBI Andi HAMIT ISMAIL FEJZI RAUF

EMËR

SIPËRFAQJA E PARCELËS NDËRTIMORE (M ²)

DREJTORIA 1

FIER 2 FIER 2 FIER 2 FIER 2 FIER 2 FIER 2 FIER 2 FIER 2 FIER 2 FIER 2 FIER 2 FIER 2 FIER 2 FIER 2 FIER 2 FIER 2 FIER 2 FIER 2 FIER 2 FIER 2 FIER 2 FIER 2 FIER 2 FIER 2 FIER 2 FIER 2 FIER 2 FIER 2 FIER 2 FIER 2 FIER 2 FIER 2 FIER 2 FIER 2 FIER 2 FIER 2 FIER 2

4

Hasan IDAJET Sulo ERNALD LAVDOSH MALIQ LEFTER

MBIEMRI

DREJTORIA

DREJTORIA 1

FIER 2 FIER 2 FIER 2 FIER 2 FIER 2 FIER 2 FIER 2 FIER 2 FIER 2 FIER 2 FIER 2 FIER 2 FIER 2 FIER 2 FIER 2 FIER 2 FIER 2 FIER 2 FIER 2 FIER 2 FIER 2 FIER 2 FIER 2 FIER 2 FIER 2 FIER 2 FIER 2 FIER 2 FIER 2 FIER 2 FIER 2 FIER 2 FIER 2 FIER 2 FIER 2 FIER 2 FIER 2 FIER 2 FIER 2 FIER 2 FIER 2 FIER 2 FIER 2 FIER 2 FIER 2 FIER 2 FIER 2 FIER 2 FIER 2 FIER 2 FIER 2 FIER 2 FIER 2 FIER 2 FIER 2 FIER 2 FIER 2 FIER 2 FIER 2 FIER 2 FIER 2 FIER 2 FIER 2 FIER 2 FIER 2

ATËSIA

SIPËRFAQJA E PARCELËS NDËRTIMORE (M ²)

1

FIER 2 FIER 2 FIER 2 FIER 2 FIER 2 FIER 2 FIER 2 FIER 2 FIER 2 FIER 2 FIER 2 FIER 2 FIER 2 FIER 2 FIER 2 FIER 2 FIER 2 FIER 2 FIER 2 FIER 2 FIER 2 FIER 2 FIER 2 FIER 2 FIER 2 FIER 2 FIER 2 FIER 2 FIER 2 FIER 2 FIER 2 FIER 2 FIER 2 FIER 2 FIER 2 FIER 2 FIER 2 FIER 2 FIER 2 FIER 2 FIER 2 FIER 2 FIER 2 FIER 2 FIER 2 FIER 2 FIER 2 FIER 2 FIER 2 FIER 2 FIER 2 FIER 2 FIER 2 FIER 2 FIER 2 FIER 2 FIER 2 FIER 2 FIER 2 FIER 2 FIER 2 FIER 2 FIER 2 FIER 2 FIER 2

EMËR

SIPËRFAQJA E PARCELËS NDËRTIMORE (M ²)

DREJTORIA

ISHTE

1

Atesia

Ishte

• E premte 25 janar 2013

Emri

Emri

3 ADILE SADIJE KASTRIOT BUJAR SHPRESA ARJANA

Atesia

4 HYSNI HYSNI HYSNI HYSNI

Mbiemri

Siperfaqe Parceles qe do te Kompensohet (m2)

Vlera e truallit (lek/m2)

Vlera e shperblimit (leke)

5

8

9

10

ZABELI ZABELI ZABELI ZABELI ZABELI ZABELI

1,434.4

7,000

10,040,800


« legalizimet

75

246

13/239

116.7

420.3

BEHET

96

FATMIR

SAMI

OSMENAJ

464/5

1

7/232

109

500

BEHET

1439

SKENDER

MALUSH

HALIMI

230/5

2

13/239

123

379

ISHTE

113

SUTE

SHEME

SPAHAJ

792/5

2

12/372

77

468.0

ISHTE

1542

ILO

RUSHIT

AVDULAJ

334/5

1

13/260

111.2

394.3

BEHET

113

SHEME

SPAHAJ

792/5

1

12/372

77

302

RUSHIT

AVDULAJ

106

300

ISHTE

114

VLADIMIR

KACANDON

PAZAJ

809/5

1

7/219

130

366.0

ISHTE

1478

SKENDER

VEBI

ZAIMI

513/5

1

12/321

216.4

367.7

BEHET

114

VLADIMIR

KACANDON

PAZAJ

809/5

1

7/219

130

299

BEHET

1478

SKENDER, EDMOND

VEBI, SKENDER

ZAIMI

513/5

1

12/401

216.4

363

134.0

454.0

103.3

439.6

121

NAFIJE

BILBIL

RUSTEMAJ

928/5

1

7/176

98.0

487.0

121

NAFIJE

BILBIL

RUSTEMAJ

928/5

1

7/176

98

411

453

1493

LIGOR

PETREF

ALIAJ

782/5

2

13/230

77.2

268.7

1493

LIGOR

PETREF

ALIAJ

782/5

2

13/230

77.2

231

ISHTE BEHET ISHTE

1434

IDAJET

MEHMET

126

ALBERT

GANI

DOLLANI

1056/5

1

12/353

128.0

460.0

BEHET

1434

IDAJET

MEHMET

MALAJ

1368/5

2

13/249

135

444

126

ALBERT, NEKIJE

GANI, HEKURAN

DOLLANI

1056/5

2

12/353

128

300

ISHTE

1604

HETEM

ORMEN

ORMENAJ

1637/5

1

13/187

81.8

186.3

SEITAJ

1076/5

2

955.0

ORMENAJ

ISHTE

128

ISMAIL

SABRI

12/350

160.0

128

VULLNET, ISMAHIL

ISMAHIL, SABRI

2

12/350

160

500

ISHTE

129

ARBEN

BILAL

GJONAJ

1078/5

1

12/325

111

459.0

129

ARBEN

BILAL

GJONAJ

1078/5

1

12/325

97

311

214

FATMIR

NEIM

BENDAJ

1115/5

2

105.0

653.0

BEHET

214

FATMIR

NEIM

BENDAJ

1115/5

2

7/257

105

423

ISHTE

137

NJAZI

TELHA

MARA

1315/5

1

7/165

108.0

107

BEHET

137

NIAZI

TELHA

MARAJ

1315/5

1

7/295

107

500

19/280

128

495

19/280

128

400

ISHTE

164

ASTRIT

MUSA

RAKIPAJ

2045/5

1

7/171

112.0

653.0

BEHET

164

ASTRIT

MUSA

RAKIPI

2045/5

1

7/171

112

454

12/356

42.0

500.0

ISHTE

170

ISMAIL

JONUS

MASKAJ

2090/5

1

BEHET

170

ISMAIL

JONUS

MASKAJ

2090/5

1

12/356

42

446

ISHTE

174

SUTE

SHEME

SPAHAJ

2167/5

1

12/373

60.0

470.0

BEHET

174

SUTE

SHEME

SPAHAJ

2167/5

1

12/373

60

167

ISHTE

209

FATOSH

QEMAL

XHAXHO

2189/5

1

7/247

124

500.0

BEHET

209

FATOS

QEMAL

XHAXHO

2189/5

1

7/247

135

400

ISHTE

207

LUTFI

ARSHIM

CAUSHAJ

2518/5

1

7/246

92.0

601.0

BEHET

207

LUTFI

ALIM

CAUSHAJ

2518/5

1

7/246

92

334

ISHTE

186

BARJAM

SELAM

LUSHAJ

2546/5

1

7/170

87.0

11

BEHET

186

BARJAM

SELAM

LUSHAJ

2546/5

1

7/170

87

355

ISHTE

206

SYRJA

TEKI

BREGU

2587/5

1

7/258

90.0

542.0

BEHET

206

SYRJA

TEKI

BREGU

2587/5

1

7/258

90

248

ISHTE

200

ADRIATIK

SABRI

LILAJ

3011/5

1

7/253

168

388.0

BEHET

200

ADRIATIK, FITIM

SABRI

LILAJ

3011/5

1

7/253

169

379

146

JONUZ

SAMI

KAMBERAJ

1573/5

1

7/256

191.0

1222.0

146

JONUZ

SAMI

KAMBERAJ

1573/5

1

7/256

191.0

500.0

ISHTE

189

HAVA

RUSTEM

SINANAJ

2582/5

1

7/173

17.0

632.0

BEHET

189

HAVA

RUSTEM

SINANAJ

2582/5

1

7/303

17

17

2

3

4

1

8605

2

8605

3

8605

4

8604

5

8601

6

8601

7

8604

8

8605

9

8605

1/33

Nr. i kateve

11

112.0

500.0

MUHARREM

GREMA

14/1

1

27/28

112.0

500.0

SAMI

DEVECI

2205/5

1

5/157

91.0

294.0

DHIMITER

SAMI

DAVACAJ

2205/5

1

5/157

91.0

294.0

Aranit

Mexhudin

ÇELA

2108/4

1

24/174

61.0

296.0

NEXHMEDIN

ÇELA

2108/4

1

24/174

61.0

296.0

Qemal

BENDAJ

2609/4

1

32/469

112.0

332.0

482

IDAJET

QAMIL

BENDAJ

2609/4

2

32/469

112.0

332.0

ISHTE

210

XHEVDET

SHEFQET

CANAJ

2218/5

1

7/248

85.0

301.0

BEHET

210

XHEVAIR

SHEFQET

CANAJ

2218/5

1

7/248

85.0

301.0

ISHTE

499

LULEZIM

IRFAM

TAFA

3425/4

1

32/466

27.0

500.0

BEHET

499

LULEZIM

ISLAM

TAFA

3425/4

1

32/466

27.0

500.0

ISHTE

44

RUZHDI

GJIKE

DULAJ

1117/1

1

25/105

129.0

396.0

BEHET

44

RUZHDI, GJERGJI

GJIKË

DULAJ

1117/1

1

25/105 25/105

129.0 129.0

396.0 396.0

ISHTE

229

KRISTOFOR

GRIGOR

MECI

2541/5

2

12/340

124.0

495.0

BEHET

229

KRISTO

GRIGOR

MECI

2541/5

2

12/340

124.0

495.0

ISHTE

144

VELI

TAJAR

KEMBARI

1551/5

2

7/194

92

277.0

BEHET

JANÇA

1551/5

2

144

VELI

SALI

ISHTE

105

FEJZI

QAMIL

ISLAMAJ

649/5

1

12/370

120.0

499.0

BEHET

105

FEJZI

QAMIL

ISMAILAJ

649/5

1

12/370

7/194

120.0

92

499.0

2

3

4

5

6

7

8

9

10

11

12

13

277.0 14

15

5

6

7

8

9

10

11

12

13 13

14

15

16

17

18

19

20

21

22

23

24

25

26

27

28

29

30

31

32

33

34

35

36

37

38

39

40

41

356

76.0

500

ADRIATIK

SAMI

ZOTO

664

1

699

8642

76.0

500

1122

ARISTIDH

LEKO

VOGLI

705

1

25/96

8641

56.1

238.9

ARISTIDH

LEKO

VOGLI

705

1

25/96

8641

56.1

197.6

1038

ISHTE

ISHTE

ISHTE

ISHTE

ISHTE

132

1

25/84

8641

73.2

299.5

KRISTO

DHROSO

781/22

1

3/53

2297

109

2000

XHAFER

ISHTE

ISHTE

ISHTE

ISHTE

ISHTE BEHET ISHTE BEHET ISHTE

ISHTE

ISHTE

ISHTE

ISHTE

ISHTE

ISHTE

ISHTE

111.3

300

1065

LEVEN

RIZA

CAUSHI

66

2

25/40

8641

100.6

LEVEN

RIZA

CAUSHI

66

2

25/40

8641

100.6

338

1066

VELI

RIZA

CAUSHI

63

1

25/39

8641

99.4

455.1

4

417.3 5

6

VELI

RIZA

CAUSHI

63

1

25/39

8641

99.4

2/33 300

BANUSH

ELMAZ

RAPA

142

1

25/86

8641

35.2

353.0

BANUSH

ELMAZ

RAPA

142

1

25/86

8641

35.2

300

7 7

480.0 8

RIZA

ZEMAN

CUMANI

146

1

25/109

8641

103.1

300

FERNANDO

SELAUDIN

CELA

833

1

25/124

8641

113.3

507.3

FERNANDO

SELAUDIN

CELA

833

1

25/124

8641

113.3

407.3

FERNANDO

SELAUDIN

CELA

833

1

25/124

8641

113.3

507.3

FERNANDO

SELAUDIN

CELA

833

1

25/124

8641

113.3

407.3

PETRO

LLAZAR

THOMAI

232

4

25/177

8641

138.1

493.3

PETRO

LLAZAR

THOMAI

232

4

25/177

8641

138.1

300

1090

AGIM

ZEMAN

CUMANI

8641

AGIM

ZEMAN

CUMANI

1112

ASTRIT

QAMIL

SHKURTA

2

25/160

328

2

25/160

8641

129.2

300

1701

2

25/67

8641

168.4

435.7

9

10

1701

3

25/67

8641

168.4

291

140

2+1/2

25/56

8641

105.1

407.2

105.1

300

1

118.3

356.8

SHKURTA

1116

KAPO

SHEZUVAN

RRAKU

KAPO

SHEZUVAN

RRAKU

140

4

25/56

8641

1123

BILBIL

XHEMIL

MALA

113

1

25/149

8641

BILBIL

XHEMIL

MALA

113

1

25/149

8641

118.3

300

1124

ALEKSANDER

JAUP

DURO

114

1+1/2

25/20

8641

92.5

173.6

ALEKSANDER

JAUP

DURO

114

2

25/20

8641

92.5

151

1127

FITIM

FEIZ

CUMANI

657

1

25/3

8641

35.2

167.0

FITIM

FEIZ

CUMANI

657

1

25/3

8641

35.2

124

1130

RENATA

SAKO

SINANI

2250

3

25/22

8641

160

300

RENATA

SAKO

SINANI

2250

5

25/22

8641

160

265

GENCI

SHEME

HAXHI

98

3

25/22

8642

160.0

300.0

GENCI

SHEME

HAXHI

98

1

25/22

8642

40.8

268

RIZA

ZEMAN

CUMANI

146

1

25/109

8641

103.1

480.0

RIZA

ZEMAN

CUMANI

146

1

25/109

8641

103.1

300

BILAL

RAMADAN

BANI

1825

1

25/113

8641

148.1

480.0

BILAL

RAMADAN

BANI

1825

1

25/113

8641

148.1

300

ILIRJAN

HITO

MULLAI

874

1

25/43

8641

33.5

339.0

8604

8604

8604

8605

8604

8605

8605

ILIRJAN

HITO

MULLA

874

1

25/43

8641

MIMELLA

THANAS

VOGLI

2142

2

25/50

8641

135.4

502.9

MIMELLA

THANAS

VOGLI

2142

3

25/50

8641

135.4

300

300

KRISTO

NIKO

CEKO

238

1

5/12

8642

82

520

HAJDER

HAJREDIN

MJEKRA

233

1

5/12

8642

82

520

ADMIRIM

BRAHIM

MULLAJ

167

1

25/46

8641

133,8

474,8

ADMIRIM+LULE

BRAHIM+NOVRUZ

MULLA+RRAKU

167

1

25/46

8641

133,8

474,8

KOSTA

VAHO

BABI

547

3

25/54

8641

130,9

431,4

130,9

431,4

25/54

8641

25/18

8642

56.8

461

25/18

8642

56.8

405

FIDAN

SHAHIN

GJINI

43

1

8/45

8641

27

259

HYDA

SHAHIN

GJINI

43

1

8/45

8641

27

259

AGIM

FAIK

PAJOLLARI

1000

1722

138

500

1000

138

8604

8604

8605

8605

8604

8601

8605

AGIM

FAIK

PAJOLLARI

844

1722

1046

YLBER

MERKO

KULLA

803

3

25/32

8642

201.5

493.5

KULLA

803

6

25/32

8642

201.5

423.0

1045

YLBER+LEFTER+MIH MERKO AL MARKO RAZART

413.2

KULLA

802

3+1/2

25/35

8642

133.5

409.6

MERKO+ARBEN

BEZAT+MERKO

KULLA

802

4

25/35

8642

133.5

300.0

1021

ARMANDO

BAJRAM

BAJRAMI

24

1

25/161

8642

118.8

262.0

ARMAND

BARJAM

BARJAMI

24

1

25/161

8642

118.8

262.0

FAIK

SHUAIP

PAJOLLARI

1103

1

747

1722

90.0

500.0

PAJOLLARI

1722

1103

1

747

90.0

412.0

MUCO

741

2+1/2

25/187

8641

157.1

468.8

741

2+1/2

25/187

8641

157.1

395.0

Nr. I kateve

Nr.i pasurise

Sip. Parceles ndertimore per kalim pronesie

Nr. Prot. Vetedeklarimit

Siperfaqja e nderimit m2

Mbiemri

Atesia

Emri

Korigjime

Nr. Rendor ne tabelen e miratuar me VKM

551.09

8605

8605

MUCO

551.09

8605

8604

1

3/33

8605

Sip.parceles ndertimore per kalim pronesie m2

Siperfaqja e ndertimit m2

Nr. I pasurise

Mbiemri

Nr. I kateve

Atësia

Nr. Prot. vetedeklarimit

Nr.rend. ne tab. e mirat. me V.K.M.

Korigjimi

Drejtoria Rajonale e Aluizni-t Tirane

Emri

1

4/91

2297

126

450

596/2

2

4/91

2297

126

450

558/21

1

4/7

2297

176

558/21

2

4/7

2297

176

500

VANGJEL

SKENDO

578/14

2

1/2

2297

110

500

ISHTE

ENGJELL

SKENDO

MEMA

578/14

2

1/2

2297

110

500

ARDJAN

MUHARREM

KACI

562/23

1

5/31

2297

139

ADRIAN

MUHARREM

KACI

562/23

1

5/31

2297

139

434

GENTJAN

ALI

BINA

394/2

2+1/2

7/59

2297

68

276

GENTJAN

HALIM

BINO

394/2

2+1/2

7/59

2297

68

276

MYSEL+HAMZA

LAZAJ

1020

1

5/57

8641

33

498

XHEVDET+ZYRAKO

MYSEL+HAMZA

33

ISHTE

ISHTE

594/20

1

1/45

2297

95

496

QEMAL

ORUCI

594/20

1

1/45

2297

95

510

ASTRIT

RAMADAN

MEHMETI

991

4

8642

127

447

ASTRIT

RAMADAN

MEHMETI

991

8642

127

300

HAZIS

AVNI

MULLAJ

809

1

8642

21

374

HAZIS

AVNI

MULLAJ

809

1

8642

21

357

BAKI

GOXHA

553/8

1

2297

114

403

BAKI

GOXHA

553/8

3

2297

114

430

CIPI

566/24

1

2297

96

501

FATIME+LEONARD

SALI+ HASAN

CIPI

566/24

2

2297

96

501

ASTRIT

RAMADAN

MEHMETI

991

4

8641

127

447

ASTRIT

RAMADAN

MEHMETI

991

4

8641

127

378

DULE

BEDRI

DULA

659

3

3/18

2297

154

500

DULE

BEDRI

DURA

659

4

3/18

2297

154

500

QAZIM +ARISTIDH

CAPO

QENDRO

599/11

2

2297

223

500

QAZIM +ARISTIDH

ASLLAN

QENDRA

599/11

2

2297

223

500

ISHTE

ISHTE

DERVISHAJ

242

1+.1/2

11/173

8642

115

320

DERVISHAJ

242

1+.1/2

11/173

8642

115

319

FATBARDHA

LAME

BAKA

171

2

12/53

8642

121

294

FATBARDHA BARDHYL

LAME HASENI

BAKA

171

2

12/53

8642

121

294

BAÇO

MYRTEZA

BAÇO

1713

2

11/98

8642

143

500

BAÇO

MYRTEZA

BAÇO

1713

2

11/98

8642

143

300

3175

FITIM

LATIF

FETAHU

614

1

12/65

8642

106

318

FITIM

LATIF

FETAHU

614

2 2

12/65 12/65

8642 8642

106 106

300 300

SELMAN

HASAN

HASKAJ

89

1+1/2

12/67

8642

97

363

SELMAN

HASAN

HASKAJ

89

1+1/2

12/67

8642

97

3132

MUSTAFA

MALIQ

DERVISHI

160

1

11/42

8642

103

MUSTAFA

MALIQ

DERVISHI

160

1

11/42

8642

103

3212

3174

BEHET ISHTE

ALBAN

SHAHIN

SELIMI

853

1

ALBAN NASIP

SHAHIN

SELIMI

853

HABIB

SHAHU

604

NASIP

HABIB

SHAHU

QANI

SULO

QANI

SULO

3130

BEHET

300 503 376 5/33

9/3

8642

135

1

9/3

8642

135

300

2

11/88

8642

86

371

604

2

11/88

8642

86

300

LUSHKAJ

153

2

11/90

8642

93

384

LUSHKAJ

153

2

11/90

8642

93

300

Të dhënat e vetëdeklaruesit

2

3

4

5

6

7

8

9

10

11

ISHTE

2831

ALBERT

NIMET

SKENDAJ

2448/4

2

16/199

87

433

BEHET

Emri

Atësia

Mbiemri

2831

ALBERT

NIMET

SKENDERAJ

2448/4

2

16/199

87

433

ISHTE

2829

VLADIMIR

HETEM

ÇEKREZI

1368/4

1

16/193

97

477

BEHET

2829

LAVDIM

HETEM

ÇEKREZI

1368/4

1

16/193

97

477

ISHTE

3003

HALIM

OSMEN

DOGAJ

1910/4

1

17/205

122

430

BEHET

3003

HALIM

OSMEN

DOKO

1910/4

1

17/223

122

430

ISHTE

2936

VULLNET, GENTIAN

ISTREF

ÇELAJ

827/5

2

18/335

141

500

BEHET

2936

VULLNET

ISTREF

ÇELAJ

827/5

2

18/335

141

500

ISHTE

2857

SHEFQET

NUREDIN

CANALIAJ

2584/4

2

16/173

112

500

BEHET

2857

SHEFQET,GJERGJI

NUREDIN,SHEFQET

CANALIAJ

2584/4

2

16/173

112

500

ISHTE

2656

GJOLEK

MEMUSH

KAPAJ

1608/5

2

26/188

202

435

BEHET

2656

GJOLEK, MEMUSH

MEMUSH, NURÇE

KAPAJ

1608/5

2

26/189

202

ISHTE

2678

GEZIME

YZEIR

HOXHAJ

704/5

2

22/352

101

500

2678

GEZIME, XHEVDET

YZEIR, IDRIZ

HOXHAJ

704/5

2

22/352

101

500

ISHTE

2971

ADHURIM

NOVRUZ

SULAJ

1998/4

1

18/291

80

478

BEHET

2971

ADHURIM, MEVLAN

NOVRUS

SULAJ

1998/4

1 1

18/291 18/291

80 80

478 478

ISHTE

2862

FADIL

LUTFI

PASHAJ

1402/4

2

16/152

65

482

BEHET

2862

FADIL

YLFI

PASHAJ

1402/4

2

16/152

65

482

ISHTE

2727

QATIP

MEZAN

MEZANAJ

2291/5

1

22/254

77

378

QATIP

2727

MEZIN

MEZINAJ

ISHTE

2617

KUJTIM

SAQE

SHTARO

1614/5

3

22/346

86

222.5

BEHET

2617

KUJTIM

SAQE

STARO

1614/5

3

22/346

86

222.5

ISHTE

2969

BASHKIM

SADIK

BEHET

2969

BASHKIM

SELAM

2291/5

1

22/254

77

ÇOBAJ

2697/4

1

18/289

112

260

ÇOBAJ

2697/4

1

18/289

112

260

ISHTE

3050

SABRI

SEIT

SELAMAJ

475/1

2

35/148

107.8

500

3050

SABRI

SEIT

SELMANAJ

475/1

2

35/148

107.8

500

ISHTE

2565

HENA

BEGE

DRIZA

2454/5

1

33/350

72.5

502

BEHET

2565

HENE, VIKTOR

BEGE, ISA

DRIZA

2454/5

1

33/452

72.5

502

ISHTE

2859

BARJAM

XHELAL

PASHAJ

2238/5

2

16/166

128

306

BEHET

2859

BARJAM, ARBEN

XHELAL, BARJAM

PASHAJ

2238/5

2

16/166

128

306

ISHTE

2745

ARBEN

QENDRO

BLETA

1704/5

1

22/304

91.5

503

22/304

91.5

2745

ARTAN

QENDRO

BLETA

1704/5 2035/5

1 1

15

400

2633

FEJZI

BARJAM

SHTARO

22/349

131

2633

FEJZI, LUAN

BARJAM, FEJZI

SHTARO

2035/5

1

22/349

131

503

ISHTE

2885

FILO

GANI

SHENAJ

1872/4

1

17/192

78

500

BEHET

2885

FILO

GURI

SHENAJ

1872/4

1

17/192

78

500

1

2

3

ISHTE

3353

BEHET 8602

Emri

Atësia

Mbiemri

3

4

5

6

2

2679

BEHET

7

8

9

10

11

1

22/351

135

440

ALTIN

ENGJELL

PESHKEPIA

2679

ALTIN

ENGJELL

PESHKOPIA

440/5

1

22/351

ishte

5319

ELMAZ

SADIK

MULAJ

625/5

1

33/356

5319

ELMAS

SADIK

MULE

625/5

1

2/168

120

464

ishte

5335

ASIM

MALO

757/5

1

1/136

79.3, 88

500

BEHET

5335

ASIM

MALO

757/5

1

1/154

81

295

ISHTE

2558

ET'HEM

QAZIM

DRIZA

1874/5

2

33/377

251

521

BEHET

2558

ET'HEM

QAZIM

DRIZA

1874/5

2

33/377

165.4

438

ISHTE

5229

ELTON

SYRJA

HADERI

1899/5

2

2/171

128

414

135

424

121

348.5

Siperfaqja e ndertimit m2

Sip.parceles ndertimore per kalim pronesie m2

Nr. I pasurise

Nr. I kateve

Nr. Prot. vetedeklarimit 8

9

10

11

12

XHELADIN

VELCANI

971

3KT

8/713

204.6

83.4

XHELADIN, MUSTAFA, MUSTAFA

VELCANI VELCANI VELCANI

971

3KT

8/713

204.6

83.4

Të dhënat e vetëdeklaruesit

Emri

Atësia

Mbiemri

4

5

6

7

8

9

10

11

Te dhenat e vetedeklaruesit

1

2

3 5

Fotini

Paskal

5

Fotini

Paskal

405.3 362

Emri

Atësia

4

5

7

8

9

10

11

12

Teka

168

k.p

1

16/83

20.0

20.0

Teka

168

k.p

1

16/83

42.7

42.7

Mbiemri 6

Drejtoria e ALUIZNI-t Kavaje

1 1

Te dhenat e vetedeklaruesit

Atësia

Emri

Mbiemri

2

3

4

5

6

7.0

8

9

10

11

12

8552

ISHTE

131

SELAM

HYSNI

SAKIA

309

1K

13/106

142.0

499

SELMAN

HYSNI

SAKJA

309

1K

13/106

142.0

300

BEHET

Drejtoria e ALUIZNI-t SARANDE Te dhenat e vetedeklaruesit

Emri

Atësia

1

3

4

5

6

ISHTE

4106

MYZAFER

1

2

3

4

5

7

8

9

10

11

12

13

14

15

16 16

17

18

19

20

23

24

25

26

27

28

29

30

31

32

33

34

35

36

37

38

39

40

41

43

44

45

46

47

48

49

6/33

7/33

Drejtoria Rajonale e Aluizni-t Gjirokaster

42

BEHET

RRAPO

7

MUSTAFA MUSTAFA, ADRIAN, ALFRED

Lista Emerore per Vetedeklarimet sipas Formularit A1

22

503

440/5

RRAPO

Mbiemri

Lidhja F

Lista emerore per Vetdeklarimet sipas Formularit A

ISHTE

6

Drejtoria e Aluizni-t Vlore 1

21

503

ISHTE BEHET

Të dhënat e vetëdeklaruesit

Atësia

5

Lista emerore per Vetdeklarimet sipas Formularit A

378

BEHET

BEHET

Ishte Behet

435

BEHET

BEHET

8120 8120

1

364

FERRIK FERRIK

BEHET ISHTE

99

VAJSI

3122

BEHET

4

6

VAJSI

BEHET

3

300

ORUCI

BESNIK

BEHET

2

434

XHEVDET+ZYRAKO

3193

1

Te dhenat e vetedeklaruesit

Emri

500

Drejtoria e Aluizni-t Vlore 1

LIDHJA B Te dhenat e vetedeklaruesit

556/2

ZOGAJ

Lista emerore per Vetdeklarimet sipas Formularit A

QAMIL

1

429

Drejtoria e Aluizni-t Vlore 1

ASTRIT

3

429

105

BEHET

442.8

1

105

2297

431

8641

`

2297

1/37

BAKA

25/105

`

1/37

3

LAME+HASENI

2

152

1

582/3

FATBARDHA+ALI

402

547

582/3

RRAPAI

364

BIRO

152

RRAPAJ

HYSNI

99

BORO

KONDI

HYSNI

8642

BAFTIAR

BABA+CAKO

GURI GURI

12/58

500.6

KONDI

500

1

111.3

NAZIF

300

431

8641

VAHO+HASAN

2297

BAKA

25/105

NAZIF

6/11

LAME

1+1/2

300.0

380

FATBARDHA

402

300.4

130.1

429

3162

BIRO

58.3

1/558

126

ISHTE

BORO

1/558

3KT

499.2

13

BAFTIAR

2+1/2KT

771

108.6

SALI+ HASAN

BEHET

3754,771

LENA

1/39

12

3

12

LENA

HAXHI

Drejtoria Rajonale e Aluizni-t Tirana 1

3

11

309

11

HAXHI

MUHARREM

2683/2

10

103.5

10

MUHARREM

MILE

9

8641

9

35

BEHET

Mbiemri

IDRIS

8

25/42

8

ISHTE

8230

6

FATOS

7

1

7

8230

1

Atësia

292

Mbiemri

632

5

150

6

CAUSHI

4

499.2

Atësia

RIZA

3

108.6

5

RAMO

2

1/39

NAZIF

3134

1

3

Emri

ISHTE

Te dhenat e vetedeklaruesit

Emri

2683/2

2

8642

229.0

MILE

752/3

12/58

229.0

110.0

IDRIS

ZEJNELI

1

110.0

2/630

9

FATOS

SHAMET

3222

2/630

2KT

3352

4

ISHTE

2K

442

3352

NAZIF

BEHET

442

MANCE

ISHTE

3

2

MANCA

NEVRUS

Drejtoria Rajonale e Aluizni-t Tirana 1

BEHET

1 1

12

NEVRUZ

XHAFER

292

LUAN

Te dhenat e vetedeklaruesit

11

XHAFERR

499.1

FATIME+LEONARD

1909

10

49

499.1

2083

BEHET

8

ISHTE BEHET

115

500

2039

7

8220 8220

1

Mbiemri

115

303

BEHET

6

107.3

303

2504

5

107.3

97

BEHET

4

1/15

1985

BEHET

3

1/33

97

BEHET

Atësia

2

1/47

300

4

Emri

1

1/47

2297

2536

Te dhenat e vetedeklaruesit

2

2297

BEHET

300

2

2297

8641

12 499.5

161.6

2

6/11

5/57

11 161.6

2

4/14

1

6/278

20/2

4/14

1020

6/278

1K

20/2

1

LAZAJ

1K

268

488/2

1

QEMAL

268

XHAMETA

488/2

3

BESNIK

XHAMETA

VELI

BEQIRI

KALLOJERI+VAGALIO TI KALLOJERI+VAGALIO TI MEMA

1853

10

VELI

HILMI

BEQIRI

752/3

2504

9

HILMI

MERTIRI

594/52

BEHET

385.7

AGRON

2511

8

5

BEHET

MERTIRI, MERTIRI

QAZIM

BEHET

103.5

KOSTA+ALI

2091

7

ISHTE

8551

Mbiemri

POLO

GLIGOR+ARISTIDH

2126

6

Atësia

ELMAZ

GLIGOR+ARISTIDH

BEHET

5

ELMAS

FETA +PETRIT

BEHET

4

POLO, MARKO

FOTO +PETRIT 1864

3

MARKO

594/52

ZOGA

2

NIKOLLAQ

ZENELI

QAZIM

Te dhenat e vetedeklaruesit

Emri

NIKOLLAQ

MALKAJ

MYNYR

300.0

MARKO, ARTUR

MALLKAJ

MYNIR 2073

500.0

104.3

3325

HAJRO

2138

12

104.3

1/828

3325

HAJRO

BEHET

11

1/828

1KT

3353

SHAMET

1971

BEHET

8641

Lista emerore per Vetdeklarimet sipas Formularit A

Zona Kadast.

ISHTE

10

1KT

250

ISHTE

LUAN

BEHET

9

250

SULKU

BEHET

XHAFER 2048

BEHET

25/42

AGRON

VASIL

Mbiemri

LIDHJA C

8511

NR.

ISHTE BEHET ISHTE

Atësia

Emri

BEHET

1

Drejtoria Rajonale e Aluizni-t Durres

Zona Kadastrale

21

4/33

429

632

105.84

296

380

CAUSHI

105.84

296

114

126

RIZA

19/197

214 214

114

13/202

109

RAMO

19/197

91 91

13/202

1

8641

BEHET

2

22/245 22/245

1

53/5

2297

300

2

1 1

53/5

PIRO

5/30

300

7599 8515

1455/5 1455/5

PIRO

SHABAN

3/53

500.0

7599

RRAPAJ RRAPAJ

SHABAN

REFIT

Drejtoria e Aluizni-t SARANDE

411.5

DEMA

HASAN HAKAN

REIF

1581

2

146.5

DEMA

XHEBRO XHEBRO

1581

1

109.4

QERIM

2467 2467

ISHTE BEHET

381

109.4

QERIM

ISHTE BEHET

781/22

8641

HASHIM

500 500

DHESPO

8641

BESIM HASHIM

69 69

BAZAJ+ZYKA+HARIZI

8641

646

23/240 23/240

KRISTO

25/24

646

1 1

SHAQO+HEKURAN

25/34

ishte

3338/4 3338/4

ÇUMAN+VELI+ASTRI T VASIL

25/34

behet

DAPAJ DAPAJ

2119

ISHTE

1

SHUAIP

SERVET SERVET, SELAM

BEHET

2

FEJZI

ADHURIM ADHURIM, SERVET

8641

2

FEJZI

2286 2286

5/30

917

FAIK

ISHTE BEHET

2

344

SKENDER

106

381

344

SKENDER

106

500

BAZAJ

MUCA

1091

500

27/37

SHAQO

CAUSHI

BEHET

27/37

2

2495

ISHTE

CAUSHI

BEHET

2

920/1

8641

RAMADAN

1021

920/1

XHAFERAJ

27/30

RIZA

BEHET

XHAFERAJ

3+1/2

RIZA

BEHET ISHTE

PRODA

1

QERIM QERIM, GEZIM

782

LAVDERIM

BEHET ISHTE

XHEMAL

844

GEZIM GEZIM, HEKTOR, EDUART

FOTO+BALLA

PETRIT

BEHET ISHTE

BALIL

1

2206 2206

THANAS+POLO

LAVDERIM

953

ISHTE

Te dhenat e vetedeklaruesit

8

SULKU

HAXHI

1

81 81

BEHET

BEHET

1047

5963

72

150

487.2

BEHET ISHTE

395.5

`

500

8641

146.5

1042

27/75

27/30

8641

BEHET

1

3+1/2

25/24

BEHET

970/1

782

1

1121

SOFOKLIU

FOTO

917

1114

SEFER

THANAS

MUCA

ISHTE

ALEKSANDER

THEMISTOKLI

RAMADAN

BEHET

2198

THEMISTOKLI+ARJA N ÇUMAN

PETRIT

830

72

BEHET

2535

ISHTE

1044

BEHET ISHTE

73.2

33.5

460

13

300

1110

500

300

300

BEHET

460

27/75

384

380.9

1107

19/285

1

58

55.2

1113

19/285

1

970/1

58

103.6

1072

1

1352∕4

SOLLAKU

12

103.6

1106

500

FEIM

11

8641

BEHET ISHTE

8641

129.2

81

1352∕4

AZEMI

SEFER

8641

8641

BEHET ISHTE

25/84

328

21/115

BESXHET

964/5

AZEMI

FEIM

ALEKSANDER

8641

8641

1084

2

1291

ZAHAJ

BEXHET

2198

10

25/30

1076

DALAN,RAMIS

ISHTE

5/45

25/17

1076

RAMIS,STELJO

1291

ISHTE

5/45

25/30

BEHET ISHTE

1

103.1

2388

BEHET

1

3

BEHET ISHTE

132

8641

500

1

1

BEHET ISHTE

PRODA

25/109

500

81

9

3

BEHET ISHTE

XHEMAL

1

202.3

21/115

8

133

BEHET ISHTE

BALIL

146

12/267

1

95

177

BEHET ISHTE

300

CUMANI

1

964/5

95

133

BEHET ISHTE

397

129.1

ZEMAN

1185/5

ZAHAJ

7

DURO

BEHET ISHTE

129.1

8641

RIZA

CANE

DALAN

HYSI

RAMA

1072

HASAN, VENIGJAR

RAMIS

HYSI

DURO

1071

VENIGJAR, EDUART

2388

6

JAKUP

1056

1555

ISHTE

HASAN

QANI

1048

BEHET

HASAN

JAUP

BEHET ISHTE

8641

25/7

55.2

500

5

FATMIR

BEHET ISHTE

25/7

3

8641

298

202.3

BEHET

13/96

QEMAL

AHMET

BEHET ISHTE

3

173

25/17

96.3

12/267

QEMAL

FATMIR

BEHET ISHTE

173

GOLEMI

1

298

13/96

1

4

AHMET

BEHET ISHTE

GOLEMI

RUSHIT

177

96.3

1

1185/5

2508

1043

BEHET ISHTE

RUSHIT

ALI

RAMA

18

20

ALI

QANI

1

984/5

CANE

3

1041

BEHET ISHTE

Sip.parceles ndertimore per kalim pronesie m2

124.3

8642

BEHET ISHTE

Siperfaqja e ndertimit m2

8641

699

BEHET ISHTE

Zona Kadastrale

25/189

1

BEHET ISHTE

Nr. I pasurise

3+1/2

BEHET ISHTE

Nr. I kateve

201

1040

17

19

664

BEHET ISHTE

13 356

CEPE

BEHET ISHTE

12 124.3

SOTO

BEHET ISHTE

11 8641

REDO

BEHET ISHTE

10 25/189

SAMI

BEHET ISHTE

9 2+1/2

GUXIM+BANDILL

BEHET ISHTE

8 201

ADRIATIK

BEHET ISHTE

7 CEPE

937

BEHET ISHTE

6 REDO

984/5

HAZIZAJ

HASAN

Sipërfaqja e ndërtimit m²

4

5 GUXIM

HAZIZAJ

SHEFQET

Nr i pasurise

3

4 1025

SHEFQET

ARJAN VENTIGJAR

Nr. i kateve

2

3 ISHTE

ARJANIT

1555

Nr. i prot. te vetdeklarimit

1

Mbiemri

16

ZONA KADASTRALE

1

Atësia

Emri

Nr. Prot. vetedeklarimit

NR.

Drejtoria e ALUIZNI-t Sarande Te dhenat e vetedeklaruesit

1626 1626

Sip.parceles ndertimore per kalim pronesie m2

Idajet

ISHTE

ISHTE

Siperfaqja e ndertimit m2

ARANIT

12

Nr. I pasurise

482

REFAT

FATMIR DHIMITER

11

Nr. I kateve

ISHTE BEHET

MUHARREM

10

Nr. Prot. vetedeklarimit

460

Nr i pasurise

Nr. i prot. te vetdeklarimit

Sip e parceles ndertimore per kalim pronesie m²

Sipërfaqja e ndërtimit m²

Nr. Rendor ne tabelen e miratuar me VKM

10

27/28

KORIGJIMI

9

1

9

Nr.rend. ne tab. e mirat. me V.K.M.

8605

8

8

NR.

8605

7 14/1

7

Korigjimi

8605

6 GRAMAJ

Mbiemri

6

ISHTE

KORIGJIMI

8601

5 REFAT

Atësia

5

BEHET

BEHET

KORIGJIMI

8604

4 MUHARREM

BEHET

1 1

ZONA KADASTRALE

8605

3 295

Nr.rend. ne tab. e mirat. me V.K.M.

8604

2 ISHTE

Emri

Drejtoria e Aluizni-t SARANDE

NR.

ISHTE BEHET

1

Sip e parceles ndertimore per kalim pronesie m²

439

Sipërfaqja e ndërtimit m²

136

149

Siperfaqja e ndertimit m2

500

150.0

7/305

Të dhënat e vetëdeklaruesit

Sip e parceles ndertimore per kalim pronesie m²

128.4

7/161

1

Lista emerore per Vetdeklarimet sipas Formularit A

Sip e parceles ndertimore per kalim pronesie m²

900.0

7/277

1

1965/5

Korigjimi

ZONA KADASTRALE 8604

500

1 1

Nr i pasurise

129.0

3

1965/5

MALAJ

276

57

1976∕4 1976/4

Zona Kadastrale

7/174

1920/5

MELAJ

BILBIL

460

13/308

KOCI KOCI

Zona Kadastrale

2

RAKIPI

HAXHI

FITIM

ISHTE

1

DAMIR DEMIR

Sipërfaqja e ndërtimit m²

1920/5

MUSA

HANEME

BEHET

2611/5

ORHAN ORHAN

7

HAXHI

VLADIMIR

Mbiemri

Drejtoria Rajonale e Aluizni-t Tirana 1

Nr. i kateve

MUSA

VEIP

158 158

GREMA

SELMANHASKO

1294 1294

Nr. I pasurise

VEIP

155

ISHTE BEHET

295

PETRIT

ISHTE

Nr i pasurise

300

276

500

Nr. i prot. te vetdeklarimit

411.0

66

ISHTE

433

227.4

NELSON

VLADIMIR

6

Lidhja E

Nr. I kateve

80.0

7/239

BEHET

457

131

13/308

BEHET

Lista emerore per Vetdeklarimet sipas Formularit A

8605

136.6

13/237

1

Nr. i kateve

7/239

Drejtoria e Aluizni-t Vlore 1

8601

180

13/237

1

2611/5

1528

29

BEHET

1

Nr. Prot. vetedeklarimit

1 1

Mbiemri

82

1

2117/5

SELMANHASKO

Nr. i prot. te vetdeklarimi t

1911/5 1911/5

Atësia

13/187

2117/5

CELA

PETRIT

Nr. Rendor ne tabelen e miratuar me VKM

SERAJ SERAJ

Emri

1

CELA

SHEFQET

KORIGJIMI

SHAIP SHAIP

Të dhënat e vetëdeklaruesit

1637/5

SHEFQET

PIRO

1528

Nr.rend. ne tab. e mirat. me V.K.M.

ÇERÇIS CERCIS

RAKIPI

ORMEN

PIRO

1499

Nr. Rendor ne tabelen e miratuar me VKM

202 202 155

500

HETEM

1499

ISHTE BEHET

138

NELSON

ISHTE BEHET

Nr. Rendor ne tabelen e miratuar me VKM

ISHTE

ISHTE

1604

13/249

ISHTE

8340

Atësia

Drejtoria Rajonale e Aluizni-t Kavaje

Drejtoria e Aluizni-t Vlore 1

BEHET

BEHET

BEHET

ZONA KADASTRALE

7/257

8605

NR. RENDOR

1076/5

Korigjimi

SEITAJ

1

8340

1

500

ISHTE

BEHET

1368/5

5

379

BEHET

BEHET

MALAJ

103.3

4

Sip.parceles ndertimore per kalim pronesie m2

ISHTE BEHET

113+38

3

Siperfaqja e ndertimit m2

497

150.7

12/399

2

Sip.parceles ndertimore per kalim pronesie m2

122

12/399

1

1

Te dhenat e vetedeklaruesit

Emri

Sip.parceles ndertimore per kalim pronesie m2

7/172

12/398 12/398

1

652/5

12

Siperfaqja e ndertimit m2

2

1 1

652/5

HABAZAJ

112.9

Sip.parceles ndertimore per kalim pronesie m2

834/5

648/5 648/5

HABAZAJ

HABAZ

112.9

300

Siperfaqja e ndertimit m2

MALIS

DHIMOJANI DHIMOJANI

HABAS

EDMOND

500

1/915

Siperfaqja e ndertimit m2

HASAN

JORGO JORGO

EDMOND

1/915

Siperfaqja e ndertimit m2

PETRO

JANI JANI

1426 1426

1K 1K

Nr. I pasurise

115

1424 1424

ISHTE BEHET

8

Nr. I pasurise

BEHET

ISHTE BEHET

11

145 145

Nr. I pasurise

583.0

7

Nr. I pasurise

407

120.0

10

DEDA DEDA

BEHET ISHTE

4108

BEHET ISHTE

4109

ISHTE

475.6

SHABAN

KAZAZI

802/22

3

5/69

2297

74.7

313.2

SHABAN

KAZAZI

802/22

1

5/69

2297

74.7

313.2

4112

ELTON

PERPARIM

LALA

781/2

1

7/114

2297

219.7

500.6

ELTON

PERPARIM

LALAJ

781/2

2

7/114

2297

219.7

4113

QEMAL

BAJRAM

ORUCI

781/1

1

1/27

2297

16.1

415.0

QEMAL

BAJRAM

ORUCI

781/1

1

1/27

2297

16.1

300.0

4114

THEOFILIS

FUAT

ALIMEMA

776/5

1

2/58

2297

39.1

500.1

THEOFILOS

FUAT

ALIMEMA

776/5

1

2/58

2297

38.6

412.5

BUJAR

TAFIL

MUHARREMI

776/22

2

3/31

2297

122.4

321.3

TOFIK

MUHARREMI

776/22

3

3/31

4116

BUJAR 4121

4122

4123

4124

4125

4126

4127

4128

4129

4130

4131

4132

4133

2297

166.6

471.0

4/32

2297

166.7

471.1

1

4/32

2297

102.0

380.0

770/15

3

4/37

2297

102.3

ILIRJAN

MEDIN

ORUCI

770/19

1

4/37

2297

100.0

432.0

KUJTIM

DERVISH

DINA

770/10

1

4/33

2297

99.8

406.6

KUJTIM

DERVISH

DINA

770/10

1

4/33

2297

42.0

322.0

PIRO

DHIMITRI

LLAMBRO

768/13

1 1

5/67 5/67

2297 2297

42.0 42.0

264.0 264.0

PIRO

DHIMITRI

LLAMBRO

1

5/67

2297

98.0

380.1

300.0

MARIGEST

RIZA

TARA

768/12

2

5/66

2297

97.5

300.1

MARIGLEST

RIZA

TARA

768/12

1

5/66

2297

95.0

300.0

SALI

ISMAILI

760/8

2

7/3

2297

95.0

300.1

ENVER

ENVER

SALI

ISMAILI

760/8

1

7/3

2297

120.0

301.0 8/33

ZENUN

TAHO

MERO

758/4

1

6/70

2297

120.8

301.0

ZENUN

TAHO

MERO

758/4

1

6/70

2297

212.0

475.0

VALENTIN

SOTIR

JANI

758/10

1

5/36

2297

212.0

476.6

VALENTIN

SOTIR

JANI

758/10

1

5/36

2297

110.0

428.0

MARGJIN

ENGJELL

HOXHA

751/7

1

6/31

2297

110.0

MARGJIN

ENGJELL

HOXHA

751/7

1

6/31

2297

117.0

420.0 500.0

HASIM

TAIP

BAKAJ

751/5

1

7/13

2297

99.8

498.6

HASIM

TAIP

BAKAJ

751/5

1

7/13

2297

36.0

228.0

QANI

BRAHIM

SINA

751/4

1

1/87

2297

117.0

500.5

BRAHIM

751/4

1

1/97

2297

34.0

400.0 219.4

400.0

PELLUMB

MUHARREM

TARA

737/3

1

5/62

2297

109.0

456.0

TAULANT

RESMI

SHEHU

736/3

2

7/89

2297

47.2

287.6

RESMI

SHEHU

4136

TAULAND 4137

GAFUR

SINA

288.0

736/3

1

7/89

2297

121.0

335.0

MENTOR

RRUZHDI

CAKO

735/5

2

7/104

2297

109.1

455.6

MENTOR

RRUZHDI

CAKO

735/5

1

7/104

2297

192.0

491.0

4138

SOKOL

FEJZO

KOLA

735/32

1

2/20

2297

120.7

335.3

SOKOL

FEJZO

KOLA

735/32

2

2/20

2297

94.0

353.0

4139

ELIDON

SADIK

ZIA

735/27

2

2/5

2297

192.4

491.0

ELIDON

SADIK

ZIA

735/27

1

2/5

2297

92.0

300.0

ELIDON

MUHAMET

XHAFERI

735/18

1

7/107

2297

93.5

353.3

ELIDON

MUHAMET

XHAFERI

735/18

1

7/107

2297

104.0

271.0 300.7

4140

4141

VILSON

XHAFER

DAUTI

735/16

1

7/108

2297

92.1

VILSON

XHAFER

DAUTI

735/16

1

7/108

2297

104.5

JULIAN

PELLUMB

TARA

734/4

1

5/63

2297

104.4

271.3

JULIAN

PELLUMB

TARA

737/4

1

5/63

2297

52.0

396.0

4143

ARIAN

ENVER

MURTO

731/30

3

6/19

2297

104.5

273.5

ARJAN

ENVER

MURTO

731/30

2

6/19

2297

160.0

4145

MYZAFER

MUHARREM

GERBI

724/14

1

2/21

2297

160.6

500.0

MYZAFER

MUHARREM

GERBI

724/14

1

2/21

2297

70.0

300.0

LEFTER

FEJZO

MILTJADHI

724/13

1

2/89

2297

131.0

393.7

FEJZO

MILTJADHI

724/13

1

2/89

2297

103.0

4142

4146

LEFTER 4147

274.0

500.0

393.7

EMANUELA

JORGJI

GJATI

724/12

2

2/16

2297

70.3

300.0

EMANUELA

JORGJI

GJATI

724/12

1

2/16

2297

90.0

431.0

103.1

491.3

4148

JORGJI

GJATI

724/11

2

2/15

2297

JORGJI

VASIL

GJATI

724/11

1

2/15

2297

90.0

405.0

4149

NIKOLLA

KOSTA

THANASI

700/1

1

3/61

2297

90.0

431.3

NIKOLLA

KOSTA

THANASI

700/1

4

3/61

2297

218.0

SKENDER

XHAFER

SHEHU

697/6

1

2/25

2297

90.0

404.8

SKENDER

XHAFER

SHEHU

697/6

1

2/25

2297

118.0

500.0

EQEREM

RESHAT

DAUTI

697/11

1

7/30

2297

120.6

347.4

EQEREM

RESHAT

DAUTI

697/11

3

7/30

2297

99.0

463.0

LEFTER

QEMAL

ALIBEHAJ

696/3

1

2/38

2297

217.6

446.1

QEMAL

ALIBEHAJ

696/3

1

2/38

2297

4150

4151

4152

LEFTER

VASIL

446.0

100.0

440.0

4153

RESHAT

2297

118.3

500.0

RESHAT

FETA

CACA

696/2

2

7/15

2297

137.0

4154

KRENAR

XHEVIT

KOCIU

696/17

2

1/14

2297

99.4

463.5

KRENAR

XHEVIT

KOCIU

696/14

1

1/14

2297

25.0

316.0

4155

4156

4157

4158

4159

4160

4161

BEHET

BEHET

2/11

2

770/18

ORUCI

34.0

BEHET

ISHTE

2

770/18

ORUCI

MEDIN

36.3

BEHET

ISHTE

770/2

ORUCI

MEDIN

ILIRIAN

47.0

BEHET

ISHTE

KARAFILI

MEDIN

GRAMOZ

2297

BEHET

ISHTE

TELHA+NJAZI

GRAMOZ

2297

BEHET

ISHTE

NJAZI+ANASTAS

2297

BEHET

ISHTE

500.2

5/62

BEHET ISHTE

93.7

4/38

BEHET

ISHTE

2297

4/38

BEHET

ISHTE

2/11

1

BEHET

ISHTE

2

1

BEHET

ISHTE

770/2

1

BEHET

ISHTE

KARAFILI

737/3

BEHET

ISHTE

TELHA+NJAZI

749/3

BEHET ISHTE

NJAZI+ANASTAS

768/13

321.4

749/3

BEHET

ISHTE

500.0

TENA

BEHET

ISHTE

494.5

94.0

TENA

BEHET

ISHTE

156.2

CARA

BEHET

ISHTE

2297 2297

GAFUR

BEHET

ISHTE

2/14 2/14

MUHARREM

BEHET

ISHTE

1 4

QANI

BEHET

ISHTE

770/23 770/23

HASKO

BEHET ISHTE

DEMA DEMA

HASKO

BEHET

ISHTE

122.4

NOVRUZ NOVRUZ

PELLUMB

BEHET

ISHTE

2297

YLLI YLLI

4134

BEHET

ISHTE

500.5

4135

BEHET

ISHTE

377.7

GENTIAN

BEHET

ISHTE

81.4

GENTIAN

4111

BEHET ISHTE

2297

500.0

BEHET ISHTE

2/60

91.6

BEHET ISHTE

1

91.6

BEHET ISHTE

802/43

2297

BEHET ISHTE

ZEKA

2297

BEHET ISHTE

BEDO

2/64

BEHET ISHTE

QAZIM

13 410.8

2/67

BEHET ISHTE

377.7

1

BEHET ISHTE

411.0

81.4

2

BEHET ISHTE

132.3

2297

802/41

BEHET ISHTE

2297

2/60

802/41

BEHET ISHTE

132.3

5/19

1

DELILAJ

BEHET ISHTE

12

2297

3

802/43

7 SELA

DELILAJ

BEHET ISHTE

11

5/19

693/7

ZEKA

ALI

SULO

BEHET ISHTE

10

1

SELA

BEDRI

SULO

BEHET ISHTE

9

ALI

QAZIM

SAIMIR

BEHET ISHTE

8 963/7

PIRRO

Mbiemri

SAIMIR

BEHET ISHTE

Zona Kadastrale

134

7/172

9

PREND PREND

Drejtoria Rajonale e Aluizni-t Tirane

Nr. I kateve

12/324

2

ARBEN

Nr. I kateve

12/324

2

834/5

ARBEN

Nr. I pasurise

1

815/5

MALIS

141

BEHET

Kati i banimit.

815/5

IDRIZAJ

HASAN

13/260

ISHTE

8340

Nr. Prot. vetedeklarimit

IDRIZAJ

RIZA

PETRO

1

8340

3

Mbiemri

Nr. I kateve

RIZA

SEFEDIN

115

334/5

6

Nr. Prot. vetedeklarimit

SEFEDIN

225

ISHTE

ILO

5

Nr. Prot. vetedeklarimit

225

BEHET

1542

4

Sip.parceles ndertimore per kalim pronesie m2

13/248

2

BEHET

3

Sip.parceles ndertimore per kalim pronesie m2

13/248

2

230/5

SUTE

Atësia

2

Sip.parceles ndertimore per kalim pronesie m2

2

209/5

HALIMI

8605

Emri

1

Sip.parceles ndertimore per kalim pronesie m2

209/5

REXHEPAJ

MALUSH

Te dhenat e vetedeklaruesit

Siperfaqja e ndertimit m2

REXHEPAJ

DERVISH

SKENDER

256 164

Siperfaqja e ndertimit m2

DERVISH

AZIS

1439

79 74

Siperfaqja e ndertimit m2

AZIS

1433

ISHTE

26/341 26/123

Sip e parceles ndertimore per kalim ndertimore per kalim pronesie m²

1433

BEHET

500.0

1 1

Nr. I pasurise

12/281

ISHTE

500

95.0

2146/5 2146/5

Nr. I pasurise

2

502.0

100

7/232

HYSKA HYSKA

Nr. I pasurise

72/5

100.0

12/346

1

XHEVAT XHEVAT

Sipërfaqja e ndërtimit Sipërfaqja e ndërtimit m²

301.7

MUHAJ, MUHO

12/346

1

464/5

ASIM ASIM

Nr. I kateve

287

85.8

XHAFER, SALI

1

340/5

OSMENAJ

2689 2689

Nr. I kateve

107.1

263

340/5

FERATAJ

SAMI

ISHTE

Nr. I kateve

AGIM, XHAFER

92

FERATAJ

BAKI

FATMIR

107.5

Nr. I kateve

1568

7/181

NOVRUZ NOVRUZ

96

25.8

Nr. I kateve

BEHET

1

92

2/133

Drejtoria Rajonale e Aluizni-t Tirane

497

92

1

Nr i pasurise

287.7

2059/5

Nr. Prot. vetedeklarimit

423

107.1

DURAJ

Nr. Prot. vetedeklarimit

147.5

12/281

DUDUL

Nr. Prot. vetedeklarimit

147.5

12/260

2

SAMIT

Nr. Prot. vetedeklarimit

12/260

2

72/5

5413

Nr. Prot. vetedeklarimit

2

28/5

MUHO

behet

BEHET

500

Nr. i kateve

28/5

AGAJ

SALI

107.5

Nr. i prot. te vetdeklarimit

AGAJ

MUCO

XHAFER

25.8

Nr.rend. ne tab. e mirat. me V.K.M.

MUCO

HEKTOR

1568

2/133

Nr.rend. ne tab. e mirat. me V.K.M.

HEKTOR

1548

ISHTE

1

Lidhja D

300

BEHET

2059/5

Nr.rend. ne tab. e mirat. me V.K.M.

321

ISHTE

ISHTE

1

39

DURAJ

Korigjimi

408

123

ISHTE

BAKI

322/5

22/211

DULE

Nr.rend. ne tab. e mirat. me V.K.M.

LICI

120

21/111

1548

1

SAMIT

Nr.rend. ne tab. e mirat. me V.K.M.

FERIK

21/111

2

ISHTE

2172/5

5413

Nr.rend. ne tab. e mirat. me V.K.M.

VAIT

2

2637/5

BEHET

ISHTE

91

2637/5

TOSKA

500

Ishte

Korigjimi

271.0

TOSKA

NOVRUS

103

Korigjimi

303

92.0

NOVRUZ

RAKIP

102.9

2/606

Korigjimi

206

7/181

RAKIP

2/146

1

Korigjimi

12/336

1

LINATOPI

BARDHYL

2384 2384

1

1942/5

Korigjimi

2

322/5

ISLAM

2410

behet

1942/5

XHAFERI

Nr. Nr.Rendor Rendorne netabelen tabelenee miratuar me VKM

271/5

LICI

behet ISHTE

XHAFERI

BEQAR

Nr.rendor sipas VKM te miratuar

MUCO

FERIK

488

BEQAR

FLAMUR

Nr.rend. ne tab. e mirat. me V.K.M.

MYFTAR

VAIT

11

39

FLAMUR

NR.

KASTRIOT

91

10

22/211

5354 5354

Zona Kadast.

86

ISHTE

9

1

ishte

NR.

BEHET

8

345

behet

Zona Kadast.

500 388.0

7 2172/5

Mbiemri

459

NR.

729.0

215 206.0

6 LINATOPI

Atësia

472

76

Zona Kadast.

303

215.0

7/208 12/336

5 ISLAM

Emri

129

Nr. Rendor

124

7/208

2

4 BARDHYL

2/171

Zona Kadast.

12/359

2

3 2410

2

NR.

1

2

271/5

2 ISHTE

1899/5

HADERI

Zona Kadast.

65/5 258/5 258/5

MUCO

Të dhënat e vetëdeklaruesit

76

33/355

NR.

KOCIAJ MYRTAJ MYRTAJ

MYFTAR

Lista emerore per Vetdeklarimet sipas Formularit A

33/355

1

SYRJA

Zona Kadast.

JASHAR SHASKE SHASKE

4KT

Sip.parceles ndertimore per kalim pronesie m2

AGIM HASIM

KASTRIOT

633

1

1927/5

KORIGJIMI

1

338.0

HASIM, MATJAN

223

1/5+6

GJANA

1927/5

QAMILI

ZONA ZONAKADASTRALE KADASTRALE

338.0

85

223.44

501

XHANA

MEHMET

QAMILI

QAMIL

Korigjimi

46.4

124.0

86

501.31

GJELAL

XHELAL

QAMIL

ZEJNEL

ishte

26

12/359

76

1456/171 1456/154

SHKELZEN

ZENEL

behet

12/435

1

85

81.0

ELTON

2569 2569

Korigjimi

1

65/5

ISHTE

81.00

501.0

behet

Zona Kadastrale

64/5

KOCIAJ

ISHTE

506.34

2917

KOCIAJ KOCIAJ

JASHAR

BEHET

1456/154 1456/171

NR.

JASHAR JASHAR

AGIM

26

1KT 3KT+1KT NENTOKE 1KT

5229

ISHTE BEHET

NR.

AGIM AGIM

76

12/360

1/5+6

Sip e parceles ndertimore per kalim pronesie m²

75 75

1

633

GJANA

Sipërfaqja e ndërtimit m²

ISHTE

64/5

XHANA

XHELAL

Nr i pasurise

11

MEHMET

Nr. i kateve

10

513

XHELAL SHKELZEN

Nr. i prot. te vetdeklarimi t

9

BEHET

Nr. Rendor ne tabelen e miratuar me VKM

8

ISHTE

2884

KORIGJIMI

7

ZONA KADASTRALE

Sip e parceles ndertimore per kalim pronesie m²

6

ISHTE

BEHET

8605

Mbiemri

5

2884

12

Drejtoria e Aluizni-t Vlore 1

BEHET

BEHET

8605

Atësia

Sipërfaqja e ndërtimit m²

4

Nr i pasurise

Nr. Rendor ne tabelen e miratuar me VKM 3

Nr. i kateve

KORIGJIMI 2

Nr. i prot. te vetdeklarimit

ZONA KADASTRALE

Emri

1

2

11

7.0

Nr.rend. ne tab. e mirat. me V.K.M.

532

BEHET

10

Mbiemri

6

Korigjimi

ISHTE

2884

9

Atësia

5

8605

2884

1

Të dhënat e vetëdeklaruesit

8

Emri

Zona Kadast.

Lista emerore per Vetdeklarimet sipas Formularit A

Sip.parceles ndertimore per kalim pronesie m2

4

Siperfaqja e ndertimit m2

3

Nr. I pasurise

2

LIDHJA A Drejtoria e Aluizni-t Vlore 1

Nr. I kateve

Nr.rend. ne tab. e mirat. me V.K.M.

1

EVIDENCA E TE DHENAVE PER NDRYSHIMIN E VKM TE MIRATUARA PER KALIM PRONESIE

Nr. Prot. vetedeklarimit

Korigjimi

legalizimet

NR.

REPUBLIKA E SHQIPËRISË MINISTRIA E PUNEVE PUBLIKE DHE TRANSPORTIT AGJENCIA E LEGALIZIMIT, URBANIZIMIT DHE INTEGRIMIT TË ZONAVE/NDERTIMEVE INFORMALE DREJTORIA QENDRORE

E premte 25 janar 2013 • Zona Kadast.

18

4162

THEODHORI

FETA

CACA

696/2

SOTIR

GUXHO

SOTIR

GUXHO

2297

86.0

FEIZI

REXHEP

KORBI

696/15

2

6/49

2297

136.5

500.0

REXHEP

KORBI

696/15

1

6/49

2297

34.0

259.0

1

3/71 3/71

2297

100.0

500.0

FEJZI

696/16

1

7/15

THEODHOR

ALTIN

696/16

2

439.7 408.0

HASAN

ORUCI

693/9

4

4/49

2297

25.4

316.0

ALTIN

HASAN

ORUCI

693/9

2

4/49

2297

100.0

500.0

XHEMAL

REXHEP

SELA

693/6

1

4/52

2297

85.9

408.2

XHEMAL

REXHEP

SELA

693/6

1

4/52

2297

96.0

468.0

SMERALD

SADIK

SMIRALD

KOLA

693/14

2

6/80

2297

34.0

261.9

SADIK

KOLA

693/14

4

6/80

2297

148.0

500.0

KRISTO

JANI

FESHTA

692/8

1

6/14

2297

99.7

499.4

KRISTO

JANI

FESHTA

692/8

1

6/14

2297

89.0

301.0

KOSTA

MUHARREM

NIKA

670/6

2

3/79

2297

95.8

467.5

KOSTA

MUHARREM

NIKA

670/6

2

3/79

2297

181.0

450.0

ANDREA

AHMET

KOSTA

635/17

1

3/62

2297

129.0

500.5

ANDREA

AHMET

KOSTA

635/1

1

3/62

2297

159.0

500.0 9/33


legalizimet

145

146

147

148

149

150

500.0 10/33

4198

4200

4201

NDRICIM

BILAL

AHMETI

578/5

1

3/63

2297

35.0

500.1

NDRICIM

BILAL

AHMETI

578/5

1

3/63

2297

27.0

500.0

BILAL

XHAFER

AHMETI

BILAL

578/4

1

3/60

2297

87.5

307.2

XHAFER

AHMETI

578/4

3

3/60

2297

121.0

510.0

BAFTJAR

SADIK

HOXHA

578/11

1

1/17

2297

65.6

211.6

BAFTJAR

SADIK

HOXHA

578/11

1

1/17

2297

82.0

367.0

ADEMI

576/21

1

7/98

2297

33.1

252.0

SERVET

HAJRI

ADEMI

576/21

1

7/98

2297

150.0

451.0

4202

HAZIS

HYSEN

SHERA

573/7

1

6/27

2297

92.5

465.6

HAZIZ

HYSEN

SHERA

573/7

1

6/27

2297

72.0

364.0

4203

TAHIR

FUAT

MUCA

573/25

2

2/72

2297

156.7

500.0

TAHIR

FUAT

MUCA

573/25

3

2/72

2297

105.0

425.0

FADIL

HAKI

XHAFERAJ

573/11

1

1/47

2297

139.3

500.0

FADIL

HAKI

XHAFERAJ

573/11

1

1/47

2297

117.0

410.0

SELIM

ADEM

VELA

573/1

1

7/82

2297

27.2

500.0

SELIM

ADEM

VELA

573/1

1

7/82

2297

118.0

338.0

SOKOL

XHEMAL

SELA

569/10

2

4/72

2297

121.0

500.0

SOKOL

4204

4205

4206

4207

4208

4209

4210

4211

4212

4213

4214

4215

SERVET

XHEMAL

SELA

569/10

1

4/72

2297

124.0

325.0

SPIRO

JARAZ

ZGURI

568/3

2

7/76

2297

82.0

367.1

SPIRO

JERAS

ZGURI

568/3

2

7/76

2297

195.0

500.0

MITHAT

SADE

SULOZEQI

567/8

3

6/65

2297

72.4

364.6

MITAT

SADE

SULOZEQI

567/8

1

6/65

2297

128.0

500.0

LEMONE

SERVET

SHAMETI

567/31

2

7/92

2297

150.5

443.7

LEMONE

SERVET

SHAMETI

567/31

1

7/92

2297

87.5

320.0

VASIL

JORGJI

GJATI

567/3

1

2/8

2297

72.4

363.6

VASIL

JORGO

GJATI

567/3

1

2/8

2297

197.0

500.0

MUHAMET

RESHAT

HOXHALLARI

2297

117.0

MUHAMET

RESHAT

HOXHALLARI

4217

4219

4220

4221

567/17

1 2

6/72 6/72

121.0

MULLAJ

567/15

1

2/22

2297

104.9

424.5

MULLAJ

567/15

2

2/22

2297

89.0

301.0

BAFTJAR

ISA

KALEMI

566/4

1

2/18

2297

117.6

335.5

460.0

BAFTJAR

ISA

KALEMI

566/4

1

2/18

2297

86.0

432.0

MERJO

SHAQIR

BIZHGA

566/3

2

7/91

2297

124.2

325.2

MERJO

SHAQIR

BIZHGA

566/3

1

7/91

2297

79.0

300.0

LADIMIR

ENVER

GOXHA

566/2

1

7/100

2297

194.8

500.0

ENVER

GOXHAJ

566/2

2297

92.0

500.0

132.3

459.4

566/17

1

5/16

2297

71.0

398.0

SKENDERAJ

566/15

1

7/74

2297

127.9

487.5

1

5/16

2297

ZEKAJ

ENVER

566/15

2

7/100

HYSEN HYSEN+NEXHIP

BLEDAR

SKENDERAJ

566/17

2

SUZANA SUZANA+ARJAN

ENVER

ZEKA

30.0

7/74

2297

ENVER

KUJTIM

SKENDERAJ

566/14

3

7/81

2297

87.4

320.3

ENVER

KUJTIM

SKENDERAJ

566/14

2

7/81

2297

114.5

441.0

487.5

SKENDER

ABDULLAH

PEPOSHI

558/28

1

6/50

2297

197.0

500.0

SKENDER

ABDULLAH

PEPOSHI

558/28

3

6/50

2297

173.0

500.0

AISHE

RREXHEP

PEPOSHI

558/27

1

6/491

2297

120.8

454.2

AJSHE

RREXHEP

PEPOSHI

1

6/491

558/27

88.7

558/17

2

4/78

2297

126.0

398.0

BRAHIMI

558/15

2

2/98

2297

86.0

432.4

QANI

MYFTAR

BRAHIMI

558/15

1

2/98

2297

107.0

500.0

4223

CELNIK

FETI

AGOLLI

558/11

2

7/111

2297

79.0

300.0

1

7/111

4225

558/11

2297

70.0

459.0

SOKOL

FATRI

SHAMETI

553/15

1

7/93

2297

91.7

484.2

FATRI

SHAMETI

553/15

1

7/93

2297

87.0

376.0

VITORI

QEMAL

ORUCI

553/14

1

1/52

2297

71.3

397.7

QEMAL

ORUCI

553/14

1

1/52

2297

111.0

397.7

NAIM

SELMAN

MALKA

553/13

1

1/26

2297

30.2

290.7

NEIM

SELMAN

MALKA

553/13

2

1/26

2297

92.0

494.0

4227

ARBEN ARBEN

JEMIN

4228

JOANIS

SERVET

SADUSHI

552/13

1

JOANIS

SERVET

JEMIN

SADUSHI

552/13

3

GJERGO

553/11

1

5/49

2297

114.5

406.1

GJERGO

553/11

2

5/49

2297

100.5

394.0

1/78

2297

172.6

500.2

1/78

2297

124.0

371.0

4229

ALI

NOVRUZ

4/86

2297

36.5

436.5

ALI

NOVRUS

DURA

549/6

2

4/86

2297

121.5

472.0

4230

PELLUMB

HATEM

AHMETAJ

549/4

3

5/11

2297

126.2

398.3

PELLUMB

HETEM

AHMETAJ

549/4

3

5/11

2297

93.6

4231

MUHAMED

DURO

SHAPA

546/5

2

2/17

2297

106.8

MUHAMED

DURO

SHAPA

546/5

3

2/17

2297

87.0

4232

DURA

549/6

2

428.0

414.0

NOVRUZ

DURA

546/12

2

6/53

2297

69.5

459.1

NOVRUZ

DURA

546/12

2

6/53

2297

90.0

473.0

4233

MARO

SPIRO

KONOMI

546/11

2

1/6

2297

87.2

375.7

MARO

SPIRO

KONOMI

546/11

1

1/6

2297

89.0

387.0

4234

METHAT

KASO

MEMA

539/8

1

2/56

2297

111.2

444.2

METAT

KOSO

MEMA

539/8

2

2/56

2297

136.0

396.0

VALBONA

VELI

CELA

539/6

1

2/55

2297

92.4

494.3

VALBONA

VELI

CELA

539/6

2

2/55

2297

136.0

436.0

ROBERT

VELI

CELA

539/5

2

4/53

2297

100.4

385.6

ROBERT

VELI

CELA

539/5

2

4/53

2297

83.0

343.0

VELI

CELO

CELA

539/4

1

4/60

2297

124.3

363.5

4237

4238

4239

4240

4241

4242

VELI

CELO

CELA

539/4

1

4/60

2297

100.5

363.6

JORGO

LEFTER

DURA

539/16

2

1/42

2297

121.5

457.7

ANDREA

LEFTER

DURO

539/16

2

1/42

2297

127.0

500.0

SULLTANA

MEDI

HODA

539/12

2

5/50

2297

93.6

427.9

SULLTANA

MEHDI

HODO

539/12

2

5/50

2297

140.0

500.0

DHIMITER,NIKOLA

NIKOLA,DHIMITER

BIRACI

539/1

1

6/20

2297

87.3

414.0

DHIMITRI+NIKOLLA

NIKOLLA+DHIMITRI

BIRAÇI

539/1

1

6/20

2297

252.0

500.0

SHAHIN

HAKI

AHMETI

532/6

1

1/60

2297

89.9

444.4

SHAHIN

HAKI

AHMETI

532/6

2

1/60

2297

93.0

444.4

QANI

IBRAHIM

SINAJ

532/13

1

7/113

2297

89.2

387.3

QANI

IBRAHIM

4243

VASIL VASIL

4244

JORGO

4245

4246

SINANI

532/13

2

REXHO

REXHI

524/19

4

REXHO

REXHO

524/19

1

SAMI

BATI

524/18

3

7/113

2297

114.0

444.5

3/71

2297

148.7

359.0

3/71

2297

116.0

436.0

7/861

2297

136.0

396.0

JORGO

SAMI

BATI

524/18

3

7/861

2297

96.0

396.0

LEONARD

SHABAN

HASANI

524/12

1

2/44

2297

135.8

436.3

LEONARD

SHABAN

HASANI

524/12

1

2/44

2297

46.0

436.3

KOSTA

MYRTEZA

DEMAJ

524/1

1

2/41

2297

82.8

333.9

KOSTA

DEMAJ

524/1

2

2/41

2297

168.0

475.0

4247

VANGJEL

MUSAJ

519/4

3

7/96

2297

48.4

300.0

VANGJEL

SHABAN

MUSAJ

519/4

2

7/96

2297

133.0

300.0

4248

STAVRO+THANAS

DHIMITER

KAPSALI

515/7

3

4/6

2297

126.8

500.1

STAVRO+THANAS

DHIMITER

KAPSALI

515/7

1

4/6

2297

171.0

350.0

4249

4250

4251

4252

4253

4255

LADIMIR

4257

4258

4259

4260

ABAZ

MALO

508/6

1

1/67

2297

140.0

500.0

LADIMIR

ABAZ

MALO

508/6

3

1/67

2297

151.5

475.0

VESEL

ZENEL

DOKA

508/4

3

2/19

2297

251.8

500.4

VESEL

ZENEL

LUFTAR

BEKTASH

LUFTAR

BEKTASH

ALI

MIFTAR

ALI

MIFTAR

MARKU

DOKA

508/4

2

BINO

508/11

3

BINO

508/11

3

3/1

MARKU

456/5

4

2/19

6/42

456/5

2

6/42

2297

3/1

2297

157.0

499.0

2297

146.0

357.8

2297

240.0

551.0

2297

92.6

499.9

123.0

499.0

JORGO

KOCO

DINI

456/17

1

7/88

2297

114.2

444.4

JORGO

KOCO

DINI

456/17

2

7/88

2297

159.0

509.0

HYSO

TEME

DAUTI

456/1

3

4/103

2297

96.0

500.1

3

4/103

HYSO 4256

MYRTO SHABAN

TEME

DAUTI

456/1

2297

127.0

500.0

RUSTEM

HZBI

MANCE

451/1

1

4/96

2297

46.2

500.0

RUSTEM

HAZBI

MANCE

451/1

3

4/96

2297

105.0

409.0

RENATO

RESMI

SHEHU

447/1

1

7/32

2297

167.6

474.8

RENATO

RESMI

SHEHU

447/1

2

7/32

2297

108.0

302.0

TOSUN

RUSTEM

MANCE

439/3

3

7/64

2297

133.4

500.0

TOSUN

RUSTEM

MANCE

439/3

1

7/64

2297

16.0

302.0

YLLI

HAZBI

MANCE

439/2

2

4/90

2297

170.8

346.7

YLLI

HAZBI

MANCE

439/2

3

4/90

2297

103.0

425.0

ILIA+NIKOLLA

FILO+ILIA

VELIDHI

425/3

1

4/65

2297

151.5

493.6

ILIA+NIKOLLA

FILO+ILIA

VELIDHI

425/3

3

4/65

2297

200.0

493.6

4261

ZEMI

SINAN

MANCE

425/1

1

4/100

2297

157.1

437.4

ZENIE

SINAN

MANCE

425/1

1

4/100

2297

69.0

227.0

4262

ARTUR

SHERIF

BETA

395/3

2

7/95

2297

40.0

433.2

SHERIF

7/95

BEHET

BETA

395/3

2

2297

142.0

417.0

4263

ENVER

ELMAZ

KRECI

776

1

5/7

2297

122.8

499.0

ENVER

ELMAS

KRECI

776

1

5/7

2297

98.0

442.0

4264

SABEDIN

ARTUR

SELMAN

ALIA

758

1

6/39

2297

159.4

500.1

SABEDIN

SELMAN

ALIA

758

4

6/39

2297

100.0

498.0

RESHAT

SADE

SULOZEQI

711

2

6/55

2297

117.1

BEHET

BEHET 4265

333.8 12/33

Siperfaqja e ndertimit m2

Sip.parcele s ndertimore per kalim pronesie m2

Nr. I pasurise

Siperfaqja e ndertimit m2

Sip.parcele s ndertimore per kalim pronesie m2

5343 FAIK

ALI

CAKO

2670/5

76

370.8

BEHET

5343 FAIK

ALI

CAKA

2670/5

1

2/137

87

ISHTE

1449 BARDHOSH

LAME

ALIAJ

11/5

1

33/363

96.4

BEHET

1449 BARDHOSH

LAME

ALIAJ

11/5

1

34/11

96.4 + 17

467

ISHTE

5279 AMDI

EQEREM

MANAJ

15/5

2

3/133

116.4

489.9

BEHET

5279 AMDI

EQEREM

MANAJ

15/5

2

3/15

116.4

400

ISHTE

5170 MALSED

DALAN

HASANAJ

3621/4

1

20/115

32.1

499.3

BEHET

5170 MALSED

DALAN

HASANAJ

3621/4

1

20/115

32.1

300

4

5

6

7

8

9

10

11

12

JAHJA

HALIL

DELIA

216

3KT

4/200

97.5

382.0

JAHJA

HALIL

DELIA

216

3KT

4/200

97.5

300.0

8605

Sip.parcele s ndertimore per kalim pronesie m2

Siperfaqja e ndertimit m2

Mbiemri

Nr. I pasurise

Nr. I kateve

Nr. Prot. vetedeklari mit

11

12

3/386

143.0

503.5

PERSHQEFA, PERSHQEFA, DODA

543

2K+1K NENTOKE

3/386

143.0

1

8605

300.0

Atësia

Mbiemri

6

7

8

9

10

11

12

MEHMET

SHARRA

1557

1K

5/400

159.0

500

MEHMET

SHARRA

1557

1K

5/400

159.0

300

3

4

5

ISHTE

23

XHAFERR

BEHET

8604

Emri

2

Te dhenat e vetedeklaruesit

XHAFERR

Te dhenat e vetedeklaruesit Atësia

Emri

Mbiemri

2

3

4

5

6

7.0

8

9

10

11

12

8551

ISHTE

17

MUSTAFA

SHABAN

KERCUKU

1295

1K,1K

5/413

165

500

8551

BEHET

MUSTAFA

SHABAN

KERCUKU

1295

1K,1K

5/413

165

300

8605

8605

8605

8604

Emri

Atësia

Mbiemri

2

3

4

5

6

7

8

9

10

11

ISHTE

4391

ILIA

QAMIL

DEDE

902/5

1

24/221

72.7

367.9

BEHET

4391

ILIA

QAMIL

DELILAJ

902/5

1

24/221

72.7

367.9

ISHTE

4656

NAZIF

JAKUP

BEHET

4656

NAZMI

JAKUP

Atësia

Mbiemri

4

5

6

7

8

9

10

11

ISHTE

3553

ISLAM

LATIF

ORUCI

932/4

2

12/67

132.2

465.5

BEHET

3553

ISLAM

TAFIL

ORUÇI

932/4

1

12/67

109

465.5

ISHTE

3519

MYQEREM

MEMUSHAJ

13/290

183.3

BEHET

3519

MYQEREM

MEMUSHAJ

13/290

183.3

2604/4

2

2604/4

2

8604

8605

8604

500.7

3633

SABEDIN

ISMAHIL

HOXHA

2162/4

1

13/336

65.4

451.9

3633

SABEDIN,FLORENC

ISMAHIL,SABEDIN

HOXHA

2162/4

1

13/336

65.4

451.9

ISHTE

3723

KASTRIOT

HILMI

ZENELI

764/4

2

13/306

138.3

346.2

BEHET

3723

ELIS

FATOS

ZENELI

764/4

2

13/306

138.3

346.2

8605

8604

2

3

8605

Të dhënat e vetëdeklaruesit

4

Mbiemri

5

6

7

8

9

10

11

ISHTE

3419

PERLAT

AHMET

MALAJ

28/1

2

28/282

148.1

BEHET

3419

PERLAT

AHMET

MALAJ

28/1

2

28/282

148.1

1 1

2

4/102

93.4

2046/5

2

4/102

93.4

500

ISHTE

6029

MANOL

SHABAN

NAKUCI

1296/5

1

26/139

74.2

336.6

KALAM

NAKUCI

1

26/654

BEHET

6029

MANOL MAKE

1

8541

2

3

4

5

6

7

8

9

10

11

12

ishte

2

KRISTO

VASIL

KALULLI

453

k.p

1

33/113, 33/114

96.7

96.7

1

KRISTO

VASIL

KALULLI

453

k.p

1

33/113, 33/115

39.4

51.5

ishte

13

SHPETIM

JEMIN

ZYLFO

139

k.p

1

8/119

33.5

49

behet

2

SHPETIM

JEMIN

ZYLFO

139

k.p

1

8/120

77.6

96.4

3

4

1

8552

Mbiemri

DANE

HOXHA

2001/5

90.3

225.1

MEKO

DANE

HOXHA

2001/5

1

2/128

90.3

225.1

4326

BARDHYL

SELMAN

TAFILI

839/1

1

1/271

89.3

465

BEHET

4326

BARDHYL

SELAMET

TAFILI

839/1

1

1/271

89.3

465

ISHTE

4348

GALIK

BAKI

TOZAJ

644/1

1

3/501

91.1

469

BEHET

4348

GOLIK

BAKI

TARAJ

644/1

1

3/501

91.1

469

ISHTE

4333

SELAM

JEMIN

NUREDINI

1161/1

1

23/223

122.6

BEHET

4333

SELAM, DINO

EMIN

SULEJMANI

1161/1

1

23/223

122.6

Atësia

Mbiemri

5

6

7

8

9

10

11

12

ISHTE

21

GEZIM

NAZMI

SHTINI

1831

3K

10/273

124.1

500.01

NAZMI

SHTINI

1831

3K

10/273

124.1

300.00

Te dhenat e vetedeklaruesit

GEZIM

1 1

3

4

2

3

4

5

6

7

8

9

10

11

12

13

14

15

16

18

19

20

21

8

9

10

HEZHAT

SELAJ

456/10

2

11/17

NESHET

SELAJ

456/10

2

11/17

JANI

ZEQIR

MALASI

445/3

1

9/26

ILMI

ZEQIR

MALASI

445/3

1

9/26

5483

SHPETIM

ZEQIR

MALASI

445/2

2

9/24

SOTIR

ZEQIR

MALASI

445/2

2

9/24

BEHET ISHTE BEHET ISHTE

ISHTE

QAZIM

BANUSH

MERA

QERIM

BANUSH

MERA

532/2

1

9/46

SOKOL

IZET

SULA

573/4

2

13/37

SOKOL 5601

ISHTE BEHET

5578

ISHTE

5483

BEHET

5732

ISHTE BEHET

ARMAND+ELVIS

VANGJEL

2297 2297 2297 2297

3

2297 2297 2297

8/28

3

2297

8/28

2297

500.0

183.0

500.0

183.0

500.0

149.8

483.2

149.8

483.2

123.0

305.8

123.0

305.8

85.9

458.4

85.9

416.5

12

500

12

500

88 88

FERIKA

SHYQYRI

BRAHUSHI

2061/4

1

2/52

91.9

395.8

REFIKA

SHYQYRI

BRAHUSHI

2061/4

1

2/52

91.9

395.8

ISHTE

4537

KLEDJON

SELAM

HOXHAJ

3635/4

1

10/106

31

446

SELAM

REXHAJ

3635/4

1

10/106

31

446

ISHTE

5433

KASEM

PAZAIT

XHANAJ

2148/4

1

17/211

124.3

429.3

BEHET

5433

KASEM, ELTON

PAZAIT, KASEM

XHANAJ

2148/4

1

17/219

124.3

429.3

ISHTE

5309

SHEMSI

TAIP

LLANAJ

570/5

1

4/112

103.5

BEHET

5309

SHEMSI, FERDINAND

TAIP, SHEMSI

LLANAJ, DHIMITRI

570/5

1

4/112

103.5

500

ISHTE

4462

VASILLAQ

NAZIF

CANAJ

1654/4

1

2/82

149

404.4

FIÇOR

BEHET

4537

KLEDJON

4462

VASILLAQ

NAZIFCANE

1654/4

1

2/82

149

404.4

ISHTE

5412

VANGJEL

SERVET

KROGJA

1467/5

1

2/122

92.6

500

5412

VANGJEL

SERVET

KAROQAJ

1467/5

1

2/122

92.6

500

ISHTE

4551

AREDIN

PELIVAN

XHEZA

3537/4

3

10/192

116

500

BEHET

4551

AREDIN

PELIVAN

XHEZO

3537/4

3

10/192

116

300

2

9/24

2

9/24

DELFIN

BUFE

HAJNAJ

1098

2

8642

115.0

14/33 429.0

1537

2

8642

136.0

400.0

STROKA

1957

1

STROKA

1959

1

AHMETI

ARIANIT

CELO

AHMETI

1159 1959

2297

2297

8642 8642 8642

1

8642

1

150

483

150

483

55.0 55.0

KOSHI

8642

55.0

BELLO+VASO

595/4

3

9/1

2297

233.7

476

BUJAR+ALEKS

AZBI+FILIP

BELLO+VASO

594/63

5

9/1

2297

233.7

500

JETNOR+DEFRIM

HEKURAN

MOLLANJI

512/5

1

13/25

2297

JETNOR

HEKURAN

MOLLANJI

512/5

2

5898

8642

55.0

9

10

11

12

1KT

4/446

140.4

572.0

1KT

4/283

140.4

500.0

5

6

7

8

9

10

11

12

8330

ISHTE

3

XHAVIT

HAKI

KUMANOVA

1355

1K

9/576

42.6

42.6

8330

BEHET

XHAVIT

HAKI

KUMANOVA

1355

2K

9/576

52.2

52.2

Te dhenat e vetedeklaruesit

33

11

12

3

7/174

51.5

51.5

1855

3

7/174

8641

51.5

51.5

2126

1

11/14

8642

137.2

500

JORGO

ÇAVO

2126

1

11/14

8642

137.2

500

BEHET

FILIP

JANI

MALO

3

JANIS

MALO

1 1

1

8/45

8642

27

259

1 1

2297

125

497

3

2297

125

500

600

1

7/40

8642

109

497

SHPETIM

SALI

ELMAZI

600

1

7/40

8642

109

497

2

8604

8604

253.77

2

3

4

1

Emri

Atësia

5

6

Mbiemri 7.0

8

9

10

11

12

8190

ISHTE

119

NIKO

JAHO

HOXHARI

588

3K

9/279

115.2

447.47

8190

BEHET

NIKO

JAHO

HOXHARI

588

3K

9/279

115.2

353.8

8604

8604

4

5

6

7.0

8

9

10

11

12

22

BAJRAM

SELIM

LEKA

5563

3KT

6/915

140.5

310.5

8310

BEHET

PASHA

BAJRAM

LEKA

4389

3KT

6/915

140.5

313.5

BAJRAM

LEKA

4389

2KT

6/916

35.4

188.0

SELIM

LEKA

5563

2KT

6/916

35.4

188.0

8310

ISHTE

8310

BEHET

267

1

2

3

4

2

3

4

5 6

7

8310

ISHTE

40

8310

BEHET

8330

ISHTE

8330

BEHET

8310

ISHTE

8310

BEHET

8310

ISHTE

8310

BEHET

8330

ISHTE

8330

BEHET

8210

ISHTE

8210

BEHET

4

Emri

Atësia

Mbiemri

5

6

7

8

9

LATIF

RESHIT

10

11

12 322.0

LUZI

1628

4KT

7/589

149.2

LATIF

RESHIT

LUZI

1628

4KT

7/589

149.2

AGIM

ROMEO

CIROKU

556

1KT

3/763

78.8

192.3

AGIM

RAMO

CIROKU

556

1KT

3/763

78.8

192.3

Të dhënat e vetëdeklaruesit

Emri

Atësia

4

5

FIQIRI

REXHEP

ARUÇI

4115

1KT

7/321

37.1

279.2

FIQERI

REXHEP

ARUÇI

4115

1KT

7/321

37.1

140.8

9

ENVER

SADIK

BESHKU

842

2KT

5/210

88.8

251.1

ENVER

SADIK

BESHKU

842

2KT

5/210

88.8

228.0

166

246

ZYLFITAR

ASIN

SELIMI

4KT

3/687

ZYLFITAR, DEFRIM

HASIM, ZYLFITAR

SELIMI, SELIMI

556

4KT

3/687

100.9

206.8

PETRIKA

LLAMBI

NANI

37, 37/1

2K,1K

2/416

138.3

319.3

LLAMBI, VANGJEL

NANI,BANI

37

2K,1K

2/416

138.3

319.3

8

9

10

11

PETRIKA,ERJON

556

100.9

ISHTE

7020

BUJAR

FECOR

BEHET

7020

BUJAR, FLORJAN

FEÇOR, BUJAR

1

2

3

4

Emri

Atësia

Mbiemri

5

6

7.0

12 15/33

METKAJ

3280/4

METKAJ

3280/4

2 2

8/255

123.5

324.7

8/255

123.5

324.7

ISHTE

6359

ALUSH

AQIF

HASANI

3731/4

1

28/309

119

BEHET

6359

ALUSH, QAZIM

AQIF, ELMAS

HASANI, NEBIU

3731/4

1

28/309

119

451

ISHTE

6401

SHYQYRI

ZYBE

MUHAMETI

2535/4

1

34/235

45.3

179.7

BEHET

6401

ZUBE

MUHAMETI

2535/4

1

34/235

45.3

179.7

SHYQYRI

1

2

3

ISHTE

6296

BEHET

6296

8605

Të dhënat e vetëdeklaruesit

Emri

Atësia

4

5

451

Mbiemri

10

11

NEKI

TEMO

HASANAJ

221/5,1

1

12/268

99

246.5

MYNYR

TEMO

HASANAJ

221/5,2

1

12/268

95.3

303

TEMO

HASANAJ

NEKI, MYNYR

6

7

221/5

8

1

ISHTE

7133

HANEME

ALIKO

TASIMI

2199/2

1

BEHET

7133

HANEME

ALIKO

TASIMI

2199/2

2

9

12/268

195

12/374

111

111

500 313.5 290 LIDHJA I

Drejtoria Rajonale e Aluizni-t Tirane

1 1

Te dhenat e vetedeklaruesit

Emri

Atësia

Mbiemri

2

3

4

5

6

8210

ISHTE

23

NEIM

JASHAR

DERA

137

2K

3/204

73.6

138.4

8210

BEHET

NAIM

JASHAR

DERA

137

2K

3/204

73.6

138.4

206.8

Drejtoria e ALUIZNI-t Tirana 1 Te dhenat e vetedeklaruesit

Mbiemri

Drejtoria e Aluizni-t Vlore 1

222.0

24

PASHA BAJRAM

Lista emerore per Vetdeklarimet sipas Formularit A

Lista emerore per Vetdeklarimet sipas Formularit A

Drejtoria e ALUIZNI-t Tirana 1 Te dhenat e vetedeklaruesit

Mbiemri

3 ISHTE

Drejtoria e ALUIZNI-t Tirana 1

1

Atësia

2 8310

11

355

88.8

Te dhenat e vetedeklaruesit

Emri

451.9

235.5

2/664

300

451.9

8642

1KT

290.0

80

10

355

5/18

1725

23.6

5/443

65.4

109

4

DEMARKU

12

5/443

1KT

65.4

1

65

MEHMET

11

1KT

1889

9

65

MOLLA

Te dhenat e vetedeklaruesit

7

13/336

MOLLA

METE

BEHET

10

1889

KASOLLARI

13/336

METE

LAVDERIM

8230

9

KASOLLARI

KAMBER

1

LAVDERIM

12

8

KAMBER

SEIT

1

418.5

253.77

17/33

SEIT

8

81.1

8642

11

Mbiemri

7

2297

5/18

88.8

6

2162/4

12/21

10

69

BEHET

Atësia

5

2162/4

1

2/664

ISHTE

8120

Emri

6

549/8

9

4

HOXHA

CAKA

1K

3

HOXHAJ

QEBIR

8

2

ISMAHIL

ADRIAN

1725

584

ISMAHIL, SABEDIN

471

7

495

198

SABEDIN

496

81.1

DEMARKU

198

14/119

SABEDIN, FLORENC

496

102

2297

6

14/119

1

3633

102

2297

12/21

AHMET

1

14

3633

2297

13/23

5

14

SADEDINI

ISHTE

13/23

1

BASHKIM

SADEDINI

Te dhenat e vetedeklaruesit

BEHET

1 2

549/8

4

12

3

524/2 524/2

CAKA

34

11

6

2

MOLLANJI MOLLANJI

QEBIR

3

10

Mbiemri

5

1

HEKURAN HEKURAN

ADRIAN

ISHTE

9

Atësia

4

Drejtoria e Aluizni-t Vlore 1

LUFTETAR

2

7

Emri

Drejtoria Rajonale e Aluizni-t Tirane

LUFTETAR

8230

10 8641

Drejtoria Rajonale e Aluizni-t Tirane 1

43

76/14

Te dhenat e vetedeklaruesit

3

GJINI

BASHKIM

9

1855

CORA

Mbiemri

5

ishte

Drejtoria e ALUIZNI-t Tirana 1

1

8

BEJKO BEJKO+BEQIRAJ

NEXHIP

behet

SHAHIN

Mbiemri

7

VEHIP VEHIP+SHERIF

4

8543

HYDA

Atësia

6

BARDHYL

MJAFTONI

8543

259

76/13

Mbiemri

BARDHYL+AGRON 7451

3

27

Te dhenat e vetedeklaruesit

3 6307

ISHTE

2

8642

Emri

2 ISHTE BEHET

Atësia

Emri

1

8/45

ZENELI

Te dhenat e vetedeklaruesit

Drejtoria Rajonale e Aluizni-t Gjirokaster

1

MEMSURI

5943

Atësia

4

43

MEMSURI

BEHET

Emri

3

GJINI

SALI

Mbiemri

2

SHAHIN

HALIL

Te dhenat e vetedeklaruesit

1

FIDAN

HALIL

12

8

501

ARTUR

332.1

2212

501

ARTUR

11

2212,2213

487

SHPETIM

340.7

109.7

7.0

499

5899

92.6

4/323

JATA

137

5564

4/323

JATA,JATA

137

495

3KT 3KT,1KT

NEZIR

91.8

495

8

NEZIR,NEZIR

91.8

73

959 959

PETRIT

2297

73

7.0

PETRIT,MUHARREM

2297

8642

UKA UKA

17

2297

8642

10

BEQIR BEQIR

ISHTE

7/24

8/1

9

HALIL HALIL

BEHET

7/24

8/1

Mbiemri

8240

13/25

1

6

8240

1

1

Atësia

5

6

1

309

Emri

Atësia

302

309

Te dhenat e vetedeklaruesit

5

302

MEHMETI

5490

300

Emri

GJONI

MEHMETI

5508

12 500.01

124.1

4

GJONI

MUHAMET

BEHET

11 124.1

3

TARE

MUHAMET

BEHET

10/273

2

TARE

9/69

3K

1

HARI

9/68

10 10/273

1831

66

HAJRI

1

9 3K

SHTINI

Lista Emerore per Vetedeklarimet sipas Formularit A

397.0

VEIS

BEHET

8 1831

NAZMI

ISHTE

416.0

VRIS

BEHET

7 SHTINI

GEZIM

BEHET

BEHET

2

443.0

MAKSI

AZBI+FILIP

BEHET

6 NAZMI

8310

416.0

ILIR

1

5 GEZIM

8310

1

1

300.0

ILIR

1

4 21

4

1

500.0

BUJAR+ALEKS

1159

Mbiemri

3 ISHTE

Drejtoria e Aluizni-t SARANDE

80.0

5515

1159

Atësia

Emri

2 8552

3

1

80.0

5740

KOSHI

Te dhenat e vetedeklaruesit

Drejtoria e ALUIZNI-t Tirana 1

498

445/2

445/2

MAKSI

16/33

500

BEHET

498

MALASI

MALASI

MUÇOBEGA

5963

ISHTE

2297

13 500.0

209.0

ZEQIR

ALEM

5861

ISHTE

2297

12 209.0

ZEQIR

CELO

BEHET ISHTE

596/17 596/17

2297

SOTIR

MATO

BEHET ISHTE

ZISI ZISI

2297

SHPETIM

MATEO

BEHET 22

12/13 12/13

STROK

5506

ISHTE

ISHTE

1 1

STROK

BEHET

ISHTE

613/14 613/14

AGIM

2297

13/37

MOLLANJI MOLLANJI

ARIANIT

BEHET ISHTE

2

TELHA

5760

BEHET ISHTE

573/4

11

9/46

TELHA

5762

BEHET ISHTE

SULA

1

ADRIAN

BEDRI

ISHTE

IZET

532/2

ARDJAN

ARMAND+ELVIS

BEHET ISHTE

6

5488

BEHET

ISHTE

5

5560

BEHET

ISHTE 17

7

ALBERT+ILIA ALBERT+ILIA

BEHET ISHTE

Mbiemri

5484

5589

ISHTE

Te dhenat e vetedeklaruesit

Atësia

500

4626 4626

2

1

Drejtoria e Aluizni-t SARANDE

Emri

500

ISHTE BEHET

Drejtoria e ALUIZNI-t Tirana 1

Emri

BEHET

2/128

336.6

5388 5388

1

Drejtoria e ALUIZNI-t Kavaje

2

1

74.2

ISHTE

ISHTE

Drejtoria e ALUIZNI-t Tirana 1

behet

Te dhenat e vetedeklaruesit

1

1296/5

500

BEHET

499.6

Lista Emerore per Vetedeklarimet sipas Formularit A1

8541

499.2 499.2

2046/5

MUSTAFARAJ

300.0

Drejtoria e ALUIZNI-t Gjirokaster

Atësia

74.4 74.4

MUSTAFARAJ

ABAS

Lidhja H

Lidhja G

Emri

2/101 2/101

ABAS

MAKSIM

Drejtoria Rajonale e Aluizni-t Kavaje

Lista emerore per Vetdeklarimet sipas Formularit A

1

1 1

AGIM

5296

Drejtoria e Aluizni-t Vlore 1

Atësia

1332/4 1332/4

5296

BEHET 8604

500.7

ISHTE BEHET

Emri

ALIU ALIU

ISHTE BEHET

13/33

Emri

ERJON

8601

8604

Të dhënat e vetëdeklaruesit

ERJON,TEMIST

8601

8601

Drejtoria e ALUIZNI-tt Vlore 1

Lista emerore per Vetdeklarimet sipas Formularit A

8604

340 467

Sip e parceles ndertimore per kalim pronesie m²

10

2K

Sipërfaqja e ndërtimit m²

9

543

Nr i pasurise

8

GJOK,NDUE,NDUE

Nr. i kateve

7

28

PERSHQEFA,P ERSHQEFA,DO DA

Të dhënat e vetëdeklaruesit

Nr. Rendor ne tabelen e miratuar me VKM

6

ZONA KADASTRALE

Atësia

5

GJOK,NDUE,NDUE

2/137

Lista emerore per Vetdeklarimet sipas Formularit A

KORIGJIMI

Sip.parcele s ndertimore per kalim pronesie m2

Mbiemri

Siperfaqja e ndertimit m2

Emri

NDUE, SIMON, SEFERIN NDUE, SIMON, SEFERIN

1

270

Drejtoria e Aluizni-t Vlore 1

Te dhenat e vetedeklaruesit

Nr. i prot. te vetdeklarimit

Atësia

Emri

Drejtoria e ALUIZNI-t KAVAJE

8604

Sip.parceles ndertimore per kalim pronesie m2

ISHTE

Drejtoria e ALUIZNI-t Kavaje

8604

Sipërfaqja e ndërtimit m²

300

19

3

Nr. I kateve

61

3

2

Nr i pasurise

2/278

ISHTE

1

Nr. Prot. vetedeklari mit

2KT

1

1

Nr. I kateve

376

4

1

Nr. i prot. te vetdeklarimit

Nr. Rendor ne tabelen e miratuar me VKM

SHERA

Te dhenat e vetedeklaruesit

BEHET

8551

Nr. I pasurise

Nr.rend. ne tab. e mirat. me V.K.M. Nr.rend. ne tab. e mirat. me V.K.M.

Korigjimi

KORIGJIMI

Sip.parcele s ndertimore per kalim pronesie m2

LIMAN

3

1

Nr. I kateve

Korigjimi

Zona Kadast.

NR. NR.

Zona Kadast.

ZONA KADASTRALE

Siperfaqja e ndertimit m2

8605

Nr. I pasurise

Nr.rend. ne tab. e mirat. me V.K.M.

Nr. I kateve

Korigjimi

Nr. Prot. vetedeklari mit

Zona Kadast.

252

2

499.9

KUJTIM

4236

65

1

11/33

KUJTIM

4235

332.6

11/151

8190

300.5

SOKOL

VITORIA 4226

AGOLLI

4/78

64.3

1

8190

458.0

2297

DURO

MYFTAR

FETI

2

37.0

NOVRUZ NOVRUZ

QANI

CELNIK

558/17

2297

XHEZMI XHEZMI

4222

4224

DURA

11/120

2665/5

410.5

2297

MELEQ MELEQ

BLEDAR 4218

567/17

ANDREA ANDREA

LADIMIR 4216

HAJRI

1

MOLISHTARI

Sip.parceles ndertimore per kalim pronesie m2

139.0

2665/5

SHABAN

Sip.parceles ndertimore per kalim pronesie m2

2297

MOLISHTARI

5390 RAMADAN

Sip.parceles ndertimore per kalim pronesie m2

3/74

SHABAN

BEHET

Siperfaqja e ndertimit m2

1

5390 RAMADAN

378.6

Sip.parceles ndertimore per kalim pronesie m2

581/21

ISHTE

78.7

Sip.parceles ndertimore per kalim pronesie m2

SULO

300

2/278

Sip.parcele s ndertimore per kalim pronesie m2

RESUL

132

2KT

7.0

8

9

10

11

Sip.parceles ndertimore per kalim pronesie m2

GANI

1KT+1KT NENTOKE 2/277

376

Siperfaqja e ndertimit m2

458.0

377

SHERRA

Siperfaqja e ndertimit m2

500.0

102.0

LIÇO

LIMAN

Siperfaqja e ndertimit m2

167.0

2297

SKENDER

HASAN

Sip.parceles ndertimore per kalim pronesie m2

2297

3/74

190

TEFIK 18

Siperfaqja e ndertimit m2

6/38

2

122

Sip.parceles Sip.parceles ndertimore ndertimore per perkalim kalim pronesie pronesie m2 m2

3

581/21

122

11/153

Siperfaqja e ndertimit m2

581/3

SULOSEQI

11/123

1

Siperfaqja e ndertimit m2

MARKU

RESUL

1

2547/5

Sip e parceles ndertimore per kalim pronesie m²

MYRTAR

GANI

2547/5

DURAJ

Sip e parceles ndertimore per kalim pronesie m²

NEBI 4197

DURAJ

DUDUL

Nr. I pasurise

419.7

DUDUL

5395 ARJAN

Nr. I pasurise

465.0

99.0

5395 ARJAN

BEHET

Nr. I pasurise

93.0

2297

ISHTE

512.2

Nr. I pasurise

2297

6/38

300

61

136.7

2/277

Zona Kadastrale

6/36

2

107

2/276

Siperfaqja Siperfaqja ee ndertimit ndertimit m2 m2

2

581/3

2KT+1KT NENTOKE 2/276 1KT

2KT

Nr. I pasurise

581/5

MARKU

389 377

389

Nr. I pasurise

MARKU

MYRTAR

LIÇO LICO

LICO

Sipërfaqja e ndërtimit m²

MYRTAR

NEBI

SKENDER SKENDER

SKENDER

Sipërfaqja e ndërtimit m²

HYSNI 4196

397.7

BESNIK TEFIK

Nr. I kateve

500.1

BESNIK

17

Nr. I kateve

96.5

129

16

Nr. I kateve

2297

162.8

28

Nr. I kateve

6/36

27.6

Nr. I pasurise

3

3/160 3/160

Nr. Nr.IIpasurise pasurise

581/4

1 1

Nr. I kateve

MARKU

2532/5 2532/5

Nr. I kateve

MYFTAR

SELMANAJ SELMANAJ

Nr i pasurise

HYSNI

256

LESKO LESKO

Drejtoria e ALUIZNI-t Tirana 1

1

362

43

5268 YLLI 5268 YLLI

BEHET

HASAN

ISHTE

43

11/132

ISHTE

Nr i pasurise

430.7 252.0

ISHTE

12

Nr. Prot. vetedeklarimit

211.0

83.6 33.0

11/132

1

11

Nr. Prot. vetedeklarimit

66.0

2297 2297

1

2464/5

10

Nr. Prot. vetedeklarimit

2297

7/53 7/53

2464/5

BARDHAJ

9

Sip.parceles ndertimore per kalim pronesie m2

2/52

1 1

BARDHI

PELIVAN

8

Sip.parceles ndertimore per kalim pronesie m2

1

582/14 582/14

PELIVAN

5426 ARBEN

7

Siperfaqja e ndertimit m2

582/6

HAXHI HAXHI

5426 ARBEN

BEHET

Mbiemri

6

Siperfaqja e ndertimit m2

4195

CACA

IMER IMER

ISHTE

Atësia

Nr. Prot. vetedeklarimit

GEZIM

HASIJE HASIJE

344

Nr. I kateve

FESTIM 4194

121.5

Nr. Nr.IIkateve kateve

442.4

3/161

Nr. Prot. vetedeklarimi t

307.0

24.8

1

Nr. Prot. vetedeklari mit

87.5

2297

433/5

Nr. i kateve

2297

2/52

YMERAJ

Nr. Prot. vetedeklarimit

2/51

4

NEIM

5

376.8

Nr.Prot. Prot. Nr. vetedeklarimit vetedeklarimit

3

582/6

5267 HAXHI

Emri

67.4

Nr. i prot. te vetdeklarimit

582/7

CACA

460.1

BEHET

Te dhenat e vetedeklaruesit

Nr.rend. ne tab. e mirat. me V.K.M.

CACA

GEZIM

238

121.5

Nr.rend. ne tab. e mirat. me V.K.M.

JASHAR

FESTIM

67

3/161

Nr.rend. ne tab. e mirat. me V.K.M.

GEZIM 4193

3/159

1

Nr.rend. ne tab. e mirat. me V.K.M.

416.5

3/159

1

433/5

Nr.rend. ne tab. e mirat. me V.K.M.

500.0

49.0

1

432/5

IMERAJ

Nr.rend. ne tab. e mirat. me V.K.M.

403.5

35.0

2297

432/5

SELMANAJ

NEIM

Korigjimi

101.3

2297

2/51

SELMANAJ

BEXHO

5267 HAXHI

Korigjimi

2297

6/82

3

BEXHO

5269 LESKO

ISHTE

Korigjimi

6/82

1

582/7

5269 LESKO

BEHET

Korigjimi

1

583/15

CACA

ISHTE

494.5

Nr.rend. ne tab. e mirat. me V.K.M.

583/15

TATARI

JASHAR

480.0

156.0

Nr.rendor Nr.rendor sipas VKM VKM te te sipas miratuar miratuar

TARTARI

BAJRAM

100.0

2297

Korigjimi

BAJRAM

11

2297

2/66

Korigjimi

GANI GANI GEZIM

10

2/66

3

NR.

4191

4192

9

1

770/33

ISHTE

BEHET

8

770/33

ALIA

ISHTE

8190

7

ALIA

ALIKO

Zona Kadast.

500.5 458.0

6

ALIKO

FLORIAN

BEHET

8190

Mbiemri

FLORIAN

NR.

82.8 102.0

5

Zona Kadast.

2297 2297

Atësia

4

NR.

5/17 5/17

3

Zona Kadast.

3 1

2

NR.

583/19 583/19

1

Zona Kadast.

ZEKA ZEKA

499.0

NR.

BAKI BAKI

442.2

156.0

Korigjimi

XHEVO XHEVO

98.2

2297

Korigjimi Korigjimi

442.0

2297

2/65

Zona Kadast.

380.2

99.0

2/65

3

Zona Kadast.

99.0

2297

1

770/8

Zona Kadastrale Kadastrale

2297

2/92

770/8

ALIA

Të dhënat e vetëdeklaruesit

Emri

NR.

2/92

1

ALIA

ALIKO

Sip.parcele s ndertimore per kalim pronesie m2

4

583/4

ALIKO

DRITAN

Sip.parcele s ndertimore per kalim pronesie m2

583/4

ZEKA

DRITAN

400.0

Sip.parceles ndertimore per kalim pronesie m2

ZEKA

BEDO

499.2 460.0

142.0

Siperfaqja e ndertimit m2

BEDO

BARJAM

156.2 100.0

Nr. I pasurise

4190

BAJRAM

2297

2297

Nr. I kateve

4189

502.0

2297

Siperfaqja e ndertimit m2

500.0

205

Mbiemri

Lista emerore per Vetdeklarimet sipas Formularit A

2/43

4/40

Sip e parceles ndertimore per kalim pronesie m²

500.0

96.0

110.8

2/43

Sip e parceles ndertimore per kalim pronesie m²

442.0

114.0

2297

425.4

440/224

1

2

Siperfaqja e ndertimit m2

25.0

2297

5/18

12

2K,1K

1

Nr. I pasurise

2297

5/18

2

11 190.2

888

770/7

BEHET

2

10 440/224

SHIMA

FIQIRETE

408.0

Nr. I pasurise

1/36

1

583/6

1

9 2K,1K

MUHARREM

Atësia

Emri

Drejtoria e Aluizni-t Vlore 1

Drejtoria e ALUIZNI-t Tirana 1

52

8 888

BEHET

770/7

Nr. I pasurise

1

583/6

ZEKA

3

7.0 SHIMA

2679

DINA

BEHET

8110

6 MUHARREM

DINAJ

Sipërfaqja e ndërtimit m²

590/22

ZEKA

BEDO

2

5 FIQIRET

ABAZ

4

8110

4 201

ABAZ

3

8110

3 ISHTE

DRITAN

2

1

2 2679

DRITAN

Sipërfaqja e ndërtimit m²

JAZXHI

BEDO

590/20

142.0

Nr. I pasurise

XHEMALI

ARJAN

MALKA

2297

Zona Kadastrale

KUJTIM

ARDIAN

XHAFER

4/40

Nr. I kateve

426.6

QERIM

2

100.0

1

Nr. I kateve

417.0

132.2

590/20

Nr. I kateve

476.1

49.0

2297

MALKA

2297

Nr i pasurise

100.4

2297

1/36

XHAFER

4/79

Nr i pasurise

2297

7/60

3

QERIM

3

Nr. Prot. vetedeklari mit

7/60

1

590/22

425

1

Nr. Prot. vetedeklari mit

3

590/30

MANCE

Nr. Prot. vetedeklari mit

590/30

MERA

4188

BANUSH

417.0

Nr. i kateve

3/8

141.7

Nr. i kateve

1

2297

Nr. i prot. te vetdeklarimit

594/5

4/79

Nr.rend. ne tab. e mirat. me V.K.M.

SELA

1

Nr.rend. ne tab. e mirat. me V.K.M.

450.0

425

Nr.rend. ne tab. e mirat. me V.K.M.

499.9

114.0

MANCE

Nr.rend. ne tab. e mirat. me V.K.M.

105.9

2297

AZBI

1

Korigjimi

2297

3/7

PERPARIM

Korigjimi

3/7

3

406.5 406.5

Korigjimi

1

594/6

100.0 146.0

Drejtoria e ALUIZNI-t Tirana 1

Korigjimi

594/6

SELA

4120

BEHET

Zona Kadast.

SELA

NEVRUS

2297 2297

Zona Kadast.

NEVRUZ

FLORAND

MERA

BEHET

ISHTE

FLORAND

JAZXHI

BEHET

ISHTE

383.1 356.0

BANUSH

BEHET

ISHTE

27.0 114.0

XHEMALI

BEHET

ISHTE

478.0

2297 2297

SINAN

BEHET

ISHTE

123.0

1/8 1/8

SINAN

BEHET

ISHTE

2297

1 1

KUJTIM

BEHET

ISHTE

5/20

595/12 595/12

6/18 6/18

12

Drejtoria Rajonale e Aluizni-t Tirane 1

Emri

Atësia

1

2

3

4

5

6

7

8

9

10

11

3266

ISHTE

440

NEZIR

SELMAN

KURDINA

14

3K

400/453

344

2

Te dhenat e vetedeklaruesit

Mbiemri

Siperfaqja e ndertimit m2

144

2

MALKA MALKA

4187

BEHET

ISHTE

595/20

MYZAFER MYZAFER

4186

BEHET

ISHTE

VISHA

NERTIL NERTIL

3 4

Siperfaqja e ndertimit m2

143

472.2

4118

BEHET ISHTE

539 539

Sip.parceles ndertimore per kalim pronesie m2

142

500.0

88.9

408.0

BEHET

ISHTE

87.0

2297

ISHTE

BIRACI BIRACI

Nr. I pasurise

141

500.0

2297

5/20

4119

226.5 359.0

DHIMITR DHIMITRI

HAZBI

300.0

Te dhenat e vetedeklaruesit

Nr. I pasurise

140

72.4

2/37

1

356.2

BEHET

ISHTE

2297

3

595/20

SEIT

DEMA

500.0

BEHET

ISHTE

2/37

595/6

VISHA

ISHTE BEHET

68.8 149.0

501.6

195.2

Nr. I kateve

139

2

DEMA

SEIT

BEHET

2297 2297

VASIL VASIL

PERPARIM 4275

3/1 3/1

12

195.2

0

Nr. I kateve

138

595/6

SADIK

83.0

BEHET

ISHTE

SADIK

VASIL

101.0

BEHET

ISHTE

ARMAND ARMAND

ISHTE

3 2

11

10/281

1K

Nr. i kateve

137

500.0

114.2

BEHET

ISHTE

106.0

2297

BEHET

ISHTE

2297

BEHET

546 546

10

1K

544

ISMAIL

Nr. Prot. vetedeklarimit

136

3/52

4274

MURTO MURTO

9

544

GJUZI

BEHET

Mbiemri

Nr. Prot. vetedeklarimit

135

2

ISHTE

ZIA RESUL

8

GJUZI

SULEJMAN

Atësia

Emri

Nr. i prot. te vetdeklarimit

134

596/11

2297

BEHET

ISHTE

BALANI

2297

BEHET

ISHTE

RREXHEP+RRUHAN

ZIA

7

SULEJMAN

Nr.rend. ne tab. e mirat. me V.K.M.

133

RRUHAN+ERALD

1/64

BEHET

ISHTE

500.5

RESUL

6

ISMAIL

Nr.rend. ne tab. e mirat. me V.K.M.

131

132

89.8

1/64

BEHET

ISHTE

2297

2/96

BEHET

ISHTE

3/52

1

BEHET

ISHTE

1

4272

4273

5

7

Te dhenat e vetedeklaruesit

Nr. Rendor ne tabelen e miratuar me VKM

130

596/11

ISHTE

500.0

4

Nr. Rendor ne tabelen e miratuar me VKM

129

BALANI

3

BEHET

ISHTE

RREXHEP+RRUHAN

1

BEHET

ISHTE

RRUHAN+ERALD

162

ISHTE BEHET

BEHET

389.4

116.6

3

Korigjimi

128

500.0

461.0

140.9

440/746

Korigjimi

127

500.5

93.0

594/21

BEHET

ISHTE

106.2

2297

132.0

440/746

1K

KORIGJIMI

126

2297

4/89

2297

1K,1K

631

ISHTE

KORIGJIMI

125

4/89

1

594/21

BEHET

ISHTE

1

569/13

594/35

BEHET

ISHTE

569/13

DURA

6/73

631

META

2

Zona Kadast.

124

DURA

NOVRUZ

161

3

META

NAIM

Zona Kadast.

123

NOVRUZ

PAJTIM

VODA

BEHET

ISHTE

PAJTIM

ORUCI

BEHET

ISHTE

500.0

ORUCI

BEHET

ISHTE

500.0

110.0

568

NR.

122

119.3

2297

BALLAXHIA

NAIM

GANI

ZONA KADASTRALE

121

2297

3/70

QEMAL

BEHET

ISHTE

3/70

1

QEMAL

BEHET

ISHTE

1

596/16

FASLLI

GANI

8552

ZONA KADASTRALE

120

596/16

KOSTA

PELLUMB

BEHET

58

Drejtoria Rajonale e Aluizni-t Tirane

NR.

119

KOSTA

AHMET

MUHARREM

BEHET

ISHTE

AHMET

160

500.2

ISHTE BEHET

NR.

118

ANDREA ANDREA

MERSIN

BEHET

ISHTE

380.0

431.0

200.4

Sip.parcele s ndertimore per kalim pronesie m2

117

500.0

27.0

MENTOR

BEHET

ISHTE

181.8

2297

MENTOR

BEHET

ISHTE

89.0

2297

6/861

84.0

2297

Sip.parcele s ndertimore per kalim pronesie m2

116

2297

6/861

1

159

2297

6/73

Sip.parceles ndertimore per kalim pronesie m2

115

6/40

1

596/17

4185

BEHET

ISHTE

1

596/17

KOLA

478.1

BEHET

ISHTE

599/9

KOLA

ELMAS

158

2/95

1

Sip.parcele s ndertimore per kalim pronesie m2

114

VATHI

ELMAZ

DAUT

157

1

568

Siperfaqja e ndertimit m2

113

472.0

ABDYL

DAUT

386.0

BEHET

ISHTE

SKENDER

156

590

BALLAXHIA

Siperfaqja e ndertimit m2

112

367.8

99.0

BEHET

ISHTE

111.9

123.2

BEHET

ISHTE

2297

2297

BEHET

ISHTE

6/40

2297

BEHET

ISHTE

2

2/96

BEHET

ISHTE

599/9

4/75

BEHET

ISHTE

VATHI

1

BEHET

ISHTE

ABDYL

3

BEHET

ISHTE

SKENDER

594/35

BEHET

ISHTE

500.1

594/45

BEHET

ISHTE

72.5

VODA

BEHET

ISHTE

2297

ORUCI

BEHET

ISHTE

7/7

RAZI

BEHET

ISHTE

1

MUHARREM

BEHET

ISHTE

600/2

MERSIN

BEHET

ISHTE

SHAHIN

PERPARIM

BEHET

ISHTE

LUAN

4184

BEHET

ISHTE

EDMOND

500.0

BEHET

ISHTE

500.1

500.1

BEHET

ISHTE

500.0

155.8

426.5

BEHET

ISHTE

90.0

2297

92.8

BEHET

ISHTE

2297

7/7

87.4

BEHET

ISHTE

2/93

1

132.2

BEHET

ISHTE

1

600/2

2297

ISHTE

ISHTE

600/6

SHAHIN

2297

BEHET

ISHTE

BRAHIMI

2297

BEHET

ISHTE

QANI LUAN

3/8

BEHET

ISHTE

ENVER EDMOND

4/75

BEHET

ISHTE

148.0

3

BEHET

ISHTE

500.0

61.5

1

BEHET

ISHTE

323.9

106.0

2297

594/5

BEHET

ISHTE

32.4

2297

2/93

594/45

BEHET

ISHTE

2297

6/35

1

VODA

FASLLI

1

Siperfaqja e ndertimit m2

111

ISHTE

6/35

2

600/6

SELA

BEHET

ISHTE

1

600/9

BRAHIMI

ORUCI

BEHET ISHTE

600/9

MARKU

QANI

RAZI

BEHET ISHTE

MARKU

MIFTAR

ENVER

SABRI

BEHET ISHTE

MIFTAR

BASHKIM

NOVRUZ

BEHET ISHTE

BASHKIM

NOVRUS

BEHET ISHTE

494.0

PERPARIM

BEHET ISHTE

119.0

4183

BEHET ISHTE

2297

4182

BEHET ISHTE

6/32

MUHARREM

PELLUMB

1

Siperfaqja e ndertimit m2

110

4181

BEHET ISHTE

2

VASIL 4179

BEHET ISHTE

613/17

GRAMOZ 4271

Nr. I pasurise

109

ISHTE

SHEHU

301.9

Nr. I pasurise

108

BEHET

NAZMI

500.0

16.0

Nr. I pasurise

107

4178

FATMIR

155

302.3

103.0

2297

Nr. I pasurise

106

4177

500.1

108.0

2297

2/95

Nr. I kateve

105

ISHTE

103.0

2297

6/77

1

Nr. I pasurise

104

ISHTE BEHET

2297

6/77

4

590

Nr. I kateve

103

BEHET

6/32

2

635

VODA

Nr. I kateve

102

4176

1

635

CELIKU

MUHARREM

Nr. I kateve

101

ISHTE

613/17

CELIKU

AGIM

GRAMOZ

Nr. I kateve

100

4175

SHEHU

AGIM

MERITAN

Kati i banimit.

99

ISHTE BEHET

NAZMI

MERITAN

Nr. Prot. vetedeklarimit

97

98

4174

FATMIR

408.9 500.0

4269

BEHET ISHTE

105.0 171.0

2679

Drejtoria e ALUIZNI-t Kavaje

Nr. I kateve

96

ISHTE BEHET

500.0

2297 2297

Nr. Prot. vetedeklari mit

95

4173

500.0

182.0

6/34 6/34

Nr. Prot. vetedeklari mit

94

ISHTE BEHET

159.5

2297

2 3

Nr. Prot. vetedeklarimit

93

BEHET

2297

7/94

670 670

1

Nr. Prot. vetedeklari mit

92

4172

7/94

1

MARKU MARKU

Nr. i prot. te vetdeklarimit

91

ISHTE

2

613/3

MIFTAR MUFTAR

Nr. Prot. vetedeklarimit

90

BEHET

613/3

MURTO

4268

BEHET ISHTE

LEFTER LEFTER

Nr. Prot. vetedeklarimit

89

ISHTE

MYRTO

ZIA

ISHTE

578.0

Nr.rend. ne tab. e mirat. me V.K.M.

88

4171

BEHET

ZIA

ROBERT

154

500.0

128.5

Nr.rend. ne tab. e mirat. me V.K.M.

87

4170

ROBERT

153

349.0

126.9

2297

Nr.rend. ne tab. e mirat. me V.K.M.

86

4169

501.1 372.0

120.6

2297

6/16

Nr.rend. ne tab. e mirat. me V.K.M.

85

ISHTE

500.0

171.4 112.0

2297

6/16

2

Nr.rend. ne tab. e mirat. me V.K.M.

84

ISHTE BEHET

156.0

2297 2297

Nr. Rendor ne tabelen e miratuar me VKM

83 83

BEHET

2297

3/26 3/26

Nr. Rendor ne tabelen e miratuar me VKM

82

4168

6/76

1 2

6/55

3

676

Nr.rendor sipas VKM te miratuar

81

ISHTE

1

613/6 613/6

1

676

MURTO

Korigjimi

80

4167

620/6

ORUCI ORUCI

Nr.rend. ne tab. e mirat. me V.K.M.

79

ISHTE BEHET

PODA

ADEM ADEM

4267

Korigjimi

78

SEFEDIN

JORGO JORGO

ISHTE BEHET

711

MURTO

ENVER

Korigjimi

77

ARTAN 4166

152

SULOZEQI

ENVER

ARJAN

Korigjimi

76

450.3

SADE

ARJAN

Korigjimi

75

148.0

181.0

RESHAT

Zona Kadast.

74

61.5

2297

Zona Kadast.

73

2297

6/76

KORIGJIMI

72

6/9

1

KORIGJIMI

71

1

620/6

4266

Korigjimi

70

621/1

PODA

ISHTE BEHET

Zona Kadast.

69

GRUCKA

SEFEDIN

BEHET

Korigjimi

68

FUAT

ARTAN

151

Zona Kadast.

67

RAMADAN

150

Zona Kadast.

66

ISHTE

252.1

Zona Kadast.

65

500.0

BEHET

89.3

Zona Kadast.

64

334.0

128.5

BEHET

2297

NR.

63

32.5

2297

NR.

62

2297

6/9

NR.

61

3/50

NR.

60

1 1

4165

630/1

NR.

59

630/1 621/1

ZONA KADASTRALE

58

ISHTE

MARKU

ZONA KADASTRALE

57

3/50

MARKU GRUCKA

BEHET

RIZA

Zona Kadastrale

56

1

RIZA FUAT

NR.

55

ANISHE HANISHE RAMADAN

NR.

54

4163

4164

Nr. Rendor

53

ISHTE

NR.

52

ISHTE BEHET

NR.

51

NR.

50

19

Nr. Prot. vetedeklari mit

• E premte 25 janar 2013

»

12 75.2 18/33


« legalizimet

1K

2/534

94.6

29.6

Siperfaqja e ndertimit m2 Sip.parceles ndertimore per kalim pronesie m2

11

12

BALLA

557

1KT

4/399

400.2

163.7

BALLA

557

1KT 1KT

4/399 4/399

300.0 300.0

163.7 163.7

5

11

12

MUHARREM

JAUPI

1077

1K

19/304

170.2

300

Atësia

Emri

OSMAN

NEZIR

KOLECI

2192

2KT

6/361

500.0

110.0

OSMAN

NEZIR

KOLECI

2192

2KT

6/361

300.0

110.0

3

4

5

6

7

8

9

10

11

12

13

ISHTE

8371

JAKUP

XHEMIL

ALI

2261

1

25/115

8642

143.3

405

JAKUP

XHEMIL

ALI

2261

1

25/115

8642

143.3

300

BEHET ISHTE

8029

RAMADAN

BEHET ISHTE

SULO

1021

2

31/36

RAMADAN

SHUPE

SULO

1021

2

31/36

8642

132.0

300

SOKOL

RAMADAN

SULO

161

2

31/7

8641

136.0

500.0

SOKOL

RAMADAN

SULO

161

2

31/7

8641

136.0

300.0

QEBIR

HAMIT

AVDI

512/13

2

15/44

2297

96.3

365.3

QEBIR

HAMIT

AVDI

512/13

3

15/44

2297

96.3

388

LLAMBI

ANDREA

GJIKA

1726

4

26/9

8642

118.0

500.0

LLAMBI

ANDREA

GJIKA

1726

4

26/9

8642

118.0

610.0

8028

BEHET ISHTE

8085

BEHET ISHTE

8038

BEHET

SHUPE

1 1

1 1

3

4

1605

ISHTE

40

1605

2

BEHET

Te dhenat e vetedeklaruesit

5

Te dhenat e vetedeklaruesit

5

6

7

8

9

10

11

12

SELMAN

BEGU

266

1K

14/269/1

133.8

502

8551

BEHET

SELMAN

BEGU

266

1K

14/269/1

133.8

300

HARUN

SHANKO

SADIK

BEQIRI

1660/4

1

11/213

150

431.5

8477

HANKO, KUJTIM

SADIK, QANI

BEQIRI

1660/4

1

11/213

150

431.5

ISHTE

8362

400.3

1382

BEHET

8362

MUSLLI, DHIMITER

RIZA

KAPAJ

2299/5

1

4/407

400.3

1382

ISHTE

8489

IZMIR

ISMET

SHEHU

1168/4

1

12/71

201.5

490

BEHET

8489

IZMIR, AJAZ, SIKTI, PAJTIM

ISMET

SHEHU

1168/4

1

12/71

201.5

490

KAPAJ

6228

PERLAT

HAKIM

KAPAJ

1423/5

2

33/418

105.5

284.7

BEHET

6228

PERLAT

HEKURAN

KAPAJ

1423/5

2

33/418

105.5

3

Siperfaqja e ndertimit m2

5

6

7

8

9

10

11

12

DYLEJMAN

FEHMI

NELA

804

1K

8/493

290

28

DYLEJMAN

FEHMI

NELA

804

43

DHURIM ILIRJAN

KAPLLAN MAZE

ISMAILATI ISMAILATI

645 762

3K

8/508

242.9

99.4

DHURIM

KAPLLAN

ISMAILATI

645

3KT 1KT

8/508

242.9

97.9

300

5

6

7

8

9

10

11

12

13

ANEIDA

PELLUMB

FATAJ

802/87

1

8/7

2297

98.0

370.8

ANEIDA

PELLUMB

FATAJ

802/87

1

8/7

2297

196.6

500.0

REXHEP

FEJZI

KORBI

620/8

1

1/51

2297

130

500.0

REXHEP

FEJZI

KORBI

620/8

2

1/51

2297

130

540.0

FREDI

PANDELI

ZHUPA

2314

4

30/10

8642

250

140.0

FREDI

PANDELI

ZHUPA

2314

7

30/11

8642

250

140.0

ISHTE

2011

ISHTE

8765

BEHET

3

4

1

8552

Te dhenat e vetedeklaruesit

Emri

Atësia

Mbiemri

5

6

7

8

9

10

11

12

ISHTE

131

VULLNET

XHAFERR

SHTINI

1011

1K

14/190

123.0

446.5

VULLNET

XHAFERR

SHTINI

1011

1K

14/190

123.0

300

BEHET

1 1

Te dhenat e vetedeklaruesit Atësia

Emri

3

4

5

6

7.0

8

10

11

12

ISHTE

147

ZYBI

VAIT

XHAMAQI

1095

2K

4/460

114.8

348.0

8180

BEHET

ZYBI,FLAMUR

VEIT,ZYBI

XHAMAQI

1095

2K

4/460

114.8

348.0

4

5

6

7

8

9

10

11

12

228

SABRI

SULO

BRAÇAJ

1239

2K

8/761

251

86.7

BRAÇAJ BRAÇAJ

1239

2K

8/761

251

86.7

Korigjimi

3 ISHTE

Zona Kadast.

Siperfaqja e ndertimit m2

2

1

2

3

1

11

12

NASHIT

HALILAJ

1478

3KT

435/71

90.9

229.0

RRUZHDI,ALTIN

NASHIT,RRUZHDI

HALILAJ,HALIL 1478 AJ

3KT

435/71

90.8

228.6

ISHTE

30

HYSEN

GANI

3866

BEHET

30

HYSEN, BASHIKM

GANI,HAKI

5

108.0

307.4

1/200

108.0

266

2

21/131

105.8

373.2

1 1

1 1

435/5

2

BEHET

7770

MYRVETE, LEVEN

XHELAL, LEVEN

MYRTAJ,MYRTAJ

435/5

2

ishte

7774

VELIDE

RIZA

7774

VELIDE

RIZA

DULAJ

2256/5

2

DULAJ

2256/5

2

9

Sipërfaqja e ndërtimit m² 10

500.0 361.0 326.7

21/158

134.0

326.7

10/105

124.0

123.9

2

21/188

120.0

1739/1

2

21/188

120.0

CARCANI

611/1

1

21/227

88.7

500.0

BEHET

8839

PETRIT

ISMAIL

CARCANI

611/1

1

21/227

88.7

300.0

3

4

8180

ISHTE

294

8180

BEHET

12

BARAMAJ

422/

2K+B

136/111

92.9

233.3

BARAMAJ BARAMAJ

422

2KT+1KT NENTOKE

136/111

184.0

300.0

1

3 ISHTE

4

5

7611

7612

BEHET

6

7

8

9

10

11

12

Sip.parceles ndertimore per kalim pronesie m2

Siperfaqja e ndertimit m2

Zona Kadastrale

Nr. I pasurise

Nr. I kateve

Nr. Prot. vetedeklarimit

Mbiemri

13

PECI

TESHO

1104

8642

87.7

ZGURI

PECI

TESHO

1104

1

9/5

8642

87.7

300

ALEKSANDRA

VASIL

LOLI

395

1

12/55

8642

145

311.8

ALEKSANDHROS+E LENI

VASIL+VANGJEL

LOLI

395

1

12/55

8642

145

311.8

ZGIURI

BEHET ISHTE

2

Nr.rend. ne tab. e mirat. me V.K.M.

Korigjimi

NR. 1

Atësia

Emri

1

9/5

BEHET

6 SHEHU

8

9

10

1

24/88

Sip.parceles ndertimore per kalim pronesie m2

7 150

1

2

3

4

Nr. Prot. vetedeklarimit

1

Nr. I kateve

21/33

Nr. I pasurise

Siperfaqja e ndertimit m2

Sip.parceles ndertimore per kalim pronesie m2

Siperfaqja e ndertimit m2

Sip.parceles ndertimore per kalim pronesie m2

Sip e parceles ndertimore per kalim pronesie m²

Nr. I pasurise Sipërfaqja e ndërtimit m²

k.1

Banese

k.2

Banese

27.36

3/204

27.36

ABDULLA

ILJAZ

DULA

930/368

PAVLI

FOTAQ

PAPAZISI

930/367

k.3

MIRASH

PREND

NDOCI

930/371

k.4

Banese

HAMDI

BEQIR

BALI

930/370

k.p

Soc-ekonomik

BAJRAM

SHABAN

SHEHI

930/369

k.1

Banese

k.2

Banese

k.3

Banese

k.4

Banese

ABDULLA

ILJAZ

DULA

930/370

PAVLI

FOTAQ

PAPAZISI

930/367

THEODORUS WILHELMUS JOSEPHUS

HENRICUS

VAN DER WALLE

930/371

8360

3/204

27.36

27.36

2

3 97

4

5

KOCO

PETRAQ

KOCO

PETRAQ

8

9

10

11

12

A1 89

K.P

1

3/700, 3/701

25.3

25.3

K.P

1

3/1044

17.0

21.0

7

6

7

8

9

10

11

2999/2

2

6/525

340

840

2999/2

2

6/525

340

500

Të dhënat e vetëdeklaruesit

Mbiemri

Drejtoria e Aluizni-t Vlore 1 Lista emerore per Vetdeklarimet sipas Formularit A

1

2

3

Të dhënat e vetëdeklaruesit

Emri

Atësia

4

5

Mbiemri

6

7

8

9

10

9164 ALBERT

ARSHI

ALLIAJ

3803/4

1

40/70

130.4

1500

155 BEHET

9164 ALBERT

ARSHI

ALLIAJ

3803/4

1

40/70

193

500 Lidhja R

1

2

3

4

Atësia

5

6

7.0

8

9

10

11

12

8350

Ishte

8

DRITA

AVDURRAMAN

DIMI

1056

1KT

6/709

27.0

49.0

8350

Behet

DRITA

AVDURAMAN

BIME

1056

1KT

6/709

27.0

49.0

1

Sip.parceles ndertimore per kalim pronesie m2

NR.

115.0

349.0

DOMI

305

1KT

5/730

115.0

300.8

4

5

8

9

10

11

12

6

GEGOLLI

1149

3KT

7/698

92

363

GEGOLLI

1149

3KT

7/698

92

300

7

GEZIM

4

5

6

7.0

8240

ISHTE

550

SEJAT

REFAT

CUKA

892

1KT

1/724

77

138

8240

BEHET

SEJAT

REFAT

CUKA

892

1KT

1/724

78.0

142.3

3866(8220)

ISHTE

3866(8220)

BEHET

3866(8220)

ISHTE

3866(8220)

BEHET

8240

ISHTE

8240

BEHET

3866(8220)

ISHTE

3866(8220)

BEHET

4

5/730

GEZIM

3

2

1KT

6

JULJAN

2

3 3

305

5

8120

ISHTE

56

BEHET

Te dhenat e vetedeklaruesit

Emri

Atësia

5

6

Mbiemri

7

8

9

10

11

12

RAMAZAN

BEQIR

BALLIU

324

1KT

10/251

135

365

RAMAZAN

BEQIR

BALLIU

324

1KT

10/251

135

300

3

Te dhenat e vetedeklaruesit

Emri

4

ISHTE

5

6

7

8

ASLLAN

GANI

MEMAJ

573/29

9 3

ARDIAN

GANI

MEMAJ

573/29

3

8975

ARJANIT

SHEMSHO

NANO

569/30

3

ARJANIT+VASIL

SHEMSHO

NANO

569/30

BEHET ISHTE

9029

BEHET ISHTE

Mbiemri

8994

BEHET ISHTE

Atësia

8970

BEHET

ANDREA

FUAT

ABEDINI

578/24

ANDREA

FUAT

ABEDINI

578/24

ILIRJAN

JAUP

SEDARAJ

600/26

ILIRJAN + JAUP

JAUP + DAJLAN

SEDARAJ

600/26

3 2 4 2 2

10

11

12

13

16/33

2297

132

425

16/33

2297

132

425

14/78

2297

305.9

500

2297

305.9

500

18/20

2297

93.7

789

18/20

2297

93.7

500

14/78

2

Te dhenat e vetedeklaruesit

Emri

Atësia

Mbiemri

Mbiemri

Drejtoria Rajonale e Aluizni-t Tirana 1

DOMI

Mbiemri

Te dhenat e vetedeklaruesit

Emri

3

Atësia

11

154 ISHTE

Drejtoria Rajonale e Aluizni-t Tirana 1

2

Emri

Banese

A1 89

6 GJILO GJILO

ÇUÇAJ

12

14/7

2297

239.7

600

14/7

2297

239.7

600

3

4

5

6

7.0

8

9

10

11

12

8551

ISHTE

149

SANIE

RUSTEM

SHTINI

2648

1K

18/326/2

52.0

126

8551

BEHET

SANIE

RUSTEM

SHTINI

2648

1K

18/326/2

71.0

115

DREJTORIA TIRANE 3

384.5

Nr. I kateve Nr i pasurise

Behet

930/369

ÇUÇAJ

1

Drejtoria Rajonale e Aluizni-t KAVAJE

11 126.5

SHEHI

MYRTEZA

11

Te dhenat e vetedeklaruesit

JULJAN,ALBERT

4

NR.

5 ARSHI

Siperfaqja e ndertimit m2

4 HAXHI

Nr. I pasurise

3 1

KASAM

3

1

Nr. I kateve

2 ishte

Mbiemri

Nr. Prot. vetedeklarimit

Nr.rendor sipas VKM te miratuar

Korigjimi

Zona Kadastrale 1 8542

Atësia

AJSHE

2

400

Lista Emerore per Vetedeklarimet sipas Formularit A Te dhenat e vetedeklaruesit

KASAM

1

Drejtoria Rajonale e Aluizni-t Gjirokaster

Emri

AJSHE

57

1

Drejtoria e Aluizni-t SARANDE Te dhenat e vetedeklaruesit

SHABAN

MYRTEZA

1

Nr. Kate

11

QAMIL

BAJRAM

ISHTE

510

287

140

153

Te dhenat e vetedeklaruesit

Emri

Atësia

REXHEP

Mbiemri

8

9

10

11

12

HAMZA

TALLAMISHI

396

1K

215/174

80

367

HEKURAN

REXHEP

TARLLAMISHI

1309

1KT

215/175

79.4

300.0

HAMZA

REXHEP

TALLAMISHI

0995

1K

215/175

118

257

REXHEP

HAMZA

TARLLAMISHI

396

1KT

215/174

105.9

BUJAR

KURTI

ZEQOLLARI

1167

2KT

1/725

72

BUJAR

KURTI

ZEQOLLARI

1167

2KT

1/725

74.2

300.0

DASHURIE,DANIEL,DU KAGJIN,RRUZHDI,ARB EN

DUKAGJIN,,,,,,

SHEHU,DAPI,D ACI,DACI,DACI

2586

1KT

315/525

160

500

DASHURIE,DANIEL

DUKAGJIN,DUKAGJIN

SHEHU,DAPI

2586,2585

1KT

315/525

143.4

500.0

26/33

162

151.2

2

3

4

5

6

7

8

9

10

11

12

ISHTE

9561

XHEMIL

JAKUP

ALI

340

2

33/50

8641

177

500

XHEMIL

JAKUP

ALI

340

2

33/50

8641

177

300

300.0

SIPERFAQJA E PARCELES NDERTIMORE PER KALIM PRONESIE (m²)

10

QAMIL

11 Soc-ekonomik

BESNIK

247.0

NUMRI I PASURISE

9

QAMIL

11

SIPERFAQJA E BAZES SE NDERTIMIT (m²)

8

9

BESNIK

10

7

ISHTE

Korigjimi

7

LEONARD

10 k.p

8360

8

9172

9

Mbiemri

6

8110

Zona Kadast.

Mbiemri

6

7

9172

8

Atësia

4

NR.

Atësia

5

LEONARD MIRJAN

6

5

3

KORIGJIMI

276

5

Emri

2

NR.

ISHTE BEHET

Emri

Sip.parcele s ndertimore per kalim pronesie m2

8380 8380

5 930/370

Drejtoria e Aluizni-t SARANDE

Drejtoria e Aluizni-t SARANDE

Siperfaqja e ndertimit m2

Nr.rend. ne tab. e mirat. me V.K.M.

1

Mbiemri

Te dhenat e vetedeklaruesit

1

483.5

Nr. I pasurise

Korigjimi

4

4

2

416.0

Nr. I kateve

Zona Kadast.

3

4 BALI

ISHTE

Lidhja P

1

Nr. Prot. vetedeklari mit

NR.

2

Siperfaqja e ndertimit m2

1739/1

CARCANI

ISMAIL

Lidhja L

1

3 BEQIR

BEHET

8605

Sip e parceles ndertimore per kalim pronesie m²

Sipërfaqja e ndërtimit m²

CARCANI

ISMAIL

Atësia

Drejtoria Rajonale e Aluizni-t Tirana 1

Drejtoria Rajonale e Aluizni-t Tirane Te dhenat e vetedeklaruesit

6

24/33

2

BEHET ISHTE

9547

BEHET ISHTE

9439

BEHET ISHTE

9529

Te dhenat e vetedeklaruesit

Emri

MAZAR

Atësia

355

2

7/101

8642

MAZAR

MUSA

ISUFI

355

2

7/101

8642

105

300

ASTRIT

ISMAIL

XHELILI

1706

1

9/102

8642

155.0

496.0

ASTRIT

ISMAIL

XHELILI

1706

1

9/102

8642

155.0

300.0

378

742

1

15/29

1722

182

280

SHYQYRI

BARKA

742

1

15/29

1722

182

280

RESULI

1004

1

9/100

8642

91

ZYRAKO

BEKTASH

RESULI

1004

1

9/100

8642

91

300

AGRON

TEFIK

KATIRAJ

459

2

14/107

8641

228

478

BEHET

AGRON

TEFIK

KATIRAJ

459

2

14/107

8641

228

300

BEHET ISHTE

9495

BARKA

105

BEKTASH

9542

SHYQYRI

ISUFI

ZYRAKO

ISHTE

ALEKS

MUSA

Mbiemri

ALEKS +FATOS

BEHET

500

Drejtoria Rajonale e Aluizni-t Tirana 1

`

11 82.6 74.0 112.8

21/303

10

ISMAIL

PETRIT

3

Nr.rend. ne tab. e mirat. me V.K.M.

332/5 332/5

MYRTAJ

9

PETRIT PETRIT

8839

2

Korigjimi

8

MECKA MECKA

XHELAL

BEHET

Nr i pasurise

Nr. i kateve

Nr. i prot. te vetdeklarimit 7

QAMIL QAMIL

MYRVETE

8

8838 8838

ISHTE

Zona Kadast.

6

NEKI NEKI

7770

7

ISHTE BEHET

Emri

NR.

5

7763 7763

ishte

Nr i pasurise

8605

1

Sip e parceles ndertimore per kalim pronesie m²

Nr. Rendor ne tabelen e miratuar me VKM

KORIGJIMI

ZONA KADASTRALE 8605

4

ishte BEHET

Mbiemri

HAMDI

5

Të dhënat e vetëdeklaruesit

Drejtoria Rajonale e Aluizni-t Tirane

Lista emerore per Vetdeklarimet sipas Formularit A Të dhënat e vetëdeklaruesit

Nr. I pasurise

16.80 16.80

Sip.parceles ndertimore per kalim pronesie m2

950/5

Nr. I kateve

215 300

Sip.parceles ndertimore per kalim pronesie m2

GUHACAJ

Nr.rend. ne tab. e mirat. me V.K.M.

15/111 15/111

Sip.parceles ndertimore per kalim pronesie m2

DERVISH

Korigjimi

556 556

Funksioni I objektit

MUJO

Atesia

5

Sip.parcele s ndertimore per kalim pronesie m2

7766

300

Atësia

Siperfaqja e ndertimit m2

BEHET

Zona Kadast.

SULA

23/33

Siperfaqja e ndertimit m2

373.2

10

Siperfaqja e ndertimit m2

11

105.8

9

Siperfaqja e ndertimit m2

10

21/131

500

230

4

Nr. I pasurise

9

2

8

Nr. I pasurise

8

7

Zona Kadastrale

7 950/5

6

Nr. I pasurise

6 GUHACAJ

230

8641

11

Emri

Nr. I kateve

5 XHEMIL

5

Nr. I kateve

4 YLMIE

Mbiemri

SULO

Nr.rend. ne tab. e mirat. me V.K.M.

3 7766

Atësia

HALIM

Korigjimi

Nr. i kateve

2 ISHTE

Emer

BEHET

1

HALIM

Zona Kadast.

Nr. i prot. te vetdeklarimit

Nr. Rendor ne tabelen e miratuar me VKM

Të dhënat e vetëdeklaruesit

13

8641

22/92

3

Sip.parceles ndertimore per kalim pronesie m2

12

1/200

4K

12

22/92

2

2

Siperfaqja e ndertimit m2

11

3K+P

1236

3

295.5

DASHNOR

Nr.rend. ne tab. e mirat. me V.K.M.

10

1236/1

2

295.5

115.3

DASHNOR

Drejtoria e Aluizni-t Vlore 1

1

115.3

433/311

9

Korigjimi

9

DUSHKU DUSHKU

Sip e parceles ndertimore per kalim pronesie m²

Sip.parceles ndertimore per kalim pronesie m2

Siperfaqja e ndertimit m2

8

HALIM HALIM

Sipërfaqja e ndërtimit m²

Nr. I pasurise

Nr. I kateve

Nr. Prot. vetedeklarim it

Nr.rend. ne tab. e mirat. me V.K.M.

Korigjimi

7

RAMAZAN

Mbiemri

433/311

2KT

9

1

RAMAZAN

10

2

1553

1

Nr. I pasurise

489.3

12

Atësia

2KT

Nr. I pasurise

98.8

12

Emri

1940 493,1940

Nr. I kateve

3/604

500.4

9

1553

SHEHU

Drejtoria e Aluizni-t Vlore 1

Nr. I kateve

3KT

247.0

109.8

ISHTE

KORIGJIMI

ZONA KADASTRALE 1

1

Nr. Prot. vetedeklarimit

83.3

3/604

Drejtoria e Aluizni-t Vlore 1

8605

HOXHA HOXHA ,ASLLANAJ

Te dhenat e vetedeklaruesit

NR. PROTOKOLLI I VETEDEKLARI MIT PER LEGALIZIM

436/70

BEHET

Mbiemri

12

Emri

MBIEMER

1KT

2363,1256 1K,2K

8220

Atësia

11

7

Lista emerore per Vetdeklarimet sipas Formularit A

247

8220

Emri

1

Drejtoria e Aluizni-t Vlore 1

Nr i pasurise

6

10

6

ISHTE

Nr.rend. ne tab. e mirat. me V.K.M.

ZENUNI

ZENUNI,ZENUN 1256 I,ZENUNI

Mbiemri

9

Mbiemri

BEHET

ATESI

MUJO MUJO,ABEDIN, ABEDIN

83.3

4

Nr. Rendor ne tabelen e miratuar me VKM

1929

ABEDIN ABEDIN,PERPARIM, ASTRIT

436/70

3

Nr.rend. ne tab. e mirat. me V.K.M.

1KT

2

Korigjimi

1929

Te dhenat e vetedeklaruesit

8

Atësia

Emri

3866

EMER

10

8

SHEHU

AFEZ

Lista emerore per Vetedeklarimet sipas Formularit A

1

Te dhenat e vetedeklaruesit

4

KORIGJIMI

9

1

ZONA KADASTRALE

8

NR.

Sip.parceles Sip.parceles ndertimore ndertimore per per kalim kalim pronesie pronesie m2

Siperfaqja Siperfaqja ee ndertimit ndertimit m2 m2

Nr. Nr. II pasurise pasurise

Nr. Nr. II kateve kateve

Nr. Nr. Prot. Prot. vetedeklarimit vetedeklarimit

Korigjimi Korigjimi

Nr.rend. Nr.rend. ne ne tab. tab. ee mirat. mirat. me me V.K.M. V.K.M.

20/33

RUZHDI

HYKA

9

Drejtoria Rajonale e Aluizni-t Tirane

7

HYKA

Mbiemri

2 8180

Drejtoria Rajonale e Aluizni-t Tirane

8120

7

AFEZ

EDMOND

Mbiemri

Drejtoria Rajonale e Aluizni-t Tirana 1

28

Sip.parceles ndertimore per kalim pronesie m2

Nr. I pasurise

4

BEHET

6

EDMOND

BEHET

1

8770

Nr. Rendor

8/493

Mbiemri

Atësia

5

Lista emerore per Vetdeklarimet sipas Formularit A1

3

2

NR.

Sip.parceles ndertimore per kalim pronesie m2

4 27

Nr. I pasurise

3 ISHTE

6

4/407

8883

Emri

Lidhja Q

ISHTE BEHET

1

284.7

2

5

ISHTE

1

Drejtoria Rajonale e Aluizni-t Tirana 1

8170

4

4

Sip.parceles ndertimore per kalim pronesie m2

ISHTE

3

3

1 1

2

Te dhenat e vetedeklaruesit

Emri

Atësia

Mbiemri

3

4

5

6

7

8

9

10

11

8170

ISHTE

41

ISMAIL

NURI

TOSKA

1049

1K

5/305/2

187

59

8170

BEHET

ISMAIL

NURI

TOSKA

1049

1K

5/305/2

300

117.5

Sip.parceles ndertimore per kalim pronesie m2

189.6

2

1

12

Drejtoria Rajonale e Aluizni-t KAVAJE

1

2

3

4

1

Te dhenat e vetedeklaruesit

Emri

Atësia

Mbiemri

5

6

7

8

9

10

11

12

8552

ISHTE

113

MYSLIM

REMZI

ELMADHI

1200

2K

12/617

121.0

499

8552

BEHET

MYSLIM

REMIZ

ELMADHI

1200

2K

12/617

121.0

300

REMZI

ELMADHI

62

2K

12/619

89.0

433

REMIZ

ELMADHI

62

2K

12/619

89.0

300

Sip.parceles ndertimore per kalim pronesie m2

189.6

24.52

Zona Kadast.

NR. 1

Lidhja O Drejtoria e Aluizni-t SARANDE Te dhenat e vetedeklaruesit

Siperfaqja e ndertimit m2

417

24.52

33/423

Mbiemri Mbiemri

1

12

Soc-ekonomik

Sip.parceles ndertimore per kalim pronesie m2

101.3

33/423

1

2

Drejtoria Rajonale e Aluizni-t Tirane

1

k.p

Siperfaqja e ndertimit m2

22/370

1

1288/5

Atësia

k.p

80

Siperfaqja e ndertimit m2

1

1288/5

SHORRAJ

Emri

11

49.8

80

8552

ISHTE

8552

BEHET

114

MYSLIM MYSLIM

Drejtoria Rajonale e Aluizni-t KAVAJE

1 1

Te dhenat e vetedeklaruesit

Emri

Atësia

Mbiemri

2

3

4

5

6

7.0

8

9

10

11

12

8552

ISHTE

129

ILIR

REMIZ

ELMADHI

61

1K

13/414

125.0

455

8552

BEHET

ILIR

REMIZ

ELMADHI

61

1K

13/414

125.0

300

Sip e parceles ndertimore per kalim pronesie m²

2085/5

SHARRA

KANAN

BEHET

10

49.8

1/311

Nr. I pasurise

LLOJI

KANAN

HIQMET

8240

9

1/311

8210

Nr. I pasurise

MANUR

HIQMET

6223

SHABAN

8

8210

560

Sipërfaqja e ndërtimit m²

MARIE

6223

NEXHIP

7

560

SEJDIA

Nr. I kateve

6121

ISHTE BEHET

8

6

SEJDIA

ISMAIL

Nr. I kateve

417

ISHTE

5

ISMAIL

Nr. I kateve

36

101.3

BEHET

4

GAZMEND GAZMEND

Nr i pasurise

36

22/370

8240

2

Nr. I kateve

32/

1

3866,3321

3

Ishte Behet

Nr. Prot. vetedeklarimit

1

2085/5

1 1

Atësia

Emri

Zona Kadast.

1

351

Drejtoria e Aluizni-t KORCE

Lidhja N

Te dhenat e vetedeklaruesit

NR.

1

195

Nr. Prot. vetedeklarimit

82/4

LLOI

SHABAN

9/296

Nr. Prot. vetedeklarimit

XHAFOLLARI

MYNYR

MEXHIT

1

Nr. Prot. vetedeklarimit

SHEME

MARIE

200

2645/5

Nr.rend. ne tab. e mirat. me V.K.M.

MIMOZA

6121

ISHTE

ZERAJ

Nr.rend. ne tab. e mirat. me V.K.M.

6077

ISHTE

Te dhenat e vetedeklaruesit

2299/5

383

Nr. i kateve

RIZA

193

Nr. i prot. te vetdeklarimit

MUSLLI

9/295

Nr.rend. ne tab. e mirat. me V.K.M.

BEHET

BEHET

QANI

Nr.rend. ne tab. e mirat. me V.K.M.

36

3866,3321

SERVET, AGIM

Korigjimi

8477

1

Nr. Rendor ne tabelen e miratuar me VKM

240

36

3866,3321

8629

Nr. Rendor ne tabelen e miratuar me VKM

121.86

Zona Zona Kadast. Kadast.

Nr. Nr. Rendor Rendor 1

BEHET

Korigjimi

240

31/198

1

Nr. I kateve

ISHTE BEHET

2644/5

Korigjimi

121.86

2

82/4

268

300

Korigjimi

31/198

852/5

XHAFERLLARI

ISHTE

165

103

Korigjimi

2

KOLILA

SHEME

3866,3321

63

9/297

Korigjimi

852/5

ZEKO

MIMOZA

5

9/296

1

KORIGJIMI

KOLILA

ETNOR,SHABAN

6077

4

1

2645/5,2

Zona Kadast.

ENTON

6240

ISHTE

Nr. I kateve

304

ZERAJ

Zona Kadast.

6240

BEHET

3

2645/5,1

ZERAJ

Korigjimi

494

2

ZERAJ

QANI

Zona Kadast.

494

152.03

Nr. Prot. vetedeklarimit

100

Drejtoria Rajonale e Aluizni-t Tirana 1

1

ET'HEM

Zona Kadast.

336.1

152.03

26/200

Atësia Atësia

QANI

QANI SERVET

Zona Kadast.

70.16

26/200

2

Emri Emri

ENVER, NJAZI

8629 8629

Drejtoria e Aluizni-t Vlore 1 Lista emerore per Vetdeklarimet sipas Formularit A

KORIGJIMI

33/413

2

1323/5

Nr. Prot. vetedeklarimit

4/243

Sip.parceles ndertimore per kalim pronesie m2

1

1323/5

HOXHAJ

Nr.rend. ne tab. e mirat. me V.K.M.

2

Sip.parceles ndertimore per kalim pronesie m2

532/5

HAXHIU

RAMADAN

Nr.rend. ne tab. e mirat. me V.K.M.

1406/4

Sip.parceles ndertimore per kalim pronesie m2

HOXHA

RAMADAN

PETRIT

Korigjimi

LIKAJ

Siperfaqja e ndertimit m2

RAMI

PETRIT

6136

Korigjimi

SINAN ,SULO

Siperfaqja e ndertimit m2

LEONORA

6136

SULO

ZYLFI,NURI

Siperfaqja e ndertimit m2

6162

ISHTE

SULO

8422

Siperfaqja e ndertimit m2

BEHET

BEHET

KUDRET

BEHET

Zona Kadastrale

336.1

SABRI

8627

ISHTE ISHTE

1

Nr. I pasurise

70.16

BEHET

11 304

Nr. I pasurise

33/413

8120

10 100

Nr. I pasurise

1

Zona Kadast.

NR. 1

9 4/243

Drejtoria e Aluizni-t SARANDE

Drejtoria Rajonale e Aluizni-t Tirana 1

1

8 1

Nr. I pasurise

532/5

Mbiemri

7 1406/4

Nr. I kateve

HOXHAJ

Atësia

6 LIKAJ (LIKAJ)

Nr. I kateve

QANI

Emri

5 SINAN (SULO)

Nr. I kateve

LEONORA

Te dhenat e vetedeklaruesit

4 ZYLFI (JORGAQ)

Nr. I kateve

6162

1K

3 8422

Nr. Prot. vetedeklarimit

ISHTE

ISHTE

2

Nr. Prot. vetedeklarimit

341.2 341.2

BEHET

Mbiemri

Nr. Prot. vetedeklarimit

120.72 120.72

BEHET

Atësia

ISHTE

Nr.rend. ne tab. e mirat. me V.K.M.

31/168 31/168

Mbiemri

Emri

Nr.rend. ne tab. e mirat. me V.K.M.

1 2

Te dhenat e vetedeklaruesit

Të dhënat e vetëdeklaruesit

Nr.rend. ne tab. e mirat. me V.K.M.

477/5 477/5

8170

22/33

HARUN

Korigjimi

BRAHIMI BRAHIMI

8270

Mbiemri

4

Korigjimi

HASAN HASAN

8270

Atësia

Emri

451

Zona Kadast.

GEZIM GEZIM,DURIM

Zona Kadast.

NR. 1

495.7 300.0

11

6190 6190

NR.

10

8604

Lidhja K

2

BEHET

12 12

132.0 132.0

3

NR.

9

8605

DREJTORIA E ALUIZNI-t TIRANË 1

1

250

KORIGJIMI

Sip e parceles ndertimore per kalim pronesie m²

Sipërfaqja e ndërtimit m²

8

Nr i pasurise

Nr. i kateve

7

6

ISHTE BEHET

Atësia

11 11

231/143 231/143

ISHTE

Zona Kadast.

Nr.Pasurise Nr. i prot. te vetdeklarimit

Nr. Rendor ne tabelen e miratuar me VKM

KORIGJIMI

ZONA KADASTRALE

8604

Të dhënat e vetëdeklaruesit

Emri

275

96

Zona Kadastrale

8604

Drejtoria e Aluizni-t Vlore 1

8605

96

9/295

1

8561

1

Lista emerore per Vetdeklarimet sipas Formularit A

BEHET

9/293

1

ZONA KADASTRALE

1

8605

1

2644/5,2

ZONA KADASTRALE

72.4

8605

11

2644/5,1

ZERAJ

NR.

380

ZEKO

10

ZERAJ

QANI

NR.

25/274

ISHTE

9

QANI

NJAZI

1

NR.

1935

8604

8

ENVER

8627

NR.

PRISHTA

8605

7

8627

ISHTE

1

NR.

SHERIF

8605

6

ISHTE

Mbiemri

DREJTORIA TIRANA 3

ZONA KADASTRALE

SEIT

8605

10 10

3K 3K

Sip.parceles ndertimore per kalim pronesie m2

13

5

9 9

316 316

Sip e parceles ndertimore per kalim pronesie m²

BEHET

4

8 8

DHIMO DHIMO

Sipërfaqja e ndërtimit m²

1

3

7 7

MURAT MURAT,HYSEN

Nr i pasurise

10

2

6

HYSEN HYSEN,VIKTOR

Nr. i kateve

9 70.1

1

5

Drejtoria e ALUIZNIT Lushnje

2

Nr. Rendor ne tabelen e miratuar me VKM

8 292.2

8605

Mbiemri

Nr.rend. ne tab. e mirat. me V.K.M.

7 25/274

Mbiemri

500

8551

KORIGJIMI

6 1935

Atësia

Atësia

Emri

Korigjimi

5 PRISHTA

Emri

132.0

Atësia

4

Drejtoria e Aluizni-t Vlore 1

ZONA KADASTRALE

Nr.Kateve

4 SHERIF

Siperfaqja e parceles ndertimore per kalim pronesie (m2).

3 SEIT

Nr. Prot. Vetedeklarimit

2 13

Korrigjimi

Sip e ndertimit (sip e bazes)(m2)

Nr. Rendor ne tabelen e miratuar me VKM

1

Mbiemri

8642

Emri

3

Lista emerore per Vetdeklarimet sipas Formularit A

ISHTE

Atesia

Mbiemri

Të dhënat e vetëdeklaruesit

2

1

8605

Te dhenat e vetedeklaruesit

412.6

Sip e parceles ndertimore per kalim pronesie m²

BEQIR

412.6

288

Nr. Kate

12 500

11

288

Sipërfaqja e ndërtimit m²

11 170.2

10

34/307 34/307

Nr i pasurise

10 19/304

Nr. Prot. vetedeklari mit

Sip e parceles ndertimore per kalim pronesie m²

9 1K

Drejtoria e ALUIZNI-t Lushnje Lista emerore per Vetedeklarimet sipas Formularit A

Emer

NR.

Sipërfaqja e ndërtimit m²

8 1077

EMIN

9

5 5

Drejtoria e Aluizni-t Vlore 1

Drejtoria Rajonale e Aluizni-t Tirane

NR.

Siperfaqja ee Siperfaqja ndertimit m2 m2 ndertimit

19/33

Zona Kadast.

Nr i pasurise

Nr. Rendor ne tabelen e miratuar me VKM

7 JAUPI

Drejtoria Rajonale e Aluizni-t KAVAJE

Sip.parceles Sip.parceles ndertimore ndertimore per kalim kalim pronesie pronesie per m2

Nr. II pasurise pasurise Nr.

Nr. II kateve kateve Nr.

6 MUHARREM

Nr. Prot. vetedeklari mit

37 37

10

5 BEQIR

Nr. i kateve

Ishte Behet

9

4 519

Nr. Prot. vetedeklari mit

8320 8320

Nr. Prot. Prot. Nr. vetedeklarimit vetedeklarimit

Nr.rend. ne ne tab. tab. ee Nr.rend. mirat. me me V.K.M. V.K.M. mirat.

Korigjimi Korigjimi

Zona Kadast. Kadast. Zona

NR. 1

8

Nr. i kateve

KORIGJIMI

4

NR.

Siperfaqja e ndertimit m2

Nr.rend. ne tab. e mirat. me V.K.M.

Nr. I pasurise

Korigjimi

Nr. I kateve

Zona Kadast.

Nr. Prot. vetedeklari mit

NR.

10

RAMADAN

7

3 ISHTE

8

2691/4 2691/4

Lista emerore per Vetdeklarimet sipas Formularit A

Nr. Rendor ne tabelen e miratuar me VKM

Nr. I kateve

2

3

RAMADAN

6

2 8552

ALIU

Funksioni I objektit

412

5

Mbiemri

ALIU PAPA

Sip.parceles ndertimore per kalim pronesie m2

LILA

4

Atësia

Emri

EMIN EMIN

Funksioni I objektit

QAMIL

3

Te dhenat e vetedeklaruesit

7

6

PAJTIM PAJTIM,KRENAR KRISTO,PAVLLO

Sip. parceles ndertimore per kalim pronesie m²

BEHET

8753 8753

Sip.parceles ndertimore per kalim pronesie m2

8120

ISHTE BEHET

Sip.parceles ndertimore per kalim pronesie m2

106.9

2

8604

Siperfaqja e ndertimit m2

12

237

1

Drejtoria Rajonale e Aluizni-t Tirane

1

12

Siperfaqja e ndertimit m2

11

2/534

Mbiemri

309.3

Nr. Kate

10

1K,2K

Atësia

454.2

65.7

Mbiemri

Siperfaqja e ndertimit m²

9

412

Emri

122.9

5

Sip e parceles ndertimore per kalim pronesie m²

8

LILA

Te dhenat e vetedeklaruesit

138/3 138/3

Atësia

4

Sip e parceles ndertimore per kalim pronesie m²

7

QAMIL

ARBEN

1K 1KT

3

Siperfaqja e ndertimit m2

6

IRFAN

ARBEN

33/1,33/2 33/1,33/2

2

Siperfaqja e ndertimit m2

5

3

15

HOXHA HOXHA NOKA

1

Të dhënat e vetëdeklaruesit

Emri

Zona Kadastrale

4

ISHTE

11

SHAQIR SABRI SABRI

Lista emerore per Vetdeklarimet sipas Formularit A

PRONESIE

Sip.parceles ndertimore per kalim pronesie m2

Nr.rend. ne tab. e mirat. me V.K.M.

3 ISHTE

Nr. Prot. vetedeklarimit

Korigjimi

2

BEHET

10

NURIE

Drejtoria e Aluizni-t SARANDE

1

8120

8170

9

300

108

MIGENA ALBANA

BEHET

Drejtoria Rajonale e Aluizni-t Tirana 1

1

8

174.7

Nr. I pasurise

486

9

7

6/229/2

Sipërfaqja e ndërtimit m²

131.1

8

6

12 469.7

2K+P

Sipërfaqja e ndërtimit m²

3/510

7

5

11 174.7

1002

Nr. I pasurise

3K+1K NENTOKE

Mbiemri

4 446

BEHET

10 6/229/2

KAZAZI

Zona Kadastrale

1430

6

2

Mbiemri

9 2K+P

LATIF

SHEFIK

Nr. I pasurise

HYSA

Atësia

3 ISHTE

3993

Atësia

Emri

8 1002

BEHET

Nr. I pasurise

XHEVDET

5

666

7.0 KAZAZI

8551

Nr.rend. ne tab. e mirat. me V.K.M.

BEHET

Emri

123/28

6 LATIF

NR.

8190

4

2K

5 SHEFIK

NR.

12 486

3

3239

4 210

Drejtoria e Aluizni-t Vlore 1

Sip.parceles ndertimore per kalim pronesie m2

11 131.1

2

ÇETA

Sip.parceles ndertimore per kalim pronesie m2

10 3/510

1

ÇETA

Sip.parceles Sip.parceles ndertimore ndertimore per perkalim kalim pronesie pronesiem2 m2

9 2K+B+P

Te dhenat e vetedeklaruesit

TEFIK TEFIK

Te dhenat e vetedeklaruesit

Siperfaqja e ndertimit m2

8 1027/

IRFAN

GEZIM ASQERI

Siperfaqja e ndertimit m2

7 HYSA

Zona Kadast.

NR. 1

75.6

Siperfaqja Siperfaqjae e ndertimit ndertimitm2 m2

6 XHEVDET

Drejtoria Rajonale e Aluizni-t Tirana 1

1

421.5

Zona Kadastrale

5 GEZIM

Mbiemri

123/28

3 ISHTE

Drejtoria Rajonale e Aluizni-t Kavaje

NR.

4 272

Atësia

BEHET

3993

Siperfaqja e ndertimit m2

3 ISHTE

Emri

2K

Mbiemri

2 8551

SIPERFAQJA E PARCELES NDERTIMORE PER KALIM PRONESIE (m²)

Sip.parceles ndertimore per kalim pronesie m2

Nr. I pasurise

2

Te dhenat e vetedeklaruesit

3239

1

8190

LUAN

Nr. i prot. te vetdeklarimit

ZONA KADASTRALE 1

1

Nr. I pasurise

Nr. I kateve

Mbiemri

Nr. Prot. vetedeklarimit

Nr.rend. ne tab. e mirat. me V.K.M.

Korigjimi

Zona Kadast.

NR. 1 1

Atësia

Emri

ÇETA

Lidhja M

DREJTORIA E ALUIZNI-t TIRANË 1 Te dhenat e vetedeklaruesit

ÇETA

1 1

SIPERFAQJA E BAZES SE NDERTIMIT (m²)

LIDHJA J

TEFIK TEFIK

Nr. I pasurise

2/320

GEZIM ASQERI

Nr. Nr.I pasurise I pasurise

3KT

109

Nr. I pasurise

342

555.7

Nr. I kateve

MUSAJ

123/72

Nr. Nr.I kateve I kateve

MUHAMET,BESNIK

2K

Nr. I kateve

2/320

12 50.4

2179

Nr. I pasurise

300

3KT,1KT

11 311.2

ÇETA

SIPERFAQJA E PARCELES NDERTIMORE Nr.Kateve PER KALIM

167

342

432

7 ÇETA

Nr. I kateve

444

MUSAJ

10 123/25

ÇETA

Atësia

Nr i pasurise

183

MUHAMET,BESNIK

9 2K

TEFIK

Te dhenat e vetedeklaruesit

Emri

Nr i pasurise

12

300

Nr. I kateve

11

2066

6 FARI

Nr. Prot. vetedeklarimit

BESNIK,SKENDER

10

ISHTE

8 2179

FARI

TEFIK

Nr. I kateve

BEHET

9

123

Drejtoria Rajonale e Aluizni-t KAVAJE

TEFIK NOVRUZ

Nr. Prot. vetedeklarimit

BESNIK,SKENDER

8

2066

5

Mbiemri

Nr. Prot. vetedeklarimit

7

52

BEHET

Nr.rend. ne tab. e mirat. me V.K.M.

64

Mbiemri

6

2

Nr.rend. Nr.rend.nene tab. tab.e emirat. mirat. me meV.K.M. V.K.M.

ISHTE

Atësia

5

Sip.parceles ndertimore per kalim pronesie m2

8170

1

Emri

Siperfaqja e ndertimit m2

Nr.rend. ne tab. e mirat. me V.K.M. 4

Nr. I pasurise

Korigjimi 3

Nr. I kateve

Zona Kadast. 2

4

ISHTE

2066

Atësia

Drejtoria Rajonale e Aluizni-t Tirane

1

Nr. Prot. vetedeklarimit

NR. 1

Te dhenat e vetedeklaruesit

14/190

Nr. I kateve

146.5

1K

Nr. I pasurise

300.0

12 446.5

1011

Nr. i kateve

14/329

11 123

SHTINI

Nr. i kateve

1KT

10 14/190

XHAFERR

NUMRI I PASURISE

1297

9 1K

VULLNET

Nr. I kateve

MUSLIA

8 1011

BEHET

Kati i banimit

ZEF

Drejtoria Rajonale e Aluizni-t Tirana 1

7.0 SHTINI

8551

Nr. i kateve

DHIMITER

6 XHAFERR

Nr. Prot. vetedeklarimit

BEHET

5 VULLNET

Nr. Prot. vetedeklarimit

8190

4 451

Të dhënat e vetëdeklaruesit

Emri

Atësia

Mbiemri

Nr. i kateve

12 146.5

2

3

2066

Te dhenat e vetedeklaruesit

Emri

Mbiemri

3 ISHTE

Nr. i prot. te vetdeklarimit

11 500.0

Atësia

2

Siperfaqja e parceles NUMRI I ndertimore per PASURISE kalim pronesie (m2). SIPERFAQJA Sip e ndertimit E BAZES SE (sip e NDERTIMIT bazes)(m2)

10 14/329

Te dhenat e vetedeklaruesit

Emri

Nr. i prot. te vetdeklari mit

9 1KT

332.5

ZONA KADASTRALE

8 1297

421

64.0

Nr. Prot. vetedeklarimit

7.0 MUSLIA

64.0

2/621

Nr. i prot. te vetdeklarimit

6 ZEF

2/621

1K

NR. PROTOKOLLI I VETEDEKLARIMIT PER LEGALIZIM

5 DHIMITER

1K

317

PROTOKOLLI Nr. Prot. VETEDEKLARI Vetedeklarimit MIT PER LEGALIZIM

4 43

317

DURO

Mbiemri

3 ISHTE

DURO

BARI

MBIEMER

2 8190

BEHARI

PERPARIM

MBIEMER

Sip.parceles ndertimore per kalim pronesie m2

Siperfaqja e ndertimit m2

Nr. I pasurise

Nr. I kateve

Mbiemri

1 1

Nr. Prot. vetedeklarimit

Nr.rend. ne tab. e mirat. me V.K.M.

Atësia

Emri

1

Nr.rend. ne tab. e mirat. me V.K.M.

1

Korigjimi

Zona Kadast.

NR. 1

Te dhenat e vetedeklaruesit

PERPARIM

32

Atësia

58.4

32

Nr.rend. ne tab. e mirat. me V.K.M.

58.4

229.6

ISHTE BEHET

Korigjimi

229.6

1/528

300

Nr. Rendor ne tabelen e miratuar me VKM

1/528

2K

12 480

85.0

Nr. Rendor ne tabelen e miratuar me VKM

2K

683/1

11 85.0

2/373

Drejtoria Rajonale e Aluizni-t Tirane

NR.

683/1

KEQA

Drejtoria Rajonale e Aluizni-t Tirane

10 2/373

4K

Zona Kadast.

DEMIR

DEMIR

9 3K+P

756

KORIGJIMI

DEMIR

NAIM

8 756

KUKELI

ZONA KADASTRALE

NAIM

11

7 KUKELI

IDRIZ

KORIGJIMI

11

BEHET

6 IDRIZ

ASTRIT

8552

ZONA KADASTRALE

ISHTE

8210

1

KORIGJIMI

8210

494.3 494.3

Siperfaqja e ndertimit m2

106.5

120.4 120.4

Sip.parceles ndertimore per kalim pronesie m2

106.51

46/85 15/122

Sip.parceles ndertimore per kalim pronesie m2

563 500

1 1

Siperfaqja e ndertimit m2

9/225 9/225

317/4 317/4

Siperfaqja e ndertimit m2

2K 2K

BRAHIMAJ BRUHAMAJ

Nr. I pasurise

86.0

4196 4196

GJECAN GJEÇAN

Sip.parcele s ndertimore per kalim pronesie m2

235.3

HOXHA HOXHA

AGIM AGIM

Nr. I pasurise

343/212

GURTALI GURTALI

7494 7494

5 ASTRIT

75

Drejtoria Rajonale e Aluizni-t KAVAJE

Nr. I pasurise

2K

YSLLON YLLSON

ISHTE

Nr. I kateve

971

451 451

11

Nr. I kateve

MEZINI BRAHO

ISHTE BEHET

10

8220

2

Nr. I kateve

SADIK HAJRULLA

8310 8310

9

Nr. Prot. vetedeklari mit

86.0

8

Nr. Prot. vetedeklarimit

235.3

7

Nr. Prot. vetedeklarimit

343/212

6

Nr.rend. ne tab. e mirat. me V.K.M.

2K

5

Nr.rend. ne tab. e mirat. me V.K.M.

971

4

Nr.rend. ne tab. e mirat. me V.K.M.

MEZINI BRAHO

Mbiemri

BEHET

Korigjimi

SADIK FESTIM

8604

Korigjimi

92.3

Korigjimi

92.3

197.0

Korigjimi

BARDHYL TEFIK

197.0

8/439

Korigjimi Korigjimi

84

8/439

2K

Zona Kadast.

BARDHYL TEFIK

2K

1442 1428

Zona Kadast.

84

1442

HAZBI

Zona Kadast.

ISHTE

CAFAJ CAFAJ CAFAJ

YLLI

Korigjimi

YLLI

HAVA

3

Zona Kadast.

3866

BEHET

SHPETIM SHPETIM

2

NR.

436

1

Atësia

4 75

ATESI

12

Të dhënat e vetëdeklaruesit

Emri

3 ISHTE BEHET

ATESI

11

2 8220

1

Emri

10

436

1

32

Nr.rend. ne tab. e mirat. me V.K.M.

9

ISHTE

32

EMER

Siperfaqja e ndertimit m2

8

BEHET

24/88

EMER

Sip.parceles ndertimore per kalim pronesie m2

7

8310

1

Nr. rendor ne tabelen e miratuar me VKM

Nr. I pasurise

6

Zona ZonaKadast. Kadast.

4

5

8310

3866

3

Nr. I kateve

Nr.rend. ne tab. e mirat. me V.K.M. 4

Mbiemri

Nr. Prot. vetedeklarimit

Korigjimi 3

Atësia

NR.

2

2

Emri

NR.

1

Zona Kadast.

NR. 1

150

ZONA Nr.Pasurise KADASTRALE

SHEHU Drejtoria e Aluizni-t Vlore 1

Lista emerore per Vetdeklarimet sipas Formularit A

Nr. Prot. vetedeklarimit

ARSHI

Nr. i prot. te vetdeklarimit

HAXHI

1

Nr.rend. ne tab. e mirat. me V.K.M.

behet

Korigjimi

8542

Nr.rend. ne tab. e mirat. me V.K.M.

75.2

Korigjimi

300

Korrigjimi

400/453

Nr. Rendor ne tabelen e KORIGJIMI miratuar me VKM

3K

Ishte

14

Nr. Nr.Prot. Prot. vetedeklarimit vetedeklarimit

KURDINA

Te dhenat e vetedeklaruesit

Nr. Prot. vetedeklarimit

SELMAN

Drejtoria Rajonale e Aluizni-t Tirane

Nr. i prot. te vetdeklarimit

NEZIR

Nr. Prot. vetedeklarimit

BEHET

Nr. i prot. te vetdeklarimit

3266

Nr. Prot. vetedeklarimit

2

E premte 25 janar 2013 •

ZONA KADASTRALE

20

25/33

27/33


legalizimet • E premte 25 janar 2013

»

21

Tabelat e plota për të gjithë qarqet e vendit.Sipërfaqet dhe shuma që përfitohet

ALUIZNI miraton emrat për legalizimet dhe kompesimin e tokës së zënë me ndërtime A

të njëjtin kujdes nga administrata e ALUZINI-t, që në fakt përbëjnë thelbin e ligjit dhe që e bëjnë atë zgjidhjen më të drejtë e konkrete të kësaj problematike”. Ndërkohë që në lista janë përfshirë dhe rregullimet e kryera mbi dosje, pas ankesave që kanë ardhur nga të interesuarit apo dhe pas problemeve që ka hasur vetë stafi. Tabelat përkatëse janë miratuar dy ditë më parë dhe nga Këshilli i Ministrave. Sipas procedurave familjeve që u është miratuar kërkesa për legalizim u dorëzohet fatura që duhet të paguajnë. Pas kësaj nis dhe procesi i regjistrimit të pronës në hipotekë. Por

LUIZNI ka publikuar listën e qytetarëve të cilëve u është miratuar kalimi i pronësisë dhe listën e pronarëve te trojeve të cilëve u është miratuar kompesimi. Në njoftimin e dhënë për mediat theksohet se këto akte janë produkt i punës voluminoze dhe komplekse të të gjitha Drejtorive të ALUIZNI-t në gjithë Shqipërinë dhe që përbën një bazë të mirë për të rritur produktin final të procesit, pra Lejet e Legalizimit.”Siç shihet dhe nga materiali që po publikojmë sot, janë pasqyruar 2 elementë të rëndësishëm të këtij procesi, si kalimi i pronësisë dhe kompesimi i ish pronarëve, elemente këto të kuruara me

BEHET

9360

MUHAMET, SINAN

ELMAS, MUHAMET

NANAJ

1096/4

1

15/102

200.7

ISHTE

9314

XHEVAHIR,ILIA

SERAN,QAMIL

KALOCI,DELILAJ

2370/5

1

28/149

82.4

459.1

BEHET

9314

ILIA

QAMIL

DELILAJ

2370/5

1

28/149

82.4

459.1

8605

471.3

10467

VASILLAQ

LEONIDHA

NASAJ

2871/2

1

5/604

263

BEHET

10467

VASIL

LEONIDHA

NASAJ

2871/2

1

5/604

263

412

ISHTE

ISHTE

10683

YLLI

HYSEN

SINANI

897/5

1

7/292

143

500.0

BEHET

10683

YLLI

HYSEN

SINANI

897/5

1

7/292

145

Lidhja S

Lista Emerore per Vetedeklarimet sipas Formularit A

10

11

12

2460

ISHTE

39

SAMI

JAKUP

DISHA

660

3KT

178/110/1

173

370

2460

BEHET

JAKUP

DISHA

660

3KT

178/110/1

173.0

300.0

Nr. I pasurise

Siperfaqja e ndertimit m2

Sip.parceles ndertimore per kalim pronesie m2

SAMI

1

2

3

7

8

9

10

11

ishte

19

MUSTAFA

RAMIZ

TOTO

19

1

3677

217.3

500

behet

19

MUSTAFA

RAMIZ

TOTO

19

3

3677

217.3

500

Sip. parceles ndertimore per kalim pronesie m²

Sip.parceles ndertimore per kalim pronesie m2

9

Siperfaqja e ndertimit m²

Siperfaqja e ndertimit m2

8

Nr. I pasurise

Nr. I pasurise

7.0

Nr. I kateve

Nr. I kateve

6

Nr. Prot. vetedeklari mit

Nr. Prot. vetedeklarimit

5

Nr.rendor sipas VKM te miratuar

Nr.rend. ne tab. e mirat. me V.K.M. 4

Korigjimi

Korigjimi

Mbiemri

3

Zona, Qarku

Zona Kadast.

Atësia

2

ZONA 2392 LAZAR AT

NR.

Emri

1 1

Te dhenat e vetedeklaruesit

Atësia

Emri 4

Drejtoria Aluizni-t KORCE

HEKURAN

ÇAKAJ

562/7

1

9/50

2297

113

500

DRITAN

HEKURAN

ÇAKAJ

562/7

1

9/50

2297

113

641

10292

BEHET

4

5

6

7

ISHTE

10306

PAJTIM

BEHET ISHTE

DAHRI

SULEJMANI

553/7

1

23/8

2297

99

300

DAHRI

SULEJMANI

553/7

1

23/8

2297

99

500

MUCO

OSMAN

BOCI

10

2

5/17

1464

129

130

5/17

1464

129

492.8

BEHET ISHTE

MUCO

ISHTE

BOCI

10

2

VANGJEL

THANASI

913

5

30/11

8642

190.6

326.1

VANGJEL

THANASI

913

5

30/11

8642

190.6

326.1

PAPA

670/5

1

11/36

2297

140

445

PAPA+ANANOSTI

670/5

1

11/36

2297

140

445

10333

BEHET

OSMAN

SOTIR SOTIR + VASIL

8373

BEHET

596

PAJTIM 10189

STAVROS

JANI

STAVROS+ODHISEA

JANI+DHIMITER

Sip. parceles ndertimore per kalim pronesie m²

DRITAN

ISHTE

1

2

3

7

8

9

10

11

Zona Kadastra le nr 3465

Ishte

1

ILO

SERAFIN

MELE

A-01

1+2

51/56

119.25

412.8

Behet

1

ILO

SERAFIN

MELE

A-01

2

51/57

92.3

90.1

8

9

4

5

6

Drejtoria e Aluizni-t SARANDE

1

3

Te dhenat e vetedeklaruesit

Atësia

Emri

4

5

Mbiemri

6

7

10

11

12

13

ISHTE

10885

DALIP

LATIF

SKENDA

583

1

5/2

2297

27

252

BEHET

10885

DALIP

LATIF

SKENDA

583

4

5/2

2297

147

301

Sip e parceles ndertimore per kalim pronesie m²

500

127

Siperfaqja e ndertimit m²

474

127

2297

Sipërfaqja e ndërtimit m²

54

2297

9/45

Nr i pasurise

2297

9/45

2

Nr. I kateve

22/50

2

562/10

Nr. I kateve

2

562/10

ÇAKAJ

Nr. Prot. vetedeklarimit

737/13

ÇAKAJ

HEKURAN

Drejtoria e Aluizni-t KORCE Lista emerore per Vetdeklarimet sipas Formularit A

Nr. Prot. vetedeklarimit

KONDI

HEKURAN

KARAFIL

10293

Atësia

NAFIZ+SAZAN

KARAFIL

ISHTE BEHET

48.37

6

Atësia

SAZAN+HATEM

BEHET

37.83

39.6

Emri

275

40.2

1/341

5

Emri

12

54

1/341

1

4

Nr.rend. ne tab. e mirat. me V.K.M.

11

2297

1

A-255

Korigjimi

10

22/50

A1-255

SKENDERASI

Nr. rendor ne tabelen e miratuar me VKM

9

2

11

SKENDERASI

FERIT

3

Korigjimi

8

10

FERIT

AFERDITA

2

Nr. rendor ne tabelen e miratuar me VKM

7 737/13

9

AFERDITA

Behet

1

Korigjimi

6 KONDI

8

Ishte

2573

Zona Kadastrale

5 NAFIZ+SAZAN

7

2573

Zona Kadastrale

4 SAZAN+HETEM

Zona Kadastrale

3 10382

Mbiemri

6

Lista emerore per Vetdeklarimet sipas Formularit A

NR.

Nr.rend. ne tab. e mirat. me V.K.M.

Nr. I kateve

3

Nr. Prot. vetedeklarimit

2

2 ISHTE

Korigjimi

NR. 1 1

Atësia

Emri

Mbiemri

5

Drejtoria e Aluizni-t SARANDE Te dhenat e vetedeklaruesit

300 Lidhja U

Drejtoria Rajonale e Aluizni-t Gjirokaster

Drejtoria Rajonale e Aluizni-t Tirana 1 Te dhenat e vetedeklaruesit

412

Sip.parceles ndertimore per kalim pronesie m2

471.3

Sip.parcele s ndertimore per kalim pronesie m2

11

200.7

Siperfaqja e ndertimit m2

10

15/102

Siperfaqja e ndertimit m2

9

1

Zona Kadastrale

8

Nr. I pasurise

7 1096/4

Nr. I pasurise

6 NANAJ

Nr. I pasurise

5 ELMAZ

Nr. I kateve

4 MUHAMET

Nr. Prot. vetedeklarimit

3 9360

Mbiemri

8605

2 ISHTE

Mbiemri

1 8604

në këtë rrugë, duhet që më parë AKKP të kryejë kompensimin e ish pronarëve, duke i hequr nga pronësia hipotekore sipërfaqen e zënë. Vetëm pas kompensimit ALUIZNI ka të drejtën e kalimit të pronësisë në emër të ndërtuesit. Pak ditë më parë qeveria miratoi dhe vendimin për afatet e kompensimit të ish pronarëve toka e të cilëve është e zënë me ndërtime të paligjshme. Sipas këtij vendimi brenda 5 dtëve nga dorëzimi i emrave kryhet shpërndarja e fondeve. Në rast se do të ketë tepricë nga fondi, ai do të kalojë për kompensimin e ish pronarëve që janë më parë në listë për këstet e rradhës.

1 Drejtoria për Qarkun Kukës

Sip.e parcelës ndërtimore për kalim pronësie m²

80

2

2/108

116.1

300

2

3

6

7

8

9

10

11

ISHTE

10827

ANDON,BLEDAR,DO RIAN

DURIM

DERVISHAJ

1812/5

3

37/413

119

178

BEHET

10827

ANDON,BLERTI,DOR JAN

DURIM

DERVISHAJ

1812/5

3

37/413

119

178

ISHTE

10758

ASTRIT

SHYQYRI

HAJRO

2688/4

1

11/219

37

200

BEHET

10758

SHYQYRI

SADIK

HAJRO

2688/4

1

11/219

37

200

8605

2/109

140.1

300

197.6

89

1

3/142

71.2

164.2

196

1

3/146

97.8

300

RAGIP

RAM

ISMAILISUFAJ

209

2

3/149

125.66

359.19

8601 OSMAN

SYL

LUMTURI

SARAÇINI

REXHEP

115

KATAROSHI

50

1

3

4/180

6/79

24.1

69

24.1

ishte

33

SADRI

ISUF

HYSENUKAJ

98

1

7/79

30.2

41.6

bëhet

33

SADRI

ISUF

HYSENUKAJ

98

1

7/79

34.16

34.16

ishte

41

HYSNI

IBRAHIM

AHMETAJ

203

3

8/125

126.7

500

bëhet

41 GEZIM

UKE

GJEÇI

201

1

8/126

56.6

226.5

SHKELQIM

MUHAMET

NEZAJ

31

1

9/63

141.9

300

NAIM

MUHAMET

NEZAJ

31

1+1

9/64

156.88

300

ishte

54

BESNIK

RAM

BUÇPAPAJ

22

1

12/107

33.9

62.6

bëhet

54

BESNIK

RAMË

BUÇPAPAJ

22

1

12/107

33.35

33.35

ishte

57

ISA

MALE

MUSTAFAJ

172

2

12/110

141.1

300

bëhet

57 AHMET

ISMAJL

REXHAHMATAJ

170

1

12/111

104.3

69.6

MUHARREM

FASLLI

ALUSHAJ

906/1

BEHET

9807

MUHAMET

FASLLI

ALUSHAJ

906/1

KIMET

SABRI

KUTA

ARETI

KRISTAQ

MERTIRAJ

LEONARD

SOTIR

NAQELLARI

10074

BEHET

KIMET

SABRI

KUTA

ARETI

KRISTAQ

MERTIRAJ

LILJANA, ARJAN

NEIM, MIHAL

METAJ, GJERGJI

LEONARD

SOTIR

NAQELLARI

10074

Emri

3

4

9

10

11

580/3

2

19/275

120

500

8605

5

Mbiemri

RAM

BERISHA

149

1

12/116

47.13

86

RAM

BERISHA

155

1+B

12/116

47.84

47.84

2

19/275

120

500

k1

2614/2

k2

580/3

k1

29/310

kp

2614/2

68.3

97.7

85.2

91

79.5

79.5

k1

11.5

11.5

k2

91

91

29/310

7

8

6

9

10

1

9982

REFO,ARTAN

BEDO,BARJAM

MURATAJ

238/5

1

13/192

69

9982

REFO

BEDO

MURATAJ

238/5

1

13/192

69

ishte

63

LUSH

MARASH

GJONPALI

90

1

13/70

82.96

298

bëhet

63

4

8340

ISHTE

18

8340

BEHET

1

Te dhenat e vetedeklaruesit

Emri

Atësia

5

6

SALI SALI

Mbiemri

420.3

8

9

11

12

FEJZI

BICAKU

398

1K

4/591

75.5

145.1

BIÇAKU

7.0

398/

2K

4/591

75.5

166

10

1 8605

KOÇI

k.1

Banese

LATO

SHKURTAJ

VJOLLCA

QAZIM

SESERI

MYZAFER

XHEVIT

ALIKAJ

AFERDITA

MUÇO

ZOTAJ

174

SHPENDI

Përdhe Përdhe

3

3/142/1

8.07

8.07

1

3/147

44.16

57.27

1

4/167

17.6

29.2

bëhet

15

ZEQIR

2

4/167

18.51

18.51

SKËNDER

HAXHI

KATANA

174

I

Ishte

22

ALBANA

ELEZ

GJEÇI

111

Përdhe

1

4/179

32

40.7

bëhet

22

Ishte

29

AVNI

RRUSTEM

LATAJ

182

Përdhe

1

6/73

25.9

37

ARIF

SHPEND

HAKLAJ

121

Përdhe

1

6/74

25.9

37

8605

8605

MUÇO

AGIM

BAJRAM

HALILAJ

184

Përdhe

1

6/81

14.3

19.3 29/33

Banese

k.2

Banese

k.3

Banese

k.4

Banese

k.5

Banese

3

4

5

6

7

8

9

10

11

10

Gjovalin

Ndue

Rrolba

96

1

5/698

33.4

33.4

Gjovalin

Ndue

Rrolba

96

1

5/698

33.4

94

DREJTORIA TIRANE 3

1

Ishte

4

5

6

7

8

9

2

3

10

11

SHAQIR

NEXHIP

LELAJ

k.p

Banese

FATOS

HALIL

BEDAJ

k.1

Banese

TAJAR

NEXHIP

DEMAJ

FATOS

SABRI

PASHAJ

343

EDMOND

8140

6/319

26.4

k.2

Banese

k.3

Banese

26.4

CANAJ

k.4

Banese

BASHKIM

ESTREF

CANAJ

k.5

Banese

NEXHIP

LELAJ

k.p

Banese

BEDAJ

k.1

Banese

3

4

5

6

7

8

9

10

11

10587

MEDIN,RAMADAN

HAKANI,SUBI

CANALIAJ,SHABANI

313/5

1

34/161

111

387

FATOS

HALIL

BEHET

10587

TAJAR

NEXHIP

DEMAJ

k.2

Banese

FATOS

SABRI

PASHAJ

k.3

Banese

EDMOND

FEJZO

CANAJ

k.4

Banese

BASHKIM

ESTREF

ZERJA

k.5

Banese

CANALIAJ

313/5

1

34/161

111

387

ISHTE

10515

QAZIM,ERALD

QEMAL,QAZIM

GREBESHI

2217/4

1

12/236

136.0

500.0

BEHET

10515

QAZIM,ERALD,AMILANDO

QEMAL,QAZIM,QAZIM

GREBESHI

2217/4

1

12/236

136.0

500.0

ISHTE

MEDIN

HAKANI

1416/5

2

10582

RESMIE

CAUSH

SALIASI

8/412

78

260

BEHET

10582

RESMIE, PELLUMB

CAUSH, HAXHI

SALIASI

1416/5

2

8/412

78

260

ISHTE

10561

LEMO

YZEI

LAMAJ

1300/5

1

34/167

66

155

BEHET

10561

LEMO

VEIS

LAMAJ

1300/5

1

34/167

66

155

1

343

Të dhënat e vetëdeklaruesit

1

2

3

4

5

Emri

Atësia

Mbiemri

8140

6/319

26.4

26.4

Drejtoria Rajonale e Aluizni-t Durres Lista emerore per Vetdeklarimet sipas Formularit A

Lista emerore per Vetdeklarimet sipas Formularit A

8605

45.05

ZOTAJ

Drejtoria e Aluizni-t Vlore 1

29

45.05

6

7

8

9

10

11

ISHTE

10672

ANDON

VELÇO

MERTIRI

371/5

1

7/631

107

292

BEHET

10672

ANDON

VELÇO

MERTIRI

371/5

1

7/631

107

304

ISHTE

10652

QAMIL

BARJAM

AGALLIU

1011/5

1

7/400

116

500

BEHET

10652

QAMIL

BARJAM

AGALLIU

1011/5

1

7/500

116

370

Sip. Parceles ndertimore per kalim pronesie

SHPEND

KATANA

I

4/839

Siperfaqja e nderimit m2

HAXHI

MARXHEKA

8160

k.2

Nr.i pasurise

SKENDER

ALI

8604

85

Nr. I kateve

II Përdhe

33

XHEVIT

GELANDA

2

Nr. Rendor ne tabelen e miratuar me VKM

185 101

Ishte

KASTRIOT

ISHTE

KORIGJIMI

HASANI HAJDARAJ

30

Banese

SHAQIR

ZONA KADASTRALE

COL ELEZ

30

Banese

k.p

Nr. Rendor ne tabelen e miratuar me VKM

Përdhe

REXHEP

Ishte

k.5

SADA

2

Behet

Përdhe dhe I

143

LEONORA

bëhet

ZOTAJ

Korigjime

15.9

143

MELLA

LULJETA

bëhet

MUÇO XHEMAL

ishte

7.8

MELLA

IBRAHIM

13

15

AFERDITA SHKELQIM

646

BESIM HASHIM

QERIM

DEMA

7599 8515

2

19/197

105.84

551.09

behet

3/142/1

IBRAHIM

PETRIT 12

13

Banese

Ishte

Zona Kadastrale

2

PETRIT

Ishte

Ishte

Banese

k.4

Behet

8511

15.9

Sip e parceles ndertimore per kalim pronesie m²

15.9

bëhet

bëhet

k.3

ZOTAJ

8594

1

Sip e parceles ndertimore per kalim pronesie m²

6/77

Sipërfaqja e ndërtimit m²

1

OSMANAJ

Mbiemri

Sipërfaqja e ndërtimit m²

Përdhe

ZENEL

Atësia

Nr i pasurise

2

BINAK

Emri

Nr i pasurise

12

Nr. i kateve

11

Nr. i kateve

10

Nr. i prot. te vetdeklarimit

9

Nr. i prot. te vetdeklarimit

8

Nr. Rendor ne tabelen e miratuar me VKM

7

ZONA KADASTRALE

Sip. parceles ndertimore per kalim pronesie m²

6

KORIGJIMI

Siperfaqja e ndertimit m²

3

Nr. i pasurise

Atësia

Ishte

Nr. i kateve

Emri

5

Kati i banimit

Nr. rendor ne tabelen e miratuar me VKM

4

Nr. Prot. vetedeklarimit

Korigjimi

3

31/33

ALIKAJ

MUÇO

8594

1

300

FEJZI

Të dhënat e vetëdeklaruesit

Mbiemri

Zona Kadastrale

2

1347 BAJRAM CURRI

1

45.05

Lista emerore per Vetedeklarimet sipas Formularit A

Lista emerore per Vetdeklarimet sipas Formularit A

Lista emërore për Vetdeklarimet sipas Formularit A1

45.05

Lidhja V

Drejtoria e Aluizni-t Vlore 1 Drejtoria për Qarkun Kukës

4/839

XHEVIT

AFERDITA

Lidhja T

3

8160

133

11

ISHTE

2

45.05

Drejtoria Rajonale e Aluizni-t Shkoder

BEHET

1

Banese

45.05

133

kp

Të dhënat e vetëdeklaruesit

Atësia

Banese

k.2 4/839

MYZAFER

Lista emerore per Vetdeklarimet sipas Formularit A

2

k.1

8160

AFERDITA

Drejtoria e Aluizni-t Vlore 1

1

Banese

SIPERFAQJA E PARCELES NDERTIMORE PER KALIM PRONESIE (m²)

ILIR ILIR

3

SESERI

11

k.p

SIPERFAQJA E BAZES SE NDERTIMIT (m²)

61 61

12

KOÇI

QAZIM

10

NUMRI I PASURISE

ishte

Ishte

XHEVIT

VJOLLCA

Drejtoria Rajonale e Aluizni-t Tirana 1

bëhet

bëhet

KASTRIOT

9

ZONA KADASTRALE

58

8

NR. PROTOKOLLI I VETEDEKLARIMIT PER LEGALIZIM

58

bëhet

7

MBIEMER

ishte

6

646

HASHIM

QERIM

DEMA

7599

2

19/197

105.84

551.09

Atesia

45 45

9807

8603

44

ishte bëhet

5

ATESI

44

8

NR.

42 42

ishte

7

6

1

Sip.parceles ndertimore per kalim pronesie m2

ishte bëhet

5

ISHTE

ISHTE

92

4

Siperfaqja e ndertimit m2

31 31

3

Mbiemri

Nr. I pasurise

ishte bëhet

2

Atësia

Nr. I kateve

26 26

1

Emri

Nr. Prot. vetedeklarimit

ishte

4 SADA

Nr.kateve

MULGECI

18

behet

3 XHEMAL

Nr. i prot. te vetdeklarimit

ELEZ

Të dhënat e vetëdeklaruesit

Zona Kadastrale

ARBEN

Sip e parceles ndertimore per kalim pronesie m²

200

1

Sip e parceles ndertimore per kalim pronesie m²

79.3

Sipërfaqja e ndërtimit m²

3/144

43.26

85

Sipërfaqja e ndërtimit m²

1

26.22

Nr i pasurise

207

7/85

Nr i pasurise

BUSHGJOKA

1

Drejtoria e Aluizni-t Vlore 1

Nr. i kateve

DELI

35

Përdhe

Nr. i kateve

PAL

bëhet 28/33

73

Nr. i prot. te vetdeklarimit

18

300

MUSTAFA

Nr. i prot. te vetdeklarimit

17

ishte

153.9

Nr.rend. ne tab. e mirat. me V.K.M.

bëhet

3/143

Nr. Rendor ne tabelen e miratuar me VKM

17

2

Nr. Rendor ne tabelen e miratuar me VKM

15

ishte

164

ZENUN

MUHARREM

Korigjimi

bëhet

NIKOÇI

KORIGJIMI

15

HYSEN

35

ZONA KADASTRALE

ishte

FATMIR

33

Ishte

KORIGJIMI

14 14

2 SHKELQIM

1

bëhet

Funksioni I objektit

MUSTAVATAJ

Funksioni I objektit

IDRIZ

Nr. Kate

SAMI

Sip.parceles ndertimore per kalim pronesie m²

300

Nr. Kate

300

75.6

Sipërfaqja e ndërtimit m²

118.7

3/139

SIPERFAQJA E PARCELES NDERTIMORE PER KALIM PRONESIE (m²)

3/138

1

Nr. i pasurisë

1

91

NUMRI I PASURISE

205

SIPERFAQJA E BAZES SE NDERTIMIT (m²)

ISMAILISUFAJ

SHAHINAJ

ZONA KADASTRALE

HALIL

NAZMI

Nr. Prot. Vetedeklarimit

ISUF

FEHIM

DREJTORIA TIRANE 3 NR. PROTOKOLLI I VETEDEKLARIMI T PER LEGALIZIM

121.8

Mbiemri

3/136

Mbiemri

1

MBIEMER

57

ZONA KADASTRALE

ishte bëhet

Mbiemri

Atësia

MULAJ

ATESI

ALI

Emri

GUXIM

NR.

12 12

5

8604

11

ishte bëhet

Atësia

4

Emri

11

1

EMER

10 10

ishte

160

EMER

ishte bëhet

NIKOÇI

KORIGJIMI

9

UKE

Ishte

9

NEZIR

Nr. Rendor ne tabelen e miratuar me VKM

ishte bëhet

bëhet

1

Nr. i kateve

300

Të dhënat e vetëdeklaruesit

Emri

Nr. i prot. te vetdeklarimit

11

84.4

KORIGJIMI

10

2/96

Nr. Rendor ne tabelen e miratuar me VKM

Siperfaqja e bazes se ndërtimit (m²)

Nr. i pasurisë

Nr.i kateve

Nr.Prot. vetdeklarimit

Mbiemri

Emri

Atësia

HAJREDINAJ

9

1

NR.

6 6

bëhet

KADRI

8

5

ishte bëhet

bëhet

RAM

7 119

Ishte

5

6 ATHEMI

Behet

2

ishte

5 MUHAMET

Korigjimi

bëhet

4 ABEDIN

KORIGJIMI

2

ZONA KADASTRALE

3

bëhet

1347 BAJRAM CURRI

Nr.rendor në tabelën e miratuar me VKM

2 ishte

Drejtoria e Aluizni-t Vlore 1 Lista emerore per Vetdeklarimet sipas Formularit A

Zona Kadast.

1

Korigjimi

Zona kadastrale

Lista emërore për Vetdeklarimet sipas Formularit A

30/33

32/33


22

« opinion

E premte 25 janar 2013 •

Pikëpyetjet e reja të PS dhe PD për 23 qershorin Nga Bejdo MALO

P

artia Socialiste duket që është krejtësisht e papërgatitur për zgjedhjet e 23 qershorit. Kjo u vërtetua shumë qartë në amullinë që e përshkruante atë fund e krye në diskutimin e gjatë për ndarjen e mandateve të deputetëve. Një “garë” mes të ashtuquajturve “specialistë” zgjedhorë të saj për të kundërshtuar njëri-tjetrin. Atë që kërkon Ditmir Bushati në mëngjes, e kundërshton Fatmir Xhafa në drekë. Kjo vjen se krerët e së majtës takohen shumë pak ose aspak me njëri-tjetrin. As në mënyrë formale. Nuk i kemi parë as për show televiziv në kohën e Fatos Nanos. Kjo vjen për shkak të krizës të plotë të lidershipit të saj. Që PS-ja është krejtësisht e papërgatitur për zgjedhjet kuptohet nga shumë veprime të çartura të dy muajve të fundit. Ftesa e saj në adresë të LSI-së tani është bërë fare komike. Ka humbur seriozitetin e saj. Qëndrimet ndaj ndarjes së komisioneve të numërimit në zona ishte një tjetër tregues i kësaj amullie. Të thuash se nuk kanë pasur kohë, gënjen. Kanë 8 vjet që presin 23 qershorin. Kjo lloj amullie ka shqetësuar edhe ndërkombëtarët në Shqipëri. Ata ia behën në zyrën e Ramës për t’i kujtuar se ka një detyrë të rëndësishme për fatin e së ardhmes europiane dhe ekonomike të Shqipërisë. Çuditërisht, ndërkombëtarët bënë deklarata ende pa dalë nga zyra e Ramës, ndërsa PS-ja udhëtoi për në Korçë për të parë dramën që

kishte gatuar Namik Dokle! Në strategjinë e PS-së duket se gjërat nuk dashkan të ndryshojnë. Ato mbeten në vend-numëro. Ka një tendencë absolute bllokimi. Ashtu si me ligjet që kërkojnë dhe votën e së majtës në parlament, po vepron dhe me tërë procesin përgatitor të zgjedhjeve. PD-ja i bëri lëshime të mëdha në rikonceptimin e KQZ-së dhe në shumë pika të funksionimit të saj. Edhe pse PS-ja ishte pjesë aktive dhe vendimtare në shumë procese të përgatitjes zgjedhore, përsëri ajo kërcënon me mentalitetin e një dekade më parë. Nga një vështrim i tërë tablosë politike duket sikur PS-ja dhe lidershipi i saj nuk dinë se çfarë kërkojnë. Tërë kjo histori e PS-së na kujton një gjyq të paradokohëve në gjykatën e Tiranës. Gjykatësi e pyeste të pandehurin: “A është e vërtetë, i pandehur, se ju keni qëlluar viktimën me paramendim?” – “Jo, zoti gjykatës, unë e kam goditur me hekur.” Kështu ngjajnë dhe tërë ato deklarata dhe kundërdeklarata të bëra nga majtistët jo vetëm në Komisionin e Ligjeve, por dhe në deklaratat publike. Në kampin tjetër lidershipi i saj e ka përqendruar fushatën në betejën e situatës ekonomike. Vërtet bizneset shqiptare, sidomos ato të ndërtimit, kanë shumë nevojë për ndihën e politikës e sidomos atë të PD-së dhe PS-së. Kjo për faktin se tërë këtyre biznesmenëve u mungon eksperienca e menaxhimit të situatave të krizave mbarëbotërore. Ata janë vetëm 10-20-vjeçarë në aktivitetet e tyre. Sali Berisha në çdo forum të tyre është i pranishëm,

duke e konsideruar si parësore krizën botërore, por e kundërta ndodh me të majtën. Biznesi është shtylla kurrizore e vendit, e ekonomisë së tij, e mirëqenies politike. Këta biznesmenë, të cilët kanë vënë shpirtin e tyre në ekonominë shqiptare, kanë nevojë për mbështetje, për kazuz politik. Ata fatin e biznesit të tyre e kanë ndërtuar të ndërthurur me kreditë dhe kolaterale, të cilat duhet të marrin frymë. Por politika bllokuese e PS-së i ka asfiksuar ata. Duhen trajtuar si djem të vetëm biznesmenët, pasi ata mbajnë me rroga tërë votuesit e partive dhe në këtë kuptim ata janë dhe aseti më i çmuar i së majtës dhe së djathtës. Nganjëherë duhet të dalim mbi ethet e të ardhurit në pushtet, sepse ne taksapaguesit i paguajmë partitë së pari për të bërë punë të mira dhe të mençura për kombin për Shqipërinë dhe sidomos për të ardhmen e saj. Ka biznese të konsoliduara, si EHV e Luan Lekës, ai i ndërtimeve të Hazir Gashit, i Miell Tiranës dhe qindra të tjerë që dinë të menaxhojnë me sukses çdo situatë, por ka dhe qindra të tjerë që duan ndihmë. Por tërë politika e PS-së është larg këtyre gjerave. Tërë vija politike e PS-së mua më duket sikur bëhet në Shqipëri për një shtet që e perceptojmë, por që nuk e dimë ku ndodhet. Për ta ilustruar po sjell një tjetër rrëfenjë. Dy gra po bisedonin me njëra-tjetrën: “Vajza ime, - i thotë e para, - e kalon gjithë kohën me Platonin, Sokratin, Virgjilin, Danten...” – “Çudi, - i tha shoqja, - pse nuk i pëlqejnë meshkujt shqiptarë?”

Taksë e sheshtë apo progresive?

K

jo puna e taksës përtej sfondit, ambalazhimit të bukur, interpretimit që kërkohet t’i bëhet nga palët, më ngjan me lojën e kungulleshkave apo me “kupa me kapak, kupa pa kapak”. Kush ka të drejtë? Përgjigjen duhej ta jepnin ekspertët e ekonomisë, por ata ose janë vetë të paqartë, ose druhen se mos ua marrin për keq prononcimin dhe u hapin telashe. Mua më duket se problemi hëpërhë nuk qëndron te mënyra se si është operuar apo tentohet të operohet në të ardhmen mbi vjeljen e taksave. Pa dyshim që nisur nga situata konkrete ekonomike, nga gjendja e varfër e buxhetit të shqiptarëve, nga shifra e frikshme e papunësisë, e inflacionit, e rritjes së pakontrolluar të çmimeve në tregje, barra fiskale mbetet e lartë, gati e papërballueshme. Mazhoranca e sotme është për taksën e sheshtë, duke aluduar se i jep frymëmarrje biznesit, rritjes ekonomike, punësimit, zbutjes së problemeve sociale etj., ndërsa opozita këmbëngulë se do t’ua lehtësojë barrën më të varfërve dhe t’ua shtojë proporcionalisht më të pasurve, duke treguar një dimension më human dhe social. Madje, shkohet deri aty sa trumbetohet heqja e taksës për biznesin e vogël. Skeptikët dhe kundërshtarët për të dyja projektet janë me qindra e me mijëra. Përvoja e këtyre viteve ka treguar se përgjithësisht ne nuk kemi vuajtur nga mungesa e ligjeve, nga aplikimi i skemave të gabuara të taksimit, por nga moszbatimi i tyre, nga përdorimi i standardeve të dyfishta, nga klientelizmi politik, ku një subjekt paguan dhe tjetri jo, një qytetar shlyen deri në lekun e fundit çdo faturë të ujit, energjisë, bashkisë, ndërsa tjetri bën karshillëk prej vitesh, i falen detyrimet me një vendim të Këshillit të Ministrave apo urdhër të veçantë në prag fushatash. Kjo lloj pandershmërie, kalon deri në cinizëm, se në rastin më të mirë do të duhej t’ua kthente paret apo të kompensonte edhe pjesën e qytetarëve që rezultojnë korrekt dhe pa as më të voglin detyrim ndaj shtetit. Por si gjithmonë në këtë vend i drejti, i moralshmi, qytetari masakrohet, shpërfillet ekstremisht dhe stimulohet paraziti, dallaverexhiu, mashtruesi; njeri i zakonshëm, i vobektë, hilenjosi i vogël, që s’ka as minimumin e respektit për shtetin; apo i kollarisur, me makinë dhe aksesorë modernë, fjala e fundit e shkencës dhe teknikës që kalon me dhjetëra mijë dollarë, euro nëpër duar brenda një ore, dite, një nate, jave apo muaji dhe i dridhet dora për pak qindarka, për disa kartëmonedha vendase baras me një gotë pijesh Perëndimi apo një dorë në sallat e kumarit dhe të lojërave të fatit. Pra, bërja efiçente, zgjerimi i bazë së taksapaguesve dhe jo e kundërta, shthurja, liber-

Nga Luan KURTI

alizimi i monopoleve në tregun e kapitaleve, barazia e subjekteve dhe konkurrenca e ndershme që do t’i jepte frymëmarrje ekonomisë, punësimit, do të kontribuonte pozitivisht në uljen e çmimeve, do të rriste konsumin e kështu me radhë, do të ishte lëvizja në drejtimin e duhur. Përtej retorikave politike të palëve, njerëzit në këtë vend dinë ta bëjnë mirë llogarinë e tyre, bilancin midis asaj që fitojnë, nevojave që kanë dhe asaj që u mbetet në xhepa në fund të ditës apo të muajit. Gjithë të tjerat janë statistika boshe. Nevoja për para e qeverisë është urgjente, një buxhet nuk mund të jetë efikas pa taksa. Qytetarët nuk duhen mashtruar dhe marrë me të mirë në këtë pikë, t’u krijohet ideja se taksimi është diçka e panevojshme, mbetje e komunizmit, diçka fakultative dhe jo një detyrim i përhershëm. Raporti qytetar – shtet, biznes – shtet duhet të jetë një raport partneriteti, ku secili në këmbim të kontributeve, performancës përfiton shërbimet e nevojshme. Ligji dhe institucionet janë garantuese të kontratës ndërmjet palëve. Sipas deklarimeve më të fundit, rreth pesë-gjashtë për qind janë ata që posedojnë pjesën më të madhe të pasurisë së shqiptarëve dhe askush s’mund të thotë se sa gjenerojnë ato zhvillim, sa kanë ikur dhe vazhdojnë të ikin jashtë territorit, sa të tjera akoma janë depozituar në bankat e huaja dhe s’u dihet adresa, destinacioni. Në këtë pesë-gjashtëpërqindësh ka të majtë dhe të djathtë, politikanë dhe biznesmenë të të gjithë spektrit, që duhet të ulen, të diskutojnë midis tyre dhe të bëjnë të mundur futjen e vendit në një stad të ri zhvillimi. Babëzia e tyre për të shtuar kapitalet e ngrira (objekte, asetet e ndryshme) paratë kesh duke shfrytëzuar lidhjet

politike, rrugët e ndërmjetme, duke shmangur në maksimum detyrimet kanë sjellë një pjesë jo të vogël të anomalive që hasim sot për sa i përket gjendjes së vështirë dhe pa rrugëdalje ekonomike. Ligji që mundësoi amnistinë fiskale, nuk nxiti investimet, qe larg pritshmërive dhe efekteve të dëshiruara. Kjo ndoshta edhe për mungesën e një plani të studiuar nga ana e ekspertëve, e orientimit në fushat dhe sektorët që paraqitnin interes, të rolit prej spektatori të shtetit, të mosdhënies së garancive të nevojshme, bashkë me krizën e sistemit bankar dhe të likuiditeteve. Bie fjala, sektori i ndërtimeve, që ishte më i madhi dhe prioritari në Shqipëri, lëngon prej shumë kohësh dhe është edhe sot e kësaj dite problematik, i pastabilizuar dhe në horizont nuk duket asnjë dritë shprese dhe rigjallërimi. Pezullimi apriori i lejeve të ndërtimit me gjithë argumentet dhe arsyet që mund të paraqiten, e shtyn kapitalin vetvetiu më tepër drejt sferës së shërbimeve sesa investimeve të karakterit strategjik, të rëndësisë së veçantë. Pasojë e kësaj fryme, e kësaj papërgjegjshmërie është edhe mbirja apo lulëzimi i kaq shumë kafeneve, floktoreve, universiteteve, pikave të basteve dhe lojërave të fatit, të cilat me të drejtë janë bërë pjesë e humorit dhe folklorizmave në përditshmërinë tonë. Ekonomia jonë në tërësi me shpërndarjen dhe produktin që ofron i përngjan një xhungle urbane, një kaosi si në bregdetin e Durrësit, ku kurora e gjelbër është zhdukur me kohë dhe smogu, papastërtitë, mungesa e vizionit kanë prishur, nxjerrë jashtë funksionit arkitekturën dhe luksin e brendshëm të ndërtesave. Në vendet e zhvilluara, kur një kompani apo sipërmarrje serioze ndodhet në vështirësi, shteti përdor çdo mundësi, çdo mekanizëm për ta rimëkëmbur, për ta rikthyer në ditët e saj më të mira, në lavdinë e dikurshme. Natyrisht, në këtë humbje të përkohshme pesha dhe risku shpërndahet pothuaj njëtrajtësisht. Sipas meje, Shqipëria ka nevojë për një plan-pilot, për një pakt serioz mirëkuptimi midis ligjvënësve larg preferencave dhe ngjyrimeve politike, midis biznesit dhe shtetit, midis njerëzve në përgjithësi, të cilët jetojnë në këtë vend dhe kanë përgjegjësi për çfarëdo që ndodh dhe do të ndodhë në të ardhmen. Nuk mund të flitet për zhvillim të qëndrueshëm për sa kohë nuk është zgjidhur çështja e pronës. Në një klimë të tillë revanshi, retorikash boshe me akuza të ndërsjella, qytetarët e thjeshtë duken pak ose aspak të interesuar për veçantinë dhe rëndësinë e taksës së sheshtë apo progresive dhe me gjasë pjesa e atyre që nuk do të ushtrojnë vullnetin e tyre pranë kutive të votimit më 23 qershor ka për të qenë e konsiderueshme.


sport • E premte 25 janar 2013

»

23

Lojtarët e Realit: President, o ne o Murinjo E martë, 22 janar 2013, ora 14:00. Në zyrat qendrore të Realit të Madridit në rrugën “Avenida de Pio XII, 102, Madrid” kati i gjashtë, një takim mes presidentit Perez, kapitenëve Kasijas e Ramos dhe shefi i Realit Hoze Angel Sançez. Në një tavolinë të katër personazhet kanë pasur një pikë kryesore në axhendën e tyre, premiot për sezonin. Pas një diskutimi të shpejtë palët kanë rënë dakord, 10 milionë euro për Realin nëse fiton Ligën e Kampioneve. Me premiot të përcaktuara, biseda është zhvendosur te futbolli

i luajtur në fushë. presidenti ka përgëzuar Kasijasin për fitoren e madhe të Realit në kampionat në Valencia 5:0. Jo vetëm kaq, por ai ka inkurajuar të dy lojtarët të luftojnë deri në fund për të fituar atë çfarë mund të fitohet nga ky sezon. Kjo kërkesë e presidentit ka gjetur miratimin e lojtarëve të pranishëm në tavolinë. Por nuk mbaron këtu. biseda devijon kur flitet për të ardhmen, ku dyshja Kasijas-Ramos i kanë kërkuar presidentit të dëgjojë edhe më shumë lojtarët se çfarë mendimi kanë. Ideja ka qenë: nëse Murinjo vazh-

S

kuadra e Juventusit, mbase duke ndier edhe frikën e rivalëve këtë sezon, ka bërë një lëvizje mjaft të madhe në këtë merkato, duke blerë sulmuesin e Atletikos së Bilbaos, Lorente. Juventusi këtë sezon edhe pse sërish në vend të parë që nga fillimi i kampionatit, nuk ka pasur të njëjtin rendiment si sezonin e kaluar, duke bërë që të “kërcënohet” nga skuadra si Lacio që po tregojnë një formë të mirë. Zërat për Lorenten në fakt qarkullonin prej shumë kohësh, por vetëm tani Lorente do të jetë një lojtar i kampionëve në fuqi në Itali. Ashtu siç pritej, Juventusi ka zyrtarizuar nënshkrimin e kontratës me Fernando Lorenten vetëm dje paradite. Sulmuesi spanjoll 28 vjeçar i Atletiko Bilbao, i cili do të jetë lojtar i lirë në verë, ka nënshkruar një kontratë që e lidh me bardhezinjtë që nga 1 korriku i këtij viti, deri me 30 qershor të vitit 2017. “Lorente do të vazhdojë të luajë deri në fund të këtij sezoni me Atletik Bilbaon, ku ka filluar të luajë futboll që fëmijë dhe ku është kthyer në një kampion”, shkruhet në deklaratën e publikuar në faqen zyrtare të klubit të Juventusit. Lorente ka luajtur gjatë gjithë karrierës së tij me ekipin e Atletiko Bilbaos, duke u larguar vetëm në sezonin 2003-2004, për t’u aktivizuar me ekipin satelit të Baskonia. Në 9 sezonet që është aktivizuar më pas me Atletik Bilbaon, ai ka regjistruar 334 ndeshje dhe 104 gola, ndërsa ka luajtur 21 ndeshje edhe me kombëtaren e Spanjës, me të cilën ka shënuar 7 gola dhe është shpallur Kampion Bote në vitin 2010 e Kampion Evrope në vitin 2012.

don në stolin e Realit edhe në sezonin e ardhshëm, disa prej lojtarëve më kyçë të Realit, kanë vendosur t’i kërkojnë klubit mundësinë për t’u larguar. Pak a shumë ideja me dy fjalë është: President, o ne o Murinjo! Por të dy nuk kanë dashur të bëjnë të ditur emra, por janë mjaftuar me faktin se bëhet fjalë për lojtarë titullarë shumë të rëndësishëm. Në fakt fjalët e kapitenëve nuk janë marrë për keq nga Perez, i cili e di fort mirë se marrëdhëniet në dhomat e zhveshjes së Realit nuk janë dhe aq të ngrohta.

Zyrtare, Lorente tek Juventusi në korrik Sulmuesi i Atletikos së Bilbaos, sezonin e ardhshëm do t’i bashkohet kampionëve të Italisë për katër sezone, pas marrëveshjes së konkretizuar dje paradite

s t a f f

zv/kryeredaktor: Armand Maho Mariglen Mulla

Për t’i vënë kapakun kësaj historie të gjatë, ka folur vet presidenti i Milanit, Silvio Berluskoni. Ky i fundit ka bërë të qartë se nuk do të ketë transferime të bujshme ose të shtrenjta tek Milani. “Asnjëri prej të dyve nuk do të vijë tek Milani. Është e pamundur që në këtë periudhë të vështirë të ketë transferime të bujshme. Galiani shpreson, por më pas kur ballafaqohet me shifrat marramendëse të agjentëve, është i detyruar të tërhiqet”,- u shpreh Berluskoni.

Kasijas, 6-8 javë jashtë fushave Reali i Madridit nuk do të ketë të gatshëm për afro dy muaj shërbimet e portierit titullar Iker Kasikas. Kapiteni u dëmtua në ndeshjen e kthimit të çerekfinaleve të kupës së Mbretit të mërkurën ndaj Valencias. Mjekët e Realit kanë konfirmuar se nëse do të bëhet gati për ndeshjet e Ligës së Kampioneve ndaj United do të jetë një mrekulli për të dhe Realin. Kasijas u dëmtua në fillim të ndeshjes pas një ndërhyrje të njërit prej shokëve të skuadrës. Për kapitenin e Realit konfirmohet fraktura në dorë, që do ta mbajë larg për të paktën 1 muaj, por gjasat janë që riaftësimi i tij të kërkojë dy muaj. Ky nuk është një lajm aspak i mirë për kampionët e Spanjës që tashmë nisin një fazë intensive të sezonit dhe ku duhet të bëjnë pa kapitenin e tyre.

Blater: Mesi më i miri në botë Presidenti i FIFA-s, Jozef Blater ka deklaruar se mesfushori argjentinas i Barcelonës Lionel Mesi mbetet lojtari më i mirë në botë. “Sot për sot Mesi mbetet lojtari më i mirë në botë”- ka deklaruar zvicerani për “fifa.com”.

Ksavi rinovon të hënën Sipas gazetës së Barcelonës “Mundo Deportivo”, mesfushori i katalanasve Ksavi Hernandez do të firmosë kontratën e tij të re me Barçën të hënën e ardhshme. Ksavi, i cili sot mbush 33 vjeç ka theksuar se do të rinovojë të hënën kontratën me Barcelonën deri në vitin 2016.

Kaçe preferon Greqinë Ergys Kaçe dëshiron të luajë për Greqinë. Lajmi bëhet i ditur nga media greke dhe agjencia e lajmeve “sport24.gr”, ku sipas kësaj agjencie Kaçe ka zgjedhur të marrë pasaportën greke dhe të luajë me kombëtaren greke, e jo të angazhohet me Shqipërinë. Sipas po të njëjtës agjenci, bëhet me dije se futbollisti shqiptar i PAOK-ut ka pajtuar një avokat, që të merret me procedurën e marrjes së shtetësisë greke dhe helenizimit të tij, por çështja tani për tani ka ‘ngecur’ tek fakti se futbollisti i PAOK-ut nuk ka shumë vite që banon në Greqi me dokumente të rregullta. ‘Sport24.gr’ thekson se, deri sa të kalohet kjo klauzolë futbollisti do të ketë kohë të mendohet se për kë kombëtare të luajë. Në këtë mënyrë bëhet e qartë se Kaçe po fiton kohë për të ditur nëse ka mundësi të paiset me dokumenta greke dhe më pas do të vendosë të refuzojë Shqipërinë. Por, futbollistit të PAOKut do t’i duhet të presë për të veshur fanellën me ngjyrat e Greqisë. Gjithsesi, të gjitha gjasat tregojnë se i riu shqiptar do të arrijë të luajë shumë shpejt me kombëtaren greke. Madje çmohet se Ergys Kaçe, ka kontaktuar këto ditë me drejtues të kombëtares greke të cilët i kanë premtuar atij se shumë shpejt do të mund të marrë shtetësinë greke me qëllim që të angazhohet në kombëtaren e shtetit fqinj.

Konte: Lorente, lojtar \i rëndësishëm për ne I menjëhershëm ka qenë reagimi i trajnerit të skuadrës, Antonio Konte, për zyrtarizmin e Lorentes. Kështu, Konte është shprehur se Lorente është një futbollist me eksperiencë dhe që do ta ndihmojë Juventusin të shënojë më tepër gola. “Sigurisht që të gjithë jemi të kënaqur me këtë blerje. Ai është një lojtar me karakteristika tipike sulmuesi goli, ndaj dhe një lojtar i tillë na bën shumë punë. Por, deri më 1 korrik, duhet të fokusohemi tek sezoni aktual që është shumë i fortë dhe që ka shumë ekipe pretendente”,- mbylli Konte. kryeredaktor Brahim Shima

Berluskoni: Baloteli e Kaka nuk do të vijnë tek Milani

politika: Oli Xhilaga ekonomia: brikena dervishaj sociale: Ervin Koçi rrethet: blerina spaho kronika: mariglen mulla kultura: blerina goce design&layout: Daniel Prifti, Gëzim Duzha

Adresa: Rr. Dull Keta, nr. 5. (Rr. e Dibrës), Tiranë

marketing: eligerta dyrmishi cel: 067

20 62 200

e-mail: eligertad@yahoo.com

www. gazetametropol.com e-mail: gazetametropol@yahoo.com


24

« reklamË

E premte 25 janar 2013 •

Legalizimet, kryeprokurori, te perndjekurit  

Legalizimet, kryeprokurori, te perndjekurit

Read more
Read more
Similar to
Popular now
Just for you